Lidové léky na rýmu

Rýma je zánětlivý syndrom, který postihuje sliznici nosní dutiny, často doprovázený hlenem (rhinorrhea). K onemocnění dochází v důsledku expozice patogenní mikroflóře na pozadí hypotermie, znečištění plynem, prachu a dalších nepříznivých faktorů prostředí.

Rýma je průvodním příznakem mnoha nemocí. Akutní forma se vyvíjí v přítomnosti infekčních onemocnění (chřipky, nachlazení, kapavky, spalniček, záškrtu, šarlatové horečky), a pokud jsou nesprávně ošetřeny, mohou se proměnit v chronickou fázi. Alergická rýma se vyskytuje, když tělo přijde do styku s endogenními a exogenními alergeny.

Nedostatek adekvátní léčby může způsobit různé komplikace (sinusitida, dakryocystitida, laryngitida, otitis, hyposmie, faryngitida, bronchopneumonie, bronchitida, tvorba polypů), která je plná infekce mozku a dalších tělesných systémů.

Zahřívání mostu nosu s brambory, vejce, sůl

Zahřívání nosu při studené hlavě poskytuje lokální zvýšení teploty v postižených tkáních, přispívá ke zvýšení krevního oběhu, urychluje metabolické procesy a zabraňuje stagnaci žil. Umožňuje odstranit opuch, snížit intenzitu rýmy, obnovit poškozenou sliznici, usnadňuje dýchání a urychluje zotavení.

Absolutní kontraindikace je přítomnost polypous a hnisavé sinusitidy. Zahřívání by mělo být prováděno s uspokojivým zdravotním stavem a normální tělesnou teplotou. Pro tento účel se doma používají brambory, sůl a vejce. Způsob použití brambor:

 1. Středně velké brambory vaříme v uniformě (1 - 2 ks).
 2. Horká zelenina zabalená v gázovém řezu a uložená na nose.
 3. Po ochlazení musí být výrobek zlikvidován.

Doba trvání procedury je až 20 minut. Brambory lze používat celé, nakrájené na polovinu nebo rozdrcené. Před spaním se doporučuje sezení. Velmi populární je zahřívání nosu solí (jídlo, moře nebo jodizace):

 1. Polovinu šálku produktu je třeba ohřát na pánvi.
 2. Horká sůl se nalije do textilního sáčku (bavlny, flanelu).
 3. Pacient má horizontální polohu. Polštář je odstraněn, pod krk je umístěn malý váleček.
 4. Nástroj se aplikuje na nosní dutiny po dobu 15 minut.

Aby se předešlo popáleninám kůže, pod podložku na ohřívání soli se vloží tkáňová podložka, která se odstraní, jak se kompresor ochladí. Na konci procedury musí osoba zůstat půl hodiny v poloze na zádech. Používání vajec se provádí podle tohoto schématu: t

 1. Vejce (1 - 2 ks) vaří vařená.
 2. Každé vejce je zabaleno v gázovém řezu a aplikováno na dutiny (v přítomnosti 1 vejce - střídavě válcované z jedné strany na druhou).
 3. Když se povrch výrobku ochladí, gáza se odstraní a zahřívání pokračuje. Délka zasedání - až půl hodiny.
 4. Použité vejce jsou vyhozeny. Jíst takový výrobek se nedoporučuje.

Zahřívání je vysoce účinné v počátečních stadiích onemocnění. Optimální frekvence procedury s použitím jakýchkoliv prostředků - 3 až 5 krát denně. Plná léčba rýmy je 5 - 10 dnů. Použití celofánu, plastu jako obalového materiálu, je zakázáno, protože tyto syntetické sloučeniny emitují toxické látky během procesu ohřevu.

Sinus mytí bylinami, fyziologický roztok

Mytí nosu výrazně snižuje otoky tkání, záněty, zvlhčuje sliznice, ředí vzniklý hlen, pomáhá odstraňovat patogenní mikroflóru, která způsobuje komplikace. Je určen jako preventivní opatření v období sezónních epidemií, zabraňuje vzniku sinusitidy.

Účinným nástrojem, široce používaným doma se zimou, je fyziologický roztok. Léčivo se připraví následujícím způsobem: 0,5 lz. sůl (moře, jídlo) rozpuštěná ve 200 ml teplé pitné vody. Povoleno přidat 2 kapky jodu. V přítomnosti rýmy u dětí se dávka soli sníží na 1/3 lžičky. Metoda promývání nosních dutin:

 1. Pacient by se měl ohnout na stranu a dopředu o 45 stupňů.
 2. Čajová konvice, stříkačka nebo hrnek s nosem je přiveden do nosní dírky.
 3. Pracovní roztok se pomalu vlévá do horního nosního otvoru. V případě normální propustnosti kanálů axilárních dutin lék volně protéká spodní nosní dírkou. Požití malého množství prostředků do úst se považuje za normální.
 4. Postup se opakuje pro druhou nosní dírku.

Praní pro děti do 3 let se provádí pomocí pipety: 0,5 - 1 ml roztoku se nalije do vodorovné polohy dítěte v nosním otvoru, pak se tekuté zbytky a zkapalněný hlen odstraní hruškou nebo dětskou odsávačkou. Jako pracovní roztok pro chlad, mohou být použity různé léčivé rostliny s antiseptickými vlastnostmi:

 • Alkoholická tinktura z měsíčku nebo eukalyptu (1 lžička) se rozpustí v teplé vodě (250 ml).
 • Čerstvě sklizené nebo sušené květy heřmánku (3 lžičky) se vaří s půl litru vroucí vody a vaří se na mírném ohni po dobu 5 minut. Připravená infuze musí být ochlazena na optimální teplotu.
 • 1 polévková lžíce. Já Rostlinné materiály (směs šalvěje, měsíčku, heřmánku) se nalijí vroucí vodou (300 ml), vaří se 15 minut a infuzí se aplikují půl hodiny. K ochlazenému bujónu se přidá med (1,5 lz.).

Schéma rostlinné infuze je podobné předchozímu schématu. Teplota kapaliny by měla být + 36... + 37 stupňů. Každý postup zahrnuje použití čerstvých porcí. Doporučená frekvence sezení se zimou je třikrát denně po dobu 6 až 10 dnů. Aby se zabránilo události se provádí 1 - 2 krát denně v průběhu měsíce.

Po umytí nosní dutiny by neměly jít ven (v létě - půl hodiny, v období podzim-zima - 2 hodiny). Léčba rýmy touto metodou je kontraindikována v přítomnosti polypů a maligních novotvarů v dutinách, kongesci nosu, tendenci k nazálnímu krvácení, v případě zakřivení přepážky, s chladem komplikovaným otitis.

Parní inhalace s léčivými bylinkami, oleji, mořskou solí

Provádění parní inhalace normalizuje cévní tonus oběhové sítě nosohltanu, pomáhá zvlhčovat a změkčovat sliznici, snižuje závažnost hlenu, zmírňuje záněty. Pravidelné inhalace eliminuje opuch, usnadňuje čištění nosní dutiny, zlepšuje pohodu a zkracuje dobu trvání onemocnění. Způsob může být aplikován v přítomnosti rýmy během těhotenství a během laktačního období.

Parní inhalace se provádí pomocí pánve naplněné horkou vodou nebo parním inhalátorem. Populární lék na rýmu je roztok mořské soli. Použití inhalátoru zajišťuje dodržování instrukcí připojených k zařízení. Domácí inhalace nosohltanu pomocí pánve se provádí následujícím způsobem:

 1. Čistá voda (1 l) se nalije do malé pánve a přivede k varu.
 2. V horké vodě rozpustit mořskou sůl (1 lžička).
 3. Hrnec je položen na stole. Muž sedí vedle ní a hluboko vdechuje vodní páru nosem. Výška svahu by měla být nastavena nezávisle: na základě vlastních pocitů zvolte optimální polohu těla, abyste se vyhnuli popáleninám sliznice. Když se roztok ochladí, hlava se spouští dolů a přikryje se ručníkem.

