Léčíme dětský kašel doma

Maminky a tatínky se obávají, když děti trpí kašlem, pokud se jim nepodaří vyrovnat, spěchají navštívit místního lékaře a zavolat sanitku. Po získání zkušeností při komunikaci s pediatry a terapeuty rodiče vědí, jak vyléčit dětský kašel doma pomocí léků a lidových prostředků. Tento příznak se však vyskytuje u mnoha onemocnění. Proto je nutné rozlišovat mezi typy kašle a znát metody úspěšné léčby doma.

Časté příznaky onemocnění

Když se mikroby, prach a cizí tělesa dostanou do dýchacích cest, dojde k ostrému reflexnímu výdechu ústy. To je užitečné pro děti a dospělé, ochrannou reakci těla, jeho spásu před infekcí. Pro čištění dýchacích cest je nutný neškodný kašel. Další formy se vyskytují při nachlazení, akutních respiračních virových infekcích (ARVI).

Teplý kašel čaj pro děti s medem, bylinné koupele, obklady - tyto produkty a postupy začínají rozsáhlým seznamem domácích léčiv pro nachlazení, respiračních virových infekcí a chřipky. Během období sezónních infekcí nejčastěji pediatrové dávají dětem, které navštěvují dětské instituce, diagnózu ARVI. Existuje asi 200 typů virů, které vstupují do dýchacích cest a způsobují reflex kašle.

Vlastnosti kašle u dítěte s některými chorobami:

 • pneumonie - horečka, první kašel suchý, pak uvolnění hlenu sliznice;
 • astma - suchá, skvrnitá, viskózní sputa, sípání, noční útoky;
 • ARVI, akutní bronchitida, bronchiolitida - na počátku suchá, ostrá, pak mokrá;
 • záškrt - štěkavý kašel, chrapot a dušnost;
 • chronická bronchitida - dušnost a kašel ráno, bronchospasmus;
 • reflux jícnu a žaludku - suchý, chronický;
 • černý kašel - křečovitý, paroxyzmální;
 • cystická fibróza - suchá, černý kašel;
 • pseudo-záď - suchý, štěkavý kašel;
 • pohrudnice - suchá, dráždivá.

Pokud léčíme kašel u dítěte doma, pak je nutná léčba základního onemocnění, boj proti jeho projevům a prevence komplikací. S SARS a oslabenou imunitou u dětí předepisuje lékař antivirotikum, imunomodulační léčiva založená na interferonu. Aktivujte kapky imunitního systému dítěte "Derinat".

V případě virové infekce nepomáhají sulfa léky a antibiotika, doporučuje se léčba symptomy. Když dítě kašle s akutními respiračními virovými infekcemi a nachlazeními, je nutné zkapalnit viskózní hlen, změkčit dýchací cesty a odstranit z nich sputum spolu s bakteriemi a toxiny. Při vysokých teplotách vstřikujte svíčky paracetamolem nebo dávejte antipyretický sirup (paracetamol, ibuprofen). Pediatr předepisuje antibakteriální léčbu bronchitidy a pneumonie.

Kašel na dítě - léčíme doma

Existuje spravedlivé množství léků a postupů, které zmírní jeden z hlavních příznaků nachlazení a bronchitidy. Při suchém kašli je nutné ředit hlen, což usnadňuje vykašlávání. Při mokrém kašli se vyžaduje účinné vylučování sputem, aby „neplavilo“ plíce dítěte.

Bezpečný a velmi užitečný lék - kašel vaječný koňak pro domácí ošetření - je vyroben z cukru nebo medu s vaječným (nebo křepelčím) vaječným žloutkem. Před rozbitím je nutné škrupinu umyt, aby se zajistilo, že produkt je čerstvý, protein a žloutek bez jakýchkoliv inkluzí se neroztáhnou. Rozšleháme žloutek s cukrem, aby se vytvořila homogenní hmota. Dej lék dítěti 3-4 krát denně, jednu čajovou lžičku.

Jednoduchý vaječný koňak pro kašel pro děti účinně odstraňuje podráždění v krku. Lžíce hotového výrobku se rozpustí v půl šálku teplého mléka a dítěti dáme nápoj. Med je přidán, pokud dítě není alergické na včelí produkty. Kakaový prášek se zavádí do vaječného koňaku pro děti od 3 let.

Kakaový olej proti kašli pro děti se používá jako masáž - třel do hrudi a horní části zad. Pro mletí dětí starších dvou let přidejte 4-10 kapek gáforového oleje do roztaveného nesoleného sádla nebo kozího tuku; Můžete přidat stejné množství medu.

Po použití kafrového oleje, když kašel, dítě okamžitě dostane úlevu. Rub hrudník a záda, pokrývají horní bavlněné ubrousky. Zbytky se po 3 hodinách odstraní bavlněnou podložkou, pokožka se osuší. Uklidňující účinek na dýchací trakt má obklady s bramborami, nízkotučné tvaroh, stejně jako masáž hrudníku, nohou, rukou.

Propolis je výborný lék na kašel u dětí

Med, zabrus, propolis obsahují antibakteriální a antivirové látky, vitamíny, minerální prvky. V případě SARS dostane dítě žvýkací propolis nebo voštiny po dobu 15 minut, aby žvýkalo, pokud na včelí produkty neexistuje alergie. Pak nabídni, abych vyplivl cud. Postup může být během dne několikrát opakován.

Pro broušení dětí používejte mast na bázi jezevce nebo medvěda. Propolis se přidává v poměru 1: 5, zahřívá se na vodní lázni až do úplného rozpuštění. Propolisová tinktura je doma připravena pro 60-70% lékařského alkoholu (1:10). Trvat na výrobku po dobu 10 dnů, filtrovat, přidat 10 kapek prostředků na šálek teplého mléka a dát dítě nápoj.

Reliéf kašle

Sladké cukrové bonbony se snadno vyrobí doma. Malé množství se získá roztavením cukru v polévkové lžíci nad ohněm plynového hořáku. Tekutá hmota je nutně ochlazena a poté dána dítěti k resorpci při kašli. Doporučujeme, aby malé děti dávaly rozpuštěný cukr rozpuštěný ve vařené vodě (1:20). Najednou po jídle dejte lžíci sirupu. Kromě hlavních složek se přidává med, šťáva z užitkových plodů a léčivých rostlin.

 • Domácí prostředky používané při kašli s viskózním, obtížně oddělitelným sputem: vařené ještě teplé mléko s Borjomi smíchané v poměru 1: 1, dát dítěti pít;
 • Plody fenyklu 10 dní trvají na medu (1:10), přidejte 1 lžičku. lžičku v šálku teplé vody;
 • Řepková nebo ředkevová šťáva, nejlépe černá, s medem, konzumovaná 1–2 lžičky. několikrát denně;
 • provádět inhalace a parní lázně s heřmánkem nebo mátou;
 • spotřebovávají 1,5–2 l tekutiny denně ve formě tepla.

Rodiče pochybují, zda dítě s kašlem ve vaně může být považováno za postup škodlivý pro nemocné dítě. Vlhký teplý vzduch zlepšuje stav sliznic, pára s esenciálními oleji ze zeleniny zaparok proniká hluboko do dýchacích cest, ředí sputum. Koupelové koupele se používají při pečlivém kašlání, sbírají rostliny s protizánětlivými vlastnostmi (bříza, heřmánek, dub, lípa).

