Kolik je pneumonie léčena u dospělých?

Zánětlivý proces jakékoli formy je obtížné snášet, přispívá k rozvoji mnoha chronických onemocnění. Zvláště obtížná a dlouhodobá pneumonie - pneumonie. Pacienti se těší na zlepšení stavu, snaží se zjistit, kolik pneumonie je léčeno u dospělých, což znamená.

Lékařské statistiky ukazují, že 6% lidí, kteří jsou každý rok nemocní, zemře na zápal plic a zánět se vyskytuje ve 4% případů plicních patologií. Je nemožné léčit tento jev jako běžná nachlazení, pneumonie je obtížné léčit, léčba by měla být důkladná, správná. V době léčby musí být pacient hospitalizován, pracovat, normální životní styl je nahrazen lůžkem a užíváním léků.

Co ovlivňuje rychlost léčby pneumonie?

Nelze jednoznačně odpovědět na otázku, jak dlouho trvá vyléčení pneumonie od lékařů. Účinnost závisí na mnoha faktorech:

 • správně stanovená diagnóza, stanovení stupně patologie, závažnosti;
 • předepisování nezbytných léků;
 • dodržování léků, odpočinek na lůžku;
 • Pokud je pacientovi přiřazeno samostatné oddělení, je větší pravděpodobnost, že se zotaví, než když jsou v blízkosti další pacienti s pneumonií;
 • věku pacienta;
 • přítomnost jiných závažných onemocnění, včetně chronického plánu;
 • stav těla.

Chcete-li urychlit proces obnovy, musíte si poslechnout radu specialisty. Ačkoli pneumonie plic je onemocnění, které je snadnější předcházet než léčit. Čím dříve však pacient s podezřením na pneumonii vyhledá odbornou lékařskou pomoc, tím dříve se nemoc vyléčí. Tento proces bude méně bolestivý a nebude mít žádné důsledky.

Co je to pneumonie?

Nejsilnější zánět plic, ovlivňující měkké tkáně orgánu, který je ničí, je vyvolán přítomností určitého počtu infekcí v těle, které postupně pronikají do plic, lokalizují se v malé oblasti nebo značně ovlivňují většinu orgánů.

Projevy pneumonie

První příznaky naznačující výskyt pneumonie jsou dušnost, problémy s dýcháním, vždy není dostatek vzduchu, dochází k nedostatku kyslíku. Pravidelně dochází k silnému bolestivému kašli. Teplota těla nutně stoupá, nejprve na 37 ° C, se stupněm závažnosti se zvyšuje na 40 ° C. Teplo, slabost vyvolávají nadměrné pocení. Kašel, ostré zatáčky těla, fyzické působení způsobují silnou bolest na hrudi. Pocit bolesti se zvyšuje, pokud zvednete ruce a zhluboka se nadechnete.

V závislosti na individuálních charakteristikách organismu, na odezvě patogenních podnětů, se ve vzácných případech teplota nezvyšuje, nejsou zde žádné příznaky bolesti na hrudi. Někdy takový průběh nemoci ztěžuje diagnostiku pneumonie, léčba je zpožděna.

Čím horší je celkový stav pacienta, tím slabší imunitní systém těla, ochranné funkce jsou oslabeny. To vše umožňuje jasnější vyjádření symptomů, což způsobuje neuvěřitelné trápení, utrpení. Jak dlouho je pneumonie léčena u dospělých v tomto případě, je těžké určit, to vše závisí na tom, jak rychle se tělo může dostat silnější, aby se zabránilo infekci na jeho vlastní.

Doba léčby pneumonie

Vzhledem ke složitosti, závažnosti pneumonie, je určitě možné odhadnout, kolik pneumonie se léčí u dospělých - dlouhodobě, doba léčby nejčastěji trvá asi 20 dní v mírných případech, těžké formy patologie lze léčit až čtyřicet dní nebo více. Pacient se však již čtvrtý den obvykle cítí poněkud lépe a po týdnu může ujistit každého, že se již zotavil. Tento stav je chybný, úleva, snížení příznaků se vyskytuje v důsledku použití některých léků. Pokud je průběh léčby v této fázi přerušen, onemocnění se opět zjevně projeví a dále se rozšíří do většiny orgánů.

V případě starších lidí je obtížné předvídat povahu průběhu pneumonie, někdy léčba léky trvá až dva měsíce, déle, zejména pokud jsou další zánětlivé choroby doprovázeny zánětem plic.

Léčba pneumonie v nemocnici

Mírná, závažná forma pneumonie, bronchus by měla být odstraněna v nemocnici. Zdravotnický personál v takových případech bude schopen organizovat řádnou péči a dohled. Ve stacionárních podmínkách jsou umístěny kapátka, jsou prováděny injekce, což není vždy možné doma. Pacient striktně pozoruje odpočinek na lůžku, jí správně.

Současně, hlavní léčebný postup, to znamená hospitalizace, není zpožděn na dlouhou dobu, následná péče je povolena doma. Kolik pneumonie je léčeno u dospělých v nemocnici, závisí na stavu pacienta jako celku a na tom, nakolik zvolená léčba nabyla účinnosti pro jeho tělo.

Takže můžete ležet v nemocnici po dobu 10 až 15 dnů, zatímco poté, doma, budou určitě pokračovat v léčbě po určitou dobu. Navíc navštěvují lékaře, aby mohl provést příslušné testy, zkontrolovat, zda se léčba stala úspěšnou, ať už je pacient na opravě. V případě zhoršení, obnovení patologie je možná opakovaná hospitalizace. Vážnější formy patologie vyžadují povinnou hospitalizaci, která může trvat déle než jeden měsíc.

Domácí terapie

Není těžké pokračovat v léčbě zánětlivého procesu doma, je jen nutné, aby se někdo o nemocné staral. Ihned je třeba poznamenat, že symptomy nemoci se mohou občas objevit, na zbytkové úrovni, která ovlivní rozmary, horkou náladu, špatnou náladu, drsnost pacienta ve vztahu k lidem kolem něj. Proto je vhodnější, když je taková péče prováděna blízkými lidmi, aby tak nevyvolávala oslabenou osobu.

Pacient s pneumonií je umístěn v oddělené místnosti, ve které je důležité udržet absolutní sterilní čistotu. Místnost by neměla být horká, stačí ji ohřát na 18 ° C - 22 ° C, jinak se člověk hodně potí, což způsobuje nepohodlí, nespokojenost, další problémy. Místnost větrejte nejlépe až dvakrát denně, ale zatímco pacient spí, můžete okno lehce otevřít, vyhnout se průvanu a chladnému přichycení v místnosti.

Nejčastěji se však i po úplném vyléčení doba rehabilitace významně zpožďuje. Asi dva měsíce poté, mnoho lidí zůstane ve oslabeném stavu. Fyzická, pracovní aktivita zůstává nemožná. Odložená choroba po určitou dobu projevovala zbytkové symptomy - slabost, letargii, špatnou chuť k jídlu, změny teploty. Během těchto období se tělo stává co nejstabilnější, pokud jde o výskyt mnoha respiračních onemocnění, virových a infekčních patologií.

Kurz rehabilitace musí nutně zahrnovat posilování léků, které vám umožní normalizovat fungování životně důležitých systémů a především zlepšit imunitu.

Pokud léčba pneumonie trvá déle, pacient se neobnovuje, cítí se špatně. Symptomy patologie se objevují častěji a jasněji, je třeba revidovat vybraný seznam léků. Nejpravděpodobněji, předepsané léky nejsou v tomto konkrétním případě dostatečně účinné, potřebujeme revizi, výběr dalších léků. Dále je přiřazena respirační gymnastika, velká pozornost je věnována fyzioterapii, masáži hrudníku a zad.

Prognózy

Když jsou podezření na přítomnost zánětlivého procesu v plicích, není čas na to přemýšlet, je nutné léčit rychleji, aby se předešlo komplikacím, ne aby se začala rychle se rozvíjející patologie. Jak rychle se můžete zotavit v každém konkrétním případě závisí na mnoha faktorech, ale musíte si uvědomit, že správné, i když dlouhá léčba umožňuje úplně odstranit problém, a po několika měsících pacient bude jen pamatovat o tom.

Špatné formy pneumonie, nesprávná terapie, bude znamenat zničení plicní tkáně, výskyt hroznějších, nebezpečných onemocnění, jejichž důsledky mohou být již fatální.

Jak pochopit, že pneumonie je vyléčena

Zpráva Tatosha_45706 »Ne 22. května 2011 12:57

Zpráva _Anna_ "Ne 22. května 2011 13:01

Nejjednodušší je vyfotit. Ale myslím si, že je dobré hledat dobré vybavení, aby dávka záření byla minimální.

