Studené tablety Kagocel: návod k použití

Žádná osoba není pojištěna proti nachlazení. Problém může čelit dospělí, děti, senioři a sportovci, takže musíte vědět, které léky mohou rychle mít pozitivní účinek, zmírnit příznaky a ovlivnit zdroj. Lék Kagocel ve formě kompaktních pilulek na nachlazení je účinným léčivem, používaným hlavně v průběhu terapeutického ošetření, stejně jako pro profylaktické podávání během období největšího rizika infekce. Skupina - antivirová a imunomodulační činidla.

Složení a vlastnosti Kagocelu

Složky přípravku Kagocel naznačují jeho přirozený původ, nepřítomnost složek chemického původu, snižují pravděpodobnost alergické reakce a vedlejší účinky. Hlavní složkou, která začíná pracovat, je kagotsel. Jedna tableta této složky obsahuje 12 mg. Doplnit účinnost těchto látek:

 • stearát vápenatý (vápenatá sůl a kyselina stearová);
 • Krospovidon (zlepšuje proces uvolňování látek, urychluje chemické reakce);
 • látka zvaná povidon je svými vlastnostmi enterosorbentní;
 • monohydrát laktózy (složka, které by lidé měli věnovat pozornost nesnášenlivosti této látky).

Kromě toho kompozice obsahuje přírodní a zcela bezpečný produkt - škrob, získaný z brambor. Lék je balen v lepenkových krabicích a blistrech. V jednom - 10 tabletách a návodech k použití tohoto nástroje k dosažení maximálního výkonu.

Hlavní účinná látka (kagotsel) je jedinečná sloučenina, která je zaměřena na stimulaci přírodních látek. V důsledku syntézy, kterou zahájil, tělo obnovuje (zvyšuje) produkci vlastních antivirových proteinů a interferonů. Práce se provádí intenzivně, ale nevede k negativním procesům. Hlavní složkou je příprava biologické syntézy - kombinace bavlněného polymeru a celulózy, výsledkem je komplexní sodná sůl. Terapeutický účinek je v tomto případě mírný, účinek je přímý a nepřímý. Vzhledem k tomu, že vliv není intenzivní, lék lze použít k léčbě nachlazení, virových infekcí, které se vyskytují v dětství.

Vlastnosti léčiva jsou vyjádřeny v tom, že po užití tablet podle instrukcí nebo lékařských doporučení ihned po prvním použití se zvyšuje počet produkovaných interferonů. Tento proces pokračuje během následujících dvou dnů. Také největší počet z nich je obsažen ve střevě - zde se zvyšuje hladina interferonu během prvních 4 hodin po požití.

Maximální možný pozitivní účinek užívání studeného léku je pozorován, pokud byl terapeutický účinek zahájen během prvních 4 dnů od okamžiku symptomů. Takový dopad přímo souvisí s rychlým rozšířením virů uvnitř buněk, protože v tomto období jsou nejcitlivější a nejcitlivější vůči účinku interferonů, které jsou na ně zaměřeny. V souladu se zvláštnostmi interferonu má Kagocel následující vlastnosti:

 • odstranění mikrobů (žádné mikroorganismy nemohou dlouhodobě odolávat účinkům léčiva);
 • antivirové (viry přestávají vyvíjet, oslabovat a umírají, aniž by způsobily vážnému poškození těla včasným zahájením využívání prostředků);
 • zvýšení přirozených sil imunitního systému;
 • radioprotektivní.

Asi 20% účinné látky po provedení nezbytné terapie pro zotavení a práci imunitního systému se hromadí v játrech, ale lék se vylučuje gastrointestinálním traktem - až 91% a zbytky (asi 10%) tekutinami. Akumulace hlavní složky a pomocných látek v těle během lékařského výzkumu nebyla pozorována.

Indikace pro použití: vlastnosti účinků léku Kagocel

Profylaktické nebo terapeutické ošetření Kagocelem pro nachlazení vykazuje dobré výsledky - proces hojení je rychlejší, symptomy vymizí 1-3 dny po zahájení léčby. Kromě obvyklého ARI je lék zařazen do programu aktivního zotavení těla pro dospělé a děti, pokud je diagnostikován:

 • onemocnění vyvinutá v těle v důsledku aktivity virů (ARVI);
 • chřipky (včetně doprovázené závažnými příznaky);
 • herpes (tekoucí v jednoduché formě).

Tento nástroj je také dobrým preventivním lékem, který nezatěžuje tělo, nýbrž aktivuje všechny procesy zodpovědné za sílu imunitního systému.

Lék pomůže eliminovat takové projevy nachlazení jako:

 • slabost (i když je příliš silná);
 • obecná (výrazná) malátnost způsobená expozicí virům a infekcím;
 • svalová bolest (často se vyskytuje během ARVI nebo chřipky);
 • pocit pálení s bolestí v krku.

Lék ovlivňuje komplex, takže první den po požití osoby cítí jasnou úlevu od stavu, pokud je nemoc mírná, pak je příliv síly a energie.

Kontraindikace

Užívání léku může být zakázáno, pokud má osoba jednu nebo více kontraindikací:

 • individuální intoleranci k prvkům, které tvoří lék;
 • citlivost na léky;
 • čekání na narození dítěte (některý z trimestrů);
 • krmení přirozeným způsobem;
 • dědičné rysy;
 • získaná nesnášenlivost látky nebo jedné ze složek;
 • věk - méně než 3 roky;
 • nedostatečná produkce enzymů (laktáza).

Také bude nutné odmítnout vstup do této skupiny pacientů, kteří trpí nesnášenlivostí laktózy, nebo je taková porucha jako malabsorpce glukóza-galaktosa.

Pozor! Abyste se vyhnuli poškození, musíte nejprve požádat o diagnostickou studii o stavu a vlastnostech organismu.

Použití drogy Kagocel pro nachlazení

Aby bylo možné porazit nemoc z vyprazdňování s maximální účinností, je nutné pečlivě zvážit doporučení pro použití. Tablety jsou tedy určeny výhradně k požití. Pohodlí léčby spočívá v tom, že tento proces nezávisí na příjmu potravy - práce léku je stejně kvalitní jak před jídlem, tak po něm.

Pozornost by měla být věnována věkovým vlastnostem a typu onemocnění, které má být eliminováno. Pro léčbu dospělých pacientů z projevů SARS a chřipky v 95% případů jsou 2 tablety podávány třikrát denně (tento režim by měl být sledován po dobu 1-2 dnů léčby). Pak (3-4 dny terapie) je dávka snížena a musíte použít k získání pozitivních výsledků již na 1 tabletu, ale také třikrát denně. Celková doba trvání je 4 dny, pro které se užívá 18 malých tablet léčiva (téměř 2 balení).

Pokud je lék předepsán jako profylaktické opatření k prevenci nemocí způsobených negativní aktivitou virů nebo chřipky (akutní respirační infekce s komplikacemi), léčba trvá 7 dní. Zvláštním rysem je použití 1-2 dny, 2 tablety 1 krát denně, pak budete muset vzít pauzu po dobu 5 dnů a opakovat příjem podle schématu 1-2 dny. V případě potřeby se tato metoda opakuje 1-2krát.

Léčba herpes Kagocel

Pokud člověk ví, jak brát léky Kagocel na zimu, protože se s tímto onemocněním často setkává, nemusí mít informace o tom, jak se zbavit herpesu. Chcete-li se zbavit problému pomocí léků, budete muset užívat 2 tablety 3x denně po dobu 5 dnů (budete muset použít celkem 30 tablet).

Lékařský výzkum ukazuje, že herpes je běžným problémem u pacientů jakékoli věkové skupiny. Oficiální statistiky ukazují, že 90% lidí má herpes virus. Lékařské studie zahrnující 146 lidí ukázaly, že 115 z nich má virus herpes.

Studie terapeutických vlastností byly prováděny za použití standardní dávky medikace (tablety s 12 mg účinné látky). Za účelem získání skutečných výsledků byli pacienti rozděleni do 3 skupin:

 • přijmout pouze Kagocel za to, že se zbavil herpesu;
 • použití přípravku Acyclovir k léčbě;
 • léčena výhradně acyklovirem.

Pokud došlo k primárnímu herpesu nebo onemocnění v relapsu, pak byla stejná léčba aplikována na pacienty z první skupiny - 2 tablety přípravku Kagocel 3krát denně, průběh léčby byl 5 dní. U pacientů ve druhé skupině byla použita následující terapie - 2 tablety přípravku Kagocel 3krát denně a 1 tableta přípravku Acyklovir denně, doba trvání je také 5 dní. Pacienti ve třetí skupině dostávali pouze acyklovir jako sloučeninu schopnou vyrovnat se s většinou forem hepatitidy, 1 tabletu denně. Symptomy herpesu ve všech skupinách úplně zmizely v pátý den, ale u pacientů z druhé skupiny byla pozorována úplná léčba již 3 dny po zahájení léčby. Ti, kteří patřili do skupiny, která byla léčena výhradně Acyklovirem, byli také pozorováni 6. den po zahájení expozice. V důsledku léčby Kagocelem u 22% lidí se onemocnění nevyskytuje, u 50% relapsů pouze 1-2, u 27% nebylo zaznamenáno více než 3 opakování stavu odstraněného během první expozice.

