Co dělat, když je teplota 37 za studena

Teplota 37 pro nachlazení není důvodem k chvění, tím vyšší je - v některých aspektech je to dobré, ale v podstatě je to špatné. Při vysokých teplotách bude vaše tělo bojovat s „mimozemšťany“, které způsobují rozhořčení.

Jaká je teplota nežádoucího chvění

V dětství jsme nemocní více než v dospělosti, ale je to normální kvůli neformovanému imunitnímu systému, pokud váš věk od 10 do 16 let nepřivede teplotu až na 37 let, mladé tělo bude mít dostatečnou teplotu, aby se vyrovnalo s útočníky stejným způsobem pro lidi. starší 16 let.

Snížení teploty na 37 je nutné, pokud trvá dlouho, 5-6 dnů. Teplota 39+ je důvodem přemýšlet o svém zdraví a okamžitě snížit tuto teplotu! Co pít s chladem s teplotou 37? Pouze voda, protože teplota 37 s chladem není důvod, proč to sestřelit!

Co vzít na nachlazení s teplotou 37? Užívejte léky na základě 1 složky. Pro dospělé je lepší užívat výrobky vyrobené na bázi paracetamolu nebo Ibuprofenu ("Paracetamol", "Panadol" nebo "Efferalgan").

Není nebezpečný pro lidskou teplotu těla je až 38 - 39 stupňů.

Jak snížit teplotu doma

Snadnější, snadnější! První věc, kterou potřebujete k pití horkého bylinného čaje s medem a bobulemi, není Theraflu! Očistěte celé tělo alkoholem nebo vodkou a musíte si lehnout bez přikrývky, dokud se alkohol neodpařuje úplně, ale pokud ležíte pod přikrývkou, okolnosti pouze zhoršujete. Teplota 37 zima je pro tělo velmi nebezpečná.

Dalším skvělým způsobem, jak snížit teplotu, je klystír s roztokem antipyretického prášku a půl sklenice horké vody.

Ideálním efektem zabíjení teploty je barva vápna. Pro zdravotní účely je třeba vařit 1 polévková lžíce. lžíci sklenici vroucí vody a počkejte asi 15 minut. Další tinktura musí filtrovat a pít jako bylinný čaj.

Pokud jsou věci kritické, okamžitě zavolejte sanitku. V mnoha případech budou jeho zaměstnanci aplikovat lytickou směs pacientovi - to je dimedrol (1 ml), papaverin (2 ml) a analgin (2 ml). Po vstupu do injekce se pacient výrazně zlepší.

Užitečným účinkem je jíst potraviny, které obsahují fytoncidy. To je česnek a cibule. Tyto přípravky by měly být konzumovány nebo ponechány na talíři v nemocnici. Látky emitované z těchto produktů velmi dobře čistí vzduch.

Je přísně zakázáno pít alkohol. I když bylinky v alkoholovém složení mohou přinést trochu prospěchu pro vaše tělo, ale alkohol je pro ně škodlivější, oslabuje obranný systém těla.

Zvýšená teplota - může být způsobena nekvalitními léky. Testování v zásadě nevykazuje teplotní faktor. Dobře vybraná historie může odhalit vaši situaci pro další opatření lékaře.

Teplota stoupá bez značek

To může být způsobeno narušením termoregulace těla. Jedním z těchto faktorů je přehřátí standardu.

Nejčastěji se to děje u dětí, protože výše uvedený systém termoregulace je u dětí málo rozvinutý. Z tohoto důvodu musíte plně dodržovat teplotu v místnosti, kde se dítě nebo novorozenec nachází.

Přehřátí těla dospělého jedince, dětí nebo teenagerů je také každodenní situací. To je způsobeno přílišným prostojem na slunci v místnosti, kde jsou vysoké teploty. Platy se obvykle objeví, když teplota stoupne na 37-38 stupňů, tato teplota se často projevuje bez známek nemoci.

Než začnete paniku a házet různé nemoci na sebe, ujistěte se, že jste správně změřili teplotu. Mnoho lidí si myslí, že se jedná o „jako dva prsty na asfaltu“, ale většina z tohoto počtu lidí to dělá špatně, měříme teplotu umístěním teploměru pod ruku pomocí obvyklých akcí od raného dětství. Ve skutečnosti je měření teploty podpaží jednou z nejhorších a nejpřesnějších metod. Správnější indikátor poskytuje měření teploty umístěním teploměru do úst nebo zvukovodu.

Být zdravý, jít do sportu. Hodně štěstí.

Teplota 37 pro nachlazení: co pít, pokud máte nachlazení

Zima je zrádná a vždy překvapená. Toto virové onemocnění nezávisí na stavu lidského zdraví, počasí a období mimo okno.

Každý terapeut řekne s jistotou, že ARVI je nejběžnější nemoc.

A dospělí onemocní nejméně 3krát ročně. Co můžeme říci o dětech, jejichž imunitní obrana je tak slabá, že dítě znovu a znovu onemocní zimou.

Dnes medicína ví více než 250 různých virů, které nějakým způsobem vyvolávají onemocnění horních cest dýchacích. Kromě toho, zima ovlivňuje dolní dýchací cesty: průdušnice, průdušky a plíce.

Hlavní příznaky zimy

Každý by o tom měl vědět! INCREDIBLE, ALE FACT! Vědci vytvořili děsivý vztah. Ukazuje se, že příčinou 50% všech onemocnění ARVI, doprovázených horečkou, stejně jako příznaky horečky a zimnice, jsou BACTERIA a PARASITES, jako jsou Lyamblia, Ascaris a Toksokar. Jak nebezpečné jsou tyto parazity? Mohou zbavit zdraví a ŽIVOT, protože přímo ovlivňují imunitní systém a způsobují nenapravitelné škody. V 95% případů je imunitní systém proti bakteriím bezmocný a nemůžeme čekat dlouho. Zapomenout jednou provždy na parazity, při zachování jejich zdraví, odborníci a vědci doporučují.

Vzduchové kapičky přenášejí chlad. Ve většině případů se onemocnění projevuje zánětem lymfatických uzlin. Pokud stisknete malé těsnění, objeví se nepříjemné nepohodlí:

 • za ušima;
 • na krku, krku;
 • pod dolní čelistí.

Během zimy trpí pacient chladem. Tento příznak je charakterizován hojným vylučováním hlenu, nazální kongescí nebo neobvyklou suchostí nosních sliznic.

Chlad je charakterizován suchým kašlem, chrapotem a bolestmi v krku. Občas se může objevit zarudnutí očí, aktivní slzení. Pokud dojde k infekci rotavirem, zažívacím podrážděním, opakovaným zvracením, začne se dehydratace těla.

Při respirační virové infekci vzrůstá tělesná teplota. Může být subfebrilní (37 stupňů) nebo středně vysoká (38-39).

Existuje několik fází chladu. V první fázi (bezprostředně po infekci virem) se tělesná teplota nezvyšuje. Nemoci však poznáte podle charakteristických příznaků:

 1. bolest v krku;
 2. kýchání;
 3. nepohodlí v nose.

Poté následuje druhá fáze onemocnění. Během tohoto období se do krve dostanou patogeny. Dochází ke zvýšení bolesti v krku, otočení kloubů, začíná svalová bolest. Pacient si označí bolestivý, vyčerpávající kašel. Teplota jeho těla se zvedne nad 37 stupňů, sliznice rtů může být puchýřovaná. Horečka neprojde ani v noci.

Když pacient zareagoval na symptomy nachlazení v čase, skončí ve třetí fázi, kdy je hlen odstraněn.

Kašel a výtok z nosu postupně mizí, dochází k vymizení sraženin méně a méně.

Prevence

Aby se zabránilo virové infekci a onemocnění, je třeba pečlivě sledovat určitý profylaktický režim. Především zajišťuje systematické posilování imunity. To bude vyžadovat pravidelné pití imunostimulantů. Nejlevnější a zároveň velmi efektivní byla infuze rostliny Echinacea.

Denní strava by navíc měla obsahovat velké množství zeleniny, bobulí, ovoce a mléčných výrobků. Ani poslední role není přiřazena pravidlům osobní hygieny.

Aby nedošlo k nemocem, každý člověk by se měl pokusit:

 • vyloučit účast na hromadných akcích;
 • použijte speciální gázový obvaz nebo zdravotní masku.

Toto doporučení je obzvláště důležité na podzim a v zimě, kdy počet případů nachlazení dosáhne své apogee a imunita je oslabena nedostatkem vitamínů a slunečního světla.

Pokud je v domě již zima, nebolí to často větrání místnosti, aby se v ní provádělo mokré čištění. Po kontaktu s pacientem si umyjte ruce mýdlem a nedotýkejte se jejich obličejů.

Moderní věda nevynalezla účinnou studenou vakcínu. Můžete být očkováni pouze proti chřipce. Ale nedává stoprocentní záruku, že člověk během epidemie onemocní.

Co dělat, co pít?

Je možné, že člověk chytí chlad, i když se zabýval prevencí nemoci. Co dělat? Jak si pomoci, pokud se můžete dostat k lékaři zítra?

V takové situaci se ruka sama dotýká oblíbeného média, které v televizi nepřestává inzerovat. Stojí to však za to, když teplota nepřesahuje 37 stupňů? V tomto okamžiku musíte zůstat podrobněji.

Obecně je teplota 37 průměrná. Pro jednu osobu to může být docela normální a další způsobí vážné nepohodlí. Rozhodněte o potřebě snížit teplotu až po zjištění příčiny jejího skoku.

Teplota 37 stupňů je udržována při virové infekci a svědčí o:

 • stimulace ochranných sil lidského těla;
 • účinný boj proti cizím mikroorganismům.

Teplota bude nutné snížit pouze tehdy, když teploměr ukazuje 38,5 stupně a teplota nepřestane stoupat. V tomto případě by každý měl pochopit, že snížení teploty pomocí tablet vůbec neznamená, že se zbavíte chladu.

