Mig 400: návod k použití

Bolesti různých původů, horeček, nachlazení a chřipky mohou být snadno odstraněny pomocí tablet MIG. Další výhodou tohoto léčiva je, že jeho účinná látka ibuprofen nejenže odstraňuje bolest, ale má také antipyretické a protizánětlivé účinky. Předtím, než začnete tento lék užívat, je třeba se s ním seznámit.

Složení tablet MIG

Lék MIG 400 je dostupný ve formě oválných tablet s bilaterálním rizikem a ražbou. Tablety jsou baleny v blistrech po 10 kusech. Složení léku:

Složení

Účinná látka

Pomocné komponenty

stearát hořečnatý, karboxymethylškrob sodný, koloidní oxid křemičitý, kukuřičný škrob

Shell složení

oxid titaničitý, hypromelóza, povidon, makrogol

Farmakodynamika a farmakokinetika

Návod k použití MIG obsahuje informace, že účinná látka tablet je ibuprofen. Tato složka má protizánětlivé a antipyretické účinky, neselektivně inhibuje cyklooxygenázu a blokuje syntézu prostaglandinů. Lék má analgetický účinek na bolest. Tablety se rychle vstřebávají z gastrointestinálního traktu.

Lék dosahuje maximální plazmatické koncentrace dvě hodiny po požití, váže se na proteiny o 99% a pomalu se distribuuje v synoviální tekutině. Biotransformace ibuprofenu se vyskytuje v játrech, tvoří se karboxylové a hydroxylové inaktivní metabolity. Jejich poločas je 2,5 hodiny, vylučován močí a žlučí.

Indikace pro použití tablet MIG

Důvody pro užívání tablet MIG jsou způsobeny anestetickými vlastnostmi účinné látky léčiva - ibuprofenu. Lékaři předepisují pilulky pro různé podmínky. Přímé indikace pro symptomatickou léčbu jsou podle pokynů:

 • bolest hlavy;
 • bolest zubů;
 • migrénu;
 • neuralgie;
 • horečka s nachlazení, chřipka;
 • bolest v kloubech a svalech.

Dávkování a podávání

Lék je určen pro orální podání. Dávka závisí na průběhu onemocnění a závažnosti symptomů bolesti. Pilulka začíná dávkou 200 mg třikrát až čtyřikrát denně. V závislosti na dostupnosti objektivních důkazů ve formě přetrvávající bolesti může být dávka zvýšena na 400 mg třikrát denně. Po dosažení výsledku se celková denní dávka sníží na 600-800 mg. Doba přijímání finančních prostředků by neměla překročit jeden týden, jak je uvedeno v návodu k použití.

Mig s kojením

Účinná složka MIG 400 není steroid a nemá mutagenní, teratogenní nebo karcinogenní účinky, což vedlo k přípustnosti použití léčiva při kojení v přísně terapeutických dávkách. Léčivo by mělo být v co nejkratší době omezeno podle návodu k použití. Pokud indikace vyžadují dlouhodobé užívání léku, pak musí být dítě převedeno na umělé krmení. Po ukončení léčby může kojení pokračovat.

Interakce s léky

MIG 400 (MIG 400) je schopen snížit účinky furosemidu a thiazidových diuretik, což vede k retenci sodíku a potlačení produkce prostaglandinů. Další lékové interakce z návodu k použití:

 1. Ibuprofen zvyšuje účinek perorálních antikoagulancií, proto je vhodné kombinovat je dohromady.
 2. Aktivní složka kompozice snižuje antiagregační účinek kyseliny acetylsalicylové, snižuje účinek antihypertenziv.
 3. Lék se používá s opatrností současně s nesteroidními protizánětlivými léky a glukokortikosteroidy, což vede k výskytu nežádoucích reakcí z trávicího traktu.
 4. Ibuprofen zvyšuje hladinu methotrexátu v krvi, když je kombinován se zidovudinem při léčbě hemofilie u pacientů infikovaných HIV, zvyšuje riziko hemartrózy.
 5. Kombinace Migu a takrolimu vede ke zvýšení pravděpodobnosti nefrotoxicity na pozadí potlačené produkce prostaglandinů.
 6. Lék zvyšuje hypoglykemické vlastnosti inzulínu a perorálních hypoglykemických činidel.

Vedlejší účinky

Tablety MIG mohou vést k výskytu nežádoucích reakcí z různých orgánů a systémů. Pokyny k použití zdůrazňují následující:

 • zácpa, zvracení, pálení žáhy, bolest břicha, průjem, nevolnost, ztráta chuti k jídlu, nadýmání;
 • otok spojivek, oční víčka, suché a podrážděné oči, dvojité vidění nebo rozmazané vidění, ztráta sluchu, hluk nebo tinnitus, toxické poškození optického nervu;
 • tachykardie, srdeční selhání, vysoký krevní tlak;
 • rýma, alergie, horečka, angioedém, bronchospasmus, anafylaktický šok, anafylaktoidní reakce, erytém, svědění kůže;
 • snížení hematokritu, glukózy v séru, hemoglobinu, clearance kreatininu;
 • zvýšení koncentrace kreatininu v séru, aktivity jaterních enzymů v plazmě, zvýšení doby krvácení;
 • dušnost;
 • poruchy vědomí, nespavost, ospalost, bolesti hlavy, podrážděnost, nervozita, úzkost, nepokoj, závratě, deprese, halucinace;
 • polyurie, alergická nefritida, nefrotický syndrom, akutní selhání ledvin, cystitida;
 • agranulocytóza, trombocytopenická purpura, trombocytopenie, leukopenie, anémie;
 • ulcerace žaludeční sliznice, atopická stomatitida, bolest v ústech;
 • dušnost;
 • narušení jater;
 • eosinofilie;
 • hepatitida, pankreatitida;
 • aseptická meningitida.

