Skvělý způsob, jak se zbavit chronické laryngitidy navždy!

Velmi často vývoj laryngitidy přispívá k podchlazení, prašnému vzduchu, laryngeálnímu přeplnění a kouření. Tato choroba je "profesionální" nemoc mnoha učitelů, učitelů, mluvčích.
Postupuje poměrně rychle a je doprovázena chrapotem hlasu nebo dokonce jeho nepřítomností. Na pozadí častého opakování nebo nesprávného zacházení se často stává chronickou formou.

Při chronické laryngitidě jsou léčivé rostliny často používány pro expektorační, protizánětlivé a zklidňující účinky. Uveďme typické příklady.

Hřbetovníky, heřmánek a oregano smíchané v poměru 2: 2: 1. Dvě čajové lžičky sbírají 500 ml vroucí vody, infuzí po dobu 6 hodin. Vezměte půl šálku 4x denně

[sociallocker id = "6738 ″]
[/ sociallocker]

Listy jitrocelů, bylina Hypericum a lipových květů jsou odebírány ve stejném poměru. Infuze se připraví stejným způsobem, jak je popsáno výše.
Kořenový elekampan, kořen Althea, oreganová tráva, březové pupeny se mísí v poměru 1: 2: 1: 1. 2 lžíce nalijte 200 ml vody, zahřívejte půl hodiny ve vodní lázni. Vezměte 2 lžíce každé 2 hodiny. Sbírka se používá hlavně mimo období zhoršení.
Listy jitrocelů, kořen lékořice, listy šalvěje, pupeny borovice, květy černého bezu černého se mísí ve stejném množství. Bujón se připraví způsobem popsaným pro předchozí sbírku.
Květy černého bezu, semena plodin na orné půdě, plody fenyklu, květ vápna, trikolorní tráva jsou přijímány v poměru 1: 1: 1: 2: 2. 1 lžíce sběru se naplní sklenicí studené vody a trvá 2 hodiny. Infuze je opilá na několika recepcích po celý den.

Pro inhalace pro chronickou atrofickou laryngitidu jsou uvedeny následující poplatky:

Listy eukalyptu (10 g), listy máty peprné (15 g), květy měsíčku (15 g), květy heřmánku (15 g), oddenky pelargónie (15 g). Pro 1 inhalaci se 20 g kolekce nalije sklenicí vroucí vody a hodinu se naplní.

Infuze listů jitrocelu, infuze listů Hypericum, infuze listů eukalyptu smíchané ve stejných částech. 10 ml směsi pro inhalaci.

Existují hotové výrobky na bázi léčivých rostlin. Sirup Linkas obsahuje výtažky z cév adchatods, lékořice, červené chilli papričky, voňavé fialky, léčivý yzop, velký kalgan, listnatou kordii, léčivý lék Althea, Zizyphus vulgaris, onosma pritsvetkovogo. Eukalypový sirup zahrnuje výtažky z tymiánu a jitrocelu a balzám obsahuje eukalyptové a jehličnaté oleje. Německý lék Bronchipret je účinný bylinný vykašlávání. Obsahuje výtažky z tymiánu, listy břečťanu (kapky a sirup) a kořen primrose (tablety). Tonzipret je k dispozici ve formě tablet a kapek a skládá se z výtažků z chilli papričky, amerického laconosa a stromu guayacan. Má analgetický, lokální oteplování, protizánětlivý a imunostimulační účinek.

Příznaky a léčba laryngitidy u dospělých a dětí doma

Laryngitida je extrémně nepříjemná nemoc, která je doprovázena chrapotem a oslabením hlasu, včetně jeho ztráty, kašle a dalších příznaků.

Onemocnění je snadno léčitelné doma. Znát rysy laryngitis a používat různé metody, vy můžete rychle zbavit se nemoci bez hospitalizace.

Příznaky a příznaky

Laryngitida je onemocnění spojené se zánětem sliznic hrtanu.

Zánětlivé procesy zahrnují nejen hrtan, ale také stěny ústní dutiny a hlasivky.

Onemocnění může být akutní nebo chronické.

Akutní laryngitida se vyskytuje z různých důvodů. Často je to příznak infekčního onemocnění, jako je ARVI, chřipka, černý kašel a spalničky.

Také laryngitida může být reakcí na podchlazení, nadměrné napětí na hlasivkách, inhalaci škodlivých látek, příjem příliš studených nápojů. Pokud se na obličeji dítěte objeví vyrážka, je možné po následném odkazu zkontrolovat fotografii s vysvětlením.

Včasná léčba vám umožní zbavit se nemoci za 10 dní a ještě rychleji.

Při absenci léčby, stejně jako nedodržení doporučení lékaře a častých recidiv, může být akutní forma laryngitidy chronická.

Alergická laryngitida, která se vyvíjí při kontaktu s alergeny (kouř, plyn, chemikálie) a flegmonózní laryngitida, hnisavý zánětlivý proces submukózní tkáně hrtanu, je izolován odděleně.

Onemocnění začíná vzestupem teploty. Potom se zobrazí následující příznaky:

 • slabost, indispozice;
 • v krku je lechtání, cítí se sucho a pálení, polykání je doprovázeno bolestí;
 • hlas roste hrubě a chraptivě;
 • tam je kašel, nejprve suchý, a pak s vypuštěním vlhkého sputa;
 • někdy bolest při inhalaci a výdechu;
 • obtížné dýchání, záchvaty astmatu (s alergickou laryngitidou).

Domácí léčba

Léčba laryngitidy nevyžaduje hospitalizaci a provádí se doma.

Výjimkou je závažná chronická forma onemocnění, která zahrnuje dlouhodobou nemocniční léčbu.

Je velmi důležité, abyste nemoc nezačali a zbavili ji včas. Pokud se u Vás objeví první příznaky nemoci, měli byste vyhledat pomoc lékaře.

Víte, jak čistit nádoby s lidovými prostředky se provádí, když jsou propuštěny z cholesterolu? Nejoblíbenější a nejúčinnější recepty jsou publikovány v užitečném článku, který doporučujeme našim návštěvníkům ke čtení.

O léčbě seborrhea na skalp lidových prostředků napsaných zde.

Léčba nemoci je zaměřena především na odstranění faktoru, který tuto chorobu vyvolal.

Pokud je jeho vývoj vyvolán virovou infekcí, léčba léky se provádí pomocí antivirotik nebo antibiotik (s bakteriální povahou infekce).

Alergická forma laryngitidy vyžaduje použití antihistaminik. Léčiva vykašlávání mohou zmírnit vypouštění sputa.

V prvním týdnu nemoci je velmi důležité pozorovat „režim ticha“, to znamená, že nemůžeme mluvit ani šeptem, aby nedošlo k namáhání zraněného hrdla.

Pacientovi se doporučuje pít teplý. Užitečné:

 • ovocné nápoje,
 • teplé bylinné čaje s heřmánkem,
 • mudrce
 • melissa
 • Tymián

Nadměrně horké, chladné, slané a kořeněné potraviny, které traumatizují sliznici hrtanu, by měly být vyloučeny. Také kouření a konzumace alkoholu jsou pro pacienta kontraindikovány.