Někteří lékaři trvají na tom, že ani teplo nemusí být vždy sníženo. Pokud to drží, ale nezpůsobuje pacientovi nepříjemnosti, není možné pít antipyretikum. Do těla nepřichází žádná škoda.

Když je vše stejné, je potřeba snížit teplo, je prokázáno, že používá jednosložkové léky. Jsou vyráběny na bázi paracetamolu, Ibuprofenu. Pokud jde o populární drogy, například v Theraflu, Coldrex, tyto látky jsou jen jednou z jejich složek.

Bez lékařského předpisu, i když se teplota udržuje, nemůžete pít:

Tyto klasické výrobky, známé všem již od dětství, mohou způsobit mnoho nepříjemných vedlejších reakcí těla. V mnoha zemích světa jsou tyto léky staženy z lékáren.

Studená léčba

Jak víte, vyléčení zima v pravém slova smyslu je nemožné. Léky pomohou pouze odstranit nepříjemné příznaky nemoci (kašel, rýma), ale ne více.

Co dělat? Pokud má pacient suchý nebo mokrý kašel během zimy, je nutné se ho zbavit. V prvním případě je symptom vyprovokován lechtáním v krku a ve druhém dochází k vykašlávání v důsledku evakuace sputa.

Mukolytika pomůže eliminovat kašel. Léky v této skupině jsou určeny k odstranění hlenu z průdušek. Nejrychlejší ocel:

 1. ACC (ve formě granulí a rozpustných tablet);
 2. Ambroxol (můžete si koupit roztok, sirup, tablety);
 3. Bromhexin (uvolňovaný v tabletách a sirupu).

S pomocí Aqualor, Aquamaris a Otrivin je třeba umýt stěny nosních cest. Také se zbaví různých infekcí. Vazokonstrikční kapky a spreje pomáhají v boji s nazální kongescí: naftyzinem, sanorinem, galazolinem. Díky těmto prostředkům je možné odstranit otoky sliznice, která je hlavní překážkou normálního dýchání.

Při použití takových léků by mělo být jasně pochopeno, že mohou vyvolat závislost. Pokud se to stane, rýma po příliš dlouhé léčbě se ještě zhorší. Tento stav se nazývá ricochet rhinitis.

Je rozumné ovlivnit nachlazení a rýmu. V tomto případě bude terapeut doporučovat věnovat pozornost homeopatickým lékům. Mezi těmito léky se staly obzvláště populární:

 • Anaferon (pro dospělé a děti);
 • Oscillococcinum.

Imunostimulanty nejsou o nic méně žádoucí, například kapsle Arbidol, rektální čípky Riferon, nosní kapky Grippferon.

Užívání antivirotik je oprávněné pouze na samém počátku zimy. I když je lepší, aby pacienti s onemocněním ledvin, jater a srdce tyto léky zcela odmítli. Antivirová léčiva mohou vyvolat nové kolo nemocí.

Eliminovat rýma a bolest v krku pomůže inhalaci, pokud si je každý den. Ale oni mají dovoleno dělat to když teplota je držena uvnitř 37-37.5 mír, ale ne vyšší.

Antibiotika: pít nebo nepít?

Prakticky po prvních příznacích nachlazení začnou mnozí krátkozrakí pacienti užívat antibiotika. A předepisují takové prostředky sobě samým. To je přísně zakázáno, a to i v případě, že teplota je udržována na týden. Co dělat, když má dospělý teplotu již 38 let?

Lékaři jsou unaveni opakováním, že není třeba brát antibiotika pro virová onemocnění. Takové léky jsou proti viru prostě bezmocné, ale špatně poškozují tělo.

Antibiotika budou potřebná, pokud standardní antivirová léčba nepřinese správný výsledek nebo se zvýší symptomy, zejména rýma a kašel. V tomto případě se s největší pravděpodobností spojila bakteriální infekce.

Nejúčinnější antibiotika pro nachlazení:

 1. makrolidy (azithromycin);
 2. fluorochinolony (Levofloxacin, Moxifloxacin);
 3. peniciliny (Augmentin, Ampicillin, Amoxiclav, Amoxicilin);
 4. cefalosporiny (Cefuroxime, Supraks, Aksetil).

Účinná antibiotika však mohou být předepsána pouze lékařem. V opačném případě existuje vysoká pravděpodobnost zhoršení zdraví, rozvoj dysbakteriózy, alergická reakce.

Teplota se udržuje i po nachlazení

Stává se, že teplota 37 udržuje a po zotavení, jako komplikace chřipky. Co je důvodem? Mnoho lékařů má tendenci věřit, že po některých virových infekcích, které byly těžké, je horečka zcela normální. Trvá po nemoci dalších 14 dní.

Pokud se to stane, nebude třeba žádné léky. Měla by však být dodržena následující doporučení:

 1. kdykoli je to možné, neopouštějte dům;
 2. odpočinek častěji;
 3. nepřehánějte se;
 4. pít dostatek tekutin.

Pokud není možné opustit obvyklou pracovní činnost, je lepší eliminovat zvýšenou fyzickou aktivitu. Pokud se tak nestane, může dojít k poruše srdce a cév.

Navrhované metody jsou relevantní pouze v případě, kdy je teplota udržována na 37-37,2 ° C a celkový stav pacienta není narušen. Pokud dojde ke zhoršení zdravotního stavu, rýma a kašel začaly novou silou, nebylo by žádoucí vyhledat lékaře. To zabrání možným komplikacím běžného nachlazení.

Podrobnosti o akcích při prodloužené teplotě ve videu v tomto článku řekne Elena Malysheva.

Teplota 37 s chladem

Zvyšování teploty na 37 stupňů s chladem se stává poměrně často. I taková teplota přináší spoustu problémů: bolest hlavy, ospalost, malátnost, slabost, bolesti a tak dále. Lidé s teplotou 37 často berou zvláštní prostředky, aby to snížili, ale to je špatné. Léčba nachlazení s takovým mírným zvýšením by se měla lišit.

Při studené teplotě 37

Teplota 37 se nazývá subfebril. S chladem může taková teplota zůstat dlouhou dobu. Pokud k tomu dojde, měli byste klidně vyřešit důvody a navštívit praktického lékaře.

Důvodem, proč horečka nízkého stupně přetrvává několik dní, může být několik, nejčastěji je nachlazení. Kromě zvýšené teploty je tento stav doprovázen bolestmi hlavy, bolavými a bolavými svaly, nepříjemnými pocity v krku, rýmou, kašlem a dalšími příznaky. Teplota 37 může zůstat po celou dobu nemoci a někdy i po celou dobu zotavení. A pouze tehdy, když budou obnoveny všechny přírodní procesy a orgány a systémy začnou pracovat v normálním režimu, teplota klesne na normální hodnoty. Tento stav je zvláště citlivý na osoby se sníženou imunitou, staršími pacienty, malými dětmi, lidmi, kteří podstoupili vážnou nemoc nebo vážnou operaci.

Mohou existovat i jiné důvody, proč se teplota 37 udržuje po dlouhou dobu. Z nich lze rozlišit střevní infekce, jejichž příznaky mohou být podobné nachlazení, termoneuróze způsobené stresem, zvýšenému stresu, prudké změně známého klimatu, přehřátí.

Proč má teplota 37 ° C?

Při nachlazení je zvýšená teplota způsobena vystavením organismu patogenním mikroorganismům. Jinými slovy, nárůst teploty je reakcí samotného organismu. Subfebrilní teplota se nejčastěji snižuje po několika dnech, kdy se člověk začne zotavovat, v některých případech však může teplota přetrvávat po dlouhou dobu. Pokud k tomu dojde, měli byste se vždy poradit s lékařem, protože příčiny zvýšené teploty se mohou lišit. Může to tedy být důsledkem vývoje jakýchkoli komplikací běžného nachlazení, například bronchitidy, pneumonie, antritidy a také naznačení přechodu zánětlivého procesu do chronického stadia. Kromě toho existují další důvody pro dlouhodobou udržování teploty 37: autoimunitní onemocnění, onkologické procesy, různé infekce a další patologie.

Teplota 37 během těhotenství se zimou

Chlad během těhotenství se vyskytuje poměrně často. Jejich průběh a způsoby léčby však mohou nepříznivě ovlivnit nenarozené dítě. Proto byste měli pečlivě zvážit projevy onemocnění. Chlad s teplotou 37 a více během těhotenství by měl být léčen ještě pečlivěji. V čekací době dítěte je mnoho léků užívaných v obvyklém čase kontraindikováno. Takže v prvním trimestru těhotenství pro léčbu se doporučuje užívat především lidové léky a snížit teplotu, zbavit se bolestí hlavy a dalších příznaků běžných nachlazení - léků na bázi paracetamolu. V pozdějších obdobích je seznam schválených léčiv poněkud rozšířen, ale v žádném případě si nemůžete vzít peníze sami, musíte se nejprve poradit se svým lékařem, než jej začnete užívat. Kromě toho stojí za to zvážit, že nárůst teploty na 37 během těhotenství neznamená vždy chlad, často se stává jedním z projevů těhotenství v raných fázích.

Teplota 37 pro nachlazení, co dělat?

Při rozhodování o tom, co dělat s nachlazeními a teplotami 37, musíte mít na paměti, že ji nemusíte sestřelit. Má smysl snížit teplotu, pokud stoupne nad 38-38,5 stupňů. Proto by se při takové teplotě měl člověk snažit zbavit se příčin, které ji způsobily, tj. Vyléčit samotné nachlazení. Jsou vhodné prostředky jako inhalace, bohaté teplé nápoje s vysokým obsahem vitamínu C, mytí nosu, koupele s teplou nohou, hořčice, bylinné čaje a infuze, jakož i přilnavost a vhodná strava. Je však třeba mít na paměti, že termální procedury, mnoho léčivých bylin a výrobků s citronem a malinami nejsou vhodné pro léčbu nachlazení u těhotných žen, protože mohou vyvolat potrat nebo negativně ovlivnit stav plodu.

