Amiksin: návod k použití, analogy a recenze

Amiksin je nepřímý antivirový lék, účinný syntetický induktor endogenního interferonu s nízkou molekulovou hmotností.

Hlavní účinnou složkou je tiporon, jehož zavedení reaguje s hepatocyty (jaterními buňkami), granulocyty (jedna z podskupin bílých krvinek) a T-lymfocyty (lymfocyty vyvíjející se v brzlíku) a střevními epiteliálními buňkami, které aktivně produkují interferon.

Po použití Amixinu je maximální množství interferonu produkováno během 4-24 hodin, nejprve střevo reaguje na tiporon, pak játra reagují a nakonec krev. Lék má antivirové a imunomodulační účinky.

Po požití se Amiksin vstřebává z tenkého střeva, pak játra procházejí, vylučují se žlučem přes střeva nebo ledvinami. Akce začíná po 3,5 hodinách. Maximální koncentrace účinné látky je pozorována v krvi 24 hodin po podání.

Léčivo stimuluje růst kmenových buněk, charakterizovaných imunomodulačním měkkým účinkem a přímým antivirovým účinkem. Účinně zabíjí viry a bakterie, které způsobují infekci.

Při mírném dávkování není toxický a dobře snášen. Může být používán ve spojení s antibiotiky a tradičními léky pro léčbu infekcí, ale komplexní léčba musí probíhat pod dohledem lékaře.

Indikace pro použití

Co pomáhá Amixinu? Předepsat lék v následujících případech:

 • virová hepatitida A, B a C;
 • herpes infekce;
 • cytomegalovirová infekce;
 • chřipky a ARVI (prevence a léčba);
 • při komplexní léčbě infekční alergické a virové encefalomyelitidy (roztroušená skleróza, leukoencefalitida, uveoencefalitida);
 • při komplexní léčbě plicní tuberkulózy;
 • v komplexní terapii urogenitálních a respiračních chlamydií.

U dětí starších 7 let:

Návod k použití Amiksinu a dávkování

Vezmeme dovnitř po jídle. Délka léčby závisí na povaze onemocnění a je určena ošetřujícím lékařem.

Standardní dávkování amixinu podle návodu k použití: t

 • Při léčbě virové hepatitidy A a protrahované nebo akutní hepatitidy B, C je předepsáno užívat 125 mg dvakrát denně první den, 125 mg s intervalem 48 hodin v následujících dnech;
 • Při léčbě chronické hepatitidy B a C, stejně jako neurovirových infekcí, užívají 250 mg denně po dobu prvních dvou dnů a poté 125 mg každých 48 hodin (při dlouhodobé léčbě snižují dávku na 125 mg týdně);
 • Při léčbě herpetických a cytomegalovirových infekcí je první den předepsáno 125 mg a poté 125 mg každých 48 hodin;
 • Prevence chřipky a ARVI - 125 mg 1krát týdně, 6 týdnů (celkem 6 tablet).
 • Léčba SARS nebo chřipky - první den 125 mg 1 krát denně, pak 125 mg každý druhý den, celkem 6 tablet.
 • Při plicní tuberkulóze se Amixin používá v dávce 250 mg během prvních dvou dnů a poté 125 mg každých 48 hodin;
 • Aby se snížila imunosuprese (jako prvek adjuvantní terapie), používá se po dobu 6 týdnů 125-250 mg týdně.

Dávkování pro děti starší 7 let je 60 mg. U různých infekčních nemocí se liší:

 • Nekomplikovaná chřipka nebo ARVI - 60 mg jednou denně, 1, 2 a 4 dny (3 tablety po 60 mg).
 • U těžkých akutních respiračních virových infekcí a komplikované chřipky se užívá 1 tableta 60 mg 1, 2, 4 a 6 dní (celkem 4 tablety).

Ve většině případů může být dávka individuálně upravena ošetřujícím lékařem.

Vedlejší účinky

Jmenování Amixinu může být doprovázeno následujícími vedlejšími účinky:

 • alergické reakce
 • gastrointestinální dyspepsie,
 • nevýznamné zvýšení tělesné teploty.

Frekvence těchto nežádoucích účinků

Cena v lékárnách 125 mg tablety - od 570 rublů.

Doba použitelnosti je 3 roky. Skladujte na tmavém, suchém místě s teplotou vzduchu nejvýše + 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Amiksin - návod k použití pro dospělé, levné analogy, recenze

Antivirová droga Amiksin je zařazena na seznam životně důležitých léků Ruské federace a je široce používána v medicíně pro léčbu a prevenci různých virových infekcí. Seznam indikací zahrnuje nejen SARS, ale také hepatitidu, encefalitidu, chřipku, herpes a dokonce i chlamydii. Nicméně, tento lék byl registrován jen v některých republikách bývalého SSSR, a v zahraničí jeho studie klinické účinnosti byly přerušeny v minulém století. Jak účinná a bezpečná je tato droga?

Amixin adult - návod k použití

Léčivo je pilulka pro orální použití jako profylaktické a terapeutické činidlo. Lék kombinuje imunostimulační a antivirový účinek, a proto je seznam indikací pro použití v něm poměrně široký. Výrobce uvádí v instrukci o minimálním vedlejším účinku, nicméně, uvádí v seznamu kontraindikací těhotenství, kojení a věk do 18 let.

Farmakologická skupina

I přes léčebný účinek u některých bakteriálních infekcí se antibiotika Amiksin nevztahuje. Podle mezinárodní klasifikace se jedná o induktor interferonu a patří do skupiny antivirotik.

Skupina - interferonové induktory.

Složení Amiksin

Účinná látka Amiksin je tiloron. Jedná se o dibázickou chemickou sloučeninu, která se vztahuje k lipidům, která obsahuje hydrofilní skupiny a aromatický systém. Tiloron je členem skupiny nízkomolekulárních syntetických interferonových induktorů.

Antivirové a imunostimulační vlastnosti tiloronu byly objeveny na konci 60. let 20. století. Zvyšuje imunitu, protože stimuluje produkci endogenního interferonu alfa, beta a gama buňkami střevního epitelu, jater, stejně jako granulocytů a T lymfocytů. Překonání hematoencefalické bariéry aktivuje syntézu interferonů neurony.

Tablety Amixinu pro dospělé jsou nejaktivnější proti těmto virům jako jsou:

 • Herpes simplex nejběžnější typy 1 a 2;
 • Varicella zoster, způsobující plané neštovice a pásový opar;
 • cytomegaloviru.

