GENFERON

Čípky od bílé po bílou s nažloutlým odstínem barvy, válcový tvar se špičatým koncem.

Pomocné látky: tuhý tuk, dextran 60 000, polyethylenoxid 1500, tween-80, emulgátor T2, citrát sodný, kyselina citrónová, čištěná voda.

5 kusů - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
5 kusů - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.

Čípky od bílé po bílou s nažloutlým odstínem barvy, válcový tvar se špičatým koncem.

Pomocné látky: tuhý tuk, dextran 60 000, polyethylenoxid 1500, tween-80, emulgátor T2, citrát sodný, kyselina citrónová, čištěná voda.

5 kusů - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
5 kusů - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.

Čípky od bílé po bílou s nažloutlým odstínem barvy, válcový tvar se špičatým koncem.

Pomocné látky: tuhý tuk, dextran 60 000, polyethylenoxid 1500, tween-80, emulgátor T2, citrát sodný, kyselina citrónová, čištěná voda.

5 kusů - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
5 kusů - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.

Kombinovaná léčba, jejíž působení je způsobeno složkami obsaženými v jejím složení. Má lokální a systémové imunomodulační účinky.

Interferon alfa-2 má antivirové, antimikrobiální a imunomodulační účinky. Pod vlivem interferonu alfa-2 se zvyšuje aktivita přirozených zabíječských buněk, pomocných T-buněk, fagocytů, stejně jako intenzita diferenciace B-lymfocytů. Aktivace leukocytů obsažených ve všech vrstvách sliznice zajišťuje jejich aktivní účast na eliminaci primárních patologických ložisek a obnovení produkce sekrečního imunoglobulinu A.

Interferon alfa-2 také přímo inhibuje replikaci a transkripci virů chlamydie.

Taurin má membránové a hepatoprotektivní, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, zlepšuje regeneraci tkání.

Benzokain je lokální anestetikum. Snižuje permeabilitu buněčných membrán pro sodné ionty, vytěsňuje ionty vápníku z receptorů umístěných na vnitřním povrchu membrány, blokuje vedení nervových impulzů. Zabraňuje vzniku bolestivých impulzů v koncích senzorických nervů a jejich průchodu nervovými vlákny.

Když se vaginální nebo rektální aplikace interferonu alfa-2 absorbuje přes sliznici, vstupuje do okolní tkáně lymfatického systému, čímž se dosahuje systémového účinku. Také díky částečné fixaci na buňkách sliznice má lokální účinek.

Snížení hladiny sérového interferonu 12 hodin po podání léčiva vyžaduje jeho opakované podání.

Jako součást komplexní terapie infekčních a zánětlivých onemocnění urogenitálního traktu:

Genferon® (Genferon)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologické skupiny

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení

Popis lékové formy

Čípky bílé nebo bílé se žlutavým nádechem, válcovitého tvaru, se špičatým koncem, jsou v podélném řezu jednotné. Při řezu je povolena přítomnost vzduchové tyče nebo nálevkovitého vybrání.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Genferon ® je kombinovaný přípravek, jehož působení je způsobeno složkami, které ho tvoří. Má lokální a systémový účinek.

Přípravek Genferon® obsahuje rekombinantní lidský interferon alfa-2b, produkovaný kmenem bakterie Escherichia coli, do kterého byl zaveden gen lidského interferonu alfa-2b metodami genetického inženýrství.

Interferon alfa-2b má antivirový, imunomodulační, antiproliferativní a antibakteriální účinek. Antivirový účinek je zprostředkován aktivací řady intracelulárních enzymů, které inhibují virovou replikaci. Imunomodulační účinek se projevuje především zvýšením reakcí imunitního systému zprostředkovaných buňkami, což zvyšuje účinnost imunitní reakce proti virům, intracelulárním parazitům a buňkám, které prošly transformací nádoru. Toho je dosaženo aktivací CD8 + zabíječských T buněk, NK buněk (buněk přirozených zabíječů), zesílením diferenciace B-lymfocytů a jejich tvorbou protilátek, aktivací systému monocytů a makrofágů a fagocytózy, jakož i zvýšením exprese molekul typu I hlavního histokompatibilního komplexu, což zvyšuje pravděpodobnost rozpoznávání infikovaných buněk buňkami imunitního systému. Aktivace leukocytů obsažených ve všech vrstvách sliznice pod vlivem interferonu zajišťuje jejich aktivní účast na eliminaci patologických ložisek; Kromě toho je v důsledku působení interferonu dosaženo obnovení produkce sekrečního Ig. Antibakteriální účinek je zprostředkován reakcemi imunitního systému, které jsou zvýšeny pod vlivem interferonu.

Taurin přispívá k normalizaci metabolických procesů a regeneraci tkání, má membránové stabilizační a imunomodulační účinky. Taurin je silný antioxidant a přímo reaguje s aktivními formami kyslíku, jehož nadměrné hromadění přispívá k rozvoji patologických procesů. Taurin pomáhá chránit biologickou aktivitu interferonu, což zvyšuje terapeutický účinek léčiva.

Benzokain (anestezin) je lokální anestetikum. Snižuje permeabilitu buněčné membrány na ionty sodíku, vytěsňuje ionty vápníku z receptorů umístěných na vnitřním povrchu membrány, blokuje vedení nervových impulzů. Zabraňuje vzniku bolestivých impulzů v koncích senzorických nervů a jejich průchodu nervovými vlákny. Má pouze lokální účinek, aniž by byl absorbován do systémového oběhu.

Farmakokinetika

Při rektálním podání léčiva existuje vysoká biologická dostupnost (více než 80%) interferonu, a proto se dosahuje jak lokálních, tak výrazných systémových imunomodulačních účinků; s intravaginálním použitím, v důsledku vysoké koncentrace v centru pozornosti infekce a fixace na slizničních buňkách, je dosaženo výrazného lokálního antivirového, antiproliferačního a antibakteriálního účinku, zatímco systémový účinek v důsledku nízké sací kapacity vaginální sliznice je nevýznamný. Cmax sérového interferonu je dosaženo 5 hodin po podání léku. Hlavní cestou eliminace je ledvina. T1/2 je 12 hodin, což vyžaduje použití léčiva 2x denně.

Indikace drog Genferon ®

Jako součást komplexní terapie u dospělých s následujícími onemocněními a stavy: t

Infekční onemocnění

chronická recidivující cystitida bakteriální etiologie.

Kontraindikace

Individuální nesnášenlivost interferonu a dalších látek tvořících léčivo.

S péčí: exacerbace alergických a autoimunitních onemocnění.

Použití v průběhu březosti a laktace

Bylo prokázáno, že je používán pro normalizaci ukazatelů lokální imunity s gestací 13–40 týdnů jako součást komplexní terapie genitálního herpesu, chlamydií, ureaplasmózy, mykoplazmózy, CMV, HPV infekce, bakteriální vaginózy v přítomnosti svědění, nepohodlí a bolesti v dolním urogenitálním traktu.

Klinické studie prokázaly bezpečnost intravaginálního použití přípravku Genferon® 250000 IU s gestačním věkem 13–40 týdnů.

Bezpečnost léčiva v prvním trimestru těhotenství nebyla studována.

Vedlejší účinky

Lék je dobře snášen. Jsou možné lokální alergické reakce (pocit pálení v pochvě). Tyto jevy jsou reverzibilní a vymizí do 72 hodin po ukončení podávání. Pokračování léčby je možné po konzultaci s lékařem.

Jevy vyskytující se při použití všech typů interferonů alfa-2b, jako je zimnice, horečka, únava, ztráta chuti k jídlu, svalové a bolesti hlavy, bolest kloubů, pocení a leuko- a trombocytopenie, ale častější jsou u signifikantních pacientů. přesahující denní dávku vyšší než 10 000 000 IU. Dosud nebyly pozorovány žádné závažné nežádoucí účinky.

