5 způsobů, jak zlepšit imunitu novorozence: říká dětský lékař

V současné době je pro většinu rodičů velmi důležitá otázka, jak zvýšit imunitu dítěte. Tento článek se bude zabývat rysy vzniku a fungování imunitního systému u dětí a také nejběžnějšími metodami imunitní korekce u dětí.

Imunita novorozence

Narození dítěte je vždy doprovázeno setkání dětské imunity s cizími látkami. Mikroflóra gastrointestinálního traktu je nejsilnějším zdrojem antigenní stimulace.

Uvádíme hlavní části imunity novorozence:

 1. Systém fagocytózy. Leukocyty novorozenců mají sníženou schopnost zabíjet bakterie, takže děti jsou vystaveny riziku závažných bakteriálních infekcí. Jedná se o nedostatečnou aktivitu opsoninů (látek (protilátek), které zvyšují fagocytózu), jejichž počet je propojen s tělesnou hmotností novorozenců. Významný pokles opsoninů je pozorován u předčasně narozených dětí au dětí s intrauterinní retardací růstu.
 2. Doplnit proteinový systém. U kojenců je obsah proteinů komplementu pouze polovinou množství sérových prvků v mateřské krvi, což významně ovlivňuje schopnost imunitního systému odolávat infekci. Do 6. dne života je pozorováno fyziologické zvýšení obsahu proteinu v systému komplementu v krvi.
 3. Systém T-buněk. Počet T-lymfocytů v krvi novorozenců je dostačující. Funkční schopnost těchto krevních buněk však nestačí k ochraně před bakteriemi.
 4. B-buněčný systém novorozence. Neexistuje žádný nedostatek B lymfocytů. Existují však více nezralých populací než dospělí.
 5. Imunoglobuliny:
 • neonatální imunoglobuliny jsou převážně reprezentovány G-frakcí;
 • M imunoglobuliny jsou obsaženy v rozmezí 0,25 - 0,30 g / l séra;
 • imunoglobuliny A jsou zcela nepřítomné, což se projevuje nedostatkem ochrany sliznic novorozence. Imunoglobulin A začíná být syntetizován pouze 2 týdny po narození.

Imunoglobuliny G novorozence jsou mateřskými protilátkami proti bakteriálním a virovým částicím, se kterými byla žena v kontaktu před a během těhotenství. Nedostatek imunoglobulinů je nejčastější příčinou imunitních poruch u malých dětí.

Novorozenci jsou kritickým obdobím pro tvorbu imunity, proto by měli být rodiče dítěte opatrní, aby u žádných drobných nachlazení nepřišli o rozvoj závažných komplikací při vzniku stavu imunodeficience.

Je to důležité! Imunita předčasně narozeného novorozence je nedokonalá. Ochranné síly imunity předčasně narozených dětí jsou významně sníženy. To se projevuje větší citlivostí předčasných na infekční onemocnění ve srovnání s plnoletými novorozenci.

Tvorba imunity u dětí

 • počínaje 2 měsíci se mateřské imunoglobuliny rozpadají. V důsledku toho se snižuje obsah imunoglobulinu G v krvi dítěte a během tohoto období je očkování nejsilnějším faktorem ovlivňujícím rozvoj imunity;
 • v období od 2 do 6 měsíců, z důvodu nedostatku protilátek u dítěte, zvýšené citlivosti na viry parainfluenzy, chřipky, PC-viru;
 • ve věku 5-6 let se aktivně vyvíjejí zóny závislé na T lymfatických orgánů, což se projevuje zvýšením lymfatických uzlin. V tomto věku jsou běžné latentní virové infekce, které oslabují imunitní systém.

Úloha kojení ve vývoji imunity novorozence

Protilátky a další složky imunity jsou přenášeny do mateřského mléka dítěte, které chrání novorozence před vážnými infekčními chorobami. Prolaktin a progesteron tvoří sekreční systém imunity v mateřském prsu.

Dítě dostává mlékem fagocyty a imunoglobulin A, který chrání epitel střevní stěny před mikrobiálními látkami.

Kojení také přispívá k ochraně dětí do 1 roku věku z enteropatogenních sérotypů Escherichia coli, Salmonella, pneumokoků, Streptococcus, Shigella.

Jak můžete zlepšit imunitu dítěte?

Po zvážení a pochopení vlastností imunitního systému novorozence je snadné převzít cíle imunitní terapie, aby se správně zlepšila imunita dítěte.

Při častých a závažných infekcích je indikováno podávání imunitních léčiv.

Vlastnosti imunoterapie v pediatrii

Charakteristiky imunomodulační terapie v dětství jsou:

 • fázování;
 • kontinuita;
 • kontinuita;
 • individuální přístup.

Druhy léků používaných v pediatrické praxi ke zlepšení imunity dítěte

Grippferon je rekombinantní interferon. Zvyšuje antivirovou aktivitu imunitního systému. Schopen inhibovat množení virů. Zvláště účinné při epidemii chřipky. Léčivo zvyšuje obsah imunoglobulinu A v nosní sekreci a ničí původce onemocnění. Účinný také proti infekci adenovirem.

Viferon. U kojenců se častěji používá ve svíčkách 150 000 IU. Aktivuje antivirovou ochranu těla, snižuje dobu horečky s SARS u novorozenců, snižuje závažnost zánětu sliznic. Schopen zlepšit imunitu dítěte proti chorobám herpes viru.

Aflubin. Homeopatický lék má komplexní účinek na imunitní systém. Vysoce účinný při rutinní prevenci akutních respiračních infekcí.

Anaferon. Vytvořeno na základě ultra nízkých dávek protilátek. Lze použít od 6 měsíců věku. Účinný s chřipkou a SARS.

Broncho-munal P. Patří do skupiny bakteriálních lyzátů systémového účinku. Používá se při korekci imunity u často a dlouhodobě nemocných dětí. Antiinfekční účinek přípravku Broncho-munal je spojen se zvýšením obsahu imunoglobulinu A v séru a sekrecí horních cest dýchacích.

U dětí trpících častým plicním onemocněním významně snižuje počet exacerbací v průběhu roku. U dětí s alergiemi může broncho-munál snížit počet epizod bronchiální obstrukce.

IRS-19. Používá se v pediatrické praxi od 3 měsíců věku. Přípravek obsahuje 19 kmenů mikroorganismů, které způsobují ARVI u dětí. Lék se používá k posílení imunity dítěte snížením otoku nosní sliznice, zkapalněním hlenu a usnadněním jeho odtoku.

Posilovací účinek na imunitu novorozence se projevuje ochranou před zlověstnými komplikacemi ve formě otitis a sinusitidy. Pro prevenci se doporučuje používat IRS-19 po dobu jednoho měsíce, v dávkách v závislosti na věku dítěte.

Imudon Přípravek Imudon pomáhá udržet imunitu dětí během sezónního nárůstu respiračních onemocnění. Dítě může dostávat údaje o lécích od 3 let věku.

Imudon je směs lyzátů bakterií a hub, které jsou nejběžnější v ústní dutině, tj. Účinné proti většině patogenů ARD.

Polyoxidonium. Lék ovlivňuje všechny části imunitního systému. U kojenců k posílení imunity se častěji používá ve formě roztoku pro intranasální použití. Účinné při bronchiálním astmatu.

Očkování

Děti často trpí infekčními chorobami horních cest dýchacích, doporučuje se očkovat proti nejzávažnějším onemocněním.

Zvýšení imunity proti pneumokokům, hemofilní infekci a chřipce je důležité pro všechny imunokompromitované děti.

Jak posílit imunitu dítěte bez drog?