V jakékoli formě laryngitidy, různé výplachy, inhalace, obklady a požití léčivých infuzí a směsí přispívá k rychlému uzdravení.

Efektivní může být použití receptů, které zahrnují: med, česnek a ocet z jablečného moštu, kolik ingrediencí trvá - zjistíte kliknutím na odkaz.

Existuje mnoho, používaných v praxi, lidové recepty, které dávají pozoruhodné výsledky v léčbě onemocnění.

Účinná inhalace

Jedná se o jednoduchý způsob, který bez nutnosti složitých úprav a drahých léků poskytuje vynikající terapeutický účinek.

Inhalace mají antimikrobiální, obklopující a změkčující účinky. Výsledkem je, že se usnadňuje vypouštění sputa a snižuje se lechtání a sucho v krku.

Určitě víte, jak rychle a bez nežádoucích následků snížit teplotu octa u dítěte? Pokud ne, postupujte podle odkazu a přečtěte si o doporučeních a kontraindikacích při použití lidových receptů.

O jaterní fibróze a léčbě lidových prostředků napsaných v tomto článku.

Na stránce: http://netlekarstvam.com/narodnye-sredstva/zhkt/kislotnost.html se naučíte, jak vytvořit menu se zvýšenou kyselostí žaludku.

Jako improvizovaný inhalátor můžete použít nádobu v podobě pánve nebo široké mísy.

K tomuto účelu se dobře hodí také obyčejná konvice s dlouhým nálevkem z hustého materiálu, který je připevněn k hrdlu.

Nádoba je naplněna léčivým roztokem a přivedena do varu.

Po mírném ochlazení po dobu 10 minut je pacient potažen ručníkem a nechá se nadechnout.

Zároveň je důležité zajistit, aby pára nebyla příliš horká a nespálila sliznici hrtanu.

Doba inhalace je 6 až 8 minut. Doporučuje se trávit až 3 krát denně.

Je zakázáno jíst, pít a mluvit hodinu po zákroku a je nejlepší, aby si pacient lehnul a odpočíval. Jako inhalační roztok lze použít:

 • bylinný odvar z máty, jedle, heřmánek, kalamáše, eukalyptu, šalvěje atd.;
 • roztok sody;
 • minerální voda;
 • mořská sůl (3 lžíce zředěné v litru vody);
 • esenciální olej přidaný do vody (od 3 do 5 kapek):
  • eukalyptus;
  • jalovec;
  • Mandarinka;
  • levandule;
  • karafiáty;
  • citron;
  • mincovna atd.;
 • infuze česneku nebo cibule.

Pomáhá s laryngitidou starý recept, na který by se nemělo zapomínat - inhalace bramborami. O výhodách a nebezpečích ovesných otrub je zde napsáno.

Za tímto účelem brambory vařte v uniformě, vypusťte vodu a nadechněte ji asi 10 minut.

Pro dosažení nejlepších výsledků můžete vařené brambory dát na suché listy máty, eukalyptu nebo heřmánku.

Pro inhalaci můžete použít speciální parní inhalátor.

Je velmi snadné použití, ale má nevýhodu - je obtížné kontrolovat teplotu páry.

Také pro léčbu laryngitidy můžete použít moderní přístroj jako nebulizátor.

Princip jeho fungování je založen na dispergovaném postřiku směsi fyziologického roztoku a hotových léčivých přípravků (hydrokortison, dexamethason, lasolvan atd.). Složení roztoku musí být dohodnuto s lékařem.

Inhalační léčba má následující kontraindikace:

 • zvýšená teplota;
 • zhoršené respirační funkce;
 • tendence k nosnímu krvácení;
 • onemocnění srdce a cév;
 • alergie na složky roztoku pro inhalaci.

Pacientům s poruchou kardiovaskulárního systému, nespavostí a zvýšenou nervovou vzrušivostí se doporučuje inhalace za studena.

K tomu přidejte 3 - 4 kapky esenciálního oleje do nádoby s vlažnou vodou, dejte nádobu do nosu a několik minut dýchejte.

Při provádění inhalace se mohou vyskytnout vedlejší účinky ve formě alergické reakce na jeden z druhů bylin nebo aromatických olejů.

Aby se tomu zabránilo, je vhodné míchat ne více než tři bylinky najednou a vzít v úvahu kompatibilitu esenciálních olejů.

Oteplování

Doporučuje se stlačit Compress pro zvýšení účinku po inhalaci nebo jako nezávislý postup.

Poskytování oteplování a rozšiřování krevních cév, aktivace krevního oběhu, obkladů zlepšují stav pacienta, zmírňují symptomy a přispívají k návratu hlasu.

Komprese se provádí velmi jednoduše. Na povrchu krku a hrudníku pacienta složené ve 3-4 vrstvách gázy, impregnované léčivou kompozicí.

Dále naneste plastový obal a zakryjte místo vystavení vlněné látce nebo šálu.

Jako léčivou kompozici můžete použít:

 • vodka
 • kafrový alkohol,
 • tinktura z měsíčku;
 • jezevčí tuk;
 • směs několika éterických olejů;
 • brambory nevařené kaše v bramborové kaší.

Doba trvání procedury je 4 až 10 hodin.

Můžete udržet kompresi den nebo noc. Přerušení by však mělo být přibližně 2 hodiny.

Citlivá pokožka před aplikací lihu se doporučuje namazat mastným krémem.

Po zákroku se doporučuje ohřát krk vlněným šátkem tak, aby efekt oteplování trval a výsledek byl ještě efektivnější.

Jediná kontraindikace pro kompresi je vysoká teplota. Pokud jsou zanedbány, teplo se zhorší.

Hořčičná omítka

Komprese lze přičíst veškeré známé hořčičné omítce.

Zahřívají pokožku, ovlivňují nervy a stimulují imunitní systém.

V důsledku toho se zánět zastaví a bolest pomalu zmizí.

Tento nádherný nástroj však vyžaduje pečlivé použití.

V opačném případě existuje pravděpodobnost popálení kůže, která způsobí pacientovi další potíže.

Hořčičná omítka se ponoří do horké vody a aplikuje se jedna po druhé na kůži se stranou hořčice.

Vzdálenost mezi deskami by měla být asi 1,5 cm.

Z výše uvedeného jsou hořčičná omítka pokryta teplou látkou a přikrývkou. Doba expozice je nejvýše 15 minut, po které setřete kůži suchou, potřete ji krémem a zakryjte pacienta deku.

Kontraindikace pro použití hořčičné omítky jsou vysoké teploty.

Nemůžete je uvalit na oblast srdce, mléčné žlázy a části těla, které mají krtky, odřeniny nebo škrábance.

Opláchněte bylinné infuze

Neméně účinným způsobem léčby je opláchnutí různými léčivými činidly.

Tento postup snižuje otok a zánět, ničí patogeny, aktivuje proces hojení.

Pro oplachování, můžete použít léky, jako je furatsilin a hlorofillipt.

Je lepší používat tradiční medicínu, v nádobách, kde je mnoho receptů na léčiva.

