Může být Nimesles při teplotě?

Zvýšená tělesná teplota může být vážným problémem pro lidský výkon. To může být běžné nachlazení, chřipka nebo závažnější zánět a dokonce i nádor. Pomáhá Nimesil s teplotou? V tomto článku budeme rozumět.

Popis léčiva

Nimesil je v současné době jedním z nejúčinnějších nesteroidních protizánětlivých léčiv (jak dokládají četné recenze), a proto je široce používán v medicíně. Nejčastěji se používá pro silnou bolest a zánět. Vzhledem k hlavní aktivní složce - nimesulidu, je schopen blokovat výskyt prostagladinů. Nimesilův účinek trvá 6 hodin. Terapeutický účinek začíná pocítit asi 40 minut po použití.

Nimesil při teplotě 39 nebo i více rozhodně pomáhá. Je schopen snížit teplotu, ale to není vždy případ. V procesu léčby je důležité neprovádět žádná terapeutická opatření k zahřátí těla: pít horký čaj, mléko, stoupající nohy a tak dále. Vasya, tyto akce budou zasahovat do snižování teploty, takže léčba bude k ničemu.

Stojí za to připomenout jinou vlastnost tohoto nástroje. Nimesulid se může hromadit v těle, což zvyšuje terapeutický účinek. Pamatujte také, že se hromadí v játrech, takže buďte opatrní při užívání. V některých případech je Nimesil schopen zmírnit symptomy a neusnadnit pacientovi nemoc. Existuje spousta nuancí, jen kvalifikovaný odborník může situaci pochopit.

Formulář vydání

 • prášek;

Indikace pro použití

Můžete pít teplotu Nimesil? V případě zvýšené teploty je vše nejednoznačné. Je důležité pochopit jeho původ. Proč to máte? Nejpřesnější diagnóza je důležitá, protože tělesná teplota může vzrůst z mnoha důvodů.

V běžné praxi se Nimesil používá v následujících případech:

 • bolest jiné povahy (zub, bolest hlavy, kloubní, menstruační);
 • záněty;
 • zranění;
 • rehabilitační období po operaci;
 • onemocnění močového ústrojí.

Ve vašem případě může být lék Nimesil předepsán z jiných důvodů. Opět je důležité poradit se s lékařem.

Kontraindikace

Nejdůležitější část všech instrukcí k léku. Musíte dodržovat tato pravidla, jinak mohou být vážné problémy. Připomeňme si, že Nimesil je velmi silný lék, který může poškodit tělo při nesprávném používání. S vlastní medikací se můžete více ublížit než nemoc.

Proto nezapomeňte na následující body:

 • Neužívejte lék pacientovi, pokud je dítě mladší 12 let;
 • Starší lidé by měli užívat Nimesil pod dohledem lékaře s pravidelnými krevními testy;
 • Je zakázáno užívat Nimesil při teplotě, pokud pacient trpí nesnášenlivostí na jeho složky, jakož i alergickou reakcí na ně a kyselinou acetylsalicylovou;
 • Další kontraindikací je selhání ledvin a toxické poškození vylučovacího systému;
 • Lék je neslučitelný s alkoholem a drogami;
 • Kouření by měli užívat pouze pod dohledem lékaře;
 • Nedoporučuje se používat tento lék u lidí, kteří mají onemocnění gastrointestinálního traktu.

Taška Nimesil proti teplotě - dobrá cesta ven ze situace. Ale pokud jsou kontraindikace, musíte být velmi opatrní. Lékaři nedoporučují pít paralelně s jinými účinnými léky, stejně jako analogy. Pokud léčíte na studený nimesil, nepoužívejte prostředky obsahující aspirin, analgin nebo paracetamol.

Dávkování a režim

Nejčastěji lékaři říkají, aby se snížila teplota pít Nimesil by měl být následující. 200 mg denně. Použijte jeden sáček dvakrát denně v intervalech nejméně 6 hodin. Standardní průběh léčby je 14 dní. Pokud nemůžete dosáhnout hmatatelného účinku po této době, poraďte se s lékařem, ale nepokračujte v léčbě.

Pokud začnete pociťovat příznaky intoxikace (bolesti hlavy, závratě, nevolnost, průjem), okamžitě ukončete léčbu a jděte do nemocnice. Situace je velmi nebezpečná. Faktem je, že moderní medicína nemá antidotum pro nimesulid. Léčba otravy se proto provádí symptomaticky (výplach žaludku a použití sobrntu).

Na závěr

Bije teplota Nimesilu? Rozhodně! Můžete použít Nimesil z tepla, ale nenechte se unést. Pamatujte si, že je to docela silný a nebezpečný lék, který může poškodit vaše zdraví, pokud se použije nesprávně. Přesnou diagnózu a léčebný režim musí stanovit lékaři.

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Studená léčba Nimesilem

Přítomnost jakékoli, i neškodné nemoci, by neměla být ponechána bez léčby. V opačném případě to může být těžké a vést k rozvoji následků. V případě katarálního onemocnění pacienta jsou navštěvovány těžké bolesti hlavy, svalů. Pro zmírnění stavu a ochranu před komplikacemi může být užíván Nimesil.

Akce

Nimesil je zdravotnický prostředek, který patří do nesteroidní skupiny. Díky němu se mu podaří zmírnit bolest, zánět, snížit teplotu. Produkt si můžete zakoupit v jakékoliv lékárně bez lékařského předpisu. Nimesil je ve formě granulí nebo prášku, na jehož základě je možné získat suspenzi pro orální podání.

Prášek musí být zředěn vodou a léčivý nápoj je připraven. Je velmi chutná a má citrusovou vůni. V roli hlavní složky je nimesulid.

Kromě toho složení léčiva obsahuje následující složky:

 • pomerančová příchuť,
 • maltodextrin,
 • kyselina citrónová
 • ketomacrogol 1000.

S pomocí přípravku Nimesil je možné zmírnit bolest, zánět a nižší teplotní ukazatele. Působí jako inhibitor enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za produkci prostaglandinů. Tento enzym u lidí může být dvou typů - COX I a COX II. Úkolem první je vytvořit spolehlivou ochranu sliznice žaludku před nepříznivými vlivy, ale úkolem druhé je vyvolat rozvoj zánětlivých reakcí.

Na videu, všechno o použití léku Nimesil:

Aktivní složky léčiva se dokonale vstřebávají do lymfy po 1-2 hodinách po požití. Účinek je do 8 hodin a poločas eliminace je 3 hodiny. O den později lék opouští tělo téměř úplně (98%). Nimesil tak může být užíván po dlouhou dobu, protože nemá tendenci se hromadit a způsobit škodu.

Při užívání přípravku Nimesil můžete získat následující terapeutický účinek:

 • nižší tělesná teplota;
 • eliminovat myalgii;
 • zastavit celkovou slabost a horečku;
 • léčit rýmu;
 • zmírnit suchý a produktivní kašel;
 • zmírnit ucpání nosu;
 • zastavit zánětlivé procesy.

Po užívání léku se stav pacienta začíná zlepšovat, může bezpečně pracovat a chodit na své podnikání.

Indikace

Lék musí být používán v kategorii lidí, kteří potřebují léčbu akutní bolesti různého původu, získané s úsekmi a dislokacemi kloubů. Nimesil je také nezbytný pro symptomatickou léčbu osteoartrózy, která se vyznačuje bolestí. Také předepisují léky pro symptomatickou léčbu, snižují bolest a zánět v případě nachlazení.

Pokyn

Při léčbě nachlazení užívejte Nimesil 2x denně a po jídle. Děti, které ještě nedosáhly věku 12 let, by však neměly tento lék užívat. Dospívající dostávají ve stejné výši jako dospělí. Lék je prezentován v práškové formě, měl by být zředěn ve sklenici teplé vody.