Pouze kompetentní alergolog-imunolog může zvýšit imunitu dětí pomocí léků. Rodiče by však měli znát základní způsoby posilování imunitního systému dítěte mladšího než jeden rok nelekárními metodami. Jak zlepšit imunitu dítěte, aniž by se uchýlil k použití imunomodulátorů?

 • kalení. Efektivní a cenově dostupná metoda. Hlavní věcí je dodržovat princip postupnosti a nepřehánět to. Léto je nejlepším ročním obdobím pro zahájení temperačních procedur;
 • plná zdravá výživa, vyvážená energetickou hodnotou;
 • vitaminová terapie.

Vitamíny lze zakoupit nejen v lékárně! Indikátory přetrvávajícího imunitního systému mohou být zvýšeny konzumací potravin bohatých na vitamín C. Pro zlepšení imunity by měly být dítěti podávány plody černého rybízu, odvar z šípků a citrusové plody;

 • námořní klima. Mořský vzduch bohatý na soli a ozon má příznivý vliv na imunitní systém;
 • Cvičení a masáž.

Úloha dysbakteriózy při tvorbě imunity dítěte

Nedílnou součástí silné imunity je normální složení střevní mikroflóry dítěte. Až 80% imunitních buněk dítěte se nachází ve střevní sliznici.

Střevní dysbióza u novorozence je stav charakterizovaný změnou kvantitativního a kvalitativního složení střevní mikroflóry.

Přípravky používané pro korekci střevní mikroflóry lze také přičíst skupině léků, které ovlivňují imunitu kojence:

 • probiotika a prebiotika (Bifiform, Hilak-forte, Linex, Acipol, Bifidumbacterin);
 • imunomodulátory (KIP, Kipferon, Likopid, Sodium Nucleinate).

Nejlepší způsob, jak zvýšit imunitu u dítěte

Pro většinu rodičů je v první řadě otázkou, jak posílit imunitní systém dítěte - děti často trpí katarálním a virovým onemocněním. Lékaři doporučují věnovat větší pozornost prevenci nemocí a zlepšení imunity u dětí do 5 let. V tomto období jsou přenášené virové a bakteriální infekce nebezpečné s komplikacemi. Pokud je dítě často nemocné, nejdůležitější součástí ochrany rostoucího těla budou prostředky na zvýšení imunity u dětí.

Při výběru vhodných metod obnovy a posílení imunity dětí je třeba upřednostnit bezpečné a účinné možnosti. V tomto ohledu bude mít mnoho rodičů zájem dozvědět se, jak zvýšit imunitu dítěte lidovými prostředky. Recepty na alternativní medicínu jsou založeny na použití přírodních ingrediencí, které při správném měření nejsou schopny poškodit ani novorozence.

Důvody pro snížení sebeobrany

Doporučuje se zvýšit imunitu od útlého věku. U dětí ve věku od 1 do 3 let je imunitní reakce nestabilní a často slabá. Síla imunitní odpovědi závisí na stavu těla. U kojenců do jednoho roku není zpravidla získána žádná (adaptivní) imunitní odpověď, která je založena na aktivitě receptorů určených k rozpoznání cizích stimulů.

Získaná imunita vzniká po celý život.

Od narození do starých let je v plenkách. Existují faktory, které inhibují normální vývoj imunitního systému u dětí mladších tří let a zvyšují náchylnost k nachlazení virové a bakteriální etiologie. Mezi nimi jsou:

 • vrozené patologie dýchacího ústrojí a gastrointestinálního traktu;
 • oslabení lokální imunitní reakce, která vede k tvorbě lokálních ložisek chronické infekce v nosohltanu a ústní dutině;
 • alergie;
 • dysbakterióza;
 • intoxikace a hypoxie během těhotenství.

Za zmínku stojí i jiné důvody, které přispívají ke zvýšení morbidity u dětí mladší věkové skupiny:

 • kontakt s velkým počtem lidí během návštěv mateřské školy, základní školy, veřejných prostranství (obchody, veřejná doprava, herny, zábavní centra pro děti);
 • nevyhovující podmínky prostředí;
 • nedostatek vitamínů, minerálů a dalších živin;
 • komplikace vyvolané infekčními chorobami v raném dětství;
 • nepřiměřené užívání antibiotik a jiných léčiv;
 • stres, nadměrná psychická zátěž;
 • nedostatek hygieny a hygieny v obývacím pokoji.

Při hledání odpovědi na otázku, jak posílit imunitu dítěte lidovými prostředky, je lepší se nejprve poradit s dětským lékařem. V pokladnici lidových léčitelů existuje mnoho účinných receptů zaměřených na zlepšení imunity často nemocného dítěte, ale jejich jmenování by mělo brát v úvahu možné kontraindikace.

Tradiční způsoby, jak zvýšit odolnost těla dítěte vůči infekcím

První kroky, jak zvýšit imunitu dítěte, které je již 3-4 leté, jsou zaměřeny na odstranění příčin poklesu přirozené obranyschopnosti organismu proti infekcím. Velkou roli hraje správný způsob dne a dobrá výživa. Terapeutický program zahrnuje recepci:

 • komplexních vitaminových přípravků. Během nemoci a po ní se zvyšuje spotřeba vitamínů a minerálních látek, což je obtížné kompenzovat konzumací běžného jídla;
 • biostimulační přísady připravené na bázi přírodních složek (adaptogenů). Adaptogeny aktivně inhibují rozvoj onemocnění nebo přispívají k jeho snadnému toku. Jedná se o tinktury, odvar, výtažky z kořene ženšenu, ze schisandry (čínské a Dálného východu), eleutherococcus, echinacea, propolis. Lékárenské protějšky - Immunal, Immunorm, Immunex (echinacea), Apilicvirit (včelí mléko, lékořice), Politabs (fermentovaný pyl), Cernilton (extrakt získaný ze suchého pylu), Fitit "(Výtažky z léčivých rostlin)," Likol "(olej čínské Schizandry);
 • léky s imunomodulačními účinky. Léky „IRS-19“, „Ribomunil“, „Bronhomunal“ jsou předepisovány od útlého věku - s jejich pomocí je možné zvýšit imunitu iu kojence. Tyto léky obsahují neškodné pro dětské fragmenty bakterií, které jsou nejčastěji původci infekčních onemocnění vyskytujících se v krku, nosohltanu a průduškách. Léky působí podle vakcinační metody. Dostávají se do těla malého pacienta a nutí imunitní systém, aby se nezávisle přizpůsobil patogenům, reagoval na jejich pronikání a produkoval protilátky, které lokalizují aktivitu patogenních bakterií a virů.

Rodiče, kteří přemýšlejí o tom, jak zlepšit imunitu dítěte během 3–4 let, by si měli uvědomit, že léčba adaptogeny a imunomodulátory vyžaduje systematický přístup. K dosažení žádoucího výsledku se tyto léky užívají nepřetržitě po dlouhou dobu. Po průběhu léčby se vytváří imunita, která chrání tělo před infekcemi po určitou dobu (individuální indikátor).

Po 2 - 3měsíční přestávce je obvykle předepsána revakcinace. Dávkování, dobu přijetí a načasování re-kurzu určuje pediatr.

Chcete-li zvýšit imunitu dětí náchylných k alergiím, musíte pečlivě předepsat léky obsahující med a včelí produkty. Pokud byly dříve pozorovány případy alergie na tyto látky, je třeba zlikvidovat léky na bázi medu.