Nebo najít dobrého lékaře, který by aplikoval nejen techniky auskultace (naslouchání), ale také perkuse (klepání a podle toho, jak narazí, určuje, zda je zánět).

Zpráva od Tatosha_45706 »Ne 22. května 2011 13:08

Zpráva Віра »Ne 22. května 2011 13:25

_Anna_, jsem zvědavý na budoucnost. Určuje lékař tímto způsobem pneumonii nebo bronchitidu? Nebo obojí?

Přidáno po 3 minutách 8 sekund:

Tatosh, znovu jsem četla váš příspěvek. Dítě má kašel, protože je nemocný. Zdá se, že vyzvednutí nových virů někde, je pravděpodobné, že je v zahradě. Jaký kašel: hrdlo nebo nižší? A proč ji spojujete s pneumonií?

Zpráva Tatosha_45706 »Ne 22. května 2011 13:29

Zpráva _Anna_ "Ne 22. května 2011 14:00

V podstatě obojí. A další změny. Sledování, kam klepat. Principem je, že zvuk, který lékař slyší při poklepání, se změní, pokud dojde ke změnám v tkáních. Přibližně, jak slyšíme jiný zvuk, když zaklepáme na keramické dlaždice, kde těsně přiléhá ke zdi a kde je pod ní prázdnota. Diagnóza samozřejmě není prováděna pouze perkuse, ale v kombinaci s jinými metodami lze předpokládat určité onemocnění.
V praxi však ani já, ani moje děti nic neublížily. Ale kamarád šel k nějakému starému lékaři v soukromí, dal jim tak zápal plic. Poté byla diagnóza potvrzena snímek.

Osvědčené způsoby identifikace pneumonie: jak zjistit, že máte pneumonii a kdy jít k lékaři?

Pneumonie nebo pneumonie jsou jedním z nejčastějších a nejnebezpečnějších plicních onemocnění, většinou infekčních.

Tento patologický proces vyžaduje včasné zahájení léčby, jinak existuje vysoké riziko závažných komplikací, a to zejména v pokročilých případech, dokonce i smrt.

Pneumonie by měla být předána lékaři, protože pouze odborník může přijmout nezbytná opatření k identifikaci onemocnění a léčbě. Důležité je ale také poznání příčin vzniku onemocnění, jeho symptomů a metod vlastní diagnostiky, protože pouze včasným nalezením problému můžete požádat o pomoc včas.

Příčiny vývoje u dospělých

Než budeme mluvit o tom, jak rozpoznat nemoc, musíte mít představu o příčinách jejího výskytu. Tyto znalosti sníží riziko infekce nebo budou užitečné v procesu diagnostiky a léčby.

Hlavním důvodem vzniku pneumonie je snížení imunity. Právě tento faktor „propouští“ patogenní mikroorganismy, včetně bakterií, virů a plísní, v důsledku čehož je plicní tkáň poškozena s dalšími následky.

Kromě toho, že tělo není schopno potlačit patogenní mikroby, existuje celá řada faktorů, které přímo přispívají k nižší imunitě i infekci:

 • kontakt s pacientem;
 • hypothermie;
 • vystavení stresu;
 • pokročilý věk;
 • chronické únavy a poruchy spánku;
 • špatné návyky (zejména kouření);
 • průvodních chronických onemocnění;
 • léčené nemoci chladného charakteru, doprovázené lézemi horních cest dýchacích.

Kauzativní agens

Důležitou roli v diagnostice a úspěchu další léčby je pochopení toho, který patogen slouží k rozvoji pneumonie. Na tom závisí typ vyvíjející se choroby a klinický obraz.

Ve většině případů existují 4 typy pneumonie:

 1. Bakteriální - nejčastější typ pneumonie, jejímž původcem jsou různé patogenní bakterie (pneumokoky, stafylokoky, streptokoky a další).
 2. Viry - druhý nejčastější typ, v tomto případě příčinou je poškození těla a plicní tkáně viry herpes, parainfluenza, adenoviry.
 3. Plísňové viry Candida, Aspegilla, rodiny Pneumocysts mohou být původci plísňové pneumonie.
 4. Atypické - ve vzácných případech se onemocnění vyvíjí v důsledku porážky těla "atypických" druhů mikroorganismů. V tomto případě je klinický obraz nepředvídatelný, stejně jako vývoj patologie, jakož i možné důsledky a komplikace.

Kromě popsaných typů onemocnění může pneumonie začít porážkou těla helminty. Navíc existuje kombinovaný typ pneumonie. V těchto vzácných případech je asociovaná plicní léze bakteriální virové povahy. Je těžké diagnostikovat bez pomoci lékaře a speciálních diagnostických opatření, nemluvě o léčbě.

Příznaky

Jak zjistit, že člověk je nemocný tím, že to dělá sám doma? Nejpřístupnější metodou je samozřejmě znát symptomy a možnost jejich přizpůsobení. K tomu je třeba mít představu o klinickém obrazu pneumonie, ačkoli v závislosti na typu onemocnění se mohou příznaky lišit, stačí zdůraznit nejčastější:

 • Kašel je hlavním příznakem pneumonie. Zpočátku je kašel suchý, ale jak postupuje, stává se vlhkým, doprovázeným hojným hromaděním sputa, které je špatně vykašláváno. V tomto případě je kašel v celé nemoci silný, paroxyzmální. Pokud se v vylučovaném sputu vyskytují hnis nebo krevní pruhy, je naléhavě nutné vyhledat pomoc.
 • Poruchy dýchacího ústrojí - projevující se převážně dušností, která se projevuje i v klidu. Je třeba poznamenat, že neschopnost hluboce dýchat, stejně jako neustálý pocit nedostatku vzduchu.
 • Patologický hluk v hrudníku - v počátečních stadiích sipotů nemoci, bublání a další zvuky může určovat pouze lékař pomocí auskultace. Ale jak nemoc postupuje, zvuky v procesu dýchání jsou slyšitelné jak pacientovi samotnému, tak lidem v okolí.
 • Bolesti na hrudi - objevují se a zhoršují se při rozvoji pneumonie, jsou lokalizovány oblasti zánětlivého centra. Intenzita příznaku se zvyšuje během záchvatů kašle, pokouší se zhluboka nadechnout, zívat, kýchat.
 • Horečný stav - indikátory teploměru pro různé typy pneumonie se mohou značně lišit. Ve většině případů však hovoříme o vysoké tělesné teplotě, kdy teploměr dosáhne 39 ° C a překročí tuto značku.
 • Obecná intoxikace - v důsledku zánětlivého procesu v plicních tkáních a zhoršuje se s rostoucí teplotou. Jedná se o závažnou slabost a ospalost, únavu, bolesti hlavy, bolestivé klouby a svaly, nadměrné pocení a další projevy akutní intoxikace.

Zároveň je důležité si uvědomit, že kašel prakticky neubírá při použití antitusických léků, což také indikuje vážné onemocnění, odlišuje pneumonii od nachlazení. Pokud zjistíte, že první klinické příznaky je třeba konzultovat s lékařem.

Rozdíly od bronchitidy

Obtížnost diagnózy u dospělého je, že tato patologie může být maskována. Ve svém klinickém obraze se často podobá jiným onemocněním a ve většině případů pacienti „sinhují“ při bronchitidě. Aby nedošlo k záměně a odlišení pneumonie od bronchitidy, zvažte hlavní rozdíly mezi těmito chorobami:

 • Obě nemoci jsou doprovázeny silným kašlem, ale s pneumonií, jsou hluboké a vlhké, s hojným hromaděním sputa a doprovázenými bolestmi na hrudi. Při bronchitidě je kašel převážně suchý a povrchní, stejně jako bezbolestný.
 • Teplota - pokud je silně zvýšená a stabilní během pneumonie, zůstává nezměněna déle než 3 dny, pak s bronchitidou teploměr zřídka stoupá nad 38 ° C a po několika dnech teplota ustupuje.
 • Hlavní rozdíl mezi těmito patologickými pochody spočívá v tom, že při bronchitidě nedochází k žádným poruchám v dýchacím procesu, zejména k dušnosti.
 • Charakteristickým rysem, který nebyl dříve zmíněn, je cyanóza kůže v oblasti nasolabiálního trojúhelníku. Toto klinické příznaky se vyskytují u pneumonie, protože hovoříme o určitých formách hladování kyslíkem v těle. S bronchitidou o jakékoli cyanóze je mimo otázku.
 • Poslední věc, kterou byste měli věnovat pozornost, je intoxikace. S bronchitidou se projevuje v mnohem menší míře než u pneumonie.

Tyto vlastnosti pomohou rozlišit tyto dvě nemoci, ale v obou případech je důležité vyhledat odbornou pomoc. Vlastní léčba i při bronchitidě může vést k progresi onemocnění a rozvoji velmi závažných komplikací.

