Co je bezpečné vyléčit ORVI během těhotenství

Bez ohledu na to, jak moc se budoucí matka o sebe postará, málokdy tráví své posvátné devět měsíců bez nachlazení a nemocí. Pokud náhle kašlela, zalapala po dechu, zavřela hrdlo, to jsou zjevné příznaky ARVI. Takže musíme okamžitě začít léčit. Tělo těhotné ženy je však takové, že je třeba pečlivě si promyslet, než si zvolíte způsob léčby, a ještě lépe - okamžitě jděte na schůzku lékaře.

ORVI - co to je?

Tato zkratka znamená akutní respirační virovou infekci, to znamená, že příčinou onemocnění ženy je, že do těla vstoupil virus. Začne nemoc nemocného nosu a hrdla, teplota může vzrůst, bolest bude cítit ve svalech.

Odkud tyto viry pocházejí? Všude pasti člověka, toto nebezpečí je obzvláště velké v chladných obdobích. Pokud tedy nechcete zranit - na samém počátku „vlny“ ARVI, začněte profylaxi: častěji než obvykle, umyjte si ruce, použijte oxolinovou mast, méně často navštěvujte místa s velkou koncentrací lidí. Dobře větrejte obývací prostor. Pokud je jeden z rodinných příslušníků náhle nemocný, kontakty s těhotnou ženou by měly být minimální.

ARVI - velké nebezpečí pro těhotnou ženu

Hodně záleží na tom, jak dlouho bylo těhotenství, když žena dostihla nemoc. Zvláště to je plné následků v prvních dvou týdnech - spontánní potrat může nastat dobře. A později, až do 12 týdnů těhotenství, kdy hlavní orgány plodu jsou aktivně tvořeny, infekce může způsobit spoustu neštěstí a způsobit některé malformace.

No, v posledních měsících těhotenství, v důsledku ARVI, dítě může být narozena docela slabá, se symptomy této nemoci.

Stejně jako v ostatních obdobích, infekce zpravidla nezpůsobuje matce a dítěti mnoho škody, je však nutné ji léčit.

Léčba ARVI

Na rozdíl od jiných lidí s ARVI si těhotná žena nemůže dovolit užívat velké množství léků. Ale protože bez léčby, nastávající matka čelí vážným komplikacím (poškození ledvin, pneumonie, chronická bronchitida), je zapotřebí speciální léčebný program. A musíte začít od prvních dnů nemoci.

Lékař vám doporučí bezpečný způsob léčby, poradí také s lidovými recepty vhodnými pro její postavení. Kromě toho, lékaři budou mít zároveň kontrolu a stav dítěte.

Antibiotika, která jsou používána mnoha pacienty pro jakékoliv onemocnění, jsou pro ARVI zcela k ničemu, protože ničí bakterie, ale ne viry. Kromě toho by těhotné ženy neměly tyto léky užívat vůbec, a pokud je potřeba (např. Při léčbě pneumonie nebo anginy pectoris), pak ve velmi malých dávkách, výlučně podle pokynů lékaře. Je pravda, že v sérii antibiotik existuje výjimka: Bioparks hrdlo sprej. Tento lék je účinný a bezpečný pro léčbu těhotných žen.

Jaké léky nebudou poškozovat těhotné ženy

Pokud mluvíme o neškodných lécích pro nastávající matky, jedná se o jodinol. To je poměrně účinný prostředek pro kloktání. Lžička jodolu zředěná ve sklenici vody.

Můžete použít pro léčbu krku a Bioparox ve formě spreje. Těhotná žena, on také nepřinese žádné škody.

Pro kašel pomůže Dr. Mom a Gedelix sirupy.

Obvykle, těhotné ženy lékaři doporučují kašel s jodolem pro kloktání. Gomelix také pomáhá, Dr. Mom - dobře známé sirupy.

Pokud se budoucí matka ARVI začne chladem, Aqua Maurice a Pinosol kapky jí pomůže, pokud hlava zima nezmizí, můžete použít Tizin, ale na velmi krátkou dobu. Ale nejznámější z populace Naphthyzinum je lepší odejít do lepších časů: účinek těchto kapek na těhotné ženy dosud nebyl studován.

Pokud má žena horečku, může být poražena jen velmi vysokou rychlostí - od 38 stupňů. Můžete to udělat s léky na bázi paracetamolu, jako je Panadol. Tento lék pomůže s bolestí hlavy. Nemůžete užívat produkty obsahující aspirin. V každém případě, bez ohledu na léky, které si koupíte v lékárně, nezapomeňte se seznámit s tím, co je uvedeno v návodu. Možná jste se ponořili koupit sami, bez rady lékaře, a tento konkrétní lék se nedoporučuje pro těhotné ženy.

Nastávajícím matkám je lepší odmítnout přijmout dietní doplňky, protože jejich akce na těhotné ženě a dítěti nebyly dosud vyšetřeny.

Obecně platí, že dobrý starý způsob - vápno nebo malinový čaj pomůže snížit teplotu dolů.

Stává se, že když se těhotná žena cítí uvolněně, přestane pít léky předepsané lékařem, tj. Přerušit průběh léčby, vzhledem k tomu, že chrání plod před škodlivými účinky léků. A to je špatný názor.

Průběh léčby musí být dokončen, protože nová infekce se může zhroutit na těle oslabeném onemocněním, budete muset znovu vzít chemikálie a pak bude dítě skutečně poškozeno.

Průběh léčby zahrnuje užívání vitaminů pro těhotné ženy. Jakmile se objeví první příznaky akutní respirační virové infekce (celková slabost), může být první pomoc velkou dávkou vitaminu C. Může se jednat o fazole nebo pomeranče, citrony, ovocné nápoje.

Jak provádět domácí léčbu

Tradiční medicína může velmi účinně pomoci těhotné ženě zbavit se symptomů ARVI. To je užitečné kloktat s bylinnými decoctions, pít mléko s medem, dělat inhalace používat aroma oleje. Podmínka jedna - souhlas lékaře těchto metod.

Pokud těhotná žena netrpí edémem, měla by během své nemoci neustále pít čaj s malinami nebo medem.

Lidské léky - aloe šťáva, která pomáhá tolik z nachlazení, je také zakázáno pro nastávající matky. Tato šťáva může způsobit potrat, obvykle se používá opatrně.

Ale abych se zbavil chladu, potřebuješ rychle, protože těhotná žena s dusným nosem nemůže dýchat rovnoměrně a plod trpí nedostatkem kyslíku. V tomto případě jsou užitečné heřmánkové inhalace. I když v domě není žádný speciální inhalátor, lze tento postup provést pomocí běžné pánve s vařenými brambory. Taková amatérská inhalace a kašel vám pomůže.

Na začátku těhotenství by nemocná žena měla pít více a je dobré, když je teplý čaj s brusinkami nebo zeleným čajem. Zvláště tento nápoj pomáhá při vysokých teplotách. Pokud trpíte kašlem a bolestmi v krku - musíte pít teplé mléko s přidáním medu a másla.

