Banán odpuzující kašel pro děti

Kašel může být známkou začátku studené infekce, chřipky, alergií a dalších onemocnění. Před ošetřením tohoto onemocnění je proto nutné zjistit příčinu. Pro léčbu se matky často uchylují k lidovým lékům, včetně tření hrudníku a záda zvířecím tukem, inhalačními koupelemi „nad brambory“.

Někteří dávají dětem banán s cukrem, mlékem a kakaem nebo medem. Jedná se o lehké, rychlé a snadno použitelné prostředky, které účinně pomáhají s chřipkou, suchým a mokrým kašlem, bolestmi v krku a bolestmi v krku.

Výhody banánů

Banán je užitečný a výživný produkt, který naplňuje tělo energií a zlepšuje náladu, zmírňuje únavu a obnovuje sílu. Vyživuje dítě nezbytnými vitamíny, minerály a prospěšnými prvky. Banán má pozitivní vliv na nervovou soustavu a funkci mozku, stav kůže a nehtů, rozvíjí paměť a pozornost, posiluje kostru svalů a kostí. Toto je jediné tropické ovoce, které zahrnuje v prvních měsících krmení dítěte.

Banana plní pro tělo řadu důležitých funkcí, včetně:

 • Zvýšený hemoglobin a zlepšené složení krve;
 • Tvorba svalové a kostní tkáně;
 • Pozitivní vliv na paměť, mozek a práci srdce;
 • Zdroj veselosti, energie a síly;
 • Posílení stěn plavidla;
 • Normalizace střev a stolice;
 • Zlepšení stavu kůže, zubů a sliznic;
 • Posílení imunity a prevence nachlazení;
 • Růst a vývoj těla.

Složení bohaté na vitamíny skupiny B, vitamíny A a E, kyseliny askorbové a kyseliny nikotinové, se stává výbornou prevencí proti nachlazení a pomáhá s ARVI nebo ARD. Pojďme se podívat na recept na kašel banán dítě. Příznivé vlastnosti banánů obnovují a posilují imunitní systém a v kombinaci s mlékem nebo medem účinně hojí hrdlo. Banán eliminuje bolest v krku, bojuje proti suchému kašli a čistí průdušky.

Jak udělat banán kašel

Tradiční recept

Vezměte dva zralé plody, oloupejte, pruhujte a odřízněte konce. Mash ovoce s vidličkou nebo třít na struhadlo. Naplňte hmotu sklenicí horké vody a zapálte. Jakmile se vaří, promíchejte médium a odstraňte z tepla. Takové banánové pyré dávají dítěti ve formě tepla po dobu pěti dnů. Je lepší vždy vařit pokaždé, nebo skladovat hotový výrobek v chladničce po dobu až 24 hodin.

Banán s mlékem a kakaem

 • Mléko - 1 šálek (200 ml);
 • Kakaový prášek - 3 tabulka. lžíce;
 • Banán - 1 ks.

Oloupejte banán, odstraňte kůru a odstraňte pruhy, odřízněte konce. Kotleta s vidličkou nebo v mixéru. Nalijte kakao do banánové hmoty a důkladně promíchejte. Mléko přiveďte k varu a směs nalijte, znovu promíchejte. Případně můžete přidat lžičku medu. To je vynikající lék na nachlazení, který zmírňuje kašel a bolest v krku, zatímco sladký koktejl potěší dítě. Dej před spaním tři až pět dní.

Banán s medem

Z jednoho ovoce připravte banánové pyré, přidejte 1-1,5 lžičky medu. Směs se vaří asi deset minut ve vodní lázni. Jakmile hmota ztmavne, vozidlo je připraveno. Tato hmota se po celý den podává v lžičce s přestávkou dvou hodin. Jak praxe ukazuje, léčebný nástroj může vyléčit kašel za dva nebo tři dny!

V banánovém receptu s medem můžete přidat lžičku citronové šťávy a mátové tinktury. Tato směs se třikrát denně podává v lžíci. Nástroj posiluje imunitní systém, zklidňuje a pomáhá spát.

Banánový polibek

 • Banán - 1 ks;
 • Cukr - 1 stůl. lžíce;
 • Vroucí voda - 1 šálek.

Oloupejte a brouste banán vidličkou, sítem, mixérem nebo struhadlem. Přidejte cukr a zalijeme vroucí vodou, půl hodiny mícháme a uzavřeme. Tento nástroj může dokonce léčit bronchitidu! Vezměte želé by měla být každé dvě hodiny v půl šálku po dobu tří až pěti dnů.

Kromě toho mohou být do čaje přidány sušené banánové řezy. Jedná se o účinnou prevenci chřipky a vhodný lék na výtok sputa. Do čaje můžete také přidat lžičku medu. Když můžete dítěti dát med, přečtěte si zde.

Kontraindikace

Banány obsahují velké množství škrobu a sacharózy, které mohou zhoršit stav drobků. Proto se přípravek nedoporučuje jíst děti s nadváhou a náchylností k obezitě, zácpě, střevním poruchám a zvýšené kyselosti žaludku. Banány nejsou striktně určeny pro děti trpící cukrovkou. A nezapomeňte, že se jedná o alergenní výrobek, jako je kakao nebo med.

Při přípravě receptu se ujistěte, že dítě nemá alergickou reakci na žádnou složku. Pokud je dítě náchylné k potravinovým alergiím, pak pro děti do jednoho roku, použijte pouze klasický recept na vaření nebo dejte banánové želé. Nepodávejte banány a pokrmy s tímto ovocem na prázdný žaludek, protože provokuje uvolňování žluči, která dráždí sliznici. Nepřidávejte do receptů cibuli ani česnek!

Tyto recepty jsou vhodné pro dítě v raném stádiu nemoci a pokud to nemá teplotu. Kromě toho může být žádoucího účinku dosaženo pouze s kumulativním použitím léčby. Pokud si všimnete teploty, obraťte se na svého pediatra a neošetřujte sami!

Kašel banán

Banánový kašel pro děti

Pravidelný banán pomůže odstranit kašel, je účinný i při bronchitidě. Dávat nepříjemnou chuť léku dětem je vždy problém. Namísto všech druhů pilulek a směsí můžete použít chutný banán a pokud k němu přidáte med, cukr a další užitečné přísady, léčba nedává rodičům žádné potíže.

Banány jsou vzácně alergické a prospěšné pro tělo. Jsou dobrým pomocníkem při bolestech v krku, suchém nebo mokrém kašli. Ovoce obklopuje sliznice a snižuje podráždění. Vitamin C obsažený v banánech posiluje imunitní systém a podporuje hojení.

Recepty na banánový kašel

Proporce: 2 zralé banány se odebírají na 1 šálek vody.

