Proč se ve večerních hodinách třese?

Proč se ve večerních hodinách třese?

Znobit může být například z náhlé náhlé změny teploty, například venku je horký a v místnosti je chladný a naopak. Chill se vyskytne jestliže osoba je velmi nervózní, něco velmi ustaraný. Možná se jedná o první známky chřipky, nachlazení nebo ARVI nebo poškození funkce v těle. Je-li zimnice nejdou pryč na několik dní, stojí za to navštívit lékaře, projít nezbytnými testy a podstoupit vyšetření.

Pokud se ve večerních hodinách třese, může to znamenat přítomnost zánětlivých procesů v těle, když orgán trpí. Například průdušky s bronchitidou. V tomto případě bude zimnice doprovázena kašlem nebo kašlem, dušností. Pokud zánět musí být v jiných vnitřních orgánech, je doprovázen bolestí v tomto orgánu (na hrudi s patologií orgánů hrudní dutiny, v břiše s patologií orgánů břicha) as poruchou funkce postiženého orgánu.

Obecně platí, že ve večerních hodinách teplota v případě infekčních nemocí inklinuje ke zvýšení. Proto, zimnice může být také ve večerních hodinách, pokud je infekční-zánětlivý proces.

Povinná konzultace s lékařem nebo infekčními chorobami. Předepíše obecnou analýzu krve a moči, aby se zjistila přítomnost zánětlivých procesů v těle, v ledvinách. Pokud je hemoglobin snížen, mohou být také zimnice a pocit chladu.

Fluorografie je zařazena do povinného screeningu jednou ročně a pro detekci tuberkulózy.

Máte-li ve večerních hodinách zimnice, měli byste si pamatovat, kde by mohli „chladit“, zamrznout nebo přehřát, po čemž mohou být zimnice.

Nesprávná strava a hubnutí jsou také zdraví škodlivé a tito lidé někdy zmrazí.

Stává se, že z přehřátí na slunci. I já se chvěje na moři. Odpoledne se přehřívá, ve večerních hodinách se i chlad zima. Stává se také z anémie. Také z nervů se může třást, nebo z nemocí, při nichž se těžká slabost, jako je tuberkulóza, můj přítel nemohl zahřát, dokud jsem nenašel tuberkulózu. Doufám, že se to na vás nevztahuje!)

V takových záležitostech je lepší se hádat, ale okamžitě kontaktovat specialistu. Chlazení může být prvním příznakem abnormalit ve vnitřních procesech těla. Žena je lepší kontaktovat gynekologa. Chill, mírná teplota může mluvit o zánětlivých procesech vnitřních orgánů.

Zkontrolujte a štítné žlázy.

Jak to zní podivně, tlak hraje důležitou roli

Ve večerních hodinách teplota klesá a ovlivňuje lidi jinak.

V některých případech se například tlak může zvýšit a to ovlivňuje lidský stav.

A to je přesně to, co může způsobit zimnici - člověk prostě není dobrý

To může být, že osoba je thermophilic a jakákoliv teplotní kapka způsobí mu zimnice.

A stále souhlasím - může to být z nervů. Nervový den, který má večer chlad

Pokud se ve večerních hodinách neustále třásnete, hovoří o zdravotních problémech. A existuje mnoho důvodů. Chtěl bych nejprve poradit s praktickým lékařem. Myslím, že napíše doporučení pro kompletní krevní obraz s definicí hladiny leukocytů a hladiny hemoglobinu - anémie dává večer chlad. A index leukocytů vypráví o možném zánětlivém procesu v těle. Je nutné podstoupit fluorografii - je nutné vyloučit tuberkulózu, která může způsobit slabost a zimnici. Možná, že terapeut odkáže pacienta na endokrinologa - zkontroluje štítnou žlázu, hladinu některých jeho hormonů. Chill může také dát ženský genitální oblast jestliže tam je nějaký druh pobuřující nebo jiný bolestivý proces.

Existuje mnoho důvodů, proč cítíte zimu ve večerních hodinách. Za prvé, může to být začátek nějakého zánětlivého onemocnění v těle. V těhotenství, anémii nebo hormonální nerovnováze mohou být také zimnice.

Pokud chlad přijde jen večer, znamená to, že vaše tělo hodně vyčerpáte za den. Tímto způsobem projevíte únavu a vyčerpání. Snažte se dobře spát, přestávky během dne a normálně jíst.

A také si dopřejte kontrastní sprchu ráno, sport / jógu několikrát týdně a jíst ovoce.

Kromě důvodů, které již uvedli jiní autoři, pro které je večerní chlad, mohu přidat ještě pár dalších.

Velmi často se ve večerních hodinách chvějí, jsou-li poruchy oběhu, a mohou se objevit v důsledku nedostatku pohybu a převážně sedavého životního stylu.

Pokud je místnost neustále běží klimatizace, osoba může také začít zimnice. Zvláště silná je pravděpodobnost jejího výskytu v chladném období, stejně jako ve večerních hodinách - když tělo nemá sluneční světlo a teplo.

Doporučení podle mého názoru: zkontrolujte stav plavidel (zejména žil), pohybujte se více a jako ohřívač nakupujte pouze takové boty vyrobené z přírodní ovčí vlny.

Můj přítel to měl, šla k doktorovi, zjistili, že je chudokrevnost, zdá se, nebo něco nestačilo v krvi, dali nám něco k pití a propíchnutí a všechno zmizelo. A tak to může být začátek jakéhokoliv zánětlivého onemocnění, zpočátku není teplota a pak se to může stát.

Možná z přepracování. Není neobvyklé, že únava se projeví příznaky zimy. Stává se mi to.

Noční zimnice: hlavní příčiny a účinná léčba

Když má dospělý nebo dítě noční chlad bez horečky, příčiny mohou být velmi odlišné. Velmi často je podobný symptom spojen s počátečním infekčním procesem, například respiračními virovými infekcemi. V jiných případech však příčiny tohoto stavu nejsou tak zjevné. Když má muž nebo žena noční nebo dvoudenní chlazení, doporučuje se navštívit svého lékaře. Provedení diagnostického vyšetření určí příčinu nepříjemného symptomu a předepíše účinnou léčbu.

Chlazení není nemoc, ale pouze symptom

Obecné informace

Noční zimnice může být doprovázena horečkou a může být jediným klinickým projevem. Při současné horečce se pacient třese a zvyšuje pocení. Tyto reakce těla jsou zaměřeny na snížení teploty, která ho chrání před přehřátím. Tato situace je pozorována u různých infekčních procesů ve vnitřních orgánech, nejčastěji v dýchacích cestách.

Pokud chlad v noci není doprovázen horečkou, pak to může znamenat vývoj závažných onemocnění endokrinního, kardiovaskulárního nebo nervového systému. Je důležité, aby každý člověk pochopil, že chvění je pouze klinickým příznakem, který může být spojen s velkým počtem onemocnění.

