Jak vyléčit chlad za 1 den?

Abychom věděli, jak za 1 den vyléčit zima, podívejme se na příčinu jejího výskytu a typy onemocnění, nejčastěji dochází k nachlazení, když je tělo studené a jeho imunita je oslabena. Při nachlazení se jedná o různá onemocnění nosohltanu (rýma, laryngitida, tracheitida atd.) A dýchací orgány (bronchitida, pneumonie). Běžné nachlazení může být buď bakteriální nebo virové. Při virových onemocněních se teplota obvykle zvyšuje na 38 stupňů nebo více. S bakteriální - nárůst teploty je méně patrné a nejčastěji je 37-37,4 stupňů.

Jak vyléčit zima doma na 1 den?

Chcete-li vyléčit zima doma sami, především, měli byste zjistit, zda je nemoc způsobena bakteriemi nebo virem. A můžete to udělat měřením tělesné teploty. Pokud teplota překročí 38 stupňů, pak je nemoc virová. Virová choroba nemůže být vyléčena za 1 den a je zde také vysoká pravděpodobnost infikování všech domácností. Konec konců, virus je rychle přenášen vzduchem rozptýlenými kapičkami. Proto je v průběhu léčby nejlepší chránit ostatní před infekcí ochrannou maskou. A samozřejmě, měli byste se poradit s lékařem o pomoc, protože tradiční léčba virových onemocnění je mnohem rychlejší než homeopatická. Dlouhodobé účinky virů na organismus vedou k závažným komplikacím - poškození vnitřních orgánů, zhoršení zraku atd.

Slavné "Buranovské babičky" jsou v Eurovision tak chladné, že jejich výkon téměř frustrovaly. Den před koncertní polovinou kapely zůstal bez hlasu. Lékaři jim zakázali jít na jeviště vůbec. Varoval: "Zlomte svazky a už nemůžete zpívat." A neměly by druhé místo, ne-li lidový lék. Elizaveta Filippovna, nejstarší z babiček, pracovala v průběhu války vzadu. Tam se naučila, jak se rychle zotavit z chladu pomocí lidových prostředků. Podpis receptu Baby Lisy zachránil celý tým. Výsledek léčby na druhý den viděl celý svět.

Od té chvíle se chová k tomuto chladu jen tak: pijí teplé mléko se sádlem. Bez chuti, ale účinné. „Je lepší pít skleničku tohoto léku, než abych si s týdenním teplem lámal teplotu,“ smáli se babičky. Nejvhodnější kozí tuk. Ale pokud tomu tak není, můžete si vzít a skopové a husa, a dokonce i vepřové.

Recept "Buranovsky babičky": 10 g tuku, 200 ml mléka. Zahřívejte sádlo na pánvi, dokud není tuk průhledný. Současně přiveďte mléko do varu. Odstraňte mléko ze sporáku, nalijte do něj roztavený tuk. Ochlaďte na teplotu místnosti. Vezměte 1 sklenici 3x denně.

Řepné šťávy

10 let Irina Efimova z Kurska nepoznala žádný lék na zimu - vyrábí kapky nosu z běžné řepy. Irina začala chemizovat s červenou řepou ne pro sebe, ale pro svou dceru. Když měla dívka jen pár měsíců, měla špatnou zimu. Dítě ztěžka dýchalo, nos byl naplněný. Mladá matka byla zmatená: co léčit? Dávat syntetické léky z lékárny dětem do jednoho roku je nebezpečné.

Kamarádka Irině doporučila, aby místo kapek použila šťávu z červené řepy. Irina okamžitě začala připravovat lék. Naterla root, vymačkaná šťáva. Ale na začátku jsem se rozhodla zkusit tento nástroj na mého manžela. Ukázalo se, že je to velmi nepříjemné: v nose se mu objevil silný pálivý pocit, začal kýchat. Pak žena udělala recept trochu komplikovanější - zředila šťávu vodou a dala med. Samozřejmě, že dráždivý účinek řepy nebyl úplně odstraněn, maminka neměla lék rád, ale po 15 minutách už dívka dýchala ústy, ale nosem. A v noci jsem se ani nikdy nezobudil a neplakal.

Recept byl účinný, a od té doby Irina po celou dobu používá kapky - léčí svou dospělou dceru, manžela a sebe. Pokud je to nutné, dejte svůj recept přátelům a sousedům.

Se začátkem nachlazení, doprovázeným bolestmi v krku, i v prvních dnech, je nutné přestat kouřit. Čaj s kořenem lékořice a pravidelným kloktáním podporuje rychlé zotavení. Pro opláchnutí se doporučuje následující roztok: 2-3 kapky jódu a jedna lžička sody a soli na šálek teplé vařené vody. Také med může pomoci vyrovnat se s nemocí, která zahrnuje velké množství stopových prvků nezbytných pro naše tělo.

Během nemoci se nejčastěji ztrácí chuť k jídlu. Netlačte tělo, mobilizuje své síly k boji s infekcí a asimilace potravin snižuje pouze jeho kapacitu.

Ale spousta pití přináší velké výhody, zmírňuje intoxikaci, pomáhá rychle odstraňovat odpadní produkty virů. Kromě toho tělo vyžaduje obnovu ztracené vlhkosti s rostoucí teplotou. Vezměte si zdravou tekutinu, bohatou na vitamíny a stopové prvky. Například ovocné nápoje z čerstvých nebo čerstvě zmrazených bobulí (brusinky, brusinky, rakytník, černý rybíz, maliny), citrónový čaj, medový čaj s citronem, bylinkový čaj s medem, zázvorový čaj s citronem a medem, čaj s rakytníkem nebo džemem kalina, atd.

Poslední studený Derinat mu pomohl.

Merenge

A my jsme léčeni traumelem, injekcí do zadku - a to je připraveno))) Jednou, když syn onemocněl, dokonce i bez antibiotik, cena byla špatná, oni se zotavili z traumy!

 • Roztok sody a soli - vezměte je ve stejném množství, například lžičku, nalijte horkou vodu (ne vařící vodu). Doporučuje se přidat několik kapek jódu;
 • Roztok furatsiliny;
 • Odvar z heřmánku, měsíčku nebo jiných léčivých bylin, které mohou změkčit hrdlo.

Vynikající a efektivní způsob, jak se zbavit bolesti v krku, je použití propolisové tinktury. Můžete si ji koupit v každé lékárně. Chcete-li se zbavit nachlazení a bolení v krku na jeden den, musíte odkapávat několik kapek roztoku přímo na jazyk každých půl hodiny.