Maximální účinek byl zaznamenán během komplexní léčby - Kagocel a Acyclovir. V tomto případě 47% nemělo vůbec žádné recidivy a zbytek utrpěl více než 2 opakování onemocnění. Během studií nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky a příznaky herpesu byly mírnější. Včasné použití léku v kombinaci s klasikou pro léčbu herpesu Acyklovir umožňuje získat lepší výsledek než léčba pouze s použitím druhé látky.

Vlastnosti léčby dětského léku Kagocel

Děti vzhledem k anatomickým a přirozeným rysům těla čelí častějším nachlazením než dospělým nebo dospívajícím. Léčebný režim pro děti se liší od léčebného režimu starších 13 let. Děti ve věku 3 - 6 let, tedy děti předškolního věku a děti ve školkách, potřebují 1 × 2 tablety 2x denně po dobu 1-2 dnů léčby, aby účinně ovlivnily symptomy a příčiny onemocnění virového původu a chřipky. Během 3 - 4 dnů léčby - 1 tableta 1 krát denně. Celková doba trvání je 4 dny, budete muset použít 6 tablet.

Pro děti, které již dosáhly věku 6 let a do 13 let pro kvalitativní léčbu nachlazení způsobených viry a chřipkou, se provádí následující terapie - 1-2 dny: 1 tableta 3krát denně, 3-4 dny léčby - 1 tableta 2x denně. Trvání trvá 4 dny, stačí pouze 10 tablet (1 plné balení).

Děti ve věku 3 let mohou podstoupit prevenci nachlazení, ARVI a chřipky. Pokračuje s kursy 7 dní (celý týden). Zvláštnost takového dopadu bez zatížení křehkého dětského organismu: 1-2 dny - 1 tableta denně, pak 3-7 dní - přestávka. Poté následuje opakování podobných účinků. Nepřekračujte tyto dávky bez ohledu na věk.

Kagocel by měl být zahrnut do rehabilitační terapie a je třeba mít na paměti, že u dětí mladších 3 let není dostatek informací, které by zaručily úplnou bezpečnost. V důsledku toho by měla být zahájena prevence nachlazení a komplexních projevů účinků virů (ARVI) podle doporučené varianty, kdy dítě má 3 roky.

Hlavní léčba začíná 6 lety. V tomto případě lék začne aktivně působit, spouštět procesy stejným způsobem jako u dospělých - je aktivována a stimulována vlastní produkce interferonu. Proto je pro sezónní posílení imunitního systému nutná tato složka, Kagocel podporuje dostatečnou produkci interferonu bez negativních důsledků. Aktivně se zbavuje příznaků chladu, pokud se projeví nebo se vyvíjí v době, kdy léčba začíná. Vedlejší účinky se také neobjeví.

Byly provedeny studie, které odhalily účinnost léku u dětí v době nástupu vystavení již přítomným projevům nachlazení s výraznými příznaky. Lékařské studie vytvořily 2 skupiny pacientů (6-13 let), každé dítě bylo nemocné po dobu 2 dnů, než začalo užívat léčivo v terapeutických účincích:

 • Podle tohoto schématu se provádějí regenerační aktivity v první skupině (pouze Kagocel): 1-2 dny léčby zahrnují 2 tablety (1 ráno a 1 večer) denně. Pak se dávka zvýší a po 3 až 4 dnech se užijí 2 tablety 2x denně. Celkové množství léčiva v průběhu léčby - 10 tablet (1 balení);
 • Záchranné aktivity pro ty, kteří byli zařazeni do druhé skupiny, byly „placebem“ - průběh této expozice byl také 4 dny.

Ve všech skupinách byly navíc použity doprovodné postupy k odstranění základních příčin a symptomů:

 • inhalace;
 • užívání léků proti kašli (v závislosti na tom, zda je suchý nebo „mokrý“);
 • použití od studené kapky nebo spreje vhodné pro věk;
 • použití prostředků ke zmírnění alergických projevů (v případě potřeby).

Taková léčiva, jako jsou antivirotika nebo imunostimulancia, nebyla použita pro čistotu informací získaných z přípravku.

Výsledky studií u dětí a dětí, které užívaly přípravek Kagocel v programu obnovy ukázaly, že hlavní příznaky, včetně horečky, vymizely již 1-2 dny po zahájení užívání. Údaje o druhé skupině (kde „placebo“ bylo použito kromě jiných metod ovlivňujících projevy nachlazení nebo ARVI) - symptomy vymizely pouze 5 dní po zahájení léčby.

Výsledky pozorování ukázaly, že hlavní symptomy nachlazení, které zahrnují rýmu, těžký zánět na sliznicích hrdla a mandlí u dětí náležejících do první skupiny, oslabily a začaly projít prvním dnem léčby. Úplně výtok z nosu po dobu 3-4 dnů. Druhá skupina dětí se začala zotavovat pouze 5-6 dnů. Ukazuje se, že ti, kteří používají Kagocel v programu regenerační léčby zkrátí dobu zotavení o polovinu - ze 7-8 dnů na 3-4 dny.

Jako výsledek, vlastnosti léčby u dětí jsou následující: projev příznaků (i způsobených expozicí virové agens) je snížena. A úplně zmizí do 3, maximálně 4 dnů. Pokud interferon nestačí k tomu, aby plně odolával negativním účinkům, užívání přípravku Kagocel pomůže zahájit přirozenou produkci této složky bez poškození a stresu na těle dítěte. Vedlejší účinky během studie a poté, co nebyly identifikovány. Také lék vykazuje dobrou toleranci u dětí po celou dobu užívání.

Zvláštní pokyny pro léčivo

Pokud byly během léčby zaznamenány příznaky předávkování, pak se všechny negativní projevy snadno odstraní. Mohou být odstraněny tím, že pacient dostane dostatek tekutiny bez plynu, a pak způsobí, že zvrací. Musíte to udělat pro odstranění žaludku. Aby droga mohla začít pracovat, nepotřebujte tablety žvýkat, je třeba polykat celé, s potřebným množstvím vody.

Interakce Kagotsel s jinými léky

Pomáhá droga Kagotsel při nachlazení? Není pochyb o jeho účinnosti, protože aktivně interaguje s jinými léky zaměřenými na eliminaci účinků virů a infekcí. Nástroj také zvyšuje účinek imunomodulátorů na tělo. Pokud taková potřeba vyvstane, může být zahrnuta do terapie společně s antibiotiky, protože Kagocel zvyšuje jejich pozitivní účinek.

Doba použitelnosti léku je 4 roky od data vydání a 1 rok od data otevření balení. Chcete-li uložit lék, musíte si vybrat místo chráněné před slunečním zářením a paprsky, které budou současně nedostupné pro děti. Optimální skladovací teplota, která nemá vliv na kvalitu a účinnost kompozice, není vyšší než 25 stupňů.

Je důležité si uvědomit, že neexistuje žádná přesná informace o tom, jak lék interaguje s komplexními programy léčby. Navzdory dobrým ukazatelům lékařského výzkumu neexistují žádné dokumenty, které by umožnily drogám dosáhnout světové úrovně - nebylo získáno dostatek informací, ne všechny údaje, které by potenciální kupce tohoto nástroje zajímaly, jsou známy. Tak, droga je ještě druh experimentu, ale ukazovat pozitivní výsledky v této fázi jeho existence.

Kagocel pro chřipku

Kagocel je léčivo, které má výrazný antimikrobiální, imunomodulační a antivirový terapeutický účinek. Tento článek je o tom, zda je možné léčit Kagocel chřipku a jak efektivní je pro tento účel.

Popis léčiva

Ihned je třeba poznamenat, že použití přípravku Kagocel s chřipkou je povoleno. Jeho jmenování je praktikováno mnoha terapeuty pro rychlé odstranění akutních respiračních onemocnění u pacientů.

Podle návodu k použití je Kagocel synteticky odvozeným lékem, který patří do skupiny interferonů. Jeho hlavním terapeutickým účinkem je zvýšení produkce interferonu gama, takže pacient rychle normalizuje práci obranyschopnosti těla.

Navíc díky aktivaci specifických látek je léčivo schopno inhibovat aktivitu proteinů patogenního viru, což je důvod, proč se člověk rychleji zotavuje. Kagocel je také účinný, protože podporuje produkci interferonu v téměř všech typech buněk, které se přímo podílejí na antivirové reakci organismu.

