Jak léčit virovou infekci: první pomoc, typy a příčiny

Lidské tělo v každém věku může být vystaveno různým infekčním onemocněním. Nejběžnější z nich je SARS nebo virová infekce. Onemocnění je přenášeno vzduchem rozptýlenými kapičkami, takže jakýkoliv virus se snadno zachytí a chytí. Člověk cítí letargii, jeho teplota stoupá. Bez včasného zásahu může virus vést ke komplikacím, onemocnění se může stát chronickým.

Příčiny nemoci

Na jaře a na podzim se viry šíří dvakrát rychleji. Dlouhodobý pobyt v místnostech, kde je mnoho lidí, je hlavní příčinou infekce. To se může stát při práci, ve veřejné dopravě, v supermarketech, obchodech, ve školách a ve školkách. Nejdříve trpí dýchací cesty, takže pokud se začalo s nazální kongescí a objevil se mírný kašel, neváhejte navštívit lékaře.

Kauzálními agens onemocnění jsou bakterie a virové infekce. Antibiotika v počáteční fázi infekce se obvykle nepoužívají, takže mikroorganismy a bakterie nejsou ihned zabity. Z tohoto důvodu je léčba zpožděna a obtížně ovlivnitelná. Antibiotika jsou předepsána, pokud je patologie zhoršena a vede k dalším zdravotním problémům.

Nejběžnějšími virovými patogeny jsou adenoviry. Pokud jde o bakteriální infekci, je způsobena stafylokoky, streptokoky kategorie A a pneumokoky.

Je také snadné se nakazit, pokud se nebudete řídit pravidly hygieny, jíst nemyté výrobky, nemyjte si ruce mýdlem a vodou po ulici nebo koupelně.

Příznaky virové infekce

Chcete-li rozlišit běžné nachlazení od virové infekce, musíte věnovat pozornost charakteristickým znakům.

Zde jsou některé typické příznaky specifické pro tuto podmínku:

 • suchý kašel
 • vodnatá rýma
 • zánět hrtanu (někdy může být přítomen hlen)
 • stoupá teplota, ne více než 38 stupňů
 • letargie, slabost a bolest svalů
 • bolest hlavy
 • ospalost
 • špatná chuť k jídlu

Při běhu se příznaky zhoršují. V tomto případě jsou označení:

 • nad 38 stupňů
 • nosní výtok získává hlenovou konzistenci, při vyfukování vycházejí hnisavé akumulace
 • zánět mandlí, hnis se hromadí v zadní oblasti hrtanu
 • vlhký kašel
 • dušnost
 • těžké bolesti hlavy
 • citlivost břicha

Nečekejte, až viry způsobí komplikace. Čím dříve je léčba zahájena, tím rychlejší bude zotavení.

Typy virů

Existují různé virové infekce. Před předepsáním léků se musí lékař ujistit, že diagnóza je správná, protože ne všechny viry jsou léčeny stejně.

Parainfluenza je infekční onemocnění mírné intoxikace. S takovou nemocí je tělesná teplota nízká, někdy může být zcela nepřítomná. Patogeny ovlivňují především hrdlo, způsobují silný kašel. Může se vyvinout akutní laryngitida.

Dalším typem je rinovirová infekce. Symptomy charakteristické pro toto onemocnění jsou: výtok kapaliny z nosohltanu, kýchání, slzení. Průdušky, plíce a průdušnice budou čisté. Maximální teplota - 37,4 ° C. Při včasném ošetření dojde k viditelnému zlepšení za 5 dní.

Třetím typem je adenovirová infekce. Toto onemocnění již má komplexnější stupeň vývoje, patogeny ovlivňují nejen dýchací systém, ale také se šíří do celé lymfoidní části. Onemocnění se projevuje hojnými hlenovými nosními sekrecemi, konjunktivitidou, angínou a lymfatickými uzlinami. Silný kašel a horečka teploty může trvat až dvanáct dní. Intoxikace ani při velmi vysokých teplotách nebude vyjádřena. Aby se zabránilo komplikacím, je důležité užívat antivirotika včas.

Čtvrtým typem je respirační syncytiální infekce. Infekce často silně ovlivňuje dolní respirační trakt. Přidruženými chorobami jsou bronchitida, a pokud je dítě infikováno, pak bronchiolitida. V havarijním stavu může začít pneumonie. Pneumonie může být dokonce smrtelná.

Koronavirová infekce - infekce horních cest dýchacích. Tento typ virové infekce často postihuje malé děti, dospělé ve velmi vzácných případech.

Jakýkoli typ vyžaduje odborné poradenství a správnou diagnózu.