V posledních měsících těhotenství se však musí snížit množství tekutiny.

Je snadné zklidnit bolest v krku opláchnutím - s odvarem ze šalvěje nebo heřmánku s mořskou vodou.

Samozřejmě, že je žádoucí, aby těhotná žena byla v dobrém zdravotním stavu po všech devíti měsících nošení dítěte. K tomu je třeba učinit všechna preventivní opatření, zejména během masových epidemií. Pokud se však tato choroba dostihla, nesmíme zapomenout, že odpovědnost nastávající matky je dvojí, a proto je nutné, aby se s ní zacházelo v dobré víře.

SARS během těhotenství - co dělat?

Akutní respirační infekce jsou považovány za nejčastější onemocnění na světě. Přibližně 95 procent všech respiračních infekcí má virovou povahu (ARVI). Každý rok trpí každý třetí obyvatel naší planety akutní respirační virovou infekcí. Mezi nejčastější komplikace této infekce patří zánětlivé změny ve středním uchu a vedlejších nosních dutinách.

Starší lidé, děti a těhotné ženy mají zvýšené riziko tohoto onemocnění. Podle různých zdrojů se ARVI vyskytuje u těhotných žen s pravděpodobností 55 až 82 procent.

Akutní respirační infekce jsou obecným názvem pro různé infekční nemoci, které jsou způsobeny bakteriemi a viry a vyvíjejí symptomy lézí na sliznicích dýchacích cest (průdušky, nos, průdušnice, hrtan) a občasné poškození spojivky očí.

Takové infekce zahrnují chřipku, ARVI, parainfluenza, rhinovirus a adenovirové infekce, jakož i některá další onemocnění.

Infekce se provádí od již nemocných lidí. Hlavní cesta šíření tohoto viru je ve vzduchu, ale je také možné se nakazit některými předměty v domácnosti (ručníky, hračky, nádobí atd.), Stejně jako pokud kýchá a kašle několik kapek pacientovy sliny.

Inkubační doba v průměru trvá dva až sedm dní. Virus s proudem vzduchu vstupuje do sliznic dýchacího ústrojí a zavádí se do buněk horní slizniční vrstvy (epitelu), v důsledku čehož dochází k uvolňování endotoxinu, což způsobuje intoxikaci - otravu organismu.

Příznaky SARS

Mezi nejčastější příznaky počátečního onemocnění patří: slabost, celková malátnost, kongesce nosu, kašel, slzení, rýma (rýma), někdy horečka a bolesti hlavy. Tyto příznaky se nemusí vyskytnout současně a obvykle zmizí daleko od sebe. Některé z nich, jako je nazální kongesce a kašel, mohou přetrvávat i po vymizení hlavních symptomů.

Často první příznaky blížící se choroby mohou být vyléčeny při prvních přístupech. Poslouchejte pozorně sami. Pokud náhle máte zlomený, bolestivý krk, slabost, ospalost nebo jste podchlazený - musíte okamžitě pít horký čaj s medem a citronem, začít užívat vitamíny a... mít dobrý spánek. Pár dní strávených v posteli, může udělat skutečný zázrak.

Léčba ARVI v těhotenství

Pokud se během těhotenství stále vyskytuje SARS, nezapomeňte, že nejen viry, ale i zvýšená tělesná teplota, které způsobují, mohou vaše dítě poškodit, a to zejména na samém počátku těhotenství. Pokud se tělesná teplota u těhotné ženy zvýšila nad 38 stupňů, onemocnění nemusí být nejlepším způsobem ovlivnění těhotenství. Jak léčit ARVI během těhotenství?

1. Ihned se poraďte se svým lékařem o správné léčbě SARS. V žádném případě se samo-léky a neberte antibakteriální léky a antibiotika bez lékařského předpisu během těhotenství. Některé z moderních léků mohou velmi negativně ovlivnit samotný plod, stejně jako způsobit řadu komplikací u novorozence a nastávající matky.

Lékaři tvrdí, že asi jedno procento všech vrozených anomálií diagnostikovaných u kojenců je způsobeno medikací. K účinku SARS na Vaše těhotenství bylo nejmenší, výběr léků pro léčbu může nastat pouze pod dohledem lékaře. Nátěrové kapky, aspirin a dokonce i některé vitamínové přípravky mohou přispět k komplikacím těhotenství.

2. Pokuste se snížit teplotu bez použití léků. K tomu je třeba vypít více tekutiny, otřít houbou, osprchovat se nebo se vykoupat. Voda v lázni by měla být mírně chladná, protože horká voda může ještě více zvýšit teplotu.

3. Těhotným ženám s terapeutickým účelem se doporučuje, aby často pili teplý čaj, například zelený čaj, s mlékem, které je do něj přidáváno. Během těhotenství, můžete také kloktat s roztokem jedlé sody, šalvěj. Stejný roztok je vhodný pro instilaci do nosu. Pozoruhodně pomáhá směsi s termopsis, jarní kořen.

Je lepší poradit se s lékařem o použití kapek s léčivými látkami. Používání takovýchto domácích léčiv a dodržování režimu je zpravidla dostačující k tomu, aby se vaše celkové zdraví zlepšilo dostatečně rychle.

4. V případě, že onemocníte ARVI ve třetím až čtvrtém měsíci těhotenství, důrazně doporučujeme, abyste podstoupili výzkum, který může určit, zda virus způsobil komplikace u dítěte nebo ne. Načasování vyšetření a jejich rozsah by měl jmenovat gynekolog, ve kterém budete pozorováni.

Stojí za zmínku, že vážné zdravotní problémy u těhotných žen jsou poměrně vzácné. Pečlivý přístup k nenarozenému dítěti a k ​​sobě samému umožňuje, aby se žena snadno vyrovnala s virovým onemocněním, nebo aby ho na prahu vůbec nedovolila.

Následky ARVI během těhotenství

Co je to nebezpečné SARS během těhotenství? Některé studie prokázaly následující účinky přípravku ARVI na těhotenství: t

 • Nebezpečí pro dítě. Ve druhém a třetím měsíci, kdy se kladou tkáně a orgány, mohou být účinky ARVI během těhotenství hlavní příčinou jakýchkoli vývojových vad.
 • ARVI ve velmi raném stadiu těhotenství. Frekvence předčasného ukončení těhotenství s onemocněním v raných stadiích ARVI dosahuje přibližně 13-18%. Někdy žena nemusí ani vědět o těhotenství, pokud se infekce objevila v prvních dvou týdnech po početí.
 • Selhání těhotenství. Infekční látky někdy přispívají k potratu a zvyšují ztrátu krve během porodu. Tyto viry mohou také způsobit nebezpečné infekce, které mohou přispět k rozvoji některých zánětlivých onemocnění pohlavních orgánů. To negativně ovlivňuje stav a vývoj plodu, zejména pokud se ARVI projevuje v časném těhotenství. Pokud se během porodu objeví virové onemocnění, zvyšuje se pravděpodobnost komplikací v období po porodu.

