Výuka Amizon

Obecné vlastnosti:

chemický název: N-methyl-4-benzylkarba midopyridin jodid

složení: 1 tableta obsahuje amyzonu 0,125 (125 mg) g nebo 0,250 g (250 mg) t

Formulář vydání

K dispozici v 250 mg tabletách (v balení po 10 a 20 kusech) a 125 mg v tabletách pro děti (v balení po 10 kusech).

Farmakoterapeutická skupina
Antivirotika pro systémové použití. ATC kód J05 AH.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika Amizon je derivát kyseliny isonikotinové. Provádí inhibiční účinek na chřipkové viry, má interferonogenní vlastnosti, zvyšuje odolnost organismu vůči virovým infekcím, poskytuje protizánětlivý, antipyretický a analgetický účinek.

Antivirový účinek přípravku Amizon je spojen s jeho přímým účinkem na hemaglutininy chřipkového viru, v důsledku čehož virion ztrácí schopnost adherovat k cílovým buňkám pro další replikaci.

Protizánětlivý účinek je výsledkem stabilizace buněčných a lysozomálních membrán, zpomalení degranulace basofilů, antioxidačního působení, normalizace prostaglandinů, cyklických nukleotidů a energetického metabolismu při zánětu. Antipyretické vlastnosti tohoto činidla jsou způsobeny vlivem na termoregulační centra mozku. Analgetický účinek léku přes retikulární tvorbu mozkového kmene.

Amizon zvyšuje trvalou imunitu zvýšením hladiny endogenního interferonu v krevní plazmě 3-4krát, lysozymem a zvýšením titru protilátek proti infekčním agens, stejně jako buněčným - stimulací funkční aktivity T-lymfocytů a makrofágů. Tento nástroj je silným induktorem endogenního interferonu.

Farmakokinetika. Po perorálním podání se přípravek Amizon rychle dostává do krevního oběhu, jeho maximální koncentrace v krvi je pozorována 2-2,5 hodiny po požití.

Poločas je 13,5-14 hodin, metabolizuje se v játrech, ale rychle se vylučuje z tkání (poločas je 2-3 hodiny). Vylučuje se z těla o 90 - 95% močí ve formě metabolitů.

Indikace pro použití

Léčba a prevence nemocí, jako jsou: t

 • virové infekce chřipky a respirační;
 • infekční mononukleóza;
 • spalničky, zarděnka, plané neštovice, příušní infekce. V komplexní terapii:
 • virová, virová bakteriální a bakteriální pneumonie a bolest v krku.

Dávkování a podávání

Amizon se užívá perorálně po jídle, bez žvýkání. Maximální jednorázová dávka - 1000 mg, denně - 2 000 mg. Doporučený průběh léčby, v závislosti na závažnosti a etiologii onemocnění, je od 5 do 30 dnů.

Chřipka a jiné respirační virové infekce - léčba: dospělí a děti starší 12 let mají předepsáno 250 mg - 500 mg 2–4krát denně po dobu 5-7 dnů; děti ve věku od 6 do 12 let předepisují 125 mg 2-3 krát denně po dobu 5-7 dnů.

Pro léčbu spalniček, zarděnek, neštovic kuřat - dětí ve věku 6-7 let - 125 mg 3x denně; děti ve věku 8-12 let - 125 mg 4krát denně; děti ve věku 13-14 let - 250 mg 3krát denně; dospívající od 14 do 16 let - 250 mg 4krát denně; dospělí a děti od 16 let - 500 mg 3krát denně.

Pro léčbu infekce parotitidy je dospělým a dětem starším 14 let předepsáno 250 mg 4krát denně se střední závažností onemocnění a 500 mg 3krát denně s těžkým průběhem onemocnění po dobu 6-7 dnů; adolescenti ve věku 12-14 let předepisovali 250 mg 3-4krát denně po dobu 6-7 dnů.

Pro nespecifickou chemoprofylaxi příušní infekce jsou dospělým předepsány dávky 250 mg 2x denně po dobu 10-14 dnů.

V případě infekční mononukleózy střední závažnosti užívají dospělí a děti starší 12 let 250 mg 3-4krát denně, 125 mg 3krát denně pro děti od 6 do 12 let. V těžkých případech jsou první 2–3 dny 1 500–2 000 mg denně pro dospělé a děti od 12 let, až 1000 mg denně pro děti od 6 do 12 let. Po dosažení klinického účinku může být dávka snížena na polovinu.

Při komplexní léčbě pneumonie dospělí užívají 250 mg 3krát denně po dobu 10–15 dnů.

Při komplexní léčbě anginy pectoris užívají dospělí 25 až 30 mg 3-4krát denně po dobu 5 dnů se střední závažností onemocnění; 5 00 g 3-4krát denně po dobu 7 dnů se závažným onemocněním.

Pro prevenci chřipky a ARVI Amizon se doporučuje užívat tyto dávky: t
dospělí a děti starší 16 let - 25 0 mg denně po dobu 3-5 dnů, pak - 25 0 m g 1 každé 2-3 dny po dobu 2-3 týdnů;
děti ve věku 6–12 let - 125 mg každý druhý den po dobu 2-3 týdnů; mladiství od 12 do 16 let - 25 0 mg každý druhý den po dobu 2-3 týdnů.

Kontraindikace.

Přecitlivělost na jódové přípravky a další složky léčiva. Přítomnost alergických reakcí, bez ohledu na povahu alergenu v historii. Závažné organické léze jater a ledvin.

Předávkování

Nebyly hlášeny žádné případy předávkování přípravkem Amizon®. V případě předávkování je možné zvýšit projevy nežádoucích účinků: barvení sliznic v hnědé barvě, reflexní zvracení, bolest břicha a průjem. Možná vývoj edému, erytému, ugpodobnyh a bulózní erupce, horečka.
Léčba: výplach žaludku, symptomatická léčba.