Také vzhledem ke skutečnosti, že Kagocel s chřipkou je prakticky netoxický a není schopen se v těle hromadit, je velmi dobře snášen a vzácně způsobuje u pacientů nežádoucí účinky. To je jeho nepopiratelná terapeutická výhoda.

Je důležité poznamenat, že tablety proti chřipce Kagocel mohou být použity přímo pro léčbu katarových virových onemocnění a pro prevenci jejich vývoje. V obou případech bude lék stejně účinný.

Ihned po požití se látka rychle vstřebává ve střevě a začíná působit. Maximální koncentrace účinné látky je pozorována již čtyři hodiny po přijetí.

Zobrazuje léčbu močí a výkalem.

Měli byste také vědět, že i po ukončení léčby zůstává imunomodulační účinek přípravku Kagocel po dobu 2–3 dnů. Z tohoto důvodu je vhodné jej použít v malých dávkách, aby se zabránilo infekci virem chřipky.

Indikace

Kagocel může být předepsán k léčbě následujících onemocnění:

 1. Akutní virové respirační infekce.
 2. Infekce herpes.
 3. Chlad a SARS.
 4. Prevence infekce studeným virem u dospělých a dětí.

Kromě toho může být léčivo také podáváno v komplexní terapii při léčbě chlamydií.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Je kontraindikováno užívat Kagocel v případě, že má osoba individuální intoleranci na své aktivní složky. V tomto případě by bylo vhodnější zvolit pro pacienta analog léčiva s jinými účinnými látkami.

Následující kontraindikace je věk dítěte do tří let. Přípravek se u těchto malých dětí nepoužívá z důvodu rizika negativního účinku interferonu na tělo dítěte.

Kagocel by měl být s opatrností a pouze pod dohledem lékaře používán během těhotenství a laktace, selhání ledvin, onemocnění jater a gastrointestinálního traktu. Pokud se objeví zhoršení stavu, léčba musí být okamžitě ukončena.

Pokud jde o vedlejší účinky, lék je obvykle dobře snášen a vzácně způsobuje vedlejší reakce. Navzdory tomu může někdy lék vyvolat slabost, bolest břicha a zhoršení vnitřních orgánů (trávicí systém, játra a ledviny).

Vlastnosti použití pro léčbu chřipky

Podle nedávných studií pomáhá použití přípravku Kagocel při léčbě chřipky a akutních respiračních onemocnění snížit riziko komplikací a rychleji zvládat studený virus. Navíc tento lék usnadňuje celkový průběh onemocnění, takže pacient je snáze snášen.

Vzhledem k účinnému imunomodulačnímu účinku Kagocel posiluje obranyschopnost organismu, čímž přispívá k "inkluzi" lidských imunitních rezerv.

Aby bylo užívání tohoto léku skutečně účinné, pacientovi se doporučuje, aby během léčby dodržoval následující doporučení lékaře:

 1. Vezměte si přesnou dávku léku a nepřekračujte, protože to může zhoršit lidský stav a terapeutický účinek léku.
 2. Neužívejte žádné další imunomodulační léky bez lékařského předpisu.
 3. Pokud osoba trpí závažnými chronickými onemocněními nebo má vyšší věk, měla by být léčba prováděna v nemocnici pod lékařským dohledem.
 4. Aby bylo pro tělo snazší normalizovat imunitní systém, důrazně se doporučuje, aby si pacient zkontroloval svůj jídelní lístek a přidal další čerstvé ovoce a zeleninu, maso, ořechy a mléčné výrobky do stravy. Je také důležité pravidelně větrat místnost a vyhnout se stresu.
 5. Po dobu léčby musí člověk přestat pít alkohol a kouřit, protože snižuje imunitu. Navíc tyto špatné návyky mohou zhoršit účinek léku na tělo a přispět k selhání ledvin a jater.
 6. Aby se tělo z chřipky rychleji zotavilo, musí člověk po dobu terapie zůstat v posteli.

Způsob podání a dávkování

Tento lék je určen pro orální podání. Pilulku Kagocel je tedy třeba brát jako celek, bez žvýkání a pití velkého množství vody. Lék můžete pít bez ohledu na jídlo, protože neovlivňuje jeho vstřebávání.

Dávka léčiva je zvolena ošetřujícím lékařem pro každého pacienta individuálně v závislosti na věku, indikacích a přítomnosti komorbidit u člověka.

K odstranění nachlazení musí dospělí užívat 2 kapsle dvakrát denně. Trvání léčby je průměrně tři dny, po kterých by mělo být užito dalších pět dní jednou tabletou třikrát.

U dětí s chřipkou a ARVI by měla být aplikována 1 tableta třikrát za pět dní.

Aby se zabránilo rozvoji nachlazení, ukáže se, že osoba užívá 2 tablety dvakrát denně po dobu tří dnů. Poté - 1 tableta třikrát denně. Pro profylaktický průběh se podává celkem 18 tablet.

Předávkování

Existuje velmi málo údajů o předávkování tímto lékem. V tomto případě existují informace, že s výrazným přebytkem přípustných dávek může dojít k nevolnosti, zvracení a bolesti břicha. V takovém stavu by se osoba měla okamžitě poradit s lékařem.

Symptomatická léčba předávkování. Spočívá v užívání sorbentů a silném pití. Méně často se provádí výplach žaludku.

Použití během těhotenství

Přípravek Kagocel je během těhotenství povolen, protože jeho aktivní složky nepronikají placentou a nepoškozují plod. Navzdory tomu stojí za to praktikovat terapii při přepravě dítěte pouze po svolení lékaře a pokud těhotenství pokračuje bez jakýchkoliv komplikací. V opačném případě je lepší takové zacházení odmítnout.

Navíc, vzhledem k tomu, že lék nemůže proniknout do mateřského mléka, je povoleno jeho použití během laktace. Nepříznivě neovlivňuje děti mateřským mlékem.

Jako alternativa k Kagocel, terapeutům se doporučuje použít lék Antigripp Agri, který má homeopatický účel. Nemá žádná omezení těhotenství a kojení, protože je považována za bezpečnou a netoxickou.

Léčba dětí

Kagocel pro děti s chřipkou může být použit, ale pouze po třech letech věku dítěte. V tomto případě může lék pomoci jak léčit existující virovou zimu, tak chránit před jejím vývojem.

Je důležité poznamenat, že vzhledem k tomu, že imunitní systém u dětí je ve formě vývoje, tento lék bude mít stimulační účinek na produkci interferonu v těle. Proto je v průběhu léčby důležité sledovat stav dítěte a přerušit léčbu pro případ zhoršení stavu.

Mnozí rodiče se také často zajímají, zda je Kagocel nebo Cycloferon s chřipkou lepší. Obecně platí, že oba tyto léky mají výrazný imunomodulační a antivirový účinek, ale pro léčbu dětí je stále bezpečnější používat první lék, protože je u mladých pacientů lépe tolerován.

S velkou opatrností je nutné předepsat Kagocel dítě, když dítě trpí onemocněním centrálního nervového systému a astmatu.

Recenze

Abychom lépe porozuměli tomu, jak Kagocel působí v případě akutních respiračních virových infekcí, poskytujeme zpětnou vazbu od těch pacientů, kteří si to již sami vyzkoušeli:

 • Natalia „Vzala jsem Kagocel pět dní, abych předešla nachlazení. Toleroval jsem lék docela dobře, nezpůsobil mi žádné vedlejší účinky. Jako antivirotikum se Kagocel ukázal jako účinný. S tím se mi podařilo chránit své tělo před nakažením virem.
 • Nikolai „Kagocel oloupejte proti chřipce několik dní. Také kombinoval jeho příjem s Paracetamol. Moc se mi líbil účinek této drogy. Usnadnil mi můj stav a pomohl mi rychle odstranit chlad. Teď to budu vždy používat s ARVI. “
 • Anna „Použila tento lék k léčbě chřipky u dítěte. Po několika dnech léčby má dítě bolest břicha. To je pravděpodobně projev nežádoucí reakce. Příště budu Kagocel používat opatrněji a určitě se poradím s pediatrem. “

Antivirové léčivo Kagocel: účinnost a dávkování

Kagocel je jedním z mála imunomodulačních léků v tabletách charakterizovaných silnou aktivitou proti virové infekci. Účinnost léčiva je potvrzena schopností jeho složek inhibovat (potlačovat) aktivitu rotavirových a herpetických infekcí, SARS a chřipky. Podle principu reakce na virus je lék podobný jiným lékům - terapeutického účinku je dosaženo syntetizací lidského interferonu (endogenního gama globulinu) v krvi - organické protilátky se silným antivirovým účinkem.

Produkce protilátek lidským tělem začíná buněčnou aktivací lymfocytů, granulocytů, makrofágů, fibroblastů a endotelových buněk. Po užití Kagocelu dosahuje maximální buněčná koncentrace produkovaného imunoglobulinu kritického bodu. Aktivací enzymových složek (protein kináz a adelické syntetázy) inhibuje gama globulin syntézu (pronikání) virového proteinu a RNA.

