Remantadin: návod k použití

Remantadin je antivirotikum, které má imunomodulační a anti-toxické účinky.

Lék snižuje riziko chřipky, a pokud je přítomen, podporuje rychlé zotavení. Používá se také k prevenci klíšťové encefalitidy.

Lék byl poprvé získán jako výsledek chemické syntézy v roce 1963 ve Spojených státech a výsledný vzorec byl v Sovětském svazu v roce 1969 výrazně zlepšen - tato finální verze uvažovaného léku je nyní vyráběna farmakologickým průmyslem.

Klinicko-farmakologická skupina

Antivirová látka odvozená od adamantanu.

Podmínky prodeje z lékáren

Lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Kolik Rimantadine v lékárnách? Průměrná cena je na úrovni 100 rublů.

Složení a uvolňovací forma

Tablety Rimantadine mají bílý nebo světle žlutý kulatý plochý válcový tvar. Na jedné straně je riziko separace pro pohodlné rozlomení tablety na polovinu.

 • Účinná látka: hydrochlorid rimantadinu - 100 mg v 1 tobolce, 50 mg v 1 tabletě.

Další složky kapslí rimantadinu:

 • Pomocné látky: bramborový škrob, kyselina stearová, monohydrát laktosy, barvivo při západu slunce žlutá (Eurolake Sunset Yellow HS (EllO));
 • Složení kapsle: želatina, oxid titaničitý (E 171).

Pomocné látky tablet rimantadinu: bramborový škrob, stearát hořečnatý, mikrokrystalická celulóza, monohydrát laktózy.

Farmakologický účinek

Remantadin je chemoterapeutický lék s antivirovou aktivitou odvozenou od amantadinu a midantany. Tento přípravek se používá jako antiparkinsonické činidlo.

Je účinný proti viru klíšťové encefalitidy a chřipce A. Léčivo má antitoxický a imunomodulační účinek na lidské tělo. Vzhledem k tomu, že dlouhodobá cirkulace léčiva v těle je zajištěna jeho polymerní strukturou, dlouhý poločas rozpadu umožňuje předepisovat tento lék nejen pro terapeutické účely, ale také pro prevenci chřipky a encefalitidy. Použití rimantadinu zvyšuje funkčnost lymfocytů, produkci interferonu alfa a gama, jakož i potlačení specifické reprodukce virů v počáteční fázi. Tento lék zabraňuje úniku virových částic z buněk.

Remantadin snižuje riziko vzniku chřipky. V přítomnosti této choroby přispívá výše uvedený prostředek k rychlému uzdravení. Lék je nejaktivnější v prvních 18 hodinách pocitu nevoľnosti. Počáteční stadium chřipky je hlavní indikací pro rimantadin. Lék se adsorbuje v gastrointestinálním traktu 2 až 4 hodiny po perorálním podání. Účinná složka je metabolizována v játrech. Poločas léku je 25-30 hodin.

Indikace pro použití

Remantadin by měl být užíván pouze jmenováním specialisty. Ignorování předpisu lékaře nebo jeho vlastní aplikace může způsobit zhoršení patologií.

pro dospělé:

Dospělí pacienti dostávají rimantadin za následujících podmínek: t

 • prevence a léčba chřipky způsobené kmenem viru typu A v raných stadiích onemocnění;
 • prevence virové povahy encefalitidy nesené klíšťaty.

pro děti:

Děti od 7 let mají předepsán přípravek na prevenci a léčbu chřipky způsobené virem typu A. t

Remantadin je také předepisován jako lék na prevenci infekce virem encefalitidy s kousnutím klíšťat.

Děti mladší 7 let by tento lék neměly užívat.

Kontraindikace

Užívání tablet je zakázáno v následujících případech:

 • chronické onemocnění ledvin;
 • chronické onemocnění jater;
 • nesnášenlivost na jednu nebo více složek léčiva;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • těhotenství

Tablety je nutné používat s maximální opatrností a pouze po předepsání lékaře těm, kteří mají vysoký krevní tlak, je přítomna ateroskleróza nebo epilepsie. Upozorňujeme, že použití rimantadinu může vést k exacerbaci chronických onemocnění. Starší lidé mohou zaznamenat opožděnou eliminaci složek přípravku. Skupina lidí s onemocněním jater může vykazovat otravu.

Jmenování během těhotenství a kojení

Remantadin je absolutně kontraindikován pro použití v jakékoli fázi těhotenství a během laktace. Jsou na to důvody. Má vedlejší účinky spojené s bolestí žaludku, nevolností a zvracením, které mohou zhoršit toxikózu.

Dávkování a způsob použití

Jak je uvedeno v návodu k použití, rimantadin by měl být užíván perorálně, po jídle: polykat tobolky / tablety celé a pít vodu.

S chřipkou by léčba měla začít do 1-2 dnů po objevení prvních příznaků.

 • dospělí a mladiství starší 14 let: první den - 100 mg 3krát denně nebo 300 mg jednou, 2-3 dny - 100 mg 2krát denně, 4-5 dní - 100 mg 1 krát denně;
 • děti 10-14 let: 50 mg 3krát denně;
 • Děti 7-10 let: 50 mg 2x denně.

Celková doba léčby je 5 dnů.

Starší pacienti, pacienti s epilepsií a závažným selháním jater, dávka se sníží na 100 mg 1krát denně.

Pro prevenci chřipky by dospělí měli užívat 50 mg 1krát denně po dobu 30 dnů, děti starší 7 let - 50 mg 1krát denně s průběhem až 15 dnů v závislosti na epidemiologické situaci.

Vedlejší účinky

Obecně je rimantadin pacienty dobře snášen a výskyt nežádoucích účinků je velmi vzácný. Ale na pozadí příjmu zvažovaných antivirotik se mohou objevit:

 • sucho v ústech, nevolnost a zvracení;
 • zvýšená tvorba plynu;
 • bolest v anatomickém umístění žaludku;
 • závratě a poruchy koncentrace;
 • bolest hlavy světelného charakteru a nespavost;
 • nervozita a nemotivovaná únava;
 • klasická alergická reakce - kopřivka, svědění.

Pokud se objeví alespoň jeden z těchto nežádoucích účinků, musíte okamžitě přestat užívat rimantadin a poraďte se se svým lékařem o vhodnosti dalšího postupu užívání daného antivirotika. Odborníci nejčastěji provádějí úplnou náhradu léku nebo dávkování upravují.

Předávkování

Pokud dojde k otravě drogami, je nutné zachovat funkce životně důležitých orgánů a systémů. Literatura nepopisuje případy předávkování rimantadinem, ale existují informace o otravě adamantanovými deriváty, adamantinem. V tomto případě byly pozorovány halucinace, agitace, srdeční arytmie a smrt.

