jak měřit teplotu na gv?

V mateřské nemocnici mi bylo řečeno, že když kojíte, musíte změřit teplotu v loketním kloubu. Kdo to slyšel? Je to tak? Byl jsem nemocný, večer to bylo špatné. naměřená teplota, pod ramenem, 38 a v loketním kloubu, 36,9.

Mobilní aplikace "Happy Mama" 4.7 Komunikace v aplikaci je mnohem pohodlnější!

Měřila jsem se v porodnicích jako obvykle.

Byl jsem v každé 2 až 4 hodiny měřené teploty a tlaku, všechno je jako obvykle. V Miami. V Moskvě a Rize měřili několikrát, neběží tak často, ale také jako obvykle. Zde je poprvé, co slyším o lokti)))

Obecně platí, že nejpřesnější míra v ústech)

Ano, byli jsme také nuceni měřit v lokti. Když přijde mléko, teplota mléčné žlázy se zvýší a v podpaží mohou být teplotní deformace.

Řekl vám to správně. Vzhledem k přílivu mléka v podpaží se teplota zvyšuje a není informativní.

Bylo nám také řečeno, aby měřili v ohybu lokte, protože mléko v podpaží bude vyšší.

Ano, slyšel jsem to. První poznámka je pravdivá, protože mléko bude mít vyšší teplotu

bylo vám správně řečeno, v ohybu loktů musíte měřit alespoň první 2 měsíce, protože mléko z toho pochází a prsa se zahřeje

Armpit je nejpřesnější metodou a bez guv. Měřím v ušním boltci. Pouze tam jsou normy jiné.

opatření v ústech! tak jistě!

Měřil jsem to s podpaží. a Nitsche, všechno je informativní! v domě jsem byl měřen infračerveným teploměrem na čele a večer jsem byl merkurový podpaží. stejně ukázal! a mám hyperlaktaci! velká prsa a hodně mléka!

a s nejstarší v porodnici, všichni jsme dostali rtuť a my jsme měřili všechno pod našimi zbraněmi!

Co dělat, když má kojící matka horečku

Zvýšená tělesná teplota je překvapením pro kojící matku. Bez ohledu na to, jak se žena snaží ochránit, v postpartum období je ženské tělo velmi zranitelné. Existuje mnoho důvodů pro tuto podmínku.

Je důležité, aby mladá matka rozhodovala o dalším krmení dítěte, protože dítě potřebuje jídlo každé 2-3 hodiny. Prvním krokem je zjistit skutečnou příčinu tohoto stavu.

Důvody pro zvýšení teploty

Nejčastější příčinou malátnosti je virová a bakteriální infekce, která vstupuje do těla matky vzduchem, jídlem a vodou. V období podzim-zima je nejvyšší výskyt respiračních infekcí, jako je chřipka a ARVI. Pokud mladá matka ulovila bakteriální nebo virovou infekci, je riziko infekce novorozence velmi vysoké.

Odmítnutí kojení na pozadí akutních respiračních virových infekcí je přísně zakázáno, protože spolu s mateřským mlékem cenné imunitní sloučeniny vstupují do těla novorozence, což vytváří odolnost těla dítěte vůči virové nebo bakteriální infekci. Díky těmto protilátkám je u dětí méně pravděpodobné, že se nakazí. Pokud se dítě nakazí z matky, pak nemoc v jeho těle bude pokračovat v mírné formě.

Podávejte příčinu zvýšení tělesné teploty u kojící ženy, mohou tyto faktory:

 • přetížení v mléčných žlázách (laktostáza) a hnisavý zánětlivý proces (mastitida);
 • bakteriální léze orofaryngu a nosohltanu (angína, angína, sinusitida);
 • zhoršení chronických onemocnění vnitřních orgánů;
 • nesrovnalost nebo zánět stehů uložených po císařském řezu;
 • toxikoinfekce potravin;
 • zánětlivý proces v endometriu dělohy;
 • jiných závažných patologií vnitřních orgánů.

Každá nemoc, která způsobila vzestup tělesné teploty, by měla být léčena pod přísným dohledem lékaře. O tom, zda pokračovat v kojení, rozhoduje ošetřující lékař po předběžném vyšetření. Mnoho léků je během kojení přísně kontraindikováno, takže můžete zapomenout na vlastní léčbu.

Porušení techniky uchycení dítěte k prsu vyvolává vývoj stagnace. Pokud nejsou mléčné žlázy vyprázdněny v čase, pak se zánět tvoří v městnavém soustředění, projevuje se zvýšenou tělesnou teplotou.

Vliv zvýšené teploty na kvalitu mléka

Nejbolestivějším problémem pro mladou matku je kvalita a bezpečnost mateřského mléka při zvýšené tělesné teplotě. To je velmi důležité, protože nekvalitní výživa způsobuje závažné poškození nezralého těla novorozence.

S rozvojem zánětlivých procesů mohou patogenní mikroorganismy proniknout mateřským mlékem do těla dítěte. Pokud se to stalo s mladou matkou, pak se doporučuje na chvíli přestat kojit. Aby mléko zmizelo, mělo by být pravidelně dekantováno.

Pokud se laktostáza stala příčinou tohoto stavu těla, pak v počátečním stadiu nemoci nejsou pozorovány žádné kvalitativní změny v mateřském mléku. Během tohoto období byste neměli přestat kojit, protože tento proces pomůže dítěti zůstat plný a mladá matka se zbaví stagnace.

Akutní infekční onemocnění nepřispívají ke změnám v kvalitě mateřského mléka. Spolu s mlékem vstupují do těla novorozence cenné protilátky, které tvoří imunitní systém dítěte.

Nakrmte nebo nekrmte

K zodpovězení této otázky musí mladá matka ověřit příčinu stavu. Kojení může být v těchto případech:

 • pokud příčinou zvýšení teploty byla akutní respirační virová infekce (ARVI a ARD);
 • jestliže teplota vzrostla v důsledku stagnace a mastitidy bez hnisavého procesu;
 • jestliže vysoká tělesná teplota není doprovázena příznaky hnisavého zánětlivého procesu v mléčných žlázách.
 • pokud je v mléčných žlázách kojící matky přítomna stafylokoková infekce;
 • pokud se příčinou zvýšení tělesné teploty stala mastitida, komplikovaná hnisavým zánětlivým procesem;
 • jestliže mladá matka zhoršila chronická onemocnění vnitřních orgánů.

Pokud byla mladá matka nucena přerušit kojení, aby byla udržena zdravá kojení, bylo jí doporučeno neustále vyjadřovat mléko a pečlivě sledovat hygienu prsních žláz. Existují dobré důvody pro zachování plné výživy, mezi které patří:

 • Mateřské mléko je jedinečný produkt, který může tělu novorozence poskytnout základní látky. Ani výrazné zvýšení tělesné teploty matky nepřispívá k zakysávání a navíjení mléka.
 • S chřipkou a SARS produkuje mateřský organismus velké množství cenných protilátek, které prostřednictvím potravy vstupují do těla novorozence. Tento okamžik je pro dítě v prvním roce života velmi důležitý, protože v tomto období dochází k aktivní tvorbě imunity.
 • Když je tělesná teplota zvýšená, žena se stává slabou a je pro ni mnohem snazší připojit dítě k prsu v pohodlném držení těla, než aby několikrát denně vstala, aby vyjádřila mléko. Postup čerpání je zdlouhavý.

