Seznam tablet pro teplotu

Normální hodnoty teploty lidského těla se pohybují od 35 do 37 ° C. Cokoliv vyšší než nejvyšší číslo je hypertermie nebo horečka.

V závislosti na závažnosti, to může být subfebrile (37 - 37.9 С), febrile (38 - 38.9 С), pyretic (39 - 40.9 С) a hyperpyretic - přes 41С.

Horečka je nespecifický symptom a je pozorována v mnoha patologických stavech.

Nejčastěji se teplota zvyšuje v závislosti na zavedení infekčních agens - bakterií a virů do těla. Fyziologický význam zvýšení teploty v tomto případě je následující - v orgánech a tkáních s vysokou teplotou se rozmnožují pomaleji a patogeny rychleji umírají.

Seznam pilulek na teplotu je poměrně velký, proto zvažte hlavní drogy. Obecně lze říci, že léky na snížení teploty lze bezpečně rozdělit do několika skupin. První zahrnuje ty, kde je hlavní složka paracetamolu obsažena v čisté formě. To je Cefecon a Flutabs. Tyto léky by se měly užívat pouze po jídle, jedna tableta 2-3 krát denně.

Druhá skupina zahrnovala paracetamol spolu s kyselinou askorbovou. Patří mezi ně Theraflu a Coldrex. Jedná se o prášky, které je třeba rozpouštět ve vodě a užívat je místo čaje a po jídle. V den je povoleno používat 3-4 sáčky s přestávkou 6-8 hodin.

Další skupinou je kyselina acetylsalicylová. To zahrnuje Ibuprofen, Nurofen, Ibufen a Advil. Účinek je podobný, avšak účinná látka je zcela jiná. Je také nutné užívat tyto léky, 2-3 tablety po jídle.

Poslední skupinou je sodná sůl metamizolu. To zahrnuje Analgin a Baralgin. Užívat tyto tablety z teploty do počtu účinných léků je obtížné. Jsou spíše zaměřeny na řešení jednoduchých problémů a eliminaci syndromů mírné bolesti. Vezměte tyto pilulky z teploty stejným způsobem, 2-3 denně, před jídlem nebo po něm.

Prášky nise

Lék je účinný v procesech spojených s bolestí, zánětem a edémem. Nise inhibuje agregaci krevních destiček a snižuje bronchospasmus, který je způsoben působením histaminu a acetaldehydu. čtěte dál

Tablety diklofenaku

Tablety diklofenaku - nesteroidní protizánětlivé léčivo. Má protizánětlivé, analgetické, antiagregační a antipyretické účinky. Nejúčinnější na. čtěte dál

Tablety kyseliny acetylsalicylové

Dobře známý aspirin je kyselina acetylsalicylová. To se odkazuje na non-narkotická analgetics, je také antipyretic. Odtud a široký záběr. čtěte dál

Ibuprofenové tablety

Tablety ibuprofenu patří do klinické farmakologické skupiny léčiv nesteroidních protizánětlivých léčiv. Mají antipyretické a analgetické účinky a. čtěte dál

Tablety paracetamolu

Paracetamol, navzdory četným sporům o jeho bezpečnost, zůstává nejpopulárnějším antipyretickým činidlem. A pokud jeho bezpečnostní úroveň opravdu není. čtěte dál

Ibuklin tablety

Ibuklin - tablety ve tvaru tobolky ve filmu oranžové barvy, se týkají přípravy analgetik - antipyretik s kombinovaným složením. Aktuální složka je. čtěte dál

Aspirinové tablety

Tablety Aspirinu jsou široce distribuovaná droga ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID), která má léky proti bolesti a. čtěte dál

Lidové léky

Jak již bylo uvedeno, léky, i když dobře snižují teplotu, stále mají nežádoucí účinky, a proto nejsou vždy zobrazeny. Tyto negativní vlastnosti chybí ve většině populárních receptů na snížení teploty. Lidové léky nemají prakticky žádný vliv na průběh biochemických reakcí, teplota je poněkud odlišná - zvyšováním přenosu tepla potem, odpařováním léčivých látek z kůže. Přírodní prostředky se používají ve formě pití, obkladů a pleťových vod.

Níže jsou uvedeny nejúčinnější lidové metody ke snížení teploty:

1. Černý rybíz - pupeny a bobule této rostliny smíchané v poměru 2: 1 a nalijte 1 l. vařící voda. Trvejte na cca 2 hodinách a pak vezměte 150 g. po celý den.

2. Tření octem je jednoduchá, ale ověřená metoda. Mix stolního octa s vařenou vodou v poměru 1: 2. Ve výsledné směsi navlhčete čistou podložku a otřete pokožku pacienta.

3. Obalení horkou vodou - navlhčete ručník ve vodě ohřáté na 40 - 420 ° C a obalte jím tělo kolem břicha. Odpařování horké vody pomůže snížit tělesnou teplotu.

4. Rozpustit lžičku medu. V teplé formě rozetřete med do oblasti hrudní kosti a mezi lopatkami.

5. Smíchejte stejná množství (100 ml) z citrónové, pomerančové a jablečné šťávy. Ke směsi se přidá 75 ml. rajčatová šťáva a 25 ml. řepné šťávy. Vezměte jako antipyretikum a diaforetikum.

6. Vezměte 1 díl bylinného oregana a 2 části listů matky a nevlastní matky a malin. 2 lžíce směsi zalijeme 2 šálky vařící vody, vaříme 5 minut. Výsledný vývar se namáhá a při zvýšené teplotě.

Lidské léky jsou nepochybně dobré pro odstranění tepla. Nicméně, vyloučení horečky s chřipkou, nachlazení, pneumonie není jediným cílem. Měla by existovat komplexní léčba antibiotiky, expektoranty, posilujícími látkami. A bez léků ve většině případů nemůže dělat. Ignorování lékařské péče a samoléčba může být drahé.

Jaké pilulky snižují teplotu?

Víš, které pilulky porazily teplotu? Při prvních příznacích zimy se člověk začíná cítit ohromen. Tam je slabost, únava, bolest v krku a nejvíce nepříjemně - teplota. Musíte začít bojovat s tím, protože značka přesahuje 37,3-37,5 stupňů. Před tím je tělo schopno nezávisle překonat infekci.

Jakmile značka překročí povolený limit, je nutné zahájit léčbu. Nejúčinnější a cenově dostupné léky jsou: Aspirin, Panadol, Paracetamol, Coldrex, Fervex a Theraflu.

První tři léky jsou ve formě tablet. Můžete si je vzít 2x denně po jídle, jednu tobolku. Obvykle se tento efekt dosahuje poměrně rychle. Pro děti existuje dávka a dokonce i „variace“ těchto léků. Ale v této záležitosti je mluvit s dětským terapeutem.