Proč se v noci vyskytuje chlad?

Existuje několik hlavních důvodů, proč se člověk začne třást. Podobný symptom je nejčastěji spojován s reakcí imunitního systému na infekční lézi orgánů dýchacího systému (ARVI, chřipka atd.). Ve většině případů se jedná o noční otřes a pot, které jsou prvními příznaky infekce. U některých dětí a dospělých se klinické projevy odehrávají ráno bez vzniku onemocnění. V některých případech se však stále vyvíjejí akutní respirační virové infekce, pneumonie nebo jiné patologické stavy plic, doprovázené výskytem kašle, rýmy apod.

Chlazení je přirozenou reakcí na virus.

Chvění, pocení a změny teploty jsou příznaky nemoci, nikoli samostatného onemocnění, které je důležité zvážit při diagnostice a předepisování léčby.

Druhou nejčastější příčinou je obvyklá hypotermie, která způsobuje nerozlišené smrštění svalových vláken za vzniku dodatečného tepla. V tomto případě by se měl člověk obléknout a přikrýt se dvěma přikrývkami, které předtím vypil šálek horkého čaje. Chlazení a nadměrné pocení se mohou vyskytovat v různých stresových situacích, strachu atd.

Nemoci endokrinního systému (poškození štítné žlázy atd.) Vedou k vzniku silného třesu u lidí jakéhokoliv věku, včetně dětí. Velmi jasně se podobná situace projevuje ve výskytu noční zimnice bez horečky u žen v menopauze.

Vlastnosti u žen

Noční zimnice u žen je spojena se změnami hormonálních hladin. Často se vyskytuje u žen s menopauzou a během těhotenství. Tyto fyziologické stavy jsou charakterizovány změnami hladiny estrogenů, důležitého ženského pohlavního hormonu, který reguluje proces termoregulace v těle. Tento stav vede k dysfunkci v hypotalamu a nedostatečnému cévnímu tónu, který je doprovázen třesem a zvýšeným pocením.

Změny hormonálních hladin u žen během menopauzy jsou nejčastější příčinou nepříjemných příznaků v noci.

Někdy po přílivu ženy prožívají zimnici.

Lékaři a gynekologové také říkají, že takové stížnosti se mohou vyskytnout u žen během menstruace, charakterizované změnami hormonálního pozadí.

Diagnostické metody

Popsané symptomy nejsou samostatným onemocněním, ale pouze projevem jakýchkoliv patologických stavů. V tomto ohledu, když se objeví noční chvění a horečka, měli byste vždy vyhledat odbornou lékařskou pomoc od zdravotnického zařízení. V žádném případě by se neměly zabývat pokusy o samoléčbu. To může vést k progresi základního onemocnění a výskytu jeho komplikací.

Diagnostický algoritmus je následující:

 • praktický lékař shromažďuje všechny stížnosti pacienta, jakož i historii života a nemoci;
 • provádí se celkové klinické vyšetření pacienta, přičemž je velmi důležité vyhodnotit orgány endokrinního systému, především štítné žlázy;
 • Kompletní vyšetření krve a moči vám umožní identifikovat obecné odchylky ve zdraví a rychle potvrdit nebo odstranit zánětlivá onemocnění;
 • v případě potřeby může terapeut předepsat konzultace s jinými lékaři, jako je plicní lékař, endokrinolog, gynekolog, atd. Data pro specialisty provádějí hlouběji vyšetření pomocí moderních laboratorních a instrumentálních metod.

Chápání příčiny zimnice v noci pomůže lékaři

Provádění kompetentního průzkumu vám umožní zjistit příčiny noční zimnice u dětí a dospělých. Přesná diagnóza je nezbytná pro určení účinné, bezpečné léčby pro konkrétního pacienta.

Léčebné přístupy

Předepsaná léčba je určena okamžitou příčinou vzniku příznaků. Pokud má pacient infekční onemocnění bakteriálního původu, musí terapie nutně zahrnovat antibakteriální látky (Amoxicilin, Azithromycin atd.), Jakož i antipyretická léčiva (Paracetamol), která mohou snížit teplotu a vyrovnat se s třesem svalů. Pokud je však onemocnění spojeno s viry, léčba má posilující charakter a zahrnuje odpočinek na lůžku a pití velkého množství tekutin.

Výběr léků je úkolem ošetřujícího lékaře, který je schopen provést patřičné vyšetření pacienta a vyhodnotit jeho indikace a kontraindikace.

Intoxikace těla, která je také schopna způsobit zimnici, vyžaduje zcela odlišný přístup. K jeho odstranění jsou předepisována různá diuretika (dichlorthiazid, torasemid), stejně jako střevní enterosorbenty (Enterosgel, Polysorb atd.). V případě, že pacient má emocionální přepětí, sedativní přípravky na rostlinném základě, stejně jako návštěva psychoterapeuta, vykazují dobrý léčivý účinek.

U onemocnění endokrinního systému lékař předepisuje léčbu pomocí různých skupin léků, což vám umožní obnovit rovnováhu hlavních hormonů v těle. Někteří pacienti mohou vedle medikace vykazovat fyzioterapeutické postupy ve formě elektroforézy, elektrospánku atd.

Chlazení - častý předzvěst infekčních onemocnění

Výskyt noční horečky u dospělých a dětí může znamenat vývoj infekčního onemocnění nebo jiných onemocnění, včetně závažnějších onemocnění. Pokud se třes, horečka přetrvává ráno nebo jsou dvě noci v řadě, pak je nutná návštěva u lékaře. Lékař provede klinické vyšetření, předepíše další metody vyšetření a bude schopen zvolit účinnou léčbu. V opačném případě, pokud se osoba nebo rodiče dítěte rozhodnou pro léčbu samostatně, základní nemoc je schopna rychle postupovat, což způsobuje vážné poškození vnitřních orgánů a vede k nežádoucím následkům.

Proč se ve večerních hodinách třese?

Co se děje v těle? Proč se ve večerních hodinách vyskytují zimnice, i když pro to neexistují žádné zjevné důvody?

Stává se, že z přehřátí na slunci. I já se chvěje na moři. Odpoledne se přehřívá, ve večerních hodinách se i chlad zima. Stává se také z anémie. Také z nervů se může třást, nebo z nemocí, při nichž se těžká slabost, jako je tuberkulóza, můj přítel nemohl zahřát, dokud jsem nenašel tuberkulózu. Doufám, že se to na vás nevztahuje!)