Vedlejší účinky

Alergické reakce: reakce přecitlivělosti, včetně kožních vyrážek, kopřivky, angioedému, svědění.
Na straně zažívacího ústrojí: suchost a hořkost v ústech, edém ústní sliznice, hypersalivace, žluté zabarvení jazyka, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, bolest břicha, těžkost v pravé hypochondrium, průjem, nadýmání.
Na části dýchacího ústrojí: dušnost, pocit pálení v krku.
V post-clearance období byly v jednotlivých případech pozorovány následující nežádoucí účinky: bolesti hlavy, závratě, slabost, fluktuace krevního tlaku.

Interakce s jinými léky

Amizon zvyšuje účinek antibakteriálních, imunomodulačních látek. Je vhodné tento lék kombinovat s kyselinou askorbovou a dalšími vitamíny. Přípravek Amizon lze rovněž přidávat současně s použitím rekombinantního interferonu.

Zvláštní upozornění.

Použití v průběhu březosti nebo laktace. Lék je kontraindikován pro použití v prvním trimestru těhotenství. Použití ve druhém a třetím trimestru je možné pouze na lékařský předpis. Údaje o užívání léku kojícím ženám nejsou k dispozici.

Schopnost ovlivňovat rychlost reakce při řízení nebo práci s jinými mechanismy. Přijetí přípravku Amizon ® nemá vliv na schopnost řídit a pracovat s jinými mechanismy.

Děti Lék v této dávkové formě není určen pro děti do 6 let.

Podmínky skladování. Skladujte chráněné před světlem a mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Doba použitelnosti - 3 roky. Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky dovolené. Přes přepážku.

Obaly. Na 10 nebo 20 tabletách v blistru uzavřeném v balení.

Amizon® (Amizon)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrazy

Složení

Popis lékové formy

Tablety kulaté, bikonvexní, žluté nebo žluto-zelené barvy, potažené filmem. Na povrchu jsou povoleny nepatrné inkluze.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Amizon® je antivirotikum odvozené od kyseliny isonikotinové. Účinně inhibuje účinek virů chřipky a dalších původců ARVI v důsledku přímého inhibičního účinku na proces pronikání viru buněčnou membránou.

Má interferonogenní vlastnosti, přispívá ke zvýšení koncentrace endogenního interferonu (interferonu alfa a interferonu gama) v krevní plazmě 3-4krát. Zvyšuje odolnost organismu vůči virovým infekcím. Snižuje akutní klinické projevy virové intoxikace, pomáhá zkrátit dobu trvání onemocnění.

Farmakokinetika

Po požití enisamid jodid rychle vstupuje do krevního oběhu, Cmax pozorováno v krvi po 2-2,5 hodinách1/2 je 13,5–14 hodin, metabolizován v játrech, rychle vylučován z tkání (T1/2 je 2–3 hodiny). Vylučuje se z těla o 90–95% v moči jako metabolity.

Indikace drogy Amizon ®

Léčba chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí včetně jako součást komplexní terapie.

Kontraindikace

přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva;

deficience laktázy, intolerance laktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy;

přítomnost alergických reakcí, bez ohledu na povahu alergenu v historii;

těžké organické poškození jater a ledvin;

věku dětí (do 18 let).

Použití v průběhu březosti a laktace

Použití během těhotenství a kojení je kontraindikováno.

Vedlejší účinky

Alergické reakce: reakce přecitlivělosti, včetně kožních vyrážek, kopřivky, angioedému, svědění.

Na straně zažívacího ústrojí: suchá a hořká chuť v ústech, otok sliznice ústní dutiny, hypersalivace, žluté zabarvení jazyka, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, bolest břicha, těžkost v pravé hypochondrium, průjem, nadýmání.

Na části dýchacího ústrojí: dušnost, podráždění hrdla.

V období po registraci byly v ojedinělých případech zaznamenány následující nežádoucí účinky: bolest hlavy, závratě, slabost, kolísání krevního tlaku. Pokud se některý z nežádoucích účinků uvedených v popisu zhorší nebo pokud si pacient všimne jakýchkoli jiných nežádoucích účinků, informujte o tom svého lékaře.

Interakce

Amizon® zvyšuje účinek antibakteriálních a imunomodulačních látek.

Je vhodné tento lék kombinovat s kyselinou askorbovou a dalšími vitamíny.

Amizon® lze podávat současně s použitím rekombinantního interferonu.

Dávkování a podávání

Uvnitř, po jídle, ne žvýkání. 0,5 g 3 krát denně. Maximální jednorázová dávka - 1 g, denně - 2 g. Léčba by měla začít u prvních příznaků onemocnění. Doporučený průběh léčby je 5 až 7 dní.

Pokud se zdravotní stav zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů, je nutné se poradit s lékařem.

Předávkování

Příznaky: mohou zvýšit vedlejší účinky popsané v příslušné části.

Léčba: symptomatická, výplach žaludku.

Zvláštní pokyny

Mělo by být pečlivě předepsán lék pacientům s onemocněním štítné žlázy, zejména s hypertyreózou.

Vliv na schopnost řídit vozidla a pracovat s mechanismy. Přijetí Amizon ® nemá vliv na schopnost řídit vozidla a různá mechanická zařízení.

Formulář vydání

Tablety, potažené filmem, 0,25 g. Na 10 nebo 20 kartách. v blistru. 1 nebo 3 bl. (10 tab.) V kartonu. 1 bl. (20 tab.) V kartonu.

Výrobce

PJSC "Farmak". 04080, Ukrajina, Kiev, st. Frunze, 63.

Tel./Fax: (8-10-38-044) 417-10-55, 417-60-49.

Jméno a adresa právnické osoby, na jejíž jméno bylo vydáno osvědčení o registraci: PJSC "Farmak". 04080, Ukrajina, Kiev, st. Frunze, 63.

Tel./Fax: (8-10-38-044) 417-10-55, 417-60-49.

Organizace spotřebitelských pohledávek: zastupitelská kancelář PJSC "Farmak" (Ukrajina): 121357, Moskva, ul. Vereiskaya, 29, str. 154, ze. 44.

Tel: (495) 269-08-14.