Další tipy, jak rychle vyléčit kašel, naleznete v jiném článku v ženském klubu "Za 30".

Ve skutečnosti můžete za jeden den vyléčit zima. Pokud se příznaky právě začaly objevovat, je tu lehká rýma, téměř žádný kašel a teplota se zdá být normální. Hlavní věcí je věnovat veškerý svůj volný čas a energii na vaše zdraví v tento den. Za prvé, udržujte nohy v teple. Můžete si udělat teplou nohu koupel s hořčicí. Další možností, která je velmi užitečná pro léčbu nachlazení v jeden den, je dát suchou hořčici do vlněných ponožek, dát je na a tak jít do postele. Vaše dlaně obsahují také reflexní zóny - pokud pocházíte z ulice a nemůžete se dlouho zahřívat, držte ruce pod proudem velmi teplé vody. Váš imunitní systém také chce vyléčit zima v jeden den a již začal bojovat s infekcí. A můžete jí pomoci. Vitamin C pomáhá tělu produkovat interferon. Je to protein, který chrání buňky před virem. Kromě citrusů, vitamín C je v divoké růže a černého rybízu. Z dogrose se ukazuje, že dělá velmi chutný čaj. A džem z černého rybízu je jedním z nejkrásnějších lahůdek. diverzifikovat své menu s fermentovanými mléčnými výrobky, i když v jednom dni nemusíte léčit chlad, je lepší mít je v pravidelném menu.

Vraťme se k otázce, zda je možné za jeden den vyléčit zima.

Opět, se silnou imunitou, stačí strávit jeden den v takových postupech a ráno se budete cítit prakticky uzdraveni, samozřejmě, pokud začnete léčbu v počáteční fázi onemocnění. Najděte příležitost, abyste jeden den odložili, abyste ho mohli plně věnovat zotavení. Věřte mi, že pokud nemoc získá sílu, pak ztratíte mnohem více času při návštěvě lékařů, běh přes lékárny při hledání předepsaných léků, nebo prostě doma v posteli.

Pokud nejste příznivci zdravého životního stylu, mají špatné návyky, jsou vystaveni stálému stresu, pak je vaše imunita oslabena a pak jednoho dne nemůže udělat. Nesnažte se navázat na svou imunitu prostředkem „flucolde-like“, antibiotiky a jinými chemikáliemi, stejně tak nebude rychlejší a z těchto metod léčby je mnohem více škody než výhod. Stačí si vybrat, jestli ne jeden, ale 3-4 dny, protože stejně nebudete schopni vstávat dříve, takže je lepší pokusit se zabránit dalšímu rozvoji nemoci.

Související

Recept číslo 4 (čaj s malinami)

Malina má jedinečné vlastnosti. Dokonale snižuje teplotu a podporuje aktivní pocení. Pokud je onemocnění v rané fázi svého vývoje, tak můžete vyléčit za 1 den. Před přijetím malinového čaje se doporučuje pít vodu, kompot nebo džus, takže v těle je dostatek tekutiny. Příprava tohoto čaje je velmi jednoduchá. Nalijte 1-2 lžíce. malinový džem s vroucí vodou a po ochlazení nechte pacienta pít. Tento čaj lze vypít až 5-7 krát denně.

Číslo receptu 5 (třením nohou)

Pro tento postup musíte mít trojitou kolínskou (můžete nahradit alkoholem) a aktivně si otřít nohy (telata a nohy). Pak musíte nosit teplé ponožky a jít do postele. Tento postup se doporučuje provádět každý den před spaním až do úplného uzdravení.

Na závěr bych vám rád připomněl, že nejlepší léčbou nachlazení je jeho prevence. Nedovolte podchlazení, oblečení podle počasí a ochranu zdraví!

Jak rychle vyléčit zima za 1 den

16 přirozené metody a nástroje, které vám mohou pomoci zbavit se zimy

Když chytíte chlad, cítíte se unaveni a unaveni. Vaše hrdlo je bolavé nebo bolestivé, nos je blokován; někdy se cítíte horký a může dokonce zčervenat; jindy můžete mít ve svém těle třes, třes. Mít všechny tyto studené příznaky mohou být velmi nepříjemné, protože způsobují nepohodlí a zasahují do vašeho každodenního života.

Zbavit se zimy je také poměrně obtížné, protože většina lékařů předepisuje pouze léky, které snižují vysokou tělesnou teplotu nebo nanejvýš klid na lůžku.

Tak jak rychle vyléčit zima doma za den? V tomto článku budeme diskutovat 16 přírodních metod a nástrojů, které vám mohou pomoci zbavit se zimy. Všechny tyto časem prověřené nástroje fungují efektivně a rychle, takže se na druhý den můžete cítit lépe.

Co je zima a jak se vyvíjí?

Každý člověk občas zchladne. Děti obvykle trpí chladem až 6-8 krát ročně kvůli slabším imunitním systémům. Trpíme nachlazením v důsledku mikroskopických mikroorganismů, tzv. Mikrobů, které do těla vnášíme z kontaminovaných povrchů, jako jsou kliky dveří, nebo dokonce potřesením rukou s nakaženými lidmi.

Běžné nachlazení je infekční onemocnění, které se může šířit z člověka na člověka. Kašel a kýchání způsobené nachlazením šíří bakterie a viry, které toto onemocnění způsobily, což má za následek další šíření infekce (zejména v období podzimu a jara).

Viry také vstupují do těla přes sputum, sliny a nosní sekrece. Dotknete-li se infikovaných rukou obličejem, očima nebo ústy, tyto mikroorganismy proniknou do vašeho těla těmito otvory. Hlavním typem patogenů, které způsobují nachlazení, jsou rinoviry.

Naše organismy mají schopnost rychle bojovat s většinou patogenů; V některých případech se však nemohou s infekcí okamžitě vyrovnat, což způsobuje studené symptomy, jako jsou:

 • bolest hlavy
 • zimnice (třes se během horečky)
 • rýma
 • nosní kongesce
 • bolest v krku
 • kašel
 • horečka
 • obecná malátnost
 • svalová bolest
 • únava

Někdy může být nachlazení komplikované a proměněno v bakteriální infekci, jako je infekce ucha, pneumonie nebo infekce v hrdle. Tyto infekce musí být léčeny antibiotiky. Studené symptomy se mohou objevit 12-72 hodin po infekci.

Kdo může chytit chlad?

Téměř každý člověk z času na čas trpí chladem. Lidé se slabším imunitním systémem jsou však infikováni častěji. Děti ve školním věku mají také větší pravděpodobnost nachlazení, protože jsou v těsném kontaktu s jinými infikovanými dětmi. Starší lidé se slabší imunitou mohou mít také chlad až 3-4 krát ročně.