Co pít s chladem s teplotou 37?

Moderní farmakologie nabízí mnoho nástrojů pro léčbu nachlazení a snížení teploty. Ne všechny jsou však bezpečné a účinné. Takzvané "rychlé" léky jako Coldrex, Ferwex, Theraflu a další jsou účinné pouze v první fázi onemocnění. Kromě toho by neměly být zneužívány, protože s jejich častým užíváním mohou nepříznivě ovlivnit práci vnitřních orgánů. Antibiotika je možné použít k léčbě nachlazení pouze na doporučení lékaře. Nejlepší ze všeho je zbavit se nemoci pomoci dodržování denního režimu, správné stravy, hojných teplých nápojů, procedur oteplování, bylinných přípravků: třezalka tečkovaná, heřmánek, oregano, matka a nevlastní matka, tymián a další, inhalace a další.

Teplota 37 s chladem

Teplota 37 pro nachlazení je přirozený jev, který doprovází pacienta od několika dnů do 2-3 týdnů. I když se zdá, že nemoc je vyléčena, značka na teploměru může opět růst. Co způsobuje horečku, jak tělo bojuje s viry, pochopme.

Teplota 37 za studena: dobrá nebo špatná

Dřív jsme říkali chladnému kýchání, kašli, rýmě. Pokud je charakterizován z lékařského, vědeckého hlediska, jedná se o obecný název pro respirační onemocnění. Ale mezi nimi jsou infekční a ty, které vznikají na pozadí vlastních patogenů, "spící" v našem těle. První se objeví, když je virus infikován, což je důvod, proč nastane další vlna epidemií chřipky. Vědci spočítali více než 200 druhů patogenních mikroorganismů, mezi které patří stejné rino, rota, adeno, koronaviry, chřipka, parainfluenza, enteroviry atd.

Co se týče běžného nachlazení, toto onemocnění není komplikovaným infekčním typem, způsobeným banální hypotermií, poklesem imunity v důsledku protrahovaných, chronických onemocnění, operací atd. Onemocnění způsobuje zánětlivé procesy v dýchacích cestách, sliznici úst, nosu.

Jak studený

Akutní respirační virová onemocnění vstupují do těla prostřednictvím infekce z pacienta vzduchovými kapičkami, kýcháním, kašlem. I krátký pobyt v malé místnosti s infikovanou osobou může způsobit infekci. Existuje mnoho způsobů, jak se tomuto problému vyhnout, ale je nejlepší se očkovat. Vědci nejsou schopni vyvinout jedinou vakcínu, protože virus chřipky mutuje každé 2-3 roky a vydrží již dostupné imunizační přípravky. Proto musíme vyvinout nové očkování. Imunizace by měla být nejméně 2-3 týdny před další vlnou epidemie. Nyní je možné se dozvědět přesnější předpovědi čtením údajů od výzkumníků, imunologů. Během této doby tělo produkuje protilátky a virová infekce není absolutně nebezpečná, v extrémních případech onemocnění projde v mírné formě.

Příznaky onemocnění dýchacích cest

Pokud pozorně sledujete příznaky banálního chladu, můžete najít radikální rozdíly od akutních virových onemocnění. ARI dochází, jak již víme, díky snížené imunitě. Dost, aby jedli zmrzlinu, pili studenou šťávu, chodili v mokrých botách, zůstali dlouho v chladném vzduchu, postavili se v průvanu a po asi 8-12 hodinách vzniknou:

Všechny tyto symptomy jsou neodmyslitelnou součástí běžného nachlazení a infekční problémy začínají jinak a primárně se projevují:

 • bolesti hlavy a závratě;
 • bolest v krku;
 • Bolest v krku;
 • nosní kongesce.

Během 1-2 dnů dochází k intoxikaci v důsledku zavedení virů v epitelu, v důsledku čehož se člověk stane nemocným, letargií, slabostí, bledostí kůže, vysokou horečkou. ARVI představuje skutečné nebezpečí pro své komplikace. V pokročilých stadiích existuje riziko přilnutí k bakteriálním virům, v důsledku čehož je možná meningitida, encefalitida, bronchitida, pneumonie a jiná závažná onemocnění.

Důležité: zima může být také nebezpečná, pokud teplota trvá dlouho, existují i ​​další, složitější chronická onemocnění, která mohou vytvářet podmínky pro rozvoj komplikací.

Další příznaky, které odlišují chřipku od nachlazení

Pokud pacient nemá možnost poradit se s lékařem, musíte znát několik příznaků, které naznačují, že se jedná pouze o nachlazení, a nikoli o akutní infekční onemocnění.

 1. Hlavním příznakem je opuch sliznice dýchacích cest, proto dochází k obtížnému dýchání nosem a ústy. Ale ne vždy tento okamžik naznačuje chlad, možná začala alergie.
 2. Bolest a bolest v hrtanu se vyskytují v prvních hodinách pouze s nachlazení as chřipkou, tento příznak se vyskytuje po 1-2 dnech.
 3. Teplota 37,1 pro nachlazení je běžný výskyt, značka může vzrůst až na 38,5 stupně. Chřipka je nebezpečný nárůst ze 40 stupňů a výše.
 4. Rýma, kašel se připojí ke konci prvního dne zimy, zatímco s ARVI se objeví na 2., 3. den.

Příčiny nachlazení

Respirační onemocnění se objevují pouze z důvodu aktivace virů, ale aby se tak stalo, musí být vytvořeny určité faktory, při kterých teplota stoupne na 37 stupňů a výše, položí nos. Jakmile dojde k přetížení nosu, víte, že je to hlavní příznak nachlazení. Hlen je zpočátku tekutý, transparentní a z nosu proudí tajné proudění, spíše jako voda. Zároveň oči zčervenají, pacient neustále kýchá a svědí nosní sliznice. Po asi 1-2 dnech se hlen stane tlustým, může ztmavnout. Na rozdíl od chřipky, symptom neznamená přidání bakteriální infekce, naopak, příznak naznačuje uzdravení. Hlavní zbraň proti virům, leukocytům, je koncentrována v nosní dutině, proto hlen získává tmavší odstín.

Jak se vyhnout chladu

Kromě hypothermie a slabé imunity je důležitý i životní styl a výživa.

 1. Sport, jóga, sportovní chůze, plavání urychlují metabolické procesy, regulují krevní oběh, což přispívá k výživě buněk kyslíkem. Díky tomu je imunitní systém posílen, dochází k nárůstu energie, ráznosti.
 2. Je nutné se vyvarovat stresových situací. Banální deprese, duševní onemocnění, hněv mohou způsobit oslabení těla, což má za následek respirační a jiné typy onemocnění.

Důležité: alkohol, kořeněná, uzená, tuková jídla, pečení narušuje gastrointestinální trakt, včetně jater a v důsledku ledvin, močového systému. Málokdo ví, že imunita je tvořena ve střevě, pokud je práce trávicího systému potlačena nezdravou stravou, pak bude zaručena slabost a neschopnost odolávat infekčním onemocněním.

Studená léčba

V případě nachlazení je léčba benignější. Není třeba přijímat opatření k ničení bakterií, hlavní je poslat síly, aby obnovily vnitřní potenciál, jen silné tělo, které se vyrovná s jejich útokem. Není divu, že se říká: „Pokud léčíte nachlazení, projde za 7 dní, nebude se léčit, pak za týden.“ Imunita snadno omezuje mírné nachlazení a nemoc je jen nepatrným nepohodlím. Problémy se mohou vyskytnout pouze při velmi slabém zdravotním stavu.

Proč má nachlazení teplotu 37 nebo více?

Přiměřená léčba závisí pouze na správné diagnóze. V případě nachlazení nemusíte běžet do lékárny a získat spoustu zbytečných léků. Zde budou fungovat zcela domácí opatření a dostupné prostředky, díky kterým akutní respirační infekce odejde bez jakýchkoliv komplikací. Zjistěte, co dělat, když je teplota 37 s chladem, a značka stále roste.

 • Vezměte lehkou pastilu, pastilky, pastilky, pokud nepomáhají a bolest v krku nezmizí, poraďte se s lékařem.

Upozornění: kategoricky nemůžete usilovat o zmírnění alkoholu v krku, pepřové vodky, pikantní cibule, česneku. Ty obsahují těkavou produkci, užitečné stopové prvky, vitamíny, ale pozitivní účinek je možný pouze při spotřebě určité dávky.

Teplota 37,5 pro nachlazení - není třeba okamžitě chytit aspirin pilulku. Tělo napadá bakterie, zatímco výměna tepla a termoregulace jsou narušeny, je naprosto nemožné zasahovat do procesu. Vnitřní potenciál dokonale potlačuje "vzpouru" patogenů a v každém boji je vždy "horký".

S chladem, teplota 37 trvá 5 dní - možná nebezpečná infekce se připojil k problému. V tomto případě nemůžete spěchat přijímat imunomodulátory, ale musíte se poradit s lékařem. Pokud je to nutné, odborník provede kompletní vyšetření těla, odešle testy (moč, výkaly, krev) pro výzkum.

Jednoduchá pravidla na podporu hojení

Na rozdíl od chřipky lze studenou cestou bojovat jednoduchými metodami. Jsou nám známy již od dětství, a jak se ukázalo, každý z nich je založen na vědeckých důkazech.