Pokud se ve večerních hodinách třese, může to znamenat přítomnost zánětlivých procesů v těle, když orgán trpí. Například průdušky s bronchitidou. V tomto případě bude zimnice doprovázena kašlem nebo kašlem, dušností. Pokud zánět musí být v jiných vnitřních orgánech, je doprovázen bolestí v tomto orgánu (na hrudi s patologií orgánů hrudní dutiny, v břiše s patologií orgánů břicha) as poruchou funkce postiženého orgánu.

Obecně platí, že ve večerních hodinách teplota v případě infekčních nemocí inklinuje ke zvýšení. Proto, zimnice může být také ve večerních hodinách, pokud je infekční-zánětlivý proces.

Povinná konzultace s lékařem nebo infekčními chorobami. Předepíše obecnou analýzu krve a moči, aby se zjistila přítomnost zánětlivých procesů v těle, v ledvinách. Pokud je hemoglobin snížen, mohou být také zimnice a pocit chladu.

Fluorografie je zařazena do povinného screeningu jednou ročně a pro detekci tuberkulózy.

Pokud se ve večerních hodinách vyskytnou zimnice, měli byste si pamatovat, kde by mohli „chladit“, zamrznout nebo přehřát, po čemž by mohly být zimnice.

Nesprávná strava a hubnutí jsou také zdraví škodlivé a tito lidé někdy zmrazí.

Chill bez horečky: příčina indispozice. Chlazení bez horečky: příčiny a metody léčby

Chill je stav člověka, ve kterém se cítí dobře, chladný a chladný. Tyto příznaky se vyvíjejí v důsledku ostrých křečí malých cév bezprostředně pod kůží. Chlazení není nemoc - je to pouze reakce těla na náhlé změny teploty a metabolické poruchy. Zvažte hlavní příčiny zimnice bez teploty a stavu, pro který je třeba se poradit s lékařem.

Chlazení bez horečky: hlavní příčiny

Nejčastěji se zimnice bez horečky vyvíjí z následujících důvodů:

1. Těžká podchlazení. Současně se zužuje krevní cévy a krevní oběh se zpomaluje. To vede k metabolické poruše. V tomto stavu se mohou vyskytnout zimnice a zimnice. Odstranění je snadné - stačí vypít šálek horkého čaje a udržet v teple.

2. Studená a SARS. V takových podmínkách se teplota nemůže vždy zvyšovat. Chlad je přirozená (reakce) reakce na virus, který tak chrání osobu a signalizuje nemoc.

V případě nevolnosti a zimnice se doporučuje vařit nohy a pít čaj s medem nebo malinovým džemem, který má antipyretický a oteplovací účinek.

3. Infekční léze na těle. Kromě zimnice může člověk zažít nevolnost, ztrátu síly a bledost. Před léčbou je v tomto případě nutné zjistit příčinu onemocnění.

4. Silný emocionální stres nebo stres. Ve stejné době, osoba nebude zvyšovat tělesnou teplotu, ale on bude doslova cítit "nemocný". To je vysvětleno tím, že tělo tak reaguje na podráždění ve formě stresu, protože nervový systém je přímo spojen se všemi ostatními „mechanismy“ v těle.

5. Alergická reakce. Nejčastěji se zimnice v takovém stavu vyskytuje v osobě poté, co spotřeboval alergenový produkt. Může to být med, ořechy, jahody atd.

Příznaky alergie jsou obvykle migréna, vyrážka na těle, zhoršení dýchání a slabost.

6. Vegetativní cévní dystonie. Lidé, kteří trpí touto chorobou téměř vždy mají velmi chladné nohy a ruce. Je pro ně těžké se zahřát, protože jejich nádoby jsou ve špatném tónu.

Chcete-li normalizovat práci těchto cév, měli byste začít ztvrdnout a posílit imunitní systém.

7. Poruchy krevního tlaku. Obvykle se chill vyvine s prudkým poklesem nebo zvýšením tlaku. Kromě toho, pokud je člověk diagnostikován s hypertenzí, pak se bude cítit tento příznak pravidelně, protože skoky v tlaku bude poměrně časté.

V tomto stavu je velmi důležité sledovat indikátory tlaku po celou dobu, protože bez léčby může hypertenze snadno způsobit mrtvici.

8. Endokrinní poruchy mohou také způsobit zimnici bez horečky. To je vysvětleno tím, že v případě onemocnění štítné žlázy u lidí je narušen obecný termostatický proces. To znamená, že žláza přestává produkovat požadovaný hormon, který se přímo podílí na udržování tepla.

Nejčastěji je tento stav pozorován u lidí s diabetem. V tomto případě mají velmi špatný oběh. Postižená cévy se postupně ztenčují a dochází k narušení krevního oběhu. To vede k prudkému zhoršení termoregulace.

Chcete-li se zbavit zimnice s diabetes mellitus nebo jiných onemocnění štítné žlázy, v první řadě je nutné léčit jeho příčiny (onemocnění, které vyvolalo indispozici).

9. Climax. V takovém období mohou mít ženy také zimnici. Rozvíjí se v důsledku nedostatku hormonů a obecné "restrukturalizace" těla. V tomto případě může žena také cítit návaly horka.

Nejlepší léčba v tomto stavu je hormonální terapie. Přiřazení musí nutně odborník. Bez lékařského předpisu tyto léky nelze užívat.

10. Menstruace. Faktem je, že některé ženy v takovém období zvláště akutně pociťují změny v těle. Mohou však trpět nejen zimnicí, ale také akutní bolestí břicha, nevolností, únavou a bolestmi hlavy. Všechny tyto příznaky jsou obvykle pozorovány pouze v prvních dnech menstruace.

Noční zimnice bez horečky: příčiny

Chill, který se projevuje v noci, má svá specifika. Obvykle označuje vývoj těchto stavů:

1. Diabetes.

2. Hyperhidróza (těžké pocení). V tomto případě jsou zimnice obvyklé reakce těla na chlad kvůli skutečnosti, že člověk bude ležet v noci na chladných a mokrých listech.

3. Hemoroidy nebo spíše její komplikace. Horečka pak reaguje na nedostatečnou léčbu rektálního onemocnění.

4. Deprese a nervové přetížení. V tomto případě, i ve snu, bude člověk velmi znepokojen. To se může projevit v jeho zdraví nejen zimnicí, ale i migrénami, neurózami a poruchami v gastrointestinálním traktu. Z tohoto důvodu je v tomto stavu žádoucí okamžitě kontaktovat neurologa.

Chlazení bez horečky: příčiny a léčba

Nejúčinnější metody léčby zimnice jsou:

1. Pokud se tento příznak vyvine po podchlazení, pak si můžete vzít teplou koupel s éterickými oleji.

2. Pokud se chill vyvinul se zimou, pak se musíte zabalit do teplé deky a pít citronový čaj s medem. Je také vhodné pít dostatek tekutin, aby tělo mohlo rychleji překonat infekci.

