Seznam tablet pro teplotu

Normální hodnoty teploty lidského těla se pohybují od 35 do 37 ° C. Cokoliv vyšší než nejvyšší číslo je hypertermie nebo horečka.

V závislosti na závažnosti, to může být subfebrile (37 - 37.9 С), febrile (38 - 38.9 С), pyretic (39 - 40.9 С) a hyperpyretic - přes 41С.

Horečka je nespecifický symptom a je pozorována v mnoha patologických stavech.

Nejčastěji se teplota zvyšuje v závislosti na zavedení infekčních agens - bakterií a virů do těla. Fyziologický význam zvýšení teploty v tomto případě je následující - v orgánech a tkáních s vysokou teplotou se rozmnožují pomaleji a patogeny rychleji umírají.

Seznam pilulek na teplotu je poměrně velký, proto zvažte hlavní drogy. Obecně lze říci, že léky na snížení teploty lze bezpečně rozdělit do několika skupin. První zahrnuje ty, kde je hlavní složka paracetamolu obsažena v čisté formě. To je Cefecon a Flutabs. Tyto léky by se měly užívat pouze po jídle, jedna tableta 2-3 krát denně.

Druhá skupina zahrnovala paracetamol spolu s kyselinou askorbovou. Patří mezi ně Theraflu a Coldrex. Jedná se o prášky, které je třeba rozpouštět ve vodě a užívat je místo čaje a po jídle. V den je povoleno používat 3-4 sáčky s přestávkou 6-8 hodin.

Další skupinou je kyselina acetylsalicylová. To zahrnuje Ibuprofen, Nurofen, Ibufen a Advil. Účinek je podobný, avšak účinná látka je zcela jiná. Je také nutné užívat tyto léky, 2-3 tablety po jídle.

Poslední skupinou je sodná sůl metamizolu. To zahrnuje Analgin a Baralgin. Užívat tyto tablety z teploty do počtu účinných léků je obtížné. Jsou spíše zaměřeny na řešení jednoduchých problémů a eliminaci syndromů mírné bolesti. Vezměte tyto pilulky z teploty stejným způsobem, 2-3 denně, před jídlem nebo po něm.

Prášky nise

Lék je účinný v procesech spojených s bolestí, zánětem a edémem. Nise inhibuje agregaci krevních destiček a snižuje bronchospasmus, který je způsoben působením histaminu a acetaldehydu. čtěte dál

Tablety diklofenaku

Tablety diklofenaku - nesteroidní protizánětlivé léčivo. Má protizánětlivé, analgetické, antiagregační a antipyretické účinky. Nejúčinnější na. čtěte dál

Tablety kyseliny acetylsalicylové

Dobře známý aspirin je kyselina acetylsalicylová. To se odkazuje na non-narkotická analgetics, je také antipyretic. Odtud a široký záběr. čtěte dál

Ibuprofenové tablety

Tablety ibuprofenu patří do klinické farmakologické skupiny léčiv nesteroidních protizánětlivých léčiv. Mají antipyretické a analgetické účinky a. čtěte dál

Tablety paracetamolu

Paracetamol, navzdory četným sporům o jeho bezpečnost, zůstává nejpopulárnějším antipyretickým činidlem. A pokud jeho bezpečnostní úroveň opravdu není. čtěte dál

Ibuklin tablety

Ibuklin - tablety ve tvaru tobolky ve filmu oranžové barvy, se týkají přípravy analgetik - antipyretik s kombinovaným složením. Aktuální složka je. čtěte dál

Aspirinové tablety

Tablety Aspirinu jsou široce distribuovaná droga ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID), která má léky proti bolesti a. čtěte dál

Lidové léky

Jak již bylo uvedeno, léky, i když dobře snižují teplotu, stále mají nežádoucí účinky, a proto nejsou vždy zobrazeny. Tyto negativní vlastnosti chybí ve většině populárních receptů na snížení teploty. Lidové léky nemají prakticky žádný vliv na průběh biochemických reakcí, teplota je poněkud odlišná - zvyšováním přenosu tepla potem, odpařováním léčivých látek z kůže. Přírodní prostředky se používají ve formě pití, obkladů a pleťových vod.

Níže jsou uvedeny nejúčinnější lidové metody ke snížení teploty:

1. Černý rybíz - pupeny a bobule této rostliny smíchané v poměru 2: 1 a nalijte 1 l. vařící voda. Trvejte na cca 2 hodinách a pak vezměte 150 g. po celý den.

2. Tření octem je jednoduchá, ale ověřená metoda. Mix stolního octa s vařenou vodou v poměru 1: 2. Ve výsledné směsi navlhčete čistou podložku a otřete pokožku pacienta.

3. Obalení horkou vodou - navlhčete ručník ve vodě ohřáté na 40 - 420 ° C a obalte jím tělo kolem břicha. Odpařování horké vody pomůže snížit tělesnou teplotu.

4. Rozpustit lžičku medu. V teplé formě rozetřete med do oblasti hrudní kosti a mezi lopatkami.

5. Smíchejte stejná množství (100 ml) z citrónové, pomerančové a jablečné šťávy. Ke směsi se přidá 75 ml. rajčatová šťáva a 25 ml. řepné šťávy. Vezměte jako antipyretikum a diaforetikum.

6. Vezměte 1 díl bylinného oregana a 2 části listů matky a nevlastní matky a malin. 2 lžíce směsi zalijeme 2 šálky vařící vody, vaříme 5 minut. Výsledný vývar se namáhá a při zvýšené teplotě.

Lidské léky jsou nepochybně dobré pro odstranění tepla. Nicméně, vyloučení horečky s chřipkou, nachlazení, pneumonie není jediným cílem. Měla by existovat komplexní léčba antibiotiky, expektoranty, posilujícími látkami. A bez léků ve většině případů nemůže dělat. Ignorování lékařské péče a samoléčba může být drahé.

Jaké pilulky snižují teplotu?

Víš, které pilulky porazily teplotu? Při prvních příznacích zimy se člověk začíná cítit ohromen. Tam je slabost, únava, bolest v krku a nejvíce nepříjemně - teplota. Musíte začít bojovat s tím, protože značka přesahuje 37,3-37,5 stupňů. Před tím je tělo schopno nezávisle překonat infekci.

Jakmile značka překročí povolený limit, je nutné zahájit léčbu. Nejúčinnější a cenově dostupné léky jsou: Aspirin, Panadol, Paracetamol, Coldrex, Fervex a Theraflu.