Pokud jde o Coldrex, Ferwex a Theraflu, jedná se o léky, které vypadají jako prášek. Jsou jednoduše naplněny vodou a konzumovány po jídle nebo namísto čaje. Můžete je užívat každých 6-8 hodin, ale ne více než 3-4 sáčky denně. V podstatě je reliéf tablety od teploty poskytnut po první dávce.

Jaké tablety pít při teplotě

Jaké tablety lze opít při teplotě a zda jsou účinné. Při prvních příznacích zimy musíte jednat okamžitě. To výrazně zkrátí dobu „nemoci“ a umožní člověku, aby se cítil skvěle.

Při výběru kvalitní drogy se doporučuje věnovat pozornost Aspirinu, Panadolu, Ibuprofenu, Paracetamolu, Teraflu, Coldrexu a Fervexu. Srdcem všech z nich je hlavní účinná látka - paracetamol. Byl to on, kdo zmírňuje bolest a snižuje teplotu.

Dost 2 tablety denně nebo 3-4 sáčky, aby člověk cítil výraznou úlevu. První 4 léky jsou k dispozici ve formě tablet. Pokud jde o Theraflu, Coldrex a Ferwex, jedná se o prášky, které je třeba naplnit vodou. Při konzumaci tohoto léku je nutné dodržovat všechny pokyny uvedené v návodu.

Pokud má člověk alergickou reakci na tyto léky, nedoporučuje se užívat je bez konzultace s lékařem. Kromě toho, použití tablet na teplotu, v tomto období, kdy je v rozmezí 37 stupňů je nepraktické.

Indikace pro použití tablet při teplotě

Indikace pro použití tablet na teplotu - odstranění nepříjemných příznaků nachlazení. Tyto léky jsou tedy předepisovány v případech přetrvávajícího syndromu slabé a střední intenzity.

Prostředky jsou určeny k odstranění bolestí hlavy a snížení teploty. Kromě toho jsou účinně využívány k migréně, bolesti zubů, myalgii, neuralgii, bolesti z poranění a popálenin. Složení všech tablet na teplotu obsahuje hlavní složku - paracetamol. Je to on, kdo má pozitivní účinek, odstraňuje bolest a snižuje teplotu.

Tablety o teplotě mají široké spektrum účinku. Koneckonců mohou nejen odstranit nepříjemné příznaky nachlazení, ale i syndromy bolesti. Proto se tyto léky často používají v různých oblastech. Včetně, dokonce i po operaci, jako léků proti bolesti. Tablety o teplotě lze přičíst počtu účinných a rychle působících léčiv.

Tablety při teplotě 38 ° C

Tablety pro teplotu 38 jsou neúplným popisem problému. Kromě tohoto příznaku je třeba dodržovat i další. V podstatě je taková teplota charakteristická pro zánětlivé procesy a nachlazení.

Chcete-li se rychle zbavit horečky, je nutné se naučit jednat. Dnes není tak málo různých léků, které by mohly mít neuvěřitelný účinek. Mezi ně patří například Paracetamol, Coldrex, Fervex, Panadol, Flucald a mnoho dalších.

Všechny pomáhají zbavit se nepříjemných symptomů doslova den po zahájení léčby. Hodně záleží na důvodu, pro který byla teplota způsobena. Paracetamol by měl být užíván v jedné tabletě 3-4krát denně. Pokud vezmete v úvahu Coldrex a Ferveks, pak jeden sáček každých 6-8 hodin.

Je-li dítě nemocné, musí být dávka aplikována od terapeuta. Nadměrná teplota u dítěte může být nebezpečná. Proto je žádoucí zavolat sanitku. Teplotní pilulky jsou účinné, pokud jsou řádně podávány.

Tablety při teplotě 37,5 ° C

Víte, které pilulky pro teplotu 37,5 by měly být užívány? Ve skutečnosti, mnoho nástrojů v tomto případě jsou dobré. Je však nutné pochopit důvod vzniku tohoto jevu. Faktem je, že to mohlo být způsobeno jak běžným chladem, tak zánětlivým procesem v těle.

Naštěstí je mnoho moderních přípravků známých svou všestranností. Aby bylo možné rychle a účinně eliminovat teplotu, stačí dát přednost lékům, jako jsou Paracetamol, Flucald, Nimesil, Nimid, Coldrex, Panadol a Fervex. Nejedná se o úplný seznam, ale pouze o nejzákladnější léky. Nepříjemné symptomy a Amizon jsou dobře eliminovány. Mimochodem, můžete si ji vzít na preventivní účely. Způsoby použití všech léků byly uvedeny výše.

Před zahájením léčby se doporučuje navštívit zkušeného lékaře. Mnoho lidí má alergické reakce na určité léky. Proto ne každý může vzít tyto tablety z teploty.

Tablety pro teplotu 39

Tablety o teplotě 39 ° C musí být zvoleny moudře. Protože horečka je pravděpodobnější, že indikuje infekci chřipky. V tomto případě musíte jednat rychle a efektivně. Doporučuje se zavolat ambulanci a na doporučení lékaře zahájit léčbu.

Pokud není možnost požádat o takovou pomoc, stojí za to vše vyřešit. Paracetamol, Ferwex, Amizon, Coldrex, Theraflu, Panadol, Amiksin, Sumamed a mnoho dalších mají úžasný efekt. Mělo by být jasné, že poslední dvě léky jsou antibiotika. Proto se jednoznačně nedoporučuje užívat si je sami.

Jiné prostředky mohou mít pozitivní účinek po první dávce. Pokud dítě není v pořádku, je lepší pokusit se zavolat sanitku. Tělo dětí vyžaduje opatrný přístup, každý nesprávně pořízený tablet může zanechat špatný otisk. Nestojí za to užívat si léky sami, ale pokud je naléhavá potřeba, měli byste udělat vše v souladu s pokyny. Tablety teploty mohou snadno poškodit.

Tablety teploty během těhotenství

Užívání tablet při teplotě během těhotenství je mimořádně nepřijatelné. Faktem je, že mnoho léků v této skupině je schopno proniknout placentární bariérou. Samozřejmě, že ne všechny pilulky mohou nepříznivě ovlivnit plod. Doposud nebyly zaznamenány zvláštní případy tohoto jevu. Ale vyloučit tuto možnost nestojí za to.

Stojí za zmínku, že pilulky na teplotu vyniknout spolu s mateřským mlékem. Maximální obsah léčiva v něm je 0,04-0,23% dávky. Tento indikátor je schopen nepříznivě ovlivnit tělo dítěte.

