Svíčky "Viburkol" pro děti: návod k použití

Mnoho matek dává přednost léčbě dětí homeopatickými léky, které považují za neškodné. Jedním z nich je výrobek známé německé firmy Heel s názvem Viburcol. V jakých případech to může být předepsáno dítěti, jak to ovlivňuje tělo dětí a jak je správně aplikováno?

Formulář vydání

Nástroj se vyrábí ve formě rektálních čípků. Mají hladký povrch, bílou nebo žluto-bílou barvu, slabý charakteristický zápach a tvar podobný torpédu. Při skladování na povrchu se může objevit bílý květ, který není známkou korupce. Jak je vidět z fotografie krabičky, každá svíčka váží 1,1 g a jedno balení obsahuje 12 čípků (6 ks v jednom blistru).

Složení

Mezi aktivní složky přípravku Viburkola patří:

 • Heřmánek. Homeopatická látka z takové rostliny je označena slovy Chamomilla recutita nebo Matricaria recutita. Je v přípravku reprezentován ředěním D1.
 • Beladonna a Pulsatilla. Tyto přísady jsou extrahovány z belladonky a lumbaga. Ředění těchto látek - D2.
 • Jitrocel. Látka z této rostliny je uvedena ve složení Viburkola, jako Plantago major, a jeho chov - D3.
 • Nightshade. Tato složka léčiva se nazývá Solanum dulcamara a ředí se při výrobě svíček na D4.
 • Vápník carbonicum. Tato složka, také volal vápno sýtené, je odvozen z ústřic. Je prezentován v chovu svíček D8.

Jedinou pomocnou látkou ve svíčkách jsou tuhé tuky. V tomto přípravku nejsou žádné chemické přísady.

Princip činnosti

Lék je skupina komplexních homeopatických léků, protože jeho složení obsahuje pět různých účinných látek - čtyři látky rostlinného původu a jednu minerální látku. Díky nim mají svíčky Viburcol takový účinek na lidské tělo:

 • Protizánětlivé;
 • Lék proti bolesti;
 • Sedativní;
 • Antispasmodikum;
 • Detoxikace.

Použití čípků aktivuje zhoršené funkce různých orgánů a posiluje obranyschopnost organismu. Díky heřmánku a belladoně lék zklidňuje a snižuje bolest. V sedanu a jitroce také poznamenal sedativní účinek, a lumbago ve složení svíček pomáhá normalizovat hormonální rovnováhu, což také zvyšuje analgetický účinek.

Indikace

Použitý Viburcol:

 • U akutních zánětů různé lokalizace, například u zánětlivých patologií ORL orgánů (faryngitida, otitis).
 • Při kousání.
 • S ARVI a dalšími infekčními chorobami (spalničky, plané neštovice, rubeola, parotitida a další).
 • Při křečové pohotovosti.
 • S spastickými bolestmi, například způsobenými střevní kolikou nebo dyskinezí žlučových cest.
 • S nervovou agitací, úzkostí a nespavostí, stejně jako hyperaktivitou u dětí.

V jakém věku je dovoleno vzít?

V anotacích na svíčky poznamenat, že jsou kontraindikovány u dětí mladších než jeden rok. Pokud je dítě již 1 rok, je použití Viburkola povoleno. V některých případech může lékař takový nástroj doporučit dětem mladším než jeden rok, ale neměl by si nechat dát čípky do konečníku.

Kontraindikace

Přípravek se nepoužívá u dětí s nesnášenlivostí na heřmánkový, noční košili, jitrocel a další komponenty Viburkola. Neexistují žádná další omezení týkající se užívání léčiva.

Vedlejší účinky

Ve vzácných případech může dětské tělo reagovat na zavedení přípravku Viburcol alergiemi. Obvykle se projevuje svědění nebo vyrážky na kůži. Extrémně vzácně způsobuje lék mírný průjem. Když jeho vzhled doporučil léčbu k lékaři.

Návod k použití

 • Před zasunutím svíčky do řitního otvoru musíte dobře umýt ruce a vyčistit okolí kolem řiti. Po otevření obalu a vyjmutí čípku se jemně vloží do konečníku, po kterém by dítě mělo nějakou dobu ležet. Jídla na využívání finančních prostředků nemají vliv.
 • Jedna dávka léku - to je jedna svíčka, která se podává rektálně. Pokud se léčivo používá v akutním stavu, doporučuje se zavedení čípků od 3 do 5 krát denně. Jakmile se stav dítěte zlepší, můžete přepnout na trojité nebo dvojité použití.
 • Jak dlouho dát svíčky, by měl být stanoven pediatr, s ohledem na průběh základní onemocnění, ale obvykle agent je předepsán v průběhu 3 až 14 dnů.
 • Je důležité vědět, že užívání homeopatických léků může v prvních dnech zintenzivnit příznaky onemocnění. Pokud k tomu dojde při použití přípravku Viburcola, doporučuje se poradit se s lékařem. Měli byste také kontaktovat pediatra okamžitě, pokud po zavedení svíčky teplota nesnížila během 1 hodiny.

Předávkování

Informace o negativních účincích léku se zavedením většího počtu svíček, než doporučil lékař, ne.

Interakce s jinými léky

Viburcol je kompatibilní s jakýmkoliv jiným lékem, proto jej lze předepisovat jako součást komplexní terapie různých infekcí spolu s antivirotiky, antibiotiky a léky jiných skupin. Při zvýšených teplotách může být použit spolu s antipyretiky, například Viburcol může být podáván společně s Nurofenem.

Podmínky prodeje

Nákup čípků v lékárně neznamená nutnost předložit recept. V průměru je cena jednoho balíčku Viburcol 350-400 rublů.

A teď uslyšíme krátký komentář, kdy je nutné použít antipyretické svíčky pro děti.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Viburcol by měl být uchováván doma v původním obalu na místě chráněném před slunečním zářením, kde není přístup pro malé děti. Je také důležité chránit lék před vysokou vlhkostí a přehřátím. Teplota při skladování prostředků by neměla být vyšší než +25 ° C. Trvanlivost svíček je 3 roky a pokud je u konce, čípky by měly být odhozeny.

Recenze

Ve většině případů rodiče kladně reagují na užívání přípravku Viburcola u dětí. Jejich slova potvrzují, že lék je účinný pro nachlazení a virové infekce. Poměrně rychle pomáhá zbavit se horečky a bolesti zubů, a proto je při poptávce v poptávce.