Jak víte, zda máte pneumonii doma?

Můžete nezávisle detekovat pneumonii v sobě nebo ve své blízké srovnáním dříve popsaných příznaků. Kašel, který po dlouhou dobu nezmizí a neodpovídá na léky, by vás měl přimět k přemýšlení o pneumonii a nutit vás navštívit lékaře.

Zřejmými znaky jsou teplota, výskyt dechu a bolest v hrudi. Existuje však několik příznaků, které vám umožní přesněji zkontrolovat, zda dochází k rozvoji pneumonie, ale neobjeví se v prvních dnech onemocnění:

 • S porážkou plicní tkáně a šířením zánětu se může hrudní koš nerovnoměrně zvednout. Když pneumonie postihuje pouze jednu plic, jedna nebo několik forem foci nebo zánětlivý proces pokrývá celý lalok plic. Je to z lokalizace patologického procesu, že hrudník při vdechování roste méně nebo se zpožděním. Chcete-li zkontrolovat toto ležet na zádech, stát rovně a vzít několik hlubokých dechů - patologie bude patrný.
 • Vzhled sputa je neprůhledná barva. S bakteriální pneumonií, která je nejčastější, sputum získává nahnědlý odstín a obsahuje nečistoty hnisu. Zároveň je z úst nepříjemný nebo dokonce nepříjemný zápach.
 • V pozdějších stadiích pneumonie se mění i barva moči. Moč se stává tmavší, a pokud sbíráte moč do nádrže pro analýzu, může tvořit sraženinu.

Kdy jít k lékaři?

Výše popsané diagnostické metody se projevují hlavně v pozdějších stadiích onemocnění. Je však důležité pochopit, že zhoršení celkového pocitu zdraví, výskyt kašle, dušnost a teplota, jsou již dobrým důvodem k vyhledání pomoci od specialisty.

Závěr

Vlastní diagnostika pneumonie je možná, ale jedná se pouze o podezření na pneumonii. To znamená, že vzhled popsaných znaků naznačuje potřebu poskytnout odbornému lékaři profesionální diagnózu.

Jak lze zjistit zánět plic?

Jednou z nejzávažnějších a nejnebezpečnějších chorob je pneumonie (pneumonie). Když se objeví první příznaky, pacient je okamžitě předán do nemocnice. To je způsobeno tím, že onemocnění může způsobit vážné následky, a je nutné rychle rozpoznat pneumonii.

Hlavními příčinami onemocnění jsou bakteriální virové a plísňové infekce. Tyto infekce ovlivňují buňky plicní tkáně. Jejich patogeny jsou zpravidla streptokoky, stafylokoky, pneumokoky, mykoplazmy, viry chřipky a další. Nejčastěji je pneumonie důsledkem zánětlivého procesu v horních dýchacích cestách dospělého.

Ve vzácných případech onemocnění postupuje přesně z plicní tkáně. To může přispět k nízké ochraně imunitního systému, hypotermii, popáleninám dýchacích cest, chemické otravě atd. Projevy onemocnění mohou být akutní a chronické. Akutní pneumonie je zase ohnisková a lobarová forma.

Příznaky lobarového zánětu

Pro zánět laloku je charakteristické porušení celého laloku plic, které se objevuje v důsledku vystavení pneumokokům. Pneumonie u dospělých začíná neočekávaně se symptomy zánětlivého procesu v plicích.

U pacientů dochází k prudkému nárůstu tělesné teploty, je zde stav zimnice a bolest na straně plicních lézí je znepokojující.

S každým dechem nebo kašlem se bolest na straně stává silnější. Dušnost začíná téměř současně a přidává se vzácný suchý kašel. Síla kašle se může časem zvyšovat, dokud se nestane trvalým.

Je velmi důležité sledovat vzhled dospělého pacienta. Může mít červené tváře nebo skvrny stejné barvy, které jsou umístěny na straně plíce pacienta, velkých nozder, rtů modravého odstínu. Ztráta vědomí a klam jsou důsledky pneumonie (více zde). Po 2-3 dnech se typ kašle mění na méně suchý, uvolňuje se malé viskózní sputum, ve kterém může být pozorována zbytková krev.

Spolu s těmito příznaky se při inhalaci projevuje bolest, která je spojena s poškozením pohrudnice, která obsahuje mnoho nervových zakončení. Charakteristickým znakem lobarové pneumonie je porucha kardiovaskulárního systému: objevuje se tachykardie.

Symptomy zánětu krbu u domova bez léčby mohou být pozorovány po dobu 15 dnů nebo déle. Poté zmizí projevy nemoci. Celá doba by měla být konzultována s lékařem, protože tato pneumonie vede k výskytu vředů na plicích a závažným exacerbacím v oblasti srdce.

Příznaky fokálního zánětu

Fokální zánět je charakterizován poškozením malé oblasti plic. Náhle se objeví podezřelá pneumonie. Symptomy začínají vysokou horečkou a blahobytem pacienta. Pozorovaná celková slabost a bolest. Při fokálním zánětu začíná rychle kašel se sputem.

Může být suchý i mokrý. Bolest na hrudi je buď nepřítomná nebo mírná. Po určité době se vylučuje sputum a nyní obsahuje hnis. Ve srovnání s lobarovým zánětem je ohnisko důsledkem virových a bakteriálních infekcí horních dýchacích cest.

Při řádně předepsané léčbě musí vysoká tělesná teplota projít do 5 dnů, což přispívá k následnému úplnému uzdravení. Trvání fokální pneumonie je 3 nebo 4 týdny. Dnes mnoho lidí předepisuje antibiotika sama, léčba je často pozastavena a nemoc není úplně vyléčena, ale jde od akutní až po chronickou formu.

Vnější projevy pneumonie

Pro nemoc je nejcharakterističtějším znakem kašel. Někdy se u pacientů vyvíjí hleny zelené, žluté nebo hnědé barvy. To nevylučuje zahrnutí pruhů krve. Jak rozpoznat pneumonii (pneumonii)? U pacientů se vyskytuje řada vnějších příznaků:

 • rychlý puls;
 • zatížené dýchání i v klidu;
 • vysoká horečka;
 • obecná slabost;
 • zvýšené pocení;
 • špatná chuť k jídlu;
 • pocit bolesti v hrudi.

Existují také známky vzácného onemocnění:

 • krev ve sputu;
 • bolest hlavy;
 • zvracení;
 • nevolnost;
 • sipot při inhalaci;
 • bolest svalů a kloubů;
 • ztráta orientace a zakalení vědomí (charakteristika starších lidí). Při prvních příznacích se poraďte se svým lékařem.

Vyšetření k určení pneumonie

Pro vyšetření a diagnostiku pneumonie se používá diferenciální diagnostika pneumonie. Diagnóza plicního zánětu je vyloučení nemocí, které mají podobné příznaky. Výsledkem vyšetření je správná diagnóza. Tato diagnostika je rozdělena do tří fází. V první fázi je provedena včasná diagnostika, důkladné vyšetření stížností pacienta a objasnění příčin pneumonie. Každá nemoc má své vlastní příčiny výskytu, ale různé nemoci mohou mít podobné příčiny.

Například u pneumonie a ARVI může být příčinou hypotermie. Ve druhé etapě se provádí externí vyšetření dospělé osoby a zjistí se příznaky, na které si stěžuje. To je jeden z nejdůležitějších stupňů diferenciální diagnostiky. Bez laboratorních a přístrojových vyšetření musí lékař provést správnou diagnózu.

Ve třetí fázi je učiněn závěr. Na základě průzkumů potvrdila diagnózu. Pokud je diagnostikována pneumonie, diferenciální diagnóza může zahrnovat následující vyšetření:

 1. Laboratorní testy zahrnují krevní test pro bílé krvinky, biochemický krevní test na bílkoviny a glukózu, sputum pro stanovení rezistence patogenů vůči antibiotikům a další. Více informací o krevním testu naleznete zde.
 2. Přístrojové vyšetření se skládá z následujících manipulací: prsty se používají k zasažení hrudníku dospělého k identifikaci postižené oblasti tkáně plic. Dále, pomocí fonendoskopu, je slyšet dýchání v hrudi.
 3. Dalším typem studie je tomogram z pulmonologa. Jeho konzultace je nutná, pokud se symptomy neshodují s výsledky na rentgenovém snímku. Tomogram předepsán pro zánět kořenů plic. K tomu, provést vrstvené obrazy orgánů v hrudi na různých úrovních.
 4. Bakteriologické vyšetření. Jedná se o diagnózu pneumonie, při které se materiál odebírá ze sliznic a kolonie patogenů se pěstuje za laboratorních podmínek.
 5. Radiologická diagnostika. Pro stanovení pneumonie u dospělých se provádí vyšetření, jako je fluoroskopie. Předpokládá se, že jeho výsledky jsou v diagnóze zásadní, protože obraz jasně ukazuje oblast zánětlivého procesu. Může být také předepsána počítačová tomografie plic.
 6. V případě potřeby lékař předepíše bronchoskopii k identifikaci pneumonie. Tento proces je nepříjemný, ale může být použit k vyšetření průdušek a stanovení přesné diagnózy. Pro postup bronchoskopie se provádí řada činností: trubice s videokamerou se vloží do nosních cest dospělého pacienta, lékař pečlivě prozkoumá průdušky a v případě potřeby vytrhne kousek sliznice v oblasti infekce.