Je třeba mít na paměti, že u těhotné ženy, i když je mírná indispozice, existuje pravděpodobnost komplikací. Musíte se o sebe postarat, méně nervózní a poslouchat svého lékaře.

Prevence HVI během těhotenství

Mnozí lékaři se domnívají, že téměř jakékoli onemocnění, včetně ARVI během těhotenství, je snazší zabránit, než léčit. Proto je třeba věnovat velkou pozornost preventivním opatřením, která mohou pomoci zabránit výskytu ARVI během těhotenství.

Základní preventivní opatření:

1. Opláchněte ústa. Po návratu domů, dobře opláchněte odvar z bylin nebo tinktury měsíčku, heřmánku, eukalyptu (20-30 kapek na šálek teplé vody). Mikroorganismy, které mohou vést k onemocnění, jsou tedy účinně odstraněny z ústní sliznice.

2. Hygiena. Nekomplikovaná a jednoduchá akce - totiž mytí rukou mýdlem a vodou může výrazně snížit riziko SARS během těhotenství.

3. Vysávání místnosti. I když je zima venku, 2-3 krát denně, je nutné důkladně vzduch v místnosti, ve které je těhotná žena nejvíce vystavena. Konec konců, teplý vzduch a vysoká vlhkost jsou příznivým prostředím pro reprodukci virů a bakterií, které způsobují ARVI. Ztěžuje život pro viry a usnadňuje život nastávající matce!

4. Příjem vitamínů. Vitaminové přípravky, zejména ty, které jsou speciálně určeny pro použití během těhotenství, významně posílí obranyschopnost organismu, čímž šetří těhotnou ženu z ARVI.

5. Snížení rizika infekce zvenčí. V tomto případě hovoříme o posílení imunity všech členů rodiny nastávající matky. Koneckonců, i když se těhotná žena často pokouší být na místech s velkými koncentracemi lidí, životem jejích dětí, rodičů, manžela jde obvyklým způsobem. Každý den chodí do školy, do mateřské školy nebo do práce, nakupují ve velkých obchodech, používají veřejnou dopravu - to znamená, že navštěvují místa, kde je ARVI s největší pravděpodobností nakažena.

Pro posílení imunity celé rodiny je ruský lék Derinat vhodný. Jeho použití mobilizuje lidskou imunitu k ochraně před virovými průniky. Tento lék má minimální vedlejší účinky a kontraindikace, je dobře snášen a je prodáván bez lékařského předpisu v mnoha lékárnách.

6. Snížení rizika infekce. Pokud je některý člen rodiny nastávající matky stále nemocný, je třeba přijmout nouzová opatření, aby se zabránilo nakažení. Můžete například použít speciální lékařské masky. Dobrými pomocníky při prevenci SARS během těhotenství jsou jemně nasekaný česnek a cibule, které jsou bohaté na fytoncidy. Je třeba je rozšířit do talířů a umístit do všech místností, kde je nastávající matka.

Jak ARVI začíná

Navzdory nejpřísnějším opatřením je pro těhotnou ženu velmi těžké chránit se před touto nemocí, zejména během epidemií. Proto je velmi důležité rozpoznat onemocnění ve velmi raném stadiu, aby bylo možné zahájit léčbu co nejdříve. To může snížit intenzitu onemocnění a několikrát snížit riziko všech druhů komplikací po ARVI.

Mezi první příznaky akutního virového respiračního onemocnění patří:

 1. Vzhled transparentního, hojného výtoku z nosu a nosní kongesce.
 2. Slabost, vznik pocitů "bolesti" ve svalech a kloubech.
 3. Bolesti hlavy, zpočátku mírné, pak horší.
 4. Ospalost.
 5. Horečka
 6. Kašel a bolest v krku se připojují k této "společnosti" asi druhý nebo třetí den.

Tipy pro odborníky

1. Pravidelně provádějte mokré čištění. Chcete-li volně dýchat, musíte zvýšit vlhkost v místnosti. K tomu můžete na baterii nebo vedle ní dát otevřenou nádobu s vodou.

2. Pravidelně větrejte místnost, aby nedošlo k průvanu.

3. Nohy musí být udržovány v teple. Doporučuje se nosit vlněné ponožky. Pozor! Když těhotenství není doporučeno horké vany. Je také zakázáno stoupat do horké vody, nohou a nohou, provádět horčinové zábaly. Takové postupy výrazně zvyšují riziko předčasných kontrakcí a krvácení.

4. Spánek by měl být dokončen během 7-8 hodin. Ujistěte se, že jste si před spaním vyčistili nos: dýchání musí být zcela volné. Je nutné používat spreje a kapky s vazokonstrikčními vlastnostmi s velkou opatrností a pouze podle pokynů lékaře.

Předávkování těmito léky může vést k bušení srdce a vysokému krevnímu tlaku.

5. Emocionální tělesný odpočinek je nesmírně důležitý pro těhotnou ženu, zejména během indispozice.

6. Můžete strávit aromaterapii. Nakupujte v lékárnách esenciální oleje v souladu s jejich činností. Borovice usnadňuje dýchání a eliminuje kašel, pelargónie léčí zánět ucha-hrdlo-nos, tymián má vykašlávací účinek.

Nepoužívejte esenci eukalyptu, zázvoru, verbeny, skořice, kafru, hřebíčku, yzopu, rozmarýnu. Mohou mít špatný vliv na tělo.

Přísady do potravin, skořice, zázvor, rozmarýn a hřebíček nejsou kontraindikovány.

7. Parní inhalace jsou velmi užitečné. Pro ně můžete použít bramborový vývar, odvar z máty, šalvěje, měsíčku, třezalku tečkovanou, heřmánek. Nyní je v prodeji mnoho již připravených inhalačních směsí pro elektrické inhalátory. Tento postup vám umožní zmírnit dýchání, zlepšit krevní oběh v sliznici horních cest dýchacích, stimulovat imunitní systém.

8. Jídlo během období nemoci by mělo být nasyceno bílkovinami a plné. Konzumované potraviny musí být snadno stravitelné. Silný kuřecí vývar s kořeny je velmi užitečný. Do své stravy přidejte vařené ryby a libové maso, čerstvé ovoce a ovoce.

Během tohoto období výrobky obsahující vitamín C (černý rybíz, brusinky, citrusové plody, borůvky, jablka, květák, špenát), zinek (luštěniny, drůbež, játra), kyselina listová (černý rybíz, melouny, luštěniny), brambory), jód (ryby a mořské plody). Jezte často, ale v malých porcích.

9. Pijte co nejvíce tekutiny, optimální množství denně je až 1,5-2 litrů. Je lepší mít kyselé nápoje, například čaj s citronem, brusinkami, ovocné nápoje z brusinek. Teplé mléko s malinovými plody nebo medem vám pomůže rychle se zahřát a aktivní pocení odstraní toxiny z těla.