3. Pokud byl tento stav vyvolán endokrinními poruchami, je nutné projít krevním testem na hormony. Pokud vykazuje nedostatek hormonů štítné žlázy, může endokrinolog předepsat nezbytnou léčbu léky.

4. Pokud je vegetativní-cévní dystonie příčinou zimnice, pak budete muset vzít léky na posílení cév. Je také důležité vzdát se špatných návyků a začít jíst správně.

5. Pokud chlad vznikl v důsledku silného stresu nebo nervového přepětí, pak se doporučuje uklidnit a pít mátový čaj. Pomůže také kyselé vývary z bobulí a teplého mléka s medem.

Chlazení bez horečky: příčiny a profylaxe

Tomuto nepříjemnému symptomu lze naštěstí zabránit. K tomu potřebujete pouze následující doporučení:

1. Vyhněte se podchlazení (oblečení pro počasí).

2. Kontrolujte svůj psycho-emocionální stav a věnujte pozornost stresu v čase. Známky stresu jsou obvykle:

• touha skrýt „z celého světa“;

• problémy v práci.

1. Vyhněte se fyzickému vyčerpání.

2. V případě diabetes mellitus provádějte komplexní léčbu a předcházejte komplikacím onemocnění.

3. Když neustále studené končetiny konzultovat s lékařem a zjistit důvod, proč k tomu došlo. Pokud je detekována vegetativně-vaskulární dystonie, léčte ji.

5. Sportujte.

6. Odmítnout špatné návyky.

7. Sledujte svou stravu.

8. S prudkým tlakovým skokem neustále sledujte tyto indikátory a vyhněte se náhlým poklesům.

Příčiny zimnice bez horečky nebo když potřebujete navštívit lékaře

Navzdory své neškodnosti, pokud jsou zimnice doprovázeny některými dalšími příznaky, pak je lepší jít k lékaři stejně. Tyto projevy jsou:

1. Stav člověka, ve kterém trpí zimnicí, nevolností, zvracením a průjmem. To může znamenat akutní střevní infekci, která vyžaduje okamžitou léčbu. V tomto případě můžete požádat o pomoc terapeuta nebo gastroenterologa.

2. Vyrážka na těle a zhoršení dýchání spolu se zimnicí mohou naznačovat vývoj alergie.

3. Rýma, kašel, slabost a bolesti těla mohou signalizovat chřipku nebo chlad. V tomto stavu se doporučuje kontaktovat terapeuta.

4. Pokud jsou zimnice doprovázena podivnými příznaky (horečka, zarudnutí kůže, výskyt velkých puchýřů na ní atd.), Zejména po návštěvě exotických zemí, měli byste se co nejdříve obrátit na specialistu na infekční onemocnění.

5. Pokud se chlad opakuje pravidelně a téměř ve stejnou dobu, je vhodné poradit se s kardiologem. Po přezkoumání a provedení série procedur může lékař identifikovat hypertenzi a předepsat vhodnou léčbu.

Příčiny zimnice bez horečky

Pokud se objeví zimnice bez horečky, co by mohlo být důvodem? Tato otázka znepokojuje mnoho lidí, kteří se s tímto problémem setkali alespoň jednou. Co je to za fenomén, jaké jsou jeho příznaky? Jak se chill? Je třeba se zabývat podrobněji.

DŮLEŽITÉ! Věštkyně Nina: "Peníze budou vždy v hojnosti, pokud budou pod polštářem."

Popis a příznaky zimnice

Za prvé, je třeba říci, že zimnice není samotná choroba, ale její symptom, takže před zahájením léčby je nutné identifikovat kořen problému.

Tento termín se týká křeče krevních cév. Chlazení a symptomy stavu, které je způsobují, jsou téměř ve všech případech podobné. Za prvé, pacient náhle zchladne a začne se prudce třást. Pak jsou problémy se svaly obličeje, a pak celé tělo. V kostech je teplota a bolesti. Člověk začíná cítit, jak slabost přichází, horečka ho předstihuje. V tomto případě se onemocnění může objevit jak ráno, tak v noci. V závislosti na faktoru, který způsobuje zimnici, je možné identifikovat nejvyšší vrchol projevu onemocnění.

Chlazení je obvykle doprovázeno zvýšením teploty v důsledku svalového spazmu, což vede k tomu, že se zvyšuje množství tepla v těle. Proto, pokud je horečka bez zvýšení tělesné teploty, pak je to abnormální situace, která vyžaduje zásah specialisty.

Společné etiologické faktory

Jak je známo, mužské a ženské organismy se od sebe liší svou strukturou a fungováním. Pokud tedy hovoříme o zdrojích nemoci, je možné identifikovat společné příčiny a zvláštní, charakteristické pouze pro ženy.

Hypotermie může mít za následek těžké zimnice bez horečky. Pod vlivem studených krevních cév prudce úzkých se krevní tok zpomaluje a člověk zažívá pocit chladu. Pokud se objeví zimnice, co dělat? Měli byste pít horký čaj, vzít teplou koupel a zabalit se do deky. Pokud je tato léčba vhodná a příznaky nemoci zmizí, pak to znamená, že byste se neměli bát.

Pokud do těla vstoupila studená infekce, je tu zimnice a slabost bez horečky a celé tělo začne bolet. Zdá se, že tělo začíná bojovat s virem, který napadl krev, ale tělesná teplota nemusí vzrůst. Nejlepší způsob, jak se zbavit zimnice je namočit nohy v horké vodě, pít čaj s malinami nebo medem, a pak jít do postele a spát na několik hodin.

Pokud je výskyt zimnice bez horečky způsoben přítomností infekce v těle, pak je onemocnění doprovázeno následujícími příznaky - zvracením, nevolností, bolestmi hlavy a slabostí těla. To je způsobeno tím, že mikroorganismy, které se dostávají dovnitř člověka, začínají uvolňovat škodlivé toxiny a jedy. V tomto případě není domácí léčba vhodná, proto byste se měli okamžitě poradit s lékařem.

Je třeba mít vždy na paměti, že bez důvodu není chlad. Pokud tedy nedošlo k žádné hypotermii a v těle nejsou žádné infekce, je možné, že příčinou tohoto jevu bylo prodloužené napětí a stres. V takových situacích začíná tělo aplikovat určité ochranné mechanismy, mezi nimiž je horečka bez teploty. V tomto případě bude léčba následující. Musíte izolovat sami od faktorů, které způsobují stres, aby infuzi uklidňující bylinné nebo čaj s citronem a bobulemi. Musíte si zařídit zasloužený odpočinek a pokusit se relaxovat.