Zjednodušeně řečeno - lék je v podstatě induktorem imunitní odpovědi a doslova způsobuje, že tělo produkuje zaváděcí dávku antivirových protilátek.

Kagocel má vysokou dobu trvání aktivní expozice, používá se v jakémkoli stadiu onemocnění, snadno se vylučuje z těla (7. den až do 99% dávky), nemá žádné kumulativní vlastnosti a vedlejší účinky.

Podle návodu k použití od výrobce Kagocel - antivirotikum schválené Ministerstvem zdravotnictví Ruska jako účinný nástroj pro prevenci a léčbu SARS, chřipky a herpesu. Od roku 2006 je tento lék zařazen do struktury veřejných zakázek na životně důležité léky.

Jaké nemoci jsou předepsány Kagocel?

Lék předepisuje lékař pro symptomy virové etiologie:

 • ARVI;
 • Chlad, chřipka;
 • onemocnění sliznic ve formě skupinových vyrážek (virový herpes);
 • cytomegalovirová infekce;
 • infekce rotavirem;

Účinnost přípravku Kagocel v rotaviru - co je podstatou léčby

Organicky perzistentní (trvale žijící) rotavirus významně snižuje imunitní ochranu infikované osoby. Nedostatek interferonu je zvláště patrný v období sezónní morbidity u dětí. Při aktivaci imunitní reakce dochází k rychlé eliminaci (eliminaci) viru z těla a v důsledku toho dochází k rychlému zotavení.

S rozvojem rotavirového onemocnění vyvolává podání Kagoclu koncentraci aktivních imunitních buněk ve střevě již 4 hodiny po první tabletě. To může významně snížit projevy intoxikace, normalizuje tělesnou teplotu, rychle uvolňuje příznaky dehydratace stabilizací stolice a stimuluje regenerační funkci epiteliálních buněk střevní sliznice.

Zahrnutí léku Kagocel do komplexní léčby rotaviru významně snižuje riziko opakované infekce, která zabraňuje dalšímu šíření infekce. Důvodem je účinek Kagocelu na reprodukční funkci virové částice v těle. Tato skutečnost je klinicky izolovaná a zdůvodněna předními odborníky na virologii podle laboratorních studií infekce gamma globulinem.

Režim tablet Kagotsel pro rotaviry u dětí

 • první dva dny jedna tableta dvakrát denně;
 • další dva dny, jedna tableta denně.

Děti starší věkové kategorie (od 6 let) se doporučuje užívat tento lék v následujících poměrech:

 • první dva dny na tabletu třikrát denně;
 • pak dva dny pilulku dvakrát denně.

Celkový počet tablet Kagocel pro jednu léčebnou kúru by neměl překročit 10 kusů na osobu.

Léčba kurzem výrazně urychluje dobu zotavení, zabraňuje šíření patogenní mikroflóry do jiných orgánů, přispívá k rychlé lokalizaci infekčního ohniska. Účinnost léčby dospělých s průběhem léku byla zkoumána pomocí dynamických ukazatelů a laboratorních testů. Na základě získaných dat byl učiněn závěr, že celkový obraz spastických projevů za první dva dny se nemění. Na pozadí poklesu na respirační klinice je zaznamenán pokles příznaků rýmy na třetí den a snížení frekvence průjmu na čtvrtý den. Již druhý den však pacient zaznamenal zlepšení zdraví a chuti k jídlu.

Prevence a léčba virového onemocnění Kagocel u dospělého pacienta

Předtím, než budeme hovořit o režimu tablet Kagocel při různých onemocněních, je třeba poznamenat, že přípravek je určen k perorálnímu (internímu) použití. Při ošetření pilulky nelze rozdělit na polovinu, rozbít na kusy, odtrhnout filmový obal.

Princip vyvinutý výrobcem schémat příjmu léků je zaměřen na vytvoření imunitní reakce na šok. Konzistentní nižší dávkování poskytuje dlouhodobou ochrannou bariéru.

Při absenci pozitivních výsledků během prvních tří dnů aplikace aplikace Kagocel lékařem lze předepsaný průběh v průběhu času upravit podle lékařských indikátorů.

Antivirové látky Kagocel - recenze

Kagocel je s chřipkou bezmocný. Nebo můj příběh, proč si ho koupím. Účinné léčebné a preventivní režimy + foto

Dobrý den!

Především chci říci, že moje hodnocení bylo napsáno pouze na základě mé osobní zkušenosti s užíváním drogy, mých pozorování a nemá nic společného s ukládáním reklamy nebo názory ostatních.

Poprvé jsem se setkal s drogou Kagocel před 4 lety. Dítě šlo do školky, začalo nekonečné boláky, každý měsíc ho bolelo a dokonce i dvakrát za měsíc. Jeden nebo dva týdny v zahradě a padl s virem, pak znovu 1-2 týdny v zahradě a virus, a tak dále v kruhu.

Ještě jednou, když dětský lékař ORVI jmenoval dítě kagotsel. Musím říci, že náš pediatr je vynikající (není z naší kliniky), vždy dělá správnou diagnózu a všechny její schůzky jsou velmi rozumné. Obvykle předepisuje levné analogy léků, protože složení může být stejné a cena se bude výrazně lišit. Vždy je možné konzultovat s tímto lékem, a jsem si vždy jistý, že mi nedrží další inzerovaný lék, ale opravdu chce pomoci dítěti.

Koupili jsme Kagocel v lékárně za 240 rublů. Pro dítě jsem měl 1 krabičku. Pro dospělého musíte okamžitě koupit 2, a už nějak se ukáže být drahý.

Výrobce - NEARMEDIC PLUS LLC, Rusko

DÁVKOVÁ FORMA: Tablety.
SLOŽENÍ: Účinná látka: Kagocel 12 mg. Pomocné látky: bramborový škrob - 10 mg, stearát vápenatý - 0,65 mg, Ludipress (přímá kompresní laktóza, složení: monohydrát laktosy, povidon (Kollidon 30), krospovidon (Kollidon CL)) - k získání tablety o hmotnosti 100 mg.
POPIS: Tablety od krémové po hnědou kulatou bikonvexní s postříkání.
FARMACOTHERAPE TREATMENT GROUP: Antivirová látka.

V balení 10 malých tablet s malými náplastmi.

Kagocel se doporučuje používat u dospělých a dětí jako preventivní a terapeutický prostředek proti chřipce a dalším akutním respiračním virovým infekcím, jakož i lék proti herpesu u dospělých.

Režim kagotsel je velmi jednoduchý:

Pro léčbu chřipky a SARS jsou dospělí předepisováni v prvních dvou dnech - 2 tablety 3x denně a v následujících dvou dnech - jedna tableta 3x denně. Celkem 18 tablet na průběh, trvání kurzu - 4 dny.
Prevence chřipky a akutních respiračních virových infekcí u dospělých se provádí v 7denních cyklech: 2 dny - 2 tablety 1krát denně, 5 dní přestávka, cyklus se opakuje. Doba trvání profylaktického cyklu je od jednoho týdne do několika měsíců.
Pro léčbu herpesu u dospělých jsou 2 tablety podávány 3krát denně po dobu 5 dnů. Celkem 30 tablet na průběh, doba trvání 5 dní.
Pro léčbu chřipkových a akutních respiračních virových infekcí jsou děti ve věku od 3 do 6 let předepisovány v prvních dvou dnech - 1 tableta 2x denně a v následujících dvou dnech - jedna tableta denně. Celkem za kurz - 6 tablet, doba trvání kurzu - 4 dny.
Pro léčbu chřipky a ARVI jsou děti ve věku 6 let a starší předepisovány v prvních dvou dnech - 1 tableta 3x denně a v následujících dvou dnech jedna tableta 2x denně. Celkem za kurz - 10 tablet, doba trvání kurzu - 4 dny.
Prevence chřipky a ARVI u dětí ve věku 3 let se provádí v 7denních cyklech: 2 dny - 1 tableta 1 krát denně, 5 dní přestávka, opakujte cyklus. Doba trvání profylaktického cyklu je od jednoho týdne do několika měsíců.

V té době se dítě rychle zotavilo, bez komplikací, to byla naše první zkušenost s antivirotikem a takový dobrý výsledek. Ale po dítěti to moje tělo nemohlo vydržet a padl jsem s vysokou teplotou. Můj syn během své nemoci kýchl natolik, že nebylo těžké zachytit virus. A protože trpím chronickou tonzilitidou a sinusitidou, je pro mě dostačující jedno kýchání. Bylo to špatně, donekonečna mi vypláchlo hrdlo, použilo různé sprinklery, ale nakonec se dostalo na antibiotika, protože nic nepomohlo.

