Vše o injekcích pro bronchitidu - léčba injekcemi antibiotiky

Respirační onemocnění jsou nebezpečná pro její komplikace. Léčba bronchitidy injekcemi je indikována v závažných případech a zabraňuje šíření procesu. Záběry bronchitidy předepisuje pouze lékař, bez ohledu na věk pacienta. Jak je nezbytné podávat lék v této formě a jaké jsou výhody injekcí?

Co se děje v těle s bronchitidou?

Zánět sliznice sliznice průdušek se nazývá bronchitida. Infekce (viry, bakterie), stejně jako neinfekční faktory (alergeny, toxiny) mohou vyvolat zánět.

Bronchitida je nebezpečná, protože při zánětu sliznice nabobtná, zužuje lumen průdušek. To způsobuje nedostatek kyslíku a pravděpodobnost udušení. Dalším nebezpečím je rychlé šíření zánětu dýchacích cest a dokonce i sousedních orgánů. Infekce může vést k pneumonii a smrti. Akce lékaře závisí na tom, který patogen vyvolal zánět v průduškách. Proto je velká pozornost při léčbě bronchitidy věnována stanovení patogenu a jeho eliminaci.

Léčba akutní bronchitidy

Léčba závisí na závažnosti a zanedbání procesu. Injekce antibiotik se obvykle provádějí během léčby v nemocnici a v závažném průběhu onemocnění. Mírné formy bronchitidy mohou být vyléčeny pilulkami.
Ve většině případů má bronchitida virovou povahu a měla by být léčena imunostimulanty nebo antivirotiky. Komplikace bronchitidy je přidání bakteriální infekce, v tomto případě lékař předepíše antibiotika.

Pokud je pozorováno závažné respirační selhání, pacient je léčen v nemocnici. Hospitalizace je indikována především u malých dětí a pacientů s těžkým obstrukčním syndromem.

Masáž od bronchitidy u dětí pomáhá odstranit sputum, které je obtížné oddělit a vyčistit dýchací cesty. Pro bronchitidu je tedy nutná komplexní léčba, která je zaměřena na:

 1. Eliminace infekce.
 2. Reliéf dýchání.
 3. Vylučování sputa.
 4. Restaurování a hojení bronchiální sliznice.

Pro všechna onemocnění dýchacích cest se doporučuje dostatek horkého nápoje. Starší děti od kašle je lepší dát bylinné čaje na bázi aloe, heřmánku, tymiánu, podběl.

Výhody a nevýhody injekcí

Zavedení léků v injekční formě je předepsáno, když:

 1. Pacient nemůže užívat lék v pilulkách nebo sirupu (malé děti, lůžkové pacienty).
 2. Pozorovaná těžká respirační obstrukce.
 3. Léčba pilulkami je neúčinná.

Výhodou injekcí je to, že léčivo zcela vstupuje do krevního oběhu a začíná působit téměř okamžitě. Injekce může zavést lék na osobu ve vážném nebo dokonce v bezvědomém stavu. Intramuskulární injekce jsou výhodnější pro osoby s patologií gastrointestinálního traktu nebo onemocnění jater.

Nevýhodou je bolestivost injekcí, takže nejsou předepisovány každému. K provádění takovýchto manipulací by měl mít pouze kvalifikovaný personál. Když člověk provede injekci sám, existuje možnost pronikání vzduchu, rozvoje vaskulární patologie nebo poškození svazku nervů.

Zvláště obtížné je dávat dětem záběry, většina dětí se bojí výstřelů a může tak ovlivňovat injekci. Musíte být velmi opatrní, abyste nepoškodili dítě.

Jaké drogy jsou injikovány?

Jaký druh záběrů s bronchitidou rozhoduje lékař. Léčba by měla být komplexní a obvykle zahrnuje několik farmakologických skupin:

 1. Desenzibilizační činidla. Glukonát vápenatý se často vstřikuje, aby se zabránilo alergickým reakcím na jiné léky. Pomáhá také snížit otoky sliznic a obnovit dýchání.
 2. Antibakteriální léčiva. Předcházet komplikacím virové bronchitidy a eliminovat příčiny bakterií. V nemocnici jsou předepsána dostatečně silná širokospektrální antibiotika, která pravděpodobně odstraní příčinu a nečekají na výsledek bakposevu. Léčivo ceftriaxon se obvykle používá s bronchitidou a jsou zde také oblíbené účinné látky: cefazolin, ciprofloxacin, cefotaxime. Vyžadují přesné dávkování, zejména pro děti, a proto je předepisuje pouze lékař.
 3. Glukokortikosteroidy. Účinně zmírňují zánět, obnovují průchodnost dýchacích cest. Jsou to hormonální drogy, proto vyžadují přísné dodržování nejen dávkování, ale také pravidel přijímání a zrušení.
 4. Bronchodilatátory. Prostředky působící na receptory svalů průdušek. Pomáhá zmírnit křeč, rozšířit lumen průdušek, usnadnit dýchání a výtok sputa. Jak dlouho obstrukční bronchitida trvá u kojenců, tolik a používají bronchodilatátory. Dýchací cesty malých dětí jsou velmi úzké a jakékoli otoky a zúžení průsvitu mohou vést k udušení.

Vstřikovací funkce

Injekce - manipulace s poškozením kůže, takže před místem injekce musí být vždy ošetřeno antiseptikem. Léky se injikují subkutánně, intramuskulárně, intravenózně a jinými způsoby. S bronchitidou u dospělých se léky obvykle vtlačují do gluteus maximus. Akce po 10 minutách. Injekce injikovala malá množství léků, až do 10 ml.

Komplikace

Bronchitida u kojenců, jejichž léčba začíná v nesprávný čas, může vést ke komplikacím:

 1. Výskyt obstrukčního syndromu.
 2. Zánět plic.
 3. Zánět průdušek.
 4. Nevratné změny v hlubokých vrstvách průdušek, zjizvení nebo deformace tkáně.
 5. Přechod na chronické nebo bronchiální astma.

U dospělých je imunita silnější, ale léčba bronchitidy hořčičnými omítkami a správná léčba nebude zbytečná. Mohou zabránit vzniku komplikací a rychlému zotavení.

S hnisavou bronchitidou se bakteriální infekce může šířit krevním oběhem do jiných orgánů a tkání. Proto je mnoho lékařů zajištěno a předepisuje antibiotika, a to i při virové bronchitidě. To pomáhá vyhnout se komplikacím a přidání sekundární infekce.

Popularita glukonátu vápenatého při bronchitidě je vysvětlena jeho nízkou cenou a vysokou účinností. Potíž spočívá pouze v tom, že rychlého účinku je dosaženo, když je lék vstřikován, […]

Kvůli častému nachlazení často dochází k suchému, nepříjemnému kašli, doprovázenému ostrou bolestí v hrudi. Je předchůdcem bronchitidy, která vyžaduje okamžité zahájení léčby, aby […]

Téměř každý člověk alespoň jednou v životě čelí bronchitidě. Mnoho lidí zná nepříjemný kašel, ke kterému dochází v důsledku zánětu v průduškách. Nejčastěji se vyskytuje jako výsledek [...]

Dítě kašle - srdce se láme od rodičů. S bronchitidou se kašel stává tak silným, že dospělí jsou velmi znepokojeni. Zvláště mladé matky se bojí bronchitidy u novorozenců, ale příznaky [...]

Injekce pro bronchitidu, která činí dospělé

Při akutní a chronické bronchitidě jsou často předepisovány injekce s antibiotiky a bronchodilatátory. Zavedení léků zlepšuje výtok sputa a umožňuje v krátkém čase zničit patogeny. Injekce se provádějí intravenózně a intramuskulárně. Injekce jsou předepsány v závislosti na závažnosti stavu pacienta, v každém případě je průběh terapie předepisován individuálně. Všechny terapeutické roztoky mají odlišné složení a farmakologický účinek.

Bronchitida se vyskytuje jako komplikace po utrpení chřipky, akutních respiračních virových infekcích nebo při kontaktu s bronchiálně dráždivými chemikáliemi a prachem. Kašel může být podáván v následujících případech:

 • potíže s užíváním léků ústy (děti);
 • onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • chronická forma;
 • obstrukční bronchitida u dětí;
 • onemocnění jater a ledvin;
 • vážný stav pacienta;
 • stáří

Dospělí injekce jsou zřídka předepsány, v případě zanedbaných chronických forem nebo obstrukce. V závislosti na závažnosti onemocnění mohou být podávány následující typy léčiv:

 1. 1. Protizánětlivé.
 2. 2. Antibiotika.
 3. 3. Bronchodilatátory.
 4. 4. Glukokortikoidy.
 5. 5. Imunomodulátory.
 6. 6. Antihistaminika.

Pokud je onemocnění doprovázeno vysokou tělesnou teplotou, která není vyloučena pilulkami, pacientům se navíc injikují antipyretika.

Kašel, který trvá déle než 2 týdny po onemocnění, je považován za protrahovaný, zvláště když je doprovázen obtížným výtokem sputa. Pokud symptom nezmizí po 2-4 týdnech, proudí do chronické formy bronchitidy.

Antibiotická léčba je povinná, pokud je hnis přítomen ve výtoku sputa. Zbývající skupiny léků předepsané ze zdravotních důvodů.

Pro léčbu akutní bronchitidy používejte různé skupiny antibiotik:

1. Peniciliny. Podle odborníků je to třída nejbezpečnějších antibiotik. Při bronchitidě (zejména u dětí) předepište "chráněné" peniciliny - léky s inhibitory beta-laktamázy. Předepsat tuto skupinu v akutním průběhu nemoci. Před léčbou peniciliny je nutné testovat citlivost, protože je vysoká pravděpodobnost alergických reakcí. Seznam běžných roztoků pro intravenózní podání:

 • Amoxiclav;
 • Augmentin;
 • Klavocin;
 • Sulacillin;
 • Ampioky;
 • Flemoklav Solyutab.