Pokud je patologie ledvin, ale stadium nemoci není těžké, pak můžete užívat lék v obvyklé dávce. U starších lidí se může denní množství přípravku Nimesil lišit v závislosti na tom, jaké další léky pacient užívá. Trvání léčby bude 2 týdny. Ale pokud potřebujete užívat Nimesil po dlouhou dobu, pak je dávka snížena.

Tam byl nepochopitelný kašel bez nachlazení, a které léky by měly být použity na prvním místě, popsané v tomto článku.

Ale jak udělat med s citronem z nachlazení, a jak účinně tento nástroj může pomoci v nemoci, pomoci pochopit tyto informace.

Ale tento článek vám pomůže pochopit, jak správně vařit brusinky pro nachlazení, a který recept je nejlepší a nejefektivnější, stejně jako to, jak to vařit.

Pomáhá to při nachlazení

Jak víte, při léčbě nachlazení nejčastěji lidé berou paracetamol nebo ibuprofen. Jak užívat ibuprofen, můžete se naučit při čtení návodu k použití. Ale když jsou příznaky nachlazení těžké a teplota stoupá, tyto léky nemají terapeutický účinek. V tomto případě Nimesles přijde na záchranu. Díky němu můžete získat antipyretický efekt.

Kromě toho, s nachlazení Nimes řeší následující problémy:

 • zmírňuje bolesti hlavy;
 • eliminuje bolest ve svalech;
 • zmírňuje bolest v krku a zarudnutí;
 • zmírňuje bolest v uchu.

Lze tedy přesně předpokládat, že účinnost Nimesilu při léčbě zimy je vysoká.

Lékaři recenze

 • Andrei, 37 let, ORL lékař: „V období podzimu a jara se ke mně stále více obracejí lidé se studenými symptomy. Každý z nich, samozřejmě, dělám samostatnou schématu terapie, s přihlédnutím k příznakům, příčině vývoje onemocnění a věku pacienta. Ale je tu jedna droga, kterou nazývám univerzální - Nimesil. Jeho složení je zvoleno tak, že léčivo může mít komplexní účinek. Když se vezme, bolest, bolesti a bolesti zmizí, teplota klesá a nálada se zlepšuje. Doba jeho recepce je 2 týdny. To však podléhá normálnímu chladu. Ve vážnějších případech prodlužuji dobu trvání léčby. “
 • Inna, 57 let, praktický lékař: „Pacientům často předepisuji lék jako Nimesil. A ačkoli mnozí věří, že zachází jen s chladem, je to daleko od případu. Díky němu můžete odstranit bolest jiné povahy. Při léčbě SARS nebo chřipky Nimesil rychle potlačuje zánětlivý proces, čímž usnadňuje stav pacienta. Vedlejší účinky jsou velmi vzácné a pak pouze v případě, že pacient překročil stanovenou dávku. Pokud budou dodržena všechna doporučení pro dodržování, může být úleva zaznamenána ihned po prvním použití. “

Také by vás mohlo zajímat, jak vařit maliny pro nachlazení.

Pro ty, kteří jsou v pozici, měli byste věnovat pozornost tomu, zda těhotné ženy mohou mít malinový džem s nádechem.

Bude také zajímavé dozvědět se, jak účinná je náplast s esenciálními oleji pro nachlazení a jak ji používat.

Jak používat rakytník řešetlákový pro nachlazení u dětí, a jak připravit recept, můžete se dozvědět z tohoto článku.

Bude také zajímavé se naučit, jak správně vařit čaj s kalíškem pro nachlazení a jak rychle tento nástroj může pomoci.

Recenze pacientů

 • Michael, 34 let: „Před měsícem jsem chytil chlad. Když jsem jel domů, dlouho jsem stál na autobusové zastávce v dešti. Druhý den jsem měl spoustu příznaků: kýchání, rýma, horečka, bolest v krku. Nešel k lékaři, protože se nic nestalo. Šel jsem do lékárny, kde mi Nimesil poradil. Vypil jsem ho 1 pytel 2x denně. Po první dávce moje teplota klesla, bolesti a bolest v krku zmizely a po 4 dnech byly všechny symptomy odstraněny a můj stav se výrazně zlepšil. “
 • Svetlana, 23: „S chladem jsem měla těžké bolesti hlavy a bolest v krku. Teplota se nezvýšila, nedošlo k žádné rýmě. Rozhodl jsem se, že zatím nejdu k lékaři a začal jsem užívat Nimesil, který je neustále v naší lékárničce. Všichni členové naší rodiny ji využívají k odstranění bolesti jiné povahy. Nejdřív jsem si vzal jeden prášek a po 8 hodinách druhý. Další den jsem byl jako okurka. Všechny příznaky byly překonány a už mě nevadilo. “
 • Margarita, 42 let: „S pomocí Nimesila jsem léčila bolest v krku. Až do této chvíle jsem s těmito léky nebyl obeznámen, protože jsem byl schopen se vypořádat s bolestí pomocí Analgina. Když se však bolest začala zvyšovat a můj lék mi nepomohl, Nimesil se mi stal skutečnou pomocí. To má pozitivní účinek okamžitě, a účinek je udržován po dobu několika hodin. Samozřejmě, že to nestojí za to, aby to lidé s patologií gastrointestinálního traktu, protože stav může zhoršit. Také jsem si všiml takové nevýhody, jako je vysoká cena, ale můžete získat stabilní a rychlý efekt. Při léčbě bolesti v krku jsem potřeboval pít pouze 1 sáček s lékem denně. Ale neměli byste si myslet, že Nimes bude bojovat s patologií. Jeho úkolem je zmírnit nepříjemné symptomy, ale ostatní léky by měly léčit základní faktor. “

Nimesil je účinný lék, se kterým můžete rychle porazit nepříjemné příznaky nachlazení. Je nutné ji vzít na nachlazení v tandemu s jinými léky, jejichž účelem je odstranit příčiny patologického procesu. Je třeba mít na paměti, že Nimes je používán pro symptomatickou léčbu, takže nemůže překonat kořen problému. Čtěte také z toho, co pilulky Kagocel.

Nimesil pro nachlazení - nejlepší způsob, jak snížit teplotu

Podzimní a zimní období je příznivým ročním obdobím pro šíření všech druhů infekcí. Chřipka, akutní respirační infekce, bronchitida, pneumonie a dokonce i prosté nachlazení nebo kašel - tyto nemoci se stávají epidemií. K jejich rozvoji přispívá snížená imunita, špatná výživa, nedostatek vitamínů a neaktivní životní styl. Chcete-li vždy zůstat v pořádku a zbavit se příznaků nemoci, vezměte Nimesus na nachlazení a chřipku.

Nimesil pro chlad: rysy léku a jeho použití

Nimesil je lék ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID). Jeho hlavní účinnou složkou je nimesulid, který působí na tvorbu zánětlivých mediátorů (látek, které přispívají k rozvoji zánětlivého procesu).

Nimesil působí chladným způsobem. Za prvé, lék má antipyretický účinek na tělo. Účinná látka nimesulid působí na střed v mozku, který je zodpovědný za zvýšení teploty. Inhibuje jeho aktivitu, čímž snižuje teplotu. Také Nimesles proti nachlazení zmírňuje bolesti hlavy, bolesti svalů a bolesti těla. Analgetického účinku je dosaženo díky skutečnosti, že léčivo působí na přenos nervových impulzů do centra bolesti.

Zima, jak víte, může být doprovázena zánětem (v krku, průduškách nebo plicích). Nimesil s nachlazením má protizánětlivý účinek, zabraňuje rozvoji zánětu a jeho progresi. Ve stejné době, lék neinhibuje imunitu, ale pouze pomáhá v boji proti onemocnění.