Diagnostika

Diagnóza zahrnuje nejprve dodání všech testů:

Mohou požádat o vyšetření sputa v laboratoři nebo podrobit se fluorografii. To se provádí, pokud lékař zjistí intoxikaci a hluk v plicích.

Moč a krev pomohou vytvořit virové antigeny, které způsobily tuto malátnost.

Politika první pomoci

Existují určité kroky, kterými můžete nezávisle poskytovat první pomoc v boji proti viru.

Nejdřív musíte sedět doma, nechodit do práce. Návštěva přeplněných míst přinese komplikace a je zde také možnost, že vás někdo nakazí.

Odpočinek Čím více bude pacient spát a odpočívat, tím více bude tělo mít sílu produkovat protilátky a imunitu proti této infekci.

Také rychlé zotavení usnadňuje hojné pití. Je velmi dobré pít nejen čistou vodu, ale i Polyanu Kvasova a Borjomi, kde je více alkálie. Potřebné množství tekutiny rychle odstraní škodlivé toxiny, které virová infekce vytvořila. Pokud pacient nemůže pít hodně čisté vody, můžete pít vývar boky, citronový čaj a pití šťávy z různých druhů ovoce a bobulí.

Pokud dojde k závažné intoxikaci, pacient trpí vysokou horečkou, je horečný a třese se, pak vám pomohou běžné maliny. Můžete si připravit čaj z malin. Tento lidový lék je užitečný a zároveň chutný, ideální pro léčbu malých dětí. Nápoj si můžete připravit z čerstvých, sušených a mražených bobulí. Lze použít malinový džem. Cukr nestojí za přidání, protože je to stále lék.

Metody zpracování

Léčba virových infekcí je snadná, zvláště pokud začnete léčbu včas. Primárně se používá symptomatická léčba, která zahrnuje:

 • antitusické, vykašlávací léky, sirupy
 • protizánětlivá a antipyretická léčiva (například acetaminofen a ibuprofen)
 • tablety nebo pastilky pro bolest v krku

Všechny tyto studené léky lze zakoupit bez lékařského předpisu, ale to neznamená, že je třeba se léčit sami.

Pokud se kromě virové infekce vyskytne také infekce bakteriální infekcí, nelze ji zvládnout bez antibiotik. Lékař musí uvést název, dávkování a dobu podání antibiotik. Pokud se člověk cítí uvolněně, neznamená to, že léčba může být ukončena, je důležité pít antibiotikum tak, jak je uvedeno na lékařském předpisu. Měli byste také pochopit, že tablety tohoto druhu obvykle působí na druhý nebo třetí den, kdy látka v těle dosáhne požadovaného množství a zaměření onemocnění.

Méně antibiotik poškozuje střevní flóru, můžete současně užívat přípravek Linex. Je také užitečné jíst grapefruity, které urychlují odstraňování látek z těla.

Preventivní manipulace

Metody prevence jsou velmi jednoduché. Pro nikoho není tajemstvím, že čím opatrněji člověk sleduje své zdraví, tím méně trpí nachlazením a virovými chorobami.

Pravidelně a pravidelně je nutné zlepšit své tělo, posílit imunitní systém. To lze provést sportovními cvičeními, temperováním, vitamíny a správnou výživou. Pokud je v nemocnici vakcína proti virům, pak ji musíte zavést, chrání také osobu před touto nemocí.

Pokud by bylo v televizi oznámeno vypuknutí chřipky, měli byste se vyhnout místům s velkými davy, nepoužívat veřejnou dopravu. Omezit se od kontaktu s pacienty co nejvíce.
Virová infekce by měla být léčena v rané fázi, to bude chránit tělo před komplikacemi a šíření infekce.

Takže virová infekce je nyní velmi běžná. Můžete se nakazit virem snadno, protože je přenášen ve vzduchu kapkami. Při prvních příznacích je důležité začít s protivirovou terapií, pak se zotavení objeví v následujících dnech. Aby se zabránilo komplikacím, je důležité navštívit terapeuta.

ARVI: symptomy a léčba dospělých

ARVI je akutní respirační virová infekce, která způsobuje více než 200 typů virových patogenů.

Aby pacientovi byla poskytnuta kvalitní péče, lékař předepíše léky komplexního spektra účinku.

Jako součást těchto léčiv jsou aktivní látky, které poskytují úlevu od příznaků, rychlé odstranění onemocnění.

Tento článek odhalí příznaky SARS a způsob léčby tohoto onemocnění u dospělých.