Dužina ovoce by měla být důkladně hnětena až do homogenní kaše, pak ji můžete projít sítem. Následně by měla být na pánvi nalita horká voda a přivedena k varu. Dobře promíchaný vývar je dán dítěti pít horký. Nástroj se rychle zhoršuje, takže pokaždé, když potřebujete připravit nový. Průběh léčby je přibližně 5 dnů.

Banánové mléko proti kašli

Banánové mléko dokonale pomáhá eliminovat lechtání a kašel v případě nachlazení.

Způsob přípravy znamená:

- Zralý banán je třeba prát a oloupat. Dužina by měla být hnětena vidličkou, dokud nebude v mixéru hladká nebo drcená. Můžete použít síto.

- Banánová kaše by měla být naplněna 1 šálkem horkého mléka. Výsledná směs se přivede k varu.

Můžete přidat k hotovému výrobku kakao, med, cukr.

Nejlepší je pít tento nápoj před spaním. Udržujte je nedoporučuje, pokaždé, když chcete vařit čerstvé.

Kašel banán s medem

Banán s medem může pomoci s bolestmi v krku, kašlem a dokonce i bronchitidou. Příprava netrvá dlouho:

- 1 zralý banán se rozemele na kaši pomocí mixéru, vidlice, síta nebo jiným způsobem.

- Ve výsledném kaši musíte přidat 1 lžíci přírodního medu.

Doporučuje se používat směs po dobu 5 dnů, perfektně pomáhá při silných záchvatech kašle.

Děti mají často alergickou reakci na med, takže před zahájením léčby by měly být alergie vyloučeny.

Banán s cukrem kašel

Banán s cukrem se připravuje podobně: drcené banány (2 ks.) Nalijte 1 šálek vody, přidejte cukr a přiveďte k varu nad nízkým teplem.

Malé děti by měly omezit příjem cukru.

Banánový kašel

Banánový želé je časově prověřený lék proti kašli. Pomáhá při silném kašli, bronchitidě.

K přípravě nápoje budete potřebovat: 1 zralý velký banán, 1 polévková lžíce. lžíce cukru, 1 šálek vroucí vody.

- Banán by měl být důkladně omyt, vyčištěn, hněten v hladké kaši, pak dobře promíchejte s cukrem.

- Nalijte sklenici vroucí vody, promíchejte. Výslednou směs zakryjte víčkem a vyluhujte po dobu 30 minut.

- Volitelně lze nástroj filtrovat přes síto (ne železo).

Vezměte si želé by měla být horká na podlaze pohár, s intervaly 2 hodiny. Průběh léčby je přibližně 5 dnů.

Recenze Banana kašle

Všichni lidé jsou nemocní, neexistují žádné výjimky. Strávil jsem celé své dětství pít ošklivé drogy, což mimochodem vždy nepomohlo. Před několika lety narazil internet na článek o výhodách banánů, včetně toho, jak se zbavit kašle. Snažil jsem se to na sobě, opravdu se mi to líbilo. Jediná věc, která stačila na krátkou dobu, ale chutná a rychle eliminuje lechtání. Tento nástroj vždy používejte. Se slabým kašlem piju jen to, a s vážnější nemocí, přidám další silné drogy do banánového vývaru.

Dítě na dlouhou dobu nemohlo dělat drogy k pití. Všechno bylo rozmarné, vyplivlo to, nebylo jasné, zda se něco uvnitř nebo ne. Ale pije banánové směsi s velkým potěšením, dokonce o to žádá. Omlouváme se, nevěděl jsem o výhodách těchto plodů.

Banán s medem kašel, jak dělat léky a brát

Léčba chronického protrahovaného kašle je vždy problematická. Banán s medem je vynikajícím účinným lékem na léčbu kašle u dospělých i dětí. Uklidňuje dobře krk a pomáhá odstraňovat hlen z plic a průdušek. Je to snadné a kromě toho je to velmi chutná léčba. Kromě toho tento lék pomáhá vyrovnat se s některými žaludečními problémy.

Kašel je jednou ze společných nemocí na světě, od které může každý trpět. To je normální reakce našeho těla na odstranění krku a dýchacích cest od dráždivých látek a hlenu. To může trvat několik dnů až několik týdnů, a dokonce i měsíců, pokud není léčena.

Kašel je nejčastěji způsoben infekčním nebo katarálním zánětem. Někdy to může být příznak alergické reakce. Většina lidí s diagnózou kašle obvykle navštěvuje lékaře pro léčbu a léky.

Pokud kašel není spojen s alergiemi a dalšími závažnějšími problémy, můžete se ho zbavit pomocí metod tradiční medicíny, v arzenálu, z něhož je mnoho, od odvarů léčivých bylin. Ale nejcennější jsou domácí prostředky, které zahrnují přírodní med.

Co je užitečný banán s medovým kašlem

Jsme zvyklí používat banány pro výrobu různých dezertů, pečiva a jiných jídel. Ano, a prostě ho sníte nikdo neodmítne. Tyto sladké chutné plody nám byly známé a nemyslíme na to, jak jsou užitečné.

Tyto plody rostou v zemích s tropickým podnebím a vyvážejí se po celém světě. Banány jsou považovány za jednu z nejzdravějších potravin na světě kvůli přítomnosti mnoha živin, které mají příznivý vliv na tělo.

Jeho složení je nápadně různorodé, kde je přítomno:

Důležité vitamíny: skupiny B, A, C a další;

Soli minerálních látek: draslík, fosfor, železo atd.;

Tento seznam může stále pokračovat. Z hlediska léčby kašlem je banán zajímavější z důvodu přítomnosti efedrinu v něm, který má bronchodilatační účinek, tj. uvolňuje hladké svaly průdušek, což přispívá k lepšímu vyprazdňování sputa a neumožňuje jeho akumulaci v dýchacích cestách. Tato sloučenina vysvětluje použití tohoto ovoce pro léčbu protrahovaného kašle, rýmy, bronchiálního astmatu.

Kromě výše uvedeného, ​​banán zlepšuje imunitní systém, zabraňuje rozvoji infekčních zánětů.

Vzhledem k přítomnosti kyseliny askorbové v ní, jejíž podíl v zralém ovoci může být od 30 mg a více, pomáhá předcházet katarálním zánětům a zvyšuje produkci interferonu.

Banány navíc obsahují dvě účinné sloučeniny s antioxidačními vlastnostmi: dopaminem a katechiny.

Lze tedy vysvětlit užitečnost banánů pro léčbu kašle:

Jejich dostupnost pro každého;

Snadná příprava léčiva;

Přirozená kompozice, prakticky nedává alergickou reakci;

Je to dobře s jinými léky bez vedlejších účinků;

Praktická absence kontraindikací;

Příjemná chuť, kterou má mnoho lidí.

