Althaea sirup proti kašli, návod k použití

Ve volné přírodě, mnoho léčivých rostlin rostou, které účinně pomáhají kašel. Z nich se připravují všechny druhy léků doma i v továrně. Velmi často je surovinou pro léky altety, sirup proti kašli, návod k použití podrobně prozradí výhody této rostliny.

Výhody léků proti kašli Althea

Léčivé účinky Althea byly známy starověkým řeckým léčitelům. Proto nazývali rostlinu „léčení“. Živiny se nacházejí ve všech částech této vytrvalé byliny. Většina z nich je však soustředěna do kořenů a oddenků.

 • slizové látky;
 • škrob;
 • lecitin;
 • aminokyseliny, včetně esenciálních;
 • kyselina askorbová;
 • mastné kyseliny;
 • karoteny;
 • pektiny;
 • vitamíny;
 • makro a mikroprvky.

Kořeny a oddenky po odstranění horní vrstvy jsou bílé, masité. Chutná sladce. Pokud je kořen rozdrcen a nalit teplou vodou, promění se v želatinovou hmotu a může být použit jako obálka.

Kořeny se používají ve farmakologii k získání extraktu, infuze, sirupu. S ohledem na skutečnost, že rostlina má vysokou schopnost obálky, léčí žaludeční vředy a gastritidu.

Květiny pomáhají při onemocněních ledvin a močového měchýře.

Užívání léku proti kašli Althea je známo již velmi dlouho. Sušená drcená tráva je základem léku mucoltin, který patří k osvědčeným mukolytickým činidlům.

Kořeny a oddenky rostlin se používají při léčbě mnoha onemocnění dýchacího ústrojí, například:

Zvláště účinné při zánětech dýchacích cest oltářů, sirup proti kašli, návod k použití je uveden níže. Pro použití v průmyslové výrobě léčiv jsou vysety vysoce výnosné odrůdy rostlin.

Althea kořenový sirup, indikace pro použití

Althea kořenový sirup patří mezi přírodní bylinné přípravky. V jeho složení je:

 • extrakt z kořenů a oddenků;
 • voda;
 • sacharóza;
 • benzoát sodný.

Indikace pro léčbu sirupem Althea jsou primárně nemoci s kašlem různé povahy se silným hustým sputem:

 • astma;
 • laryngitida;
 • tracheitida;
 • ARI, ARVI
 • tuberkulóza;
 • kašel různé povahy;
 • bronchitida;
 • černý kašel
 • tonzilitida;
 • pneumonie.

Sirup vytváří na sliznicích dýchacího ústrojí vrstvu hlenu. Přispívá nejen k rychlejšímu vyprazdňování sputa, ale také zvyšuje účinek jiných léčiv.

Tento nástroj je předepsán pro žaludeční vředy a dvanáctníkové vředy, je zvláště účinný s vysokou kyselostí.

Může být alergický na lék. V tomto případě by měla být léčba zastavena. Altea, sirup proti kašli, návod k použití zajišťuje použití léčiva pro různé kategorie pacientů.

Althea sirup během těhotenství

Zatímco dítě čeká, jakákoliv infekce nebo nachlazení může nepříznivě ovlivnit nejen zdraví ženy, ale také vývoj budoucího plodu. Ze stejného důvodu je třeba velmi pečlivě vybírat léky pro léčbu budoucích matek. To platí pro všechny nemoci, včetně těch, které jsou doprovázeny kašlem.

Přímé kontraindikace pro ženy v pozici v návodu k použití není specifikováno. Je však třeba mít na paměti, že nejvíce ovoce je v první třetině období zranitelné. Během tohoto období je lepší odmítnout kašel s Althea a dalšími léky. V některých případech se můžete během prvních tří měsíců zbavit kašle během těhotenství pomocí pomůcek:

 • kuřecí vývar;
 • teplé mléko;
 • cibulový džem;
 • čaj

Pokud nepříjemný příznak trápí těhotnou ženu v trimestru II a III, může být léčba sirupem Althea zahájena po konzultaci s lékařem, který vede těhotenství.

Althaea kašel pro děti do jednoho roku

Pokud si pečlivě prostudujete instrukce pro sirup z kořenů Althea, pak to neznamená, že věk do jednoho roku je kontraindikací k použití. Altea, sirup proti kašli, návod k použití nezakazuje léčbu kojenců.

Uvádí však, že kontraindikace užívání léku je alergická reakce. Že děti do jednoho roku jsou nejvíce náchylné k alergiím. V tomto věku ve své stravě je velmi omezený soubor výrobků. Před doplňkovým krmením je mateřské mléko jediným produktem pro většinu dětí. Při léčbě Altea sirupu se proto mohou vyskytnout potíže s trávením.

Rodiče by se měli před použitím sirupu Althea poradit s lékařem při léčbě kašle u dětí mladších než jeden rok.

Možná, že lékař doporučí sirup z Althea ve výši ne více než několik kapek na recepci, v závislosti na hmotnosti pacienta a jeho stavu. A možná vám předepíše jiný lék. Také dítě do jednoho roku věku může být vdechováno nebulizátorem pomocí nat. řešení. Léčba kojence pro kašel se v každém případě provádí po lékařském vyšetření. To je v tom, že od 3 let, foto:

Je možné použít Althea sirup pro děti ročně

Děti starší než jeden rok jsou pro kašel poněkud snazší než před prvním věkem. To je způsobeno tím, že jsou méně náchylné k alergickým reakcím, ve stravě je již mnoho různých potravin. Altea sirup lze užít pro děti ročně po konzultaci s odborníkem.

Althea sirup pomáhá při suchém kašli a zkracuje dobu ošetření mokrého. Množství drogy najednou může být od 1/2 do celé čajové lžičky pro děti od jednoho roku. V den, může být lék podáván 3-4 krát. Doporučená doba léčby by neměla být kratší než týden nebo delší než dva týdny.

Pokud se objeví červené skvrny, vyrážka a / nebo svědění Althea by měly být zastaveny.

Pomocná opatření zkrátí dobu trvání léčby u dětí ve věku jednoho roku před onemocněním doprovázeným kašlem:

 • místnost pro hry a spánek;
 • mokré čištění;
 • mírné zvlhčování;
 • snížení teploty v místnosti.

Lékárna a domácí léky od Althea pro děti

Pokud dítě předškolního a školního věku má suchý kašel, pak léky z Althea pomohou. Pro děti si můžete koupit lékárenský sirup a připravit ho doma. Až 12 let by jedna dávka sirupu neměla překročit lžičku, a více než 12 let v době, kdy můžete dát lžíci léku.