Další způsoby, jak zlepšit zdraví dítěte

Pokud vezmeme v úvahu, jak zlepšit imunitu dítěte ve věku 2 let a mladšího, měli byste věnovat pozornost zpevnění, které pomůže udržet na správné úrovni vlastní obranu těla. Kojení dítěte se doporučuje začít od útlého věku - 1,5-2 měsíce. Pro tyto účely jsou pravidelně prováděny procedury kalení:

 • chůze s bosýma nohama. Dítěti by mělo být umožněno chodit naboso na podlaze a postupně zvyšovat dobu trvání sezení. V létě je lepší chodit po podlaze na procházku naboso. Poté se dítě nosí suché boty a je nuceno aktivně se pohybovat, aby zlepšilo krevní oběh;
 • dolování nohou. Procedura se obvykle provádí večer před spaním. Teplota vody během prvního sezení je 20 ° C. Doba trvání - 30 sekund. Každé 3-4 sezení teplota klesne o 1 ° C. Pokud se malý pacient rychle přizpůsobí výplachu a procedura mu nezpůsobuje nepohodlí, můžete postupně zvýšit dobu vystavení studené vodě až na 2 minuty;
 • koupel nohou. Dejte dítě do lázně naplněné studenou vodou. Během zasedání se musí pohybovat z jedné nohy na druhou;
 • Kontrastní koupele nohou - efektivní metoda zpevnění, která bude užitečná pro rodiče, kteří se chtějí naučit, jak zlepšit imunitu dítěte s lidovými prostředky. Pro tento postup připravte dvě lázně. V jednom z nich je voda ohřátá na 37 ° C, na druhé je teplota vody 20 ° C. Alternativně, snížit nohy dítěte, nejprve v jedné lázni, pak v jiném. Po čtyřech ponorech ve vodě s různými teplotami jsou nohy dítěte otírány do sucha a položeny na teplé ponožky. Teplota studené vody se postupně snižuje na 15 ° C a teplota teplé vody stoupá na 42 ° C;
 • profylaktické kloktání Oplach hrdla má studenou vodu o teplotě 22 ° C. Procedura se provádí ráno a večer při mytí. Každý týdenní den se teplota oplachové vody sníží o 1 ° C;
 • časté procházky na čerstvém vzduchu. Od druhého týdne života musíte chodit s dítětem každý den po dobu 30-40 minut. V létě se doporučuje chodit na procházku několikrát denně.


Rodiče, kteří se zajímají o to, jak obnovit imunitu dítěte doma, by měli věnovat pozornost akupresuře. Pravidelné masírování určitých bodů na obličeji a těle dítěte vede ke zvýšené produkci látek, které zvyšují jejich vlastní imunitu. Jedná se o interferon (protein, který je v těle vylučován v reakci na zavedení viru), lysozym (antibakteriální činidlo), komplement (soubor proteinů imunitního systému odpovědných za imunitní reakci). Aktivní body jsou umístěny:

 • ve středu hrudníku na úrovni pátého žebra;
 • v jugulární dutině;
 • na nose nosu;
 • před přední hranou chrupavky ušnice;
 • mírně nad základnou nasolabiální záhyby u křídla nosu;
 • na zadní straně ruky mezi ukazováčkem a palcem.

K obnovení imunitního systému těla je třeba denně masírovat aktivní body v průběhu 10-14 dnů, stejně jako při prvních známkách nachlazení, poté, co dítě přijde do kontaktu s pacientem s ARVI. Tento postup se provádí lehkým stiskem kruhových pohybů palce, ukazováčku nebo prostředního prstu. Rotace se provádí nejdříve ve směru hodinových ručiček a pak v opačném směru. Doba expozice je 4-5 sekund v obou směrech.

Léčivé poplatky a směsi k posílení imunitního systému

Lidové léky na imunitu vůči dětem zahrnují odvar a infuze z léčivých rostlin. Drogové recepty, které udržují vysokou úroveň své vlastní imunitní obrany:

 • bylinné kolekce. Smíchejte sušenou trávu - kořen lékořice a okoun (jeden po druhém), bezinky (2 díly), listy malin (4 díly). Lžička surovin se nalije do vody (150 ml), přivede k varu a vaří se na nízké teplotě po dobu jedné minuty a potom se filtruje. Připravený vývar by měl být podáván dítěti 2-3 krát denně před jídlem. Průběh léčby je jeden měsíc;
 • bylinné kolekce. 4 lžíce suché směsi bylin (2 části oregano a podběl, 1 díl calamus, 4 díly kalina a malina listy) zalijeme 0,5 litru vařící vody, trvají na 5-10 minut, filtr, dát dítě nápoj 2-3 příjem. Délka léčby je jeden měsíc;
 • odvar z bobulí divoké růže. 2 lžíce sušených bobů nalijte 0,5 litru vody, přiveďte do varu a vařte 5-7 minut;
 • vitaminová směs. Mlýnek na maso prochází vlašskými ořechy, rozinkami, datly (vždy 1 sklenice), mandlemi (0,5 šálky), dvěma citrony, čerstvými listy aloe v množství 100 g. V hmotě přidejte 400-500 ml medu, důkladně promíchejte, nechte v lednici tři dny. Dítěti dejte 1 dezertní lžičku dvakrát během dne;
 • vitaminová směs. Jedním citronem a 0,5 kg brusinkových bobulí prochází mlýnek na maso. V hmotě přidejte 2 lžíce medu, důkladně promíchejte. Dvakrát denně dejte dítěti 1 polévkovou lžíci spolu s teplým čajem (nejlépe bylinkovým, z fenyklu, heřmánku, máty, malinových listů, lipových květů).

Pro posílení imunitního systému je vhodné přidat do nabídky malého pacienta šťávy a kompoty z brusinek, černého rybízu, kalina, malin a malin. V denní dietě musí být přítomny mléčné výrobky (tvaroh, ryazhenka, jogurt, kefír), čerstvá, vařená a dušená zelenina a ovoce.

Jak rychle zvýšit imunitu dítěte. Lidové léky a metody

Každý rodič ví, že imunita je zodpovědná za citlivost těla na nemoci. Je to velmi důležité pro zdraví dítěte, protože Rostoucí tělo potřebuje nejen bojovat proti škodlivým bakteriím, ale také vynaložit energii na řádný růst a rozvoj.

 • Rychlá navigace v článku:
 • Správná výživa dítěte a produkty ke zlepšení imunity
 • Recepty na vitamínové směsi
 • Čerstvé šťávy a jejich výhody
 • Multivitaminové přípravky
 • Mléčné výrobky pro střevní mikroflóru
 • Způsob dne, cvičení, chůze a kalení
 • Hygiena a čistota v domě
 • Vlastnosti zlepšení imunity po nemoci
 • Recepty z medu, česneku, citronu
 • Propolis obnovit imunitu
 • Šípkový odvar - nejužitečnější způsob, jak posílit imunitní systém
 • Recenze

Také narušení imunitního systému může být způsobeno stresem, špatnými životními podmínkami, nezdravou stravou a životním stylem, jakož i chronickými chorobami.

V naší době se pár lidí může pochlubit vynikajícím zdravím. Časté nachlazení dětí ve školkách a školách je již dlouho normou. Někdo říká, že ekologie, povětrnostní podmínky a úroveň obecné kvality života, které v poslední době výrazně poklesly, jsou na vině za všechno.

Současná situace však není důvodem vzdát se a nechat se ubírat zdraví mladší generace. Naopak by měla rodiče povzbuzovat, aby hledali způsoby, jak velmi rychle zvýšit imunitu dítěte.

Vylepšení lidové imunity, která jsou dostupná každému, může významně ovlivnit zdraví vašeho milovaného dítěte. Podívejme se tedy na to, co je třeba udělat, aby vaše dítě bylo plné síly a života.

Správná výživa

Nejjednodušší způsob, jak se postarat o zdraví vašeho dítěte, je poskytnout jeho stravu nejužitečnějším produktům, které zajistí tělu užitečné látky.