Nemůžete jet do lázně děti do 1 roku věku, děti s vysokou horečkou, horečka, epilepsie.

Bylinné přípravky pro léčbu kašle a SARS

Existuje mnoho domácí prostředky pro dráždivé suchý kašel bez sputa. Aplikujte v takových případech, čaj, džus, sirup nebo extrakt z Althea, matka a nevlastní matka, sléz, jitrocel. Rostlina devasil vhodná pro léčbu akutních a chronických zánětlivých procesů, infekčních onemocnění horních cest dýchacích. Připraven ze sušených kořenových odvarů s antimikrobiálním, protizánětlivým a expektoračním účinkem.

Bylinné prostředky pro kašel odstraní sputum, odstraní otok sliznice. Čaj se šalvějí, anýzem a tymiánem, inhalace s těmito bylinkami pomáhají zkapalnit viskózní hlen a vykašlávání. Kapky anýzu se připravují doma nebo v lékárně. Nástroj způsobuje vykašlávání a protizánětlivý účinek, je dobře snášen dětmi. Anisické kapky v lékárnách jsou vyrobeny z anýzového oleje, amoniaku a ethylalkoholu. Domy jsou zředěny vařenou vodou, 3-5 kapek na 50 ml vody pro 3-5 let staré dítě.

Pomáhat dětem s ARVI, bronchitidou, pseudo-záď není jen řešení problémů, než léčení kašle nebo snížení teploty. Hlavním měřítkem je zajištění optimální teploty a vlhkosti v místnosti (18–20 ° С, 60%). Nad postelí nebo vedle polštáře lze umístit plátěný pytel s květy levandule, mořskou solí, sypané eukalyptem, tymiánem nebo mátou.

Domácí recepty na kašel pro děti jsou doplněny dalšími opatřeními, která nevyžadují mnoho úsilí. Je dostačující zvednout hlavu dítěte během spánku, aby pomohla viskózní sekreci a lépe uvolnila dýchací cesty. Uzavřete pod hlavu a ramena další polštář nebo mezi matraci a polštář froté ručník. Kašel může trvat až čtyři týdny, během kterých se při odpovídající léčbě příznaky postupně vymizí.

Jak léčit kašel u dítěte

Kašel u dětí může být příznakem nachlazení, alergií, pneumonie a dalších onemocnění. Je nutné léčit dětský kašel komplexním způsobem, používat léky, fyzioterapii a recepty tradiční medicíny. Je důležité nejen odstranit tento nepříjemný příznak, ale i jeho příčinu. Správně zvolený léčebný režim pomáhá rychle se zbavit kašle a vyhnout se komplikacím.

Co je kašel

Kašel je jen obranná reakce těla. Vyskytuje se, když dráždivé látky a patogeny vstoupí do dýchacích orgánů. Vzhled suchého kašle může být spojen s viry, bakteriemi a alergeny. Vstupují do dýchacích cest, usazují se na sliznicích a vyvolávají nadměrnou sekreci hlenu. Bronchospazmy se vyskytují v důsledku toho, že se tělo snaží očistit.

Kvůli intenzivním záchvatům kašle se mikroorganismy neusazují na stěnách průdušek, ale vylučují se spolu se sputem. To vám umožní vyhnout se vážným onemocněním - bronchitidě, pneumonii a pohrudnici.

Pokud je reflex kašle z nějakého důvodu narušen, hlen se hromadí v dýchacích orgánech a je vynikající živnou půdou pro bakterie. V tomto případě se bakterie rychle množí a člověk začne bolet.

Malé děti, které si často lehnou, mohou mít rýma jako kašel. Sliz teče do nosohltanu, dráždí ho a způsobuje kašel. Odstranění tohoto nepříjemného je možné pouze po vyléčení rýmy.

Dětský kašel může být reakcí na inhalaci příliš suchého nebo znečištěného vzduchu.

Příčiny kašle u dítěte

Existuje mnoho důvodů pro silný kašel u dítěte. To zahrnuje nemoci systémové povahy a podmínky, ve kterých se dítě nachází. K vyvolání intenzivních záchvatů kašle u dětí může:

 • Chlad.
 • Bronchitida.
 • Zánět plic.
 • Pleurisy.
 • Černý kašel.
 • Alergie.
 • Bronchopneumonie.
 • Laryngitida.
 • Faryngitida
 • Tonzilitida.
 • Rýma.

Dítě může neustále kašlat, když někdo kouří v domě. Pasivní kuřáci vdechují méně škodlivého kouře než ti, kteří kouří. Již bylo prokázáno, že děti, které neustále vdechují cigaretový kouř, jsou náchylnější k onemocněním dýchacích orgánů.

Příčinou dětského kašle může být příliš suchý vzduch v místnosti. V tomto případě sliznice vysychá a je podrážděná, což vede k nutkání kašlat. Zvláště často je tento jev pozorován v zimě, kdy jsou radiátory zapnuty.

Děti do 6 let často trpí respiračními infekcemi. To je způsobeno neúplně vytvořenou imunitou. Děti, které navštěvují centra denní péče, jsou náchylnější k nachlazení.

U dětí mladších 5 let je často diagnostikován černý kašel a parakokus. K těmto infekčním onemocněním dochází při silných záchvatech kašle, které se každým dnem stávají intenzivnějšími. Charakteristickým rysem černého kašle jsou pískavé zvuky pacienta, které se pokoušejí inhalovat. Na konci každého záchvatu kašle kašle viskózní sklovitý flegm.

Kontakt s cizím tělesem v dýchacích orgánech je také doprovázen vyčerpávajícím paroxyzmálním kašlem. Současně jsou v hrudi pozorovány pískavé zvuky a kůže se stává modravou. Pokud cizí těleso vstoupí do průdušek, dojde k selhání dýchání. Pokud dítě neposkytuje včasnou pomoc, vše může skončit udušením.

Aby se zabránilo černému kašli, doporučuje se včas očkovat děti. I když očkované dítě onemocní, nemoc je snadná a málokdy poskytuje komplikace.

Obecné zásady léčby

Kašel, který trvá až 3 týdny, se nazývá akutní. Častý kašel, který se vyskytuje déle než 8 týdnů, se nazývá chronický. Poměrně často kašel přetrvává měsíc po utrpení respiračních onemocnění a pneumonie.

Pro urychlení obnovy byste měli postupovat podle těchto pokynů:

 • Pouzdro by mělo být udržováno na normální vlhkosti a teplotě. Indikátor vlhkosti by měl být kolem 55% a teplota v dětském pokoji by neměla překročit 21 stupňů.
 • Je nutné omezit kouření v domě, kde jsou děti. Kouřit, dospělí mohou jít ven nebo na balkon. Stojí za zmínku, že toxický cigaretový kouř pomáhá snižovat imunitu.
 • Vyhněte se náhlým změnám teploty. V zimě, před odchodem, se doporučuje stát na schodišti několik minut.
 • Smíšený silný kašel může být způsoben alergeny. Takovými látkami mohou být pyl, vlna a zvířata. U některých lidí některé léky a potraviny způsobují kašel. Při čištění domu používejte osobní ochranné prostředky, aby se zabránilo podráždění dýchacích orgánů domácími chemikáliemi. Pacienti trpící alergií by měli nahradit silně vonící látky sodou nebo obyčejným mýdlem.