Pokud je otrava rimantadinem doprovázena reakcemi nervového systému, doporučuje se léčba fyzostigminem v dávce 1-2 mg pro dospělé a 0,5 mg pro děti. Pokud je to nutné, může být zavedení fyzostigminu opakováno, ale v dávce ne více než 2 mg fyzostigminu za hodinu.

Zvláštní pokyny

Rimantadin se používá s opatrností v případech arteriální hypertenze, epilepsie (včetně anamnézy) a aterosklerózy mozkových cév.

Při použití rimantadinu může dojít ke zhoršení chronických komorbidit. Starší pacienti s arteriální hypertenzí zvyšují riziko hemoragické mrtvice. Při známkách anamnézy epilepsie a antikonvulzivní léčby se zvyšuje riziko vzniku epileptických záchvatů s použitím rimantadinu. V těchto případech se rimantadin používá v dávce až 100 mg / den současně s antikonvulzivní léčbou.

S virem chřipky B má rimantadin antitoxický účinek.

Profylaktické podávání je účinné při kontaktu s pacienty, při šíření infekce v uzavřených skupinách a při vysokém riziku vzniku onemocnění během epidemie chřipky. Možná vznik virů rezistentních na léky.

Interakce s jinými léky

Při užívání léku musí být zohledněna interakce s jinými léky:

 1. Při současném užívání rimantadinu snižuje účinnost antiepileptik.
 2. Adsorbenty, pojiva a povlaková činidla snižují absorpci rimantadinu.
 3. Paracetamol a kyselina acetylsalicylová snižují Cmax rimantadinu o 11%.
 4. Cimetidin snižuje clearance rimantadinu o 18%.
 5. Prostředky alkalizující moč (acetazolamid, hydrogenuhličitan sodný) zvyšují jeho účinnost (snížené vylučování ledvinami).
 6. Prostředky, okyselující moč (chlorid amonný, kyselina askorbová), snižují účinnost rimantadinu (v důsledku zvýšení jeho vylučování ledvinami).

Recenze

Nabízíme Vám, abyste si přečetli recenze lidí, kteří užívali drogu Rimantadine:

 1. Elena Vynikající prevence proti chřipce, obvykle je kupuji před epidemií leden až únor, dva roky jsem již dva roky bez nemocničních nemocí. Je to maličkost a účinek není horší než drahé léky. Tam je pravda nuance - břicho fouká z něj, ale to je ještě lepší, než dostat nemocný s chřipkou.
 2. Lana Pomáhá rychle, ale vedlejší účinky trvají několik dní: zdá se, že neustálé rachotení v uších je někde daleko od stanice, která pracuje, slabost, zejména v nohách, ale ani snot a hrdlo neublíží.
 3. Victor Před týdnem, nemocný (ARI) Familiiar radil Rimantadine. Když jsem přišel do lékárny, byl jsem jistě překvapen jeho laciností a upřímně jsem pochyboval, že by to pomohlo, ale po dvou dnech jeho správy jsem se stal mnohem snazším. Skvělý nástroj

Analogy

Strukturní analogy účinné látky (přidávají se také léky podobné antivirové orientaci):

 • Algirem;
 • Amiksin (podobný účinek);
 • Arbidol (podobný účinek);
 • Ingavirin (podobný účinek);
 • Kagocel (podobný účinek);
 • Orvirem;
 • Rimantadin;
 • Rimantadine Actitab;
 • Rimantadine-STI;
 • Rimantadin hydrochlorid.

Před nákupem analogu se poraďte se svým lékařem.

Skladovatelnost a skladovací podmínky

Podle návodu se rimantadin doporučuje uchovávat na suchém místě, dostatečně chráněném před světlem. Doporučený teplotní režim - nepřesahující teplotu v místnosti. Doba použitelnosti - ne déle než 5 let.

Tablety Remantadinu - návod k použití, co pomáhá, složení a analogy

Remantadin je syntetický antivirový lék, který je ve skutečnosti derivátem adamantanu. Má výrazný antitoxický účinek. Návod k použití přípravku Remantandina ukazuje, že tento lék je určen k léčbě a prevenci chřipky a klíšťové encefalitidy virové etiologie u dospělých a dětí starších 7 let.

Složení a uvolňovací forma

Remantadin (Remantadin) je antivirotikum odvozené od adamantanu. Aktivní prvek je bílý krystalický prášek, který se dobře rozpouští v alkoholu a špatně ve vodě. Složení pomocných prvků léčiva závisí na formě uvolňování.

Pozor prosím: existuje další jméno příslušného antivirového činidla - rimantadinu. Každý z nich je aktivně využíván mezi lékaři a pacienty.

 • Kukuřičný škrob
 • Stearát hořečnatý.
 • Monohydrát laktózy.
 • Bezvodý koloidní oxid křemičitý.
 • Tobolky 100 mg. pevná želatina, velikost č. 0, bílá; na 10 kusů v blistrech, v krabičce po 1 nebo 3 balení.
 • Tablety 50 mg. Baleno v blistru po 10 kusech. Balení obsahuje 2 blistry s pilulkami a návod k použití léku.

Farmakologický účinek

Absorpce rimantadinu se vyskytuje ve střevě s poměrně nízkou frekvencí. Neutralizace léčiva se vyskytuje v játrech, vylučování - s pomocí ledvin. Maximální koncentrace je pozorována v nosní sekreci.

Maximální koncentrace účinné látky v krvi snižuje současný příjem paracetamolu a kyseliny acetylsalicylové.

Biologický poločas (doba eliminace poloviny celé dávky z těla) je v průměru 24-36 hodin (pokud je zhoršena funkční aktivita ledvin, prodlužuje se poločas rozpadu léčiva).

Remantadin je účinný proti viru klíšťové encefalitidy a chřipce A. Léčivo má antitoxický a imunomodulační účinek na lidské tělo.

Největší účinnost je pozorována v počáteční fázi infekce těla. V boji proti viru u lidí různých věkových skupin bylo účinnější, vědci provádějí speciální studie a zlepšují vlastnosti rimantadinu.

Princip rimantadinu v těle:

 • zabraňuje pronikání viru do zdravých buněk - to dává důvod zvážit uvažovaný lék jako účinnou profylaktickou látku;
 • blokuje uvolňování virů z buňky - to přispívá k významnému snížení celkového počtu virových agens v těle.

Co pomáhá rimantadinu?

Rimantadine, z čeho jsou ty prášky? Toto antivirové činidlo, jehož hlavním mechanismem je inhibovat časné stadium reprodukce viru po vstupu do buňky, blokuje přenos genetického materiálu viru do cytoplazmy buňky.