I nemoci způsobené infekčními patogeny nemohou způsobit přerušení krmení, pokud by byly pro mladou matku vybrány bezpečné léky.

Jak měřit teplotu

Správné měření tělesné teploty ovlivňuje přesnost ukazatelů. Příliv mateřského mléka v mléčných žlázách přispívá ke zvýšení tělesné teploty, takže jeho měření v podpaží dává falešný výsledek.

První 2 měsíce po narození dítěte by maminka měla změřit tělesnou teplotu v oblasti ohybu lokte. Normálním ukazatelem je teplotní rozsah od 36,4 do 37,3 stupňů.

Jak snížit teplotu

Pokud byla zjištěna příčina této podmínky, je primárním úkolem určit proveditelnost jejího snížení. Pokud má být teplota snížena, měla by žena zvolit pouze bezpečné léky, které nemohou poškodit tělo dítěte.

Bezpečným způsobem snížení teploty jsou rektální antipyretické čípky obsahující paracetamol a ibuprofen. Tyto látky se nemohou dostat do složení mateřského mléka. Mladé matky jsou často předepisovány jako antipyretika užívaná v pediatrické praxi. Takové léky jemně ovlivňují ženské tělo a rychle snižují teplotu o několik stupňů.

Snížení teploty bez léků pomůže ochlazovat obklad na čele. Můžete použít primitivní metodu, která spočívá v tření těla roztokem octa a vody v poměru 1: 3.

Pokud existuje indispozice, pak je velmi důležité, aby kojící matka dodržovala správný pitný režim. Denní objem tekutiny by měl být 1,5-2 litrů. Měla by být použita čistá a minerální voda, ovocné šťávy, ovocné nápoje a ovocné nápoje. Antipyretický účinek má teplý čaj s citronem. Čaj lze opít s kalíškem nebo malinovým džemem. Použití těchto přípravků musí být koordinováno se svým lékařem. Pokud má dítě tendenci k alergiím, měla by se žena zdržet konzumace určitých potravin.

Jídlo v tomto stavu by mělo být rozmanité a plné. Jíst jídlo by mělo být často a v malých porcích. Je důležité vyhnout se fyzickému a emocionálnímu přepětí.

Kojící matce je přísně zakázáno provádět nezávislý boj s horečkou. Pokud se žena cítí dobře, měla by se poradit s lékařem, který zvolí nezbytnou léčbu bez rizika poškození dítěte.

Jak změřit teplotu kojící matky

Každá žena se občas cítí dobře, způsobená horečkou. A samozřejmě každý má seznam obvyklých antipyretik, které pomáhají v boji s ním. Nicméně, pokud teplota vzrostla nad normu u těhotné nebo kojící matky, pak otázka, jak snížit teplotu, aniž by poškodila dítě? Co může být příznakem teploty laktace a může kojení pokračovat?

Jak měřit teplotu během laktace?

Při prvním příznaku slabosti, bolesti hlavy, kongesce nosu nebo jiných onemocnění se ženám doporučuje okamžitě změřit teplotu. Ale stojí za to připomenout, že obvyklé měření teploty v podpaží u kojící ženy ukáže výsledek 37,1-37,3 stupňů. To je považováno za normu, protože samotná tvorba mléka ve tkáních nastává při zvýšených teplotách, navíc při krmení dochází ke svalové kontrakci při současném uvolňování tepla. Z tohoto důvodu lékaři doporučují měřit teplotu během laktace nejdříve půl hodiny po krmení nebo vyjádření mléka.

Pokud teploměr ukazuje čísla 37.7 a vyšší - to je důvod, proč se poradit s lékařem, protože to znamená, že v těle jsou kapsy zánětu. A pokud teplota vzrostla nad 38 stupňů, je nutné co nejdříve přijmout opatření a odmítnout kojení, dokud lékař nezjistí příčinu horečky a nepředepíše léčbu.

Příčiny vysoké teploty

Nejčastěji vzrůstá teplota obyčejného člověka v důsledku akutních respiračních virových infekcí. Kojící matka může samozřejmě podchladit nebo chytit virus, ale v tomto případě bude pozorována nejen teplota laktace, ale i jiné příznaky chladu a chřipky - kašel, rýma, bolest hlavy. Pokud není nic, pak s největší pravděpodobností je horečka spojena s jinou nemocí a lékař ji určí, především na tom, kolik času uplynulo po narození.

Faktem je, že poprvé po narození dítěte matka zřídka vyjde a nestane se v davu lidí. Takže šance, že se s ní trochu nakazí. Na druhou stranu, pokud se teplota začala zvyšovat po 2-3 týdnech po narození, pak je to pravděpodobně způsobeno poporodními zánětlivými procesy. To může být endometritida a mastitida, zánět stehů po císařském řezu. Zvláště často horečka bezprostředně po těhotenství je pozorována u žen, jejichž porod byl s komplikacemi. Navíc v některých případech může být teplota během laktace během tohoto období spojena s exacerbací chronických infekčních onemocnění na pozadí oslabené imunity.

Nejčastějším problémem v období po porodu u žen je mastitida. Toto onemocnění je zánět mléčné žlázy bakteriemi. Nejčastějším původcem je Staphylococcus aureus a mastitida může začít, jak po propuštění z domova, tak v nemocnici. Příčiny mastitidy mohou být různé faktory, ale bylo prokázáno, že bradavky nebo bradavky nepravidelně tvarované trhliny, zjizvení prsu a onemocnění štítné žlázy významně zvyšují riziko mastitidy a tím i teploty během laktace.

Měsíc nebo více po propuštění je imunitní systém obnoven a nejčastější příčinou horečky je opět ARD a někdy otrava jídlem. Ale co dělat v případech stoupajících teplot?

Kojení teplota - co dělat?

První věc, na kterou by si měla každá ošetřovatelská matka pamatovat, je, že je zodpovědná za život svého dítěte, a proto nemá právo na léčbu. Pokud teplota vzrostla v prvním měsíci po porodu, můžete se poradit s lékařem, který porodil, protože to je on, kdo sleduje zdraví ženy během tohoto období.

Pokud se však objeví známky chladu spolu s teplotou během laktace, je lepší okamžitě zavolat terapeuta. Totéž platí, pokud jsou současně s horečkou, zvracením, nevolností, průjmem, tj. Příznaky otravy pozorovány.

Velmi často s ARVI, teplota rychle roste, což je velmi nebezpečné pro člověka. Aby nedošlo k poškození sebe ani dítěte, musíte si vzít léky, které lékaři předepisují dětem. Jmenovitě, Ibuprofen, Panadol, Nurofen, atd. zvýšení jejich dávkování.