Standardní ošetření za studena

Většina poskytovatelů zdravotní péče obvykle doporučuje pít dostatek tekutin a držet se na lůžku, aby se zbavili nachlazení. Antipyretika mohou být také předepsána Vám nebo Vašemu dítěti. Pokud je nachlazení způsobeno komplikací ve formě bakteriální infekce ucha nebo sinusitidy (čelní sinusitida, sinusitida atd.), Lékař může předepsat antibiotika.

Jak rychle vyléčit nachlazení s přírodními prostředky doma

Pojďme nyní diskutovat o tom, jak rychle a efektivně léčit chlad.

1. Zvýšení příjmu vitamínu C.

Vitamin C je antioxidační vitamin, který posiluje imunitu a bojuje proti škodám způsobeným volnými radikály způsobenými toxiny a znečišťujícími látkami. Pravidelný příjem vitamínu C může pomoci v boji proti nachlazení, chřipce a dalším chronickým infekcím.

Studie ukázaly, že vysoká dávka až 2000 mg vitamínu C denně může pomoci v boji proti bronchitidě. Při prvním příznaku nemoci vezměte vitamin C a pokračujte v užívání několik dní, i když se cítíte lépe. Pokud se u Vás objeví průjem, snižte dávku a užívejte až 1000 mg denně, dokud se nebudete cítit lépe.

2. Pijte citronovou šťávu

Citronová šťáva je jednou z nejlepších přírodních léků na nachlazení, protože konzumace citronové nebo limetkové šťávy bohaté na vitamin C vám pomůže rychle vyléčit zima.

 • Při prvním náznaku nachlazení vymačkejte celý citrón do sklenice teplé vody a přidejte tam med. Pijte tento nápoj nejméně 6krát denně, dokud se nebudete cítit lépe. Citronová šťáva snižuje toxicitu v těle a posiluje imunitní systém, který začíná účinněji bojovat s bakteriemi a viry. Pomáhá zkrátit dobu chladu a začnete se cítit mnohem lépe.
 • Můžete také použít smažené citrony vyléčit studené po dobu 1 dne. Jen pečené 2-3 citrony v horké troubě, dokud kůže je popraskané. Jakmile to začalo, extrahujte šťávu a oslaďte ji medem. Pijte čajovou lžičku tohoto léku před jídlem a znovu před spaním rychle vyléčit zima a kašel. S velmi silným chladem vezměte 3krát denně sladkou citronovou šťávu.
 • Pro zimnici a horečku, řez půl tuctu citronů. Přidáme plátky do vroucí vody. Směs se vaří nejméně 30 minut. Kmen. Každé dvě hodiny zpívejte lžičku citrónového vývaru, dokud nebude chlad.

3. Jezte horké polévky

Pokud nevíte, jak za 1 den vyléčit zima, můžete použít tuto časově ověřenou metodu. Můžete jíst každou domácí teplou polévku, která se vám líbí, ale česnek a kuřecí polévka pracovat nejlépe.

Česnečka

Česnek má antimikrobiální vlastnosti, které vám pomohou potlačit patogeny, které způsobují nachlazení. Česnek má také antiseptické a antispasmodické vlastnosti. Jeho použití snižuje bolesti, které se obvykle vyskytují na začátku zimy. Zde je recept na česnekovou polévku:

Složky:

 • 2 litry kuřecího nebo zeleninového vývaru
 • 8-10 oloupaných a nasekaných stroužků česneku
 • 2-3 lžíce olivového oleje
 • 3 střední cibule (jemně nasekané)
 • 2 hlavy hřebíčku (koření)
 • ½ lžičky mleté ​​papriky
 • 5 větviček tymiánu
 • 2 bobkové listy
 • 3 středně rajčata (nasekaná)
 • sherry ocet

Způsob přípravy:

 • Zahřívejte olej v pánvi. Přidejte česnek a smažte, dokud nezhnědne. Nyní můžete česnek z oleje odstranit.
 • Do tohoto oleje přidejte cibuli. Smažíme, dokud nezhnědne. V tomto okamžiku můžete česnek znovu přidávat, poté, co jej převedete na pyré s lžící nebo mixérem.
 • Přidejte zbývající koření a rajčata a smažte.
 • Poté, co jsou rajčata měkká, přidejte kuřecí / zeleninový vývar.
 • Vařte po dobu 30 minut.
 • Přidejte polévku, přidejte octovou octu a přidejte zvláštní chuť.
 • Pijte tuto polévku 3-4 krát denně, abyste se rychle zbavili chladu.

Kromě česnekové polévky můžete do všech pokrmů zahrnout také česnek. Pokud můžete tolerovat jeho chuť, můžete také konzumovat syrový česnek.

Kuřecí polévka

Na začátku zimy můžete také pít kuřecí polévku. Ve skutečnosti: kuřecí polévka je jedním z nejlepších lidových prostředků pro řešení nachlazení a kašle. Tento lék byl dokonce používán ve starověkém Egyptě, aby se zabránilo horečce a nachlazení. I když jeho použití nemůže tuto chorobu přímo vyléčit, určitě vám to pomůže lépe.

Faktem je, že když jste nemocní, nechcete nic jíst. Po pití kuřecí polévky můžete udržet hladinu cukru v krvi v normálním rozmezí. To vám pomůže cítit se lépe, stejně jako dát své tělo energii k boji proti infekci. Můžete udělat studené léky z kuřecí polévka přidáním dalších složek, jako je zázvor, česnek a feferonky, které zlepšují krevní oběh a vaše bílé krvinky se pohybují.

4. Zázvor

Jako česnek, zázvor je další skvělý přírodní prostředek, který může zkrátit dobu chladu. Zázvor vám také pomůže, pokud máte bolest v krku nebo kašel. Nakrájejte čerstvý kořen zázvoru a přidejte ho do šálku horké vody. Přidejte čaj z javorového sirupu, medu nebo stevie, abyste čaj osladili. Pijte tento nádherný studený čaj 3-4 krát denně, dokud se nebudete cítit lépe. Zázvor nejenže bojuje se studenými symptomy a působí jako dekongestant; Je to také vynikající způsob, jak odpustit zažívací potíže.

5. Parní inhalace

Jak léčit chlad a chlad za jeden den? Spolu s dalšími prostředky uvedenými v tomto článku vám pomůže parní inhalace. To je fantastický způsob, jak se zbavit nazální kongesce, která obvykle doprovází chlad. K tomu: vařit vodu, dát 2-3 kapky eukalyptového oleje do vroucí vody, naklonit obličej přes pánev vroucí vody, zakryjte hlavu ručníkem a vdechujte horké páry po dobu 10 minut. Vdechování páry vám pomůže zbavit se bolavého hrdla, výtok z nosu a přetrvávající ucpání nosu.

