Jak užívat Kagocel: před jídlem nebo po jídle?

Při předepisování léků vás lékaři obvykle varují, kdy je pít. Pokud lékař neřekl, vezměte si přípravek Kagocel před jídlem nebo po jídle, pak můžete zjistit příslušné informace z návodu k použití. Účinnost jejich činností totiž může záviset na době užívání léků.

Účinek na tělo

Odborníci farmakologického průmyslu dosud nevyvinuli léky, které by mohly zničit všechny viry v těle. Mnozí se proto domnívají, že antivirotika jsou neúčinná. Činnost některých léků však není zaměřena na zničení virů, ale na stimulaci obrany těla.

Kagocel se vyrábí syntézou ve vodě rozpustných karmoxymethylcelulosy a polyfenolických sloučenin bavlníkových semen. Proto ve složení Kagocella existují rostlinné složky. Aktivní složky přípravku Kagocel při požití bez ohledu na potraviny aktivují produkci pozdních typů interferonu (α a β). Pod jejich vlivem:

 • zvýšená imunitní reakce;
 • zabraňuje procesu další reprodukce virů;
 • původci infekčního onemocnění jsou zničeni;
 • je varována další progrese onemocnění.

Mnoho lidí chce přijít na to, zda užívat přípravek Kagocel před jídlem nebo po něm, aby se zabránilo možnému zhoršení účinnosti léku. Některé léky nemohou být po jídle konzumovány, protože dostat se do trávicího ústrojí s jídlem jsou horší vstřebané. Jiné léky by neměly být užívány na lačný žaludek kvůli dráždivému účinku na zažívací orgány.

Maximální koncentrace interferonu v krvi je pozorována pouze 2 dny po užití léku. I když ve střevě je jejich největší produkce pozorována již po 4 hodinách. Mnozí se domnívají, že taková akce by byla, kdyby Kagocel vzal před jídlem. Oficiální údaje o vztahu mezi produkcí interferonu a užíváním drog před nebo po jídle však nejsou k dispozici.

Pravidelné léky přispívají k tomu, že se maximální množství účinné látky hromadí v lymfatických uzlinách a slezině. Pod vlivem léčiva se interferony produkují ve fibroblastech, endotheliových buňkách, granulocytech, lymfocytech.

Trvání terapeutického působení trvá 96-120 hodin. Aby se však dosáhlo požadovaných výsledků léčby, je nutné začít užívat lék nejpozději 4 dny po nástupu prvních příznaků chřipky nebo ARVI.

Způsob použití

Použití Kagocel je nezbytné v souladu s doporučeními lékaře nebo s údaji uvedenými v návodu k použití. Pokud pijete Kagocel správně, můžete urychlit zotavení.

Průběh léčby trvá 4 dny. Dospělí musí během této doby vypít 18 tablet. Po 1 a 2 dnech užívejte 6 tablet denně, toto množství je rozděleno do 3 krát. Ve dnech 3 a 4 stačí užít 1 tabletu třikrát denně.

Pro děti ve věku 3-6 let postačí pro léčbu 6 tablet. Za 1 a 2 dny musíte vypít 1 tabletu ráno a večer, 3. a 4. den - 1 den.

Pokud je dítě starší než 6 let, pak 1 a 2 dny podejte 1 tabletu 3x denně. Ve 3. a 4. den stačí pít 1 kus dvakrát denně.

Doporučuje se užívat pilulky orálně, polykat je celé. Žvýkat, rozpouštět, míchat s jídlem nebo držet po dlouhou dobu v léku ústní dutiny není nutné. Kagocel omyjte velkým množstvím vody. Podle standardních doporučení byste měli spolu s tabletkou vypít 1 sklenici kapaliny.

Výrobce udává, že doba jídla není důležitá pro ošetření. Podle zavedených standardů, stejně jako u jiných tabletových přípravků, se doporučuje pít Kagocel 2 hodiny po jídle. To vám umožní chránit gastrointestinální trakt před negativními účinky léků a zajistit nejrychlejší absorpci účinných látek. Můžete také pít lék hodinu před jídlem.

Jako preventivní opatření by měl dospělý Kagocel užívat 2 tablety ráno a večer, bez ohledu na dobu jídla. Děti potřebují 1 tabletu denně. Po 2 dnech vstupu je přestávka na 5 dní.

Indikace pro použití

Lékaři doporučují pít Kagocel, bez ohledu na jídlo pro takové nemoci:

Používejte jej k prevenci infekce u nachlazení u dospělých a dětí. Jako preventivní opatření je povoleno užívat tablety podle schématu doporučeného výrobcem po dobu několika měsíců. Pacient má právo užívat Kagocel před jídlem nebo po jeho rozhodnutí. Pokud máte problémy se zažívacími orgány, je lepší pít léky po jídle. Pokud neexistují žádné související nemoci, pak si každý pacient může zvolit čas na užívání přípravku Kagocel.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/kagocel__8916
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=91c34441-e4a8-4d50-b1bd-03a3bc8e3523t=

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Jak pít Kagocel

"Kagocel" - obecné informace

Lék po podání tvoří pozdní interferon, jehož buňky mají vysokou antivirovou aktivitu. Antivirová látka nemá vysokou toxicitu a vlastnosti, které by se mohly hromadit v těle. Část lékových složek není mutagenní, karcinogenní a teratogenní. Lék také nezpůsobuje žádné patologické změny uvnitř plodu během těhotenství.

Při užívání "Kagocel" účinnosti přichází, pokud je léčba předepsána nejpozději čtvrtý den od vzniku prvních příznaků onemocnění. Pro preventivní účely se léčivo používá kdykoliv a bezprostředně po živém kontaktu s infekčním agens. Při nežádoucích účincích se mohou objevit alergické reakce. Lék je kontraindikován u dětí do 6 let a se zvýšenou individuální citlivostí na složky "Kagocel". I když je lék netoxický, je také kontraindikován během těhotenství. "Kagocel" může být užíván společně s dalšími imunomodulátory, antivirotiky a antibiotiky.

Jak si vzít "Kagocel"

Lékař pro léčbu akutních respiračních virových infekcí a chřipky u dospělých pacientů je povinen užívat dvě tablety 3x denně v prvních dvou dnech onemocnění. V následujících dvou dnech byste měli aplikovat 1 tabletu třikrát denně. Délka léčby je 4 dny. Terapie vyžaduje 18 tablet antivirového léčiva. Při léčbě herpesu se doporučuje užívat dvě tablety přípravku Kagocel třikrát denně. Průběh léčby je 5 dnů. Stačí 30 tablet. Prevence akutních respiračních infekcí a chřipky se provádí v sedmidenních cyklech. Dva dny užívejte 2 tablety 1 krát denně, pak si vezměte přestávku po dobu 5 dnů. Doba trvání profylaktického kurzu je od jednoho týdne do několika měsíců.

U dětí ve věku 6 let a starších terapeut předepíše následující léčebný režim: první dva dny užívejte 1 tabletu třikrát denně a další dva dny 1 tabletu jednou denně. Délka léčby je 4 dny. Pro tento kurz bylo potřeba 10 tablet. Pro profylaktické účely SARS a chřipky se také používá sedmidenní cyklus. První dva dny aplikujte 1 tabletu jednou denně, přestávku po dobu pěti dnů, pak v případě potřeby cyklus opakujte znovu.