Pro správný růst a vývoj je třeba udělat dětskou dietu, která bude obsahovat potřebné množství bílkovin, tuků, sacharidů, minerálů a vitamínů.

Přípravky obsahující vitaminy pro zvýšení imunity

Nejznámější lidové prostředky, které vám pomohou velmi rychle zvýšit imunitu vašeho dítěte jsou potraviny, které obsahují velké množství vitamínů. Tyto produkty by měly být zahrnuty do obvyklého menu dítěte, ale jsou chvíle, kdy obvyklá strava není dostačující (mimo sezónu, změna klimatu, v poslední době trpěla chladem atd.).

Pokud to situace vyžaduje, měli byste zvýšit počet těchto užitečných produktů.

Ovoce a zelenina

Každý ví, že obsahuje vysoký obsah vitamínů, vlákniny, minerálů a fytonutrientů. Z ovoce, citrusových plodů a jablek, které jsou obohaceny vitamínem C (nezbytné pro prevenci nachlazení), mají nejvhodnější vliv na imunitu. A jablka také pomáhají udržovat zdravou střevní mikroflóru a normalizovat trávicí proces.

Doporučuje se také použít: granátová jablka, rajčata, brusinky, červené zelí, grapefruity (mají blahodárný účinek nejen na imunitní systém, ale i na srdce), mrkev a dýně (obsahují látky přeměňující na vitamin A), brokolici (má protizánětlivé vlastnosti).

Celozrnné obilniny

Mnoho lidí podceňuje všechny výhody obilovin. Jsou však dobrým zdrojem vitamínů a stopových prvků. Proto odborníci na výživu doporučují zahrnout obiloviny na snídani do dětské stravy.

Při vaření téměř všechny živiny kaše zmizí. Krupice se doporučuje nalít vařící vodu a trvat na tom, že noc. Pro zvýšení obsahu vitamínů v kaši se doporučuje přidávat bobule nebo ovoce (sušené ovoce).

Dokonce i naše babičky s chladem nám řekly, abychom pili čaj s medem, protože Velmi dobře zvyšuje imunitu a má blahodárný vliv na oběhový systém. Med je velmi chutná pochoutka. Proto nebudete muset své dítě přesvědčit, aby po dlouhou dobu jedla lžíci medu. Nejlepší zvolit včelí med.

[box type = "warning"] Důležité vědět! Med je silný alergen. Pokud je vaše dítě náchylné k alergiím, pak je větší pravděpodobnost, že bude reagovat na med.

V tomto případě je lepší opustit včelu a zvolit méně alergenní variantu. Měli byste také nedávat med dětem do 2-3 let, protože Riziko vzniku alergií v tomto věku je nejvyšší.

Cibule a česnek

O těchto zeleninách je třeba říci odděleně, protože obsahují mnoho fytoncidů, které bojují proti škodlivým bakteriím. Cibule a česnek jsou dlouho nejlepší lidový lék velmi rychle zvyšuje imunitu. Mohou být dány dítěti stejně jako chléb nebo jiné jídlo. Ale ne všechny děti milují cibuli a česnek kvůli jejich hořké chuti.

V tomto případě může být cibule jemně nasekané a přidané na talíř, a česnek na toast. Jejich těkavé vlastnosti mohou být také použity jako ochrana. Cibuli nebo česnek nakrájejte na talíř a umístěte jej daleko od postýlky nebo jiného místa, kde se dítě často nachází.

Vitamín D obohacené potraviny

Patří mezi ně: mořské ryby, rostlinné oleje a mléčné výrobky. V současné době existuje teorie, že chřipku lze zvládnout pomocí vitamínu D. Do těla vstupuje hlavně kůží se slunečním zářením.

V zimě je obsah tohoto vitaminu významně snížen, takže je třeba ho doplnit konzumací potravin bohatých na vitamín D. V případě, jako u obilovin, zmizí vitamin D při smažení nebo varu. Pokud se rozhodnete vařit ryby, je nejlepší parit nebo dušené maso bez oleje.

Matice

Příznivý účinek na tělo. Všechny ořechy mohou být použity jako produkt pro zvýšení imunity. Je také doporučeno používat různé bylinné čaje, mléčné a mléčné výrobky, čerstvé šťávy, ale budeme o nich mluvit později.

Recepty na lahodné vitamínové směsi

Užitečné potraviny lze užívat s jídlem nebo jako bioaktivní přísada. Nemáte-li čas na delší dobu sestavit menu pro své dítě, můžete mu pravidelně dávat chutný lidový lék - vitamínové směsi. Mohou snadno pomoci velmi rychle zvýšit imunitu dítěte. Níže jsou uvedeny některé z těchto receptů.

Recept 1: Užitečný Vitamin Blend

K přípravě multivitaminové směsi budete potřebovat: 1 citron, 50 g fíků a 100 g rozinek, sušených meruněk, medu a arašídů nebo vlašských ořechů. Citron důkladně omyjte teplou vodou před vařením. Nastrouhejte ho do strouhané kůry.

Pak rozemele v mixéru ořechy, rozinky, sušené meruňky, fíky a kombinovat je s nadšením. Zmáčkněte citronovou šťávu do připravené směsi a přidejte tekutý med. Výsledná směs se ponechá 48 hodin v tmavé misce. Poté, co dítěti 1-2 lžičky 3 krát denně po dobu jedné hodiny před jídlem.

Recept 2: na jablka

Pro přípravu léku vezměte: 3 jablka, 1 sklenici vlašských ořechů, 0,5 sklenice vody a 0,5 kg vody. brusinky a cukr. Poté rozemele plody a nakrájíme jablka na malé kostky.

Smíchejte všechny ingredience, zakryjte je vodou a přiveďte k varu nad nízkým teplem. Směs se ochladí. Užívejte 1 čajovou lžičku dvakrát denně.

Recept 3: směs sušeného ovoce

K přípravě směsi sušeného ovoce budete potřebovat: 1 citron a 250 g rozinek, medu, vlašských ořechů, sušených švestek a sušených meruněk.
To samé děláme s citronem jako v prvním receptu.

Usušené ovoce třídíme, myje a suší. Všechny ingredience, s výjimkou medu, mlýnky na míchání nebo kroucení v mlýnku na maso. Potom nalijte med a vložte do sterilní nádoby. Je nutné dát dítěti 1 čajovou lžičku za 30 minut. před jídlem 3x denně.

Čerstvé šťávy a jejich výhody

Víme, že zelenina a ovoce jsou pro tělo dobré. Užitečné jsou také čerstvé šťávy, které jsou mnohem lepší než šťáva z obalů. Obsahují mnoho biologicky aktivních látek, které se podílejí na práci celého organismu. Ale každá šťáva ovlivňuje tělo různými způsoby, takže byste měli rozumět všem druhům šťáv, které vaše dítě může a mělo pít.