Příznaky SARS u dospělých

Příznaky ARVI jsou:

 • zimnice;
 • slabost v těle;
 • svědění nosu a výtok z nosu;
 • bolest na hrudi;
 • bolest v krku a bolest v krku;
 • suchý kašel, přechod do kašle se sputem během několika dnů;
 • teplota (může být vysoká, ale častěji až 38 ° C);
 • bolest hlavy;
 • bolestivé klouby.

Příčiny SARS

 1. Chřipkové viry. Běžné chřipkové patogeny jsou viry typu A a B. V den 1-2 infekce se objeví první příznaky onemocnění. Osoba je nemocná sedm dní. Pokud není léčena, zotavení bude trvat déle a těžší.
 2. Rhinovirové mikroorganismy, které vstupují do nosní sliznice. Rhinoviry vyprovokují výtok z nosu, který je přenášen vzduchovými kapičkami. 2-4 dny po infekci se objeví první příznaky onemocnění. Při účinné terapii bude pacient vyléčen během 5-10 dnů.
 3. Adenoviry A, B, C, E, které vyvolávají akutní infekci dýchacích cest a očí. Když je infikován adenovirem, tělesná teplota stoupá, hrdlo se zapálí a objeví se zánět spojivek.
 4. Parainfluenza je virus, ve kterém dochází k zánětu hrtanu, vyvíjí se laryngitida, poté jsou průdušky infikovány. Někdy je léze nosní sliznice, je tu rýma. Počáteční symptomy parainfluenza jsou ukázány 2-7 dnů po infekci. Léčba onemocnění trvá asi 7-8 dní.

Léčba ARVI u dospělých

ARVI se léčí následujícím způsobem:

 1. Je nutné bojovat s infekcí a předcházet komplikacím onemocnění.
 2. Bohatý teplý nápoj (3-4 l / den) přispívá k urychlenému vylučování toxinů produkovaných viry, které otráví celé tělo. Je žádoucí, aby nápoj obsahoval vitamín C. Jedná se o šípky, šťávy a ovocné nápoje z brusinek, brusinek, pomerančů. Příznivý účinek ARVI na tělo a čaj s malinami, citronem a medem.
 3. Opláchnutí nosu Nosní dutina musí být proplachována tak, aby se infekce nerozšířila po celém těle, a opláchnutí snižuje opuch nosu a vytáhne hlen.
 4. Kloktání Musí být vypláchnuto hrdlo, aby se zabránilo šíření infekce. Kloktání pomáhá zmírnit kašel. Pro oplach hrdla vhodný roztok sodné soli, odvar z heřmánku, měsíčku, šalvěje.
 5. Inhalace Tento postup má za cíl zmírnit kašel. Od lidových léků, pro inhalaci, můžete použít páry brambor "v uniformě", stejně jako odvar z heřmánku, měsíčku, máta a dalších léčivých bylin. Z moderních prostředků může být inhalační aplikován nibulizátor.
 6. Léčba ARVI symptomy.

Orvi: léčba dospělých - drogy jsou levné, ale účinné

Léky, které jsou předepsány dospělým pro ARVI pro účinnou léčbu, jsou rozděleny do následujících skupin:

 1. Antivirové léky, které reagují na původce. Doporučuje se užívat léky s interferonem, což je látka, která zabraňuje reprodukci virových buněk.
 2. Antibakteriální léčiva. Antibiotika jsou často předepisována, pokud bakterie vyvolávají onemocnění a v případě komplikací (pneumonie, bronchitida).
 3. Imunostimulancia. Jedná se o přípravky na bázi kyseliny askorbové. Vitamin C ovlivňuje tvorbu interferonu.
 4. Imunomodulátory - zabraňují růstu bakterií, posilují imunitní systém. Jedná se v podstatě o homeopatické léky na bázi léčivých bylin.

Levná účinná léčiva pro léčbu SARS u dospělých jsou následující.

Betaferon je k dispozici na základě beta interferonu.

Alfa-interferon ve své čisté formě se prodává jako lék Grippferon. K dispozici ve formě spreje nebo kapek. Stojí 180-260 rublů.

Léčivo Viferon obsahuje alfa a beta interferonová činidla. K dispozici ve svíčkách, používaných k prevenci a léčbě SARS a chřipky.

Immunal je účinnější při léčbě akutních respiračních virových infekcí, protože stimuluje tvorbu bílých krvinek a zvyšuje jejich schopnost fagocytózy. Výsledkem je, že produkované protilátky rychle eliminují virus.