Je třeba mít na paměti, že kořeněná a silně ochucená jídla mohou dráždit hrdlo a způsobit kašel. Aby se zabránilo takovému jevu, je nutné opustit konzervované a kořeněné potraviny alespoň po dobu léčby.

Pokud je dítě náchylné k alergiím, neuchovávejte akvárium s rybami v dětském pokoji. Málo rodičů ví, že suché krmivo je nejsilnějším alergenem.

Metody léčby kašle u dětí

Léčba kašle by měla začít stanovením přesné příčiny onemocnění. Léčebný režim je v každém případě odlišný. Někdy se můžete zbavit kašle až po navlhčení vzduchu v místnosti.

Drogová terapie

Při kašlání jiné etiologie lékař předepíše léky, které usnadňují průchod sputa. Přípravky pro děti jsou častěji vyráběny ve formě sirupů a pastilek. Po úplném vyšetření a objasnění diagnózy mohou být dětem předepsány následující léky:

 • Ambroxol.
 • Sirup šťávy.
 • Lasolvan.
 • Sirup Dr. Theiss.
 • Pertussin.
 • Mukaltin.
 • ACC.
 • Směs s Altykou.

Všechny tyto léky přispívají k ředění a snadnému vysazení sputa. Je nutné je použít podle instrukcí nebo přijmout v těch dávkách, které si objednal lékař. Děti, které nemají 3 roky, lékař vypočítá dávku léků na základě hmotnosti a diagnózy.

Dr. Komarovsky věří, že ne všechny případy mohou být podávány mukolytiky a vykašlávání drog. Léky na bázi ambroxolu zvyšují produkci sputa, které obvykle potřebuje vykašlávat. Ale jen velmi málo lidí bere v úvahu, že malé děti nemohou normálně kašlat, v důsledku toho se u dětí vyvine přetížení dýchacích orgánů.

V některých evropských zemích jsou mukolytika vypouštěna až po 4 letech věku dítěte. V těchto zemích je jmenování těchto léků do dvou let obecně zakázáno.

Lízátka a pastilky rostlinného původu pomohou vyléčit dětský kašel. Mohou být předepsány pouze dětem starším 3 let, které již chápou, jak rozpustit bonbóny. Tyto léky jsou velmi účinné při kašli způsobeném laryngitidou a faryngitidou, změkčují sliznici a snižují její podráždění. Pastilky a pastilky, které má dítě rozpustit pouze v přítomnosti dospělých, aby se zabránilo nehodám.

Při kašlání způsobeném alergiemi předepište antihistaminika. Tyto léky pomohou odstranit příznaky alergie během několika minut. Děti jsou nejčastěji předepisovány léky posledních generací:

Časově testované léky mohou být předepsány - Loratadine. Diazolin a Suprastin. Je třeba mít na paměti, že tyto léky mají více kontraindikací a vedlejších účinků.

Pokud je kašel doprovázen obstrukcí, pak je vhodné, aby nemocné dítě dalo léky na rozšíření lumenu průdušek. Tyto léky zahrnují Berodual a Ventolin, inhalace jsou prováděny s těmito léky.

Bronchitida, pohrudnice, pneumonie, černý kašel a další infekční onemocnění dýchacích orgánů jsou léčeny antibakteriálními léky. Často předepisoval širokospektrá antibiotika ze skupiny penicilinů nebo cefalosporinů. Pokud jste alergičtí na antibiotika těchto lékových skupin, mohou být předepsány makrolidy. Při léčbě antibiotiky je nutné současně užívat probiotika, která pomáhají předcházet dysbióze.

V případě infekčních onemocnění mohou být dětem předepsány vitamínové přípravky a imunomodulační přípravky, které pomohou posílit imunitní systém.

Neléčebná terapie

Léčivé inhalace pomohou rychle se zbavit kašle. V případě onemocnění dolních dýchacích orgánů se doporučuje provádět procedury za použití nebulizátoru. Toto zdravotnické zařízení převádí léčivé roztoky na jemnou směs, která je uložena na sliznici a má terapeutický účinek.

Pro inhalaci mohou být použity mukolytika a alkalické roztoky. Lékař může předepsat inhalace s Ambroxolem, Ambrobene, Berodual nebo alkalickou minerální vodou. Pokud dítě silně kašlelo a nemůže se zastavit, můžete provést inhalaci fyziologickým roztokem. Při provádění inhalace je důležité zvolit masku správně, měla by přiléhat k obličeji.

S neustálým kašlem si můžete dát hořčičnou omítku. Měli bychom mít na paměti, že mladší děti hořčičný obklad dal na opačnou stranu nebo přes vrstvu gázy. Hořčičná omítka dobře zahřívá měkké tkáně, zlepšuje krevní oběh a metabolismus. Díky těmto postupům se můžete bronchospasmy velmi rychle zbavit.

Děti 11 měsíců a mladší jsou umístěny na zadní straně hořčičné omítky, přičemž se vyhýbají oblasti srdce. Děti starší 2 let mohou na hřbetě a hrudníku klást hořčičný obklad. Procedura trvá 2-3 minuty, po které se odstraní hořčičná omítka, kůže se otře čistým ubrouskem a potřísní dětským krémem.

Rychle odstraňte kašel a pomozte třením. Pro léčbu dětí lze použít tyto léky:

 • Pulmeks dítě.
 • Dr. Mami.
 • Dr. Theissová.
 • Evkabal.
 • Turpentinová mast.

Pokud se terpentýnová mast používá k rozemletí dítěte, musí se nejprve smíchat s polovinou krémem pro miminka. Zabrání se tak popáleninám a podráždění kůže. Je nutné, aby dítě na noc leželo a leželo v posteli.

Pokud se navzdory léčbě zvýšil kašel a zhoršil se stav dítěte, je nutné pacientovi ukázat lékaře. Důvodem těchto onemocnění mohou být komplikace onemocnění.

Lidové léky

Existuje mnoho populárních receptů, které lze použít k léčbě kašle u dětí. Netradiční metody se doporučuje koordinovat s ošetřujícím lékařem:

 1. Do hrnce se nalije litr plnotučného mléka, nalije se půl sklenice umytého ovsa a vaří se přes hodinu. Mléčná polévka se podává dítěti 1/3 šálku dvakrát denně, vždy v teplé formě.
 2. Kořen zázvoru se oloupá, naseká a vaří v půl litru mléka po dobu jedné hodiny. Připravený bujónový filtr a dávejte dítěti lžíci, 4 krát denně.
 3. Ředkvičky loupané, nakrájené na kousky a dát do sklenice, mazání vrstev medu. O hodinu později dát nemocné dítě výsledný sirup, lžičku 5 krát denně.

Pokud se dítě neustále vykašle, doporučuje se mlít s kozím nebo jezevčím tukem. Je nutné třít nejen hrudník a záda, ale i nohy.

Rady lékaře

Při kašlání jakékoli etiologie je užitečné, aby pacient dával hodně teplé vody. Zvlhčuje sliznici, přispívá k ředění sputa a usnadňuje jeho výstup z dýchacích cest. Je správné dát dítěti teplý čaj, želé, bylinkový čaj a kompoty. Můžete nabídnout minerální vodu, po uvolnění plynu z ní. Ale dávat koncentrované šťávy nestojí za to, že dráždí hrdlo a provokují kašel útoky.

