Známky faryngitidy u dítěte a způsob, jak s ním správně zacházet

Faryngitida je onemocnění, které je doprovázeno silným zánětlivým procesem na lymfoidní tkáni a sliznicích hrdla. Tato patologie je často diagnostikována u dětí a způsobuje výskyt nepříjemných symptomů.

Záludnost faryngitidy spočívá v tom, že může být infekční v přírodě a v dětství je toto onemocnění výraznější. Progresie tohoto onemocnění v těle může způsobit řadu komplikací, takže rodiče by měli vědět, jak léčit faryngitidu u dětí. K odstranění patologie je široce používán jako léčba drogami a tradiční medicína.

Příčiny onemocnění u dětí

Faryngitida je zánět sliznice hltanu, který je infekční

Ve většině případů se vyvíjí faryngitida u dětí a dospělých s progresí infekcí virového nebo bakteriálního původu v těle. To vede k rozvoji aktivního zánětlivého procesu v sliznicích hrdla. Nejčastěji se zánět vyvíjí pod vlivem následujících skupin patogenních mikroorganismů:

 • viry chřipky a parainfluenza
 • rhinovirus
 • koronaviry
 • adenoviry

Vývoj faryngitidy bakteriálního původu vzniká pod vlivem:

V případě zhoršení imunitního systému dítěte může dojít ke vzniku plísňové faryngitidy. V dětství je tento typ onemocnění diagnostikován v těžkých patologiích a zlepšené léčbě antibakteriálními léky.

Vzácnější příčiny zánětu v oblasti hrdla jsou:

 • alergické reakce
 • zranění jiné povahy
 • chirurgického zákroku
 • pronikání cizích látek
 • účinky na sliznici hrdla účinných léků

Pravděpodobnost vzniku faryngitidy se zvyšuje, když se na tělo dítěte projeví následující faktory:

 • těžké podchlazení
 • snížení ochranných funkcí těla
 • progresí chronických onemocnění
 • zvýšená koncentrace dráždivých látek ve vzduchu

Dalším důležitým důvodem pro rozvoj chronické faryngitidy je proniknutí obsahu žaludku do hrdla během regurgitace, refluxu, zvracení a kýly otvoru jícnu.

Chronická faryngitida se může objevit během progrese zánětlivých procesů v těle dítěte v nosní dutině, mandlích a vedlejších nosních dutinách. Trvalé dýchání ústy v důsledku přetížení nosu, jakož i dlouhodobá léčba vasokonstrikčními kapkami může vyvolat patologii. Faktem je, že tyto léky padají na zadní stěnu hltanu a způsobují tak vážné podráždění sliznice.

Příznaky patologie

Suchost, lechtání, bolest v krku a vysoká horečka jsou příznaky faryngitidy

Faryngitida u dětí způsobuje následující příznaky:

 • výskyt nepohodlí v krku
 • těžké a svědění a pálení
 • vznik bolesti při polykání
 • bolest v krku
 • zvýšení tělesné teploty na 38 stupňů

Lékařská praxe ukazuje, že u mladých dětí je faryngitida poměrně obtížná. Dochází k nárůstu tělesné teploty a zhoršení celkového stavu, který je doplněn výraznou letargií dítěte. Často je faryngitida spojena s průběhem onemocnění, jako je adenoiditida, o čemž svědčí zhoršení chuti k jídlu, problémy se spánkem a zvýšená ESR v těle.

Pro provedení diagnózy provádí odborník vyšetření hltanu dítěte a zaznamenává následující příznaky onemocnění:

 • hrdlo je jasně červené
 • sliznice se stává edematózní a infiltrovaná
 • palatinové oblouky a měkké patro se zapálily
 • sliznice zadní stěny hltanu se stává zrnitou

S další progresí faryngitidy dochází k barvení postranních válců v hltanu. Faryngitida virového původu, která se vyznačuje jasně červeným hrdlem s výskytem krvácení a puchýřků na zadní stěně hltanu, je u dětí často diagnostikována. Lokální příznaky trvají 2–3 dny, dochází k dráždivému kašli a suchému kašli, který postupně ustupuje.

V některých případech nemusí existovat žádné obecné příznaky nemoci, ale sekundární komplikace se vyskytují ve formě bolesti v krku nebo adenoiditidy.

Někdy si pacienti stěžují na reflexní bolest ucha, která je považována za jeden ze symptomů faryngitidy. Lékařská praxe ukazuje, že takové onemocnění je u malých dětí těžší a způsobuje rozvoj komplikací.

Co je to nebezpečné onemocnění?

Nejnebezpečnější komplikace po faryngitidě jsou považovány za autoimunitní patologie, které se vyvíjejí v důsledku zvýšené citlivosti těla dítěte na patogenní mikroorganismy, které tuto chorobu vyvolaly.

Ve skutečnosti, faryngitida není vážné nebezpečí pro tělo, ale jeho progrese a nedostatek účinné léčby může způsobit mnoho komplikací.

Největším nebezpečím je streptokoková faryngitida, jejíž progrese v těle způsobuje různé komplikace. Mezi nejčastější hnisavé komplikace patří:

 • Hltanový absces se vyvíjí, když se hnis hromadí v lymfatických uzlinách a vláknech hltanu.
 • peritonsilární absces je charakterizován zánětem tkáně kolem mandlí, kde se objevují vředy

U malých dětí se mohou vyvinout komplikace v důsledku lézí nosohltanové oblasti ve formě sinusitidy a rýmy. Kromě toho po zjištění diagnózy faryngitidy:

Nejnebezpečnější komplikací je zánět sliznice mozku, kterou odborníci nazývají meningitidou a encefalitidou.

Vlastnosti léčby faryngitidy u dětí různého věku

Lékařské přípravky pro léčbu faryngitidy u dítěte předepsané lékařem po vyšetření

U nejmenších dětí ve věku do 1 roku je nemoc příliš bolestivá a v tomto věku stále neví, jak se kloktat. Pokud se u rodičů objeví podezření na akutní faryngitidu, je nezbytné, aby si vyžádali radu specialisty. V nepřítomnosti vysoké tělesné teploty a alergické reakce, je dovoleno aplikovat medový hořčičný obklad do oblasti hrdla. Kromě toho je možné provádět zpracování hltanu antiseptiky bez obsahu mentolu a alkoholu.

Odborníci doporučují následující léčbu faryngitidy u malých dětí: je třeba dobře rozdrtit pilulku Faringosept, ponořit do ní bradavku a nabídnout ji dítěti. Doporučuje se vzít dítě do náruče a lehce ho poplácat po zádech, což pomáhá zlepšit odvodnění průdušek.