2. Sulfonamidy. Jedná se o skupinu kombinovaných antimikrobiálních látek, u kterých se vzácně projevuje bakteriální rezistence (rezistence). Hlavní výhodou těchto léků - dlouhodobého účinku aplikace, je minimální riziko komplikací. Takové injekce přidělte pro exacerbace chronické bronchitidy. Patří mezi ně:

3. Cefalosporiny. Jedná se o širokospektrální antibiotika, která jsou předepisována pro akutní, chronické, komplikované obstrukční bronchitidy u dětí a dospělých, pneumonie. Léky se aplikují intravenózně a intramuskulárně, injekce jsou bolestivé, takže jsou smíchány s léky proti bolesti - Lidocain, Novocain. Intravenózní podání roztoku poskytuje rychlý účinek léku a jeho eliminaci z těla, intramuskulární injekce vám umožní nejprve hromadit látku v tkáních a pak ji postupně rozdělit po celém těle, účinek se prodlužuje. Na policích lékáren lze nalézt:

 • Cefazolin;
 • Zinnat;
 • Cefix;
 • Medaxone;
 • Ceftriaxon;
 • Cefotaxime.

4. Aminoglykosidy. Jedná se o skupinu širokospektrých léků, které jsou předepisovány v nepřítomnosti terapeutického účinku během užívání jiných antibiotik. Injekce se provádějí s bronchitidou, komplikovanou bakteriální infekcí (pneumokoky, hemofilní bacily) nebo na pozadí snížené imunity. Většina názvů léčiv zahrnuje hlavní účinnou látku, antibiotikum gentamicin. Seznam léků v této skupině:

 • Gentamicin;
 • Genthin;
 • Gentamicin sulfát;
 • Tobramycin;
 • Amikacin.

5. Makrolidy. Výhodou této skupiny antibakteriálních látek je, že vzácně způsobují alergické reakce a vedlejší účinky. Předepisují se dětem i dospělým s jakoukoli formou bronchitidy. Patří mezi ně:

 • Azithromycin;
 • Sumamed;
 • Makropen;
 • Azitrox;
 • Klarithromycin.

6. Fluorochinolony. Jsou předepisovány v extrémních případech, obvykle u dospělých, protože mají mnoho vedlejších účinků. Fluorochinolony jsou kontraindikovány u dětí. Specialisté předepisují následující nástroje:

Při léčbě antibiotiky je nutné udržovat střevní mikroflóru, proto při léčbě těmito látkami jsou předepsány preparáty probiotické skupiny - Linex, Hilak-Forte, Maxilak.

JMedic.ru

Bronchitida je běžné onemocnění, které je charakteristické pro člověka v každém věku a je charakterizováno zánětem sliznice plic a průduškového stromu. V době výskytu onemocnění mohou být symptomy různé. Podle stádií průběhu onemocnění se nemoc dělí na chronickou a akutní bronchitidu. Správnou a komplexní léčbu přiřaďte pouze terapeutovi nebo rodinnému lékaři a teprve po potvrzení diagnózy, rozhodování o příčině, průběhu a vývoji této nemoci.

Je bronchitida nutná k léčbě antibiotiky?

Ačkoliv je onemocnění často u dospělých časté, neexistuje jednotný léčebný režim. Také obtížná je otázka, zda je při léčbě bronchitidy u dospělých zapotřebí antibakteriální terapie. Samotná choroba v polovině případů je virová příčina původu, což je důvod, proč léčba samotnými antibakteriálními látkami nepřinese požadovaný výsledek. V takových případech by bylo správné rozhodnutí konzultovat s lékařem, který může odpovědět, zda je v každém z těchto případů nutná antibakteriální léčba.

Mechanismus účinku antibiotik na bronchitidu u dospělých

Léčivé látky antibakteriální skupiny mohou nejen zastavit, ale také zničit reprodukci a růst hub a bakterií, které způsobují rozvoj bronchitidy u dospělých. U každého typu onemocnění musí ošetřující lékař předepsat antibiotika určité skupiny.

Antibiotika pro bronchitidu, skupiny:

 • Makrolidy jsou schopny narušit proces produkce proteinu v bakteriálních buňkách, v důsledku čehož mikroorganismy ztrácejí svou schopnost množit se. Tato skupina léků předepsaná pro dlouhodobý průběh nemoci bez obav z poškození těla.
 • Aminopeniciliny - antibiotika této skupiny jsou schopny zničit stěny bakterií, což vede ke smrti mikroorganismů, ale je třeba poznamenat, že léky této skupiny mohou častěji vést k alergickým reakcím.
 • Cefalosporiny - mechanismus účinku antibiotik dochází zastavením syntézy látek, čímž zastavuje kvantitativní růst mikroorganismů.
 • Fluorochinolony - zničí DNA bakterií, což je vede k smrti.

Při výběru antibiotika v injekcích je nutné vzít v úvahu věk pacienta, průběh onemocnění a příčinu jeho vzniku. Hlavní léky pro léčbu zánětlivého procesu průdušek u dospělých jsou antibakteriální činidla při injekcích, které mohou být podávány jak intramuskulárně, tak intravenózně.

 1. Sumamed (účinná látka azithromycin).
 2. Rovamycin (spiramycin).
 3. Hemomitsin (azithromycin).
 4. Fromilid (klaritromycin).
 5. Makropen (midecamycin).
 1. Ampioks (účinná látka ampicilin).
 2. Ospamox (amoxicilin).
 3. Amoxyl (amoxicilin).
 4. Flemoskin (amoxicilin).
 1. Medaxone (léčivá látka ceftriaxon).
 2. Emesef (ceftriaxon).
 3. Cefaxon (ceftriaxon).
 4. Zinnat (cefuroxim).
 1. Cyprinol (účinná látka ofloxacinu).
 2. Levofloky (levofloxacin).
 3. Ciprolet (ciprofloxacin).
 4. Levomak (levofloxacin).

Intramuskulární antibiotika pro bronchitidu

Intravenózní antibiotika pro bronchitidu

Měli byste vědět, že před provedením jakékoli injekce antibiotik je nutné provést test citlivosti.

Při léčbě jakéhokoliv antibakteriálního činidla je test citlivosti prvním krokem před injekcí. Je nutné určit, zda je volitelný lék vhodný nebo ne, v případě, že léčivo přivádí člověka k nepřijatelné pozitivní reakci, léčba by měla být provedena s jiným lékem, po nově provedeném testu.

Technika pro testování citlivosti na antibiotika

 1. Léčivo se zředí roztokem chloridu sodného v poměru 1 ml NaCl na 100 000 U antibiotika.
 2. V injekční stříkačce bylo naneseno 0,1 ml výsledného roztoku.
 3. Vatový tampon navlhčený alkoholem se používá k ošetření střední části předloktí.
 4. Pomocí jehly z injekční stříkačky se vytvoří dvě škrábance (paralelně k sobě) přibližně 10 mm dlouhé.
 5. Na povrch škrábance se nanese kapka naředěného léku.
 6. Je zaznamenán čas 30 minut.
 7. Po přiděleném čase se odečte vzorek.

Antibiotikum je zakázáno injekčně aplikovat, když se na místě zkoušky vyskytne zarudnutí, otok nebo svědění (test je pozitivní).

Antibakteriální léky proti bronchitidě u dospělých se podávají injekčně, takže se rychle dostanou do krevního oběhu a začnou svůj účinek na tělo, v důsledku této alergické reakce, pokud se objeví, dojde okamžitě. Při léčbě bronchitidy může lékař předepsat antibiotika pro injekce sulfonamidové nebo trimethoprimové skupiny. Tato kombinace léků, jejichž léčba často nezpůsobuje u dospělých citlivost. Lékaři se také velmi často uchylují k použití polosyntetických antibiotik se širokou škálou účinků. Mezi takové léky patří Hikontsil, Ospamox, Ampicillin, Amoxiclav. Pokud ani tyto léky nemají pozitivní výsledek, pak použijte injekce gentamicinu. Nezapomeňte ale, že účinné a dobře zvolené antibiotikum je takové, které je patogen citlivý na bakteriologické vyšetření.

Lékař by měl rozhodnout, zda je vhodné použít injekci antibiotik k léčbě bronchitidy.

Vlastnosti použití antibakteriálních léčiv při léčbě bronchitidy u dospělých

Při užívání antibiotik, která jsou předepsána lékařem, byste měli dodržovat několik jednoduchých pravidel.

 1. Průběh užívání antibiotika by měl být nepřerušený a bude trvat tolik dní, kolik je předepsáno ošetřujícím lékařem. Pokud se ve 3. nebo 5. den bronchitidy příznaky přestaly obtěžovat, léčba by v žádném případě neměla být zastavena. Lékař předepsal antibiotikum po dobu 7–10 dnů, což znamená, že by mělo být provedeno, protože pokud léčivá látka není včas ukončena, mikroorganismy jsou schopny vytvořit rezistenci vůči tomuto léku.
 2. Antibiotika by měla být užívána striktně v souladu s časem, přičemž musí být dodržen počet postupů uvedených v instrukcích a udržení stejného času mezi přestávkami. Toto opatření je nutné k udržení jednotné koncentrace léčiva v krvi.
 3. Je nutné sledovat, zda účinek užívání léku. Pokud do 3 dnů zlepšení nepřijde, pak antibiotikum nemá žádný vliv na tento typ bakterií, a to bude správně nahradit lék.
  Volba antibakteriálního léčiva při léčbě bronchitidy u dospělých by měla být prováděna pouze lékařem a teprve po stagingu jako bronchitida.