Stejně jako u jiných léků interferon alfa-2b, pokud se teplota zvýší po jeho zavedení, je možné vzít jednu dávku paracetamolu v dávce 500-1000 mg.

Interakce

Genferon ® je nejúčinnější v kombinaci s léky (včetně antibiotik a jiných antimikrobiálních léčiv) užívaných k léčbě urogenitálních onemocnění.

Narkotická analgetika a anticholinesterázová léčiva zvyšují účinek benzokainu.

Benzokain snižuje antibakteriální aktivitu sulfonamidů.

Dávkování a podávání

Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu u žen. 1 supp. (250000, 500000 nebo 1000000 IU, v závislosti na závažnosti onemocnění) vaginálně nebo rektálně (v závislosti na povaze onemocnění) dvakrát denně každý den po dobu 10 dnů. S prodlouženými formami 3x týdně každý druhý den, 1 supp. během 1–3 měsíců

S výrazným infekčním zánětlivým procesem v pochvě můžete použít 1 supp. (500 000 IU) intravaginálně ráno a 1 supp. (1 000 000 IU) rektálně přes noc současně se zavedením do vagíny čípku obsahujícího antibakteriální / fungicidní činidla.

Pro normalizaci ukazatelů lokální imunity při léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění urogenitálního traktu u žen s gestačním věkem 13–40 týdnů se používá 1 supp. 250000 IU vaginálně 2x denně, denně po dobu 10 dnů.

Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu u mužů. Rektální 1 supp. (500000 IU nebo 1000000 IU, v závislosti na závažnosti onemocnění) dvakrát denně po dobu 10 dnů.

Akutní bronchitida u dospělých (jako součást komplexní terapie). 1 supp. (1 000 000 IU) rektálně 2krát denně po dobu 5 dnů.

Chronická recidivující cystitida u dospělých (jako součást komplexní terapie). Během exacerbace - 1 supp. (1 000 000 IU) rektálně 2krát denně po dobu 10 dnů v kombinaci se standardní léčbou antibiotiky, pak 1 supp. (1 000 000 IU) rektálně každý druhý den po dobu 40 dnů, aby se zabránilo recidivě.

Předávkování

Případy předávkování Genferon ® nebyly hlášeny. V případě náhodného jednorázového podání většího počtu čípků, než bylo předepsáno lékařem, by další podávání mělo být přerušeno na dobu 24 hodin, po které může být léčba obnovena podle předepsaného režimu.

Zvláštní pokyny

Aby se předešlo urogenitální reinfekci, doporučuje se zvážit otázku současné léčby sexuálního partnera.

Užívání léku během menstruace je povoleno.

Dopad na schopnost řídit vozidla a mechanismy. Přípravek Genferon ® neovlivňuje výkon potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvláštní pozornost a rychlé reakce (řízení, stroje atd.).

Formulář vydání

Vaginální nebo rektální čípky, 55 mg + 250 000 IU + 10 mg, 55 mg + 500 000 IU + 10 mg, 55 mg + 1 000 000 IU + 10 mg. 5 supp. v blistru z hliníkové fólie nebo PVC fólie. 1 nebo 2 blistry jsou umístěny v kartonu.

Výrobce

CJSC „BIOKAD“, 198515, Rusko, Petrohrad, okres Petrodvortsovy, osada Strelna, ul. Communications, 34, Lit. A.

Vyrobeno: CJSC "BIOKAD", 143422, Rusko, Moskevská oblast, Krasnogorsk okres, s. Petrovo-Far.

Tel: (495) 992-66-28; fax: (495) 992-82-98.

Nároky na lék zaslané Státnímu ústavu pro standardizaci a kontrolu lékařských biologických preparátů FSBI. L.A. Tarasevich Ministerstvo zdravotnictví Ruska: 119002, Moskva, st. Sivtsev Vrazhek, 41.

Tel: (499) 241-39-22; fax: (499) 241-92-38.

e-mail: [email protected] a na adresu výrobce.

Obchodní podmínky lékárny

Podmínky skladování přípravku Genferon®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Genferon®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Genferon (svíčky) - instrukce, aplikace, indikace, kontraindikace, akce

Genferon je imunomodulační lék, léčivo má antivirový účinek na tělo. Podrobně zvážím jeho návod k použití.

• Jaké je složení a forma uvolnění Genferonu?

Nástroj Genferon je vyroben ve žlutavě bílých čípcích, mají válcovitý tvar s mírně špičatým koncem. Léčivou látkou je lidský interferon rekombinantní alfa-2, navíc existuje taurin a benzokain.

Pomocné látky Genferon: tuhý tuk, čištěná voda, dextran 60 000, kyselina citrónová, polyethylenoxid 1500, citrát sodný, přidaný Tween-80, jakož i emulgátor T2.

Čípky o pěti kusech zabalené v obalech a umístěné v kartonových obalech, které vykazují trvanlivost, jsou dva roky od data uvolnění léčiva. Doporučuje se umístit lék v chladném prostředí od dvou do osmi stupňů. Genferon si můžete koupit.

• Jaký je účinek přípravku Genferon?

Kombinovaný lék Genferon má lokální imunomodulační účinek na tělo i systém. Interferon alfa-2 má také antivirové a antimikrobiální účinky.

Pod jeho vlivem je zvýšena aktivita fagocytů, přirozených zabijáků, kromě T-pomocných buněk, a také je zlepšena diferenciace B-lymfocytů. Interferon inhibuje replikaci chlamydií, stejně jako virovou transkripci.

Další aktivní složka léčiva Genferon - taurin, má membránově ochranný, antioxidační účinek, stejně jako protizánětlivý účinek, navíc zvyšuje regenerační procesy ve tkáních.

Další složkou je benzokain, má lokální anestetický účinek, snižuje propustnost buněčných membrán přímo na ionty sodíku, zatímco vápník je vylučován z vnitřního povrchu membrány, což vede k blokování nervových impulzů. Tato látka zabraňuje vzniku bolestivých impulsů.

Lék je absorbován přes sliznici během rektální nebo vaginální aplikace, po které vstupuje do tkání, do lymfatického systému, v důsledku čehož systém poskytuje účinek Genferon na tělo. Navíc má lokální účinek.

• Jaké jsou indikace pro použití přípravku Genferon?

Rektální čípky Genferon je předepisován jako součást komplexní léčby infekčních a zánětlivých procesů vyskytujících se v urogenitálním traktu:

• Ukazuje lék na genitální herpes;
• Účinný lék na chlamydii a ureaplasmózu;
• Přiřadit čípky pro mykoplazmózu;
• s trichomoniázou;
• s vaginální kandidózou opakující se charakter;
• Aplikujte lék na gardnerellu a trichomoniázu;
• s cervicitidou as bartholinitidou;
• s infekcí lidským papilomavirem;
• Účinně napravit bakteriální vaginózu;
• s cervikální erozí;
• Předepsat lék na uretritidu, vulvovaginitidu, adnexitidu a prostatitidu.

Kromě toho, léčivo je účinné v přítomnosti balanitis as balanoposthitis.

• Jaké jsou kontraindikace přípravku Genferon?

Přípravek Genferon se nepoužívá v případě přecitlivělosti na jeho složky.

• Jaké je použití a dávkování přípravku Genferon?

V případech onemocnění urogenitálního traktu infekčního zánětlivého charakteru se Genferon používá intravaginálně jeden čípek dvakrát denně, doba léčby je deset dní. Při chronických procesech se lék užívá každý druhý den po dobu jednoho nebo tří měsíců.