V případě předávkování lékem pijte dostatek tekutin. Lékárny jsou k dispozici bez lékařského předpisu. Výrobce Kagocella je ruská společnost Nearmedic.

Kagocel, jak se před jídlem nebo po

Kagocel po jídle nebo před jídlem? Chápeme společně

V lékařském prostředí neskončí kontroverze o antivirotikách. Účinnost léků na SARS a chřipku není 100% prokázána, protože existuje nespočet virů, které neustále mutují a přizpůsobují se lékům. Kagocel je vývoj ruské společnosti Nearmedic. Hlavní terapeutickou funkcí antivirových tablet je stimulace tvorby interferonu v těle. Kagocel je často předepisován nejen pro léčbu respiračních infekcí, ale také při léčbě herpesu. Má lék ospravedlnit své náklady a jak porozumět obtížnému režimu?

Kagocel: mechanismus účinku léků

Když patogenní viry vstoupí do těla, buňky začnou produkovat specifické proteiny: interferony. Postupně se hromadí v těle, bojují s infekcí. Zvýšení teploty ukazuje, že produkce interferonu je v normálním režimu.

Účinná složka Kagocelu sestává z komplexní sodné soli, která se získá syntetizací polyfenolu bavlny a karmoxymethylcelulosy. Působení složky je založeno na stimulaci produkce obranných buněk a destrukci kolonií patogenních virů.

Pod vlivem Kagocelu v těle rychle roste počet lymfocytů, granulocytů, makrofágů, endotelových buněk určených k boji proti virům.

Lék plní několik funkcí:

 • antimikrobiální
 • antivirový
 • radioprotektivní
 • imunomodulační

K maximálnímu hromadění interferonu dochází na konci 48 hodin po požití první dávky, taková koncentrace ochranných buněk cirkuluje v krvi po dobu 5 dnů. Střevo však absorbuje účinnou látku Kagocel po konzumaci první tablety již po 4 hodinách.

Složení Kagocelu obsahuje další složky: stearát vápenatý, bramborový škrob, laktózu s přímou kompresí. Po 24 hodinách se základní látka léčiva hromadí hlavně v játrech. Téměř 90% dávky léku se vylučuje střevem týdně po použití.

Složky imunomodulačního léku nemají mutagenní nebo teratogenní účinek na vnitřní orgány (ale pouze pokud jsou pozorovány), látky ve složení léčiva nejsou toxické.

Hlavním úkolem Kagocelu je produkce interferonových buněk pozdního typu.

Zjistěte, co je to lék Kagocel, poučte se z tohoto videa.

Jaké jsou vedlejší účinky a kontraindikace?

Použití přípravku Kagocel není v rozporu s příjmem jiných antivirotik, zvyšuje účinek antibiotik a je kombinováno s imunostimulačními léky.

Existuje však kategorie osob, kterým je léčivo kontraindikováno:

 • děti mladší 3 let - reakce dětského těla v tomto věku na imunomodulátor je nepředvídatelná a vědci ji málo zkoumají;
 • těhotenství a kojení - dostat se do krevního oběhu do placenty je nepřijatelné z důvodu možného rizika spontánního potratu;
 • novorozenec, aktivní složka Kagocelu může nést hrozbu vývojových postižení;
 • intolerance glukózy;
 • deficience laktázy;
 • přecitlivělost na jednu ze složek léčiva;
 • intolerance laktózy.

Vzácně, ale zaznamenány případy alergické reakce na Kagocel. Nejčastěji se u pacientů vyvine červená vyrážka, svědění kůže, pocit brnění. Zvýšení dávky bez lékařského dohledu zvyšuje pravděpodobnost předávkování. Pak je tu nevolnost, bolest žaludku, někdy závratě, bolesti hlavy a slabost.

V tomto případě je nutné uměle vyvolat zvracení a propláchnout žaludek velkým množstvím tekutiny. Stejná reakce je možná po použití tablet, které vypršela. Kagocel by měl být skladován při teplotě ne vyšší než 25, na místě, kde přímé sluneční světlo neproniká.

Během užívání přípravku se doporučuje nepít alkohol. Současné užívání alkoholu a Kagocelu může zhoršit projevy respirační infekce: snížená koncentrace pozornosti, zvýšená ospalost, slabost, zhoršená koncentrace.

Alkohol se doporučuje užívat 5 dní po vysazení léku.

Základní pravidla pro používání Kagocelu

Terapeutického účinku léku je dosaženo pouze v případě, že je užíván nejpozději 4 dny od okamžiku onemocnění. Doporučuje se pít první pilulku ihned po nástupu jednoho z příznaků virové infekce.

Otázka je považována za kontroverzní, je rozdíl: pít Kagocel po jídle nebo před jídlem? V oficiálních pokynech pro léky zvláštní pokyny nejsou k dispozici, pak je doba užívání pilulky na tom nezáleží. Pokud se budete řídit standardními pravidly užívání léků, je lepší pít tablety hodinu nebo dvě po jídle, aby nedošlo k poranění sliznice žaludku.

Průběh Kagocelu u akutních forem virové infekce, chřipky je 4 dny. Celkem pro kurz musíte vypít 18 tablet. Během prvních dvou dnů musíte vypít 2 tablety ve třech dávkách. Zbývající dva dny dávkování léku: 1 tableta třikrát denně.

Pro profylaktické účely se léčivo používá ve stadiích po dobu 7 dnů. Během prvních 48 hodin je nutné vypít dvě tablety 1 krát denně. Poté následuje 5denní přestávka. Profylaktický režim by měl být koordinován se svým lékařem.

Dávkování u dětí je rozděleno podle věku dítěte a účelu příjmu:

 • pro preventivní účely se léky ARVI užívají jednou týdně - dva dny, 1 tableta a 5denní přestávka (jako u dospělých se mohou cykly opakovat);
 • děti od 3 do 6 let - dvakrát denně, jedna tableta, poté dva dny 1 tableta 1 krát denně;
 • děti od 6 let - třikrát denně, jedna tableta, poté dva dny, 1 tableta dvakrát denně;

Lék je zakázáno žvýkat nebo rozpouštět, tablety se nedoporučují po dlouhou dobu udržovat v ústech. Doporučuje se pít pouze vodu.

Stojí za zmínku, že Kagocel není antibiotikum, obsahuje syntetické deriváty přírodních složek, nepůsobí proti silným bakteriálním infekcím.

Užívání léku k léčbě herpesu

95% obyvatel Země je považováno za nositele viru herpes. Jakmile se dostane do těla, virus tam zůstane navždy. Ve většině případů člověk bojuje s virem herpes simplex, který je rozdělen do dvou typů. První proniká do těla nejčastěji v dětství a projevuje se vyrážkami na rtech, nose. Druhý typ způsobuje recidivující genitální herpes.

Herpes v této fázi vývoje medicíny nemůže být vyléčen, ale speciální drogy mohou inhibovat jeho aktivitu.

Kagocel se používá k léčbě herpetických onemocnění relativně nedávno a jeho účinnost byla prokázána klinickými studiemi.

Lék byl testován na 1200 zájemcích ve věku od 18 do 50 let. Testované subjekty byly rozděleny do tří skupin: léčba pouze přípravkem Kagocel, léčba pouze Acyclovirem a kombinační terapie.