 • Meruňka. Má příznivý vliv na játra a kůži, zlepšuje zrak;
 • Oranžová Obsahuje velké množství vitamínů C, B1, B5, B12. Doporučuje se pro nachlazení a stres;
 • Bříza. Tóny, aktivují metabolismus, zlepšují zažívací trakt;
 • Hroznová. Doporučeno pro děti, bohaté na železo, tóny;
 • Granátové jablko. Je hematopoetický, zlepšuje imunitu, příznivě působí na práci téměř všech orgánů, obsahuje mnoho vitamínů, minerálních solí, cukrů, vlákniny;
 • Grapefruity Obsahuje vitamín C, normalizuje metabolismus a krevní tlak;
 • Hruška. Zabraňuje obezitě;
 • Zelí Rychle vstřebává, bohatý na chlor, síru a jód, zlepšuje stav vlasů, pokožky a nehtů;
 • Citron. Zdroj vitamínu C a mnoho dalších živin zlepšuje nervové a oběhové systémy;
 • Mrkev. Obsahuje draslík, kyselinu listovou a karotenoidy, které tvoří vitamin A. Tento vitamin je zodpovědný za stav kůže a sliznic;
 • Rakytník řešetlákový Obsahuje vitamíny - A, B1, B2, B3, C, E, stopové prvky - bór, železo, mangan, rostlinná antibiotika a organické kyseliny;
 • Peachy. Bohaté na draselné soli, které posilují srdeční svaly;
 • Červená řepa. Obsahuje vápník, sodík, chlor. Zlepšuje stav nervového systému, ledvin, žlučníku a cév. Doporučuje se pít po několika hodinách po přípravě;
 • Rajčata. Bohatý na přírodní cukry, vitamín C, organické kyseliny. Zlepšuje paměť, funkci srdce, metabolismus a stav nervového systému, má antioxidační vlastnosti;
 • Dýně. Zlepšuje krevní oběh, funkce střev a jater. Odstraňuje toxiny, bojuje proti nachlazení a stresu;
 • Šťáva z černého rybízu. Zvyšuje imunitu;
 • Šípková šťáva. Zlepšuje metabolismus, chuť k jídlu, odolnost vůči infekcím, zvyšuje vytrvalost;
 • Apple Bohatý na železo, draslík a bór.

[box type = "info"] Pozor prosím! Děti do tří let se doporučuje ředit džus vodou 1: 1. Nejlepší je pít čerstvě připravené, v malých doušcích nebo slámou, 30-40 minut před jídlem.

Po pití šťávy požádejte dítě, aby ústa opláchla vodou, aby se sklovina udržovala v dobrém stavu.

Multivitaminové přípravky

Pokud je imunita velmi oslabena nebo nemáte možnost poskytnout dítěti potřebné množství vitamínů, které budou dodávány prostřednictvím potravin, měli byste se obrátit na nástroje prodávané v lékárnách.

Pokud vaše dítě nemá žádné specifické pokyny lékaře, pak je nejlepší zvolit multivitaminové přípravky. Obsahují všechny potřebné vitamíny a stopové prvky, které by dítě mělo dostávat denně.

Při výběru vitamínů pro dítě je třeba vzít v úvahu jeho věk a další individuální rysy, protože závisí na této denní spotřebě potřebných látek.

Pokud tak neučiníte, pak máte možnost vybrat si nesprávné dávkování, což povede k nepříznivým účinkům. Při výběru vitamínového komplexu pro vaše dítě je nejlepší se poradit s pediatrem nebo alespoň s lékárníkem v lékárně.

Mléčné výrobky k odstranění bakterií a obnovení střevní mikroflóry

Střevo hraje důležitou roli při tvorbě imunity, protože je to v tom, že funguje největší počet buněk imunitního systému.

Imunita je snížena v důsledku dysbiózy (snížení normálního množství prebiotik ve střevě). Prebiotika produkují většinu vitamínů a jsou také zodpovědné za eliminaci toxinů a zabraňují reprodukci škodlivých bakterií.

Pro udržení normální střevní mikroflóry jsou zapotřebí laktobacily a prebiotika. V současné době je v obchodech poměrně málo „obohacených“ a „obohacených“ nápojů. Je však lepší jednat jako osvědčený způsob, jak velmi rychle zvýšit imunitu dítěte.

Od starověku, sýr byl nazýván nějakým kyselým mléčným výrobkem, včetně tvarohu, od kterého to bylo smažené tortilly.

[box type = "note"] Lidové léky - kefír, ryazhenka a přírodní jogurt - fungují lépe než ty, které vidíte na policích. Obvykle pijí tyto nápoje večer (před spaním), ale mnoho lékařů je doporučuje používat ráno. [/ Box]

Studie ukázaly, že pokud vaše dítě konzumuje mléčné výrobky dvakrát denně, riziko vzniku SARS a chřipky je významně sníženo (zejména u dětí ve věku od 3 do 7 let). V případě nemoci děti, které pravidelně konzumují mléčné výrobky, méně výrazné symptomy a významně zkracují dobu trvání onemocnění.

Každodenní rutina

Aby dítě mohlo vyrůst zdravě a aktivně, potřebuje správnou denní rutinu, která by měla zahrnovat cvičení, procházku, plán jídla a spánku a hygienické postupy.

Ranní cvičení

Začátek dne je nejlepší s cvičením, které pomáhá rozveselit, přinést svaly a cévy v tónu, což nemá žádný malý vliv na duševní aktivitu.

Za předpokladu, že dítě pravidelně provádí ranní cvičení, jeho chuť k jídlu, krevní zásobení, funkce mozku se zlepšuje, riziko onemocnění a rychlé vyčerpání se snižuje.

Chůze a kalení

Dobrý způsob, jak velmi rychle zvýšit imunitu dítěte - lidové prostředky, jako například: čerstvý vzduch a kalení. Zapojit se do kalení dítěte musí začít od dětství. Za prvé, neměli byste opakovat chybu mnoha - příliš zabalit dítě a udržet ho v horkém a dusném pokoji.

[box type = "info"] Je důležité si pamatovat! Dítě se během prvních 2 týdnů života přizpůsobuje prostředí. To znamená, že pokud okamžitě naučíte své dítě k normální teplotě vzduchu (18 - 22 ° C), pak po celou dobu nezmrzne.

Oblečte dítě výhradně pro počasí. Zapomeňte na starý výraz "teplo kostí neublíží". Dlouho bylo prokázáno, že přehřátí těla je horší než podchlazení. Totéž platí pro nohy: noha osoby je navržena tak, aby chodila na chladném povrchu. V nohách nejsou žádné životně důležité orgány, které by mohly být omrzlé, takže mírně chladná dětská noha je absolutní normou.

Kromě balení jsou horké lázně velmi škodlivé. Voda ke koupání by měla být mezi 37 a 38 ° C. Pro temperování dítěte se doporučuje postupně snižovat teplotu vody ke koupání.

Vezměte si dítě na procházku, nejlépe dvakrát denně. Jsou velmi důležité pro zdraví dítěte, protože v domě dýchá prach (i když několikrát denně uklízíte, bude to stále ještě), zatuchlý vzduch (zejména během topné sezóny).

Být doma, dítě nedostává dostatek kyslíku, který nasycuje každou buňku v těle, což může vést k nepohodlím. Pokud nemáte možnost ho vzít ven, pak větrejte místnost tak často, jak je to jen možné.

Odpočinek a spánek

Žádné jiné lidové léky nepomohou zvýšit imunitu vašeho dítěte, pokud nedostane řádný odpočinek. Děti, zejména ty malé, velmi rychle přepracovávají a spánek pomáhá doplňovat zbytečnou sílu. Dítě do 7 let potřebuje denní spánek.

Pokud ho nedostane, dojde k přetížení nervového systému, což může nepříznivě ovlivnit další vývoj. Kromě odpočinku svalů a mozku, během spánku, tělo obohacuje kyslík (v době hlubokého spánku, plíce otevřené a dýchání se stává hlubokým).

Pár hodin před nočním spánkem musíte hrát se svým dítětem tiché hry (můžete číst knihy). To mu umožní uklidnit to, co je nezbytné před spaním. Pro dobrý odpočinek těla by měl noční spánek začít nejpozději do 22:00. Před spaním zajistěte větrání místnosti, ve které dítě spí. Můžete také jít na procházku.