Pro muže, pro nemoci urogenitálního traktu, lék je předepsán rektálně, také jeden čípek dvakrát denně, léčba pokračuje po dobu nejméně deseti dnů.

Pokud se Genferon používá společně s antibiotiky nebo jinými antimikrobiálními léčivy určenými k léčbě urogenitální patologie, jeho účinnost se výrazně zvyšuje.

Při současném podávání léčiva s vitaminem E nebo kyselinou askorbovou se zvyšuje účinek interferonu. NSAID a anticholinesterázová činidla potencují účinek benzokainu.

Před použitím léčivých čípků se nejprve doporučuje poradit se s lékařem a teprve poté přistoupit k léčebným opatřením.

O případech předávkování Genferon návod k použití neposkytuje informace, jako takové.

• Jaké jsou nežádoucí účinky přípravku Genferon?

Použití čípků může vést k rozvoji některých alergických reakcí ve formě svědění a vyrážky, tyto příznaky jsou reverzibilní, vymizí tři dny po zrušení léčiva.

Při použití přípravku Genferon v dávce 10 milionů IU / den se riziko těchto nežádoucích účinků může zvýšit: u pacienta se vyvine bolest hlavy, leukopenie, je pozorována trombocytopenie, může dojít ke zvýšení tělesné teploty, dochází k hyperhidróze, únavě, snížení myalgie, snížení chuti k jídlu a také ke snížení chuti k jídlu. artralgie.

Léčivo by mělo být používáno s opatrností u pacientů s anamnézou autoimunitních nebo alergických onemocnění, zejména těch, které se vyskytují v akutním stadiu.

• Jaké jsou analogy Genferonu?

Interferon alfa-2b + Taurin je příbuzný s analogy, měl by být používán po konzultaci s lékařem.

Léčba urogenitálních infekcí by měla být prováděna po vyšetření pacienta, v případě výskytu nežádoucích účinků se poraďte s odborníkem.

Genferon ve formě svíček: indikace, použití, recenze od lékařů a pacientů

Léčivo Genferon je antimikrobiální léčivo-imunomodulátor. Pomáhá léčit zánětlivé procesy lidských močových orgánů. Tento lék je účinný proti mnoha mikroorganismům virového, plísňového a bakteriálního původu.

Imunomodulační účinky jsou zaměřeny na posílení imunitní reakce, která vám umožní úspěšně bojovat proti mikrobům, které způsobují chronický zánět u lidí.

Popis

Lék se vyrábí ve formě malých svíček (čípků), které se zavádějí do konečníku nebo do vagíny. Tvar svíček vypadá jako ovál, jehož okraj je mírně špičatý. Čípky produkují bílou nebo světle nažloutlou barvu. Mají jednotnou strukturu na vnitřním povrchu. Balení Genferon obsahuje 5 nebo 10 kusů léčivých svíček.

Složení

Každý čípek má hmotnost asi 1,60 g. V kompozici jsou 3 aktivní prvky:

 1. Interferonový typ alfa-2b - 250 000, 500 000 nebo 1 000 000 IU. Má negativní vliv na viry a mikroby. Imunomodulačního účinku je dosaženo zvýšením reakce imunitního systému. Leukocyty, které jsou obsaženy v sliznicích, pod vlivem interferonu začnou aktivněji eliminovat ložiska infekce.
 2. Taurin - 0, 01 g. Normalizuje výměnné reakce, příznivě ovlivňuje regeneraci tkání. Taurin má výrazný antioxidační účinek, interaguje s kyslíkem v důsledku nadměrné akumulace, při které se vyvíjejí patologické stavy. Taurin zvyšuje terapeutické vlastnosti interferonu.
 3. Anestezin - 0,055 g. Je to anestetikum s lokálním působením. Nevyvolává impulsy bolesti, blokuje je v nervových zakončeních. Anesthesin má pouze lokální účinek, nevstřebává se do krevní plazmy.

Jako další látky používá výrobce citrát sodný, dextran, polyethylenoxid, kyselinu citrónovou, dvojče, čištěnou vodu a tuk v pevné formě.

Farmakologický účinek

Při rektálním podání je patrný významný stupeň expozice interferonem, díky kterému je možno dosáhnout výrazného imunomodulačního výsledku. V případě intravaginálního použití dochází v postižené oblasti k rychlé likvidaci bakterií a virů, ale systémový účinek není prakticky vyjádřen v důsledku špatné schopnosti vaginální sliznice absorbovat látky pro další šíření po celém těle.

V krvi je nejvyšší koncentrace interferonu pozorována 6 hodin po podání čípku. Aktivní složky léčiva ledvinami se z těla odstraňují 12 hodin po aplikaci čípku, proto se doporučuje užívat lék 2x denně, aby se zachoval jeho účinek.

Indikace pro použití

Genferon může působit jako nezávislý prostředek nebo jako jeden z léků komplexní terapie proti zánětlivým a infekčním jevům močového systému. Jeho použití je určeno pro muže, ženy (včetně těhotenství) a děti. Terapie založená na této droze se používá k odstranění:

 • ureaplasmóza, mykoplazmóza, chlamydie;
 • Gardnerelleza, trichomoniáza;
 • genitální herpes;
 • vaginální kandidóza;
 • papilloma virus;
 • bakteriální vaginóza;
 • cystitida, která se stala chronickou;
 • cervicitida (onemocnění cervikálního kanálu);
 • Bartholinitis (zánětlivý proces v Bartholinských žlázách);
 • vulvovaginitida (zánět pochvy);
 • adnexitis (zánětlivé onemocnění vaječníků);
 • erozivní léze děložního hrdla;
 • uretritida (proces zánětu v močové trubici);
 • prostatitis;
 • balanitis (zánět žaludu penisu) a balanopostitida (zánětlivé onemocnění postihující horní část penisu, spolu s předkožkou).

Kontraindikace

Léčivo nelze použít v případě, kdy pacient netoleruje interferon nebo jiné látky ze složení léčiva.

Použití přípravku Genferon se nedoporučuje:

 1. Během exacerbací autoimunitních onemocnění.
 2. V přítomnosti alergií.
 3. V prvních třech měsících těhotenství.
 4. U diabetu prvního typu.
 5. Pro děti do 6 let.

Podmínky použití a dávkování

Tento léčivý přípravek se používá u mužů, žen a dětí odlišně. Ženy vykazují takové režimy léčby:

 1. Pro léčbu urogenitálních infekcí je předepsán 1 supp. 2x denně po dobu 10 dnů. Lék se zavádí do vagíny. V případě protrahovaného onemocnění se každý druhý den podává 1 svíčka, v tomto případě se průběh léčby zvyšuje na 2-3 měsíce.
 2. Při akutním vaginálním zánětu je nutné po probuzení (dávkování 500 000 IU) aplikovat jeden čípek vaginálně po jednom a čípky rektálně v noci (dávka 1 000 000 IU) spolu se zavedením fungicidního čípku do vagíny.
 3. Těhotným ženám, aby se normalizovala lokální imunita při léčbě urogenitálních infekcí, se podává dvakrát denně 1 čípek (250 000 IU) léků. Trvání léčby je 9-12 dní. Tato léčba je vhodná pro 13-40 týdnů těhotenství, před 13. týdnem, taková terapie je kontraindikována.

U mužů se léčba onemocnění urogenitální oblasti, která vznikla v důsledku jakékoli infekce, provádí čípky Genferon s nejvyšší možnou dávkou. Lék je zaveden do zadní díry: musíte použít jednu svíčku dvakrát / den po dobu deseti dnů. Pro zlepšení účinnosti léku je možné paralelně s hlavní léčbou provádět vitaminovou terapii vitamíny C a B.