Studie ukázala následující výsledky:

 • u pacientů s virem, který užíval obě léky, příznaky zmizely třetí den;
 • žádný z subjektů neměl vedlejší účinky;
 • Bolest herpesu byla zaznamenána pouze u 23% pacientů;
 • Účastníci, kteří byli léčeni pouze Aciklovirem, pocítili úlevu až sedmý den.

Lékaři dospěli k závěru, že Kagocel je účinným imunostimulačním činidlem při léčbě viru herpes simplex. Jeho léčivé účinky přispívají k rychlému vymizení svědění, pálení na sliznicích obličeje a také rychle zmírňují herpes vyrážku.

Průběh léčby herpesu je 5 dnů: třikrát denně, 2 tablety.

Populární levné protějšky Kagocel

Kagocel není jediným lékem na farmaceutickém trhu, který má výrazný antivirový a imunostimulační účinek.

Mezi podobnými prostředky existuje spousta analogů:

 • Amiksin
 • Rimantadine
 • Arbidol
 • Groprinosin
 • Antigrippin agri
 • Viferon
 • Cykloferon
 • Amizon
 • Ingavirin
 • Anaferon
 • Ergoferon

Nejbližší Kagocel v jeho vlastnostech je Arbidol. Lék je přibližně ve stejném cenovém rozpětí, často se předepisuje pro prevenci a léčbu chřipky A a B. Poměr cen je však relevantní pouze pro obyvatele Ruska, protože náklady na dopravu zvyšují jeho náklady v zemích SNS.

Obyvatelé Ukrajiny v průběhu antivirové Anaferon. V zásadě je předepsán dětem v komplexní terapii ARVI. Jeho cena je mnohem nižší, ale aktivní složka působí na princip podobný Kagocelu.

Nejlevnější analogy, nejpravděpodobněji, je Remantadin. Je umístěn jako lék proti chřipkovému viru a klíšťové encefalitidě. Lék má však obrovský mínus: terapeutický účinek rimantadinu se při současném použití s ​​paracetamolem vynuluje. Paracetamol je součástí většiny antipyretických léků, které se používají k léčbě onemocnění.

Lék Amizon je široce používán obyvatelstvem, jeho cenová politika je velmi dostupná pro většinu obyvatel. Droga, podobně jako Kagocel, se používá před začátkem podzimního období k aktivaci imunity. Kyselina isonikotinová má antipyretické a protizánětlivé účinky.

Jakékoli z podobných léků by se mělo použít, pokud zjistíte první příznaky nachlazení, v tomto případě lék dává požadovaný výsledek.

Recenze pacientů o léku

Navzdory aktivní PR kampani produktu je Kagocel stále na pozoru. Recenze pacientů užívajících léky, rozdělených do dvou skupin. Podle zkušeností z první skupiny (zahrnuje většinu mladých matek, které dávaly dětem léky během léčby ARVI), účinek léku je.

Jeho použití vítá převažující počet pediatrů jako účinný nástroj pro děti od 3 let. Kagocel je předepisován jak jako preventivní opatření, tak i na začátku nemoci. Soudě podle recenzí, lék odstraňuje bolesti hlavy, usnadňuje odtok hlenu z nosu, zmírňuje bolest v krku. Po dvou dnech účinná látka léčivo mírně snižuje zvýšenou teplotu.

Dalším důležitým plusem Kagocelu je jeho tvar. Přesvědčit dítě k jídlu malá pilulka je mnohem jednodušší než velká kapsle. Mnoho pacientů doporučuje Kagocel jako preventivní postup před chladným obdobím.

Negativní recenze o Kagozele jsou hojné. Některé zdroje tvrdí, že obsahuje látku, která nepříznivě ovlivňuje mužskou potenci. V jiných zdrojích píšou, že Kagocel vyvolává rakovinu. Třetí kategoricky nepoužívají antivirotika, přičemž jejich léčivé vlastnosti považují za „placebo efekt“.

Hlavní nevýhodou Kagocelu je podle pacientů projev alergických reakcí. Někteří pacienti mají svědění vyrážky na těle, bolest v krku, otok sliznic. Procento lidí, kteří zažili alergie při užívání přípravku Kagocel, je malé, ale stále existuje taková reakce organismu.

Více než polovina přezkumů ukazuje pozitivní hodnocení společnosti Kagocel a uznává její účinnost. Tam jsou slovní bitvy o účinnosti Kagocel a proveditelnosti antivirových léků obecně na internetových fórech, lékařských stránkách a obsahu pro rodiče. Někdo, komu pomáhají, někdo škodí a někdo v nich nevidí žádný smysl.

Vývojáři těchto nástrojů se neomrzí připomenout, že aktivní účinná látka jakéhokoli antivirového léčiva je účinná pouze v případě užívání první tablety při prvním příznaku virového onemocnění, stejně jako při přísném dodržování návodu k použití.

Kagocel před jídlem nebo po jídle

KAGOCEL® (KAGOCEL) vyrábí farmaceutický průmysl ve formě tablet, 12 mg přípravku Kagocel na tabletu a 10 tablet v balení.

Aktivuje v buňkách biomechanismus syntézy a-p-y-interferonů, které mají antivirovou aktivitu. Po užití léku je pozorováno zvýšení syntézy interferonu po 4 hodinách s maximálním projevem účinku po 48 hodinách. Tento účinek přetrvává 4-5 dnů po poslední dávce léku.

Po požití se rychle vstřebává do gastrointestinálního traktu. Vylučuje se z těla beze změny stolicí (90%) a močí (10%). Po požití je asi 88% dávky vyloučeno z těla za 7 dní.

Kontraindikace

Těhotenství, kojení, přecitlivělost na lék, věk do 6 let, dědičná nesnášenlivost na galaktózu, nedostatek laktázy v Lapp nebo porušení absorpce glukózy-galaktózy (léčivo obsahuje laktózu).

Vedlejší účinek léku

Je možná alergická reakce.

Aplikace a způsob aplikace

Přijměte po jídle, bez žvýkání, mytí vodou.

Pro prevenci chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí by měl být lék užíván v cyklech po 7 dnech:

 1. mladiství od 14 let a dospělí - užívejte 2 tablety 1krát denně po dobu prvních 2 dnů, neužívejte lék na dalších 5 dní, pak cyklus opakujte;
 2. u dětí ve věku 7 až 14 let - užívejte 1 tabletu 1 krát denně po dobu prvních 2 dnů, neužívejte lék po dobu dalších 5 dnů, pak cyklus opakujte.

Doba trvání profylaktického cyklu je od 7 dnů do několika měsíců.

Pro léčbu chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí užívejte:

 1. Dospívající od 14 let a dospělí - první 2 dny, 2 tablety 3x denně, další 2 dny - 1 tableta 3x denně. Délka léčby je 4 dny. Celkem 18 tablet v průběhu léčby;
 2. pro děti ve věku od 7 do 14 let - první 2 dny, 1 tableta 3x denně, další 2 dny - 1 tableta 2x denně. Délka léčby je 4 dny. Celkem pro průběh léčby - 10 tablet.

Při léčbě herpetických infekcí užívejte 2 tablety 3krát denně po dobu 5 dnů. Délka léčby je 5 dnů. Celkem 30 tablet v průběhu léčby.

Interakce s jinými léky

Je dobře kombinován s jinými antivirotiky, imunomodulátory, s různými antibakteriálními léky.