Diferenciální diagnostika pneumonie je nejlepším způsobem, jak správně diagnostikovat toto onemocnění.

Taková studie pomůže předcházet komplikacím a možné smrti.

5 příznaky pneumonie, které by měl znát každý dospělý

Navzdory modernímu vědeckému pokroku v medicíně zůstává pneumonie jednou z nejnebezpečnějších chorob. Vysoká úmrtnost na toto onemocnění je pozorována u malých dětí - do dvou let au starších osob - nad 65-70 let. Ale aby bylo možné zvýšit úzkost v čase, vědět, jak určit pneumonii, je nezbytné pro každého člověka, protože situace od mírné až těžké může v každém okamžiku jít do kritické fáze, kdy účet půjde na hodiny, a výběr účinného léku nebude tak snadné.

Co je to pneumonie?

Zánět plic nebo pneumonie je zánět plicních tkání v důsledku pronikání patogenních bakterií a virových kmenů do orgánových buněk. Méně běžné formy jsou způsobeny protozoálními infekcemi - prvoky, spóry plísňových plísní.

Reakce na pronikání patogenů se stává komplexem příznaků charakteristických pro pneumonii. Osoba bez lékařského vzdělání může být obtížné odlišit nemoc od pleurisy, bronchitidy, takže zkušený specialista by měl učinit konečnou diagnózu.

Příčiny pneumonie

Každé dítě a dospělé tváře běžně každý rok trpí infekcemi horních cest dýchacích. Při výskytu běžného nachlazení však hrozí riziko komplikací. Zánět plic se může vyvinout z následujících důvodů.

 1. Komplikace akutních respiračních virových infekcí. Z jakéhokoli důvodu není imunita člověka schopna porazit virus a tato osoba „sestupuje“ dolů do dýchacích cest. Často "řetězec" začíná anginou pectoris nebo rýmou, pak jde do faryngitidy, pak přichází obrat bronchitidy a teprve poté se plicní tkáň zapálí.
 2. Infekce charakteristickými patogeny - nejčastěji se jedná o bakterie rodu Streptococcus pneumoniae. Onemocnění může být přenášeno vzduchovými kapičkami.
 3. Připojení bakteriální infekce proti virové infekci. V tomto případě se pneumonie vyvíjí několik dní po utrpení ARVI nebo bolesti v krku. Sekundární infekce je zvláště nebezpečná pro osoby s původním imunitním systémem.
 4. Kongestivní pneumonie. Je charakteristická pro pacienty s lůžkem. Specifickou rizikovou skupinou jsou staří lidé, kteří měli zlomeninu kyčle a další osoby, které jsou dlouhodobě ve stejné pozici. Nedostatečná ventilace v plicích přispívá k rozvoji patogenní mikroflóry.
 5. Porážka nemocničních infekcí. Tento typ pneumonie je považován za nejnebezpečnější, protože patogeny jsou zpravidla superinfekce a jsou obtížně léčitelné antibiotiky.

Klasifikace pneumonie

Klasifikaci typů onemocnění používají lékaři ke stanovení zdroje infekce, patogenu, způsobu vývoje a stupně poškození plicní tkáně. Důležitými údaji je charakter kurzu, související komplikace. Závažnost onemocnění ovlivňuje výběr léčebných metod, prognózu pro konkrétního pacienta.

To dohromady umožňuje lékařům co nejefektivněji přistupovat k léčbě každého konkrétního případu plicního onemocnění.

Na základě epidemiologických údajů

Tato klasifikace je nezbytná k určení zdroje infekce. Tato data jsou důležitá z hlediska možné rezistence patogenu na léčiva. Klasifikace založená na epidemiologických údajích ukazuje následující typy pneumonie.

 1. Infekce mimo nemocnici se vyskytují mimo nemocnici. Lékaři jsou zpravidla uznáni za relativně „mírné“ případy.
 2. Infekce v nemocnici. Je nebezpečné, že patogen je téměř vždy superinfekce. Takové bakterie jsou necitlivé na běžná antibiotika, protože kmeny vytvářejí ochranu proti hlavním účinným látkám. Moderní trendy v lékařské vědě naznačují použití bakteriofágů.
 3. Provedené stavy imunodeficience. V rizikových skupinách pro rozvoj pneumonie u dospělých pacientů s lůžkem, infikovaných HIV, pacientů s onkologickými diagnózami. Pneumonie s imunodeficitním stavem vždy znamená opatrnou prognózu.
 4. Atypická pneumonie. Vyskytují se s upraveným klinickým obrazem, vyvolaným nedostatečně studovanými patogeny.

Podle patogenu

Identifikace typu patogenu ovlivňuje výběr léků. Rozlišují se tyto typy infekcí:

 • bakteriální - nejběžnější typ;
 • virové;
 • houbové;
 • protozoální;
 • smíšené

Podle mechanismu vývoje

Zdroj vzhledu onemocnění vám umožní určit strategii léčby. Identifikujte následující formy vývoje:

 • primární - nezávislé onemocnění;
 • sekundární - objevují se na pozadí jiných nemocí;
 • posttraumatická - způsobená mechanickým poškozením plicní tkáně a sekundární infekcí;
 • pooperační;
 • pneumonie po infarktu myokardu - vzniknout částečným porušením průchodnosti plicních žil.

Podle stupně postižení plicní tkáně

Úroveň poškození tkáně ovlivňuje intervenční strategii a prognózu. Existují takové stupně:

Jak pochopit, že máte pneumonii

Jak rychle rozpoznat pneumonii doma?

Jak zjistit pneumonii doma? Pneumonie je běžné infekční onemocnění, které postihuje plicní tkáň. Zánětlivý proces se vyvíjí v alveolech a průduškách, což vede k výskytu patologických změn v nich. Zánět plic je nejčastější u dětí, ale u dospělých je často diagnostikován. Kauzálními agens onemocnění jsou mykoplazma, stafylokoky a viry. V závislosti na typu mikroorganismů, které vstoupily do plicní tkáně, se mohou příznaky lišit.

Příčiny pneumonie

K pneumonii nedochází pouze při kontaktu s patogenními bakteriemi a viry, ale také u pacientů s poruchou plicního oběhu u lůžek. Doporučuje se proto častěji pacienta přepínat. To pomůže zabránit tvorbě proleženin způsobujících infekci krve. Léčba trvá přibližně měsíc a zahrnuje užívání antibiotik, imunomodulátorů a posilujících léčiv, stejně jako fyzioterapii. Dobrý účinek a dát nějaké lidové prostředky.

Hlavní příznaky onemocnění jsou: bolest za hrudní kostí, bolestivý kašel se separací sputa, vysoká horečka, únava, bolest svalů a kloubů.

V přítomnosti alespoň jednoho z těchto příznaků se doporučuje neprodleně konzultovat lékaře.

Oslabená imunita přispívá k rychlému rozvoji onemocnění, jeho špatné návyky zhoršují jeho průběh: kouření a alkoholismus. Vdechnutí tabákového kouře dráždí sliznice průdušek. Mezi další příčiny pneumonie patří operace, chronická onemocnění srdce a cév, endokrinní poruchy, špatná strava, špatné podmínky prostředí. Zánět plic může být bakteriální, virový a atypický. Může být velmi obtížné přesně pochopit, jaká forma pacientovy choroby. Příznaky pneumonie nelze rozpoznat, zaměňovat s příznaky nachlazení a ARVI. Existují však specifické příznaky rozpoznání pneumonie.

Jak diagnostikovat pneumonii?

Podívejme se, co dělat, pokud máte onemocnění podobné pneumonii, jak identifikovat pneumonii? Klinické projevy závisí na stupni poškození plicní tkáně a věku pacienta. U dětí a starších lidí je toto onemocnění závažnější. Jedním z charakteristických znaků pneumonie je bolest při kašlání. Vzácný kašel se nakonec promění v bolestivý, oslabující kašel. Navíc, tělesná teplota prudce stoupá na 39-40 ° C a je doprovázena horečkou. Při vdechování, kýchání a kašlání jsou bolesti v hrudníku a břiše.