Velmi užitečný je také čaj s černým rybízem, lipou, březovou mízou s mlékem, zeleným čajem. Minimalizujte sycené nápoje a kávu. Pokud stále onemocníte, nezoufejte. Nezapomeňte zavolat ošetřujícího lékaře doma, vzít si nemocenskou.

Nezapomeňte, že zdraví vašeho dítěte a vaše vlastní zdraví je mnohem důležitější než jakákoli vyšší moc při práci.

Jak léčit ARVI během těhotenství nastávající matce?

ARVI během těhotenství je velmi nebezpečný jev. Nedostatek léčby pro nachlazení nebo nesprávně zvolené léky může způsobit nepříjemné následky, počínaje zpožděním ve vývoji dítěte a končící potratem. Proto, když se objeví první známky onemocnění, měla by nastávající matka poradit s lékařem. Samoléčba, zvláště v časném těhotenství, se nedoporučuje, protože většina obvyklých léků je kontraindikována v prvním a druhém trimestru (do 21 týdnů, v některých případech i více).

Vysoká teplota

Horečka je jedním z hlavních příznaků nachlazení. Účinky tepla, od dehydratace až po intoxikaci těla, jsou všem známy. Samozřejmě, tyto procesy mohou poškodit nenarozené dítě.

Stejně jako v ostatních případech není nutné snižovat teplotu dříve, než dosáhne úrovně 38 stupňů. V budoucnu je nutné užívat antipyretika. Během těhotenství jsou přísně zakázány takové léky jako Aspirin, Analgin a kombinované léky (Coldrex, Fervex atd.). Jsou zvláště nebezpečné v prvním a druhém trimestru těhotenství (do 21 týdnů).

K odstranění tepla mohou nastávající matky užívat Paracetamol. Je však důležité mít na paměti, že léčba ARVI v těhotenství vyžaduje maximální zodpovědnost. Každý lék je schopen proniknout placentou k plodu a v raných fázích může způsobit různá zpoždění ve vývoji dítěte. Proto je nutné dodržovat dávky stanovené lékařem. Například v případě Paracetamolu můžete pít maximálně 3 tablety denně. V tomto případě by léčba měla trvat až 3 dny.

Další schválené léky (po konzultaci s lékařem) během prvního trimestru lze přičítat a Panadol. V některých případech se terapeutům doporučuje používat dětský analogický prostředek nápravy.

Je lepší nepoužívat tradiční metody ve formě tření vodkou, protože alkohol dokonale proniká kůží a může způsobit intoxikaci těla. V extrémních případech může být nahrazen octem nebo obyčejnými studenými obklady na hrudi, žaludku, pod lokty a koleny (v oblasti velkých tepen), na čele.

Rýma

Dalším příznakem, který téměř vždy nastane během zimy, je rýma. V raném stádiu těhotenství je přísně zakázáno léčit ji vazokonstrikčními činidly (Nazol, Naphthyzin a další)! Hlavní důsledky častého užívání těchto léků jsou porušení srdeční aktivity budoucího dítěte.

Je možné ošetřit rýmu v prvním trimestru fyziologickým roztokem (Aquamaris, Dolphin) nebo s pravidelným praním. Stejně jako u jiných léků, i po dobu až 21 týdnů, můžete použít Pinosol. Pouze musíte postupovat podle instrukcí a nářadí nepoužívejte více než 3krát denně.

Pokud není možné koupit farmakologický lék, může být do nosu vpraven roztok s vysokou koncentrací soli. Chcete-li to, musíte míchat 4 g produktu (asi lžička) ve sklenici vody. Nástroj pomáhá odstraňovat nafukování a otevírá nosní průchody pro přívod vzduchu.

Bolest v krku

Léčbu bolesti v krku v prvním trimestru (a v některých případech během těhotenství) je zakázáno mnoha léky. Hlavními z nich jsou různé spreje na bázi alkoholu nebo extraktu měsíčku nebo propolisu. Současně existuje poměrně málo povolených prostředků, s nimiž lze budoucí matku léčit bez ohledu na stáří gestace.

 1. Heřmánek. Rostlina má vynikající protizánětlivý účinek. Používá se ve formě infuzí pro kloktání. Vyměňte zařízení může být šalvěj nebo dokonce čistá voda se solí.
 2. Miramistin. Léčivo může být použito ve formě roztoku pro oplach nebo sprej. Účinné látky nepronikají placentou. S pomocí Miramistinu lze léčit bolest v krku i v prvním trimestru těhotenství. Účinně znamená as výskytem komplikací ve formě faryngitidy nebo angíny.
 3. Chlorhexidin. Použitý lék ve formě roztoku pro máchání. Stejně jako v předchozím případě nepronikne placentou a je zcela neškodný pro plod, proto jej lze použít od prvního trimestru. Účinný lék během zimy, bolesti v krku a faryngitidy.
 4. Lugol. Tento název dostal roztok jodidu draselného, ​​jodu a glycerinu. Nástroj může být použit pro bolest v krku při nachlazení a jiných onemocněních.
 5. Lízátka pro bolest v krku. V 21. a dřívějším týdnu je mnoho těchto nástrojů zakázáno. Nejbezpečnější skupina zahrnuje pastilky založené na přírodním enzymu lysozymu. Jako příklad můžeme připomenout léky jako Lizobact a Laripront. Mohou být použity 1-2 tablety až 4 krát denně.
 6. Falimint, doktore Mami. Tyto bonbóny lze také použít k odstranění bolesti v krku. Je však důležité dodržovat pokyny a používat je v extrémních případech (kdy se lechtání stane nesnesitelným a způsobuje těžké kašlání).

Kašel

Tento příznak zimy je nejtěžší porazit. Můžete léčit kašel několika léky:

 1. Coldrex Broncho. Lze užívat pouze po doporučení lékaře. V tomto případě by léčba přípravkem měla trvat co nejdříve.
 2. ACC, Gadelix, Doktor Mom (sirup). Léky jsou určeny k zkapalnění a urychlení odstranění sputa. Lze použít bez ohledu na délku těhotenství, avšak pouze pod dohledem lékaře.
 3. Lasolvan. Lék pomáhá rychle zbavit kašle, ale může být použit pouze od druhého trimestru těhotenství.

Kašel lze léčit inhalací. Během těhotenství se nejčastěji používají vařené brambory, solný roztok, heřmánkový odvar. S řadou esenciálních olejů je třeba být opatrnější, a pokud existuje taková příležitost, zcela opustit jejich použití. Většina z nich je velmi toxická a může způsobovat abnormality ve vývoji plodu nebo dokonce i blednutí těhotenství.

Lékaři často doporučují léčit kašel lidových prostředků. Během těhotenství je povoleno:

 • ohřívání mastí;
 • hořčičná omítka;
 • pepřová omítka;
 • teplé mléko s máslem a medem;
 • čaj z léčivých rostlin. V tomto případě jsou bylinky používány individuálně i ve sbírkách. Heřmánek, jitrocel, šalvěj a lipový květ jsou výborné pro kašel.