Seznam léků pro SARS a jejich levné protějšky

 1. Aspirin (antipyretikum, protizánětlivé léčivo, účinná látka - kyselina acetylsalicylová). Cena: 135-210 rublů. Analog: kyselina acetylsalicylová - 4-14 rublů.
 2. Xymelin, Otrivin, Pro nos (kapky, zúžení cév, z chladu; na bázi roztoku 0,1% xylometazolinu). Cena: 110-180 rublů. Analog: Galazolin, stojí 40-60 rublů.
 3. Immunal - lék, který podporuje obranyschopnost těla. Účinná látka: extrakt z echinacea. Cena: 230-250 rublů. Analog: Echinacea tinktura, cena 60-180 rublů.
 4. Ambrobene, Lasolvan - lék proti kašli. Účinná látka: Ambroxol. Cena: 280-380 rublů. Analog je Ambroxol: 30-80 rublů.
 5. Nurofen - protizánětlivé léčivo. Účinnou látkou je ibuprofen. Cena: 70-140 rublů. Analog je Ibuprofen: cena je 25-40 rublů.
 6. Panadol je protizánětlivé, antipyretické léčivo. Cena: 50-100 rublů. Analog: Paracetamol, náklady 5-15 rublů.
 7. Arbidol je antivirotikum s imunomodulačními účinky. Posiluje obranyschopnost organismu proti SARS a chřipce. Cena: 110-150 rublů.
 8. Viferon - lék ničí viry, posiluje imunitní systém. Účinná látka: interferon alfa 2-b. Cena: 120-165 rublů.
 9. Kagocel - syntetizuje interferon, charakterizovaný antivirovými a imunomodulačními účinky. Cena: 180-280 rublů.

Další levné léky pro léčbu SARS

 1. Kyselina askorbová. Má protizánětlivý, antipyretický účinek, posiluje imunitní systém. Je to levné - od 9 do 25 rublů. Prodává se jako žvýkací tablety, někdy s chutí (malina, máta).
 2. Přípravky proti kašli. Nejoblíbenější je Lasolvan, ale Ambroxal a Abrol jej mohou nahradit. Lék Acetal C ředí a odstraňuje hlen, změkčuje kašel. A nejznámější a nejlevnější lék proti kašli je Mukaltin.
 3. Bylinné bujóny mohou poskytnout první pomoc při akutních onemocněních dýchacích cest. To může být odvar z heřmánku, lípy, hrudníku poplatky. Ale nezapomeňte vědět, zda je pacient alergický na léčivé rostliny. Nenahradí plnohodnotnou léčbu, ale zmírní některé symptomy. Cena přírodních bylin je v průměru 50-75 rublů.
 4. Hořčičná omítka Prodává se v lékárnách, účinná látka - hořčičný prášek. V balení 10-20 sáčků. Používají se jako lokální dráždivé, rozptylující činidlo pro ARVI a další nemoci. Cena: 40-50 rublů.
 5. Parní inhalace. Nedoporučuje se užívat první dny nemoci, protože stav pacienta může být zhoršen. Vdechnutí v tomto případě šíří infekci v celém těle díky skutečnosti, že pára rozšiřuje cévy nosohltanu a dýchacích cest. Proto jsou aktivovány škodlivé bakterie. Když se stav pacienta zlepší, lékař může předepsat inhalaci jako antiseptikum, rozptylující, protizánětlivé, antispasmodické pro ARVI (rýma, laryngitida, tracheitida, kašel, bronchitida). Neužívejte inhalace pro alergie na účinné látky a astma. Můžete udělat levné parní inhalace doma: vezměte misku, nalijte vařící vodu, přidejte 1-2 kapky esenciálního oleje eukalyptu (50-80 rublů), zakryjte hlavu ručníkem a vdechujte páru v průměru po dobu 5 minut. Účinek je patrný okamžitě - dochází k vykašlávání hlenu, zlepšuje se dýchání.

Video - Léčba ARVI

Komplikace ARVI

Pokud během akutní respirační virové infekce nejsou přijata nezbytná opatření pro její léčbu, mohou komplikace vést k výskytu následujících onemocnění:

 • Meningitida;
 • Otitis;
 • Laryngitida;
 • Tracheitida;
 • Pneumonie;
 • Sinusitida;
 • Sinusitida;
 • Konjunktivitida;
 • Neuritida;
 • Onemocnění srdce;
 • Exacerbace jiných chronických onemocnění.

V případě prvních příznaků může být tedy léčba akutních respiračních virových infekcí u dospělých zahájena nezávisle pomocí léků, kloktadel a nosních výplachů. Pokud teplota trvá déle než 5 dnů, je nutné navštívit lékaře, protože mohou se vyskytnout závažné komplikace.

Virová infekce: symptomy, příznaky a léčba u dospělých

Virová infekce u dospělých

Viry jsou genetické nosiče, které se nacházejí v buňkách dospělých i dětí. Oni parazitují je. Při nesprávné terapii může škůdce zůstat v těle a projevit se pouze v určitém období, například při oslabení imunity, nachlazení nebo těhotenství.