Zde jsou jen některé z nich:

 • infuze různých léčivých bylin: měsíček, heřmánek, lípa, vrbová kůra, šalvěj, oddenky kalamánek, listy malin nebo eukalyptus;
 • roztoky sody (1 hl na 200 ml vody), mořská sůl (1 hl na 0,5 l vody);
 • teplé mléko s mrkví vařeným v něm (1 mrkev na půl litru mléka);
 • teplá voda se třemi lžícemi medu rozpuštěného v ní;
 • šťáva z vařené řepy nebo surových brambor;
 • teplá voda s 5-6 kapkami oleje z rakytníku;
 • med s citronem (0,5 lžíce teplé vody citronové šťávy a 4 lžíce medu);

Oplachování se koná každou a půl nebo dvě hodiny.

Roztok by měl být teplý, ale ne horký.

Kontraindikace pro máchání: idiosyncrasy komponenty zahrnuté v léčebném roztoku.

Proto by měl být prostředek vybrán opatrně a opatrně.

Léčivé odvar a směsi

V léčbě laryngitidy velmi populární lidové prostředky ve formě odvarů, infuzí a směsí pro orální podání.

Skládají se z užitečných složek s protizánětlivým, antiseptickým, antipyretickým, expektorančním účinkem.

A vitamíny v nich obsažené a nezbytné stopové prvky zvyšují imunitu a pomáhají úspěšně zvládat onemocnění.

Recepty pro léčbu laryngitidy jsou mnoho, jsou časově testovány a poskytují vynikající výsledky:

 • Nalijte vroucí vodu (200 ml) 2 hodiny l plantain a trvejte na tom.
  Znamená to vzít půl šálku třikrát denně po dobu půl hodiny před jídlem.
 • Mix sklenice medu a půl sklenice citronové šťávy.
  Použijte směs 1 lžičky každých půl hodiny.
 • Dva stroužky česneku nasekané a vařené v 1 lžíci mléka.
  Pijte vývar ve formě tepla v malých doušcích.
 • Dvě umění. lžíce strouhané tuřínu zalijeme vařící vodou (200 ml) a vaříme asi 15 minut při nízkém teple.
  Vezměte 50 ml čtyřikrát denně a před použitím přidejte malé množství vroucí vody do bujónu.
 • Vaříme 50 g rozinek v 0,5 c vody po dobu asi 15 minut a pak přidáme šťávu z jedné cibule na odvar.
  Vezměte směs jedné čtvrtiny sklenice 3 až 4 krát denně.
 • 2 lžíce oregano bylinky vaří vařící vodu (200 ml) a trvají na tom.
  Infuze si třikrát denně vezme jednu třetinu šálku.
 • Vyřízněte díru v ředkvičce a naplňte ji medem.
  Uvolněná ředkevová šťáva smíchaná s medem, která má třikrát denně vzít 1 lžíci.

Recepty pro rychlé obnovení hlasu:

 • Nalijte 0,5 lžíce anýzu vodou (200 ml) a vařte, pak přidejte pár lžíce medu a lžíce brandy na vývar.
  Infuzi je třeba užívat každou hodinu.
 • Surový vaječný žloutek rozemele na 1 h cukru, přidáme plátek másla.
  Směs můžete použít až čtyřikrát denně.
 • Vařte hrst arašídů, osušte je a lehce smažte.
  Chutné léky lze užívat kdykoliv.

Prevence Tipy

Lidové léky poskytují vynikající účinek, ale je vhodné použít je pouze po konzultaci s lékařem, aby se vyloučily všechny možné kontraindikace.

Po uzdravení byste se měli o sebe postarat, nepotahovat a přeplňovat svůj hlas.

Následující preventivní opatření pomohou vyhnout se rekurentní laryngitidě.

 • postupné a konzistentní vytvrzování těla;
 • včasná léčba akutních respiračních virových infekcí, nachlazení, bronchitidy;
 • odvykání kouření a alkoholické nápoje;
 • respekt k hlasivkám;
 • pravidelné mokré čištění a zvlhčování vzduchu v domě;
 • zabránění přehřátí a přehřátí;
 • osobní ochrana při práci se škodlivými látkami;
 • správného životního stylu a dobré výživy.

Podívejte se na video z programu „Live Healthy!“ Věnovaný léčbě laryngitidy doma.

Účinná léčba laryngitidy doma

Většina z těch, kteří jsou náchylní k nachlazení, dávají přednost léčbě doma. To platí i pro zánětlivý proces hrtanu - laryngitidy. Nedostatek včasné adekvátní léčby může vést k rozvoji závažných komplikací, zejména na straně těla dítěte. Jak léčit laryngitidu doma efektivně a rychle? Zvažte dále.

Je možné léčit laryngitidu rychle a stojí za to, aby si pospíšil?

Lék na laryngitidu na několik dní se nevztahuje na mýtické příběhy o nemoci. Rychlé etiologické objasnění urychlí dobu zotavení o téměř polovinu. Ve většině případů je zánět hrtanu virového původu. Příjem antivirotik by měl začít ihned po nástupu příznaků.

Alergická povaha laryngitidy vyžaduje odstranění faktoru, který způsobil patologickou reakci organismu. Prach, citrusové plody, pyl, domácí mazlíček - to vše může zhoršit rozvoj alergické laryngitidy, pokud destruktivní působení není zastaveno včas.

Léčba laryngitidy u dospělých a dětí vyžaduje rychlou akci, protože progrese onemocnění může způsobit následující komplikace:

 • edém hrtanu, vyvolávající atak udušení (typický pro děti);
 • mediastinitis;
 • absces plic;
 • flegmon krku;
 • sepse;
 • porušení pohyblivosti hrtanu;
 • vývoj benigních útvarů na pozadí chronické formy.

Příznaky laryngitidy a obecné pokyny pro léčbu

Průběh onemocnění závisí na formě jeho vývoje. Rozlišují se tyto formy laryngitidy:

 • akutní katarální;
 • akutní flegmonózní;
 • chronické.

Katarální forma laryngitidy je doprovázena rozšířením zánětlivého procesu na sliznici, submukózní vrstvě a v blízkosti svalů. V případě flegmonózního průběhu onemocnění se příznaky objevují na pozadí hnisavého zánětu až po porážku tkáně chrupavky. Chronická laryngitida může být atrofická, hypertrofická, katarální.

Akutní projevy onemocnění začínají náhlým bolestem v krku, pocity zjizvení, kašlem. Kašel je neproduktivní, způsobuje bolest v krku a hrudníku. Sputum se objeví později. Výtok nemá žádné patologické inkluze, pokud nejsou připojeny komplikace bakteriální povahy.

Hlas se stává chraptivým a hrubým, může úplně zmizet. V některých případech, když se objeví laryngitida hypertermie, bolesti hlavy a další projevy intoxikace. Často se u dětí vyvine edém hrtanu - falešný záď. Tento stav vyžaduje naléhavý lékařský zásah, protože vyvolává rozvoj asfyxie.

Falešná záď

Existuje několik stádií edému, v závislosti na tom, jaký klinický obraz se vyvíjí a jaká je lékařská pomoc.