U dětí ve věku 1-2 let probíhá faryngitida také poměrně tvrdě, ale ne tak intenzivně jako u kojenců. Léčba onemocnění zahrnuje:

 • organizace dostatečného pitného režimu
 • v nepřítomnosti kontraindikací mohou být obklady
 • inhalační nebulizátor s fyziologickým roztokem nebo vodou Borjomi

V tomto věku může být léčba faryngitidy prováděna s použitím antiseptických léků ve formě spreje, například Yoks nebo Givalex. Takové léky mají dezinfekční účinek na krk a urychlují proces zotavení dítěte. Doporučuje se neustále větrat místnost, kde se dítě nachází, a monitorovat udržování potřebné vlhkosti.

Při vývoji faryngitidy u dětí starších než 3 roky je nutné pozorovat odpočinek na lůžku a používat velké množství tekutiny, která obsahuje alkálie.

Kromě toho je nutné organizovat šetřící potraviny a zcela odstranit smažené a sladké pokrmy z dětské stravy.

Pro léčbu nemoci, můžete si med-založené obklady, uvedení je na nohy. Dobrého účinku dávají horké koupele na nohy a inhalace nebulizátorem. Doporučuje se provádět kloktání speciálními antiseptickými prostředky, které jsou již zakoupeny v lékárně. Můžete připravit řešení pro kloktání doma rozpuštěním 2-3 kapek furacilinu a jódu ve 30 ml teplé vody. Tato směs by měla být přivedena na pokojovou teplotu a nabídnuta k opláchnutí dítěte.

Dobré výsledky jsou získány použitím antiseptických kouzel, jako jsou Yoks a Givalex. Pokud dítě již ví, jak lék rozpustit ve formě tablet, pak mu můžete nabídnout:

Docela kontroverzní otázkou zůstává použití antibakteriálních léčiv při léčbě faryngitidy u dětí. Existuje mnoho situací, kdy je možné léčit nemoc bez použití antibakteriálních léčiv. Navzdory tomu, u těžkých forem faryngitidy, antibiotika prostě nemůže být dělána, obzvláště v situacích kde tam je hrozba pro život dítěte nebo pokročilý stádium s atrophied sliznicí je diagnostikována. Nejčastěji jsou antibiotika předepisována pro diagnostiku virových, bakteriálních nebo infekčních onemocnění.

Více informací o faryngitidě naleznete ve videu:

Odborníci říkají, že nejlepší možností v léčbě faryngitidy je použití antibakteriálních léků nejsou širokospektrální, a místní fondy. Takové léky nemají nepříznivý vliv na orgány, jako jsou srdce, ledviny a játra.

Pro zvýšení účinnosti antibakteriálních látek se doporučuje kombinovat jejich použití s ​​kortikosteroidy. Dobrého účinku je dosaženo při léčbě faryngitidy s léky, jako je hexorální, biseptol a bioparox.

Léčba faryngitidy u dětí může být provedena laserovou expozicí sliznice hltanu. V případě, že se nemoc dostane do pokročilé fáze, je jmenován:

 • bočních válců a granulí kryodestrukce
 • hořící dusičnan stříbrný
 • kalení rádiových vln

V některých případech se léčba zánětlivého procesu v hltanu provádí chirurgickým zákrokem. Specialista provozuje laser na hnisavých granulích a zarostlé sliznici, ale není ovlivněna zdravá tkáň.

Tradiční medicína proti onemocnění

Aby byla léčba faryngitidy účinnější, je nutné použít léčivé i lidové léky.

Je třeba mít na paměti, že léčba faryngitidy u dětských lidových prostředků se provádí pouze po konzultaci s odborníkem. Nezávislé použití různých bylinných dekorací, tinktur, včelích produktů může vést k nežádoucím důsledkům pro zdraví dětí.

Doma si můžete vytvořit medový obklad na nohou následujícím způsobem:

 • Je nezbytné rozpustit včelí med na kapalnou konzistenci ve vodní lázni
 • tento med by měl být ušpiněn nohama dítěte a zabalen několika vrstvami gázy
 • Pro silnější účinek léků se doporučuje nosit teplé ponožky.
 • Je nutné udržet takový obklad na nohou po dobu 20-30 minut

Odborníci doporučují tuto léčbu provádět, dokud se dítě plně neobnoví.

Při léčbě akutní formy faryngitidy můžete použít bylinné čaje k opláchnutí hrdla. S jejich pomocí je možné se zbavit bolesti, snížit závažnost zánětlivého procesu a zmírnit celkový stav dítěte. K přípravě bylinných dekorací můžete použít:

Tyto bylinné čaje mají protizánětlivý a analgetický účinek na zanícenou tkáň hrtanu a je nutné kloktat s jejich pomocí, dokud není dítě zcela vyléčeno.

Dobrý účinek dává lidový lék vyrobený z rajčatové šťávy a pečlivě nasekaný česnek. Užívání tohoto přípravku se doporučuje každý den po obědě po dobu 7 dnů. Je třeba mít na paměti, že léčba tímto způsobem je kontraindikována u pacientů s problémy gastrointestinálního traktu.

Faryngitida není považována za příliš nebezpečnou nemoc, ale její účinky mohou představovat vážné ohrožení zdraví dítěte.

Z tohoto důvodu, když se u dítěte objeví první příznaky nemoci, je nutné to ukázat specialistovi. Aby se zabránilo infekci takovou patologií pomáhá správné výživy, vitaminizace těla, zvýšení ochranných vlastností těla a včasné očkování.

Všimli jste si chyby? Vyberte ji a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Jak a co léčit faryngitidu u dětí - poradenství pediatrů

Často, pro nachlazení a virové infekce, dítě vyvíjí bolavé a bolestivé hrdlo, kašel a nepohodlí při polykání, takže rodiče se obávají, jak léčit faryngitidu u dětí.

Proč je třeba zahájit léčbu co nejdříve

S nástupem mimosezónního a chladného období dochází u dítěte k nárůstu virové zátěže a pravděpodobnosti podchlazení. Proto významně zvyšuje riziko vzniku SARS nebo akutních respiračních infekcí, které jsou považovány za hlavní příčiny nepříjemných příznaků faryngitidy.

Mnozí rodiče zároveň považují zánět hltanu u dítěte za nezávažné onemocnění, protože patologie se často projevuje hladkými příznaky (vzácný suchý kašel, bolest v krku a zarudnutí v krku) a není doprovázena ani horečkou. Proto je léčba faryngitidy u dítěte zpožděna nebo vůbec neprováděna.