Když se objeví horečka, mnoho žen se diví, zda kojení může pokračovat a co dělat s teplotou během laktace? Samotná horečka neovlivňuje složení ani kvalitu mléka. Pokud jsou však zánětlivé procesy způsobeny výskytem velkého počtu patogenních bakterií, je lepší odmítnout krmení po celou dobu léčby. Při teplotách do 37,8 stupňů, můžete bezpečně pokračovat v kojení dítěte, ale když stupnice teploměru ukazuje 38+, bylo by lepší dočasně přenést dítě na speciální kojeneckou výživu.

Jak změřit teplotu kojící matky fotografie

Líbí se vám tento článek? Sdílejte to se všemi! 789 lidí již sdílelo!

Jak měřit teplotu během kojení

Jak změřit teplotu kojící matky

Každá žena se občas cítí dobře, způsobená horečkou. A samozřejmě každý má seznam obvyklých antipyretik, které pomáhají v boji s ním.

Nicméně, pokud teplota vzrostla nad normu u těhotné nebo kojící matky, pak otázka, jak snížit teplotu, aniž by poškodila dítě? Co může být příznakem teploty laktace a může kojení pokračovat?

Jak měřit teplotu během laktace?

Při prvním příznaku slabosti, bolesti hlavy, kongesce nosu nebo jiných onemocnění se ženám doporučuje okamžitě změřit teplotu. Ale stojí za to připomenout, že obvyklé měření teploty v podpaží u kojící ženy ukáže výsledek 37,1-37,3 stupňů.

To je považováno za normu, protože samotná tvorba mléka ve tkáních nastává při zvýšených teplotách, navíc při krmení dochází ke svalové kontrakci při současném uvolňování tepla.

Z tohoto důvodu lékaři doporučují měřit teplotu během laktace nejdříve půl hodiny po krmení nebo vyjádření mléka.

Pokud teploměr ukazuje čísla 37.7 a vyšší - to je důvod, proč se poradit s lékařem, protože to znamená, že v těle jsou kapsy zánětu. A pokud teplota vzrostla nad 38 stupňů, je nutné co nejdříve přijmout opatření a odmítnout kojení, dokud lékař nezjistí příčinu horečky a nepředepíše léčbu.

Příčiny vysoké teploty

Nejčastěji vzrůstá teplota obyčejného člověka v důsledku akutních respiračních virových infekcí.

Kojící matka může samozřejmě podchladit nebo chytit virus, ale v tomto případě bude pozorována nejen teplota laktace, ale i jiné příznaky chladu a chřipky - kašel, rýma, bolest hlavy.

Pokud není nic, pak s největší pravděpodobností je horečka spojena s jinou nemocí a lékař ji určí, především na tom, kolik času uplynulo po narození.

Faktem je, že poprvé po narození dítěte matka zřídka vyjde a nestane se v davu lidí. Takže šance, že se s ní trochu nakazí. Na druhou stranu, pokud se teplota začala zvyšovat po 2-3 týdnech po narození, pak je to pravděpodobně způsobeno poporodními zánětlivými procesy.

To může být endometritida a mastitida, zánět stehů po císařském řezu. Zvláště často horečka bezprostředně po těhotenství je pozorována u žen, jejichž porod byl s komplikacemi.

Navíc v některých případech může být teplota během laktace během tohoto období spojena s exacerbací chronických infekčních onemocnění na pozadí oslabené imunity.

Nejčastějším problémem v období po porodu u žen je mastitida. Toto onemocnění je zánět mléčné žlázy bakteriemi. Nejčastějším původcem je Staphylococcus aureus a mastitida může začít, jak po propuštění z domova, tak v nemocnici.

Příčiny mastitidy mohou být různé faktory, ale bylo prokázáno, že bradavky nebo bradavky nepravidelně tvarované trhliny, zjizvení prsu a onemocnění štítné žlázy významně zvyšují riziko mastitidy a tím i teploty během laktace.

Měsíc nebo více po propuštění je imunitní systém obnoven a nejčastější příčinou horečky je opět ARD a někdy otrava jídlem. Ale co dělat v případech stoupajících teplot?

Kojení teplota - co dělat?

První věc, na kterou by si měla každá ošetřovatelská matka pamatovat, je, že je zodpovědná za život svého dítěte, a proto nemá právo na léčbu. Pokud teplota vzrostla v prvním měsíci po porodu, můžete se poradit s lékařem, který porodil, protože to je on, kdo sleduje zdraví ženy během tohoto období.

Pokud se však objeví známky chladu spolu s teplotou během laktace, je lepší okamžitě zavolat terapeuta. Totéž platí, pokud jsou současně s horečkou, zvracením, nevolností, průjmem, tj. Příznaky otravy pozorovány.

Velmi často s ARVI, teplota rychle roste, což je velmi nebezpečné pro člověka. Aby nedošlo k poškození sebe ani dítěte, musíte si vzít léky, které lékaři předepisují dětem. Jmenovitě, Ibuprofen, Panadol, Nurofen, atd. zvýšení jejich dávkování.

Když se objeví horečka, mnoho žen se diví, zda kojení může pokračovat a co dělat s teplotou během laktace? Samotná horečka neovlivňuje složení ani kvalitu mléka.

Pokud jsou však zánětlivé procesy způsobeny výskytem velkého počtu patogenních bakterií, je lepší odmítnout krmení po celou dobu léčby.

Při teplotách do 37,8 stupňů, můžete bezpečně pokračovat v kojení dítěte, ale když stupnice teploměru ukazuje 38+, bylo by lepší dočasně přenést dítě na speciální kojeneckou výživu.

Krmení teploty matky

Teplota během kojení je vždy nečekaným hostem. Ale co dělat: život je takový, že se čas od času všichni cítí dobře kvůli bakteriální, virové infekci nebo exacerbaci chronických onemocnění.

Dříve, když teplota vzrostla, matka byla izolována od dítěte, kojení bylo zastaveno a pak byl každý léčen léky. Naštěstí dnes odborníci na kojení poskytují mnoho informací, díky kterým žena úspěšně pokračuje v kojení a zároveň je sama vyléčena.

Jaká by měla být teplota normální kojící matky? Jak to změřit? Jak snížit teplo? Podívejme se na tyto otázky.

Teplota laktace: normy a pravidla měření

Nejčastěji měříme teplotu pod paží - je to pohodlné a dostatečně informativní.

V případě kojící ženy je však třeba vzít v úvahu jednu věc: mléčné žlázy produkující mléko mají mírně zvýšenou teplotu a teploměr může ukazovat 37,1–37,2 ° C, což je považováno za variantu normy. Ale pak není jasné, zda je teplota skutečně zvýšená nebo zda se teplo uvolňuje z hrudníku.

Proto se v období laktace provádějí následující měření: v suché axilární dutině 30 minut po krmení nebo dekantaci, když je prsa prázdná.

Další dobrou možností je použití infračervených teploměrů. Takové teploměry mají řadu výhod: jsou bezkontaktní, měření se provádějí během 1-2 sekund, čímž se přístroj uvede na čelo.