První tři léky jsou ve formě tablet. Můžete si je vzít 2x denně po jídle, jednu tobolku. Obvykle se tento efekt dosahuje poměrně rychle. Pro děti existuje dávka a dokonce i „variace“ těchto léků. Ale v této záležitosti je mluvit s dětským terapeutem.

Pokud jde o Coldrex, Ferwex a Theraflu, jedná se o léky, které vypadají jako prášek. Jsou jednoduše naplněny vodou a konzumovány po jídle nebo namísto čaje. Můžete je užívat každých 6-8 hodin, ale ne více než 3-4 sáčky denně. V podstatě je reliéf tablety od teploty poskytnut po první dávce.

Jaké tablety pít při teplotě

Jaké tablety lze opít při teplotě a zda jsou účinné. Při prvních příznacích zimy musíte jednat okamžitě. To výrazně zkrátí dobu „nemoci“ a umožní člověku, aby se cítil skvěle.

Při výběru kvalitní drogy se doporučuje věnovat pozornost Aspirinu, Panadolu, Ibuprofenu, Paracetamolu, Teraflu, Coldrexu a Fervexu. Srdcem všech z nich je hlavní účinná látka - paracetamol. Byl to on, kdo zmírňuje bolest a snižuje teplotu.

Dost 2 tablety denně nebo 3-4 sáčky, aby člověk cítil výraznou úlevu. První 4 léky jsou k dispozici ve formě tablet. Pokud jde o Theraflu, Coldrex a Ferwex, jedná se o prášky, které je třeba naplnit vodou. Při konzumaci tohoto léku je nutné dodržovat všechny pokyny uvedené v návodu.

Pokud má člověk alergickou reakci na tyto léky, nedoporučuje se užívat je bez konzultace s lékařem. Kromě toho, použití tablet na teplotu, v tomto období, kdy je v rozmezí 37 stupňů je nepraktické.

Indikace pro použití tablet při teplotě

Indikace pro použití tablet na teplotu - odstranění nepříjemných příznaků nachlazení. Tyto léky jsou tedy předepisovány v případech přetrvávajícího syndromu slabé a střední intenzity.

Prostředky jsou určeny k odstranění bolestí hlavy a snížení teploty. Kromě toho jsou účinně využívány k migréně, bolesti zubů, myalgii, neuralgii, bolesti z poranění a popálenin. Složení všech tablet na teplotu obsahuje hlavní složku - paracetamol. Je to on, kdo má pozitivní účinek, odstraňuje bolest a snižuje teplotu.

Tablety o teplotě mají široké spektrum účinku. Koneckonců mohou nejen odstranit nepříjemné příznaky nachlazení, ale i syndromy bolesti. Proto se tyto léky často používají v různých oblastech. Včetně, dokonce i po operaci, jako léků proti bolesti. Tablety o teplotě lze přičíst počtu účinných a rychle působících léčiv.

Tablety při teplotě 38 ° C

Tablety pro teplotu 38 jsou neúplným popisem problému. Kromě tohoto příznaku je třeba dodržovat i další. V podstatě je taková teplota charakteristická pro zánětlivé procesy a nachlazení.

Chcete-li se rychle zbavit horečky, je nutné se naučit jednat. Dnes není tak málo různých léků, které by mohly mít neuvěřitelný účinek. Mezi ně patří například Paracetamol, Coldrex, Fervex, Panadol, Flucald a mnoho dalších.

Všechny pomáhají zbavit se nepříjemných symptomů doslova den po zahájení léčby. Hodně záleží na důvodu, pro který byla teplota způsobena. Paracetamol by měl být užíván v jedné tabletě 3-4krát denně. Pokud vezmete v úvahu Coldrex a Ferveks, pak jeden sáček každých 6-8 hodin.

Je-li dítě nemocné, musí být dávka aplikována od terapeuta. Nadměrná teplota u dítěte může být nebezpečná. Proto je žádoucí zavolat sanitku. Teplotní pilulky jsou účinné, pokud jsou řádně podávány.

Tablety při teplotě 37,5 ° C

Víte, které pilulky pro teplotu 37,5 by měly být užívány? Ve skutečnosti, mnoho nástrojů v tomto případě jsou dobré. Je však nutné pochopit důvod vzniku tohoto jevu. Faktem je, že to mohlo být způsobeno jak běžným chladem, tak zánětlivým procesem v těle.

Naštěstí je mnoho moderních přípravků známých svou všestranností. Aby bylo možné rychle a účinně eliminovat teplotu, stačí dát přednost lékům, jako jsou Paracetamol, Flucald, Nimesil, Nimid, Coldrex, Panadol a Fervex. Nejedná se o úplný seznam, ale pouze o nejzákladnější léky. Nepříjemné symptomy a Amizon jsou dobře eliminovány. Mimochodem, můžete si ji vzít na preventivní účely. Způsoby použití všech léků byly uvedeny výše.

Před zahájením léčby se doporučuje navštívit zkušeného lékaře. Mnoho lidí má alergické reakce na určité léky. Proto ne každý může vzít tyto tablety z teploty.

Tablety pro teplotu 39

Tablety o teplotě 39 ° C musí být zvoleny moudře. Protože horečka je pravděpodobnější, že indikuje infekci chřipky. V tomto případě musíte jednat rychle a efektivně. Doporučuje se zavolat ambulanci a na doporučení lékaře zahájit léčbu.

Pokud není možnost požádat o takovou pomoc, stojí za to vše vyřešit. Paracetamol, Ferwex, Amizon, Coldrex, Theraflu, Panadol, Amiksin, Sumamed a mnoho dalších mají úžasný efekt. Mělo by být jasné, že poslední dvě léky jsou antibiotika. Proto se jednoznačně nedoporučuje užívat si je sami.

Jiné prostředky mohou mít pozitivní účinek po první dávce. Pokud dítě není v pořádku, je lepší pokusit se zavolat sanitku. Tělo dětí vyžaduje opatrný přístup, každý nesprávně pořízený tablet může zanechat špatný otisk. Nestojí za to užívat si léky sami, ale pokud je naléhavá potřeba, měli byste udělat vše v souladu s pokyny. Tablety teploty mohou snadno poškodit.