Předávkování

Pokud přijímáte MIG z bolesti zubů nebo jiných syndromů ve zvýšené dávce, pak se mohou vyvinout abdominální bolesti hlavy, zvracení, ospalost, metabolická acidóza, nevolnost, letargie a tinnitus. Komplikace jsou akutní selhání ledvin, bradykardie, fibrilace síní, deprese, kóma, snížení tlaku, tachykardie, zástava dýchání.

Pokud k předávkování došlo méně než před hodinou, omyjte žaludek. Alkalické pití, brát aktivní uhlí, symptomatická léčba je ukazována. Podle návodu k použití, účinná nucená diuréza. Při dlouhodobém užívání zvýšených dávek léku se může vyvinout ulcerace sliznice gastrointestinálního traktu, poruchy zraku, průlomy a silné krvácení.

Co pomáhá Mig 400

Mig 400 - lék se silným analgetickým účinkem. Lze jej nalézt v každé lékárně a užívat si zubní, bolesti hlavy a jiné druhy bolesti.

Popis a práce MiG 400

Přípravek Mig 400 tablety patří do NSAID (transkript - nesteroidní protizánětlivé léky) jako součást léčivé látky - ibuprofen. Tvar pilulky je oválný, má bilaterální riziko odloučení a na obou stranách původní reliéf. Tablety jsou dostupné ve skořápce, takže méně dráždí žaludek.

Kromě 400 g ibuprofenu obsahuje léčivý přípravek pomocné látky: t

 • sodná sůl karboxymethyl škrobu;
 • škrob;
 • oxid křemičitý;
 • makrogol;
 • Povidon.

Mig 400 působí jako jiné nesteroidní protizánětlivé léky. Hlavní akce je anestetická. Jako derivát kyseliny propionové poskytuje ibuprofen protizánětlivý účinek a snižuje horečku, normalizuje teplotu. Léčivo napomáhá stabilizovat stav nerozlišujícím blokováním cyklooxygenázy typu 1 a typu 2.

Také ibuprofen inhibuje uvolňování prostaglandinů - zánětlivých mediátorů.

Účinek léku není spojován s narkotickými účinky, nemá tolik vedlejších účinků, jaké dávají narkotické analgetika. Při provádění léčby je nutné brát v úvahu antiagregační aktivitu ibuprofenu - ředí krev a zabraňuje adhezi krevních destiček.

Indikace a kontraindikace

Nejlepší je, že Mig 400 pomáhá s bolestí spojenou se zánětlivými onemocněními. NSAID jsou proto častěji předepisovány pro patologické stavy pohybového aparátu, způsobené zánětem:

 • bursitida;
 • synovitida;
 • revmatoidní artritidu;
 • psoriatická artritida;
 • dna

Lék může být opilý s osteochondrózou v akutní fázi - snižuje bolest. Mezi seznamy indikací patří také degenerativní onemocnění kloubů - artróza, která způsobuje ztuhlost a bolest.

Mig 400 rychle zastaví migrény a bolesti hlavy cévního původu.

Přípravek pomáhá snižovat bolest zubního kazu, pulpitidy a dalších patologií zubů. Mig 400 také pomáhá s neuralgií trigeminu, s neuritidou a neuralgií jiné lokalizace. Podle anotace se tento lék používá pro svalovou bolest (myalgii). U žen bude lék rychle snižovat bolest během menstruace. Tento nástroj lze také použít jako antipyretikum s akutními respiračními virovými infekcemi, chřipkou, bolestmi v krku.

Seznam kontraindikací zahrnuje těhotenství, věk do 12 let a kojení. Lék je také kontraindikován v následujících stavech a onemocněních:

 • eroze, gastrointestinální vředy;
 • akutní gastritida;
 • Crohnova choroba;

Tento nástroj nelze užívat s přecitlivělostí, alergiemi, rozvojem "aspirinové triády". Užívají pilulky s velkou opatrností, pokud již dříve měly alergické reakce na jiné NSAID. Pod dohledem lékaře a krátkého kurzu je možné léčení lézí ledvin a jater, stáří, hypertenze, srdečního selhání.

Vedlejší účinky

Obvykle jedno použití drogy nezpůsobuje žádné problémy. Ale s průběhem léčby je možná řada vedlejších účinků. Nejčastěji jsou spojeny s problémy s gastrointestinálním traktem a zahrnují:

 • gastropatie;
 • bolest břicha;
 • špatná chuť k jídlu;
 • zácpa nebo průjem;
 • nadýmání;

Ve vzácných případech se vyskytují ulcerózní a erozivní léze gastrointestinálního traktu a v závažných případech mohou být komplikovány perforací a krvácením. K tomu obvykle dochází, když předávkujete nebo budete trvat příliš dlouho. Také mezi vedlejšími účinky se někdy objevuje bronchospasmus, který obvykle slouží jako forma alergie na NSAID. Někteří pacienti mají hluk nebo tinnitus, poruchy zraku, dvojité vidění. Nervový systém může reagovat s nervozitou, změnami nálady a ospalostí. Závažné případy mohou způsobit zmatek, neinfekční meningitidu.

Mig 400 Přesné pokyny

Lék se užívá perorálně, dávka se volí odborníkem podle indikací. Počáteční dávka je od 12 let a starší? nebo 200 mg, se užívají denně v takové dávce 3-4krát. Může být proveden jiný léčebný režim, obvykle je to nutné pro rychlejší analgetický účinek. Užívejte 400 mg třikrát denně.

Maximální dávka první den je 1200 mg, když je dosaženo účinku, okamžitě se sníží na 600 mg.