Doporučená doba spánku a bdělost dětí 1,5 měsíce - 3 roky

V denním režimu, mladší (3-4 roky) a střední (4-5 let) skupiny mateřské školy poskytuje 12-12,5 hodin pro spánek, z toho 2 hodiny pro jednorázový denní spánek. U starších dětí (ve věku 5-6 let) a přípravných skupin (6-7 let) je pro spánek potřeba 11,5 hodiny (10 hodin v noci a 1,5 hodiny v průběhu dne).

Délka spánku u dětí ve školním věku se liší s věkem a je:

 • ve věku 7-10 let - 11-10 hodin;
 • ve věku 11-14 let - 10-9 hodin;
 • ve věku 15-17 let - 9-8 hodin

Hygiena a čistota v domě

Děti, zejména do 3 let, zkoumají svět. Všude se plazí a dívají se do každého rohu. Mohou se plazit po podlaze a po sekundě vytáhnout ruce do úst. Proto je pro udržení zdraví dítěte důležité udržovat čistotu v domě. Denně nechte čas na čištění (měl by být také mokrý).

Pokud máte malé dítě, počkejte se svými domácími mazlíčky. Měli byste se také vyhnout spoustě měkkých hraček a knih v místnosti, kde je dítě, protože sbírají spoustu prachu.

Dětská hygiena není o nic méně důležitá pro plný rozvoj. Děti jsou velmi aktivní, a proto se často špiní a potí. Proto je nutné si umýt ruce po hrách a před jídlem, denně se sprchovat a samozřejmě pozorovat ranní toaletu. Nedovolte dětem jíst špinavou zeleninu a ovoce, nebo něco na ulicích zvedat. To může vést k různým onemocněním.

Funkce posílení imunity dítěte po onemocnění

Pokud Vaše dítě nedávno onemocnělo, musíte vědět, jak velmi rychle zlepšit imunitu dítěte. Lidové léky pomohou obnovit sílu a nebudou mít negativní vliv na tělo. To lze provést pomocí vitaminových směsí (dříve popsaných receptů) a různých užitečných čajů, tinktur a odvarů.

Recepty čajů a tinktur pro posílení imunitního systému:

Jaké prostředky a přípravky mohou u dětí vyvolat špatnou imunitu?

Jak zvýšit imunitu dítěte, když je neustále nemocný, zatímco i sebemenší podchlazení vede k nachlazení? Existuje velké množství technik, aby se zvýšila obranyschopnost těla. Nejprve však musíte pochopit, proč imunitní systém dítěte trpí a co je provokativní faktor.

Ve většině případů sami rodiče přispívají k častému výskytu svých dětí. Faktem je, že v případě i těch nejmenších studených začnou do svých dětí plést antibiotika. V tomto případě tělo přestane dělat něco k ochraně, protože jeho funkce v tomto případě je prováděna antibakteriálními léky.

Je nutné nejen umožnit imunitnímu systému vyrovnat se s patogeny nezávisle, ale také dodržovat určitá pravidla, která přispívají k jeho posilování.

Způsoby, jak posílit imunitu u dětí

Slabá imunita u dětí se vyskytuje v důsledku řady faktorů. Velmi často se snižuje po nemoci. V tomto případě je dítě náchylné k sebemenší infekci a je náchylné k komplikacím i po obvyklém nachlazení, onemocnění se může stát chronickým. V tomto případě rodiče přemýšlejí o tom, co mají dělat a jaká opatření přijmout, aby se zvýšila odolnost těla.

Imunitu dítěte lze zlepšit pomocí celé řady opatření:

 • Průběh léčby imunostimulanty. Pro tyto účely není nutné užívat léky ve formě tablet, můžete si koupit obyčejný interferon v práškové formě a zředit jej, poté ho pohřbít do nosních cest. Můžete si koupit hotové řešení. Tato metoda pomůže zabránit opakování onemocnění. Nedoporučuje se však tyto léky neustále užívat. Stačí 10 dnů.
 • Vitaminová terapie. Pro zlepšení imunity u dětí se doporučuje zaplnit nedostatek nezbytných stopových prvků. K tomu v současné době existuje mnoho vitaminových komplexů pro děti různého věku.
 • Kalení Velmi důležitým postupem je kontrastní sprcha, která je schopna zvýšit imunitní systém a zvýšit odolnost organismu vůči různým virovým a bakteriálním infekcím. Ale v tomto případě, nemusíte přehánět a začít malý. V první řadě můžete stříkat jen nohy a ruce střídavě teplou nebo studenou vodou. Pak po chvíli jděte do celého těla. Pro děti nemusíte dělat velké teploty.
 • Regulace dne. Je důležité, aby bylo dítě každý den na čerstvém vzduchu a spalo alespoň 8-9 hodin denně. Čím mladší jsou děti, tím více času potřebují spát. Nezanedbávejte procházky ani v chladném počasí. Můžete jít ven na 20 minut a to bude stačit.

Produkty pro posílení obranyschopnosti těla

Mnoho rodičů bude mít zájem vědět, které potraviny zvyšují imunitu u dětí, protože vitamíny a užitečné stopové prvky by měly pocházet především z potravin.

Nejprve je třeba nastavit režim napájení. Nemůžete zanedbávat žádné jídlo. V tomto případě by měla snídaně pro děti začít s produkty z obilovin v mléce. To může být různé kaše: ovesné vločky, ovesné vločky, proso nebo rýže. Pokud dítě nemá rád toto jídlo, pak ho můžete nahradit omeletou nebo vařenými vejci. Také užitečný tvaroh se zakysanou smetanou. Je tedy důležité, aby tělo dostalo dostatek bílkovin pro normální fungování imunitního systému.

Ve stravě by měla být vždy první jídla. Doporučuje se denní spotřeba čerstvého ovoce a zeleniny, které obsahují vitamíny nezbytné pro tělo.

Nezbytné produkty pro zlepšení imunity:

 1. kefír, přírodní jogurt, tvaroh, ryazhenka, zakysaná smetana;
 2. měkký sýr;
 3. ryby s nízkým obsahem tuku;
 4. banány, pomeranče, mandarinky, tomel, jablka, feijoa, kiwi, atd.;
 5. rajčata, lilky, okurky, papriky, cuketa, dýně, brokolice;
 6. med;
 7. česnek a cibule.

Měli byste také zahrnout zdravé nápoje, které zvyšují imunitu u dětí: ovocné nápoje z čerstvých plodů, želé a přírodní bylinné čaje.

Jídla by měla být pestrá a užitečná. Je nutné vyloučit žvýkačku, chipsy a další náhradní zboží. Je užitečné používat olivový olej, přidávat ho do salátů. Vitamin D, který zvyšuje imunitu, je také obsažen v rostlinném oleji.

Je však třeba mít na paměti, že ovoce a zelenina by měly sloužit jako zdravé odpolední svačiny nebo svačiny, ale nemohou nahradit plné jídlo. Je lepší zcela upustit od nákupu kotletek a odstranit červené maso z dětské stravy. Turecko bude užitečnější, a to zejména kuřecí vývar.

Lidové léky na imunitu

Jak zvýšit imunitu dítěte s lidovými prostředky je velmi horké téma, protože mnoho maminek a tatínků prostě nedůvěřuje moderním lékům a chce zvýšit odolnost těla svých dětí s přírodními recepty.