Druhou hlavní složkou je med. Hodně bylo napsáno o prospěšných a léčivých vlastnostech medu. Není to jen sladká pochoutka, ale také přirozená, daná nám přírodou, lékem. Není divu, že je považován za elixíra života.

Med se tradičně používá k léčbě nachlazení a virových onemocnění. Je dobře kombinován s odvarem, tinkturami a dalšími formami léků.

Obálka v krku má uklidňující účinek, chrání sliznici před vnějšími dráždivými látkami.

Nelze vzít v úvahu jeho chemické složení, které je blízké lidské krevní plazmě.

Med a banán, kombinované dohromady, jsou mocným nástrojem. Banán výrazně zlepšuje zdraví, pomáhá zlepšovat trávení a obnovuje mikroflóru, potlačuje zánět, odstraňuje toxiny z těla. Med jen zvyšuje jeho účinek.

Léčba receptů na kašel a banány

Mnozí slyšeli o této metodě léčby kašle a bronchitidy, ale nevím, jak si vyrobit lék a směs, v jakém poměru, jak se užívat.

Banánový med kašel vody

K přípravě tohoto léku budete potřebovat:

2 kousky zralých banánů střední velikosti

400 ml čištěné vody

2 lžíce medu (nebo chuti)

Oloupejte banány a rozemelte je dřevěnou vidličkou nebo lžící.

Vložte bramborovou kaší do hrnce a přidejte převařenou vodu. Směs duste 30 minut a odstraňte z ohně.

Když je lék chladný, přidejte med. Je důležité přidávat med, když směs ochlazuje, protože při zahřátí nad 40 stupňů ztrácí některé z jeho příznivých vlastností.

Směs se převede do uzavřené nádoby nebo nádoby s víčkem. Užívejte 100 ml 4krát denně.

Tento lék se užívá do 5 dnů. Denně vyrobte novou dávku.

V hotovém banánovém pyré můžete přidávat mletou skořici, zázvor, který pouze zvýší účinek. Omyjte teplým mlékem. Před každým použitím zahřejte na příjemnou teplotu.

Banán s medem proti kašli

Tato lahodná bramborová kaše může být výborným lékem. Připravit to, rošt nebo kaše banán s vidličkou. Přidejte 1 čajovou lžičku přírodního medu do bramborové kaše a jíst. Doporučuje se pít teplé mléko.

Banánový med kašel mléko

Jedna střední banánová slupka a kaše s vidličkou. Můžete míchat v mixéru nebo strouhaný.

Ve výsledném pyré (2-3 lžíce), přidejte horké mléko (asi sklenici) a dát na sporák.

Jakmile se směs vaří, okamžitě odstraňte a nalijte lžíci olivového oleje nebo smetany dobré kvality. V suspenzi pyré přidáme med.

Vezměte 1 lžičku třikrát denně. Průběh léčby je obvykle 5 dnů.

Tuto recepturu lze použít k léčbě faryngitidy, chřipky, laryngitidy, nachlazení. Je užitečné užívat s pneumonií a bronchiálním astmatem.

Banánový med kakao a mléko proti kašli

Pro přípravu tohoto lidového léku potřebujete mléko, med, kakao a banán.

Jedna zralá banánová kaše v pyré. Puree na sporák a zalijeme 1 šálek mléka. Zahřívejte za míchání až do varu a přidejte 1 až 3 lžičky kakaového prášku. Dobře promíchejte.

Trochu ochlaďte a přidejte 3 lžičky medu. Směs dobře promíchejte.

Místo kakaového prášku si můžete vzít kakaové máslo. Pro 1 banán přidat ne více než dvě lžičky oleje. Olej velmi dobře zklidňuje průdušky a podporuje uvolňování sputa.

Všimněte si, že reakce na kakaové máslo může být střevní porucha s individuální intolerancí.

Mikstrura s banánovým kašlem na vývar

Léčivé lektvary lze připravit pomocí bylinných čajů. Zlepší pouze léčivé vlastnosti směsi. Stačí vzít v úvahu, že některé bylinky mohou být alergické. To platí zejména pro děti.

První recept na lektvary s odvarem. Jitrocel sirup je velmi dobrý pro kašel. Jak to udělat na vlastní pěst lze nalézt v tomto článku.

Vařte listy jitrocel litru vroucí vody. Nechte to stát.

Nakrájejte banán (2 kusy) a přidejte k napjaté odvar. Pro lepší strukturu, metla v mixéru nebo mixéru.

Volitelně v koktejlu můžete přidat trochu olivového nebo lněného oleje (ne více než 1 čajovou lžičku) a medu.

Pijte sklenku každý den na oběd. Malé děti začnou dávat s malou dávkou.

Kdo nemá jitrocel bylin, můžete si vytvořit směs s tinkturou.

Připravte se podobně. Šťouchaný banán nalijte mléko (1 banán 1 sklenici mléka) a přiveďte k varu. Přidejte med (2 čajové lžičky) a tinkturu jitrocelu (1,5 čajové lžičky).

Odstraňte z ohně a mírně ochlaďte. Vzhledem k tomu, že tento výrobek obsahuje alkohol, nemůže být podáván malým dětem. Je vhodnější pro léčbu dospělých.

Směs s mátou a citronem

Jeden banán hněteme a nalijeme sklenici mléka. Nasaďte kamna a přiveďte k varu.

Přidejte lžíci přírodního medu, 1 lžičku alkoholické tinktury máty citronové šťávy. Dobře zamíchejte.

Máta obsahuje mentol, což usnadňuje dýchání. Zejména tato mikstrura účinná proti bronchitidě.

V nepřítomnosti tinktury, můžete si mátový čaj a dělat lék stejným způsobem jako na bujónu.

Spice Banana Mix

S nachlazení, rýmou a dalšími známkami infekce, mnoho čajů, přidávání skořice, zázvoru a hřebíčku do čajových lístků. Při přípravě léků s banánem je můžete také přidat.

Připravte si banánovou směs s mlékem a medem, přidejte k ní jednu špetku (na špičce nože) mletou skořici, muškátový oříšek, přírodní vanilku nebo zázvor.

Tato koření dodá nejen příjemnou vůni, ale také pomůže vyrovnat se s následky zimy.

Jak si vzít banánovou směs

Léky na bázi banánů nejsou přesně léky. Každý den jíme banány. Aby však léčba byla účinná, musíte dodržovat některá pravidla.

Dospělí mohou jíst banánový mix 1-2 plodů. Pro děti (do 12 let) by tato míra neměla překročit 1 banán denně.

Stejně jako všechny léky, i směs by měla být konzumována buď půl hodiny před jídlem nebo hodinu a půl poté.

Směs musí být uložena v chladničce v nádobě s víkem. Před použitím se ohřejte.