Infračervený teploměr je velmi vhodný, když je v domě dítě, protože umožňuje rychle měřit teplotu i v noci, aniž by se dítě probudilo. Jeho jedinou nevýhodou je vysoká cena.

Pokud tedy není možné zakoupit zázračné zařízení, nenechte se odradit, změřte teplotu popsanou výše.

Úplně novým přístupem k měření teploty u dospělých a dětí je infračervený teploměr, pouze tento potěšení není levný.

Pokud je příčinou tepla ARVI, až do 38 ° C, neměli byste užívat žádné léky s antipyretickým účinkem, protože v těle se při vzestupu teploty vyrábí interferon a začíná aktivní boj proti virům.

Určete příčinu

Existuje mnoho faktorů, proč se teplota během kojení zvyšuje. Ale vědět je to důležité, protože další léčebná taktika bude záviset na diagnóze. Zvažte nejčastější důvody.

Laktostáza a mastitida

Zavedení procesu krmení není vždy hladké. Nadměrné množství mléka, nesprávné připojení k prsu a nepříjemné držení krmiva často vedou k zablokování mléčných kanálků a stagnaci mléka.

Doporučujeme vám přečíst: Co může kojící matka s bolestí hlavy

Teplota stoupá na 38 ° C, v oblasti stagnace se projevuje bolestivá konsolidace. Základní princip léčby spočívá v častém řádném připevnění dítěte k prsu. Vyvíjí se stagnující náplast - teplo také ustoupí.

Pokud se laktostáza ponechá bez dozoru nebo se objeví praskliny na bradavkách, může se objevit mastitida, zánět mléčné žlázy způsobený stafylokokovou infekcí. Bez lékaře a kompetentní léčba nestačí.

Vytvoření hnisu a zvýšení teploměru na 40 ° C je důvodem pro jmenování antibiotika.

Lékař, který vyhodnotí závažnost onemocnění, rozhodne, zda je možné pokračovat v laktaci nebo zda ji musí pozastavit (krmení dítěte směsí, a matka k expresi), nebo možná i zastavení.

Poporodní komplikace

V případě těžkých porodů s perineálními slzami, epiziotomií nebo císařským řezem se může teplota zvýšit v důsledku zapálených stehů nebo infekce v urogenitální oblasti.

Postnatální onemocnění, která se vyskytla v prvním měsíci (přesněji prvních 6 týdnů) po porodu, jsou ošetřována v porodnicích lékařem, který porodil. Samozřejmě, musíte vzít na předporodní klinice. Léčba zpravidla zahrnuje užívání antibiotika.

Pravděpodobnost, že kojící matka dostane respirační infekci, je nízká, protože není na přeplněných místech a tráví mnoho času venku. Manžel nebo školní dítě však může do domu vnést virus. ARI začíná následujícími příznaky:

 • obecná malátnost, slabost;
 • hypertermie 37,5-38,5 ° C;
 • cervikální a maxilární lymfatické uzliny jsou zvětšeny;
 • bolest v krku, bolest;
 • nos je naplněn.

Samozřejmě je těžké si představit, že matka dítěte leží celý den v posteli. Ve virových onemocněních to však není luxus, ale nutnost

Co dělat Nespěchejte, aby se teplota snížila, pokud je nižší než 38 ° C. Jak bylo uvedeno výše, je nezbytné pro úspěšný boj proti virům. Je možné kojit? I třeba!

Nepřestávejte krmit dítě, pokud je v domě virová infekce. Pravděpodobnost, že je nemocná, je vysoká, ale pohlcením mateřského mléka dítě dostává z onemocnění ochranné faktory. A i když se nemoc stane, nemoc projde mnohem snadněji, než kdyby bylo dítě odstaveno.

Léčba taktika je jednoduchá: lůžko (co nejvíce), dostatek teplých nápojů, symptomatická léčba bolesti v krku, rýma, kašel, s ohledem na zvláštní situaci - léky by měly být kompatibilní s laktací. Přečtěte si více o tom, kdy kojit při teplotě, přečtěte si zde.

Střevní infekce

Kromě teploty a intoxikace těla jsou přítomny zvracení a průjem.

Ošetření musí nutně probíhat pod dohledem lékaře a zahrnuje roztoky voda-sůl, sorbenty, potahová činidla.

Je nezbytné, aby maminka během tohoto období následovala šetřící stravu, aby dodržovala hygienická pravidla, zejména aby pečlivě pila. Antidelační činidla snižující horečku pomáhají snižovat teplotu.

Kojení a dále

Téměř ve všech případech onemocnění není kojení kontraindikováno. Existuje mnoho „bezpečných“ léků, které mohou být použity během kojení, a to i mezi antibiotiky (například Amoxiclav).

Jak snížit teplotu? Povolené léky

Je třeba si uvědomit, že vysoká horečka je jen symptomem, což ukazuje, že tělo bojuje s infekcí, existuje zánětlivý proces. Proto by antipyretika neměla pít často.

Pokud tedy instrukce pro léky říkají, že si to můžete vzít každých 6 hodin, a vaše teplota se ztratila po prvním a už se nezvyšuje, pak nemusíte brát pilulku "jen pro případ". Mezi léky s antipyretickým účinkem rozlišujeme dva z nejbezpečnějších: paracetamol a ibuprofen.

Paracetamol

Látka s antipyretickým, analgetickým a malým protizánětlivým účinkem. V klinických studiích o jeho účincích na plod se zúčastnilo 12 000 těhotných žen a nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky.

Přípravky na bázi paracetamolu (Panadol, Efferalgan, Cefecon) ve formě sirupů jsou podávány kojencům od 2 měsíců, pokud mají vysokou teplotu, což také indikuje bezpečnost látky. Forma sirupu kojících matek není vhodná, protože dávkování bude příliš malé na to, aby mělo terapeutický účinek.

Dávkové formy mohou být mnohé, ale ošetřovatelství je lepší použít buď tablety nebo čípky.

Pro dospělé je paracetamol dostupný ve formě tablet, tobolek, šumivých tablet a čípků. Mnoho lidí se mylně domnívá, že svíčky jsou bezpečnější, protože jsou absorbovány ve střevě. To je mylná představa. Ať už může být jakákoliv forma léku, látka vstupuje do krve a pak do mléka, ale stále zůstává bezpečná.

Svíčky jsou pomalejší, ale delší čas, je dobré dát je v noci. Pokud potřebujete rychlý efekt, použijte pilulku. Chcete-li snížit teplo, musíte vzít 500-650 mg paracetamol. Opakovaný příjem je možný nejdříve za 4-6 hodin.

Kromě antipyretického účinku je dobře exprimován a protizánětlivý. Proto dobře srazí teplotu jak virových, tak bakteriálních infekcí a mastitidy a zmírní bolest.