Neměli byste jíst příliš studené a teplé jídlo, křičet nebo mluvit příliš hlasitě, odpočívat na lůžku.

Zakázané léky a léčby

Kromě některých z výše uvedených nástrojů vylučuje léčba akutních respiračních infekcí během těhotenství použití mnoha dalších léků. V první řadě - to jsou antibiotika. Jejich použití se provádí pouze v případech extrémní nutnosti, pokud se objeví závažné komplikace. To bere v úvahu mnoho dalších faktorů, jako je přítomnost chronických onemocnění matky, doba trvání a povaha těhotenství, možná rizika pro plod a tak dále.

Skupina zákazů také zahrnuje různé stimulanty imunity, syntetické vitamínové doplňky, doplňky stravy, antivirotika.

Mnozí s výskytem příznaků SARS jsou zvyklí na stoupání nohou nebo na horkou koupel. Během těhotenství jsou oba tyto postupy kontraindikovány, protože mohou vést k potratu v raných stadiích a předčasnému porodu v pozdějším termínu. Maximální, co může budoucí matka udělat, je prostě udržet nohy v teple. K tomu stačí otřít nohy teplou mastí a nosit teplé ponožky.

V budoucnu by měla budoucí matka pozorněji sledovat své zdraví a věnovat zvláštní pozornost metodám prevence nachlazení.

Těhotenství a SARS

Léčba ARVI v těhotenství

Akutní respirační infekce patří mezi nejčastější onemocnění na světě. Až 95% respiračních infekcí má virovou povahu (ARVI). Každý rok je každý třetí obyvatel planety nemocný ARVI. Nejčastějšími komplikacemi ARVI jsou zánětlivé změny v dutinách nosníku a středním uchu.

Mezi vysoce rizikové skupiny patří děti, starší osoby a těhotné ženy. Podle různých autorů se akutní respirační virové infekce vyskytují u těhotných žen s frekvencí 55 až 82%.

Co je ARVI

Akutní respirační infekce jsou běžným názvem pro řadu infekčních onemocnění způsobených viry a bakteriemi a vyskytují se se symptomy poškození sliznic dýchacích cest (nos, hrtan, průdušnice, průdušky) a někdy s poškozením spojivky očí.

Pro akutní respirační infekce patří SARS, chřipka, parainfluenza, adenovirus, rhinovirové infekce a některé další infekce.

Infekce se vyskytuje u nemocných lidí. Hlavní cesta přenosu viru je ve vzduchu, ale je také možná infekce v domácnosti (nádobí, ručníky, hračky atd.), Stejně jako když slin kapky pacienta kašle nebo kýchání.

Inkubační doba trvá v průměru 2 až 7 dní. Virus vstupuje do sliznic horních cest dýchacích s prouděním vzduchu a je zaveden do epitelu (buňky vnější vrstvy sliznice), s endotoxinem, který způsobuje intoxikaci - otravu těla.

Mezi hlavní příznaky počátečního onemocnění patří obecná malátnost, slabost, kongesce nosu, rýma (rýma), kašel, slzení a někdy i bolesti hlavy a horečka. Tyto příznaky se nemusí objevit současně a neprojdou okamžitě. Některé, například kašel a nazální kongesce mohou zůstat až dva až tři týdny po vymizení hlavních symptomů.

První příznaky blížící se choroby mohou být někdy zachyceny při prvních přístupech. Poslouchejte pozorně sami. Máte-li ospalost, slabost, slabost, bolest v krku, jste podchlazený - musíte naléhavě pít horký čaj s citronem a medem, začít užívat vitamíny a... dobře spát. Dva nebo tři dny strávené v posteli mohou zázrak - a nemoc ustupuje.

Pozor! Neexistují žádné spolehlivé údaje o tom, že ARVI způsobuje infekci plodu a vede k malformacím plodu. Aby se však nemuseli bát, těhotná žena musí provést test PAPP v období 10-13 týdnů nebo prenatální screening v období 16-20 týdnů, stejně jako ultrazvukové vyšetření.

Léčba ARVI během těhotenství

Pokud jste stále nemocní, nezoufejte. Nezapomeňte zavolat ošetřujícího lékaře doma, vezměte si seznam nemocných. Nezapomeňte, že vaše zdraví a zdraví vašeho dítěte je důležitější než vyšší moc při práci.

Dobře známým výrazem je, že pokud léčíte chřipku, pak projde za 7 dní, a pokud není léčen, pak za týden. A bez ohledu na to, jak skeptický jste o nachlazení, nevěnujte pozornost této nemoci. Často, respirační infekce, které snadno pokračovaly před těhotenstvím stanou se závažnější, který je vysvětlen fyziologickými změnami, které nastanou v ženském těle během těhotenství.

S rozvojem akutních respiračních virových infekcí v těle těhotné ženy dochází k prudkému poklesu průtoku krve v systému matka-placenta-plod a potom je dítěti dodáváno méně kyslíku. Včasná léčba pomáhá předcházet rozvoji hypoxie plodu. Je také spolehlivě známo, že s komplikací těhotenství ORVI se frekvence předčasného těhotenství mírně zvyšuje.

Kompetentní odborné poradenství pomůže včas zvládnout onemocnění, předcházet komplikacím ARVI a také možné komplikace v průběhu těhotenství. Nejzávažnější pro stav těhotné ženy a vývoj plodu jsou respirační infekce s následným rozvojem bronchitidy a pneumonie.

Pozor! Sledování krevních a močových testů po akutní respirační virové infekci je povinné. Tyto analýzy jsou první, kdo signalizuje změny ve vašem těle.

Léčiva pro léčbu SARS

Moderní arzenál drog pro prevenci a léčbu SARS je velmi rozsáhlý. Aby se zabránilo akutním respiračním infekcím v období podzim-zima a jaro, používají se různé metody: očkování, podávání antivirotik a imunostimulačních léků. Většina těchto léků je však během těhotenství kontraindikována. Antibiotika se používají pouze v případě komplikovaného průběhu akutních respiračních virových infekcí u těhotných žen, proto by měl být předpis na antibakteriální léčivo přiměřený. V každém případě se bere v úvahu riziko užívání antibakteriálního léčiva, pravděpodobnost jeho dopadu na vývoj orgánů dítěte, přítomnost chronických onemocnění u matky, trvání těhotenství atd.

Chcete-li chránit své blízké a snížit riziko akutních respiračních infekcí v rodině, můžete se poradit se svým lékařem a vyzvednout vakcíny proti chřipce a antivirotika pro prevenci akutních respiračních infekcí.

Pokud SARS u těhotných žen předepisuje také symptomatická léčiva (antitusikum, vykašlávání, léky na nachlazení), vitamínové komplexy, homeopatické léky. Aromaterapie, parní inhalace, fyzioterapie jsou široce používány.

Pozor! Dámy, nemysli si. Během těhotenství může být užívání léků předepsáno pouze ošetřujícím lékařem a musí být zohledněn jejich možný vliv na plod.