Obchodní podmínky lékárny

Podmínky skladování léčiva Amizon ®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Amizon ®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Synonyma nosologických skupin

Ceny v lékárnách v Moskvě

Recenze

Zanechte svůj komentář

Aktuální poptávkový index, ‰

Registrační osvědčení Amizon ®

 • Lékárnička
 • Internetový obchod
 • O společnosti
 • Kontaktujte nás
 • Kontakty vydavatele:
 • +7 (495) 258-97-03
 • +7 (495) 258-97-06
 • E-mail: [email protected]
 • Adresa: Rusko, 123007, Moskva, st. 5. Mainline, 12.

Oficiální stránky Skupiny firem RLS ®. Hlavní encyklopedie drog a lékárenského sortimentu ruského internetu. Referenční kniha léků Rlsnet.ru poskytuje uživatelům přístup k návodům, cenám a popisům léků, doplňků stravy, zdravotnických prostředků, zdravotnických prostředků a dalšího zboží. Farmakologická referenční kniha obsahuje informace o složení a formě uvolnění, farmakologickém účinku, indikacích pro použití, kontraindikacích, vedlejších účincích, lékových interakcích, způsobu užívání léčiv, farmaceutických společnostech. Drogová referenční kniha obsahuje ceny léků a produktů farmaceutického trhu v Moskvě a dalších městech Ruska.

Přenos, kopírování, šíření informací je bez svolení společnosti RLS-Patent LLC zakázáno.
Při citování informačních materiálů zveřejněných na stránkách www.rlsnet.ru je vyžadován odkaz na zdroj informací.

Jsme v sociálních sítích:

© 2000-2018. REGISTR MEDIA RUSSIA ® RLS ®

Všechna práva vyhrazena.

Komerční využití materiálů není povoleno.

Informace určené zdravotnickým pracovníkům.

Amison

Antivirová a imunomodulační léčiva. Induktor syntézy interferonů

Tab Karta Tablety 1. Methylbenzylkarbamidopyridiniumjodid 250 mg

10 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
20 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.

Amizon je antivirotikum odvozené od kyseliny isonikotinové. Účinně inhibuje účinek virů chřipky a dalších původců akutních respiračních virových infekcí v důsledku přímého (inhibičního) účinku na proces pronikání viru buněčnou membránou. Má interferonogenní vlastnosti, přispívá ke zvýšení koncentrace endogenního interferonu (interferonu alfa a interferonu gama) v krevní plazmě 3-4krát.

Zvyšuje odolnost organismu vůči virovým infekcím.

Snižuje akutní klinické projevy virové intoxikace, pomáhá zkrátit dobu trvání onemocnění.

Po požití methylbenzylkarbamidopyridinium jodidu rychle vstupuje do krevního oběhu, Cmax methylbenzylkarbamidopyridiniumjodid je pozorován po 2-2,5 hodinách1/2 je to 13,5-14 hodin, metabolizuje se v játrech, ale rychle se vylučuje z tkání (poločas eliminace je 2-3 hodiny). Vylučuje se z těla na 90-95% ledvinami močí ve formě metabolitů.

Léčba chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí, včetně komplexní léčby.

Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva. Nedostatek laktázy, intolerance laktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy. Děti do 18 let, těhotenství, kojení.

Uvnitř po jídle, ne žvýkání na 0,5 g 3 krát denně. Maximální jednorázová dávka - 1 g, denně - 2 g. Doporučený průběh léčby je 5 až 7 dní.

Hořkost v ústech, pálení žáhy, pocit pálení v krku, mírný otok ústní sliznice, který nevyžaduje další léčbu nebo přerušení léčby. Léčivo je podle klinických studií dobře snášeno, incidence nežádoucích účinků je 6%.

V případě předávkování může léčivo zvýšit vedlejší účinky popsané v příslušné části. Když se objeví, výplach žaludku, symptomatická léčba.

Interakce s jinými léky nebyla dostatečně studována.

Přijetí léku Amizon neovlivňuje schopnost řídit vozidla a různá mechanická zařízení.

Nedoporučuje se během těhotenství a kojení.

Kontraindikováno: děti do 18 let.

Lék je k dispozici bez lékařského předpisu.

Na suchém, tmavém místě při teplotě do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti - 3 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Amizon - návod k použití, indikace, složení, vedlejší účinky a analogy

Podle lékařské klasifikace Amizon odkazuje na antivirové prostředky systémového působení. Účinnou látkou je enisamid jodid, který stimuluje imunitní systém a slouží jako prevence onemocnění. Lék vyrábí ukrajinská farmaceutická společnost Farmak. Přečtěte si jeho návod k použití.

Složení Amizon

Medicína Amizon (Amizon) je prezentována ve dvou formátech:

Kapsle (Amizon Max)

Kulaté žluté zelené pilulky

Bílé kapsle s oranžovým víčkem uvnitř žlutozeleného krystalického prášku

Koncentrace jodidu enisamium, g na kus

Mastek, monohydrát laktózy, polyvinylalkohol, mikrokrystalická celulóza, polysorbát, povidon, polyethylenglykol, sodná sůl kroskarmelózy, stearát vápenatý

Žluté barvivo při západu slunce, stearát hořečnatý, oxid titaničitý, želatina

Blistry po 10 nebo 20 ks, balení po 1 nebo 3 blistrech

Blistry po 10 ks, balení po 1 blistru

Farmakologický účinek

Léčivo patří mezi antivirotika - deriváty kyseliny isonikotinové. Účinně potlačuje účinek chřipkových virů, jiných patogenů akutních respiračních infekcí v důsledku potlačení pronikání patogenů buněčnou membránou. Drog:

 • vykazuje interferonogenní vlastnosti;
 • zvyšuje koncentraci endogenního interferonu alfa a gama v krevní plazmě;
 • zvyšuje odolnost organismu vůči virům.

Lék snižuje příznaky akutní intoxikace viry, zkracuje dobu trvání onemocnění.