Léčba dětí

Generon-Light, který obsahuje 125 000 IU interferonu, je vhodný pro léčbu mladých pacientů. Tento nástroj je určen pro děti od 7 do 15 let. Po dosažení věku 15 let mohou být adolescenti léčeni obvyklým genferonem. Pro děti do 7 let se Genferon aplikuje pouze po jmenování pediatrem.

Tento lék je obvykle předepsán dětem v případě infekcí močového systému nebo výskytu virových onemocnění. Svíčky jsou injikovány pouze do konečníku. Je třeba se vyhnout intravaginálnímu podání čípků dívkám mladším 7 let, protože to může vážně narušit mikroflóru dítěte.

V případě akutní infekce způsobené virem se dítě podává dvakrát denně, 1 svíčka v řiti (průběh - 6 dní, během chronického stadia onemocnění - 10 dní). Po ukončení léčby, aby se zabránilo opakování infekce, bude uveden 1 supp. v řiti před spaním 1 čas / 2 dny (doba trvání profylaktické léčby je 1-2 měsíce).

U nemocí pohlavních orgánů a vylučovacího systému je dětem předepsán desetidenní průběh rektálního podání léčiva (1 supp. 2 krát denně). Interval mezi použitím nástroje by neměl být delší než 12 hodin. Léčba dětí by měla být doprovázena vitaminovou terapií (C a A) a podáváním vhodných antibiotik.

Předávkování

Výskyt předávkování Genferon nebyl identifikován. Pokud bylo podáno příliš mnoho svíček najednou, je nutné zastavit podávání čípků na jeden den a pak pokračovat v obvyklé léčbě.

Nežádoucí účinky

Obvykle je pacient snadno snášen. Někdy se vyskytují lokální alergie, které se projevují mírným pocitem pálení pochvy, takový jev vymizí 48 hodin po ukončení léčby přípravkem Genferon. Před pokračováním léčby se musíte poradit se svým lékařem.

Pokud užíváte interferon, může se u Vás objevit únava, malá horečka, zvýšení teploty, bolest hlavy a svalů, trombocytopenie nebo leukocytopenie, jestliže tělo během dne dostalo více než 10 000 000 IU interferonu. V současné době však nebyly hlášeny případy s takovými závažnými nežádoucími účinky. Při zvýšení tělesné teploty se doporučuje užívat 1-2 tablety paracetamolu jednou.

Zvláštní pokyny

Genferonové čípky jsou zvláště účinné při užívání antibiotik a jiných antimikrobiálních léků, které jsou vhodné pro léčbu urologických onemocnění. Účinek anesthesinu je zvýšen narkotickými analgetiky. Anesthesin snižuje účinky sulfonamidů proti bakteriím.

Aby se zabránilo opětovné infekci ze sexuálního partnera, doporučuje se provést společnou léčbu páru. Genferon lze použít během menstruace. Tento nástroj neovlivňuje rychlost reakce, nesnižuje pozornost, a proto neinterferuje s řízením automobilu nebo prováděním nebezpečné práce.

Názory na lék

Stanovisko lékařů a hodnocení pacientů léčených svíčkami.

Často dávám Genferonovi svíčky pro své pacienty. To je dobrý lék, který jen zřídka způsobuje nežádoucí účinky, což je zvláště důležité pro použití v těhotenství. Samozřejmě nemůže vyléčit chlamydii nebo ureaplasmózu, v takových případech je nutná kombinovaná léčba s několika léky. Genferon se však dobře projevuje v léčbě drozdů, vulvovaginitidy, cystitidy.

Maria Sergeevna, porodnice-gynekologka

Genferon pomáhá rychle vyléčit infekční onemocnění u dětí. Ačkoli forma uvolnění ve formě svíček není dětem příjemná, je to díky ní, že se lék rychle vstřebává a tělo se hojí.

Svetlana Vladislavovna, pediatr

Při vyšetření gynekolog zjistil mírnou erozi, navrhl, aby ho nevypálil, ale snažil se dát svíčky na Genferon na 3 týdny. Dala jsem je dvakrát denně, jak mi doporučil lékař. Jediné negativní, co jsem cítil, bylo, že svíčky se rozpouštěly příliš pomalu. Ale po skončení léčby eroze zmizela a to je hlavní věc!

Veronica, 34 let

Léčila jsem Genferon s cystitidou, která mě napadla 5krát ročně. Můj lék nezpůsobil žádné vedlejší účinky, ze svíček nebyl ani pálivý pocit. Vzal jsem Genferon na dlouhou dobu, ale stálo to za to, protože cystitida byla pryč.

Olga, 23 let

Genferon mi byl předepsán lékařem pro zánět vaječníků. Potřebné svíčky asi dva týdny. Pár dní poté, co začalo silné pálení v pochvě, jsem musel lék zrušit a léčit jiným způsobem. Genferon mi nevyhovoval, jen způsoboval alergie. Ale dítě bylo předepsáno pediatrem pro zánět v močové trubici. Děti Genferon pomohl, i když jsem se bál vedlejšího účinku.

Natalia, 30 let

Cena tohoto nástroje závisí na dávce účinné látky:

 • Balení 10 kusů (125 tisíc IU) - od 290 rublů;
 • Balení 10 ks (250 tisíc IU) - od 350 rublů;
 • Balení 10 kusů (500 tisíc IU) - od 550 rublů;
 • Balení 10 kusů (1 milion IU) - od 770 rublů.

Pravidla skladování a dovolené v lékárně

Lék si zachovává svůj příznivý účinek, když je teplotní režim od 2 do 9 C. Místo, kde je lék uložen, musí být pro děti nepřístupné. Lék se nepoužívá po uplynutí doby použitelnosti, tj. po dvou letech. Genferon lze zakoupit na předpis lékárny.

Analogy

Genferon má takovéto analogy mezi léky s podobným účinkem:

 1. Viferon - antivirot v podobě svíček. Má podobný seznam indikací pro použití. Je povoleno po 14 týdnech gestace, stejně jako během laktace.
 2. Kipferon - vhodný pro léčbu stejných onemocnění jako Genferon. Kipferon je účinný proti rotaviru, stafylokokové infekci, také eliminuje herpes virus.
 3. Přenosový faktor - kapsle s imunomodulačním činidlem. Nemá žádné kontraindikace. Má blahodárný vliv na DNA infikované buňky, díky níž onemocnění rychle ustupuje.
 4. Interferon a Giaferon - plně se shodují ve složení a působení s Genferonem. V léčebných režimech je malý rozdíl. Vhodné pro děti.
 5. Panavir zvyšuje produkci imunoglobulinů, čímž zvyšuje odolnost organismu vůči virům a bakteriím.

Svíčky Genferon vedlejší účinky

Čípky pro vaginální nebo rektální použití 1 supp.

- účinné látky:
- lidský rekombinantní interferon alfa-2 250000 ME
- Taurin 0,01 g
- anesthesin 0,055 g
- pomocné látky: tuhý tuk; dextran 60 000; polyethylenoxid 1500; dvojče 80; emulgátor T2; citrát sodný; kyselina citrónová; čištěná voda je dostatečná pro získání čípku o hmotnosti 1,65 g
v balení 5 blistrů; v balení kartonu 1 nebo 2 balení.

účinné látky:
- lidský rekombinantní interferon alfa-2 500000 ME
- Taurin 0,01 g
- anesthesin 0,055 g
- pomocné látky: tuhý tuk; dextran 60 000; polyethylenoxid 1500; dvojče 80; emulgátor T2; citrát sodný; kyselina citrónová; čištěná voda je dostatečná pro získání čípku o hmotnosti 1,65 g
v balení 5 blistrů; v balení kartonu 1 nebo 2 balení.