Výrobce také deklaroval účinnost léků v léčbě akutních respiračních virových infekcí a chřipky způsobených jakýmikoliv patogeny, neononokokovou uretritidou, chlamydií a hepatitidou všech tří typů.

Forma uvolňující amixin

Pro léčbu virových infekcí u dospělých pacientů jsou určeny tablety obsahující 125 mg tiloronu. Jsou baleny v blistrech a kartonech po 6 nebo 10 kusech. Cena závisí na počtu tablet a pohybuje se v rozmezí od 600 do 1000 rublů. Výrobce léku, prezentovaný v lékárnách, je v současné době domácí farmaceutickou společností Pharmstandard.

Fotografie balení 6 tablet 125 mg dospělého Amiksinu (tiloron)

Recept v latině

Předepsáním této drogy, lékař sestaví speciální formulář na předpis, v němž je uvedeno celé jméno pacienta, jeho věk. Další informace jsou uvedeny pro lékárníka se zprávou o názvu léku, jeho dávkování a množství. Pro pacienta jsou informace o způsobu aplikace v ruštině. Například balení přípravku Amixin 6 tablet je určeno k léčbě chřipky:

Rp: Tab. Amixin 0,125

D. t. d. № 6

S. Jedna tableta každých 24 hodin po dobu prvních dvou dnů, pak na stejné množství v intervalech 48 hodin.

Indikace pro použití Amiksin

Výrobce prohlašuje, že léčivý účinek léčiva na onemocnění, jako jsou:

 • respirační virové infekce, včetně chřipky;
 • hepatitida všech tří skupin;
 • herpetické a cytomegalovirové infekce;
 • virová a alergická encefalomyelitida;
 • urogenitální a respirační odrůdy chlamydií, tuberkulózy (v kombinační terapii).

Jako profylaktický přípravek je doporučován během sezónních epidemií ARVI a chřipky.

Kontraindikace Amiksin

Zákazy přísného používání zahrnují:

 • přecitlivělost na tiloron;
 • těhotenství a kojení;
 • dětství a dospívání (do 18 let u tablet 125 mg a do 7 let u tablet 60 mg).

Dávkování a způsob použití Amixin pro dospělé

Lék se rychle vstřebává z trávicího traktu, asimiluje ne méně než 60%. Jelikož se dlouhodobě vylučuje z těla, používá se k udržení terapeutických koncentrací nejvýše 1 čas za 24 hodin. Doporučuje se užívat Amixin po jídle s čistou vodou. Léčebné režimy pro každou nemoc ze seznamu indikací: t

 • SARS nebo chřipka - pilulka každých 24 hodin po dobu prvních dvou dnů, pak pro stejné množství, ale již jednou za dva dny (celkem - 750 mg na průběh). Jako preventivní opatření by mělo být užíváno stejných šest tablet po dobu jednoho a půl měsíce - jeden týden.
 • Infekce cytomegalovirem a herpesem se léčí podle stejného schématu, ale dávka je od 1,25 do 2,5 gramu.
 • Léčba hepatitidy A - rozvrh a jednotlivé dávky jsou podobné, bude zapotřebí celkem 10 tablet. Preventivní příjem je prováděn stejným způsobem jako pro prevenci SARS.
 • Hepatitida B v akutní formě - 16 tablet Amixinu podle režimu ARVI, chronický proces je léčen 2,5 g účinné látky. První polovina se navíc používá jako obvykle a druhá 125 mg týdně.
 • Hepatitida C chronická - celý průběh 5 g a trvá šest měsíců. Akutní odrůda je léčena 20 tabletami (vždy jako první dva dny, pak na stejné každé dva dny).
 • Dýchací nebo urogenitální forma chlamydií bude vyžadovat 10 tablet, které by měly být užívány stejným způsobem jako u chřipky.

Antivirové léčivo v kombinaci s jinými léky na neurovirové infekce a tuberkulózu - dvakrát 250 mg, poté 125krát denně. Délka terapie je stanovena individuálně.

Amiksin - vedlejší účinky a účinky

Výrobce velmi stručně uvádí pravděpodobné negativní reakce organismu na lék: alergie, zimnice, dyspepsie. Ve skutečnosti na území postsovětského prostoru nebyly v klinickém prostředí nikdy prováděny studie léků v plném rozsahu. Dostupné informace jsou převážně reklamní povahy a několik pokusů bylo provedeno bez kontrolních skupin s placebem. V tomto případě byl subjekt po odběru léku subjektivně vyhodnocen (tj. Podle pocitu) a ne na základě virologických analýz požadovaných v tomto případě.

Studie in vitro a experimenty na zvířatech v zahraničí však byly prováděny okamžitě a podle všech pravidel. Podle výsledků nebyly tylorony a léky na nich testovány klinicky a ještě více byly do oběhu dány kvůli vysoké toxicitě. Zde je seznam skutečných vedlejších účinků léku: keratopatie, osteopenie, mukopolysacharidóza, lipidóza jaterních buněk. Patologie se vyskytují v důsledku zhoršeného metabolismu buněčných lipidů a sacharidů. Ale nejnebezpečnější lék pro těhotné ženy.

Amixin během kojení a těhotenství

Výrobce opět velmi stručně upozorňuje na nepřípustnost užívání tablet těhotnými a kojícími ženami, aniž by docházelo k důvodům. A jsou následující: tiloron blokuje syntézu prostaglandinu, který je nezbytný pro přenášení plodu, a embryo prostě hyne (tento výsledek byl získán v drtivé většině testů na zvířatech). Pronikání léku do mateřského mléka během laktace je spojeno s rozvojem onemocnění uvedených v předchozí části u kojenců.

Amixin a kompatibilita s alkoholem

Pokyny pro léčivo o interakci ethanolu a tiloronu nemají žádné informace.

Nekompatibilita antivirotik s alkoholickými nápoji nebyla potvrzena, nicméně můžeme předpokládat zvýšení závažnosti vedlejších účinků a nežádoucích účinků na tělo, oslabených infekcemi jako celek. Vzhledem k velmi pravděpodobnému hepatotoxickému účinku tiloronu však mohou být důsledky kombinace Amixinu a alkoholu velmi závažné. Proto je riziko a jejich kombinování vysoce nežádoucí, aby se nezvyšovala zátěž jater. Je také možné toxické účinky na ledviny a nervový systém.