V dalších stádiích nemoci pacient zažívá neustálé bolestivé bolesti za hrudní kostí, dýchání se stává častější. Hlen obsahuje nečistoty hnisu a má žlutou nebo hnědou barvu. Když teplota stoupne, kůže se vysuší a začne se odlupovat. Vyvíjí se intoxikace, která se projevuje palpitacemi a bolestmi hlavy. Začíná dehydratace.

Kromě charakteristických příznaků pneumonie dochází k poklesu chuti k jídlu, vzhledu nezdravého červenání na tvářích, zejména na straně zánětu plic. V důsledku silného poklesu imunity se může objevit stomatitida a vyrážka na rtech. Moč se vylučuje v malých množstvích a má tmavou barvu.

Aby se předešlo závažným komplikacím, je nutné podstoupit vyšetření a okamžitě zahájit léčbu. Fokální formy onemocnění postihují určité laloky plic a mohou se vyskytovat bez výrazných symptomů. Pod vlivem některých faktorů může fokální zánět zhoršit a rychle zachytit celé plíce.

Jak vyléčit ambulantní pneumonii? Pro správnou léčbu pneumonie je nutná komplexní léčba. Průběh léčby se volí individuálně v závislosti na původci onemocnění a hlavních symptomech. Obvykle předepisují několik kompatibilních léků. Mohou si vybrat pouze lékaře, v některých případech je třeba léčbu upravit.

Proč brát antibiotika?

Fokální pneumonie, dříve považovaná za smrtelnou chorobu, je zcela vyléčena pomocí moderních antibiotik. Hlavním úkolem lékařů je výběr účinného antibiotika. Mnohé patogeny se časem stávají rezistentními vůči antibiotikům, zejména pokud nejsou řádně užívány.

Před zahájením léčby musíte projít analýzou sputa. Výsev na živné médium pomůže identifikovat původce infekce a vyzvednout antibakteriální léčivo.

Mírné formy pneumonie se vyskytují při požití mykoplazmat, chlamydií a pneumokoků. Tyto pneumonie mají své vlastní charakteristiky, s nimiž je lékaři odlišují od jiných forem pneumonie. Pro pneumokokové infekce jsou předepsána penicilinová antibiotika. Pokud je onemocnění způsobeno mykoplazmami, budou účinná tetracyklinová antibiotika, fluorochinolony a makrolidy. Makrolidy a fluorochinolony jsou vhodné pro destrukci chlamydií. Délka léčby závisí na tom, jak rychle symptomy začnou ustupovat. Doporučuje se užívat antibiotika nejméně jeden týden.

Jak odstranit hlen?

Důležitou součástí léčby je odstranění sputa z plic. Akumulace sputa v plicích přispívá k proliferaci bakterií a zhoršuje průběh onemocnění. Při léčbě pneumonie je Ambroxol nejčastěji předepisován. Tento lék naředí sputum bez zvýšení jeho objemu, aktivuje peristaltiku průdušek, což přispívá k rychlému odstranění sputa z průdušek, stimuluje produkci povrchově aktivních látek - látky, která zabraňuje adhezi stěn alveolů. Díky těmto vlastnostem může tento lék nahradit většinu mukolytik a antitusik. Lze jej použít inhalací nebo ve formě tablet a sirupů.

Dobrým účinkem na pneumonii je zahřívání a fyzioterapeutické metody léčby. Mohou být předepsány po snížení tělesné teploty. Doma si můžete dát banky a hořčičnou omítku, provádět tyto postupy střídavě. Pak přejděte k procedurám prováděným na klinice. Při předepsání pneumonie jsou předepsány UHF, elektroforéza s léky, magnetoterapie atd. Během rekonvalescence můžete podstoupit parafínovou terapii a bahenní terapii. Provádění dechových cvičení začíná ihned po návratu tělesné teploty zpět do normálu.

Tradiční metody léčby pneumonie

Antibiotika mohou být kombinována s použitím těchto látek:

 1. 1 polévková lžíce. lžíce Hypericum a 3 lžíce. lžíce elecampane nalít 0,5 litru. vařící voda. Broth vaří na nízkém ohni 30-40 minut. Roztavte 2 sklenice lípového medu ve vodní lázni. Přidejte 1 šálek rostlinného oleje do tekutého medu. Pak kmen kmen Hypericum a devasil kmen přidejte a přidejte výslednou směs medu a másla. Infuzi lék v chladničce po dobu 2 týdnů ve skleněné nádobě, pak si to 5 krát denně, 1 lžička. Průběh léčby je 2 týdny.
 2. 250 g listů aloe jemně nasekané, smíchané s 0,5 litry. Cahors a 350 g tekutého medu. Trvat na 2 týdny, kmen a vzít 1 polévková lžíce. lžíce 3 krát denně.

Rehabilitace pacienta

Po léčbě pneumonie se doporučuje jíst malý kousek propolisu denně a nafouknout balóny. Toto cvičení je nezbytné pro zvýšení objemu plic a obnovení jejich funkce.

Chronická pneumonie: symptomy, léčba

V tomto článku se podíváme na to, co je chronický zánět plic? Jak pochopit, že jste zahájili zánětlivý proces horních cest dýchacích - symptomy, léčba. A také zvážit hlavní příčiny pneumonie.

Pneumonie je...

Zánětlivý proces v plicích je definován jako pneumonie. To je opravdu velmi vážné a vážné onemocnění, které se v poslední době rozšířilo, a to i přes moderní léky a pokrok v medicíně.

Před několika desítkami let byla pneumonie považována za nemoc, kterou bylo prakticky nemožné vyléčit. Ze 100 pacientů s pneumonií plic byla úmrtí pozorována u 90 osob. Dokonce i dnes, pokud se člověk neotáčí včas do nemocnice, může pneumonie nést obrovskou hrozbu pro lidský život a zdraví.

Jakmile je pacientovi diagnostikována pneumonie, je velmi pravděpodobné, že ho pošle k léčbě v nemocnici. Pouze tímto způsobem bude možné zabránit všem důsledkům této nemoci.

Příčiny pneumonie

Zvažte hlavní příčiny pneumonie.

První věc, která se týká příčin zánětlivého procesu v plicích, je vstup patogenních virů do těla a bakterií - ve formě stafylokoků, streptokoků, stejně jako pneumokoků a mykoplazmat. Také v případě, že osoba má v poslední době chřipku, pak by to mohlo vést k komplikacím imunitního systému a v důsledku toho vznikl další, závažnější zánětlivý proces - pneumonie.

V 80% klinických případů pneumonie začíná na pozadí protrahovaného nachlazení, chřipky a řady zánětlivých procesů v těle. Je možné, že po infekci těla zánět ovlivní plicní tkáň a poté se rozšíří po celém těle, což zhorší celkovou pohodu osoby.

Nejčastěji postihuje pneumonie ty pacienty, kteří významně snížili imunitu. Jakákoli nachlazení je extrémně akutní u těch pacientů, kteří měli v minulosti popáleninu dýchací sliznice, otravu toxickými látkami, které vyvolávají poškození plic. Dlouhodobá zkušenost s kouřením také vyvolává komplikace pneumonie a dokonce i nejběžnější nachlazení.

Jak pochopit, že máte pneumonii?

Jak pochopit, že máte pneumonii? Jaké symptomy by o tom měly být první?

Zpočátku stojí za zmínku, že pneumonie se vyskytuje v akutním stadiu a v chronickém stavu. V závislosti na formě, v níž probíhá zánětlivý proces, tedy léčba závisí.

Zpočátku pneumonie začíná plicní lézí způsobenou pneumokokovými bakteriemi. Navíc není nutné, abyste před pneumonií měli nějaký chlad. Zápal plic může začít sám, bez takových zjevných příznaků, jako jsou: horečka, kašel, malátnost, zimnice.

Obecné příznaky pneumonie se projevují takto:

 • Tělesná teplota stoupá poměrně rychle - až přibližně o 38 stupňů a více;
 • Zimnice;
 • Silná bolest v žeberech (jak je správné, na jedné straně, vlevo / vpravo);
 • Bolest při vdechování, i mělké;
 • Agonizující slzící kašel;
 • Dušnost, která se vyvíjí poměrně rychle;
 • Kašel suchý a bolestivý.

Zpočátku se kašel vyskytuje pravidelně, to znamená, že se objeví a zmizí. Ale čím více onemocnění postupuje, tím silnější kašel.

Pokud hovoříme o prvních dnech zánětlivého procesu plic, pak v počáteční fázi nemoci není kašel tak silný.

Vzhled pacienta s pneumonií

Pochopte, že člověk může onemocnět, dokonce i svým vzhledem. Tvář pacienta s pneumonií získá nepřirozeně zářivě červený odstín a může být také pokryta velkými skvrnami. Rty zároveň získávají modrý odstín a začínají nabobtnat nozdry.