Jak účinná je léčba bronchitidy antibiotiky?

Bronchitida je zánět bronchiální sliznice, které jsou součástí dýchacího ústrojí.

Tyto orgány jsou vyloučeny z vnitřku sliznicí, která je při tomto onemocnění vystavena patogenům.

A jsou-li bakterie takové patogeny, při léčbě onemocnění jsou antibiotické léky nejúčinnějším prostředkem, který je zvolen na základě věku pacienta a závažnosti onemocnění.

Bronchitida a její příznaky

 • obtíže a problémy s dýcháním;
 • horečka (někdy tento příznak chybí);
 • suchý kašel bez sputa, následně se stává produktivní formou;
 • bolest a křeče v hrdle;
 • poruchy spánku, nedostatek chuti k jídlu a jiné příznaky celkové malátnosti;
 • někdy s těžkými záchvaty kašle, drobná poranění a prasknutí krevních cév, v důsledku čehož může být krev přítomna ve vykašlávacím sputu.

Obvykle jsou tyto příznaky charakteristické pro prvních několik dní akutní formy onemocnění. V budoucnu při předepisování adekvátní léčby tyto příznaky postupně změknou.

Také symptomy mohou ustoupit nebo zmizet téměř úplně, když se onemocnění stane chronickým.

Ve chvílích relapsu se však vrátí kašel a bolestivý syndrom, ale nemusí existovat téměř žádná vysoká horečka.

Účinnost antibiotik v injekcích ve srovnání s pilulkami

V bakteriální formě bronchitidy jsou jak dospělým, tak dětem obecně předepsána komplexní léčba, jejíž součástí je použití antibiotik.

V takových případech lék prochází dlouhým stupněm absorpce žaludkem a střevy a okamžitě vstupuje do systémového oběhu.

Dalším pozitivním rysem tohoto typu léků je absence negativních účinků na prospěšné bakterie, které se podílejí na zpracování potravin v žaludku a střevech.

Antibiotika pro orální podávání jsou stejně účinná proti škodlivým a prospěšným mikroorganismům.

Pacienti po takové léčbě proto často musí brát další probiotika, která pomáhají obnovit střevní mikroflóru.

Kdy je nejlepší použít výstřely?

V podstatě se snaží předepsat buď symptomatické léky ve spojení s fyzioterapií a lidovými prostředky.

Lékaři předepisují šetřící peniciliny, které nejsou vždy účinné.

Abychom se vyhnuli antibiotikám ve formě injekcí, není možné v následujících případech:

 • komplexní klinický obraz a nízký výkon jiných prostředků;
 • komplikace ve formě leukocytózy a toxikózy;
 • obstrukční bronchitida u dětí (zejména u kojenců), což může vést k udušení;
 • chronická bronchitida v každém věku;
 • tělesná teplota pacienta neklesne pod 38 stupňů na několik dní;
 • s produktivním kašlem se odděluje hnisavé sputum.

V každém případě se antibiotika předepisují dětem a starším pacientům.

V této fázi vývoje nemohou děti jednoduše užívat pilulky, takže lék může být pouze píchnutím, navíc v této formě nástroj funguje účinněji jako baktericidní léčivo, které poskytuje ochranu proti přídavku jiných infekcí.

Injekce antibiotik pro bronchitidu

V léčbě bronchitidy a obecných onemocnění dýchacího ústrojí se používají léky různých skupin (závisí na tom, který patogen byl zjištěn a na věku pacienta):

 1. Peniciliny (panclave, augmentin, flemoxin solyutab).
  Jedná se o "základní" léčiva, která se vyznačují širokým spektrem účinku a ovlivňují většinu známých patogenů, ale jsou prakticky bezmocná proti plísním.
  Navíc i u bakterií s dlouhodobou léčbou penicilinovými léky se vyvíjí rezistence na tyto léky.
  Tyto léky mají minimální množství vedlejších účinků a jsou předepisovány i dětem, ale komplikované formy bronchitidy nejsou léčeny takovými benigními léky.
 2. Makrolidy.
  Léky, které nemají obecný, ale přesný účinek na patogeny, narušují fungování mechanismů odpovědných za syntézu proteinů v jejich buňkách.
  S takovým vnitřním porušováním přestává patogenní mikroflóra množit.
  A díky bakteriostatickému účinku, který mají taková antibiotika v určité dávce, se přežívající mikroflóra nemůže plně reprodukovat.
  Mezi tyto léky patří erythromycin, klaritromycin a makropen.
 3. Cefalosporinová antibiotika.
  Jedná se o modernější prostředky, které také ovlivňují vnitřní mechanismy buněk patogenů bronchitidy (cefuroxim, ceftriaxon).
  Ale cena takové účinnosti je velký počet kontraindikací a vedlejších účinků.
 4. Fluorochinolony (levofloxacin, moxifloxacin, ciprofloxacin).
  Takové léky mají vliv na úroveň DNA bakterií, které tyto řetězce ničí.
  Vzhledem k této skutečnosti je možné hovořit o nejvyšší účinnosti těchto léčiv ve srovnání s jinými antibiotiky.
  Jsou však předepsány v extrémních případech, kdy jiná antibakteriální činidla neovlivňují škodlivé mikroorganismy.

Vstřikovací metody

Injekce antibiotik mohou být prováděny dvěma způsoby: intravenózně nebo intramuskulárně.

Intramuskulární injekce nejednají tak rychle a efektivně, ale zůstávají v těle déle bez vymývání.

Tvoří, jak to bylo, „zásoby“ léčiva, které dlouhodobě cirkuluje v systémovém oběhu a má stále terapeutický účinek.

Intravenózní léky: jména

Od intravenózních antibiotik ve standardních situacích mohou být předepsány léky s následujícími názvy:

 1. Cyprinol.
  Antibakteriální a baktericidní léčivo, které se používá hlavně k léčbě patologií způsobených gramnegativními bakteriemi.
  To může být pneumonie, bronchitida, stejně jako mnoho běžných onemocnění horních cest dýchacích.
 2. Rovamycin.
  Ukazuje největší aktivitu ve vztahu k kokové flóře a někdy i kmenům některých dalších patogenů.
  Ale pouze pokud je možné zvolit vhodné dávkování, které by bylo účinné a bezpečné pro pacienta.
 3. Levomak.
  Širokospektrální lék na bázi fluorochinolonového antibiotika levofloxacinu.
  Je předepsán pro jakékoli infekční onemocnění dýchacího ústrojí v těžké formě, s použitím takového léku ve spojení s jinými antibiotiky.
 4. Levofloks.
  Další fluorochinolonové antibiotikum, které se osvědčilo jako účinný prostředek proti pneumonii a bronchitidě bakteriální etiologie.

Intramuskulární léčiva

 1. Claforane.
  Léčivo založené na antibiotickém cefotaxímu, které dobře zvládá všechny patogeny onemocnění horních a dolních dýchacích cest.
 2. Lendatsin.
  Antibiotikum třetí generace, které je aktivní v patogenech bronchitidy v jakémkoli stadiu onemocnění, za předpokladu, že nevykazují rezistenci vůči hlavní složce léčiva - ceftriaxonu.
 3. Cefazolin.
  Polosyntetický prostředek, který nemá velké množství kontraindikací, ale účinně bojuje nejen proti infekcím, které ovlivňují dýchací cesty.
  To je také předepsán pro sepse, peritonitida, a jiné typy tkáně a infekce krve.
 4. Maxipim.
  Lék porušuje integritu a vlastnosti buněčné membrány patogenních mikroorganismů.
  Antagonista beta-laktamázové látky, který je vylučován některými z nich, zároveň neruší aktivní složky léčiva (jako je tomu u antibiotik).
  Předepisuje se jak pro onemocnění dýchacích cest, tak pro kožní onemocnění a infekční poruchy ovlivňující urogenitální systém.

Test citlivosti na antibiotika

Zjistěte, jak dobře člověk snáší specifické antibiotikum, můžete použít jednoduchý test.

K tomu se antibiotikum vybrané pro terapii zředí v roztoku chloridu sodného.

Poměr roztoku a léčiva - 1 ml: 100 000 jednotek léčiva.

V oblasti předloktí pacienta je kůže poškrábána jehlou injekční stříkačky, do které je předběžně odebrána taková kompozice.

To vede k pronikání antibiotika pod vnější vrstvu epitelu, která je také dále mazána rány.

Pokud se v průběhu následující hodiny svědění, podráždění a jiné reakce, které mohou naznačovat zvýšenou citlivost na antibiotikum, neobjeví na tomto místě, znamená to, že se může použít k léčbě.

Užitečné video

Z tohoto videa zjistíte, které antibiotikum je pro bronchitidu lepší:

Při použití antibiotik je důležité vždy dodržovat předpisy ošetřujícího lékaře.

Předčasné ukončení kurzu, stejně jako porušení délky léčby a zanedbávání pokynů o dávkách může nepříznivě ovlivnit stav pacienta a zbavit takovou léčbu jakéhokoli významu.

Vlastnosti použití injekcí antibiotik

A antibiotika jsou látky přírodního původu, charakterizované výraznou aktivitou. Injekce antibiotik jsou předepisovány jako součást komplexní léčby komplikovaných nachlazení a dalších systémových patologií.