Levné analogy tablet Amixinu

Plné strukturní analogy této drogy, tj. Vytvořené na základě stejné účinné látky, jsou:

 • Tiloron (10 kapslí po 125 mg);
 • Lavamax (3, 6 nebo 10 tablet se stejným dávkováním);
 • Tiloram (6 a 10 tabl.);
 • Tilaxin (10 tablet po 125 mg).

Každý z uvedených analogů Amixinu v tabletách nebo kapslích, stejně jako originál, je vyráběn domácími farmaceutickými společnostmi. Rozdíl v ceně mezi nimi však může být minimální i poměrně významný. Například Lovemax vyráběný společností JSC Nizhpharm stojí asi 450 rublů za 10 tablet, Tiloram - více než 600 za stejné množství. Nejvíce rozpočtových náhradníků Amiksina - je Tiloron kapsle pro 130 rublů, vyráběné společností "Moskhimpharmpreparaty." Tilaxin z Dalkhimpharmu, který je nabízen v lékárnách za cenu 220 rublů, je také levný.

Amiksin - recenze lékařských specialistů

Kupující vědí o účinnosti tohoto antivirového léku, především díky rozsáhlé a dlouhodobé reklamní kampani a doporučením lékárníků. Nejčastěji jsou tyto léky lékárnou doporučovány jako odpověď na žádost poradit něco s chřipkou nebo chladem. Co si však o Amiksinovi myslí odborníci na nachlazení - recenze lékařů:

Gynekolog Cherepanova O. A z Pskova: „Podle mého názoru pomáhá výborně pro nachlazení a chřipku. Myslím, že se to vyrovná s herpetickými a cytomegalovirovými infekcemi. Vzhledem k tomu, že lék je užíván jen zřídka, cena se mi jeví jako přijatelná. “

Manuální terapeut Komissarov V. B. z Iževska: „Účinný, ale drahý lék. Vyrovnává se s chřipkou as infekcemi způsobenými herpes viry, bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Přijímám to sám v kombinaci s antipyretiky v případě chřipky. “

Nesmrtelný D. A., dětský otolaryngolog z Odintsova: „Nemohu lék doporučit, protože jeho účinnost nebyla klinicky potvrzena. Kromě toho jsem studoval zahraniční vědecké publikace o toxických účincích, takže nikdy děti nezvolím. “

A.Pastastolov, otolaryngolog z Čeljabinska: „Během let praxe jsem si nevšiml žádného imunostimulačního účinku Amixinu. Velká otázka a její antivirová aktivita. Kupovat pochybný (a možná i nebezpečný) produkt za takové peníze považuji za nejméně nevýhodné. “

Pacienti antivirotik Amiksin také hodnotili dvojznačně. Přibližně polovina z nich pokládá tablety za všelék na herpes simplex i na virové infekce dýchacích cest. Zároveň je zaznamenána nejen nejvyšší účinnost, ale i absence vedlejších účinků. Zbytek charakterizuje lék jako zcela zbytečný v léčbě a profylaxi a často popisuje neočekávané „vedlejší účinky“ ve formě aktivace herpesu v prvních dnech podávání.

Lék je tedy velmi nejednoznačný. Neexistují žádné spolehlivé informace o klinických studiích, a proto nebyla účinnost prokázána. Experimenty na zvířatech prováděných v zahraničí umožnily stanovit dávku, skutečně stimulovaly syntézu interferonu - 150 mg / kg tělesné hmotnosti. Současně byl odhalen toxický účinek tiloronu. Domácí výzkum a publikace na toto téma mají charakter komerčních a pochybných. Kromě toho mnoho lékařů Amiksin nedoporučuje jako potenciálně nebezpečný a příliš drahý nástroj.

Návod k použití Amixinu

Léčivo je širokospektrální antivirotikum Amiksin a silný imunomodulátor. Přípravek se používá k léčbě infekčních onemocnění a nachlazení a pro účely prevence. Popis tablet Amixin, návod k použití a srovnávací analýza s jinými léky pomůže určit volbu při léčbě virových onemocnění.

Amiksin - lék na léčbu nachlazení a infekčních onemocnění

Forma uvolnění a složení

Antivirová látka Amixin má formu s jednorázovým uvolňováním - tablety v ochranném obalu. Kapky jsou natřeny ve světle oranžové barvě, na obou stranách konvexní, zaoblené.

Účinné látky - tioloron - tablety obsahují 60 mg a 125 mg.

Další komponenty jsou:

 • stearát vápenatý;
 • bazická hořčíková sůl kyseliny uhličité;
 • oxid titaničitý (potravinářské barvivo);
 • aerosil;
 • olej (vazelína), včelí produkty (vosk), želatina, škrob, cukr;
 • tropeolin 0 (acidobazický ukazatel).

Jak vypadá balíček, můžete vidět na fotografii.

Balení tablet Amiksin

Cena a analogy Amixinu

Cena antivirových tablet závisí na jejich množství v balení a na obsahu hlavní látky v 1 tabletě:

 • Amixin, 60 mg tablety, 10 ks. - 586 str.;
 • Tablety Amixin 125 mg, 10 ks. - 898 rublů;
 • Tablety Amixin 125 mg, 6 ks. - 568 r.

Lékárna má náhrady, které jsou levnější, a pokud jde o farmakologický účinek, jsou podobné originálu.

Tabulka "Nejlepší analogy Amixinu"

Existují také strukturní náhražky Amixinu, které jsou z hlediska účinné látky zcela identické, ale jejich cena je také vysoká.

Mají podobný terapeutický účinek:

 • Lavamax - 870 str. (10 tablet po 125 mg) a 540 r. (6 tablet na 125 rublů);
 • Tiloron - 910 str. 10 tobolek po 125 mg.

Nedoporučuje se takové léky samostatně volit, protože se mohou lišit v dávkách, průběhu léčby a kontraindikacích. Pokud Amixin není v lékárně, je třeba se poradit se svým lékařem o jeho protějšcích.

Indikace pro použití

Tabletky mají silný antivirový účinek. Lék stimuluje imunitní systém a zvyšuje odolnost organismu vůči infekci.

Jako nezávislý nástroj nebo jako součást komplexní léčby se lék používá:

 • pro léčbu nachlazení, respiračních virových infekcí (s akutními respiračními virovými infekcemi), chřipce - pomáhá dobře při kašli, snižuje nepříjemné příznaky (rýma, bolest hlavy, nepříjemné pocity v krku, zimnice);
 • stimulovat imunitu a potlačovat patogenní bakterie ve virové hepatitidě (A, B, C), chlamydií;
 • pro zvýšení účinku léků na herpes, alergickou a virovou encefalomyelitidu.