 • Odpočinek Mnozí lidé nechápou, proč je teplota na dlouhou dobu chladná, a to navzdory skutečnosti, že se pacient na čerstvém vzduchu snaží častěji, je ve společnosti s přáteli rozptylován. Ve skutečnosti nemoc spotřebovává energii potřebnou pro boj s bakteriemi. Proto je důležité udržet si odpočinek, spát častěji, být v klidu a v harmonii.
 • Vzduchování místnosti. V místnosti, ve které se okna neotevřou, vzduch stagnuje s hromaděním nespočetných patogenů. Je zde začarovaný kruh, s teplotou 37,4 a vyšší, a celý problém spočívá jen v jedné věci - je nutné nechat čerstvý vzduch do místnosti častěji.
 • Teplota 37 je držena po několik dní s chladem - věnujte pozornost oblečení. Možná, pyžama, ložní prádlo, je čas změnit nebo změnit na lehčí, letní možnost pro tělo dýchat.

Jsou po nachlazení nějaké komplikace

Obvykle, chladný prochází asi 7, maximálně 10 dnů. Ve vzácných případech se může stát, že nemoc pokračuje s různými typy komplikací.

 • Sinusitida V důsledku stagnace hlenu v nosních dutinách začíná zánět doprovázený bolestí v oblasti očí, horní části obličeje, horečkou po nachlazení.
 • Bronchitida - problém se projevuje v důsledku špatného odtoku sputu z dýchacího traktu, pacient trpí kašlem s těžkým vykašláváním. Vyjádřená komplikace těžkého dýchání, dýchavičnost. Zde, bez zásahu závažných drog, včetně antibiotik nemůže dělat.
 • Tonzilitida. Komplikace se projeví, pokud teplota 37,2 nebo více trvá déle než týden po onemocnění. Totéž platí pro zánět mandlí, jsou pokryty bílým květem, při polykání pacient cítí bolest, odmítá jíst.
 • Otitis je zánět středního ucha. Současně po studené teplotě teplota tvrdohlavě nespadá z úrovně 37,3 a vyšší, trápí těžké bolesti, které jsou populárně nazývány „střelba do ucha“. Spánek je narušen, hojný výtok z ucha.

Také nachlazení může způsobit zhoršení chronických onemocnění, nepříznivě ovlivnit stav pacienta s diabetes mellitus, HIV, emfyzém, atd.

Léky na nachlazení a teploty 37 a více

Klasická sada léků proti nachlazení je nutná, pokud je teplota 37, 37,5 ° C dlouhá doba. Nejprve musíte zjistit příčinu tepla a společně s léky předepsanými lékařem je třeba použít následující techniky;

Mokrý s teplými zápěstí, kotníky, místy, kde prochází velké plavidlo.

1 lžíci octa se rozpustí ve 200 gramech vody a tělo se otře.

Co pít pro nachlazení s teplotou 37: Ibuprofen, Paracetamol je předepsán jako antipyretikum.

Důležité: v případě bolesti v dutinách, uších, očích, teplotě 37,3 ° C, dlouhodobém kašli, měli byste se poradit s lékařem a podrobit se důkladnému vyšetření těla.

Co dělat, když po studené teplotě je 37 stupňů

Po nachlazení se značka často udržuje na subfebrilním měřítku. Je-li takový podivný stav nalezen, musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

 • Jaký je zdravotní stav pacienta, je tam letargie, únava;
 • Nezůstávají žádné zbytkové příznaky nachlazení: kašel, kýchání, kongesce nosu, těžké dýchání;
 • Existují známky komplikací: dušnost, bolesti hlavy, bolesti kloubů, vyrážka, záchvaty atd. V případech, kdy teplota 37 nebo více je již druhý týden po nachlazení, nebojte se. Lékaři mají tendenci souhlasit s tím, že prodloužená rezistence vůči nízké horečce po nachlazení je normální. Hlavní věcí není ukázat symptomy naznačující určité patologie způsobené respiračním onemocněním.

Pokud neexistují žádné ohrožující faktory, nemá smysl brát spoustu drog. Je nutné dodržovat jednoduchá doporučení:

 • Chcete-li pokračovat v odpočinku, jako poslední možnost, pokusit se být více v klidu a odmítnout zábavní a zábavní akce.
 • Pijte více tekutin, jako je urychlení procesu čištění těla toxinů a zvýšení pocení, aby se podpořila termoregulace a přenos tepla.
 • Pít bylinné čaje, čaje, konzumovat nápoje s divokou růží, med, lípa, heřmánek, maliny.
 • V případech, kdy není možné vzít si nemocnou dovolenou, je chránit před nadměrnou fyzickou námahou, aby se usnadnila práce srdce a cév.

Důležité: léky, které snižují teplotu, se zvláštní opatrností je třeba věnovat kojícím matkám těhotným ženám.

Tyto metody jsou účinné, pokud teplota nepřekročí 37,4 stupně a rekonvalescentní pocit je normální. Po nachlazení dochází ke zhoršení pohody, je nutná konzultace s lékařem.

Prevence nachlazení

Všichni tedy chápeme, že jakékoli respirační onemocnění, včetně akutních, infekčních, s největší pravděpodobností proniká do lidského těla, pokud má oslabenou imunitu, takže důležitým bodem je posílení vnitřních ochranných sil, které vydrží jakýkoliv virus a akutní respirační infekce. Abyste to mohli udělat, musíte se o své zdraví postarat předem a provést následující kroky:

 • Ztuhlý. Nikdy není pozdě zesílit tělo pomocí jednoduchých pravidel - ráno si dejte studenou sprchu, nalijte na něj studenou vodu. Je lepší začít vytvrzování v teplém období tím, že se na nohy ponoří studená voda, pak až do kotníků a tak dále. Je také dobré použít následující techniku ​​vytvrzování: mokré nohy ve studené vodě, pak horké a několikrát střídavě.
 • Zahrnout do stravy pouze přírodní produkty: ryby, maso, zelenina, ovoce, mléčné výrobky.
 • Dává tělo odpočinku od stresu a psychického stresu. Pořádat pikniky pod širým nebem, ale bez alkoholu, bez kouření. Pozitivní dojmy, pocit radosti a potěšení přináší tělu mnoho výhod. Posiluje se tak imunita, aktivují se buňky v mozku, které jsou zodpovědné za vnitřní potenciál.

Konzumujte méně léků, věnujte pozornost lidovým infuzím, odvarům založeným na přírodních bylinkách, kořenech, bobulích a listech. A pozitivnější, jen příjemné dojmy, relaxace, radost a smích mohou rozptýlit mraky nejen v duchovním, ale i ve fyzickém smyslu, který vědci opakovaně prokazovali nejhlubším výzkumem.

Teplota 37 a 5 příznaků chladu

Často je pozorována teplota 37 stupňů při nachlazení, teplota 37 se může vyvíjet z různých důvodů. Mnoho lidí začíná panikařit, když je teplota dlouhá, zejména u dítěte, protože to může být známkou zánětlivého infekčního procesu, například pneumonie. Není však třeba paniky, především je nutné určit: příčiny, příznaky, účinky. O důvodech, pro které se teplota 37 u dospělých a dětí rozvíjí, pojďme si v tomto článku promluvit podrobněji. Okamžitě je nutné učinit rezervaci, že je nutné zjistit důvody společně s lékařem nebo pediatrem. Následně může lékař předepsat adekvátní léčbu zjištěné choroby.

Proč teplota drží 37 ° C

Teplota 37 ° C je subfebrilní teplota. Nejčastější příčinou subfebrilní teploty je vyvíjející se zima.

Pacient obvykle pociťuje kromě světelného tepla také zvláštní známky chladu:

 • Bolest v krku;
 • Vyvíjí se kašel;
 • Bolest svalů;
 • Znatelný vývoj rýmy;
 • Bolí hlava a tak dále.

Také 37 na teploměru může být drženo po určitou dobu, kdy nemoc již byla odložena. To znamená, že hlavní znaky infekční patologie již byly odstraněny, ale tělo je obnoveno časem a regulační procesy se dosud nevrátily do normálu.

Subfebrilní teplota může být způsobena vývojem v onkologickém těle, autoimunitním procesem.

Bez potřeby by neměla být teplota 37 stupňů poražena antipyretiky.

Ale obvykle tyto patologie mají i jiné příznaky, které nutí dospělé navštívit nemocnici, kvalifikovaného terapeuta nebo pediatra. Stává se, že teplota 37 signalizuje termoeurózu.

Regulace teploty tělesa může selhat s:

 • Stresová situace;
 • Zatížení;
 • Prudké změny klimatu.

V dětství jsou tyto situace možné častěji než u dospělých. Lidé s pohyblivou, perzistentní vegetací (vegetativně-cévní dystonie) však často vyvíjejí termoneurózy jako reakci na vnější vlivy. U žen, které mají tělesnou teplotu dítěte 37,3 - je to normální. Navíc se může stále udržet na této úrovni a čas od času se může na toto číslo dostat. Teplota 37 se může držet takové hrozné diagnózy jako HIV. Kromě toho existují lidé, pro které je teplotní režim těla 37 normou. Jejich subfebrilní teplota tedy vzrostla na nejméně 37,5–38 stupňů.

Studené příznaky

Katarální onemocnění jsou běžným názvem pro identifikaci řady nekomplikovaných respiračních infekcí, které způsobují zánět nosohltanové sliznice. V této souvislosti však tuto definici používají lidé, kteří jsou daleko od lékařské praxe. Pokud se obrátíme na lékařskou literaturu při hledání pojmu tohoto slova, je možné číst, že zima je onemocnění způsobené hypotermií, a nikoli viry. Aby bylo dost nemocné dost na mokré nohy ve vodě na ulici, zmrazení v očekávání minibus, nebo například dostat opilý velmi studené limonády.

Obvykle, když lidé říkají: „Mám zima“, často to znamená, že tělo infikovalo virus.

V medicíně se onemocnění vyvolané virem nazývá ARVI. Existuje spousta chladných virů - více než 250. To je důvod, proč pro ARVI neexistuje všelék. Studené příznaky nejsou mnoho. Nosní kongesce dává jasně najevo, že se vyvíjí nachlazení, což je první příznak onemocnění, kterým lze ARVI odlišit například od bolestí v krku. První den vývoje nemoci není vylučované tajemství zakalené a tekuté.