Výběr léku se provádí s přihlédnutím k věku pacienta, indikaci užívání léku, přítomnosti souvisejících komplikací. Tato skupina léků není určena pro samoléčbu, která může být neúčinná a pouze zhoršuje klinický obraz onemocnění.

Hlavní seznam moderních antibiotik

Klasifikace moderních antibiotik v injekcích širokého spektra účinku se provádí v závislosti na metodě a stupni jejich dopadu na patogenní mikroorganismy.

Léky jsou rozděleny mechanismem farmakologických účinků: antibiotika mohou být baktericidní nebo bakteriostatická, stejně jako široké a úzké spektrum účinku.

Léky se širokým spektrem účinku jsou klasifikovány takto:

 • Penicilinové skupiny: užívají léky, které zahrnují amoxicilin jako samostatnou účinnou látku nebo v kombinaci s další účinnou látkou - kyselinou klavulanovou.
 • Cefalosporiny pro parenterální podávání se vyznačují nízkou toxicitou a vysokou účinností, zabírají jedno z prvních míst mezi předepsanými antibakteriálními léky. Mechanismus účinku je způsoben baktericidním působením, v důsledku čehož dochází k narušení tvorby stěn bakteriálních buněk. Moderní cefalosporiny zahrnují léky druhé generace založené na cefuroximu. Léky třetí generace založené na cefotaxímu, ceftriaxonu, cefoperazonu, ceftazidimu, cefoperazonu / sulbaktamu. Stejně jako 4generační celesporiny jsou léky založené na cefepime.
 • Chinolony se liší svým mechanismem účinku od jiných antibakteriálních látek, používají se k eliminaci patogenů rezistentních na jiné léky. Moderní chinolony 2-4 generace pro parenterální podávání jsou léky na bázi ciprofloxacinu (Tsiprobid, Quintor, Epitspro), ofloxacinu, pefloxacinu, levofloxacinu.
 • Aminoglykosidy se používají při léčbě infekcí vyvolaných aerobními gramnegativními patogeny. Přípravky pro parenterální podání druhé generace jako účinné látky obsahují gentamicin, tombramycin, netilmicin. 3. generace - léky na bázi amikacinu.
 • Makrolidy jsou jedním z nejméně toxických antibiotik. Pro parenterální podávání s použitím léčiv založených na klaritromycinu, spiramycinu.

Výhody injikovatelné formy

Výhody injekčních forem antibakteriálních léčiv jsou:

 1. 95-100% biologická dostupnost, rychlé farmakologické účinky. Takové léky působí rychleji než perorální léky.
 2. Účinek parenterálních antibiotik se vyvíjí rychleji, což je velmi důležité při léčbě pacientů ve vážném stavu, v nouzových případech.
 3. Možnost použití v léčbě pacientů, kteří jsou ve vážném stavu (nemohou polykat pilulku) nebo v bezvědomí.
 4. Injekce se mohou podílet na léčbě pacientů s anamnézou onemocnění jater a gastrointestinálních orgánů.

Účinnost léčiv určených pro parenterální podání nezávisí na příjmu potravy.

Rozsah působnosti

Antibiotika v injekcích mají širokou škálu aplikací. Používají se při léčbě infekčních onemocnění, jakož i při prevenci přistoupení sekundárních bakteriálních infekcí.

Kromě léčby respiračních onemocnění lze tuto skupinu léků využít také při detekci infekčních lézí:

 • Genitourinary system.
 • Respirační trakt, ORL orgány.
 • Kůže, měkké tkáně, sliznice.
 • Genitální orgány.
 • Pohybový aparát.
 • Orgány gastrointestinálního traktu a trávicího ústrojí (zuby, čelist).
 • Žlučník a žlučový trakt.
 • Léky se používají k sepsi a peritonitidě a také k prevenci a léčbě pacientů se sníženou imunitou.

Některá antibiotika vykazují výrazný protizánětlivý účinek, který umožňuje jejich použití při léčbě revmatoidní artritidy. K zajištění protinádorových účinků přispívá řada antibakteriálních léčiv.

Léčba bronchitidy

Antibiotika v injekcích pro bronchitidu se používají jako součást komplexní léčby spolu s desenzibilizačními činidly, bronchodilatátory, kortikosteroidy (v případě závažného průběhu patologického procesu).

V léčbě akutní bronchitidy vyvolané viry (adenoviry, parainfluenza, RSV), ve většině případů, pacienti do 5 let a adolescenti nejsou předepisováni na léčbu antibiotiky.

Účel této skupiny léčiv při léčbě akutní bronchitidy je vyžadován při identifikaci:

 • Komplikace: pneumonie, akutní a otitis media, sinusitida.
 • Nedostatek správného terapeutického účinku z alternativních skupin léčiv po dobu 7 dnů.
 • Stížnosti na špatný zdravotní stav, častý produktivní kašel, ke kterému dochází během dne,
 • Při léčbě pacientů starších 54-56 let.

Pro exacerbaci chronické bronchitidy u dospělých pacientů (včetně kuřáků) je nutné předepisovat léky na základě:

 1. Amoxicilin.
 2. Cefotaxime.
 3. Amoxicilin v kombinaci s kyselinou klavulanovou (Amoxiclav, Agumentin).
 4. Cefalexin.
 5. Gentamicin.
 6. Cefradin (Sefril).
 7. Cefuroxim.
 8. Klarithromycin.
 9. Ceftazidime.
 10. Cefamundola (Cefamabol).
 11. Cefazolin.

Výběr vhodného antibakteriálního léku je prováděn lékařem, přičemž se bere v úvahu citlivost původce onemocnění na aktivní složku léku, věk pacienta, přítomnost souvisejících komplikací.

Augmentin (prášek na bázi amoxicilinu a kyseliny klavulanové) t

Dávka léčiva je zvolena s ohledem na tělesnou hmotnost pacienta, projevující se symptomy, individuální charakteristiky organismu.

Pokud je to nutné, současné použití přípravku Augmentin s léčivy ze skupiny aminoglykosidů nesmí být mícháno v jedné injekční stříkačce.

Léčba pneumonie

Pneumonie je akutní infekční zánětlivé onemocnění plic, při kterém patologické procesy zahrnují respirační oddělení. Injekce antibiotik se začnou používat ihned po zjištění původce onemocnění, dále pod dohledem lékaře.

V průběhu léčby pneumonie u dospělých lze použít seznam léčiv, které obsahují účinné látky pro parenterální podání:

 • Amoxicilin.
 • Ceftriaxon (Rocefin, Ceftriabol).
 • Gentamicin.
 • Cefpyramid (Tamycin).
 • Imipenem v kombinaci s cilastatinem (Tienam).
 • Clindamycin.
 • Cefotaxime.
 • Amikacin.
 • Cefepim (Maxipim).
 • Zefpirim (Cefanorm).
 • Klarithromycin.
 • Klavulanová kyselina v kombinaci s amoxicilinem.
 • Ciprofloxacin.
 • Ceftrizoxim (Epocelin).
 • Ceftazidime.
 • Cefradin (Sefril).
 • Cefamundol (Cefamabol).
 • Cephalexin.
 • Cefazolin.

Terapie by měla začít co nejdříve a měla by být racionální, komplexní a individuální.

Injekční suspenze amoxicilinu (15%) t

Lék má vliv na stafylokokové a streptokokové infekce, má široké spektrum aplikací.

Během prvního dne užívání léku si pacienti mohou stěžovat na zhoršení celkové pohody.

Je to proto, že injekce účinné látky ovlivňují stěny patogenů a přispívají k jejich smrti. Rozpad mikroorganismů je doprovázen uvolňováním toxinů do systémového oběhu.

Ceftriaxon

Ceftriaxon je antibiotikum ze skupiny cefalosporinů 3. generace, které se vyznačuje širokým spektrem účinku a výrazným rysem ve formě pomalé eliminace z těla.

Díky tomu je možné lék užívat 1krát za 24 hodin. Vylučování aktivní složky probíhá ledvinami. Lék by neměl být kombinován s jinými antibakteriálními látkami.

Pro intramuskulární podání se 1 g léčiva zředí 1% lidokainu a vstříkne hluboko do gluteus maximus. Nedoporučuje se podávat více než 1 gram léku do jednoho hýždí.

Použití lidokainu pro intravenózní tekutiny je kontraindikováno.

Možný rozvoj systémových vedlejších reakcí z trávicího ústrojí, kůže, bolesti hlavy, závratě, flebitidy, kongesce žlučníku. Ceftriaxonu je třeba se vyhnout, pokud nesnášíte léčivou látku během prvního trimestru těhotenství.

Tienam

Tienam je kombinovaný, vysoce účinný lék, který se používá při léčbě infekcí střední a závažné závažnosti. Lék by měl být aplikován hluboko do oblasti velkých svalů (gluteus, laterální stehenní svaly). Předběžně se provádí aspirační test, aby se zabránilo vstupu léku do lumen krevních cév.

V případě, že si pacient nevšimne zlepšení zdravotního stavu v důsledku užívání antibakteriálních léčiv, je nutné se znovu poradit s lékařem, přehodnotit diagnózu a předepsaný léčebný režim.

Antibiotika pro bronchitidu u dospělých označují injekce

Domů »Bronchitida» Antibiotika pro injekce bronchitidy pro dospělé

Injekce pro bronchitidu u dospělých kašel: antibiotika a horké injekce (glukonát vápenatý)

Injekce z bronchitidy pro dospělé jsou zřídka předepisovány u velmi závažných forem onemocnění nebo pokud není možné užívat antibiotika ústy.

V současné době se kašle prakticky nepoužívají, včetně všech léků ve formě tablet.

Pouze lékař může určit, zda pacient potřebuje zánět průdušek.