Lék snižuje riziko chřipky, a pokud je přítomen, podporuje rychlé zotavení. Remantadin se také používá k prevenci klíšťové encefalitidy.

Indikace:

 • Používejte lék nejvhodnější pro léčbu a prevenci chřipkového typu A.
 • V chladném období a během epidemií se doporučuje užívat léky, aby se posílil imunitní systém těla a zabránilo se nachlazení.
 • Remantadin může být v některých případech předepsán lékařem jako profylaktický lék proti virové etiologii.

Lék je účinný při kontaktu s pacienty během epidemií chřipky. Je však možný výskyt virů, které jsou rezistentní vůči rimantadinu.

Návod k použití

Jak užívat pacienty s rimantadinem, určí lékař. Věk pacienta, individuální charakteristika a přítomnost jiných onemocnění ovlivňují režim, režim a trvání léčby.

 • Lék je určen pro orální podání. Tableta musí být polknuta celá, bez žvýkání a pití vody.
 • Tablety se užívají před jídlem.
 • Nejvýraznější účinek je v prvních 48 hodinách onemocnění, proto je důležité začít s léčbou lékem co nejdříve při prvních známkách onemocnění.

Před užitím rimantadinu se poraďte se svým lékařem.

Co pomáhá "rimantadinu": jak užívat pilulky pro prevenci a léčbu

Aktivní prevence katarálních virových onemocnění je nezbytnou složkou pro udržení zdraví a zlepšení imunity. Opravdu, v každém případě invaze virové mikroflóry, obrovské rezervy jsou utracené na boji proti tomu, v důsledku takových ztrát tělo může úplně odstranit jeho přirozenou imunitní obranu. Antivirová látka "Remantadin" může být použita jak pro prevenci, tak pro léčbu různých patologií vyvolaných zavedením virové mikroflóry.

Lék byl používán po dlouhou dobu, v důsledku čehož bylo získáno mnoho praktických zkušeností s jeho použitím, byly získány spolehlivé informace o možných vedlejších účincích. Na této stránce se dozvíte, jak užívat tablety Remantadine a co jim pomáhají, které popisují chemické složení, farmakologické vlastnosti, dávkování a mnoho dalších užitečných informací.

Složení "rimantadinu" a z čeho pomáhají tyto pilulky?

Chemické složení "rimantadinu" zahrnuje hlavní účinnou látku hydrochlorid rimantadinu a pomocné složky. Jedna tableta obsahuje 50 mg, což odpovídá jedné dávce pro dospělého. Jiné formy uvolnění nejsou poskytnuty. Ve standardním balení - 20 tablet, toto množství postačuje pro léčbu chřipky a studeného virového onemocnění.

Abychom porozuměli tomu, co Rimantadine pomáhá, je nutné podrobně zkoumat jeho farmakologické a terapeutické vlastnosti. Jádrem je antivirotikum s aktivním účinkem na faktor tvorby specifických protilátek. Je založen na látce odvozené od adamantanu, což je inhibitor aktivity virové transkripce molekuly RNA. Negativní dopad na virus začíná v době pokusu mikroorganismu proniknout buněčnými strukturami sliznic lidského těla. Farmakologický účinek v počáteční fázi infekce zabraňuje progresi patologického procesu a chrání buňky před poškozením. V důsledku toho je doba trvání infekce významně snížena, klinické projevy celkové intoxikace lokální zánětlivé reakce jsou sníženy. Jedinou významnou nevýhodou je neschopnost mít terapeutický účinek na začátku léčby 2 dny po vývoji klinického obrazu chřipky nebo ARVI.

Měli byste také pochopit, proč tyto pilulky "Remantadin" nepomohou ani při vysokých denních dávkách. Jedná se o infekce herpes viru, planých neštovic, HPV a řady dalších patogenů, včetně hepatitidy. Úzce cílená akce může účinně léčit tímto nástrojem všechny nachlazení způsobená zavedením respiračních virů a chřipkových kmenů A2. Je také možné specifickou prevenci klíšťové encefalitidy v případě kousnutí infikovaným klíšťatem. Pozitivní výsledek je pozorován jak v případě pre-očkování, tak v jeho nepřítomnosti.

Po asimilaci je účinná látka v největších koncentracích v hlenové sekreci nosních průchodů, krku, průdušnice a průdušek. Plazmatická koncentrace je o 60% nižší, ale to je dostatečné pro úspěšné překonání hematoencefalické bariéry. Léčivo bylo odstraněno výhradně renální filtrací. Existuje riziko předávkování u lidí s chronickým onemocněním močového systému. Ve vysokých koncentracích v krevní plazmě získává účinná látka toxické vlastnosti.

Jak užívat antivirotikum "rimantadin": použití a podávání tablet, dávkování

Před užitím "rimantadinu" je nutné se poradit se svým lékařem. Otázka vhodnosti takové terapie, dávkování, vyloučení možných kontraindikací. Nezávislé podávání „Remantadinu“ je kontraindikováno vzhledem ke složitosti individuálního režimu dávkování a stanovení kmene viru chřipky nebo ARVI, které v současné době cirkulují v populaci.

Pro použití tohoto farmakologického přípravku existují striktně omezené indikace, které zahrnují:

 1. chřipky způsobené kmeny sérotypu A2;
 2. SARS a ARD způsobené respiračními kmeny;
 3. profylaxe po uhryznutí klíštěte, což je laboratoř, u které se zjistí, že je infikována;
 4. prevence infekce virem chřipky během období epidemiologické aktivity.

Použití tablet "rimantadinu" ve stáří vyžaduje zvláštní pozornost, protože pacient se může zhoršit, pokud má maligní formu hypertenze, výraznou aterosklerózu koronárních a cerebrálních cév, Parkinsonovu chorobu. V praxi nejsou případy vzniku hemoragických poruch mozkového oběhu s velmi nepříznivou prognózou v kategorii osob starších 50 let na pozadí léčby tímto lékem vzácné. Nepoužívat také u pacientů s anamnézou epileptických záchvatů a migrén.

Antivirový lék "Remantadin" nepříznivě neovlivňuje viry chřipky patřící do sérotypů B, nicméně pozitivní dynamika toku těchto případů na pozadí léčby tímto lékem snížením toxického stresu byla prokázána praktickým způsobem.

Dále byla v tabulce navržena standardní dávka "Remantadinu" doporučená výrobcem a určená pro dospělé a dítě starší 7 let:

Jednorázové, denní a denní dávky

Léčba dospělé chřipky

První den, 2 tablety 3x denně, pak 2 dny, 2 tablety 2x denně a od 4. do 6. dne 2 tablety jednou denně.

Léčba chřipky u dětí od 7 let

1 tableta (50 mg) 2x denně po dobu 5 dnů.