Nové články na toto téma:

Další články na toto téma:

Kagocel je léčivo, které má komplexní antimikrobiální, antivirový, imunostimulační a radioprotektivní účinek. Vztahuje se na syntetické drogy vytvořené pomocí moderní farmakologické nanotechnologie. Antivirový lék Kagocel se vyrábí v Rusku od roku 2003. Použití přípravku Kagocel pro léčbu nebo profylaxi, stejně jako léčba virových infekcí v mnoha případech pomáhá předcházet rozvoji onemocnění a významně zkracuje dobu trvání léčby. Kagocel během těhotenství, kojení by mělo být používáno pouze po konzultaci se specialistou a v případě závažných klinických indikací.

Tradičně, lék může být použit pro děti od šesti let věku. Konečné rozhodnutí o tom, zda může dítě užívat tablety přípravku Kagocel pro děti, by však měl učinit pouze pediatr.

Co říkají terapeuti?

Obecně platí, že hodnocení lékařů na Kagocel jsou poměrně pozitivní, stejně jako na jiné drogy, které mají podobné akce. Antivirové léky jsou dobře snášeny, hypoalergenní, mají menší vedlejší účinky. Mezi levnější analogy léku Kagocel patří tyto léky - Amizon, Arbidol, Amiksin, Tamiflu. Nicméně, v žádném případě byste si neměli zvolit lék sami, což je lepší, Kagocel, Arbidol, Ingavirin, Ocylococcinum, Anaferon nebo Amiksin mohou být určeny pouze odborníkem, hodnocení vašeho celkového stavu.

Kagocel je účinný proti chřipce, nachlazení, herpesu, bolesti v krku a také proti některým patogenním mikroorganismům, například chlamydiím. Protože tento lék není antibiotikum, Kagocel nemusí pomoci s vážnými komplikacemi způsobenými chřipkou. Vzhledem k tomu, že účinnost léčiva může ovlivnit proces trávení, doporučuje se užívat Kagocel před jídlem nebo po jídle o jednu nebo dvě hodiny později, pít dostatek vody. Nežvýkejte. Kagocel a alkohol se nedoporučují používat současně. Po užití poslední tabletky musí kagotsel projít nejméně pět dní před užitím alkoholu.

Kdy vzít kagotsel?

Nejúčinnější je začít užívat tento lék při prvním projevu příznaků nachlazení. Protože během tohoto období jsou viry nejaktivnější a lidská imunita je stále aktivována. Jako prostředek prevence se Kagocel doporučuje používat během epidemie ARVI, chřipky. Na rozdíl od jiných antivirotik lze Kagocel použít pro některé poruchy funkce jater, protože metabolismus jater nemá významný vliv na účinnost léčiva.

Po přečtení návodu k použití se můžete naučit užívat tento lék tak, aby měl maximální účinek. Cena Kagocella v různých lékárnách ve vašem městě se může lišit v důsledku různých skutečností. Obecně platí, že koupit Kagocel za přijatelnou cenu v Moskvě, Petrohradu, Jekatěrinburgu a mnoha dalších městech nebude velmi obtížné.

Kontraindikace a vedlejší účinky přípravku Kagocel nejsou příliš významné, nicméně je třeba je vzít v úvahu. Ve vzácných případech může být užívání tohoto léku doprovázeno alergickou vyrážkou, kopřivkou, svěděním a angioedémem. Kontraindikace k užívání léku je tělesná nesnášenlivost jedné ze složek nástroje, porušení intestinální absorpce laktózy, glukózy, galaktózy, věku do šesti let.

V doporučeném dávkování nemá Kagocel negativní toxický účinek na lidské tělo, protože terapeutická dávka je několikanásobně nižší než dávka nutná pro otravu. V tomto ohledu je předávkování tohoto léku extrémně vzácné, zejména když omylem užijete vysokou dávku. V takových případech se otrava projevuje zvracením, nevolností, bolestí v břiše. Doporučuje se pít dostatek vody, výplach žaludku, užívat aktivní uhlí nebo polysorb.

Kagocel

Název produktu: Kagocel (Kagocel) t

Farmakologický účinek: Kagocel je syntetický lék skupiny interferonových induktorů. Kagocel je látka ze skupiny polyfenolů získaných syntetizací bavlníkových semen z ve vodě rozpustné karmoxymethylcelulosy a polyfenolu. Léčivo má antimikrobiální, antivirové, imunostimulační a radioprotektivní účinky. Mechanismus účinku léčiva je založen na jeho schopnosti stimulovat syntézu endogenních interferonových proteinů, zejména za působení léku, je pozorováno zvýšení množství interferonů alfa, beta a gama. Léčivo zvyšuje produkci interferonu v různých buňkách podílejících se na tvorbě imunitní odpovědi, včetně makrofágů, granulocytů, T a B lymfocytů, endotelových buněk a fibroblastů. Interferony jsou specifické proteiny s výraznou antivirovou aktivitou, díky aktivaci enzymů protein kinázy a adele syntetázy, interferony inhibují syntézu virových proteinů a virové RNA. Kromě toho mají interferony přímý a nepřímý protinádorový účinek.

Po jednorázovém perorálním podání léku je maximální produkce interferonu ve střevě pozorována po 4 hodinách a maximální koncentrace interferonu v krevní plazmě je dosažena do 48 hodin, zatímco vysoká hladina interferonu v krevní plazmě trvá až 4-5 dnů po užití Kagocelu. Léčivo v terapeutických dávkách nemá toxický účinek na tělo, prakticky se nehromadí v orgánech a tkáních, nemá teratogenní, mutagenní a embryotoxický účinek. 24 hodin po perorálním podání léku jsou jeho maximální koncentrace zaznamenány v tkáních jater, plic, sleziny a ledvin, stejně jako v brzlíku a lymfatických uzlinách. Vzhledem k velké velikosti molekuly Kagotsel prakticky neproniká hematoencefalickou bariérou a její obsah ve tkáních centrální nervové soustavy je zanedbatelný. Přibližně 20% přijaté dávky léčiva je absorbováno do systémové cirkulace, v plazmě se lék váže na proteiny a lipidy, přibližně 16% léčiva je přítomno v krevní plazmě ve volné formě.

Lék je odstraněn hlavně z výkalů, malá část léku je vylučována močí (ne více než 10%).

Indikace pro použití: Lék se používá k léčbě dospělých a dětí starších 6 let s různými chorobami virové etiologie, včetně: Chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí; Infekce herpes. Léčivo může být také použito při komplexní léčbě urogenitálních chlamydií.

Kromě toho může být tento lék použit jako preventivní opatření v období epidemií akutních respiračních virových infekcí a chřipky.

Způsob aplikace: Lék se užívá perorálně, je doporučeno polykat pilulku celé, ne žvýkat nebo drcené, pít dostatek tekutin. Kagocel bere bez ohledu na jídlo. Dávka léčiva a doba trvání léčby jsou stanoveny ošetřujícím lékařem individuálně pro každého pacienta. Dospělí pro léčbu akutních respiračních virových infekcí a chřipky jsou obvykle předepsány 2 tablety dvakrát denně během prvních 2 dnů léčby, po kterých přecházejí k užívání léku 1 tableta 3x denně. Délka léčby 4 dny. Celkový směnný kurz léku 18 tablet. Dospělí k léčbě herpes infekce jsou obvykle předepsány 2 tablety léku 3 krát denně. Délka léčby je obvykle 5 dnů. Dospělí v léčbě urogenitální chlamydiózy obvykle předepisují 2 tablety přípravku Kagocel 3krát denně. Délka léčby je 5 dnů.