V článku se budeme zabývat tím, jak odlišit virovou infekci od bakteriální infekce, jak s nimi zacházet, jaké jsou projevy symptomů u dospělých a také poskytnout užitečné tipy.

Infekční onemocnění, která patří do stejné skupiny, se nazývají agens. Škodlivý mikrob se může dostat do lidského těla různými způsoby a zůstat v něm až do správného okamžiku.

Zvažte způsoby přenosu:

 • Hematogenní. Mezi ně patří krevní transfúze, injekce nebo použití nesterilních předmětů lékaři.
 • Fekálně-orální. K vyzvednutí škůdce tímto způsobem, můžete políbit infikované osoby, po pití vody ze stejné nádoby.
 • Použití kousnutí nebo ve vodě. Po infikování hmyzem se můžete nakazit. Také vodní útvary jsou velkou sbírkou různých bakterií, jako je E. coli.
Mikroby vstupují do těla dospělého a pak se vyvíjejí v určitých systémech nebo orgánech.

Jak zjistit, zda máte virovou nebo bakteriální infekci? Výrazně se liší. To lze určit pomocí následujících funkcí:

Tato klasifikace je jedinečná v tom, že je univerzální pro všechny typy onemocnění. Takové nemoci mají velmi vysokou míru šíření, a proto s nejmenším vypuknutím nemoci je možná epidemie. Abychom se z těchto nemocí konečně zotavili, musíte v nemocnici absolvovat rehabilitaci.

Kolik dní trvá virová infekce a teplota? U dospělých je doba od jednoho do jednoho a půl týdne. Je důležité poznamenat, že takové mikroby, na rozdíl od bakterií, nejsou buňkami, ale pouze parazity. Nemohou se množit, takže potřebují nosiče, v našem případě je to tělo.

Zajímavý fakt, že při pokusu o vlastní produkci, mikroorganismus umírá a zdravotní stav dopravce se výrazně zhoršuje. Také celkový stav pacienta může zhoršit požití mikrobů během prodromu. Takzvaný bytí v těle bakterie, která je v hibernaci, to je, neaktivní. V tomto případě bude mít osoba obecnou malátnost. V tomto případě bude mnoho systémů podpory života trpět například plicemi.

Hledáte lék na virovou infekci? Chcete-li se chránit před škodlivými mikroorganismy uprostřed nemocí - podzim, zima a jaro, vezměte si "Tsitovir". Kombinace složek, jako je timogen, bendazol a kyselina askorbová, vytváří schopnost vytvářet endogenní interferon u vstupní brány infekce, kterou jsou sliznice dýchacího systému.

Jak určit typ virové infekce

Lékaři klasifikují všechny infekce jako rychlé a pomalé. Čím pomalejší je bakterie, tím nebezpečnější je pro lidský život. To je odůvodněno tím, že tyto mikroorganismy mají největší destruktivní faktor a také nemají výrazné symptomy.

Zvažte hlavní infekce:

 • Herpetický Herpes je přítomen v těle každé osoby, ale zhoršuje se pouze tehdy, když se objeví provokatér. Herpes může být identifikován charakteristickými bublinami na jedné nebo druhé části těla pacienta.
 • Akutní respirační virová infekce. Tento mikrob vstupuje do dýchacího ústrojí osoby a pak je ovlivňuje. Symptomy jsou podobné chřipce nebo běžnému nachlazení. Nejnebezpečnější částí onemocnění je možnost získat chronickou bronchitidu nebo pneumonii.
 • Encefalitida Tento mikrob ovlivňuje lidský mozek, který vede ke zničení centrální nervové soustavy a vědomí. Tato nemoc má extrémně vysokou úmrtnost. Po infekci pacienti často padají do bezvědomí, zažívají křeče a paralýzu některých končetin. Také tento mikrob přispívá k rozvoji vícečetného selhání orgánů, což je výsledek - smrtelný výsledek v 9 z 10 případů.
 • Hepatitida. Infekce těla tímto mikrobem vede k poškození jaterních tkání. Další porušení a komplikace vznikají během práce tohoto orgánu. Tyto příznaky mohou vést k politováníhodnému výsledku.
 • Poliomyelitida Po nemoci, osoba zažije konstantní křečovité záchvaty, a další zánět mozku a ztráta vědomí se bude vyvíjet. Vzhledem k těmto příznakům je možná paralýza. Nemoc je nesmírně nebezpečná, protože vede k invaliditě pacienta.
 • Meningitida Tento mikroorganismus proniká pod mozkovou kůru a infikuje mozkomíšní mok. V budoucnu virus "cestuje" po celém lidském oběhovém systému. Navzdory správné terapii může vést ke zhoršenému vědomí a atrofii svalů paží nebo nohou.
 • Spalničky Po nástupu onemocnění se u pacienta vyvíjí červená vyrážka na určitých místech těla, kašli a horečce. Samo o sobě mikroorganismus není nijak zvlášť nebezpečný, ale pokud čas nezačne léčit infekci, můžete získat komplikace ve formě encefalitidy nebo meningitidy.
 • STD Sexuálně přenosné nemoci se objevily dlouho. Dříve byly považovány za extrémně nebezpečné, ale se současnou úrovní medicíny jsou plně léčitelné. K úplnému vymizení onemocnění by měly být včas identifikovány symptomy.
V každé z těchto skupin existuje ještě větší počet nemocí, které mohou být zcela neškodné a snadno léčitelné a jsou extrémně nebezpečné pro lidský život. Včasná diagnóza, řádný přístup k jejich zdraví a očkování pomůže dospělým i dětem vyhnout se následkům a komplikacím po infekci.