Nejdelší léčba podle doporučení návodu - 7 dní. Prodloužit ji může pouze ošetřující lékař v případě akutní potřeby. S poruchou funkce ledvin a jaterní dávka se obvykle snižuje dvakrát nebo vícekrát. V případě předávkování jsou pozorovány následující příznaky: deprese a ospalost, acidóza, kóma, selhání ledvin, arytmie.

Analogové MiG 400 a další informace

Náklady na Mig 400 - 80 rublů / 10 tablet. Mezi analogy existuje mnoho produktů ze skupiny NSAID na bázi ibuprofenu, stejně jako dalších léků:

Mig 400

Návod k použití:

Mig 400 je nesteroidní protizánětlivý lék používaný pro symptomatickou léčbu febrilních stavů chřipky a nachlazení, jakož i pro snížení bolesti různých etiologií.

Farmakologický účinek MiG 400

Součástí Mig 400 ibuprofenu je derivát kyseliny propionové, který má antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Také, stejně jako jiné nesteroidní protizánětlivé léky, má protidoštičkovou aktivitu.

Analgetický účinek aktivní složky Mig 400 je nejvýraznější u bolestivých zánětlivých bolestí. V tomto případě anestetická vlastnost léku nepatří do narkotického typu.

Vydání formuláře Mig 400

Mig 400 se vyrábí ve formě oválných tablet s oboustrannou značkou a reliéfem „E“ v blistrech po 10 kusech.

Mig 400 (1 tableta) obsahuje ibuprofen v množství 400 mg. Kromě účinné složky obsahuje Mig 400 také pomocné látky: koloidní oxid křemičitý, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), kukuřičný škrob, stearát hořečnatý.

Analogy Mig 400

Analogy Mig 400 v aktivní složce jsou léky Advil, Bonifen, Burana, Ibuprom, Deblock, Ibufen, Nurofen, Solpaflex a Faspeek.

Mechanismem účinku analogů Mig 400 jsou následující léky: Artrozilen, Artrum, Brustan, Naproxen, Ibuklin, Ketonal, Dexalgin, Ketoprofen, Nalgezin, Vimovo, Rakstan-Sanovel, Flamax a Nekt.

Indikace pro použití MiG 400

Léky Mig 400, dle instrukcí předepsaných pro symptomatickou léčbu:

 • Migréna;
 • Bolesti hlavy;
 • Neuralgie;
 • Bolesti zubů;
 • Menstruační bolest;
 • Bolesti svalů a kloubů;
 • Chřipková horečka a katarální onemocnění.

Kontraindikace

Mig 400 má řadu kontraindikací. Lék by neměl být používán pro:

 • "Aspirinová trojice";
 • Erozivní a peptické vředy, včetně peptického vředu a 12 vředů dvanáctníku a Crohnovy choroby;
 • Krvácení různých etiologií;
 • Hemofilie a jiné poruchy krvácení, včetně hypokoagulace;
 • Nemoci zrakového nervu;
 • Těhotenství a kojení;
 • Nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
 • Hypersenzitivita na nesteroidní protizánětlivé léky a kyselinu acetylsalicylovou;
 • Přecitlivělost na komponenty, které tvoří Mig 400.

V pediatrii lze tablety Mig 400 užívat od dvanácti let věku.

Mig 400, podle instrukcí, je třeba brát s opatrností:

 • Na pozadí srdečního selhání;
 • Ve stáří;
 • Na pozadí cirhózy jater s portální hypertenzí;
 • S hypertenzí;
 • S nefrotickým syndromem;
 • Při gastritidě, enteritidě a kolitidě;
 • Na pozadí selhání jater a ledvin;
 • S žaludečním vředem a dvanáctníkovým vředem;
 • Na pozadí hyperbilirubinémie;
 • Na pozadí krevních onemocnění neznámé etiologie.

Způsob použití Mig 400

Počáteční dávka léčiva Mig 400, podle instrukcí, pro dospělé a děti mladší 12 let je 800 mg, rozdělených do stejných dávek do 3-4 dávek.

V některých případech je možné zvýšit denní dávku na tři tablety Mig 400, ale po redukci symptomů by měla být dávka snížena na obvyklou.

Na pozadí zhoršené funkce ledvin, srdce nebo jater, by měla být dávka přípravku Mig 400 snížena.

Přípravek Mig 400 nesmí být podle pokynů užíván déle než sedm dní, ani ve vyšších dávkách, protože to může vést k předávkování, které se projevuje:

 • Bolesti hlavy;
 • Bolesti břicha;
 • Akutní selhání ledvin;
 • Tinnitus;
 • Zvracení a nevolnost;
 • Bradykardie;
 • Metabolická acidóza;
 • Ospalost a letargie;
 • Zastavení dýchání;
 • Deprese;
 • Snížení krevního tlaku;
 • Coma;
 • Fibrilace síní;
 • Tachykardie.

Interakce s léky

Účinnost thiazidových diuretik a furosemidu může být snížena, pokud je užíván současně s Mig 400, což je spojeno s retencí sodíku.

Kombinované užívání ibuprofenu, který je součástí přípravku Mig 400, s perorálními antikoagulancii a kyselinou acetylsalicylovou se nedoporučuje.

Navíc může Mig 400 snižovat účinnost antihypertenziv.

Riziko nefrotoxického účinku se zvyšuje s kombinační terapií Mig 400 s takrolimem.

Vedlejší účinky

Stejně jako ostatní nesteroidní protizánětlivé léky mohou tablety Mig 400 způsobit poškození různých tělesných systémů.