6. Pijte dostatek tekutin.

Vaše tělo používá tekutiny k boji proti infekcím. Proto každý den vypijte alespoň 8-10 sklenic čerstvé, čisté vody a ještě více ve dnech, kdy jste nemocní. To vám pomůže zbavit se bakterií a virů prostřednictvím potu a moči. Nepijte sladké sycené nápoje a ovocné šťávy. Cukr snižuje imunitu, což dále oslabuje vaše tělo. Můžete také pít bylinné čaje, které by měly být bez kofeinu.

7. Vezměte Echinacea

Pokud se chcete naučit, jak léčit nachlazení lidovými prostředky, které také fungují hladce, zkuste Echinacea. Echinacea je jedním z nejlepších bylinných přípravků pro nachlazení, kašel a viry chřipky. Dnes, echinacea je k dispozici v několika formách, jako je čaj, tinktury nebo pilulky. Neužívejte echinacea déle než 12 týdnů.

Pacienti s autoimunitními chorobami, jako je systémový lupus erythematosus nebo roztroušená skleróza, by se měli vyvarovat užívání přípravku Echinacea. Vyhněte se také použití léků založených na této rostlině, pokud jste alergičtí na heřmánkový nebo jiné podobné rostliny.

8. Spánek s vyvýšenou hlavou.

Když máte ucpaný nos, může rušit váš spánek. Sen se zvednutou hlavou vám může pomoci dýchat mnohem snadněji. Můžete také použít zvlhčovač ve vaší ložnici, aby se nosní průchody udržely v suchu, což také pomůže při uvolnění sputa a obnovení rychlosti. Použijte dva nebo tři měkké polštáře nebo zvedněte lůžko o pár centimetrů, aby se hlen účinněji nechal nosem.

9. Opláchněte hrdlo solankou.

To je nejlepší způsob, jak se zbavit bolesti v krku, která doprovází chlad. Uvaříme trochu vody a přidáme k ní lžičku mořské soli. Vroucí vodu rozpusťte studenou vodou, aby byl oplachovací roztok teplý. Kloktejte s tímto roztokem třikrát denně - to pomůže odstranit sputum, snížit bolest a bolest v krku. Pokud však infekce pronikla hluboko do tkáně mandlí, kloktání bude mít malé využití.

10. Použijte Neti Pot

Chcete-li odstranit ucpání nosu a přetížení hlenu a hnisu v dutinách, můžete použít neti pot, který se používá k umytí nosu. Naplňte neti hrnec teplou vodou a přidejte na něj lžičku soli. Ohněte hlavu na pravou stranu, umístěte nos do levé nosní dírky a začněte do ní nalít vodu. Voda by měla protékat z protější nosní dírky. Stejný postup proveďte i na druhé straně. Možná budete muset cvičit pomocí neti potu správně. Po několika pokusech se stanete odborníkem! Pravidelně používejte neti pot, aby se vaše nosní dýchací cesty a dutiny očistily od hlenu.

11. Pijte bylinné čaje

Mnoho bylinných čajů může rychle zmírnit příznaky nachlazení.

 • Čaj s lékořice. Fantastický nástroj, který pomáhá rychle vyléčit zima. Lékořice má sladkou chuť, ale její přírodní cukr zvyšuje energii, snižuje bolest v krku a také potlačuje reflex kašle. Chcete-li si čaj s lékořice, vařit vodu, zalijeme do šálku a přidáme k ní lžičku kořene lékořice. Nechte čaj stát několik minut, po kterém ho můžete vypít. Pijte alespoň 2-3 šálky tohoto čaje za jeden den.
 • Tymiánový čaj (tymián). Tento vynikající bylinný lék také pomáhá v boji proti kašli. Tymián je bohatý na antimikrobiální sloučeniny a má také vykašlávání, které odstraňuje sputum a hlen. Uvolňuje dýchací cesty a krční svaly, čímž snižuje kašel. Chcete-li udělat tymián čaj, vařit trochu vody. Přidejte 1/2 čajové lžičky sušeného tymiánu do vody. (Ujistěte se, že si koupíte léčivý tymián (tymián), a ne koření, které si můžete koupit v běžných prodejnách potravin!). Položte šálek s víčkem, nechte ho vařit 10 minut a namáhejte. Pijte tento čaj třikrát denně po dobu tří dnů nebo dokud nezmizí vaše zima.
 • Mátový čaj Skvělé pro léčbu nachlazení a chřipky.
 • Čaj se šalvějí. Jedná se o dlouhodobý německý lék na rychlé zotavení z nachlazení. Vaříme trochu vody a nalijeme do šálku. Dejte do vody špetku suché šalvěje, zakryjte šálek s podšálkem a nechte 5 minut. Sladte s medem a pijte tento čaj horký před spaním. Navzdory rychlé úlevě od příznaků nachlazení, udělejte to 2-3 noci, dokud nemoc neskončí.
 • Čaj s řebříčkem. Další úžasný nástroj pro rychlou léčbu nachlazení.
 • Čaj s tansy. To je velmi dobrý přírodní lék na řešení nachlazení a kašle, zejména v noci. Vezměte si lžičku tansy, vložte do sklenice a nalijte vařící vodu. Nechte čaj stát 10 minut. Pijte horké.
 • Čaj z listů jahody. Tento čaj také pomáhá rychle odstranit příznaky nachlazení.
 • Čaj s monardem Tento lék byl používán po mnoho staletí rodilými Indy Severní Ameriky v boji proti nachlazení a kašli. Nalijte 2-3 lžičky sušených listů monardy se sklenicí vařící vody a nechte se vařit. Mít šálek tohoto čaje 3 krát denně.

12. Použijte jedlou sodu.

Jedlá soda je jedním z nejlepších přírodních léků, které vám mohou pomoci rychle se zbavit zimy. Můžete použít jedlá soda k boji proti nachlazení různými způsoby. Například:

 • Můžete přidat trochu sody a soli do teplé vody a použít tento roztok jako nosní mytí. Jednoduše vyplňte čistou injekční stříkačku tímto roztokem a propláchněte si nozdry. To vám pomůže zbavit se alergenů, jako je plíseň a prach, které mohou způsobit příznaky nachlazení.
 • Můžete také pít teplou vodu s přidáním jedlé sody, aby se vnitřní prostředí těla více alkalické. Když se pH vašeho těla přesune na alkalickou stranu, pomáhá účinněji bojovat proti zánětu a infekcím.
 • Můžete také kloktat s vodou obsahující lžičku sody a 2 tablety aspirinu. Kloktání s tímto roztokem nejméně 3-4 krát denně pomáhá rychle se zbavit nachlazení, kašle a chřipky.