Místnost nemocného dítěte musí být neustále vysílána. V teplém období může být okno otevřeno po celou dobu, ale musíte se ujistit, že dítě nesedí v průvanu.

Při kašlání nepochopitelné etiologie by měl okamžitě navštívit lékaře. Příčinou kašle může být stres nebo srdeční problémy.

Prevence

Lékaři doporučují nezanedbávat prevenci onemocnění dýchacích cest, aby se vyloučili závažné komplikace:

 • V domě je třeba udržovat normální vlhkost, asi 50%.
 • Během vypuknutí onemocnění dýchacích cest byste se měli zdržet návštěvy přeplněných míst.
 • Během zimního období byste měli opláchnout nos fyziologickým roztokem, když se vrátíte domů.
 • Při prvních známkách onemocnění musíte navštívit lékaře.

Při léčbě kašle u dětí je třeba striktně dodržovat všechna doporučení pediatra. Pokud předepsaná léčba nedojde do 3 - 4 dnů, informujte o tom lékaře.

Tradiční a tradiční metody léčby

Být zdravý je snadné!

 • Otevřete nabídku blogu
 • Domů
 • Všechny články
 • Zpětná vazba
 • Záznam k lékaři

Promptní léčba kašle pro dítě doma

Ten kluk kašle a je to vždy špatné. Pokud to není nachlazení nebo infekční onemocnění, pak tento nepříjemný jev může být odstraněn doma pomocí osvědčených metod, které byly používány našimi prarodiči. Rodiče se samozřejmě zajímají o to, jak rychle vyléčit dětský kašel doma, ale stojí za to je upozornit, že to nelze udělat během jednoho nebo dvou dnů. Bude to ještě nějakou dobu trvat, protože komponenty použité pro tento účel by měly být především bezpečné pro děti.

Příčiny kašle u dětí

Proces kašle je zcela fyziologický, protože má ochranný charakter, chrání dýchací cesty před hromaděním prachových částic, mikroskopických cizích předmětů a hlenů v nich. Pokud dítě během dne pravidelně kašle, neznamená to vážnou nemoc. Kojenci tímto způsobem se zbaví pronikání mateřského mléka nebo slin.

Je důležité, aby rodiče věnovali pozornost tomu, zda kašel doprovázejí další nepříjemné symptomy, jako je horečka, rýma a bolest hlavy. Někdy i nedostatek tepla u dítěte nezaručuje, že kašel není známkou nějakého narušení těla.

Může to být:

 • pneumonie;
 • bronchiální astma;
 • tracheální zánět a jiná onemocnění dýchacího ústrojí;
 • respirační onemocnění;
 • dysfunkce zažívacích orgánů;
 • reakce na alergeny rostlinného, ​​živočišného původu, chemikálií, pokud dítě užívá jakékoli léky.

Ve všech těchto případech je obvykle vlhký kašel, jehož příznaky jsou kvalita sputa. Právě tato biologická látka může indikovat původ kašle:

 • pokud je vodnatá, prakticky transparentní, znamená to zánět sliznic tkání dýchacích cest;
 • pokud obsahuje krvavé nečistoty, s největší pravděpodobností v přítomnosti tuberkulózy nebo funkčního srdečního selhání;
 • když hlen má hnilobný zápach a obsahuje hnis, je to indikátor abscesu.
 • u astmatu a zánětu průdušek - sputum je heterogenní, viskózní, obsahující sraženiny a hrudky;
 • když hlen má hnilobný zápach a obsahuje hnis, je to indikátor abscesu.

Suchý kašel se může vyskytnout při nemocech, jako je záškrt, falešný záď, chřipka, zánět hltanu a hrtan, černý kašel. Obvykle je trhaný, připomínající štěkání psa.

Takový kašel u dítěte nezmizí, ale může se vyvíjet, zatímco hrtan nabobtná a dítě se těžko dýchá. Děti, které začínají od dětství až po pět let, často trpí tímto druhem kašle s falešným záďem. Toto onemocnění nelze léčit doma - je lepší okamžitě konzultovat lékaře.

V některých případech ani absence horečky u dítěte nezaručuje, že kašel není známkou nějakého narušení těla.

Když dítě potřebuje lékařskou péči

I při uvolnění sputa s mokrým kašlem může samoléčba zhoršit blahobyt dítěte.

Rodiče potřebují vědět, kdy bez lékaře není možné:

 • jestliže po kašli dítě začne zvracet;
 • jestliže kašel nastane ve snu a takové útoky se nezastaví;
 • kromě toho, že dítě kašle, když dýchá, zvrací a sípání;
 • bolest v hrudi dítěte na pozadí kašle je nebezpečná kombinace;
 • sputum má nazelenalý odstín nebo v něm je krev;
 • dítě vyvíjí dušnost;
 • kašel zůstává po dlouhé době (15-20 dnů) při intenzivní léčbě.

Pokud jde o fenomén kašle po spánku, ke kterému dochází v dopoledních hodinách, u kojenců je přirozenou činností zbavit se hlenu, slz, ale v jiných případech onemocnění nosohltanu, astma průdušek, narušení žaludečního pyloru, alergie. reakce těla na podněty.

Kašel se často stává reziduálním příznakem nemoci, ale pokud tuto patologii ignorujete, existují různé možnosti komplikací. Proto je důležité, aby všechny infekční a katarální nemoci kontaktovaly lékaře, zejména pokud jde o děti, jejichž imunitní systém ještě není dokonalý.

Často však dítě jednoduše vykašle zbytečné „odpadky“ v plicích nebo tento jev přetrvává i po utrpení laryngitidy. Jak rychle vyléčit dětský kašel a za pomoci jakýchkoli prostředků, které jsou pro něj neškodné?

Existuje několik takových způsobů léčby a všechny z nich si zaslouží pozornost rodičů, protože je žádoucí jednat komplexně.

Pro všechny infekční a katarální nemoci je důležité poradit se s lékařem, zejména pokud jde o děti.

Jak rychle vyléčit kašel u dítěte doma

Když má dítě záchvat kašle, rodiče mu mohou dobře pomoci vyrovnat se s tímto problémem a někdy zabránit jeho výskytu. Existuje několik metod, jak se rychle zbavit kašle doma.

Chcete-li to provést, můžete provést několik užitečných akcí:

 • vzduch v dětském pokoji by neměl být příliš suchý, protože důvodem kašle je nedostatečná vlhkost, proto můžete v rohu místnosti umístit třílitrovou sklenici vody nebo koupit speciální fontánu;
 • Při pokládce do lůžka je nutné zajistit, aby horní část těla dítěte byla ve srovnání s nohama v určité nadmořské výšce - dítě tak bude lépe dýchat.

Když kašle, dítě by mělo být umístěno na kolenou s obličejem dolů a jemně se opřít o masáž zad, hnětení a poklepání na něj. Někdy stačí, když způsobí instinkt, který se dotkne lžíce na vnitřní stěně hrdla - takže útok bude pozastaven.

Mnozí nevědí, jak léčit dětský kašel. Pro tyto účely jsou vhodné různé postupy a lidové prostředky.

To může být obklady, inhalace a zábaly.