Reakce těla ve formě tohoto onemocnění se často projevuje vysokým tlakem. Pokud člověk trpí hypertenzí, cévy se neustále mění, v důsledku čehož dochází k narušení krevního oběhu v těle. Chlazení se zvýšeným tlakem lze eliminovat několika způsoby. Jedním z nich je užívat Corvalol, který pomáhá snižovat krevní tlak. Ujistěte se, že relaxovat a umýt se studenou vodou. Pokud nejsou pokusy korunovány úspěchem, je lepší jít do nemocnice, kde bude ošetřující lékař konzultovat a předepsat nezbytnou terapii.

Noční zimnice nejčastěji doprovází pacienty s poruchou vegetativně-cévního systému. Takoví lidé mají vždy studené ruce a nohy, pro ně je často těžké se zahřát. Aby nedocházelo k usínání usazenin v noci, mělo by být provedeno stálé kalení. Často musíte jít do koupele a pak se „ponořit“ do závěje nebo během procedur koupele, abyste kontrastovali s studenou a teplou vodou.

Příčiny zimnice bez teploty jsou poměrně různorodé. Zejména porucha štítné žlázy nebo diabetes mellitus označuje zdroj zimnice. V prvním případě tělo začne vylučovat speciální hormon, který reguluje teplotní procesy v těle. Pokud je nemocný s diabetem, patologie často způsobuje, že má zhoršený krevní oběh. V souvislosti s onemocněním jsou postiženy a ztenčeny krevní cévy, v důsledku čehož dochází k přerušení průtoku krve.

Vývoj onemocnění u starších lidí je spojen s nevratným stárnutím těla. Mnoho z nich se zhoršilo srdeční selhání a hypertenze. Kombinace onemocnění vede k narušení metabolických procesů, které jsou zodpovědné za produkci tepla v těle. Z tohoto důvodu mohou být starší lidé pronásledováni neustálým mrazem bez horečky, kterému může pomoci pouze odborník. Tato skupina lidí také často po užití velkého množství léků vyvine zimnici, což je vedlejší účinek užívaných léků.

Je třeba poznamenat, že zimnice je nejčastěji pociťována nervovým napětím, diabetem nebo SARS.

Příčiny onemocnění u žen

V případě zimnice bez horečky by měly být příčiny žen často nalezeny ve změně hormonálních hladin. Tato podmínka je vysvětlena tím, že každá dívka během svého života zažívá mnoho změn v těle. Vzhledem k různým situacím, jako je premenstruační syndrom, těhotenství a menopauza, změny hormonální rovnováhy. To vede k tomu, že tělo rozkládá procesy termoregulace, které zase způsobují výskyt zimnice bez horečky u žen. Tyto stavy také způsobují bolest, ve večerních hodinách se tlak může zvýšit, začíná vnitřní křeč.

U kojících matek se mohou vyskytnout zimnice při normálních teplotách. K tomu dochází z důvodu nedostatečného vývoje mléčných toků, v souvislosti s nimž mléko stagnuje a začínají symptomy onemocnění.

Klíčová doporučení

Aby se zabránilo změnám v cévách v těle, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel. Za prvé, nemůžete dovolit podchlazení. Silný pokles tělesné teploty může vést k různým negativním důsledkům. Za druhé je nutné se vyvarovat vážného emocionálního stresu. Zpravidla jsou lidé nervózní kvůli práci nebo osobním vztahům, takže je třeba jednat co nejvíc sebejistě a klidně. V některých situacích pomoc specialisty nikdy nezasáhne Za třetí, neměli byste se fyzicky přetěžovat. A za čtvrté, nemůžete zanedbávat cesty k lékaři.

Je třeba mít na paměti, že zimnice a horečka jsou dva jevy, které se zpravidla vzájemně provázejí. A pokud je indispozice bez zvýšení tělesné teploty, je lepší vyhledat radu odborníka a v případě potřeby podstoupit léčbu.

Ve večerních hodinách mrazí

Tváří v tvář podivné skutečnosti. Již o dva týdny později večer se začnu třást v doslovném smyslu slova. Je to takový chlad, ruce a nohy jsou velmi chladné, sedím na třech přikrývkách a nemůžu se zahřát. Manžel si již koupil láhev s teplou vodou, čajový čaj.

Legrační je, že nemám žádné známky chladu nebo chřipky. Žádná teplota, žádné bolení v krku. Kromě toho si konkrétně všimla: třásla se někde od deseti večer ve všední dny a zimnice a toulci končili kolem tří nocí. Po celou dobu není vůbec možné usnout.

Ani si nedokážu představit, co by to mohlo být. Miluju svou práci - mluvím okamžitě, očekávám prohlášení o neochotě jít do práce na druhý den a lstivou reakci těla. Nějaké nápady, jak zvládnu můj problém?

Příčiny zimnice bez horečky u žen a mužů

O znob, podle standardní lékařské definice je stav, ve kterém se cítíte studené a běží goosebumps.

Jedná se o běžný jev a zpravidla je spojován s nachlazením. Ale to není vždy axiomatické.

Chill je normální reakce těla na mnoho patologických stavů, stejně jako stav fyziologického druhu. Je nutné porozumět každé konkrétní situaci zvlášť.

Příčiny zimnice u žen a zástupců silnějšího pohlaví se v některých případech liší. Co potřebujete vědět o podobném projevu chorobných procesů?

Časté příčiny zimnice ve všech kategoriích pacientů

První skupina faktorů se týká všech pacientů bez výjimky jakéhokoliv pohlaví a věku. Níže uvedené důvody nemají demografické a obecně genderové a věkové charakteristiky. Musíme je zvážit podrobněji.

Endokrinní poruchy

Zpravidla se jedná o hypertyreózu. Jedná se o stav, kdy dochází k porušování adekvátní produkce hormonů štítné žlázy (endokrinních orgánů). Jedná se o hormony hypofýzy a samotnou štítnou žlázu: T3, T4, TSH.

Viník hypertyreózy je přesně ten poslední. TSH je produkován hypofýzou a nutí tělo pracovat pro opotřebení. Vzniká tak proliferace anatomické struktury a růst hmoty tyrocytárních buněk, tzv. Struma, difuzní (když roste celá žláza), nebo nodulárního typu (pouze určité části orgánu rostou).

Hypertyreóza je téměř vždy doprovázena zimnicí. Pokud je silný chlad, ale není teplota, je třeba hledat příčinu v endokrinní sféře.

Zpravidla je vše omezeno právě na pocit procházení tělem, stejně jako nachlazení. Tento proces je pozorován v důsledku periferní vaskulární stenózy.

V doslovném smyslu tělo začíná pracovat pro opotřebení, které ovlivňuje kvalitu a dlouhověkost pacienta.

Kromě toho, příznaky patří: bolest ve štítné žláze, dýchání, mluvení, změny v reliéfu krku, prudký pokles tělesné hmotnosti a žádné jiné faktory.