Ale to je zákeřnost faryngitidy - mírné symptomy, které, pokud se neléčí, promění se v opakující se, chronickou formu, nebo je zde komplikovaný průběh onemocnění (spojení sinusitidy, otitis, tonzilitidy, bronchitidy).

Zvláště často je to pozorováno s neustálým dopadem na krční faktory dítěte vyvolávající zánětlivý proces a / nebo s trvalým poklesem imunity. Proto rodiče potřebují znát znaky + léčbu faryngitidy u dětí.

Je třeba mít na paměti, že příznaky chronické faryngitidy u dítěte se mohou objevit po 2-3 epizodách akutního zánětu hltanu v nepřítomnosti řádné léčby nebo při použití nedostatečné léčby - ve většině případů se samoléčbou.

Co dělat s rozvojem faryngitidy u dítěte

Když se objeví různé příznaky virového nebo katarálního onemocnění, které je doprovázeno viditelným zčervenáním zadní stěny hltanu a jeho postranními podpěrami, měli byste se nejprve poradit s odborníkem:

 • požádat o schůzku s pediatrem, rodinným lékařem nebo otolaryngologem;
 • zavolejte lékaře doma, pokud má dítě horečku a existuje výrazná slabost, letargie a další běžné příznaky respiračních infekcí nebo akutních respiračních infekcí.

Je důležité si uvědomit, že příčinu nemoci může určit pouze lékař, který vám řekne, jak léčit faryngitidu u dítěte.

Bohužel však není vždy možné okamžitě získat kvalifikovanou konzultaci s dětským specialistou, takže rodiče potřebují vědět:

 • hlavní známky nemoci;
 • principy léčby této zákeřné nemoci: jak léčit faryngitidu u dítěte;
 • rysy terapie v různých věkových obdobích (děti do 2 let, předškoláci a žáci);
 • výživa a způsob faryngitidy;
 • kolik dní na léčbu faryngitidy u dětí.

Jak léčit různé formy faryngitidy u dětí

Charakteristiky terapie: akutní a chronická faryngitida u dítěte, jak správně léčit tuto zákeřnou chorobu, je stanovena až po stanovení příčiny a formy patologie.

Ve většině případů (90% všech faryngitid u dětí) se symptomy faryngitidy vyskytují na pozadí respiračních virových onemocnění nebo nachlazení nebo jsou kombinovány s dalším zánětlivým procesem v dýchacích cestách (angína, rýma, laryngitida, bronchitida nebo tracheitida). A přesto existuje pravděpodobnost jiných příčin faryngitidy, které je třeba vyjasnit.

U dětí jsou akutní a chronická faryngitida, mají určité rysy léčby, které potřebujete vědět.

Léčba akutní faryngitidy

U akutní faryngitidy jsou klinické projevy ve formě náhlého výskytu:

 • nepohodlí při polykání;
 • konstantní suchost, svědění, bolestivost a bolest v krku;
 • suchý, dráždivý kašel;
 • hlen na zadní straně hltanu.

Viditelné známky akutního zánětu hltanu zahrnují:

 • hyperémie a edému zadní stěny nosohltanu;
 • jeho výrazné zrno;
 • někdy tečkované krvácení.

Současně se všechny tyto příznaky vyskytují primárně nebo na pozadí tendence difundovat poškození dýchacích cest u dítěte (snížení imunologické reaktivity nebo agresivního průběhu infekčního procesu). Video vypráví o příznacích a principech léčby faryngitidy.

Funkce režimu a výkonu

Nejčastěji se akutní faryngitida vyvíjí na pozadí respirační virové infekce a je doprovázena obecnými příznaky základního onemocnění. Proto mají rodiče otázku: jak léčit faryngitidu u dětí s teplotou nebo v její nepřítomnosti.

Především je nutné vytvořit pro dítě pohodlné podmínky, pitný režim a řádná zdravá výživa jsou základem úspěšné léčby patologie:

 • teplota a vlhkost vzduchu v místnosti by měly být optimálně pohodlné, často větrají místnost;
 • zcela odstranit dráždivé potraviny - horké nebo studené, kyselé, slané, nejpohodlnější teplota nádobí - 37 - 37,5 stupňů;
 • teplý hojný frakční nápoj s výjimkou alergenních a kyselých nápojů.

Léčba akutní faryngitidy

Pak musíte rozhodnout o výběru léků.

V akutním procesu - faryngitida dítěte: jak se léčí, jsou předepsány následující skupiny léků:

 • Především jsou předepsány etiotropní látky (není nutné kupovat levné analogy) - ceny jsou důležité z hlediska účinnosti léku:
  1. antivirová (pro respirační infekci);
  2. antibiotika (pro bakteriální zánět);
  3. antifungální (pro rafinovanou houbovou faryngitidu);
  4. průběh antihistaminik pro alergické reakce.
 • Když teplota stoupá, antipyretika jsou předepisována ve formě dítěte (sirup, suspenze, rektální čípky nebo tablety pro žáky) - instrukce specifikuje jednu a denní dávku léku, neměla by být překročena.
 • Lokální protizánětlivá a antiseptická činidla:
 1. tablety nebo aerosoly s dezinfekčními prostředky a antiseptickými látkami (hexoral, tantum-verde, miramistin, gramidin, falimint);
 2. změkčovadla a protizánětlivé pastilky a tablety (Septolete, Dr. Mom, Strepsils, Lizobact);
 3. zavlažování a oplach hltanu speciálními protizánětlivými roztoky (Furacillin, Rotokan, Chlorphyllipt), roztokem sody nebo bylinným odvarem připraveným vlastníma rukama (odvar ze šalvěje, měsíčku, dubové kůry, sukcese);
 4. inhalací fyziologickým roztokem nebo alkalickou minerální vodou ke změkčení sliznice;
 5. mazání zadní stěny hltanu olejovým roztokem Chlorphyllipt nebo rakytníku s chlorhexidinem;
 6. lokální antibiotika (Bioparox, Isofra).
 • Použití lokálních a obecných imunomodulačních látek - faryngitida, léčba dětí a léků:
 1. instilace do nosu speciálních látek (Derinat, IRS - 19), resorpce tablet (Immudon);
 2. bylinné adaptogeny (tinktura z echinacea, ženšenu, citrónové trávy, eleutherococcus);
 3. lidové prostředky na zlepšení imunity (propolis, zázvor, med, aloe);
 4. obecné imunostimulancia (pouze předepsaná pediatrem nebo imunologem).
 • Přípravky pro snížení zánětu a zmírnění suchého kašle (Stodal, Erespal, Linkas, Dr. Mom).
 • Mukolytika s mokrým kašlem a viskózním hlenem (Flavomed, Ambrobene, Lasolvan, Karbotsistein).