Ibuprofen a jeho analogy (Nurofen, Ibuprom, Ibumaks, Ibufen) pronikají do mléka v minimálním množství - méně než 1% odebrané dávky a nepříznivě neovlivňují dítě. Jako antipyretikum je třeba brát 200-400 mg. Opakovaný příjem je možný po 8 hodinách. Maximální denní dávka je 1200 mg.

A pokud po užití paracetamolu po 3 hodinách je teplota opět 39 ° C? Nová porce stejné látky, zatímco vy nemůžete pít, ale můžete ji střídat s ibuprofenem. A samozřejmě byste měli zavolat lékaře a určit příčinu tepla, jako u bakteriální infekce bez vhodné léčby antibiotiky, teplotu nelze normalizovat.

Co nelze použít?

Pokud je to možné, neužívejte Aspirin. Kyselina acetylsalicylová není vždy, ale může vyvolat poškození jater a mozku u kojence (Rayův syndrom). Proto je Aspirin užíván pouze tehdy, když nejsou k dispozici žádné jiné prostředky a teplo musí být odstraněno.

Med, kalina, malina a další lahůdky jsou někdy schopny vyrovnat se s nízkými teplotami a bez tablet.

Neužívejte vícesložkové studené léky ve formě čajů nebo tablet, jako je Pharmacytron, Tera Flu, Coldrex, Cold Flu, atd. Často obsahují látky, které nebyly pro děti studovány.

Obecná doporučení a lidové prostředky

 1. Pijte více tekutin. Při horku tělo ztrácí hodně vody. To zvyšuje příznaky intoxikace a snižuje produkci mléka. Proto se během nemoci snažte vypít sklenici vody, teplého kompotu nebo čaje každou hodinu a půl až dvě hodiny.
 2. Studené obklady na čele (voda v pokojové teplotě).

Někteří doporučují dělat otírání octem, ale tato metoda má své nevýhody: ocet je toxický, a to pouze snižuje teplotu na povrchu kůže, aniž by ovlivnily vnitřní orgány. Takové tření může vést k vazospazmu (kůže se stává bledou), což je zvláště nebezpečné pro děti.

Pokud se však rozhodnete použít tuto metodu, zřeďte 9% octa v poměru 1: 1 teplou vodou. Gáza (tkanina) navlhčená v roztoku otírá tělo, začíná od čela a věnuje zvláštní pozornost axilární a poplitální dutině. Po zákroku je třeba zabalit do teplé deky.

 • Užitečné čaje s medem, citronem, malinami. Samotná malina obsahuje kyselinu salicylovou, takže přirozeně snižuje teplotu.
 • Viděli jsme tedy situace, ve kterých může teplota během kojení vzrůst a že během horkého dne můžete pít své matce.

  Pokud teplota trvá déle než 2 - 3 dny, poraďte se s lékařem.

  Jako kojící matka měří teplotu

  »Kojící maminka» Jak kojící maminka změřit teplotu

  Každá žena se občas cítí dobře, způsobená horečkou. A samozřejmě každý má seznam obvyklých antipyretik, které pomáhají v boji s ním.

  Nicméně, pokud teplota vzrostla nad normu u těhotné nebo kojící matky, pak otázka, jak snížit teplotu, aniž by poškodila dítě? Co může být příznakem teploty laktace a může kojení pokračovat?

  Jak měřit teplotu během laktace?

  Při prvním příznaku slabosti, bolesti hlavy, kongesce nosu nebo jiných onemocnění se ženám doporučuje okamžitě změřit teplotu. Ale stojí za to připomenout, že obvyklé měření teploty v podpaží u kojící ženy ukáže výsledek 37,1-37,3 stupňů.

  To je považováno za normu, protože samotná tvorba mléka ve tkáních nastává při zvýšených teplotách, navíc při krmení dochází ke svalové kontrakci při současném uvolňování tepla.

  Z tohoto důvodu lékaři doporučují měřit teplotu během laktace nejdříve půl hodiny po krmení nebo vyjádření mléka.

  Pokud teploměr ukazuje čísla 37.7 a vyšší - to je důvod, proč se poradit s lékařem, protože to znamená, že v těle jsou kapsy zánětu. A pokud teplota vzrostla nad 38 stupňů, je nutné co nejdříve přijmout opatření a odmítnout kojení, dokud lékař nezjistí příčinu horečky a nepředepíše léčbu.

  Příčiny vysoké teploty

  Nejčastěji vzrůstá teplota obyčejného člověka v důsledku akutních respiračních virových infekcí.

  Kojící matka může samozřejmě podchladit nebo chytit virus, ale v tomto případě bude pozorována nejen teplota laktace, ale i jiné příznaky chladu a chřipky - kašel, rýma, bolest hlavy.

  Pokud není nic, pak s největší pravděpodobností je horečka spojena s jinou nemocí a lékař ji určí, především na tom, kolik času uplynulo po narození.

  Faktem je, že poprvé po narození dítěte matka zřídka vyjde a nestane se v davu lidí. Takže šance, že se s ní trochu nakazí. Na druhou stranu, pokud se teplota začala zvyšovat po 2-3 týdnech po narození, pak je to pravděpodobně způsobeno poporodními zánětlivými procesy.

  To může být endometritida a mastitida, zánět stehů po císařském řezu. Zvláště často horečka bezprostředně po těhotenství je pozorována u žen, jejichž porod byl s komplikacemi.

  Navíc v některých případech může být teplota během laktace během tohoto období spojena s exacerbací chronických infekčních onemocnění na pozadí oslabené imunity.

  Nejčastějším problémem v období po porodu u žen je mastitida. Toto onemocnění je zánět mléčné žlázy bakteriemi. Nejčastějším původcem je Staphylococcus aureus a mastitida může začít, jak po propuštění z domova, tak v nemocnici.

  Příčiny mastitidy mohou být různé faktory, ale bylo prokázáno, že bradavky nebo bradavky nepravidelně tvarované trhliny, zjizvení prsu a onemocnění štítné žlázy významně zvyšují riziko mastitidy a tím i teploty během laktace.

  Měsíc nebo více po propuštění je imunitní systém obnoven a nejčastější příčinou horečky je opět ARD a někdy otrava jídlem. Ale co dělat v případech stoupajících teplot?

  Kojení teplota - co dělat?

  První věc, na kterou by si měla každá ošetřovatelská matka pamatovat, je, že je zodpovědná za život svého dítěte, a proto nemá právo na léčbu. Pokud teplota vzrostla v prvním měsíci po porodu, můžete se poradit s lékařem, který porodil, protože to je on, kdo sleduje zdraví ženy během tohoto období.

  Pokud se však objeví známky chladu spolu s teplotou během laktace, je lepší okamžitě zavolat terapeuta. Totéž platí, pokud jsou současně s horečkou, zvracením, nevolností, průjmem, tj. Příznaky otravy pozorovány.

  Velmi často s ARVI, teplota rychle roste, což je velmi nebezpečné pro člověka. Aby nedošlo k poškození sebe ani dítěte, musíte si vzít léky, které lékaři předepisují dětem. Jmenovitě, Ibuprofen, Panadol, Nurofen, atd. zvýšení jejich dávkování.