Amiksin pomáhá při léčbě chřipky

Tablety Amixinu se používají pro bronchitidu, plicní tuberkulózu a neméně účinné pro pneumonii, pokud se používají ve spojení s hlavní léčbou. Nástroj lze použít nejen pro léčebné účely, ale také pro prevenci.

Farmakologický účinek

Droga patří do skupiny antivirotik. Má vysoký imunostimulační účinek, ke kterému dochází v důsledku produkce zvýšeného množství interferonu (alfa, beta, gama). Účinná látka inhibuje reprodukci patogenů, v důsledku čehož dochází k inhibici infekčních procesů (virus chřipky, SARS, hepatitida, herpes) a zvyšuje se odolnost organismu vůči patogenním patogenům.

Návod k použití Amixinu

Imunomodulační lék je určen pro orální použití (ústy). Dávka pro dospělé a trvání léčby závisí na specifickém onemocnění a stupni jeho zanedbávání.

Tabulka "Návod k použití Amixinu"

Pro děti může být přípravek Amiksin používán pouze ve věku 7 let k léčbě nachlazení, chřipky a ARVI. Tělo dítěte potřebuje 3 léky, aby se s onemocněním vyrovnalo. První 2 dny musíte vypít 1 tabletu (60 mg), pak si vzít přestávku po dobu 24 hodin a pak znovu použít 1 tabletu. V případě komplikovaného respiračního onemocnění nebo chřipky stojí za to vzít další 1 tabletu v den 6 od začátku léčby, tj. Jeden den po 3 dávkách antivirové látky.

Během těhotenství a kojení stojí za to zdržet se léčby přípravkem Amixin, jinak můžete poškodit dítě.

Vedlejší účinky

Účinná látka léčiva má slabý toxický účinek, proto prakticky nezpůsobuje negativní reakce. Ve vzácných případech může být žaludeční nevolnost. V případě přecitlivělosti na složky léčiva nebo nedodržení dávek jsou možné vedlejší účinky ve formě alergické vyrážky, krátkodobé zimnice.

Po užití přípravku Amixin se může objevit mírný chlad.

Kontraindikace

Kromě vysoké účinnosti, Amixin má minimální počet kontraindikací, což z něj činí nejvhodnější lék pro mnoho kategorií pacientů.

Výjimky jsou:

 • osoby s individuální intolerancí na thioloron nebo jakoukoli jinou složku medikace;
 • těhotné ženy a kojící matky;
 • děti do 7 let.

Během kojení nemůžete užívat Amiksin

Kompatibilita s jinými léky

Amiksin je široce používán při léčbě virových infekčních onemocnění. Léčivo zvyšuje účinek antibiotik (Amoxicilin, Ampicillin) v kombinaci s antimikrobiálními a antiparazitickými látkami, což znamená antivirovou skupinu. Lékař volí jednotlivé léky individuálně, s přihlédnutím ke stupni vývoje onemocnění a vlastnostem pacienta.

Co je lepší a jaký je rozdíl

Amixin nebo Lovemax?

Lovemax je přímý analog Amixinu. Jsou založeny na stejné účinné látce (thioloron) a podobných pomocných složkách, tj. Mají stejný terapeutický účinek, způsobují podobné vedlejší reakce a mají stejné kontraindikace. Dle ceny nejsou drogy také nižší. Rozdíl je pouze v obsahu účinné látky v 1 tabletě a v množství tablet v balení - Lavomax (pouze 125 mg, 4, 6, 10, 12 a 20 ks), Amiksin (60 mg a 125 mg, 6, 10 a 20 ks). ).

Podobným složením a terapeutickým účinkem jsou Amiksin a Lavomax zcela zaměnitelné léky, které jsou stejně dobré proti virovým patogenům.

Lavomaks - Amiksinův analog

Amiksin nebo Kagocel?

Kagocel, stejně jako Amiksin, se aktivně používá v boji proti virům chřipky ARVI, nachlazení, ale jeho účinek je slabší. To je způsobeno tím, že zvyšuje produkci pouze pozdního interferonu. Amixin zároveň stimuluje okamžitě všechny skupiny ochranných proteinů v těle (interferony alfa, beta a gama). Kagocel je na rozdíl od Amixinu také bezmocný proti viru herpesu, hepatitidě, tuberkulóze, chlamydii a poškození mozku.

Kagocel může být podáván dětem od 3 let

Pacienti jsou často podplaceni cenou. Kagocel je levnější, ale jeho spektrum činností je mnohem menší. Pokud člověk nemá komplikovanou formu nachlazení (chřipka, respirační onemocnění), Kagocel bude fungovat dobře, ale s komplexními virovými infekcemi (hepatitida, herpes, tuberkulóza, chlamydie) je bezmocný. V tomto případě je nejlepším lékem Amiksin. Kromě toho působí rychleji - viditelné zlepšení je dosaženo během 4-6 hodin po první dávce (Kagocel - po 48 hodinách).

Amiksin nebo Arbidol?

Léky patří do stejné farmakologické skupiny a mají stejný mechanismus účinku - stimulují imunitní systém a potlačují reprodukci virů. Amiksin je lepší použít speciálně pro léčbu nachlazení a infekčních onemocnění, protože způsobuje adekvátní reakci organismu na organismy způsobující onemocnění a snižuje potlačení imunity. Arbidol přesně snižuje riziko chřipky, je účinnější používat pro preventivní účely.

Arbidol je účinné antivirotikum.

Amixin nebo Cycloferon?

Podle jeho farmakologického účinku je Cykloferon blízký Amiksinu, používá se pro chřipkové a akutní respirační virové infekce, stejně jako antivirový a imunostimulační účinek, má protizánětlivé vlastnosti.

Cykloferon v jeho působení je podobný Amiksin

Rozdíl ve složení léčiv a vliv na produkci interferonu. Amixin je založen na thioloronu (ovlivňuje všechny typy ochranných proteinů) a cykloferon je založen na megluminacridon acetátu (stimuluje produkci pouze jednoho typu interferonu). Díky tomu protizánětlivé činidlo nepříznivě ovlivňuje virovou infekci na počátku svého vývoje, a proto je účinné pouze v rané fázi onemocnění. Výhodou Amixinu je, že je schopen vyrovnat se s patogenní flórou v jakémkoliv stadiu vývoje nachlazení nebo chřipky, proto je lepší.