účinné látky:
- interferon lidského rekombinantního alfa-2 1 milionu ME
- Taurin 0,01 g
- anesthesin 0,055 g
- pomocné látky: tuhý tuk; dextran 60 000; polyethylenoxid 1500; dvojče 80; emulgátor T2; citrát sodný; kyselina citrónová; čištěná voda je dostatečná pro získání čípku o hmotnosti 1,65 g
v balení 5 blistrů; v balení kartonu 1 nebo 2 balení.

Popis lékové formy

Farmakologický účinek

Farmakokinetika

Farmakodynamika

Genferon® je kombinovaný přípravek, jehož působení je způsobeno složkami, které ho tvoří. Má lokální a systémový účinek. Interferon alfa-2 má antivirové, antimikrobiální a imunomodulační účinky. Pod vlivem interferonu alfa-2 v těle se zvyšuje aktivita přirozených zabíječských buněk, pomocných T-buněk, fagocytů a intenzity diferenciace B-lymfocytů. Aktivace leukocytů obsažených ve všech vrstvách sliznice zajišťuje jejich aktivní účast na eliminaci primárních patologických ložisek a obnovení produkce sekrečního imunoglobulinu A.

Interferon alfa-2 také přímo inhibuje replikaci a transkripci virů, působí na chlamydii. Taurin má regenerační, reparativní, membránové a hepatoprotektivní, antioxidační, protizánětlivé vlastnosti. Anesthesin je lokální anestetikum. Snižuje permeabilitu buněčné membrány na ionty sodíku, vytěsňuje ionty vápníku z receptorů umístěných na vnitřním povrchu membrány. Zabraňuje vzniku bolestivých impulzů v koncích senzorických nervů a jejich průchodu nervovými vlákny.

Indikace přípravku Genferon®

Kontraindikace

Použití v průběhu březosti a laktace

Vedlejší účinky léku Genferon®

Interakce

Předávkování

Dávkování a podávání

Datum expirace léku Genferon®

Podmínky skladování přípravku Genferon®

Na tmavém místě při teplotě 2-8 ° C.

Dobré odpoledne, diagnostikovali jsme kolpitidu způsobenou koksovou flórou, a to: dazolik 2x denně po dobu 5 dnů, čípkový metronidazol 2krát denně vaginálně po dobu 14 dnů, indomethacin 2krát denně rektálně po dobu 5 dnů. 2krát denně (střídavě rektálně a vaginálně) 10 dní nebo bude účinnější kombinovat metronidazol s genferonem, protože dnes je 10 dní léčby a metronidazol nemá žádný účinek (přerušení léčby na týden kvůli menstruaci).

Dobré odpoledne Stanovená citlivost na antibakteriální látky před předepsanou léčbou? Metronidazol nepůsobí na celou koksovou flóru.

Dobrý den! Řekni mi, jsou nějaká omezení ve stravě, když užíváš Genferon a je přijatelné užívat malé množství alkoholu během léčby?

neexistují žádná dietní omezení. O alkoholu není v návodu uvedeno.

Po konformaci děložního čípku, lékař předepsal svíčky Genferon 2x denně po dobu 500.000. Čtvrtý den aplikace začal pocit pálení a začala břicha v dolní části břicha. Lékař svíčky zrušil a objednal si suprastin 1t 2x denně po dobu dvou dnů. Řekni mi, kdy by to mělo jít.

Dobré odpoledne Pokud se po 2 dnech příznaky nezastaví, prodlužuji to na 5 dní.

Řekněte mi prosím, mám typy HPV 16 a 18 a Dysplasia2! Lékař předepsal svíčky Genferon 500 000 IU, ale neřekl, jak se má rektálně nebo vaginálně užívat z těchto svíček?

Dobré odpoledne Myslím, že vaginálně. Je však lepší se poradit se svým lékařem, protože léčba dysplazie by měla být radikálnější.

Byl nalezen děložní polyp, HPV 16 a eroze polypigenů (3ks), histologie ukazuje adenomatózní polyp endometria Lékař, který odstranil polypy, řekl, že celá děloha by měla být odstraněna. na noc, po tom, Genferon 500 vaginálně 10 dnů na noc.A isoprinosine 500 dvakrát třikrát denně po dobu 14 dnů (a tak tři kurzy) a buserelin depot tři výstřely.Byl jsem jmenován správně a mohu otěhotnět? polypy znovu?

Je možné vzít svíčky Genferon (vaginálně) a svíčky Viferon (rektálně) s diagnózou CIN 2?

Dobrý den! Ano, je to přípustné.

Dobré odpoledne, položil jsem si čípky Genferon na 10 dní na lékařský předpis, teprve po ošetření jsem viděl, že musím být uložen v chladničce, udržován při pokojové teplotě. Ublížil jsem jim a co mám dělat? Dejte další kurz?

Dobrý den! Nemocně jsem onemocněla akutními respiračními virovými infekcemi, problémy s genitourinárním systémem začaly na pozadí onemocnění. Gynekolog předepsal zalain ve formě čípků a Genferon, 500 x 2krát denně. Jsem stále léčen na ARVI - nosní kapky chřipky a i / m injekce cykloferonu. Mohu také použít Genferon? Byla by to velká zátěž na těle?

Dobrý den! Trpím cystitidou více než tucet let. Před měsícem podstoupila kompletní léčbu svíčkami Genferon 1 milion, jak je uvedeno v návodu. Kdy je vhodné opakovat léčbu čípky Genferon a jaké doplňky by měly být přidány, aby se zvýšila léčba a prevence cystitidy?

Dobrý den, byl jsem léčen na kandidózu, kolpitis, pak jsem prošel analýzou výsledku HPV 3,4; Genferonovi bylo předepsáno 500 000 IU, užívám to dvakrát denně, nyní během léčby jsou sněhově bílé výboje, silné, ale ne zcela. Dříve to šlo. Řekni mi, prosím, může to být vedlejší efekt nebo například zbytky svíček? Pokud ne, co by to mohlo být? Je možné mít nějakou vážnou nemoc, protože Byl jsem léčen asi rok a objevují se pouze nové výboje s novou barvou, častěji bez zápachu?

Pokud v tuto chvíli stále používáte vaginální čípky, pak s tím skutečně souvisí výtok. Pokud přetrvávají i po ukončení terapie, je nutné projít stěr na flóru a zjistit důvod.

Dobrý den! Gynekolog ve mně podle výsledků testů objevil erozi a mykoplazmu. Přidělené svíčky Generon 1 milion 1 krát v noci na 10 dní. Chcete si vyjasnit, zda je rektálně nebo vaginálně? Děkuji

Dobrý den Je možné kombinovat injekce Pyrogenalu, svíček Polygynax (vaginol) a svíček Genferon (rektálně)? Nebo při prvních injekcích a pak svíčkách?

Dobrý den Prosím, řekněte mi, lékař mi předepsal bez výsledků testu: svíčky Genferon 10 dní a tampon s dimexidiem 1: 4. Lze to udělat ve stejnou dobu? Stížnosti na bolest břicha a malý výtok. Po vyšetření je diagnózou metrometrická endometritida s otazníkem. Můžu to vidět během inspekce? Díky předem.

Dobrý den! Jak střídat Terzhinan a Genferon? pokud lékaři předepsali

Dobrý den, mám cervikální dysplazii (CIN2). Lékař jmenoval Genferon 500000 1 svíčku denně po dobu 10 dnů v řadě, a pak 10 dní v den. A pokyny říkají, že musíte dát 2 svíčky denně. Jak být?

Dobrý den! Řekni mi, prosím, měl jsem biopsii děložního čípku, předpokládanou diagnózu dysplázie stupně 3, HPV 16, 33, byl předepsán isoprinosin a čípkový genferon, ale kde nešpecifikovali, co dělat?

Zkontrolujte pouze u lékaře, jak je to možné a vaginální aplikaci.