Solný roztok může být nahrazen fyziologickým roztokem lékárny. Postup se provádí mezi jídly. Zasedání trvá 3 až 10 minut, což závisí na zdravotním stavu, toleranci inhalace, věku pacienta. Optimální frekvence inhalace je dvakrát až třikrát denně. Po každé akci se nedoporučuje návštěva ulice po dobu 1 hodiny. Léčivé byliny jsou používány jako lidové prostředky k rychlému vyléčení rýmy:

 • Listy matky a nevlastní matky (15 g) a ostružiny (20 g) nalijte vroucí vodu (400 ml) a trvejte na délce 1,5 hodiny.
 • Listy máty, eukalypt, květy heřmánku a borovice pupeny, přijaté ve stejném poměru (1 polévková lžíce).

Získané infuze se zředí horkou vodou, aby se získala vhodná teplota pro daný postup, a používají se, jak bylo zamýšleno. Rostlinné esenciální oleje se vyznačují vysokou účinností v přítomnosti rýmy:

 • Ve 300 ml horké vody zředěné 3 kapkami eukalyptového oleje.
 • Ve vařené vodě (650 ml), ochlazené na 85 stupňů, přidejte 5 kapek oleje (jedle, máty, jalovce nebo eukalyptu).
 • Ve vodě (teplota 70 stupňů, objem - půl litru) se rozpustí 4 kapky éteru z rakytníku.

Parní inhalační schémata jsou podobná pro všechny výše popsané dekódování. Použití parního inhalátoru je možné v každém věku, akce využívající zásobníky horké vody jsou povoleny od 8 let, pokud jsou dospělí přítomni během zasedání.

Vdechnutí nosu je kontraindikováno v případě chronických onemocnění nosohltanu, náchylnosti k nosnímu krvácení, v přítomnosti hypertenze, horečky, přecitlivělosti na složky použité při zákroku. Tento způsob léčby rýmy není vhodný pro lidi, kteří utrpěli mrtvici nebo srdeční infarkt.

Nosní kapky s esenciálními oleji, džusy, infuze

Domácí kapky, založené na přírodních ingrediencích, se mohou používat jak při léčbě rýmy, tak při její prevenci. Tyto léky snižují otoky nosohltanové sliznice, vylučují přetížení, usnadňují dýchání a zvyšují odolnost organismu vůči patogenní mikroflóře.

Léčiva založená na esenciálních olejích se vyznačují přítomností antiseptických, protizánětlivých, antibakteriálních vlastností. Základem kapek je základní olej (hroznové semeno, olivový nebo avokádo). Kapky recepty:

 • 10 ml báze se smísí s olejem z tea tree, stejně jako levandulovými, bazalickými, eukalyptovými, tymiánovými estery (1 kapka každé složky).
 • Pro léčbu kongesce nosu se používá směs jalovce, rozmarýnu, pelargóniových olejů (2 kapky) a šalvěje, máty peprné (1 kapka). Směs esterů se rozpustí (10 ml).
 • K obnovení čichu: do základu (10 ml) se přidají oleje eukalyptu, bazalky, čajovníku (2 kapky každého typu).
 • Recept pro děti 1 - 3 roky: 10 ml základu se smíchá s levandulovým olejem (1 kapka) a čajovým olejem (2 kapky).
 • Pro děti od 3 let: tymián nebo levandulové oleje (1 kapka), čajovníky (2 kapky), eukalypt (1 kapka) se rozpustí v 10 ml základní báze.

Znamená kapání 1 až 2 kapky do každého nosního otvoru dvakrát nebo třikrát denně. Délka trvání léčby není delší než 7 dnů. Použití rostlinných olejů se nedoporučuje pro kojence, ženy v období těhotenství a kojení, osoby trpící epilepsií, stejně jako v případě individuální intolerance na složky léčiva.

Účinnými prostředky v boji proti běžnému nachlazení jsou rostlinné šťávy, které mají protizánětlivé, baktericidní, adstringentní vlastnosti. Jejich flavonoidy poskytují antioxidační, antialergický, tonický, antispasmodický účinek. Možnosti použití šťáv v běžném nachlazení:

 • Šťáva z Aloe se kombinuje s vodou v poměru 1: 2 pro dospělé nebo 1: 5 pro děti. Frekvence aplikace je až 5 krát (děti do 3 krát) denně, 2 až 3 kapky do každého nosního otvoru během sezení. Po zákroku udělejte masáž nosem.
 • Rostlinný olej (1 polévková lžíce. L.) se smíchá s cibulí, nasekanou do pastovitého stavu (1 lžička), vlevo po dobu 1 hodiny. Směs se filtruje, výsledný kapalný výtok 3 kapky na sadu dvakrát denně.
 • Cibulová šťáva je kombinována s medem (1 lžička z každé složky) a fyziologickým roztokem nebo vařenou vodou (1 lžíce lžíce L.). Nástroj se používá třikrát denně, v každé nozdry 2 kapky na příjem. Vhodné pro děti od 5 let.
 • Řepné šťávy v kombinaci s převařenou vodou v poměru 1: 1 a třikrát denně vdechly do nosu 2 kapky na každou nosní dírku.
 • Mrkvová a řepná šťáva se míchá s rostlinným olejem v poměru 1: 1: 2 a česnekovou šťávou (2 - 3 kapky). Aplikujte 2x denně.

Vysoká účinnost v případě rýmy je ukázána bylinnými extrakty Na jejich základě vznikají jednosložkové bujóny a vícezložkové rostlinné poplatky. Chcete-li vyléčit zima doma, můžete pomocí receptů:

 • 5 g heřmánkových květů vařených ve vroucí vodě (150 ml) po dobu 15 minut. V odvar pour Kalanchoe šťáva (20 ml). Lék se používá třikrát denně, 5 kapek na přístup.
 • 15 g rostlinných surovin, včetně jitrocelu, šalvěje, podběráku, oreganu, šeříku, heřmánku ve stejném poměru, nalijeme vroucí vodou (370 ml) a dušíme na mírném ohni po dobu 7 minut. Hotová infuze se udržuje pod víčkem po dobu 1,5 hodiny a potom se filtruje. Nástroj se aplikuje teplý na 5 kapek v každém otvoru.

Kapky vytvořené s použitím léčivých rostlin se nedoporučují, pokud jste alergický / á na kteroukoli ze složek. Užívání těchto léků pro děti do 12 let by mělo být předem dohodnuto s dětským lékařem.

Horké nápoje se zázvorem, medem, citronem

Citron, zázvor, med - přírodní imunostimulancia, která mají preventivní a léčebný účinek při nachlazení. Inhibují vitální aktivitu patogenů, mají tonizující a regenerační účinek.