Mnozí spotřebitelé se obávají obsahu benzoátu sodného v lékárnickém sirupu. Dnes mnoho zahraničních vědců tuto látku považuje za škodlivou potravinářskou přídatnou látku. Doporučují výrobcům odstranit tuto směs z produktů určených pro děti.

Rodiče, kteří nedůvěřují hotovým výrobkům, si mohou lék připravit sami.

Pokud oblast roste Altea léčivé jeho kořeny mohou být připraveny nezávisle. Udělej to na jaře a vždy na čistém místě. Pečlivě vykopat kořeny, oddělit tlustý hlavní kořen a malé kořeny. Nechte postranní kořeny, umyjte je, odstraňte vrchní vrstvu. Suchý ve stínu pod širým nebem. Skladujte v krabičkách.

Pokud není možnost připravit kořeny na vlastní pěst, pak jsou koupeny v lékárně.

Pro děti je přípravek připraven takto:

 1. Lžíce dobře nasekaných kořenů nalijte sklenici vody, vařte a ochlaďte na 30 stupňů.
 2. Nechte jednu hodinu. Napětí a stlačení obsahu.
 3. Přidejte lžíci medu nebo cukru.

Dej dítěti každé tři hodiny lžíci. Kromě toho, že infuze, ale bez medu, můžete umýt oči, pokud je onemocnění doprovázeno zánětem.

Ať už je možné dávat dětem a těhotným altea sirup proti kašli, návod k použití nedává přímou odpověď. Nezakazuje však užívání léčiva pacienty z těchto kategorií.

Návod k použití sirupu Altea při kašli

Když jsou konfrontováni s kašlem, většina z nich chce najít levný a bezpečný nástroj, který pomůže rychle překonat nemoc. Je žádoucí, aby byl vhodný pro dospělé i děti. Je to takový lék je Altea kašel sirup. Jedná se o přípravek rostlinného původu, který má vykašlávací a protizánětlivý účinek. Když se vezme dovnitř, viskozita bronchiální sekrece se snižuje, pohybuje se snadněji a rychleji se odstraňuje z dýchacích cest.

Ale aby byl tento lék užitečný, musíte vědět, kdy můžete kašlat.

Popis

Althea sirup je kapalina se slabým charakteristickým zápachem. Jeho barva se může lišit od světle žluté až nažloutlé.

Léčivý přípravek obsahuje suchý extrakt kořenů Althea.

Kromě toho příprava obsahuje následující další složky:

 1. konzervační činidlo E211;
 2. sacharóza;
 3. čištěná voda.

Indikace pro použití

Lék je předepsán pro infekce dýchacího ústrojí, ve kterých je kašel s obtížným oddělením sputa:

 • tracheitida (zánět průdušnice);
 • bronchitida;
 • tracheobronchitis.

Althea sirup by neměl být užíván se suchým kašlem nebo se také nazývá neproduktivní, při kterém nedochází k vypouštění sputa. V tomto případě musíte nejprve přeložit do mokré nebo produktivní, a pak se vykašlávání prostředky.

Kontraindikace

Althea sirup proti kašli patří k bylinným lékům, takže má minimální počet kontraindikací. Nemůže být opilý, pokud existuje individuální intolerance na složení léku. Pokud je Althea sirup při prvním kašlání, pak byste měli pozorovat, jaká bude reakce organismu. Když vyrážka, zarudnutí na těle a jiné příznaky alergií, léčba by měla být přerušena a poraďte se s lékařem tak, aby upravil léčebný režim.

Léčivo obsahuje sacharidy, takže nemůže být předepsán pacientům, pokud zjistili:

 • vrozená nebo získaná intolerance fruktózy;
 • malabsorpce glukózy a galaktózy je vzácné dědičné onemocnění, při kterém dochází k porušení absorpce těchto monosacharidů v zažívacím traktu;
 • nedostatek sacharázy-izomaltázy.

Pokud má pacient cukrovku nebo je na dietě s nízkým obsahem sacharidů, měl by vzít v úvahu, že 1 čajová lžička sirupu Althea obsahuje 0,35 XE (XE je běžná jednotka, která umožňuje určit množství sacharidů v potravinách), 1 lžíce je 1, 4 XE.

Pacienti na místě a léky na kojení by měli být užíváni s opatrností a pouze tehdy, pokud přínos pro matku převažuje nad možným poškozením dítěte. Zvláště žena by měla být opatrná, pokud je alergická a před těhotenstvím neužívala sirup Althea a neví, jak bude její tělo reagovat na léčbu. Protože výskyt alergií bude muset pít antihistaminika a většina z nich je pro dítě nebezpečná.

Dávkování a podávání

Jak užívat Althea sirup při kašli závisí na věku pacienta.

Pro děti

Instrukce pro děti říká, že pokud je dítě mladší než 12 let, pak by měl dostat lék na 1 lžičku 4 nebo 5 krát denně po jídle. Před tím musí být sirup zředěn v 50 ml teplé vody.

Jedna dávka léku proti kašli pro děti starší 12 let je 1 lžíce. Měl by se zředit ve 100 ml teplé vody a nechat pít dítě. Frekvence přijímání se může pohybovat od 4 do 5 krát denně.

Lék musíte podat po jídle. Trvání léčby může trvat od 10 do 15 dnů. V závislosti na klinickém obrazu může pediatr prodloužit dobu léčby. Opakovaný průběh terapie, například pouze po konzultaci s lékařem.

Mohu dát lék dětem do jednoho roku? Pokyny pro sirup proti kašli Althea neuvádějí minimální věk, ve kterém je povolen. V každém případě je však nutné před podáním léku dítěti poradit s dětským lékařem.

Pro dospělé

Pro léčbu dospělých pacientů je jednorázová dávka 1 lžíce, měla by být užívána 4-5 krát denně po dobu 10-15 dnů. Před pitím sirupu by se měl zředit v půl sklenice teplé vody.

Během těhotenství a kojení

Ženy v pozici nebo kojení po konzultaci s ošetřujícím lékařem mohou vzít 1 polévkovou lžíci 4-5 krát denně. Pre-sirup by měl být zředěn v 1/2 sklenice vody. Průběh léčby se může lišit od 10 do 15 dnů, což může lékař prodloužit v závislosti na zdravotním stavu pacienta.

Předávkování a vedlejší účinky

Pokud používáte Althea sirup v dávkách vyšších, než je doporučeno, pak se může vyvinout předávkování lékem, které se vyznačuje následujícími příznaky:

Když se tyto příznaky objeví, léčba se zruší. Oběť se provádí výplach žaludku.