Příznaky, symptomy a příčiny virových infekcí

Specifické signály, že člověk je nemocný, závisí na skupině škodlivého činitele, systému, do kterého spadl, a rozsahu nemoci. Obecné příznaky tohoto typu infekce lze rozlišit:

Trvalá horečka.

 • Světlo studené a chvějící se.
 • Kašel
 • Oteklé lymfatické uzliny.
 • Svalová slabost a zvýšená bolestivost.
 • Bolest a kolika v krku.
 • Porušení orgánů.
 • Kůže pacienta je příliš citlivá na vnější kontakt.
 • Zvýšené trhání.
Infekce tohoto druhu se liší od SARS nebo chřipky tím, že se nejprve objeví příznaky infekce a teprve pak dojde k narušení dýchacího systému. Jiné nemoci fungují jinak, nejprve je kašel a bolest v krku a teprve pak další příznaky.

ARVI - příčiny, příznaky a léčba dospělých, prevence akutních respiračních virových infekcí

SARS (akutní respirační virová infekce) je onemocnění dýchacího traktu způsobené požitím virové infekce. Přenosová cesta virů je ve vzduchu. Lidé s oslabeným imunitním systémem jsou nejvíce náchylní k nakažení akutní infekcí v chladném časovém období, což se děje zvláště často.

Aby pacientovi byla poskytnuta kvalitní péče, lékař předepíše léky komplexního spektra účinku. Dále zvažte, co je to nemoc, jaké příčiny a symptomy u dospělých, stejně jako jak léčit ARVI pro rychlé zotavení těla.

Co je ARVI?

SARS jsou vzdušné infekce způsobené virovými patogeny ovlivňujícími především dýchací systém. Ohniska respiračních virových infekcí se vyskytují celoročně, ale epidemie je častěji pozorována na podzim a v zimě, zejména při absenci vysoce kvalitních preventivních opatření a karanténních opatření pro detekci infekcí.

V období špičky je incidence ARVI diagnostikována u 30% světové populace a respirační virové infekce jsou několikanásobně vyšší než u jiných infekčních onemocnění.

Rozdíl mezi akutními respiračními virovými infekcemi a akutními respiračními infekcemi na první pohled je zanedbatelný. Nicméně původcem ARD může být virus (chřipka) nebo bakterie (streptokoky), původcem ARVI může být pouze virus.

Důvody

SARS je způsobena řadou virů, které patří do různých rodů a rodin. Jsou spojeny výraznou afinitou k epiteliálním buňkám, které lemují dýchací cesty. Akutní respirační virové infekce mohou způsobit různé typy virů:

 • chřipka
 • parainfluenza
 • adenoviry,
 • rhinoviry,
 • 2 PCR serovary,
 • reovirů.

Jakmile se v těle přes sliznici horního dýchacího traktu nebo spojivky oka, viry, pronikající epiteliálními buňkami, začnou množit a ničit je. V místech, kde se zavádějí viry, dochází k zánětu.

Zdrojem infekce je nemocný člověk, zejména je-li tato osoba v počáteční fázi onemocnění: pocit nevolnosti a slabosti, dokud si člověk neuvědomí, že je nemocný, již izoluje virus, infikuje své prostředí - pracovní tým, spolucestující ve veřejné dopravě, rodina.

Hlavní způsob přenosu je ve vzduchu, s malými částicemi hlenu a slin, které se vyznačují mluvením, kašlem, kýcháním.