 1. Stádium kompenzované stenózy - pacient je při vědomí, má klidný a dokonce dýchací výkon. Kašel a dušnost se objevují v případě emocionální nadměrné stimulace.
 2. Subkompenzovaná fáze - pacient je nadměrně vzrušený, bledý. Kůže nasolabiálního trojúhelníku má modrý odstín. Stav odpočinku je doprovázen štěkavým kašlem, který je stále chrapotnější a hvízdající. Při rozhovoru uslyšíte, že hlas OSP.
 3. Dekompenzovaná stenóza - pacient je ve zpomaleném nebo nadměrném stavu. Výrazná exspirační dušnost (obtížně výdech). Hypotenze, vyvíjí se modravý nádech kůže.
 4. Fáze asfyxie - charakterizovaná silnou cyanózou, mělkým dýcháním, častým a slabým pulsem. Pacient může mít stav v bezvědomí.

Vývoj tohoto edému vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc a hospitalizaci.

Obecné pojmy terapie

S rozvojem zánětlivého procesu se pacient ptá: "Je možné léčit laryngitidu improvizovanými prostředky?"

Člověk trpící zánětem hrtanu potřebuje hodně teplé vody, nejlépe alkalické. Hořčičné koupele pro ruce a nohy jsou používány jako diverzní terapie. Když tento proces zhoršujete, musíte dodržet mlčení, abyste hlas zcela nepoškodili. Pokud se nemoc objevila u malého dítěte, měli byste zkontrolovat, že plakal méně.

Místnost, ve které je pacient umístěn, musí mít optimální teplotu a vlhkost. Suchý vzduch vyvolává zvýšené symptomy, šíření edému. Vyloučit škodlivé potraviny, smažené, uzené potraviny, studené a teplé pokrmy, koření, okurky z potravy.

Laryngitida, jejíž domácí léčba je komplexní, vyžaduje použití následujících skupin léčiv:

 • antivirotikum (Anaferon, Lavomaks, Otsillokoktsinum);
 • antibiotika (Augmentin, klarithromycin, Flemoxin);
 • protivokashlevye (Libeksin, Sinekod, Panatus);
 • expektoranty (Prospan, Gadelix);
 • mukolytika (Ambrobene, bromhexin);
 • antihistaminika (Tavegil, Loratadin, Zyrtec);
 • antipyretika (Paracetamol, Nurofen, Bofen, Nimesil);
 • antiseptika pro lokální zpracování (Hexoral, Tantum Verde, Bioparox, Chlorophyllipt).

Výběr léků, dávkování a trvání léčby určuje ošetřující specialista. I když pacient učinil rozhodnutí, aby byl léčen samostatně, je vhodné tuto záležitost prodiskutovat s místním lékařem.

Je možné léčit laryngitidu doma? Takže to rychle, neškodně a efektivně? Je to možné, ale pouze po konzultaci s lékařem. Nezapomeňte se zeptat svého lékaře na univerzální lék na laryngitidu - komplexní homeopatický přípravek HOMEOVOX. Pouze přírodní složky, nepřítomnost kontraindikací a nežádoucích účinků, ale žádoucí terapeutický výsledek, se dostanete velmi rychle.

Léčba onemocnění doma

Inhalace je považována za nejběžnější a nejbezpečnější způsob léčby laryngitidy. Procedura změkčí lechtání, eliminuje chrapot, pomáhá zvlhčovat kašel. Vdechování páry se používá pouze v nepřítomnosti hypertermie. Doma používejte propolis, tinkturu měsíčku, anýzový olej, eukalyptus.

Při zvýšených tělesných teplotách může být inhalace prováděna pouze nebulizátorem, speciálním zařízením, které přeměňuje tekutý lék na aerosol bez použití účinné látky k jeho zahřátí. Pro provádění takových inhalací používají fyziologický roztok, minerální alkalické vody Essentuki, Narzan, stejně jako antitusika nebo léky vykašlávání ve zředěné formě.

Pití

Při laryngitidě se doporučuje vypít až 2,5 litru teplé tekutiny denně. Může to být alkalická voda, kompoty, ovocné nápoje, dogrose decoctions a plic. Můžete použít teplé mléko (ne horké!) S přidáním medu a másla.

Mezi lidmi, jejichž povolání je spojeno s oratorií nebo zpěvem, jsou recepty lékařských směsí k pití hojně využívány k rychlému obnovení práce hlasivek. Zde je jeden z nich: rozdrtíme několik kousků fíků, nalijeme sklenici mléka a zahřejeme dobře (ale ne vařící). Take ve formě tepla.

Kloktání

Podobný postup pro ošetření se provádí každé 3,5-4 hodiny. K pravidelnému odstranění zánětu přispívá pouze pravidelnost. Používají se následující kombinace léčiv:

 • Třezalka svatá, měsíček a květy heřmánku ve stejných částech (odvar);
 • bezinky, listy podběl, zlatý knír - každá čajová lžička 250 ml vody;
 • jablečný ocet s medem (3: 2), zředěný v litru vody;
 • 3-4 kapky jódu, lžička mořské soli, 0,5 lžičky. soda na litr vody.

Pro opláchnutí doma použijte šťávu ze syrové zeleniny, rakytníku, Althea, silného čaje.

Komprimuje

Zahřívání obkladů se používá pouze při normální tělesné teplotě. Dochází k nárůstu lokálního krevního oběhu, aktivaci metabolických procesů na buněčné úrovni. Doma, použité drogy, oleje, vodka, zředěný ethylalkohol.

Pro vytvoření obkladu se několik vrstev gázy složí a navlhčí léčivem. Mírně vytlačte, aby tekutina netekla, pak nasaďte na hrudník a krk, vyhněte se projekční zóně srdce, mléčné žlázy. Z výše uvedeného se nanese olejová tkanina a teplý šátek se navine. Postup se provádí po dobu asi 8 hodin, přičemž se kontroluje zóna nárazu. Komprese pomocí nutrie a jezevního tuku k léčbě laryngitidy se nechají přes noc.

Hořčičná omítka

Zavedení hořčičné omítky způsobuje aktivaci mikrocirkulace, zahřátí kůže, dráždivost a rušivé působení. Použití s ​​laryngitidou může snížit záchvaty suchého kašle, snížit pocit poškrábání a poškrábání.

Hořčičná omítka jsou navrstvena na předním povrchu krku as rozvojem hrtanového edému na hrudní kosti nebo nohou. Hypertermie, přítomnost vyrážek nebo jiných dermatologických problémů v postižené oblasti, věk dětí do 3 let je kontraindikován pro použití.

Léčivé koupele

Povoleno při normální tělesné teplotě. Při tomto způsobu terapie dochází současně k zahřívání kůže a inhalaci. Při laryngitidě se voda v lázni mísí s mořskou solí, bylinným odvarem. Také se používá koupel nohou s přídavkem suché hořčice, mořské soli nebo sody.

Léčba lidových prostředků

Jak léčit laryngitidu doma pomocí lidových prostředků? Existuje mnoho osvědčených receptů, které snižují zánět, eliminují chrapot a normalizují stav sliznice.