Je to důležité! Pokud došlo k předávkování sirupem Althea u dítěte nebo těhotné ženy, musíte zavolat sanitku. Pacienti v této poloze mohou být praní žaludkem pouze v případě, že nehrozí riziko potratu nebo krvácení z genitálního traktu, což může být vyvoláno přerušením placenty.

Lék je obecně dobře snášen. Pouze s individuální intolerancí, možná s rozvojem alergií. Když se objeví, je nutné přerušit léčbu a vyhledat lékařskou pomoc tak, aby lékař namísto sirupu Althea kašlal předepsaný jiný lék.

Je také vhodné informovat lékaře, pokud se na pozadí léčby objeví jakékoliv nežádoucí účinky, které nejsou popsány v návodu.

Althea sirup nevyvolává žádné vedlejší účinky centrálního nervového systému, neovlivňuje schopnost řídit vozidlo a pracuje s mechanismy, které vyžadují vysokou rychlost reakce.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Návod k použití sirupu Althea uvádí, že nemůže být užíván současně s léky, které potlačují reflex kašle, například na základě kodeinu. Při této kombinaci dochází k potížím s výtokem sputa, což je vynikající substrát pro reprodukci patogenů a zotavení může být zpožděno.

Kašel je fyziologický proces, který pomáhá odstranit sputum z dýchacích cest spolu s bakteriemi a viry. Althea sirup se užívá, aby byl snadnější. Pokud ve stejnou dobu s ním pijí antitusika, která potlačují kašel, pak se sputum hromadí v průduškách a nevyjde ven. To bude chovat bakterie a viry, a osoba bude i nadále bolet.

Datum expirace, pravidla skladování a nákupu

Sirup si můžete koupit bez lékařského předpisu, ale navzdory této medikaci jsou nepřijatelné, protože pouze lékař je schopen posoudit proveditelnost jeho schůzky a najít správný léčebný režim.


Video - tajemství kořene Althea.

Léky uchovávejte v temnu, mimo dosah dětí, při teplotě maximálně 25 stupňů. Doba použitelnosti léku je 18 měsíců, po uplynutí které nelze lék použít, musí být zlikvidován.

Drogové recenze

Dítě šlo do mateřské školy a okamžitě se zranilo. Pro kašel jsme vyzkoušeli téměř všechny drahé léky na rok, ale nic nám nepomohlo. Zatímco jsme si sirup Althea nevypsali. Když jsem ho koupil, nepředpokládal jsem, že by nám pomohl. Ale začal jednat téměř okamžitě, na konci prvního týdne se kašel zastavil. Dítě to s radostí vypilo.

Chytil chlad, začal silný kašel. Šel k lékaři, předepsal mi Althea sirup. Lék je přirozený a levný, má málo kontraindikací. Pokyny říkají, že je třeba pít po dobu 10 dnů, ale můj kašel už uplynul 5 dní.

Althea sirup proti kašli: instrukce. Recenze Děti i dospělí

Velmi často se kašel stává skutečným testem jak pro dítě, tak pro jeho rodiče, a pak se k záchraně dostane Altea sirup.

To je vynikající bylinný lék, který v krátkém čase bojuje s nepříjemným příznakem lépe než mnoho drahých léků.

Hlavní výhodou výrobku je jeho přírodní původ, díky němuž je bezpečný a má malý počet kontraindikací.

Složení a léčivé vlastnosti

Hlavní účinnou složkou léčiva je extrakt z Athea. Také zahrnovaly pomocné látky - sacharózu, benzoát sodný a čištěnou vodu.

Tento lék chutná dobře, což je důležité zejména pro malé děti a má specifický zápach.

Althaea officinalis je vytrvalá bylina, která je již mnoho let oceňována díky svým léčivým vlastnostem. Obsahuje velké množství sliznic, užitečné makro- a mikroelementy, vitamín C, esenciální olej. Je nutné zdůraznit následující terapeutické vlastnosti kořene Althea:

 1. odstranění zánětu a bolesti;
 2. ředění sputa a urychlení jeho odstranění z těla;
 3. očištění průdušek a průdušnice od bolestivých mikroorganismů;
 4. obnova poškozených sliznic;
 5. depresi reflexu kašle;
 6. stimulace imunity.

Lékaři obvykle předepisují kořenový sirup Althea jako účinný expektorant.

Indikace pro použití kořenového sirupu Althea

Tento lék se používá k léčbě respiračních onemocnění, při nichž pacient trpí těžkým přetrvávajícím kašlem a špatným oddělením nahromaděného hlenu.

Patří mezi ně všechny typy bronchitidy, pneumonie, tracheitida, černý kašel, zánět hrtanu, bronchiální astma.

Althea přípravky se také používají k léčbě některých onemocnění trávicího systému, jako je žaludeční vřed a gastritida.

Althea bylina je účinná při léčbě genitálních infekcí, kožních problémů, tuberkulózy a nádorů.

Kontraindikace a možné vedlejší účinky

Vzhledem k tomu, že léčivo patří k přírodním bylinným přípravkům, má málo kontraindikací. Hlavní je hypersenzitivita na rostlinný extrakt nebo nesnášenlivost na jeho složky, například sacharóza.
Zdroj: nasmorkam.net Pokud byla dávka léčiva překročena, mohou se objevit vedlejší účinky. Pacient může pociťovat nevolnost, zvracení, pálení žáhy, vyrážku, svědění a zarudnutí kůže. V těchto případech je nutné zrušení léčiva. Poté, alergické reakce zmizí bez léčby.

Altey sirup: jaký kašel

Výhody sirupu jsou zřejmé u jakéhokoliv druhu kašle, bez ohledu na povahu a závažnost. Altey sirup se suchým kašlem zvlhčuje sliznice, ředí viskózní nemoc způsobující hlen. Pod vlivem složek léků, patogenní sputum je rychle "vykašlávání" tělem.

Mokrý kašel stimuluje epitel dýchacích cest. Množství vylučovaného hlenu se významně zvyšuje, což urychluje zotavení a zabraňuje progresi onemocnění do protrahované chronické formy.

Alteyny sirup: návod k použití

Sirup s kašlem s Althea se stejným stupněm účinnosti přestane kašlat jak u dospělých pacientů, tak u velmi malých dětí. Pro osoby starší 12 let je nutné vzít jednu polévkovou lžíci na 100 ml teplé vody. Altea kašel musí pít třikrát až pětkrát denně po jídle.