Přidělení je silné, často způsobuje:

 • Kýchání;
 • Svědění v nosní dutině;
 • Červené oči.

Když den uplyne po nástupu ARVI, tajemství zhustne. Jeho barva se mění. Není nutné se bát, taková změna barvy neznamená, že se bakteriální infekce spojila, ale ukazuje, že tělo začalo bojovat s nemocí, zotavuje se. Tělo aktivně bojuje s infekcí, leukocyty umírají v nosní dutině, a proto je barva tajných změn normální. Proto by antibakteriální látky v tomto případě neměly být užívány.

Je důležité pochopit rozdíly v alergiích od nachlazení, protože v obou případech dochází k silnému výtoku z nosu, kýchání a svědění.

Alergická reakce však trvá delší dobu, někdy měsíc a dva, a symptomatologie studené patologie zmizí již v 8. den adekvátní léčby. Okamžitě se objeví opuch sliznice v kontaktu s alergenem, zatímco s chladem se nezačne okamžitě vyvíjet s postupným zhoršováním stavu.

Hlavní rozdíl mezi alergickou reakcí a ARVI spočívá v tom, že při studené patologii stoupá teplota, i když je malá, pokud není alergie. Když se zima vyvíjí slabost, jeho oči jsou nudné, člověk se stává letargickým a apatickým. K léčbě ARVI nebo akutních respiračních infekcí by měl být pouze lékař. Ihned po vzniku negativních příznaků zavolejte kliniku. Jinak se mohou vyvinout závažné komplikace.

Známky nachlazení: ORZ

Běžné nachlazení je obecná definice, která zahrnuje akutní respirační infekce. Během období extrémního chladu se někdy zvyšuje riziko pádu. Chcete-li správně identifikovat a zastavit nachlazení, musíte znát symptomatologii běžné studené patologie. Projevuje studený vývoj: kašel; rýma; slabost; bolesti svalů; bolesti v kloubech. Obvykle netrvají dlouho a brzy (symptomy mohou trvat týden nebo několik dní) se k nim přidává nejvýraznější symptomatologie. Je třeba říci, že někdy se nemoc nevyvíjí a mizí, což znamená, že imunitní systém funguje dobře.

Mezi hlavní příznaky nachlazení patří rýma, kašel a horečka.

Ale stává se, že počáteční symptomatologie běžného nachlazení není zaznamenána - například pro ty, kteří mají proces učení nebo práci, která vyžaduje úplné nasazení.

Symptomatologie běžného nachlazení obvykle trvá 2-7 dnů, zřídka studené přetrvává delší dobu.

Mohou se vyvinout následující příznaky:

 • Pershing nebo bolest v krku;
 • Kýchání;
 • Kašel;
 • Trhání;
 • Bolesti hlavy;
 • Nosní kongesce a rýma.

Kromě toho může teplota stoupat, člověk může pociťovat obecnou malátnost, bolestivost a „bolest“ v dolní části zad a dolních končetinách. Symptomatologie může nastat v různých kombinacích a být vyjádřena různými způsoby. Jak se vyvíjí patologie, existuje riziko komplikací. Například tajemství nosní dutiny se může stát nejvíce kondenzovanou, zelenou. Tyto změny mohou být důkazem vývoje adenoiditidy, sinusitidy, sinusitidy.

Nachlazení: Na rozdíl od chřipky

S chřipkou je nástup onemocnění výrazně odlišný od vývoje ARVI nebo ARI. Chřipka je charakterizována akutním nebo akutním nástupem onemocnění s výskytem negativních symptomů v prvních 24 hodinách onemocnění. Navíc je to doprovázeno silným zvýšením teploty těla na 39 stupňů a více, stejně jako jasnými známkami otravy.

To znamená, že dochází k intoxikaci organismu toxiny, které se objevují v důsledku rozpadu:

Při nachlazení je tělesná teplota obvykle 37 a mírně vyšší a klinika se může zvyšovat s rozvojem patologie, dosahuje svého vrcholu asi o 4 dny, a pak symptomatologie onemocnění začíná postupně mizet, přechází. Navíc, kýchání - věčný příznak ARVI, nikdy nepřijímá chřipku.

Jak odstranit nebezpečné nemoci: teplota 37, 2

Aby bylo možné včas identifikovat nebezpečné a dokonce i smrtelné možnosti, je nutné pečlivě prozkoumat.

Tyto zkoušky je nutné absolvovat:

 • Identifikace příčiny horečnatého stavu: infekce nebo žádná infekce;
 • Krevní test;
 • Analýza moči;
 • Analýza výkalů parazitů;
 • Biochemie krve;
 • X-ray nebo CT;
 • Bakteriologická kultura moči;
 • Vzorky pro tuberkulózu.

Pokud teplota stále stoupá, musíte se poradit s lékařem a projít nezbytnými testy.

Navíc se musíte poradit s odborníky. Pokud je diagnostikována bronchiální astma a jiné chronické patologie na části dýchacích orgánů, pak může zima způsobit tmavé tajemství nosu, silnější a měnící se vzor kašle se separací sputa a dokonce bolestí při inhalaci / výdechu. V tomto případě se významně zvyšuje riziko vzniku bronchitidy a zánětlivého procesu v plicích. Navíc katarální patologie může způsobit exacerbaci astmatu průdušek. Je nemožné dlouho odložit, jakmile se objeví první příznaky onemocnění, měli byste se poradit s lékařem. Pokud onemocnění trvá déle než 3 dny - je to špatné.

Co dělat při teplotě 37 ° C

Pokud člověk zachytil nachlazení a je nemocný, je nutné přijmout opatření. Za prvé, musíte více relaxovat, zůstat v posteli a pít dostatek vody, kompoty, ovocné nápoje. Musíte také naléhavě kontaktovat lékaře, který zjistí, proč se teplota udržuje a říct, co máte dělat, jakou drogu pít.

Pokud se jiné příznaky nespojí s teplotou 37, pak:

 • Vstupte do nabídky ovocných produktů obohacených o askorb;
 • Dostatek spánku a odpočinku;
 • Neužívejte antipyretika.

Pokud teplota neprojde, osoba zamrzne a vyvinou se negativní příznaky, pak je třeba zavolat sanitku.

Chlad a teplota 37 (video)

Časté nachlazení indikuje špatnou imunitu, musí být neustále posilováno. Měli byste také podstoupit fyzické vyšetření. Kolikrát? Nejméně jednou ročně. To pomůže včas identifikovat nebezpečnou patologii.

Teplota 37 s chladem

Domů »Studené» Teplota 37 pro chlad

Teplota 37 pro nachlazení: co pít, pokud máte nachlazení

Zima je zrádná a vždy překvapená. Toto virové onemocnění nezávisí na stavu lidského zdraví, počasí a období mimo okno.

Každý terapeut řekne s jistotou, že ARVI je nejběžnější nemoc.

A dospělí onemocní nejméně 3krát ročně. Co můžeme říci o dětech, jejichž imunitní obrana je tak slabá, že dítě znovu a znovu onemocní zimou.

Dnes medicína ví více než 250 různých virů, které nějakým způsobem vyvolávají onemocnění horních cest dýchacích. Kromě toho, zima ovlivňuje dolní dýchací cesty: průdušnice, průdušky a plíce.

Hlavní příznaky zimy

Vzduchové kapičky přenášejí chlad. Ve většině případů se onemocnění projevuje zánětem lymfatických uzlin. Pokud stisknete malé těsnění, objeví se nepříjemné nepohodlí:

 • za ušima;
 • na krku, krku;
 • pod dolní čelistí.

Během zimy trpí pacient chladem. Tento příznak je charakterizován hojným vylučováním hlenu, nazální kongescí nebo neobvyklou suchostí nosních sliznic.

Chlad je charakterizován suchým kašlem, chrapotem a bolestmi v krku. Občas se může objevit zarudnutí očí, aktivní slzení. Pokud dojde k infekci rotavirem, zažívacím podrážděním, opakovaným zvracením, začne se dehydratace těla.

Při respirační virové infekci vzrůstá tělesná teplota. Může být subfebrilní (37 stupňů) nebo středně vysoká (38-39).

Existuje několik fází chladu. V první fázi (bezprostředně po infekci virem) se tělesná teplota nezvyšuje. Nemoci však poznáte podle charakteristických příznaků:

 1. bolest v krku;
 2. kýchání;
 3. nepohodlí v nose.

Poté následuje druhá fáze onemocnění. Během tohoto období se do krve dostanou patogeny. Dochází ke zvýšení bolesti v krku, otočení kloubů, začíná svalová bolest. Pacient si označí bolestivý, vyčerpávající kašel. Teplota jeho těla se zvedne nad 37 stupňů, sliznice rtů může být puchýřovaná. Horečka neprojde ani v noci.

Když pacient zareagoval na symptomy nachlazení v čase, skončí ve třetí fázi, kdy je hlen odstraněn.

Kašel a výtok z nosu postupně mizí, dochází k vymizení sraženin méně a méně.

Prevence

Aby se zabránilo virové infekci a onemocnění, je třeba pečlivě sledovat určitý profylaktický režim. Především zajišťuje systematické posilování imunity. To bude vyžadovat pravidelné pití imunostimulantů. Nejlevnější a zároveň velmi efektivní byla infuze rostliny Echinacea.

Denní strava by navíc měla obsahovat velké množství zeleniny, bobulí, ovoce a mléčných výrobků. Ani poslední role není přiřazena pravidlům osobní hygieny.

Aby nedošlo k nemocem, každý člověk by se měl pokusit:

 • vyloučit účast na hromadných akcích;
 • použijte speciální gázový obvaz nebo zdravotní masku.

Toto doporučení je obzvláště důležité na podzim a v zimě, kdy počet případů nachlazení dosáhne své apogee a imunita je oslabena nedostatkem vitamínů a slunečního světla.