Léčba je specifická. Spočívá ve jmenování specializované stravy s nízkým obsahem jodu. Je také možné resekce zarostlých ploch štítné žlázy (s difúzním struma, to není možné). Je důležité nezaměňovat strumu a rakovinu, protože ve všech případech je indikována diagnostická punkce (punkce) štítné žlázy.

Diabetes

Vyvíjí se jako důsledek poruchy slinivky břišní, která není schopna produkovat inzulin vysoké kvality. Ve vzácných případech se příčinou diabetu stává pacient s nadváhou (metabolismus lipidů).

Onemocnění vyvolává metabolické poruchy na lokálních a generalizovaných úrovních a křeče velkých svalů různých typů.

První příznaky diabetu jsou: noční zimnice s pocitem silné žízně a hyperhidrózy (nadměrné pocení), chladu a brnění prstů, polyurie (tvorba nadměrného množství moči denně), změny v kůži: i drobné škrábance se hojí 3-4krát déle.

V rozvinutém stádiu dochází k prudkému poklesu nebo zvýšení hmotnosti, bolesti na hrudi a v oblasti epigastria (způsobené svalovým spazmem).

Terapie je specifická. Spočívá v pravidelném užívání inzulinu a po dietě s nízkým obsahem cukru. Jedná se o extrémně komplexní a mnohotvárnou nemoc, primární diabetes mellitus (typ 1 a typ 2) je nevyléčitelný.

Anémie

Příčiny přetrvávající zimnice bez horečky také zahrnují různé formy anemického procesu. Anémie je jakýkoliv proces, který má za následek snížení hladiny hemoglobinu v krevním řečišti o méně než 110 jednotek na litr.

Existuje několik typů patologických procesů: anémie z nedostatku železa, maligní druh (tzv. Megaloblastická anémie) a některé další. Ve všech případech existuje kombinace dvou syndromů: sideropenická a anemická.

Příčiny onemocnění jsou mnohonásobné. Obvykle jsou spojeny s pravidelným krvácením (a zde bychom měli pamatovat na neustálé cyklické změny v těle žen), stejně jako nedostatečný příjem určitých prvků v těle na místě s jídlem.

To samozřejmě neomezuje celý seznam důvodů. Nejčastěji se však vyskytují tyto faktory. Možný je také účinek genetických a autoimunitních příčin.

Příznaky jsou velmi charakteristické. Ztráta vlasů, snížená elasticita kůže, křehká kostní tkáň, zvrácení chuti, pach, rychlá únava, zimnice a pocení, bolest kostí, bolesti v těle a mnoho dalších projevů, které zkušený lékař okamžitě pochopí.

Léčba je odstranit kořenové příčiny stavu. Nejčastější je anémie z nedostatku železa, protože terapie je omezena na normalizaci stravy a perorální podávání doplňků železa.

Akutní respirační virové infekce

Kupodivu, dokonce i oni mohou pokračovat bez zvýšení tělesné teploty. Vývoj infekčních onemocnění je spojen s pronikáním různých virů, bakterií a hub do těla pacienta.

Nejběžnějšími patologickými procesy jsou zástupci pyogenní flóry (stafylokoky se streptokoky), herpes viry z prvního až šestého typu, rotaviry, viry chřipky, adenoviry a houby candida.

Předpokládá se, že nemoci se vždy vyskytují se zvyšující se teplotou, ale není tomu tak.

Existuje přímá korelace mezi intenzitou imunitní reakce těla a silou chladu. Slabá tělesná odolnost je zpravidla doprovázena těžkými zimnicemi a naopak. To je důvod, proč to není jisté. Existuje však spojení.

Příznaky ARVI jsou vždy identické. Zpravidla je zde silná bolest hlavy, závratě, dochází k akutnímu období onemocnění.

To je také doprovázeno bolestmi v krku, kašel, rýma a bolesti v celém těle, zejména v končetinách, a další projevy běžného nachlazení. Hypertermie může nebo nemusí být přítomna. Vyžaduje diferenciální diagnostiku.

Léčba je také typická. Předepisuje se protizánětlivý nesteroidní původ, antibiotika, antivirotika nebo antimykotika širokého spektra účinků.

Také, antiseptická řešení a některé jiné drogy na situaci. Je důležité zastavit onemocnění v embryu, aby nedošlo ke komplikacím.

Náhlé poklesy krevního tlaku

Obvykle u hypertenzních pacientů. Patologie se jeví jako trvalý nárůst krevního tlaku na hladiny 140/90 a více.

Chill a svalové třesy se vyskytují s prudkým poklesem tlaku od významných čísel dole nebo dokonce normální. Příčiny tohoto stavu obvykle spočívají v užívání silného antihypertenziva. Jsou to: "Anaprilin", "Enalapril", "Kapoten" a další.

Je důležité předepsat je jako součást komplexní léčby a ne užívat ji ve vysokých dávkách jednou. Cévy nemusí udržet a dojde k hemoragické mrtvici.

Léčba je vhodná. Etiologie (zaměřená na eliminaci příčin a ne na zmírnění symptomů) s použitím několika skupin antihypertenziv širokého spektra účinků.

Psycho-emocionální přetížení

Náhlé ochlazení se vyvíjí v důsledku uvolnění specifických hormonů kůry nadledvinek (kortizolu, adrenalinu, norepinefrinu) a katecholaminů do krve.

Dochází k ostrému a výraznému zúžení cév v periferní rovině a naopak se zvyšuje přívod krve do centrálních orgánů a systémů. Zvyšuje se krevní tlak, což také ovlivňuje pravděpodobnost rozvoje zimnice.

V takových situacích se jedná o čistě psychosomatický důvod, který není léčen klasickými drogami.

S cílem oslabit zimnici se doporučuje užívat lehké sedativní léky centrálního působení na rostlinné bázi: například valeriány, mláďata.

Hypotermie

Druh "klasického žánru". Nejsou to jen zimnice, ale také třes ve všech svalech, což je spojeno s potřebou zvýšit tělesnou teplotu. Je to také nebezpečný stav, který je plný rozvoje smrtelných následků.

Tuberkulóza

Jedná se o infekční zánětlivé a zároveň degenerativní onemocnění plicních struktur. Zničení parenchymu dutých orgánů a tvorba hrubých jizev. Tkaniny se doslova rozpadnou, tají.

Kauzativní původce onemocnění je vždy stejný: jedná se o mikrobakterium tuberkulózy, také nazývané Kochův bacil. Tento mikroorganismus je schopen proniknout do jiných orgánů a systémů, proto se zpravidla neomezuje na plíce.

Nemoc může způsobit silný, konstantní chlad, ale paradoxně není zvýšení tělesné teploty pro tuberkulózní proces typické.