Trvání léčby v akutní formě je v průměru 7 až 14 dní a je prodlouženo v případě komplikovaného průběhu nebo přistoupení komorbidit.

Léčba chronické faryngitidy u dítěte

Chronická faryngitida u dětí, jak se léčit a jaké metody použití se určují formou zánětu.

Chronická faryngitida u dětí je mnohem méně častá, ale objasnit rozsah slizničních lézí a komorbidit, zhoršující průběh onemocnění může pouze otolaryngolog po faryngoskopii.

Je důležité mít na paměti: chronická faryngitida u dětí: jak léčit patologii za účelem úplného odstranění nepříjemných symptomů a progrese zánětu je možné pouze při stanovení provokujících faktorů a léčení chronických ložisek infekce - odstranění adenoidů, léčba sinusitidy, zubatých zubů.

Sliznice dítěte má velký potenciál pro zotavení při chronickém zánětu za předpokladu, že má správnou dlouhodobou komplexní léčbu.

Vlastnosti léčby faryngitidy v závislosti na věku dítěte

Rodiče by měli znát hlavní rysy léčby této patologie v závislosti na věku dítěte a hlavních projevech patologie. Jak léčit faryngitidu u dětí ve věku 6 let a starších, stejně jako u malých dětí.

Léčba faryngitidy u malých dětí

Průběh a léčba onemocnění u kojenců a dětí do dvou let věku má své vlastní charakteristiky:

 • nemoc je velmi bolestivá, děti jsou úzkostné, rozmarné, odmítají jíst;
 • často u dětí je faryngitida doprovázena horečkou, letargií a slabostí;
 • v tomto věku děti stále neví, jak se kloktat, neměly by se používat aerosoly - to může způsobit křeč hlasivek a atak udusení;
 • místní protizánětlivá léčiva by neměla obsahovat alkohol a mentol a léčba se provádí zavlažováním, aplikací, mazáním zadní stěny hltanu;
 • při teplotě dítěte do 1 roku věku by člověk neměl dávat příliš mnoho diaforetických čajů a tinktur na drobky - to může vyvolat dehydrataci těla;
 • Odborníci nedoporučují používat acetátové a alkoholové ubrousky ke snížení teploty - proti které se mohou objevit cévní spazmy, což zhoršuje „bílé“ formy horečky;
 • léčba je předepsána pouze lékařem a na riziko vzniku komplikací je dítě hospitalizováno v nemocnici.

Charakteristika terapie u dětí předškolního věku nebo žáků

Je nutné znát principy léčby faryngitidy u dětí, aby nedošlo k poškození dítěte.

Patří mezi ně:

 • během období vysokých teplot a / nebo aktivního zánětlivého procesu v nosohltanu není možné aplikovat žádné termické procedury (parní inhalace, obklady, hořčičné omítky);
 • můžete také nepoužívat studené obklady a koupel nohou ke snížení teploty - často způsobuje podchlazení a vazospazmus;
 • v případě možné alergické reakce nelze použít žádné prostředky a přípravky, které by mohly vyvolat alergie;
 • použití jakýchkoli prostředků musí být dohodnuto s ošetřujícím lékařem - samoléčba je často neúčinná a dokonce škodlivá;
 • Člověk by neměl nutit děti pít nebo jíst, zejména horké a kyselé nápoje, kořeněná a kořeněná jídla, hrubé jídlo.

Vzhled nepříjemných symptomů u dítěte se zarudnutím zadní stěny a hltanu a štěrku, který je spojen se zánětem lymfatických folikulů jeho submukózní vrstvy, vyžaduje včasnou diagnózu a určení správné léčby. To je způsobeno rychlým přechodem této patologie na chronickou formu.

Jak léčit faryngitidu u dětí?

V každé lékárně jsou nyní dostupné léky na léčbu faryngitidy u dětí. Současně je škála léčiv pro krk natolik široká, že pro rodiče může být obtížné rozhodnout, co jejich dítě potřebuje.

Obsah článku

Spoléhat se na výběr léku na radu lékárníka nestojí za to - sotva někdo zaručí, že vám nabídne nejefektivnější prostředky, a ne ty nejoblíbenější nebo inzerované. Pracovník lékárny navíc není lékař, nemůže provést diagnózu a předepsat léčbu.

Proto je nutné vědět, jaké léky pro léčbu krku existují, jaký je jejich účinek a za jakých symptomů jsou vyžadovány. Schopnost orientovat se ve spektru léků na faryngitidu pomůže nejen rychle vyléčit dítě, ale i ušetřit rodinný rozpočet.

Jak pochopit, že dítě má faryngitidu?

Faryngitida je onemocnění, při kterém je zapálena sliznice hltanu. Hltan je orgán, který spojuje ústní dutinu a hrtan. S faryngitidou se dětské hrdlo a měkké patro zčervená a oteklé. Na povrchu sliznice se může zdát zakalená. Často se vyskytují ulcerace a určují krvácení.

Důležitý bod - když zánět faryngitidy neovlivňuje mandle (mandle). Pokud jsou mandle zvětšené, zčervenalé nebo pokryté hnisem, znamená to, že pacient má angínu (tonzilitidu).

Pokud dítě již může mluvit, s faryngitidou, bude si stěžovat na následující nepohodlí:

 • suché hrdlo;
 • lechtat;
 • pocit cizího těla v hrdle;
 • nepohodlí při polykání;
 • slabost, únava.

Často faryngitida u dětí významně zvyšuje tělesnou teplotu, ale může zůstat na normální úrovni.

Ve většině případů je příčinou faryngitidy chlad, tj. Akutní respirační virová infekce (ARVI).
Méně často je bakteriální infekce, obvykle streptokoková nebo stafylokoková, příčinou zánětu hltanu. Tam je také houbová faryngitida, herpes virus, hemofilní, alergické, atd.

Přípravy

Jak léčit faryngitidu u dětí? Existuje mnoho léků, které mohou zmírnit stav nemocného dítěte a zabránit rozvoji komplikací. Obecně platí, že komplexní léčba zahrnuje několik oblastí:

 1. Etiologická terapie zaměřená na odstranění původních příčin onemocnění - viru, bakterií atd. Jmenován přísně lékařem, v závislosti na patogenu.
 2. Protizánětlivá léčba, která odstraňuje hlavní patogenetický faktor faryngitidy - zánět. Zahrnuje drogy místní a obecné akce.
 3. Symptomatická léčba k usnadnění stavu pacienta. Zahrnuje použití místních a obecných anestetik. Stojí za zmínku, že většina protizánětlivých léčiv má analgetický účinek.
 4. Antiseptická léčba - zabraňuje vzniku sekundárních infekcí, vytváří nepříznivé podmínky pro bakterie a houby. Antiseptika zahrnují spreje, pastilky a další lokální přípravky.
 5. Reparativní terapie - léky, které urychlují obnovu sliznice.