 • Vývar boky. Tuto metodu lze použít téměř ve všech věkových kategoriích. Faktem je, že tato bobule obsahuje velké množství vitamínu C i v sušené formě. Vaření šípky a použití místo čaje bude vynikajícím pomocným nástrojem pro posílení těla dítěte během epidemií.
 • Křepelčí vejce. Tento nástroj nabízí mnoho příznivců tradičních metod léčby. Křepelčí vejce obsahují takové příznivé prvky, jako jsou vitamíny A, C, hořčík, vápník, draslík a fosfor. Dostatek dvou kusů denně pro rostoucí tělo, aby naplnil nedostatek živin.
 • Přírodní sladkosti. Za tímto účelem můžete udělat lahodnou pochoutku, která může výrazně zlepšit imunitu. K tomu, aby ve stejném množství: rozinky, vlašské ořechy, mandle, data a sušené meruňky. V případě potřeby můžete přidat švestky. Dále byste měli rozmělnit všechny ingredience v mixéru a smíchat s sebou, dělat z nich malé bonbóny. Užitečná pochoutka může nejen posílit tělo, ale také regulovat střeva.
 • Odvar z máty, meduňky, heřmánku a vrbového čaje. Tyto bylinky obsahují celou řadu užitečných látek, které posilují obranyschopnost organismu a mohou pomoci zotavit se z nemoci. Všechny složky mohou být použity samostatně nebo v kombinaci. Není nutné, aby se chladný vývar, můžete jen vařit jako pravidelný čaj.
 • Léčivo. Aby bylo možné tento užitečný nástroj připravit, musíte si vzít čerstvé brusinky a šlehat spolu s cukrem v mixéru. Dejte dítěti hotové složení by mělo být 2x denně. Pokud není alergie, může být užívána častěji.

Posílení těla dítěte lidovými prostředky je pomocná metoda, která ve většině případů dává pozitivní dynamiku: počet relapsů klesá, zvyšuje se rezistence během epidemií. Hlavní věcí je dodržet opatření a nepřehánět to tak, aby se děti nevyvíjely odpor. Pro tento recept se doporučuje střídavě, na základě chuťových preferencí dítěte.

Jak rychle zvýšit imunitu dítěte - 10+ lidových prostředků

Pouze lidové prostředky jsou velmi rychle schopny vzbudit dětskou imunitu a ani jedna pilulka nepomůže lépe.

V dětství je položen základ zdraví, na základě čehož budou budoucí dospělí žít pro století, které mu byly přiděleny.

Hlavním úkolem rodičů je proto zajistit všechny podmínky pro zdravý stav a podporovat ochranné síly těla dítěte.

Kromě toho nezapomeňte na virové a sezónní infekce, které neustále útočí na vaše dítě.

Na nejúčinnějších způsobech a bude diskutován v našem článku.

Obsah:

 1. Jak se liší imunita dítěte od dospělého?
 2. Krizová období pro dítě. Jak jim pomoci překonat?
 3. Efektivní přírodní recepty

Jak se liší imunita dítěte od dospělého? Co ho ovlivňuje?

Imunita - to je ochrana těla, která je v protikladu k nepřátelským infekcím, bakteriím, virům.

Pokud to funguje špatně, děti jsou neustále nemocné, nebo spíše nemají čas se zotavit a okamžitě znovu onemocní. Samozřejmě, že to není normou, zdraví musí být neustále živeno.

Jak přesně to řekneme o něco později.

Hlavním rysem ochrany dětí je skutečnost, že zpočátku není nezávislá.

V prvních měsících života to dítě dostane od matky, doslova ho pije mlékem.

Pediatři nejsou unaveni z opakování významu přirozeného krmení, protože právě toto se stává klíčem ke zdravé a vysoké kvalitě života.

I když je ještě v děloze, embryo akumuluje imunoglobuliny a během následujících šesti měsíců je pomalu používá.

O zdraví dítěte musí být postaráno od okamžiku narození dítěte.

Po tomto období, mnoho matek začne oslavovat nekonečný proud krátkodobých nemocí. Lékaři říkají, že pocit nemoci pro děti asi 10-11 krát ročně je normou.

Mladé páry, které ještě neměly čas na dítě, je toto číslo děsivé.

Jen si myslím, 11 krát! Tělo však shromažďuje informace o tom, jak odolávat virům a dalším nepřátelským agentům. Každý z nás najednou prošel tímto.

Již po šesti letech můžeme říci, že se dítě oddělilo od své matky a bylo schopno vytvořit svůj imunitní systém.

Ale přichází další fyziologický test - mateřská škola.

A pokud zdroje vrozené imunity (nespecifické) nestačí, měli byste vrhnout všechny síly na podporu ochranných systémů drobků.

Imunita dítěte ovlivňuje mnoho faktorů.

Jsou ovlivněny:

 1. Psychologické pohodlí. Ano, zdravé děti vyrůstají pouze ve šťastných rodinách, kde dospělí neříkají na sebe ani na dítě. Věnujte pozornost vzájemným vztahům, skrytým duševním problémům. Neustále ho můžete naplnit léčivými čaji a odvarmi, ale pokud je vaše duše neklidná, dítě nebude zdravé.
 2. Životní úroveň Pro dobrý imunitní systém, musíte jíst přírodní produkty, které mají všechny užitečné vitamíny a stopové prvky, které jsou tak nezbytné pro rostoucí tělo. Stres, časté přemisťování je pro křehkého muže velmi škodlivé.
 3. Střevní onemocnění. To jsou nejčastější problémy v dětství. Stojí za zmínku, že asi 80% imunity se koncentruje ve střevě. Za prvé, zlepšení tohoto těla, a teprve pak zapojit do jiných opatření.

Nezapomeňte, jak důležité psychické pohodlí pro vaše děti

Tip: Proveďte pololetní konzultaci s dětským psychologem. Pouze on bude schopen objektivně posoudit skutečný stav dítěte.

Známky oslabené imunity. Krizová období pro dítě. Jak jim můžete pomoci překonat?

Děti budou vždy nemocné. Ale kde je hranice mezi normálním vývojem a nadměrnou bolestí?

Váš zásah do přirozených procesů bude vyžadován, pokud má Vaše dítě následující příznaky:

 1. Lymfatické uzliny jsou neustále ve zvětšeném stavu. Nezpůsobují žádné nepříjemné pocity, ale pro rodiče by to mělo být tichým signálem k akci.
 2. Průběh nemoci přechází bez horečky. To znamená, že tělo je tak slabé, že ani neútočí proti útočící infekci. To je velmi špatný příznak.
 3. Dítě nemůže normálně jít na záchod. On trpí naštvaný žaludek, pak zácpa. Velké množství plynů a nadýmání hovoří o dysbakterióze.
 4. Závažné formy chřipky a akutních respiračních infekcí ji sledují více než 7krát ročně.
 5. Časté alergie nasvědčují tomu, že systém čištění se s nákladem jednoduše nevyrovná.
 6. Malé množství energie, apatie, únava - to není pro mladé tělo naprosto typické.
 7. Pokud máte problémy se slezinou, imunitní systém často selhává.

Život dítěte je neustálým testem síly. Nejtěžší je prvních 30 dnů od narození, dochází k adaptaci na nové životní podmínky a neobvyklým bakteriím v životním prostředí.

Další kritické období je od 3 do 6 měsíců. Protilátky přijaté od matky vyběhnou, tělo přechází na vlastní odolnost vůči bakteriím.

Zvláště často nemocné děti do jednoho roku

V těchto dnech jsou zánět a infekce zvláště nebezpečné. Neštovice, černý kašel, spalničky jsou těžké a dlouhé.

Ve druhém roce života je stále nemožné hovořit o plně vytvořené imunitě, takže byste měli být opatrní. Ve věku šesti let jsou děti obzvláště citlivé na alergie a výskyt chronických onemocnění.

Je možné ovlivnit zdraví dětí, pomoci mu téměř od prvních dnů života.

Hlavní věc - nepřehánějte to a nejdou za hranice stanovené zdravým rozumem.