Dospělí k prevenci akutních respiračních virových infekcí a chřipky se obvykle předepisují v 7denních cyklech: nejdříve si vezměte 2 tablety léku 1 krát denně po dobu 2 dnů, po kterých neužívají lék po dobu 5 dnů. Doba trvání profylaktického cyklu je od 1 týdne do několika měsíců, během kterých se lék užívá, přičemž se opakují 7denní cykly.

Děti starší 6 let pro léčbu akutních respiračních virových infekcí a chřipky jsou obvykle předepisovány 1 tabletu léku 3krát denně během prvních 2 dnů léčby, po které přecházejí k užívání léku 1 tableta 2x denně. Délka léčby 4 dny. Celková dávka léčiva je 10 tablet. Děti starší 6 let pro prevenci akutních respiračních virových infekcí a chřipky jsou obvykle předepisovány 7-denní cykly: nejdříve 1 tableta léku 1 krát denně po dobu 2 dnů, po které se lék nepřijme po dobu 5 dnů. Doba trvání profylaktického cyklu je od 1 týdne do několika měsíců, během kterých se lék užívá, přičemž se opakují 7denní cykly.

Vedlejší účinky: Léky jsou obvykle dobře snášeny pacienty, v ojedinělých případech se mohou vyvinout alergické reakce.

Kontraindikace: Zvýšená individuální citlivost na kagotsel. Dědičná nesnášenlivost galaktózy, laktázová nedostatečnost tlapky, zhoršená absorpce glukózy a galaktózy.

Lék se nepoužívá k léčbě žen během těhotenství a kojení, ani k léčbě dětí do 6 let.

Těhotenství: Léčivo je kontraindikováno pro použití během těhotenství a kojení.

Interakce s jinými léky: Léčivo lze použít v kombinaci s jinými antibakteriálními, antivirotiky a imunomodulačními léky. S kombinovaným použitím léku Kagocel s léky z těchto skupin je zaznamenán aditivní účinek.

Předávkování: V současné době nebyly zaznamenány žádné zprávy o předávkování. Při užívání léčiva v dávkách výrazně vyšších, než je doporučeno, se u pacientů může objevit nevolnost, zvracení a bolest v epigastrické oblasti.

Neexistuje žádné specifické antidotum. V případě předávkování je indikován výplach žaludku a těžké pití.

Forma přípravku: Tablety po 10 kusech v blistru, 1 blistr v krabičce.

Podmínky skladování: Lék se doporučuje uchovávat na suchém místě mimo dosah přímého slunečního světla při teplotě 15 až 25 ° C.

Doba použitelnosti - 2 roky.

Složení: 1 tableta obsahuje: Kagocella - 12 mg;

Pomocné látky, včetně laktózy.

Zdroje: http://zhivizdravo.ru/cold-and-flu/kagocel, http://aidline.ru/20130215984/lechenie/preparaty/lekarstvennyi-preparat-kagotscel.html, http: //www.piluli.kharkov. ua / léky / lék / kagocel /

Zatím žádné komentáře!

Jak pít Kagocel

"Kagocel" je účinný antivirotik, který se používá k prevenci a léčbě infekce ARVI, chřipky a herpesu. Podporuje dlouhodobou cirkulaci a tvorbu ve vlastním těle interferonu. Lék po podání tvoří pozdní interferon, jehož buňky mají vysokou antivirovou aktivitu. Antivirová látka nemá vysokou toxicitu a vlastnosti, které by se mohly hromadit v těle. Část lékových složek není mutagenní, karcinogenní a teratogenní. Lék také nezpůsobuje žádné patologické změny uvnitř plodu během těhotenství, při užívání přípravku Kagocel je účinná, pokud je léčba předepsána nejpozději čtvrtý den po objevení prvních příznaků onemocnění. Pro preventivní účely se léčivo používá kdykoliv a bezprostředně po živém kontaktu s infekčním agens. Při nežádoucích účincích se mohou objevit alergické reakce. Lék je kontraindikován u dětí do 6 let a se zvýšenou individuální citlivostí na složky "Kagocel". I když je lék netoxický, je také kontraindikován během těhotenství. "Kagocel" může být užíván společně s dalšími imunomodulátory, antivirotiky a antibiotiky.

Jak si vzít "Kagocel"

V případě předávkování lékem pijte dostatek tekutin. Lékárny jsou k dispozici bez lékařského předpisu. Výrobce Kagocella je ruská společnost Nearmedic.

 • "Kagocel" - návod k použití
Jak pít Kagocel

KAGOCEL - krátký popis - lékařský portál o zdraví a prevenci nemoci

Lék, který aktivuje imunitní reakci těla na virovou agresi - zvyšuje syntézu α-β-y-interferonů buňkami těla, které mají antivirovou aktivitu. Používá se ve věku 6 let a starší pro prevenci a léčbu chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí, jakož i pro léčbu herpes infekce, chlamydií.

KAGOCEL® (KAGOCEL) vyrábí farmaceutický průmysl ve formě tablet, 12 mg přípravku Kagocel na tabletu a 10 tablet v balení.

Aktivuje v buňkách biomechanismus syntézy a-p-y-interferonů, které mají antivirovou aktivitu. Po užití léku je pozorováno zvýšení syntézy interferonu po 4 hodinách s maximálním projevem účinku po 48 hodinách. Tento účinek přetrvává 4-5 dnů po poslední dávce léku.

Po požití se rychle vstřebává do gastrointestinálního traktu. Vylučuje se z těla beze změny stolicí (90%) a močí (10%). Po požití je asi 88% dávky vyloučeno z těla za 7 dní.

Kontraindikace

Těhotenství, kojení, přecitlivělost na lék, věk do 6 let, dědičná nesnášenlivost na galaktózu, nedostatek laktázy v Lapp nebo porušení absorpce glukózy-galaktózy (léčivo obsahuje laktózu).

Vedlejší účinek léku

Je možná alergická reakce.

Aplikace a způsob aplikace

Přijměte po jídle, bez žvýkání, mytí vodou.

Pro prevenci chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí by měl být lék užíván v cyklech po 7 dnech:

 1. mladiství od 14 let a dospělí - užívejte 2 tablety 1krát denně po dobu prvních 2 dnů, neužívejte lék na dalších 5 dní, pak cyklus opakujte;
 2. u dětí ve věku 7 až 14 let - užívejte 1 tabletu 1 krát denně po dobu prvních 2 dnů, neužívejte lék po dobu dalších 5 dnů, pak cyklus opakujte.

Doba trvání profylaktického cyklu je od 7 dnů do několika měsíců.

Pro léčbu chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí užívejte:

 1. Dospívající od 14 let a dospělí - první 2 dny, 2 tablety 3x denně, další 2 dny - 1 tableta 3x denně. Délka léčby je 4 dny. Celkem 18 tablet v průběhu léčby;
 2. pro děti ve věku od 7 do 14 let - první 2 dny, 1 tableta 3x denně, další 2 dny - 1 tableta 2x denně. Délka léčby je 4 dny. Celkem pro průběh léčby - 10 tablet.

Při léčbě herpetických infekcí užívejte 2 tablety 3krát denně po dobu 5 dnů. Délka léčby je 5 dnů. Celkem 30 tablet v průběhu léčby.