Je možné, že pacient může ztratit vědomí, vstoupit do stavu bludu.

Po asi 2-3 dnech už kašel není suchý, ale je mokrý s proudy krve, hnisem.

Syndrom bolesti

Bolest u člověka v plicní oblasti je přímo spojena se skutečností, že nervová vlákna pronikají do pohrudnice a jsou zachycena během dýchání. U osoby se zdravými plícemi se to nevyskytuje.

Porušení horních cest dýchacích a progresivní zánětlivý proces je následováno selháním kardiovaskulárního systému, to znamená, že pacient cítí záchvat tachykardie.

Po dobu 14 dnů má pacient naprosto všechny známky pneumonie. Dále, onemocnění nebo ústup (s příslušnou léčbou), nebo jde do závažnější fáze.

Komplikace zánětlivého procesu plic spočívají v abscesu plic, stejně jako ve skutečnosti, že onemocnění se může rychle stát chronickým a narušovat člověka pokaždé, když se zchladí a začne se vyvíjet nachlazení.

Fokální pneumonie

Pokud se u pacienta objeví zánět jedné z plicních oblastí, pak se příznaky vyvíjejí velmi rychle.

První věc, která pacientovi vadí, je zvýšení teploty na úroveň 39, 40 stupňů. Dále začíná mokrý kašel, objevuje se slabost v těle, charakterizovaná malátností v celém těle.

Zpočátku probíhá zánětlivý proces bez hromadění a vybíjení hnisu.

Pokud začneme léčbu včas, pak je vysoká šance vyhnout se dalšímu zánětu plicní tkáně.

Léčba pneumonie

V jakékoli formě zánětlivého procesu pacient potřebuje nouzovou hospitalizaci a vhodnou léčbu pod dohledem lékařů.

První věc, která má být předepsána pro léčbu, jsou antibakteriální léčiva a řada antibiotik.

Vysoká účinnost byla prokázána léčbou takovými látkami, jako jsou: amoxicilin, klavulanát, stejně jako levofloxacin a sulfamethoxazol.

Pro co nejefektivnější a úplnější léčbu musí mít pacient rentgenový obraz plic a krevní test.

Vlastní léčení zánětlivého procesu plic může být fatální. Neriskujte svůj život a zdraví!

Jak léčit pneumonii?

Odpovědi:

Dobrý den Je mi líto, ale nechápal jsem, zda jste šel k lékaři nebo jste udělal diagnózu sami. Pneumonie, nebo jak se také nazývá - pneumonie, je infekce jednoho nebo obou plic, která je obvykle způsobena bakteriemi, houbami a viry. Příznaky pneumonie jsou velmi rozdílné. V posledních letech je asymptomatický průběh pneumonie stále častější, během nemoci osoba nemá horečku, kašel, sputum neopouští. Léčba takové pneumonie začíná pozdě, takže je to nebezpečné s velkým počtem komplikací. Mezi hlavní příznaky pneumonie patří následující projevy: horečka, pohybující se od 37 do 39,5 stupně, dušnost a sputum, zimnice, kašel. Někdy jsou krvavé výboje, které proudí ve formě pruhů krve, strukturovaných ve sputu. Také poměrně charakteristickým příznakem je bolest na hrudi, když se snažíte zhluboka nadechnout, obvykle se v místě, kde se nachází hlavní centrum zánětu, vyvíjí bolest. Zvláště často se bolest vyskytuje v pleurální formě pneumonie. Pro řádnou léčbu je nutné se poradit s lékařem a naléhavě vám pouze odborný pulmonolog předepíše kompetentní léčbu a sleduje dynamiku (vývoj) nemoci nebo dokonce hospitalizaci. Velmi často se v terapii používají antibiotika druhé a třetí generace - cefalosporin, amoxicilin, klavulanát, levofloxacin, sulfamethoxazol. U pomalu se vyvíjející pneumonie se doporučují antibiotika obsahující síru. Při léčbě pneumonie způsobené adenoviry, rhinoviry, chřipkovými viry a parainfluenzou antibiotika často neposkytují požadovaný terapeutický účinek. V takových případech je třeba k nim přidat antivirotika. Pro plísňové formy zánětu dýchacích orgánů (histoplazmóza, blastimóza, aspergilóza a kryptokokóza) je nutné použít léky, které působí lokálně pro každý typ houby. Během léčby musíte navíc dodržovat speciální dietu (můžete se s ní seznámit). Kromě toho musíte během léčby dodržovat speciální dietu, proto doufám, že budete jednat moudře a v pozitivní náladě, kontaktujte svého terapeuta, aniž byste odložili léčbu tak, aby S pozdravem, Julie.

alexandrové ionty

lékařem

Když není možné "vykašlávat" - kašel, vykašlávání léků v lékárně.
Jedná se o léky jako bromhexin, Ambroxol, Ambrobene, Bronholitin, ACC, atd.
Alkoholické pití pomůže doma kašel. Naplňte sklenici teplé, horké vody, ne horké, aby nedošlo k podráždění hrdla. Tam 1/4 chan. lžíce sody. Pomůže to. A zítra, jít do lékárny na léky, protože hodně sody je špatné pro žaludek. Můžete namísto vody - sklenici mléka - velmi dobře. Vývar z bylin - tymián, lípa, šalvěj. Bohatý nápoj - čaj s malinovým džemem, citronem, medem.
Kromě toho vám pomůže tření a ovinutí zadní a přední části hrudníku.
Masáž všemi masážními prostředky. Je-li dosaženo pouze při tření efekt tepla, který pomůže udržet obal po masáži. Nejlepší ze všech jezevčí tuk, různé balzámy, ale vhodné nástroje budou dělat. Můžete nezávisle třít hrudník vpředu - hrudní kosti, oblasti pod klíční kostí, krk, ramena, žebra. A zpět, až se dostanete k sobě. Pohyb je užitečný i pro Vás, odvodňovací účinek a odstranění hlenu z průdušek. Máš zima. Léčení, uzdravení, zdraví!

(A pneumonie se léčí pouze v nemocnici. Předepisuje se antibiotická léčba, léčba zaměřená na zlepšení drenážní funkce průdušek - kašel, vykašlávací léky, všeobecná posilovací terapie, fyzioterapie po rekonvalescenci. Kritériem pneumonie je - vysoká, přetrvávající teplota.)

Lidová léčba kašle, bronchitida doma.
Doporučuje se pít spoustu horkých infuzí malin, květu limetky, květů černého bezu nebo diaforických nábojů. Pro mírné pocení byly předepsány následující poplatky:

1. Květy heřmánku -30 g, květy černého bezu, -30 g, barva vápna -25 g, lístky máty peprné -25 g. 1 lžíce směsi se vaří do 1 šálku vroucí vody, odtok. Infuze z této kolekce se zahřívá 2-3 hodiny denně. Pro zklidnění paroxyzmálního kašle se z infuze borovicových pupenů připravují parní inhalace a tato infuze se používá 1/4 zásobníku 3krát denně.

2. Podběl (listy) -5 g, černý bezinek (květiny) -5 g, knotweed (tráva) -5 g. Tuto směs připravte s 1 šálkem vroucí vody, nechte hodinu, kmen, pijte 3krát denně s bronchitidou, pneumonií.

3. Plody malin - 2 díly, listy podběl - 2 části, tráva oregano - 1 díl. Dvě polévkové lžíce směsi vaří dvě šálky vařící vody, vaří kmen přes gázu a pije vývar horký

4. Vrba kůry 1 díl, plody anýzu -1 díl, matka a mláďata -1 díl, lipové květy 1 díl, ovocná část. Polévková lžíce směsi vaří dva šálky vařící vody, vaří se po dobu 5 minut. Má zvláčňující a diaforetický účinek.

5. Vrba kůry – 2 části, listy podběl –2 části, oregano tráva 1 díl. Uvařte dvě polévkové lžíce směsi se dvěma šálky vařící vody, nechte působit 20 minut, protlačte gázou a pijte půl šálku horkého čaje nebo 1 šálek 3krát denně. Má silný diaforetický účinek.

6. Heřmánek farmaceutický (květiny) 1 díl, Origanum obyčejný (travní) - 1 díl. Vařte dvě čajové lžičky směsi do sklenice vroucí vody, vařte 10 minut, namáhejte, ochlaďte, vezměte si 1 šálek ráno a večer jako karanténní.

7. Borovice pupeny -1 díl, jitrocel (listy) - 1 díl, podběl (listy) - 1 díl. Dvě čajové lžičky směsi trvají 2 hodiny ve sklenici studené vody, vařte po dobu 5 minut, napněte, vezměte si 1 šálek během dne na tři dávky. Používá se pro astma, černý kašel, tracheobronchitidu.