Nimesil: indikace pro nachlazení

Nimesil se předepisuje pro následující studené příznaky:

 • zvýšená tělesná teplota (více než 37,5 ° C);
 • zimnice;
 • slabost a obecná malátnost;
 • zvýšená únava, letargie, apatie;
 • bolesti svalů a kloubů;
 • bolest hlavy;
 • závratě;
 • rýma;
 • bolest v krku, kašel;
 • zarudnutí hrdla.

Nimesil rychle a účinně odstraňuje tyto symptomy a také zabraňuje jejich opakování. Stojí za zmínku, že lék Nimesil je možné používat bez nachlazení. V takových případech má léčivo protizánětlivé účinky a zmírňuje bolesti hlavy a bolesti svalů.

Nimesles: instrukce pro nachlazení

Jeden balíček léků obsahuje 100 mg účinné látky nimesulid. Pro použití Nimesilu nalijte obsah jednoho sáčku do sklenice a nalijte 100 ml teplé (ale ne horké) vody. Výsledný roztok se po jídle vypije. Díky pohodlné formě uvolňování (sáčky s práškem) je Nimesil jednoduchý a snadno se používá.

Aby byla léčba přípravkem Nimesil účinná, musíte užívat 1 až 3 sáčky denně (100-300 mg). V této dávce lék léčí nachlazení a odstraňuje jeho hlavní projevy. Průběh léčby Nimesilem je v průměru 5-7 dní (ale ne více než 15).

Nimes pro nachlazení dětí

Podle instrukcí se Nimesil doporučuje dětem používat po 12 letech. Dávka pro dítě od 12 let je 100-200 mg denně (1-2 sáčky) a doba léčby je až 7 dní.

Nimesus s chřipkou

Chřipka je jednou z nemocí skupiny akutních respiračních virových infekcí (ARVI). Příčiny chřipky jsou různé typy virů (kmenů): virus ptačí chřipky, virus prasat, virus „Michigan“ atd. Hlavní projevy tohoto onemocnění jsou následující:

 1. Rychlý nárůst teploty na kritická čísla (od 39 do 40 ° C);
 2. Těžké bolesti těla a bolesti svalů;
 3. Zmatek;
 4. Možná nepřítomnost kašle a rýmy.

Chřipka je nebezpečná, protože může způsobit komplikace (bronchitida, pneumonie, myokarditida, selhání ledvin). Antivirová léčiva (Tamiflu a další) by měla být použita proti viru chřipky v kombinaci s protizánětlivými léky. Nimesal proti chřipce je nejlepší NSAID, protože může účinně snížit tělesnou teplotu, odstranit bolest a zabránit zánětlivým komplikacím. Ve srovnání s jinými léky, Nimesil rychle pomáhá s chřipkou. Kromě toho je tento lék indikován pro prasečí chřipku a jiné kmeny, které je obtížné léčit pomocí NSAID.

Nimesles pro chřipku vzít 1 sáček po jídle 2-3 krát denně po dobu 10-15 dnů.

Nimesus s ARVI

Mnozí se domnívají, že akutní respirační infekce a SARS jsou jedno a totéž. To je částečně případ. Jak s ARD, tak s ARVI je postižen dýchací systém. ARD je však širší koncept, protože tato skupina onemocnění zahrnuje onemocnění virového a bakteriálního původu. Ale ve skupině akutních respiračních virových infekcí - pouze virových onemocnění. I přes tyto nuance jsou projevy akutního respiračního onemocnění a akutní respirační virové infekce stejné. Toto jsou typické příznaky nachlazení: bolest hlavy, horečka, kašel, rýma, atd.

Pro účinnou léčbu ARD a ARVI se používají antibakteriální nebo antivirotika, vitamíny a samozřejmě protizánětlivé léky. Nimesil od ARVI, od ARD pomáhá vyrovnat se s vysokou horečkou, bolestí hlavy, bolestí svalů, slabostí. Také Nimesil s virovou infekcí a bakterií zabraňuje rozvoji zánětu a souvisejících komplikací.

Nimesl v případě akutních respiračních infekcí užívejte 1 sáček po jídle 2x denně. Trvání léčby je 5-7, maximálně 10 dnů.

Jak se přípravek Nimesil užívá při teplotě?

Od vysoké teploty je velmi důležité užívat NSAID včas. Je to proto, že kritické zvýšení tělesné teploty může způsobit následující komplikace:

 • slabost, pocit zvýšené únavy (pod vlivem vysoké teploty, tělo je narušeno metabolismem, vznikají rozkladné produkty, které způsobují intoxikaci a dehydrataci);
 • stres imunitního systému;
 • stresový kardiovaskulární systém;
 • snížená sekrece slin a žaludeční šťávy.

Nimesil při vysoké teplotě zabraňuje rozvoji těchto komplikací. Lék rychle snižuje teplotu a vrátí se k normálnímu zdraví.

Při jaké teplotě je lepší užívat Nimesil? Jak je uvedeno v pokynech, je nejlepší užívat lék při teplotě nad 37,5-38 C. Nimesil se nedoporučuje používat při nízké teplotě (méně než 36 ° C), protože to může být impulsem pro rozvoj infekce.

Nimes se zimou a chřipkou

Výskyt nachlazení a jejich symptomů je všem znám. Od dětství, osoba je podřízená podobným nemocem kvůli klimatickým podmínkám, špatnému zdraví, a mnoho jiných důvodů. Zároveň ne každý chápe, jak tyto nemoci řádně léčit.

Nyní bych chtěl mluvit o jednom z nejlepších léků, které pomohou rychle se zbavit nachlazení a chřipky, stejně jako jejich příznaků. Jméno je pravděpodobně známé mnoha - "Nimes."

Pokusme se pochopit všechny podrobnosti o této otázce. Naučte se, jak tento lék funguje, v jakých případech a v jakých dávkách by měl být užíván.

Obecné informace o Nimesile

Tento lék se prodává jako prášek (granule) v zapečetěných obalech, které tvoří jednu dávku léku. Tento prášek musí být rozpuštěn v teplé vařené vodě (nebo horké) a opilý.

Tento nástroj je protizánětlivý, a na rozdíl od mnoha jiných podobných nesteroidních látek. Můžete říci, že tento lék je průlom v léčbě nachlazení.

Charakteristickým rysem tohoto léku je jeho schopnost nejen snížit zánět, ale také neublížit tělu. Dříve bylo mnoho opravdu účinných léků, ale měly špatný vliv na sliznici lidského žaludku.

Mnoho pacientů, kteří užívali tyto léky po dlouhou dobu, si na to stěžovali. Hlavní účinnou látkou přípravku je nimesulid. Proto název drogy.

Navíc složení léčiva zahrnuje další látky:

 • Sacharóza.
 • Kyselina citrónová.
 • Maltodextrin.
 • Ketomacrogal.

Kromě nich může přípravek obsahovat přírodní příchuť. Neexistuje žádný rozdíl v akci od něj, ale chuť pomáhá zlepšit chuť a vůni.

Farmakologický účinek při nachlazení

Jak již bylo zmíněno, základem Nimesilu je nimesulid. To znamená, že je to teď o něm. Tato látka je, jak bylo zmíněno dříve, protizánětlivá a patří do skupiny sulfonamidů.

Nimesulid je vynikající způsob, jak snížit horečku a zmírnit zánět. Kromě toho se tento lék osvědčil jako prostředek, který je schopen zmírnit těžké bolesti.

Pomáhá při nachlazení, zmírňuje bolesti hlavy, bolest ve svalech a může sloužit také jako silný lék proti bolesti v případě jiných bolestí.