V poslední době se při prevenci a léčbě nekomplikovaných forem akutních respiračních virových infekcí u těhotných žen dává přednost homeopatickým přípravkům. To je způsobeno tím, že tyto léky nemají prakticky žádné kontraindikace a nezpůsobují závislost.

Doktorova rada pro ARVI

 1. Pravidelně větrejte místnost, ale vyhněte se průvanu.
 2. Proveďte mokré čištění místnosti. Pro snadnější dýchání je třeba zvýšit vlhkost v místnosti. Na baterii nebo na baterii položte otevřené nádobí s vodou.
 3. Nohy musí být udržovány v teple: noste teplé vlněné ponožky.

Pozor! Teplé koupele během těhotenství se nedoporučují. Také není nutné stoupat nohy a holeně v horké vodě, držet hořčicové zábaly kolem nohou. Tyto postupy zvyšují riziko krvácení a předčasných kontrakcí.

 1. Pro těhotnou ženu je mír fyzický a emocionální, zejména v období indispozice.
 2. Spánek by měl být dostatečný, až 7-8 hodin, a kompletní. Ujistěte se, že si před spaním vyčistíte nos: dýchání by mělo být volné. Je nutné používat kapky, spreje s vazokonstrikčními vlastnostmi s opatrností. Předávkování těmito léky může vést k vysokému krevnímu tlaku a rychlému tepu srdce (tachykardii).
 3. Užitečná inhalace páry. Pro inhalaci použijte bramborový odvar, odvar z heřmánku, máty, šalvěje, heřmánku, měsíčku a listů třezalky. Nyní existuje také mnoho hotových inhalačních směsí pro elektrické inhalátory. Vdechnutí vám umožní zmírnit dýchání, stimulovat imunitní systém, zlepšit krevní oběh v sliznici horní části dýchacích cest.
 4. Můžete také strávit aromaterapii. Vyberte si přírodní esenciální oleje v lékárnách podle jejich tradičních efektů. Geranium eliminuje zánět ucha-nos-krk, borovice eliminuje kašel a usnadňuje dýchání, tymián má vykašlávací účinek. Nepoužívejte esenci vervainy, eukalyptu, zázvoru, kafru, hřebíčku, rozmarýnu, yzopu, skořice. Mohou mít nežádoucí účinky na tělo. Jako potravinářské přísady zázvor, hřebíček, rozmarýn, skořice nejsou kontraindikovány.
 5. Pijte dostatek tekutin - až 1,5-2 litrů denně. Je lepší mít kyselé nápoje, například brusinky, brusinkové ovocné nápoje, čaj s citronem. Teplé mléko s medem nebo malinovými plody vám umožní zahřát se, aktivní pocení pomůže odstranit toxiny z těla. Také užitečný je zelený čaj, čaj s lipou, černý rybíz, březová míza s mlékem. Minimalizujte příjem kávy, sycené nápoje.
 6. Jíst těhotnou ženu během období nemoci by mělo být úplné, bohaté na bílkoviny. Výrobky musí být snadno stravitelné. Silný kuřecí vývar s kořeny je velmi užitečný. Přidejte k jídlu vařené libové maso a ryby, zeleninu a čerstvé ovoce. Potraviny obsahující vitamín C (citrusové plody, černý rybíz, brusinky, borůvky, jablka, špenát, květák atd.), Zinek (játra, drůbež, fazole), kyselina listová (meloun, černá rybíz, brambory, luštěniny), jód (mořské plody a ryby). Jezte často a v malých porcích.

Některé příznaky ARVI a jak s nimi zacházet během těhotenství

Kašel je jedním z nejčastějších příznaků onemocnění dýchacích cest. Kašel je suchý (bez sputa) a mokrý (se sputem). Produktivní kašel, který odstraňuje sputum, je součástí procesu hojení ARVI. Když je kašel doprovázen nadměrným sputem, je nutné pomoci si odstranit "nežádoucí materiál", který dráždí sliznici. K tomu jsou předepsány expektoranty.

Alternativní medicína nabízí mnoho různých receptů, například:

 1. 1 polévková lžíce. lžíce medu, šťáva z 1 citronu, 2 čerstvá vejce, sklenka vařené vody. Smíchejte med, vejce a citron, nalijte vařící vodu, znovu promíchejte. Pijte během dne několik sipů každou hodinu.
 2. Otřete zralé banány přes síto a dejte je na pánev s teplou vodou v poměru 2 banány na 1 šálek vařené vody s 2 lžičkami cukru, zahřejte a pijte tuto směs, když kašlete.
 3. Při kašli je užitečné jíst cibuli, pečené na másle a smíchané s medem.
 4. 1 sklenici vodního džusu a 1 polévková lžíce. Míchejte lžíci medu a přidržte oheň až do varu, vyjměte, ochlaďte. Pijte 3krát denně několikrát denně před jídlem.
 5. Take stejně ovoce malin a bylin oregano. 1 polévková lžíce. lžíce směsi v 1 šálku vařící vody, nechte po dobu 20 minut. Broth pije jako čaj a horký. Můžete přidat lžíci medu.
 6. V 0,5 šálků horkého mléka přidejte 0,5 šálky minerální vody Borjomi s plynem. Pijte v malých doušcích.

Suchý kašel může být zmírněn, pokud neustále změkčujete hrdlo pomocí speciálních cukrovinek nebo teplých nápojů. Můžete si vzít odvar z fíků - 100 g sušeného ovoce nalít 2 šálky horké vody (nebo mléko), vařit na nízké teplo po dobu 15-20 minut. Trvejte na 2-3 hodinách. Take 0,5 šálky 2-3 krát denně.

Rýma obvykle začíná pocitem sucha a pocitem pálení v nose, kýcháním a někdy i bolestí hlavy, celkovou nevolností a slabostí. Pak je nosní výtok (rhinorrhea), dýchání je obtížné. Nedostatečná léčba může vést k komplikacím, jako je sinusitida, frontální sinusitida, etmoiditida, méně často spenoiditida.

 1. Heřmánek květiny vařit vařící vodu. Napětí, nechte vychladnout. Odkapejte 2-3 kapky do každé nosní dírky.
 2. Při nachlazení je vhodné odvar z jahod nebo malin. Vezměte 100 g čerstvých nebo suchých jahod a malin, nalijte je dvěma sklenkami vody a vařte po dobu 5 minut. Odvar se provádí 2-3 krát denně a vždy v noci. Doporučuje se současně parní inhalace: nalijte do vařiče trochu vroucího vývaru a dýchejte, potřete ručníkem. Vdechování páry by mělo být příjemné a nespalit obličej.
 3. Pro bolesti v nose, uších a hlavě, ředkev šťáva se vnikne do nosu nebo tampony s ředkvičky šťávy jsou vstřikovány. Čerstvé ředkvičky šťávy se získává tímto způsobem: řez v kořenu, po 15-20 minut bude naplněn šťávou. Pro zrychlení šťávy můžete do prohlubně umístit cukr nebo sůl.