Mnoho moderních léků působí současně v několika směrech, například vykazují antiseptické, protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Zveme vás k seznámení se s tabulkou, která představuje hlavní skupiny léků předepsaných pro faryngitidu u dětí (viz Tabulka 1).

Léčba faryngitidy u dětí: léky a užívání

✓ Článek ověřený lékařem

Faryngitida se týká akutních zánětlivých onemocnění. Onemocnění mohou vyvolat virové a bakteriální faktory. Onemocnění je lokalizováno v hltanu, zatímco při vyšetření je jasně viditelná hyperémie tkání, jejich otok a tvorba velkého množství hlenu. Ve většině případů probíhá faryngitida na pozadí jiných příznaků chladu, jako je rýma, kašel a pocit přetížení hrudníku. Je důležité okamžitě zahájit léčbu zánětlivého procesu, aby se zabránilo jeho přechodu k hnisavému. Tyto komplikace však mohou vést k dalšímu šíření infekce v průduškách a plicích.

Léčba faryngitidy u dětí: léky a užívání

Příčiny faryngitidy u dětí

Mezi možné příčiny onemocnění patří:

 • poranění sliznice hrdla;
 • odtok obsahu žaludku v důsledku gastrointestinálních onemocnění, charakteristik jeho struktury a častého zvracení;
 • provádění chirurgických zákroků na krku;
 • časté užívání léčiv pro léčbu rýmy, zejména ve formě spreje;
 • rozvoj diabetu a jiných onemocnění endokrinního systému;
 • alergické reakce, včetně sezónní rýmy;
 • pasivní kouření, což je důvod, proč je tak nebezpečné kouřit v místnostech s malými dětmi.

Pozor! V 90% případů se bakterie a viry stávají hlavní příčinou onemocnění. Léčba v tomto případě by měla být komplexní, aby nejen zmírnila bolest, ale také eliminovala hlavní zdroj problému.

Příčiny a příznaky faryngitidy

Anti-pharyngitis spreje u dětí

Aqualore

Droga Aqualore hrdlo

Složení léčiva zahrnuje mořskou sůl, která má silný baktericidní účinek. Pro zlepšení výsledku léčby se mezi složkami medikace také rozlišují heřmánek a aloe. Mají uklidňující a uklidňující účinek na postižené hrdlo. Aqualor se obvykle aplikuje před použitím základní drogy, aby se zajistila maximální absorpce. Můžete použít lék až 6 krát denně, zatímco můžete zavlažovat hrdlo po dobu 10-30 sekund.

Lugol

Tradiční lék na léčbu bolesti v krku Lugol

Tradiční lék na léčbu bolesti v krku na bázi jodu. Pomáhá zejména při použití léku v počáteční fázi onemocnění, kdy mikroby ještě neměly čas vytvořit velká místa. Léčba bolesti v krku Lugol by měla být 2-4 krát denně. V tomto případě je jedna procedura jedním kliknutím. Během půl hodiny byste neměli dát dítěti pít a jíst, dokonce ani čistou vodu. Během procedury byste se měli snažit držet vzduch, aby se snížila pravděpodobnost možného křeče a zvracení. Nepoužívejte, pokud je jód špatně snášen. Průběh léčby pokračuje přísně individuálně. Při léčbě malých dětí se doporučuje aplikovat sprej na bradavku, která se pak aplikuje dítěti.

Šestiúhelník

Lék můžete užívat pouze ve věku tří let. Lék má antiseptický a analgetický účinek. Pomáhá současně eliminovat všechny houby, včetně rodu Candida. Výhodou léčiva je jeho dobrá snášenlivost a zpoždění přímo na sliznici, což nezpůsobuje problémy s trávicím systémem. Lék se používá pouze ráno a večer, protože jeho výsledek se udržuje po dobu 12 hodin. Dobře bojuje s hnisavými záněty. Kurz pokračuje dle doporučení pediatra.

Kameton

Léčivo Kameton má dezinfekční a protizánětlivý účinek.

Léčivý přípravek na bázi eukalyptového listového oleje, který má dezinfekční a protizánětlivý účinek. To je zvýšeno kafrem a levomenthol. Léčbu lze provádět pouze ve věku pěti let. K tomu, ráno a večer, je zapotřebí dvou postřiků postižených oblastí. Od 10 let lze počet denních příjmů zvýšit na 4. Terapie pokračuje podle doporučení ošetřujícího lékaře.

Pozor! Vzhledem k tomu, zavlažování hrtanu může způsobit ostrý křeč v dítěti, což povede k udušení, lék by neměl být aplikován na krční tkáň, ale na zadní stěně tváře.

Antibiotika proti faryngitidě

Augmentin

Můžete si vzít lék od tří měsíců. V tomto případě by měl ošetřující lékař individuálně vypočítat dávku pro dítě s přihlédnutím k hmotnosti a věku. Přípravek Augmentin můžete užívat 2-3krát denně, přičemž počet denních dávek závisí na předepsané dávce účinné látky. Užívejte suspenzi hodinu před jídlem nebo po jídle. Trvání léčby závisí na závažnosti léze pacienta a může být 5-10 dnů.

Ecoclav

Zvláštností tohoto léku je možnost jeho použití do tří měsíců věku, pokud existují akutní indikace. V tomto případě je dávka 30 mg na kilogram těla dítěte. Ve všech ostatních případech by měla být dávka účinné látky zvolena ošetřujícím lékařem. Počet denních recepcí se může rovnat 2-3. Obvykle je dávka 2,5-5 ml suspenze, měla by být omyta malým množstvím vody. Léčba trvá až 14 dní.

Ospamox

To je nejlepší, aby se lepší formulace léku, je odolný vůči širokému spektru mikrobů. Ospamox užívají 3-6 měsíců, vše záleží na stavu dítěte. Vypijte suspenzi 2 hodiny před jídlem nebo hodinu poté. Dávka může být 2,5-15 ml účinné látky, vše závisí na věku a hmotnosti dítěte. Terapie s použitím spamoxu může trvat až dva týdny.

Pozor! Antibiotika mohou být použita pouze po předepsání ošetřujícím lékařem, protože je nezbytné zajistit bakteriální povahu onemocnění.