Po další nemoci dítěte jsem také spadl a znovu s hrdlem. Dostal jsem bolest v krku, byl jsem léčen antibiotiky a po celou dobu mi připadalo, že to nikdy neskončí. Je známo, že antibiotika mají škodlivý vliv na imunitu, takže jsem musela něco udělat, abych znovu nespadla s virem.

Náš pediatr mi poradil, když dítě vezme na zahradu další virus, okamžitě mi začne brát kagocellu a ne podle preventivního plánu, ale během léčby. To jsem udělal. A co bylo mým překvapením, že jsem nakonec nebyl nemocný vůbec, jeden den jsem byl trochu tlustý a to bylo vše! Už žádné nepříjemné příznaky! A dítě se vzpamatovalo a já jsem na nohou. A není nemocný.

Existují zvěsti o internetu, že Kagozel je velmi škodlivý, že má nějaké nevratné následky. Nejsem lékař a ne chemik, o tom nemůžu nic říct. Téměř všechny léky zacházejí s jedním, další s tím, že není překvapení. Dokonce i mnoho bylin má například silný abortivní účinek, silnější než syntetické drogy. Je také možné, že takové zvěsti jsou jen machinace konkurentů, protože kdyby mi Kagocel pomohl, určitě ostatním pomůže. Další věc - musíte pochopit, kdy by měla být přijata, a ve které to nestojí za to.

S chřipkou, Kagotsel nepomůže vůbec, jak bych nechtěl. Jedinou protivirovou antivirovou drogou prodávanou v Rusku je Tamiflu! Nenajdete to tak snadné v žádné lékárně, je to vážná droga! Lékaři předepisují Tamiflu v případě velmi závažného průběhu nemoci a lidí s oslabeným imunitním systémem. A to je přísně pod dohledem lékaře. A neplést chřipku s obvyklou SARS. S chřipkou se příznaky onemocnění objevují náhle a prudce rostou, což je velmi akutní, závažná infekce, často způsobující komplikace, dokonce i smrt.

Budu se s vámi podělit o svá vlastní pravidla, která mi pomáhají, abych během propuknutí akutních respiračních infekcí onemocněla:

 • Pokud chcete začít užívat antivirotikum, pak mějte na paměti, že byste měli pít při prvních příznacích nemoci. Ne na 3. nebo 5. den nemoci, ale co nejdříve při prvních známkách indispozice. V tomto okamžiku výrobci lstivě říkají, že Kagotsel je účinný od kteréhokoliv dne příjmu. Testováno na vás - čím dříve začnete, tím větší je šance na úspěch.
 • Nikdy neberte stejné antivirotikum, tělo si na to zvykne a příště to nemusí fungovat. Alternativní léky. V jednom případě nemoci, jeden lék, v dalším - jiný. Například Kagotsel-ergoferron-Tsitovir 3 - lavomax. A mimochodem, doktoři vědí, jaký druh antivirového léku použít pro konkrétní onemocnění. Například jsem se dozvěděl od svého pediatra, že v případě infekce rotovirusem nebo norovirem je ergoferron nejúčinnější.
 • S virem vypijte co nejvíce tekutiny - vodu, čaj, ovocné nápoje, kompoty atd. Čím více pijeme, tím rychleji odstraníme infekci z našeho těla. Mnoho matek si pravděpodobně všimlo pachu acetonu z úst nemocného dítěte. To naznačuje silnou intoxikaci těla virem. Proto není nutné nutit k jídlu, pokud dítě nechce, ale musíte pít a pít hodně.
 • Tam je velmi pozoruhodné zařízení - delfín, já jsem dlouho chtěl napsat recenzi o tom, ale všechny ruce nedosáhnou. Takže delfín je jednoduchý systém mytí nosu. Je v prodeji v jakékoliv lékárně, náklady nejsou drahé a budou vám to dost dlouho. V poslední době je používám velmi často, nahradil mě antivirotiky. Jde o to, že spláchnete nos jako profylaktický nebo během nemoci. Takové mytí sinusů brání viru, aby se usadil v těle a proměnil v nemoc. K přístroji jsou připojeny sáčky s mycím roztokem. Složení roztoku je jednoduché a přírodní - sůl, soda, heřmánek a výtažek z lékořice. Vyzkoušejte, je to na první pohled jednoduchý nástroj, ve skutečnosti velmi účinný, zejména v rané fázi onemocnění. Také jsem někdy drop 2-3 kapky Malavit do tohoto řešení, tento lék je velmi účinný pro ty, kteří mají zájem o čtení mé recenzi.
 • Místnost často větrejte, zejména tam, kde spíte. Pokud je vzduch suchý, zakupte si zvlhčovač. Zapnu to, když budeme spát celou noc, hlavně během topného období. Když je naše sliznice navlhčena, zabraňuje virům vniknout do těla přes nosní dutiny.
 • Se začátkem zimy mi velmi dobře pomáhá křemenná ultrafialová lampa. Zahřívám nos po dobu 5-7 dnů po dobu 1-3 minut (přidávám trochu každý den, maximálně 3 minuty).

Tam je ještě velmi jednoduché schéma ochrany proti viru na základě příjmu kyseliny askorbové, pravidelný vitamin C, který lze zakoupit v sáčcích v každé lékárně. Kyselina askorbová je antioxidant, chrání naše buňky před pronikáním viru jako štítu. Při prvních příznacích nemoci, kdy se stále domníváte, že onemocníte (například chcete si lehnout nebo trpět nepohodlí), začněte užívat kyselinu askorbovou podle tohoto schématu:

1. a 2. den - 2 g kyseliny askorbové denně

3. a 4. den - 1 g denně

5,6 a 7 den - 0,5 g denně.

Nezapomeňte, že vitamin C dráždí žaludek, proto by měl být užíván během jídla.

Také jako podpora imunity bereme s dítětem přirozený lék na pergu. Jedná se v podstatě o sklad přírodních přírodních vitamínů, který je naším tělem zcela vstřebán, na rozdíl od syntetických vitamínů. Perga je hypoalergenní, může být podávána dětem. Výjimkou je med s pergou, s tímto použitím u alergického dítěte se mohou objevit alergie na med. Ale existuje alternativa - dát suchou pergu bez medu.

Také velmi efektivní kurz přijetí propolisová tinktura. Pro dospělé - 25 kapek za noc za měsíc. Pro děti, kolik let je tolik kapek zředěných ve vodě. Například 6 let znamená 6 kapek tinktury. Koupil jsem tinkturu propolisu v lékárně za "velké peníze" - jen 18 rublů. Měsíc, měsíc přestávka, pak můžete opakovat další 1 měsíc.

Velice doufám, že moje rada pomůže, pokud se vám nepodaří onemocnět, tak rychle se vyrovnat s onemocněním.

Přeji vám všem dobré zdraví a dobré lékaře, kteří nejsou zaměřeni na prodej inzerovaných drog, ale na naše zdraví.

Klinická účinnost přípravku Kagocel® pro chřipkové a akutní respirační virové infekce u dětí ve věku od 2 do 6 let

Anotace vědeckého článku o medicíně a veřejném zdraví, autorem vědecké práce je Kharlamová Flora Semenovna, Kladová OV, Sergeeva EM, Scherbakova A.A., Yablonskaya KP, Legkova TP, Feldfiks L.I., Rogova L.A., Samson OS, Uchaykin V.F.

Byla hodnocena klinická účinnost a bezpečnost přípravku Kagocel® v slepé, srovnávací, placebem kontrolované studii pro chřipku a jiné akutní respirační virové infekce u dětí ve věku 2 až 6 let v dávce 1 až 2 mg (v průběhu 72 mg). Bylo prokázáno, že Kagocel® je dětmi dobře snášen, přičemž snižuje dobu trvání příznaků intoxikace, horečku, hlavní symptomy stenózní laryngotracheitidy (bronchitida), katarální jevy u nosohltanu a zkracuje dobu trvání léčby antibiotiky a hospitalizací. Kagocel® lze doporučit pro použití v pediatrické praxi pro léčbu chřipky a ARVI u dětí ve věku od 2 let.

Příbuzná témata v lékařském a zdravotnickém výzkumu, autorem vědecké práce je Kharlamová Flora Semenovna, Kladová OV, Sergejeva EM, Scherbakova AA, Yablonskaya KP, Legkova TP, Feldfiks L. I., Rogova L.A., Samson OS, Uchaikin V.F.,

Klinická účinnost přípravku Kagocel® pro děti na rok 2

Pokud jste před 2 měsíci užívali 72 72 72 72 72 72 72 72 72 72 prokázal, že Kagocel ® je dětmi dobře snášen. Přípravek pomáhá snižovat počet příznaků stenózní laryngotracheitidy (bronchitida). Trvání léčby antibiotiky a hospitalizace se zruší. Kagocel ® lze doporučit dětem déle než 2 roky.