Cílem aplikace je zmírnění bolesti, hydratace poškozených sliznic, hojení mikrotrhlin, odstranění zánětu, separace sputa. Délka přijímacího řízení by neměla překročit 5-6 dnů.

Pokud je terapeutický účinek nedostatečný nebo chybí, je nutná další konzultace s lékařem a užívání antibiotik. Užívání léku po dlouhou dobu bez konzultace s lékařem není žádoucí.

Altheaea sirup pro děti: jak se vzít?

Jak bezpečné je dát sirupu dítěti a v jakém věku se to dá udělat? Léčivo bylo úspěšně použito k léčbě suchého a vlhkého kašle.

Odpověď na otázku, jak dát dětem Althea sirup, je výpočet požadované dávky. Záleží na věku dítěte. Děti do šesti let mají předepsáno 0,5 lžičky až třikrát denně.

Důležitá podmínka: sledovat, jak tělo dítěte reaguje na složky produktu. Za tímto účelem je dítěti podáno malé množství sirupu a je sledován jeho stav. V nepřítomnosti kožní vyrážky nebo svědění se provádí celý průběh léčby.

Jak ospravedlnitelné je jmenování tohoto nástroje pro děti do jednoho roku věku? Lékaři říkají, že lék Althea se nedoporučuje pro kojence, protože u takového mladého věku jsou děti často náchylné k alergiím.

Užívání léku je oprávněné pouze v případě jmenování svého lékaře po vyloučení rizika vzniku alergií. V žádném případě se nevztahuje nezávisle na zvýšení doporučené dávky.

Althea sirup během těhotenství

Návod k použití neposkytuje údaje ze studie o použití přípravku v období porodu a laktace. To znamená, že je povoleno použití, pokud je přínos vyšší než možný negativní dopad na vývoj plodu.

Budoucí matky jsou zranitelnější a náchylnější k různým drogám. Proto i v případě, že těhotné ženy dříve nezažily alergické reakce, nejedná se o záruku, že se během těhotenství nevyskytnou. Althaea během těhotenství může být použita k léčbě pouze po předepsání lékařem a v malých dávkách.

Většina lékařů doporučuje upustit od užívání prostředků na počátku těhotenství (v prvním trimestru), kdy dochází k aktivní tvorbě životně důležitých systémů dítěte.

Při kojení musí být dodržována stejná opatření.

Zvláštní pokyny

Pro osoby s alergiemi je lepší použít jiné prostředky k léčbě kašle. S velkou opatrností používat sirup je nutný pro osoby s diagnózou těžkého onemocnění jater, epilepsie, diabetu.

Ve vzácných případech je pozorován negativní účinek léku na stav centrálního nervového systému, který se projevuje bolestmi hlavy, závratěmi a denní ospalostí.

Interakce s jinými léky

Sirup je obvykle předepisován při komplexní léčbě onemocnění horních cest dýchacích. Neměl by se však užívat s jinými antitusiky. Tato kombinace vede k oslabení ředění sputa a zpoždění jeho odstranění z těla pacienta.

Vlastní léky doma

Léky (sirup, tinktura, odvar) mohou být připraveny sami. K tomu, shromáždit kořen rostliny. Listy a květy mají také léčivé účinky.

Nejlepší čas na sběr surovin je první polovina podzimu. Kořen Altea se důkladně promyje, jemně naseká a vysuší. K přípravě sirupu je zapotřebí kořen, voda a rafinovaný cukr.

Kořen se nalije vroucí vodou, uchovává se ve vodní lázni po dobu až 30 minut, filtruje se, vloží do hrnce a na dvě hodiny se umístí do sporáku.

V této době připravte cukrový sirup. Voda a rafinovaná v poměru 1: 2 se smísí a přivedou k varu nad nízkým teplem. Ve směsi přidejte připravený kořen, promíchejte. Pro zvýšení účinnosti prostředků přidejte malé množství medu.

Infuze a odvar

Dalším způsobem léčby je použití infuze nebo odvarů. Drcený kořen Althea (asi 20-30 g) nalijte 0,5 l vodky a trvejte na 10 dnech na tmavém suchém místě. Pak filtrační tinkturu. Užívejte 10-15 kapek infuze dvakrát nebo třikrát denně před snídaní nebo obědem. Lze ředit malým množstvím vody.

Vývar se připravuje ze směsi lžíce kořene rostliny a sklenice vody. Směs se vaří několik minut, trvá půl hodiny, filtruje se a vypije se 1-2 lžíce denně.
[ads-pc-1] [ads-mob-1] Pro přípravu léčebného vývaru bylin. Althea kořen, divoký rozmarýn a podběl jsou smíchány ve stejných podílech, nalijí vařící vodu, vaří na nízkém teple a trvají několik hodin. Doporučená dávka je půl sklenice půl hodiny před jídlem 5-6 krát denně.

Podobné sirupy ze zeleninového kašle

Moderní farmakologie nabízí mnoho bylinných léčiv, které pomáhají eliminovat kašel a bolest bez poškození těla. Mohou sloužit jako dobrá alternativa k Althea sirupu.

Pertussin

Lék produkuje expektorační, antimikrobiální a bronchospasmolytický účinek. Hlavní složky jsou tymiánový extrakt a bromid draselný. Pod vlivem rostlinné složky se sputum efektivně zředí, kašel se zvlhčí, průdušky se rychle zbaví nahromaděného hlenu.

Bromid draselný potlačuje záchvaty silného kašle, má protizánětlivý, analgetický a uklidňující účinek.

Pertussin se používá pro stejná onemocnění jako sirup na bázi léku Althea. Ale s jeho jmenováním musí vzít v úvahu řadu kontraindikací.

Lék není předepisován dětem do tří let, očekávaným matkám, pacientům se selháním jater nebo ledvin, trpícím epilepsií a duševními poruchami.

Vzhledem k tomu, že léčivo obsahuje ethanol, nedoporučuje se u osob užívajících alkohol. Pacient s diabetes mellitus sirup je předepisován pouze v extrémních případech, protože obsahuje sacharózu.

Kořen lékořice

Lékořice je bylina z rodiny luštěnin, známá pro své léčebné vykašlávání. Kořen rostliny je lékařským základem sirupu. Kompozice také obsahuje škrob, sacharózu, glukózu, flavonoidy.

Lék je účinný u všech typů kašle, což je jeden ze symptomů pneumonie, bronchitidy, laryngitidy a dalších onemocnění horních cest dýchacích.

Navzdory příznivým vlastnostem rostliny musí být sirup na základě tohoto přípravku vzat s opatrností, nesmí překročit dávku a přesně dodržovat pokyny. Délka přijímacího řízení nesmí překročit 10 dnů.