 1. ½ šálku anýzu semena nalijte 250 ml vody a vařte. Kmen. Přidat čtvrt šálku medu a 1 polévková lžíce. Já koňak. Užívejte 100 ml každou půl hodinu.
 2. Pulp celý citron mix s 2 lžíce. Já medu Výsledná suspenze se spotřebuje, pomalu se rozpouští.
 3. Křen křen a nalijte třetí šálek vroucí vody. Po 15 minutách promíchejte 2 lžičky. cukr a pití během dne.
 4. Doma, sklenici syrové mrkvové šťávy smíšené s 3 lžíce. Já medu Vezměte lžíci.
 5. Pečeme jablko s medem a pomalu jíst, zatímco je horký.
 6. Mix Borjomi a mléka v poměru ve stejné výši, aby si sklenici kapaliny. Přidejte med, brandy a máslo, 1 lžička. všichni. Pijte horké.

Prevence

Laryngitida, symptomy a léčba doma, které jsou popsány v článku, vyžadují pečlivá opatření, aby se zabránilo exacerbaci. Včasná léčba onemocnění dýchacích cest, chronických zánětlivých procesů, zhoubných zubů pomáhá minimalizovat riziko vzniku nových patologií.

Prevence laryngitidy je také zaměřena na stimulaci imunity, zpevnění, vzdání se špatných návyků, zejména kouření tabáku. Návštěva vany a provádění preventivních inhalátorů vám umožní vyčistit dýchací cesty prachu, přechodných mikroorganismů, produktů rozkladu.

Měla by dodržovat optimální teplotu v místnosti a úroveň vlhkosti. Dbejte také na osobní hygienická opatření.

V případě včasného zahájení léčby laryngitidy a dodržování doporučení o léčbě má nemoc příznivou prognózu pro zotavení.

Symptomy a léčba chronické laryngitidy

Jakékoliv chronické onemocnění přináší spoustu problémů: musíte neustále pamatovat na nebezpečí relapsu, omezit se v některých ohledech, řídit se doporučeními lékařů. Laryngitida není výjimkou z tohoto pravidla: pacienti trpící chorobou jsou nuceni opustit pikantní pizzu na přátelských večírcích, oblékat se v teple, plavat v moři pouze při teplotě vody nejméně 22 ° C. Všechny tyto podmínky snižují pravděpodobnost opakovaného výskytu akutních záchvatů. Pacienti, kteří nechtějí „udržet se v rámci celého svého života“, mají zájem: je možné léčit chronickou laryngitidu tak, aby „navždy zmizelo“? Zkusme odpovědět na tuto otázku.

Příčiny onemocnění

Chronická laryngitida nastává, když jsou přítomny následující faktory:

 • není plně léčena akutní laryngitida;
 • přítomnost průvodního chronického zaměření infekce v těle (zubní kaz, zánět dásní, periodontitida, faryngitida, angína);
 • aktivní kouření;
 • stálé napětí hlasivek (práce jako učitel, herec, moderátor);
 • pracovní riziko (práce s alergeny);
 • hypotyreóza;
 • reflux kyseliny (házení obsahu žaludku do jícnu během chronické gastritidy).

Zánět horních cest dýchacích, pokud není věnován náležitá pozornost, může nakonec vést k chronické laryngitidě. Nemoc se v tomto případě vyskytuje bez povšimnutí, bez akutní formy.

Rozdíly v chronické formě od akutní

Chronický zánět hrdla a tkání hlasivek není vždy patrný. Nejčastěji si poznámky osoby pouze:

 • mírný kašel;
 • bolest v krku;
 • dočasná chrapot.

Léčba chronické laryngitidy proto často začíná, když změny v sliznici již dosáhly stadia, kdy není možné provést úplnou reparaci tkáně. Zánětlivý proces je pomalý, ani pacient, ani lékař mu někdy nevěnují pozornost.

Osoby by měly být upozorňovány přetrvávajícími problémy s hlasem, vyplývajícím z jakéhokoliv podchlazení a rozrušení. To je důvod průzkumu.

Příznaky

Pokud se laryngitida v akutním stadiu živě hlásí, pak se v chronické formě chová jako tajný protivník.

Charakteristické příznaky chronické laryngitidy zahrnují:

 • kašel;
 • lechtání, bolest v krku;
 • častá touha po vykašlávání bez viditelných známek zánětu;
 • změna hlasu;
 • pocit napětí při pokusu o projev.

Působení faktorů oslabujících tělo - od nedostatečného příjmu vitamínů v důsledku přísné diety až po chladný déšť a v mokrém oblečení - může vyvolat akutní útok „v celé své kráse“:

 • teplota 37–37,5 ° C;
 • nedostatek hlasu;
 • kašel se sputem;
 • při polykání bolest v krku.

Chronická laryngitida u dětí je někdy zjištěna při vyšetření. Dítě neustále kašle, stěžuje si, že něco je poškrábání nebo zasahování do krku. Úkolem rodičů je okamžitě zahájit boj proti této nemoci, protože je akutně nebezpečný pro život dítěte a chronicky oslabuje tělo dítěte.

Před léčbou chronické laryngitidy určuje ORL nebo pediatr v případě onemocnění dítěte její vzhled.

Pacient mluví nízkým, chraptivým hlasem.

S exacerbacemi - antitusikum, pak vykašlávání drog.

Přítomnost uzlin, těsnění.

Zvětšené záhyby pokrývají glottis.

Podráždění hrdla, bolest při mluvení, pocit napětí.

Pak - kloktání, inhalace.

Dobrý účinek dává použití éterických olejů: inhalace, instilace do nosu.

Často je výsledkem práce v nebezpečných odvětvích, v kontaktu s alergeny.

Dostává suchý kašel, někdy s vypouštěním kůry.

Šedo-červený odstín sliznice hltanu.

Elektroforéza dává dobrý efekt.

Pacientovi jsou nabízeny injekce vitamínu C, vitamínů skupiny B.

Ze všech druhů laryngitidy, které se vyskytují u dospělých, je katarální forma pro děti charakteristická.

Může být laryngitida vyléčena navždy?

Abych byl upřímný, pro dospělé je takový výsledek nepravděpodobný: tkáně již prošly změnami, které brání hojení. Zaměření chronické infekce je velmi obtížné odstranit: mikroorganismy jsou tak přizpůsobeny lékům, které někteří z nich přežívají za všech podmínek. Tělo je oslabeno.

Pro děti je pravděpodobnost rozloučení s laryngitidou navždy pravděpodobnější. Lék je možný, protože v dětství imunita nefunguje v plné síle, ale jak roste, může se stát silnější a vyrovnat se s infekcí tak, aby nezůstaly stopy po ní.

Dospělí se mohou vyhnout exacerbacím. K tomu musí směřovat veškeré své úsilí k posílení imunitních sil těla. I když je imunita silná - laryngitida si nepamatuje sama sebe.

Co lze udělat doma?