Průběh léčby je zpravidla 5 až 10 dnů.

Kontraindikace k léčbě

I když banány velmi zřídka dávají alergickou reakci, nelze je zcela vyloučit. Zvláště v přítomnosti medu.

Někteří lidé mohou trpět nesnášenlivostí mléka. V tomto případě by všechny směsi měly být vyrobeny na vodě nebo odvar z léčivých bylin.

Pokud se objeví příznaky alergické reakce, musíte léčbu ukončit a vyhledat lékaře.

Taková léčba je kontraindikována u lidí, kteří mají kontraindikace k použití kterékoliv ze složek obsažených v receptu.

Je zakázáno léčit kojence a velmi malé děti do 3 let.

Léčba banánem a medem nenahrazuje hlavní léčbu předepsanou lékařem. To může být pouze jako další nástroj pro urychlení obnovy.

Banánový kašel pro děti: recepty a instrukce

Banány jsou nejen chutným ovocem, ale také nepostradatelným lékem na studené komplikace u dětí. Kromě cibule s cukrem existují i ​​jiné recepty. Léčba kašle banány je účinná jak při nástupu nemoci, tak i při příznaku, který trvá dlouho. Jak správně připravit a aplikovat banánovou směs, se dozvíte v našem článku.

Top 5 prospěšné vlastnosti banánů pro léčbu kašle u dětí

Sladký, aromatický lék na banánový kašel je jedním z účinných léků v tradiční medicíně pro léčbu laryngitidy, faryngitidy a dokonce i bronchitidy. Děti mají rádi příjemnou chuť, proto její příjem nezpůsobí protest u dítěte.

Co je užitečný banán pro kašel:

 • v kombinaci s mlékem a medem zralá banánová buničina bušila do pasty, která zapaluje zanícené hrdlo, čímž eliminuje nepříjemné lechtání a bolest;
 • s suchým kašlem, populární banán s cukrem odstraňuje podráždění, díky účinku vykašlávání, činí kašel produktivnějším zředěním sputa;
 • horké mléko s banánem má vykašlávací a protizánětlivý účinek. Pokud je kašel mokrý, pak použití teplého banánového léku pomáhá jemně odstranit nahromaděný sputum;
 • s nočními bolestnými kašelnými útoky pomáhají banány vyrovnat se s podrážděním hrdla. Opilec před spaním s banánem a medem změkčuje sliznici, neguje neustálé nutkání kašlat;
 • při nemoci jsou banány prospěšné při vysokém obsahu vitamínu C, který má imunostimulační aktivitu a antivirový účinek.

Použití banánů při kašlání u dětí různého věku

Přírodní banán může vyléčit dětský kašel a posílit jeho imunitu. Ale příliš závislý na používání domácích banánů banánů nestojí za to. Pro děti existují určitá pravidla pro odebírání tohoto ovoce v souladu s věkem dítěte. Je třeba je brát v úvahu při vlastním vaření banánového léku proti kašli.

Vaření banánový kašel sirup: populární recepty

Každá matka si může sama připravit užitečnou a chutnou směs banánů, protože recepty na vaření jsou velmi jednoduché a nevyžadují mnoho problémů. Lék připravený doma vám pomůže vyrovnat se s obsesivní kašel. V závislosti na různých projevech kašle musíte zvolit vhodnou metodu aplikace lidového léku.
Pojďme se nejprve seznámit s jedním z video receptů na přípravu banánové směsi s kašlem:

Mokrý kašel

 • Sirup z banánového kašle

Složení: 1 banán, 1 polévková lžíce. cukr, 200 ml vody

Příprava: oloupejte zralý banán, kaše jemně vidličkou, tolkushkoy nebo pomocí mixéru. Připravte si vodní lázeň. Výsledný kaše dejte do nádoby, nalijte vodu, posypte cukrem a vložte do vodní lázně, kde budete vařit 7-10 minut. K masu rovnoměrně zahuštěný, když se chřadne, musí být míchán. Prostředky během tepelného ošetření ztmavnou, jsou zvláštní pro banány. Odstraňte hmotu z ohně, ochlaďte na příjemnou teplotu. Dát dítě banánový sirup čajovou lžičku každé 3 hodiny během dne.

Složení: 2 zralé banány, sklenice mléka 3,5% tuku

Příprava: Přepracované ovoce z banánů omyjte, oloupejte. Rozmělnit dužinu z banánů pomocí jakýchkoliv dostupných prostředků: protřepejte sítem, promíchejte vidličkou / tolkushkoy, nebo rmutem s mixérem. Výsledná hmota by měla být podobná struktuře ke kaši. Přeneste drcené maso na pánev, nalijte čerstvé kravské mléko. Znamená to přivést k varu, vařit 10 minut a vypnout teplo. Strain a dát dítě nápoj před spaním na týden.

 • Kissel z banánové buničiny (bez vaření)

Složení: 1 zralý banán, sklenka vařené vody, 1 pp. cukru

Vaření: oloupejte velmi jemný, zralý banán. Pulp se rozmělní na homogenní kaše. Smíchejte banánovou hmotu s lžící cukru. Vložte hrnek a nalijte vařící vodu. Obal plastovým uzávěrem, nechte ho vařit alespoň 30-35 minut. Potom se hmota smísí a spotřebuje ve formě tepla jako nápoj na zahřívání krku 50 ml každé 2 hodiny.

 • Banán s medem a cibulí

Složení: 1 malá cibule, 1 banán, 1 polévková lžíce. medu

Příprava: z dužiny přezrálého banánu připravte kaši. Hmotu promíchejte s medem, zahřívejte 10 minut ve vodní lázni. Cibule loupat a sekat na střední struhadlo. Napětí šťávy přes tenká. Odstraňte zahřátou směs medu a banánů z vodní lázně, nalijte ji cibulovou šťávou. Důkladně promíchejte. Po jídle spotřebujte hodně se silným kašlem v dezertní lžíci. Pro dosažení nejlepšího výsledku, léčbu tímto lékem provádějte po dobu nejméně 3 dnů.

Suchý a noční kašel

 • Banán s medem

Složení: 1 zralý banán, 1 polévková lžíce. med, 2 lžíce. vařená voda

Vaření: oloupejte dobře zrající banán a sekanou. Nalijte dvě polévkové lžíce vody, dejte na malý oheň. Míchejte po dobu 3-5 minut, dokud banánová buničina nestmavne. Vyjměte z ohně, nalijte hmotu medu, promíchejte. Nechte ho vařit 5-7 minut. Dezertní lžičku vezměte po jídle 3x denně.