Možné jsou jednotlivé epizody hypertermie, které se vyskytují relativně vzácně. Chill v tomto případě naopak působí jako častý společník patologického procesu.

To je vyprovokováno porušením normální termoregulace v důsledku průběhu nemoci. Patologie je doprovázena řadou příznaků, kromě zimnice.

Pacientka dramaticky ztrácí váhu, dušnost, asfyxii, neustálé kašlání bez zjevného důvodu, bolest na hrudi, poruchy srdečního rytmu.

Léčba je vždy stejná. Koná se v nemocnici. Obvykle předepsané zaváděcí dávky fluorochinolonů a protizánětlivých léčiv steroidního původu. Používá se také vitamíny a antihistaminika.

Chlazení bez horečky: příčiny u žen

U mužů, příčiny zimnice s nedostatkem teploty jsou totožné s faktory ve vývoji problému u zástupců slabšího pohlaví, ale ženy mají dva více oddělené faktory, které jsou docela významné.

Premenstruační syndrom

On je PMS. Jak ukazuje praxe, jedná se o komplex psychofyziologických projevů, které doprovázejí ženu až do začátku samotné menstruace.

Kromě zimnice, podrážděnost, slznost, bolest v dolní části břicha, chuť k jídlu a poruchy nálady, obecná duševní slabost a ospalost.

To je normální fyziologický jev. Není nutné ji žádným způsobem napravovat, nepočítáme zvlášť závažné případy.

Menopauza nebo menopauza

Také postmenopauza. Je to právě premenopauza (akutní proces), kterou ženy prožívají obzvláště tvrdě. Kromě zimnice, tam je množství charakteristických projevů: porušení krevního tlaku, bolest v břiše, duševní problémy a jiné jevy.

Menopauza je sama o sobě běžným procesem zmírnění vaječníkové práce, a tedy plodnosti. Opravu stavu provádí gynekolog.

Anémie

Další běžnou příčinou zimnice u žen je anémie, která se často stává důsledkem menoragie (nadměrně aktivního menstruačního krvácení) a opsomonorrhea (delší menstruační cyklus, více než obvykle) u pacientů v plodném věku.

Diagnostická opatření

Identifikace patologických procesů, doprovázená zimnicí a pocitem běžícího husí kůže obecně, provádějí odborníci různých specializací.

Můžeme mluvit o neurologovi, psychoterapeutovi, otolaryngologovi, endokrinologovi, kardiologovi, gynekologovi a dalších lékařech.

V první řadě se doporučuje kontaktovat terapeuta. Pomůže provádět rutinní výzkum, stejně jako poskytne lékařům potřebné pokyny.

Bez ohledu na specialitu, při počátečním přijetí lékař vyšetřuje pacienta na charakteristické obtíže. Je také důležité shromáždit historii života, aby bylo možné identifikovat možné příčiny tohoto stavu.

Dále lékař předepíše následující diagnostická opatření:

 • Obecná analýza krve a moči.
 • Tuk v krku.
 • Šmouha sexuálních pasáží.
 • Vyšetření radiografie hrudníku.
 • Denní tonometrie.
 • Hormonální studie.

Další výzkum závisí na údajné příčině stavu.

Chill nikdy nenastane sám, je to vždy zvláštní patologický stav. Je důležité ukázat podíl péče a včas se poradit s lékařem.

Chlazení - příčiny, příznaky a léčba

Co je to zimnice?

Chill se vyskytuje s rychlým a významným poklesem tělesné teploty kvůli hypothermia. To je častý příznak horečných stavů: chřipka, septikémie, vážné zranění, některé formy průjmu, těžké krvácení atd. Pokud jsou zimnice velmi silné a trvají déle než půl hodiny, může to znamenat malárii, pneumonii, šarlatovou horečku, neštovice a další nemoci.

Způsobuje zimnici

Je špatné korelovat vzhled zimnice pouze se zvýšením tělesné teploty, může se objevit bez ní, takže je důležité věnovat pozornost vzhledu podobného symptomu. Podívejme se na důvody, které mohou vést k jeho vzhledu, nejsou tak málo, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Hypotermie

Nejškodlivější příčinou zimnice může být tzv. Hypothermie, ale pokud není jen silná. Pokud zjistíte, že vaše rty a prsty jsou modré barvy, věnujete pozornost letargii, snížení tělesné teploty, je to mnohem závažnější. V tomto případě je nutné učinit všechna možná opatření k oteplování, jako je teplá lázeň a čaj, av případě ztráty vědomí potřebuje lékařskou pomoc.

Infekční onemocnění

Často jsou zimnice doprovázena infekčními chorobami a může být přítomna slabost, bolest hlavy atd. Tyto příznaky jsou zpravidla následovány horečkou a dalšími příznaky.

Hypertenze

Chlazení s hypertenzí: zpravidla se objeví ve stejnou dobu, nejčastěji ve večerních hodinách. V tomto případě je také zapotřebí pomoci lékařů, protože hypertenze má vážné následky.

Emoční vzrušení

Někdy jsou zimnice doprovázena emocionální vzrušení, nadměrné vzrušení a stres. V tomto případě se člověk cítí ledově studený nebo teplý, má touhu se pohybovat, nebo naopak upadá do strnulosti.

Pokud tyto podmínky nejsou dlouho trvající, pak mohou pomoci dechová cvičení a sedativa. Pokud je stres zpožděn, pak byste měli kontaktovat psychologa, aby zjistil příčinu jeho vzhledu a odstranil jej.

Malárie

V případě, že horečka je doprovázena těžkou bolestí hlavy, horečkou, slabostí, nechutenstvím, poruchami spánku, mohou tyto příznaky doprovázet malárii.

Tato choroba je považována za velmi závažnou a život ohrožující, takže se v tomto případě samo léčba lépe nezapomíná, zejména pokud se osoba nedávno vrátila z výletu do nějaké exotické země. Okamžitě zavolejte sanitku a připravte se na zaslání na oddělení infekčních onemocnění.

Climax

Když jsou zimnice doprovázeny návaly horka, zvýšeným pocením, menstruačními poruchami, emocionálními změnami, nejspíše mluvíme o menopauzálním syndromu. Poraďte se s gynekologem a endokrinologem, který vám doporučí správnou léčbu.

Endokrinní onemocnění

Podobné stavy lze pozorovat v přítomnosti jiných hormonálních poruch, například hypertyreózy a diabetu. V tomto případě mohou být doprovázeny ztrátou tělesné hmotnosti při zachování normální a dokonce zvýšené chuti k jídlu, palpitace, nervozity. Pokud hovoříme o endokrinních onemocněních, léčba je vážná a přísně pod dohledem lékaře.