Pokud přetrvává potřeba užívat takové léky během těhotenství nebo během kojení, je vhodné pečlivě zvážit přínosy s možnými komplikacemi pro dítě.

Léčba nachlazení v tomto období se provádí pomocí tradiční medicíny. V některých případech se tablety používají pro teplotu, ale to se provádí se souhlasem lékaře.

Kontraindikace pro použití tablet na teplotu

K dispozici jsou kontraindikace užívání tablet na teplotu a navíc je tento seznam velmi velký. Za prvé, je nemožné brát peníze pro lidi, kteří mají zvýšenou přecitlivělost na některé složky drog.

Pacienti s funkčními poruchami ledvin a jater také spadají do rizikové zóny. Nekontrolovaná a podaná léčba může situaci zhoršit. Ledviny a játra jsou hlavní orgány, které mohou trpět.

Samozřejmě, těhotné ženy v žádném případě nemohou používat pilulky s antipyretickým účinkem, mohou nepříznivě ovlivnit vývoj plodu. Podobná dynamika platí i pro období kojení. Proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti.

Některé prášky na teplotě nemusí být vhodné pro osobu, a tím způsobit nepohodlí v játrech. Proto je přísně zakázáno přijímání finančních prostředků, takže situaci můžete snadno zhoršit.

Vedlejší účinky tablet na teplotu

Vedlejší účinky tablet na teplotu se mohou vyvinout na pozadí nekontrolovaného příjmu. Je nutné pochopit, že každý lék má celý seznam kontraindikací a možných negativních účinků na lidské tělo.

Mnoho lidí se chce tohoto problému rychle zbavit a ignorovat přípustné dávky léků. To vše může způsobit vážné problémy s gastrointestinálním traktem. Kromě toho není vyloučena porucha funkce jater a ledvin.

To je důvod, proč lékaři stahují lidi ze sebeobsluhy. Poškození vlastní nevědomosti je velmi jednoduché. Vedlejší účinky se mohou objevit u těhotných dívek. Mnoho antipyretických léků tak může negativně ovlivnit vývoj plodu.

V ojedinělých případech se vyskytují dyspeptické symptomy. Pokud užíváte lék po dlouhou dobu - hepatoxický účinek.

V ojedinělých případech ze strany hematopoetického systému se může rozvinout trombocytopenie, neutropenie, leukopenie, pancytopenie a agranulocytóza. Teplotní pilulky mohou také způsobit alergické reakce ve formě kožních vyrážek, svědění a kopřivky.

Dávkování a podávání

Dávkování a podávání je upravováno ošetřujícím lékařem v závislosti na onemocnění a jeho složitosti. Všechny léky této skupiny se používají uvnitř nebo rektálně. Jedna pilulka po jídle je dost 4 krát denně. Mezi recepcemi musí být dodržen časový interval 6-8 hodin. Pokud se nejedná o tablety, ale o prášky pro rozpuštění ve vodě, pak je denní dávka 3-4 sáčky každých 6-8 hodin.

Délka léčby je obvykle 5-7 dnů. Pokud člověk necítí úlevu a negativní příznaky v žádném případě nezmizí, měli byste se poradit s odborníkem.

Děti s některými antipyretickými léky jsou také povoleny. Ale pro ně by měla být dodržena určitá dávka. V podstatě se jedná o 1-2 tablety denně. Optimální dávku předepisuje pediatrický terapeut. Některé léky lze užívat pouze od 6 let věku. Tablety teploty mohou mít požadovaný účinek poměrně rychle, hlavní věc je, aby je nebrali nekontrolovatelně.

Předávkování

Lze také pozorovat předávkování léky. Příznaky se objevují hlavně během prvních 24 hodin po požití. Stav předávkování je charakterizován bledou kůží, nevolností, zvracením a bolestí břicha. V některých případech je pozorován metabolismus glukózy a metabolická acidóza.

Pokud jsou problémy závažné a jsou ovlivněny jaterní funkce, objeví se první příznaky během 12-48 hodin. Při těžkém předávkování je pozorováno selhání jater s progresivní encefalopatií. Není vyloučen bezvědomí, ani smrt. K tomu dochází z důvodu vážného poškození jater až do vzniku tubulární nekrózy.

Při optimističtějších předpovědích mohou být nepříjemné symptomy odstraněny zavedením dárců SH-skupin a prekurzorů syntézy glutathionu - methioninu během 8 - 9 hodin po předávkování a acetylcysteinu - do 8 hodin, v závislosti na koncentraci léčiva v krvi jsou předepsána další terapeutická opatření. Proto je přísně zakázáno užívat prášky na teplotu.

Antipyretika při vysokých teplotách u dospělých

Vysoká teplota může trvale vyřadit osobu z pracovní dráhy. A vyrovnat se s ním bez kvalitních léků je možné pouze ve vzácných případech. Jaká antipyretická léčiva by měla být použita při vysoké teplotě u dospělých, je popsána níže.

Kdy musím užívat léky na horečku?

Ne v každém případě, když se teploměr plazí nahoru, musíte brát léky na teplotu.

Lékaři k tomuto tématu poskytují následující tipy:

 • Pokud si pacient nevšimne žádných dalších nepříjemných příznaků a teplota nepřekročí 38,5 stupně, není nutné se těmito změnami zabývat. To je normální reakce těla na mikroby v něm. Zvýšení teploty naznačuje, že začal nezávisle bojovat proti infekčním agens. Pokud je teplota uměle snížena, nezanechá tělo šanci vyrovnat se s ní sama. V důsledku toho se stav pacienta zhorší.
 • Teplota 38 stupňů a vyšší musí sestřelit, pokud je doprovázena různými nebezpečnými příznaky - nevolnost, křeče, těžké bolesti hlavy.
 • U pacientů, kteří mají srdeční problémy, štítnou žlázu nebo závažná krevní onemocnění, je nutné okamžitě bojovat i při nízké teplotě.

Pokud teploměr ukazuje hodnotu nad 38,5 stupňů, v tomto případě je nutné provést opatření. Taková teplota může být nebezpečná pro lidské zdraví a stav.

Druhy antipyretik pro dospělé

V poslední době lékaři stále častěji předepisují svým pacientům boj s vysokoteplotními NVPS (nesteroidními protizánětlivými léky). Znají obrovské množství. Takové fondy, po jejich vzhledu, rychle nahradily dříve populární opioidní analgetika. To vyplývá ze skutečnosti, že poslední negativně ovlivňuje respirační funkce. NSAID mají podstatně méně kontraindikací a způsobují minimální vedlejší účinky.