  Když se objeví horečka, mnoho žen se diví, zda kojení může pokračovat a co dělat s teplotou během laktace? Samotná horečka neovlivňuje složení ani kvalitu mléka.

  Pokud jsou však zánětlivé procesy způsobeny výskytem velkého počtu patogenních bakterií, je lepší odmítnout krmení po celou dobu léčby.

  Při teplotách do 37,8 stupňů, můžete bezpečně pokračovat v kojení dítěte, ale když stupnice teploměru ukazuje 38+, bylo by lepší dočasně přenést dítě na speciální kojeneckou výživu.

  Co když má kojící matka horečku

  Dnes existuje mnoho léků, které účinně snižují teplotu a pomáhají rychle vstávat. Během kojení však nelze užívat většinu léků. Přes mléko k dítěti, obsah drogy vstoupit do těla, který je daleko od vždy bezpečný.

  Co dělat, když teplota během laktace stoupne? Jaké léky mohu pít, abych snížil horečku? Mám pokračovat v kojení? Podívejme se na tyto aspekty.

  Jak měřit teplotu během laktace

  Nemůžete měřit teplotu v celém prsu, během a bezprostředně po krmení nebo dekantaci. Během této doby bude normální teplota 37,1-37,3 ° C.

  Pro dosažení správného výkonu může být teplota měřena půl hodiny po krmení nebo dekantaci.

  Při teplotách nad 39 stupňů se poraďte s lékařem! Taková vysoká teplota může být příznakem nebezpečné nemoci. Proto je nezbytné zjistit důvod. Také, ne self-léčit, protože to může vést k vážným následkům!

  Je možné krmit dítě během nemoci?

  Další otázkou, která se obává kojící matka je, zda můžete krmit své dítě mateřským mlékem. Lékaři doporučují nepřestat kojit. Spolu s mlékem dostává dítě užitečné prvky a ochranné látky. Díky mléku se dítě neinfikuje.

  Kromě toho, k ochraně novorozence, nosit gázu obvaz nebo masku. Studie také ukazují, že vysoká teplota neovlivňuje chuť a kvalitu mléka. V žádném případě nelze vařit mléko. Tato léčba zabíjí ochranné protilátky.

  Lidové léky

  Pokud teplota kojící matky vzrostla, nespěchejte si vzít farmaceutickou medicínu. Účinná je i tradiční medicína. Hlavní je použití bezpečných metod.

  Při nachlazení během kojení může být teplota snížena pomocí inhalace. To vařené brambory, vařící vodu s několika kapkami eukalyptu nebo vařený heřmánek.

  Pomůže při nachlazení a koupání nohou. Do vody přidejte hořčičný prášek. Proveďte postup před spaním, pak se nosí teplé ponožky a zabalte si nohy do deky.

  Pijte více tekutin během své nemoci. Při kojení nejlepší volba - vařená voda. Můžete také pít čaj s medem, marmeládou a citronem. Nicméně, pouze v případě, že dítě není alergické.

  Make decoctions bylin, ale být opatrní při výběru rostlin. Máty ​​a šalvěj tak snižují produkci mateřského mléka. Když kojíte, můžete pít heřmánkový, evalipta, jalovec, citrón infuze. Tyto bylinky mají protizánětlivé a antivirové účinky. Po celý den pijte léčivé nápoje, čaje a vodu. Hlavní je pít teplý.

  Další populární způsob, jak se zbavit tepla je třením octa. Všimněte si však, že ocet proniká krví, takže roztok by měl být velmi slabý. V 50 ml teplé vody nalijte 30-40 ml octa. Pro dospělého je roztok 1: 1, ale při kojení je lepší dávku snížit.

  Je důležité vzít teplou vodu, ne studenou a ne horkou. V opačném případě se může pacient zhoršit pouze z důvodu ostrého zúžení cév. Přidejte pouze standardní stolní řešení (ne esence!) 6-9% koncentrace.

  Směs míchejte a začněte aplikovat dlaněmi a nohami. Pak se přesuňte na krk, podpaží a kolena. Po otírání přikryjte prostěradlem nebo lehkou přikrývkou.

  Také můžete snížit teplotu s obkladem s octem. Rozpusťte ve 200 ml vody s 15-17 ml octa. Míchejte směs, ve které hadřík navlhčete. Nasaďte si čelo.

  Léky

  Mnoho léků bere teplotu v krátkém čase. Jsou to Ferwex, Coldrex, Theraflu a mnoho dalších. Tyto léky jsou však pro dítě velmi škodlivé a během kojení jsou zakázány. Složení těchto léčiv zahrnuje složky, které mění složení mléka a nepříznivě ovlivňují strukturu.

  Lékaři, včetně populárního televizního lékaře Komarovského, doporučují užívat Paracetamol. Jedná se o účinné antipyretikum, které se rychle vylučuje z těla a nepoškozuje dítě.

  Můžete také užívat ibuprofen nebo nurofen. Velmi účinné a bezpečné prostředky. Citramon je však pro děti velmi nebezpečný!

  Podrobnosti o tom, jak užívat antipyretika během kojení, naleznete zde http://vskormi.ru/mama/prostuda-pri-grudnom-vskarmlivanii/.

  data-matched-content-rows-num = "9, 3 ″ data-matched-content-columns-num =" 1, 2 ″ data-matched-content-ui-type = "image_stacked"

  Jak snížit teplotu kojící matky?

  Doba kojení je poznamenána velmi opatrným přístupem matky k jejímu zdravotnímu stavu. Věci však nejsou vždy hladké a důvodem není vůbec neopatrný postoj k jejich pozici.

  Tělesná teplota kojící matky se může zvýšit v důsledku výskytu takových okolností:

  • akutní respirační onemocnění;
  • nástup laktostázy nebo mastitidy;
  • přítomnost jiných zánětlivých procesů nebo infekcí;
  • otrava jídlem nebo chemikáliemi atd.

  Zvýšení teploty u kojící matky často nevyžaduje odstavení dítěte. Moderní poradci v oblasti kojení a lékaři dokonce trvají na jeho aktivním pokračování.

  Koneckonců, pouze s mateřským mlékem bude dostávat všechny protilátky, které mu pomohou bojovat s nemocemi.

  Pokud se při teplotě během laktace také vzdáváte kojení, riziko přenosu chřipky nebo chřipky na dítě se výrazně zvyšuje.

  Jak změřit teplotu kojící matky?

  Hlavní roli při určování ukazatelů tělesné teploty matky představuje způsob jejich získávání. Pokud vezmeme v úvahu, že příliv mléka způsobuje jeho přirozený přírůstek v axilární oblasti, pak měření je způsob, jak získat nespolehlivé informace.

  Před 40 dny krmení lékaři doporučují změřit teplotu v ohybu lokte. Normální teplota kojící matky se pohybuje od 36,5 ° C do 37,2 ° C. Stojí za zmínku, že tato data mohou kolísat a být různá po celý den.

  Jak snížit teplotu kojící matky?