Chlazení může být příznakem následujících onemocnění:

Chill bez horečky

Chlazení se může objevit bez horečky. Důvody pro tuto podmínku mohou být:

Abyste porozuměli příčinám zimnice, musíte kontaktovat praktického lékaře nebo praktického lékaře. Bude provádět komplexní fyzikální vyšetření, předepíše nezbytné laboratorní a přístrojové doplňkové vyšetření.

Léčba zimnice

Je nezbytné snížit tělesnou teplotu pomocí antipyretik:

 • paracetamol;
 • ibuprofen;
 • aspirin pro dospělé.

Můžete ležet pod teplou přikrývkou a vypít hodně teplého čaje (to pomáhá po dobu 15 minut, pokud je podmínka vysvětlena hypotermií). Leží v teplé lázni, poté pečlivě otřete tělo ručníkem.

Pokud je příčinou zimnice v nervové nadměrné nervozitě, musíte pít sedativum, např. Tinkturu matky nebo Valerian.

Kdy zavolat lékaře

Kteří lékaři používají pro zimnice:

Často kladené otázky o zimnici

Otázka: Dobrý den, jsem 39 let, neustále mrzne, teplota subfibrilu zůstává až 37,5, v noci se potím, oblast krku a hrudník. Terapeut nevěděl, co se se mnou stalo, infekční onemocnění bylo předepsáno valaciklovirem a isoprinosinem (léčba dlouhodobé léčby EBV), předepisovali také makrosor pro léčbu cholecystitidy. Rentgenové plíce a CT - normální. Dubová anémie a zvýšená ESR 35

Odpověď: Jen cholecystitis a může způsobit váš stav.

Otázka: Mám diabetes mellitus 2 skupiny, piju pilulky, mám také páteřní kýlu l5s1 8mm, hází po několik dní pot a chladí horní část zad., Žádná teplota. Chill se objeví po jídle, pak sám. Všechny tyto známky trvají asi týden. Hlava to nebolí, nejsou žádné jiné problémy. Moje práce je strážný.

Odpověď: Velmi častým příznakem jsou zimnice. To může způsobit diabetes, problémy s zády a mnoho dalších nemocí. Chill může být také vedlejší účinek léku. Budete potřebovat na plný úvazek schůzku s terapeutem, abyste zjistili další známky vašeho stavu.

Otázka: Proč se po konzumaci hovězího masa objevují bolesti hlavy, zimnice, příznaky akutní respirační infekce?

Odpověď: S největší pravděpodobností trpíte nesnášenlivostí tohoto produktu, doporučuje se ho vyloučit z potravy a projít testy alergie na potraviny.

Otázka: Během posledních dvou měsíců je teplota 37-37,2, což se projevuje večer (35,8-36,2 ráno), doprovázené ospalostí, zimnicí, horečkou, únavou, až podobnými hypnagogickými halucinacemi a selháním paměti, kašlem s vylučování hlenu, bolesti a svalových křečí.

Odpověď: Tyto příznaky mohou být v rozporu s funkcí štítné žlázy a příštítných tělísek. Doporučuji provést ultrazvuk štítné žlázy, provést krevní test na hormony: TSH, T3, T4, AT TPO, parathormonu. Po obdržení výsledků doporučuji osobně navštívit endokrinologa.

Otázka: Těžké pocení, mokrý kašel, zimnice, žádná teplota a to je druhý týden. Daroval jsem krev na HIV, nemám trpělivost čekat. Takové myšlenky vylézají do mé hlavy. Díky předem.

Odpověď: Vlhký kašel, zimnice, pocení mohou indikovat různá onemocnění dýchacího ústrojí, včetně pneumonie, tuberkulózy atd. Doporučujeme, abyste se poradili s praktickým lékařem.

Otázka: Dobrý den. Je mi 33 let. Velmi často (během několika let) jsem se často třásl, teplota je 36,6, tlak je normální a cítím se ostře unavený. Schovávám se s přikrývkou, přikrývkou, ale nemůžu se zahřát. Během jednoho měsíce to může trvat několik týdnů.

Odpověď: Příznaky popsané vámi lze pozorovat při vegetativní dystonii nebo při syndromu chronické únavy. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem, abyste podstoupili vyšetření, které pomůže odstranit jiné příčiny zimnice.

Otázka: Dnes se hodně třáslo a hlava se točila. Teplota zůstala po celý den 37,3. Trochu spala, bylo to snazší, ale nyní se tento stav vrací. Co to mohlo být?

Odpověď: Jedná se o příznaky začínající zimy. Snažte se pár dní sedět na teplém místě, pít více teplé tekutiny (čaj s marmeládou a citronem), pokud máte spoustu chvění, vezměte si antipyretikum. Sledujte teplotu a celkový stav - pokud se cítíte mnohem horší nebo když se teplo zvedne, zavolejte sanitku.

Otázka: Bolest břicha, průjem, zvýšený tlak, zimnice, slabost, nevolnost - co to mohlo být?

Odpověď: Příznaky, které popisujete, se mohou objevit při střevní infekci nebo otravě jídlem.

Otázka: 2 roky 8 měsíců pro dívku, teplota 38,6 byla minulou noc, sestřelil Nurofen, 38,6 sestřelil Nurofen dnes odpoledne, sestřelen ve večerních hodinách, nestřílel, dal e-mail, sestřelil, a nyní 40 a zimnice. Co dělat

Odpověď: Měli byste ukázat dítěti lékaři, který zjistí důvod zvýšení tělesné teploty a předepíše léčbu.

Otázka: Dobrý den. Mám takovou otázku. Můj manžel má neustále teplotu 37-37,1. Zároveň se stává velmi chladným, jeho ruce a nohy jsou studené, a v noci se může velmi potit a zároveň bije chlad. Bolest hlavy každý den. Před rokem mu byla diagnostikována alkoholická cirhóza jater, hron. pankriotit (naposledy byli v nemocnici, nebyl ani propuštěn, aby zmírnil zánět pankreatitidy), zvětšená slinivka břišní. A nedávno objevil kýlu jeskyně (lékař řekl, že se nemůžete dotknout. Možná, že růst?). Pravidelně pije, pak samozřejmě začne pít léky, všechno uvnitř bolí. Nyní doktor řekl, že testy jsou pro něj normální a proč nezná teplotu. Nemusí však považovat za nutné, aby s ním zacházeli a říkali, že bude stále pít. Proč teplota neprojde, je to pro něj norma nebo něco špatného?

Odpověď: V tomto případě se doporučuje vyloučit infekci tuberkulózy, stejně jako patologii rakoviny. Doporučuje se konzultovat s ftaisiopulmonologem a provádět plicní fluorografii a darovat krev pro nádorové markery. Pouze po získání všech výsledků vyšetření lékař stanoví přesnou diagnózu av případě potřeby předepíše odpovídající léčbu.