13. Udělejte si hrudník s esenciálními oleji.

Prodám vysoce kvalitní esenciální oleje, jako je kafr, eukalyptus a menthol. Jedná se o přírodní decongestants, které mohou pomoci lidem s chronickým nachlazení. Připravte si prostředek pro mytí hrudníku přidáním těchto éterických olejů. Pokud jsou oleje vysoce koncentrované, mohou dráždit pokožku; proto se nejprve pokuste dát malou kapku na zápěstí a počkejte 30 minut. Pokud kůže nevykazuje známky podráždění, můžete tyto oleje bezpečně používat. Před použitím směsi na čelo a hrudník můžete také ředit oleje s použitím některých základních olejů, jako je kokosový nebo kukuřičný olej. Platí také pro chrámy, pod nosem, na pulzující body a krk.

14. Použijte příď

Cibule a cibule šťáva jsou vynikající nástroje pro rychlé ošetření nachlazení doma.

 • Můžete udělat obložení cibule, smažit v malém množství oleje a předsušené. Naneste obklad na hrudník. Při používání tohoto nástroje udržujte své tělo v teple. Výměna obkladu často. Můžete také dát cibulové šťávy na čele a hrudníku. Časté používání cibulového džusu je také osvědčeným přirozeným způsobem, jak zabránit nachlazení.
 • Dalším způsobem, jak použít cibuli pro rychlou úlevu z nachlazení, je vdechnout cibuli. Přidáme rozdrcené kousky do horké vroucí vody a vaříme, dokud voní voda z cibule. Doplňte vodu ze sporáku. Ohněte se nad hrnec vody a zakryjte si hlavu ručníkem. Inhalujte páru cibule po dobu 10 minut. Tento nástroj vám pomůže dobře spát v noci a rychle se zbavit příznaků nachlazení.

15. Použijte ocet

Ocet je výborným prostředkem pro odstranění přetížení sinusu. Výpary v octě zahřejte v pánvi. To okamžitě odstraní ucpání v dutinách. Můžete také pít jablečný ocet mícháním 1 lžička tohoto produktu se sklenkou teplé vody a medu několikrát denně, aby se rychle zbavit nachlazení. Ujistěte se, že si vyberete pouze organické, nefiltrované a syrové jablečný ocet. To vyváží pH těla a zbaví se zánětu.

16. Použijte kurkuma

Kurkuma pomáhá bojovat proti zánětu, předcházet nachlazení a kašli a dokonce předcházet rakovině. Existuje několik způsobů, jak použít kurkuma k boji s chladem:

 • Take sp tsp kurkuma a smíchejte se sklenkou teplého mléka. Tuto směs můžete osladit cukrem nebo medem. Pijte tento lék před spaním, abyste se během noci zbavili nachlazení a kašle.
 • Můžete spálit kus kořene kurkumy a vdechnout kouř z něj. Tento lék podporuje výtok sputa a hlenu, což snižuje ucpání nosu způsobené běžným nachlazení.
 • Jezte nějaký med smíchaný s lžičkou kurkumy každých několik hodin, aby se zmírnil kašel, zima a chřipka. Tento lék eliminuje hromadění hlenu v průduškách.
 • Udělejte si hrudník, který se vyrábí z mletého kurkuma, ghí a černého pepře. Aplikujte tuto směs na hrudník a hrdlo. To rychle vyléčí podráždění průdušek a odstraní nahromadění hlenu v hrudi.
zdroj

Žádné související příspěvky.

Klikněte na "Like" a získejte jen nejlepší příspěvky na Facebooku ↓

Jak vyléčit chlad za dva dny

Dospělí, když jsou nemocní, jsou jako děti. Tam je stejná neopatrnost a touha neuzdravit sebe, ale pro někoho, jako je máma pít lžící, pečlivě zabalte teplou přikrývku a dávejte pozor na lék, který má být opilý. My sami se řídíme pokyny lékaře, protože nemáme rádi hrůzu. Ano, a my se k lékaři obracíme nejčastěji, když již nemoc běží. Koneckonců, všichni nemáme čas. Ano, a lidské opakování, neopatrnost také funguje - možná to projde sám.

Mimochodem, o práci. Workaholism - je také možné říci onemocnění, které ovlivňuje celkový zdravotní stav. Je nutné se ho zbavit, jinak to není daleko od nervového zhroucení. A jak to udělat, pomůže článek na odkazu http://www.sun-hands.ru/29/trudogolik-eto-bolezn-kak-izbavitsya-ot-trudogolizma/

Sám to nebude fungovat. Bude to jen horší, pokud neprovedete nezbytná opatření.

V naší práci v prvních jarních dnech, všichni onemocněli bez výjimky. Celá kancelář se změnila v ošetřovnu, kde všichni kýchali, kašlali a vyhodili nos. V takovém stavu by se o takové práci nemohlo mluvit. Byl jsem tak zasažen tímto virem a začal jsem hledat informace o tom, jak za dva dny léčit chlad?

S největší pravděpodobností je imunita každého na podzim a v zimě tak slabá, že každý návrh je připraven vyvolat nemoc. „Imunita, jak ji zvýšit“ - doporučuji vám přečíst si tento článek.

Polykání pilulky inzerované v televizi není všelék, takže játra mohou být vysazeny. Osobně znám osvědčenou metodu, která dokáže za dva dny vyléčit zima. Hlavní věcí je lehnout si doma a zásobit se citronem, česnekem a hvězdičkou.


Pokud tedy z nosu proudí bolest v krku, jíme co nejvíce česneku. A ne s jídlem, ale vezměte si hlavu česneku, a kousání, na malé kousky, pomalu a opatrně žvýkat. Bude hrozné péct v ústech, chci jíst cokoli, dokonce i jednoduchý chléb, ale ne. V opačném případě není účinek česneku tak hojivý.

V den, kdy budete potřebovat jíst asi 5-6 hlav. POZOR! Pokud máte problémy s trávicím traktem, je tato metoda KONTRAINDIKOVANÁ. Před použitím se poraďte se svým lékařem!

Další. Co je ještě potřeba k vyléčení za dva dny? Do mísy vtlačíme stejný zázračný česnek a vdechneme jeho odpařování. Hluboko vdechněte nosem a vydechněte ústy. Takže ne půl hodiny. Během dne tento postup opakujte 5x.