Neiro

Antibiotika, fyzikální procedury, teplé, hojné pití, vykašlávání drogy jako Lasolvan a další vitaminový komplex.

Anastasia Martynova

Pneumonie plic. Lidový lék - med, aloe, olivový olej, březové pupeny, lipové květy:

Lipový med 1 kg, listy aloe 200 gr., olivový olej 200 g., březové pupeny 150 gr., lipové květy 50 gr.. Březové pupeny a lipový květ se vaří odděleně v 0,5 litru vody, vaří se 1-2 minuty, odtok. Do směsi medu s jemně nasekanými listy aloe přidejte vývar a přidejte olivový olej. Take podle článku. lžíce 3 krát denně; Před použitím protřepejte.
Prostředky z medu a aloe pro pneumonii:

300 gr. med, 1/2 šálku vody a list jemně nasekané aloe, vaříme na mírném ohni po dobu 2 hodin, v pohodě, mícháme. Take podle článku. lžíce 3 krát denně.
Česnekový olej - léčba pneumonie:

strouhaný česnek jemně rozetřete solí a smíchejte s čerstvým máslem (na 100 g oleje 5 velkých hřebíček česneku). Na chleba rozprostřete česnekový olej nebo přidejte do potravin.
Léčba pneumonie. Vodka s česnekem. :

vezměte 10 hlav česneku, jemně nakrájejte, nalijte 1 l vodky, trvejte na 8 dnech na teplém místě. Vezměte 1/2 lžíce 3krát denně.
Sibiřský pramen. Průběh léčby pneumonie. :

8-10 g. rozdrcené kořeny sibiřské vody ve sklenici vody. Trvejte na tom, pít po celý den.
Způsoby léčby pneumonie - plic a piva:

2 lžíce. lžíce drcených listů lungfish na 1 litr piva. Přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíce medu a to vše se sníží na polovinu původního objemu. Vezměte 1-2 lžičky 3x denně před jídlem s vodou.
Léčba pneumonie doma. Bylinné poplatky. :

- tráva nektaru, jitrocel velký, šalvěj léčivý, centaury deštník, palina - stejně. Jedno umění. lžíce směs na sklenici vroucí vody. Přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíce, med, vařit, namáhat a doplnit do původního objemu (1 šálek). Pijte 1 polévková lžíce. lžíce 3 krát denně před jídlem.

- knotweed tráva, listy podběl, květy černého bezu - 1 tsp každý. Směs se vaří sklenicí vroucí vody, nechá se 30 minut. Pijte 1/2 šálku 4x denně po dobu 30 minut před jídlem.

- knotweed tráva, anýz ovoce, kopr ovoce, borovice pupeny, tymián trávy, lékořice kořen (drcené) - stejně. 4 lžičky směsi zalijeme 1,5 šálky studené vody, necháme 2 hodiny, přivedeme do varu, vaříme 2-3 minuty., cool, napětí. Pijte 1/2 šálku 3x denně po dobu 30 minut před jídlem.
Účinná léčba pneumonie. Citrony, vejce, med, brandy. :

vezměte 10 citronů, 6 vajec (čerstvých), 300 g. med a 1/2 šálku brandy. Vejce do sklenice a zalijeme čerstvou citronovou šťávou. Nádobu zakryjte gázou a chlazte, dokud se skořápka nerozpustí (6-8 dní). Plíseň pravidelně odstraňujte. Zahřejte med do tekutého stavu, ochlaďte a přidejte směs vajec a citronové šťávy, poté nalijte brandy. Dezertní lžičku vezměte 3x denně bezprostředně po jídle.
Jak léčit pneumonii medem a březovými pupeny:

s malou fokální bilaterální pneumonií: vezměte 750 gr. med a půl 100-gramový šálek březových pupenů (prodává se v lékárně). Med položil do vodní lázně. Jak med vaří, dejte ledviny, vařte 5-7 minut, pak přeložte na síto (vyjměte ledviny). Zředí se vodou, vodou jednou denně v noci. 1 čajová lžička medu se míchá v tolik horké vody jako pacient pije.
Lidová metoda léčby pneumonie - směs z vaječného oleje a medu a alkoholu s džusy:

přijmout
1 sklenici mrkvové šťávy

1 sklenici šťávy z řepy

1 sklenici alkoholu

1 šálek nesoleného másla

3 slepičí vejce bez skořápky
vše smíchejte a vložte na temné místo na 11 dní. Pijte 1 lžíci 3 krát denně 30 minut před jídlem.
Medová hořčičná tortilla ze zánětu lekhek:

1 polévková lžíce. lžíce suchého hořčičného prášku

1 polévková lžíce. lžíci mouky

1 polévková lžíce. lžíce medu

1 polévková lžíce. lžíce roste

MUZ TsRB Borisoglebsky

pneumonia ve vašem případě bez teploty se nestane. horké mléko s medem, můžete pít Bromhexine. ale lépe vidět terapeuta

Dr.Mary

15 let je mladý věk, kdy zanedbaný průběh pneumonie může vést k tuberkulóze. Poraďte se s lékařem. Nechte ho pozorovat a předepsat individuální léčbu.
Zde vám tato skutečnost nepomůže.
Jen nezapomeňte vidět své analýzy.

Bathead

Musíte jít k lékaři, zánět je nebezpečný, podívejte se, abyste nedostali astma!

Kdysi mi pomáhali "tobolky s lincomycinem 250 mg."

Lucy Mashnina

abobena dobré sputum borovice pupeny tymián

Co je to pneumonie?

Odpovědi:

Anastasia Zamyatina

Pneumonie
Pneumonie - zánět plic. Skupina nemocí charakterizovaných lézemi dýchací části plic je rozdělena na lobar (lobar) a fokální. Patogeny jsou různé mikroorganismy: pneumo a streptokoky, Klebsiella pneumonia, E. coli a další bakterie, rickettsia, viry, mykoplazmy, houby. Chemická a fyzikální činidla (vystavení plic chemikálií, tepelné faktory, radioaktivní záření) se obvykle kombinují s infekčními. Pneumonie může být také způsobena alergickými reakcemi v plicích nebo projevem systémových onemocnění. Patogeny vstupují do plicní tkáně průduškami, skrze krev nebo lymfu.
Příznaky a průběh
závisí na povaze, povaze a stádiu onemocnění, rozsahu léze a jejích komplikacích (plicní hnisání, pohrudnice, pneumotorax, akutní vaskulární a srdeční selhání).
Croupous pneumonia (lobar, pleuropneumonie) začíná akutně, často po ochlazení: člověk zažije ohromný chlad, tělesná teplota stoupne na 39-40 ° C. Bolest při dýchání na straně postiženého plic je zhoršena kašlem, nejprve suchým, pak "rezavým" nebo hnisavým, viskózním sputem pruhovaným krví. Stav pacienta je zpravidla závažný, je zde zarudnutí obličeje, cyanóza a často i výskyt „horečky“ - herpes simplex na rtech nebo křídlech nosu. Respirace od samého počátku onemocnění je rychlá, povrchová, s otoky křídel nosu. Zasažená strana hrudníku zaostává v dechu od zdravého. V závislosti na stadiu onemocnění, zvýšené nebo oslabené dýchání, crepitus (zvuk lepení alveolů) a pleurální tření jsou slyšet. Pulzní zrychlení, často snižuje krevní tlak. V krvi jsou zjištěny významné změny: leukocytóza s posunem doleva, zrychlená ESR. Rentgen ukazuje ztmavnutí celého postiženého laloku nebo jeho části.
Fokální pneumonie, bronchopneumonie, se vyskytují jako komplikace akutního nebo chronického zánětu horních cest dýchacích a průdušek u pacientů se stagnujícími plícemi, těžkými, oslabujícími onemocněními v pooperačním období. Tělesná teplota stoupá na 38-39 ° C, méně často vyšší. Kašel se objeví, suchý nebo s mukopurulentním sputem. Možná bolest na hrudi při kašlání a vdechování. S konfluentní fokální pneumonií se stav pacientů dramaticky zhoršuje: těžké dýchání, cyanóza. Dýchání může být zvýšeno vesikulární s oblastmi bronchiální, malé a střední bublající rales jsou slyšet.
Rozpoznávání je založeno na klinickém obraze, rentgenovém vyšetření (ložiska zánětlivé infiltrace v plicní tkáni, v konfluentní pneumonii - vzájemném spojení). Leukocytóza a urychlená ESR jsou detekovány v krvi.
Léčba.
S mírným průběhem lze provést doma, ale většina pacientů potřebuje hospitalizaci. Uprostřed nemoci je nezbytný odpočinek na lůžku, úsporná strava s dostatečným obsahem vitamínů A a C, dostatek nápojů, antibiotická léčba (s ohledem na citlivost mikroflóry na ně) a další antibakteriální léčiva. Může být nezbytné zavést gamaglobulin, detoxikační terapii. S vymizením nebo výrazným snížením účinků intoxikace je režim rozšířen, jsou předepsány fyzioterapeutické a fyzioterapeutické léčby (inhalace, UHF, krátkovlnná diatermie). V případě potřeby lze provést lékařskou bronchoskopii.
Pneumonie je chronická.
Pneumonie je chronická. - Zahrnuje recidivující zánět plic stejné lokalizace s poškozením všech strukturních plicních elementů, komplikovaných rozvojem pneumosklerózy.
Příznaky a průběh.
Projevy periodického zvyšování tělesné teploty obvykle na subfebrilní čísla, zvýšený dlouhodobý kašel s uvolňováním mukopurulentního sputa, pocení, často tupá bolest na hrudi na postižené straně. Při poslechu je určeno tvrdé dýchání, mokré

Irina Komárová

Hluboký zánět plic.