  Před zahájením léčby teploty během kojení je nutné určit přesné příčiny jejího výskytu, vyhodnotit poměr rizika a přínosu pro Vás a dítě a vybrat si léky, které jsou určeny výhradně pro ošetřovatelství.

  Snížení teploty během laktace v krátkém čase a bez jakýchkoliv negativních účinků pomůže svíčkám, jejichž součástí je ibuprofen nebo paracetamol. Neprostupují do mateřského mléka, ale jejich působení je mnohem slabší než u tablet.

  Ošetřovatelské horečky jsou často předepisovány speciální antipyretické děti, které jemně a neškodně odstraní několik dalších stupňů. Nezapomeňte také na chladné obklady a utírání slabým roztokem octa.

  Neměli byste se uchýlit k tření alkoholu nebo tinktur, které ho obsahují - to může vést k otravě oslabeného organismu. Samotné tělo se také může postarat o to, jak a jaká může teplota rodící se matky klesnout, a tělo samo začíná aktivně uvolňovat ochranný hormonový interferon, který pomáhá překonat začínající onemocnění.

  Co pít kojící při teplotě?

  Bohaté a časté pití je jednou z nejbezpečnějších metod snižování teploty. Je třeba pít různé džusy, kompoty ze sušeného ovoce, želé a ovocné nápoje. Nezanedbávejte použití čaje s citronem, mléko s medem, malinu nebo džem. Nezapomeňte vyloučit možnost projevu alergických reakcí dítěte na tyto složky.

  Nezapomeňte, že jste zodpovědní nejen za sebe, ale i za malé stvoření, které se nachází v blízkosti hrudníku.

  Proto může lék na teplotu laktace předepsat pouze kompetentní lékař, a nikoliv příbuzní nebo sami.

  Je to on, kdo rozhoduje, že je možné živit se teplotou, v závislosti na vlastnostech období laktace, jednotlivých ukazatelích stavu matky a dítěte a důvodech jejího výskytu.

  V tom, jak snížit teplotu kojící matky, mohou rodinní příslušníci pomoci, aby žena kompletní odpočinek a příležitost k odpočinku.

  Mohu kojit při teplotě - odpovědi lékaře

  Dlouhé týdny těhotenství těhotenství skončily a je to skvělá doba, kdy se vaše dítě může seznámit s okolním světem. Zatím malý muž spí téměř po celou dobu, a když se probudí, zeptá se matčiny prsa plné mléka. Zdravý a šťastný rodič krmí děti poměrně často - až 6-7 krát denně.

  Často se však vyskytují situace, kdy má žena náhle horečku a před ní vzniká přirozená otázka - kojení v takovém stavu poškozuje zdraví dítěte? Zkusme na to přijít.

  Mohu kojit při teplotě?

  Kdokoliv dříve nebo později čelí chorobám, které způsobují horečku.

  Většina z nich si s pomocí lékáren z lékáren přivezla další tituly, ve skutečnosti nepřemýšlela o důsledcích, a jen několik z nich se obrátilo na lékaře na adekvátní léčbu. Když teplota stoupne v ošetřovatelské matce, místo nedbalosti zde prostě nemůže být.

  Taková žena je totiž neoddělitelně spjata s jejím dosud bezmocným dítětem, což znamená, že samoléčba nebo ignorování problému může podkopat jeho nejisté zdraví.

  Důvody pro stav, ve kterém teploměr ukazuje vysoká čísla, jsou obrovskou rozmanitostí. Možná byste se neměli bát a možná - právě naopak.

  Nejlepším řešením při teplotě je vyhledat lékaře. Lékař, který vyšetřil mumii, provede přesnou diagnózu, uklidní ji nebo předepíše nezbytnou léčbu.

  Návštěva lékaře by však v žádném případě neměla být opuštěna, stejně tak jako krmení dítěte během tohoto období.

  Faktem je, že pokud je horečka způsobena infekcí, dítě, spolu s mlékem své matky, dostane látku, kterou potřebuje k vytvoření imunity.

  Pokud náhle přestanete kojit, můžete ho nejen zbavit další ochrany, ale také vystavit riziku vzniku mastitidy způsobené zastavením vyprazdňování prsu.

  Přerušení přirozeného krmení může navíc vést k úplnému odmítnutí dítěte od něj v budoucnu.

  Dobrý den Moje teplota se udržuje ráno - 38,5 ° C. V hrudníku je zhutnění, prsa sama je trochu bolestivá. Na druhou stranu je vše v pořádku. (Anna, 30 let).

  Ahoj, Anna. Podle vašeho popisu může být nárůst teploty způsoben stagnací mléka. Doporučuji vám, abyste svůj stav sledovali ještě jeden den.

  Aby bylo zajištěno, že "viník" extra hrudníku stupňů - změřit teplotu v oblasti třísla nebo v ohybu kolena. Můžete dát paracetamol svíčku. Pokud teplota neklesne - obraťte se na porodnici, kde jste porodila dítě.

  Možná budete potřebovat přečerpání, abyste odstranili laktostázu.

  Je třeba mít na paměti, že teploty až 37,1 ° C u žen během laktace jsou zcela normální. Tato změna přímo souvisí s příchodem mléka, a proto byste se neměli bát vidět neobvyklých čísel na teploměru. Během procesu podávání mohou být hodnoty teploměru běžně dosahovány až 37,4 ° C.

  Jak měřit teplotu během kojení

  Vzhledem k tomu, že se během krmení zvyšuje tělesná teplota, aby bylo dosaženo co nejspolehlivějších výsledků, bylo by nejlepší měřit ji za půl hodiny nebo hodinu poté, v klidu.

  Pro období laktace zapomeňte na jediný způsob, jak změřit tělesnou teplotu - v podpaží. Stupně odražené na teploměru po jeho vyjmutí z této zóny nebudou od této chvíle zcela informativní.

  Teplota v lokti a v tříslech nezávisí na laktačním prsu, a proto tyto údaje věrněji odrážejí celkový stav matky. Je třeba provést jednoduchý postup stejným způsobem jako jiným způsobem: vložte čistý, suchý teploměr do záhybu lokte nebo do přehybu třísla, počkejte 7-8 minut.

  Pokud je rozdíl v teplotě, když se měří v podpaží a v ohybu loktů (nebo v tříslech) ve prospěch první metody, teplo pochází z hrudníku a nemusíte se bát, pokud jsou čísla mírně nad 37 ° C.

  Dobré odpoledne, pomoz, prosím, jsem velmi znepokojený. Zrození nebylo tak dávno, jen před 5 dny. Od té doby se moje teplota pohybuje od 37,1 ° C do 37,5 ° C. Cítím se dobře, dítě jí taky dobře. Řekni mi, je to normální, nebo bych měl navštívit lékaře? (Zina, 25 let)

  Dobré odpoledne, Zinaida. Trochu horečky je pro vás naprosto normální věc. K této změně dochází během kojení v důsledku průtoku mléka. Není třeba být nervózní a běžet o pomoc. Pokud teploměr zobrazuje čísla nad 38,5 ° C, můžete začít znepokojovat.