Pokud je v domě již zima, nebolí to často větrání místnosti, aby se v ní provádělo mokré čištění. Po kontaktu s pacientem si umyjte ruce mýdlem a nedotýkejte se jejich obličejů.

Moderní věda nevynalezla účinnou studenou vakcínu. Můžete být očkováni pouze proti chřipce. Ale nedává stoprocentní záruku, že člověk během epidemie onemocní.

Co dělat, co pít?

Je možné, že člověk chytí chlad, i když se zabýval prevencí nemoci. Co dělat? Jak si pomoci, pokud se můžete dostat k lékaři zítra?

V takové situaci se ruka sama dotýká oblíbeného média, které v televizi nepřestává inzerovat. Stojí to však za to, když teplota nepřesahuje 37 stupňů? V tomto okamžiku musíte zůstat podrobněji.

Obecně je teplota 37 průměrná. Pro jednu osobu to může být docela normální a další způsobí vážné nepohodlí. Rozhodněte o potřebě snížit teplotu až po zjištění příčiny jejího skoku.

Teplota 37 stupňů je udržována při virové infekci a svědčí o:

 • stimulace ochranných sil lidského těla;
 • účinný boj proti cizím mikroorganismům.

Teplota bude nutné snížit pouze tehdy, když teploměr ukazuje 38,5 stupně a teplota nepřestane stoupat. V tomto případě by každý měl pochopit, že snížení teploty pomocí tablet vůbec neznamená, že se zbavíte chladu.

Někteří lékaři trvají na tom, že ani teplo nemusí být vždy sníženo. Pokud to drží, ale nezpůsobuje pacientovi nepříjemnosti, není možné pít antipyretikum. Do těla nepřichází žádná škoda.

Když je vše stejné, je potřeba snížit teplo, je prokázáno, že používá jednosložkové léky. Jsou vyráběny na bázi paracetamolu, Ibuprofenu. Pokud jde o populární drogy, například v Theraflu, Coldrex, tyto látky jsou jen jednou z jejich složek.

Bez lékařského předpisu, i když se teplota udržuje, nemůžete pít:

Tyto klasické výrobky, známé všem již od dětství, mohou způsobit mnoho nepříjemných vedlejších reakcí těla. V mnoha zemích světa jsou tyto léky staženy z lékáren.

Studená léčba

Jak víte, vyléčení zima v pravém slova smyslu je nemožné. Léky pomohou pouze odstranit nepříjemné příznaky nemoci (kašel, rýma), ale ne více.

Co dělat? Pokud má pacient suchý nebo mokrý kašel během zimy, je nutné se ho zbavit. V prvním případě je symptom vyprovokován lechtáním v krku a ve druhém dochází k vykašlávání v důsledku evakuace sputa.

Mukolytika pomůže eliminovat kašel. Léky v této skupině jsou určeny k odstranění hlenu z průdušek. Nejrychlejší ocel:

 1. ACC (ve formě granulí a rozpustných tablet);
 2. Ambroxol (můžete si koupit roztok, sirup, tablety);
 3. Bromhexin (uvolňovaný v tabletách a sirupu).

S pomocí Aqualor, Aquamaris a Otrivin je třeba umýt stěny nosních cest. Také se zbaví různých infekcí. Vazokonstrikční kapky a spreje pomáhají v boji s nazální kongescí: naftyzinem, sanorinem, galazolinem. Díky těmto prostředkům je možné odstranit otoky sliznice, která je hlavní překážkou normálního dýchání.

Při použití takových léků by mělo být jasně pochopeno, že mohou vyvolat závislost. Pokud se to stane, rýma po příliš dlouhé léčbě se ještě zhorší. Tento stav se nazývá ricochet rhinitis.

Je rozumné ovlivnit nachlazení a rýmu. V tomto případě bude terapeut doporučovat věnovat pozornost homeopatickým lékům. Mezi těmito léky se staly obzvláště populární:

 • Anaferon (pro dospělé a děti);
 • Oscillococcinum.

Imunostimulanty nejsou o nic méně žádoucí, například kapsle Arbidol, rektální čípky Riferon, nosní kapky Grippferon.

Užívání antivirotik je oprávněné pouze na samém počátku zimy. I když je lepší, aby pacienti s onemocněním ledvin, jater a srdce tyto léky zcela odmítli. Antivirová léčiva mohou vyvolat nové kolo nemocí.

Eliminovat rýma a bolest v krku pomůže inhalaci, pokud si je každý den. Ale oni mají dovoleno dělat to když teplota je držena uvnitř 37-37.5 mír, ale ne vyšší.

Antibiotika: pít nebo nepít?

Prakticky po prvních příznacích nachlazení začnou mnozí krátkozrakí pacienti užívat antibiotika. A předepisují takové prostředky sobě samým. To je přísně zakázáno, a to i v případě, že teplota je udržována na týden. Co dělat, když má dospělý teplotu již 38 let?

Lékaři jsou unaveni opakováním, že není třeba brát antibiotika pro virová onemocnění. Takové léky jsou proti viru prostě bezmocné, ale špatně poškozují tělo.

Antibiotika budou potřebná, pokud standardní antivirová léčba nepřinese správný výsledek nebo se zvýší symptomy, zejména rýma a kašel. V tomto případě se s největší pravděpodobností spojila bakteriální infekce.

Nejúčinnější antibiotika pro nachlazení:

 1. makrolidy (azithromycin);
 2. fluorochinolony (Levofloxacin, Moxifloxacin);
 3. peniciliny (Augmentin, Ampicillin, Amoxiclav, Amoxicilin);
 4. cefalosporiny (Cefuroxime, Supraks, Aksetil).

Účinná antibiotika však mohou být předepsána pouze lékařem. V opačném případě existuje vysoká pravděpodobnost zhoršení zdraví, rozvoj dysbakteriózy, alergická reakce.

Teplota se udržuje i po nachlazení

Stává se, že teplota 37 udržuje a po zotavení, jako komplikace chřipky. Co je důvodem? Mnoho lékařů má tendenci věřit, že po některých virových infekcích, které byly těžké, je horečka zcela normální. Trvá po nemoci dalších 14 dní.

Pokud se to stane, nebude třeba žádné léky. Měla by však být dodržena následující doporučení:

 1. kdykoli je to možné, neopouštějte dům;
 2. odpočinek častěji;
 3. nepřehánějte se;
 4. pít dostatek tekutin.

Pokud není možné opustit obvyklou pracovní činnost, je lepší eliminovat zvýšenou fyzickou aktivitu. Pokud se tak nestane, může dojít k poruše srdce a cév.

Navrhované metody jsou relevantní pouze v případě, kdy je teplota udržována na 37-37,2 ° C a celkový stav pacienta není narušen. Pokud dojde ke zhoršení zdravotního stavu, rýma a kašel začaly novou silou, nebylo by žádoucí vyhledat lékaře. To zabrání možným komplikacím běžného nachlazení.

Podrobnosti o akcích při prodloužené teplotě ve videu v tomto článku řekne Elena Malysheva.

Jak léčit nachlazení? Druhý den teplota 37,1, bolest hlavy, špatný pocit. Piju paracetamol.

Odpovědi:

Požární tanec

Nimesil, dokonale položí na nohy.

Kondrat -

Mléko je horké s cibulí - ohavnost je hrozné, ale pokud můžete pít výsledek je zaručena (Snažil jsem se jednou - jsem neuspěl))) A jen horké mléko s malinovou marmeládou.

Lyudmila Burambaeva

Lepší Teraflu nebo Coldrex v pytlích, jsou s vitaminem C a stejným paracetomolem, ale dávají sílu a anestézii jak hlavy, tak hrdla, pokud to bolí.

Convolvulus Kryzhovnikova

Je to spousta teplého, ale ne horkého nápoje, lepší brusinkový džus - to je rychlejší odstranění toxinů, prostě se necítí dobře.

Tatyana Vinogradova

Ujistěte se, že máte vitamín C v jakékoli formě hodně pití a odpočinku, ale já bych paracetamol odmítl.

NOT ANGEL

Coldrex Hotrem nebo antigrippin velmi rychle a dobře pomáhá, ale tyto léky nemůžete míchat s paracytomolem. Nimesil, protože vám poradí pouze z bolesti hlavy a horečky z nachlazení nemohou být vyléčeni

Vitamíny jsou nutností! Paracetamol teplotu srazí a to je nepřijatelné při 37,1 ° C. Teplota může být sestřelena jen u vyšší než 38. Teplota je indikátorem boje proti infekci. Váš důkaz extrémně nízké imunity. IRS-19 - oranžová čichání v nose a krku, imunitní příprava, vzrůstá za 3 dny. Náročný nápoj je povinný, čaj s malinami a citronem je lepší, bylinný čaj je dobrý - heřmánek + třezalka tečkovaná - antiseptika. Možná máte nízký hemoglobin, je nutné absolvovat krevní test. Na nízké, nedostatek železa - pomůže ferroplex (síran železitý + kyselina askorbová) nebo vývar, nebo granátová jablka, hovězí játra, kaviár - to je extrémní případ. Ujistěte se, že med a vlašské ořechy. Brzy se raději vydejte!

Sergey

Jednoduchá prevence - časté větrání bytu, používání multivitamínů, včelích produktů (med, propolis, pyl), česnek, cibule, citrony pro potraviny, časté procházky na čerstvém vzduchu, obecné kalení - a vy a vaše rodina budou pod spolehlivou ochranou, věřte - testováno na jeho rodině a všem jeho příbuzným a přátelům.

catjacques

Používám výrobky z lékárničky Makekev - Coral-Mine, Microhydrin, koloidní stříbro. Navíc můžete připojit kůru stromu mravenců Phyto-C. A žádná lékárenská chemie.

Teplota 37 - co dělat?