Maminky jsou přitahovány nedostatkem chemických přísad ve složení svíček, stejně jako nepřítomností kontraindikací a vedlejších účinků (s výjimkou vzácných případů intolerance). Mezi minusy se často nazývají vysoké náklady na čípky. Také někdy jsou negativní recenze, které upozorňují na neúčinnost finančních prostředků u konkrétního dítěte.

Pokud jde o lékaře, někteří pediatrové předepisují Viburkol dětem s akutními respiračními virovými infekcemi a přisuzují je účinným neškodným prostředkům. Jiní odborníci, mezi nimiž je Komarovsky, tento homeopatický lék uvádějí jako neúčinný, protože účinné látky ve světle svíček jsou zastoupeny ve velmi nízkých koncentracích.

A teď se podívejme na video od našeho čtenáře, jak zapálit svíčky pro malé dítě.

Analogy

Úplně identické v prostředcích prostředku schopných nahradit Viburkol nevytvářejí. Místo takových svíček však mohou být použity další homeopatické přípravky, například:

 • Anaferon. Tyto tablety obsahující protilátky proti interferonu jsou předepisovány pro různé virové infekce a pro jejich prevenci. V pediatrické dávce mohou být podávány dětem starším než měsíc.
 • Oscillococcinum. Tyto granule vyrobené z extraktu orgánů barbarské kachny jsou povoleny pro děti jakéhokoli věku jako terapeutické nebo profylaktické činidlo pro nachlazení nebo chřipku.
 • Agri děti. Tento homeopatický lék v tabletách na bázi fosforečnanu železitého, bryonie a dalších látek je často předepisován dětem starším než jeden v akutních respiračních infekcích. Lék je také uvolňován v granulích, schválených od 3 let věku.
 • Aflubin. Tyto kapky, obsahující akonit, brionium, gentian a další homeopatické látky, jsou žádány pro chřipku a chlad. Mohou být podávány dětem od narození a tablety Aflubin se používají ve věku nad 5 let.
 • Ergoferon. Tento přípravek v tabletách obsahuje protilátky proti interferonům. Používá se u dětí ve věku od 6 měsíců s rotaviry, neštovicemi kuřat, oparem a dalšími chorobami. Lék se uvolňuje v tekuté formě, která je předepsána od 3 let.
 • Influcidní. Ve složení těchto tablet můžete vidět aconite, fosfor, bryonii a další složky používané proti chřipce a nachlazení. Používají se u dětí ve věku 3 let a starších a kapky Influcid jsou podávány dětem ve věku od 12 let.

Svíčky "Viburkol": návod k použití pro kojence a děti od roku, složení a analogy

Nejtěžší doba života rodičů a novorozence je až jeden rok. Colic ustupuje k silné bolesti při zubání zubů, po očkování teplota stoupá.

Jak zmírnit stav dítěte? Léky přijdou na záchranu. U velmi malých dětí musí být bezpečné, pohodlné, bez škodlivých látek a účinné, protože imunita dítěte je stále velmi slabá. Mnoho rodičů a pediatrů preferuje homeopatický lék Viburcol.

Složení a účinek léčiva

Homeopatický lék Viburcol pro děti se používá k nachlazení. Dodává se ve formě čípků a používá se rektálně, tj. Zavedením do konečníku. Svíčky mají tvar torpéda bílé nebo nažloutlé. Jak vypadají, můžete vidět na fotografii. Viburcol svíčky jsou vhodné představit dítě, protože tvar a hladký povrch. V tomto případě dítě nezažije úzkost a bolest.

Jedná se o zcela přírodní léčivo, které obsahuje účinné látky rostlinného původu v homeopatickém ředění:

 • Heřmánek, Chamomilla recutita. Jak víte, má uklidňující, analgetické a protizánětlivé vlastnosti.
 • Belladonnaová, Atropa belladonna. Obsahuje léky proti bolesti, protizánětlivé látky, zmírňuje křeče.
 • Bittersweet Nightshade, Solanum dulcamara. Antialergické, sedativní.
 • Jitrocel velký, Plantago major. Má protizánětlivý, sedativní a baktericidní účinek.
 • Backroom, Pulsatilla pratensis. Má protizánětlivý, sedativní účinek.
 • Uhličitan vápenatý, uhličitan vápenatý Hahnemanni. Tato látka se podílí na metabolických procesech, zmírňuje zánět kůže.
 • Tuhý tuk Pomocná látka.

Viburkol má podle pokynů následující akce:

 • protizánětlivé (zánět je odstraněn bez ohledu na lokalizaci);
 • sedativní, sedativní;
 • analgetické, analgetické;
 • antikonvulziva;
 • detoxikace (přispívá k přirozené eliminaci toxinů);
 • antispasmodikum.

Viburkol svíčky jsou homeopatickými léky, o nichž je známo, že aktivují vnitřní síly těla a zvyšují imunitu. V tomto případě lék nezatěžuje játra a ledviny dítěte.

Viburcol se používá hlavně pro těhotné ženy se souhlasem lékaře a malých dětí. 15 minut po injekci vibrační svíčky vstoupí aktivní složky do krevního oběhu a zmírní zánět, sníží teplotu a sníží bolestivý syndrom.

Indikace pro použití znamená Viburcol

Viburcol se používá pro takové bolestivé stavy dítěte:

 • bolesti zubů;
 • zvýšená teplota, včetně po vakcinaci;
 • akutní respirační virová onemocnění;
 • infekční onemocnění vnitřních orgánů;
 • intoxikace na pozadí horečky;
 • střevní křeče a nadýmání;
 • jako pomocný lék pro integrovanou léčbu parotitidy, planých neštovic a spalniček.

Návod k použití čípků

Před použitím léku se doporučuje konzultovat s pediatrem. Vyhodnotí stav dítěte a doporučí použití Viburcoly v jedné nebo v jiné dávce v závislosti na věku, hmotnosti dítěte a závažnosti onemocnění.

Pokud není možné poradit se s pediatrem, můžete jako nouzový prostředek dát svíčku Viburcol při teplotě nad 38,5 ° C. Lék je komerčně dostupný a prodáván bez lékařského předpisu.

Způsob použití

Před použitím si důkladně umyjte ruce. Přípravek Viburcol se vstřikuje rektálně se špičatým koncem dovnitř rychlým pohybem, protože jinak se svíčka roztaví v rukou. Poté by měly být hýždě dítěte lehce sevřeny tak, aby svíčka náhodně nevyklouzla.

Rektální čípky se snadno používají a mohou být podávány malým dětem i během spánku.