Isoprinosin nebo Amixin?

I přes rozdíly ve složení jsou Izoprinozin a Amiksin ekvivalentní antivirotika. Jejich účinnost je stejně vysoká jak při nástupu onemocnění, tak při protrahovaném průběhu infekčních patologií.

Isoprinosin je méně toxický, takže je bezpečný pro tělo dítěte - můžete dát dítě od 3 let (Amiksin - od 7 let).

Pokud vezmeme v úvahu vhodnost léčby, je lepší léčit Amiksin. Denně musíte vypít 1 tabletu, zatímco denní dávka přípravku Isoprinozin je 6–8 tablet na dospělého, rozdělená do 2–3 dávek.

Isoprinosin je pro organismus minimálně toxický.

Izoprinozin má více kontraindikací. Arytmie, žaludeční vředy, urolitiáza, dna se přidávají k těhotenství, laktaci a individuální intoleranci.

Za cenu kurzu nejsou drogy navzájem horší (v rozmezí 640–900 rublů). Proto, pokud si vyberete mezi Izoprinozin a Amiksin, pak poslední lék je lepší a pohodlnější k použití.

Ingavirin nebo Amiksin?

S chřipkou a SARS působí kapsle Ingavirin stejně jako tablety Amixin - potlačují vývoj viru v buňkách těla a stimulují zvýšení obranyschopnosti organismu. Cena prvního léku je nižší (400 až 550 p.), A terapeutický účinek je stejný. V tomto případě je hodnota Ingavirinu lepší.

Ingavirin je dostupný lék proti chřipce a ARVI

Amiksin nebo Viferon?

Viferon má antivirové a imunomodulační účinky. Aktivně se používá nejen pro chřipku, ARVI, ale i pro urogenitální infekce, hepatitidu, herpes. Na rozdíl od Amixinu se vyrábí ve formě mastí a čípků, což je výhodnější při léčbě katarálních patologií u dětí. Krém Viferon je povolen během těhotenství (čípky od 14. týdne) a laktace.

Viferon je dostupný pouze ve formě svíček a mastí.

Recenze

„Amixin mi pomohl zbavit se bronchitidy (komplikace chřipky). Pijte podle pokynů lékaře. To bylo snazší po 2 dnech přijetí. Kurz skončil (6 tablet), bez přerušení. Cítím se dobře, hned při prvních příznacích chladného Amiksina.

„V práci všichni začali mít chřipku. Rozhodl jsem se, že to zahraju a začal pít Amiksin. Po 2 týdnech, stále nemocný. Možná začnete užívat prášky pozdě, nebo možná, že se s jeho úkolem nedokáže vyrovnat. Přepnula jsem se na Cycloferon, vždy mi to pomáhá, ale už nebudu experimentovat s jinými léky. “

„Když jsem léčil Hepatitidu B, narazil jsem na Amiksina - předepsal jsem tyto prášky, abych posílil svou imunitu. Během léčby jsem neustále cítil bolesti hlavy a často jsem měl žaludeční nevolnost. Hlavní úkol této drogy byl vyřešen, ale vedlejší účinky zanechaly mnoho.

Recenze lékařských odborníků

Andrei Fisenko, ORL

"Pokud zvolíte správnou kombinaci léků, s nimiž můžete užívat Amiksin, antivirotikum zvyšuje účinek antibiotik a protizánětlivých léčiv, což přispívá k rychlému zotavení."

Mezi přípravky antivirového účinku je Amixin vysoce účinný. Prášky nejenže inhibují patogenní organismy uvnitř buněk, ale také zvyšují ochranné funkce těla. To umožňuje, aby byl lék používán nejen pro léčbu a prevenci patologických stavů chřipky a respirací, ale také pro komplexní terapii hepatitidy, herpesu, pneumonie, tuberkulózy a urogenitálních chlamydií. Hlavní věc je přísně dodržovat dávkování a délku léčby, stejně jako dodržování lékařských předpisů.

Ohodnoťte tento článek
(1 bodů, průměrné 5.00 z 5)

Seznam levných analogů Amixinu a porovnání jejich účinnosti s originálem

A myxin je lék ze skupiny imunomodulátorů, který podporuje antivirový účinek. K dispozici ve formě tablet pro perorální podání, které zahrnují tiloron.

Amiksin není antibiotikum, účinek léku je způsoben jeho schopností stimulovat syntézu interferonu, který je účinný proti virovým patologiím.

Vzhledem k vysokým nákladům na původní léčivo (od 580 do 960 rublů) se pacienti zajímají o to, které levné analogy Amixinu nebudou méně účinné při léčbě respiračních infekcí. Jejich seznam dnes přezkoumáme. Taková náhrada léčiva je také vyžadována u osob s těžkými alergickými reakcemi na aktivní složku léčiva.

Farmakologický účinek léčiva

Po vnitřním příjmu pilulek (po 4 hodinách - den), játra a střevní buňky začnou aktivně produkovat různé typy interferonů.

Léčivo má mírný imunomodulační a přímý antivirový účinek, bojuje s bakteriemi a viry, které způsobují patologické procesy.

Amiksin je dobře snášen, pokud se používá v terapeutické dávce doporučené lékařem.

Indikace a dávkování

Pacienti, kteří mají 7 let, je lék předepsán pro chřipkové stavy a ARVI.

Dospělí (starší 18 let) Amiksin doporučuje pro:

 • Léčba (včetně profylaktických) chřipkových stavů a ​​ARVI.
 • Terapie stavů vyvolaných herpes viry (včetně cytomegaloviru).
 • Komplexní léčba infekční alergické a virové encefalomyelitidy virové hepatitidy (roztroušená skleróza, leukocefalitida atd.)
 • Eliminace urogenitálního a respiračního původu chlamydií.
 • Přípravek se také používá k tuberkulóze.

Lék je určen k perorálnímu podání po jídle.