Mimochodem, česnek je stále silný afrodiziakum, takže je v provozu při vyléčení. A zjistit, jaké produkty stále přispívají k přitažlivosti, doporučuji přečíst článek "Jak zvýšit přitažlivost afrodiziakum." Máte-li zájem o to, co muži preferují v sexu a jak zajistit, aby se o vás člověk vždy zajímal, přečtěte si knihu R. Kirranova, Nejintimnější mužská tajemství a tajemství.

To není vše. V intervalech mezi česneckým trestem se třpeme „hvězdou“ nad obočím. Je nutné gropovat prsty malými prohlubněmi na čelní části a tlačit tvrdě, takže k bolesti, třít "hvězdička". Také jsme si to vmíchali do nasolabiálních bodů. Třicetkrát v jednom směru a stejné v druhém.

Trávíme „hvězdu“ 4-5krát denně.

A nezapomeňte na horký čaj s citronem. Vitamin C během nemoci je velmi nutný
k tělu.

O čaji. Vřele doporučuji přečíst článek „Proč je zelený čaj dobrý“. Je to opravdu elixír zdraví a mládeže, který je během nemoci velmi užitečný.

Pokud nechcete být líní a navzdory bolesti všeho, co je popsáno výše, onemocnění bude skutečně projít za pár dní.

Moji kolegové mají své vlastní osvědčené metody, jak vyléčit zima za dva dny, které také sdíleli.

Za prvé, je třeba se oblékat co nejvíc potu. Nohy a hrdlo by měly být vždy teplé.

Dobrým nástrojem je hořčičná omítka. Je lepší, aby střílet celý den.

Ale můžete jednoduše parní nohy správně, přidávání horké vody do umyvadla, jak se ochladí, tak, že kůže zčervená. Ale nepřehánějte to tak, abyste se nepopálili.

Citron - má opravdu léčivé účinky a je velmi užitečný pro nachlazení. Použijte během dne 3 citrony, ze kterých je nutné šťávu vytlačit a vypít. Ne všechny najednou, ale po částech. A to je lepší, ne pohladit hrdlo, jinak můžete poškodit sklovinu zubů, které jí citronová šťáva.

A když se dobře uzdravíte, dopřejte si lahodný koláč s citronovou příchutí. Recept na jeho přípravu naleznete pod odkazem http://www.sun-hands.ru/11padost_so_vkysom_limona.html

Dobrá zpráva pro sladké zuby. Zima pomáhá... bar mléčné čokolády. Můžete ji najíst najednou.

Čokoláda obecně má úžasné vlastnosti nejen k odlehčení nálady, k naladění na pozitivní vlnu, ale také pomáhá být krásná. Dozvíte se o tom, pokud si přečtete článek „Masky a čokoládové zábaly doma“.

Pijte co nejčastěji. Nejvhodnější jako nápoj: kuřecí vývar, teplé mléko s medem, heřmánkový odvar, teplý brusinkový džus.

Malinový čaj je také vynikajícím nástrojem, ale nepřidávejte vroucí vodu k džemu, jinak zmizí léčivé vlastnosti malin. Voda by měla být horká, ale ne vařící voda.

Kloktání a oplach nosu. V teplé vodě rozdělíme několik kapek jódu, půl lžíce sody a stejné množství soli. Promíchejte a během dne 3-4 krát opláchněte roztokem hrdla. Pak nalejte hodně tekutiny do dlaně a vtáhněte ji do nosu, jak by mělo být při vyfukování.

A jeden z mých přátel preferuje léčbu nachlazení na dva dny korejským zázvorovým čajem.

Recept na výrobu zázračného nápoje je tento: pro velký šálek budete potřebovat čtyři černé pepře, čtyři kardamomové věci, tři hřebíčky, zázvor a skořici podle chuti. Veškeré koření rozemele v mlýně na kávu. Poté nalijte 300 g vlažné vody do smaltované pánve a vložte všechny koření. Přiveďte k varu a vařte na mírném ohni asi 20 minut, na konci můžete přidat špetku černého čaje, mléka a lžičky medu.

Pokud je nos naplněn, šťáva Kalanchoe pomáhá účinně se zbavit přetížení. Je nutné 2-3 krát denně namazat šťávu uvnitř nosu, nebo pohřbít 2 kapky do každé nosní dírky.

Lze použít jako mazivo a běžnou stolní sůl. Mísí se s máslem. Poměry jsou následující: třetina lžičky oleje se smísí se stejným množstvím soli a mírně zahřeje. Je to důležité - namazat nos venku, ne uvnitř.

Dobrým způsobem, jak se rychle zbavit kašle, je banán a mléko. Příprava elixíru je velmi jednoduchá. V mixéru rozemele zralý banán, přidají se 3 lžičky kakaového prášku. V této době se vaří sklenici mléka a nalijeme horký nápoj do směsi banánů. Vše důkladně promíchané. Volitelně můžete přidat lžíci medu. Doporučuje se pít tento nápoj horký před spaním. Ráno se budete cítit mnohem lépe.

Mimochodem, nevyhazujte banánovou slupku. Lze použít. Jak? To se dozvíte, když si přečtete článek na odkazu http://www.sun-hands.ru/23kak_mojno_ispolzovat_bananovuyu_kojuru.html

Obecně platí, že existuje mnoho zdravotních receptů. Můžete se řídit všemi doporučeními uvedenými v komplexu, nebo si můžete vybrat ze 3 až 4 způsobů, jak se zbavit chladu, protože, jak se říká, mělo by být ve všem měřítko a neměli byste mučit své již vyčerpané tělo nepřetržitým ošetřováním.

Nejdůležitější věc, kterou je třeba si uvědomit, je, že léčba by měla začít hned, jakmile začnete pociťovat první známky toho, že onemocní. Jít do kroniky nemoci může být velmi snadné. Proto je dětská neopatrnost v dospělých letech hloupá a lehkovážná.

Postarejte se o své zdraví, nebudete mít další!

Jak rychle léčit nachlazení doma: jak se zotavit za 1 den

Časté nachlazení je velmi časté infekční nebo neinfekční onemocnění, doprovázené rýmou, horečkou, bolestí hlavy, kašlem a dalšími příznaky. Obecně se nejedná o nemoc, ale pouze o její předchůdce. Aby nedošlo k zatěžování a testování těla, je lepší vymýtit nemoc ve stadiu jejího vzniku. Jak vyléčit chlad za 1 den? To bude popsáno níže, kde jsou hlavní metody boje prezentovány co nejdříve.