Obvykle je postup bezbolestný a nezpůsobuje znepokojení dítěte. Velmi malé děti, je žádoucí dát svíčku po pohybu střev, protože to může vyvolat židli. Můžete dokonce provést postup, zatímco novorozeně spí.

Dávkování v závislosti na věku

Je žádoucí, aby dávkování předepsané ošetřujícím lékařem. Obvykle se používá:

 • děti do 6 měsíců - 2 svíčky denně;
 • děti starší 6 měsíců - 4 svíčky denně při teplotách nad 37,5 ° C, 6 svíček denně při teplotách nad 38 ° C

V akutních stavech mohou být vibrační svíčky umístěny každých 15–20 minut, dokud se příznaky neublíží, ale ne více než denní požadavek. Po té si vezměte přestávku 12 hodin. Když subfebrilní teplota, například, když kousání, čípky dát každých 6 hodin.

Po normalizaci teploty by léčba měla pokračovat. Dávkování bude 1-2 svíčky denně po dobu 3-4 dnů. Doporučuje se užívat lék déle než 2 týdny.

Kontraindikace

Nebyly zjištěny žádné údaje o kontraindikacích a negativních účincích na organismus. Lék je předepisován dětem od narození, těhotným ženám a během laktace.

Vzhledem k tomu, že do kompozice jsou zahrnuty přírodní složky, děti, které jsou náchylné k alergiím, by je měly používat opatrně. Pokud se objeví alergická reakce, Viburcol by měl být zrušen a požádat ošetřujícího lékaře, aby si vybral jiný lék. Případy individuální intolerance léčivých rostlin ve složení léčiva u dětí byly velmi vzácné. Projevují se ve formě malého svědění a zarudnutí kůže.

Vedlejší účinky a zvláštní pokyny

Kromě alergické reakce někteří pacienti zaznamenali mírný průjem. Neexistuje žádná indikace, jak používat Viburcol ve spojení s jinými léky.

Předpokládá se, že to nemá vliv na účinek jiných léků užívaných ve stejném období. V tomto ohledu lze Viburkol bezpečně aplikovat jak jako samostatný prostředek, tak i jako součást komplexní léčby různých onemocnění. Navzdory neškodnosti léku, při léčbě jiných onemocnění, informujte ošetřujícího lékaře, že užíváte Viburcol.

Analogy léčiva

Vzhledem k tomu, že Viburkol je homeopatický lék, nemá žádné přímé analogy. Je unikátní svým složením. Nabízíme pouze léky s podobným protizánětlivým, antipyretickým, imunostimulačním účinkem.

V Rusku se nejčastěji používá:

 • Viferon, Nurofen a Ibufen, Paracetamol pro děti - ke snížení teploty a úlevy od bolesti;
 • Dantinorm baby - k úlevě od bolestivých zubů (doporučujeme si přečíst: návod k použití přípravku Dantinorm baby).

Je třeba mít na paměti, že nejsou rostlinného původu a před použitím si pozorně přečtěte návod pro kontraindikace a vedlejší účinky.

Svíčky pro děti Viburkol: instrukce

K dnešnímu dni jsou žádány homeopatické léky, které jsou považovány za velmi účinné. Jeden z nejpopulárnějších je Viburkol, který je schválen pro použití od narození. V našem článku se budeme zabývat pokyny pro použití Viburkol svíčky pro děti.

Obchodní název: Viburkol®

Latinský název: Viburcol®

Výrobce: Biologische Heilmittel Heel GmbH (Německo)

Obecné informace o léku

Lék Viburkol přichází ve formě čípků, které se používají rektálně.

 • hamomilla rekutit,
 • atropa bella-donna,
 • dulcamara solyanum,
 • Plantago Major,
 • Pulsatilla Pratensis,
 • Vápník carbonicum.

Jako další složka se používá tuhý tuk, který dává tvar svíčkám.

Vzhled balení a svíček Viburkol pro děti

Svíčky jsou bílé, smetanový odstín je povolen.

Na jaké nemoci se používá?

 1. Jako komplexní léčba akutních respiračních onemocnění (včetně anginy pectoris). Viburcol pomáhá snižovat vysokou teplotu a také působí protizánětlivě.
 2. Vzhledem k mírnému sedativnímu účinku léku se používá pro nadměrnou stimulaci nervů.
 3. Viburkol pro kojence používané pro anestezii.

Pokud je dítě nemocné a dochází ke zvýšení tělesné teploty, je nutné navštěvovat ošetřujícího lékaře a poradit se s tímto lékem, a to navzdory skutečnosti, že Viburcol se prodává bez lékařského předpisu.

Pokud má dítě zuby, zatímco dítě se chová neklidně, můžete mu dát Viburcol k úlevě od bolesti.

Řezací vzor

V jakém věku mohou být svíčky Viburcol použity pro děti?

Lék je schválen pro použití od narození.

Je možné po očkování dát na Viburcol svíčky na děti?

Někteří pediatrové vám doporučují, abyste si svícny Viburcol dali na den před očkováním. To pomůže dítěti snadněji a bez potenciální horečky.

Je možné kombinovat Viburcol svíčky s Nurofen suspenzí?

Pediatri se doporučuje užívat léky v intervalu jedné hodiny.

Vedlejší účinky

Při správném používání přípravku Viburcol se zpravidla nepozorují vedlejší účinky. Ve velmi vzácných případech se mohou vyvinout alergické reakce ve formě:

 • zarudnutí řiti,
 • kožní vyrážky a svědění.

Náklady na léky

Průměrná cena je 390-500 rublů. V závislosti na regionu bydliště Viburkola se může lišit.

Pravidla trvanlivosti a skladování

Doba použitelnosti - 3 roky. Je přísně zakázáno užívat tento lék po stanovené době.

Svíčky Viburkol pro děti: návod k použití

Jak je uvedeno výše, tento lék se používá rektálně. Před použitím svíčky by dítě mělo jít na toaletu. Zavedeme svíčku do řiti, poté, co dítě položíme na bok.

Zvažte, jak si vzít svíčky Viburkol děti:

Teplota od 37,5 ° C - 1 svíčka 3-4 krát denně

Teplota od 38 ° C - 1 svíčka až 6x denně

Dále při normální teplotě 1 svíčka 1-2 krát denně, až 4 dny

Foto návod k použití Viburkola (abstrakt)

Analogy Viburcoly

Tento lék nemá žádné kompozice ve složení. Zvažte analogie léků v akci.

Recenze lékařů o léku

Názor odborníků na svíčky Viburcol pro děti rozdělil. Někteří lidé věří, že homeopatický lék je vynikající léčivý lék, který nemá prakticky žádné vedlejší účinky a kontraindikace.