Vysoký výkon při nakládání s rýmou je doložen recepty, které obsahují všechny 3 složky. Zabraňují dalšímu rozvoji infekce, zlepšují zdraví, celkový stav těla. Možnosti přípravy nápoje:

 • Zázvor (1 polévková lžíce L.) Uvařený vroucí vodou (1 l), pečený na sporáku po dobu 8 minut. Po požáru se vypne, med (2 lžíce) a citronová šťáva (3 lžičky).
 • Mletý zázvor nalijte 1 litr vroucí vody, trvejte 1 hodinu, přefiltrujte přes gázu. V nápoji rozpusťte med (2–3 lžičky L.), přidejte 2 kruhy citronu.
 • 4 lžíce. Já nasekaný kořen zázvoru se vaří v 1,5 litru vody po dobu 5 minut. Nalijte 5 lžíce. Já citronová šťáva, zalijeme 2 špetkami koření. Bujón se vyjme ze sporáku a inkubuje se 20 minut. Ochlazený nápoj je osvěžen medem podle chuti.
 • Ve vroucí vodě (300 ml) hodíme nastrčený zázvor (1 polévková lžíce L.), 3 plátky citronu s kůrou. Prostředky trvají 5 minut. V teplém vývaru přidejte 2 lžičky. medu

Tyto léčivé odvar by neměly být používány v přítomnosti zvýšené kyselosti žaludeční šťávy, peptického vředu, srdečního onemocnění, v případě hypertermie a dětí mladších 3 let.

Video: jak zacházet s rýmou s lidovými prostředky u dospělých a dětí

Toto video představuje prezentaci o populárních a účinných lidových lécích používaných při nachlazení, kongesci nosu. Jsou popsány recepty na přípravu léků pro nakládání nosu, jeho promývání na bázi esterů rostlin, Kalanchoe, fyziologického roztoku, infuze máty. Jsou uvedeny rady, jak je používat.

V dalším videu Dr. Komarovsky hovoří o příčinách nachlazení, o mechanismech jeho vývoje, o roli virových protilátek produkovaných tělem během zimy. Lékař popisuje metody léčby rýmy u dětí, což přispívá k jejich rychlému zotavení.

Použití tradiční medicíny pro rýmu se doporučuje kombinovat s příjmem vhodných léků. Hlavní podmínkou v tomto případě je léčba základního onemocnění, které vyvolalo výskyt rýmy. Léčba onemocnění musí být nejprve koordinována se svým lékařem, protože metody a prostředky používané doma mají určité kontraindikace.

Krasnojarský zdravotní portál Krasgmu.net

Co je to rýma a proč k němu dochází? Rýma nebo rýma způsobuje zánět nosní sliznice.

Nejoblíbenější z lidových prostředků pro léčbu rýmy lze nazvat cibulí. Cibuli roste a zabalíme do vlhkého hadříku. Nasaďte si křídla nosu a nahoře přikryjte suchým hadříkem.

Existuje spousta lidových metod léčby rýmy, ale mnoho lidí dává přednost tomu, který byl testován mnoho let - mytí nosu slanou vodou je velmi účinné proti běžnému nachlazení.

Všechny lidové prostředky pro léčbu rýmy, jsou použitelné pouze pro léčbu jednoduchých forem rýmy, které vznikly na pozadí hypothermie nebo nachlazení.

Léčba lidových prostředků rýmy dává velmi dobré výsledky a existuje mnoho receptů. Mezi nimi si můžete vybrat pro sebe nejpohodlnější a nejúčinnější.

H'mus, rýma, zánět nosní sliznice. Může se jednat o nezávislé onemocnění nebo o příznak akutního katarového onemocnění horních cest dýchacích, chřipky a jiných infekčních onemocnění, slizničního poranění.

Jako nezávislé onemocnění se akutní rýma vyskytuje častěji v mokrém a chladném období.

Kauzálními činiteli rýmy jsou různé mikroby (streptokoky, stafylokoky, pneumokoky) a viry. Faktory predispozice jsou obecné a lokální chladící, mechanické a chemické dráždivé látky.

Typy rýmy:
1. Akutní rýma, nachlazení s akutními respiračními infekcemi.
2. Alergická rýma, která může být také zmírněna pomocí lidových prostředků.
3. Sinusitida - zánět vedlejších nosních dutin, který se v 80% případů vyskytuje po studené, studené, jako komplikace po SARS.

Rýma - projev chladného, ​​který je považován za jeden z nejnepříjemnějších. Rýma nám brání spát, zbavuje nás chuti a vůně, což vytváří spoustu nepříjemností. 80% žen s chladem, podle průzkumů veřejného mínění, uvedlo, že chlad téměř úplně ničí romantickou náladu a přitažlivost, což negativně ovlivňuje osobní život pacienta.

Rýma (rýma) se léčí, když se objeví první příznaky, jako jsou:

 • nosní kongesce
 • pocit pálení v nose,
 • bolest hlavy
 • kýchání
 • bolest v krku

Nesmíme zapomínat, že pokud lidové léky nemají pozitivní účinek v příštích několika dnech, pak je nutné vyhledat pomoc lékaře (ORL), který bude diagnostikovat a předepisovat vhodnou léčbu, protože zánětlivý proces může jít dále a ovlivnit hrdlo, průdušnici, průdušky, průdušky, dokonce způsobit pneumonia, kromě docela často paranasální sinusy jsou také zapojené do patologického procesu.

Léčba lidových prostředků rýmy

Rýma je jedním z mála patologických procesů, které mohou být úspěšně léčeny lidovými prostředky.

Při zvýšené tělesné teplotě ukazuje klid na lůžku. Koupelny z hořčičných nohou, diaforické léky jsou užitečné. Pro odstranění otoků nosní sliznice předepsat vasokonstrikční činidla. Pro rýmu způsobenou bakteriemi jsou také účinné inhalované aerosoly antibiotik a mastí s antibiotiky.

Pokud se nos nedýchá, pak se nemusíte snažit dýchat. Při současném foukání nosu je nutná pouze jedna nosní dírka, což je nutné, protože může dojít k vyhození patologického výboje přes sluchové trubice přímo do středního ucha.

Lidové léky na rýmu:

Zvažte prostředky tradiční medicíny, které mohou být užitečné pro rýmu. Pro tento účel jsou vhodné pouze léčivé byliny, které musí být užívány jak lokálně ve formě instilace, aplikovány na nosní sliznici, tak dovnitř ve formě odvarů.

 1. Budete potřebovat olej z jedle (lze zakoupit v lékárně). Nalijte 3–5 litrů horké vody do malé misky, přidejte 5 kapek oleje a sedněte si nad tuto misku, zakryjte hlavu ručníkem a dýchejte nosem. To výrazně usnadní vaše dýchání.
 2. Chcete-li odstranit otok z nosu, musíte zahřát nos jako je tento - dát sůl na pánev a ohřát ho horké, pak se pytel, to může být jako kapesník nebo čisté ponožky, zalijeme horkou sůl tam a dát ho na most nosu. Teplo, ale dávejte pozor, abyste nespálili nos.
 3. Jedním z nejznámějších lidových metod tradiční medicíny od zimy se oteplování nohou. Nalijte horkou vodu, přidejte sůl, zamíchejte a ohřejte nohy. Po tomto postupu musí být nohy v teple.
 4. Také tradiční metody léčby rýmu zahrnují noční obklad nohou, to znamená, že je třeba si položit teplé ponožky před spaním a dát tam hořčici.
 5. Do každé nosní dutiny se vloží 3-5 mg mentolového oleje. A brát vitamíny (ascorbinki, citronový čaj, čaj s marmeládou)
 6. Tam jsou také neobvyklé lidové prostředky pro běžné nachlazení, z nichž jeden je, že v noci je třeba namazat podrážky nohou s petrolejem a zabalit s látkou dříve zvlhčenou a vyždímané v petroleji. Noste teplé ponožky a buďte opatrní, protože vůně petroleje je velmi ostrá. To určitě není nejlepší lidový lék na rýmu, ale ráno čeká na výrazné zlepšení.
 7. Řepné šťávy z nachlazení. Vmíchejte šťávu z řepy a 3-5 kapek instilovaných do každé nosní dutiny 2x denně.
 8. Vezměte čerstvě vymačkanou mrkvovou šťávu, přidejte rostlinný olej a 2-3 kapky česnekové šťávy. Injikujte 2-3 krát denně do nosu.
 9. Mučený nos? Cibuli nakrájejte na malé kostky, nechte vyluhovat do slunečnicového oleje. Namažte výsledné nosní dírky tinkturního nosu.
 10. Starý lidový lék na katarální rýmu: udržujte vodku v ústech po dobu 10-15 minut a položte nohy na kolena do teplé slané vody. Poté vypijte 2 šálky horkého mátového čaje s malinovou marmeládou a jděte do postele, na sobě teplou čepici, nejlépe vlněnou čepici nebo šátek z peří.