Lék je kontraindikován u dětí mladších 12 let, těhotných a kojících žen, osob se srdečním selháním a trpících vysokým krevním tlakem.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Sirup na bázi léčivého přípravku Althea by měl být skladován na tmavém místě při teplotě ne vyšší než 23-25 ​​° C. Doba použitelnosti je 1,5 roku.

Co je kašel Althea sirup účinný pro děti?

Althea sirup proti kašli je bylinný lék používaný při léčbě onemocnění dýchacích cest. Jeho základem je extrakt izolovaný z kořene Althea - vytrvalá bylina s mnoha užitečnými vlastnostmi. Léky na bázi Althea jsou ideální pro léčbu dětí. Jejich výhodou je měkkost léčebného účinku, bezpečnost a účinnost.

Althea sirup proti kašli - vlastnosti

Althaea officinalis - zástupce čeledi Malvaceae. Rostlina je rozšířená v Evropě a Asii. Má silný oddenek se silným jádrem a mnoha větvemi. Je to kořen rostliny, která byla dlouho používána jako léčivá surovina. Dnes, na základě toho, jsou vyrobeny prášky, suché extrakty, tinktury, sirupy.

Oddenek rostliny obsahuje nejdůležitější aminokyseliny pro člověka - asparagin, betain. Stejně jako pektiny, hlen, škrob, lecitin, mastné a éterické oleje, minerální soli, stopové prvky. Tato kompozice pomáhá snižovat zánětlivý proces, urychluje regeneraci tkání, vykazuje obálkové a protizánětlivé vlastnosti.

Althea kořeny poskytují výrazný vykašlávací účinek, který je široce používán v medicíně v léčbě nemocí dýchacího traktu akutní a chronické povahy, doprovázený oslabujícím kašlem s těžkým výtokem sputa.

Popis léčiva

Althea sirup je populární lék proti kašli pro děti i dospělé. Aktivní složkou léčiva je extrakt kořenů Alteum, který poskytuje lokální protizánětlivé, bronchosekreční, expektoranční a antiseptické účinky. Vzhledem k obsahu sliznic, hlavní složka léčiva vykazuje obálkové a změkčovací vlastnosti, snižuje viskozitu bronchiální sekrece a urychluje evakuaci sputa z dýchacích cest.

Použití léčiva přispívá k potlačení reflexu kašle, čímž se snižuje četnost záchvatů suchého kašle, odstraňuje suchost a podráždění v krku, aktivuje procesy regenerace a regenerace sliznic. Sirup Althea rychle překládá suchý kašel do vlhka, zvyšuje produkci bronchiální sekrece, odstraňuje sputum a pomáhá očistit průdušky od patogenní mikroflóry.

Lék ve formě sirupu je častěji předáván dětem. V této formě se léčivo rychle vstřebává, nezpůsobuje odmítnutí u dětí díky příjemné, nasládlé chuti a rychle zlepšuje stav různých typů kašle.

Althea sirup proti kašli pro děti je čistá, hustá, nažloutlá hnědá kapalina se slabým, charakteristickým bylinným zápachem. Kořen suchého altea v objemu 20 mg se rozpustí v 1 ml sirupu. Bylinná medicína neobsahuje ethylalkohol, pouze čištěnou vodu a sacharózu, což vám umožňuje předepisovat lék dětem v prvních letech života. Sirup se vyrábí v tmavých skleněných nebo polymerních lahvích po 100, 125, 200 ml, balených v kartonových obalech.

Tento lék vyrábí mnoho farmaceutických firem, domácích i zahraničních. Kromě klasické verze, tam jsou jiné druhy sirupu z kořene Althea. Složení těchto kombinovaných prostředků může výrobce zahrnovat další složky (například výtažky z tymiánu, kalina, islandského mechu nebo oregana). Pokud má dítě tendenci k alergickým reakcím, při léčbě kašle se lékařům doporučuje dát přednost klasickému sirupu Althea, který neobsahuje žádné další složky.

Indikace

Jak víte, kašel je reflexní obranný mechanismus, kterým jsou plíce a průdušky očištěny od chorobných agens a hlenu. Tento příznak doprovází mnoho infekčních onemocnění spojených se zánětlivým procesem a poškozením dýchacích cest. Je možné vyrovnat se s kašle až po odstranění hlavní příčiny onemocnění. Proto je Althea sirup předepisován jako součást komplexní terapie spolu s antibakteriálními, protizánětlivými a antiseptickými prostředky. Užívejte lék při léčbě následujících patologií, doprovázených oslabujícím kašlem:

 • bronchitida (včetně obstrukční);
 • tracheitida;
 • laryngitida;
 • tracheobronchitis;
 • faryngitida;
 • pneumonie (pneumonie).

Pacienti se často zajímají o to, jaký kašel může Althea sirup použít? Indikace pro použití bylinné medicíny je neproduktivní kašel s obtížným výtokem sputa.

To znamená, že Althea sirup pro suchý kašel u dětí by měl být používán k vyčerpávajícím útokům, které zbavují dítě spánku a chuti k jídlu. Sirup poskytne uklidňující, obklopující a vykašlávací účinek a napomůže tomu, aby byl kašel produktivnější.

Althea sirup pro mokrý kašel se používá v případě, kdy se tvoří husté, špatně se rozbíhající sputum, které ucpává dýchací cesty. V tomto případě léčivo rychle snižuje svou viskozitu, urychluje výtok z průdušek a přispívá k rychlému zotavení.

Jak se chovat?

Návod k použití sirupu proti kašli Althea doporučuje užívat lék po jídle. Láhev léku by měla být důkladně protřepána, po které můžete začít léčbu. Jelikož je sirup hustý a koncentrovaný, je obvykle zředěn vodou na emulzní stav. V nezředěné formě má lék klonující chuť, která není příjemná pro všechny děti a dospělé. Ve zředěné formě je mnohem snadnější užívat sirup Althea.

Standardní dávkování pro dospělé a děti od 12 let - 1 polévková lžíce. sirup Toto množství léčiva musí být zředěno ve 100 ml vlažné vařené vody a pak okamžitě opilé. Během dne lze sirup sirupu užívat 4-5krát.

Děti od 1 roku do 6 let by měly být podávány 1/2 lžičky najednou. sirup, naředěný vodou. U starších dětí se jedna dávka léku zdvojnásobuje a tvoří jednu čajovou lžičku. Frekvence užívání od 3 do 5 krát denně, v závislosti na stavu dítěte a závažnosti symptomů. Průběh léčby je v průměru 7 až 14 dnů.