Ústní voda

Chlorhexidin

Pro přípravu terapeutického roztoku je nutné odebrat 10 ml chlorhexidinu a 20-30 ml teplé vařené vody. Vzhledem k tomu, že roztok nelze polknout, je lepší postup provést následujícím způsobem: dítě se dostane do dřezu nebo vany a dospělý z injekční stříkačky bez jehly zavlažuje postiženou tkáň. Chlorhexidin tak okamžitě vyleje a dítě to nebude polykat. Pokud se to již stalo, budete muset vypít 200 ml vody a vzít aktivní uhlí, na každých 10 kg hmotnosti se užije jedna tableta. Léčba se provádí 2-3 krát denně po dobu jednoho až dvou týdnů.

Chlorophyllipt

Uvolňovací forma léku Chlorofillipt

Lze jej použít několika způsoby. Nejjednodušší je mazání v krku vatovým tamponem namočeným v koncentrovaném roztoku chlorofylliptu. Vzhledem k tomu, že taková léčba může způsobit zvracení, je lepší připravit roztok pro oplach. Na 100 ml teplé vařené vody vezměte 5 ml léčivého přípravku a složky důkladně promíchejte. Procedura může být provedena až 3-4 krát denně po dobu 10-15 dnů.

Pozor! Tyto léky by měly být používány pouze v případě, že je dítě schopno dobře vyklonit bez polknutí připraveného roztoku.

Tablety proti faryngitidě u dětí

Septolete

Sestava Septoleta

Užívání léku by nemělo být až 4 roky, i když je dítě již schopno sát lízátka. Pro ošetření se doporučuje rozpouštět každou pastilku každých 4-6 hodin, dokud není dosaženo požadovaného výsledku. Léčba přípravkem Septolet nepokračuje déle než 7 dní, v některých případech postačuje 3-5 dní léčby.

Faringosept

Faringosept resorpční tablety

Složení léčiva zahrnuje amazon, který má silný antiseptický, protizánětlivý a analgetický účinek. Pro léčbu se doporučuje užívat jednu tabletu přípravku Faringosept každých 3-6 hodin, s ohledem na intenzitu bolesti. Léčba léky může být provedena s třemi roky. Maximální denní dávka pro děti do 7 let je tři tablety. Délka léčby by neměla překročit 4 dny.

Grammeadin

V dětském věku je příjem povolen pouze s přímým souhlasem ošetřujícího lékaře, protože lidokain je součástí medikace, která může způsobit akutní alergické reakce. Léčba se obvykle provádí od 4 let, dřívější použití přípravku Grammeadin se nedoporučuje. Pro dosažení požadovaného terapeutického výsledku budete muset užívat 1-2 tablety ne více než 4krát denně. Léčba netrvá déle než 6 dnů.

Pozor! Mnoho pastilek má kontraindikaci, která je spojena se špatnou funkcí ledvin. Stojí za to se ujistit, že dítě snáší předepsanou léčbu dobře a funkce ledvin vůbec netrpí.

Léčivé látky proti faryngitidě

Paracetamol

Neměli byste brát léky, pokud má dítě i sebemenší poruchu funkce ledvin. Podle instrukcí je lepší užívat Paracetamol od věku 6 let, dřívější metoda je povolena pouze po svolení pediatra. Dávka je 250 mg účinné látky ne více než 4krát denně. Pro faryngitidu je lepší užívat lék pouze dvakrát denně. Léčba trvá ne déle než pět dnů.

Ibuprofen

Forma uvolňující ibuprofen

Dávka pro děti je 10 mg na kilogram těla. Pokud je bolest intenzivní, je možné dávku zvýšit na 40 mg. Ibuprofen se užívá až 3-4krát denně. Pro lepší vstřebání je lepší zvolit suspenzi, jejíž dávka může být 2,5-15 ml, s ohledem na věk dítěte. Počet denních metod pozastavení nesmí překročit třikrát. Ujistěte se, že mezi dávkami je zachován stejný časový interval.

Pozor! Popsané léky pomáhají nejen snižovat bolest, ale také normalizovat tělesnou teplotu. Navíc eliminuje bolest hlavy, která se může objevit na pozadí faryngitidy v důsledku zánětlivého procesu a zvýšené tělesné teploty.

Výběr nejúčinnějších tablet a pastilek pro léčbu faryngitidy

Faryngitida je zánětlivé onemocnění hrdla způsobené patogenními mikroorganismy.

Toto onemocnění vyžaduje komplexní léčbu, během které se užívá včetně léků ve formě tablet.

Co je to faryngitida?

Faryngitida se projevuje šířením patologických zánětlivých procesů na povrchu hrtanu a hltanu, přičemž ovlivňuje lymfoidní tkáně a sliznici.

Důvodem pro rozvoj takové nemoci je jedna aktivita na povrchu sliznice patogenů faryngitidy ve formě virů, bakterií a infekcí.

V tomto případě však existuje spousta predisponujících faktorů - od znečištěného vzduchu až po dráždivé látky ve formě tabákového kouře, podchlazení těla, snížené imunity a přítomnosti horkých, studených nebo teplých jídel ve stravě.

Obecná pravidla pro léčbu nemocí prášky

Pro léčbu pharyngitis používaných tablet, které zahrnují složky, které vykonávají různé farmakologické funkce.

Složení a princip působení těchto léčiv se liší v závislosti na tom, který patogen způsobil rozvoj faryngitidy.

Nejsložitější kompozice charakterizuje léky používané při léčbě virových forem onemocnění.

V takových případech mohou pozitivní výsledky přinést pouze léky, které nejenže bojují s patogenními mikroorganismy, ale také zmírňují bolest a zánět.

Léky budou co nejúčinnější, pokud budete přísně dodržovat dávkování a užíváte lék ve správný čas, stejně jako další podmínky pro rychlou léčbu.

Zvláště se držet na lůžku, upravovat dietu po dobu trvání léčby a zabránit vystavení podnětů postiženým oblastem hltanu.

Obecné léčebné režimy pro dospělé a děti

Bez ohledu na věk pacienta, standardní léčba faryngitidy s drogami zahrnuje použití následujících kategorií léků:

 • antiseptika pro akutní a chronická onemocnění;
 • s výrazným syndromem bolesti - léky proti bolesti (ibuprofen, paracetamol);
 • antibiotika.
  Určeno ne vždy a pouze v případech, kdy existuje riziko komplikací nebo patogenních mikroorganismů nejsou lokalizovány v určitých oblastech, ale šíří se po celém povrchu horních cest dýchacích, a jiné lokální prostředky nemohou zvládnout onemocnění;
 • je-li původcem plísní, jsou předepsány antifungální léky;
 • faryngitida je léčena antivirotiky.