Poruchy zažívacího systému se mohou projevit různými příznaky, mezi nimiž je nejpravděpodobnější vznik zvracení, bolest břicha, nadýmání, nevolnost, pálení žáhy, průjem, zácpa. Ve vzácných případech může být pozorována ulcerace gastrointestinální sliznice, komplikovaná krvácením a perforací. Pokud je v gastrointestinálním traktu prokázáno krvácení, měl by být Mig 400 zrušen. Poruchy se navíc mohou projevit jako:

 • Bolest v ústech;
 • Pankreatitida;
 • Podráždění nebo suchost ústní sliznice;
 • Atopická stomatitida;
 • Ulcerace sliznice dásní;
 • Hepatitida.

Poruchy nervového systému při užívání přípravku Mig 400 tablety se nejčastěji projevují ve formě:

 • Bolesti hlavy;
 • Nervozita a podrážděnost;
 • Nespavost;
 • Závratě;
 • Psychomotorická agitace;
 • Úzkost;
 • Deprese;
 • Ospalost;
 • Halucinace;
 • Zmatek.

Poruchy jiných tělesných systémů během léčby přípravkem Mig 400 podle pokynů zahrnují:

 • Bronchospasmus a dušnost (dýchací systém);
 • Tachykardie, srdeční selhání, vysoký krevní tlak (kardiovaskulární systém);
 • Toxické poškození zrakového nervu, ztráta sluchu, rozmazané vidění nebo dvojité vidění, zvonění nebo tinnitus (smyslové orgány);
 • Anémie, agranulocytóza, trombocytopenie a trombocytopenická purpura (hematopoetický systém);
 • Alergická nefritida, akutní selhání ledvin, polyurie, nefrotický syndrom, cystitida (močový systém).

Dlouhodobé užívání přípravku Mig 400 ve vysokých dávkách zvyšuje riziko krvácení (gastrointestinální, děložní, gingivální, hemoroidální) a zrakové postižení.

Na pozadí probíhající léčby přípravkem Mig 400 jsou nejpravděpodobnější alergické reakce:

 • Bronchospasmus nebo dušnost;
 • Quinckeův edém;
 • Eosinofilie;
 • Kožní vyrážka a svědění;
 • Exudativní erythema multiforme;
 • Anafylaktický šok;
 • Anafylaktoidní reakce;
 • Horečka;
 • Toxická epidermální nekrolýza;
 • Alergická rýma.

Podmínky skladování

Mig 400 je nesteroidní protizánětlivý lék s volným prodejem s trvanlivostí 36 měsíců, při dodržení standardních podmínek skladování (při teplotách do 30 ° C).

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

MIG 400

Mig 400 je nesteroidní protizánětlivé léčivo.

Forma uvolnění a složení MiG 400

Léčivo může být zakoupeno v lékárenské síti ve formě bílých oválných potahovaných tablet, jejichž hlavní účinnou složkou je ibuprofen.

Jako excipienty ve směsi Mig 400 byly použity stearát hořečnatý, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu a koloidní oxid křemičitý.

Farmakologický účinek MiG 400

Ibuprofen, který je součástí 400, jako hlavní aktivní složky, je derivát kyseliny propionové. Má antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Jeho mechanismus účinku je založen na nerozlišené blokádě COX-1 a 2 a inhibici syntézy prostaglandinů.

Ibuprofen vykazuje protidoštičkovou aktivitu.

Jeho analgetický účinek je výraznější u bolesti způsobené zánětem.

Analgetická aktivita ibuprofenu - narkotického typu.

Indikace pro použití MiG 400

Podle instrukcí se Mig 400 používá pro:

 • migrénu;
 • bolest zubů;
 • bolest hlavy;
 • bolesti v kloubech a svalech;
 • neuralgie;
 • horečky s nachlazením a chřipkou;
 • menstruační bolesti.

Kontraindikace Mig 400

Podle instrukcí nelze Mig 400 použít pro:

 • "aspirin triáda";
 • zhoršení peptického vředu, UC, Crohnova choroba;
 • odlišný původ krvácení;
 • poruchy krvácení, hemoragická diatéza;
 • onemocnění zrakového nervu;
 • nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • vysoká citlivost na složky léčiva, kyselina acetylsalicylová, jiná NSAID;
 • těhotenství a kojení;

a až 12 let.

Tablety Mig 400 se pečlivě aplikují, když:

 • cirhóza jater, doprovázená portální hypertenzí;
 • hypertenze;
 • srdeční selhání;
 • nefrotický syndrom;
 • selhání ledvin a jater;
 • anamnéza vředové choroby;
 • gastritida;
 • kolitida;
 • enteritida;
 • leukopenie a anémie;
 • hyperbilirubinémie;

a také ve stáří.

Dávkování a administrace Mig 400

Lék je určen pro orální podání.

Dávka se nastavuje podle indikací.

Děti starší 12 let a dospělí Mig 400 jsou zpravidla předepisovány 3-4krát denně, každá 200 mg (počáteční dávka). Pro zvýšení terapeutického účinku je dávka zvýšena (400 mg 3x denně). Po dosažení terapeutického účinku se dávka sníží na 600 až 800 mg denně.

Přípravek Mig 400 tablety se nedoporučuje užívat déle než týden nebo v dávkách vyšších, než je doporučeno.

Pro osoby s porušením jater, srdce, ledvin je dávka snížena.

Vedlejší efekty Mig 400

Podle hodnocení Mig 400 může způsobit nežádoucí účinky.

Smyslové orgány: hluk nebo tinnitus, ztráta sluchu, rozmazané vidění, poškození zrakového nervu, podráždění a suchost očí, otoky očních víček a spojivky.