Druhá polovina pediatrů, včetně Dr. Komarovského, věří, že homeopatické léky nemají žádný vliv na průběh onemocnění, tělo si jednoduše zvykne na destruktivní faktor, tyto léky působí pouze na dítě.

Rodičovské recenze o léku

Mnoho rodičů věří, že tento lék by měl být v lékárničce každého rodiče. Kromě toho, že Viburkol účinně snižuje vysokou teplotu, je lék nepostradatelný při sečení u malých dětí.

Také, některé maminky prohlašují, že čípky jsou účinné pro koliku a zácpu u malých dětí.

Pokyny pro používání Viburcol svíček pro děti

Viburcol - homeopatické svíčky, které se používají k léčbě nachlazení u dětí. Homeopatie se obvykle provádí na základě přírodních složek, takže mnoho rodičů preferuje léky v této skupině, pokud stav dítěte není vážný. Je nutné se seznámit s podrobnými pokyny pro svíčky pro děti Viburkola, jaké kontraindikace tento lék má, jak jej správně používat.

Viburcol - anální čípky, které jsou dítěti zavedeny k úlevě od příznaků různých nemocí. Složení obsahuje přírodní složky: hamomilla, belladonna a mnoho dalších látek získaných z léčivých rostlin. Pomocnou látkou je tuhý tuk.

Čípky jsou malé rektální čípky protáhlé, bělavé nebo nažloutlé barvy se specifickým, ale ne nepříjemným zápachem. Pokud je vůně léku žluklá, znamená to, že uplynula doba, po které se lék vyléčil nebo zkazil.

Kolik stojí Viburcol svíčky? Lék je k dispozici bez lékařského předpisu, průměrná cena léku může být v rozmezí 300 - 400 rublů, v závislosti na řetězci lékáren. Stojí za zmínku, že konzervativní drogy ve formě svíček, které se používají pro stejné nemoci, jsou levnější.

Trvanlivost svíček - do tří let. Skladujte lék by měl být na chladném místě, optimální teplota 15 - 20 stupňů, nic víc. Po uplynutí doby použitelnosti je použití nástroje přísně zakázáno. Před použitím léku se doporučuje poradit se s odborníkem.

Je to důležité! Stojí za zmínku, že homeopatický lék nemůže nahradit plnohodnotné léky, v případě vážného stavu je lepší obrátit se na oficiální zdravotnické prostředky.

Na co se svíčky používají

Dětské svíčky Viburkol, podle oficiálních pokynů pro použití tohoto léku, mohou být použity ve dvou různých státech. V první řadě se doporučuje umístit v případě nachlazení, které je doprovázeno horečkou, zánětlivými procesy v dýchacích cestách. Instrukce říká, že tento lék může být použit výhradně jako součást komplexní terapie.

Viburcol lze také použít na zuby, když začnou vybuchnout u malých dětí, aby zmírnily bolest a nepohodlí. Dopad této drogy je poměrně mírný. Pokud jde o účinnost aplikace po očkování, není možné tento nástroj vyzkoušet, pokud se vyskytnou vedlejší účinky, jako jsou nepříjemné pocity v místě vpichu injekce, zvýšení teploty.

Pro prevenci akutních respiračních virových infekcí používat nástroj nestojí za to, nemá posilující imunitní účinek. Hlavní účinek svíček - antipyretika, úklidová bolest, preventivní opatření, užívání léku bude k ničemu.

Je to důležité! S kolikou se tento lék nepoužívá, za těchto podmínek se obvykle svíčky nepoužívají. Pokud se dítě vyvíjí otok, je lepší zvolit jiný lék.

Návod k použití

Jak správně umístit tyto svíčky? Při katarálních onemocněních a zubech se rektální čípky nastavují následovně, v závislosti na věku dítěte, dávkování se doporučuje striktně dodržovat:

 • děti do šesti měsíců, můžete dát jeden čípek dvakrát denně;
 • děti od šesti měsíců, jeden čípek až čtyřikrát denně při teplotě 37,5, šestkrát denně při teplotě 38 ° C.

Jedná se o oficiální doporučení pro použití výrobku, svíčky by neměly být uváděny častěji. Vložte co nejvíc opatrně, nevkládejte svíčky hluboko.

Jak stará droga pomáhá

Nástroj pomáhá pouze dětem do jednoho roku, čím starší je dítě, tím méně se projevuje účinek čípků. U starších dětí je již možné volně užívat přípravky na bázi ibuprofenu a jiných analgetických protizánětlivých látek.

Jak dlouho můžete trvat

Obecně byste neměli tento nástroj používat déle než 4 - 5 dní, při nachlazení, během této doby by příznaky měly projít. Pokud teplota neklesne, svíčky mají malý vliv na stav dítěte jako celku, měli byste se poradit s lékařem. Když je stav svíčky normalizován, je možné umístit svíčky na 1–2 krát denně po dobu dalších čtyř dnů.

Pro prevenci zvýšení teploty nebo výskytu komplikací při kousání zubů by svíčky neměly být okamžitě nasazeny, stojí za to připomenout, že zbytečné zásahy do těla malého dítěte téměř vždy poškozují. Použití léku by mělo být výhradně v případě potřeby, což potvrzuje Dr. Komarovsky.

Kdy začnou svíčky fungovat?

Léky vstřikované rektálně do těla vždy začnou působit poměrně rychle, obvykle účinek užívání drogy přijde za čtyřicet minut - jednu a půl hodiny. Pokud nástroj nepracuje okamžitě, nezavádějte další svíčku, je lepší chvíli počkat a použít závažnější lék.

Je to důležité! Pokud nedojde k účinku přípravku Viburcola, měli byste používat oficiální čípky.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Jedinou kontraindikací je přecitlivělost na léčivo. Pokud se při používání svíček objeví alergie, měly by být zlikvidovány. Také při aplikaci homeopatie se symptomy onemocnění mohou zvýšit, v tomto případě stojí za to zastavit léčbu.

Současně jsou vyloučeny případy předávkování, i když není nutné používat nástroj ve větších objemech, než je uvedeno v návodu.

Analogy

Neexistují žádné přímé analogy homeopatických čípků, ale stojí za zmínku, že řada oficiálních léků s protizánětlivým analgetickým účinkem má podobný účinek. Nejběžnější produkty na bázi ibuprofenu jsou Nurofen. Před použitím si přečtěte návod, přečtěte si pokyny a kontraindikace. Působení analogů se může lišit od účinku samotného Viburcolu.