Tablety teploty během těhotenství

Užívání tablet při teplotě během těhotenství je mimořádně nepřijatelné. Faktem je, že mnoho léků v této skupině je schopno proniknout placentární bariérou. Samozřejmě, že ne všechny pilulky mohou nepříznivě ovlivnit plod. Doposud nebyly zaznamenány zvláštní případy tohoto jevu. Ale vyloučit tuto možnost nestojí za to.

Stojí za zmínku, že pilulky na teplotu vyniknout spolu s mateřským mlékem. Maximální obsah léčiva v něm je 0,04-0,23% dávky. Tento indikátor je schopen nepříznivě ovlivnit tělo dítěte.

Pokud přetrvává potřeba užívat takové léky během těhotenství nebo během kojení, je vhodné pečlivě zvážit přínosy s možnými komplikacemi pro dítě.

Léčba nachlazení v tomto období se provádí pomocí tradiční medicíny. V některých případech se tablety používají pro teplotu, ale to se provádí se souhlasem lékaře.

Kontraindikace pro použití tablet na teplotu

K dispozici jsou kontraindikace užívání tablet na teplotu a navíc je tento seznam velmi velký. Za prvé, je nemožné brát peníze pro lidi, kteří mají zvýšenou přecitlivělost na některé složky drog.

Pacienti s funkčními poruchami ledvin a jater také spadají do rizikové zóny. Nekontrolovaná a podaná léčba může situaci zhoršit. Ledviny a játra jsou hlavní orgány, které mohou trpět.

Samozřejmě, těhotné ženy v žádném případě nemohou používat pilulky s antipyretickým účinkem, mohou nepříznivě ovlivnit vývoj plodu. Podobná dynamika platí i pro období kojení. Proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti.

Některé prášky na teplotě nemusí být vhodné pro osobu, a tím způsobit nepohodlí v játrech. Proto je přísně zakázáno přijímání finančních prostředků, takže situaci můžete snadno zhoršit.

Vedlejší účinky tablet na teplotu

Vedlejší účinky tablet na teplotu se mohou vyvinout na pozadí nekontrolovaného příjmu. Je nutné pochopit, že každý lék má celý seznam kontraindikací a možných negativních účinků na lidské tělo.

Mnoho lidí se chce tohoto problému rychle zbavit a ignorovat přípustné dávky léků. To vše může způsobit vážné problémy s gastrointestinálním traktem. Kromě toho není vyloučena porucha funkce jater a ledvin.

To je důvod, proč lékaři stahují lidi ze sebeobsluhy. Poškození vlastní nevědomosti je velmi jednoduché. Vedlejší účinky se mohou objevit u těhotných dívek. Mnoho antipyretických léků tak může negativně ovlivnit vývoj plodu.

V ojedinělých případech se vyskytují dyspeptické symptomy. Pokud užíváte lék po dlouhou dobu - hepatoxický účinek.

V ojedinělých případech ze strany hematopoetického systému se může rozvinout trombocytopenie, neutropenie, leukopenie, pancytopenie a agranulocytóza. Teplotní pilulky mohou také způsobit alergické reakce ve formě kožních vyrážek, svědění a kopřivky.

Dávkování a podávání

Dávkování a podávání je upravováno ošetřujícím lékařem v závislosti na onemocnění a jeho složitosti. Všechny léky této skupiny se používají uvnitř nebo rektálně. Jedna pilulka po jídle je dost 4 krát denně. Mezi recepcemi musí být dodržen časový interval 6-8 hodin. Pokud se nejedná o tablety, ale o prášky pro rozpuštění ve vodě, pak je denní dávka 3-4 sáčky každých 6-8 hodin.

Délka léčby je obvykle 5-7 dnů. Pokud člověk necítí úlevu a negativní příznaky v žádném případě nezmizí, měli byste se poradit s odborníkem.

Děti s některými antipyretickými léky jsou také povoleny. Ale pro ně by měla být dodržena určitá dávka. V podstatě se jedná o 1-2 tablety denně. Optimální dávku předepisuje pediatrický terapeut. Některé léky lze užívat pouze od 6 let věku. Tablety teploty mohou mít požadovaný účinek poměrně rychle, hlavní věc je, aby je nebrali nekontrolovatelně.

Předávkování

Lze také pozorovat předávkování léky. Příznaky se objevují hlavně během prvních 24 hodin po požití. Stav předávkování je charakterizován bledou kůží, nevolností, zvracením a bolestí břicha. V některých případech je pozorován metabolismus glukózy a metabolická acidóza.

Pokud jsou problémy závažné a jsou ovlivněny jaterní funkce, objeví se první příznaky během 12-48 hodin. Při těžkém předávkování je pozorováno selhání jater s progresivní encefalopatií. Není vyloučen bezvědomí, ani smrt. K tomu dochází z důvodu vážného poškození jater až do vzniku tubulární nekrózy.

Při optimističtějších předpovědích mohou být nepříjemné symptomy odstraněny zavedením dárců SH-skupin a prekurzorů syntézy glutathionu - methioninu během 8 - 9 hodin po předávkování a acetylcysteinu - do 8 hodin, v závislosti na koncentraci léčiva v krvi jsou předepsána další terapeutická opatření. Proto je přísně zakázáno užívat prášky na teplotu.

Nejlepší antipyretika pro děti různého věku

Zvýšená teplota u dětí různého věku je z různých důvodů. V některých případech není potřeba užívání léků ke snížení teploty, ale existují situace, kdy antipyretické léky pro děti musí být po ruce. Měl bych dát dětem antipyretikum a který je lepší koupit?

Kdy chrlit teplotu dětí?

Ne všichni rodiče vědí, kdy se má teplota dítěte snížit. Příčiny tepla mohou být spojeny s chronickými nebo akutními chorobami, s nesprávnou prací endokrinního a nervového systému, může to být také normální přehřátí nebo reakce na očkování.

V každém z případů detekce překročení teplotní normy je nutné kontaktovat pediatra, který určí příčiny a předepíše vhodnou léčbu. Nemůžete zanedbávat zdraví dítěte a nezávisle léčit nemoc.

Kdy je nutné porazit teplo? Všechny děti jsou individuálně vztaženy ke zvýšenému tělu. Někteří v 37 - 37,5 C se chovají pomalu, mohou usnout na cestách nebo se rozzlobit. Ostatní na 38,1 C aktivně spěchají kolem domu a cítí se dobře.