Antivirový účinek léčiva je spojen s účinkem chřipkového viru na hemaglutininy, což vede ke skutečnosti, že virion ztrácí schopnost replikovat navázáním na cílové buňky. Protizánětlivý účinek je spojen se stabilizací buněčných a lysozomálních membrán, zpomalením degranulace basofilů, normalizací prostaglandinů, cyklickými nukleotidy, energetickým metabolismem v zánětlivém zaměření. Lék má antioxidační účinek, zmírňuje horečku tím, že ovlivňuje termoregulační centra mozku. Analgetický účinek spojený s retikulární tvorbou mozkového kmene.

Amizon zvyšuje přetrvávající imunitu zvýšením hladiny endogenního interferonu, lysozymu a titru protilátek proti patogenům. Buněčná imunita je zvýšena stimulací aktivity makrofágů, T-lymfocytů. Po požití léku se rychle absorbuje, dosahuje maximální koncentrace v krvi po 2 hodinách. Metabolismus se vyskytuje v játrech, poločas tkání je 2,5 hodiny, z těla - 13,5 hodin. Zbytky se vylučují močí.

Amizon

Popis k 16.5.2016

 • Latinský název: Amizon
 • Kód ATX: J05AX
 • Účinná látka: Enisamium jodid (Enisamium jodide)
 • Výrobce: Pharmak PAO (Ukrajina) t

Složení

Prostředky Amizon obsahuje účinnou látku enisamid jodid, jakož i další složky: bramborový škrob, stearát vápenatý, polyvinylpyrrolidon s nízkou molekulovou hmotností.

Přípravek Amizon Max obsahuje jako účinnou látku enisamid jodid a jako další látku stearát hořečnatý.

Formulář vydání

Přípravek se vyrábí ve formě tablet a kapslí Amizon Max.

Tablety jsou kulaté, potažené, mají plochý povrch, zkosení a riziko. Barva je žlutá nebo zelenavě žlutá. Na povrchu mohou být drobné skvrny. V blistru může být 10 nebo 20 tablet.

Želatinové kapsle mají válcový tvar a tělo a víčko jsou žluté. Uvnitř žlutý nebo zelenavě žlutý krystalický prášek.

Farmakologický účinek

Přípravek Amizon je antivirotikum odvozené od kyseliny isonikotinové. Léčivo je ve skupině narkotických analgetik. Působí jako antipyretické, protizánětlivé, analgetické činidlo. Také byly zaznamenány interferonogenní, imunomodulační účinky.

Protizánětlivý účinek nástroje má, stabilizaci buněk a lysozomálních membrán, inhibici degranulace bazofilů.

Amizon normalizuje hladinu cyklických nukleotidů, prostaglandinů, také normalizuje metabolismus energie v centru zánětlivého procesu, oslabuje cévní reakce.

Antipyretického účinku se dosahuje působením aktivní složky na termoregulační centra diencefalonu.

Analgetický účinek se dosahuje retikulární tvorbou mozkového kmene. Nástroj také působí jako imunomodulátor, aktivuje humorální a buněčnou imunitu a ovlivňuje faktory přirozené antiinfekční rezistence.

Léčivo je aktivní perorální induktor endogenního interferonu.

Nástroj nemá nepříznivý vliv na krevní obraz, tvorbu krve v kostní dřeni, nedráždí gastrointestinální sliznici. Nemá žádný nefrotoxický a hemotoxický účinek.

Lék nevyvolává alergické reakce, nemá žádné lokální dráždivé, mutagenní, teratogenní, embryotoxické účinky.

Léky poskytují účinnou rezistenci vůči chřipkovým virům, stejně jako dalším patogenům, které vyvolávají vývoj ARVI. Zvyšuje odolnost těla vůči útokům virových infekcí a snižuje akutní projevy virové intoxikace. Při užívání léku se snižuje doba trvání onemocnění, z čehož může Amizon tablety předepisovat lékař při komplexní léčbě infekčních onemocnění.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Po podání přípravku Amizon pacientem je účinná látka aktivně absorbována do krve. Nejvyšší koncentrace jodidu enisamium nastává 2–2,5 hodiny po podání léčiva. Poločas je od 13,5 do 14 hodin, metabolismus probíhá v játrech. Přibližně 90-95% metabolitů z těla se vylučuje ledvinami.

Indikace pro použití

Předtím, než užijete přípravek Amizon, je třeba poznamenat, že přípravek lze předepsat jak pro účely léčby, tak pro prevenci.

Nástroj je předepsán pro tyto nemoci:

 • chřipka, stejně jako jiné respirační virové infekce (děti Amizon mohou být předávány často nemocným dětem);
 • s pneumonií virového, bakteriálního a virového bakteriálního původu;
 • v případě anginy pectoris, infekční mononukleózy;
 • s rubeolou, spalničkami, šarlatovou horečkou, parotiditidou, planými neštovicemi;
 • s felinózou, erisipeloidem (forma kožního kloubu);
 • za účelem nespecifické chemoprofylaxe u ložisek šarlatové horečky, infekce parotiditidy atd.

Nástroj je také používán jako součást komplexní léčby těchto onemocnění:

 • meningitida a meningoencefalitida bakteriálního a virového původu;
 • s brucelózou v chronické formě, břišní tyfus;
 • v případě infekce herpes (keratitida, uveitida, adenovirová konjunktivitida, keratokonjunktivitida);
 • v případě akutní bolesti u artritidy, osteochondrózy, neuralgie, herniovaných meziobratlových plotének;
 • v porodnické a gynekologické praxi - jako pomocný lék při léčbě zánětů akutních a chronických forem.

Kontraindikace

Přípravek Amizon by neměly užívat osoby s vysokou individuální citlivostí na jódové přípravky. Také lék není předepsán těhotným ženám v prvním trimestru a dětem, které ještě nezměnily šest let. Nepředepisujte léky také v přítomnosti alergických reakcí v anamnéze těžkých onemocnění jater a ledvin.

Vedlejší účinky

Při užívání pilulek a tobolek podle režimu předepsaného lékařem je přípravek Amizon pacientem dobře snášen. V některých případech může během léčby dojít k pocitu hořkosti v ústech, mírnému otoku sliznice ústní dutiny. Další úprava nebo zrušení programu Amizon se však nevyžaduje.