Je to možné po Nurofen

Oficiální pokyny pro svíčky říkají, že Viburcol může být používán s jinými léky bez jakýchkoliv omezení. Nicméně, po použití jiných protizánětlivých léků proti bolesti, je lepší počkat chvíli.

Svíčky Viburkol nebo Viferon: což je lepší

Viferon je mnohem účinnější lék, rozsah jeho použití je mnohem širší, navíc má stimulační účinek na imunitní systém. Proto, pokud neexistují žádné kontraindikace, stav dítěte je poměrně těžký, je lepší ho použít.

Je však třeba mít na paměti, že tento lék má více kontraindikací, je méně kompatibilní s jinými léky, takže byste si měli před použitím určitě přečíst návod.

Viburcol

Popis k 09/12/2014

 • Latinský název: Viburcol
 • Kód ATX: R05X
 • Účinná látka: Heřmánek, Belladonna, Plantago Major, Solianum Dulcamara, Pulsatilla Pratensis, Vápník karbonový Hahnemanni
 • Výrobce: Biologische Heilmittel Heel GmbH (Německo)

Složení

Účinné látky v jedné svíčce Viburkola obsahuje:

 • Chamomilla recutita - 1,1 miligramů;
 • Atropa belladonna - 1,1 miligramů;
 • Plantago major - 1,1 miligramů;
 • Solanum dulcamara - 1,1 miligramů;
 • Pulsatilla pratensis - 2,2 miligramů;
 • Vápník carbonicum Hahnemanni - 4,4 miligramů.

Jako pomocné látky se používá tuhý tuk (lat. Adeps solidus) - 1089 miligramů.

Formulář vydání

Homeopatické čípky jsou rektální s hladkým povrchem bílé nebo nažloutlé barvy torpédovitého tvaru s poněkud slabým zvláštním "ne žluklým" zápachem. V balení 12 svíček - 2 balení blistrů z PVC fólie obsahující 6 supp. v krabici.

Farmakologický účinek

Homeopatické. Má sedativní, analgetický, antikonvulzivní, detoxikační a antispasmodický účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakologický účinek a vlastnosti antikonvulziva jsou založeny na aktivaci ochranných sil (imunity) organismu a normalizaci zhoršených funkcí v důsledku rostlinného a minerálního původu léčiva.

Ve febrilních podmínkách má antipyretické a lytické účinky bez změn krevního oběhu ve formě hypotenze.

Indikace pro použití

Používá se jako součást komplexní terapie jako antipyretikum a protizánětlivé činidlo pro léčbu respiračních onemocnění u dětí, jakož i svíček Viburcol, když zuby zmírňují klinické projevy účinků, se symptomatickou léčbou dyspepsie syndromu u dětí s nadýmáním, ve stavu konvulzivní připravenosti a nervového vzrušení.

Používá se také u dospělých - v zánětlivých procesech pohlavních orgánů žen.

Kontraindikace

Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

Vedlejší účinky

Svíčky Viburkol, návod k použití (způsob a dávkování) t

Způsob použití - rektální. Předepisuje se pro akutní respirační virové infekce (akutní respirační virové infekce) a pro bolestivé kousání mléčných zubů. Instrukce pro svíčky Viburcol pro děti do 6 měsíců naznačují 2 čípky denně, od 6 měsíců (pokud je tělesná teplota vyšší než 37,5 ° C) 4 čípky denně (nad 38 ° C) - 6 čípků denně. Když se tělesná teplota vrátí do normálu, dávka se sníží na 1 čípky 1-2 krát denně po dobu dalších 3 až 4 dnů.

Viburcol jako svíčky pro těhotné ženy - nejlepší volba pro zánětlivé procesy urogenitálního systému, protože jsou rostlinného původu. Během těhotenství určuje průběh léčby a četnost užívání lékař v závislosti na povaze a průběhu onemocnění. Obvykle se jeden kurz pohybuje od 3 dnů do 2 týdnů.

Předávkování

Nebyl hlášen žádný případ předávkování přípravkem Viburcol.

Interakce

Léčba jinými léky je přípustná.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Na suchém, tmavém místě, nedostupném pro děti, při teplotě v rozmezí 15-25 ° C.

Doba použitelnosti

Doba trvání není omezena.

Zvláštní pokyny

Příjem homeopatických léků může dočasně zhoršit symptomy
V takovém případě léčbu přestaňte používat a kontaktujte svého lékaře.

Pro děti

Svíčky Viburkol pro děti se používají při léčbě nejen nadýmání a kousání zubů, ale také jako pomocná složka komplexní léčby příušnic, spalniček a planých neštovic.

Viburcol během těhotenství a kojení

Otázka: zda používat svíčky během těhotenství, by měl rozhodnout soukromě ošetřující lékař s přihlédnutím k přínosům a všem druhům rizik.

Analogy

V současné době neexistují strukturní analogy svíček Viburcol (stejná účinná látka).

Viburcol Recenze

Četné recenze svíček Viburcol jsou většinou pozitivní: mnoho matek věří, že tyto svíčky pro děti by měly být v každé domácí lékárničce. Mnozí se ujistili, že pomáhají nejen při zvýšených teplotách, ale tyto svíčky jsou nepostradatelné pro zuby.

V gynekologii je popularita viburkolových svíček během těhotenství způsobena bezpečností a nepřítomností negativního vlivu na organismus jako celek a především na játra.

Cena Viburkola kde koupit

Cena svíčky Viburkol pro děti na Ukrajině se pohybuje od 88 do 115 UAH. Můžete si koupit svíčky v Kyjevě v nejbližší lékárně, protože ve více než 150 lékárnách ve městě droga je k dispozici.

VIBURKOL

Rektální homeopatické čípky od bílého po žlutavě bílé torpédo; s velmi slabým zvláštním zápachem (bez zápachu); podélný řez může mít vzduchovou tyč nebo nálevkovité vybrání.

Pomocné látky: tuhý tuk (Adeps soludis) - 1089 mg (dokud není připraven čípek 1,1 g).

6 kusů - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.

Vícekomponentní homeopatický lék, jehož působení je dáno složkami, které tvoří jeho složení.

- jako součást komplexní terapie (jako antipyretika a protizánětlivého činidla) při léčbě respiračních onemocnění u dětí;

- pro odstranění klinických projevů při kousání mléčných zubů.

- Přecitlivělost na léčivo.