 • Chřipka a SARS: 120 mg jednou denně ve 1. a 2. den. 6 tablet v průběhu léčby.
 • Prevence chřipky a ARVI, nespecifická prevence virové hepatitidy: 125 mg 1krát za 7 dní po dobu 6 týdnů.
 • Herpes viry: 125 mg v prvních dvou dnech, další příjem po 48 hodinách. Průběh podávání 20 tablet.
 • Virová hepatitida A: dvojnásobná dávka 125 mg první den, poté 2 dny. Průběh 10 tablet.
 • Virová hepatitida B: 125 mg za 1 a 2 dny, další příjem po 2 dnech. Celkem: 6 záložek.
 • Dlouhodobá současná hepatitida B: 125 mg dvakrát denně po dobu prvních 24 hodin, další podávání po 2 dnech. Až 20 tablet na průběh.
 • Neurovirové infekce: až 250 mg denně a 1 den, přičemž po 2 dnech se užívá 125 mg. Průběh je až 2 týdny, režim je zvolen individuálně.
 • Urogenitální a respirační chlamydie: 125 mg za 1 a 2 dny, přičemž 125 mg za 2 dny. Celkem: 10 záložek.
 • Tuberkulóza: 250 mg za 1 a 2 dny, 125 mg po 2 dnech. 20 tablet na jeden průběh.
 • Nekomplikované chřipkové stavy a ARVI: 60 mg 1krát denně v 1, 2, 4 dnech léčby.
 • Komplikované chřipkové stavy a SARS: 60 mg 1krát denně v 1, 2, 4, 6 denní léčbě.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Léčivo se nepoužívá k individuální intoleranci účinné látky při léčbě těhotných žen a dětí mladších 7 let.

Podle hodnocení pacientů, z nežádoucích účinků může vyvinout alergie, zimnice, poruchy fungování trávicího traktu, ale obecně je lék dobře snášen.

Seznam strukturních analogů

Generika (kopírující složení a účinná látka originálu) jsou tři léky:

 1. Tilaxin je podobnou náhradou tablet Amixinu. Droga se stejnou aktivní složkou ruské výroby, která se liší v levnějších nákladech: od 220 rublů. pro 10 tablet 125 mg.
 2. Lavomax - ruská droga založená na tiloronu, která stojí od 840 rublů. pro 10 tablet 125 mg.
 3. Tiloram je ruský lék podobný Amiksinu, podobný originálu v ceně.

Seznam náhradníků s podobnou akcí, levnější Amiksina

Cena amixinu v lednu 2018: pro tablety 125 mg, 6 ks. - od 610 rublů, 10 ks. - od 960 rublů a 60 mg, 10 ks. - od 580 rublů.

Lékař vám pomůže vybrat levnější ekvivalent Amixinu z následujícího seznamu:

 • Tilaxin - od 220 rublů. - přesná strukturální náhrada, která má stejné složení, mechanismus účinku a indikace pro použití. Ekvivalentní náhrada Amiksinu.
 • Ergoferon - od 320 rublů. - prezentovány ve formě pastilek, drogy s rozsáhlým seznamem indikací a dobře snášené. Liší se složením a mechanismem působení.
 • Kagocel - od 240 rublů. - účinné léky ve formě tablet pro vnitřní použití. Kompatibilní s jinými antivirotiky.
 • Arbidol - od 240 rublů.
 • Rimantadine - od 70 rublů. lék vykazuje aktivitu pouze proti chřipce A, používá se k léčbě a prevenci u pacientů starších 7 let. Navzdory rozpočtovým nákladům, mnohonásobně nižší účinnosti Amiksinu.
 • Ribavirin - od 180 rublů. - Antivirové léky, které mají široké spektrum účinku, působí proti virům DNA a RNA. Používá se při léčbě chronické hepatitidy v kombinaci s interferony alfa. Lék má rozsáhlejší seznam kontraindikací a možných vedlejších účinků.
 • Cykloferon - od 190 rublů. (10 tab., 150 mg) - tablety pro léčbu chřipky, ARVI, herpes u dospělých a dětí od 4 let. Pacienti dobře snášeni, mohou být použity v kombinaci s jinými léky.

Amiksin nebo Ingavirin - což je lepší?

Ingavirin je dražší analog Amixinu, který je k dispozici ve formě kapslí pro vnitřní podávání.

Lék má antivirový a protizánětlivý účinek. Účinná látka vykazuje dobrý výsledek proti kmenům chřipky A a B, parainfluenzy a adenovirů.

Ingavirin má omezenější seznam indikací pro použití. Tobolky se doporučují v následujících případech:

 • Pacienti s parainfluenza, adenovirové a respirační syncytiální infekce.
 • Pro prevenci infekce po přímém kontaktu s nosnými excitery.

Návod k použití uvádí, že Ingavirin má pohodlnější léčebný režim: stačí užít tobolku jednou denně po dobu 5-7 dnů.

Na rozdíl od Amixinu se tobolky nepoužívají pro urogenitální infekce, virovou hepatitidu, herpes a léze cytomegalovirů.

Výběr vhodného léku závisí nejen na indikacích pro použití, ale také na věku pacienta.

Amiksin nebo Kagocel

Kagocel je levný analog, syntetický induktor interferonu. Kromě antivirotik přispívá k poskytování antimikrobiálního, radioprotektivního a imunostimulačního účinku.

Lék má podobný mechanismus účinku, stimuluje produkci interferonu v buňkách, které tvoří imunitní reakci organismu.

Kagocel je předepisován pro dospělé pacienty s onemocněním způsobeným herpes viry, chlamydií, pro léčbu (včetně profylaktických) chřipkových stavů a ​​SARS pro pacienty ve věku od 3 let pro účely prevence.

Průběh léčby pro dospělé je až 18 tablet a pro děti mladších věkových skupin - 10 tablet.

Kagocel může vyvolat reakce přecitlivělosti a také jako Amiksin není předepsán těhotným ženám.

Pro zvýšení terapeutického účinku lze přípravek Kagocel používat ve vícesložkových schématech s jinými léky, které mají antibakteriální, antivirové, imunomodulační účinky.

Lovemax nebo Amiksin - což je lepší?

Jedná se o analogy na bázi dihydrochloridu tiloronu. Mají podobné indikace pro použití, nežádoucí účinky, léčebný režim je také identický, ale náklady na Lavomax jsou o 10% vyšší.

Léčivo nevstupuje do klinicky významné interakce s léky určenými pro standardní léčbu virových a bakteriálních patologií, antibakteriálních látek, alkoholických nápojů.

Na rozdíl od přípravku Amixin je přípravek Lavomax předepisován pouze pacientům nad 18 let. Náklady na analogové mírně nižší než původní: od 520 rublů. pro 6 tablet 125 mg. Skladování Lavamax se provádí v souladu s teplotou: ne více než 25 stupňů, Amiksina - ne vyšší než 30.