Je možné se zotavit za 1 den?

Za prvé, stojí za to pochopit příčiny nemoci: jedná se o virovou infekci nebo hypotermii těla. Prvním krokem je měření teploty. Pokud teploměr ukazuje 38 stupňů a více, jedná se o virové onemocnění, které je přenášeno vzduchem a je nebezpečné pro ostatní. V tomto případě byste měli okamžitě kontaktovat terapeuta, stejně jako použít ochrannou masku, aby nedošlo k infikování blízkých. Obnova za den je tedy nemožná.

Pokud je tělesná teplota 37-37,9 ° C, pak to není tak špatné. Imunitní systém podobným způsobem bojuje proti „selháním“ v těle a není nutné snižovat teplo. Doporučuje se poskytnout pacientovi klid a teplo, také vyloučit z menu těžké potraviny (s vysokým obsahem bílkovin: vejce, tvaroh, maso, ryby), aby spotřebovávaly více tekutin v pokojové teplotě. Pokud jsou tyto podmínky splněny v počátečním stádiu nevoľnosti, můžete být vyléčeni následující den.

Obecná doporučení pro léčbu nachlazení

Jak vyléčit zima doma?

Pokud cítíte první známky indispozice, je lepší zůstat ten den doma. Za prvé, aby napětí v práci nebo ve škole nebránilo rychlému uzdravení a zadruhé aby nedošlo k napadení ostatních členů společnosti. A s následujícími doporučeními se můžete rychle vyrovnat s onemocněním a rychle se vrátit do normálu.

 1. Zdravý spánek. Ve snu je oživení nejrychlejší a nejjednodušší.
 2. Poskytování tepla celému tělu. Doporučuje se dobře se několikrát potit a začínající nemoc ustupuje. K tomuto účelu můžete pít čaj s malinami, který má poutavý účinek, a zabalit se do teplé deky. Bez ohledu na to, jak to bylo pod ním, měli byste být trpěliví.
 3. Park nohy. Tento účinek je velmi účinný: do nádrže na horkou vodu se přidá 1 až 3 lžíce suché hořčice. Soar nohy potřebují více než 20 minut.

Také, před odchodem do postele si můžete dát na ponožky a dát hořčice v nich. Buď si otřete nohy vodkou, a pak nasaďte vlněné ponožky, čímž se vaše nohy budou vařit.

Při vysoké tělesné teplotě je zakázána jakákoliv parní lázeň.

 1. Užívání léků. Nezanedbávejte různé pilulky nebo sirupy, protože urychlí práci těla v boji proti virům. Jejich užívání však není doporučeno. Pouze pod lékařským dohledem.
 2. Kloktání je velmi účinný způsob zastavení onemocnění. Oplach může být jak domácí léky, tak řešení zakoupená v lékárně.
 3. Vysílání prostor. Je potřeba čerstvý vzduch! Takže ve stagnujícím vzdušném prostoru se mohou hromadit patogenní mikroby, jejichž inhalace může nepříznivě ovlivnit lidské zdraví. Doporučuje se, aby se obytné místnosti vysílaly 2x denně po dobu 20-30 minut.
 4. Mytí rukou Pocházející z ulice stojí za to, abyste si vždycky umývali ruce a omezovali jejich kontakt s obličejem.
 5. Použití velkých objemů tekutin (voda, čaj, džus, nápoje).

Bez ohledu na to, kolik dní onemocnění trvá, nedoporučuje se jít do společnosti a kontaktovat jiné lidi.

Nepostradatelné produkty v chladném období

Aby bylo možné rychle se zotavit, kromě pozorování lůžka a pití, je nutné použít následující produkty:

 • Mléko - stojí za to vařit s máslem a cukrem / medem. Je třeba pít v noci na pot.
 • Víno - horké má léčivé účinky a dokáže překonat chlad za 1 den.

Upozornění: Alkohol není kompatibilní s léky.

 • Med - nepostradatelný nástroj pro bolest v krku.
 • Citron a jiné citrusové plody.
 • Čerstvé / mražené bobule a ovoce - obsahují velké množství vitamínů, kterým tělo v zimě chybí.
 • Cibule a česnek - zvyšují odolnost organismu vůči chorobám. To jsou hlavní dezinfekční prostředky.
 • Černá ředkev - za jeden den můžete touto zeleninou vyléčit studenou zeleninu. Používá se jako expektorant.

Zbavte se zimy

Jak léčit nachlazení během jednoho dne pomocí oficiálního léku:

 • "Grippferon" - je léčivo na bázi interferonu. Pohřben v nose. Aplikace je možná jak pro dospělé, tak pro děti a také pro těhotné ženy.
 • „Protargol“ je kapalný produkt obsahující ionty stříbra, které dezinfikují nosní dutinu.
 • IRS-19 je imunomodulátor, který pomáhá zvyšovat odolnost organismu.
 • Antibiotikum "Isofra". Pohřben v nose šestkrát denně. Tato dávka je dostačující pro léčbu nazální kongesce během 24 hodin.

Jak rychle zacházet se zimou:

 • Juice Kalanchoe. Několik listů rostliny musí být stlačeno přes gázu a pipetováno do nosu. To způsobuje podráždění nosní dutiny a v důsledku toho zvýšené kýchání. Za pár minut nemoc zmizí.
 • Cibulová šťáva. Nelze kopat v čisté cibulové šťávě, protože ve velkých dávkách má škodlivý účinek na sliznici. Je nutné je navlhčit vatovým tamponem a vložit do nosních cest. Cibule má baktericidní účinek a je schopna se zbavit chladu za den.
 • Olej (olivový nebo slunečnicový). Vyhřívaný olej je pohřben v nose několikrát denně (podle pohody).
 • Jedle šišky. 40 g. Kužely potřebují nalijte vařící vodu a vařit asi půl hodiny. Pak ochlaďte vývar a zahřejte ho v nose. Během dne je tento odvar schopen výrazně zlepšit pohodu.

Teplota odvodu by neměla být větší než 35 stupňů, jinak se můžete spálit.

 • Solný roztok - 1 lžička. Sůl zředěná ve 200 ml. voda (teplá). Je nutné opláchnout nos touto kapalinou, nejlépe pomocí speciálních zařízení. Postup se opakuje několikrát denně.
 • Čerstvé řepné šťávy. Čerstvé šťávy se vmíchají do nozder několikrát denně. Maximální účinek je dosažen za 3 dny.
 • Esenciální oleje (jedle, smrk, eukalypt, čajovníky a další) - osvěžují a dezinfikují vzdušný prostor. Stačí několikrát denně postříkat na okolní objekty několik kapek. K dispozici bude bezplatné a snadné dýchání. Tyto oleje se používají jak pro léčbu, tak pro prevenci sezónních onemocnění.