Stojí za to připomenout, že jakákoli léčba rýmy s lidovými prostředky by měla být prováděna pod dohledem lékaře, a pokud je rýma nekomplikovaná.

Solné opláchnutí nosu pro léčbu a prevenci rýmy

Jak se zbavit chronické rýmy pomůže fyziologické nosní výplachy. K tomu si můžete koupit speciální přístroj v lékárně. Zahrnuje sůl a lahvičku pro praní. Velmi dobrý nástroj.

Citronová šťáva z nachlazení

Velmi efektivní při prvních příznacích nemoci. Musíte míchat citrónovou šťávu v polovině s vodou a vytáhnout ji do nosu, okamžitě ho vyfouknout zpět. Musíte to udělat několikrát, překonat nepříjemné pocity, a pak okamžitě rozpusťte půl polévkové lžíce stolní soli v půl sklenice teplé vařené vody, namočte bavlněný tampon do tohoto roztoku a vložte jej střídavě do každé nosní dírky. Citron zvládá mikroby a sůl dobře odstraňuje otok nosní sliznice. Pokud se tento nepříjemný postup provádí několikrát během dne, rýma projde velmi rychle. A samozřejmě, můžete navíc dýchat přes strouhanou cibuli nebo česnek ve staré lidové cestě. To je užitečné zejména při epidemii chřipky.

Editorova recenze: udělal tak. Nejdůležitější je to udělat, jakmile budete cítit, že nos leží. Právě jsem pohřbil nos s citronovou šťávou a to je vše. Žádná zima. Ale pro děti tato metoda není vhodná, je velmi bolestivá od citronu v nose.

Řepa na léčbu rýmy

Je nutné vytlačit šťávu z kusu řepy, asi 3 lžíce přidejte 1 lžičku přírodního medu. Medu dobře promíchejte. Kapky jsou připravené. Pohřbeme jim několik kapek do každé nosní dírky 4krát denně. Rýma rychle přejde. Ale mějte na paměti: tento nástroj je poměrně kolísavý a silný. Na tento léčivý přípravek je nutné zvyknout. Ponořte se trochu, a pokud máte pocit, že je vše normální, pak dávku zvýšte.

Jód z chladu

Na noc potřete nohy jódem. Nasaďte si vlněné ponožky a postel. Několik postupů a výtok z nosu projde

Recenze editora: můj oblíbený předpis pro léčbu rýmy u dětí. Ale pořád jsem mazlí křídla nosu pacientovi. A na čele nad obočím trávím 1 cm tlustý proužek. V dopoledních hodinách se z nosu zastaví. Stav se zlepšuje.

Cibule z chladu

Odloupněte žárovku, odloupněte transparentní fólii a vložte ji do nozder, ne hluboko. Změňte film každé 2 hodiny. Tak dělej 2 dny. V noci nemusíte nic slibovat. Uteklý nos projde.

Česnek léčit zima

Naplňte nádobu pevným víčkem, jemně nasekaným česnekem. Podstatou léčby je inhalace terapeutických par. Uvedení bubliny do jedné nosní dírky, zavření druhé pomocí prstu a hluboké vdechnutí, ale dávejte pozor, aby nedošlo k neúmyslnému vdechnutí obsahu. A tak - postupně, postupně zvyšuje dobu řízení. Zpočátku se taková zasedání opakují 3-4 krát během každé hodiny, pak se intenzita může snížit na 1-2 krát za hodinu. Zpravidla se výtok na konci dne zastaví, teplota klesne. Další den se několikrát opakuje inhalace česnekového pachu pro prevenci. Tento recept je dobrý při prvním znamení chladu.

Inhalace pro léčbu rýmy

Chróm nastrčte na struhadlo, dejte ho do nádoby a pevně zavřete víko. Po 15 minutách otevřeno, dýchat více do úst, zadržet dech po dobu 3 sekund a vydechnout nosem. Opakujte tolikrát, kolikrát můžete bez námahy. Po těchto vdechnutí, žádný rýma nebo sinusitida není hrozné pro vás.

Studený olej

Vezmeme 50 ml rostlinného oleje, nalijeme do skleněné misky, kterou lze vložit do vodní lázně. Olej udržujte 40 minut ve vroucí vodní lázni a během této doby by měl olej ztratit všechny škodlivé látky. Po 40 minutách nechte olej vychladnout. A my sami bereme 4 stroužky česneku a čtvrtinu cibule. Česnek a cibuli rozemele a tuto směs nalijeme chlazeným rostlinným olejem. Nechte trvat dvě hodiny. Všechny užitečné vlastnosti cibule a česneku budou převedeny na máslo. Pak jen namažte olej a namažte sliznice v nose. Udělejte to podle potřeby, když nos přestane dýchat. Efekt uvidíte okamžitě. Bude snazší dýchat, přetížení projde, uzel se postupně zastaví.

Recenze redaktora: Díky tomuto receptu dítě za 5 dní vyléčilo rýmu, která neprošla měsícem za 5 dní.

Studená mast

Tato mast dokonale zpracovává rýmu. Take 0.5 st. med a rostlinný olej, 2 tablety mumie a streptotsida, 2 lžíce. Kalanchoe šťáva (nebo aloe), 2 g propolisu a včelího vosku (polovina krabičky). Zahřívejte olej, vosk a med, neustále za stálého míchání. Když se vosk roztaví, odstraňte z tepla. V šálku rozmělněte streptocidové tablety, propolis a mumii na prášek a vše zalijte teplou směsí, na konci přidejte aloe šťávu. Vše dobře promíchejte. Masti uchovávejte v chladničce. Namažte nos 2-3 krát denně a hrudník v noci (pokud kašlete), oteplování šátkem. Nos okamžitě začne dýchat a kašel v noci netrápí.

Hypertenze při léčbě rýmy

Vařte máslový olej. 20-30 g čerstvých drcených květin Hypericum nalít 1 šálek rafinovaného rostlinného oleje. Trvejte na 3 týdnech na tmavém místě, občas se třepejte. Pak protáhněte několik vrstev gázy. Uchovávejte olej v chladničce. Několikrát denně do nosu několikrát vmíchejte 3-5 teplých kapek oleje.

Kořen lopuchu dokonale léčí rýmu a sinusitidu

Na podzim, před mrazem, vykopat kořen lopuchu, očistit od špíny a sekání (prostě ne příliš jemné). V láhvi tmavého (hnědého) skla zakryjte nasekané kořeny lopuchu a nalijte slunečnicový olej (nutně jen ty, které mají vůni). To vše těsně zasuňte. Lahvičku vložte na tmavé místo, aby se mohla aplikovat (přibližně 2 týdny). Před každým použitím směs protřepejte. Vezměte si bavlněné turky, navlhčete touto směsí a vložte do každé nozdry 10–15 minut. Postup lze opakovat až pětkrát denně. I po prvním zákroku si všimnete zlepšení stavu. Léčba rýmy, vyléčení sinusitidy.