Je důležité mít na paměti: při teplotě 38 ° C tělo začne nezávisle bojovat s onemocněním, produkovat interferon a zlepšovat imunitu. Chcete-li snížit teplotu na 38,4 C nestojí za to. Dejte dítěti dostatek tekutin.

Při zvýšených teplotách je výhra virové infekce pravděpodobnější, než její poranění. Proces boje proti imunitě v tomto případě bude považován za přirozený.

Co když je teplota vyšší než 38,5 ° C?

Při vysokých teplotách může začít záchvat. To by nemělo být povoleno. Doporučuje se snížit tělesné t 38,5 C. U kojenců by měla být teplotní rovnováha v noci.

Teplota 37,5 ° C pro nervová nebo endokrinní onemocnění může situaci zhoršit, takže musí být z této značky sražena. Křeče ve stejném sloupci vyžadují přijetí rychlých opatření.

Rodiče by měli mít po ruce vytištěnou poznámku. To bude ukazovat věk dítěte, od kterého bodu začít snižovat teplotu a co dělat.

V každém věku je nutné sledovat kolísání teploty. Nezapomeňte, že tření alkoholem a octem je kontraindikováno v každé věkové kategorii. Dávka by měla odpovídat hmotnosti a věku dítěte.

Děti do 3 let dávají léky ve formě sirupu, suspenze. Nejsou nižší v účinnosti a pohodlí svíčky. Starší děti mohou být přesvědčeny, aby užívaly pilulky.

V žádném případě si své dítě nepředepisujte sami.

Teplota osoby je rozdělena do několika skupin. Každý má své vlastní charakteristiky. To je:

 1. 37 - 38 C - subfebrile. Teplota v těchto znacích neklepá. V této době začíná tělo bojovat s infekčními patogeny.
 2. 38 - 39 C - febrile. Během tohoto období je nutné sledovat stav dítěte, dávat mu spoustu čisté tekutiny. Když je dítě v klidu, teplotu nelze srazit. Pokud je stav doprovázen letargií, bolestí hlavy nebo křečemi, pak podejte antipyretikum.
 3. 39 - 40 - pyretický. Tato teplota svědčí o tom, že imunita se s nemocí nevyrovná. Musíte dát lék a zavolat lékaře. Nedbalost může vést ke zhoršení, křečím, poruchám nervového systému.
 4. 41 a výše - hyperpyretický. Nebezpečná teplota. Život a zdraví dítěte je v ohrožení. Naléhavě zavolejte sanitku.

Jaké formy antipyretik existují?

Drogerie jen zabalené s různými inzerovanými a ne velmi drogami. Jaké jsou druhy prostředků ke snížení teploty? Volba je dostatečně velká. Pokud dáváte přednost jedné z mnoha stojí za zvážení věkové kategorie dítěte, jeho tendenci k alergiím a účinné látky.

Co dát novorozencům teplotu: seznam nejúčinnějších léků

Zvýšení rtuťového sloupce na teploměru ukazuje nemoc dítěte, ale rodiče by se měli držet v rukou, aby se zabránilo výskytu komplikací. Zvýšení teploty naznačuje, že tělo bojuje s infekcemi, které se šíří v těle. Tato ochranná funkce navíc funguje nejen u dospělých, ale také u dětí od narození. Jakmile se zvýší tělesná teplota dítěte, matky se okamžitě snaží zvýšit teplotu, aby se zlepšila jejich pohoda. To se jim daří, ale jen na krátkou dobu, po které se nemoc projevuje ve složitější formě. Léčba každé nemoci musí mít svůj vlastní správný přístup, takže je nezbytné, abyste zavolali lékaře doma, pokud se u novorozenců a dětí mladších než jeden rok projeví příznaky zvýšení teploty.

Antipyretika pro novorozence

Děti jsou považovány za novorozence od narození do 1 měsíce. Než dáte novorozenci zvýšenou teplotu léku, musíte zjistit jeho hodnotu. K tomu použijte teploměr, s nímž musíte určit teplotu dítěte. Je-li jeho hodnota vyšší než 38 stupňů, pak se uchýlit k použití opatření ke snížení je nutné bez selhání.

Důležité vědět! Již při 38 stupních vylučuje imunitní systém interferony, které mají tendenci odstraňovat patogeny z těla.

Než dáte novorozenecké antipyretikum, musíte zavolat místního lékaře, který provede vyšetření a vydá doporučení ohledně dalšího postupu rodičů. Od teploty pro novorozence do 1 měsíce nejsou žádné léky, takže pokud matka dává dítě Ibuprofen, pak by měla vědět, že je to zakázáno.

Chcete-li snížit teplo novorozence, budete muset uchýlit k nejjednodušší akce, které jsou založeny na poskytování komfortních podmínek v místnosti, kde je dítě. Nejdříve musíte rozluštit novorozence, protože častou příčinou tepla je nedostatek přirozené výměny tepla těla. Nepropadejte panice, pokud teplota dítěte vzrostla na 38 stupňů, protože u novorozenců je normální.

Důležité vědět! Stačí, aby rodiče svlékli dítě, aby snížili teplo, větrali místnost, ale ne aby vytvořili ponor a také normalizovali úroveň vlhkosti v místnosti.

Antipyretika pro kojence

Co dát dětem z vysoké horečky? Děti se nazývají děti od 1 měsíce do jednoho roku. Většina léků se může podávat dětem od 3 měsíců, například Ibuprofen a jeho deriváty. Při teplotě dítěte od 1 měsíce je dovoleno podat Paracetamol, který je přesně stejný pro tento věk. Rodiče by se zároveň neměli nechat unést a uchýlit se k vlastní léčbě. Ujistěte se, že se poraďte s místním lékařem a ujistěte se, že tato opatření nepoškozují dítě.

Pro děti je nejlepším lékem z kategorie antipyretik Ibuprofen ve formě rektálních čípků. Tato forma uvolnění zjednodušuje proces užívání léku, protože je téměř nemožné donutit dítě pít sirup v tak raném věku. Doporučuje se aplikovat rektální čípky bezprostředně po vyprázdnění střev, stejně jako v případě, že dítě nemá žádné známky průjmu. Nevýhodou rektálních čípků je pomalý účinek ve srovnání se sirupy a suspenzemi.

Sirup má významnou výhodu v urychleném způsobu získávání pozitivních výsledků. Současně má sirup významnou nevýhodu - přítomnost barviv a příchutí, které jsou navrženy tak, aby zjednodušily příjem léčiva dítětem. Tato barviva mohou vyvolat rozvoj alergických reakcí, což vede ke komplikacím.