Návod k použití přípravku Amizona (metoda a dávkování) t

Tablety pro děti a dospělé se doporučuje užívat perorálně po jídle, ne žvýkat v ústech. Přípustná jednotlivá dávka 1 g, přípustná dávka na den - 2 g. Příjem léčiva v závislosti na účelu může trvat od 5 do 30 dnů.

Pro léčbu dospělých pacientů je zpravidla předepsáno 1-2 tablety 2 až 4 krát denně. Léčba trvá 5 až 7 dní.

Pacienti ve věku od 6 do 12 let dostávají 2-3 krát denně 0,125 g léčiva - polovinu obvyklé tablety nebo 1 tabletu pro děti Amizon. Léčba trvá 5 až 7 dní.

Jako preventivní opatření k prevenci chřipky a ARVI by měli dospělí užívat 1 tabletu po dobu 3-5 dnů, po které byste měli pít jednu tabletu každé dva nebo tři dny po dobu dalších 2-3 týdnů.

Děti od 6 do 12 let pro prevenci dostávají polovinu tablet každý druhý den po dobu tří týdnů.

Dospívající od 12 do 16 obdrží 1 kartu. denně po dobu 2-3 týdnů.

Pacientům s meningoencefalitidou je předepsáno 0,25 g přípravku Amizon třikrát denně, léčba trvá 10 dní.

Komplexní léčba virové hepatitidy by měla zahrnovat užívání třikrát denně 0,25 g léků během prvních pěti dnů onemocnění.

Komplexní léčba pneumonie by měla zahrnovat třikrát denně při 0,25 g léků denně po dobu deseti až patnácti dnů.

Pacienti se syndromem bolesti by měli být léčeni 0,25–0,5 g třikrát nebo čtyřikrát denně po dobu 7 až 14 dnů.

Pokyny pro Amizon Max

Tobolky se musí užívat po jídle, polknout celé.

Dospělí pacienti dostávají 1 tobolku denně. 2 až 4 krát denně. Léčba trvá 5 až 7 dní. Přípustná denní dávka - 2 g, jednorázová dávka - 1 g.

Předávkování

Pokud dojde k předávkování drogami, může se u osoby objevit negativní účinky, které jsou popsány jako vedlejší účinky. Sliznice mohou zhnědnout, může se objevit zvracení, průjem a bolest břicha. Může také vyvolat horečku, edém, erytém. V takových případech pacient zpočátku umyl žaludek a poté provedl symptomatickou terapii.

Interakce

Užívání přípravku Amizon současně aktivuje účinek detoxikačních, imunomodulačních a antibakteriálních léčiv. Doporučuje se tento nástroj kombinovat s vitamíny, zejména kyselinou askorbovou.

Někdy je Amizon předepisován paralelně s příjmem rekombinantního interferonu.

Podmínky prodeje

Amizon lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Uchovávejte tablety a tobolky při pokojové teplotě, na tmavém a suchém místě, chráněném před přístupem dětí.

Doba použitelnosti

Amizon lze skladovat 3 roky.

Zvláštní pokyny

Při podávání přípravku Amizon nebyl zaznamenán účinek na schopnost koncentrace.

Analgetický účinek přípravku je podobný účinku přípravku Analgin, amidopyrinu. Je třeba mít na paměti, že účinek této drogy je zaznamenán o něco později, ale trvá mnohem déle.

Ve srovnání s jinými analgetiky má přípravek Amizon nízkou toxicitu, nepříznivě neovlivňuje tvorbu krve a krevní oběh, nedráždí sliznici trávicího systému.

Ti, kteří se zajímají o to, zda Amizon je antibiotikum, by měli vzít v úvahu, že tento lék není antibakteriální látka.

Analogy Amizon

Mangogerpin, Flavozid, Altabor, Engistol a další mají podobný účinek na tělo Analogy v Rusku - Nobazit a další prostředky.

Amizon pro děti

Tablety Amizon předepsané pro léčbu a prevenci dětí po 6 letech. Při přijímání instrukcí pro děti je třeba pečlivě sledovat. Tobolky Amizon Max nejsou předepsány dětem.

Během těhotenství a kojení

Přípravek Amizon by neměl být používán v prvním trimestru těhotenství. O vhodnosti předepisování léků rozhoduje později pouze lékař. Informace o účinku léku během kojení nejsou k dispozici.

Recenze o společnosti Amizon

V síti existuje celá řada názorů na tento lék. Někteří uživatelé to považují za velmi účinné antivirové činidlo. Ale mnoho lidí píše, že pilulky byly k ničemu a neměly pozitivní účinek po léčbě. Nicméně hodnocení lékařů v mnoha případech ukazuje, že léčba má jak léčebný, tak profylaktický účinek.

Podobně existují různé recenze na Amizon Max. Někteří uživatelé píší o výskytu některých vedlejších účinků, jako je hořkost v ústech. Tam jsou také názory, že Amizon je dobrý preventivní nástroj, který pomáhá předcházet nachlazení a chřipce během epidemie.

Cena Amizon, kde koupit

Amizon cena na Ukrajině (Kyjev, Charkov, atd.) - od 25 UAH. pro kartu 10. Cena Amizon Max - v průměru 60 hřiven za 10 kapslí. Dětský Amizon lze zakoupit za cenu 20 hřiven za 10 ks.

Amizon: návod k použití

Tablety Amizon patří do klinicko-farmakologické skupiny antivirotik pro systémové použití s ​​imunostimulačním účinkem. Léčivou látkou tablet je enisamid jodid (amizon), který má antivirový účinek.

Forma uvolnění a složení

Amizon se vyrábí ve formě tablet, mají kulatý tvar, žlutou nebo žluto-zelenou barvu a jsou potaženy. Balené tablety v blistru po 10 kusech. Balení 2 typů - s jedním (10 tabletami) a dvěma (20 tabletami) blistry. Aktivní složka - amizon (jodid enisamium) je derivát kyseliny isonikotinové. Tablety obsahují 2 koncentrace - 250 mg (pro dospělé) a 125 mg (pro děti). Také ve složení první tablety zahrnují pomocné látky, které zahrnují:

 • Monohydrát laktózy.
 • Mikrokrystalická celulóza.
 • Povidon.
 • Sodná sůl kroskarmelosy.
 • Stearát vápenatý.