Léčba akutní bronchitidy

Ve většině případů se nákaza u dospělých objeví náhle. Po několika hodinách nebo dnech se vyvíjí vlhký kašel a sputum a začíná zánět bronchiální sliznice.

V důsledku těchto negativních faktorů vzniká akutní bronchitida:

 • bakterií a virů
 • nepříznivou environmentální situaci
 • extrémní podchlazení osoby.

Bronchiální a virová bronchitida se nejčastěji objevuje po akutních respiračních infekcích.

Zpravidla se akutní bronchitida, která nemá žádné komplikace, léčí ambulantně. Hospitalizace je indikována pro kardiovaskulární onemocnění, problémy s plicemi a ve stáří v kombinaci s chronickými onemocněními.

Terapie akutní bronchitidy u dospělých zahrnuje použití prostředků, které snižují teplotu, hořčičná omítka jsou umístěna na hrudní oblasti.

Mezi léky je nutné použít ty, které účinně ředí sputum, stejně jako protizánětlivé léky:

 • Amidopyrin,
 • Indometacin,
 • Prodectin,
 • Kyselina acetylsalicylová.

Antibiotika jsou nutná bez selhání, pokud je hnisavé sputum.

Obrovskou roli hrají drogy s účinky vykašlávání v léčbě onemocnění. Mezi nimi jsou nejúčinnější:

Přípravky pro léčbu chronické bronchitidy

Pokud jsou průdušky každoročně zanícené, existuje seznam souvisejících symptomů a stav je pozorován déle než tři měsíce, pak lékaři diagnostikují chronickou bronchitidu u osoby a předepisují antibiotika.

Zánět průdušek u dospělých může být neinfekční nebo infekční, v každém případě:

 • kašel
 • sekrece sputa (hlen),
 • dušnost.

Chronická bronchitida je onemocnění dospělých, které je u dětí vzácně diagnostikováno.

Onemocnění je obvykle rozděleno na primární a sekundární bronchitidu. Primární forma onemocnění není spojena s předchozími lézemi plic. Sekundární forma je komplikací existujícího narušení plic, mluvíme o pneumonii a bronchiálních nebo tracheálních lézích.

Je nezbytné léčit komplexní chronickou bronchitidu u dospělých, což znamená použití různých léků a postupů:

 1. užívání drog,
 2. fyzioterapie,
 3. rehabilitace plic
 4. fyzioterapie,
 5. zdravého životního stylu.

Při bronchitidě je narušena vrstva epitelu průdušek, klesá její plasticita a zvyšuje se viskozita vlhké sekrece. Výsledkem je zvýšení celkové produkce hlenu a snížení bronchiální drenážní aktivity.

Příčinou onemocnění je virové nebo bakteriální poškození sliznice, jakož i podráždění mechanickými částicemi, prachem nebo chemikáliemi.

Lékaři často zaznamenávají fokální léze plic a průdušek. Terapie významně zlepšuje situaci, ale bronchitida může neustále postupovat a měnit stadia.

Za prvé, nemoc může být v dlouhých obdobích remise, pak jsou zkráceny. Pokud člověk není léčen, pak se za pár let objeví respirační insuficience, a po tom všem, bylo možné vdechnout s bronchitidou, a ne začít onemocnění.

Všechny léky mají své vlastní kategorie:

 • antibakteriální,
 • protizánětlivé,
 • bronchodilatátory
 • vykašlávání
 • posilující léky: glukonát vápenatý, doplňky výživy a vitamíny.

Antivirová a antibakteriální činidla jsou ukázána během exacerbací, stejně jako s hnisavými příhodami v průduškách as rostoucí teplotou.

Pokud pacient nebyl před zahájením léčby podán antibiotikum - test na citlivost bakterií na antibiotikum, pak se penicilin podává intramuskulárně.

Antibiotika jsou účinná proti pneumokokům a hemofilním bacilům. Pokud je antibiogram hotový, je předepsán jeden z následujících léků:

 1. Azithromycin,
 2. Sumazid
 3. Nitrid,
 4. Sumamed,
 5. Hemomycin,
 6. Azitrox,
 7. Ampicilin
 8. Oxacillin,
 9. Levomitsetin,
 10. Tetracyklin,

Klasické dávkování léků je 1,5-2 g denně. Kromě toho jmenován Rondomitsin ve výši 0,8 - 1,6 g za den. Antibiotika se kombinují se sulfonamidy.

Pacient může užívat léky ve formě injekcí nebo injekcí, která z možností je preferována - lékař rozhodne na základě vlastností průběhu onemocnění. Injekce pro bronchitidu u dospělých mohou být prováděny jak ve stacionárních podmínkách, tak v ošetřovně.

Antibiotika se používají tak dlouho, jak se lékař rozhodne, na základě stavu osoby a stadia onemocnění. Zpravidla dochází k obnově během 10-12 dnů. Kromě toho mohou být užívány bronchodilatátory.

K chronické obstrukční bronchitidě dochází, když normální bronchitida nezmizí, navzdory léčbě. Tato komplikace je charakterizována krátkým dechem a změnou bronchiální tkáně.

Antibiotika v tomto případě vykazují menší účinek, protože mechanické vlastnosti tkání a jejich struktura se mění v průduškách, v důsledku čehož se zvyšuje objem hlenu a objevuje se bronchospasmus.

Obstrukční chronická bronchitida je následně komplikována hypertenzí nebo emfyzémem.

Onemocnění v pokročilé formě je život ohrožující. Pro zvýšení odolnosti těla může lékař předepsat léky:

Presocil a Sodium Salicyt mají protizánětlivé účinky. Pleťový a stimulační účinek poskytuje: askorutin, kyselina askorbová a galaxorbin.

Při léčbě bronchitidy se používají takové nástroje, které mají vstřebatelné funkce, například:

 1. extrakt z aloe
 2. sklovité tělo
 3. glukonát vápenatý,
 4. Přípravek FiBS (extrakt s kumariny a kyselinou skořicovou).

Injekce pro bronchitidu na databázi léčiv se provádějí subkutánně. Průběh léčby je 3-35 injekcí.

Je důležité vědět, které adaptogeny mají pozitivní účinek, jako je tinktura z citrónové trávy, ženšen a pantocrinum.

Existují bronchodilatátory, které se používají v případě astmatu, který nelze léčit bronchospasmolytiky:

 1. Atropin,
 2. Belladonna,
 3. Efedrin
 4. Beta-blokátory,
 5. Euphyllinum

Při obstrukční bronchitidě jsou předepisovány kortikosteroidy, což je zvláště důležité v případě astmatického syndromu.

Hydrokortison by měl být užíván intravenózně, první dávka - 125 mg denně. Po zlepšení stavu se dávka sníží o 25 mg každé 2-3 dny.

Glukonát vápenatý

Když bronchitida je často používán kalcium glukonát intravenózně, jako pomoc. Má následující funkce:

 • zlepšuje přenos nervových impulzů
 • normalizuje práci srdečního svalu,
 • podílí se na kontrakcích hladkého svalstva,
 • pomáhá udržovat srážlivost krve,
 • snižuje propustnost cév.

Glukonát vápenatý má také vedlejší účinky:

 1. nevolnost
 2. nekróza v oblasti injekce,
 3. hyperkalcémie;
 4. zažívací poruchy.

Při podávání glukonátu vápenatého by mělo být pozorováno několik stavů. "Hot" injekce je kontraindikována, teplota ampule by měla být při pokojové teplotě. Glukonát vápenatý se podává intramuskulárně nebo intravenózně. Vše, co potřebujete vědět o bronchitidě, je ve videu v tomto článku.

Předepsané injekce pro bronchitidu u dospělých

Injekce pro bronchitidu se předepisují dospělým velmi vzácně a ve zvláště závažných případech nebo v případech, kdy lék nelze užívat ústy. Dnes existují téměř všechny léky ve formě tablet. Proto může být proveditelnost tohoto způsobu léčby určena pouze lékařem.

Přípravky pro léčbu akutní bronchitidy

K nákaze dochází náhle. Během několika hodin nebo 1-2 dnů se u pacienta objeví suchý nebo mokrý kašel se sputem, bronchiální sliznice se zapálí. Při zánětu malých průdušek může pacient pociťovat dušnost.

Onemocnění je způsobeno viry a bakteriemi, prašnou a znečištěnou atmosférou podniků, těžkou hypotermií nebo naopak přehřátím v horkém suchém vzduchu. Virové a bakteriální bronchitidě zpravidla předcházejí akutní respirační infekce.

Akutní bronchitida bez komplikací je léčena především ambulantně. Hospitalizace je pro osoby s kardiovaskulárními onemocněními, plicními chorobami, staršími lidmi s chronickými onemocněními. Uvolněné osoby během léčby předepsané lůžko.

Léčba akutní formy bronchitidy zahrnuje použití prostředků ke snížení horečky (pokud existuje), hořčičných náplastí jsou umístěny na hrudní oblasti pacienta, léky, které ředí sputum, a protizánětlivé léky (amidopyrin, pyramein, indomethacin, prodectin, kyselina acetylsalicylová) jsou důležité. V přítomnosti hnisavého sputa v komplexu léčiv jsou antibiotika povinná. Léčiva vykašlávání hrají obrovskou roli v léčbě bronchitidy. Bronhikum, Lasolvan, Ambroxol, bromhexin přispívají k odstranění sputa. Existují přípravky pro suchý a mokrý kašel.