Trávicí systém: nevolnost, bolest břicha, pálení žáhy, zvracení, ztráta chuti k jídlu, nadýmání, průjem, zácpa, ulcerace, perforace, krvácení do zažívacího traktu, podráždění, suchá ústní sliznice, dásně, hepatitida, pankreatitida, atopická stomatitida.

Respirační systém: bronchospasmus, dušnost.

Močový systém: alergická nefritida, akutní selhání ledvin, polyurie, nefrotický syndrom, cystitida.

Centrální a periferní nervový systém: závratě, bolesti hlavy, nespavost, podrážděnost, nervozita, úzkost, ospalost, psychomotorická agitace, zmatenost, halucinace, deprese, aseptická meningitida.

Kardiovaskulární systém: tachykardie, srdeční selhání, vysoký krevní tlak.

Hematopoetický systém: anémie, trombocytopenická purpura, trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza.

Laboratorní ukazatele: zvýšení doby krvácení, snížení QC, zvýšení koncentrace kreatininu v séru, snížení koncentrace glukózy v séru, snížení hemoglobinu nebo hematokritu a zvýšení aktivity jaterních enzymů.

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, anafylaktoidní reakce, angioedém, bronchospasmus, anafylaktický šok, horečka, erythema multiforme, alergická rýma, eosinofilie, toxická epidermální nekrolýza.

Dlouhodobé užívání léčiva ve vysokých dávkách zvyšuje riziko ulcerace gastrointestinální sliznice, zrakového postižení, krvácení.

Předávkování Mig 400

Podle recenzí Mig 400 se mohou projevit příznaky předávkování drogami: bolest břicha, letargie, nevolnost, zvracení, deprese, ospalost, bolest hlavy, metabolická acidóza, tinnitus, akutní selhání ledvin, kóma, nízký krevní tlak, bradykardie, fibrilace síní, tachykardie, zástava dýchání.

Pro léčbu předávkování užité během jedné hodiny po užití léku na mytí žaludku, pak - alkalický nápoj, aktivní uhlí, nucená diuréza, symptomatická léčba.

Použití v průběhu březosti a laktace

Použití tohoto přípravku je kontraindikováno během těhotenství a kojení.

Vzhledem k tomu, že ibuprofen má negativní vliv na fertilitu žen, jeho použití se nedoporučuje při plánování těhotenství.

Interakce s jinými léky

Při současném užívání tablet MiG 400: t

 • furosemid a thiazidová diuretika - účinnost těchto léčiv se může snížit;
 • perorální antikoagulancia - jejich účinek je zvýšen;
 • kyselina acetylsalicylová - snižuje její antiagregační účinek a zvyšuje riziko negativních účinků ibuprofenu na gastrointestinální trakt;
 • antihypertenziva - snížila jejich účinnost;
 • digoxin, fenytoin a lithium - je možné zvýšit jejich plazmatické koncentrace;
 • glukokortikosteroidy a jiné nesteroidní protizánětlivé léky - zvyšuje se riziko nežádoucích účinků ibuprofenu na gastrointestinální trakt;
 • methotrexát - jeho plazmatická koncentrace se zvyšuje;
 • zidovudin - u lidí s hemofilií, infikovaných virem HIV, roste nebezpečí hematomu a hemartrózy;
 • takrolimus - zvyšuje riziko nefrotoxického účinku;
 • orální hypoglykemické látky a inzulín - hypoglykemický účinek.

Zvláštní pokyny

Aby se zabránilo rozvoji NSAID-gastropatie, tento lék se kombinuje s misoprostolem.

Když se objeví gastropatie, provádí se esofagogastroduodenoskopie, fekální okultní analýza krve a analýza krve.

Pacienti s infekčním onemocněním ibuprofen předepsali pečlivě.

Při užívání přípravku Mig 400 se nedoporučuje užívat ethanol.

V případě poruchy zraku je nutné lék zrušit a vyšetřit oftalmologem.

Vedlejší účinky Mig 400 mohou být sníženy užitím léku v nejnižší účinné dávce.

Mig 400 Skladovací podmínky

Nástroj je skladován při t≤30º, na místech, která nejsou přístupná dětem.

Mig 400

Popis k 04/11/2015

 • Latinský název: MIG 400
 • Kód ATX: M01AE01
 • Účinná látka: Ibuprofen (Ibuprophenum)
 • Výrobce: Berlin-Chemie / Menarini (Německo), A. Menarini Pharmaceutical Industry's Group (Itálie)

Složení

Další složky - koloidní oxid křemičitý, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethyl škrobu, stearát hořečnatý.

Shell obsahuje hypromelózu, povidon K30, oxid titaničitý, makrogol 4000.

Formulář vydání

Léčivo se prodává ve formě potahovaných tablet.

Farmakologický účinek

Léčivo je nesteroidní protizánětlivé činidlo.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Tablety Mig 400 obsahují ibuprofen, což je analgetikum s antipyretickými a protizánětlivými vlastnostmi. Inhibuje bez rozdílu COX-1 a COX-2, stejně jako syntézu prostaglandinů.

Analgetické vlastnosti léčiva jsou nejvýraznější pro zánětlivou bolest. Analgetický účinek není narkotický typ.

Po užití pilulek uvnitř léku se dobře vstřebává z gastrointestinálního traktu. Maximální plazmatické koncentrace účinné látky je dosaženo přibližně 120 minut po užití tablet v dávce 400 mg.

Komunikace s proteiny krevní plazmy po 99%. Aktivní složka se pomalu distribuuje v synoviální tekutině. Je biotransformován v játrech karboxylací a hydroxylací isobutylové skupiny. Vytvářejí se farmakologicky neaktivní metabolity.

Plazmatický poločas je 2-3 hodiny. Ve formě metabolitů a jejich konjugátů se vylučuje močí. Menší část léku se vylučuje v nezměněné formě močí a žlučí.