Pro rozvoj ARVI má velký význam koncentrace viru v životním prostředí. Čím menší je počet virů na sliznicích, tím je nižší procento pravděpodobnosti vzniku onemocnění. Vysoká saturace virů přetrvává v podmínkách uzavřené místnosti, zejména s velkým zástupem lidí. Naopak nejnižší koncentrace virů je zaznamenána na čerstvém vzduchu.

Rizikové faktory

Provokativní faktory přispívající k rozvoji infekce:

 • hypothermie;
 • stres;
 • špatná výživa;
 • nepříznivá ekologická situace;
 • chronických infekcí.

Nejlepší je zjistit, jak může lékař léčit ARVI. Proto je v případě prvních příznaků nutné zavolat okresního terapeuta nebo pediatra.

Inkubační doba

Inkubační doba SARS u dospělých může trvat od 1 do 10 dnů, ale většinou je to 3-5 dní.

Onemocnění je velmi nakažlivé. Viry se dostávají na sliznici vzduchovými kapičkami. Můžete dostat nemocný dotek rukou, nádobí, ručník, takže komunikace s pacientem by měla být přísně omezena.

Aby pacient neinfikoval zbytek rodiny, měl by:

 • nosit speciální gázový obvaz;
 • používat pouze osobní hygienu;
 • systematicky zpracovávat.

Po nemoci nevyvolává imunita rezistenci na SARS, což je způsobeno velkým počtem různých virů a jejich kmenů. Viry navíc podléhají mutacím. To vede k tomu, že dospělý může mít akutní respirační virové infekce až 4krát ročně.

Pokud je pacientovi diagnostikováno onemocnění, je mu předepsán antivirový lék a odpočinek na lůžku, dokud není plně vyléčen.

První příznaky akutní respirační virové infekce

Obvykle chlad začíná mírnou indispozicí a bolestmi v krku. Někteří lidé v této době exacerbují chronický herpes, doprovázený výskytem charakteristických bublin s tekutinou v rtech.

První příznaky akutní respirační virové infekce budou:

 • bolest v očích;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • situace, ve které se zalévané oči a rýma;
 • bolest v krku, suchost, podráždění, kýchání;
 • zvýšení velikosti lymfatických uzlin;
 • poruchy spánku;
 • záchvaty kašle;
 • změny hlasu (pokud jsou zánět hlenu hlenu).

Jak nakažlivé SARS pro dospělé? Odborníci zjistili, že osoba, která virus zvedl, se stane infekčním 24 hodin před odhalením prvních příznaků nemoci.

Pokud se tedy příznaky respirační infekce objevily po 2,5 dnech od okamžiku zavedení patogenu do těla, mohl nemocný infikovat okolní lidi od 1,5 dne po komunikaci s předchozím nosičem viru.

Příznaky SARS u dospělých

Společné rysy ARVI: relativně krátká (přibližně týdenní) inkubační doba, akutní nástup, horečka, intoxikace a katarální symptomy. Symptomy SARS u dospělých se rychle vyvíjejí, a čím rychleji je reakce na invazi infekce zahájena a léčba je zahájena, tím snadněji se imunita vyrovná s onemocněním.

 • Malátnost - slabost svalů a kloubů, chci pořád ležet;
 • ospalost - neustálý pocit ospalosti, bez ohledu na to, kolik času člověk spal;
 • rýma - zpočátku není silná, stejně jako čistá tekutina z nosu. Většina ho vypíše jako prudkou změnu teploty (šel do teplé místnosti před chladem a v nose mu vyšel kondenzát);
 • zimnice - nepohodlí při dotyku kůže;
 • bolest v krku - může být vyjádřena jako bolest v krku, pocit brnění nebo dokonce řezání v krku.

V závislosti na stavu imunitního systému se mohou příznaky ARVI zvýšit nebo snížit. Pokud jsou ochranné funkce dýchacích orgánů na vysoké úrovni, bude velmi snadné se viru zbavit a onemocnění nezpůsobí komplikace.

Kromě toho, pokud obvyklé příznaky akutních respiračních virových infekcí nezmizí po 7-10 dnech, pak to bude také příležitost konzultovat odborníka (častěji se ORL lékař stává jejich).

 • Vysoká teplota, která trvá pět až deset dní;
 • těžký mokrý kašel, horší ve vodorovné poloze a se zvýšenou fyzickou námahou;
 • oteklé lymfatické uzliny;
 • rýma;
 • při polykání bolest v krku.
 • Velmi vysoká teplota;
 • suchý kašel, způsobující bolest na hrudi;
 • bolest v krku;
 • rýma;
 • závrať a někdy ztráta vědomí.
 • Tělesná teplota do 38 stupňů. Trvá 7–10 dní.
 • Hrubý kašel, chrapot a změna hlasu.
 • Bolest na hrudi.
 • Rýma

Pokud má pacient chronická onemocnění, může to vést k exacerbaci. V období exacerbace se vyvíjí následující onemocnění: astma, bronchitida, sinusitida, laryngitida, angína. Zhoršují stav člověka a znesnadňují jeho léčbu.