Konvalinka prášek z chladu

Připravte si velmi jednoduchý lék na běžné nachlazení květů konvalinek. Je nutné sušit květiny a lilie z údolí výhonky, pak jemně libra. Umístěte do malé skleněné nádoby, zavřete víko. Skladujte na tmavém místě. Použití jako šňupací tabák s chladem. Vše je velmi jednoduché a účinné od běžného nachlazení.

Med s aloe šťávou pomůže vyléčit dítě

V suché lžičce, vezměte třetinu medu a zmáčkněte aloe šťávu kapku po kapkách za každý celý rok dítěte (3 roky - 3 kapky, atd.). Mírně se míchá, drží se nad ohněm, dokud se kapalina nestane homogenní. Když je lék studený, pohřbte dítě 2-3 kapky do každé nosní dírky několikrát denně. Odkapávat pouze čerstvě připravený lék. To je úžasný "dětinský" lék na rýmu.

Spreje pro děti

Ale můžete to ještě zjednodušit a získat připravené specializované řešení, využití těchto prostředků je mnohem pohodlnější v každodenním životě, zejména při léčbě dětí. Pro mytí nosní dutiny u malých dětí používejte roztoky mořské vody ve formě kapek a sprejů s různými typy postřiku. Spreje s kontinuálním rozptýleným postřikem poskytují rovnoměrnější zavlažování, a tím i čištění stěn nosní dutiny dítěte. Nyní můžete v lékárně zakoupit spreje speciálně určené pro dětská mýdla na bázi roztoku mořské vody s opatrným sprejem. Například sprej Aqualore Baby s jemným sprchovým sprejem jemně omyje dětský nos a je povolen i pro kojence od prvního dne života.

Akupresura pro léčbu rýmy. "Jak vyléčit chlad za pět minut"

Není mnoho lidí, kteří by považovali zimu za vážnou nemoc, ale otravují život pro téměř všechny. Aby tělo pomohlo vyrovnat se s nepohodlím, aktivovat vnitřní síly v boji proti nachlazení, můžete masírovat následující body na obličeji:

Číslo bodu 1. Pokud budete pokračovat v linii obočí, pak tento bod bude na křižovatce s čárou nosu.

Bod číslo 2. Tyto symetrické body jsou umístěny na obou stranách obličeje. Mírně znatelné prohlubně dva centimetry od vnějšího okraje obočí. Klikněte na ně současně.

Číslo bodu 3. Dva symetrické body na základně nosu, v blízkosti okraje očních jamek. Masírovat současně.

Bod číslo 4. Symetrické body půl palce od křídel nosu.

JAK KLIKNIT?

Tyto body je třeba masírovat prstem po dobu jedné minuty. Stiskněte tvrdě, ale ne až do objevení bolesti. Nezáleží na tom, ve směru nebo proti směru hodinových ručiček. Je důležité, aby na místě byl pocit tlaku.

Jak to funguje?

Hlavní věc - správný průtok krve!

Účinná masti pro rýmu

Pro výrobu masti jsou nezbytné: alkohol, mléko, med, cibulová šťáva, rostlinný olej a tmavé mýdlo na prádlo, třel na hrubém struhadle. Vezměte 1 lžíci, udržujte ve vodní lázni a míchejte, dokud se mýdlo nerozpustí. Bavlna se navlékne na zápas, ponoří se do připravené masti a třikrát denně po dobu 15 minut, poté opláchne.

Doporučení pro léčbu rýmy

 1. Okamžitě, jakmile začne rýma, položte na paty hořčičnou omítku a položte na něj husté vlněné ponožky. Udržujte je dvě hodiny. Pak vzlétněte a rychle projděte po místnosti. Pak - v posteli.
 2. Juice aloe nebo Kalanchoe 3-5 kapek, aby se do každé nozdry dostali 4 až 5 krát denně.
 3. Do každé nosní dírky vložit nosní dírky bavlněné tampony navlhčené řepnou šťávou. Přidejte med do řepné šťávy.
 4. K čichání jedné nebo druhé nosní dírky vatovým tamponem namočeným v tekutém amoniaku.
 5. Namažte paty jódem, pak nasaďte vlněné ponožky a nalejte do nich suchou hořčici.

Pokud jste prokázali populární recepty pro léčbu rýmy, zanechte komentáře níže

Rýma - léčba doma s lidovými prostředky

Zpětná vazba: 40 Rubrika: COLD

Každý ví, co říká - pokud nechcete léčit nachlazení, projde za týden, a pokud je léčen, za 7 dní.
Některé lidové léky na léčbu rýmy doma pomůže rychle vyléčit rýmu v 1-3 dny bez vedlejších účinků, jiné usnadní celkovou pohodu, zmírní ucpání nosu. Je lepší kombinovat několik lidových metod pro rychlé uzdravení.

Zvažte tradiční metody a prostředky pro léčbu rýmy doma, od těch nejjednodušších a nejužitečnějších až po složitější.

Opláchnutí nosu - populární způsob léčby rýmy.

Chcete-li vyléčit zima, musíte čerpat tekutinu z dlaně jedné nosní dírky a vylijte ji z druhé nosní dírky nebo úst. Po zákroku, vyfoukněte si nos, nos je okamžitě vyčištěn, voda umyje viry v nose. Tento lidový lék pomáhá vyléčit rýmu za jeden den, maximálně 2 dny. Je nutné opláchnout teplou vodou se solí, nejlépe mořskou potravou (1 lžičku soli na sklenici vody). Zvyšuje terapeutické vlastnosti takového mytí přidáním tinktury propolisu, měsíčku nebo eukalyptu do vody (0,5 lžičky na sklenici vody). Mytí nosu s odvar z řepy pomáhá stejně dobře. Pokud je pro prevenci propláchnutí nosu vodou každý den, pak je šance na zchlazení snížena na nulu
Chronická prodloužená rýma může být vyléčena doma opláchnutím nosem tímto roztokem: na 1 šálek vody - 1 lžička. sůl, 0,5 lž. soda a 5 kapek jódu - tyto myje pomáhají vyléčit i sinusitidu.

Prádlo mýdlo v léčbě rýmy lidových prostředků.
Liberálně otřete prst mýdlem a otřete si nos zevnitř - udělejte to třikrát denně.
Pokud si každý den pro profylaxi během období chřipky při mytí umyjete nos mýdlem a vodou, riziko vzniku rýmy se sníží na nulu (HLS 2011, č. 21, s. 33)

Léčba rýmy s hořčicí doma.
Hořčice je široce používána v lidových metodách a receptech pro léčbu rýmy: připevněte hořčičnou omítku k nohám a zajistěte hadříkem nebo nalijte suchou hořčici do prstů na prstech a projděte 1-2 dny. Nebo koupání nohou: před spaním si přidržte nohy v horké vodě s přídavkem hořčice. Dobře čistí nos, zlepšuje celkový zdravotní stav se zimou

Rýma - léčba rýmy masáží.
Masáže, tření nohy s alkoholem, pak vlněné ponožky jsou kladeny na, je žádoucí, aby poté, co dát teplou vodu láhev na nohy.

Cibule a česnek z běžného nachlazení - populární lidové prostředky.

Léčba rýmy doma s cibulí.
Zabalte nastrouhanou cibuli do vlhké ubrousky, položte je na křídla nosu, nahoře přikryjte suchým hadříkem, lehněte si s tímto obkladem po dobu 15 minut, postup opakujte 3-4krát denně. Rýma s cibulí může být vyléčena velmi rychle - za jeden den. Můžete dát do nosu gázu turundochki impregnované cibulovou šťávou. Cibulovou šťávu můžete zředit vodou v poměru 1: 3 - 1: 6 a tyto kapky pohřbít do nosu.