Léky první generace

Seznam takových fondů zahrnuje například aspirin, paracetamol, citramon. Jejich hlavní výhodou je rychlé odstranění zánětu. Jejich příjem však může vyvolat různé negativní reakce těla. Jedná se především o problémy s činností gastrointestinálního traktu. Často i tělo dospělé osoby reaguje na několik opakovaných metod antipyretiky, průjmu. Také mezi negativními reakcemi dochází k porušování funkcí ledvin, jater a bronchospasmů.

Nástroje druhé generace

Takové léky jsou bezpečnější pro lidské zdraví. Téměř všechny z nich jsou vyrobeny na bázi nimesulidu, coxibu a meloxikamu.

Takovým výrobcům se podařilo připravit téměř všechny minusy antipyretických prekurzorů. Výsledkem je, že jejich příjem může způsobit problémy pouze v práci kardiovaskulárního systému.

Kombinované přípravky

Takové léky se staly obzvláště populární mezi pacienty v posledním desetiletí. Každý z nich zahrnuje nejen antipyretické složky, ale i ty, jejichž činnost je zaměřena na boj s jinými příznaky onemocnění. Například kombinovaný lék může současně zmírnit běžné projevy chřipky a snížit teplotu.

Zkušení lékaři však obvykle doporučují výběr jednosložkových antipyretických léků i pro dospělé pacienty. Koneckonců, když je tělo kombinováno, tělo dostává najednou mnoho farmakologických látek, které musí rozebrat, absorbovat atd. Mezi nimi jsou nalezeny, včetně příchutí, konzervačních látek, barviv, příchutí.

Jiné typy takových činidel zahrnují dvě aktivní antipyretická činidla z různých skupin. Například ibuprofen a paracetamol. Používají se v případech, kdy jeden nástroj nevyhovuje vysoké teplotě.

Levné Antipyretika

Velký výběr moderních antipyretik vám umožní najít mezi nimi možnosti pro různé cenové kategorie. V tomto seznamu jsou i levné léky.

Aspirin v běžných a šumivých tabletách.

Hlavní výhody léčiva jsou rychlý antipyretický a analgetický účinek. Není však účinný při léčbě chřipky a je dokonce nebezpečný s takovým onemocněním. Dospělému je předepsáno maximálně 150 mg léku denně.

Lék má mnoho kontraindikací. Je zakázáno těhotným ženám a kojícím matkám, erozi, vředům žaludku nebo střev, hemofilii atd. Průměrná cena léků je 90-120 rublů.

Analgin.

Hlavní účinnou složkou léčiva je metamizol sodný. Bojuje s teplem, zánětem a bolestí. Předepisuje se u infekčních zánětů a horečnatých stavů.

Je zakázáno užívat léky v případě onemocnění krve, abnormálních funkcí jater a ledvin a nedostatku glukózy. Průměrná cena je 40-90 rublů.

Indomethacin ve svíčkách a tabletách.

Hlavní účinnou složkou léčiva je indolová kyselina octová. Tento přípravek snižuje teplotu, zmírňuje bolest a celkově zmírňuje stav pacienta. Je obzvláště důležité použít ho k zánětu a infekci ORL orgánů.

Svíčky jsou nejbezpečnější formou léku. Jeho cena začíná od 90 rublů.

Paracetamol.

Jedná se o levný lék, který eliminuje horečku (zejména rychle snižuje horečku) a bolest. Ale se zánětlivým procesem bojuje méně efektivně.

Ve složení léčiva neexistuje žádná škodlivá "chemie" (například barviva). Dospělí se mohou užívat v množství 500 mg najednou. Můžete pít více než 4 g léku denně. Jinak může dojít k nepříjemným vedlejším účinkům nervového systému a gastrointestinálního traktu. Z kontraindikací vyčnívají onemocnění jater a ledvin, stejně jako chronický alkoholismus. Náklady na fondy začínají od 19 rublů.

5 účinných léků podle účinnosti

Toto hodnocení pomůže pacientům vybrat nejlepší antipyretikum. Ale především v této záležitosti by se měla řídit doporučení ošetřujícího lékaře.

Voltaren.

Vyvinut ze sodné soli diklofenaku. Takový lék velmi dobře a rychle odstraňuje bolest, stejně jako horečný stav. Obvykle je lék předáván dospělým pacientům, 1 tableta 3krát denně.

Mezi nevýhody tohoto léku patří jeho vysoká cena. V průměru je to 520 rublů.

Ibuklin

Jedná se o lék, který obsahuje ibuprofen a paracetamol okamžitě. Je dobře snášen různými skupinami pacientů a má vynikající terapeutický účinek.

Dospělí pacienti mají předepsanou 1 tabletu 2-3 krát denně. Je zakázáno jej používat během těhotenství a kojení, v přítomnosti ulcerózních procesů, onemocnění ledvin a jater.

Panadol

K dispozici v několika formách najednou. Dospělí se obvykle podávají ve formě tablet. Má minimální seznam kontraindikací. Patří mezi ně nemoci krve a jater. Alergie na aktivní složky léku je extrémně vzácná.

Koldakt (v kapslích).

Jedná se o kombinovaný lék, který má skvělou práci při nachlazení a chřipce. Rychle eliminuje horečku, průjem a horečku. Kromě toho má silný analgetický účinek.

Přípravek obsahuje kromě paracetamolu také fenylefrin, který zužuje krevní cévy, zmírňuje opuch a chlorfenamin s antialergickým účinkem.

Tylenol.

Další kombinovaný lék na bázi paracetamolu. Působí přímo na centra bolesti a termoregulace.

Lék je vhodně k dispozici okamžitě ve formě suspenze, kapslí, prášku ("pop") atd.

Lidové léky pro dospělé

Tradiční medicína může snížit teplotu bez použití farmaceutických léčiv. Pro tento účel existuje mnoho účinných receptů.

Je velmi účinný při aplikaci malinové infuze. Pro jeho přípravu použité 2 lžíce. lžíce drcené suché výhonky, bobule a malinové listy. Suroviny se nalijí sklenicí vroucí vody a zahřívají 15-17 minut ve vodní lázni.

Po namáhání se lék nalije do termosky. Během dne je opilý v malých doušcích, bez ohledu na jídlo.

Další přírodní lék je odvar z lipových květů. Vezměte 2 lžíce. lžíce suchých surovin a plné sklenice vroucí vody. Směs by měla být naplněna pod víkem asi půl hodiny.

Po namočení do kapaliny se odešle 1 čajová lžička včelího medu. Pijte prostředek ¼ šálek po celý den ke zvýšení pocení.