Uvažujme, jak tento lék funguje z hlediska medicíny a snaží se ho popsat srozumitelnějšími slovy:

 • Po konzumaci se rychle vstřebává (vstřebává) do gastrointestinálního traktu a rychle se dostává do krve.
  To znamená, že tento lék má velmi rychle požadovaný účinek a vstupuje do všech orgánů.
  Proto jsou závažná zlepšení patrná během 20-30 minut po přijetí.
 • Interakce s plazmatickými proteiny je více než 95%. To znamená, že léčivo velmi dobře reaguje s proteiny, což znamená, že je rychle přijímáno tělem a nezpůsobuje odmítnutí.
 • Poločas rozpadu léčiva z těla trvá přibližně tři hodiny. K úplnému odstranění léku z lidského těla dochází přibližně jeden den.
  To je vynikající ukazatel, protože koncentrace velkého počtu takových látek v lidském těle může způsobit špatné účinky. To je obzvláště důležité, pokud léčba trvá dlouho.

Indikace pro použití

Nimesil je poměrně univerzální lék, takže indikace pro použití jsou poměrně dost.

Zvažte je:

 • Nachlazení s horečkou a jinými příznaky. Každý má příznaky, ale ne každý ví, že Nimesil může být používán od samého počátku nemoci.
  To přispěje k rychlému přenosu virové choroby a nedovolí, aby se vyvinula do vážnější.
 • Různé druhy bolesti. Podobné mohou být: bolesti hlavy, bolesti zubů, menstruace, pooperační bolest a další.
 • Urologická, gynekologická a cévní onemocnění (měli byste se poradit s lékařem).
 • Nemoci motorického systému, jako je osteochondróza, artritida, ischias, revmatismus a další.

Kontraindikace

Bohužel v současné době nejsou žádné léky, které by neměly kontraindikace. Zvláště pokud jde o silné léky.

Při užívání přípravku Nimesil je třeba zvážit kontraindikace:

 • Individuální nesnášenlivost. Jako každý jiný lék, Nimesil může jednoduše ne být vhodný pro nějakou konkrétní osobu (ačkoli v praxi tam bylo jen nemnoho takových případů).
 • Intolerance nebo alergie na kyselinu acetylsalicylovou.
 • Přítomnost střevních vředů nebo krvácení v gastrointestinálním traktu.
 • Nelze jej použít u lidí s přítomností diabetu druhého typu.
 • Pokud máte problémy s prací ledvin. Zde je trochu více podrobností. Lék je zcela odstraněn ledvinami, což způsobuje, že pracují tvrdě.
  Pro zdravého člověka tento proces není hrozné, ale pro lidi, kteří mají problémy s prací s ledvinami, může takové zatížení způsobit bolest a jiné následky v závislosti na onemocnění.
 • Během těhotenství a kojení.
 • Nepodávejte dětem mladším 12 let.

Návod k použití

Všechno je zde jednoduché a srozumitelné, při užívání tohoto léku není nic složitého a nemůže to být:

 • Jeden balíček léku musí být rozpuštěn ve sklenici teplé vařené vody (250 ml).
 • Lék musí být opilý po jídle.
 • Můžete si vzít lék ne více než dvakrát denně (někdy 3 nebo 4, ale pouze pod dohledem lékaře a na krátkou dobu).
 • Starší lidé musí dávku upravit. Často ponechává 2 balíčky na 3 recepce.

Předávkování

Předávkování lékem není fatální, ale stále přináší takové nepříjemné následky:

 • Nevolnost nebo zvracení.
 • Apatie, ospalost
 • Se silným předávkováním může způsobit krvácení v gastrointestinálním traktu.

Zabývat se předávkováním není obtížné a ani ne vždy nutné. Pokud člověk jednou denně vzal lék ne dva, ale třikrát - nic se nestane.

Pokud se předávkování projeví výše popsanými příznaky, je nutné propláchnout žaludek a také vypít aktivní uhlí. Pokud je situace vážná nebo se situace po čištění žaludku nezlepší, je nutné jít do nemocnice.

Interakce s jinými léky

Před použitím léku si musíte přečíst návod, protože při interakci s jinými léky se může účinek přípravku Nimesil lišit.

Popište všechny možnosti je obtížné a není nutné. Přípravek Nemesil může být užíván s naprostou většinou dalších léků bez jakýchkoliv komplikací. Problémy se mohou vyskytnout pouze tehdy, když osoba podstoupí další hlavní léčbu paralelně.

Proto jednoduše zvažujeme látky, které při interakci s Nimesilem mohou způsobit neočekávané účinky:

 • Přípravky ke snížení srážlivosti krve.
 • Furosemidy.
 • Sulfanilomidy a hydantoin.
 • Cyklosporin.
 • Lithium

Vedlejší účinky

Vedlejší účinky při aplikaci Nimesilu se vyskytují velmi vzácně a jsou často spojeny s existujícími problémy v lidském těle.

Zvažte, co může tento lék ovlivnit:

 • Centrální nervový systém.
 • Kardiovaskulární systém.
 • Někdy na smyslech.
 • Kůže.
 • Systém močových cest a ledvin.
 • Orgány gastrointestinálního traktu.

Vlastnost Nimesil

Hlavním rysem tohoto léku je jeho univerzálnost. Při nachlazení se často stává, že lidé začnou užívat jednoduché léky, které se mohou zabývat pouze jednotlivými symptomy. Nimesil je schopen se vyrovnat se všemi symptomy najednou, s tímto jednáním jako anestetikum a antipyretikum.

Vliv léku na schopnost řídit vozidla

Ihned by mělo být řečeno, že po pití sklenice léku se můžete dostat za volant! Neexistují žádné oficiální zákazy a nemůže být. Nicméně, tento lék je docela silný, takže musíte znát několik dalších funkcí.

Za prvé, po požití léku, může být cítit slabost a ospalost. To může ovlivnit reakci a rychlost rozhodování.
Zadruhé, navzdory tomu, že se po požití cítí dobře, tělo stále bojuje s virem, což znamená, že není připraven fungovat 100%.

Můžu pít Nimesil s nachlazením a chřipkou? Pomáhá rychleji?

Pro nachlazení jakékoliv etiologie se vyznačuje řada bolestivých příznaků, které mohou být odstraněny pomocí kombinovaných léků.

Jedním z těchto symptomatických léků je nimesil.

Nepřispívá ke zničení patogenní mikroflóry, ale usnadňuje stav pacienta a obecně urychluje proces hojení.

Obecné informace o léku

Tento nástroj může být použit pro symptomatickou léčbu a čím dříve to začne pít - tím jasnější bude pozitivní účinek.

Léčivo obsahuje na základě účinné látky nimesulid, který inhibuje aktivitu enzymů, které vyvolávají rozvoj zánětlivých procesů v těle.

Také lék eliminuje bolest v krku, hlavě, svalech a hrudníku, ačkoli silné anestetikum není.

Částečně nimesil snižuje teplotu, ale při vysokých rychlostech tento prášek není tak účinný jako antipyretický směrový účinek.

Díky své práškové formě nimesil rychle proniká do krevního oběhu a téměř beze změny dosahuje zánětlivých ložisek: půl hodiny po užití léku pacient pociťuje zlepšení stavu.

Během následujících tří hodin se zbytky léku z těla vylučují, ne akumulují se v něm a nemají negativní vliv na tkáně a nervový systém.

Složení prášku zahrnuje: t

 • účinná látka nimesulid;
 • maltodextrin;
 • sacharóza;
 • příchutě, které dávají léčivu pomerančovou příchuť;
 • ketomacrogol;
 • kyselina citrónová.

Lék je jemný bílý prášek.

Prodává se v baleních obsahujících 9, 15 nebo 30 lékových sáčků, z nichž každá je určena pro jednu dávku.