Dvojice cibule, česnek nebo křen z chladu.
Často se doporučuje následující léčba rýmy doma: nakrájejte cibuli, česnek nebo křen na malé kousky, vložte do pevně zašroubované nádoby a vdechujte výpary tak často, jak je to jen možné. Tento lék na rýmu je široce používán v tradiční medicíně. Během epidemie chřipky tato populární metoda pomůže vyhnout se této nemoci.
Ale intenzivnější metoda domácí léčby rýmy s česnekem: vezměte si velký stroužek česneku, odřízněte z něj 3 talíře. Jedna deska potřísní kůži pod nosem. Potom si lehněte na záda, do každé nosní dírky vložte hrnek česneku a každých 10 dechů střídajte dvě možnosti dýchání:
1. Držte nos špičkami prstů a dýchejte ústy - 10krát
2. Vdechněte nosem a vydechněte ústy.
Celková délka procedury je 10 minut. Zpočátku bude silné kýchání, zde je třeba se starat o kousky česneku tak, aby se nerozptylovaly v různých směrech - vyjměte je z nosu, nebo naopak štípněte nos a kýchněte ústy.
Pokud začnete tuto léčbu při prvních známkách chřipky nebo akutních respiračních infekcí, je možné se vyhnout rozvoji onemocnění (Bulletin zdravého životního stylu číslo 19, 2010 str.10)

Domácí léčba rýmy česnekovým olejem.
Zahřívejte půl šálku rostlinného oleje ve vodní lázni po dobu 30 minut, přidejte hlavu drceného česneku. Trvat den. Namažte nozdry 2-3krát denně.

Červená řepa - účinné lidové prostředky pro nachlazení doma.

Med s řepnou šťávou je populární lidová metoda léčby rýmy u dětí.
Vezměte tekutý med, 1/3 lžičky, rozpusťte vařenou vodu v dezertní lžíci a smíchejte s 1 polévkovou lžící. Já řepné šťávy. Hořte v 7 kapkách každé 2 hodiny ve vyhřívané formě. Nos může být vyléčen za jeden den. (Bulletin zdravého životního stylu číslo 16, 2000, s. 12)
Rýmu můžete vyléčit snadněji: smíchejte řepnou šťávu s převařenou vodou 1: 1 a pohřbte v nose 4-5 kapek několikrát denně. (HLS 2010, № 20, s. 39-40)

Tampony syrové řepy se zimou.
Velmi dobře vyčištěný nos. Nastrčte čerstvou řepu, položte si kus obvazu a vložte do zkumavky, vložte do nozder 1-2 hodiny, několikrát denně. Tampóny s česnekem jsou také vyrobeny, ale před zavedením česnekového tamponu je žádoucí namazat nosní sliznici vazelínou.

Vdechování kouře nosem je prostředkem k léčbě nachlazení, které se vyskytuje u všech lidových léčitelů.
Chcete-li vyléčit zima, musíte dýchat kouř z doutnající vaty nebo doutnající sušenky. Vdechněte buď jednu nebo druhou nosní dírku na slzy. Ve stejný den běží výtok z nosu. (HSE # 10, 2007).
Muž byl celý rok mučený neustálým nosem. Vzal ten suchar, z jednoho konce ho zapálil, když se vznítil, okamžitě vyrazil, kouř začal a vdechl ho jednou nebo druhou nosní dírkou. Po prvním sezení proběhl nos. Nyní má 91 let, po léčbě nazální kongesce nikdy nebyl. (HLS # 18, s. 40, 2011).
Žena číst ve zdravém životním stylu o tomto případě. Denně i večer měla z nosu hlen vycházejícího z nosu, každých pět minut nosila nos, ne šály, ale plenky. A poté, co si přečetl poznámku, okamžitě se vydala na léčbu chladu kouřem. Udělal jsem jen jeden postup a hlen přestal vycházet. 20 dní uplynulo po ošetření - není žádná rýma, plenka byla vyhozena, používá kapesníky a dokonce i jen příležitostně. (HSE # 21, s. 7, 2011).

Tinktura Motherwort:
Tření nos, rozmazání nosních dírek, dýchání bude snazší.

Léčba rýmy doma s olejem.
Sealer: pohřbte 2 až 3 kapky do každé nosní dírky 2-3 krát denně nebo namažte nos uvnitř každé hodiny. O dva dny později projde rýma (HLS # 4, 2007).
Je také možné použít kafrový olej pro domácí ošetření (HLS # 2, s. 41, 2012). Zvláště vhodné je použít kafrový olej pro ošetření, pokud je rýma doprovázena bolestí hlavy - promažte nos a chrámy alespoň dvakrát denně (HLS # 3, str. 30, 2007).
Pomáhá při léčbě a oleji mentolu.

Lidová léčba rýmy Kalanchoe.
Aloe a Kalanchoe jsou nádherné lidové prostředky pro léčbu rýmy. Je nutné pohřbít v nose, 3-4 krát denně, Kalanchoe pinnate šťávu nebo aloe vera, 3-5 kapek v každé polovině nosu. Instalování šťávy Kalanchoe někdy způsobuje těžké kýchání, ale rýma může být léčena tímto činidlem během jednoho dne.
Je také možné účinně vyléčit zima pomocí šťávy ze zlatého knírek - jen jeden den. Šťáva zlatá vousy pohřbít 2-3 kapky 3-4 krát denně.

Viburnum šťáva s medem - lidové prostředky pro domácí léčbu rýmy.
Recept je následující: mix 1 šálek šťávy Kalina a 1 šálek medu, pít 1 polévková lžíce. Já 3 krát denně. Uchovávejte v chladničce, teplý nápoj. Třetí den je uvolněn veškerý hlen (HLS # 23, 2000, s. 19).

Zahřívání s kaši s prodlouženým nosem u dítěte.
S dlouhodobou bolestí hlavy u dítěte, šijte malý pytel lněné tkaniny, naplňte ho teplou, vařenou jáhlovou kaši a položte sáček na čelistní dutiny. Udržujte až do vychladnutí.

Zahřívání nosu je nejčastější lidový lék na léčbu běžného nachlazení. Pro zahřívání nosu doma se používají dvě vařená kuřecí vejce zabalená v látce, pytel horkého písku nebo soli.

Léčba prodloužené rýmy kapkami propolisu a olejů.
Stává se, že rýma nevydrží několik měsíců. Pak použijte následující recept na ošetření: musíte si vzít 10% tinkturu propolisu, gáforový olej, slunečnicový olej - všechny složky 1 lžičky. Kapání do každé nosní dírky 3-5 kapek 3x denně během týdne. Pak přestávka 3 dny. Pak zase týden. Nos předchází. Před kapáním by se směs měla protřepat (HLS # 10, 2007).

Chronický výtok z nosu - opláchnutí nosu slanou vodou.
Muž měl chronickou rýmu, neustále si v nose zasypával různé kapky, ale na krátkou dobu jim pomáhal, nos měl neustále ležet, zejména v noci. Začal opláchnout nos slanou vodou s hruškou (1 lžička soli na 1 šálek vody). Zpočátku jsem tento postup několikrát denně, pak méně často. Chronická rýma byla vyléčena úplně. (HLS # 13, 2010, s. 28-29).