Pro přípravu antipyretických cibulí používáme jednu středně velkou zeleninu. Čištění, mytí a hnětení. Nejjednodušší způsob, jak z ní udělat kaši s mixérem.

Hmotnost nalila 2 šálky vařící vody. Kapacita s cibulovou kašou je zabalena do deky a naplněna po dobu 10-12 hodin. Další, musíte vzít každou hodinu 1-2 lžičky.

Lisy se vyrábějí ze syrových brambor a octa, aby se snížila teplota. K tomu, 2 zeleniny třít na jemném struhadle a zředěné lžíce přírodní jablečný ocet.

Výsledná hmota se nanese na gázu a umístí na čelo. Komprese zůstává na kůži asi 2 hodiny.

Jaké léky mohou být těhotné a kojící?

Nastávajícím matkám a ženám během laktace je zakázáno používat téměř všechna antipyretika, která snižují množství léků. Je dovoleno pít pouze paracetamol. Může být použit v jakémkoli období těhotenství, aniž by došlo k poškození matky a plodu.

Při krmení proniká paracetamol do mateřského mléka, což maminky velmi děsí. Ve skutečnosti, droga nemá nepříznivý vliv na dítě během tohoto procesu.

Jak a co snížit teplotu o 38 v dospělém - efektivní prostředky

Zvýšení teploty u dospělého je obvykle okamžitě alarmující. Ačkoli všichni lidé nesou její skoky různými způsoby a ne každý si všimne změny ve svém zdravotním stavu.

V zásadě může vzrůstat z různých důvodů. Nejčastěji k tomu dochází, když se tělo srazí s infekcí, rozvojem zánětu, hormonálním selháním. Teplo často odráží průběh určitých procesů nebo je důsledkem elementárního přehřátí těla.

Většina dospělých, při pohledu na rostoucí čísla na teploměru, především zázrak: jak snížit teplotu o 38 nebo více? Ale než na to odpovíme, uvidíme, kdy to stojí za to.

Je nutné snížit teplotu o 38-38,5 dospělých

Malá hypertermie (38-38,2) není neobvyklá. Obvykle se lidé nesnaží okamžitě zavolat lékaře, zejména proto, že je často spojován s nachlazení nebo podchlazení. U dospělého zdravého člověka tento stav prochází rychle a nevyžaduje dlouhé a pečlivé ošetření.

Proto byste se neměli okamžitě snažit snižovat hodnoty na teploměru.

Je třeba mít na paměti, že když teplota stoupá, proteiny koagulují, tj. Koagulují, což je základ struktury mnoha patogenních mikroorganismů a především virů.

Tímto způsobem se tělo zbaví napadajícího infekčního agens. Za vývoj této reakce odpovídá imunitní systém nebo spíše leukocyty a lymfocyty.

Někdy teplotní skok pomáhá překonat infekci chřipkou, která, pokud existují další preventivní opatření, prostě nedostane příležitost úplně zachytit tělo.

V tomto případě se touha snížit čísla na teploměru obrátí proti pacientovi samotnému.

Když vyvstane otázka, zda by měl být dospělý poražen o teplotu 38-38,4, pak byste měli pečlivě přemýšlet. Faktem je, že když se infekce dostane do těla, reaguje hypertermií. Současně produkce a uvolňování interferonu v krvi pomáhá vyrovnat se s onemocněním.

Významné zvýšení teploty způsobuje dilataci krevních cév a aktivní průtok krve, nasycené imunitními buňkami. To vše zabraňuje množení patogenů a jejich zničení na samém počátku onemocnění.

Navíc, s aktivní aktivitou lymfocytů, lidská obrana je posílena. To vše pomáhá rychle překonat infekci.

Někteří lidé si proto myslí, že trpěli mírnou nemocí. A skutečně, v důsledku zvýšení teploty, tělo bylo schopno se s tím úspěšně vyrovnat.

Doporučení odborníků

Moderní lékaři doporučují, aby se nepokoušeli snižovat hodnoty teploměru za každou cenu. Je nezbytné poskytnout imunitní obraně příležitost jednat.

Proto, pokud je pacient dost tvrdý, aby vydržel teplo, pak se můžete uchýlit k domácí opravné prostředky.

Je velmi důležité nespěchat léky, které snižují tělesnou teplotu.

Je lepší pít více vody, která rychle vyplaví toxiny a pomůže stimulovat krevní oběh. To se stává nezbytným, protože v podmínkách hypertermie dochází k zesílení krve. Proto pro svou aktivní cirkulaci vyžaduje spoustu extra tekutiny.

Postupně se čísla na teploměru vrátí k normálním známkám a hrozba onemocnění zůstane pozadu.

U dospělého je nutné jasně definovat, co pít při teplotě 38-38,5 ° C.

Nejlepší je dát přednost:

 • morsam;
 • odvar z šípků;
 • sběrače trávy;
 • minerální voda bez plynu;
 • kompoty;
 • zelený čaj.

Takové nápoje se s výhodou konzumují každou hodinu. Aktivně normalizují metabolismus, rychle odstraňují toxiny, významně zvyšují obranyschopnost organismu.

Kromě toho by ti, kteří mají chronická onemocnění, měli věnovat zvýšenou pozornost skutečnosti, že horečka nezpůsobuje jejich zhoršení.

Tito pacienti proto musí užívat antihypertenziva, diuretika nebo kardiotonika.

Můžete také pít preventivní antivirové látky, které podporují fungování orgánů a systémů.

Jak snížit teplotu na 38 doma

Pokud můžete zůstat několik dní doma, můžete se pokusit snížit čísla na teploměru sami. To však neznamená, že se musíte léčit samy.

Je-li zvýšení teploty omezeno na menší malátnost, pak je vhodné se s tím vyrovnat sami.

V žádném případě nelze užívat žádné léky, které nejsou předepsány odborníkem. To může výrazně poškodit vaše tělo. Kromě toho má každý lék mnoho vedlejších účinků a řadu kontraindikací.

Nejdříve musíme důkladně zamyslet nad tím, zda se má teplota u dospělých pohybovat na teplotě 38-38,3. Navíc to ještě není nebezpečný ukazatel a neměli byste spěchat s užíváním antipyretických látek.

Pokud se pacient cítí velmi špatně, pociťuje silnou bolest hlavy, bolestivé klouby a celkovou slabost, pak se můžete pokusit trochu snížit čísla na teploměru. Jak snížit teplotu o 38 ° C?

Účinným prostředkem pro to může být:

 • Vysávání místnosti;
 • těžké pití;
 • mytí těla vodou při pokojové teplotě;
 • mokrý obklad na čele;
 • sprcha;
 • čaj s malinovým džemem;
 • mléko s medem;
 • bylinná medicína;
 • acetátový obal;
 • příjem soli.