 1. Je vhodné provádět inhalaci doma, a tato metoda je velmi jednoduchá - dítě vdechuje páru nad umyvadlem horké vody, ke kterému mohou být přidány rostlinné ethery, léčivé byliny a speciální prostředky předepsané lékařem.
 2. Pro zahřívání nosohltanu jsou velké bylinky, jako je lípa s oreganem, heřmánek a šalvěj, nebo eukalyptus s mentolem a měsíčkem.
 3. Jednoduchým způsobem je míchání několika kapek jódové tinktury a lžičky sody do horké vody - recept je vhodný pro zkapalnění sputa a usnadňuje dýchání vašeho dítěte.

Ale maminky a tatínky potřebují vědět - tento postup nelze provést, pokud má dítě vysokou horečku, srdeční a cévní onemocnění a je alergický na bylinky nebo ethery. Také tuto metodu nelze použít pro děti, které mají sklon ke krvácení nebo podezření na bronchitidu.

Pro kojence se používají plenky nebo ručníky předem namočené ve zředěné hořčici. Roztok by měl být vyždímán a obalit prsa a záda dítěte hadříkem. Pak je třeba zabalit dítě teplou deku nebo deku. Celá procedura trvá asi čtyři minuty, poté se hořčice omyje z kůže, osuší a dítě se umístí do postele. Děti předškolního věku a starší mohou jednoduše umístit hořčičnou omítku na gázu, aby se zabránilo popáleninám.

Jako obklady, vařené brambory, šťouchané do pyré a smíchané s terpentýnem, alkoholem a jakýmkoliv rostlinným olejem se používá jedna lžíce pro tři střední brambory. Dvě tortilly jsou tvarovány z chladné směsi a umístěny v teplé formě na hrudi a na zádech. Udržujte je alespoň 60 minut.

Jak vyléčit dětský kašel populárními metodami:

 • pro kašel, heřmánek vařený s medem nebo nápoj připravený na základě zahřátého mléka s přídavkem přírodního medu a jedlé sody pomáhá;
 • Můžete dát dětem, které se otočily o jeden rok staré hodně drcené cibuloviny s medem nebo malým kouskem másla smíchaného s ním - to změkčí sliznice hrdla, cibule dezinfikuje tkáně hltanu a útoky rychle projdou;
 • stejný pozitivní účinek je pozorován, pokud trváte na medové šťávě, umístíte ji do zeleniny a necháte ji stát půl dne ve tmě, děti vypijí výslednou šťávu třikrát denně na malou lžičku;
 • půl hodiny před každým jídlem, děti mohou být poučeni, aby pili lžíci dušeného listu jitrocelu, naplněného po dobu pěti hodin.

Video: Léčíme kašel u dětí rychle doma


Chcete-li se naučit, jak rychle vyléčit dětský kašel doma, není těžké, pokud je pro dítě vhodný jeden nebo jiný prostředek nápravy. Než se zapojíte do takové léčby, má smysl získat radu pediatra, která je nezbytná a užitečná a která je lepší odmítnout, aby nevyvolávala komplikace.

Jak vyléčit dětský kašel - nejúčinnější metody

Na téma zdraví dětí má většina rodičů uctivý postoj. To stojí za to alespoň jednou kašlat dítě a rodiče začnou vítr a představují vážné nemoci.

Zřídkakdy se to děje jinak, když dětský kašel zůstává bez dozoru dospělých a vede k rozvoji závažných chronických onemocnění.

Stručně o typech a příčinách kašle

Každé zdravé nebo dítě může během dne několikrát kašlat, což je druh normy. Kašel není samostatným onemocněním, ale jen jedním ze symptomů, které mohou doprovázet různé nemoci a patologické procesy v těle.

Co může být u dítěte kašel:

V tomto případě je kašel pouze obrannou reakcí na krátkodobý podnět. Takový kašel může nastat, když se cizí tělesa dostanou do dýchacího traktu nebo je-li narušen klimatický režim (např. Suchý vzduch v bytě).

U kojenců se po kojení může vyskytnout kašel nebo udušení, kdy malé množství mateřského mléka vstupuje do průdušnice během říhání. Někdy se ráno objeví kašel, nahromaděný přes noc mucus nebo sputum. U dětí po šesti měsících může růst zubů způsobit kašel, který je doprovázen zvýšeným slinením a v důsledku toho i kašlem.

U různých onemocnění se kašel z defenzivního reflexu mění v patologii, která otráví život malého pacienta a jeho rodičů.

Jaké procesy mohou u dítěte způsobit kašel:

 • bakteriální infekce. S tímto příznakem se téměř vždy vyskytuje faryngitida, laryngitida, tracheitida a další patologie dýchacích cest;
 • virová onemocnění (zima, ARVI, chřipka atd.);
 • vzduch, méně potravinových alergií;
 • onemocnění jiných orgánů a systémů (GERD, srdeční vady atd.).

V dětství je patologický kašel častěji spojován s nachlazením, často způsobuje porušení vnitřní mikroklima nebo alergií. V každém případě je kašel u dítěte téměř nikdy jediným příznakem onemocnění.

Při nachlazení je doprovázen horečkou, rýmou a dalšími projevy celkové intoxikace těla. U alergií dochází k jasnému spojení s příčinným alergenem a navíc dochází k trhání, vyrážce nebo vodnatému výtoku z nosu.

Obecné zásady léčby

Kašel je závažným příznakem, zejména u malých dětí. Nejen nervy se podílejí na reflexu kašle, ale také na svalech dýchacích svalů, které jsou u dětí stále nedostatečně rozvinuté.

Když má dítě potíže s vykašláváním hlenu a sputa, začne se hromadit v plicích a způsobit těžké komplikace. Kojenci jsou navíc častěji v poloze na zádech, což také přispívá ke stagnaci sputa a průběh onemocnění je těžší než u dospělých.

Léčba kašle u dětí se provádí následujícími metodami: t

 • Nelékařské metody a prostředky tradiční medicíny.
 • Drogová terapie.
 • Fyzioterapie

Kombinace těchto tří terapií vám umožní vyrovnat se s kašlem u dítěte jakéhokoliv věku. Zvažte každý z nich podrobněji a zaměřte se na nejefektivnější.

Neléčebná terapie

Existuje řada specifických požadavků a pravidel týkajících se zacházení s nemocným dítětem a zachování vhodných podmínek ve svém pokoji:

Sliznice dýchacích cest u zdravého člověka by měla být hydratována. Jakmile se změní režimy vlhkosti a teploty, sliznice začne vysychat a je snazší parazitovat na ní různé viry a mikroby. V místnosti dítěte je nutné udržovat vlhký vzduch a vytvářet chladnou teplotu.

K tomu je místnost pravidelně vysílána 4-5krát denně a vždy před spaním. Jako zvlhčovač můžete použít speciální zařízení (zvlhčovače vzduchu, ionizátory vzduchu), nebulizátor se solným roztokem. V nepřítomnosti takových zařízení v topné sezóně pod baterií položte talíř s minerální nebo slanou vodou nebo začněte akvárium.

Vývoj hlenu a sputa se vyskytuje ve speciálních pohárkových buňkách. Aby bylo možné zvýšit produkci hlenu a učinit ho více tekutým, je dítěti nabízeno pít maximální množství tekutiny (voda, džus, ovocné nápoje). Kromě toho, pití velké množství vody pomáhá rychle odstranit produkty rozpadu bakterií a toxinů z těla dítěte, což výrazně urychluje léčbu kašle.

 • Správná výživa a potravinový režim.