  1. Zaplavení prsou. V tomto případě byste se neměli bát, zvýšení teploty je způsobeno příchodem mléka (maximální hodnoty normy - 37,6 ° C). Pokud se nevyskytnou žádné komplikace, teplota klesne sama a po cestě k lékaři můžete počkat. Můžete začít bát, pokud tuleň hrudníku nechce projít a horečka trvá dlouho. To může být způsobeno stagnací mléka (laktostáza) a pro vyřešení tohoto problému musí být nahromaděná kapalina řádně vypuštěna.
  2. Mastitida Docela častý výskyt v šestinedělí způsobený infekcí v těle. Patogenní mikroby zpravidla pronikají do prsu malými prasklinami v oblasti bradavky. Hlavní příznaky mastitidy: horečka (39 ° C a vyšší), bolest na hrudi, zimnice, hmatné neprůchodné hrudky v prsou. Máte-li tyto příznaky, nemůžete váhat, musíte se co nejdříve poradit s odborníkem.
  3. Alergická reakce. V prvních dnech po porodu je nově vyrobená maminka citlivější, a proto se očekává alergie na některé výrobky, drogy a dokonce i vůně. Pokud hodnoty teploty nepřesahují 37,5 ° C a na těle nejsou žádné projevy alergie (skvrny, škrábance atd.), Můžete pozorovat stav svého zdraví sami. Po několika dnech se tělo musí přizpůsobit.
  4. Bakteriální léze nosohltanu a orofaryngu (sinusitida, angína, tonzilitida). Nejlepším řešením v této situaci není samoléčba, ale zavolat okresního terapeuta k vyšetření.
  5. Divergence nebo zánět švů. Stehy zůstávají po císařském řezu, stejně jako po perineotomii nebo epitomymii. Důvodem zvýšení teploty v převážné většině případů je první možnost. Pokud si všimnete zarudnutí, zhutnění nebo infiltrace na křižovatce švů, okamžitě se obraťte na porodnici, kde jste porodili kdykoliv během dne.
  6. Toxikoinfekce potravin.
  7. Exacerbace chronických onemocnění. Po narození je tělo matky po zkušené zátěži stále slabé, a proto existují případy zhoršení pohody. Obyčejně sám puerperal ví o svých chronických onemocněních, stejně jako o jejich příznacích. Neměli byste tolerovat nebo být léčeni tím, na co jste zvyklí, mnoho léků proniká do mateřského mléka mateřským mlékem a je pro něj velmi škodlivé.
  8. Poporodní deprese. Jak je dobře známo všem, kteří mají děti, poporodní období je plné překvapení, stresů a bezesných nocí. Takový režim je pro mladou matku velmi obtížný, a proto často na pozadí neustálého vzrušení může zaznamenat zvýšení teploty. Léčba tohoto postižení je jednoduchá - vyhněte se zbytečné úzkosti, oddechněte si a alespoň občas opusťte dítě na pár hodin s blízkými příbuznými.

  Jak vidíte, existuje mnoho důvodů pro zvýšení teploty, a ne všechny z nich přímo souvisí se stavem mléčných žláz.

  Jak snížit teplotu během kojení?

  Pro kojící ženy nemají přístup k mnoha lékům, protože většina zdánlivě neškodných léků má tendenci pronikat do mateřského mléka. Výsledkem je, že dítě dostává „léčbu“ se svou matkou, což může způsobit mnoho vedlejších účinků v malém těle, které jsou pro jeho život nepříjemné nebo dokonce nebezpečné.

  Pro kojící ženy je nežádoucí snižovat teplotu, dokud nedosáhne 38,5 ° C, protože v této době dochází k produkci vlastního interferonu a aktivnímu boji proti infekci.

  Kojenecká výživa také přijímá živiny k posílení imunitního systému.

  Nedělat nic při teplotě však také není nejlepším řešením - musíte ležet více, pít teplou vodu, ujistit se, že místnost není příliš horká, na chvíli se zdržet plavání.

  Nejlepší způsob pro vlastní přijetí doma - paracetamol. Je neškodný pro dítě a je povolen ženám při porodu. Doporučuje se užívat lék ve formě svíček, takže se prostě nedostane do mateřského mléka.

  Aspirin, který je všem znám, je velmi nebezpečný pro malé děti. Hlavní složka léčiva inhibuje tvorbu tromboxanu A2, která způsobuje ředění krve. Pokud užíváte aspirin, kyselina acetylsalicylová neprodleně proniká do těla dítěte, což způsobuje mnoho strašných následků: snížení produkce hemoglobinu, poruchy sluchu, jater, ledvin a mozku.

  I když je ibuprofen povolen pro použití během kojení, je ještě lepší začít užívat, po konzultaci se svým lékařem, aby se objasnilo správné dávkování.

  Po užívání léků, k ochraně dítěte, je lepší brát přestávky v krmení za 3-4 hodiny.

  A přesto je lepší nezapojit se do samoléčby. Nejlepším řešením je zavolat kvalifikovaného lékaře, který může správně posoudit stav puerperu a předepsat jí bezpečnou léčbu.

  Jak snížit teplotu bez léků

  Pokud z nějakého důvodu nemůže lékař k vám dosáhnout a nemůžete ho dosáhnout a teplota již překročila značku 38,5 ° C, můžete ji zkusit snížit pomocí bezpečných lidových prostředků:

  1. Můžete pít teplou vodu s citronem, nebo udělat slabý čaj se stejným ovocem. Můžete pít užitečnou kapalinu v neomezeném množství.
  2. Tělo otřete octem, ředěným na 4-5%. Broušení lze provádět maximálně 1-2 krát denně.
  3. Rozpusťte 2 čajové lžičky malinového džemu (nejlépe domácí) v teplé vodě. Takový "koktejl" lze konzumovat maximálně 3krát denně (1 šálek - 200 ml).
  4. Pokud teplota způsobila stagnaci mléka, můžete se pokusit připojit k prsu čerstvý list zelí.

  Jakýkoliv z výše uvedených tipů lze bezpečně použít i během laktace. Nicméně, nezanedbávejte lékařské znalosti, a ujistěte se, že navštívit lékaře, jakmile se objeví příležitost.

  Ahoj, doktore. Bydlím na předměstí, 2 dny jsem strach o zimnici, malátnost, ztrátu chuti k jídlu a zvýšení teploty až na 39,2 ° С. Před několika dny jsem porodila. Tam je příliv mléka, krmím své dítě podle jeho přání (asi 7-8 krát denně). (Eugene, 38 let)

  Dobrý den, Eugene. Děláš správnou věc, abys krmil dítě. Přesto byste měli co nejdříve navštívit lékaře. Taková teplota není normou ani pro období laktace.

  Nedávno jste porodila, a proto je v první řadě nutné vyloučit závažné nemoci spojené s časným poporodním obdobím. Správná diagnóza a pomoc vám bude umožněna pouze lékař při konzultacích na místě.