 • Odvar z banánové buničiny

Složení: 1 zralý banán, 250 ml vroucí vody

Příprava: oloupejte banán, sekejte dužinu vidličkou nebo tolkushki. Vložte banánovou hmotu do malé pánve, nalijte vařící vodu. Přiveďte k varu. 10 minut se vaří pod víkem na malém ohni. Vypněte oheň, promíchejte. Vezměte vývar tak teplý, jak je to možné, podle dezertní lžičky, 3-5 dní po každém jídle.

Složení: 1 zralý banán, 2 lžičky. rozpustný kakaový prášek, 150 ml mléka

Vaření: Vařte mléko. Bruste banán s mixérem nebo tolkushki. Rozdrcená směs buničiny s kakaovým práškem. Nalijte mléko, pečlivě utřete výslednou hmotu. Take po jídle 3-4 krát denně po dobu 0,5 st.l. Skladujte po vaření nejdéle 12 hodin v chladničce. Před použitím musí být výrobek zahříván (ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě).

Bonus: další forma přípravy banánů pro léčbu a prevenci kašle:

Banány jako profylaktika pro děti

Slunečně žluté ovoce, na které jsme zvyklí, je skutečným skladištěm vitamínů a minerálů, které si příroda sama stanoví. Pro rostoucí organismus hrají velkou roli, ovlivňují růst a rozvoj dobrého zdraví od raného života.

 • Sladké voňavé ovoce je užitečné, pokud se používá ve své přirozené formě. Pouze 1 zralý banán denně - a dítě dostane 1/3 denního požadavku vitamínů B, vitaminu C, vápníku, fosforu, železa a vlákniny. S vysokou nutriční hodnotou bude banán pro děti užitečným občerstvením mezi hlavními jídly.
 • Banánové mléčné koktejly jsou nejen pochoutkou, ale také přírodním energetickým nápojem. Zvyšuje duševní bdělost, zlepšuje náladu a posiluje imunitní systém. Recept může být použit nejen v létě, tento koktejl je velmi chutný teplý během chladného období.
 • Banány v sušené formě zachovávají všechny užitečné a nutriční vlastnosti. Takový chutný výrobek můžete vařit sami tím, že ovoce nakrájíte na tenké plátky a sušíte při minimální teplotě v peci. Hlavní věcí je použití plně zralého ovoce, které můžete dokonce lehce přezkoušet. Sušené banány jsou užitečné pro poruchy nervové soustavy, nespavost, vysokou únavu.

Kašel Banán: účinné recepty pro děti

Při použití banánu proti kašli musí lékař zvolit předpis dítěte. Toto ovoce se úspěšně zabývá symptomy virových onemocnění, stimuluje vylučování sputa. Použití tohoto přípravku eliminuje bolest v krku a podráždění. Fondy založené na něm mají velkou chuť, že každé dítě bude milovat.

Užitečné vlastnosti

Banány zahrnují mnoho užitečných látek - bílkovin, vlákniny, vitamínů skupiny B. Jsou přítomny v ovoci a stopových prvcích nezbytných pro lidské tělo. Patří mezi ně draslík, sodík. Tyto produkty jsou bohaté na železo a vápník.

Také ovoce obsahuje velké množství kyseliny askorbové. Aktivuje syntézu interferonu, který příznivě ovlivňuje tělo a pomáhá při léčbě kašle.

Je prokázáno, že vitamin C pomáhá zvyšovat aktivitu interferonu. Během zánětlivého procesu se navíc aktivně produkují volné radikály. K jejich vazbě přispívá kyselina askorbová. Tento prvek také zabraňuje destrukci interferonu.

Použití banánů proti kašli má řadu výhod:

nedostatek vedlejších účinků;

snadnost výroby směsi;

možnost kombinovat s jakýmikoliv léky a postupy;

příjemná chuť, která je velmi důležitá při léčbě dětí;

výrazný terapeutický účinek.

Způsoby použití banánů

Chcete-li se vyrovnat s kašlem, musíte použít zralé, ale ne volné ovoce. Při výrobě terapeutických činidel se nepoužívají slupky a bílé žíly. Dají léku příliš chutnou chuť.

Chcete-li bojovat proti kašli, musíte hníst banán s vidličkou nebo ji brousit jiným způsobem. Připravená směs se nedoporučuje dlouhodobě skladovat, proto je žádoucí předem vypočítat jednorázový objem. Připravený produkt je zakázán aplikovat následující den.

Banány jsou skvělé pro kašel. Ale pokud se po 2 dnech stav dítěte nezlepší, musíte kontaktovat svého pediatra.

Tradiční recepty nemohou zcela nahradit lékovou terapii, zejména v obtížných případech. Produkty na bázi banánů by měly být používány jako vykašlávání jako doplněk ke standardní terapii.

K přípravě užitečné kompozice je třeba vzít 2 banány na 250 ml vody. Dužina by měla být hnětana, aby se dosáhlo homogenní konzistence, a pak ji otřete sítem. Nalijte výslednou hmotu vařící vody a počkejte, až se směs převarí. Výsledný odvar je dobře promíchán a dítě se zahřeje. Tato léčba by měla pokračovat po dobu 5 dnů.

Pro zlepšení účinnosti používání banánů proti kašli pomůže dalším receptům pro dítě. Užitečné ovoce lze míchat s mlékem, cukrem, medem.

Recept na mléko

Banány s mlékem se mohou vyrovnat s bolestmi v krku a eliminovat kašel, který často doprovází nachlazení. Chcete-li vytvořit zdravý produkt, potřebujete zralé ovoce. Musí být omyto a vyčištěno. Poté se ovoce rozseká vidličkou a projde sítem. Také pro broušení ovoce vhodným mixérem.

Výsledná hmota se smísí s 250 ml zahřátého mléka a směs se převede do varu. K nápoji se přidává med nebo cukr. Je nutné použít prostředky před spaním. Musí být horký.

Náprava s medem

Kombinace ovoce s medem pomáhá odstranit bolest v krku a vyrovnat se s kašlem. V některých případech tento nástroj poskytuje vynikající výsledky i při bronchitidě. Pro výrobu užitečného složení je třeba brousit 1 banán a kombinovat s lžící medu. Musí být přírodní a bez škodlivých nečistot.

Tento nástroj lze skladovat po dobu 5 dnů. Mělo by být používáno, když je bolest v krku nebo kašel. Je důležité mít na paměti, že děti jsou často alergické na včelí produkty. Vzhledem k tomu, že je důležité kontrolovat odezvu těla předem.

Použití banánů s cukrem

Pro výrobu tohoto nástroje je třeba sekat 2 ovoce, přidejte 1 šálek vody a cukru. Přiveďte směs do varu. Je třeba mít na paměti, že malé děti omezují množství cukru.