Prevence chřipky u dětí a dospělých

Při dávce 50 mg jednou denně ráno po dobu 7 dnů.

Prevence klíšťové encefalitidy

Během prvních 3 dnů po kousnutí klíštěte 2 tablety 2x denně (3 dny).

Jak pít antivirotikum "rimantadine" s klíštěm pro prevenci?

Antivirotika "Remantadin" se doporučuje jako profylaktický přípravek proti klíšťové encefalitidě, borelióze a lymské borelióze, pokud bylo zahájeno včasné a správné podávání tablet. Před prováděním terapie je velmi důležité provést laboratorní analýzu kousnutí klíštěte. Pokud je hmyz nositelem virové patogenní mikroflóry, může prevence zahrnovat podání specifických imunoglobulinů a současné užívání tohoto léčiva.

Před pitím "Remantadin", když klíště kousnutí, měli byste se dozvědět o možných kontraindikací a pečlivě vypočítat dávkování, s přihlédnutím k existující související onemocnění. Tím se eliminují vedlejší účinky a negativní účinky, které mohou přetrvávat dostatečně dlouho.

Prevence "Remantadin" v případech kousnutí infikovaných klíšťatů dává pozitivní výsledek pouze tehdy, pokud začnete užívat pilulky během prvních tří dnů po incidentu. Pozdní příjem je naprosto k ničemu. Jak vzít nástroj - můžete vidět v tabulce výše. Když jsou dodržena všechna pravidla, je zde úplná absence klinických příznaků klíšťové encefalitidy a vývoj dlouhodobých negativních účinků tohoto typu infekce. V některých případech se onemocnění vyskytuje ve formě respiračního syndromu s bolestivostí velkých kloubů a svalů, bolestí hlavy, rýmy a zvýšenou tělesnou teplotou na subfebrilní parametry.

Je možné pít "rimantadine" pro děti a během těhotenství?

"Remantadin" pro děti může být použit jako terapeutický a profylaktický prostředek poté, co dítě dosáhne věku 7 let. Dřívější období je kategorickou kontraindikací pro užívání tohoto léku z důvodu jeho schopnosti negativně ovlivnit proces produkce leukocytů.

Je třeba mít na paměti, že „rimantadin“ lze podávat dětem pouze s přihlédnutím k dávkovému dávkování. Adult režimy nejsou používány. V některých případech, například při zpoždění fyzického vývoje, nedostatku tělesné hmotnosti, je nutná individuální úprava denní, jednorázové a průběžné dávky.

Odpověď na otázku, zda je možné pít "Remantadin" během těhotenství, poskytuje výrobce léku a je poměrně přímočará. Podrobné užívání farmakologického léku je kontraindikováno i při závažných indikacích. Během kojení nelze tyto pilulky používat, protože aktivní složka aktivně proniká do mléka a může poškodit imunitní systém dítěte.

Kontraindikace, vedlejší účinky "rimantadin" a předávkování

Předávkování „rimantadinem“ vede ke skutečnosti, že účinná látka získává toxické vlastnosti. Má negativní vliv na renální tubuly, strukturu jater, sleziny a kostní dřeně. Produkce červených a bílých krvinek může být narušena. V těžkých případech vyžaduje hospitalizaci na toxikologickém oddělení a napojení na zařízení "umělá ledvina". Osoby s patologií cévního systému mají větší pravděpodobnost vzniku hypertenzních krizí a krvácení v mozku.

Vedlejší účinky „rimantadinu“ se mohou projevit přímo v období léčby a po určité době. Ihned po podání může dojít k prudké bolesti v žaludku a tažení v játrech. Řada pacientů má v biochemickém krevním testu zvýšení přímého bilirubinu a jaterních transamináz. Jedná se o přímou indikaci pro naléhavé přerušení léčby, protože je vysoká pravděpodobnost dlouhodobého vývoje toxické hepatitidy.

Tam mohou být také bolesti hlavy a závratě, doprovázené nevolností a ztrátou chuti k jídlu. Může se objevit nespavost, podrážděnost, snížená koncentrace a koncentrace. Všechny tyto jevy zmizí po vysazení drog.

Kontraindikace léčby a prevence zahrnují všechny patologické stavy ledvin a jater v akutních fázích av případě exacerbace chronických onemocnění. Nelze použít k léčbě tyreotoxikózy u dětí do 7 let, těhotných a kojících žen.

Máte-li dotazy k lékaři, zeptejte se jich prosím na konzultační stránce. Chcete-li to provést, klikněte na tlačítko:

Remantadin - návod k použití

Remantadin je léčivo patřící do skupiny antivirotik. Rimantadine je oficiální mezinárodní název, Rimantadine je registrovaná ochranná známka. Oba názvy, podle informací z instrukcí, jsou syntetické deriváty amantadinu. Remantadin byl vynalezen v roce 1963 při studiu derivátů amantadinu. V roce 1969, skupina sovětských chemiků dělala zlepšení složení, který sloužil k široké distribuci drogy.
V roce 2007 Výbor pro formulaci Ruské akademie lékařských věd popsal tento lék jako „zastaralý, s nevyzkoušenou účinností“. Studie provedené v USA v posledních 10 letech dokazují nízkou účinnost rimantadinu proti existujícím kmenům viru chřipky, protože mutace virů přispěly ke vzniku forem rezistentních na tento lék. Nicméně, rimantadin je poměrně aktivně používán jako součást preventivní a antivirové terapie díky svému spektru účinku a nízkým nákladům na léčivo.

Indikace pro přijetí

Navzdory prokázané nízké účinnosti léku proti běžným kmenům chřipky A a B se tento přípravek používá pro profylaktické a terapeutické účely blokováním syntézy proteinů nezbytných pro syntézu virových buněk a je také používán při léčbě podezřelých nebo infikovaných virem encefalitidy a jako součást herpesové terapie.

Remantadin: návod k použití

Návod k použití se mírně liší u různých typů léčiv, zejména díky zvýšenému množství účinné látky v přípravku Rimantadine. Standardní doporučení jsou založena na dávce 50 mg, což odpovídá 1 tabletě rimantadinu. Před přijetím se doporučuje konzultovat s odborníkem.
Recepce se provádí bez ohledu na jídlo. Tablety a tobolky musí být polknuty celé, bez otevření, lámání, žvýkání atd. A vypít velké množství tekutin. Je také důležité dodržovat stejné časové intervaly mezi dávkou léku během dne, což je způsobeno pomalou absorpcí účinné látky do systémového oběhu a nízkou metabolickou rychlostí a jejím odstraněním z těla. V případě porušení rovnocennosti časových intervalů jsou možné projevy vedlejších účinků nebo příznaky předávkování lékem.