Chronická rýma - hojení kapek.
Žena měla dlouhou dobu neustálý výtok z nosu. Žádné finanční prostředky nepomohly. Známý radil jednoduchý recept: vzít 1 lžička. 10% propolisová tinktura, kafrový olej. slunečnicový nerafinovaný olej, vše vypusťte do lahvičky z tmavého skla a protřepejte. Do každé nosní dírky 3krát denně v týdnu vmíchejte 3-5 nosů, pak 3denní přestávku. Po druhém týdnu kurzu měla žena rýmu. (HLS # 9, 2007, s. 30).

Lidová léčba chronické rýmy s bylinkami.
Léčitel e. F. Zaitseva dává recept na sběr, který odstraňuje hlen z plic a nosohltanu.
Ve stejném poměru musíme vzít trávu matky a nevlastní matky, divokého rozmarýnu, tymiánu, jitrocelu, lipových květů a černého bezu, kořene Althea a lékořice. 2 lžíce. Já sběr těchto osmi složek nalijte 2 šálky vařící vody po dobu 30 minut, kmen. Pijte infuzi 3-4 krát denně po dobu 15 minut před jídlem na půl šálku. Průběh léčby chronické rýmy je 1,5 měsíce. (HLS # 8, 2006, s. 24).

Léčba chronické rýmy vodou.
Žena nachladla, vydělala si rýmu, která neskončila dlouho. A nakonec se změnila v chronickou. Soused navrhl neobvyklou lidovou metodu léčení nachlazení: měli byste nalít studenou vodu na levou nebo pravou nohu palcem. Rozhodl jsem se to zkusit. Lila denně po dobu 3 minut pro každý prst studené vody. Efekt je úžasný! Za poslední 2 roky si nevzpomněl na nachlazení a na další nachlazení (HLS # 23, 2012, s. 32).

Léčba prodloužené rýmy rosou.
Muž byl v zimě a v létě trápen špatnou zimou. Kapky z lékárny, lidové léky nepomohly. Pak se rozhodl chodit naboso v ranní rose. Šel za měsíc. A chronickému výtoku se podařilo vyléčit. (HLS # 8, s. 38, 2013).

Lidové léky na rýmu a přetížení nosu pro rychlou léčbu

H asmorch, zvaná rýma v lékařské praxi, je běžným zdravotním problémem. Každý sezónní chlad má dusný nos a kýchání. Onemocnění se vyskytuje u osob všech věkových kategorií a skupin obyvatelstva. Ve většině případů se rýma stává spíše klinickým příznakem než samostatným onemocněním. Aby se ho zcela zbavili, je nutné zjistit příčinu vzniku.

Někdy je snazší léčit nachlazení lidovými prostředky než kapkami z lékárny. Pokud léčba nebyla předepsána lékařem, pak lékárníci nabízejí kupujícím symptomatické léky, které dočasně odstraní přetížení a zabrání průchodu nosem.

Užívání léků neovlivňuje průběh nemoci, takže dospělí pacienti si často stěžují, že jim léky pomáhají pouze během užívání, a po upuštění kapek rýmy se opět vrátí.

Účinnost alternativní medicíny

Léčba lidových prostředků rýmy bude rychlá se správným pochopením problému. Pokud je infekce způsobena bakteriální nebo virovou flórou, pak bude účinné mnoho přírodních antiseptik, protizánětlivých a antimikrobiálních látek.

Dobrým výsledkem bude použití regeneračních kompozic. Lidové léky pomáhají vyrovnat se s chronickou rýmou.

Když je rýma způsobena alergickou reakcí, bude obtížné se jí zbavit pomocí netradičních metod léčby. Použití rostlinných a improvizovaných prostředků může pouze zhoršit průběh patologie, protože mnoho prostředků používaných v tradiční medicíně jsou alergeny. Neprovádějte samoléčbu rýmy u dětí prvního roku života a těhotných žen.

Mycí roztoky

Opláchnutí nosu doma je nejjednodušší s fyziologickým roztokem. Pro jeho přípravu budete potřebovat sklenici teplé vařené vody a půl lžičky soli.

Je žádoucí, aby teplota kapaliny byla blízko tělesné teplotě, ale neměla by být prováděna více než 37 stupňů. Pro umytí nosu je třeba odebrat část roztoku ve speciální konvici - například AquaMaris nebo Dolphin, ohnout se nad dřezem a připravený lék zavést do jedné nosní dírky s mírným tlakem. Při správné manipulaci tekutina vyleje ze sousední nosní dírky a částečně pronikne do hrdla.

Jako základ pro mytí nosu si můžete vzít další nástroj: medovou vodu, odvar z heřmánku nebo tymiánu, řepné šťávy. Použití fyziologického roztoku je nejpohodlnější možností. Úvod do nosu jiných prostředků může způsobit nepříjemné pálení a bolest.

Vlastní umývání je kontraindikováno, pokud je nosní dýchání zcela nepřítomné nebo je v dutině středního ucha zánětlivý proces.

Vlastní vaření kapky

Léčba lidových prostředků rýmy zahrnuje dosažení antibakteriálního, protizánětlivého a regeneračního účinku. Pro tento účel se používá odvar z bylinných rostlin nebo jejich šťáv.

 • Šťáva z česneku a cibule - nejsilnější přírodní antibiotika. Koncentrát se lisuje ve stejném poměru a zředí se 1: 5 čistou vodou. Pokud jsou sliznice velmi suché, můžete nahradit vodný roztok olejem. Koncentrovaná šťáva by neměla být používána bez ředění, protože silně dráždí sliznice.
 • Kalanchoe je rostlina, kterou má téměř každý doma. Její šťáva má dobrý antiseptický účinek a často způsobuje kýchání. Použití čerstvých aloe pomáhá vyčistit nosní průchody. Je nutné pochovat čerstvou šťávu 1-2 kapky 3-4 krát denně.
 • Řepy a zelné šťávy vykazují dobrý účinek v domácí léčbě rýmy. Obsahují velké množství vitamínu C, který vyvolává přirozenou imunitní reakci organismu. Pohřbít přírodní lék v nose může být ne více než 5 krát denně.
 • Medový roztok, připravený přidáním malého množství vody, se vyrovná s chladem bakterií a obnoví integritu sliznice. Tuto metodu mohou používat pouze lidé, kteří nejsou náchylní k alergiím. Při akutní a chronické mikrobiální rýmě se medové kapky aplikují 3krát denně.

Lidové léky na nachlazení, které naznačují instilaci do nosu, mohou mít jiný soubor složek. Heřmánek má protizánětlivý účinek, tymián má viskózní hlen, med má detoxikační a léčebný účinek. Můžete přijít s vlastním receptem, který bude účinným domácím asistentem při prvním znamení chladu.

Kapky oleje

Recepty pro běžné nachlazení, které zahrnují oleje v jejich složení, se používají v případech silné suchosti nosní sliznice. Často je to nedostatek vlhkosti, který vyvolává přetížení a kýchání. Slunečnicový olej bude nejjednodušší a nejpřístupnější základnou kapek. Můžete ji nahradit jakoukoliv zeleninou (olivovou, lněnou). Účinné kapky jsou vyrobeny z oleje tea tree, eukalyptu, máty peprné nebo borovice.

 • V jedné čajové lžičce báze (jakýkoliv rostlinný olej) přidejte éterické oleje v množství: 3 kapky eukalyptu a 2 kapky čaje. Pro zvýšení terapeutického účinku můžete tento nástroj rozšířit o jednu kapku pelargónie, cedrového a bergamotového oleje. Léčivý přípravek uchovávejte na tmavém místě, aplikujte třikrát denně a před instilací musí být protřepán.
 • K lžičce olejové báze přidejte 2-3 kapky esenciálních olejů: máta, eukalypt, mentol. Tento populární recept je vhodný pro léčbu rýmy doprovázené těžkým přetížením. Tato technika se používá pro vazomotorickou a lékařskou rýmu. Kapky se zavádějí do každého nosního průchodu ráno a večer.