Interakce s jinými léky

Je dobře kombinován s jinými antivirotiky, imunomodulátory, s různými antibakteriálními léky.

Kagocel nápoj po nebo před jídlem

Kagocel před jídlem nebo po jídle

KAGOCEL - stručný popis

KAGOCEL® (KAGOCEL) vyrábí farmaceutický průmysl ve formě tablet, 12 mg přípravku Kagocel na tabletu a 10 tablet v balení.

Po požití se rychle vstřebává do gastrointestinálního traktu. Vylučuje se z těla beze změny stolicí (90%) a močí (10%). Po požití je asi 88% dávky vyloučeno z těla za 7 dní.

Kontraindikace

Těhotenství, kojení, přecitlivělost na lék, věk do 6 let, dědičná nesnášenlivost na galaktózu, nedostatek laktázy v Lapp nebo porušení absorpce glukózy-galaktózy (léčivo obsahuje laktózu).

Vedlejší účinek léku

Je možná alergická reakce.

Aplikace a způsob aplikace

Přijměte po jídle, bez žvýkání, mytí vodou.

Doba trvání profylaktického cyklu je od 7 dnů do několika měsíců.

Při léčbě herpetických infekcí užívejte 2 tablety 3krát denně po dobu 5 dnů. Délka léčby je 5 dnů. Celkem 30 tablet v průběhu léčby.

Interakce s jinými léky

Je dobře kombinován s jinými antivirotiky, imunomodulátory, s různými antibakteriálními léky.

Nové články na toto téma:

Další články na toto téma:

Tradičně, lék může být použit pro děti od šesti let věku. Konečné rozhodnutí o tom, zda může dítě užívat tablety přípravku Kagocel pro děti, by však měl učinit pouze pediatr.

Kagocel je účinný proti chřipce, nachlazení, herpesu, bolesti v krku a také proti některým patogenním mikroorganismům, například chlamydiím. Protože tento lék není antibiotikum, Kagocel nemusí pomoci s vážnými komplikacemi způsobenými chřipkou. Vzhledem k tomu, že účinnost léčiva může ovlivnit proces trávení, doporučuje se užívat Kagocel před jídlem nebo po jídle o jednu nebo dvě hodiny později, pít dostatek vody. Nežvýkejte. Kagocel a alkohol se nedoporučují používat současně. Po užití poslední tabletky musí kagotsel projít nejméně pět dní před užitím alkoholu.

Po přečtení návodu k použití se můžete naučit užívat tento lék tak, aby měl maximální účinek. Cena Kagocella v různých lékárnách ve vašem městě se může lišit v důsledku různých skutečností. Obecně platí, že koupit Kagocel za přijatelnou cenu v Moskvě, Petrohradu, Jekatěrinburgu a mnoha dalších městech nebude velmi obtížné.

V doporučeném dávkování nemá Kagocel negativní toxický účinek na lidské tělo, protože terapeutická dávka je několikanásobně nižší než dávka nutná pro otravu. V tomto ohledu je předávkování tohoto léku extrémně vzácné, zejména když omylem užijete vysokou dávku. V takových případech se otrava projevuje zvracením, nevolností, bolestí v břiše. Doporučuje se pít dostatek vody, výplach žaludku, užívat aktivní uhlí nebo polysorb.

Název produktu: Kagocel (Kagocel) t

Po jednorázovém perorálním podání léku je maximální produkce interferonu ve střevě pozorována po 4 hodinách a maximální koncentrace interferonu v krevní plazmě je dosažena do 48 hodin, zatímco vysoká hladina interferonu v krevní plazmě trvá až 4-5 dnů po užití Kagocelu. Léčivo v terapeutických dávkách nemá toxický účinek na tělo, prakticky se nehromadí v orgánech a tkáních, nemá teratogenní, mutagenní a embryotoxický účinek.

Lék je odstraněn hlavně z výkalů, malá část léku je vylučována močí (ne více než 10%).

Indikace pro použití:

Lék se používá k léčbě dospělých a dětí starších 6 let s různými chorobami virové etiologie, včetně:

Chřipka a jiné akutní respirační virové infekce;

Léčivo může být také použito při komplexní léčbě urogenitálních chlamydií.

Kromě toho může být tento lék použit jako preventivní opatření v období epidemií akutních respiračních virových infekcí a chřipky.

Dospělí pro léčbu akutních respiračních virových infekcí a chřipky jsou obvykle předepsány 2 tablety dvakrát denně během prvních 2 dnů léčby, po kterých přecházejí k užívání léku 1 tableta 3x denně. Délka léčby 4 dny. Celkový směnný kurz léku 18 tablet.

Dospělí k léčbě herpes infekce jsou obvykle předepsány 2 tablety léku 3 krát denně. Délka léčby je obvykle 5 dnů.

Dospělí v léčbě urogenitální chlamydiózy obvykle předepisují 2 tablety přípravku Kagocel 3krát denně. Délka léčby je 5 dnů.

Děti starší 6 let pro léčbu akutních respiračních virových infekcí a chřipky jsou obvykle předepisovány 1 tabletu léku 3krát denně během prvních 2 dnů léčby, po které přecházejí k užívání léku 1 tableta 2x denně. Délka léčby 4 dny. Celková dávka léčiva je 10 tablet.

Lék je obvykle dobře snášen pacienty, ve vzácných případech se mohou vyvinout alergické reakce.

Zvýšená individuální citlivost na kagotsel.

Dědičná nesnášenlivost galaktózy, laktázová nedostatečnost tlapky, zhoršená absorpce glukózy a galaktózy.

Lék se nepoužívá k léčbě žen během těhotenství a kojení, ani k léčbě dětí do 6 let.

Léčivo je kontraindikováno pro použití během těhotenství a kojení.

Interakce s jinými léky:

Léčivo může být použito v kombinaci s jinými antibakteriálními, antivirotiky a imunomodulačními léky. S kombinovaným použitím léku Kagocel s léky z těchto skupin je zaznamenán aditivní účinek.

V současné době nebyly zaznamenány žádné zprávy o předávkování. Při užívání léčiva v dávkách výrazně vyšších, než je doporučeno, se u pacientů může objevit nevolnost, zvracení a bolest v epigastrické oblasti.

Neexistuje žádné specifické antidotum. V případě předávkování je indikován výplach žaludku a těžké pití.

Tablety po 10 kusech v blistru, 1 blistr v krabičce.

Lék se doporučuje uchovávat na suchém místě mimo dosah přímého slunečního světla při teplotě 15 až 25 ° C.

Doba použitelnosti - 2 roky.

1 tableta léku obsahuje:

Pomocné látky, včetně laktózy.

Zdroje: http://zhivizdravo.ru/cold-and-flu/kagocel, http://aidline.ru/0215984/lechenie/preparaty/lekarstvennyi-preparat-kagotscel.html, http: //www.piluli.kharkov. ua / léky / lék / kagocel /

Zatím žádné komentáře!

Doporučené články
Dolní bolesti zad v tříslech

Nižší bolest zad dává dále.

Přípravky na koliku u novorozenců

Přehled léků, které pomáhají s kolikou u novorozenců Mnoho mladých lidí na.

Bolí ruce, když se ohýbají

Proč bolí zápěstí. Co dělat s bolestmi dál.