Text vědecké práce na téma „Klinická účinnost přípravku Kagocel® pro chřipku a ARVI u dětí ve věku od 2 do 6 let“ t

výpočet 5 milionů IU / m2 pro prvních 10 dnů každý den, pak 3krát týdně po dobu 6 měsíců. Na konci 6měsíční léčby byla ALT aktivita normalizována. EBV DNA byla nadále detekována v krvi, moči a slinách po 3 a 6 měsících od zahájení léčby viferonem. Vzhledem k pozitivní dynamice bylo rozhodnuto pokračovat v léčbě až do 1 měsíce. Hladina hepatocelulárních enzymů zůstala v budoucnu v normálním rozmezí, během vyšetření 9 a 12 měsíců po zahájení léčby nebyla EBV DNA detekována v krevním séru, moči a slinách.

V průběhu dynamického pozorování po ukončení léčby po dobu 2 let zůstala aktivita AlAT a AsAT v normálním rozmezí a EBV DNA nebyla přítomna v krvi, moči a slinách.

Dítěti tak byla diagnostikována dlouhodobá kompletní remise chronicky získané EBV-hepatitidy, která vznikla v důsledku léčby přípravkem Viferon po dobu 12 měsíců.

Aby bylo možné odpovědět na otázku týkající se závislosti četnosti dosažení remise u EBV-hepatitidy během léčby v léčebném režimu, byly vytvořeny 2 skupiny. Do první skupiny byli zařazeni pacienti, kteří dostávali monoterapii přípravkem Viferon, zatímco do druhé skupiny byly zařazeny děti, které dostávaly přípravek Viferon v kombinaci s intravenózními imunoglobuliny.

Během tříletého dynamického pozorování nebyly zjištěny žádné významné rozdíly v závažnosti cytolýzy u pacientů z různých skupin. Na pozadí kombinované léčby s Viferonem a intravenózními imunoglobuliny byla tendence k méně výrazné cytolýze a mírně nižší replikační aktivita EBV. Hodnoty p byly v rozmezí od p> 0,05 do p> 0,1.

Studie provedené na naší klinice ukázaly, že na pozadí viferonoterapie u dětí s chronickou virovou hepatitidou Epstein-Barr v 61,9% případů dochází k remisi: v 33,3% - dlouhodobá kompletní remise a 28,6% - částečná ( biochemické nebo virologické). Současně v ovládání

skupina pacientů, kteří nedostávali přípravek Viferon, neměla spontánní remisi.

S ohledem na výsledky považujeme za vhodné použít spolu se základní terapií 6–12měsíční léčbu přípravkem Viferon, rektální čípky, v dávce 5 milionů IU / m2 denně třikrát týdně, pro děti s chronickou virovou hepatitidou Epstein-Barr.

1. Uchaikin V.F. Pokyny pro infekční onemocnění u dětí. - M.: GEOTAR MEDICINE, 1998. - 809 str.

2. Sherlock S., Dooley D. Onemocnění jater a žlučových cest - M.: GEOTAR MEDICINA, 1999. - 864 s.

3. Diagnostika a diferenciální diagnostika onemocnění jater u dětí / А.А. Klyuchareva a kol. - Minsk: BELMAPO, 2001. - 66 s.

4. Fleming J. Současná léčba hepatitidy // J. Infus. Nurs. - 2002. - V. 25. - s. 379-382.

5. 77letý pacient se symptomy a hepatitidou - kazuistika / U. Drebber et al. Z. Gastroenterol. - 2006. - V. 44. - s. 387-390.

6. Sdružení T-buněk infikovaných virem v těžké hepatitidě způsobené infekcí virem Epstein-Barr / S. Hara et al. // j. Clin. Virol. -

2006. - V. 35. - P. 250-256.

7. Cisneros-Herreros J.M. Hepatitida způsobená viry skupiny herpes / J.M. Cisneros-Herreros, M. Herrero-Romero // Enferm. Infecc. Mikro-biol. Clin. - 2006. - V. 24. - s. 392—397.

8. Ganciklovir a Hepatitis / L. hepatitis L. virus L. Adams et al. // j. Gastroenterol. Hepatol. - 2006. - V.21. - P. 1758-1160.

9. Barkholt L. OKT3 a ošetření ganciklovirem je možné sledovat L. Barkholt, A. Linde, K.I. Falk // Transpl. Int. - 2005. - V. 1 8 (7). - P. 835-843.

10. Fatální fulminantní hepatitida viru Epstein-Barrové / M. Lazrek a kol. / Ann. Biol. Clin. (Paříž). - 2006 - V. 64 (2). - str. 170-172.

11. Fulminantní hepatitida viru Epstein-Barrové (EBV) u mladého imunokompetentního subjektu / F. Ader et al. / / Med. Mal. Infect. - 2006. - V. 36. - P. 396–398.

12. Akutní acalkulózní cholecystitida jako úvodní informace o infekci virem Epstein-Barr / A. Prassouli et al. // j. Pediatr. Surgu. -

2007. - V. 42. -P. 11-13.

13. Craxi A. Interferon alfa pro chronickou hepatitidu HBeAg-pozitivum B / A. Craxi, D. Bana, Calagero Camna // Mezinárodní konference o konsenzu EASL o hepatitidě B. - 2002. - P. 137–142.

Klinická účinnost přípravku Kagocel® pro chřipku a ARVI u dětí ve věku od 2 do 6 let

F. S. Charlamov, O. V. Kladová, E. M. Sergeeva, A. A. Shcherbakova,

K. P. Yablonskaya, T. P. Legkova, L. I. Feldfiks, L. A. Rogova, O. S. Samson, V. F. Uchaikin

GOU VPO Ruská státní lékařská univerzita Roszdrdvd je. NI Pirogovd, NIIEM. N. F. Gamalei, Morozovskdy Dětská městská klinická nemocnice, Moskva

Byla hodnocena klinická účinnost a bezpečnost přípravku Kagocel® v slepé, srovnávací, placebem kontrolované studii s chřipkou a dalšími akutními respiračními virovými infekcemi u dětí ve věku 2 až 6 let v dávce 12 mg (v průběhu 72 mg).

Bylo prokázáno, že Kagocel® je u dětí dobře snášen, přičemž snižuje dobu trvání příznaků intoxikace, horečku, hlavní symptomy stenózní laryngotracheitidy (bronchitida), katarální jevy v nosohltanu a zkrácení doby antibiotické terapie a hospitalizace. Kagocel® lze doporučit pro použití v pediatrické praxi pro léčbu chřipky a ARVI u dětí ve věku od 2 let.

Klíčová slova: ARVI, chřipka, antivirotikum, Kagocel, klinická účinnost a bezpečnost, děti UDC 616.921.5: 615.03

Kontaktní informace: Kharlamova Flora Semenovna - lékař lékařských věd, prof. Ústav infekčních nemocí u dětí, Ruská státní lékařská univerzita; 117049, Moskva, 4. Dobryninsky Lane., 1, MDGKB; (495) 236-25-51

Klinická účinnost přípravku Kagocel® pro děti na rok 2

F. S. Charlamová, O. V. Kladová, E. M. Sergeeva, A. A. Šherbáková,

K. P. Yablonskaya, T. P. Legkova, L. I. Feldfiks, L. A. Rogova, O. S. Samson, V. F. Uohaykin

Ruská státní lékařská univerzita,

Výzkumný ústav epidemiologie a mikrobiologie pojmenovaný po N.F. Gamaleya, Morozov Dětská klinická nemocnice, Moskva

Jestliže užíváte dávku 12 mg (72 mg v jednom cyklu), můžete užít dávku 2 mg.

Bylo prokázáno, že Kagocel® je dobře snášen dětmi. Přípravek pomáhá snižovat počet příznaků stenózní laryngotracheitidy (bronchitida). Trvání léčby antibiotiky a hospitalizace se zruší. Kagocel® lze doporučit dětem déle než 2 roky. Klíčová slova: ARVI, chřipka, antivirová příprava, Kagocel, klinická účinnost a bezpečnost, děti

Trvale vysoký výskyt chřipky a jiných akutních respiračních infekcí (ARI) je stále přítomen ve všech věkových skupinách populace. Podle Federálního centra pro hygienu a epidemiologii, FSI Rospotrebnadzor Ruska v letech 2008—2009. morbidita u dětí mladších 17 let významně převyšovala u dospělých, zatímco děti měly chřipku 4,5krát častěji [1].

Chřipka a jiné akutní respirační virové infekce (ARVI) u dětí, zejména u malých dětí, se vyznačují vysokým výskytem a závažnějším průběhem, často se závažnými komplikacemi.