Lékař jmenoval Genferon 1000000 po dobu 10 dnů 1 svíčku v noci, poté Genferon 1000000 a Polyoxidonium 12 mg každý druhý den, tj. den Genferon, další den Polyoxidonium Je taková kombinace možná, nebo nemá smysl v Polyoxidonium, pokud je to i tento lék imunomodulační?

Dobrý den! Takový systém je platný.

Dobré odpoledne, prosím, řekněte mi, když používáte Genferon, je možné žít sexuálně agonizující?

Dobrý den Je možné vzít si v noci současně ofloxacin a svíčky? Nebo první pití ofloxacinu a svíček po? Děkuji)

Dobrý den Je možné vzít si v noci současně ofloxacin a svíčky? Nebo první pití ofloxacinu a svíček po? Děkuji)

Dobrý den! Nalezené ureaplasma, předepsané léčby vilprafen a Genferon 1000000me přes noc v pochvě. A pokyny říkají, aby se dvakrát denně. Je možné použít jednu noc v noci, nebo je to ještě nutné 2 krát ráno a večer?

Dobrý den Lékař diagnostikoval bakteriální vaginózu a kandidózu. Jméno léčby, a zlepšit imunitu, Genferon 500t jednotka číslo 10 svíčky napsal.Mluv mi, musí být vloženy do vagíny 1 krát denně po dobu 10 dnů, nebo jak?

Dobrý den Našel jsem typ HPV 51 a 58. Lékař předepsal Genferon 1mil. 1 krát × 10 dní, pak 2 svíčky týdně. Manžel nechtěl být léčen. Jsou nějaké komplikace?

Dobrý den! Možný opakovaný výskyt nemoci, proto je třeba léčit i sexuálního partnera. Myslím, že manžel nechtěl používat čípky. Pak se pokuste nabídnout / v zavedení léku Panavir.

Diagnóza ureplazmy. Ošetřeno unidox 10 dnů. Budeme 14 dní. Svíčky Viferon.Geksikon.Partner nechce být léčen Během léčby svíčkami Genferon zlomil kondom během sexu.

Snížili jste možnost infekce na minimum, ale stále existuje. Kdyby v té době stále pili antibiotika, pak by byla pravděpodobnost poměrně malá.

Dobrý den Diagnóza: HPV typ 16, cervikální eroze. předepsané ošetření: terzhinan, genyron a laktogeninální. snížit terzhinan, je možné současně umístit giferferon rektálně a laktozinálně vaginálně?

Genferon: návod k použití

Složení

GENFERON® je dostupný ve třech typech:

1. 1 čípek obsahuje:

aktivní složky: interferon alfa-2b lidský rekombinant - 250 OOO ME; taurin - 0,01 g, benzokain - 0,055 g;

pomocné složky: dextran 60 000, makrogol 1500, polysorbát 80, emulgátor T2, hydrocitrát sodný, kyselina citrónová, čištěná voda, tuhý tuk.

2. 1 čípek obsahuje:

aktivní složky: interferon alfa-2b lidský rekombinant - 500 000 IU; taurin - 0,01 g, benzokain - 0,055 g;

pomocné složky: dextran 60 000, makrogol 1500, polysorbát 80, emulgátor T2, hydrocitrát sodný, kyselina citrónová, čištěná voda, tuhý tuk.

3. 1 čípek obsahuje:

účinné látky: interferon alfa-2b lidský rekombinant -

1 000 000 ME; taurin - 0,01 g, benzokain - 0,055 g;

pomocné složky: dextran 60 000, makrogol 1500, polysorbát 80, emulgátor T2, hydrocitrát sodný, kyselina citrónová, čištěná voda, tuhý tuk.

Popis

Indikace pro použití

Kontraindikace

Individuální nesnášenlivost interferonu a dalších látek tvořících léčivo.

Exacerbace alergických a autoimunitních onemocnění.

Těhotenství a kojení

Bylo prokázáno, že je používán pro normalizaci lokální imunity v těhotenství 13-40 týdnů v rámci komplexní terapie genitálního herpesu, chlamydií, ureaplasmózy, mykoplazmózy, cytomegalovirové infekce, infekce lidského papilomaviru, bakteriální vaginózy v přítomnosti svědění, nepohodlí a bolesti v dolní části urogenitální infekce v oblasti dolní části urogenitální infekce.

Klinické studie prokázaly bezpečnost intravaginálního použití přípravku Genferon® 250 000 IU pro těhotenství ve věku 13–40 týdnů. Bezpečnost léčiva v prvním trimestru těhotenství nebyla studována.

Dávkování a podávání

1. Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu u žen.

Podle jednoho čípku (250 IU LLC nebo 500 IU LLC nebo 1 000 000 IU, v závislosti na závažnosti onemocnění) vaginálně nebo rektálně (v závislosti na povaze onemocnění)

Jednou denně, každý den po dobu 10 dnů. S prodlouženými formami 3x týdně každý druhý den, 1 čípek po dobu 1-3 měsíců.

V případě výrazného infekčního zánětlivého procesu v pochvě je možné použít 1 svíčku 500 000 IU intravaginálně ráno a 1 svíčku 1 000 000 IU rektálně přes noc současně se zavedením svíčky obsahující antibakteriální / fungicidní činidla do vagíny.

Aby se normalizovaly indexy lokální imunity při léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění urogenitálního traktu u žen s gestačním věkem 13-40 týdnů, užívají 1 čípek 250 000 IU vaginálně, 2krát denně, každý den po dobu 10 dnů.

2. Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu u mužů.

Rektální 1 čípek (500 000 IU nebo 1 000 000 IU, v závislosti na závažnosti onemocnění) 2x denně po dobu 10 dnů.

Vedlejší účinky

Lék je dobře snášen. Jsou možné lokální alergické reakce (pocit pálení v pochvě). Tyto jevy jsou reverzibilní a vymizí do 72 hodin po ukončení podávání. Pokračování léčby je možné po konzultaci s lékařem.

Jevy vyskytující se při použití všech typů interferonu alfa-2b, jako je zimnice, horečka, únava, ztráta chuti k jídlu, svalové a bolesti hlavy, bolest kloubů, pocení a leuko- a trombocytopenie, ale častěji se vyskytují při překročení denní dávka přesahující 10 000 000 IU. Dosud nebyly pozorovány žádné závažné nežádoucí účinky.

Jako u jakéhokoliv jiného léku interferonu alfa-2b, v případě zvýšení teploty po jeho zavedení je možná jednotlivá dávka paracetamolu v dávce 500-1000 mg.

Předávkování

Interakce s jinými léky

GENFERON je nejúčinnější v kombinaci s léky (včetně antibiotik a jiných antimikrobiálních látek) užívaných k léčbě urogenitálních onemocnění. Narkotická analgetika a anticholinesterázová léčiva zvyšují účinek benzokainu. Benzokain snižuje antibakteriální aktivitu sulfonamidů.

Funkce aplikace

Aby se předešlo urogenitální reinfekci, doporučuje se zvážit otázku současné léčby sexuálního partnera.

Užívání léku během menstruace je povoleno.

Přípravek GENFERON® neovlivňuje výkon potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvláštní pozornost a rychlé reakce (řízení, stroje atd.).

Svíčky Genferon - návod, použití, ceny, analogy a recenze

Genferon - svíčky pro léčbu genitálních infekcí. Jeden čípek může obsahovat 125, 250, 500 nebo 1000 tisíc interferonů (v instrukci jsou informace o volbě dávky). Kromě urogenitálních onemocnění je genferon účinný proti běžným infekcím - virům, bakteriím, houbám. Co poskytuje terapeutické vlastnosti léku? A jak ho použít k léčbě genitálních infekcí?