Populární články

Březové pupeny léčivé vlastnosti a kontraindikace

Březové pupeny použití Irina 11.04 Březové pupeny použití Lidé věděli o léčivých vlastnostech břízy po dlouhou dobu, ale i teď.

Jak odstranit ránu na noze

Kosti na nohou nebo hrboly na nohách VIDEO: chirurgie na noze ortopedickým chirurgem Dedov S.Yu. Nejvíce je valgusova deformita 1. prstů (hallux abducto valgus).

Jak se zbavit plynu ve střevech

Plyny ve střevech: jak se zbavit? Jak je známo, nikdo není pojištěn proti zvýšené tvorbě plynu. Nepříjemný zápach doprovázený jednoznačným zvukovým doprovodem každého.

Kagocel před jídlem nebo po jídle

KAGOCEL - stručný popis

KAGOCEL® (KAGOCEL) vyrábí farmaceutický průmysl ve formě tablet, 12 mg přípravku Kagocel na tabletu a 10 tablet v balení.

Po požití se rychle vstřebává do gastrointestinálního traktu. Vylučuje se z těla beze změny stolicí (90%) a močí (10%). Po požití je asi 88% dávky vyloučeno z těla za 7 dní.

Kontraindikace

Těhotenství, kojení, přecitlivělost na lék, věk do 6 let, dědičná nesnášenlivost na galaktózu, nedostatek laktázy v Lapp nebo porušení absorpce glukózy-galaktózy (léčivo obsahuje laktózu).

Vedlejší účinek léku

Je možná alergická reakce.

Aplikace a způsob aplikace

Přijměte po jídle, bez žvýkání, mytí vodou.

Doba trvání profylaktického cyklu je od 7 dnů do několika měsíců.

Při léčbě herpetických infekcí užívejte 2 tablety 3krát denně po dobu 5 dnů. Délka léčby je 5 dnů. Celkem 30 tablet v průběhu léčby.

Interakce s jinými léky

Je dobře kombinován s jinými antivirotiky, imunomodulátory, s různými antibakteriálními léky.

Nové články na toto téma:

Další články na toto téma:

Tradičně, lék může být použit pro děti od šesti let věku. Konečné rozhodnutí o tom, zda může dítě užívat tablety přípravku Kagocel pro děti, by však měl učinit pouze pediatr.

Kagocel je účinný proti chřipce, nachlazení, herpesu, bolesti v krku a také proti některým patogenním mikroorganismům, například chlamydiím. Protože tento lék není antibiotikum, Kagocel nemusí pomoci s vážnými komplikacemi způsobenými chřipkou. Vzhledem k tomu, že účinnost léčiva může ovlivnit proces trávení, doporučuje se užívat Kagocel před jídlem nebo po jídle o jednu nebo dvě hodiny později, pít dostatek vody. Nežvýkejte. Kagocel a alkohol se nedoporučují používat současně. Po užití poslední tabletky musí kagotsel projít nejméně pět dní před užitím alkoholu.

Po přečtení návodu k použití se můžete naučit užívat tento lék tak, aby měl maximální účinek. Cena Kagocella v různých lékárnách ve vašem městě se může lišit v důsledku různých skutečností. Obecně platí, že koupit Kagocel za přijatelnou cenu v Moskvě, Petrohradu, Jekatěrinburgu a mnoha dalších městech nebude velmi obtížné.

V doporučeném dávkování nemá Kagocel negativní toxický účinek na lidské tělo, protože terapeutická dávka je několikanásobně nižší než dávka nutná pro otravu. V tomto ohledu je předávkování tohoto léku extrémně vzácné, zejména když omylem užijete vysokou dávku. V takových případech se otrava projevuje zvracením, nevolností, bolestí v břiše. Doporučuje se pít dostatek vody, výplach žaludku, užívat aktivní uhlí nebo polysorb.

Název produktu: Kagocel (Kagocel) t

Po jednorázovém perorálním podání léku je maximální produkce interferonu ve střevě pozorována po 4 hodinách a maximální koncentrace interferonu v krevní plazmě je dosažena do 48 hodin, zatímco vysoká hladina interferonu v krevní plazmě trvá až 4-5 dnů po užití Kagocelu. Léčivo v terapeutických dávkách nemá toxický účinek na tělo, prakticky se nehromadí v orgánech a tkáních, nemá teratogenní, mutagenní a embryotoxický účinek.

Lék je odstraněn hlavně z výkalů, malá část léku je vylučována močí (ne více než 10%).

Indikace pro použití:

Lék se používá k léčbě dospělých a dětí starších 6 let s různými chorobami virové etiologie, včetně:

Chřipka a jiné akutní respirační virové infekce;

Léčivo může být také použito při komplexní léčbě urogenitálních chlamydií.

Kromě toho může být tento lék použit jako preventivní opatření v období epidemií akutních respiračních virových infekcí a chřipky.

Dospělí pro léčbu akutních respiračních virových infekcí a chřipky jsou obvykle předepsány 2 tablety dvakrát denně během prvních 2 dnů léčby, po kterých přecházejí k užívání léku 1 tableta 3x denně. Délka léčby 4 dny. Celkový směnný kurz léku 18 tablet.

Dospělí k léčbě herpes infekce jsou obvykle předepsány 2 tablety léku 3 krát denně. Délka léčby je obvykle 5 dnů.

Dospělí v léčbě urogenitální chlamydiózy obvykle předepisují 2 tablety přípravku Kagocel 3krát denně. Délka léčby je 5 dnů.

Děti starší 6 let pro léčbu akutních respiračních virových infekcí a chřipky jsou obvykle předepisovány 1 tabletu léku 3krát denně během prvních 2 dnů léčby, po které přecházejí k užívání léku 1 tableta 2x denně. Délka léčby 4 dny. Celková dávka léčiva je 10 tablet.

Lék je obvykle dobře snášen pacienty, ve vzácných případech se mohou vyvinout alergické reakce.

Zvýšená individuální citlivost na kagotsel.

Dědičná nesnášenlivost galaktózy, laktázová nedostatečnost tlapky, zhoršená absorpce glukózy a galaktózy.

Lék se nepoužívá k léčbě žen během těhotenství a kojení, ani k léčbě dětí do 6 let.

Léčivo je kontraindikováno pro použití během těhotenství a kojení.

Interakce s jinými léky:

Léčivo může být použito v kombinaci s jinými antibakteriálními, antivirotiky a imunomodulačními léky. S kombinovaným použitím léku Kagocel s léky z těchto skupin je zaznamenán aditivní účinek.

V současné době nebyly zaznamenány žádné zprávy o předávkování. Při užívání léčiva v dávkách výrazně vyšších, než je doporučeno, se u pacientů může objevit nevolnost, zvracení a bolest v epigastrické oblasti.

Neexistuje žádné specifické antidotum. V případě předávkování je indikován výplach žaludku a těžké pití.

Tablety po 10 kusech v blistru, 1 blistr v krabičce.

Lék se doporučuje uchovávat na suchém místě mimo dosah přímého slunečního světla při teplotě 15 až 25 ° C.

Doba použitelnosti - 2 roky.

1 tableta léku obsahuje:

Pomocné látky, včetně laktózy.

Zdroje: http://zhivizdravo.ru/cold-and-flu/kagocel, http://aidline.ru/0215984/lechenie/preparaty/lekarstvennyi-preparat-kagotscel.html, http: //www.piluli.kharkov. ua / léky / lék / kagocel /

Zatím žádné komentáře!