Je důležité si uvědomit, že esenciální oleje nelze aplikovat bez použití báze. Mohou spalovat sliznice a způsobit vážné podráždění.

Pokud není možné použít esenciální oleje, které jsou poměrně drahé, můžete si kapky používat výrobky z chladničky: vařit 50 ml rostlinného oleje po dobu 20 minut, vychladnout, přidejte stroužek česneku a čtvrtinu cibule. Trvat na lidovém léku na 2-3 hodiny, pak kmen a pohřbít nos 3 krát denně.

Kapky z přetížení

Lidové recepty z běžného nachlazení, které naznačují úlevu od dýchání, se používají se silným nasycením nosu. Porucha funkce dýchacích orgánů může být způsobena jedním z důvodů: silným otokem sliznic nebo nadměrným tvorbou viskózních sliznic. Použití kapek znamená dosažení vazokonstriktorového, anti-edematózního a ztenčujícího efektu hlenu.

 • Thuja olej musí být zaveden do každého nosního průchodu 8 kapek třikrát denně, léčba trvá 14 dní. Derivát borovice má silný účinek na sliznici nosu. Domácí medicína má antiseptické a imunomodulační účinky, stejně jako normalizuje průtok krve. Nádoba nosu se vrátí do normálu a přetížení rychle přejde.
 • Baktericidní účinek šťávy Kalanchoe je také doplněn dekongestantním účinkem. Tato rostlina okamžitě usnadňuje dýchání a čistí sliznici od hromadění hustého sputa. Nepoužívejte zneužívání zavedení čisté šťávy Kalanchoe, a nemůžete ji používat při zvýšené tělesné teplotě.
 • Zázvor s citronem, smíchaný v poměru 2: 1, se rozemele v mixéru na kašovitý stav. Poté se přísady doplní lžící medu. Důkladně promíchaná látka se uchovává v chladničce a užívá se perorálně v lžičce na lačný žaludek. Ihned po konzumaci zázvoru má usnadňující účinek na dýchací proces a med a citron urychlují zotavení a zvyšují odolnost organismu.

Na rozdíl od jiných lidových prostředků pro léčbu rýmy, je obtížnější používat předpisy pro přetížení než koupit vasokonstrikční kapky v lékárně. Pokud trpí těžkou kongescí způsobenou edémem, doporučuje se použít tradiční metody symptomatické léčby.

Inhalace

Téměř každý lidový lék na běžné nachlazení lze použít ve formě inhalace. Moderní nebulizéry umožňují disperzi vodných roztoků. Nejjednodušší je stále solný roztok. Pro inhalaci je nutné použít pouze jemnou sůl. Úplný průvodce inhalačními postupy a léky naleznete v tomto článku.

Tuto metodu můžete také nahradit minerální vodou z láhve, jako je Borjomi. Inhalace fyziologickým roztokem zvlhčují nosní sliznici, normalizují její sekreční aktivitu a vytvářejí nepříznivé podmínky pro reprodukci patogenní flóry.

Bujóny bylin se aktivně používají k inhalaci v nebulizéru: heřmánek, měsíček, podběl, malina, rybíz, borovice a eukalyptus. Postup můžete provádět dvakrát denně po dobu 3-5 minut s koncentrovaným odvarem.

Vdechování olejových látek není povoleno ve všech elektronických inhalátorech. V tomto případě můžete použít jednoduchou rychlovarnou konvici nebo velkou nádobu (mísa, pánev). Vařte vodu, pak přidejte 2-3 kapky esenciálního oleje. Dýchání střídavě každé nozdry přes plast nebo domácí kouf, dal na konvici nos.

Parní inhalace, které mají výlučně hřejivý účinek (například dýchání brambor), se provádějí pouze při normální tělesné teplotě av případě, kdy je vyloučen hnisavý charakter běžného nachlazení. Moderní odborníci jsou k těmto manipulacím skeptičtí a označují je za zastaralé. Nejnovější metody léčby rýmy, včetně lidových prostředků, jsou účinnější.

Zahřívání

Tepelné ošetření nejsou vždy účinné při léčbě rýmy. Zahřátí vykazuje dobré výsledky s nazální kongescí způsobenou bakteriální nebo virovou infekcí. Tento postup nebude mít žádný účinek v případě alergické rýmy. Je zakázáno zahřívat nos sinusovými, frontálními a dalšími hnisavými chorobami.

Pro vystavení teplu se používají látky, které krátkodobě udržují teplotu. Nejoblíbenější improvizované prostředky pro toto bylo vejce a sůl. Proteinový produkt musí být uvařen, zabalen do měkkého hadříku a střídavě aplikován na stranu nosu, válcován nahoru a dolů. Sůl se zahřívá na suché pánvi a potom se nalije do hustého plátna, jako je ponožka.

Tepelný obklad se střídavě aplikuje do dutin. Manipulace se doporučuje maximálně 10 minut na každé straně. Dobré recenze jsou tvořeny nekonvenčním tepelným zpracováním prováděným před spaním.

Masti a obklady

V případě bakteriálního nachlazení, doprovázeného zvýšenou sekreční aktivitou, vykazuje černá ředkev dobrý účinek. Lis se připravuje následujícím způsobem: kořenová plodina se očistí a otře se na roštu a pak se smísí s medem v poměru 3: 1. Medová turunda je zabalena do čisté gázy a umístěna do nosu po dobu 10-15 minut. Ředkvička bude mít antimikrobiální účinek, usnadní dýchání a med urychlí hojení poškozených nosních membrán.

Čtvrtina listů aloe umístěná v tenké vrstvě se používá jako 10minutová komprese pro každou nosní dírku. Tato technika slibuje lepší výsledek než obvyklá aplikace kapek. Před zákrokem je nutné očistit nosní průchody z nahromaděného hlenu.

S pomocí kafrového oleje, který drtí křídla a dutiny, můžete rychle zbavit nachlazení rýmy. Po odření se doporučuje zabalit do deky, vypít horký nápoj a jít do postele.

Olejové kapky, připravené podle dobře známých receptů, se aplikují na vnitřní stranu nosu pomocí turundy. Výsledek této úpravy je lepší než klasická aplikace roztoků. Výjimkou je rýma způsobená zánětem adenoidů. Při této rýmě je třeba lék pohřbít tak, aby se dostal do nosohltanové tonzily.

Horký nápoj

Léčba lidského léčení rýmy nutně zahrnuje hojné pití. Netradiční praxe ukazuje, že nejoblíbenější je nápoj vyrobený z mléka a medu. Můžete také přidat olej na to. Lék má ohřívací účinek na horní dýchací cesty a má také příznivý vliv na nižší.

Často se snaží léčit nachlazení alkoholickými nápoji tím, že pije teplé pivo nebo víno. Tato technika pomůže s chladnou rýmou a zhoršením zdravotního stavu s alergickým nebo hnisavým hlenem.

Nejbezpečnějším chmelovým nápojem pro léčbu nachlazení je svařené víno, které obsahuje vinný základ a rostlinné extrakty. Dobrý účinek má likér Jagermeister. Je důležité pít alkohol v minimální dávce tak, aby nezpůsoboval kocovinu.

Bylinné čaje, čerstvě vymačkané šťávy, stejně jako čistá voda se používají v průběhu nemoci v neomezeném množství, pokud pro to neexistují žádné kontraindikace.

Horké pití pomáhá čistit tělo, odstraňuje hlen z dýchacích cest a hydratuje sliznice. To je předpoklad pro léčbu rýmy.