Kontraindikace

Althea sirup se nedoporučuje pro děti mladší než jeden rok. Omezení je dáno tím, že lék zvyšuje množství vylučovaných sekrecí, ale protože dýchací cesty dítěte jsou příliš úzké, může se sputum hromadit v průdušce průdušek a způsobit udušení. Navíc děti v tak raném věku jsou náchylnější k alergickým reakcím. Další nevýhodou je, že kořen Althea aktivuje sekreci slinných žláz a pokud má dítě špatně vyvinutý polykatelný reflex, může se dusit slinami.

U dětí do 3 let je předepisování léku v kompetenci ošetřujícího lékaře. Po tomto věku může být sirup bezpečně aplikován po konzultaci s odborníkem, pokud se u Vás objeví kašel.

Takže kontraindikace k jmenování drogy jsou:

 • děti do 1 roku;
 • přecitlivělost na složky sirupu;
 • vrozená nesnášenlivost k takové složce jako fruktóza;
 • nedostatek enzymů izomaltáza a sacharóza;
 • glukózo-galaktózová malabsorpce;
 • těhotenství a kojení.

S extrémní opatrností by měl být Althea sirup léčen u pacientů s dietou s nízkým obsahem sacharidů nebo u diabetických pacientů.

Během těhotenství můžete užívat sirup pouze po konzultaci s lékařem, který může vyhodnotit možná rizika pro plod. Účinná látka léčiva je schopna proniknout do mateřského mléka, takže během tohoto období je použití léčiva nežádoucí. V extrémních případech by mělo být dítě v době léčby dočasně přemístěno do umělých směsí.

Před prvním příjmem léku dospělým nebo dítětem je nutné provést test citlivosti, aby se zabránilo nepředvídatelným alergickým reakcím. K tomu si vezměte velmi malou dávku sirupu a sledujte reakci těla. Pokud během 10-15 minut nejsou žádné alarmující příznaky (svědění, zarudnutí kůže, vyrážka, otok), můžete bezpečně pokračovat v léčbě.

Vedlejší účinky

Althea sirup je velmi dobře snášen pacienty a zřídka způsobuje nežádoucí účinky, protože obsahuje pouze přírodní složky. Neobsahuje žádné vůně, barviva a další syntetické přísady. Možné projevy alergií - hyperémie, pruritus, vyrážka urtikárie - jsou možné pouze u osob s přecitlivělostí po užití léku. V tomto případě je léčba zastavena a lékař je požádán o úpravu režimu následné léčby.

S náhodným předávkováním sirupem se objeví nevolnost a zvracení. Někdy se vyskytují poruchy nervového systému - bolesti hlavy, závratě nebo těžká ospalost ve dne. V tomto případě je nutné co nejdříve provést výplach žaludku a odmítnout další podávání léčiva.

Další doporučení

Osoby trpící cukrovkou, měli byste vědět, že 1 kopeček sirupu (5 ml) obsahuje 0,4 XE (chlebové jednotky) a 1 polévková lžíce. lžíce - 15 kusů chleba.

Analogy

Mezi analogy léčiva lze rozlišovat řadu léků, které poskytují podobný terapeutický účinek. Mezi nimi jsou:

 • Mukaltin (tablety);
 • Pokladník (sirup);
 • Bronhofit (kapky);
 • Pertusin (sirup);
 • Gadelix (sirup);
 • Herbion s břečťanem (sirup);
 • Herbion s jitrocelem (sirup);
 • Dr. Theiss (sirup).

V případě individuální intolerance na složky sirupu Althea si lékař může vybrat analog z výše uvedeného seznamu léčiv.

Náklady na

Cena sirupu v lékárenském řetězci závisí na objemu lahve a výrobci. V průměru, náklady na Althea (125 ml) je 50 rublů. Balení Altea sirup (150ml) od výrobců z Chorvatska bude stát od 180 rublů.

Recenze aplikací

Číslo revize 1

Dceru jsem dala do mateřské školy ve věku 2 let a zpočátku byla často nemocná. Neustále chytil chlad, kašel a kašel byl vyčerpávající a neproduktivní. Alteaův sirup byl zachráněn. Je to přírodní bylinný lék, bezpečný a účinný. Je to docela levné, ale velmi dobře to pomáhá.

Po 2-3 dnech od začátku léčby, kašel změkne, sputum odejde více intenzivně a brzy plíce jsou vymazány. Snažím se dát dětem mocné syntetické prostředky, protože bylinné léky se vyrovnávají se studenými příznaky, které nejsou horší, ale jsou pro dítě bezpečné.

Zkontrolujte číslo 2

V posledním měsíci těhotenství jsem chytil chlad, trpěl suchým kašlem, trhal se v krku. Lékař doporučil pít Althea sirup, jako přírodní lék, který je bezpečný pro budoucí dítě. Obsahuje pouze extrakt kořenů Althea a sacharózu, žádný ethylalkohol. Lék pomohl, rychle změkl kašel, způsobil vykašlávání sputa. Tento nástroj lze také dát malým dětem, takže jsem si ho koupil s domácí lékárnička.

Zkontrolujte číslo 3

Mám děti školáky. Tentokrát onemocněli, špatně kašli. Althea sirup pomohl vyrovnat se s problémem. Jedná se o osvědčený nástroj s dobrým vykašláváním. Rychle eliminuje záchvaty udušení kašle, je měkčí a způsobuje výskyt sputa. Tento účinek přispívá k odstranění hlenu a rychlému čištění plic a průdušek. Pro zotavení obvykle trvá týden užívání léku.

Při jakém kašli pomůže Althea sirup

Jeden z účinných bylinných přípravků pro kašel je správně považován za Altea sirup. Tento přírodní lék se používá při komplexní léčbě patologických stavů dýchacích orgánů. Aktivní složkou léčiva je kořen Althea, který dává lékům protizánětlivé, obálkové a expektorační účinky. Tento farmakologický účinek sirupu přispívá k rychlému uvolnění dýchacích cest z patologického sputa.

Jaký je princip léku Althea

Kořen léčivé rostliny díky svému jedinečnému složení se aktivně využívá při mnoha zánětlivých onemocněních dýchacích cest. Jeho vysoký výkon je dán následujícími komponenty:

 • chrom, kobalt, olovo, brom, jod, měď;
 • kyselina askorbová;
 • vitamíny A a E;
 • polynenasycené mastné kyseliny;
 • éterické oleje;
 • pektiny, betainy;
 • polysacharidy;
 • minerální soli;
 • karotenoidy;
 • steroidy;
 • organické kyseliny;
 • taniny.