Rektální svíčky jsou umístěny v řiti a pro toto dítě by měly být umístěny na zadní straně. Po zasunutí svíčky do průchodu je nutné ji mírně protlačit, aniž by to nutně poškodilo vnitřní kůži. Pro kojence můžete použít antipyretika v množství ne více než 2x denně. Současně by měl člověk vždy kontrolovat svou pohodu v noci, protože to je, když je pozorován maximální nárůst teploty.

Po 6 měsících může být ibuprofen podán dítěti. Výhodou ibuprofenu je vysoká rychlost působení, stejně jako účinnost. Jedinou nevýhodou léku je jeho vysoká cena, která se od Paracetamolu několikrát liší. Pokud se po použití antipyretika nepozoruje žádná pozitivní dynamika během jedné hodiny, je třeba zavolat lékaře. To se stává nejčastěji z jednoduchého důvodu, že lék je jednoduše nepostřehnutelně vylučován z těla, například po nastavení svíčky, je nutné ovládat 25-30 minut tak, aby se dítě neukázalo. Pokud se to stane, musíte znovu dát svíčku, snížení dávky.

Seznam antipyretik pro děti do 1 roku

Jaký lék zvolit pro děti, aby snížily teplotu? U dětí mladších než jeden rok můžete pro antipyretika použít následující možnosti:

 1. Přípravky na bázi paracetamolu. Tato skupina zahrnuje léky jako Paracetamol, Panadol, Efferalgan. Seznam drog patřících do této skupiny je poměrně široký. Jsou vyráběny ve formě tablet, rektálních čípků a suspenzí. Paracetamol má změkčující účinek na tělo, takže může být použit na teplotu pro děti od 2-3 měsíců života.
 2. Léčiva na bázi ibuprofenu. Takové léky jako Ibuprofen, Ibufen a Nurofen jsou zařazeny do seznamu této kategorie léků. Jejich pomoc může být uchvácena od 3 měsíců. Tyto léky jsou kontraindikovány v přítomnosti patologií ledvin, jater, astmatu a gastritidy a vředů.
 3. Antipyretika založená na homeopatických léčivech. Do této kategorie patří lék Viburkol, který je ve formě rektálních čípků. Nástroj nemá žádnou věkovou hranici, ale je zakázáno aplikovat v případě problémů s nesnášenlivostí složení léčiva.

Důležité vědět! Předepsat lék, stejně jako dávka by měla být výhradně léčba nebo místní lékař.

Antipyretická léčiva na bázi paracetamolu ve formě sirupu

Děti od 3 měsíců mohou být podávány najednou od 60 do 120 mg paracetamolu. Pro děti, které nedosáhly věku 3 měsíců, podejte Paracetamol sirup na základě výpočtu hmotnosti dítěte: 10 mg na 1 kg. Můžete dát dítě od 3 měsíců Paracetamol sirup ne více než 4 krát denně.

 1. Panadolový sirup Jmenován v množství 4 ml s hmotností dítěte od 6 do 8 kg. Pokud má dítě větší váhu, pak je předepsáno 5 ml sirupu.
 2. Efferalgan. Sirup můžete aplikovat počínaje hmotností 4 kg. Dokud dítě nedosáhne hmotnosti 4 kg, nedoporučuje se tento přípravek užívat.
 3. Calpol Sirup se používá pro děti od 3 měsíců v množství od 2,5 ml do 5 ml. Do 1 měsíce užívání léku se nedoporučuje.

Je důležité poznamenat, že suspenze by měla být před použitím dobře protřepána, protože účinné částice látky se nakonec usadí na dno. Pokud se cukerná sladidla často používají v sirupech, potom se v suspenzích používají sladidla.

Antipyretická léčiva na bázi paracetamolu ve formě rektálních čípků

Další výhodou rektálních čípků je minimální množství vedlejších účinků, které mohou způsobit. Pokud se rodiče rozhodnou, která forma je pro dítě vhodnější, pak se rozhodně doporučuje vzít svíčky.

Důležité vědět! Tablety jsou zcela zakázány dávat děti do 6 let. Navzdory tomu, mnoho rodičů najít způsoby, a dát dětem pilulku, předtím, než se třel do prášku.

Rektální čípky na bázi paracetamolu:

 1. Cefekon D. Povoleno podat žádost ve věku 1 měsíce. Pro děti do 6 kg jsou předepsány 50 mg svíčky a pro děti od 7 do 12 kg je dávka 100 mg.
 2. Panadol Svíčky lze odebírat od 3 měsíců věku. Dávka svíčky by měla být 125 mg, kterou lze použít po dosažení 1 roku věku kojence.

Svíčky Nurofen mohou být používány od tří měsíců. Pro děti od 6 do 8 kg je 1 svíčka předepsána 3x denně a pro starší děti stejné dávkování, ale v množství 4 krát denně.

Důležité vědět! Jaké léky si vybrat, aby dítě rychle a účinně snížilo horečku, měli byste se poradit s lékařem. Je nemožné učinit rozhodnutí sami, protože dítě může být alergické na léky na léky.

Při vzniku nouzových situací

Rodiče by měli okamžitě použít antipyretika, pokud se u dítěte objeví následující příznaky:

 1. Rychlý nárůst teploty nad 39 stupňů.
 2. Vývoj příznaků horečnatého stavu.
 3. Vzhled příznaků, jako je zvracení a průjem.
 4. Vývoj febrilních záchvatů.
 5. Vývoj vazospazmu.

V takových případech je nutné okamžitě podniknout opatření, nejprve dát dítě antipyretikum a pak zavolat lékařskou pohotovostní službu informováním dispečera o věku a příznacích dítěte.

Další způsoby, jak snížit teplo

Mluvit o tom, který lék pomáhá snížit teplotu dobře, a který z nich není žádoucí použít, nedává smysl. Koneckonců, pro každého pacienta bude muset vybrat léky individuálně. Většina matek zpočátku zkouší všechny možnosti léků a pak si pro sebe vybere nejefektivnější.

Důležité vědět! Dnes známé antipyretické léky ve formě kapek, které jsou také docela pohodlné použití. Tyto kapky mohou být ředěny mlékem nebo vodou a pak dítěti dají nápoj.