Prevence proti chřipce

S preventivním účelem je lék předepisován pacientům starším 10 let bez kontraindikací. Prevence se provádí v období epidemií a pandemií v přítomnosti vysokého rizika infekce, kontaktů s nemocnými.
Dávkování: 1 tableta (50 mg) jednou denně po dobu 1 měsíce. Při vynechání přijímání pokračujte bez zvyšování dávky a dodržujte obvyklý způsob prevence.
Při preventivních opatřeních u pacientů mladších 10 let se dávka vypočítá na základě tělesné hmotnosti dítěte. Pro dodržení přesné věkové dávky u dětí od 1 do 7 se doporučují sirupy Orvirem, Algirem, tekuté formy rimantadinu, vyvinuté pro období raného dětství.
Přijetí jakékoli formy derivátů amantadinu dětmi mladšími než 1 rok je zakázáno.

Léčba chřipky

Terapie je účinná v počátečních stadiích onemocnění s počátečními příznaky onemocnění. Účinek léku na virové buňky se projevuje v případě, že od okamžiku prvních příznaků infekce na příjem neprošlo více než 18 hodin. Dávkování a frekvence léku závisí na věku pacienta.
Děti od 7 do 10 let užívají 1 tabletu (50 mg) dvakrát denně.
Pro děti ve věku od 11 do 14 let je množství recepcí - 3x denně, 1 tableta.
Pro děti starší 14 let a dospělé se doporučuje postupná terapie:

 • 1 den nástupu symptomů, 6 tablet (300 mg), jednou nebo rozdělených do 2-3 dávek, ale ne více než 300 mg za 24 hodin;
 • 2 a 3 dny onemocnění: 200 mg (4 tablety) ve dvou dávkách;
 • 4 a 5 dnů: 2 tablety jednou denně.

Průběh léčby chřipky různých typů - ne déle než 5 dnů.
Včasné podávání léku na počátku onemocnění snižuje závažnost intoxikace, snižuje dobu horečky o 1 den ve srovnání s užíváním placeba a pomáhá pacientovi rychleji se zotavit.

Klíšťová encefalitida

Remantadin je účinný při profylaktickém a terapeutickém použití proti virové encefalitidě. Pro prevenci klíšťové encefalitidy při návštěvě oblasti s vysokou pravděpodobností infekce po dobu 15 dnů užívejte 1 tabletu dvakrát denně.
S kousnutím klíštěte se dávka zvýší na 100 mg dvakrát denně, doba trvání léčby je 3-5 dní.

Kontraindikace dostávat podle instrukcí k léku

Pokyny pro léčivo zahrnují kontraindikace pro profylaxi a terapii. Existují bezpodmínečné kontraindikace a podmíněná omezení.
Mezi bezpodmínečné kontraindikace, pro které nelze rimantadin užívat, patří:

 • enzymové a metabolické poruchy: nedostatek laktázy, galaktosémie, zhoršená absorpce glukózy a galaktózy;
 • thyrotoxikóza;
 • renální selhání, selhání jater;
 • děti do 7 let;
 • gestační období (těhotenství) v důsledku teratogenního účinku aktivního léčiva na embryo a plod identifikované ve studiích na zvířatech.

Během laktace se nedoporučuje užívat tento lék, pokud je to nutné, tento typ antivirové terapie má omezit nebo zastavit dítě, které dostává mateřské mléko produkované během léčby matky.
Podmíněné kontraindikace, které berou v úvahu při předepisování léku a posouzení rizik, zahrnují:

 • alergické reakce;
 • zvýšená individuální citlivost na složky léčiva;
 • nepravidelný tep;
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • onemocnění trávicího ústrojí.

Vedlejší účinky při užívání

Remantadin je léčivo s nízkým počtem vedlejších účinků, které se vyskytují s nízkou frekvencí. Na rozdíl od amantadinu nejsou studie prakticky identifikovány dysfunkce gastrointestinálního traktu. Nicméně, instrukce k léku si všimnou možných vedlejších účinků z kurzů prevence a léčby rimantadinem. Mohou se objevit následující nežádoucí účinky: t

 • závratě, epizody zhoršené koncentrace, psychomotorická aktivita;
 • neintenzivní, nevytlačené bolesti hlavy;
 • poruchy spánku;
 • suchost ústních sliznic, nevolnost, zvracení;
 • zvýšené hladiny bilirubinu v krvi;
 • bolest břicha, nadýmání.

Alergické reakce, pokud se objeví, jsou ve většině případů omezeny na kůži, což se projevuje kopřivkou a vyrážkou kůže.
V případě nežádoucích účinků je nutné konzultovat s odborníkem, zda je vhodné pokračovat v léčbě, měnit dávkování nebo měnit léčivo / účinnou látku.
Vzhledem k pravděpodobnosti závratě jako vedlejších účinků, řízení vozidla, provádění práce, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti, atd., Se nedoporučuje během preventivních a terapeutických kurzů užívání léku.

Remantadin: účinky užívání vyšších dávek léku

Příjem antivirotika by měl být prováděn v souladu s věkem a individuálními charakteristikami pacienta v uvedených dávkách. Překročení dávky a frekvence podávání nevede ke zvýšeným antivirovým a antitoxickým účinkům, ale může způsobit negativní účinky. Nejčastěji se objevují dysfunkce orgánů gastrointestinálního traktu, epizody zhoršeného vědomí, výrazné alergické reakce.
Neexistuje žádné specifické antidotum proti rimantadinu. Terapie se provádí praním dutiny žaludku, pokud je to nutné - pozorováním v nemocnici, jmenováním symptomatických činidel.

Rimantadin v kombinaci s jinými léky

Podobně jako ostatní léky by neměl být rimantadin kombinován se současným použitím absorbentů, prostředků s adstringentním účinkem, obalujících sliznici žaludku, střevních účinků v důsledku snížení účinnosti absorpce účinné látky.
Podle návodu k použití byste měli věnovat pozornost následujícím účinkům současného užívání s určitými skupinami léků:

 • antiepileptika při současném užívání v důsledku snížení účinnosti antiepileptické léčby;
 • kyselina askorbová a chlorid amonný snižují účinek derivátů amantadinu a snižují antivirový účinek;
 • aspirin (různé názvy kyseliny acetylsalicylové a léků, ve kterých je přítomen), paracetamol a deriváty snižují účinnost tohoto léčiva o 11% v důsledku účinku na množství účinné látky vstupující do systémové cirkulace;
 • při kombinaci s hydrogenuhličitanem sodným a acetosamidem zvyšuje antivirovou aktivitu tohoto léčiva.