בעז קראָקאָדילאָוונאַ

Taková nemoc. Volané mikroby. Je nemocná, ale neinfikuje.
V závislosti na typických mikrobech je obvyklé izolovat: non-nozokomiální, non-nozokomiální organizované skupiny, nozokomiální a jednotky intenzivní péče.
Pro každou vlastní volbu antibiotik.
První typ způsobuje jednu ze 6 mikrobů - pneumokoky, hůlku chřipky..
Druhým typem je legionella (legionářská nemoc)
Mikroby rezistentní na nosokomiální bokální nosokomiální antibiotika
Resuscitace - všechny druhy klostridií odolné vůči všemu na světě
to je, znát původ pneumonia, vy můžete už vybrat si antibiotikum - empiricky (založený na zkušenostech lidstva) t
a váš přítel má pravděpodobně tuberkulózu

Veselé

to je pneumonie. 2 roky s tím je cín. Vyberete antibiotika a vyléčíte, bratr často byl nemocný

nejpravděpodobněji to není pneumonie

Alexander

Čtěte, možná najdete.
http://www.narmed.ru/bolezni/pulmon/

potřebuje jít k normálnímu lékaři a být plně vyšetřen.. pokud je to opravdu pneumonie, nezemře, to prostě musí být řádně vyléčeno do konce.. ale možná to není pneumonie.

Natalie

Léčí se pneumonie. A pokud říká, že to není dlouho žít, může to být tuberkulóza. Tam je uzavřená forma, ale tam je otevřený (to je nemožné políbit). Buďte opatrní.

Stroy-Trade

plíce se naplní tekutinou!

Supernova

Nikdo vám to neřekne přesně, dokud neprovedete vážné vyšetření a neberete v úvahu analýzu plicních funkcí, ale i dalších orgánů a tělních systémů. Informace naleznete na adrese http://www.vvi-klinika.ru/ na ICQ 273877
Zdraví pro vás

Alex Timonyan

Nejdřív bych přemýšlel o tuberkulóze.

Alina

Pneumonie. Příznaky pneumonie. Léčba pneumonie. V jakém věku může začít?
Mycoplasma pneumonias - pneumonie.
Pneumonie.
Pneumonie, běžný patogen infekce dýchacích cest, je z klinického hlediska nejdůležitějším zástupcem skupiny Mycoplasma. Pneumonie se šíří kašlem velkých kapek hlenu. Inkubační doba 2-3 týdny. Pneumonie často postihuje žáky a mladé dospělé, ale je možná v každém věku.
Příznaky pneumonie
Nejčastěji onemocnění probíhá jako akutní nebo subakutní tracheobronchitida nebo jako pneumonie.
Příznaky pneumonie
Bolesti hlavy, slabost, hypertermie, bolest v krku a suchý, paroxysmální kašel, který se později stává produktivním. Jako komplikace pneumonie jsou spojena následující onemocnění: otitis media, bulózní zánět ušního bubínku, makulopapulární vyrážka na kůži, multiformní erytém a někdy Stevens-Johnsonův syndrom. Vzácnými komplikacemi pneumonie jsou meningoencefalitida, cerebelární ataxie, radikulární syndrom, monoartritida, myokarditida, koagulopatie, hemolytická anémie, plicní edém a hepatitida.
Pneumonie obvykle ustane bez léčby po 2-4 týdnech, ale adekvátní léčba antibiotiky zkracuje její trvání. Doporučený režim pro dospělé je erythromycin 500 mg 4krát denně, tetracyklin 250 mg 4krát denně, doxycyklin 100 mg 2x denně po dobu 10-14 dnů. V případě těžké pneumonie, intravenózní erythromycin 500 mg po 6 hodinách, u dětí mladších 8 - 10 let je erytromycin 30-50 mg / kg denně po dobu 2 týdnů. Nové léky ze skupiny makrolidů jsou účinné proti mykoplazmě, ale jejich převaha nad erythromycinem nebyla prokázána.

Tuberkulóza, příznaky tuberkulózy, léčba tuberkulózy
Kauzální agens onemocnění je Mycobacterium tuberculosis nebo Kochova hůlka. S aktivní formou tuberkulózy se Kochova hůlka rychle rozmnožuje v plicích pacienta a ničí plíce, otravuje lidské tělo svými produkty a uvolňuje do ní toxiny. Tam je proces tuberkulózní intoxikace, jinak otrava lidského těla. Léčba tuberkulózy
Mycobacterium tuberculosis je vysoce odolná vůči různým fyzikálním a chemickým látkám, chladu, teplu, vlhkosti a světlu. Za přirozených podmínek, při absenci slunečního světla, si mohou udržet životaschopnost několik měsíců. V pouličním prachu jsou mykobakterie uchovávány po dobu 10 dnů. Na stránkách knih mohou zůstat tři měsíce naživu. Ve vodě jsou mykobakterie skladovány velmi dlouhou dobu (do 150 dnů). Mycobacterium tuberculosis přežívají procesy rozpadu a mohou přetrvávat několik měsíců v pohřbených mrtvolách.
Mycobacterium tuberculosis je přenášen hlavně vzduchem rozptýlenými kapičkami, vstupujícími do dýchacího systému z nemocného na zdravého člověka, což způsobuje plicní tuberkulózu. Kromě plic může tuberkulóza postihnout různé orgány a tkáně osoby: oči, kosti, kůži, urogenitální systém, střeva atd.
Pokud se neléčí, úmrtnost na aktivní tuberkulózu dosáhne 50% během jednoho až dvou let. Ve zbývajících 50% případů se neošetřená tuberkulóza stává chronickou. Chronický pacient může nějakou dobu žít, nadále vylučuje Mycobacterium tuberculosis a infikuje ostatní.
Příznaky tuberkulózy
Když se Kochovy tyčinky dostanou do plic (nebo do jiného orgánu, do kterého poprvé vstoupí bacil tuberkulózy), vyvine se primární ohnisko zánětu, které má za následek vznik příznaků normálního zánětu. Na rozdíl od banální infekce se však zánětlivý proces tuberkulózy vyvíjí velmi pomalu (jedná se o chronickou infekci, která trvá roky) a je náchylný k nekróze primárního zánětlivého zaměření. Stížnosti pacientů jsou velmi rozdílné. Podmíněně mohou být rozděleny na nespecifické: malátnost, slabost, nízká horečka, špatná chuť k jídlu, ztráta hmotnosti, bledost kůže atd. A specifická (zejména pro tuberkulózu): pocení v noci a ráno (jako projev intoxikace)

Jurij Grubbe

Zápal plic - zánět plicní tkáně, obvykle infekčního původu s primární lézí alveolů (rozvoj zánětlivých exsudací v nich) a intersticiální plicní tkáně [1] [2].
Termín "pneumonie" spojuje velkou skupinu nemocí, z nichž každá má svou vlastní etiologii, patogenezi, klinický obraz, radiografické znaky, charakteristické údaje laboratorních studií a rysy terapie.
Neinfekční zánětlivé procesy v plicní tkáni se obvykle nazývají pneumonitida nebo (v případě primární léze respiračních částí plic) alveolitis. Na pozadí těchto aseptických zánětlivých procesů se často vyvíjí bakteriální, virová bakteriální nebo plísňová pneumonie.
Hlavními diagnostickými metodami jsou radiografické vyšetření plic a sputa, hlavní metodou léčby je antibakteriální terapie. Pozdní diagnóza a opožděný nástup antibiotické léčby zhoršují prognózu onemocnění. V některých případech je možná smrt.
Na celém světě se každoročně dostává pneumonie asi 450 milionů lidí, asi 7 milionů případů je smrtelných [3].

Černá zuřivost

Zánět plic. A zdá se, že je silná. Možná už má rakovinu