Balení s jiným počtem tablet vám umožní zvolit si jinou léčbu.

Farmakologický účinek

Účinná látka tablet Amizon patří do farmakologické skupiny antivirotik pro systémové použití. Má také imunostimulační vlastnosti. U lidí má několik terapeutických účinků:

 • Přímé potlačení replikace viru (syntéza a sestavení virových částic uvnitř infikovaných buněk).
 • Vliv virových částic na hemaglutininy, v důsledku čehož ztrácejí schopnost vázat se na lidské buňky.
 • Interferonogenní vlastnosti - aktivní složka léčiva má schopnost stimulovat syntézu endogenního interferonu buňkami imunitního systému. Interferon má antivirovou aktivitu.
 • Imunostimulační účinek - aktivní složka léčiva stimuluje produkci lysozymu (látka, která je obsažena v biologických tekutinách lidského těla a má antiseptické vlastnosti), syntézu protilátek buňkami imunitního systému.
 • Protizánětlivý účinek - amizon stabilizuje membrány buněk imunitního systému, čímž snižuje syntézu prostaglandinových zánětlivých mediátorů.
 • Malý antipyretický účinek je realizován díky přímému účinku léčiva na termoregulační centrum medulla oblongata.
 • Mírný analgetický účinek - anestezie během zánětu je dosažen poskytnutím účinné složky léčiva s inhibičním účinkem na retikulární tvorbu mozku.

Celkový výsledek farmakologického účinku tablet přípravku Amizone je výrazný antivirový účinek. Účinná látka po užití pilulky se vstřebává do krve ze střeva. Terapeutické koncentrace v těle je dosaženo během 30 minut po užití pilulky, maximální obsah účinné látky - za 2-2,5 hodiny. Z tkání vstupuje účinná látka do jater, kde se metabolizuje na meziprodukty degradace. Vylučují se ledvinami močí. Poločas (doba, po kterou se 50% počáteční koncentrace účinné látky vylučuje z těla) je 13,5-14 hodin. Amizon volně vstupuje do tkání mozku, míchy přes hematoencefalickou bariéru a do plodu během těhotenství. Nejsou k dispozici žádné údaje o pronikání účinné látky do mateřského mléka.

Indikace pro použití

Tablety přípravku Amyzon jsou určeny pro komplexní etiotropní léčbu různých virových infekcí, mezi které patří: t

 • Akutní respirační virové infekce (ARVI) - parainfluenza, adenovirus, rhinovirus, RS-syncytiální infekce (u těchto infekcí je běžná povaha kursu, která se projevuje chladem).
 • Chřipka - platí také pro SARS, ale má závažnější průběh, který je často doprovázen rozvojem různých komplikací.
 • Dětské virové infekce - zarděnka, epidparotitis (příušnice), neštovice kuřat a spalničky (tyto infekce jsou rozděleny do skupiny dětí, vzhledem k nejvyššímu výskytu v dětství).
 • Infekční mononukleóza.
 • Nespecifická profylaxe virové hepatitidy A, E v případě epidemie a vysoké riziko nákazy virem.
 • Kombinovaná léčba virových infekcí spojených s bakteriemi - anginou pectoris, erisipeloidem, meningitidou a meningoencefalitidou virové povahy, fallinoz („onemocnění kočičího škrábnutí“).
 • Nemoci způsobené herpes viry - pásový opar, herpes.

Vzhledem ke svým jednoduchým analgetickým vlastnostem jsou tablety Amizon také používány při léčbě nemocí pohybového aparátu, doprovázených syndromem bolesti (osteochondróza, osteoartritida, protruze nebo kýla meziobratlových plotének, artritida různých etiologií).

Kontraindikace

Použití tablet přípravku Amizon je kontraindikováno v případě alergických reakcí na jeho účinnou látku nebo pomocné složky, jejich individuální intoleranci, závažnou organickou patologii jater nebo ledvin. Lék je absolutně kontraindikován u těhotných žen v prvním trimestru těhotenství.

Dávkování a podávání

Tablety přípravku Amizon se užívají perorálně po jídle. Dávka a průběh podávání závisí na patologii a účelu užívání tablet Amizon. Pro terapeutické účely se užívá v následujících dávkách:

 • Léčba chřipky nebo ARVI dospělých a dětí starších 12 let, 250-500 mg 2-4 krát denně po dobu 5-7 dnů, děti od 6 do 12 let 125 mg 2-3 krát denně po dobu 5-7 dnů.
 • Pro léčbu virové meningitidy nebo meningoencefalitidy - dospělých a dětí starších 16 let 250 mg 3krát denně po dobu 10 dnů.
 • Léčba spalniček, zarděnek, neštovic kuřat - děti 6-7 let 125 mg 3krát denně, děti 8-12 let - 125 mg 4krát denně, děti 12-16 let - 250 mg 3krát denně, dospělí 500 mg 3 krát denně.
 • Léčba epidparotitis - děti ve věku 12-14 let, 250 mg 2-3 krát denně, dospělí 250 mg 2-3 krát denně, průběh léčby 6-7 dnů.
 • Prevence epidparotitidy - 250 mg 2x denně pro dospělé.
 • Léčba infekční mononukleózy - dospělí 125 mg 3-4krát denně a 125 mg 3x denně pro děti. S těžkým průběhem - první 3 dny 1,5-2 g denně pro dospělé, až 1 g denně pro děti. Po klinickém a laboratorním zlepšení lze dávku snížit na polovinu.
 • Léčba Fellinoz - dospělí 250 mg 2-3 krát denně pro středně těžké onemocnění, v případě těžkého průběhu patologie 500 mg 2x denně.
 • Léčba kutánně-artikulární formy erysiploidu u dospělých - 500 mg 2x denně pro dospělé, průběh je 1-2 týdny.
 • Prevence virové hepatitidy A, E - dospělí 250 mg 3x denně.
 • Komplexní léčba pneumonie (pneumonie) - 250 mg 3x denně po dobu 10-15 dnů.
 • Komplexní léčba anginy pectoris - s těžkou patologií - 500 mg 3krát denně, pro mírný průběh onemocnění - 250 mg 3-4krát denně.
 • Komplexní léčba bolesti při onemocněních pohybového aparátu - od 250 do 500 mg 3krát denně v závislosti na intenzitě bolesti.