Zvýšení tělesné teploty na úroveň 37 ° С je častým jevem, v mnoha případech doprovázejícím pomalé zánětlivé procesy nebo variantou normy. Pokud se teplota 37 udržuje po dlouhou dobu, a jste si jisti, že vaše individuální teplotní rychlost je nižší, musí být upozorněna a stát se důvodem k návštěvě u lékaře. Je také velmi důležité zjistit, zda existují jiné patologické příznaky.

Co dělat, když je nachlazení, teplota 37, rýma a bolest v krku?

Mírná horečka, rýma, bolest v krku, stejně jako kašel, bolest hlavy - nejčastější a charakteristické příznaky nachlazení a akutních virových infekcí. S takovými ukazateli tělesné teploty by neměl být poražen antipyretiky, jinak mohou být narušeny přirozené procesy hojení a boje s tělem s infekčními agens, čímž se oddálí zotavení. Hlavní věc s těmito příznaky:

 1. Konzumujte co nejvíce teplé kapaliny.
 2. Dodržujte klid na lůžku.
 3. Nos opláchněte solným roztokem.

Je třeba poznamenat, že poměrně často po přenesených infekčních a zánětlivých onemocněních se teplota těla po určitou dobu udržuje na 37-37,2 ° C. Tento jev se někdy nazývá "termální ocas", během něhož tělo konečně překoná infekci a samo-opravu. Nicméně v tomto případě, pokud je teplota dlouhodobě zvýšena, je třeba vyloučit možný rozvoj komplikací.

Co dělat, když je teplota již 37 měsíců?

Při dlouhodobém uchovávání zvýšené tělesné teploty se poraďte s lékařem. Příčinu tohoto jevu lze objasnit pomocí určených diagnostických studií, které zahrnují:

 • obecný a biochemický krevní test;
 • analýza moči a výkaly;
 • radiografie plic;
 • ultrazvuk srdce, břišní orgány a malá pánev, štítná žláza.

Diagnóza často vyžaduje konzultaci s úzkými odborníky: gynekologem, gastroenterologem, endokrinologem, kardiologem atd. Pouze po stanovení přesných příčin zvýšení teploty by měla být zahájena vhodná léčba.

Je třeba také poznamenat, že se často stává, že zvýšená tělesná teplota je spojena s poruchou teploměru, zejména pokud se používá elektronický přístroj. Aby se vyloučily případné chyby měření, měli byste se nejprve pokusit změnit zařízení.

Teplota 37,8. je třeba sestřelit? a čím lépe se léčí na tak chladnou teplotu?

Odpovědi:

Stále nemůžete sestřelit. Až 38 nemůžete sestřelit.
Paracetamol nebo lepší ibuprofen. Malinový čaj, rybízový džem. Kyselina askorbová.
Pokud jste právě začíná onemocnět, pít 7-9 tablet ascorbinka v noci. Ale jen na první den, no, maximálně ve druhém. Další den 5 tablet. A dále snížit na 1-3 dražé.
Nejlepším lékem na nachlazení je parní nohy. Stále můžete nosit ponožky namočené v octě.
V prvních třech dnech můžete vařit a pít Theraflu nebo Coldrex.
Nejdůležitější věc: nepijte askorb, paracetamol, ibuklin, aspirin na prázdný žaludek. Může způsobit vředy. To je jejich hlavní PE. Občerstvení a pití za 20-30 minut.
Paracetamol pít ne déle než 3 dny, pokud nechcete jít na scestí, nahraďte něčím jiným.
Ibuklin = Ibuprofen + Paracetamol.
Také na samém počátku, pokud je virová infekce, Arbidol, Anaferon.
V prvních 2 hodinách se Anaferon rozpouští v jazyce jedné karty každých půl hodiny. Pak 3 krát denně, 1 karta.
V čaji neoteret zázvor kořen - stimulovat imunitní systém.
A dostat dostatek spánku - to je velmi důležité pro imunitu.
Pokud máte střevní poruchu, zkuste ji vyléčit také. Stav imunity závisí na 60% střevního stavu.
Hodně štěstí! A být zdravý! =)

Evgeny S

Takový zmatek není nutný - tělo bojuje, neinterferuje

Tanya Mělník

teplota klesne po 38 ° C

Michail Borzov

Co když je to gynekologie nebo urologie? Naléhavě k lékaři!

Maruševna

teplota musí začít sestřelit, když je více než 38. Pokud je však špatná a není pohodlná při nižší teplotě, pak je lepší ji sestřelit. Zvláště v noci. Trochu spát.

Micah

až 38 v mém nejlepším není sestřelit. tělo musí bojovat sám

Irina Ivanová


Aspirin, aby vám pomohl, a všechny horké prameny wah.

Sidor Sidorov

Až 38 a první druhý den? NE. Nic. Normální reakce organismu na invazi cizího činidla, mikrobů, virů. Bojuje tak se jménem, ​​víš. Mikrobům se tato teplota (zejména viry) nelíbí, ale leukocyty oživují, stávají se agresivnějšími.

Dmitriy Misernow

Co když teplota trvá 37 let?

Mnozí z nás se začínají obávat, když je jejich teplota na teploměru 37 stupňů. Osoba okamžitě začne si myslet, že se vyvinul nějaký druh zánětlivého procesu, například v plicích. Než se dostaneme do zoufalství, je nutné zjistit skutečnou příčinu tohoto stavu. V tomto případě odborníci pomohou - pediatr nebo terapeut. Pomohou objasnit příčiny tohoto jevu.

Hlavní příčiny vysoké teploty

Jedna z nejčastějších příčin subfebrilní teploty je považována za chlad. V přítomnosti takové nemoci, osoba také cítí jiné příznaky, například: bolest v krku, rýma, kašel, bolest hlavy. Stává se, že po nemocném pacientovi má pacient také nějakou dobu teplotu 37 let: přinejmenším v těle nejsou žádné infekce, ale je stále slabý a potřebuje čas, aby obnovil svůj zdravý stav.

Jiné příčiny nízkého stupně horečky

Dalšími důvody trvalé zvýšené teploty mohou být těžké léze, přesněji rakovina, autoimunitní procesy. V tomto případě má člověk pocit, že příznaky nejsou zjevně nachlazení. V našem životě existují různé situace, kdy se člověk často obává, vydrží stres. Nebo se stává, že musí často cestovat, měnit životní podmínky, to znamená změnit klimatické a časové zóny. V důsledku toho může také selhat tělesná teplota. Jedním z důvodů pro udržení teploty 37 je tedy termoneuróza. To platí zejména u lidí s vegetativní dystonií. Také ženy mají během těhotenství často teplotu 37. Musím říci, že u těhotných žen je teplota vždy nestabilní. Podle lékařských statistik existují lidé, kteří mají konstantní teplotu 37, což je pro ně považováno za normální teplotu, a ne zvýšené. A zvýšená teplota pro ně je 37,5.

Co by měl člověk dělat při zvýšené teplotě?

Je přísně zakázáno s nimi zacházet nezávisle! V první řadě je třeba se poradit se svým lékařem, protože je to on, kdo může určit přesnou příčinu vysoké teploty a předepsat průběh léčby. Pro tento účel jsou obvykle předepsány obecné testy krve a moči. Umožní lékaři zjistit, zda se v lidském těle vyskytují nějaké skryté procesy. Pokud mluvíme o dítěti, jehož teplota je 37 let po dlouhou dobu, pak je-li zjištěna, okamžitě zavolejte lékaře v domě. Je však také nutné zkontrolovat, zda jsou zuby dítěte řezány.

Vlastní ošetření při 37 ° C

Stává se, že člověk nechce vyhledat pomoc od lékaře a rozhodne, že může snížit teplotu sám. V tomto případě je zakázáno pít žádné prášky. Je lepší použít více vitamínů, aby se posílil imunitní systém. Nebo jen potřebuju odpočinout. V případě, že dojde k dalším rušivým příznakům, měli byste určitě konzultovat lékaře!

Závěr

Můžeme tedy vyvodit následující závěr: pokud je teplota 37 po dlouhou dobu, pak je to důvod, proč se poradit s lékařem. Tato teplota sama by neměla být poražena. Je lepší zjistit důvody pro jeho vzhled: nemusí to být nemoc, ale například jen přepracování.

Co to znamená, že teplota 37 byla udržována měsíc? Teplota 37 - co dělat?

Cítíte ospalost, únavu a apatii? To vše může sloužit jako příznaky horečky. Teploměr tak potvrdil vaše obavy. Teplota neklesne pod 37 stupňů na dlouhou dobu - týden, dva, měsíc... Co dělat? Ne, samozřejmě, situace není kritická, neexistuje žádné akutní ohrožení života a není třeba ani resuscitačního týmu. Je však nezbytně nutné zjistit příčinu.

Proč stoupá teplota?

Lidská zvýšená teplota je obranná reakce našeho těla. To je způsobeno pyrogeny. Jedná se o speciální látky, které na jedné straně mohou sloužit jako odpady řady patogenních mikroorganismů, na druhé straně mohou být produkovány našimi imunitními buňkami. Zjednodušeně řečeno, teplota je zbraň, se kterou naše tělo bojuje s viry. Při teplotě 38 ° C produkuje interferon. Je to on, kdo ohrožuje patogenní mikroorganismy.

S těmito příznaky se zpravidla pacientům předepisují antibiotika, stejně jako léky na snížení teploty. Ten je destruktivní nejen pro viry, ale i pro naše tělo, což silně zatěžuje srdce a plíce. Další věc - tělesná teplota 37 stupňů, kterou lékaři nazývají subfebrile. Může zůstat na dlouhou dobu, a dokonce i zkušený terapeut je obtížné zjistit jeho důvod po důkladném lékařském vyšetření. Co znamená teplota 37 stupňů?

Žádný důvod k panice

Důvod číslo jedna je absence všech druhů důvodů, odpusťte tautologii! Školní učebnice o anatomii a lékařských encyklopediích zakořenily v našem vědomí skutečnost, že normální teplota člověka je přesně 36,6 stupně. Cokoliv méně než tato hodnota je indikací poruchy a cokoli dalšího je příznakem infekce nebo zánětlivého procesu. Ale je to vždy pravda?