Přípravky pro léčbu chronické bronchitidy

Pokud se každoročně pozoruje bronchiální zánět s přidruženými symptomy, trvá celkem tři měsíce nebo více, pak lékaři diagnostikují chronickou bronchitidu u pacienta. Jedná se o infekční a neinfekční lézi průdušek, která se projevuje kašlem, vyprazdňováním hustého hlenu (sputum) a dušností. Chronická bronchitida je onemocnění dospělých, které je v dětství vzácné.

Chronická bronchitida je rozdělena na primární a sekundární. Primární forma bronchitidy není spojena s předchozí lézí plic. Sekundární forma se projevuje jako komplikace existující léze plic (včetně pneumonie), hrtanu, průdušnice nebo průdušek.

Léčba chronické bronchitidy u dospělých je komplexní, zahrnuje použití velkého množství léků a postupů. Při této nemoci je narušena aktivita vrstvy epitelu průdušek, dochází ke snížení její plasticity a zvýšení viskozity sekrece vlhku. V důsledku toho se zvyšuje celková sekrece hlenu, klesá drenážní kapacita průdušek.

Příčinou onemocnění může být bakteriální a virová infekce sliznice, podráždění prachem, mechanickými částicemi a chemicky aktivními látkami ve vzduchu, tabákovým kouřem.

Při pozorování pacientů lékaři často zaznamenávají nerovnoměrné, fokální léze průdušek a plic. Léčba zlepšuje stav pacientů, ale nemoc se postupně zhoršuje a z roka na rok stále roste. Doba remise je zpočátku kratší. Pokud pacient není pod neustálým lékařským dohledem a neakceptuje léčbu, může se za několik let objevit závažné respirační selhání.

Terapie onemocnění zahrnuje širokou škálu opatření. Mezi ně patří léky, fyzioterapeutické postupy, rehabilitace plic, léčba pacienta na zdravý životní styl a fyzikální terapie.

Přípravky pro léčbu chronické bronchitidy

 1. antibakteriální léčiva;
 2. protizánětlivé léky;
 3. bronchodilatační léčiva;
 4. vykašlávání;
 5. posilující drogy, vitamíny a doplňky výživy.

Antibakteriální a antivirotika předepsaná v období exacerbace, s hnisavými příhodami v průduškách, se zvyšující se teplotou. Pokud se před léčbou bakterie netestovaly na antibiotickou citlivost (antibiogram), penicilin se pacientovi podává intramuskulárně. Toto antibiotikum je velmi účinné proti chřipce Hemophilus bacilli a pneumokokům. Pokud byl vytvořen antibiogram, pak je předepsáno jedno z nejvhodnějších léků: azithromycin, sumazid, zitrolid, sumamed, hemomycin, azitrox, ampicilin, oxacilin, levomycetin, oletetrin, tetracyklin, jiná antibiotika (1,5-2 g denně). Také předepsán rondomycin (0,8-1,6 g denně). Antibiotika mohou být kombinována s dlouhodobě působícími sulfonamidy.

Pacient bere léky ve formě tablet nebo injekcí, jejichž účel je výhodnější, protože injekce poskytují nejlepší výsledek. Injekce pro dospělé bronchitidy se podávají v nemocnici a v ošetřovně. Trvání léčby antibiotiky závisí na závažnosti stavu pacienta a stupni zanedbání nemoci. V průměru je oživení v 8-12 dnech.

Obstrukční chronická bronchitida nastává, pokud není normální bronchitida léčena (nebo špatně léčena) déle než jeden rok. Tato komplikace je charakterizována krátkým dechem a změnou bronchiální tkáně. V tomto případě použití antibiotik přináší menší účinek, protože mechanické vlastnosti tkání a jejich struktura se mění v průduškách, v důsledku čehož dochází ke zvýšení množství hlenu a ke vzniku bronchospasmu. Chronická obstrukční bronchitida může být dále komplikována plicním emfyzémem, hypertenzí a chronickým plicním onemocněním srdce.

Chronická bronchitida je život ohrožující onemocnění. Za účelem zvýšení odolnosti těla může lékař předepsat methyluracil, orotát draselný a pentoxyl.

Protizánětlivé účinky poskytují léky, jako je salicytát sodný a presocyl. Kyselina askorbová, galaxorbin a askorutin dávají stimulační a tonizující účinek.

V terapii se dobře osvědčil aloe extrakt (jako absorpční činidlo), sklovité tělo, přípravek PhiBS (extrakt obsahující kumariny a kyselinu skořicovou). Injekce pro bronchitidu na základě těchto léčiv se provádějí subkutánně, průběh ve všech případech zahrnuje od 30 do 35 injekcí.

Adaptogeny mají dobrý terapeutický účinek na stav pacienta: ženšen, tinkturu z citrónové trávy, pantocrinum.

Jako bronchodilatátory v přítomnosti astmatu, které není možné léčit bronchospasmolytiky, se používají léky:

 1. atropin;
 2. belladonna;
 3. atrovent;
 4. efedrin;
 5. beta-blokátory;
 6. aminofylinu

Euphyllinum také stimuluje dýchací centrum.

Pokud je obstrukční bronchitida zanedbána, mohou být předepsány kortikosteroidy, což je zvláště důležité v případě astmatického syndromu. Hydrokortizon se podává intravenózně počínaje 125 mg denně. Po zlepšení stavu pacienta se dávka léčiva sníží o 25 mg každé dva nebo tři dny, přičemž se přidává irigace hltanu aerosoly.

Expektoranty hrají obrovskou roli v léčbě nemocí spojených s hromaděním hustého sputa. Nejlepší výtok sputa se získá, když je vystaven 3% jodidu draselnému, tinktuře kořenů Althea, termopláně terpinehydrátu a mukaltinu. Bronholitin, bronchicum, bromhexin, lasolvan, ambroxol - nové moderní léky s mukolytickým a expektorančním účinkem.

Inhalace proteolytickými enzymy (látky, které štěpí proteiny na aminokyseliny a přispívají k ředění sputa) poskytují dobrý terapeutický účinek. Jedná se o patientitin, trypsin, chymostrypsin, himopsin, které jsou rozpuštěny v malém množství (asi 5 ml) fyziologického roztoku nebo roztoku novokainu (0,25%), po kterém jsou inhalovány.

U těžké hnisavé bronchitidy a těžké dyspnoe se pacient podrobuje bronchoskopickému zákroku, během něhož se bronchiální strom promyje a podávají se antibiotika a vykašlávací léky.

Lidé, kteří trpěli bronchitidou, by se měli vyhnout hypotermii a zůstat ve znečištěné atmosféře areálu. Dobrá prevence onemocnění je fyzikální terapie a speciální masáž hrudníku.

Antibiotika pro bronchitidu u dospělých: názvy tablet k léčbě

Bronchitida je nebezpečné a běžné onemocnění, které se může rozvinout v každém věku.

Toto onemocnění je charakterizováno zánětlivým procesem, který se vyskytuje v bronchiální sliznici. Typické příznaky bronchitidy:

 • zvýšení teploty;
 • kašel;
 • těžké dýchání.

Kdy mám použít antibiotika pro bronchitidu?

Přestože se bronchitida u dospělých vyvíjí poměrně často, neexistuje žádný specifický léčebný plán pro toto onemocnění. V tomto případě je nejnaléhavějším problémem, jak je nutné přijmout moderní antibakteriální léčiva nové generace a široké spektrum.

Bronchitida se vyvíjí, když viry vstupují do průdušek. Pokud je tedy léčba prováděna s antibakteriálními prostředky, bude neúčinná.

Kromě toho mohou antibiotika pro bronchitidu u dospělých způsobit opačný účinek:

 1. dysbakterióza;
 2. deprese imunitního systému;
 3. alergická reakce;
 4. vývoj rezistence na léčiva.

Proto neexistuje definitivní odpověď. Konec konců, pouze lékař by měl léčit symptomy chronické nebo akutní bronchitidy pomocí antibakteriální léčby.

V 10% případů s bronchitidou však musíte užívat novou generaci antibakteriálních tablet. Jaké situace však naznačují potřebu antimikrobiální léčby?

Takže, aby se zbavili horečky a kašle s bronchitidou, pacienti ve věku 60 let a starší by měli určitě pít Augmentin nebo Azithromycin. Imunita staršího pacienta nemůže rychle překonat infekci, v důsledku čehož se mohou vyvinout komplikace s obstrukční bronchitidou, včetně pneumonie.

Další antibiotika nové generace jsou nutná, pokud symptomy nemoci neprojdou 30-40 dny. To znamená, že tělo nemůže překonat infekci na vlastní pěst.

U chronické obstrukční bronchitidy, která se u kuřáků často vyvíjí, se stav pacienta během exacerbace onemocnění výrazně zhoršuje. Příznaky jako:

 • vysoká horečka;
 • těžký kašel;
 • hyperhidróza;
 • hnisavé sputum s krví;
 • onemocnění

V tomto případě by měl pacient vypít antibakteriální léky nové generace širokého spektra. Mezi ně patří činidla jako je Augmentin a Azithromycin.

Alergické projevy přispívají k objevení se bronchiálního astmatu, v důsledku čehož dochází k častým útokům udušení. Pacienti s infekčním bronchiálním astmatem závislým na infekci by měli užívat antimikrobiální pilulky v rané fázi onemocnění. To pomůže zabránit rozvoji alergií a zničit patogeny.

Antibiotikum pro bronchitidu je často předepisováno, pokud je nemoc chemická a vzniká v důsledku expozice agresivním látkám, které vstupují do těla po vdechování. Takovými látkami mohou být alkálie nebo páry kyselin.

Pokud je bronchiální sliznice poškozena, objeví se vysoká pravděpodobnost bakteriální infekce. Proto se v tomto případě doporučuje léčit antimikrobiálními látkami.