Pro prevenci akutních virových infekcí a chřipky se tablety Amizon používají v takových dávkách:

 • Dospělí - 250 mg denně po dobu 5 dnů, pak - 250 mg 1krát každé 2-3 dny po dobu 3 týdnů.
 • Děti ve věku 6-12 let - 125 mg každý druhý den po dobu 2-3 týdnů.
 • Děti ve věku 12-16 let - 250 mg každý druhý den po dobu 3 týdnů.

Maximální dávka pro jedno podání přípravku Amizon by neměla překročit 1000 mg, maximální denní dávka je 2000 mg. Průměrná doporučená dávka přípravku Amizon tablety je 5 až 30 dnů.

Vedlejší účinky

Použití tablet přípravku Amizon může vést k rozvoji takových vedlejších účinků z různých systémů:

 • Alergické reakce na léčivou látku nebo pomocné látky - jsou charakterizovány výskytem kožní vyrážky, svědění, vývoje kopřivky (vyrážka s mírným otokem připomínajícím kopřivy kopřivy), angioedémem kůže a podkožní tkáně převážně na obličeji nebo genitáliích (Quincke edém ). V závažných případech je možný rozvoj anafylaktického šoku - progresivní nárůst selhání mnohočetných orgánů s poklesem krevního tlaku.
 • Trávicí systém - nevolnost, zvracení, pálení žáhy, bolest břicha s pocitem těžkosti v pravé hypochondrium, průjem a nadýmání (nadýmání), hypersalivace (zvýšené slinění), otok sliznice ústní dutiny, suchost v ní, pocit hořkosti v ústech, žlutá patina jazyk.
 • Respirační orgány - dušnost, bolest v krku.

V ojedinělých případech došlo ke změně krevního tlaku se snížením jeho hladiny, bolesti hlavy a celkové slabosti.

Předávkování

V případě významného překročení dávky nad přípustnou hladinu se vyvinou příznaky vedlejších účinků léčiva. V takových případech musíte přestat užívat a vyhledat lékařskou pomoc. Léčba předávkování spočívá v mytí žaludku, střev a provádění nitrožilní detoxikace organismu.

Zvláštní pokyny

Tablety přípravku Amizon jsou dobře snášeny. Před použitím si přečtěte návod. Je důležité věnovat pozornost několika zvláštním pokynům:

 • Těhotné ženy v I. trimestru užívání drogy je zakázáno. Během II. A III. Trimestru je možné užívat pilulky pouze za tímto účelem a pod dohledem lékaře.
 • Děti mladší 6 let Amizon ve formě tablet se nevztahuje.
 • Tablety přípravku Amizon zvyšují účinek antibiotik, pokud se používají společně.
 • Pro lepší terapeutický výsledek by tablety Amizon měly být přednostně používány ve spojení s vitamínem C nebo multivitaminovými přípravky.
 • Užívání tablet Amizon neovlivňuje koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Lékárny Amizon je k dispozici bez lékařského předpisu. V případě jakýchkoliv pochybností nebo otázek o léku je vhodné poradit se s lékařem.

Podmínky skladování

Doba použitelnosti léku je 3 roky od data výroby. Lék se uchovává v temnu a mimo dosah dětí při teplotě ne vyšší než + 25 ° C.

Analogy Amizon

Pokud jde o mechanismus antivirového účinku, analogy tablet Amizon jsou Arbivir, Arbidol, Armenicum, Groprinosin, Imustat, Novirin.

Ceny Amizon

V současné době neexistuje lék v Moskvě.

V Kyjevě, ceny pro Amizon tvořil takto: t

Co pomáhá amizon: návod k použití

Amizon je protizánětlivé, antivirové a antipyretické činidlo, které může potlačit aktivitu chřipkového viru "A". Lék se doporučuje užívat v souladu s přiloženým návodem nebo na předpis ošetřujícího lékaře

Složení

Složení programu Amizon je následující:

 • amizon;
 • monohydrát laktosy;
 • mikrokrystalická celulózová vlákna;
 • stearát vápenatý;
 • sodnou sůl kroskarmelózy;
 • nízkomolekulární forma povidonu.

Popsané tablety mohou obsahovat různé koncentrace účinné látky, amizonu, která se pohybuje od dvaceti pěti setin gramu do sto dvaceti pěti tisícin gramu.

To je zajímavé! Jak se užívá s chřipkou Grippol plus: návod k použití

Na prodej antivirotikum je ve formě kulatých bikonvexních tablet potažených speciálním složením skořápky.

Shell chrání aktivní sloučeniny léku před škodlivými účinky žaludeční šťávy při zachování jejich terapeutického účinku.

Barva tablet může být žlutá nebo nazelenalá s malými náplastmi.

Co je to agent Amizazole? Tento antivirotik patří do kategorie derivátů kyseliny isonikotinové. Tento nástroj účinně potlačuje aktivitu virových agens SARS a chřipky inhibicí permeability patogenních částic buněčné membrány. Interferonogenní vlastnosti léčiva zvyšují množství endogenních interferonů ve složení krevní plazmy.

V této souvislosti dochází ke zvýšení odolnosti organismu vůči infekčním částicím virové povahy. S včasným přijetím léku v těle se sníží příznaky virové intoxikace, díky čemuž onemocnění začíná „ustupovat“. Už druhý den od okamžiku užívání léku se projevuje úleva od projevu bolesti.