Amiksin nebo Arbidol

Arbidol je další levnou náhražkou Amixinu, jehož cena je o 50% nižší. Jedná se o antivirotikum se středně silnými imunomodulačními účinky ve formě kapslí pro vnitřní podávání na bázi umifenovirů. Demonstruje aktivitu proti koronavirům spojeným s akutními respiračními syndromy, viry chřipky A a B.

Interaguje s patogenem patologického procesu a zabraňuje fúzi lipidových membrán virů a buněčných membrán, demonstruje interfenroninduktivní aktivitu.

Na pozadí jeho použití se snižuje pravděpodobnost komplikací po virové infekci.

Arbidol mohou užívat pacienti od 3 let. Na rozdíl od Amixinu se kapsle používají také pro střevní infekce rotaviru.

Léčivo však není vhodné pro léčbu hepatitidy a urogenitálních infekcí.

Ergoferon nebo Amiksin

Léky se liší nejen složením a mechanismem účinku, ale také metodou aplikace. Účinnými látkami přípravku Erhoferon jsou protilátky proti interferonu, histamin, CD4.

Lék má výrazný antivirový, imunomodulační, antihistaminický, protizánětlivý účinek.

Mezi indikacemi pro použití analogové látky jsou uvedeny profylaxe a komplexní terapie:

 • Chřipka A a B, ARVI.
 • Akutní střevní infekce virového původu.
 • Herpes virus: labilní, pásový opar a genitální herpes, plané neštovice, infekční mononukleóza.
 • Vstup a meningokoková meningitida.
 • Klíšťová encefalitida.
 • Lék se používá pro bakteriální infekce: pseudotuberkulóza, černý kašel, pneumonie a také pro prevenci rozvoje superinfekce.

Charakteristickým rysem Erhoferonu je možnost předepsat pacientům od šesti měsíců a pro profylaktické účely - do šesti měsíců. Tableta by měla být uchovávána v ústech až do úplného rozpuštění, zatímco přípravek Amiksin musí být užíván s vodou.

Ergoferon se používá ve spojení s jinými léky pro symptomatickou léčbu, stejně jako s antivirovým účinkem.

Oba léky jsou pacienty dobře snášeny, jsou-li používány v souladu s pokyny výrobce a ošetřujícího lékaře.

Amixin nebo Cycloferon

Cykloferon je nejlevnějším analogem induktoru nízkomolekulárního induktoru interferonu Amixin s antivirovým, imunomodulačním, protizánětlivým účinkem. Kromě tablet pro interní podávání je také dodáván ve formě injekčního roztoku a linimentu pro externí aplikaci.

Použití několika dávkových forem umožňuje urychlit proces hojení, avšak léčivo má komplexnější schéma použití.

Seznam indikací u přípravku Tsiklofron je méně rozsáhlý:

 • Tablety jsou předepisovány pacientům od 4 let k léčbě a prevenci infekce chřipky, ARVI, herpes viru.
 • Cyklus užívání cykloferonu je možné opakovat několik týdnů po ukončení základního kurzu.
 • Zvláštní péče vyžaduje použití léčiva při léčbě pacientů s ulcerózními lézemi trávicího traktu, duodenitidy a alergickými reakcemi.

Při léčbě chřipky v těžké formě je nutné užívat 6 tablet přípravku Cycloferon denně s dodatečným použitím antipyretik, expektorancií a anestetik.

Aby se zabránilo infekci chřipkou a jinými akutními respiračními virovými infekcemi, měly by se tablety používat ve dnech 1, 2, 4, 6, 8. Poté je recepce v tento den zastavena a pokračuje v 11, 14, 17, 20, 21 dnech.

Těhotné a kojící ženy, stejně jako osoby s dekompenzovanou cirhózou jater nejsou předepsány léky.

Pacientům se nedoporučuje, aby si sami našli vhodný analog. Vlastní léky hrozí, že jim chybí správný terapeutický výsledek a rozvoj komplikací.

Jaké jsou levné analogy Amixinu - seznam s cenami

Amiksin - lék, který se používá k boji proti virovým infekcím a chřipce. Díky léku je možné posílit imunitní systém a vyrovnat se se škodlivými mikroorganismy. Díky této funkci může být léčivo součástí komplexní terapie tuberkulózy, infekce herpes a hepatitidy. Někdy však chcete najít levné analogy Amixinu.

Charakteristika léčiva

Amiksin - antivirotikum, které se vyrábí ve formě tablet, má kulatý tvar a oranžovou skořápku. Aktivní složkou činidla je tiloron.

Lék je v takových případech předepsán:

 • prevence a léčba chřipkových a virových infekcí;
 • komplexní léčba virové a alergické encefalomyelitidy;
 • terapie cytomegalovirové infekce;
 • boj proti hepatitidě virového původu;
 • komplexní léčba tuberkulózy;
 • komplexní léčba chlamydií.

Amiksin má řadu nesporných výhod:

 • rychlé účinky na lidské tělo;
 • nízké náklady ve srovnání s podobnými léky;
 • různé formy uvolňování;
 • vhodné balení.

S rozvojem hepatitidy A trvá léčba 2 týdny. Musíte pít 125 mg dvakrát denně. Po 2 dnech se doporučuje užívat léčivo 125 mg. Aby se vyrovnala s hepatitidou B, je léčba odstraněna stejným způsobem. V tomto případě je léčba 3 týdny. Děti dostávají Amixin 60 mg denně po dobu prvních dvou dnů léčby. Poté se po 2 dnech předepíše dalších 60 mg.

S rozvojem komplikací virových infekcí nebo chřipky je v průběhu léčby 4 tablety. Je třeba je užívat 1., 2., 4. a 6. den léčby.

Lék má řadu vedlejších účinků a kontraindikací. K nežádoucím reakcím organismu, ke kterým může dojít po použití prostředků, patří:

Kromě toho existují určité kontraindikace použití tohoto nástroje. Patří mezi ně následující:

 • laktace;
 • mladší než 7 let;
 • těhotenství;
 • vysoká citlivost na komponenty.