Indikace pro použití

Lék je indikován pro použití v:

Pokud je nutné zjistit, z čeho pomůže přípravek Mig 400 tablety v každém konkrétním případě, je vhodné se poradit s lékařem.

Kontraindikace

Tento nástroj nesmí používat, když:

 • hemoragická diatéza;
 • přecitlivělost na léčivo;
 • erozivní a ulcerózní léze zažívacího traktu;
 • hemofilie a další poruchy krvácení;
 • těhotenství;
 • věk do 12 let;
 • kojení;
 • negativní reakce na kyselinu acetylsalicylovou a další NSAID v anamnéze;
 • aspirinové astma;
 • krvácení;
 • nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • onemocnění zrakového nervu.

Léčivý přípravek by měl být používán s opatrností ve stáří, stejně jako v případě arteriální hypertenze, selhání jater nebo ledvin, hyperbilirubinémie, gastritidy, kolitidy, srdečního selhání, cirhózy jater s portální hypertenzí, nefrotického syndromu, žaludečních a dvanáctníkových vředů (včetně anamnézy). ), enteritida, onemocnění krve.

Vedlejší účinky

Použití přípravku Mig 400 může vést k následujícím nežádoucím reakcím: t

 • Gastrointestinální trakt: zvracení, bolest břicha, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, nadýmání, pálení žáhy, průjem, zácpa;
 • smyslové orgány: suché nebo podrážděné oči, ztráta sluchu, toxické léze zrakového nervu, brnění nebo tinnitus, rozmazané nebo dvojité vidění, otoky spojivek a víčka;
 • SSS: srdeční selhání, vysoký krevní tlak, tachykardie;
 • alergie: vyrážka, angioedém, dušnost, anafylaktický šok, erythema multiforme exudativní, eosinofilie, svědění, anafylaktoidní reakce, bronchospasmus, horečka, Lyellův syndrom, rýma;
 • změny laboratorních parametrů: zvýšení koncentrace kreatininu v séru, zvýšení doby krvácení, snížení hladiny hemoglobinu, snížení clearance kreatininu, zvýšení aktivity jaterních transamináz, snížení hladiny glukózy v séru, snížení hematokritu;
 • dýchací orgány: dušnost, bronchospasmus;
 • CNS: nespavost, bolest hlavy, nervozita, psychomotorická agitace, deprese, halucinace, závratě, úzkost, podrážděnost, ospalost, porucha vědomí;
 • močový systém: alergická nefritida, akutní selhání ledvin, cystitida, nefrotický syndrom, polyurie;
 • hematopoetický systém: trombocytopenická purpura, anémie, leukopenie, trombocytopenie, agranulocytóza.

Ve vzácných případech jsou hlášeny ulcerace sliznice gastrointestinálního traktu, bolest v ústech, atopická stomatitida, hepatitida, podráždění nebo suchost ústní sliznice, ulcerace sliznice dásní, pankreatitida, aseptická meningitida.

Při dlouhodobém používání prostředků ve vysokých dávkách se zvyšuje pravděpodobnost ulcerace gastrointestinální sliznice, poruchy zraku, krvácení.

Návod k použití Mig 400 (způsob a dávkování) t

Lék se používá uvnitř. Pro ty, kdo užívají pilulky Mig 400, návod k použití ukazuje, že dávky jsou stanoveny individuálně v závislosti na důkazech.

Obvykle začít užívat lék s 200 mg každý den 3-4 krát. V případě potřeby lze dávku zvýšit na 400 mg, která se užívá 3x denně. Když se dosáhne terapeutického účinku, denní dávka se sníží na 600-800 mg.

Návod k použití Mig 400 informuje, že není dovoleno užívat tento lék déle než týden nebo ve vyšších dávkách bez konzultace s odborníkem.

Při dysfunkci ledvin, srdce nebo jater je dávka snížena.

Předávkování

Při užívání léčiva v dávkách vyšších než je normální, bolesti břicha, zvracení, ospalost, bolesti hlavy, metabolická acidóza, akutní selhání ledvin, bradykardie, fibrilace síní, nevolnost, letargie, deprese, tinnitus, kóma, výrazné snížení tlaku, tachykardie, respirační deprese jsou možné..

Pokud po předávkování uplyne méně než 60 minut, provede se výplach žaludku. Kromě toho jsou uvedeny alkalické pití, příjem aktivního uhlí, nucená diuréza. Symptomatická léčba.

Interakce

Pokud dostáváte Mig 400, je možné snížit účinky furosemidu a thiazidových diuretik, které mohou být vyvolány retencí sodíku v důsledku inhibice syntézy prostaglandinů.

Aktivní složka léčiva může navíc zvýšit účinek perorálních antikoagulancií. Jejich společné přijetí není žádoucí.

Ibuprofen také snižuje antiagregační účinek kyseliny acetylsalicylové a snižuje účinnost antihypertenziv.

Přípravek Mig 400 by měl být používán s opatrností v kombinaci s NSAID a GCS, protože to může vést k výskytu nežádoucích účinků z gastrointestinálního traktu.

U pacientů infikovaných HIV s hemofilií zvyšuje kombinace ibuprofenu se zidovudinem riziko hemartrózy.

Kombinace s takrolimem zvyšuje pravděpodobnost nefrotoxického účinku v důsledku inhibice syntézy prostaglandinů.

Pod vlivem léku Mig 400 jsou zvýšeny hypoglykemické vlastnosti perorálních hypoglykemických léků a inzulínu. Může vyžadovat úpravu dávkování.