Populární pastilky a pastilky pro faryngitidu

Léky nemohou plnit úlohu primárních prostředků pro léčbu faryngitidy, a to jak u dospělých, tak u dětí - s tímto onemocněním je nutný integrovaný přístup, ačkoli v raných stadiích onemocnění se ho můžete zbavit pouze užíváním tablet.

Mezi nimi jsou nejoblíbenější a nejméně škodlivé prostředky pro resorpci:

 1. Dr. Mami.
  Tablety na bázi přírodních ingrediencí, které mohou být konzumovány v jakémkoli věku, stejně jako během těhotenství bez rizika fetálních komplikací.
  Tento lék je obecně účinný pro symptomatickou léčbu, protože rychle odstraňuje známky zánětu a odstraňuje bolest.
 2. Falimint.
  Léky proti bolesti a antitusické pilulky, které pomáhají při suchém neproduktivním kašli a zmírňují zánět sliznice.
 3. Travisil.
  Nástroj rychle obnovuje slizniční tkáň, ale téměř neztrácí zánět.
  Používá se proto pouze jako doplněk k hlavnímu způsobu léčby chronických nebo neinfekčních forem faryngitidy.
 4. Laripront.
  Antiseptické mukolytické léky, které eliminují zánět a zklidňují sliznici.
  Po několika dnech užívání laiprontu začíná u pacientů probíhat suchý kašel.
 5. Septolette.
  Antibakteriální léčivo založené na eukalyptovém a mátovém oleji.
 6. Neoanginóza.
  Základ těchto léků - anýz olejový extrakt a mátou.
  V důsledku vystavení par mentolu obsažených v tabletách u pacienta během podávání těchto tablet po krátkou dobu zmizí bolest v krku.
 7. Strepsily.
  Přípravky se připravují na bázi amylmetatriczolu. Je to antibiotikum, které postihuje většinu známých patogenů respiračních onemocnění.
  A vzhledem k přítomnosti eukalyptu, anýzu a mátových olejů u pacienta zánět rychle zmizí z pacienta.
 8. Hexalýza.
  Lék je komplexní účinek, který obsahuje tři typy antibiotik.
  Nástroj je vhodný pro léčbu faryngitidy infekčního původu, ale může způsobit alergické reakce, a proto není vhodný pro všechny pacienty.

Tablety pro děti

Navzdory tomu, že některé z výše uvedených léků lze podávat dětem, je lepší zvolit bezpečnější léky - sebedin nebo lysobact.

Sebedin je činidlo na bázi chlorhexidinu s přidaným vitaminem C.

Jedná se o širokospektrální antimikrobiální léčivo, které působí na původce onemocnění na buněčné úrovni a ničí jejich membrány.

Pokud je však onemocnění způsobeno spory hub nebo virů, bude sebedin k ničemu.

Lizobakt obsahuje aktivní složky pyridoxinu a lysozymu.

Jsou obsaženy v lidském těle a mají devastující účinek na patogenní a podmíněně patogenní mikroflóru, ale s nedostatkem těchto látek se může vyvinout faryngitida.

Tento lék je antiseptické a antivirové činidlo, které má navíc regenerační účinek.

Neexistují žádné kontraindikace pro léčbu, ale některé děti mohou pociťovat individuální intoleranci složek obsažených v ní a v takových případech je nutné zvolit analog pro lysobakt.

Lék obsahuje dihydrochlorid a monohydrát cetylpyridiniumchloridu, který je silný, ale neškodný pro antiseptikum dítěte.

Lék je k dispozici v lékárnách bez lékařského předpisu, ale o možnosti jeho užívání jen v případě, že byste se měli poradit s pediatrem.

Jaké pilulky lze užívat během těhotenství?

Během těhotenství mohou ženy s faryngitidou brát daleko od všech léků, včetně tablet.

Nejlepším řešením v těchto případech je léčba následujících tablet:

Septollet a falimint v období porodu jsou kontraindikovány, protože tyto pilulky mohou mít systémový účinek na plod, což vede k vedlejším účinkům a rozvoji intrauterinních komplikací.

Užitečné video

Toto video říká, co je faryngitida a jak ji léčit:

Samotné pilulky ve vzácných případech mohou sloužit jako primární způsob léčby, proto při přípravě léčby naváže ošetřující lékař schéma, které zahrnuje i jiné léky.

To znamená předepisování nejen účinných, ale i vhodných léků, které by bylo možno odlišit minimálně znatelnou lékařskou interakcí s jinými léky.

Léčba faryngitidy u dětí v závislosti na typu a charakteristice onemocnění

Zvýšená tělesná teplota, svědění, bolest v krku a bolest v krku při polykání, zarudnutí a otok nosohltanové sliznice, suchý dráždivý kašel, rýma a výpotek. To vše jsou příznaky faryngitidy. Onemocnění se vyskytuje hlavně na pozadí virové nebo bakteriální infekce a vyskytuje se u dětí mnohem častěji než u dospělých. Což je pochopitelné: v dětství se imunitní systém vyvíjí a posiluje, ale někdy neplní plně své ochranné funkce. Rodiče by si proto měli být vědomi toho, co představuje a jak faryngitida postupuje, jak se léčí.

Faryngitida - zánět sliznice zadní stěny hltanu

Farynxitida (faryngitida) - v překladu z latinského „farynxu“ znamená „hltan“ a přípona-zánět označuje zánět. Název nemoci mluví sám za sebe. Faryngitida je zánětlivý proces, který se šíří do sliznice zadní stěny hltanu, měkké patra a v případě komplikovaného průběhu postihuje lymfoidní tkáň.

Jako izolovaný stav je faryngitida vzácná. Je to spíše symptom, důsledek progrese onemocnění, kořenové příčiny. A vyvíjí se, když přichází do styku se sliznicemi nosohltanu a dýchacích cest mikrobů, virů, alergenů.

Proto mohou být jeho příznaky doplněny příznaky akutních respiračních infekcí, akutních respiračních virových infekcí, alergických reakcí, hypotermií atd. K vrcholu výskytu dochází v období sezónních epidemií - podzim a jaro.

U novorozenců a dětí do 2 let je faryngitida zvláště obtížná z důvodu nezralosti dýchacího ústrojí a sliznic.

Stav dětí se zhoršuje horečkou do 40 ° C, odmítají jíst, špatně spí, rozzlobují se a centra zánětu vyvolávají komplikace: otitis media, konjunktivitida, akutní katarální rýma, edém a stenóza hrtanu, udušení.

Příznaky faryngitidy se projevují v závislosti na typu onemocnění a jeho průběhu. Rovněž byla vyvinuta terapeutická opatření s přihlédnutím k příčinám zánětu a závažnosti slizničních lézí.