Indikace pro použití

Lék je čistě symptomatický a může být použit pro bolest jakéhokoliv původu.

Současně má tento prostředek mírný antipyretický účinek.

Lék není univerzálním lékem na léčbu nachlazení a dokáže se vyrovnat pouze s jeho individuálními projevy, ale zároveň působí téměř vždy ve větším či menším rozsahu.

Výhodou tohoto léku ve srovnání s pilulkami je rychlejší působení a ve srovnání s injekcí léků proti chřipce nimesil nemá negativní vliv na tělo.

Jak aplikovat nimesil na nachlazení a chřipku?

Bez ohledu na závažnost syndromu bolesti se léčivo používá ve dvou sáčcích denně.

Interval mezi dávkami by však měl být 6-8 hodin.

Maximální doba léčby nesmí překročit dva týdny, jinak existuje riziko nežádoucích účinků ve formě:

 • závratě a zvýšené bolesti hlavy;
 • ve vzácných případech dočasné zrakové postižení, anémie a tachykardie;
 • snížení krevního tlaku;
 • dušnost.

Nimesil pro děti

Nimesil není předepisován dětem mladším 12 let. Od tohoto věku se prášek používá stejným způsobem a ve stejných dávkách jako u dospělých.

Někteří rodiče omylem používají tento lék výhradně k úlevě od horečky, protože to považují za bezpečné antipyretické činidlo.

Ale droga nesníží silnou teplotu a není nutné sestřelit slabý (až 37 stupňů).

Podobné prostředky

 1. Aponil
  Nástroj má mírný antipyretický a analgetický účinek a snižuje zánětlivé procesy, potlačuje aktivitu bolesti a zánětlivých sloučenin prostaglandinů v jejich ohniskách.
  Během použití se činidlo rychle vstřebává přes stěny žaludku, aniž by dráždilo nebo zničilo jeho sliznici.
 2. Aulin.
  Obsah léku nimislade.
  Jedná se o kombinovaný lék, který významně snižuje bolest v krku, hrudní kosti a odstraňuje bolesti hlavy.
  Jedná se o silnější nástroj ve srovnání s nimesilem, proto se doporučuje používat přípravek od věku 18 let a zároveň existuje riziko nežádoucích účinků.
 3. Mesulide
  Inhibitor volných radikálů, které mají oxidační účinek na tkáň, a sloučeniny, které způsobují horečku, bolestivé receptory v kontaktu s receptory bolesti.
  Dalším efektem použití mesulidu je eliminace tepla.
 4. Ameolin.
  Nesteroidní protizánětlivý lék na bázi nimesulidu.
  Pokud se užívá v průběhu několika dnů, bolest se nezvyšuje, snižuje teplotu a zabraňuje rozvoji závažných zánětlivých procesů.
  Lék neovlivňuje žaludeční sliznici a po několika hodinách užívání se vylučuje ledvinami bez negativních důsledků pro ně.

Existuje několik dalších analogových prášků na bázi nimesulidu.

V opačném případě je účinnost všech těchto léků přibližně stejná.

Recenze pacientů

„V zimě měla dcera na střední škole zima během exkurze na ulici, ale nechtěla chybět ve škole.

Proto jsme se rozhodli zahájit léčbu lidovými léky a lékař mi poradil, abych několik dní užíval léky proti teraflu pro prevenci chřipky a jmenoval nimesil jako další látku.

To bylo nimesil, který pomohl zbavit se bolesti hlavy a rýma v prvních dvou dnech, a další léčba trvalo méně než týden.

Yana Kraevskaya, Lobnya.

„Když jsem naposledy trpěl bolestmi v krku - kvůli otravě těla, několik dní jsem měl nepřenosné bolesti hlavy.

Analgin, který v běžných situacích pomohl, se ukázal být neúčinný, a na radu lékaře s těmito cíli jsem pil čtyři dny nimesil.

Nejen, že mě zachránil před těmito nepříjemnými pocity, ale také přispěl ke snížení teploty na úroveň 37 stupňů.

Nechtěl jsem ji srazit dolů, protože další symptomatická léčba teploty by mohla být nejen užitečná pro tělo, ale také měla negativní účinek. “

Valentina Goryunova, Bataysk.

Užitečné video

Toto video obsahuje pokyny pro použití léku Nimesil:

Nimesil a podobné prášky jsou dobrou pomůckou v počátečních stadiích nachlazení a chřipky.

Pro prevenci nebo pro závažné virové patologie není vhodná.

Jako terapeutické činidlo je lepší použít ji v kombinaci nejen s antibakteriálními a antivirotiky, ale také se silnějšími symptomatickými činidly.

Dříve v takových případech je nutné se ujistit, že interakce různých léků nezpůsobí další vedlejší účinky.

Brání nimecil teplotu

Pokud je nutné co nejdříve odstranit příznaky nemoci, což je důležité zejména u starších dětí, lékaři doporučují dávat přednost léku, jako je Nimesil. Léčivo má širokou škálu účinků na léze, které vyvolávají vývoj symptomů bolesti. Nimesil je účinný léčivý přípravek, který je určen nejen k odstranění syndromů bolesti různé povahy, ale také ke snížení vysoké teploty. Kromě pozitivních aspektů má lékařský přípravek řadu kontraindikací, které je důležité vědět, aby bylo možné vyloučit vznik negativních důsledků.

Princip léku

Návod k použití Nimesila indikuje, že léčivo je silný léčivý lék, který má následující vlastnosti:

 • léky proti bolesti;
 • antipyretika;
 • protizánětlivé.

Po požití účinné látky Nimesil dochází k syntéze prostaglandinů. Tento fenomén vám umožňuje mít terapeutický účinek v co nejkratším čase. Hlavní účinnou složkou léčiva je nimesulid. Právě tato složka má analgetické a antipyretické účinky na léčivo.

Lékaři říkají, že důležitou výhodou tohoto léku je schopnost dlouhodobého užívání pro dospělé. V tomto případě lék nevyvolává rozvoj komplikací a je pacienty dobře snášen. Po perorálním podání je pozitivní účinek pozorován po 1-2 hodinách. Trvání terapeutického účinku trvá až 6 hodin, což je ve srovnání s jeho protějšky vynikající indikátor.

Kdy použít Nimesil

Návod k použití ukazuje, že hlavními indikacemi pro použití přípravku Nimesil jsou tyto faktory:

 1. Analgetický účinek u takových syndromů bolesti: zubní, bolest hlavy, menstruační, traumatická a pooperační bolest.
 2. Zánětlivé a degenerativní abnormality pohybového aparátu.
 3. Vývoj urologických, vaskulárních a gynekologických onemocnění.
 4. Nemoci, které vedou k rozvoji příznaků intenzivního tepla nad 38 stupňů.

V jiných případech mohou lékaři také předepisovat přípravek Nimesil, kterým lze provádět dlouhodobou léčbu. Nedoporučuje se užívat lék bez předchozího předpisu.

Důležité vědět! Nimesles je určen nejen pro dospělé, ale i pro děti, ale ve věku 12 let s vhodnými indikacemi pro použití.

Nimesil patří do kategorie nehormonálních léčiv. K dispozici ve formě granulí v sáčcích pro přípravu terapeutické suspenze. Díky širokému spektru účinků umožňuje nejen odstranit příznaky bolesti, ale také mít terapeutický účinek na příčinu onemocnění. Lék je účinnější při komplexním užívání s jinými léky. Nimesil má mnoho analogů se stejnou účinnou látkou.

Hlavní rozdíly Nimesilu od jiných léčiv

Použití Nimesilu u dětí ve věkové skupině nad 12 let je způsobeno několika výhodami. Hlavním a významným rozdílem mezi léčivem a jeho analogy je absence negativního vlivu na práci enzymů, které chrání stěny gastrointestinálního traktu před různými účinky. To znamená, že na rozdíl od analogů je Nimesil naprosto bezpečnou přípravou k použití.