Polibek s banánem

To je vynikající nástroj, jak se vyrovnat se silným kašlem a dokonce pomáhá odstranit bronchitidu. Pro jeho výrobu je třeba drtit dužninu 1 ovoce do stavu pyré. Pak byste měli přidat velkou lžíci cukru. Do výsledné směsi se nalije 250 ml vroucí vody.

Poté by měla být kompozice zakryta víčkem a nechat půl hodiny vyluhovat. V případě potřeby může být roztok zfiltrován. Doporučuje se pít ve vyhřívané formě v půl šálku. To by mělo být prováděno každé 2 hodiny. Tato terapie trvá 5 dní.

Kakaový Recept

Chcete-li, aby chutný a zdravý nástroj, musíte vzít 1 banán a nasekat dobře do stavu bramborové kaše. 250 ml vody se přivede k varu. Pak přidejte k ovocnému pyré 3 lžíce kakaa a vody. Směs musí být důkladně promíchána.

Funkce aplikace

Aby byla léčba kašle u dětí účinná, doporučuje se dodržovat určitá pravidla:

Každá směs banánů by měla být konzumována po celý den a rozdělena na 3-4 porce. Tento přípravek by měl být užíván 1 hodinu před jídlem nebo 2 hodiny po jídle.

Kompozice se doporučuje užívat ve formě tepla. Před tím, než se dítě vrátí, musí být proto zahříváno.

I když se můžete okamžitě zbavit kašle, doporučený průběh by měl pokračovat po dobu 7-10 dní. Díky tomu je možné zcela odstranit zánět v dýchacích orgánech.

Jelikož se medicína na bázi banánů velmi rychle zhoršuje, musí být každý den připravována. Hotový přípravek uchovávejte v chladničce.

Děti do 12 let se nedoporučují používat více než 1 banán denně.

Bezpečnostní opatření

Lékaři nedoporučují jíst tyto plody na prázdný žaludek. To může vyvolat závažné uvolnění žluči, které způsobí podráždění sliznice. Nepřekračujte dávkování doporučené lékařem, protože to může způsobit zvýšení viskozity krve.

Léčivům obsahujícím med je zakázáno dávat dětem mladším 1 let. Mohou způsobit těžké alergie. Až 3 roky může být směs banánů a medu podávána v polovině malé lžičky, ne více než 4krát denně. Ve věku 3-7 let je povoleno používat 1 lžičku.

Je zakázáno vstupovat do tohoto menu v přítomnosti peptického vředu nebo pankreatitidy. Kontraindikace zahrnují také:

vysoká kyselost žaludeční šťávy;

Pokud se nežádoucí reakce vyskytnou ve formě průjmu, zvracení, alergií nebo akutní bolesti břicha, měli byste okamžitě přípravek odmítnout a ukázat dětem pediatrovi.

Použití produktů na bázi banánů účinně zvládá kašel u dítěte, eliminuje bolest v krku a posiluje imunitní systém. Je důležité sledovat zdraví dítěte. Pokud se objeví nežádoucí reakce z užívání tohoto přípravku, měli byste okamžitě tuto léčbu odmítnout.

Kašel Banán Recepty

Tato chutná, exotická a zdravá pochoutka sotva potřebuje být zavedena, ale ne každý ví, že banán pomáhá při kašli, každý recept z něj může být dítěti nabízen jako jeden z těch léků, které mají pacienti vždy rádi. Banán pracuje proti kašli následovně: měkká skořápka je tvořena z užitečných koncentrovaných látek ovoce na povrchu sliznice. Pediatři doporučují dětem kašlat banány, protože vyvolávají alergické reakce mnohem méně často než plody jiných rostlin, medicíně je známo jen několik podobných případů. Mnoho lékařů doporučuje léčbu kašle banánem, který prošel tepelným ošetřením, což zvyšuje účinnost kontroly symptomů.

Užitečné vlastnosti banánů při kašli

Léčba banánovým kašlem je odůvodněna lékařskými a praktickými úvahami. Banana kašel lék je snadno připravit doma, složky většiny receptů jsou levné a cenově dostupné. Vzhledem k vynikající chuti, banánům a jejich derivátům, když kašel je obvykle děti k chuti, přesvědčit dítě k pití drogy není těžké.

Léčivé vlastnosti ovoce dokonale doplňují léčbu kašle, neslučitelnost s banánem je vyloučena. Banán s kašlem má vysoký terapeutický účinek, léčba kašle banány nezpůsobuje alergie a jiné nežádoucí účinky, protože každý z níže uvedených prostředků obsahuje pouze zcela přírodní složky.

Lidový lék na kašel s banánem, mléčnými výrobky, medem, kakaovým práškem je bohatý na vitamin C, který je zodpovědný za správnou hladinu interferonu v těle dětí, efedrin je surovinou pro mnoho léků pro zánět průdušek, zánět studené a astma, draslík, je žádoucí pravidelně doplňovat zásoby. Tyto prvky urychlují proces hojení a posilují imunitní systém, čímž snižují pravděpodobnost relapsu.

Banán kašel pro děti od 8 měsíců

Banány z kašel a léčivé pokrmy z nich se nedoporučují pro děti mladší osm měsíců, které nemusí znát některé z použitých přípravků. Banán s kašlem se podává velmi malým dětem ve velmi omezeném množství, protože v kombinaci s jinými složkami může způsobit nepředvídatelný vedlejší účinek u dětí. V případě dětí mladších než jeden rok nejsou lékaři v žádném spěchu předepisovat banán s medem proti kašli, u jednoročních dětí a starších nejsou taková omezení.

Jak dítě roste, tělo dítěte se přizpůsobuje pestré stravě, minimální terapeutická dávka je asi 20 ml, může být podávána bez obav. Ujistěte se, že nejsou žádné vedlejší účinky, postupně zvyšujte porce. Škála léků může být rozmanitá kissel a koktejl. Dospělý má také recept na kašel, který obsahuje banán s medem.

Banánové kašel recepty pro dospělé a dítě

Návod, jak léčit banánový kašel, obvykle není problém. Stačí dodržovat některá pravidla, jak správně vařit banán proti kašli a šetřit vařené potraviny. Po několika dnech zkázy rychle ztratí své cenné vlastnosti, proto by měly být konzumovány ihned po vaření v teplé formě.

Poměry uvedené v receptu mohou být mírně změněny v důsledku doprovodných složek, zatímco banány jsou konstantní. Nedoporučuje se používat nezralé plody. Banánová směs je nejúčinnější hodinu před pitím a jídlem, nebo o dvě hodiny později. Ve většině případů je průběh léčby pět dní.

Nejjednodušší způsob, jak se připravit, je nalít polovinu sklenice vody na dužinu jednoho ovoce, vařit a vychladnout na teplotu pití.