Když se potřebujete rozhodnout, co sníží teplotu o 38 dospělých, můžete jednat v několika směrech najednou. Tyto osvědčené lidové prostředky pomáhají účinně se zbavit tepla, významně aktivují metabolismus vody, soli, zlepšují stav pacienta, zmírňují bolesti hlavy.

Umožní kompenzovat ztrátu tekutiny během potu a zahájí procesy termoregulace těla. Samozřejmě, všechno potřebuje opatření. Voda by neměla být příliš studená, čaj je příliš horký a místnost by měla být udržována v příjemné atmosféře.

Lékař musí být naléhavě vyzván, pokud teplota nadále rychle stoupá a již se blíží značce 39 stupňů a stav pacienta se znatelně zhoršuje.

Měly by být ještě více alarmující, pokud se objeví nové nepříjemné symptomy. V takových případech je naléhavá potřeba snížit tělesnou teplotu.

Již není možné zpomalit, protože kolem čtyřiceti stupňů začnou zemřít vlastní proteiny a může dojít k organickému poškození mozku a někdy dokonce i smrti.

Tyto indikátory vyžadují okamžité tísňové volání.

Co pít při teplotě 38 let u dospělého

Musíte znát důvod, proč došlo ke zvýšení teploty. Může se jednat o těžké podchlazení, nervový kmen, premenstruační syndrom, kocovinu, intoxikaci atd.

V těchto případech by mělo být teplo sníženo, pokud se pacient cítí velmi špatně.

Tato opatření jsou vyžadována, pokud trvá déle než tři dny a překračuje hranici třiceti osmi stupňů.

Pokud má pacient chronická onemocnění, měla by být eliminována hypertermie.

Jsou situace, kdy je nutné teplotu snížit. To by mělo být provedeno, pokud osoba trpí kardiovaskulárními chorobami nebo má plicní patologii.

To může být nebezpečné, když má selhání ledvin. Teplo se silně přenáší v přítomnosti patologie muskuloskeletálního systému, těžké migrény, horečky.

Pokud existuje jistota, že pacient nebyl nemocen nebezpečným onemocněním a že jeho zdraví není ohroženo, můžete se pokusit vypořádat se s hypertermií sami. Pokud pochází od starého muže, pacienta s lůžkem nebo osoby se zdravotním postižením, musí být odstraněn.

Tam je poměrně bohatý arzenál nástrojů, které snižují teplotní ukazatele.

Mezi nejčastější recepty patří:

 • Infuze malinových listů s přídavkem medu;
 • Odvar ze sušených malin;
 • Odvar z lip, oreganů a měsíčků;
 • Šípková infuze s medem;
 • Brusinky nebo brusinky, mleté ​​cukrem;
 • Odvar z lila listů s cukrem;
 • Infuze jehličí.

Tyto domácí recepty pomáhají způsobit nadměrné pocení, zlepšují imunitu, mají baktericidní účinek. Pijte co nejvíce a často. Pokud teplota neklesne, můžete kombinovat příjem tekutin s jinými způsoby, jak se jich zbavit.

Je lepší opláchnout pot pod sprchu nebo ji umýt vlhkou houbou. Obsahuje produkty rozpadu buněk a toxinů vylučovaných patogenními mikroorganismy. Proto je tak důležité, aby byly zcela vylučovány z těla.

Když se pacient sám rozhodne, jak snížit teplotu na 38 doma, měl by použít osvědčené metody, aby se nepoškodil.

Tablety o teplotě 38-39 dospělých

Pokud se stav člověka zhorší, musíte zavolat lékaře. Předepíše symptomatickou léčbu a vypíše antipyretika.

Dospělí se nejčastěji doporučuje, aby přijali ke snížení tepla:

 • Paracetamol;
 • Aspirin;
 • Indometacin;
 • Fenylbutazon;
 • Coxib;
 • Ibuprofen;
 • Citramon;
 • Nurofen;
 • Meloxikam;
 • Analgin;
 • Voltaren;
 • Diklofenak.

Mají komplexní účinek na tělo. Tyto léky zmírňují aktivní zánětlivý proces, odstraňují bolestivé klouby, snižují teplotu.

Kromě toho jsou dobře eliminovat bolesti hlavy, zvýšit odolnost těla, eliminovat opuch.

Je nutné zjistit příčinu tepla. Pokud je způsobena nemocí, pak jsou léky předepsány, aby se odstranily.

Často je nutné užívat antibakteriální a antivirotika pro plné zotavení těla. Pokud tomu tak není, pak se po chvíli objeví hypertermie, protože infekční proces v těle bude pokračovat.

Paracetamol

Pro účinné snížení teploty může být paracetamol podáván dospělé osobě při teplotě 38-38,5 ° C. Má výrazný protizánětlivý, analgetický a antipyretický účinek.

Tento nástroj má velmi rychle léčivý účinek a má minimální vedlejší účinky.

Nemělo by se však brát, když:

 • Selhání jater;
 • alergické reakce;
 • ulcerózní kolitida;
 • onemocnění ledvin;
 • těhotenství;
 • krmení

Pro ostatní lidi bude tento lék předepisován ošetřujícím lékařem. Má jednoduchý chemický vzorec, a proto se rychle vstřebává do těla.

Neměli byste se snažit kupovat drahé dovážené léky, budou zahrnovat všechny stejné Paracetamol.

Aspirin a Analgin

Aspirin a Analgin jsou také osvědčenými látkami, ale mají velký počet vedlejších účinků a nejsou dobře tolerovány všemi.

Proto, když teplota stoupá, musíte nejprve analyzovat příčiny tohoto procesu a pak se pokusit to snížit.

Je třeba mít na paměti, že pro dospělé takové ukazatele neohrožují. Tyto údaje by však neměly být ignorovány.

Je nutné pozorně sledovat celkový stav pacienta. Chránit přítomnost:

 • záchvaty;
 • těžké zimnice;
 • zvracení;
 • bolest hlavy;
 • změny barvy kůže;
 • silný kašel;
 • průjem;
 • bolest v břiše nebo na boku;
 • krvácení atd.

Není možné předepsat léky sobě. I když lékař naposledy paracetamol předepsal, neznamená to, že by měl být znovu užíván. Důvod pro zvýšení teploty může být nyní zcela odlišný. Proto můžete pomocí tohoto léku přeskočit zánětlivý nebo alergický proces, v důsledku čehož budete potřebovat dlouhou a komplikovanou léčbu.