Rimantadine

Rimantadine: návod k použití a recenze

Latinský název: Rimantadine

Kód ATX: J05AC02

Účinná látka: rimantadin (rimantadin)

Výrobce: Irbit Chemical Pharmaceutical Plant, JSC (Rusko), Biosyntéza (Rusko), Usolye-Sibirsky HFZ, JSC (Rusko), PharmVILAR NPO (Rusko), Moskhimphampreparaty je. N. A. Semashko (Rusko), Ozon, LLC (Rusko), Evrofarm, CJSC (Rusko), Tatkhimpharmpreparaty, OAO (Rusko), Marbiofarm (Rusko)

Aktualizace popisu a fotografie: 11/23/2018

Ceny v lékárnách: od 29 rublů.

Rimantadine je antivirotikum.

Forma uvolnění a složení

Forma dávkování - tablety: kulaté, bílé nebo téměř bílé barvy, s fasetou, mohou být rizika (10, 20 nebo 30 ks. V blistrech, v krabičce po 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 nebo 10 balení, 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 nebo 100 kusů v plastových nádobkách, v kartonovém svazku 1 plechovky, balení pro nemocnice - v kartonové krabici po 200, 400, 500, 600, 800, 1000 blistrů).

Složky 1 tableta:

 • účinná látka: hydrochlorid rimantadinu - 50 mg;
 • pomocné látky (mohou se mírně lišit od různých výrobců): stearát vápenatý, monohydrát laktózy, mastek, bramborový škrob.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Rimantadin je antivirotikum odvozené od adamantanu. Účinné u různých kmenů viru chřipky A (zejména A2).

Vzhledem ke struktuře polymeru rimantadin cirkuluje v těle po dlouhou dobu, takže léčivo se používá nejen pro léčbu, ale také pro prevenci chřipky.

Rimantadin inhibuje počáteční stadium specifické reprodukce viru (po jeho proniknutí do buňky a před počáteční transkripcí RNA).

Rimantadin je slabá báze. Jeho působení je způsobeno schopností zvýšit pH endosomů, které mají po vstupu do buňky vakuolovou membránu a obklopují virové částice. Tudíž substance léku zabraňuje okyselení v těchto vakuolách, které blokují fúzi virového obalu s endosomální membránou a v důsledku toho přerušují transkripci virového genomu, tj. Zabraňují přenosu virového genetického materiálu do cytoplazmy buňky.

Při užívání rimantadinu v denní dávce 200 mg po dobu 2-3 dnů před a do 6-7 dnů po vývoji klinických příznaků chřipky A se incidence, závažnost symptomů a stupeň sérologických reakcí snižuje. Určitý terapeutický účinek léku je možný, pokud je užíván v následujících 18 hodinách po prvních známkách chřipky.

Farmakokinetika

Po perorálním podání se rimantadin pomalu, ale téměř úplně vstřebává ve střevě. S plazmatickými proteiny je spojeno přibližně 40%. Distribuční objem u dospělých je 17–25 l / kg, u dětí 289 l / kg.

V nazální sekreci je koncentrace léku o 50% vyšší než v krevní plazmě. Maximální plazmatické koncentrace: 181 ng / ml - při denní dávce 100 mg, 416 ng / ml - při denní dávce 200 mg.

Expozice metabolismu v játrech. Vylučuje se ledvinami převážně ve formě metabolitů (75–85%), částečně v nezměněné formě (15%). Eliminační poločas je 24–36 hodin, ale u pacientů se současným chronickým selháním ledvin se zdvojnásobuje.

Při selhání ledvin au starších pacientů je možná kumulace rimantadinu v toxických koncentracích, pokud dávka není upravena úměrně snížení clearance kreatininu.

Indikace pro použití

Podle instrukcí se rimantadin používá k včasné léčbě a prevenci chřipky A u dětí ve věku od 7 let a dospělých.

Profylaktické podávání se doporučuje po kontaktu s nemocnou osobou (doporučeno po dobu nejméně 10 dnů), v případě šíření infekce v uzavřených skupinách a také v případě vysokého rizika morbidity během epidemie chřipky.

Kontraindikace

 • akutní a chronické onemocnění ledvin;
 • akutní onemocnění jater;
 • thyrotoxikóza;
 • glukózo-galaktózová malabsorpce, laktázová deficience, intolerance laktózy;
 • děti do 7 let;
 • období těhotenství a kojení;
 • přítomnost přecitlivělosti na kteroukoli složku léčiva.

S opatrností by měl být antivirotik používán při onemocněních gastrointestinálního traktu, selhání jater, hypertenzi, cerebrální ateroskleróze, epilepsii (v anamnéze, včetně), stejně jako ve stáří.

Návod k použití Rimantadina: metoda a dávkování

Tablety Rimantadinu se užívají perorálně, po jídle, s vodou.

Doporučené režimy profylaktického dávkování:

 • dospělí: 50 mg jednou denně po dobu až 30 dnů;
 • děti od 7 let: 50 mg jednou denně, do 15 dnů.

Doba přijetí je určena epidemiologickou situací.

S chřipkou byste měli začít užívat Rimantadine během prvních 24–48 hodin po objevení prvních příznaků onemocnění.

Režim léku pro dospělé a mladistvé ve věku od 14 let:

 • 1. den - 100 mg 3x denně nebo 300 mg jednou;
 • 2. den - 100 mg 2x denně;
 • 3. den - 100 mg 2x denně;
 • 4. den - 100 mg 1 krát denně;
 • 5. den - 100 mg 1 krát denně.

Pro léčbu dětí od 7 let jsou dávky určeny v závislosti na věku:

 • 7–10 let - 50 mg dvakrát denně;
 • 10–14 let - 50 mg 3krát denně.

Délka léčby je také 5 dnů.

Starší pacienti a pacienti se současnou chronickou renální / jaterní insuficiencí, stejně jako pacienti s epilepsií, dostávají 100 mg jednou denně na léčbu chřipky rimantadinu.

Vedlejší účinky

 • dýchací systém: dušnost, kašel, bronchospasmus;
 • nervová soustava: poruchy pohybu, únava, bolest hlavy, nespavost, porucha koncentrace, zmatenost, depresivní nálada, podrážděnost, hyperkinéza, ospalost, halucinace, závratě, třes, euforie, křeče;
 • z gastrointestinálního traktu: suchost ústní sliznice, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, průjem, bolest břicha, zvracení, dyspepsie;
 • na straně kardiovaskulárního systému: ztráta vědomí, cerebrovaskulární příhoda, arteriální hypertenze, srdeční blok (porucha srdečního rytmu), tachykardie, srdeční tep, srdeční selhání;
 • na straně smyslů: ztráta nebo změna vůně, tinnitus;
 • jiné: únava, vyrážka.