Banánové mléko proti kašli

Prakticky každý recept, včetně mléka s banánem, pomáhá zbavit se hlubokého kašle. Vařené mléko v množství jednoho skla a nasekané ovoce v dužnině důkladně promíchejte a hněte až do hladka. Banán a mléko určené kašlání se přivedou k varu a naplní. Pijte horký prostředek, nejlépe před spaním.

Banán s mlékem také pomáhá s vyčerpávajícím suchým kašlem, v takovém případě může být dítěti nabídnut recept podobný předchozímu: nalijte pyré mlékem nebo vařící vodou, přidejte máslo a med do lžičky. Měli byste pít alespoň dvě lžíce horké směsi s olejem, medem, mlékem najednou, nejméně dvakrát denně po dobu pěti dnů.

Banánový kašel želé

Chcete-li připravit banánový kašel z kaše s kaše
pomocí mixéru nebo vidlice rozemele hmotu pomocí lžíce cukru. Další, měli byste dát na pomalý oheň nalil sklenici vroucí vody směsi, občas míchat, vyhnout se lepení a varu.

Když se látka zahušťuje, vyjměte ji ze sporáku a přikryjte víkem. Pijte nejlépe ve stejný den ve dvou dávkách, přičemž interval mezi nimi by měl být nejméně dvě hodiny. Taková želé může být pro dítě nejen lék, ale také pochoutka.

Kašel banán s cukrem

Banánový cukrový sirup je jedním z nejúčinnějších léků pro všechny typy kašle. Toto složení eliminuje možnost alergie na výrobky z medu a skutečnost, že děti jako chuť této kombinace nejsou nedůležité: po celý den berou spoustu lžiček.

Chcete-li sladký, zdravý dezert kašel, třít ovocné pyré, smíchejte s cukrem a vodou. Chcete-li sirup proti kašli, jak by měl být zahuštěný, budete potřebovat půl sklenice vody a dvě lžičky granulovaného cukru. Výsledná směs se infunduje ve vodní lázni po dobu sedmi minut. Použití banánů vařených s cukrem, nejbezpečnější volba pro ty, kteří se obávají alergických reakcí.

Recept na banánový med

Banánové pyré se při interakci s medem promění v silný lék proti kašli. Recept na kašel poskytuje několik možností pro banány a med. Podle jednoho z nich musí být buničina hnětena, smíchána s lžící medu a postupně přivedena k varu nad minimálním teplem. Připravenost výrobku je indikována výskytem tmavého zlatého odstínu.

Banán a med pro kašel lze pro děti připravit jiným způsobem: rozmělnit na kaši mixérem nebo vidličkou, přidat 20 ml vody, nechat vařit 10 minut. Do hotové a ochlazené směsi se přidá medok.

Kašel kakaový banán

Dvě lžíce kakaa s dužinou jednoho zralého ovoce - proč ne delikátnost pro opravdového labužníka? Dobře promíchejte a zamíchejte ve sklenici čerstvě vařeného mléka. Je třeba poznamenat, že takto získaná hmota má tonizační účinek, proto se čokoládová kaše nedoporučuje před spaním. Mléko může být nahrazeno vroucí vodou.

Banán s mlékem, medem a kakaem

Léčba kašle se nezdá tak nudná, pokud ho oslabí koktejlem s banánem a mlékem. Připravené podle různých receptů, všechny účinně zmírňují stav a pomáhají rychleji zotavit.

Přidejte do banánové hmoty 1 lžičku medu, kakaový prášek - 3 lžíce a sklenici studeného mléka. Všechny složky důkladně promíchejte na mírném ohni, ujistěte se, že je dosaženo bodu varu. Mléko, kakao, banán a med vytvářejí ochranný obal na povrchu sliznice, protizánětlivé vlastnosti produktů vám umožní co nejrychleji se zbavit kašle.

Podle druhého receptu se nejprve uvaří sklenice mléka a nalije se do zralého ovoce. Banán ve směsi s mlékem se přivede zpět do varu, pak se kakao nalije a míchá, a když se koktejl mírně ochladí, přidá se med. Tímto způsobem bude možné uchovat vitamíny každé ze složek co nejlépe. Vezměte si hodinu před snídaní, obědem a večeří na lžičku nebo dvě hodiny po jídle. Pokud se bojíte odmítnutí některých produktů, mléko může být nahrazeno vodou a medem s cukrem.

Banány s medem a cibulí

Některé recepty na kašel jsou vhodnější pro dospělé než děti. V jednom z nich je produkt, který dává tak pikantní chuť, že je nepravděpodobné, že by bylo schopno krmit dítě takovou látkou. Tento úžasný účinný nástroj vám zároveň umožňuje zbavit se nemoci během několika dnů. Jedná se o strouhanou cibuli, která se přidává do banánového medu: jedno zralé ovoce, malá cibule, lžička medu. Před použitím smíchejte směs, nejlépe zahřátou na parní lázni, protřepejte sítem nebo tenkovrstvou a několikrát denně.

Vynikající pomoc pár lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy a koupil v lékárně mincovny tinktury, přidané do bramborové kaše. Toto složení je velmi voňavé a velmi chutné, navíc s dlouhodobým použitím výrazně zlepšuje stav vlasů a pokožky.

Čaj se sušenými banány

V sušené formě není ovoce o nic méně užitečné. Rozdrcené kousky se přidávají do obyčejného čaje při vaření, indikace jsou nachlazení a nemoci průdušek, stejně jako jejich prevence. Můžete také přidat k již připravené horké nápoje, nechat to vařit po dobu několika minut, pokud možno bez cukru, je doporučeno, aby sladké zuby nahradit medem.

Kontraindikace

Kontraindikace jsou spojeny především se zvláštností ovoce ke zvýšení viskozity krve. Při navrhovaných metodách domácí léčby je vhodné se poradit se svým lékařem, pokud se vyskytnou kardiovaskulární onemocnění.

Vhodné pro průdušky a krk, může být směs škodlivá pro žaludek na pozadí porušení hladin kyselosti a zhoršených zánětlivých procesů.

Následující chyba představuje nebezpečí: buď používám pouze lékařské zálohy, nebo je zcela odmítnu. Ve skutečnosti, takový lidový lék na kašel, jako banán, úspěšně doplňuje drogy, individuální nesnášenlivost je velmi vzácná.

Jak používat banány při léčbě kašle u dětí a dospělých

Banán s kašlem lze použít od jednoho roku. Terapie s exotickým ovocem dává pozitivní výsledek, o čemž svědčí četné recenze maminek na různých fórech. Výrobek si můžete připravit doma, děti jsou ochotny pít želé a jíst kaši z tohoto produktu.

Proč je účinně léčena banány?