Další opatření ke snížení teploty u kojenců zahrnují následující akce rodičů:

 • Otpaivat dítě s vodou, mlékem a jinými druhy tekutin, v závislosti na věku drobků. To zabrání rozvoji dehydratace, stejně jako urychlit proces zotavení dítěte.
 • Poskytují pohodlné mikroklima v interiéru: teplota je 18-22 ° C a vlhkost je v rozmezí 60-70%.
 • Šaty dítě v pohodlné a lehké oblečení. Při výše uvedené teplotě v místnosti dost nosit drobky v lehkých oděvních možnostech.

Rodiče nemusí spěchat, když se rozhodnou. Nejdříve se poraďte se svým lékařem a pak použijte léky. Aby nedošlo k nepříjemné situaci, měli byste mít doma vždy antipyretika, která by měla být skladována převážně v chladničce.

Antipyretika při vysoké teplotě u dětí

Zvýšení teploty dítěte je ochrannou reakcí těla na účinky virů, bakterií, toxinů, reakce imunitního systému po očkování. Ve většině případů není použití antipyretik pro děti nutné, ale je nutné mít antipyretika v kabinetu domácí medicíny.

Antipyretická léčiva pomohou snížit teplo

Klasifikace antipyretik pro děti

V pediatrii, využití prostředků na bázi 2 účinných látek - paracetamol a ibuprofen. Léky na bázi kyseliny acetylsalicylové jsou zakázány za účelem boje proti hypertermii těla u pacientů mladších 18 let.

Klasifikace antipyretik ve formě uvolnění:

 1. Sirupy, směsi, suspenze pro orální podání - začnou působit 20 minut po podání.
 2. Svíčky pro rektální použití - teplota klesne po 30 minutách. Zobrazeno se zvracením, neschopností užívat sirup nebo tabletu. Nevýhodou čípků je nefyziologické podávání a provokování pohybu střev, což snižuje účinnost léčiva.
 3. Tablety, kapsle, žvýkací tablety.

Při jaké teplotě dávejte dítěti antipyretikum

Hypertermie těla indikuje intenzivní boj těla s viry a jinými patogeny. Při normální teplotní toleranci není nutná žádná léčba.

Doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO):

 • pro novorozence - sazby nad 37,5 ° C;
 • pacienti od 3 měsíců bez chronických patologií - teplo by mělo být sníženo při teplotách nad 38,5 ° C;
 • děti s neurologickým stavem nebo s křečemi, děti do jednoho roku s vysokou křečovitou připraveností nad 37,5 ° C;
 • děti s kardiopatologií - v závislosti na diagnóze - nad 38,5 ° C

Děti od tří měsíců do podání antipyretik se doporučuje při teplotě 38,5 ° C

Každý případ je individuální, s intolerancí i na drobné změny tělesné teploty. Je důležité, aby byl tento stav v čase uvolněn účinným a bezpečným lékem.

Seznam nejlepších antipyretik

Přijetí a užívání léků na horečku závisí na věkových kritériích a indikacích uvedených v návodu.

Prášky

Tablety jsou určeny pro děti starší 5 let, které jsou schopny polknout bez žvýkání léku. V mladším věku je lepší používat sirupy nebo lektvary.

 1. Nurofen pro děti 200 mg №8 - na bázi ibuprofenu. Účinek účinné látky je zaměřen na blokování produkce prostaglandinů. Tyto látky podporují zánětlivé procesy v těle. Kromě toho v lékařské literatuře existují zprávy, že deriváty ibuprofenu přispívají k produkci interferonu a zlepšují celkovou odolnost orgasmu vůči působení patogenní flóry.

Nurofen - účinný lék na horečku u dětí

Přiřazení pacientů po dobu 6 let. Účinná dávka je 1 kapsle, ne více než 3 kusy / den. Interval mezi recepcemi je 6 hodin.

Cena - 150 - 170 rublů. na balení.

 1. Ibufen Forte Junior je kompletní analog Nurufen a Ibuprofen. Farmakologický účinek je podobný jako u jiných NSAID. Přiřazení teploty pro děti nad 6 let.

Cena 150 - 200 rublů.

 1. Ibuklin - komplexní léčivo s ibuprofenem a paracetamolem. Ibuprofen inhibuje produkci prostaglandinů. Paracetamol inhibuje aktivitu termoregulačního centra v mozku. Blokuje také tvorbu zánětlivých mediátorů, ale v malém rozsahu. Aktivní složky navzájem posilují činnost.
Doporučeno pro pacienty starší 3 let. Jedna dávka - 1 tableta. Děti ve věku od 3 do 6 let, maximálně 3 kapsle denně, od 6 let - do 6 kusů / den.

Cena 145 - 175 rublů.

 1. Ibuprofen-Darnitsa je levný lék. Farmakologický účinek je podobný jako u jiných přípravků na bázi ibuprofenu.

Ibuprofen-Darnitsya - cenově dostupný prostředek pro vysoké teploty

Aplikujte na pacienty starší 6 let. Zobrazeno 1 tablet na recepci, maximálně 3 kusy / den. Cena balení 50 tablet je asi 70 rublů.

 1. Efferalgan je léčivo na bázi paracetamolu v dávce 500 mg. Používá se pouze k léčbě dětí starších 15 let.

Účinné dávkování - 1 tableta, nejvýše 6 ks / den.

Přibližná cena 95 rublů za balení.

Svíčky při teplotě

Čípky se používají v případě, kdy dítě není schopno polknout pilulku nebo sirup, s individuální intolerancí na složky. Svíčky se také praktikují u pacientů s dermatitidou a diatézou (v tomto případě jsou sirupy kontraindikovány).

Nejlepší čípky pro teplo:

 1. Viferon je léčivo založené na interferonu. Účinná látka nemá žádný baktericidní účinek, ale zvyšuje aktivitu fagocytů. Tyto buňky zničí patogenní flóru a viry v těle. Interferon způsobuje, že buňky mění aktivitu, což znemožňuje existenci původce onemocnění.

Viferon nejenže snižuje teplotu, ale také bojuje s viry

Cena závisí na dávce léku, přibližná cena 450 rublů. na číslo balení 10.

 1. Nurofen - předepsán pacientům od 3 měsíců. Účinek je založen na inhibici tvorby zánětlivých mediátorů. Platnost svíčky je 12 hodin, nejvýše 2 ks. za den.

Svíčka cena 300 rublů.