Předávkování

Symptomy: arytmie, halucinace, agitace. Rovněž je možná suchá kůže, bolest očí, slzení očí, zánět ústní sliznice, pocení, zácpa, zvýšené močení, horečka.

Prvním měřítkem předávkování je výplach žaludku. Další symptomatická léčba, včetně udržení vitálních tělesných funkcí. V případě vzniku negativních symptomů nervového systému je indikováno intravenózní podání fyzostigminu (1,2 mg pro dospělé a 0,5 mg pro děti), v případě potřeby je léčivo podáváno opakovaně (ne více než 2 mg / h). Částečně odstraňte rimantadin hemodialýzou.

Zvláštní pokyny

Lék by měl být užíván k prevenci chřipky po kontaktu s nemocným členem rodiny. Je však méně účinný pro profylaktické použití v rodině, kde lidé s chřipkou užívali rimantadin pro profylaktické účely, což je pravděpodobně způsobeno přenosem virů rezistentních na jeho působení.

S virem chřipky B má rimantadin antitoxickou aktivitu.

Během období antivirové léčby může dojít k exacerbaci existujících chronických onemocnění. Starší lidé s arteriální hypertenzí zvyšují pravděpodobnost hemoragické mrtvice. Pacienti s anamnézou epilepsie a antikonvulzivní léčby mají zvýšené riziko konvulzivního záchvatu. V takových případech se Rimantadin podává v denní dávce 100 mg současně s antikonvulzivní léčbou.

Je třeba zvážit pravděpodobnost vzniku virů rezistentních na léky.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a složité mechanismy

Vzhledem k riziku nežádoucích účinků centrálního nervového systému po celou dobu užívání léku je třeba dbát zvýšené opatrnosti při provádění potenciálně nebezpečných typů prací, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost reakce (včetně řízení vozidel).

Použití v průběhu březosti a laktace

Tablety Rimantadinu jsou kontraindikovány po celou dobu těhotenství a laktace.

Použití v dětství

Tato léková forma není určena pro léčbu dětí mladších 7 let.

V případě poruchy funkce ledvin

Přítomnost akutního a chronického onemocnění ledvin je kontraindikací pro použití přípravku Rimantadine.

Při renální insuficienci je dávka snížena úměrně úrovni clearance kreatininu.

S abnormální funkcí jater

V případě akutních onemocnění jater je účel drogy zakázán. Při selhání jater by se přípravek měl používat opatrně.

Použití ve stáří

Starší pacienti by měli být během léčby pod pečlivým lékařským dohledem. Je nutné snížení dávky.

Interakce s léky

Rimantadin snižuje účinek antiepileptik.

Vliv jiných léčiv na účinek rimantadinu: t

 • adsorbenty, povlaky a pojiva snižují vstřebatelnost;
 • Cimetidin snižuje clearance o 18%;
 • kyselina acetylsalicylová a paracetamol snižují maximální koncentraci (o 10 a 11%);
 • činidla pro okyselení moči (včetně chloridu amonného, ​​hydrogenuhličitanu sodného, ​​diakarbu, acetazolamidu, kyseliny askorbové), zvyšují vylučování ledvin a v důsledku toho snižují účinek.

Analogy

Analogy Rimantadinu jsou: Orvirem, Remantadin, Rimantadine Avexima, Rimantadine Actitab.

Podmínky skladování

Skladujte v suchu, chráněn před světlem, mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C.

Skladovatelnost - 3 nebo 5 let (v závislosti na výrobci).

Obchodní podmínky lékárny

Prodává se bez lékařského předpisu.

Recenze Rimantadine

Podle recenzí je Rimantadine antivirotikum, které je účinné jak při léčbě chřipky v raném stádiu, tak při její prevenci po kontaktu s pacientem nebo po pobytu v uzavřeném kolektivu, kde je chřipka.

Mezi další výhody patří nízká cena léku a jeho dobrá snášenlivost. Vedlejší účinky, podle hodnocení pacientů, jsou vzácné a obvykle v případě individuální intolerance.

Cena Rimantadine v lékárnách

Přibližná cena Rimantadinu pro balení 20 tablet je 29–54 rublů.

Rimantadine: ceny v internetových lékárnách

Karta Rimantadine 50 mg № 20

Tablety Rimantadine 50 mg 20 ks.

Karta Rimantadine. 50 mg n20

Karta Rimantadine. 50 mg n20

Rimantadine 50 mg № 20 tabl

Karta Rimantadine. 50 mg n20

Rimantadine Aveksim tablety 50 mg 20 ks.

Karta avantima Rimantadine. 50 mg n20

Karta Rimantadine. 50 mg n20

Rimantadine farmvilar 50 mg № 20 tabl

Tablety Rimantadine Actitab 50 mg 20 ks.

Karta Rimantadine actitab. 50 mg n20

Rimantadine actitab 50 mg № 20 tabl

Rimantadine děti plodiny 2 mg / 2 ml 100 ml

Vzdělání: Rostov State Medical University, speciality "General Medicine".

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Naše ledviny jsou schopny vyčistit tři litry krve během jedné minuty.

Američtí vědci provedli experimenty na myších a dospěli k závěru, že šťáva melounu zabraňuje rozvoji vaskulární aterosklerózy. Jedna skupina myší pila prostou vodu a druhá melounová šťáva. V důsledku toho byly cévy druhé skupiny prosté cholesterolových plaků.

Abychom řekli i nejkratší a nejjednodušší slova, použijeme 72 svalů.

Lidská krev „prochází“ nádobami pod obrovským tlakem a v rozporu s jejich integritou je schopna střílet na vzdálenost až 10 metrů.

Většina žen je schopna získat větší potěšení z uvažování o jejich krásném těle v zrcadle než ze sexu. Takže ženy se snaží o harmonii.

Ve snaze vytáhnout pacienta ven, lékaři často jdou příliš daleko. Například, jistý Charles Jensen v období 1954 - 1994. přežil více než 900 operací na odstranění neoplasmu.

Lidé, kteří jsou zvyklí na snídani pravidelně, jsou mnohem méně pravděpodobně obézní.

Zubaři se objevili poměrně nedávno. V 19. století byla za odtržení zubů zodpovědný obyčejný holič.

Během operace náš mozek vynakládá energii odpovídající 10 W žárovce. Takže obraz žárovky nad hlavou v okamžiku vzniku zajímavé myšlenky není tak daleko od pravdy.

Hmotnost lidského mozku je asi 2% celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebuje asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost činí lidský mozek extrémně citlivým na poškození způsobené nedostatkem kyslíku.

Mnoho léků původně prodávaných jako drogy. Heroin, například, byl původně prodáván jako lék na dětský kašel. Lékaři doporučili kokain jako anestézii a jako prostředek ke zvýšení odolnosti.