Existuje rozsáhlý seznam poměrně nebezpečných infekčních a neinfekčních onemocnění, doprovázený mírným zvýšením teploty av každém konkrétním případě může lék předepsat pouze lékař.

Teplotní pilulky pro dospělé 38

Antipyretika při vysoké teplotě u dospělých

Příčiny zvýšené tělesné teploty - od základního běžného nachlazení a infekcí k onemocněním způsobeným problémy endokrinního a cévního systému. Vysoké teploty mohou být vážným ohrožením lidského života a zdraví, proto je v takových situacích potřeba používat antipyretika.

Současně je třeba poznamenat, že normální tělesná teplota je individuální pojetí, protože tento ukazatel může být pro každého jiný. Pro většinu lidí je však teplota až 37 stupňů považována za normální.

V lidském těle je centrum termoregulace umístěno v zóně hypotalamu. Reaguje na změny stavu krevních cév, nadměrné nebo nedostatečné hladiny hormonů, jakož i na výskyt cizorodých proteinových látek (odpadních produktů mikrobů) v oběhové soustavě.

Teplo by však mělo být odmítnuto pouze v případě, že je nebezpečně vysoké nebo když přesně víte, proč k němu došlo. Například, s nachlazení a chřipkou, vysoká horečka znamená, že imunitní systém sám bojuje s nemocí.

Související nemoci:

Neměli byste užívat antipyretika, dokud indikátor nedosáhne hodnoty 38,5, a pokud to člověk dobře snáší, pak na 39 C. Pokud potřebujete užívat léky, nejprve se poraďte se svým lékařem, který vám doporučí nejvhodnější lék pro Vás.

Se silným teplem u dospělých je lepší zvolit jednokomponentní léčiva na bázi paracetamolu nebo ibuprofenu (Panadol. Paracetamol nebo Efferalgan). V takových vícesložkových přípravcích, jako je například Pharmtsitron. Coldrex nebo Theraflu. Paracetamol je pouze jednou z mnoha složek.

Aspirin (kyselina acetylsalicylová) a analgin by měly být užívány s opatrností, protože jejich užívání je často pozorováno jako vedlejší účinky.

Churn nebo ne churn teplota?

Zvýšení teploty je často způsobeno tím, že tělo aktivně bojuje s nemocí a vytváří přirozený interferon. Snížením teploty jednoho nebo druhého léku tak potlačujete proces jeho produkce, což vede ke snížení tělesné rezistence.

Někdy dochází k absurdním situacím, kdy nekvalifikovaný specialista předepíše antipyretikum a poté předepíše imunomodulátor, který stimuluje produkci interferonu. Proto při normální teplotní toleranci do 38,5 ° C poskytne tělu příležitost vyrovnat se s onemocněním sám.

Ale i mírné zvýšení teploty může být nebezpečné pro ty, kteří v takových situacích dříve zažili záchvatový syndrom. Existují také lidé, kteří sotva vydrží teplo kvůli individuálním vlastnostem těla nebo existujícím chronickým onemocněním. Proto, pokud je zvýšení teploty způsobeno bakteriální infekcí nebo je doprovázeno křečemi, nevolnost. zvracení a silná bolest hlavy. je nutné přijmout neodkladná opatření na jeho snížení.

Rizikem jsou lidé s endokrinními onemocněními, patologií kardiovaskulárních a oběhových systémů. Pro ně může i velmi vysoká teplota způsobit vážné problémy.

Související příznaky:

Lidé, kteří nemají tato chronická onemocnění, se mohou nejprve pokusit snížit teplo pomocí jednoduchých fyziologických metod: otřením studenou houbou, použitím studeného obkladu na velkých nádobách, lázní chladného vzduchu nebo obalením octem (ne pro diabetes).

Namísto farmaceutického přípravku ke snížení tepla, můžete použít lidové prostředky, jako je čaj s malinami nebo medem, teplé bylinné čaje, nebo jen pít hodně vody, okyselené citronem nebo bobulemi.

Jaké léky snižují teplotu?

Lékaři považují Ibuprofen a Paracetamol za nejúčinnější a nejbezpečnější antipyretika. Jejich dávkování může být vypočítáno v závislosti na tělesné hmotnosti: ibufren - 10 mg na jeden kilogram hmotnosti a paracetamol - 15 mg na libru tělesné hmotnosti.

Na základě těchto léků v síti lékáren nabízí celou řadu léků, mezi kterými si můžete vždy zvolit možnost, která je pro vás nejvhodnější:

Zvracení při vysoké teplotě

Často je téměř nemožné užívat antipyretika ve formě tablet nebo kapslí v důsledku reflexu roubů. V tomto případě pomohou speciální rektální čípky s paracetamolem nebo ibuprofenem.

Pokud se vám nepodařilo najít v lékárně, pak tablety rozdrcte do stavu prášku, zamíchejte do sklenice teplé vařené vody a dejte pacientovi. Po úplném rozpuštění prášku může být tento roztok použit pro klystýr.

Mimochodem, klystýry a čípky působí téměř okamžitě, po požití tobolek nebo tablet se po chvíli cítíte lépe. Svíčky a klystýry jsou obzvláště dobré, pokud pacient po dlouhou dobu z důvodu teploty nejedl nic, protože nezpůsobí podráždění žaludku, stejně jako stejné tablety užívané orálně.

Po užití antipyretika umístěte pacienta do postele v dobře větrané místnosti a zavolejte lékaře, aby zjistil, co způsobilo horečku.

Nejúčinnější pilulky pro teplotu

Před dvaceti pěti lety neexistovalo ve farmakologii více než 8 hlavních skupin, které obsahovaly nesteroidní protizánětlivé léky. K dnešnímu dni se oficiální počet těchto skupin zvýšil na 15, ale může být mnohem více, protože kolem 100-150 jmen antipyretik a asi 1000 generických léků je registrováno na světě. Antipyretická léčiva první generace zahrnují léčiva na bázi diklofenaku. kyselina acetylsalicylová, ibuprofen, fenylbutazon a indometacin.

Analgin, Ibuprofen a Aspirin mají tedy analgetický a antipyretický účinek, ale zároveň mají různé vedlejší účinky, které se projevují rozvojem vředů, oligourií, nefrotoxicity a tak dále. Z tohoto důvodu by tyto pilulky měly být užívány pouze v případě, že existuje přímá indikace ve formě vysoké teploty a v povolené dávce, a nikoli při prvním příznaku nachlazení. Léky druhé generace, reprezentované selektivními inhibitory cykloxenázy-2 (Movalis, Nise, Nimesil, Celebrex), jsou účinnější a benigní, ale se zneužíváním mohou také nepříznivě ovlivnit tělo.