Opravdu. V případě akutních respiračních virových infekcí a bolestivých symptomů zubů mléčných zubů pro děti do 6 měsíců - 1 čípek, 2 krát denně; děti od 6 měsíců při tělesné teplotě nad 37,5 ° C - 1 čípky, 4krát denně; při tělesné teplotě nad 38 ° С - 1 čípky až 6krát denně. S normalizací tělesné teploty - 1 čípky 1-2 krát / den po dobu dalších 3-4 dnů.

Jsou možné alergické reakce.

Ve velmi vzácných případech (méně než 1 případ na 10 000 aplikací) se může vyvinout mírný průjem.

Pokud se u Vás objeví nežádoucí účinky, měli byste se poradit s lékařem.

Případy předávkování nebyly dosud hlášeny.

Užívání homeopatických léčiv nevylučuje léčbu jinými léky.

Při užívání homeopatických léků se symptomy mohou dočasně zhoršit. V tomto případě byste měli přestat užívat lék a kontaktovat svého lékaře.

Chraňte před teplem, přímým slunečním zářením a vlhkostí.

Uchovávejte mimo dosah dětí, chráněn před světlem při teplotě 15 ° C až 25 ° C. Doba použitelnosti - 3 roky.

Homeopatické svíčky Viburcol pro děti: návod k použití, výhody a nevýhody

Stále existují aktivní pověsti o nedostatku účinnosti homeopatických léků. A někteří lékaři obecně tvrdí, že tyto prostředky - s placebovým efektem.

Líbí se nebo ne - nikdo neví. Můžete se spoléhat pouze na recenze lidí, kteří někdy používali homeopatii. Mnozí z nich říkají, že finanční prostředky jsou skutečně účinné.

Například, dětské svíčky Viburkol ve většině případů jsou hodnoceny pozitivně, a instrukce o použití léku vám řeknou, zda použít lék pro děti mladší než jeden rok, kdy kousání nebo horečka.

Složení, forma vydání a popis

Viburcol označuje homeopatické léky pro léčbu dětí.

K dispozici ve formě rektálních čípků v bílé a žluté barvě. Čípky mají slabý zvláštní pach. Při řezu lze pozorovat mírnou depresi.

Hlavní účinné složky léčiva:

 • uhličitan vápenatý (uhličitan vápenatý);

Pratensis Pulsatilla (zčernalé bolesti zad);

belladonna atropa (belladonna belladonna);

plantago (velké);

Solanum Dulkamara (hořkosladká);

 • Hamomilla rekutit (lékárna z heřmánku).
 • Pomocnou složkou Viburcoly je tuhý tuk.

  Výrobek se vyrábí v kartonu. Každý čípek je balen do PVC fólie. V lékárně najdete obal s 6. a 12. svíčkou.

  Podrobněji o tom, jak a jakými indikacemi je operace prováděna za účelem odstranění adenoidů u dětí, náš článek prozradí.

  Co by měli rodiče dělat, pokud má dítě nižší bolest břicha? Podívejte se na odpověď na tuto otázku v této publikaci.

  Přečtěte si o příznacích tracheitidy u dítěte ao tom, jak s ním v tomto článku zacházet.

  Indikace

  Pediatr předepíše dětem lék v případě:

  • teplo a horečka;

  zánět v uchu, nosohltanu;

 • bolestivé zuby.
 • V komplexní léčbě se používá k boji proti ARVI, akutním respiračním infekcím a některým infekcím.

  Kontraindikace

  Viburcol označuje léky, které mohou být podávány dětem jakéhokoli věku.

  Kontraindikační nástroj má kromě možné citlivosti na jednu ze složek ve svém složení.

  Jak a po jaké době lék funguje

  Viburcol odkazuje na homeopatické léky, což znamená, že když je užíván, aktivuje odezvu imunitního systému na bakterie a viry, které vstoupily do těla.

  Uhličitan vápenatý je schopen:

  • snížení zánětlivých procesů (i v chronické formě);

 • řešit problémy s výměnou vápníku.
 • Belladonna je schopna:

  • bojovat proti zánětu mandlí;

  odstranit problémy v genitourinárním systému;

 • bojovat proti onemocněním horních a dolních dýchacích cest, kůže, kloubů, mozkových membrán.
 • Bittersweet nightshade je určen k léčbě:

  • horečka;

  onemocnění kůže a kloubů;

  Velký jitrocel se používá, když:

  • nekontrolované močení;

  Komorní černění je schopno pomoci s:

  • poruchy trávení;

  zánětlivé procesy v dolním a horním dýchacím traktu;

  zánět středního ucha;

 • nervové a duševní poruchy.
 • Lék na heřmánek se používá:

  • kousání zubů;

  zánětlivé procesy v zažívacím traktu;

 • zánět horních a dolních dýchacích cest.
 • Účinek léku nastane během půl hodiny po aplikaci: tělesná teplota klesá, bolest a bolesti těla zmizí.

  Dávkování v různém věku

  Během exacerbace nemoci může pediatr požádat, aby se čípky podávaly každých 20 minut po dobu 2 hodin. Další den, léčba pokračuje podle jiného schématu - 2-3 krát denně, na 1 svíčku.

  Novorozenci by měli být nasazeni na čípky 4 až 6 krát denně. Denní sazba za zhoršených podmínek by neměla být větší než 2 svíčky denně.

  Podle pokynů pro svíčky Viburkol pro děti, s běžným průběhem nemoci (bez komplikací) denní dávka - 1 svíčka. Průběh léčby by neměl být delší než 4 dny.

  Pokud byl lék neúčinný, měli byste se poradit se svým lékařem, abyste léčbu přehodnotili.

  Způsob příjmu

  Pro usnadnění podávání čípků se doporučuje položit dítě na bok a ohnout nohy.

  Před použitím léku Viburkol pediatrové doporučují promazat řitní otvor dětským krémem.

  Zvláštní pokyny, interakce s jinými látkami

  Při užívání léku mohou být použity jiné léky. Současná antibiotická léčba není vyloučena.

  Při skladování Viburcoly se doporučuje vyhnout se slunečnímu záření a vysoké vlhkosti.

  Často se ptáme, jak dát Linex dětem do jednoho roku. Řekneme vám to! Podrobný návod - v našem článku.

  V této publikaci jsou uvedeny pokyny pro použití tablet s alergií na suprastin pro děti.

  A tady budeme mluvit o tom, jak staré a za co můžete pít děti Smektu.

  Předávkování a vedlejší účinky

  Viburkol nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Ve vzácných případech byly zaznamenány alergické reakce ve formě vyrážek a zarudnutí.

  Pokud se u Vás objeví tyto příznaky, je třeba léčbu přerušit a vyhledat lékaře.

  Případy předávkování drogami nebyly hlášeny.