 1. Panadol - na bázi paracetamolu je určen pro děti od 3 let. Pro děti do 2,5 roku, ne více než 4 čípky denně. Recepce se koná 1 krát za 6 hodin.

Cena svíček - 400 rublů.

 1. Cefecone - používá se ke snížení horečky u dětí starších než 1 měsíc. Hlavní účinnou látkou je paracetamol.
 • u dětí v prvních třech měsících života je dávka 50 mg - 1 svíčka 2-3 krát denně;
 • od 3 měsíců do jednoho roku - 1 čípek 0,1 g - 2-3 krát denně;
 • od 3 do 10 let - 250 mg se stejnou četností jako u mladšího věku.

Cefecone lze podávat dětem starším než 1 měsíc

Cena svíček 50 - 70 rublů.

Čípky mohou způsobit lokální alergickou reakci. S výskytem hyperémie, svědění v perianálním záhybu, řiti, tato forma antipyretik by neměla být použita.

Sirupy a suspenze

Sirupy, suspenze jsou dávková forma pro děti. Praxe ke snížení teploty u dětí od 1 měsíce a starší. Užívejte léky 2 - 4 krát denně v závislosti na ukazatelích tělesné teploty.

Aplikace:

 1. Suspenze paracetamolu - užívá se podle dávek. Účinek účinné látky je zaměřen na snížení aktivity termoregulačního centra v mozku. Povoleno pro děti od 1 měsíce. U dětí prvních 3 měsíců je dávka 2 ml suspenze, 3 až 12 měsíců - 5 ml, 1 rok - 6 let - 10 ml, 6 - 14 - 20 ml.

Náklady na lék z 50 rublů.

 1. Panadol je léčivo na bázi paracetamolu. Přiřazení dětí starších než 3 měsíce. Před použitím se suspenze protřepe. Dávka léku je 3–6 měsíců - 4 ml, 6–12 měsíců - 5 ml, 1–2 roky - 7 ml, 3–6 let - 10 ml.

Panadol - známý lék na teplo u dětí

Náklady na lék - od 100 rublů. na láhev.

 1. Ibufen zavěšení - zobrazeno pro děti od 1 roku. Hlavní složkou je ibuprofen, který blokuje tvorbu prostaglandinů. Dávky se pohybují od 1 roku do 6 let - 5 ml, 6 - 12 let - 10 ml.

Náklady na lék 90 - 120 rublů

 1. Suspenze Nurofen je kompletní analog Ibufen, ale je povolena pro děti od 3 měsíců. Dávky závisí na věku dítěte a jsou podobné Ibufenu.

Náklady na lék je 100-150 rublů.

Komarovsky o dětských antipyretikách

Stanovisko Dr. E. O. Komarovského se shoduje s doporučeními Světové zdravotnické organizace. Volba antipyretického léku závisí na věku pacienta a na příčině onemocnění.

Jevgenij O. trvá na tom, že děti by měly být léčeny pouze dávkovými formami pro děti. Navzdory skutečnosti, že Paracetamol a Ibuprofen jsou levným lékem, neměli byste dát vašemu dítěti přípravek pro dospělé tablety a rozdělit ho pravítkem. Čtvrtletý lék na léčbu dospělého - tato akce se nevztahuje na civilizovanou medicínu, protože existuje vysoká pravděpodobnost předávkování.

Dávat silný antipyretic neznamená léčit dítě nebo urychlit jeho zotavení. U virových infekcí povede toto řešení k opačnému výsledku. Tělo bude méně účinné v boji proti původci onemocnění.

Antipyretika zachránila a zachránila miliony životů. Musí se však používat jen zřídka, pouze podle indikací a dodržování doporučených dávek.

Ohodnoťte tento článek
(3 hodnocení, průměrné 5.00 z 5) t

Nejúčinnější antipyretikum pro děti

Zvýšená tělesná teplota je jedním ze společných příznaků virových infekcí a nachlazení. Významná hypertermie může mít negativní důsledky. Rodiče musí jasně vědět, kdy porazit teplo a které antipyretické léky pro děti jsou nejúčinnější a nejbezpečnější. Doporučuje se užívat jakékoli léky, jak je předepsáno lékařem. Před podáním Vašeho dětského léku je důležité si pozorně přečíst anotaci a nepřekročit doporučené věkové dávky.

Klasifikace zvýšené teploty

Existují 4 fáze hypertermie:

 1. Subfebrile;
 2. Febrile;
 3. Pyretické;
 4. Hyperpyretický.

Nízká horečka je nárůst na 37 ° C - 38 ° C. Použití antipyretik v takových případech by nemělo být, protože vysoká teplota je jedním z prostředků boje s tělem infekčních agens. Když hypertermie zvyšuje produkci protilátek a urychluje metabolické procesy.

Důležité: neoprávněné použití antipyretika může oddálit průběh onemocnění.

Asi febrile říkají, když teploměr 38 ° C-39 ° C. Podle doporučení WHO nemusí být tato teplota snížena, ale domácí pediatrové mají poněkud odlišný názor. V tomto případě je důležité posoudit celkový stav dítěte - pokud je pomalý nebo neustále zlobivý, je lepší dát antipyretikum.

Vezměte prosím na vědomí: Předpokládá se, že je vhodné snížit i teplotu 37,5 ° C -38 ° C u dětí v prvních 3 měsících života.

Pyretika - 39 ° С-41 ° С je bezpodmínečnou indikací pro příjem antipyretik. Zvláště důležité je snížit vysokou teplotu, pokud má dítě patologické stavy nervového systému (zejména epilepsie) nebo anamnézu febrilních křečí.

Hyperpyretika, tj. Přesahující 41 ° C, představuje vážné ohrožení lidského zdraví a dokonce i života. Když vidíte tato čísla na stupnici teploměru, měli byste okamžitě zavolat záchrannou brigádu!

Jaké dávkové formy si vybrat?

Pro malé děti jsou dostupná antipyretická léčiva ve formě sirupů a rektálních čípků. Svíčky jsou představeny velmi malým dětem, které nemohou pít sirup z lžíce nebo prostě odmítnout polykat.

Výhoda sirupů spočívá v rychlém působení (v důsledku vysoké rychlosti absorpce složek) a trvání účinku.

Děti, které již konzumují běžné potraviny, mohou být nabídnuty antipyretické žvýkací tablety nebo pastilky. Pevné dávkové formy, tj. Tablety nebo kapsle, mohou být rozdrceny a podány dítěti, předem smíchané s vodou nebo šťávou.