Bolesti hlavy, horečka mohou doprovázet chlad a jiné akutní respirační onemocnění charakteristické pro období podzim-zima. V tomto ohledu mnoho komplexních přípravků obsahuje analgetické a antipyretické složky. Nezávislé užívání těchto léků je však nebezpečné. Například aspirin je kontraindikován (zejména po dobu 32 týdnů), protože zvyšuje riziko krvácení matky a plodu. Proto, s výskytem těchto příznaků, je nutné se poradit s odborníkem. Bolest hlavy sama o sobě v nepřítomnosti nevolnosti a zvracení nemá nepříznivý vliv na těhotnou ženu a plod.

Léčba ARVI u těhotných žen

✓ Článek ověřený lékařem

Těhotenství není jen šťastná čekací doba pro dítě, ale také doba, kdy je ženské tělo vystaveno velkému zatížení. Z tohoto důvodu je imunita významně snížena, což vede k možným nachlazením, včetně ARVI. Podle dostupných údajů z celkového počtu těhotných žen trpí podobným onemocněním 82% všech žen. Vzhledem k tomu, že jakákoli choroba může způsobit nenapravitelné poškození těla plodu, je nutné pečlivě vybrat léčbu a podat ji pod dohledem ošetřujícího lékaře.

Léčba Orvi pro těhotné ženy

Příznaky ARVI

Nemoci můžete rozpoznat řadou příznaků, které neumožňují zaměnit ji za něco jiného:

 • slabost v celém těle i po řádném spánku a odpočinku;
 • ucpání nosních dutin, které je odstraněno pouze při použití speciálních lékařských přípravků;
 • kašel na hrudi nebo krku;
 • slzení, které se zvyšuje s kašlem a kýcháním;
 • přetrvávající rýma, která je intenzivní a podobná alergiím;
 • subfebrilní tělesná teplota do +37,5;
 • ospalost, ale nespavost může pacienta trápit;
 • svědění a bolest v krku a hrtanu;
 • konstantní plivání hlenu.

Příznaky chladu a chřipky

Některé z těchto příznaků, například kašel v krku, mohou doprovázet těhotné ještě několik týdnů. Vezměte si v tomto případě drogy nepotřebují dost pít teplý čaj a dodržovat spánek a odpočinek.

Pozor! Pokud se při prvních příznacích, než teplota vzroste, začne boj s onemocněním, bude možné vyhnout se silnému rýmu, proniknutí hlenu do průdušek a komplikacím pro plod. Léčba v tomto případě bude trvat 3-5 dnů bez antibiotik.

Následky infekce během těhotenství

 1. Malformace. To je obzvláště děsivé dostat nemocný s nachlazení až do 20. týdne, kdy jsou všechny tkáně a tělo systémy jsou stavěny. Viry a bakterie mohou posílit nebo zpomalit růst, což v obou případech vede k závažným patologiím. Kromě toho může nachlazení výrazně snížit imunitu dítěte, což způsobí problémy v budoucnu.
 2. Spontánní potrat. Podle dostupných údajů, přibližně 15% těhotenství skončilo potratem kvůli porážce mateřského těla ARVI. Tato možnost existuje až 16 týdnů. Zvláště často se vyskytuje v období od prvního do šestého týdne, kdy si žena stále nemůže být vědoma následného pojetí, ignorovat nemoc nebo používat agresivní léky.
 3. Včasné porod a těžké krvácení. Vzhledem k oslabené ochranné funkci se orgány již nemohou vyrovnat se zátěží, což vyvolá brzký rozvoj pracovní aktivity. Proces bude doprovázen velkou ztrátou krve, a tam bude pravděpodobnost nouzového císařského řezu.

Prevence SARS v těhotenství

Pozor! SARS ve třetím trimestru bez řádné léčby může vést k infekci plodu během porodu, což může způsobit nebezpečné procesy v mozku a tkáních již narozeného dítěte.

Léčba krku s ARVI léky

Šestiúhelník

Hexorální aerosol pomáhá v boji proti zánětlivým procesům v dutině ústní, hltanu, krku a hrtanu

Léčivo je dostupné ve formě aerosolu. Nástroj dokonale pomáhá v boji proti zánětlivým procesům v ústní dutině, hltanu, krku a hrtanu. Navíc má antiseptický účinek, který zabraňuje růstu bakterií a škodlivých bakterií. Pomáhá rychle odstranit bolest, otok a zjednodušuje proces polykání. Hexoral lze použít pouze dvakrát denně, v závažných případech je povoleno zvýšit dávky na čtyři. Průběh léčby obvykle trvá pět dní, pokud během této doby nebylo možné dosáhnout minimálního výsledku, je nutné lék změnit.

Ingalipt

Složení léčivého přípravku zahrnuje éterické oleje, na které by mělo být rozhodně kontrolováno alergie. Je lepší použít lék od druhého trimestru, ale může být použit během prvních dvanácti týdnů, pokud existují skutečné indikace. Ingalipt obsahuje eukalyptus, máta a další antiseptické a protizánětlivé látky. Je nutné použít prostředky na jednu injekci jednou nebo dvakrát denně. Ve složité formě umožňují zvýšení dávky na tři injekce. Průběh terapie je individuální, pokud do tří dnů nedojde ke zlepšení, stojí za to si vybrat jiný lék.

Pozor! Při použití aerosolů se ujistěte, že jste si při aplikaci injekce podrželi dech. Náhodné vdechování par může způsobit bronchospasmus.

Léčba rýmy ARVI

Pinosol

Formy uvolnění Pinosolu

Plně přírodní produkt, který obsahuje velké množství esenciálních olejů. Mezi složky této drogy patří máta, borovicový extrakt, eukalyptový olej a komplex vitaminů. Naneste Pinosol by měl být dvakrát denně, jedna nebo dvě kapky v každé nosní dutině. Průběh terapie může být 7-10 dnů. Je nutné používat lék s opatrností u těhotných žen, které jsou alergické na léky a esenciální oleje. Před instilací důkladně vyfoukněte nos tak, aby látka pronikala dostatečně hluboko.

Nazivin

Sprej Nazivin pro léčbu rýmy během těhotenství

Pro léčbu se používají kapky určené k terapii proti běžnému nachlazení od prvního dne života dítěte. Lék se nechá aplikovat dvakrát denně, dvě kapky v každém nosním průchodu. Pokud dojde k silnému přetížení, můžete dávku zvýšit na tři instalace. Někdy lék vyvolává otoky nosních dutin, pokud se to stane, musíte okamžitě ukončit léčbu.

Aquamaris

Forma vydání Aquamaris

Bezpečný nástroj, který mohou používat i malé děti. Aquamaris by se měl používat jako kapka nebo jako mycí prostředek. Lék se v každé nosní dutině vmíchá třikrát až čtyřikrát denně, dvě kapky. Jako mycí prostředek musíte nejprve odkapávat pět kapek a poté důkladně vyfouknout nos z nahromaděného hlenu. Musíte postup opakovat dvakrát nebo třikrát. Po tom, můžete také pohřbít všechny terapeutické kapky, stejný Pinosol.