Za prvé - k odstranění všech symptomů exacerbace Za tímto účelem:

 • suchý kašel: Sinekod, Pulmikort, Libeksin;
 • z vlhkého kašle: ACC, Mukaltin, Ambroxol, Ambrobene;
 • kloktáníRotokan, Chlorophyllipt, Furacilin;
 • resorpce pilulek: Faringosept, Strepsils, Dr. Mom;
 • poskytujeme odpočinek hlasem;
 • vyhnout se návrhům.
 • elektroforéza;
 • laser;
 • vystavení UV záření;
 • vystavení magnetickým polím na postižené oblasti.

Pokud mluvíme o dítěti, dvakrát nebo třikrát ročně, i bez exacerbací, provádíme kurzy fyzioterapie a vitaminové terapie. Snažíme se dítě postupně zpevnit, aby se jeho imunitní síly „naučily“ nezávisle odpuzovat virové útoky. Časem provádíme všechna plánovaná očkování.

Léčba lidových prostředků

Byliny a potraviny, jako je med a citron, mohou hrát významnou roli při snižování počtu záchvatů a usnadnění jejich toku.

Výhody a nevýhody tradiční medicíny

Léčba lidových léků může být prováděna v období exacerbace, vedle léčebného postupu a během remise.

Jedná se o inhalace s:

Kromě toho je to spotřeba nápojů obsahujících vitamíny a stopové prvky nezbytné pro tělo:

 • šťávy z brusinek a mrkve;
 • šípkový nápoj;
 • přírodní kompoty;
 • voda s citronem.

Abychom měli vždy po ruce prostředky, které zvyšují sílu obranných buněk těla, připravujeme směs:

Na den jsme ho dali do lednice a každý den si ho dali lžičkou.

Na začátku chladného období můžete pomoci sobě a dítěti chránit se před onemocněním tím, že do nosu vpravíte 2 kapky mentolu nebo rakytníku.

Možné komplikace

Dospělí pacienti s chronickou laryngitidou čelí:

 • tvorbu myomů, sliznic;
 • infekce do průdušnice, průdušek;
 • úplnou ztrátu hlasu.

Chronická laryngitida, která prošla do akutního stavu, je nebezpečná pro děti: může se u nich rozvinout stenóza hrtanu a stát se asfyxiovaným. Kromě toho, chronický průběh onemocnění vede k tomu, že dítě "lpí" a další nemoci, začíná zaostávat za svými vrstevníky, častěji a vážně nemocnější s ARVI a chřipkou.

Závěr

Nezapomeňte se zapojit do posilování imunitního systému, jakmile onemocnění ustoupí. Člověk, jehož imunitní síly jsou aktivní, všechny ostatní věci jsou si rovny, je mnohem méně pravděpodobné, že se setká s laryngitidou než ten, jehož tělo je oslabeno.

Práce na posílení vašeho zdraví - a zapomenete na dlouhou dobu (a možná navždy), co chronická laryngitida je!

Jak léčit chronickou laryngitidu

Chronický zánět hrtanu (chronická laryngitida) je onemocnění sliznice chronické hrtanu. Nevratné změny v hlasivkách se obvykle vyskytují v důsledku podráždění hrtanu: hyperplazie (ztluštění vazů) nebo atrofie (redukce vazů). Také bylo pozorováno porušení dýchacích pohybů. Chcete-li vytvořit zvuk, musí pacient silně (nepřirozeně) deformovat hlasivky. To nakonec vede ke svalové relaxaci a afonii (ztráta hlasu).

Pokud neléčete chronickou laryngitidu, může to vést k prekanceróznímu stavu. Nadměrné napětí hlasivek v průběhu konverzace způsobuje tvorbu porostů, pahidermií a polypů.

Je třeba poznamenat, že chronická forma laryngitidy se zpravidla vyskytuje u dospělých (98% všech případů). Děti jsou náchylnější k akutnímu zánětu hrtanu, onemocnění v nich prochází rychle a bez komplikací. Ve vzácných případech však může chronická laryngitida postihnout i mladé pacienty.

Rizikové faktory

Uvádíme faktory, které přispívají k rozvoji laryngitidy:

 • neléčený zánět hrtanu;
 • práce v nepříznivých podmínkách (prach, kouř, horká místnost, časté změny teploty);
 • zneužívání alkoholu a nikotinu;
 • centrum mikrobiální infekce v bezprostřední blízkosti hrtanu;
 • alergie;
 • neošetřený zubní kaz;
 • hnisavá angína a zánět maxilárních dutin;
 • poruchy oběhu a srdeční vady (abnormální krevní oběh v oblasti hrtanu usnadňuje průnik infekce, může způsobit ztluštění vokálních záhybů a otok sliznice);
 • nadměrné používání hlasu (například zpěváci).

Riziko laryngitidy se zvyšuje, když je člověk konfrontován s několika faktory najednou.

Příznaky

Chronická laryngitida se projevuje následujícími příznaky:

 • prodloužené chrapot, střídající se období zlepšení a zhoršení;
 • zesílení chrapotu při dlouhém rozhovoru;
 • chřipka se zvyšuje po kouření;
 • hlasivky často unavené;
 • hlas se stává hluchým (tj. mizí);
 • suchý kašel
 • neustálý pocit pálení v krku;
 • během období akutní exacerbace laryngitidy se může vyskytnout afonie (úplná ztráta hlasu).

Ve slavném programu Dr. Komarovského bylo podrobně diskutováno téma laryngitidy:

Léčba

Je třeba poznamenat, že léčba chronické laryngitidy trvá dlouho. Během tohoto procesu je profesionální použití hlasu zakázáno, protože zatížení bolavého hrdla může vést k nevratným změnám. Je vhodné použít vykašlávací sirupy, léky ke snížení viskozity tajemství a přijmout opatření k zabránění suchosti hrtanu. Dále se doporučuje používat lidové prostředky - inhalace, odvar z heřmánku, šalvěje a dalších bylin. Doporučujeme navštívit horské středisko nebo zařídit dovolenou u moře. Také musíte nejprve zachránit hlas - pro to musíte odstranit příčinu nemoci. Snažte se vzdát cigaret a zvládnout správnou hlasovou techniku. Tento komplex vám pomůže rychle se postavit na nohy a chránit se před rakovinou hrtanu.

Korovyak

Žezlo mullear je jednou z nejúčinnějších rostlin pro léčbu chronické laryngitidy. Obsahuje takové prospěšné látky jako saponiny, flavonoidy, antioxidanty a organické kyseliny. Prostředky založené na mullein odstranit bolest a zánět, stejně jako odstranit hlen z krku a průdušek. Pamatujte však, že tato léčba je určena pouze pro dospělé, protože tělo mulle může být špatně vnímáno tělem dítěte. Nabízíme Vám několik receptů na základě této bylinky.

Influze květů Mullein

Jedna polévková lžíce mullein květin nalít jeden šálek vroucí vody, trvat 5-10 minut, pak kmen důkladně. Pijte 2-3 krát denně po dobu ½ šálku infuze, abyste vyléčili laryngitidu, chrapot hlasu, bronchitidu a kašel.