Typy a formy onemocnění

Faryngitida je onemocnění, které se vyskytuje v závislosti na původci, který způsobil zánět, jak rozsáhlé jsou sliznice, zda existují přitěžující faktory, zda jsou postiženy měkké tkáně a lymfatické uzliny atd. Všechna onemocnění jsou klasifikována podle stupně vlivu na její vývoj.

Co je to faryngitida?

 1. Sharp Obvykle se vyvíjí rychle, jako sekundární příznak akutní respirační infekce, trvá až měsíc.
 2. Subakutní. Trvá déle než 30 dnů. Rozvíjí se v případě pozdní léčby nebo nekvalifikované léčby akutní faryngitidy.
 3. Chronické. Trvá 6 měsíců nebo déle. Vyvíjí se jako důsledek neustálého podráždění sliznic agresivními látkami (alergeny, žaludeční šťáva s refluxem) nebo na pozadí jiných chronických ORL onemocnění (sinusitida, adenoiditida, rýma, angína, angína). Na oplátku se dělí na:

  katarální (nebo superficiální) - pouze zánět sliznice hltanu, probíhá bez hlubokých změn ve struktuře sliznic a tkání;

  granulosa - když zánět ovlivňuje lymfadenoidní prvky pod sliznicí a na povrchu se tvoří vředy ve formě červených uzlin nebo granulí;

  hypertrofie - s růstem lymfoidní tkáně;

  atrofická - s dlouhým průběhem, sliznice hltanu se stává tenčí (atrofovaná), jedná se o poslední a nejobtížnější stadium chronické faryngitidy.

 4. Virová. Když se sliznice zapálí viry chřipky nebo parainfluenza, rhinovirus, adenovirus nebo koronavirus (včetně herpes, enterovirus - v tomto případě je faryngitida definována jako herpetická, enterovirus). Na sliznici hltanu se tvoří afty (aphhous) - velmi bolestivé vředy. Přeneseno kapáním. To je častěji zaznamenáno u dětí, které navštěvují školy nebo předškolní instituce.
 5. Bakteriální. Rozvíjí se, když patogenní bakterie (streptokoky, stafylokoky, pneumokoky atd.) Zasáhnou sliznici nosohltanu a dýchacího traktu.
 6. Alergické. Od podráždění sliznic s inhalovanými alergeny (prach, pyl, zvířecí chlupy, výfuk automobilu, plíseň atd.), Suchý vzduch.
 7. Houba. Když spory hub padají na sliznice. Tato forma onemocnění se vyskytuje hlavně u kojenců, jako komplikace kandidální stomatitidy a vzrušení ústní sliznice.
 8. Faryngoskopie pomáhá diagnostikovat a klasifikovat faryngitidu (vyšetření hltanu), laboratorní vyšetření krve z prstu, moči, stěr hltanu.

  Zvýšený ESR a leukocyty v krvi indikují zánětlivý proces. Počet neutrofilů je zvýšen - zánět je způsoben bakteriemi a lymfocyty jsou způsobeny viry. Analýza hlenu identifikuje infekci a poskytuje informace o citlivosti patogenní mikroflóry na antibakteriální a antiseptická léčiva (je-li příčinou onemocnění bakterie).

  U dětí se v 70–90% případů vyvíjí akutní faryngitida v důsledku infekce sliznic hltanu a dýchacích cest virovou mikroflórou.

  Video: léčíme faryngitidu (dětský lékař)

  Léčba u dítěte

  Léčbu faryngitidy u dětí provádí lékař ORL nebo pediatr. Při absenci závažných komplikací je možné provádět léčebné aktivity doma - ambulantně.

  Bez hospitalizace:

  • novorozenci a děti do jednoho roku - vzhledem k vysoké pravděpodobnosti komplikací a nutnosti neustálého sledování stavu odborníky;
  • s těžkým průběhem onemocnění - vysoká horečka, hnisavý výtok, těžké otoky sliznic;
  • v infekční etiologii faryngitidy - když je zánět sliznice hltanu způsoben šarlatovou horečkou, záškrtem, spalničkami (k prevenci infekce druhých).

  Terapie faryngitidy je vždy složitá a zahrnuje:

  • symptomatická léčba - zmírnit stav;
  • léčba zaměřená na odstranění zdroje zánětu, normalizaci faryngoskopického obrazu.

  Jakékoliv postupy a léky mohou být předepsány dítěti pouze ošetřujícím lékařem. Samoléčba vede ke komplikacím a zvyšuje riziko chronického onemocnění.

  Obecná doporučení

  Léčba faryngitidy začíná primárně korekcí životního stylu. Je důležité, aby se dítě nacházelo v příznivém prostředí, dobře se stravovalo, dodržovalo pitný režim, dýchalo čerstvý vzduch, nepřepravovalo.

  Jaké jsou lékařské předpisy?

  1. Odpočinek S faryngitidou je nutné v prvních dnech nemoci, kdy je tělesná teplota dítěte vysoká a cítí bolest. Dále se musíte zaměřit na stav dítěte. Pokud se cítí dobře, je mírná tělesná aktivita vítána: urychluje metabolismus.
  2. Chůze Povoleno a doporučeno ve fázi obnovy. V akutním období je nežádoucí. Budou nahrazeny pravidelným větráním a mokrým čistěním místnosti, kde je pacient. Je velmi dobré, je-li vzduch v místnosti zvlhčen pomocí speciálního zvlhčovače (to pomůže snížit bolest v krku). Pokud nemáte zvlhčovač, můžete zavěsit mokré ručníky.
  3. Pijte dostatek vody. Nutné pro dostatečnou hydrataci sliznic.
  4. Korekční dieta. Je nutné z ní vyloučit výrobky, které dráždí sliznice: příliš horké nebo velmi chladné, kořeněné, kořeněné, slané, kyselé. Stejně jako soda a sladkosti. Jídlo by mělo být snadno stravitelné a obsahovat dostatek vitamínů a minerálů.
  5. Hlasový režim Jeho dodržování faryngitidy se doporučuje, aby se zánět nerozšířil na sliznici hrtanu a hlasivky.

  Léky se používají podle indikací, léčebnou strategii lze upravit v závislosti na výsledcích testů a hodnocení účinnosti předepsané terapie.

  Drogová terapie

  Výběr některých léků závisí na typu a formě faryngitidy. To, co byl sousedský chlapec léčen, je pro vaše dítě sotva vhodné. Výběr léčebných metod je individuální pro každé dítě.

  Pomocí léků je primární onemocnění eliminováno a zánětlivý proces v sliznici hltanu způsobený jeho zastavením. Současně se inhibují erozivní léze, odstraní se defekty epitelu, odstraní se edémy, normalizuje se produkce a výtok hlenu.