Nedávno byly do oběhu vráceny nové varianty virů, jako je virus chřipky A H5N1, kalifornský pandemický 0409-H1N1-nový, me-tapneumovirus, bokavirus, koronaviry (CoVNL63, CoVHKU1, CoV SARS), enterovirus (EV71). V roce 2009 byla Kalifornie A 0409-H1N 1-nová pandemická fáze pandemie chřipky A vyhlášena Světovou zdravotnickou organizací, která byla způsobena reasortantem virů influenzy ptáků, prasat a lidí. Nová chřipková infekce, ve které je vysoká úmrtnost mezi rizikovými skupinami (děti a pacienti trpící chronickými onemocněními), je registrována ve více než 100 zemích po celém světě.

Zvláštní náchylnost této populace k chřipce je vysvětlena patogenitou patogenu, nedostatkem specifické imunity a omezenou dostupností specifických léčebných a preventivních léčiv. Použití antivirové terapie pro chřipkové a jiné akutní respirační virové infekce je realizováno úzkým spektrem existujících chemoterapeutických léčiv, s omezeným časovým rámcem pro jejich podávání (např. Oseltamivir je účinný proti chřipkovým virům pouze do 48 hodin od nástupu onemocnění), s rozvojem rezistence na ně, s omezeným věkovým indikátorem použití, jakož i spektrum vedlejších účinků.

Je známo, že rezistence na infekce závisí na geneticky determinované aktivitě lidských imunokompetentních buněk (ICC) na produkci interferonu (IFN). Vývoj infekčního procesu u akutních respiračních infekcí je realizován v případě existujícího deficitu syntézy interferonu a dalších cytokinů, které jsou humorálními produkty ICC [2-4]. Imunitní systém dětí je charakterizován vysokou proliferační aktivitou lymfocytů s převahou

frakce nediferencovaných, "naivních" lymfocytů, snížená cytotoxická a IFN-produkční aktivita EIC [3, 4]. Studium úlohy cytokinů, zejména IFN, v patogenezi ARI bylo v posledních letech zásadní pro pochopení příčin závažného a komplikovaného průběhu těchto nemocí, jakož i pro stanovení příčin vzniku speciální skupiny „často nemocných dětí“ (FIC).

Bylo prokázáno, že 76,7–90,0% pacientů s přítomností patologie pozadí, včetně FIC s nepříznivou alergickou anamnézou a / nebo chronickými ložisky infekcí, má pokles aktivity všech ukazatelů stavu interferonu [4].

V dětství je vysoká citlivost na ARI patogeny způsobena nedostatkem imunologické paměti předchozích kontaktů s patogeny. Vzhledem k nezralosti imunity nedochází při opakovaných ARI k adekvátní obnově funkčních charakteristik imunitního systému a závažná nedostatečnost systému IFN určuje závažnost onemocnění, jeho trvání a přispívá k rozvoji bronchopulmonálních a dalších komplikací.

Rozsah přípravků IFN a jeho induktorů doporučených pro léčbu chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí u dětí není příliš velký a vyžaduje dostatečné odůvodnění racionální taktiky jejich použití.

Jedním z hlavních problémů při léčbě chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí u dětí je hledání optimálně účinných a bezpečných prostředků etiotropní imunomodulační terapie, kompatibilní s dítětem. Podle požadavků by etiotropní léčiva měla kombinovat vlastnosti inhibitoru virové reprodukce a účinného stimulátoru imunitní obrany těla, aby se eliminovala setrvačnost specifické antivirové imunitní reakce u dětí.

Podle vyvinutých kritérií pro předepisování IFN a jeho induktorů pro chřipkové a jiné akutní respirační virové infekce jsou tyto indikovány pro pacienty s mírnými hladinami sérového IFN-a a -y, stejně jako s původně nízkou mírou spontánní produkce IFN-a a -y, ale s vysokým indexem stimulace IFN-a. a -y ICC, která se vyskytuje u dětí ve věku od 1 do 6 let, stejně jako u jedinců s anamnézou alergopatologie [4].

Domácí interferonový induktor, Ka-gocel®, se osvědčil v řadě experimentů.

Celkové a klinické studie u dospělých a dětí starších 6 let.

V roce 2006 Výzkumný ústav virologie. DI Ivanovsky, antivirová aktivita Kagocel® byla studována v buněčných kulturách infikovaných virem vysoce patogenní chřipky A / H5J [5]. V roce 2007 Výzkumný ústav virologie. D.I. Ivanovského, v letech 2008–2009 ve Státním podniku „Ústav imunologie FMBA“ a v letech 2007—2009. Klinické studie byly prováděny na oddělení infekčních nemocí u dětí na GOU VPO RSMU Roszdrav u dětí, aby studovaly klinickou a profylaktickou účinnost přípravku Kagocel® pro chřipku a ARVI u dětí starších 6 let. V roce 2009 byla prokázána vysoká účinnost pandemické chřipky A (H 1 N 1) / Kaliforni / 04/09 [6-8].

Kromě toho bylo v průběhu těchto studií zjištěno, že přípravek Kagocel® nebyl toxický ani při použití v lidské buněčné kultuře ve velmi vysokých dávkách [10].

Přípravek Kagocel® (Kodose! ®, NEARMEDIC PLUS LLC, Rusko, registrační číslo P č. 002027/01 - 19.11.07) je vysokomolekulární sloučenina syntetizovaná na bázi sodné soli karboxymethylcelulózy a nízkomolekulárního přírodního polyfenolu odvozeného z rostlinných surovin (bavlna a) chemickou syntézou.

Hlavním mechanismem účinku léku Kagocel® je schopnost indukovat tvorbu takzvaného pozdního interferonu v lidském těle, což je směs a-a P-interferonů s vysokou antivirovou aktivitou. Léčivo Kagocel® způsobuje produkci interferonu téměř ve všech buněčných populacích podílejících se na antivirové reakci těla: T-a B-lymfocyty, makrofágy, granulocyty, fibroblasty, endotelové buňky. Při požití jedné dávky přípravku Kago-cel® dosahuje titr interferonu v séru maximálních hodnot po 48 hodinách. Interferonová reakce organismu na aplikaci léčiva Kagocel® se vyznačuje dlouhou (až 4-5denní) cirkulací interferonu v krevním řečišti. Dynamika akumulace interferonu ve střevě při podávání s lékem Kago-tsel® nesouhlasí s dynamikou titrů cirkulujícího interferonu. V séru dosahuje produkce interferonu vysokých hodnot pouze 48 hodin po užití přípravku Kagocel®, zatímco ve střevě je zaznamenáno maximum produkce interferonu již po 4 hodinách. Při podávání v terapeutických dávkách je přípravek Kagocel® netoxický a nehromadí se v těle. Léčivo nemá mutagenní a teratogenní vlastnosti, není karcinogenní a nemá embryo-toxický účinek. Největší účinnosti při léčbě přípravkem Kagocel® je dosaženo, pokud je předepsán nejpozději 4. den od nástupu akutní infekce. Z těla se lék vylučuje hlavně střevem: 7 dní po požití z těla

88% podané dávky je vyloučeno, včetně 90% stolicí a 10% močí. Ve vydechovaném vzduchu není lék detekován [11-13].

Uvedené vlastnosti přípravku Kagocel® byly důvodem jeho možného použití u dětí staršího věku od 2 let.

Cíl: Zhodnotit klinickou účinnost a bezpečnost přípravku Kagocel® pro chřipku a jiné akutní respirační virové infekce u dětí ve věku 2 až 6 let.

Materiály a výzkumné metody

Fáze klinického výzkumu - III (registrace léčiva pro nové indikace - u dětí ve věku od 2 do 6 let). Návrh studie: slepá, srovnávací, placebem kontrolovaná studie hodnotící účinnost a bezpečnost přípravku Kago-tsel® pro léčbu chřipky a jiných akutních respiračních infekcí u dětí.

Do studie bylo zahrnuto celkem 60 dětí ve věku od 2 do 6 let, které měly v době přijetí klinické příznaky akutní respirační virové infekce ve formě stenotické laryngotracheitidy s laryngeální stenózou 1 stupně v 41 a 2 stupněm stenózy u dětí. 13 dětí; 6 dětí mělo laryngitidu bez známek stenózy, 4 z nich ve formě laryngotracheobronchitidy a 2 s příznaky broncho-obstrukce.

Pacienti, kteří se zúčastnili jiných klinických studií během posledních 4 týdnů, byli ze studie vyloučeni; pacienti s přecitlivělostí na kteroukoli složku přípravku Kagocel®; trpící chronickým renálním, endokrinním, hematologickým, imunitním, neurologickým, psychiatrickým, kardiovaskulárním onemocněním nebo jinými onemocněními / stavy, které mohou podle lékaře ovlivnit výsledky studie; děti léčené imunomodulátory po dobu 28 dnů před prvním dnem studie.

Pacienti byli náhodně rozděleni do 2 skupin: subjekt (skupina 1) a srovnání (skupina 2), 30 dětí. Děti ve skupinách byly srovnatelné ve věku, pohlaví a klinických projevech ARVI.