Podmínky prodeje

Tablety se prodávají v lékárnách bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Skladovací teplota do 30 ° C. Lék musí být uchováván na místě chráněném před sluncem.

Doba použitelnosti

Recenze Mig 400

Na internetu existuje celá řada názorů na tento lék. Některé recenze Mig 400 hlásí, že pilulky účinně pomáhají s bolestí hlavy a zubů, a některé - že lék neměl požadovaný účinek. Někdy jsou hlášeny nežádoucí účinky, zejména alergické kožní reakce. Navíc, některé recenze říkají, že lék účinně pomohl vypořádat se s bolestí hlavy za pouhou půl hodiny, ale nepracoval dlouho.

Mig 400 cena kde koupit

Cena výrobku v balení po 20 kusech je asi 140 rublů. Mig 400 cena v balení 10 kusů - 70-80 rublů.

MIG 400: návod k použití

Tablety MIG 400 jsou reprezentativní pro klinickou a farmakologickou skupinu nesteroidních protizánětlivých léčiv. Používají se pro symptomatickou a patogenetickou léčbu různých zánětlivých procesů v těle, které jsou doprovázeny rozvojem syndromu bolesti.

Forma uvolnění a složení

Léčivo MIG 400 je dostupné v lékové formě tablet potažené enterickým potahem. Mají oválný podlouhlý tvar, bikonvexní povrch, bílou barvu a separační riziko. Hlavní aktivní složkou léčiva je ibuprofen, jeho obsah v jedné tabletě je 400 mg. Zahrnuje také pomocné komponenty, mezi které patří:

 • Koloidní bezvodý oxid křemičitý.
 • Kukuřičný škrob
 • Stearát hořečnatý.
 • Sodná sůl karboxymethylškrobu.
 • Oxid titaničitý.
 • Makrogol 4000.
 • Hypromelóza.
 • Povidon K30.

MIG 400 tablety jsou baleny v blistru po 10 kusech. Balení obsahuje 1 nebo 2 blistry a návod k použití léčiva.

Farmakologický účinek

Účinná látka přípravku Mig 400 ibuprofen tablety inhibuje enzym cycloxygenase (COX 1 a 2), který katalyzuje přeměnu kyseliny arachidonové na prostaglandiny (zánětlivé mediátory) během vývoje zánětlivé reakce. To vede ke snížení prostaglandinů v tkáních zánětlivého procesu a odpovídajícím terapeutickým účinkům:

 • Snížená intenzita bolesti.
 • Snížení hyperémie (zvýšení krevního zásobení tkáně zánětlivé oblasti).
 • Snížení závažnosti otoků.

Podobně jako jiné nesteroidní protizánětlivé léky, MIG 400 tablety snižují agregaci krevních destiček (vazby) a tvorbu krevních sraženin a také snižují aktivitu ochranných faktorů žaludeční sliznice se zvýšeným rizikem vzniku vředů (defektů).

Po perorálním podání tablety MIG 400 je ibuprofen dobře a rychle vstřebán do krve z lumen tenkého střeva. Je rovnoměrně rozložen v tkáních těla, metabolizován v játrech na neaktivní produkty rozkladu, které jsou převážně vylučovány močí. Biologický poločas účinné látky z krevní plazmy (doba, během které je eliminována polovina celé dávky léku) je asi 3-4 hodiny.

Indikace pro použití

Tablety metforminu jsou indikovány pro symptomatickou a patogenetickou léčbu zánětlivých procesů těla, které jsou doprovázeny bolestí:

 • Bolesti hlavy, včetně migrény (těžké paroxyzmální bolesti hlavy).
 • Bolest svalů a kloubů různého původu.
 • Bolestivá menstruace u žen.
 • Neuralgie - bolest způsobená aseptickým zánětem periferních nervů.
 • Bolest zubů

Tablety MIG 400 se také používají ke snížení tělesné teploty ve febrilních podmínkách, zejména vyvolané infekčním procesem v těle.

Kontraindikace

Užívání MIG 400 tablet je kontraindikováno v řadě patologických a fyziologických stavů těla, mezi které patří: t

 • Přecitlivělost na ibuprofen nebo pomocné složky léčiva, jakož i individuální intolerance na kyselinu acetylsalicylovou nebo na jiné členy farmakologické skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv.
 • Erozivní a ulcerózní onemocnění trávicího traktu (peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku, ulcerózní kolitida) v akutním stadiu.
 • Hemofilie, hemoragická diatéza a další patologické poruchy koagulace.
 • Přítomnost "aspirinové triády" - nesnášenlivost kyseliny acetylsalicylové, nosní polypózy a bronchiálního astmatu (alergický zánět průdušek).
 • Krvácení v těle s různou intenzitou a lokalizací v době užívání léku nebo přenesené v nedávné minulosti.
 • Nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, který je nezbytný pro normální funkční stav červených krvinek.
 • Různé patologie zrakového nervu.
 • Těhotenství kdykoliv během průběhu a kojení.

S opatrností se tento lék používá k současné arteriální hypertenzi (zvýšený krevní tlak), srdečnímu selhání, snížené funkční aktivitě jater nebo ledvin, chronické peptické vředové chorobě během remise (zlepšení), zánětu žaludku (gastritida), tenké (enteritida) a tlustému (kolitida). střeva, hyperbilirubinémie (zvýšená koncentrace bilirubinu v krvi), krevní patologie neznámého původu. Než začnete užívat tablety MIG 400, musíte se ujistit, že neexistují žádné kontraindikace.