Genferon - kompozice a akce

Genferon je produkován jako čípek (čípky) pro vložení do pochvy nebo řiti. Terapeutický účinek genferonu zajišťují tři aktivní složky:

 • interferon (jeho množství se může lišit - 125, 250, 500 nebo 1 000 tisíc IU v 1 čípcích);
 • taurin (0,01 g v 1 svíčce);
 • benzokain (0,055 g);

Tvar svíčky a pevná konzistence léčiva poskytují pomocné složky - tuk, emulgátor, citrát sodný, kyselinu citrónovou, polyethylenoxid. Jaké kroky poskytuje každá složka genferonu?

Interferon

Interferon je látka, která produkuje imunitní systém. U lidí vzniká interferon během invaze cizích buněk (hlavně virů). Lidské interferony jsou podmíněně rozděleny do tří skupin (alfa, beta a gama-a, p a y). Během invaze různých virů se tvoří různé typy interferonů.

Genferon čípky obsahují rekombinovaný interferon alfa-2b. Je účinný proti řadě virových infekcí, mnoha patogenních bakterií a některých typů rakoviny. Slovo rekombinace znamená, že léčivá látka není krevním produktem. Získává se bez použití dárce krve. Jak syntetizovat interferon?

Rekombinace interferonu se provádí za použití bakterií Escherichia coli. Lidský interferonový gen je vložen do jejich DNA. V důsledku toho bakterie začínají produkovat (syntetizovat) lidský interferon, který bojuje s infekcí (potlačuje syntézu nových virů, zastavuje jejich reprodukci a další šíření). Stimuluje také tvorbu dalších buněk imunitního systému (makrofágy).

Léky tak mají dvojí účinek. Za prvé, zavádějí do krve další interferony (pomoc někoho jiného proti imunitě proti infekci). Za druhé, stimulují tvorbu vlastních imunitních buněk.

Taurin

Taurin - má všestranný účinek na lidské tělo (zabraňuje křečím, zlepšuje funkci srdce a rozpad tuků, obnovuje oční sítnici). Také chrání buňky, je zodpovědný za jejich tón, obnovuje strukturu. U lidí se taurin nachází v mnoha životně důležitých orgánech.

Poznámka: farmaceutický průmysl tuto látku široce využívá. Je součástí různých léků - pro léčbu jater, srdce, diabetu, různých infekcí.

Taurin je součástí svíček a je hojivou a protizánětlivou složkou. Přispívá k epitelizaci tkání, urychluje léčbu ran a kožních vyrážek. Snižuje oblast zánětu.

Taurin si navíc zachovává biologickou aktivitu interferonu, což zvyšuje terapeutický účinek.

Benzokain

Benzokain je anestetická složka čípků Genferon (anestetikum). Blokuje průchod nervových impulzů a zabraňuje vzniku bolesti. Anestetikum je nezbytné zejména při bolestivých infekcích a jejich recidivách (například u pásového oparu, kdy bublinová vyrážka nejen svědí, ale také způsobuje silnou bolest).

Genferon - stimuluje svou vlastní imunitu. Zvyšuje slabou imunitní reakci, pomáhá vyrovnat se s onemocněním nebo infekcí v tuto chvíli, ale ne vždy brání infekci a nemocem v budoucnosti. Proto by použití přípravku Genferon nemělo být nekontrolované, z jakéhokoli důvodu není možné se obrátit na léčbu imunostimulanty. Lék se používá pro komplexní protrahované infekce nebo nízké hladiny imunity.

Genferon: vedlejší účinky a kontraindikace

Pro léky Genferon instrukce neupravuje žádné kontraindikace. Pro interferon (hlavní účinnou látku v čípcích) je však seznam kontraindikací poměrně široký. Nedoporučuje se léčit interferonovými přípravky pro následující onemocnění:

 • Poruchy srdce, jater, ledvin.
 • Porušení centrální nervové soustavy (tj. Epilepsie).
 • Nemoci štítné žlázy (s onemocněním štítné žlázy, interferon může způsobit hypertenzi).

Jaké nežádoucí účinky ovlivňuje léčba interferonem:

 • Kardiální arytmie. S velkou péčí používejte léky v léčbě, pokud dříve došlo k infarktu.
 • Ospalost, bolesti hlavy. Léky nelze kombinovat se sedativy nebo hypnotiky.
 • Ztráta chuti k jídlu, nevolnost a průjem - obvykle u těch, kteří trpí onemocněním jater nebo žlučových cest.
 • Alergická vyrážka.

Nejčastěji se vedlejší účinky projevují spolu s velkými dávkami léku (500 a 1 000 tisíc IU).

Kromě toho je lék "cizí" imunitou. Rekombinovaná složka je bezpečná, protože není vyrobena z krve a nemůže se stát zdrojem infekce. Její nebezpečí je v jiném - nekontrolovaném léčení genferonem snižuje jeho vlastní imunitu, dělá osobu závislou na interferonu zásobování zvenčí.

Proto se mnoho lékařů nedoporučuje k léčbě čípků Genferon častěji 2krát ročně (bez speciálních indikací, komplexních infekcí, chirurgických operací).

Svíčky Genferon pro děti

Platí genferon pro děti? Navzdory novosti léků a lékařských sporů se Genferon používá k léčbě dětí od prvních dnů života. Ale pouze v těch případech, kdy je to nutné. Například - dítě není schopno se zotavit, jeho vlastní imunita je značně snížena, tělo se s infekcí vyrovná nebo je nutná komplexní chirurgická léčba.

Nepoužívejte svíčky Genferon k léčbě běžného nachlazení, kašle nebo nachlazení. I pro léčbu chřipky u dětí se čípky Genferon používají pouze s protrahovaným průběhem onemocnění, kdy je imunita silně oslabena a tělo není schopno se s virem vyrovnat.

Tip: při léčbě dětí používejte nejmenší koncentraci účinné látky - Genferon Light 125. Vzhledem k minimálnímu množství interferonu je pravděpodobnost alergické reakce při použití těchto svíček nejnižší.

Formy propuštění

Hmotnost jedné svíčky je 1,65 g. V jednom balení může být 5 nebo 10 kusů. Množství účinné látky (interferon) se měří v mezinárodních jednotkách - IU.

Genferon 125 - obsahuje 125 000 IU. Tato minimální dávka se používá k léčbě kojenců a předškoláků mladších 7 let. Svíčky 125 se nazývají Genferon Light. Použití přípravku Genferon Light se doporučuje nejen pro léčbu dětí, ale také pro těhotné ženy (pokud je nutná léčba infekcí pohlavních orgánů).

Genferon 250 - obsahuje 250 000 IU (v každém čípku). Tato dávka se používá k léčbě infekcí ženských pohlavních orgánů v počáteční a střední fázi vývoje.

Genferon 500 - obsahuje 500 000 IU. Tato dávka se používá k léčbě genitálních infekcí u mužů a také k léčbě pokročilých urinogenitálních onemocnění u žen.

Genferon 1 000 000 - obsahuje maximální dávku - 1 000 000 IU. Používá se k léčbě komplexních infekcí, rozsáhlého zánětu, především u mužů.

Cena svíček závisí na koncentraci účinné látky. Nejdražší - svíčky 1 000 000 IU.

Co je léčeno genferonem

Pokyny pro čípky Genferon uvádí seznam infekcí, u kterých má léčivo terapeutický účinek:

 • Herpes virus - často používán k léčbě genitálního viru, ale může být také použit pro orální a pásový opar.
 • HPV nebo lidský papilomavir.

Bakteriální infekce:

 • Chlamydie.
 • Ureplazma.
 • Mykoplazma.
 • Gardnerellosis.
 • Trichomoniasis.

Stejně jako houby (kandidóza). A přesto - vulvovagenita a cervicitida u žen, prostatitida a uretritida u mužů.