Seznam levných analogů Amixinu

Amiksin je poměrně drahý. Jeho cena je asi 530 rublů. Proto je často nutné hledat náhradu za tento nástroj. Analogy amixinu se liší odrůdou. Existuje dost léků v lékárnách, jejichž princip se podobá funkci léku. Pro léky s podobnými vlastnostmi tedy patří:

 • Arbidol - 10 tobolek s dávkou 100 mg stojí asi 220 rublů;
 • Kagotsel - 10 tablet v dávce 12 mg bude stát 250 rublů;
 • ribavirin - 30 tablet s dávkou 200 mg bude stát asi 160 rublů;
 • ingavirin - přichází ve formě tobolek s dávkou 60 mg, z nichž 7 stojí 350 rublů;
 • Tilaxin - balení 10 tablet 125 mg stojí 450 rublů;
 • anaferon - 20 pilulek stojí 220 rublů;
 • amison - 20 tablet s dávkou 250 mg stojí 350 rublů;
 • cykloferon - 10 tablet 150 mg stojí 165 rublů.

Existují také strukturní analogy léčiva, které se shodují s kompozicí, ale jsou dražší. Tato kategorie zahrnuje nástroje, jako je tiloron, lavomax a tiloram.

Amiksin nebo Kagotsel - což je lepší

Kagocel nebo Amixin - což je lepší? Obě látky mají antivirové účinky a jsou účinnými imunomodulátory. Látky nemají toxický účinek na tělo. Amiksin se liší v širším rozsahu použití. Kagocel může být opilý pouze s herpes, viry a chřipkou.

Při výběru amixinu nebo kagotellu stojí za zmínku, že léky nelze nazývat strukturními analogy, protože druhá látka obsahuje účinnou látku se stejným názvem. Lék produkuje radioprotektivní účinek, který nemá amiksin.

Amixin předčí kagotsel v rychlosti, který začne postupovat postupně. Rozdíly a věkové limity. Kagotsel může být používán již 3 roky, zatímco Amiksin je propuštěn pouze 7 let. V tomto ohledu má proto první opravný prostředek nepochybnou výhodu.

Amiksin nebo ingavirin

Amiksin nebo ingavirin - což je lepší? Tato otázka znepokojuje mnoho lidí. Účinnou látkou ingavirinu je kyselina vitaglute-imidazolyl ethanamid pentandiová. V tomto případě je klíčovou látkou Amixinu tiloron. Proto tyto léky nemohou být klasifikovány jako strukturní analogy.

Ingavirin nemá imunomodulační účinek jako amiksin. Může být používán výhradně k potírání virových infekcí a chřipky. Důležitou nevýhodou ingavirinu jsou věková omezení. Tento nástroj je zakázán používat až 18 let.

Oba přípravky jsou vysoce bezpečné a podléhají doporučeným instrukcím pro dávkování. Cena ingavirinu je 1,5 krát nižší. To znamená, že látka je ideální pro prevenci a léčbu. Nicméně, pro dítě bude stále muset koupit Amiksin.

Amiksin nebo Arbidol - co si vybrat

Amiksin nebo Arbidol - což je lepší? Tato otázka je také velmi relevantní. Arbidol je tedy považován za antivirotikum. Navíc, pokyny říkají, že lék pomáhá obnovit imunitní stav těla po infekčních onemocněních. Účinná látka přípravku Arbidol je umifenovir. To znamená, že finanční prostředky nelze nazývat strukturálními analogy. Jsou podobné pouze mechanismem působení na tělo.

Při výběru přípravku Amiksin nebo Arbidol je důležité si uvědomit, že indikace pro užívání drog jsou velmi podobné. Nicméně amyxin má stále širší rozsah.

Oba léky nemají toxický účinek na tělo. Existují však určité věkové hranice. Arbidol může být používán od 3 let, zatímco Amixin je používán pouze od 7 let. V tomto smyslu má dětská analogie Amixinu nespornou výhodu.

Amixin nebo cykloferon - což je lepší

Při výběru amyksinu nebo cykloferonu je vhodné zvážit, že aktivní složky jsou odlišné. Hlavními složkami cykloferonu jsou tedy N-methylglukamin a kyselina akridonová octová. Proto mohou být pouze antivirové a imunomodulační vlastnosti označovány za společné rysy drog. Oba fondy jsou klasifikovány jako induktory výroby interferonu.

Indikace těchto léků jsou téměř identické. Amixin má zároveň méně vedlejších účinků. Při použití cykloferonu existuje riziko opakovaného výskytu chronických patologických stavů zažívacího systému. Kromě toho je zakázáno užívat látku ve fázi dekompenzace jaterní cirhózy, během laktace a těhotenství. Omezení zahrnují také věk do 4 let a nesnášenlivost složek.

Při výběru těchto látek je třeba vzít v úvahu složitost onemocnění, věk pacienta, toleranci vůči drogám. Antivirový analog amixinu si může správně vybrat pouze kvalifikovaný odborník - imunolog nebo terapeut.

Amiksin nebo anaferon

Anaferon patří do kategorie levných analogů amixinu. Cena tohoto homeopatického léku je asi 3krát nižší. Hlavním úkolem anaferonu je aktivace antivirové imunity. Ve srovnání s Amiksinem má tento nástroj pomalejší a slabší účinek. Vyžaduje delší použití.

V tomto případě je anaferon velmi cenově dostupným nástrojem, který lze přiřadit seznamu jeho zásluh. Lék lze použít u dětí, dospělých, těhotných a kojících žen. Pro děti je zde speciální forma vydání - dětský anaferon.

Je důležité si uvědomit, že oba léky mají poměrně široký seznam indikací. Mohou být použity nejen pro léčbu virových onemocnění. Tyto látky mohou být součástí komplexní léčby bakteriálních patologií. Mohou být také použity ve stavu imunodeficience.

Amiksin nebo lavomax

Amixin nebo lavomax - což je lepší? Tato otázka znepokojuje mnoho lidí. Oba nástroje patří do kategorie strukturních analogů, protože jejich aktivní složkou je tiloron. Protože látky mají stejný soubor léčivých vlastností. Pokyny pro užívání drog jsou stejné.

Při výběru Amiksinu nebo Lavomaxu je třeba zvážit, že první znamená - tovární výrobu a druhou - standardizovanou drogu. Lavamax je v blistru a amixin je umístěn v plastové nádobě. Současně s Amixinem neexistuje mezinárodní certifikát kvality. Z hlediska skladování je amixin mírně horší než lavamax.

Amixin nebo tilaxin - srovnání

Tilaxin je antivirotikum ruského původu. Aktivním prvkem léčiva je tiloron, protože je považován za strukturní analog amixinu. Lék se používá k léčbě a prevenci různých virových onemocnění, včetně chřipky.

Indikace a kontraindikace znamenají téměř totéž. Současně je tilaxin poněkud levnější, protože si ho vybírá mnoho lidí.