Vzhledem k tomu, že oddenky rostliny obsahují 2/3 celkového složení různých složek sliznice (směs pentazonu a hexazonu), samotný kořen má strukturu sliznic. Užívání léků na bázi kořene kořene významně snižuje viskozitu patologického sputa a zjednodušuje jeho výstup ze vzduchových cest. Kromě toho má sirup gastroprotektivní vlastnost: hlen, vstupující do gastrointestinálního traktu, se usazuje na podrážděné sliznici pacienta a změkčuje zánětlivý proces.

Pro informaci! 100 g léčiva obsahuje 2 g kořene Altean.

Mezi další složky přírodních léčiv používaných pro suchý kašel patří:

 • sacharóza, pro zlepšení chuti léčiva;
 • voda;
 • benzoát sodný, určený k prodloužení trvanlivosti léku, ale aniž jsou dotčeny jeho farmakologické vlastnosti.

Vzhledem k přirozenému základu léčiva, vysoké účinnosti, bezpečnosti jeho použití a výrazným léčebným vlastnostem je sirup proti kašli Altea velmi populární v pediatrii. Při dodržení doporučené dávky a délky léčby uvedené v návodu je terapeutický účinek léku projeven 2-3 dny po použití a je vyjádřen následujícím efektem:

 • zánětlivý proces na sliznicích dýchacích orgánů je odstraněn;
 • konzistence bronchiálního hlenu se stává méně viskózní a lépe se vylučuje z dýchacího traktu;
 • chrání hrdlo před dráždivým účinkem původce;
 • blokuje syndrom bolesti.

Další výhodou léčiva je jeho schopnost mít lokální protizánětlivý účinek.

Co kašel, aby si Altey sirup

Podle instrukcí by měl být sirup proti kašli Altea používán pro infekční onemocnění dýchacího ústrojí s tvorbou tlusté patologické sekrece a paroxyzmálního reflexu kašle. Seznam indikací pro užívání léků na přirozeném základě zahrnuje:

 • bronchitida;
 • tracheobronchitis;
 • faryngitida;
 • laryngitida;
 • tracheitida;
 • pneumonie;
 • bronchiální astma.

Při určitých indikacích může ošetřující lékař do léčebného režimu zahrnout rostlinný sirup Altya v případě gastrointestinálních (gastrointestinálních) patologií. Hlen a pektické látky, které jsou součástí kořene léčivé rostliny, pomáhají chránit žaludek před negativními účinky kyseliny chlorovodíkové, která se tvoří v nadměrném množství během gastritidy se zvýšeným obsahem kyselin.

Více sirupu může být předepsáno pro:

 • vředová choroba;
 • ulcerózní léze duodena;
 • kolitida (zánět tlustého střeva);
 • enterokolitis (se současným zánětem tenkého a tlustého střeva).

Pro informaci! Užívání přípravku Altay se nedoporučuje samo o sobě, zvláště pokud je podáván dětem bez lékařského předpisu kvalifikovaného odborníka, je pravděpodobnost nežádoucích účinků a zhoršení celkového zdravotního stavu pacienta vysoká.

Jak užívat léky

Denní dávka sirupu by měla být stanovena ošetřujícím lékařem. Pokud nebyly zjištěny žádné indikace týkající se použití léčiva, pak může být léčivo použito v souladu s doporučeními popsanými v návodu:

 • kojené děti, denní objem je 5 ml, rozdělený do 2 dávek;
 • mladí pacienti mladší 2 let, denní dávka by neměla překročit 7,5 ml, rozdělena do třikrát;
 • děti ve věku 2-6 let mají povoleno používat 10 ml sirupu, rozděleného do čtyř dávek;
 • pacienti, jejichž věk je 7-14 let, činí denní dávku 40 ml, rozdělenou do 4 dávek;
 • u pacientů ve věku 14 let se denní objem zvyšuje na 60 ml, rozdělených do 4 dávek.

Trvání léčby závisí na povaze onemocnění a stupni jeho zanedbávání, ve většině případů se lék užívá 7-14 dní.

Před použitím bylinného léku na kořen kašle pro děti se doporučuje zředit změřené množství léku v teplé vodě o 50 ml tekutiny pro děti do 12 let a 100 ml pro pacienty ve věku od 12 let. Aby bylo možné léky lépe vstřebat a ukázat své léčivé vlastnosti, je nutné ji užívat 15 minut po jídle.

Pro informaci! Není možné prodloužit dobu užívání přípravku Altey sirup bez konzultace s lékařem.

Seznam kontraindikací

Lék užívající podzemní část přípravku Althea se nedoporučuje užívat, pokud máte následující indikace:

 • nedostatečná hladina sacharázy / izomaltázy;
 • intolerance fruktózy;
 • porušení absorbovatelnosti galaktózy a glukózy;
 • přecitlivělost na aktivní a další složky léčiva.

Pokud má dítě endokrinní onemocnění, zejména diabetes mellitus, pak se doporučuje užívat bylinný přípravek pouze po konzultaci s lékařem. To platí i pro pacienty s poruchou metabolismu sacharidů. V takových případech je vhodné použít tabletovou formu léku, kde množství sacharózy je minimální nebo zcela chybí.

Pro informaci! Farmaceutické léčivo Althey se etablovalo jako vysoce účinný nástroj v patologii dýchacích cest, ale pouze v počátečním stadiu onemocnění, pokud se kašel změnil v chronickou formu, pak jeho použití nebude mít požadovaný výsledek.

Nežádoucí účinky

Přes celý seznam užitečných vlastností léčivé rostliny může její použití způsobit časté alergické projevy ve formě:

Použití nástroje spolu s antitusickými léky, které obsahují kodein, není žádoucí. To může způsobit problémy se stahováním sputa. Od toho, co kašel, aby Althea sirup, a v jakém dávkování je popsáno v návodu k léku, ale aby se zabránilo alergické reakce, musíte nejprve konzultovat se svým lékařem.

Z následujícího videa se dozvíte o příznivých vlastnostech Althea officinalis:

Althea sirup proti kašli

Jakékoliv infekční onemocnění dýchacích cest je doprovázeno rozvojem kašle. Tento nepříjemný příznak nedává pacientovi odpočinek ve dne ani v noci. Je těžké to překonat sami, takže lékaři předepisují sirup proti kašli Althea.

Forma dávkování

Tento nástroj patří do skupiny bylinných léčiv. Účinná složka vykazuje expektorační a protizánětlivý účinek.