V první skupině dětí ve věku od 2 do 3 let bylo 10, od 3 do 6 - 20; dívky - 12, chlapci - 18. Stenóza stupně hrtanu 1 byla u 19 pacientů, z nichž 3 byli kombinováni s projevy bronchiální obstrukce; Stenóza 2. stupně hrtanu byla u 7 pacientů a u 4 dětí byly pozorovány pouze příznaky laryngitidy bez známek stenózy. Recidivující záď byla u 6 dětí. Ze souběžné patologie byla otitis media ve 4 případech; zánět spojivek - v 1; dysbakterióza - v 3; bronchiální astma - v 1; gastroenteritida - v 1. Antibakteriální terapie byla prováděna u 11 pacientů v souvislosti s otitis media a bronchitidou virové a bakteriální etiologie.

Ve druhé skupině dětí ve věku od 2 do 3 let bylo 17 a starších 3 let - 13 let; dívky - 12, chlapci - 18. Projevy stenózy hrtanu prvního stupně byly u 22 nemocných, jeden z nich měl známky bronchiální obstrukce; Stenóza 2. stupně hrtanu byla u 6 dětí. 6 dětí mělo stenotickou laryngotracheobronchitidu. 2 děti měly laryngitidu bez známek stenózy. Recidivující záď byla u 4 pacientů. Ze souběžné patologie: otitis media - u 4 dětí; zánět spojivek - 1; dysbakterióza - v 3; reaktivní pankreatitida - u 2 kandidóza - in 1. Antibakteriální terapie byla provedena u 9 pacientů v souvislosti s otitis a bronchitidou virové a bakteriální etiologie.

Pacienti z první skupiny dostávali Kagocel® 1 tabletu (12 mg) dvakrát denně po dobu prvních 2 dnů, poté 1 tabletu jednou denně po dobu následujících 2 dnů. Celková dávka léčiva na pacienta po dobu 4 dnů byla 72 mg (6 tablet) a denní dávka na pacienta byla 24 mg (2 tablety denně).

Pacienti druhé skupiny dostávali placebo podle stejného režimu po dobu 4 dnů.

Všichni pacienti bez ohledu na skupinu dostávali symptomatickou léčbu v plné míře (inhalace, t

kapky proti kašli, nosní kapky, antipyretika a desenzibilizátory), s výjimkou antivirotik a imunomodulátorů. Pokud jde o bronchitidu a otitis, byla provedena antibakteriální terapie širokospektrými antibiotiky (cefalosporiny nebo makrolidy).

Účtování hlavních klinických symptomů podle individuální karty pacienta bylo provedeno před užitím léku (0 dnů), poté denně po dobu 5 dnů od začátku léku a v případě potřeby 7. a 9. dne. U všech pacientů v 1. den (před léčbou) a 5. den (po léčbě), výzkumníci vzali: kompletní krevní obraz; analýza moči; biochemický krevní test. Virologická studie byla provedena u všech pacientů před jmenováním léčby, tj. první den (metoda PCR).

Klinická účinnost léčiva byla hodnocena na základě četnosti a trvání hlavních symptomů onemocnění a dynamiky laboratorních testů, přičemž byla zohledněna načasování normalizace teploty a vymizení symptomů toxikózy (intoxikace); výrazy reverzního vývoje katarálních symptomů, suchého kašle a vzniku produkce sputa, laryngitidy, t

Kagocel8 je moderní antivirotikum pro prevenci a léčbu SARS a chřipky u dětí a dospělých a je účinné i při relativně pozdním podávání - až do 4. dne od nástupu onemocnění

O společnosti Kagocel® rychle zlepšuje blahobyt dítěte a významně snižuje dobu trvání klinických příznaků chřipky a ARVI bez ohledu na etiologii onemocnění.

О Účinně odstraňuje stenózu hrtanu a příznaky laryngotracheitidy

О Spolehlivě zkracuje dobu antibiotické léčby při léčbě komplikací ARVI

Kagocel® pomáhá snižovat výskyt SARS a chřipky u často nemocných dětí

O přípravku Kagocel® je dobře snášen, nezpůsobuje vedlejší účinky *

NEARMED PLUS PLUS t. / F: +7 (495) 741 49 89 www.kagocel.ru

* Podle výsledků klinických studií

Tabulka 1. Varianty kombinací smíšeného ARVI u dětí ve věku 2 až 6 let

Etiologie Všichni pacienti n = 26 Skupina Kagocel n = 14 Skupina Placebo n = 12

Bocavirus + PC virus 1 1 -

Adenovirus + metapneumovirus 1 1 -

Viry chřipky A (H3Y2) + B 1 - 1

Metapneumovirus + PC virus 3 2 1

Adenovirus + Rhinovirus 1 1 -

Virus chřipky A (H3Y2) + + adenovirus 1 - 1

Adenovirus + PC virus 3 1 2

Adenovirus + Bocavirus 1 1 -

Influenza A virus (H1Y1) + + adenovirus 2 1 1

Viry chřipky A (H1Y1) + B 1 1 -

Viry chřipky A (H1Y1) + + A (H3Y2) 2 1 1

Chřipka B + parainfluenza 1 1 -

Virus chřipky B + + metapneumovirus 1 - 1

Virus chřipky A (H1Y1) + parainfluenza 1 1 -

Adenovirus + parainfluenza 1 1 -

Metapneumovirus + rhinovirus 2 1 1

Virus chřipky A (H1Y1) + + adenovirus + parainfluenza 1 - 1

Bocavirus + rhinovirus 2 - 2

pro hrtan a bronchitidu; výskyt komplikací v léčebném procesu.

Bezpečnostní ukazatele zohledňovaly pravděpodobnost: - nežádoucích účinků;

virus chřipky A / H1 N1 není dešifrován

smíšená infekce t

virus chřipky A / H3O

PC virus viru chřipky A / H ^ 1 metapneumovirus 1,67% pandemie 6,7%

Obrázek 1. Etiologická struktura ARVI s OSLT u dětí ve věku od 2 do 6 let (v lednu až březnu 2010)

- změny v počtu erytrocytů a neutrofilů v periferní krvi;

- zvýšení hladiny jaterních enzymů.

Výsledky a diskuse

Etiologie onemocnění byla vyřešena pomocí PCR u 59 (98,33%) pacientů, z nichž 33 (55,03%) bylo monoinfikováno, 26 (43,3%) pacientů bylo diagnostikováno se smíšenou infekcí a 1 (1,67 %) pacienta, etiologie onemocnění nebyla dešifrována. Kauzálními původci monoinfekce byli: virus chřipky B - v 16 (26,7%), bocavirus - v 3 (5,0%), virus chřipky A ^ N2 - v 1 (1,67%); metapneumovirus - 4 (6,7%), respirační syncytiální virus (PC virus) - v 1 (1,67%), virus chřipky A (pandemie NJ1 California 0409) - v 5 (8,3%) ), adenovirus - ve 2 (3,32%), virus chřipky A (H1G) - u 1 (1,67%) pacienta (tabulka 1, obr. 1, 2).

Charakteristickým znakem klinických projevů chřipky, včetně pandemie, byly dlouhodobější příznaky intoxikace a horečky, jakož i přidání akutního otitis media; v případě vedlejších virových a metapneumovirových infekcí (v mono- a smíšených variantách) byly zcela postiženy horní a dolní dýchací cesty s obstrukcí laryngo a bronchiální obstrukcí. Projevy konjunktivitidy byly charakteristické u mono- a smíšených variant adenovirové infekce.

V obou skupinách dostávaly děti bakteriální komplikace kvůli bakteriálním komplikacím. Ve skupině dětí užívajících přípravek Kagocel®, u 19 (63%) pacientů byla léčba doprovázena symptomatickou léčbou, v 11 (37%) v kombinaci s antibiotiky, ve skupině s placebem, u 21 (70%) pacientů v léčbě antibiotik. 9 (30%) také chybělo - antibakteriální léčiva byla předepsána při léčbě komplikací akutních respiračních infekcí.

Ve skupině dětí, které dostávaly přípravek Kagocel® na pozadí symptomatické léčby, mělo všech 19 pacientů příznaky intoxikace a horečky zastavené do 5. dne léčby, zatímco doba trvání horečky v této skupině byla v průměru 1,7 + 0,4 dnů a intoxikace - 1,3 + 0,4 dnů. V kontrolní skupině, která dostávala placebo, u 4 z 21 pacientů (19%) přetrvávaly příznaky intoxikace až do 5 dnů léčby, průměrná doba trvání do 2,75 + 0,2 a doba trvání horečky - až 2,8 + 0,3 dne (tab. 2).

Trvání katarálních příhod bylo významně kratší v hlavní skupině ve srovnání se skupinou pacientů, kteří dostávali placebo, což bylo v průměru 4,2 ± 0,2 dní oproti 5,9 + 0,3 dne (p

Certifikát pro registraci médií č. FS77-52970