Pokud je akutní bronchitida komplikována výskytem kašle se sputem s hnisavými nečistotami a během testů dochází k zánětu, vysoké ESR a leukémii, pak nejlepší a nejúčinnější léčbou je antibakteriální terapie.

Mykoplazma a chlamydiální bronchitida, které se objevují, když je imunitní systém vyčerpán a trvá poměrně dlouhou dobu, je poměrně obtížné léčit.

Proto je nejlepší užívat širokospektrální antibiotika, jako je Augmentin nebo Azithromycin.

Specifika účinků antibiotik na tělo a jejich odrůdy

Ve farmakologii jsou antibiotika léky, s nimiž můžete lokalizovat tumory, houby a bakterie, nebo spíše zastavit proces jejich růstu a reprodukce. Chemická struktura a mechanismus působení se značně liší. Proto, aby se zbavili specifického onemocnění, musíte vzít určité antibiotikum pro bronchitidu.

Proto léčba různých typů bronchitidy zahrnuje užívání antibakteriálních činidel patřících do různých skupin. Takže, která antibiotika nové generace je lepší pít pro různé formy bronchitidy?

Existují takové skupiny antibiotik:

 • Aminopeniciliny;
 • Makrolidy;
 • Cefalosporiny;
 • Fluorochinolony.

Aminopeniciliny mají devastující účinek na stěny bakterií, v důsledku čehož mikroorganismy umírají. Vzhledem k tomu, že v lidském těle nejsou žádné složky, jejichž struktura je podobná buněčným membránám bakterií, antibiotika patřící do této skupiny ovlivňují pouze patogeny bez poškození lidského zdraví. Je třeba poznamenat, že peniciliny, jako je Augmentin, velmi často vyvolávají výskyt alergických projevů.

Makrolidy narušují proces syntézy proteinů v mikrobiálních buňkách, v důsledku čehož se bakterie přestávají množit. Taková antibiotika pro bronchitidu u dospělých se předepisují, pokud je nemoc dlouhá a tvrdá. Užívání makrolidů, jako je například azithromycin, je zpravidla indikováno, pokud pacient není alergický na přípravky penicilinu.

Fluorochinolony mají škodlivý účinek na DNA mikrobů, což vede k jejich smrti. Jedná se o antibiotika pro bronchitidu a pneumonii se širokým spektrem účinku. Pokud však užíváte takové léky po dlouhou dobu, bude to mít za následek vznik dysbakteriózy.

Cefalosporiny inhibují proces produkce látky, která je základem buněčné membrány mikrobů. Taková antibiotika působí na neustále rostoucí bakterie, v důsledku čehož se přestávají množit.

Cefalosporiny však způsobují alergickou reakci, ale v menší míře než peniciliny.

Jaká antibiotika je lepší pít pro určitý typ bronchitidy?

Co je silná antibakteriální droga potřebná k léčbě určitého typu bronchitidy, může říct pouze lékař. Nejúčinnější antibiotika pro bronchitidu a pneumonii jsou léky, na které je původce onemocnění nejcitlivější na účinnou látku. Níže je uveden seznam nástrojů používaných pro kašel při průduškách.

Akutní bronchitida není přijímána k léčbě antibiotickou terapií v prvních dnech onemocnění. V tomto případě jsou předepsána moderní antibiotika pro bronchitidu se širokým spektrem účinku, pokud existuje riziko vzniku komplikací.

Zpravidla byste měli užívat takové léky nové generace, jako je erythromycin, spiramycin a amoxicilin. Navíc náklady na poslední fondy se pohybuje od 18 do 70 rublů.

Léčba chronické bronchitidy se provádí za pomoci činidel patřících do skupiny penicilinu. Takže seznam antibiotik, které pomáhají zbavit se kašle v chronické formě onemocnění, je následující:

 1. Flemoklav (cena od 378 do 876 rublů);
 2. Amoxicilin (přibližně 360 rublů);
 3. Arlet (293-506 rublů);
 4. Augmentin (asi 320 rublů);
 5. Amoxiclav (380-880 rublů).

Navíc při chronické bronchitidě mohou být předepsány některé makrolidy nové generace: Azithromycin a Rovamycin (110–270 p.).

Antibiotika pro bronchitidu hrají důležitou roli v léčbě starších pacientů. Takže první věc mohou být drogy jako Azithromycin, Flemoksin, Hemomitsin (až 300 rublů) a Rovamitsin.

Sekundární léčbou je převzetí prostředků patřících do skupiny cefalosporinů:

 • Ceftriaxon (26-30 r.);
 • Cefazolin (30 r.);
 • Cefepime (380-400 r.);
 • Suprax (390 r.).

Taková antibiotika pro bronchitidu u dospělých se předepisují, pokud je míra onemocnění mírná nebo středně závažná. Tyto formy onemocnění jsou tedy léčeny injekcí.

Někdy se provádí komplexní léčba, při které se tablety kombinují s injekcemi (například Azithromycin v injekcích a Augmentin v tabletách). Pokud jsou však předepsány antimikrobiální látky, pokud neexistuje žádná předběžná analýza sputa, pak lékař předepíše novou generaci širokospektrých léčiv.

Při obstrukční bronchitidě jsou při detekci bakteriální infekce indikovány Augmentin a Azithromycin. Léčba kašlem se zpravidla provádí pomocí léků náležejících do skupiny aminopenicilinů, makrolidů a fluorochinolů. Seznam léků je následující:

 1. Sumeded (270 - 730 r.);
 2. Augmentin (100 - 700 r.);
 3. Levofloxacin (od 73 p.);
 4. Klarithromycin (170 - 550 p.);
 5. Klarithromycin (150 - 250 r.);
 6. Moxifloxacin (od 900 rublů);
 7. Ciprofloxacin (10 - 40 r.);
 8. Erytromycin (od 900 p.).

Antibakteriální terapie během těhotenství

Bohužel, mnoho žen v pozici může mít bronchitidu z různých důvodů. Často jsou faktory jeho výskytu zakořeněny v nízké imunitě. Počáteční příznaky nemoci jsou podobné příznakům běžného nachlazení, ale po několika dnech se vyskytne malátnost, suchý kašel, horečka a sputum.

Stojí za zmínku, že během těhotenství je vylučování sputa obtížné vzhledem ke zvýšené poloze a snížené pohyblivosti membrány. Ale stagnace sputa v průduškách je velmi škodlivá, protože prodlužuje dobu trvání onemocnění.

Kromě toho je léčba bronchitidy během těhotenství omezena skutečností, že užívání antibiotik je však stejně jako jiné léky nežádoucí, zejména na počátku těhotenství. Jaké antimikrobiální pilulky můžete pít během těhotenství? Mohou to být drogy patřící do skupiny penicilinů, jejichž názvy jsou následující:

Tato antibiotika pro bronchitidu u dospělých během těhotenství jsou neškodná, protože nemají nepříznivý vliv na plod. Ve druhé polovině těhotenství mohou být předepsána antibiotika cefalosporinové skupiny. Nelze však předepsat kategorické fluorochinolony a tetracykliny.

Akutní bronchitida během těhotenství je léčena přípravkem Bioparox. Jedná se o antibiotikum, které má lokální účinek, který se používá při inhalaci s bronchitidou.

Díky této metodě eliminuje možnost pronikání léku placentou.

Specifika použití antibiotik

Existují určitá doporučení týkající se podávání antibakteriálních látek. Léčba těmito léky by tedy neměla být přerušena a její trvání by mělo být přesně tak, jak to předepsal lékař.

Pokud se zdravotní stav zlepšil v pátý den léčby a lékař předepsal sedmidenní průběh, léčba nemohla být zastavena. V opačném případě se bakterie, které jsou provokatéry onemocnění, stanou rezistentními vůči tomuto onemocnění.

A pít drogy nové generace kašle, jako je Augmentin a azithromycin, by měly být včas, dodržovat doporučení uvedená v pokynech připojených k fondům. Udržování pauz je důležitým opatřením, pomocí kterého můžete neustále udržovat určitou úroveň lékové substance v krvi.

Je však důležité sledovat účinek, ke kterému dochází po aplikaci léku. Takže když po dvou dnech, pokud byl užíván azithromycin, nedošlo k žádnému zlepšení, pak musí být lék nahrazen, protože s největší pravděpodobností tento typ bakterií neovlivňuje.

Co je bronchitida, a jak ji léčit ve videu v tomto článku, řekne specialistovi.

Poradit dobré antibiotika pro bronchitidu?

Odpovědi:

FAIRY

obvykle je předepisuje lékař, protože bronchitida může být různá etiologie (virová, bakteriální). Nejčastěji používanými širokospektrými antibiotiky (pokud byl identifikován patogen) jsou peniciliny a cefalosporiny.
Z penicilinů, ampicilin -1,0 gr. 3-4krát denně (průměrně 7 dní)
Ceftriaxon z cefalosporinů může být užíván ve stejné dávce (1,0 g) 3x denně, také po dobu 7 dnů.
Kromě toho je nutné aplikovat Hilak-Forte (aby se zabránilo dysbióze je vedlejší účinek antibiotik) -30 kapek, 3x denně.
Ale to není vše. Pokud jste byl diagnostikován s bronchitidou, pak musíte vzít drogy vykašlávání (jsou kašel), doporučuji Bronholitin - uvolňuje zánět dobře, rozpouští sputum, rozšiřuje průdušky (zmírňuje dušnost) a odstraňuje sputum. 1 lžička 3x denně po jídle po dobu 7-10 dnů.
Je také užitečné, aby se parní inhalace - vařit hrnec vody a přidejte 1 čajovou lžičku masti na něj Doctor = Maminka nebo Flucoldex a dýchat páru po dobu 10 minut, to tak 3-4 krát denně.
Je velmi užitečné pít hodně tekutého čaje s citronem, medem, rybízem a malinami. Mléko s medem a švestkami. olej (lepší v noci.
A po léčbě musíte udělat znovu

Tanya

Daria Kovtunova

A proč přesně ty záběry?
Tablety s kodeinem dobře pomáhají s bronchitidou, nepamatuji si jméno. Ale jsou to jen předpis.