Není-li ucpání nosu dovoleno vysychat sliznici. A pokud k tomu dojde, měli byste nosní dírky navlhčit fyziologickým roztokem.

Jak rychle vyléčit kašel?

V případě neočekávaného napadení kašlem je nutné nečekat na jeho další vývoj a vývoj do vážné nemoci, ale okamžitě bojovat. Můžete obnovit v jeden den lidových prostředků.

Léčba by měla začít aplikací speciálních mastí na hrudi, včetně éterických olejů (jedle, eukalyptu).

 1. Účinným lékem proti kašli, s nímž příští den přijde regenerace, je terpentýnová mast. Prodává se v lékárnách nebo vyrábí doma: 2 lžíce. Já ricinový olej smíchaný s 1 polévkovou lžící. Já terpentýn. Tato mast se vtírá do hrudníku a chodidel. Dále se musíte zabalit do teplé deky a zabránit ochlazení. Dva - tři otěry budou stačit, aby usnadnily pohodu.

Je nemožné provádět takové akce při vysokých teplotách!

 1. Jezevčí tuk je osvědčenou generací pro léčbu mnoha nemocí, včetně síly na snížení kašle. Má protizánětlivé a imunostimulační účinky.

Univerzální recept: Vezměte 100 g každé složky: jezevčí tuk, med, kakao, 50 g listů aloe (nakrájené na malé kaše), máslo, alkohol a 5 g mumie. Všechny složky jsou důkladně promíchány. Pak 1 lžička. Výsledná masti se smíchá s 1 šálkem teplé vody a aplikuje se na hrudník, záda a telata. Tento nástroj v nejkratší možné době staví osobu na nohy.

 1. Dekorace bylin (máta, oregano, tymián, podběl, panna) změkčí hrdlo a má pocení, které je nezbytné pro rychlé zotavení.
 2. Čerstvá ředkev Juice Zelenina by měla být loupaná, řezaná a smíchaná s cukrem (1: 1). Po 5 hodinách usazování pod pevně uzavřeným víkem se tvoří šťáva, kterou byste měli vypít 1 polévkovou lžíci. Já třikrát denně.
 3. Prozharka cibule s medem na másle. Lék výrazně změkčí hrdlo a kašel ustoupí.
 4. Rychle se vyrovnejte s kašelem z cibule (10 hlav) a česneku (1 hlava). Ve 2 litrech vody vaří cibuli s česnekem, a pak přidejte 2-3 lžíce. Já medu Pití nápoje několikrát stačí k odstranění kašle.
 5. Parní inhalace mají protizánětlivé, bronchodilatační a expektorační účinky. V lékárně si můžete koupit éterické oleje (eukalyptus, borovice, jalovec, máta) a přidávat do misek naplněných vroucí vodou. Pak musíte sedět nad parou a vzít kryt s velkým hustým hadříkem (ručník). Po 5 minutách se proces ukončí. Podruhé se to děje nezbytně po dlouhém časovém období.

K poznámce: je nutné dýchat při inhalaci správně - vstupem nosem a výdechem ústy. Naopak je nemožné.

Farmaceutických léků v boji proti kašli, efektivní "Libeksin", "Glauvent", "Tusupreks", "Lazolvan", "Bromheksin", "Atstilstein". Mají však nežádoucí účinky, proto byste se před použitím měli poradit se svým lékařem.

Ošetření krku

Jak rychle vyléčit doma.

Ošetření krku je proces zotavení, který nemusí vždy narazit za den. V zásadě se odstranění zánětu projeví za dva dny.

První akce na začátku lechtání je kloktání speciální tinktury a odvarů bylin.

 • Následující bylinky mají blahodárný účinek: třezalka tečkovaná, šalvěj, heřmánek, měsíček, trojbarevná fialová. Na 1 šálek vody se přidá 1 polévková lžíce. Já trávy Kapalina se přivede do varu, vyjme se z ohně a infunduje se po dobu 20 minut. Při opláchnutí hrdla tak teplým odvarem projde zánět sliznice za pár dní a bolest / bolest se zastaví.
 • Solný roztok: 200 ml. teplá voda se přidává 1 lžička. sůl, 1 lžička. soda a 10 kapek jódu. Účinné po prvním použití.
 • Topení komprimovat: přeskočit česnek přes česnekový lis a smíchat s rostlinným olejem. Hmotu položte na gázový obvaz složený v několika vrstvách a připevněte k hrdlu. Nahoře zahalte teplou šálu. Po 1 - 1,5 hodině lze obklad odstranit.
 • Citron a med - nejběžnější produkty při léčbě nachlazení. Lžíce medu se položí na 1 plátek citrusů a to vše je dlouhé a pečlivě žvýkané. 4-5 plátků citronu bude stačit pro každodenní použití a odstranění příznaků onemocnění se objeví na třetí den.
 • Med (malina, vápno, řepka a další). Chcete-li bojovat proti akutní bolesti v krku, je třeba rozpustit několik lžíce medu v teplé vodě (podle chuti) a používat ji na pár dní, dokud bolest zmizí.

Důležité: teplota vody by neměla překročit 40 stupňů, jinak všechny užitečné vlastnosti medu zmizí.

Od bolesti v krku:

 • Lízátka: Strepsils, Coldact, Faringosept.
 • Spreje: Hexoral, Strepsils Plus, Tantum Verde Forte, Ingalipt, Derinat.
 • Sirupy: Doktor IOM, Herbion.
 • Tablety: Ibuprofen, Naproxen.

Jak vyléčit chlad za 2 dny

Někdy jeden den nestačí k úplnému uzdravení. Ale není to děsivé. Při intenzivním průběhu léčby můžete doma rychle vyléčit zima. Chcete-li to provést, musíte splnit následující podmínky:

 • Odpočinek
 • Pít ohřívače: čaje s medem a citronem, odvar bylin.
 • Proveďte inhalaci páry pro hrdlo a nos.
 • Zahřívejte nohy hořčičným práškem.
 • Pijte dostatek tekutin, aby se vyloučilo velké množství potu, který zanechává všechny škodlivé látky z těla.

Tato publikace se zabývala otázkou, jak rychle porazit chlad. Dodržování několika základních hygienických opatření a rychlé reakce na první příznaky nemoci pomůže vyhnout se komplikacím onemocnění. V nepřítomnosti času, to bude léčit po dlouhou dobu.