Nejúčinnější a nejbezpečnější antipyretikum pro děti

Nejúčinnější léky na vysokou horečku u dětí jsou léky na bázi ibuprofenu a paracetamolu.

Řada Ibuprofen

Ibuprofen může být podáván dětem od prvních dnů života, ale děti do 3 měsíců - pouze na lékařský předpis! Jedna dávka je 5 až 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti; časový interval mezi dávkami je nejméně 6 hodin.

Snad nejoblíbenějším lékem v této skupině je Nurofen, který je dostupný ve formě sirupu (suspenze). Může být podáván dětem ve věku od 3 měsíců. Tento nástroj doporučený mnoha pediatry funguje velmi rychle. Teplota klesá v průměru do 30 minut a antipyretický účinek trvá několik hodin. Nurofen není bez vad. Patří mezi ně dráždivý účinek léčiva na sliznice orgánů trávicího traktu, v důsledku čehož se může u dítěte vyvinout emetické nutkání. Zácpa nebo průjem také nejsou vyloučeny.

Nurofen svíčky jsou stejně účinné jako sirup, ale vedlejší účinky jsou mnohem méně časté.

Vezměte prosím na vědomí: zhoršení celkové pohody na pozadí hypertermie často vede k tomu, že dítě odmítá nejen jídlo, ale také pití. Spotřeba velkého množství tekutin je jednou z nejdůležitějších podmínek pro rychlé zotavení, protože s hojným pitím urychluje vylučování toxinů z těla. Normalizace teploty usnadňuje proces "otpaivaniya" malého pacienta.

Ibuprofen ve formě rektálních čípků je nejlepším lékem ke snížení teploty u dětí od 3 měsíců do 2 let. Je třeba mít na paměti, že Ibuprofen může nepříznivě ovlivnit játra dítěte, proto se před zahájením aplikace doporučuje konzultovat s dětským lékařem.

Dětský motrin pomáhá rychle se vyrovnat s vysokou horečkou a bolestí. Mezi možné vedlejší účinky patří výskyt kožních vyrážek (s přecitlivělostí), stejně jako bolest hlavy, zvracení a průjem.

Produkty obsahující paracetamol (acetaminofen)

Jedna dávka Paracetamolu se stanoví rychlostí 10-15 mg na 1 kg hmotnosti dítěte. Frekvence příjmu - ne více než 4x denně s dodržením časového intervalu 4 hodin. Nástroj snižuje rychlost o 1-1,5 ° C, což při pyretické teplotě nestačí. S velmi vysokými čísly se doporučuje dát přednost Nurofen.

Panadol (suspenze na bázi cukrového sirupu) je považován za jeden z nejlepších antipyretických léků pro malé děti, včetně kojenců. Nespornou výhodou tohoto nástroje je, že nevede ke snížení diurézy. Vzhledem k volnému odstranění přebytečné tekutiny z těla, takové závažné komplikace nemocí, jako je otok mozku je zabráněno.

Calpol, který je vyráběn ve formě sirupu, může být podáván dítěti od 3 měsíců a starší. Tento lék nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Ve vzácných případech se mohou na kůži objevit alergické vyrážky. Po užití Kalpolu se teplota dítěte vrací do normálu během 20-30 minut.

Tsefekon-D ve formě rektálních čípků je charakterizován nejen antipyretickými, ale také analgetickými a protizánětlivými účinky. Svíčky mohou být podávány dětem ve věku 1 měsíce.

Efferalgan ve svíčkách může být používán snížit teplotu u dětí od 4 týdnů věku. Kontraindikace pro použití jsou onemocnění jater a ledvin, stejně jako střevní poruchy (průjem). Farmaceutické společnosti také produkují Efferalgan jako prášek, po ředění které voda produkuje příjemný chutný nápoj. Může být podáván dětem ve věku od 2 let.

Další drogy

S neúčinností Ibuprofenu a Paracetamolu, jak je předepsáno lékařem, může být použit Nimesulid (Nise, Nimulid). Tento „rezervní“ prostředek se vyrábí ve formě suspenzí (pro pacienty od 2 let), dispergovatelných tablet (předepsaných pro děti od 3 let a běžných tablet 100 mg (pro děti a mládež od 12 let).

Pro jednorázové použití nebo v případě přecitlivělosti na výše uvedené přípravky lze použít Analgin (metamizol sodný). Jeho dlouhodobé užívání vede k inhibici hematopoézy (hematopoetická funkce). Pro děti do 12 let se podává intramuskulárně ve formě roztoku a pro děti od 6 měsíců - rektálně ve formě čípků.

Samostatné léky s antipyretickým účinkem, často užívané u dospělých, jsou u dětí naprosto kontraindikovány. Taková léčiva zahrnují zejména kyselinu acetylsalicylovou (Aspirin), což vede k vážnému poškození jater.

Recepty tradiční medicíny na teplotu

Pokud budete naléhavě potřebovat snížit teplotu dítěte, a ne jeden z uvedených přípravků měl po ruce, můžete se uchýlit k lidovým prostředkům.

Pro snížení teploty u dětí může být používán jablečný ocet. Měl by být zředěn vodou 1: 1 a výsledný roztok otřete celé tělo dítěte (kromě obličeje), aby se zlepšil přenos tepla. Dejte dítěti dobrý pot, pak ho změňte na sucho a přikryjte dekou. Nenechte ocet v očích a sliznicích - dokonce i nízké koncentrace mohou způsobit vážné podráždění.

Vyrovnat se s horečkou pomůže čaj s brusinkami. Nápoj zvyšuje pocení. Malé děti by to neměly dávat, protože pravděpodobnost alergických reakcí je poměrně vysoká. Opatrnosti je třeba věnovat také v případě, že má dítě žaludeční onemocnění.

Vezměte prosím na vědomí: Je velmi důležité dávat antipyretikum včas, pokud se při vzestupu teploty vyvíjí dušnost, stejně jako průjem nebo zvracení vedoucí k rychlé dehydrataci.

Sušené malinové jahody a malinový džem jsou vynikající antipyretická a antimikrobiální činidla. Než dáte této chutné a zdravé přírodní medicíně dítě, musíte se ujistit, že není alergický na maliny.

Vladimir Plisov, lékařský revizor

Celkový počet zobrazení, 1 dnes