Navzdory výhodám má Nimesil negativní vlastnosti. Především má negativní vliv na sliznici trávicích orgánů. I když je tento účinek nevýznamný, je důležité, aby si pacienti tuto skutečnost uvědomovali. Nepříznivý účinek Nimesilu je pozorován na vnitřních orgánech, ve kterých jsou známky vývoje patologických procesů.

Důležité vědět! Než začnete lék používat, musíte si přečíst návod k použití, protože léky jsou vlastní a dostatečný počet kontraindikací.

Když je Nimesil zakázán

Hlavní kontraindikací pro použití přípravku Nimesil je věk dítěte do 12 let. U dětí mladších 12 let se nedoporučuje podávat přípravek Nimesil, protože rizika nežádoucích účinků jsou dostatečně vysoká.

Prášek Nimesil je kontraindikován v následujících případech: t

 1. Akutní onemocnění trávicího systému.
 2. Bronchiální astma, akutní.
 3. Dysfunkce a patologie ledvin a jater.
 4. Onemocnění diabetes mellitus 2 stupně.
 5. Arteriální hypertenze.
 6. Srdeční selhání.

Sekundární kontraindikace zahrnují intoxikaci alkoholem, která nevylučuje komplikaci práce ledvin a jater, jakož i uvolnění účinku léku na zaměření bolesti. Je přísně zakázáno užívat lék, pokud má pacient známky individuální intolerance. Během těhotenství a kojení se také nedoporučuje užívat tento lék.

Proč se přípravek Nimesil během těhotenství nedoporučuje

Někdy se ženy potýkají s otázkou, zda je Nimesil možné během těhotenství. Faktem je, že na základě výzkumu bylo zjištěno, že protizánětlivé léky mají negativní dopad nejen na samotný proces těhotenství, ale také na vývoj plodu. Z toho vyplývá, že během těhotenství je přísně zakázáno užívat lék, což je zvláště důležité v raných stadiích těhotenství.

V období kojení je zakázáno používat Nimesil. To je způsobeno tím, že lék vstupuje do krevního oběhu, který transportuje aktivní složku léku do mléčných žláz. Spolu s mateřským mlékem vstupuje účinná látka léčivého přípravku do těla dítěte.

Vlastnosti použití a dávkování

Dávkování léku je nejdůležitějším ukazatelem, který by měl být přísně dodržován při jeho užívání. Pro přípravu léčiv pro použití je nutné rozpustit sáček práškové směsi ve 250 ml vody. Připravený lék můžete pít po hlavním jídle. Dospělí jmenují Nimesil v dávce 100 mg každých 10-12 hodin. Pokud se po užití léku objeví nežádoucí účinky, je nutné zastavit jeho další užívání a kontaktovat nemocnici.

Děti od 12 let Nimesil je jmenován přísně ošetřujícím lékařem za přítomnosti takové potřeby. Dávka je také volena lékařem v souladu s diagnostikovaným onemocněním. Kombinace přípravku Nimesil s jinými protizánětlivými léky je přípustná pouze podle pokynů lékaře.

Důležité vědět! Pokud se zvýší tělesná teplota dítěte, je třeba před použitím přípravku konzultovat s okresním lékařem nebo se svým lékařem.

Nimesil pro děti při vysokých teplotách lze konzumovat pouze ve věku nad 12 let. Balení obsahuje 30 sáčků, které lze prodávat jak v balení, tak i jednotlivě.

Vysoká teplota u dítěte: je možné použít Nimesil

Při teplotě u dětí lze přípravek Nimesil používat pouze v případě, že je dítě starší než 12 let, které již bylo mnohokrát zmíněno. U dětí v raném věku by měla být léčba předepsána bezpečnějšími léky.

Balíček Nimesila má popis léku, stejně jako vlastnosti jeho použití. U dětí ve věku od 12 do 16 let můžete užívat lék v množství 2 sáčků denně a doba trvání léčby by neměla překročit 5 dnů. Děti po 16 letech mohou užívat lék v normální dávce pro dospělé.

Důležité vědět! Pokud rodiče nevědí, jak teplotu snížit na dítě mladší 12 let, měli byste se poradit s lékařem.

Eliminace rozvoje závažných následků může být s pečlivým seznámením s pokyny k léku. Nepoužívejte prášek Nimesil, který uplynul nebo byl poškozen. Po přípravě léčivého roztoku by měl být spotřebován do 5 minut, jinak se jeho účinnost postupem času snižuje.

Katya Alekseeva Master (2464), uzavřena před 4 lety

Roman Valov Žák (125) před 4 lety

tato teplota nesmí klesat. tělo nyní bojuje se samotnou nemocí;
Nimesil je dobrý NSAID (nelaktující protizánětlivý přípravek) - používá se ke zmírnění zánětu a anestézie, může snížit teplotu, ale ne nejlepší jen pro snížení teploty; pokud se teplota zvýší, pak na 38-38,5 je možné pít antipyretika, pokud není problém se žaludkem (vřed, gastritida). pak 1 tabulku tabáku aspirinu + 1 paracetamolu nebo jakéhokoli komplexního léku, jako je teraflu, fervex, coldrex. No, samozřejmě, musíte určit, proč je teplota.
jestliže, jak je uvedeno níže, není kašel, rýma, pak chřipka pravděpodobně začíná, pak antivirové imunomodulátory (kagocel, anti-chřipka, interferon, cykloferon, atd.) musí být přijata. a náhle zima, lidové léky (med, citron, malina) a moje rada jsou stejné antivirové imunomodulátory (kagocel, antigrippin, interferon, cykloferon, atd.) - to umožní orgizmu rychleji se vyrovnat s onemocněním a samozřejmě s VITAMINS. žádná antibiotika bez lékaře. Brzy se uzdravte. )))

Katya Alekseeva Master (2464) před 4 lety

Děkuji za radu.

YANA Ger Unnatural Intelligence (661441) před 4 lety

Mimochodem, v těchto hraničních státech dokonale pomáhá.

*** SKARLETT *** Nepřirozená inteligence (358486) před 4 lety

vzít aspirin a všechno

Elena Khabarova Mistr (1216) před 4 lety

taková subfibrilární teplota není sražena

Alisa Master (1330) před 4 lety

Pokud budete instrukci studovat podrobně - neříká se zde o teplotě - je to možné.
Otázka je jiná - jaká je teplota? pokud chřipka (nic neublíží a jen teplota) - pak je antigripin v kapslích lepší, bude dávat teplotu na místě)

jetaime01019286 Lo Profi (749) před 4 lety

Tato teplota není sražena! To svědčí o pomalém zánětlivém kurzu v těle. Tělo se dokáže vyrovnat a teplota projde. Pokud však taková teplota trvá dlouho, pak v každém případě způsobí analýzu a vyhledávání. Zde, v době, kdy pod 38 a výše, pak ano.
Máte rýmu, kašel, bolest v krku? Pokud ano, pak máte možnost pít nimesil. Pokud tomu tak není, pak je podstatou pít.

JK Lermark Guru (3133) před 4 lety

Není nutné zapojit se do samoléčby bez konzultace s lékařem.

Indikace pro použití:
Nimesil je předepsán pro:

• syndromy bolesti různého původu (bolest hlavy, bolest zubů, menstruační bolest, následky poranění, bolest pooperačního období, bolest z revmatismu atd.);
• infekční a zánětlivá onemocnění (traumatické a pooperační záněty)
• degenerativní a zánětlivá onemocnění pohybového aparátu (artritida, osteoartritida, osteochondróza, bursitida, radiculitida, revmatismus atd.);
• urologické, gynekologické a cévní onemocnění;
• nemoci spojené s horečkou.