  Průměrné ceny v Ruské federaci

  Cena závisí na regionu Ruska. V průměru, dětské svíčky Viburkol prodávané v lékárnách za cenu 210-380 rublů.

  Skladovací podmínky a odchod, trvanlivost

  Viburcol je skladován na chladném místě mimo dosah dětí, při teplotě nepřesahující 23 stupňů. Doba použitelnosti léku je 3 roky.

  Lék je propuštěn v lékárnách bez pomoci léků na předpis.

  Recenze

  Pro úplnost informací uvádíme několik recenzí o dětských svíčkách Viburkol.

  Anna: „Donedávna jsem ani nevěděla o existenci homeopatických léků. Četl jsem o jejich účinku na internetu poté, co nám lékař předepsal Viburcol s těžkou zimou, doprovázenou vysokou horečkou.

  Upřímně řečeno, byl jsem zděšen tím, co mnozí říkali této droze "dudlík". Navzdory pochybnostem dala dětem lék. První den - každých 30 minut po dobu 2 hodin.

  Teplota rychle ustoupila - asi po 20 minutách. Viburkolom šťastný. Vždycky ho použiju, protože je to naprosto bezpečné. “

  Margarita: „Dr. Viburkol nám poradil, abychom zmírnili bolest zubů. Vzhledem k tomu, že moje dcera byla jen 4 měsíce stará, měla strach předávat jiné léky, protože anotace ukázala více vedlejších účinků. A moje dcera je alergická.

  Viburcol opravdu ulevuje od bolesti - stačí čekat déle než 1,5 hodiny. Neexistují však žádné reakce a vedlejší účinky. “

  Lyudmila: „Můj syn má 1,5 měsíce. On trpí kolikou. Proto, pláč, úzkost a podrážděnost. Lékař nám ​​předepsal Viburkol, vysvětlující to tím, že neexistují nežádoucí účinky a kontraindikace. Ale zapomněla zmínit, že lék patří homeopatii.

  Měl jsem zkušenosti s léčbou takových drog a upřímně řečeno, nebyl to příliš úspěšný. Jak jsem očekával, nic dobrého se nestalo. Dítě se z výkřiky rozpadalo jako předtím. Musel jsem poslat svého manžela do nepřetržité lékárny za účinnější lék. Omlouvám se za dítě a peníze! “

  Čípky nemají žádné vedlejší účinky nebo kontraindikace (s výjimkou citlivosti na látky, které jsou součástí fondů). Viburcol lze aplikovat na děti od prvních dnů života.

  Viburcol svíčky pro děti: návod, recenze, analogy

  Viburcol je komplexní nástroj vytvořený na bázi rostlinných surovin. Tento lék je dobré analgetikum, protože má protizánětlivé, sedativní, antispasmodické a antikonvulzivní vlastnosti.

  Účinek léku je, že je schopen aktivovat obranyschopnost těla a pomoci obnovit funkce, v nichž dochází k porušování.

  V tomto článku budeme zvažovat, proč lékaři předepisují svíčky Viburcol, včetně návodu k použití, analogy a ceny tohoto léku v lékárnách. Skutečná hodnocení lidí, kteří již používali Viburkol, je možné přečíst v komentářích.

  Složení a uvolňovací forma

  Dávková forma léčiva - rektální čípky z bílého až nažloutlého, torpédovitého, podélného řezu mohou mít vzduchovou tyč, mají specifický slabý zápach (6 kusů v blistrech, 2 balení v lepenkové krabici).

  Každý čípek obsahuje 4,4 mg Сalcium сarbonicum Hahnemanni, 2,2 mg Pulsatillapratensis, 1,1 mg pro každý Plantagomajor, Atropa bella-donna, Chamomilla recutita a Solanum dulcamara, jakož i pomocnou látku - tuhý tuk (do 1089 mg).

  Klinicko-farmakologická skupina: homeopatický lék používaný při nachlazení.

  Co pomáhá Viburcol?

  Hlavní indikace pro použití přípravku Viburcola u dětí jsou zuby, doprovázené horečkou a bolestivými pocity, a prevence nebo léčby respiračních onemocnění: ARVI, ORZ, atd. V tomto případě je v případě léčby součástí komplexní terapie „Viburcol“, protože nedává žádoucí účinek sólo.

  Používá se také u dospělých - v zánětlivých procesech pohlavních orgánů žen.

  Farmakologické vlastnosti

  Použití přípravku Viburcola má výrazný antispasmodický, analgetický, protizánětlivý, detoxikační účinek. Podobný rozsah účinků způsobených složkami složek léčiva:

  1. Belladonna pomáhá se zánětlivými procesy.
  2. Luční louka má také protizánětlivý účinek, navíc má sedativní účinek a pomáhá normalizovat trávení.
  3. Jitrocel větší, který je součástí drogy, má anestetický a léčebný účinek.
  4. Uklidňující účinek léku se dosahuje zavedením heřmánku, který je považován za jeden z nejlepších sedativních složek přírodního původu.
  5. Extrakt z věže výrazně zvyšuje odolnost organismu vůči virovým infekcím. Tato složka posiluje imunitní systém a inhibuje aktivitu virů.
  6. Pokud je metabolismus vápníku narušen, doporučuje se uhličitan vápenatý, který je přítomen v léčivém přípravku. Tato složka také usnadňuje kousání u dětí.

  Návod k použití

  Podle návodu k použití jsou čípky Viburcol určeny k rektálnímu podání.

  Pokud jde o přímé zacházení s tímto lékem, neexistují žádné zvláštní obtíže, nemusíte se ani pokusit vypočítat dávkování: záleží na věku dítěte a z větší části pouze na počtu čípků povolených za den změny.

  • Pro akutní respirační virové infekce a bolestivé příznaky erupce mléčných zubů pro děti do 6 měsíců, 0,5 čípky 2x denně. Maximální - 2 svíčky denně.
  • Děti od 6 měsíců při tělesné teplotě nad 37,5 ° C, 1 čípek 4krát denně; při tělesné teplotě vyšší než 38 ° C, 1 čípku, až 6krát denně. S normalizací tělesné teploty, 1 čípky 1-2 krát denně po dobu dalších 3-4 dnů.

  Doba používání svíček Viburkol je určena ošetřujícím lékařem. Průměrně je to 3-14 dní.

  Nalezen přísahal nepřítel MUSHROOM hřebík! Hřebíky se vyčistí za 3 dny! Vem si to.

  Homeopatické svíčky Viburcol pro děti

  Svíčky Viburkol pro děti je homeopatický lék používaný k léčbě nachlazení. To je také široce používán usnadnit období, ve kterém jsou zuby řezu u dětí.