Vyvážená strava během nemoci umožní dítěti získat všechny potřebné vitamíny a minerály bez doprovodných doplňků stravy a syntetických vitamínů.

 • Chůze na čerstvém vzduchu.

Dítě s kašlem, rýmou a mírnou teplotou až 37,5 stupně může a mělo by jít ven. Chůze pomáhá uklidnit dítě a čerstvý vzduch má blahodárný účinek na sliznici dýchacích cest a posiluje přirozenou imunitní obranu.

Je důležité správně porozumět těmto doporučením. Nemocné dítě potřebuje léčbu, pozornost a odpočinek. Neměli byste vytahovat dítě s vysokou teplotou na procházku a neměli byste zamykat dítě kašle na týden ve čtyřech zdech.

Tradiční medicína

Je velmi vzácné vyléčit dětský kašel pouze pomocí tradiční medicíny. Ale staré osvědčené metody fungují dobře v počátečních stadiích onemocnění nebo v kombinaci s léčbou drogami.

Co lze použít:

Jediný způsob, jak provést inhalaci u dítěte jakéhokoliv věku, je speciální nebulizátor. Tato zařízení jsou dvou typů (ultrazvukové a kompresní). Zvláštností je, že se léčivá látka nerozpouští v horké vodě, jako je tomu u parní metody, ale rozprašuje se na malé částice.

Aktivní vlastnosti léčivých látek jsou díky nebulizátoru zachovány bez rizika hoření sliznice dítěte. Metody „dýchání nad horkými bramborami nebo heřmánkem“ jsou vhodné pro dospělé a neměly by být používány u dětí, zejména u malých dětí. Přečtěte si více o výběru účinného inhalátoru a které léky k inhalaci jsou popsány v tomto článku.

Doporučuje se použít kašel na sucho, pokud se vyskytnou problémy s produkcí sputa. Nepoužívat u dětí při zvýšené tělesné teplotě, jinak bude tepelné zatížení na těle dětí nadměrné.

V případě kožních lézí, puchýřů nebo vyrážky na těle nedávejte omítky z hořčice. Tento postup můžete provádět u dětí po prvním roce života. Jejich účinek je lokální dráždivý a oteplovací účinek, čímž se zvyšuje průtok krve, usnadňuje se výtok sputa a zvyšuje se imunitní odpověď.

Hořčičná omítka není kladena na oblast srdce nebo na páteř. Pro děti s tenkou citlivou pokožkou je lepší umístit mezi kůži a hořčičnou omítku tenkou látku nebo gázu. Při kašli se na hrudník umístí hořčičná sádra, která se udržuje od 1 minuty a postupně se zvyšuje na 5 minut.

Teplé koupele (teplota vody 38-40 stupňů) účinně léčí dětský kašel v raném stádiu onemocnění a jsou dobré pro jeho prevenci. V akutním období, při vysokých teplotách, jsou lázně nohou kontraindikovány. Kontraindikace je přítomnost puchýřů, odřenin, ekzémů na nohou.

Existuje několik typů obkladů: suché, mokré, alkoholické apod. Při kašlání se obvykle používají suché obklady, kde se jako topná složka používá alkohol nebo dimexid.

Jak vyrobit obklad: gáza je impregnována účinnou látkou a aplikována na hrdlo, pokrytá vrstvou polyethylenu nahoře (například s obalem na potraviny) a nahoře teplý šátek. Držte 15 minut až půl hodiny.

Léčivé expektorační bylinky (marshmallows, lékořice, tymián, břečťan atd.) U dětí se používají s velkou opatrností. Vzhledem k vysoké reaktivitě dětského imunitního systému je vždy riziko komplikací ve formě alergické reakce.

Drogová terapie

Pokud jsou preventivní opatření a metody alternativní medicíny neúčinné, musíte si vybrat léky pod lékařským dohledem. Podrobněji prozkoumáme, jak léčit dětský kašel léky.

Antitusika

Přípravky této skupiny jsou navrženy tak, aby potlačily reflex kašle. Jsou předepsány pro kašel, který je spojen s podrážděním centrálního nervového systému, kdy kašel není způsoben sputem, ale podrážděním nervových receptorů. U dětí jsou často předepisovány na spalničky, černý kašel a jiné infekční nemoci.

Jaké jsou:

 • Centrální působení (narkotikum a narkotikum). Narkotika se používají jen zřídka, pouze u závažných patologií a podle přísných indikací v nemocničním prostředí. Narkotika centrálního působení (Sinekod, Stoptussin, Bronholitin) pro malé děti vyráběné ve formě kapek a sirupů jsou také ve formě tablet.
 • Periferní (Libexin). Tam je jak ve formě sirupu, tak v tabletách. Pro léčbu suchého dětského kašle je přípustné používat pouze podle pokynů lékaře.

Charakterem této skupiny léků je, že nejsou předepisovány společně s vykašláváním a mukolytiky. Je tomu tak proto, že se současným ředěním sputa a použitím antitusika dojde ke stagnaci hlenu a sputa ak rozvoji komplikací (například městnavého zápalu plic).

Mukolytika a vykašlávání

Při mokrém kašli a kašli s hustým, obtížně oddělitelným sputem, je tato skupina léků vybrána.

Co dělají tyto drogy: zničí disulfidové vazby ve sputu, což z něj činí tekutější.

Navíc zvyšují aktivitu dýchacích svalů, díky čemuž se hlen rychle odděluje od stěn a zanechává průdušky a plíce. Některé mukolytika mají mírný protizánětlivý účinek.

Připomeňme si nejznámější přípravy této skupiny a zabýváme se jejich rysy:

 • Lasolvan. Léčivá látka Ambroxol. K dispozici ve formě sirupu. Doporučujeme používat k léčbě kašle s obtížným oddělením sputa u dětí po 2 letech.
 • ACC (acetylcystein). Při akutních a chronických onemocněních plic, které jsou doprovázeny tvorbou viskózního hlenu. Po 2 letech přidělte děti. Při aplikaci se doporučuje pít více tekutin.
 • Gedelix Zeleninový sirup na bázi výtažku z listů břečťanu. Schváleno pro použití u dětí od prvních dnů života po konzultaci s lékařem.
 • Fluimucil. Jako součást acetylcysteinu. Má schopnost zkapalnit viskózní sputum. Po konzultaci s lékařem můžete přidělit děti od prvních dnů života.
 • Bromhexin. Má vykašlávací a slabý antitusický účinek. Stimuluje výtok sputa a snižuje jeho viskozitu. Doporučeno pro použití u dětí po třech letech. Pacientům s jaterní a renální insuficiencí v anamnéze je předepsána opatrnost.

Jaké vlastnosti léků na vykašlávání by si rodiče měli pamatovat:

 • nepředepisují expektoranty spolu s antitusiky;
 • dát dítěti co nejvíce tekutiny;
 • pokud se objeví vyrážka, dušnost nebo jiné nežádoucí účinky, okamžitě přestaňte užívat lék a zavolejte lékaře;
 • Nepoužívejte při suchém kašli ústředním nebo kašelem způsobeným infekčními chorobami.
Budete také mít zájem o:
 • Jak si vybrat účinný dětský sirup
 • Antitusika pro děti - volba a aplikace
 • Dětský lék proti kašli ve formě tablet a jejich výhody
 • Nejlepší vykašlávání pro malé děti

K léčbě kašle u dítěte kromě uvedených léků a mukolytik je nutné za pomoci léků ovlivňujících bezprostřední příčinu onemocnění.