Vika Orshak

Ciprofloxacin, ale alergie je možná u všech antibiotik, jděte k lékaři!

Katrus

nepotřebují silný. z bronchitidy velmi dobře ospamox pomáhá-pilulky. nezničí žaludek a další orgány a hojí se velmi rychle. Jedná se o mírné širokospektrální antibiotikum. poraďte se s lékárnou, potvrdíte to.

Elena Larionová

To by měl předepsat Váš lékař. A v nepřítomnosti by takové věci neměly být nabízeny podle mého názoru.

Antibiotika pro bronchitidu

Bouřka podzim-jaro období - bronchitida. Často začíná běžným chladem a jinými onemocněními dýchacích cest - bolestmi v krku nebo sinusitidou. Jak správně léčit bronchitidu, řekne jen lékař. Mnoho lidí se vyhýbá používání silných léků a jsou léčeni lidovými prostředky. Často se to stává důvodem pro přechod projevů bronchitidy v chronickém průběhu onemocnění. Antibiotika proti bronchitidě by neměla být užívána nezávisle - poraďte se se svým lékařem.

Léčebný režim pro bronchitidu a pneumonii s antibiotiky

Léčba zánětu dýchacích cest se provádí v nemocnici nebo ambulantně. Mírná bronchitida je úspěšně eliminována doma, chronické nebo akutní projevy vyžadují hospitalizaci. Bronchitida a pneumonie jsou zákeřné nemoci, takže se nemusíte léčit samy. Pro dospělé a děti předepisují lékaři různá antibiotika a používají různé wellness procedury. Antibiotika pro bronchitidu a léčebný režim závisí na:

 • věk;
 • mají tendenci k alergiím;
 • povaha onemocnění (akutní, chronická);
 • typ patogenu;
 • parametry použitých léčiv (rychlost a spektrum účinku, toxicita).

Antibiotika mají silný vliv na lidské tělo a jejich bezmyšlenkové užívání může ublížit a ne pomoci. Například použití silných léků v prevenci bronchitidy může mít opačný účinek. Trvalý příjem antibiotik inhibuje imunitu, přispívá k výskytu dysbakteriózy, adaptaci kmenů onemocnění na používané léky. Proto nelze říci, že antibiotika jsou nejlepším lékem na bronchitidu. Léčba obstrukční bronchitidy antibiotiky je předepsána v případě:

 • pokud je vysoká teplota (více než 38 stupňů), která trvá déle než 3 dny;
 • hnisavé sputum;
 • dlouhotrvající povaha nemoci - léčba déle než měsíc nepřinese oživení.
 • projevující se vážnými příznaky během exacerbace.
 • Pokud analýza sputa identifikovala patogeny bakteriální nebo atypické povahy.

U dospělých

Jaká antibiotika pít s dospělými bronchitidy? Specifický léčebný režim je aplikován na základě závažnosti onemocnění, jeho průběhu a věku pacienta. Pro akutní bronchitidu jsou předepsány léky skupiny penicilinu - amoxicilin, erythromycin. U chronických je možné použít Amoxiclav, Augmentin. Pokud tato skupina léků nepomůže, přejděte k použití přípravku Rovamycin, Sumamed atd.

U starších pacientů jsou předepsány Flemoxin, Azithromycin, Suprax, Ceftriaxon. Pokud se analýza sputa neprováděla, pak se upřednostňují širokospektrální antibiotika: ampicilin, streptotsilin, tetratsikin atd. Po analýze lékař předepsal léčbu řízenou akcí. Rozhodnutí o tom, která antibiotika se berou pro bronchitidu u dospělých, přijímá ošetřující lékař. V každém případě je třeba dodržovat následující pokyny pro léčbu:

 1. Léky se užívají striktně podle pokynů (dávkování, rozvrh) v pravidelných intervalech.
 2. Je nepřijatelné vynechat užívání tablet.
 3. Pokud příznaky bronchitidy vymizely - není možné svévolně ukončit léčbu.

U dětí

Na rozdíl od dospělých je léčba bronchitidy u dětí s antibiotiky extrémně nežádoucí a nebezpečná. Užívání drog je povoleno pouze v případě podezření na infekční typ onemocnění. Děti by měly užívat penicilinové léky. U dětí s astmatem je povolen azithromycin. Zbytek léčebného režimu dítěte je standardní a jeho cílem je eliminovat symptomy. Přiřadit:

 • lůžko, péče o děti;
 • léky ke snížení teploty;
 • prostředky pro kašel a bolest v krku;
 • používání tradiční medicíny.

Antibakteriální skupiny nových generací

Peniciliny (oxacilin, ampicilin, tikarcilin, piperacilin). Skupina léčiv zahrnuje například "Amoxiclav", "Augmentin", "Panklav" atd. Mají baktericidní účinek, ovlivňují tvorbu proteinové stěny škodlivé bakterie, v důsledku čehož umírá. Drogy s ním jsou považovány za nejbezpečnější. Jediný negativní - vlastnost zahájit alergické reakce. Pokud je nemoc zahájena a léky s penicilinem nemají požadovaný účinek, pak přejít na silné léky.

Makrolidy. Rozsáhlá skupina léčiv, mezi které patří erythromycin, oleandomycin, midekamitsin, dirithromycin, telithromycin, roxithromycin, klaritromycin. Živými zástupci makrolidů na farmakologickém trhu jsou léky "Erythromycin", "Claritsin", "Sumamed". Mechanismus účinku je zaměřen na narušení života mikrobiální buňky. Pokud jde o bezpečnost, makrolidy jsou méně škodlivé než tetracykliny, fluorochinoly, nebezpečnější než peniciliny, ale jsou vhodné pro alergiky. V kombinaci s peniciliny snižují jejich účinnost.

Fluorochinolony (pefloxacin, lomefloxacin, sparfloxacin, hemifloxacin, moxifloxacin). Léky na trhu jsou Afelox, Afenoxin a léky stejného jména jako hlavní účinná látka, jako je Moxifloxacin. Tato skupina je specificky používána jako lék proti bronchitidě. Je jmenována pouze v případě, že předchozí dvě skupiny antibiotik nepůsobily na původce.

Cefalosporiny (léčivé látky - cefalexin, cefaclor, cefoperazon, cefepime). Podle typu patogenu jsou pacientovi předepsány Cefalexin, Cefuroxime Axetil a Cefotaxime. Omezeno na některé patogeny. Taková antibiotika například nemají žádný vliv na pneumokoky, chlamydii, mikroplazmu, bakterii Listeria. Léky první generace se prakticky nevstřebávají do krve, a proto jsou předávány ve formě injekcí.

Jaká jsou nejúčinnější antibiotika?

Amoxicilin. Uvolňování formy - kapsle a granule. Dospělí užívají 500 mg (1-2 tobolky) 3krát denně, pokud je závažná dávka bronchitidy zdvojnásobena na 1000 mg. Dítě je předepsáno od 100 do 250 mg denně, v závislosti na věku. Pro snadnější používání dětí je připravena suspenze - antibiotikum se ředí v polovině sklenice vody a rozruší. Způsob podávání je pouze orální, injekcí se léčivo nepodává.

Shrnuto. Používá se pro bronchitidu a pneumonii. Nepoužívají pacienti s dysfunkcí jater a ledvin. Dostupné tablety, tobolky, prášek pro suspenze. Dávkování pro dospělé - 500 mg denně, v průběhu 3-5 dnů. Dávka pro děti se stanoví podle hmotnosti - 5-30 mg léčiva na 1 kg. Přesnější a správné dávkování bude říkat pouze odborník, nezanedbávat lékařský názor.

Levofloxacin a moxifloxacin. Jako antibiotika pro chronickou bronchitidu u dospělých (nad 18 let). Vysoce účinný při pneumonii, sinusitidě, pyelonefritidě, infekcích různých etiologií. Užívání tohoto antibiotika je doprovázeno hojným pitím. Je třeba zabránit přímému kontaktu s ultrafialovým světlem jakéhokoli původu. Forma vydání - pilulky. Dávkování - 1-2 krát denně, 500 mg.

Cefazolin. K dispozici v prášku pro infuzi a injekci. Způsoby podání - pouze intravenózně a intramuskulárně. Pro dospělé se připraví 3-4 injekce denně pro 0,25-1 g. Léčebný cyklus je 7-10 dní. Pediatrická dávka se stanoví v poměru k hmotnosti dítěte - 25-50 mg na 1 kg. Píchnutí - 3-4 krát denně. Pokud mají pacienti dysfunkci ledvin, provádí se úprava dávkování.

Vedlejší účinky

Antibiotika mají vzhledem ke své povaze rozsáhlý seznam vedlejších účinků. Na straně gastrointestinálního traktu - průjem, zvracení, dysbióza, zácpa, bolest břicha, dyspepsie, nadýmání, sucho v ústech. Na části močových orgánů - svědění, impotence, selhání ledvin, krev v moči. Na straně pohybového aparátu - závratě, artritida, svalová slabost, necitlivost končetin, paralýza. Kožní reakce jsou kopřivka, svědění a alergické reakce.