Při teplotě 38-38,5 ° C lékaři doporučují užívat si starého "Aspirinu", což je multifunkční lék - zmírňuje bolest, rychle snižuje teplotu. a také má protizánětlivé a protidoštičkové účinky. Nelze ji však podávat dětem mladším 12 let a lidem s peptickým vředem. V takových případech je výhodnější použít tablety "Paracetamol" nebo "Nurofen", které nemají vedlejší účinky pozorované u nesteroidních protizánětlivých léčiv.

Voltaren také obdržel dobré recenze, účinně snížil teplotu během 15 minut a zastavil bolestivé pocity různého původu. Při použití antipyretických pilulek je třeba mít na paměti, že při teplotě tělo produkuje přírodní léčivo - interferon, proto není vždy nutné sestřelit. Pokud je však teplota doprovázena křečemi, je nutná silná NSAID.

Jaké pilulky pít na teplotu

S nárůstem tělesné teploty je mnoho z nás zpanikařených. Lékaři se však doporučuje, aby tento symptom považovali za asistenta v boji proti bolestivému stavu.

Jaké pilulky pít z teploty 38 a více dospělých?

Dlouhodobé zvyšování tělesné teploty může představovat hrozbu pro zdraví a pak stojí za to přijmout opatření k jejímu odstranění. Mírné teplo v subfebrilních indikátorech (37-37,5 C) není nebezpečné, ale i žádoucí reakce. Tímto způsobem se tělo snaží vyrovnat se se samotnou chorobou, ničí bakterie, viry a další nežádoucí mikroorganismy. Pokud však teplota přetrvává po dlouhou dobu v rozsahu 38 stupňů a výše a v průběhu několika dnů nezmizí, měli byste začít vyzvánět.

Co dělat

Se vzrůstajícím teplem v těle stoupá tělesná teplota, zatímco dochází k poklesu pocení, což vyvolává zvýšení aktivity metabolických procesů a svalového tonusu. Nakonec se pokožka zahřeje na dotek, pulz se zrychlí, dojde k zimnici a třesu, slabosti a bolesti svalů, proti nimž člověk ztrácí chuť k jídlu. Při tomto stavu je důležité, abyste nepoškodili tělo ještě více, a to podle určitých bezpečnostních opatření:

 • Neužívejte antipyretika. pokud tělesná teplota nedosáhla 38-38,5 ° C;
 • Odmítnout jakékoli tepelné postupy v případě tepla a zimnice (hořčičná omítka, obklady, návštěvy lázní a koupání, alkoholické a kofeinové nápoje);
 • Nezabíjejte se do přikrývek a teplého oblečení. Odpařování potu během tepla ochlazuje tělo a zabraňuje přirozenému přehřátí;
 • Nepoužívejte ohřívače a zvlhčovače uvnitř. Vlhký a teplý vzduch spolu s bakteriemi snadněji proniká do plic pacienta;
 • Pijte dostatek tekutin, nejlépe bez cukru (brusinkovou nebo brusinkovou šťávu, minerální vodu bez plynu);
 • Vyhněte se tření alkoholem a vodkou, z nichž pár, vstupujících do plic, vstupuje do krevního oběhu a způsobuje nežádoucí příznaky.

Antipyretika

Jaké pilulky pít z teploty 38 a vyšší pro dospělé? Jednoznačná odpověď na tuto otázku neexistuje, protože volba léku závisí na povaze onemocnění. Dnes, aby se snížila tělesná teplota, používají nejen protizánětlivé léky, které jsme všichni užívali k nachlazení, ale také zklidňující a dokonce i vazodilatátory. Přesto navzdory tomu, že paracetamol a ibuprofen zůstávají léky první volby.

Paracetamol je léčivo s výrazným antipyretickým a analgetickým účinkem. Současně je soubor jeho vedlejších účinků minimální ve srovnání s jinými NSAID. Terapeutický účinek léku se projevuje do půl hodiny, přičemž se udržuje v průběhu dalších 3 až 4 hodin. Alternativní tablety z teploty 38 a vyšší jsou ibuprofen. Ačkoliv se jeho antipyretický účinek projeví až po 1 - 1,5 hodině, účinek léku na rozdíl od paracetamolu trvá mnohem déle - od 6 do 8 hodin. Dávkování a mnohonásobnost léků uvedených v návodu, také v tomto případě, můžete konzultovat se svým lékařem. Je užitečné znát další vlastnosti antipyretik:

 • Neužívejte lék na lačný žaludek, předčasně něco zjevte;
 • Pokud se po požití léku teplota opět zvýší, vypije se antipyretikum, ale jiná skupina léků;
 • Aby bylo možné rychle dosáhnout snížení tělesné teploty, v intervalech mezi užíváním tablet, praktikujte metody fyzického chlazení.

Fyzikální metody

Kromě teplotních pilulek, které se z různých důvodů někdy neobejdou, můžete použít improvizované prostředky ke snížení tepla.

 • Odstraňte oděv a tělo otřete vodou při pokojové teplotě;
 • Naneste na čelo ubrousek ponořený do studené vody a vyměňte jej při zahřívání;
 • Udělejte roztok vody a octa (1 polévková lžíce na sklenici vody), namočte do něj ručník a utřete tělo.

Kapalina z povrchu lidského těla se rychle vypařuje, což zvyšuje přenos tepla a zvyšuje tak šance na snížení teploty. Utírání roztoků vodka-alkohol je v tomto případě nežádoucí, protože silný zápach může způsobit křeč dýchacích cest a zvýšit příznaky intoxikace.

Další informace o tématu.

 • Jaké pilulky na teplotu je lepší užívat Jeden z nejoblíbenějších léků na farmaceutickém trhu byl a zůstává antipyretický. Během epidemie chřipky a jejich nachlazení
 • Jaké jsou nejlepší antikoncepční pilulky po pohlavním styku? Moderní antikoncepční přípravky účinně chrání před nechtěným těhotenstvím. Platí však pouze v případě přijetí před pohlavním stykem. Což je lepší
 • Prášky z hlavy Je těžké najít někoho, kdo by s takovým problémem nebyl obeznámen jako bolest hlavy. V takových okamžicích jsme připraveni se uchýlit k jakýmkoliv prostředkům
 • Jaké pilulky z hlavy můžete pít těhotná Během celé 9 měsíců těhotenství, žena zažívá zdravotní problémy. Zejména ženy v pozici si stěžují na bolesti hlavy.
 • Jaké pilulky pít s cystitidou u žen? Sebemenší hypothermie pro ženu může hrozit cystitidou. Asi polovina všech žen čelí této bolestivé infekci a více než ¼