Když je potřeba lék

Z čeho je amizon? Uvedený lék je předepisován pacientům trpícím:

 • fallinoz ("škrábance koček");
 • kožní kloubní erysipeloid;
 • bolest v krku;
 • infekční mononukleóza;
 • virová nebo bakteriální pneumonie;
 • infekce příušnic;
 • šarlatovou horečku;
 • rubeola;
 • plané neštovice;
 • spalničky;
 • ARVI;
 • chřipky.

Je povoleno užívat léky pro profylaktické účely, pokud je tělo postiženo smíšenými infekcemi. Návod k použití umožňuje, aby byl přípravek zařazen do komplexní terapie u pacientů s:

 • chronická brucelóza;
 • herpes;
 • projevy meningitidy;
 • adenovirová konjunktivitida;
 • břišní tyfus;
 • bolestivé syndromy doprovázející osteochondrózu;
 • kýly na meziobratlových ploténkách;
 • artritidy.

Antivirotikum Amizon jako doplněk je předepsáno v porodnicko-gynekologickém, chirurgickém a zánětlivém systému.

Co je nejčastěji předepisované léky?

Ve většině případů je určený lék předepsán pro chřipku a ARVI u dospělých a dětí.

To je zajímavé! Jak se přípravek Ergoferon užívá: návod k použití

Vysoká účinnost léku vám umožňuje dosáhnout požadovaného zotavení od prvních dnů užívání tablet, přičemž se respektuje léčebný režim předepsaný lékařem.

Jak si vzít

Jak se přípravek Amizon užívá? Tablety vypít po jídle s malým množstvím vody. Více než jeden gram léku není povolen najednou a člověk nemůže pít více než dva gramy léku denně. Lék se užívá nejvýše v kalendářním týdnu. Nejčastěji se předepisuje jeden nebo několik tablet popsaných prostředků denně.

Děti Amizon jsou předepisovány pro děti od šesti let. Také se doporučuje pít průběh, ale v nižší dávce (polovina tablety až třikrát během 24 hodin). Terapeutické složení léčiva má negativní vliv na virus chřipky, což potvrzují četná pozitivní hodnocení pacientů a lékařů.

Návod k použití umožňuje použití léků pro profylaktické účely. K tomu byste měli pít pilulku léků každý den po dobu pěti dnů. Od osmého dne během následujících dvaceti dnů se doporučuje užívat pilulku jednou za tři dny.

Profylaktická dávka pro tělo dítěte je polovina tablety užívaná jednou za čtyřicet osm hodin. Délka kurzu je nejméně dvacet dní.

Doporučuje se užívat přípravek Amizon (Amizazol) nejméně třikrát denně, pokud je tělo postiženo virovou hepatitidou, pneumonií, meningoencefalitidou a podobnými onemocněními.

Dávka je určena lékařem na základě stupně poškození těla virových částic a celkového stavu těla.

Amizon děti ve formě sirupu ("Amizonchik") je předepsán dětem od tří do čtyř let, v množství pěti mililitrů.

To je zajímavé! Od čeho a jak užívat přípravek Arpeflu: návod k použití pro děti

Od pěti let se dávka léčiva zvyšuje na sedm mililitrů. Sirup je schválen pro použití dětmi mladšími dvanácti let.

Doporučuje se užívat si sirup třikrát denně během dne po jídle. Pokud je to nutné, zapijte lék malým množstvím destilované vody. Dětská Amizon podle pokynů předepsaných ústně. Orální podání přispívá k rychlému pronikání účinných látek léčiva do krve. Po několika hodinách se lék vyjme z těla spolu s močí.

A jak si vzít studený Amizon? Při nachlazení je tento lék povolen nejen dospělým, ale také mladistvým ve věku nad 12 let. Během dne se doporučuje pít lék až čtyřikrát během týdne. Na recepci je povoleno užívat jednu nebo pár tablet, což je vždy určeno lékařem.

Vypít popsané tablety musí odpovídat předpisům lékaře. V opačném případě jsou možné příznaky předávkování tímto lékem.

Existují nějaké analogy

Analogy Amizon mají následující:

Při jmenování ošetřujícího lékaře se doporučuje uchýlit se k použití analogů, protože mnoho z nich má kontraindikace k použití.

To je zajímavé! Jak se Anvimax užívá: návod k použití prášek

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Uvedený lék má některé kontraindikace, na jejichž základě se nedoporučuje pít, když:

 • přecitlivělost na léčivo;
 • těhotenství;
 • kojení.

Během těhotenství je nebezpečné užívat popsaný lék, protože jeho složky nepříznivě ovlivňují vývoj plodu, což vede ke vzniku vrozených abnormalit.

Zejména je třeba se bát brát lék během těhotenství v prvních třech měsících, kdy dochází k položení hlavních orgánových systémů dítěte.

Lék nesmí být podáván v období laktace.

Aktivní složky léčiva prostřednictvím mateřského mléka budou schopny proniknout do těla novorozence, což nepříznivě ovlivní jeho zažívací systém. Proto se v době užívání léků doporučuje, aby se zdrželo kojení.

Uvedený lék v lidském těle vede ke zvýšeným účinkům detoxikačních, imuno-korektivních a antibakteriálních léčiv. Nejvyšší účinnost Unie má tablety Amizona s askorbem. Kombinace popsaného činidla s vitaminy s antioxidačními vlastnostmi také působí příznivě. Povoleno užívat léky s léky proti chřipce.

Vedlejší účinky jsou vyjádřeny otokem ústní sliznice a pocitem hořkosti v ní. Může se objevit nevolnost a zvracení. Vedlejší účinky na Amizon jsou signálem selhání, ke kterému došlo v těle, jehož následky mohou být zdraví škodlivé.

To je zajímavé! Jak se přípravek Arbidol užívá: návod k použití

Co s tím? V popsané situaci se doporučuje navštěvovat ošetřujícího lékaře, který předepíše pacientovi povinné praní žaludeční dutiny se současnou symptomatickou léčbou.

Amizon je účinným lékem na nachlazení a virové infekce, který se nejlépe používá pro léčebné účely se souhlasem ošetřujícího lékaře.