V případě bakteriálního zánětu se jedná o antibiotika a protizánětlivé látky, v případě alergií jsou zvoleny antihistaminika a hormony. Výběr a předepisování léků je preregativní, nezávislé akce zde mohou jen ublížit.

Závěr

Léčba kašle v dětství může být pro rodiče obtížným úkolem. Někdy reziduální kašel po bronchitidě přetrvává měsíc a to je považováno za variantu normy, ale je to velmi znepokojující pro rodiče, kteří si okamžitě uvědomují těžké nevratné účinky onemocnění. Je důležité provést podrobnou studii o zdraví dítěte, najít správný léčebný režim s pomocí lékaře a být trpělivý.

Jak rychle vyléčit dětský kašel doma

Nejúčinnější metody, jak se rychle zbavit kašle doma

Otázka: „Jak rychle vyléčit dětský kašel doma“ v zimním období, každá matka se obává. Aby nedošlo do nemocnice, zjistit, jak rychle se zbavit kašle doma s lidovými prostředky, a to nejen.

Každá matka má své vlastní metody, v mé skupině ve VC jsem provedla průzkum a odhalila, že v dnešní době zřídka používají hořčičnou omítku a ohřívací dorty, miminka se již neuchovávají v páře ze slupky brambor. V podstatě, k mému překvapení, antibiotika se uchylují a věří v reklamu, dávají drahé sirupy.

Málo žen ví, že existuje asi 200 druhů virů, které způsobují kašel. Tam jsou také docela neškodné druhy kašle - pro čištění plíce z prachu, například.

Nejoblíbenější lidové recepty a metody léčby kašle u dítěte jsou již dlouho známy. Není neobvyklé, že okresní lékaři radí matkám dětí k používání přírodních složek jako součást komplexní terapie během léčby. Od dávných dob naše babičky znají a používají domácí léky na kašel, které byly zcela nahrazeny léčbou drogami. Je třeba mít na paměti, že moderní viry jsou obvykle tak prudké, že v případě vážných onemocnění (jako je pneumonie), doprovázených kašlem, odvarem, infuzí a jinými typy domácí léčby kašle, může být pouze pomoc.

Obecná pravidla pro léčbu kašle u dětí

Nejčastěji je kašel u dětí spojován s nachlazeními, pak mohou být obecná pravidla pro kašel doma snížena na základní pravidla:

Pijte co nejvíce tekutiny. Je jasné, že ne všechny děti pitné vody a někteří musí přesvědčit, aby přinutili pít alespoň trochu vody. Trik. Moje princezna například pije málo vody, ale miluje mléko s medem. Vědět výhody brusinek, jsem si to s cukrem a dát své dceři lžičku takové "báječný". Morsy bohužel odmítá pít. Dostaňte čerstvý vzduch do místnosti. Abych ne skočil vpřed, popisuji vše v pořádku. Koneckonců, tolik v tomto seznamu.

Jak rychle rychle vyléčit dětský kašel doma

Klíčové slovo je „rychlé“. pro pracovní maminky, to znamená přes víkend. Zde je důležitý integrovaný přístup. A je důležité kombinovat pití, vnější léčbu ve formě tření, inhalaci s nibulyzerem (který ji má) a dokonce i vzduch v místnosti musí být léčebný.

Mám velmi populární článek o tom, jak cibule v nohou teplota a rychle léčí zima. Tato metoda je testována na sobě a jeho dceři, vždy pracuje bez vedlejších účinků. Kromě toho jsem na noc v místnosti přímo na čelo postele nasekal nakrájenou cibuli - dokonce i v noci je léčba. Věřím, že zvláštnosti vůně dne mohou být tolerovány kvůli zdraví vašeho dítěte, aby nedošlo ke zničení jeho drobných jater chemií.

Přístup na čerstvý vzduch je velmi důležitý, zejména v zimě. Mommies podceňují důležitost vysílání. Špatné teplo, zima v bytě, co je to vysílání? A marně, v takové místnosti je vzduch po kašlání a kýchání naplněn choroboplodnými zárodky a vaše dítě ho znovu a znovu vdechuje. Přineste dítě do další místnosti a jen na minutu proveďte vysílání. nikdo nemluví asi 5-10 minut, je jasné, že to není léto. Nech to být minuta vysílání, ale 3 krát denně.

Pokud máte centrální vytápění, pak je vzduch s největší pravděpodobností příliš suchý, což může být také příčinou dětského kašle. Pokud jsou vaše rty suché, je to jisté znamení. Dopřejte si luxus zvlhčovače, protože tam můžete nalít minerální vodu a dokonce i odvar z bylin. Pokud je to drahé pro vás, pak několik misek na pití s ​​vodou také vyřeší problém suchého vzduchu. Zde je důležité, aby tyto mísy stály na místech, kde se k nim váš poklad nedostane. Pod pohovkou, na skříni, na prádelníku v samém rohu, pod baterií (mezi prádelníkem a závěsem).

Dostal jsem také od své matky zázračnou lampu, která svítí modře - analogem léčby křemenem a zázračnou věcí pro zahřátí průdušek při kašlání dětí. Můžete si zahřát dítě s ní, i když spí, hlavní věc je držet se ve správné vzdálenosti, aby nedošlo k přehánění a nespálit něžnou kůži.

Odrůdy rychlé léčby kašle pro dítě doma

 • inhalací
 • dekory
 • dětské kašel léky
 • Užitečné produkty proti kašli u dětí a samozřejmě vám přidám video na toto téma.

Vdechnutí kašle u dítěte

Metoda je dobrá, ale osobně, moje Anya začíná nejen plakat, ale také vybuchnout a pokrýt ji ručníkem a pokusit se ji držet nad miskou léčivé páry. Zároveň znám děti, které i se smíchem jdou s podobnými postupy s babičkami. Snažil jsem se ji přesvědčit, i když jsem použil trik, že Simka z jejího oblíbeného karikatury onemocněla a potřebovala inhalaci kašle - číslo neprošlo. Vložil jsem tam misku s bylinkami, nalil ji horkou vodou, trochu vychladl. Čekám, při použití hry začne moje Anya dýchat přes mísu spolu se Simkou. Naivní matka. Anya mi podala hračku, vyjádřila, jak s ní zacházet, a při prvních pokusech ji zakryla ručníkem.

Nejjednodušší recept na inhalaci se sodou pro kašel

Nalijeme horkou vodu do umyvadla, ne vařící vodu (kov smaltovaný je lepší, udržuje teplo déle). Přidejte lžičku sody a 2 kapky jódu na litr vody. Dítě by mělo dýchat páru po dobu 10-15 minut. Máte-li drobek, můžete ho držet sami. Pára okamžitě vstupuje do průdušek a tenčí hustý hlen, což usnadňuje kašel (výtok sputa).

Léčivé byliny pro inhalaci proti suchému kašli

Zde se bude dělat obvyklá sbírka hrudníku, ale můžete si také koupit bylinky jako:

 • šalvěj a heřmánek
 • máta a měsíčku s eukalyptem
 • oregano a matka - a - nevlastní matka
 • tutsan a tymián
 • oregano a linden

Je to úžasné, že veškerá užitečnost výsledného vývaru okamžitě přechází do průdušek. Byliny a jejich dekorace jsou vynikajícím nástrojem pro silnou imunitu vašeho pokladu.