  Formulář vydání

  Lék je dostupný ve formě čípků. Jedná se o rektální čípky, jejichž barva se může lišit od bílé po světle bílou a žlutou. Tvar připomíná torpédo, může tam být vzduchový kanál nebo dutina ve tvaru nálevky při řezu. Vůně je prakticky nepřítomná, ne žluklá. Jedno balení obsahuje dvanáct svíček.

  Komponenty

  Svíčky Viburkol homeopatický lék, tj. Jejich složení obsahuje pouze látky přírodního původu:

  • Lékárna heřmánek. Poskytuje sedativní, analgetické a antiseptické účinky.
  • Velký jitrocel. Eliminuje nedobrovolné močení a defecation, často nastávat během řezání zubů dítěte u dětí.
  • Hořká noc. Má anti-febrilní účinky.
  • Belladonna. Bojuje se zánětem horních cest dýchacích.
  • Zadní komora Má podobný protizánětlivý účinek, zmírňuje zánět trávicího systému, pomáhá při nervových poruchách.
  • Hahnemannův uhličitan vápenatý. Má sedativní účinky a kašel.

  Pomocná látka při tvorbě svíček pevného tuku.

  Akce

  Viburkol má na tělo široký vliv:

  • Protizánětlivé.
  • Uklidňující.
  • Painkiller
  • Antispasmodic.
  • Antikonvulzivum.

  "Viburkol" může mít teplotu v horečnatém stavu, aniž by ovlivnil krevní oběhový systém těla, a to bez toho, aby způsobil hypotenzi.

  Dávkování

  Používá se rektálně, pro nachlazení, virové infekce dýchacích cest, stejně jako když se u dětí vyskytnou příznaky zubů mléčných zubů. V akutní formě onemocnění musíte používat svíčky každých 15-20 minut, dokud se stav nezlepší.

  Kurz se nesmí konat déle než 2 hodiny. Děti mladší než jeden měsíc ukazují 1/4 svíčky, ne více než šestkrát denně. Děti do šesti měsíců by měly být na jeden kus dvakrát denně. Děti starší 6 měsíců - v závislosti na teplotě:

  • 37,5 stupňů - jedna svíčka 4 krát denně;
  • od 38 stupňů - jeden čípek 6 krát denně;
  • po obnovení normální tělesné teploty - jedna svíčka 1-2 krát denně po dobu několika dnů.

  Nebyly zjištěny žádné případy předávkování.

  Indikace pro použití

  Podmínky používání svíček "Viburkol" se liší v závislosti na typu onemocnění, jeho průběhu, stejně jako na schůzkách a doporučení lékaře. Léčivo může být použito od 3 dnů do 2 týdnů během jednoho průběhu léčby. Podrobnější informace v krabici s lékem naleznete v pokynech.

  Indikace pro použití jsou následující příznaky a příznaky:

  • nepříjemné průvodní příznaky zubů mléčných zubů, například zvýšené slinění, horečka, bolest a celková malátnost;
  • akutní respirační infekce u dětí. Svíčky "Viburkol" se používají jako součást komplexní terapie s jinými léky ke snížení tělesné teploty a zmírnění zánětu.
  • příznaky dyspepsie u dětí, zejména v případech, kdy je onemocnění doprovázeno nadýmáním;
  • adjuvans pro parotiditidu, spalničky, plané neštovice;
  • zvýšené nervové vzrušení;

  Svíčky "Viburkol" jsou také používány dospělými, a to zejména často těhotnými ženami v případě příznaků nachlazení a virových onemocnění, zánětlivých procesů genitourinárního systému.

  Kontraindikace

  Lék nemá žádné kontraindikace. Mohou je používat těhotné ženy a matky během kojení, děti od prvních měsíců života. "Viburkol" je kombinován s jinými léky, takže můžete bez obav provádět komplexní léčbu.

  Jediná významná kontraindikace je individuální intolerance kterékoliv ze složek, které tvoří čípky. Reakce těla s takovou nesnášenlivostí bude alergickou reakcí. Recenze léku ukazují, že složky používané ve složení tohoto léku, mírně alergenní a vedlejší účinky z jejich expozice se vyskytují v extrémně vzácných případech. Cena lékárenského nástroje je nízká.

  Pokud se objeví alergie, je nutné se poradit s lékařem, který vybere analogy s podobným účinkem, ale s jinými léčivými látkami.

  Způsob použití

  Lék se podává rektálně. Pokud je nutné zavést svíčky na dítě, umístěte je do polohy na břiše, namažte řitní otvor dětským krémem. Svíčka by měla být zahřátá v rukou na tělesnou teplotu, důkladně omyté ruce a poté zavést čípek s ostrým koncem dopředu. Po vložení svíčky je vhodné nechat hýždě dítě po určitou dobu zavřené, aby se lék nevrátil zpět.

  V případě, že je „Viburcol“ zaveden kojencům, může být dítě ponecháno ležet na zádech, stačí zvednout spodní polovinu těla za nohy, jako při výměně pleny.

  Lék je komerčně dostupný a distribuován z lékáren bez lékařského předpisu. Před použitím doporučené lékařské konzultace. Skladujte při teplotě 15-25 ° C na suchém místě chráněném před dětmi. Nedoporučuje se vystavení světlu a přímému slunečnímu záření. Doba použitelnosti je 3 roky od data vydání. Sada obsahuje podrobné pokyny.

  Analogy

  Analogy obsahující stejné účinné látky v tomto léku chybí. Nicméně, droga může být nalezená analoga pro účinek, jmenovitě, usnadnit kousání: t

  Analogy se liší ve složení a formě uvolňování: ve formě mastí a tablet.

  Recenze

  Recenze léku "Viburkol" můžete snadno najít velké množství. Recenze jsou většinou pozitivní. Zvláště chvályhodné recenze léku se dostávají díky jeho účinku, který má při dětech u dětí.

  Svíčky "Viburkol" jsou rozšířené díky několika výhodám:

  • cena;
  • vysoká účinnost;
  • kompatibilita s jakýmikoliv léky;
  • možnost použití během těhotenství a kojení;
  • nízká alergennost složek, proto existuje mírné riziko vedlejších účinků.

  Cena svíčky "Viburkol" se pohybuje kolem 400 rublů. Může se lišit v závislosti na konkrétním městě a lékárně. Krabička obsahuje 12 svíček a podrobný návod k použití. Nepřítomné jsou levnější analogy s podobným složením léčiva.