Osoba užívající antidepresiva bude ve většině případů opět trpět depresí. Pokud se člověk vyrovnal s depresí svou vlastní silou, má každou šanci zapomenout na tento stav navždy.

Když milují polibky, každý z nich ztratí 6,4 kalorií za minutu, ale zároveň si vymění téměř 300 druhů různých bakterií.

Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.

První vibrátor byl vynalezen v 19. století. Pracoval na parním stroji a byl určen k léčbě ženské hysterie.

Významná část populace má dlouhodobě problémy se zrakem. Situaci ještě zhoršuje rozvoj technického pokroku, zlepšování počítačů.

Tablety rimantadinu z toho a jejich použití

"Rimantadine" pilulky - z toho, co pomáhají? Léčivo účinně odolává virové infekci, zatímco má menší toxicitu než její protějšky. Tablety "rimantadine" návod k použití k prevenci a léčbě chřipky, jakož i encefalitidy způsobené kousnutím klíštěte.

Forma uvolnění a složení

Vedený lék ve formě pilulek a kapslí. Bílé tablety se prodávají v blistrech po 10 kusech. Tobolky jsou potaženy želatinovým obalem obsahujícím oranžový prášek.

Rimantadin hydrochlorid je aktivním prvkem tablet rimantadinu, z nichž pomáhají s chřipkou. Jeho obsah ve formě tablet je 50 mg. Tobolky obsahují 100 mg účinné látky. Lepší asimilace pomoci s léčivem: kyselina stearová, želatina, bramborový škrob, monohydrát laktózy, oxid titaničitý.

Farmakologické vlastnosti

Léčivo "rimantadine" je antivirotikum izolované z adamantanu. Působení léků je založeno na zpomalení specifické reprodukce buňky poté, co do ní virus vstoupil.

"Remantadin" - pilulky, ze kterých se účinně vyrovnávají s nemocemi, jsou aktivní proti chřipkovým virům skupiny A a klíšťové encefalitidě způsobené hmyzem na jaře av létě, žijícím v Evropě a Rusku. Účinnost finančních prostředků v důsledku reprodukce viru v počáteční fázi infekce.

Droga "rimantadine": z toho, co pomáhá

Indikace pro použití zahrnují následující onemocnění a stavy:

 • Upozornění na klíšťovou encefalitidu virového původu.
 • Chřipková terapie A.
 • Snížení intoxikace těla během onemocnění chřipkové skupiny B.
 • Prevence chřipky A během distribuce hmoty.

  Remantadin lékařství: návod k použití

  Tablety nebo tobolky přípravku Remantadine se požívají po jídle. Léky musí pít dostatek vody. Lék vykazuje vysokou účinnost léčby v počátečních stadiích onemocnění. Pro zahájení příjmu je nezbytné v prvních 2 dnech patologie.

  Léčebný režim je určen odborníkem v závislosti na klinickém obrazu onemocnění. Dospělí pacienti obvykle vykazují denní příjem léku v následujících množstvích:

 • 1 den - 03 g;
 • 2-3 dny - 02 g;
 • 4-5 dnů - 01 g.

  Denní množství léku by mělo být užíváno 2-3 krát. Množství léku pro děti by nemělo překročit 0,15 g denně. Jako preventivní opatření jsou epidemie chřipky předepsány 50 mg denně. Aby se zabránilo infekci tablety encefalitidy "Remantadin" by měly být užívány 2x denně, 50 mg.

  Tablety je nutné pít ve stejný den po kousnutí klíštěte.

  Nesprávná léčba může vyvolat vývoj rezistence na léčivou látku. Lék se může stát neužitečným pro léčbu onemocnění, a to, že onemocnění začne postupovat.

  Kontraindikace

  Návod k použití "rimantadinu" zakazuje použití:

 • akutní a chronické onemocnění ledvin;
 • thyrotoxikóza;
 • exacerbace onemocnění jater;
 • těhotenství;
 • období laktace;
 • individuální odmítnutí účinné látky;
 • děti do 7 let.

  Vedlejší účinky

  Recenze ukazují, že lék "rimantadin" může způsobit negativní reakce těla. Nicméně, nebojte se o to, vedlejší účinky jsou vzácně pozorovány a nejčastěji je výsledkem nesprávné léčby. Tyto jevy zahrnují:

 • bolesti hlavy;
 • symptomy dyspepsie;
 • závratě;
 • podrážděnost;
 • sucho v ústech;
 • zvýšení bilirubinu v krvi;
 • nadýmání;
 • snížená pozornost;
 • ospalost nebo nespavost;
 • zvracení nebo nevolnost;
 • bolest břicha;
 • nervozita;
 • kožní alergie.

  Zvláštní podmínky

  Pozornost při užívání léčiva "Remantadin" je nezbytná pro identifikaci pacientů s diagnózami: epilepsií, vaskulární aterosklerózou, při vysokém tlaku. Léčba může vyvolat zhoršení chronických patologií. U pacientů v důchodovém věku trpících hypertenzí se zvyšuje riziko hemoragické mrtvice.

  Ve výše uvedených případech byste neměli užívat více než 01 g léčiva denně. Lék může být použit k omezení intoxikace těla s těly chřipky Art. Používá se také k prevenci infekce virem, když přichází do styku s pacienty nebo pobývá na místech navštěvovaných lidmi.

  Lékové interakce

  Návod k použití léku "Rimantadine" znamená, že tento přípravek snižuje výsledek použití antiepileptik, stejně jako účinnost kofeinu. Trvání účinku tablet přispívá k léku "Zimetidin", který zpomaluje jeho vylučování.

  Snížení účinnosti léku "rimantadin" může okyselit moč léků a látek, například "kyselina askorbová". Navíc léky, jako je aspirin, paracetamol a jejich analogy, jsou schopny snížit účinnost léčby. Znamená alkalizaci moči, například jedlá soda (hydrogenuhličitan sodný), což vede ke zvýšenému působení.

  Analogy

  "Remantadin" může být nahrazen následujícími analogy: "Remantadin", "Remavir", "Poliryom", "Orvirem", "Flumadin".

  Názory pacientů

  Jednotlivci, kteří užívali tablety Remantadinu, poskytují pozitivní zpětnou vazbu o jejich účincích. Zvláště zdůraznila účinnou ochranu léku proti viru chřipky, když je ve stejné místnosti s pacienty a místy, kde je vysoké riziko infekce.

  vedlejší účinky jsou prakticky nepřítomné. Lékaři potvrzují bezpečnost léku, jeho dobrou snášenlivost. Vedlejší účinky jsou možné při individuálním sklonu pacientů a nesprávné léčbě.