Genferon čípky - vaginální a rektální

Přípravky s interferonem mají takovou formu, která zajišťuje vstup účinné látky do sliznic vnějších orgánů. Interferon je zničen v žaludku. Proto se Genferon vyrábí ve formě svíček nebo spreje.

Rektální čípky umožňují aktivní složce vstoupit do střeva okamžitě, odkud se rychle vstřebává do krve. Proto je rektální použití nejúčinnější pro léčbu běžného zánětu, jakož i pro léčbu genitálních infekcí u mužů.

Genitální infekce žen se léčí vaginálním podáváním léčiva. V tomto případě má genferon lokální účinek - téměř není absorbován do krve a je koncentrován uvnitř vaginální dutiny (stěny genitálních orgánů jsou charakterizovány nízkou absorpční kapacitou). Téměř veškerý lék zůstává uvnitř a má silný terapeutický účinek - léčí zánět a ničí infekční agens.

Kvůli slabé absorpci léku přes vaginu do krevního oběhu, pouze genitální infekce u žen jsou léčeny vaginálními čípky. Všechny ostatní případy infekce jsou léčeny rektálním podáním Genferonu.

Často, pro léčbu komplexního protrahovaného nebo rozsáhlého zánětu u žen, je vaginální umístění svíček kombinováno s rektálním podáním.

Použití svíček pro léčbu žen, mužů, dětí

Instrukce doporučuje následující léčebné režimy:

 • Pro léčbu akutních genitálních infekcí u žen je jedna svíčka (250 nebo 500 tisíc IU) vaginálně, ráno a večer. Volba dávky závisí na rozsahu zánětu a patogenu. Průběh léčby je 10 dnů.
 • Pro léčbu chronických protrahovaných infekčních procesů u žen se podává jeden čípek každý druhý den po dobu 1, 2 nebo 3 měsíců.
 • Pro léčbu mužů zvolte dávkování 500 a 1 000 tisíc IU. Léčebný režim je stejný (2 čípky denně, 10 dní nebo 1 svíčka každý druhý den po dobu jednoho měsíce).

Pro ošetření dětí aplikujte Genferon Light. Instrukce doporučuje následující schéma:

 • Pro virové infekce - 2 čípky pro dítě rektálně, s intervalem 12 hodin. Průběh léčby u dětí méně než u dospělých - 5 dní. Pokud je to nutné, prodlužte průběh na 5 dní a léčbu opakujte.
 • U chronických virových infekcí u dětí se svíčky aplikují rektálně přes noc (každý druhý den). Průběh léčby je 1 až 3 měsíce.

Podobný léčebný režim se doporučuje pro léčbu těhotných žen (dvakrát denně po dobu 10 dnů). U těhotné ženy je zvolena minimální dávka pro léčbu pediatrickou dávkou - ne více než 125 tisíc IU (Genferon Light).

Genferon: analogy

Farmaceutický průmysl nabízí celou řadu léčiv, ve kterých je hlavní účinnou látkou interferon. Liší se svým jménem, ​​dalšími složkami a formou léku (kapky, spreje, svíčky).

Viferon

Jedná se o rektální čípky s interferonem bez dalších látek. Každá svíčka obsahuje 150 000 až 3 000 000 IU. Používá se k léčbě akutních respiračních virových infekcí a pneumonie, intrauterinní infekce novorozenců, hepatitidy, infekcí pohlavních orgánů, herpesu. Přípravek Viferon se podává pouze rektálně. Lék je nejúčinnější proti virům dýchacích cest.

Kipferon

Jedná se o čípky pro rektální a vaginální podání. Zahrnují interferon alfa 2 (počet 500 000 IU) od dárcovské krve, stejně jako plazmatické proteiny (ke stabilizaci interferonu) a imunoglobuliny M, A, G. Přítomnost imunoglobulinů na jedné straně zvyšuje stimulační účinek, zvyšuje účinnost léčiva v boji proti virům. Na druhou stranu způsobuje alergické reakce častěji.

Rozdíly mezi Genferonem, Kipferonem a Interferonem

Tyto léky jsou deriváty interferonu. Mají podobný účinek na lidské tělo a používají se k léčbě různých infekčních onemocnění (urogenitální zánět, běžné virové nebo bakteriální infekce).

Genferon je nejúčinnějším imunostimulačním lékem proti genitálním virům (herpes, HPV). Při léčbě herpesu má výhody úlevy od bolesti a urychlení hojení vyrážky. Kipferon je účinnější při léčbě střevních virů. Viferon - k léčbě respiračních infekcí. Kromě těchto imunostimulantů existuje mnoho dalších léků: Laferobion kapky, Egiferonův roztok v ampulích, Lockfiron ve formě injekčního roztoku, Diaferonová mast, Sweferon čípky a tucet dalších obchodních názvů a forem s hlavní aktivní složkou - interferonem.

Recenze

Svíčky Genferon - léčivo pro léčbu herpesu a lidského papilomaviru, bakteriálních a plísňových infekcí. Recenze účinku léku často obsahují informace o nežádoucích účincích (kolika, pálení).

Alina, Moskva: Našli mě. Herpes, cytomegalovirus, tosoplazmoz! Předepsaný Genferon 1 000 000! Předčasně měsíční pálení žáhy.

Simone, Mariinsk: Byl jsem přidělen Genferon z ureplazma. Ráno - 500 IU vaginálně, večer - 1 000 rektálně. Navíc předepsaný vilprofen a metronidazol (pilulka ráno a večer). Žádné vedlejší účinky.

Catherine, Sacra: A v mém rozkroku ze svíček se objevila podráždění. Možná velká koncentrace (1 000 000 IU)? Kurz byl naplánován na 10 dní. Dnes, 7., bojím se, nemůžu to vydržet, přestanu dávat svíčky, svědění.

Svíčky pro děti Genferon light - recenze

Yaroslava, Sevsk: Dítě mělo vysokou teplotu (39 °). Držela v ruce dva rektální čípky - paracetamol a genferonové světlo. Rozhodl se dát první genferon. Po 10 minutách teplota klesla. Po 30 minutách dosáhl 37,7 ° C. Ráno tam teplota už nebyla, ale dítě ještě nebylo moc zdravé. Vložte další svíčku 12 hodin po předchozím. Večer - téměř zdravé, aktivní. Další den - jak se to nestalo. A to jsou jen dvě svíčky Genferonu! Je to lepší než snížení teploty, což dítěti poskytuje skutečnou pomoc pro imunitu.

Natalie, Pogar: Moje dítě je naštvané svíčkami.

Irina, Svetlograd: Lékárník doporučil místo Viferon - Genferon Light nový lék. Jsme alergičtí na viferon. Vyzkoušeli genferon - žádné alergie.

Závěry: co potřebujete vědět pro léčbu genferonu

Genferon - jeden z posledních léků na stimulaci imunitního systému. Kromě tradičního interferonu obsahuje navíc taurin a anestetikum. Kombinovaný účinek těchto složek poskytuje terapeutický účinek - svíčky pomáhají při léčbě herpesu a jiných genitálních infekcí. Vysoké koncentrace však často způsobují alergické reakce nebo vedlejší účinky.

Genferonové čípky mohou být podávány rektálně (ve střevě) nebo vaginálně (v pochvě). Kde vstoupit - záleží na pohlaví a nemoci. Při léčbě jakýchkoli infekcí u mužů se henferon podává rektálně. Při léčbě žen se podává vaginálně (se zánětem pohlavních orgánů) a rektálně se léčí všechny ostatní infekce.

Všechny informace jsou uvedeny pouze pro informační účely. A není instrukcí pro vlastní léčbu. Pokud se necítíte dobře, kontaktujte svého lékaře.