Teplé obklady

Vezměte 4-8 lžíce mullein květin, přikryjte 2 šálky studené vody, vařte 30 minut, pak kmen a ochlaďte na asi 50 ° C. V tomto vývaru navlhčete ubrousek z gázy a naneste ho na bolest v krku, obalte ho polyethylenem a nahoře teplou šálu. Takové obklady lze provádět nejen pro dospělé, ale i pro děti, pokud mají často laryngitidu.

Infuze s medem a mlékem

Pokud nemáte dlouhodobou chronickou laryngitidu, neměli byste být naštvaní, protože tradiční léčitelé vyvinuli jedinečný recept na mullein. K tomu potřebujete jednu lžíci lžíce mullein květin nalít sklenici vařící vody, nechat stát pod víkem po dobu 20 minut, pak kmen, a přidejte jednu lžíci mléka a medu. Tato infuze by se měla opít 2-3krát ½ šálku. Léčba trvá 2-3 týdny, dokud není laryngitida zcela pryč. S touto infuzí můžete také volitelně kloktat.

Mulleinový sirup

Vezměte 7 g sušených květů mullein a 7 g suchého rozdrceného kořene Althea, přidejte 1½ sklenic vody a vařte v zakryté nádobě po dobu 20 minut. Poté přidejte do léku 2 lžíce medu a vařte bez víčka, dokud nezískáte hustý sirup. Chcete-li léčit laryngitis, vezměte lžičku tohoto sirupu několikrát denně. Snažte se ho hned polknout, ale pomalu ho promíchejte v ústech se slinami tak, aby sirup jemně obalil bolest v krku.

Bylinná kolekce №1

Nejúčinnější lidové prostředky proti nemocem jsou bylinky - to dokazují zkušenosti mnoha generací. Proto doporučujeme, abyste léčili chronickou laryngitidu různými rostlinnými přípravky. Zde je jeden z nich:

 • Mullead květiny - 2 lžíce;
 • Tymián bylina - 2 lžíce;
 • Podběl květiny - 2 lžíce.

Jak vařit: Nalijte 1 šálek bylinné směsi se sklenicí vroucí vody, nechte po dobu 20 minut, pak kmen. Chcete-li se zbavit laryngitidy, vzít každé 4 hodiny na šálek léku.

Sběr trávy číslo 2

K překonání laryngitidy pomáhá léčba těmito bylinami:

 • Mullein květiny - 40 g;
 • Jitrocel listy - 20 g;
 • Listy listovité - 20 g;
 • Fialová trikolorní tráva - 20 g;
 • Tymián bylina - 20 g;
 • Plody anýzu nebo fenyklu - 20 g

Jak vařit: 2 ½ lžíce směsi bylinek zalijeme 3 šálky vařící vody, zakryjeme a necháme 30 minut, pak kmen a nalijte do termosky. Vezměte ¼ - ½ šálku infuze několikrát denně - to pomůže vyléčit i ty nejpokročilejší stadia chronické laryngitidy u dospělých a dětí.

Sběr trávy číslo 3

Následující kolekce pomůže zbavit se laryngitidy a odstranit infekci z těla:

 • Mullead květiny - 60 g;
 • Listy listovité - 60 g;
 • Jitrocel listy - 20 g;
 • Drcené kořeny lékořice - 20 g

Jak vařit: 1 lžíce směsi bylin se nalije 1 šálek horké vody, vaříme pod víkem po dobu 3 minut, necháme vařit 10 minut, filtrujeme. Pijte 1 sklenici vývaru 2 - 3 krát denně po jídle, pokračujte v léčbě, dokud zcela nezmizí laryngitida a chrapot.

Bylinný čaj №4

Lidé, kteří již dlouho trpí chronickou laryngitidou a nemohou jej vyléčit, by měli tento lék připravit:

 • Mullead květiny - 30 g;
 • Travní pelyněk - 30 g;
 • Mallow květiny - 40g;
 • Drcené kořeny femuru - 40 g;
 • Rozdrcené kořeny Althea - 40 g;
 • Arnica květiny - 20 g

Jak vařit a vzít: 3 lžíce směsi bylinek zalijeme 2 šálky horké vody, vaříme pod víkem po dobu 3 minut, necháme 5 minut stát, pak kmen a nalijte do termosky. Měli byste pít půl sklenice teplého vývaru 3 - 4 krát denně po jídle. Tato léčba by měla pokračovat až do úplného zmizení všech známek laryngitidy.

Opláchne proti chrapotu

Chrapot je častým satelitem laryngitidy. Pokud se vám nepodaří zbavit tohoto problému, zkuste kloktat s bylinným odvarem. K tomu, aby šalvěj trávy a přesličky trávy ve stejných částech. 2 polévkové lžíce směsi bylin, zalijeme 2 šálky vody, vaříme na mírném ohni po dobu 3 minut, necháme vařit po dobu 10 minut, pak kmen. Tento vývar potřebuje kloktat několikrát denně. Souběžně s tím používejte další prostředky léčby laryngitidy.

Obal z brambor

Zahřát si hrdlo a zmírnit laryngitidu pomůže teplé obklady z brambor. Mash 2-3 vařené brambory, naneste pastu na ručník nebo kapesník, zabalte krk a upevněte obklad teplým vlněným šátkem. Obal vyjměte pouze tehdy, když zcela vychladl. Postup se opakuje 3x denně.

Aromaterapie

Léčba vůní pomáhá často jiným metodám. Proto, pokud máte laryngitidu, měli byste zkusit aromaterapii. V základním oleji (olivové nebo zeleninové) rozpusťte 1-2 kapky tymiánového esenciálního oleje a smíchejte s malým množstvím tekutého medu. Tuto směs udržujte pod jazykem po dobu 2-3 minut.

Zázvor

Zázvor je výborný prostředek proti laryngitidě, faryngitidě, nachlazení a rýmě. Pokud nemůžete svůj hlas obnovit, zkuste tuto léčbu. Mletý zázvor rozemele tak, že se získá jedna polévková lžíce produktu. Umístěte ji na dno termosky a nahoře přidejte 1 šálek vroucí vody. Přípravek nechte několik minut vyluhovat, pak přidejte 1 lžíci medu. Tento lék by měl být užíván v 1 lžičce každou hodinu. Druhý den ráno si všimnete, že se hlas vrátil. Pokud trpíte chronickou laryngitidou, pokračujte v léčbě zázvorem 2-3 týdny.

Křen, stejně jako předchozí rostlina, má velmi silný účinek proti laryngitidě. To je považováno za účinnější než zázvor, ale ne každý může vzít to (někteří lidé mají zvýšenou citlivost na křen). Recept je stejný: musíte sekat kořen křenu a nalijte vařící vodu (pouze v tomto případě nemusíte přidávat med).

Inhalace


Inhalace fungují jako pomocná procedura proti laryngitidě - pomáhají zahřát a navlhčit hrdlo. Existuje mnoho předpisu pro inhalace. Mohou být prováděny přes jednoduchou vařící vodu, a dělat bylinné inhalace (šalvěj, heřmánek, tymián, jehličí jsou ideální pro tento účel). Nebo můžete do vody přidat 2-3 kapky esenciálního oleje z levandule nebo eukalyptu. Doba trvání procedury je 5 až 10 minut. Chcete-li se zbavit laryngitidy, je třeba provést 2-3 inhalace denně, po kterém se nedoporučuje jít ven a deformovat vaše hlasivky.