Doporučené články
Mohou se naklíčené brambory jíst?

Je možné jíst staré brambory? dále.

Jak rychle vyléčit rty

Jak dále vyléčit.

Kokosový olej pro vlasy, jak používat

Domů Užitečné zespodu.

Populární články

Březové pupeny léčivé vlastnosti a kontraindikace

Březové pupeny použití Irina 11.04 Březové pupeny použití Lidé věděli o léčivých vlastnostech břízy po dlouhou dobu, ale i teď.

Jak odstranit ránu na noze

Kosti na nohou nebo hrboly na nohách VIDEO: chirurgie na noze ortopedickým chirurgem Dedov S.Yu. Nejvíce je valgusova deformita 1. prstů (hallux abducto valgus).

Jak se zbavit plynu ve střevech

Plyny ve střevech: jak se zbavit? Jak je známo, nikdo není pojištěn proti zvýšené tvorbě plynu. Nepříjemný zápach doprovázený jednoznačným zvukovým doprovodem každého.

Kagocel po jídle nebo před jídlem? Chápeme společně

Kagocel: mechanismus účinku léků

Účinná složka Kagocelu sestává z komplexní sodné soli, která se získá syntetizací polyfenolu bavlny a karmoxymethylcelulosy. Působení složky je založeno na stimulaci produkce obranných buněk a destrukci kolonií patogenních virů.

Pod vlivem Kagocelu v těle rychle roste počet lymfocytů, granulocytů, makrofágů, endotelových buněk určených k boji proti virům.

Lék plní několik funkcí:

 • antimikrobiální
 • antivirový
 • radioprotektivní
 • imunomodulační

Složení Kagocelu obsahuje další složky: stearát vápenatý, bramborový škrob, laktózu s přímou kompresí. Po 24 hodinách se základní látka léčiva hromadí hlavně v játrech. Téměř 90% dávky léku se vylučuje střevem týdně po použití.

Složky imunomodulačního léku nemají mutagenní nebo teratogenní účinek na vnitřní orgány (ale pouze pokud jsou pozorovány), látky ve složení léčiva nejsou toxické.

Hlavním úkolem Kagocelu je produkce interferonových buněk pozdního typu.

Zjistěte, co je to lék Kagocel, poučte se z tohoto videa.

Jaké jsou vedlejší účinky a kontraindikace?

Použití přípravku Kagocel není v rozporu s příjmem jiných antivirotik, zvyšuje účinek antibiotik a je kombinováno s imunostimulačními léky.

Existuje však kategorie osob, kterým je léčivo kontraindikováno:

Vzácně, ale zaznamenány případy alergické reakce na Kagocel. Nejčastěji se u pacientů vyvine červená vyrážka, svědění kůže, pocit brnění. Zvýšení dávky bez lékařského dohledu zvyšuje pravděpodobnost předávkování. Pak je tu nevolnost, bolest žaludku, někdy závratě, bolesti hlavy a slabost.

Alkohol se doporučuje užívat 5 dní po vysazení léku.

Základní pravidla pro používání Kagocelu

Terapeutického účinku léku je dosaženo pouze v případě, že je užíván nejpozději 4 dny od okamžiku onemocnění. Doporučuje se pít první pilulku ihned po nástupu jednoho z příznaků virové infekce.

Průběh Kagocelu u akutních forem virové infekce, chřipky je 4 dny. Celkem pro kurz musíte vypít 18 tablet. Během prvních dvou dnů musíte vypít 2 tablety ve třech dávkách. Zbývající dva dny dávkování léku: 1 tableta třikrát denně.

Pro profylaktické účely se léčivo používá ve stadiích po dobu 7 dnů. Během prvních 48 hodin je nutné vypít dvě tablety 1 krát denně. Poté následuje 5denní přestávka. Profylaktický režim by měl být koordinován se svým lékařem.

Dávkování u dětí je rozděleno podle věku dítěte a účelu příjmu:

Lék je zakázáno žvýkat nebo rozpouštět, tablety se nedoporučují po dlouhou dobu udržovat v ústech. Doporučuje se pít pouze vodu.

Stojí za zmínku, že Kagocel není antibiotikum, obsahuje syntetické deriváty přírodních složek, nepůsobí proti silným bakteriálním infekcím.

Užívání léku k léčbě herpesu

Herpes v této fázi vývoje medicíny nemůže být vyléčen, ale speciální drogy mohou inhibovat jeho aktivitu.

Kagocel se používá k léčbě herpetických onemocnění relativně nedávno a jeho účinnost byla prokázána klinickými studiemi.

Lék byl testován na 1200 zájemcích ve věku od 18 do 50 let. Testované subjekty byly rozděleny do tří skupin: léčba pouze přípravkem Kagocel, léčba pouze Acyclovirem a kombinační terapie.

Studie ukázala následující výsledky:

Lékaři dospěli k závěru, že Kagocel je účinným imunostimulačním činidlem při léčbě viru herpes simplex. Jeho léčivé účinky přispívají k rychlému vymizení svědění, pálení na sliznicích obličeje a také rychle zmírňují herpes vyrážku.

Průběh léčby herpesu je 5 dnů: třikrát denně, 2 tablety.

Populární levné protějšky Kagocel

Kagocel není jediným lékem na farmaceutickém trhu, který má výrazný antivirový a imunostimulační účinek.

Mezi podobnými prostředky existuje spousta analogů:

Obyvatelé Ukrajiny v průběhu antivirové Anaferon. V zásadě je předepsán dětem v komplexní terapii ARVI. Jeho cena je mnohem nižší, ale aktivní složka působí na princip podobný Kagocelu.

Jakékoli z podobných léků by se mělo použít, pokud zjistíte první příznaky nachlazení, v tomto případě lék dává požadovaný výsledek.

Recenze pacientů o léku

Jeho použití vítá převažující počet pediatrů jako účinný nástroj pro děti od 3 let. Kagocel je předepisován jak jako preventivní opatření, tak i na začátku nemoci. Soudě podle recenzí, lék odstraňuje bolesti hlavy, usnadňuje odtok hlenu z nosu, zmírňuje bolest v krku. Po dvou dnech účinná látka léčivo mírně snižuje zvýšenou teplotu.

Dalším důležitým plusem Kagocelu je jeho tvar. Přesvědčit dítě k jídlu malá pilulka je mnohem jednodušší než velká kapsle. Mnoho pacientů doporučuje Kagocel jako preventivní postup před chladným obdobím.

Hlavní nevýhodou Kagocelu je podle pacientů projev alergických reakcí. Někteří pacienti mají svědění vyrážky na těle, bolest v krku, otok sliznic. Procento lidí, kteří zažili alergie při užívání přípravku Kagocel, je malé, ale stále existuje taková reakce organismu.

Vývojáři těchto nástrojů se neomrzí připomenout, že aktivní účinná látka jakéhokoli antivirového léčiva je účinná pouze v případě užívání první tablety při prvním příznaku virového onemocnění, stejně jako při přísném dodržování návodu k použití.

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Před 6 dny 13 hodinami

Přijímat zprávy poštou

Získejte poštovní tajemství dlouhověkosti a zdraví.

Informace jsou k dispozici pro seznámení, návštěvníci by měli provádět jakoukoliv léčbu u svého lékaře!

Kopírování materiálů je zakázáno. Kontakt | O webu