Tento lék je vhodný jak pro dlouhodobou terapeutickou terapii, tak pro otupení silných syndromů bolesti.

Způsob použití:
Nimesil je předepisován výhradně pro dospělé. Lék se užívá perorálně po jídle. Průměrná denní dávka je 200 mg: dvě dávky 100 mg. K přípravě suspenze se nalije obsah sáčku do sklenice a nalije se teplou vodou. Dávka může být v případě potřeby zvýšena. To je nezbytné pro zvláště závažné symptomy. Dávka může být také upravena v závislosti na citlivosti pacienta. Starší lidé potřebují upravit dávku léků.

Vedlejší účinky:
Lék je obvykle dobře snášen s prodlouženým užíváním, ale na počátku podávání, stejně jako při vysokých dávkách, nejsou vyloučeny různé vedlejší účinky.

Poruchy se mohou vyskytnout na straně následujících systémů:
• Centrální nervový systém. To je bolest hlavy, závratě, encefalopatie, ospalost, nervozita, strach, noční můry. Pokud dramaticky snížíte dávku léku a dále ji zvýšíte hladce a pečlivě, pak tyto poruchy projdou.
• Kardiovaskulární systém. Jedná se o hypertenze, tachykardii, krvácení, návaly horka. Tyto jevy jsou poměrně vzácné.
• Orgány gastrointestinálního traktu. Nevolnost, zvracení a průjem jsou vzácné. Disperze, vředy, dehtová stolice, gastrointestinální krvácení a perforace žaludku jsou velmi vzácné. Někdy může být nadýmání, zácpa nebo gastritida.
• Smyslové orgány. Velmi vzácně dochází ke zrakovému postižení.
• Dýchací orgány. Také bronchospasmus a dušnost se mohou vyskytnout velmi zřídka.
• Kůže. Někdy mohou být hyperegické reakce, jako je vyrážka, svědění a zarudnutí, je možné nadměrné pocení. Vzácně se může objevit dermatitida, erytém a velmi vzácně - různé edémy.
• Biliární systém a játra. Možná zvýšení jaterních enzymů, vzácně žloutenka, hepatitida a cholestáza.
• Močový systém a ledviny. Dysurie, retence moči a hematurie jsou vzácné a oligurie, selhání ledvin a intersticiální nefritida jsou velmi vzácné.
• Krevní systém. Vzácně se jedná o eozinofilii a anémii. Takové jevy jako pancytopenie, trombocytopenie a purpura jsou velmi vzácné.

Kontraindikace:
Lék nelze použít, když:
• žaludeční nebo dvanáctníkový vřed;
• závažné krvácení z gastrointestinálního traktu;
• těhotenství a kojení;
• zřejmá a závažná renální dysfunkce;
• přecitlivělost na kteroukoli složku tohoto nástroje;
• pálení žáhy, nevolnost, průjem, zvracení, bolest břicha;
• diabetes druhého typu;
• městnavé srdeční selhání;
• arteriální hypertenze.

Nimesil je kontraindikován u dětí.

Těhotenství:
Použití tohoto nástroje je neslučitelné s těhotenstvím. Pokud je to nutné, mělo by být užívání přípravku Nimesil přerušeno.

Obecné informace o léku

Tento nástroj může být použit pro symptomatickou léčbu a čím dříve to začne pít - tím jasnější bude pozitivní účinek.

Léčivo obsahuje na základě účinné látky nimesulid, který inhibuje aktivitu enzymů, které vyvolávají rozvoj zánětlivých procesů v těle.

Také lék eliminuje bolest v krku, hlavě, svalech a hrudníku, ačkoli silné anestetikum není.

Částečně nimesil snižuje teplotu, ale při vysokých rychlostech tento prášek není tak účinný jako antipyretický směrový účinek.

Díky své práškové formě nimesil rychle proniká do krevního oběhu a téměř beze změny dosahuje zánětlivých ložisek: půl hodiny po užití léku pacient pociťuje zlepšení stavu.

Během následujících tří hodin se zbytky léku z těla vylučují, ne akumulují se v něm a nemají negativní vliv na tkáně a nervový systém.

Složení prášku zahrnuje: t

 • účinná látka nimesulid;
 • maltodextrin;
 • sacharóza;
 • příchutě, které dávají léčivu pomerančovou příchuť;
 • ketomacrogol;
 • kyselina citrónová.

Lék je jemný bílý prášek.

Prodává se v baleních obsahujících 9, 15 nebo 30 lékových sáčků, z nichž každá je určena pro jednu dávku.

Indikace pro použití

Lék je čistě symptomatický a může být použit pro bolest jakéhokoliv původu.

Současně má tento prostředek mírný antipyretický účinek.

Lék není univerzálním lékem na léčbu nachlazení a dokáže se vyrovnat pouze s jeho individuálními projevy, ale zároveň působí téměř vždy ve větším či menším rozsahu.

Výhodou tohoto léku ve srovnání s pilulkami je rychlejší působení a ve srovnání s injekcí léků proti chřipce nimesil nemá negativní vliv na tělo.

Jak aplikovat nimesil na nachlazení a chřipku?

Bez ohledu na závažnost syndromu bolesti se léčivo používá ve dvou sáčcích denně.

Interval mezi dávkami by však měl být 6-8 hodin.

Maximální doba léčby nesmí překročit dva týdny, jinak existuje riziko nežádoucích účinků ve formě:

 • závratě a zvýšené bolesti hlavy;
 • ve vzácných případech dočasné zrakové postižení, anémie a tachykardie;
 • snížení krevního tlaku;
 • dušnost.

Nimesil pro děti

Nimesil není předepisován dětem mladším 12 let. Od tohoto věku se prášek používá stejným způsobem a ve stejných dávkách jako u dospělých.

Někteří rodiče omylem používají tento lék výhradně k úlevě od horečky, protože to považují za bezpečné antipyretické činidlo.

Ale droga nesníží silnou teplotu a není nutné sestřelit slabý (až 37 stupňů).

Podobné prostředky

 1. Aponil
  Nástroj má mírný antipyretický a analgetický účinek a snižuje zánětlivé procesy, potlačuje aktivitu bolesti a zánětlivých sloučenin prostaglandinů v jejich ohniskách.
  Během použití se činidlo rychle vstřebává přes stěny žaludku, aniž by dráždilo nebo zničilo jeho sliznici.
 2. Aulin.
  Obsah léku nimislade.
  Jedná se o kombinovaný lék, který významně snižuje bolest v krku, hrudní kosti a odstraňuje bolesti hlavy.
  Jedná se o silnější nástroj ve srovnání s nimesilem, proto se doporučuje používat přípravek od věku 18 let a zároveň existuje riziko nežádoucích účinků.
 3. Mesulide
  Inhibitor volných radikálů, které mají oxidační účinek na tkáň, a sloučeniny, které způsobují horečku, bolestivé receptory v kontaktu s receptory bolesti.
  Dalším efektem použití mesulidu je eliminace tepla.
 4. Ameolin.
  Nesteroidní protizánětlivý lék na bázi nimesulidu.
  Pokud se užívá v průběhu několika dnů, bolest se nezvyšuje, snižuje teplotu a zabraňuje rozvoji závažných zánětlivých procesů.
  Lék neovlivňuje žaludeční sliznici a po několika hodinách užívání se vylučuje ledvinami bez negativních důsledků pro ně.

Existuje několik dalších analogových prášků na bázi nimesulidu.

V opačném případě je účinnost všech těchto léků přibližně stejná.

Recenze pacientů

„V zimě měla dcera na střední škole zima během exkurze na ulici, ale nechtěla chybět ve škole.