Mořská sůl

Kloktadla s roztokem mořské soli jsou všem známá. Jsme však líní dělat to. Mezitím takový jednoduchý postup urychlí a usnadní léčbu laryngitidy. Jen nezapomeňte, že voda pro oplach by měla být teplá (ale ne horká) a dávka mořské soli na sklenici vody se pohybuje od 0,5 do 1 čajové lžičky.

Turpentinový olej

K léčbě potřebujeme žlutý tekutý terpentýn. 5 kapek tohoto přípravku by mělo být rozpuštěno ve sklenici teplé vody a mělo by být provedeno intenzivní opláchnutí hrdla a nosu. Také, aby se urychlilo zotavení z laryngitidy, můžete si vzít terpentýnové koupele doma (1 lžíce terpentýnu na plnou koupel).

Cibulová šťáva

K překonání laryngitidy pomáhá cibule šťáva. K tomu, každé tři tři hodiny pít 2 čajové lžičky šťávy, a hned po tomto, "kousnout" to s lžičkou medu.

Léčivá směs

Pokud laryngitida stále neprojde, vezměte 1 lžičku medu, přidejte několik kapek citronové šťávy a špetku kajenského pepře. Tento domácí lék musí být užíván několikrát denně, pokračovat v léčbě, dokud příznaky nezmizí.

Užitečné tipy

Jakmile jste úspěšně vyléčili laryngitidu, je velmi důležité nedovolit návrat tohoto onemocnění. K tomu si poslechněte rady odborníků.

 1. Omezte kořeněná a slaná jídla - dráždí sliznice hrdla.
 2. Alkohol a zejména cigarety jsou vaše nepřátelé č. 1. Snažte se být v místnostech, kde kouří.
 3. Pijte 2,5 litru tekutiny denně. Tak přirozeně zvlhčíte sliznici hrdla.
 4. Pokud vaše chřipky způsobují studené nápoje, zlikvidujte je.
 5. Navlhčete vzduch v domě a vyhněte se zastavení v pokojích s klimatizací.
 6. Postarejte se o hlasivky. Snažte se mluvit normálním hlasem, ne šeptem nebo výkřikem.
 7. Dýchat nosem. Pokud je ucpaný, odstraňte překážky (například vyfoukněte nos).
 8. Naučte se dýchat bránici, ne žaludek. Takže budete méně namáhat hlasivky.
 9. Vyhněte se infekcím horních dýchacích cest. Často doprovázejí onemocnění hrtanu.

Napište do komentáře o své zkušenosti v léčbě nemocí, pomoci ostatním čtenářům webu!
Sdílejte věci na sociálních sítích a pomáhejte přátelům a rodině!

Pochybuji, že zázvor a křen jsou vhodné pro léčbu laryngitidy - chuť zázvoru a křenu je ostrá a nepříjemná!

V tomto případě, princip "klín knock out knock out": zázvor a křen zlepšuje krevní oběh, čímž se eliminuje zánět. Kromě toho, tyto rostliny jsou přírodní antibiotika.

A pokud chronický Lorengi a doktor vyšší kategorie dospěli k závěru, že vokální záhyby nelze vyléčit. Co dělat

Je možné mírně léčit chronickou hypertrofickou Lorengitis?

Už půl roku trpím ne zcela jasně než. V srpnu trpěl pneumonií, která byla nastavena po rentgenu, i když krev a moč nevykazovaly nic. Po 10 dnech antibiotik bylo vše vyřešeno rentgenovým zářením, o týden později byly vypuštěny, i když byla teplota udržována, a nebyla na vstupu. 2 týdny ležely doma, protože se cítily zima... pak byly dvě spory s organickou hmotou a v hrdle byly nepříjemné pocity, bolestivost. Týden poté zjistili opakovanou pneumonii. Po celou dobu jsem byla trápena většími pocity hrdla a hrdla od začátku hrudníku k polibku. Okamžitě začaly problémy s hlasem - bylo těžké mluvit dlouho a poté, co jsem se cítil, jako kdybych křičel dlouhou dobu. Znovu jsem vyléčil zápal plic za 10 dní a trpěl jsem 6 měsíců krkem!

Měl jsem phoniatrist - instaloval jsem funkční dysfonii, ale Její léčba (nebulizér, nějaký druh hormonu z opuchu, Miramistin, výhonky atd.) Posílila Sage, med s mlékem, máslem, heřmánkem a spoustou jiných bylin - výsledek je nulový!

On byl pětkrát s lors - jeden říká, že on vidí nic, jiný ještě vzal stěr a našel Staphylococcus aureus. Ceftriaxon z ní trpěl pouze 2 dny z 5, protože ledviny začaly bolet. V posledních 3 měsících jsem byl opět u phoniatrist, ale už zdarma - dvakrát jsem podal chronickou laryngitofaryngitidu a tracheitidu. Neexistuje žádný kašel, to nebolí polykat, ale matný bolest v krku, pocit hlenu, který nelze polknout a polknout - je nutné vyčistit hrdlo a zdá se to jednodušší na pár minut. Nic nepomáhá!

Jaký útok? Zdálo se, že hlas se valí, nemůžu mluvit dlouho - půl hodiny a po tom pocitu jsem se cítil jako křik... teplota dosáhla 37,1 ° C, chlad, tupé bolesti hlavy.. Vypláchla jsem si krk a sůl a šalvěj, heřmánek, dubovou kůru, matku a nevlastní matku, eukalyptus, stříkané ingalipt, tatum Verde, něco jiného, ​​kly vyzkoušely moře, ale víceméně se cítila nějaká ztráta, ale to se neléčí, ale jen úleva v okamžiku resorpce. Mléko, med, nebulizér s miramistinem, Borjomi, Yessentuki 17 a mnoho dalších.. nic nepomáhá.

Ultrazvuk štítné žlázy je normální, ale TSH je zvýšený, ale po 3 měsících užívání L-tyroxenu, TSH klesl téměř na normální, ale to nemělo žádný vliv na pohodu a hrdlo. Endokrinolog říká, že to není ten štítný žláz. Jsem unavený z lékařů, stejně jako oni jsou ze mě - oni se odrazí na sebe a nevidí nic "vážného", když zkoumali během laryngoskopie.

Nevím, co mám dělat. Krev - neutrofily jsou sníženy, lymfocyty jsou zvýšené, ale ne moc. Nic jiného nebylo nalezeno.

Unavený, vyčerpaný a depresivní. Pokud je to opravdu laryngitida + xp faryngitida + xp tracheitida, pak zřejmě není vůbec vůbec léčen. V životě tak netrpěl. Maximálně 2-3 dny a samotný krk prošel bez jakékoliv léčby. A tady od začátku září a nyní je to již v polovině března.. výsledek je nulový s více než 12 000 rublů pro lékaře a léky