Pozor! Při použití kapek se doporučuje aplikovat je pouze v noci, pokud je přítomen normální nosní dýchání. Pokud je přetížení trvalé, můžete lék použít doporučený početkrát.

Léky pro akutní respirační virové infekce způsobené suchým kašlem

Mukaltin

Prášky proti kašli Mukaltin z extraktu kořenů Altea

Lék je vhodný pro použití od prvního dne těhotenství. Lék je vyroben z kořenového extraktu z Althea. Těhotným ženám se doporučuje užívat jednu tabletu před hlavním jídlem třikrát denně. Pokud tato dávka nedává skutečný výsledek během prvních tří dnů, dávka se může zvýšit. Pokud je stav špatný nebo se zhoršuje, lék se zruší. Délka léčby může být od jednoho do dvou týdnů, protože průběh je určen pouze terapeutem, podle aktuální a minulé historie těhotné ženy.

Stotussin

Lék Stoptussin kašel

Léčivo je dostupné ve formě sirupu, který zahrnuje takové užitečné expektorační bylinky jako tymián, jitrocel a tymián. Doporučuje se užívat lék z druhého trimestru, 2,5 ml dvakrát denně. Délka léčby může být od pěti do sedmi dnů. Návod na léčivo obsahuje kontraindikaci pro podávání přípravku Stoptussin během těhotenství, ale mnohaleté zkušenosti prokázaly možnost jeho použití v přísné lékařské kontrole.

Pozor! Složení Stoptussina zahrnuje med. Těhotné ženy, které jsou alergické na jakýkoli včelí produkt, je zakázány používat. V přítomnosti potravinové alergické reakce by měl být lék podáván v minimálních dávkách.

Léky na mokrý kašel během těhotenství

Gedelix

Gadelix sirup proti kašli

Lék je předepsán těhotným ženám s jakýmkoliv druhem kašle, ale zejména často v přítomnosti mokrého. Gadelix se vyrábí ve formě sirupu. Doporučuje se používat přípravek v pediatrických dávkách, zejména v prvních dvanácti týdnech. Dávkování: 2,5 ml účinné látky jednou denně. Při těžkém onemocnění můžete lék použít v 5 ml účinné látky. Klasický průběh léčby je 5-7 dnů, pokud je z léčby zřejmý výsledek.

Bronchipret

Bronchipret sirup proti kašli nemá téměř žádné vedlejší účinky.

Složení léčivého přípravku zahrnuje tymián a břečťan, je k dispozici ve formě sirupu. Doporučuje se užívat lék s 3,2 ml účinné látky jednou denně. Klasická doba léčby je pět dní, kurz je možné prodloužit na jeden týden. Lék vykazuje dobré výsledky a nemá téměř žádné vedlejší účinky.

Snížení teploty během těhotenství

Během těhotenství lze teplotu užívat pouze s paracetamolem. Dávka léčiva určuje pouze ošetřujícího lékaře, protože účinná látka ovlivňuje ledviny, což může způsobit problémy s těhotenstvím. V některých případech může terapeut povolit takové léky jako Panadol a Efferalgan. Obvykle se podává jedna tableta jednou denně. Navíc byla odstraněna bolest hlavy. Trvání léčby je způsobeno zdravotním stavem pacienta.

Pozor! Pokud se teplota začne rychle zvyšovat, doporučuje se, aby byla těhotná žena hospitalizována. To je nezbytné z důvodu možného potratu, úmrtí plodu v děloze a vývoje nebezpečných vad.

Náklady na léky

Pozor! Všechny uvedené léky mají analogy. Ale vzhledem k malým rozdílům ve složení jejich přijímání může být nebezpečné v každém období těhotenství. Pokud Vám lékárník nabídne koupit podobný výrobek, přečtěte si pozorně návod a přečtěte si doporučené dávkování.

Tradiční metody léčby SARS během těhotenství

Proti bolestem v krku

Kloktání má další antiseptický účinek a zmírňuje zánět.

250 ml teplé vařené vody musí být zředěno 2 g soli, je lepší vzít si moře. Má další antiseptický účinek a zmírňuje zánětlivý proces. Kloktání tímto způsobem je nutné tři až šestkrát. Průběh léčby je až do úplného vyléčení, obvykle úleva přichází na druhý den. Namísto soli si můžete vzít stejné množství sody a přidat do vody několik kapek roztoku jódové lékárny. Potřebují kloktat třikrát nebo čtyřikrát.

Proti zvýšené teplotě

Jablko kompotoval skvělého pomocníka v horku

Během těhotenství, obvyklé jablko kompot pomáhá s teplem. K přípravě se vaří jeden litr vody a přidá se 100 g sušených jablek jakéhokoliv druhu. 10 minut po varu se pánev vypne, přikryje se pevným víčkem a podá se po dobu jedné hodiny. Poté, co během dne musíte pít všechny kompoty. To lze léčit tímto způsobem po dobu 1-2 dnů, ale je důležité, aby teplota nerostla. Pokud během dne nebylo možné ani mírně snížit horečku, stojí za to užívat léky.

Proti kašli

Použití tohoto nástroje je nutné pouze během počátečního vývoje symptomů. 250 ml teplé vařené vody musí být zředěno lžičkou medu. Pečlivě promíchávejte ingredience, produkt se opije v malých doušcích. Doporučuje se pít takový čaj v posteli a okamžitě jít spát. Med zmírní křeč, bude mít antiseptický a protizánětlivý účinek. Můžete si vzít lék až do úplného uzdravení.

Video - Jak a jak léčit ARVI u těhotných žen

Studená prevence

K ochraně sebe a svého těla musí těhotná žena dodržovat řadu tipů:

 • opláchněte ústa heřmánkovým odvarem po každém návratu domů, musíte vzít lžíci rostliny s 250 ml vody a přivést do varu;
 • ujistěte se, že si umyjete ruce mýdlovou základnou, a musíte opláchnout nejen kartáč, ale i lokty;
 • brát vitamínové komplexy, ale pouze na doporučení ošetřujícího lékaře, aby nedošlo k hypervitaminizaci;
 • Ve večerních hodinách opláchněte nosní dutiny fyziologickým roztokem, Aquamaris odstraní všechny bakterie;
 • vzduchu každých několik hodin;
 • vykonávat fyzickou námahu.

Jak si umýt nos

Pozor! Pokud je v rodině těhotné ženy někdo nemocný, je ve stejné místnosti s pacientem, musí mazat nosní dutiny oxolinovou mastí. Totéž platí, když chodíte venku v chladném a vlhkém období.

Nezapomeňte, že samoléčba při přepravě dítěte je velmi nebezpečná. Je lepší ještě jednou navštívit terapeuta, který může najít nejefektivnější a šetrné zacházení. Dodržováním doporučení specialisty nemůže i vaše silné dítě poškodit ani silnou infekci.

Líbí se vám tento článek?
Ušetřete, abyste neztratili!