Proto jsme se rozhodli zahájit léčbu lidovými léky a lékař mi poradil, abych několik dní užíval léky proti teraflu pro prevenci chřipky a jmenoval nimesil jako další látku.

To bylo nimesil, který pomohl zbavit se bolesti hlavy a rýma v prvních dvou dnech, a další léčba trvalo méně než týden.

Yana Kraevskaya, Lobnya.

„Když jsem naposledy trpěl bolestmi v krku - kvůli otravě těla, několik dní jsem měl nepřenosné bolesti hlavy.

Analgin, který v běžných situacích pomohl, se ukázal být neúčinný, a na radu lékaře s těmito cíli jsem pil čtyři dny nimesil.

Nejen, že mě zachránil před těmito nepříjemnými pocity, ale také přispěl ke snížení teploty na úroveň 37 stupňů.

Nechtěl jsem ji srazit dolů, protože další symptomatická léčba teploty by mohla být nejen užitečná pro tělo, ale také měla negativní účinek. “

Valentina Goryunova, Bataysk.

Užitečné video

Toto video obsahuje pokyny pro použití léku Nimesil:

Nimesil a podobné prášky jsou dobrou pomůckou v počátečních stadiích nachlazení a chřipky.

Pro prevenci nebo pro závažné virové patologie není vhodná.

Jako terapeutické činidlo je lepší použít ji v kombinaci nejen s antibakteriálními a antivirotiky, ale také se silnějšími symptomatickými činidly.

Dříve v takových případech je nutné se ujistit, že interakce různých léků nezpůsobí další vedlejší účinky.

Nimesil pro chlad: rysy léku a jeho použití

Nimesil je lék ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID). Jeho hlavní účinnou složkou je nimesulid, který působí na tvorbu zánětlivých mediátorů (látek, které přispívají k rozvoji zánětlivého procesu).

Nimesil působí chladným způsobem. Za prvé, lék má antipyretický účinek na tělo. Účinná látka nimesulid působí na střed v mozku, který je zodpovědný za zvýšení teploty. Inhibuje jeho aktivitu, čímž snižuje teplotu. Také Nimesles proti nachlazení zmírňuje bolesti hlavy, bolesti svalů a bolesti těla. Analgetického účinku je dosaženo díky skutečnosti, že léčivo působí na přenos nervových impulzů do centra bolesti.

Zima, jak víte, může být doprovázena zánětem (v krku, průduškách nebo plicích). Nimesil s nachlazením má protizánětlivý účinek, zabraňuje rozvoji zánětu a jeho progresi. Ve stejné době, lék neinhibuje imunitu, ale pouze pomáhá v boji proti onemocnění.

Nimesil: indikace pro nachlazení

Nimesil se předepisuje pro následující studené příznaky:

 • zvýšená tělesná teplota (více než 37,5 ° C);
 • zimnice;
 • slabost a obecná malátnost;
 • zvýšená únava, letargie, apatie;
 • bolesti svalů a kloubů;
 • bolest hlavy;
 • závratě;
 • rýma;
 • bolest v krku, kašel;
 • zarudnutí hrdla.

Nimesil rychle a účinně odstraňuje tyto symptomy a také zabraňuje jejich opakování. Stojí za zmínku, že lék Nimesil je možné používat bez nachlazení. V takových případech má léčivo protizánětlivé účinky a zmírňuje bolesti hlavy a bolesti svalů.

Nimesles: instrukce pro nachlazení

Jeden balíček léků obsahuje 100 mg účinné látky nimesulid. Pro použití Nimesilu nalijte obsah jednoho sáčku do sklenice a nalijte 100 ml teplé (ale ne horké) vody. Výsledný roztok se po jídle vypije. Díky pohodlné formě uvolňování (sáčky s práškem) je Nimesil jednoduchý a snadno se používá.

Aby byla léčba přípravkem Nimesil účinná, musíte užívat 1 až 3 sáčky denně (100-300 mg). V této dávce lék léčí nachlazení a odstraňuje jeho hlavní projevy. Průběh léčby Nimesilem je v průměru 5-7 dní (ale ne více než 15).

Nimes pro nachlazení dětí

Podle instrukcí se Nimesil doporučuje dětem používat po 12 letech. Dávka pro dítě od 12 let je 100-200 mg denně (1-2 sáčky) a doba léčby je až 7 dní.

Nimesus s chřipkou

Chřipka je jednou z nemocí skupiny akutních respiračních virových infekcí (ARVI). Příčiny chřipky jsou různé typy virů (kmenů): virus ptačí chřipky, virus prasat, virus „Michigan“ atd. Hlavní projevy tohoto onemocnění jsou následující:

 1. Rychlý nárůst teploty na kritická čísla (od 39 do 40 ° C);
 2. Těžké bolesti těla a bolesti svalů;
 3. Zmatek;
 4. Možná nepřítomnost kašle a rýmy.

Chřipka je nebezpečná, protože může způsobit komplikace (bronchitida, pneumonie, myokarditida, selhání ledvin). Antivirová léčiva (Tamiflu a další) by měla být použita proti viru chřipky v kombinaci s protizánětlivými léky. Nimesal proti chřipce je nejlepší NSAID, protože může účinně snížit tělesnou teplotu, odstranit bolest a zabránit zánětlivým komplikacím. Ve srovnání s jinými léky, Nimesil rychle pomáhá s chřipkou. Kromě toho je tento lék indikován pro prasečí chřipku a jiné kmeny, které je obtížné léčit pomocí NSAID.

Nimesles pro chřipku vzít 1 sáček po jídle 2-3 krát denně po dobu 10-15 dnů.

Nimesus s ARVI

Mnozí se domnívají, že akutní respirační infekce a SARS jsou jedno a totéž. To je částečně případ. Jak s ARD, tak s ARVI je postižen dýchací systém. ARD je však širší koncept, protože tato skupina onemocnění zahrnuje onemocnění virového a bakteriálního původu. Ale ve skupině akutních respiračních virových infekcí - pouze virových onemocnění. I přes tyto nuance jsou projevy akutního respiračního onemocnění a akutní respirační virové infekce stejné. Toto jsou typické příznaky nachlazení: bolest hlavy, horečka, kašel, rýma, atd.

Pro účinnou léčbu ARD a ARVI se používají antibakteriální nebo antivirotika, vitamíny a samozřejmě protizánětlivé léky. Nimesil od ARVI, od ARD pomáhá vyrovnat se s vysokou horečkou, bolestí hlavy, bolestí svalů, slabostí. Také Nimesil s virovou infekcí a bakterií zabraňuje rozvoji zánětu a souvisejících komplikací.

Nimesl v případě akutních respiračních infekcí užívejte 1 sáček po jídle 2x denně. Trvání léčby je 5-7, maximálně 10 dnů.

Jak se přípravek Nimesil užívá při teplotě?

Od vysoké teploty je velmi důležité užívat NSAID včas. Je to proto, že kritické zvýšení tělesné teploty může způsobit následující komplikace:

 • slabost, pocit zvýšené únavy (pod vlivem vysoké teploty, tělo je narušeno metabolismem, vznikají rozkladné produkty, které způsobují intoxikaci a dehydrataci);
 • stres imunitního systému;
 • stresový kardiovaskulární systém;
 • snížená sekrece slin a žaludeční šťávy.

Nimesil při vysoké teplotě zabraňuje rozvoji těchto komplikací. Lék rychle snižuje teplotu a vrátí se k normálnímu zdraví.

Při jaké teplotě je lepší užívat Nimesil? Jak je uvedeno v pokynech, je nejlepší užívat lék při teplotě nad 37,5-38 C. Nimesil se nedoporučuje používat při nízké teplotě (méně než 36 ° C), protože to může být impulsem pro rozvoj infekce.