 1. Ohněte dítě z kolébky. Pokud mluvíme o dítěti, budou vhodné vhodné vzduchové lázně. Před broušením nechte několik minut bez oblečení v teplé místnosti, postupně nastavte čas na půl hodiny. Pokud jdete na ulici, nedávejte na dítě příliš mnoho oblečení. Stačí, když přidáte jen jednu věc víc než to, co máte na sobě. Dalším krokem je otření nohou vlhkou houbou, pak celým tělem. Po čtyřech letech si vezměte své dítě na zábavné cvičení a hry v přírodě v dobře větraném prostoru.
 2. Správné, zdravé stravování je nepochybně velmi důležité. Tělo dítěte spotřebuje dvakrát více vitamínů než dospělý. Nedostatečná potřeba doplňovat zeleninu a ovoce, zdravé tuky a všechny potřebné minerály doporučené pro daný věk. Zvláště často zapomenout na význam jódu. Krmte své dítě častěji mořským kapusta, houby, melouny, řepou.
 3. Správná výživa by měla být v každém případě doplněna multivitaminovými komplexy pro děti. Pomohou vytvořit zdravé vnitřní orgány, kosti, duševní a duševní rozvoj. Imunita vám děkuje.
 4. Denní režim je základem zdraví dítěte jakéhokoliv věku. Následujte to opatrně a nechodte na nabídku svědomí. Nenechte ho zůstat pozdě. Mozek a celé tělo je obnoveno pouze ve snu. Postarejte se o energetický zdroj vlastního dítěte, není neomezený.
 5. Lidové léky, které pomáhají vyrovnat se s jakoukoliv nemocí. Abychom nešli „kolem keře“, přejdeme k praktickým doporučením.

Jen v prvním roce trpí dítě v průměru 10krát.

Tip: o množství živin a vitamínů denně pro dítě, zeptejte se svého pediatra.

Efektivní přírodní recepty. Zvedáme imunitní systém od nuly

Klíčící zrna

To je univerzální nástroj pro téměř každý věk. Klíčící zrna omlazují buňky a chrání je před nemocemi (odstraňováním volných radikálů).

Střevní mikroflóra se vrací do normálu, což je v raném věku tak důležité. Navíc, ne jediný přírodní zdroj může poskytnout tolik vitamínů a minerálních látek najednou.

Klíčící zrna vyléčí nejpokročilejší gastritidu a dysbiózu.

Lidové léky nezaručují 100% ochranu proti infekcím, ale mohou snížit riziko některých onemocnění.

Namočte je přes noc, pak opláchněte pod studenou vodou a zakryjte vlhkou gázou po dobu 12 hodin.

Nejužitečnější zrna:

 1. Pšenice (silný vliv na mikroflóru)
 2. Oves (obrana krmiv, urychluje zotavení po nemoci)
 3. Sezam (vhodný pro kostní tkáň a celkové posílení)
 4. Luskoviny (zejména cizrna a čočka na výživu těla)
 5. Amarant (pomoci rychle obnovit srdce, ledviny, játra)

Zázvor

Ačkoli tento lék má řadu kontraindikací a nedoporučuje se dětem mladším dvou let, posiluje zdraví a nejlépe mobilizuje obranyschopnost těla.

Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je vyčistit několik kořenů, strouhat je na jemném struhadle, přidat citrón s kůrou a pár lžic cukru k chuti.

Dejte směs do skleněné nádoby, otočte víkem a použijte na lžíci před jídlem.

Bude to docela akutní, takže pojďme dát dítě lžičku jako lék.

Povoleno pít čaj.

Zázvor obecně nezpůsobuje alergie, ale ti s žaludečními problémy by měli být opatrní.

Zázvor může být podáván dětem starším než dva roky.

Delicious mix

Pro děti, které milují sladkosti a zároveň mají zdravý trávicí trakt, nabízíme následující recept: nasekáme a promícháme 200 g sušených meruněk a medu, přidáme 250–300 gramů vašich oblíbených ořechů.

Udržujte to všechno jako džem v lednici.

Vezměte 1 lžičku několikrát denně. Volitelně můžete do směsi přidávat švestky, bobule nebo rozinky.

Med a perga

Jedná se o tajemné a neuvěřitelně užitečné včelí produkty. Tam je předpoklad, že osoba je schopná žít nějakou dobu, výlučně používat med, a tam bude žádná škoda na těle od toho.

Jedná se především o velké množství vitamínů (C, A, E, B), kyseliny listové a dalších prospěšných stopových prvků, které aktivně vyživují tělesné síly, což způsobuje, že imunitní systém pracuje bez poruch jako švýcarské hodinky.

Dítě bude šťastně polknout tuto sladkost, ale pamatujte, že se jedná o silný alergen, takže začněte krmit velmi malým množstvím.

Mix perga a medu ve stejném poměru a dejte čtvrtinu lžičky několikrát denně, postupně zvyšujte dávku.

V této směsi můžete přidat listy starého aloe (věk tří let), ale to nepříjemně ovlivňuje chuť.

Neméně užitečné pro tělo medu a divoké růže.

Šípky

Naši předkové také věděli o velké síle divoké růže a často používali odvar zralých plodů.

Šípky mohou chránit před infekcemi, bojovat s viry a aktivovat obranyschopnost těla.

Vezměte 6-7 lžíce ovoce a smíchejte je v třecí misce.

Nalijte obsah do termosky a nalijte vařící vodu. Nádobu pevně uzavřete a nechte ji přes noc.

Ráno, pomocí gázy, zmáčknout nápoj, protože malé klky mohou způsobit spoustu nepohodlí.

Poté může být vývar vypit v čisté formě nebo přidán do vody.

Děti ji mohou používat od 5 měsíců. Jeho bohatou chuť miluje mnoho.

Česnek

Je doslova v každé kuchyni.

Mistry si to vážou pro specifickou kořeněnou chuť a naši předci také oceňují řadu léčivých vlastností.

Kombinace velkého množství vitamínů a minerálů v každém zubu poskytuje další sílu, aby odolávala chorobám a infekcím, dokonce i těm nejsilnějším.

Pokud má dítě zdravý žaludek a játra, vstříkněte do jeho stravy malé množství česneku.

Česnek a med jsou pro imunitu nepostradatelné.

Zmáčkněte dvě malé hřebíček do lžíce a smíchejte se stejným množstvím medu. Polykejte tuto směs rychle, jako lék, pijte dostatek teplé vody.

Volitelně přidejte lžičku čerstvě vymačkaného citronu, který poněkud neutralizuje nepříjemný zápach.

Vezměte si sklenici teplého mléka a přidejte 5-10 kapek česnekové šťávy.

Dej to dítěti těsně před spaním, počínaje několika málo a postupně zvyšuj koncentraci česneku v nápoji.

Tato obyčejná tráva může pomoci oslabenému tělu poměrně rychle.

Jeho použití aktivně normalizuje práci vnitřních orgánů a imunitu.

Vezměte půl šálku ovsa a důkladně opláchněte sítem. Naplňte litrem čisté vody a nechte přes noc.

Existuje spousta užitečných receptů na bázi ovsa.

Po tom, dejte na oheň a vařte půl hodiny.

Ochladí se a kultivuje se. Děti od sedmi měsíců věku, dát lžičku denně, dospělí mohou mít jídelna.

Umyjte půl šálku ovsa a zakryjte ho pěti šálky horkého mléka. Vařte několik minut. Zakryjte a nechte další hodinu.

Chcete-li to provést, zabalte pánev s ručníkem. Zmáčkněte zrno a před jídlem dejte dítě sklenici.

Průběh léčby je 1,5 měsíce, pak měsíční přestávka a průběh se opakuje.

Tip: Mléko, celer nebo plátek citronu vám pomohou zbavit se nepříjemného zápachu česneku.