Populární metoda inhalace přes brambory

Osobně si nepamatuji dýchat páru z čerstvě uvařené bramborové kaše. Moje matka to udělala jednodušší - vařila nějaké brambory "v uniformě", hnětala je vidličkou a já jsem vydechla. Většinu času prostě přelila přes bramborovou kůži převařenou vodu, a když trochu vychladly, přidala špetku bylinek a zakryla jsem se ručníkem a pohlédla na to, jak směšné ty malé brambory plavaly v zrnech bylin. V 10 letech maminka začala říkat, že po těchto procedurách by byla kůže mého obličeje neuvěřitelně krásná, hodně to pomohlo.

Hlavním pravidlem je, že po vdechnutí byste neměli nikam chodit, a pokud možno i v teple zabalit drobky. Výborný postup před spaním.

Vývar proti kašli

Příroda dala kojícím matkám obrovský počet bylin, ze kterých si můžete připravit bylinné dekorace proti kašli u dětí. Užitečné infuze a dekory musí být připraveny pouze přísným dodržováním pokynů. Pokud vaříte bylinný vývar pro dítě, pozorně si přečtěte, v jakém věku se tato bylina dá dětem. Mnoho bylin je povoleno dětem pouze po 3 letech.

Bylinkový odvar, připravený samostatně, lze přidat do čajové lžičky čaje. Kromě pití jsem osobně udělal takové koncentrované odvarky a nálevky v půllitrových nádobách a na skříňce, a to i v dětském pokoji, kde se nevyskytuje zvlhčování vzduchu obyčejnou vodou, ale lékařským odvarem. Je jasné, že i malá dávka, ale pokud vdechuje vzduch, bude mít prospěch.

Samozřejmě nejúčinnější jsou různé oteplování, domácí masti, obklady.

Externí prostředky pro kašel pro dítě

Je to nejoblíbenější způsob, jak matky a babičky rychle vyléčit dětský kašel doma. Všiml jsem si, že někdy jen tyto metody postačují k vyléčení počátečního kašle za 2 dny. Co chápu jako externí potlačující kašel:

 1. Mast
 2. Domácí tření
 3. Sůl komprimovat
 4. Hořčičná omítka
 5. Lukoterapiya (cibule v noci v ponožkách)

Osobně jsem z farmaceutických mastí, které jsem vyzkoušela typ 3-4, se zastavila u zubu od doktora Mami. I po ročním rozbalení se stále velmi dobře zahřívá záda a neztratil svůj zápach. Taková mast by měla být vždy v domě. Jakmile proces onemocnění začne, dáte dítě na záda na noc a v kombinaci s dalšími procedurami budete moci rychle vyléčit kašel doma, aniž byste šli do nemocnice. Jak víte, zaměstnavatelé nemají rádi maminky, které mají často děti.

Domácí tření

Pokud máte volný čas, pak je samozřejmě lepší udělat si domácí kašel. Obvykle vezměte jezevčí tuk jako základ a promíchejte s cedrovým esenciálním olejem nebo eukalyptem, borovicí. Populární a norkový tuk. V létě si můžete jednoduše koupit listy mýty, rozemelou je v třecí misce na kaši a promíchat v tuku vloženém do chladničky.

Výhodou těchto domácích kaučuků je, že jsou naprosto přirozené a znáte jejich složení. Nevýhodou je, že pokud teplota není pozorována, tuk rychle začne vydávat vůni starého tuku. Mimochodem, osobně jsem byl také krmen tímto tukem, protože jsem se vždy nedostal z pneumonie. Máte-li zájem o někoho, recept na jídlo:

 • Máma roztavila na parní lázni polovinu fazetového šálku (125 g) tuku
 • Přidal jsem tam zem a vymačkanou šarlatovou šťávu vymačkanou gázou
 • 5 lžíce kakaa (pro chuť)

Všechno ve mně nacpali ráno před školou a večer před spaním. Polévková lžíce byla těžko polykatelná, a proto dala 2 lžičky se sklíčkem.

Vraťme se k tření. Obvykle se aplikují před spaním po koupání, vyhýbají se oblasti srdce. Po koupání je tělo nejvíce náchylné k podobným postupům, které nám umožní rychle se zbavit kašle, dokonce i velmi silného. Otřete batole mastem nebo ji dobře zabalte domácím otřením.

Slaný obklad z mořského soli kašel

Taková sůl se považuje za velmi účinnou. Zaměřuji se na to, že je přijímána mořská sůl nasycená minerály. 50 g soli se rozpustí v 0, 5 litrech horké vody. My navlhčíme ručník, gázu (hadřík na obklad) a rozložíme na hrudník, opět se vyhneme oblasti srdce, která je jen nalevo od středu a ne někde v levém směru, blíže k axile. Metoda je vhodná pro léto, protože v zimě není sputum žádoucí.

No, tento způsob řešení kašle je známo každé matce. Musí být drženy ne déle než 10 minut, ale problém je, že mohou být při teplotě ne vyšší než 37, 2, a také, že pokud je drobek velmi malý, bude pro něj těžké ležet a nechat mou matku vědět, že je velmi horká.

Podle mého názoru, hořčice omítky jsou lepší použít pro dítě asi 7 let, a pro ty, kteří jsou menší jako analog, aby hořčice oteplování dort.

Recept na ohřívání dortů pro kašel pro děti:

Oteplování tortilla bude také účinně pomoci vaše dítě zbavit se kašle doma. Připravuje se více než rychle, vzhledem k tomu, že máme malé děti. Všechny čtyři složky: mouka, med, hořčice, máslo ohřáté máslem. Jak to zní divně, zkuste hořčici na čerstvost. Proč? Určit jeho budoucí hořící sílu. Čerstvé tak vpravo oh-oh-oh, ale starý nemůže ani cítit. Musíme vše smíchat v poměru 1: 1. Mouku s hořčičným práškem, pak přidejte ohřáté máslo k míchání dort, a na konci přidejte med. Ve formě herního procesu se všechny děti dohodnou na podobné proceduře. Osobně jsem si takový dort před denním spaním na zádech, ale jsem si hořčice ne lžíce, stejně jako v původním receptu, ale lžička.

Jak můžete vidět, pomocí cibule v ponožkách na noc, bylinné dekory, zvlhčování vzduchu s větrání, oteplování tření a všechny.. to je odpověď na otázku: "Jak rychle vyléčit kašel u dítěte doma". Nezapomeňte, že ve stravě batole byly jablka a další vitamíny.
Dobrá pomoc při kašli a ředkvičce v medu. Omyjte ředkvičky, vyřízněte jádro a nalijte hořčičný med uvnitř. Naše ředkev působí jako filtr, bude dávat šťávu, smíšené s medem. Na lžičku třikrát denně.

Brusinky, mleté ​​s cukrem, jako černý rybíz by měl stát v chladničce po ruce, to je jasně užitečnější než jakékoli cukroví!

A tady je slíbené video

Pokud článek o nejúčinnějších metodách, jak se rychle zbavit kašle doma, byl pro vás užitečný, přidejte jej do záložek, abyste neztratili. Podělte se s přáteli a rodinou stisknutím tlačítek sociálních sítí.

Autor článku a majitel stránek: Natalya Chalaya