Tyto žluté plody lze snadno najít na policích. Banány z kašel se používají z následujících důvodů:

 • je zdrojem vitamínu C, který je nezbytný pro udržení imunity;
 • ovoce obsahuje draslík, který je nezbytný pro rychlé zotavení během nachlazení;
 • banán-med kašel lék je dobré použít během suchého bronchospasmu, vláknitá struktura ovoce obklopuje hrdlo, eliminuje lechtání a nepohodlí;
 • pro nachlazení by přípravek měl používat dospělí a děti - je zdrojem velkého množství minerálů a vitamínů.

Z ovoce můžete udělat spoustu léků. Hlavní věc je vzít v úvahu věk pacienta. Člověk by neměl zapomenout na alergické reakce, které se mohou objevit na exotickém ovoci.

Banán proti kašli: rysy přijetí

Léčba banánovým kašlem je účinná, ale není nutné tyto směsi a hejna zneužívat. Než si vyberete recepty pro přípravu národní drogy, měli byste vzít v úvahu věkové charakteristiky pacienta:

 1. Děti do jednoho roku jsou citlivé na jakýkoli druh ovoce. Dávat své dítě tento výrobek je povoleno od devíti měsíců. Proto byste neměli experimentovat a nabízet banánový med a jiné směsi tohoto ovoce.
 2. 1,5 roku - věk, kdy dítě již používá všechny produkty. Recept na banán proti kašli během tohoto období by měl být zvolen jednoduše, bez použití dalších alergenních složek - včelích produktů, kakaa nebo citrusů. Konzultace v ordinaci pediatra nebude zbytečná. Banana kissel kašel je nabízen k použití mnoha lékaři. Želé-jako hmota je příjemná k chuti, tento nápoj pomáhá aktivovat ochrannou funkci těla. Doma se želé připravuje z malého množství surovin, které se používají ve formě tepla.
 3. 2-3 roky - děti tohoto věku mohou používat vývar, čaj s banánem nebo mléko. Pozitivní reakce na tělo dává pouze čerstvě připravený nástroj.
 4. Od čtyř let si můžete vybrat recepty, ve kterých je med nebo kakao. Pro dospělé kašle budou tyto léky také užitečné.

Lék nelze provádět ve velkých množstvích. Plody se rychle odlupují bez slupky, takže přípravky se připravují bezprostředně před použitím.

Jak vařit banán s mokrým kašlem

U dospělých a dětí se může vyvinout křeč průdušek se sputem. Prášky na kašel, samozřejmě, pomůže zbavit se nemoci, ale ne každý chce používat farmaceutické přípravky. Terapie v počátečních stádiích může vést lidové prostředky, můžete použít různé druhy ovoce.

Při kašli u dětí s hlenem jsou vhodné následující recepty:

 1. Užitečný a výživný sirup. Pro vaření je třeba vzít vodu (200 ml), cukr (1 lžíce) a jedno ovoce. Potřebujete zralé ovoce loupat a kaše s vidličkou. Příprava sirupu se provádí ve vodní lázni. Maso se vloží do čisté nádoby, nalije se voda a nalije se cukr. Lék by měl být vařený asi 10 minut. Po vaření směs ztmavne - to je normální reakce na ovoce během tepelného ošetření. Užívání banánů s cukrem se objevuje každé 3 hodiny na lžičku.
 2. Banánové mléko - účinně pomáhá při produktivním spazmu průdušek. Ovoce banánů by mělo být zvoleno přezrálé. Je nutné sekat ovoce a bič v kaši. Směs se umístí do hrnce naplněného sklenicí mléka. Dále je třeba dát nádobu na sporák a přivést k varu. Velké množství vitamínů činí tento nápoj užitečným při křeči průdušek s uvolněním sputa. Mléko a banánový kašel přijaté ve formě tepla před spaním.
 3. Polibek bez vaření - znamená, že děti přijímají výrobek bez problémů. Musíte si vzít banán a med, budete potřebovat cibuli. Pro přípravu bude potřebovat parní lázeň. Je nutné hnětit maso a umístit ho do pánve, do něj se vloží lžíce medu. Výsledná směs se na parní lázni chvěje 8 minut. Šťáva je vyrobena z cibule, ingredience musí být důkladně promíchány a odebrány podle dezertní lžičky 3x denně po jídle.

Banány při kašli mohou být podávány v obvyklé formě. Ovoce je obohaceno o vitamíny různých skupin. Dokonce i nejskorpantnější dítě se nevzdá chutného léku.

Jak léčit suchý kašel

Pokud budete mít exotické ovoce každý den, imunita bude silná. Samozřejmě, musíte se poradit s lékařem před vařením banán s medem a dalšími přísadami.

Mnoho pediatrů doporučuje kašel banán, recept na dítě se suchým křečem může být vybrán z tohoto seznamu:

 1. Banány s medem - pro vaření je třeba vzít sklenici vody, jedno ovoce, dvě lžíce medu. Ovoce může být rozdrceno mixérem a smícháno se všemi ingrediencemi. Lékařský sirup se připravuje na parní lázni. Teplá směs by se měla míchat a užívat 3krát denně na dezertní lžičku.
 2. Recept na kašel s banánem a kakaem je skutečný čokoládový koktejl. Smíchejte banánovou dužinu se sklenicí mléka. Dále vložte kakaový prášek (lžíce). Banánové a kašlové mléko v této formě se používá po dobu 12 hodin, pak se nalije koktejl. Dítěti by měl být nabídnut předehřátý nápoj o 0,5 šálku.

Recept na kašel banán s medem je považován za nejjednodušší. Pro jeho přípravu není nutné směs zahřívat. Můžete jednoduše nakrájet ovoce na prsteny a použít, máčení v tekutém medu. Pokud jste alergičtí na včelí produkty, můžete jíst ovoce s cukrem.

Účinnější recepty na kašel

Zdraví závisí na výživě. Tato pravda je mnohým známa. Ve stravě dítěte a dospělého musí být exotické ovoce. Například banán s medem pro kašel pro děti vždy pomáhá. Samozřejmě nelze takto zanedbanou formu zánětu dolních dýchacích orgánů vyléčit, antibiotika jsou nezbytná.

Med a mléko jsou nejoblíbenější přísady, které pomáhají s bronchospasmem. Je nutné konzumovat nápoje z těchto produktů po celý den, aby se výsledek cítil. Měli byste také věnovat pozornost následujícím účinným receptům:

 • banánový med je vynikajícím produktem pro pití s ​​čajem nebo mléčnými nápoji;
 • banán, mléko + kakao - výsledná hmota je mléčný koktejl;
 • kašel s ovocem a medem, můžete použít citronovou šťávu;
 • banánový čaj - vyrobený ze suchého ovoce. Můžete si je získat, pokud je tenký řez ovoce a dát do mikrovlnné trouby nebo trouby.