Dávkování a podávání

Tablety MIG 400 se užívají ústy, nejlépe po jídle, aby se snížil negativní účinek účinné látky na žaludek a střeva. Nejsou žvýkány a opláchnuty velkým množstvím vody. Počáteční terapeutická dávka tablet MIG 400 pro dospělé a děti starší 12 let je 200 mg 3-4krát denně, v případě potřeby může být zvýšena na 400 mg 3x denně, když je dosaženo terapeutického účinku, dávka je snížena. Nedoporučuje se užívat lék déle než 7 dní. Pokud bolest přetrvává, vyhledejte lékaře. Pacienti se souběžnou patologií srdce, jater nebo ledvin snižují dávkování.

Vedlejší účinky

Užívání tablet MIG 400 může vést k rozvoji nežádoucích reakcí z různých orgánů a systémů: t

 • Trávicí systém - nevolnost, pálení žáhy, zvracení, ztráta chuti k jídlu, bolest břicha (hlavně v horní části), nadýmání (nadýmání), zácpa nebo průjem, suchost a bolest v ústech, zánětlivá reakce sliznice ústní dutiny s tvorbou defektů v ní (atopická stomatitida), zánět jater (hepatitida), slinivka břišní (pankreatitida), zánět dásní (zánět dásní).
 • Nervový systém - bolest hlavy, nespavost nebo ospalost, závratě, úzkost, podrážděnost, nervozita, deprese (prodloužené snížení nálady), psychomotorická agitace, zmatenost s rozvojem halucinací, vzácně se vyvíjí aseptická meningitida (zánět membrán míchy a mozku).
 • Kardiovaskulární systém - zvýšení krevního tlaku, rozvoj srdečního selhání, tachykardie (zvýšení tepové frekvence).
 • Krevní a červená kostní dřeň - snížení počtu leukocytů (leukopenie), erytrocytů (anémie), granulocytů (agranulocytóza) a krevních destiček (trombocytopenie).
 • Respirační systém - rozvoj bronchospasmu (zúžení průdušek v důsledku křeče hladkých svalů jejich stěn) a dušnost.
 • Smyslové orgány - sluchové postižení, snížení jeho ostrosti, výskyt hluku nebo zvonění v uších, toxické poškození zrakového nervu, rozmazané vidění, rozmazání, dvojité vidění, výskyt skvrn v zorném poli (skotom), suchost povrchu spojivek se zánětem (zánět spojivek).
 • Laboratorní ukazatele - zvýšení trvání kapilárního krvácení, snížení hematokritu a hemoglobinu, zvýšení koncentrace kreatininu v krvi a aktivity enzymů jaterních transamináz (ALT, AST).
 • Alergické reakce - vyrážka a svědění kůže, kopřivka (charakteristická vyrážka a svědění kůže, připomínající kopřivu kopřivy), těžké nekrotické alergické kožní léze, doprovázené smrtí jeho oblastí (Lyellův nebo Stevensův-Johnsonův syndrom), angioedém (výrazný otok měkkých tkání obličeje a vnějších pohlavních orgánů), alergický zánět sliznice nosní dutiny (rýma) a průdušek (atopická bronchitida nebo bronchiální astma), anafylaktický šok (závažná systémová alergická reakce s výrazným poklesem arteriální tlak a polyorganické selhání).

Pravděpodobnost nežádoucích účinků se zvyšuje s prodlouženým užíváním tablet MIG 400. V případě výskytu nežádoucích účinků by mělo být užívání léčiva přerušeno.

Zvláštní pokyny

Než začnete užívat tablety MIG 400, měli byste pečlivě prostudovat anotaci k léku, ujistit se, že neexistují žádné kontraindikace, a také věnovat pozornost určitým konkrétním pokynům týkajícím se použití:

 • Vývoj příznaků vnitřního krvácení vyžaduje okamžité ukončení léčby.
 • Lék může maskovat příznaky patologického procesu, který by měl být zvažován během diagnostických činností.
 • Vývoj bolesti břicha při užívání tablet MIG 400 vyžaduje pečlivé vyšetření ve vztahu k možnému vývoji peptického vředu.
 • Příjem alkoholu během užívání drog je vyloučen.
 • MIG 400 tablety mohou interagovat s léky z jiných farmakologických skupin.
 • Během dlouhodobé léčby lékem by měly být sledovány laboratorní parametry funkční aktivity jater, ledvin a krve.
 • Je-li nezbytné provést laboratorní stanovení hladiny 17-ketosteroidů, je třeba léčbu zastavit 48 hodin před testem.
 • Během užívání léčiva se doporučuje upustit od činností vyžadujících zvýšenou koncentraci a rychlost psychomotorických reakcí.

V síti lékáren se tablety MIG 400 prodávají bez lékařského předpisu. Pokud máte nějaké dotazy nebo pochybnosti o jejich použití, měli byste se poradit se svým lékařem.

Předávkování

Při významném překročení doporučené terapeutické dávky tablet MIG 400 se vyvinou příznaky předávkování, mezi které patří bolest břicha, nevolnost, zvracení, mentální retardace nebo kóma, deprese, ospalost, bolesti hlavy, tinnitus, akutní selhání ledvin, kritické snížení krevního tlaku, porušení frekvence a rytmu kontrakcí srdce. Léčba předávkování spočívá v mytí žaludku, střev, požití střevních sorbentů (aktivního uhlí) a také při provádění symptomatické terapie.

Analogy tablet MIG 400

Podobné přípravky pro tablety MIG 400 z hlediska složení a terapeutického účinku jsou Nurofen, Ibuprofen.

Podmínky skladování

Doba použitelnosti tablet MIG 400 je 3 roky od data výroby. Skladujte v temnu, suchu, mimo dosah dětí při teplotě vzduchu nejvýše + 30 ° C.

Mig 400 cena

Průměrná cena 10 tablet MIG 400 v lékárnách v Moskvě se pohybuje od 75-78 rublů.