Ukazuje se, že teplotní norma pro každého je individuální a může se pohybovat v rozmezí 35,5–37,5 stupně. Tento vitální ukazatel je ovlivněn řadou faktorů - pohlaví a věk, úroveň cvičení, hormony. V některých případech může záviset na teplotě a vlhkosti vzduchu, stejně jako na denní době. Od pěti do jedenácté hodiny večer se jeho hodnota může zvýšit o 0,5 stupně. U dětí může v některých případech normální teplota dosáhnout 37,5 stupně. Někdy se zvyšuje u žen během menstruačního a menopauzálního období. Nicméně teplota 37 u dospělých není alarmujícím signálem pouze tehdy, když nejsou pozorovány žádné jiné příznaky. V opačném případě byste měli okamžitě kontaktovat terapeuta, aby nedošlo k vážným následkům.

Studený je hlavní podezřelý

Pokud máte teplotu 37 po dlouhou dobu, důvody by měly být hledány především při nachlazení. Zpravidla je doprovázena dalšími příznaky - bolestmi hlavy, bolestmi těla, rýmou, bolestmi v krku a počátkem suchého kašle. Subfebrilní teplota může přetrvávat i po akutních virových onemocněních. Tělo potřebuje nějaký čas na zotavení a navrácení základních ukazatelů.

Komplikace nachlazení a virových onemocnění

Nicméně nachlazení a virová onemocnění způsobená naší nedbalostí na jedné straně a odolností moderních virových kmenů vůči antibiotikům na straně druhé se mohou proměnit v chronickou tonzilitidu a mít jiné komplikace. Zánětlivé procesy v mandlích (jak hltanu, tak palatinu) mohou také způsobit teplotu 37 ° C. Aby se zabránilo takovým negativním účinkům, musí být léčena nachlazení a virová onemocnění, dokud všechny příznaky nezmizí a teplota se neobnoví.

Je to zima?

„Teplota 37, mám zima“, takové zprávy nejsou na tematických fórech neobvyklé. Jste si však jistý, že je to přesně studená, a ne, řekněme, fokální pneumonie? Často se mýlíme v přesvědčení, že hlavním příznakem pneumonie je vysoká horečka. To je mýtus. Teploměr ukazuje 37 stupňů. Teplota není kritická, ale vyžaduje vaši pozornost. Pokud je doprovázena kašlem a celkovou slabostí, pak je lepší hrát to bezpečně a vzít rentgen. S tímto onemocněním, zánětlivé procesy v plicní tkáni. Často nejsou způsobeny infekcemi, ale plísňová nebo virová bakteriální pneumonie se může dobře vyvinout na jejich pozadí. Toto onemocnění vyžaduje okamžitou léčbu antibiotiky. Pamatujte, že pozdní diagnóza zhoršuje prognózu. Navzdory přítomnosti nejrůznějších druhů nejsilnějších antibiotik je smrt možná i v případech zanedbané formy pneumonie.

Upozornění: tuberkulóza!

Slabost, teplota 37 a další výše uvedené příznaky mohou být také způsobeny bakteriálními, plísňovými, virovými nebo parazitickými infekcemi. Někdy poukazují na toxoplazmózu, syfilis, virus imunodeficience a tuberkulózu. To vyžaduje zvláštní pozornost.

Pokud v posledním století byla tuberkulóza považována za nemoc chudých, dnes ji nikdo neručí. Příčinou tohoto onemocnění je Mycobacterium tuberculosis. Podle WHO je jejím nositelem každý třetí obyvatel Země. Nicméně, nakažený - neznamená nemocný. V prvním případě mikrobakterie nejsou v lidském těle aktivní. Takoví lidé nezažívají symptomy nemoci a nemohou infikovat ostatní. Nicméně v případě oslabeného imunitního systému, který vede ke stresu, podvýživě, nadměrnému cvičení a nedostatku spánku, mohou mikroby ovlivnit plíce a v některých případech i jiné orgány a systémy.

Počet pacientů s tuberkulózou je dnes podle oficiálních údajů pouze 1% populace. Ve skutečnosti je toto číslo několikrát vyšší. Každý den, aniž bychom to věděli, se více než jednou setkáváme s lidmi s tuberkulózou. Toto onemocnění podléhá zástupcům různých sektorů společnosti. Lékaři a lékárníci, řidiči veřejné dopravy a prodejci, učitelé mateřských škol a vysokoškolští profesoři. Toto onemocnění si nevybere. Se zdravou imunitou se však můžete nakazit pouze u pacienta s otevřenou formou tuberkulózy. V tomto případě se mikroby dostávají do prostředí slinami a sputem.

Pro detekci tuberkulózy je nutná fluorografie. V mnoha klinických případech byla teplota 37 udržována po dobu jednoho měsíce, poté byl pacientovi diagnostikováno toto onemocnění. Kašel na dlouhou dobu je dalším důvodem k návštěvě lékaře. Tuberkulóza však není větou. Ve většině případů lze toto onemocnění překonat, pokud budete dodržovat léčebný režim. Pro prevenci tuberkulózy dnes produkují očkování.

Stres jako příčina horečky

„Teplota 37 let byla udržována po dobu jednoho měsíce a poté, co byla obnovena,“ mnozí z nás čelili této situaci. Téměř nikdy nespojujeme nárůst teploty se stresem. Dnes se pro nás staly tak samozřejmostí, že na ně prostě nereagujeme, což o našem těle nelze říci. Reaguje na vnější podněty na fyzické i chemické úrovni. Když jsme nervózní, zvyšuje se tlak, zrychluje se srdeční tep a do krve proudí adrenalin. Všechny systémy začnou pracovat aktivněji s tím, že teplota stoupá. Ukazuje se, že takový jev je tak běžný, že odborníci dokonce zavedli zvláštní termín pro své označení - „psychogenní teplotu“. Osoba může zároveň pociťovat závratě, dušnost a celkovou malátnost. Častý stres může způsobit chronický únavový syndrom v průběhu času. Pokud jste měli teplotu 37 měsíců, pak to může znamenat jen o něm. S tímto onemocněním mohou být narušeny funkce nervového, endokrinního a imunitního systému. Jednoduchý odpočinek neukládá z takových vážných následků. V tomto případě je nutná pomoc specialisty.

Zhoršení "Letopisů"

Teploměr ukazuje 37 stupňů. Teplota může být způsobena exacerbací chronických onemocnění a zánětů v různých orgánech. Dysfunkce kardiovaskulárního systému a štítné žlázy, vředů, gastritidy, pyelonefritidy atd. Hlavním příznakem těchto onemocnění může být dlouhodobě nízká horečka. Může mít také bolest v určitých oblastech. V těchto případech je třeba kontaktovat specialistu. Teplota se vrátí do normálu, když zánět projde.

Zhoubné novotvary

Mírné zvýšení teploty, zejména ve večerních hodinách, může být způsobeno zhoubnými nádory. Vede k intoxikaci. Vyšší teplota (od 37,5 do 38 stupňů) ukazuje, že tělo začalo proces rozpadu tumoru, který byl spojen se zánětem. V mnoha případech se onkologie vyvíjí na pozadí existujících chronických onemocnění. V některých případech však mohou maligní buňky infikovat zdravou tkáň a neprojevují se po dlouhou dobu. Pokud se teplota 37 udržovala po dobu jednoho měsíce a nebyla tam žádná akutní bolest, bohužel to není důvod, proč by se tato verze měla upustit. Bude užitečné složit všeobecnou zkoušku. Poslední zobrazený ročně. Diagnóza nemoci v raném stádiu je klíčem k úspěchu její léčby. Jednou ze zemí s nejnižší mírou úmrtnosti na rakovinu dnes je Izrael. Pracovní smlouva, kterou odborníci při podání žádosti o zaměstnání podepisují, stanoví propuštění v případě neprovedení lékařské prohlídky jednou ročně. Taková disciplína by nám neublížila.

"Zajímavá pozice"

Důvodem pro zvýšení teploty na 37 stupňů nemůže být nejen vás, ale také sloužit jako důvod pro největší radost v životě. V některých případech se jedná o těhotenství. Někdy subfebrilní teplota doprovází všech devět měsíců, během kterých žena nese plod. To může být způsobeno fyziologickými rysy a individuální reakcí ženského těla na těhotenství. Buďte však opatrní: zvýšení teploty v „zajímavé poloze“ může být také způsobeno virovými infekcemi a zánětlivými procesy. Samoléčba je plná nejnegativnějších důsledků. Je nutná konzultace s gynekologem!

Teplota 37: co dělat?

Výše uvedené jsou možné příčiny nízkého stupně horečky. Ale co když, vzhledem k absenci bolesti a jiných symptomů na vlastní pěst, nemůžete ani učinit přibližnou diagnózu, abyste kontaktovali specialistu? Takže místo obvyklé veselosti cítíte slabost a únavu a teplota na teploměru je 37. Co mám dělat? Je čas přejít na konkrétní akce. Především musíte kontaktovat terapeuta a projít krevním testem. Pokud se v těle objeví zánět, ukáže to jeho výsledek.

Co hledat?

Je možné si analýzu přečíst sami? Ano, a pro to nepotřebujete lékařský titul. Na přijatém formuláři s výsledkem uvidíte váš ukazatel a kurz. Zvýšený počet leukocytů, stejně jako velká odchylka rychlosti sedimentace erytrocytů, indikuje onemocnění. Naopak, hemoglobin bude snížen. Tyto výsledky mohou být způsobeny řadou onemocnění. Pro přesnější data je nutné podstoupit studii fluorografie, stejně jako ultrazvuk pánevních orgánů a dutiny břišní. Tím se vyloučí nebo potvrdí řada onemocnění, zejména tuberkulózy.