Althea sirup proti kašli se prodává jako sirup. Na vzhled - čirý tekutý tlustý charakter. Má nažloutlou nebo světle hnědou barvu. Slabý zápach, ale příjemná nasládlá chuť.
Lék se vyrábí v tmavých skleněných lahvích, jejichž objem je 100, 125 a 200 gramů. Banka umístěna v lepenkové krabici. A instrukce je připojena k léku.

Specifikováno v pokynech, že sirup proti kašli může dát dětem. Před použitím je však nutné konzultovat lékaře s žádostí o přesné dávkování a zjistit kontraindikace.
Mnoho pacientů má zájem o to, který kašel Althea sirup může být podáván? Vzhledem k tomu, že aktivní složka má expektorační účinek, může být konzumována pouze s mokrým typem kašle. Přispívá k ředění hlenu a jeho hladkému odstranění.
Tento lék by neměl být kombinován s antitusickými léky současně, jinak se zánětlivý proces ještě zesílí.

Složení a vlastnosti

Tento bylinný lék dokonale bojuje s nepříjemnými příznaky infekčního onemocnění. Pozitivní výsledek je již patrný několik dní po přijetí. Hlavní výhodou léku je přírodní složení.
Návod k použití sirupu Althea uvádí, že se skládá z: t

 • suchý extrakt kořene Althea. Jeden mililitr sirupu tvoří 20 miligramů látky;
 • benzoát sodný;
 • čištěná voda;
 • sacharózy.

Léčivá Altea je považována za vytrvalou rostlinu. Jeho příznivé vlastnosti byly objeveny před několika lety. Bylinný extrakt obsahuje ve svém složení rostlinný hlen, betain, pektin, škrob, asparagin, kyselinu askorbovou.

K čemu kašel Althea pomáhá? Lékaři často předepisují léky, když nastane vlhký kašel. Vzhledem ke svému složení jsou rozšířené průdušky a hrdlo obalené, změkčující, vykašlávací a protizánětlivé.

Zeleninový hlen pokrývá sliznici dýchacích cest, čímž vytváří ochranný film a zabraňuje opětovnému podráždění. Na tomto pozadí je pozorován pokles zánětlivého procesu a nezávislá regenerace tkáňových struktur.

 • Můžete vybrat několik užitečných vlastností zařízení:
 • Zmírňuje zánět a bolest.
 • Zředí tajemství a urychluje jeho vylučování z těla.
 • Čistí průdušky a průdušnice od patogenů.
 • Obnovuje poškozené sliznice.
 • Inhibuje reflex kašle.
 • Stimuluje imunitní reakci, když jsou uvolněny mikroby.

Lék je často předepisován lékaři jako silný expektorant.
Cena sirupu proti kašli Althea je nízká 0 od 40 do 120 rublů. Vše závisí na objemu láhve.

Indikace sirupu althea

Altai sirup je již dlouho znám pro medicínu. S jeho pomocí se léčí nejen respirační onemocnění, ale také odstraňují problémy v zažívacím traktu. Lék je předepisován pacientům v každém věku.
Jaký kašel můžete dát vašemu dětskému sirupu? Lék se doporučuje použít pro:

 • laryngitida;
 • bronchitida;
 • tracheitida;
 • pneumonie;
 • tracheobronchitis;
 • emfyzém;
 • černý kašel
 • bronchiektázii;
 • bronchiální astma.

Dospělý sirup je předepsán pro gastritidu, vředy žaludku a střeva jako další léčbu.

Dávkování a podávání

Než začnete užívat léky, přečtěte si přiložené pokyny. Jasně předepisuje dávkovací režim a počet recepcí:

 1. Děti do 5 let se doporučuje, aby jednu čajovou lžičku až čtyřikrát denně. Délka léčby by neměla překročit 5 dnů.
 2. Děti od pěti do deseti let mají jednu polévkovou lžíci léků. Množství technik až pětkrát. Délka léčby může být až 9 dnů.
 3. Dospívající a dospělí jsou předepsány dvě polévkové lžíce až pětkrát až šestkrát denně. Trvání léčebné terapie s prodlouženým kašlem je 10-14 dnů.

Pokud je přípravek podáván dětem, musí být předředěn v 60 ml teplé vody. Recepce se provádí každých 4-6 hodin. Během léčebné léčby lékaři doporučují používat velké množství tekutin.

Použití v průběhu březosti a laktace

Instrukce neříkají, že je zakázáno užívat lék ve fázi přenášení a v období laktace. Proto sirup může být použit k léčbě kašle. Ale nejdřív byste se měli poradit s lékařem. Aktivní složka je aktivně asociovaná s proteiny v krvi, a proto se vylučuje z těla beze změny.
Terapeutům se doporučuje, aby odmítli vzít prostředky v prvním trimestru těhotenství. Až 12 týdnů, tvorba životně důležitých orgánů a systémů.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Lék patří do skupiny bylinných přípravků, takže je považován za bezpečný. Existuje však řada kontraindikací ve formě:

 • nedostatek sacharázy nebo izomaltózy;
 • glukózo-galaktózová malabsorpce;
 • vrozená intolerance fruktózy;
 • první trimestr těhotenství;
 • zvýšená citlivost na složky léčiva.

S extrémní opatrností by měl brát lék na diabetes, těhotenství ve druhém a třetím trimestru, kojení, v období diety s nízkým obsahem sacharidů.
Pokud pacient nedodrží předepsanou dávku, mohou se vyvinout vedlejší symptomy ve formě:

 • nevolnost a zvracení;
 • pálení žáhy;
 • výskyt vyrážek na kůži;
 • svědění a zarudnutí kůže.

V takových případech vyžaduje zrušení drogy.

Zvláštní podmínky

Pokud dítě nebo dospělý trpí alergickými projevy, je lepší zvolit jinou léčbu kašle.
Ve vzácných případech byly zaznamenány nervové poruchy. Ty se projevují bolestí hlavy, závratěmi, zvýšenou ospalostí ve dne.

Směs kořenů althea může být kombinována s hydrogenuhličitanem sodným. Nesnižují vzájemnou účinnost, neovlivňují rychlost reakce.

Typicky je sirup zahrnut do komplexní terapie při léčbě respiračních onemocnění. Je však zakázáno užívat tento lék současně s antitusickými léky. Tento proces vede k oslabení ředění hlenu a zpoždění jeho stažení z průdušek.

Althea sirup rychle a efektivně řeší takový nepříjemný příznak jako kašel. Směs může být použita k léčbě respiračních onemocnění u dospělých i dětí. Nejdříve si však musíte přečíst návod a poraďte se s lékařem.