Symptomy akutních respiračních virových infekcí vyžadujících pohotovostní péči lékaře:

 • Teploty nad 40 stupňů, s malou nebo žádnou odezvou na použití antipyretik;
 • poruchy vědomí (zmatenost, mdloby);
 • intenzivní bolest hlavy s neschopností ohnout krk, vedoucí bradu k hrudi
  výskyt vyrážky na těle (hvězdičky, krvácení);
 • bolest v hrudníku při dýchání, potíže s dýcháním nebo ven, pocit nedostatku vzduchu, kašel se sputem (růžová barva - více vážně);
 • prodloužená horečka po dobu delší než pět dní;
 • vzhled sekrecí z respiračního traktu zelené, hnědé, smíšené s čerstvou krví;
 • bolest na hrudi, nezávislá na dýchání, otok.

Komplikace

Pokud se při akutní respirační virové infekci nepřijmou nezbytná opatření pro její léčbu, mohou se vyvinout komplikace, které se projevují ve vývoji následujících onemocnění a stavů:

 • akutní sinusitida (zánět dutin s hnisavou infekcí),
 • snížení infekce v dýchacích cestách s tvorbou bronchitidy a pneumonie,
 • šíření infekce do sluchové trubice s tvorbou otitis,
 • přistoupení sekundární bakteriální infekce (např. rozvoj anginy pectoris),
 • exacerbace ložisek chronické infekce v broncho-plicním systému av dalších orgánech.

Takzvaní „dospělí“ adolescenti, kteří na minutu nemohou sedět doma, jsou k tomu obzvláště citliví. Musíte s nimi mluvit, protože komplikace po ARVI mohou nejen zkazit život, ale byly i případy s fatálním výsledkem.

Diagnostika

Který lékař vám pomůže? V přítomnosti nebo podezření na vývoj akutních respiračních virových infekcí je třeba okamžitě vyhledat lékaře, jako je terapeut, infekční onemocnění.

Pro diagnostiku ARVI obvykle používejte následující metody vyšetření:

 • Vyšetření pacienta;
 • Imunofluorescenční expresní diagnóza;
 • Bakteriologický výzkum.

Pokud se u pacienta vyvinuly bakteriální komplikace, pak je předán k konzultaci s dalšími odborníky - pulmonologem, otolaryngologem. Při podezření na pneumonii se provede rentgen hrudníku. Pokud dojde k patologickým změnám na straně ORL orgánů, je pacient naplánován na faryngoskopii, rinoskopii a otoskopii.

Jak léčit SARS u dospělých?

Když první příznaky onemocnění vyžadují odpočinek na lůžku. Musíte zavolat lékaře, aby diagnostikoval, určil závažnost onemocnění. Ve světle a mírné formě ARVI jsou léčeni doma, v těžké formě - v nemocnici infekčních nemocí.

Hlavní doporučení pro léčbu SARS u dospělých: t

 1. Režim.
 2. Omezená intoxikace.
 3. Dopad na patogen - použití antivirotik pro SARS.
 4. Eliminace hlavních projevů - rýma, bolest v krku, kašel.

Léčiva pro léčbu SARS

Je nutné léčit ARVI pomocí antivirotik, protože hlavní příčinou onemocnění je virus. Od prvních hodin nástupu příznaků akutních respiračních virových infekcí, nejpozději do 48 hodin, začněte užívat jeden z léků 2x denně:

 • Amixin;
 • rimantadin nebo amantadin - 0,1 g;
 • oseltamivir (Tamiflu) - 0,075 - 0,15 g;
 • zanamivir (Relenza).

Vezměte antivirové léky 5 dní.

Nesteroidní protizánětlivé léky. Tato kategorie zahrnuje:

Tyto léky mají protizánětlivý účinek, snižují teplotní ukazatele, zmírňují syndrom bolesti.

Můžete užívat léky kombinovaného typu, mezi které patří paracetamol - například:

Mají stejnou účinnost jako konvenční paracetamol, ale jsou snadněji použitelné a snižují intenzitu dalších symptomů ARVI v důsledku přítomnosti fenylefrin a chlorfenaminu.

Antihistaminika jsou nutná ke snížení známek zánětu: kongesce nosu, otoky sliznic. Doporučuje se přijetí "Loratidin", "Fenistil", "Zyrtek". Na rozdíl od léků první generace nezpůsobují ospalost.

Proti nazální kongesci a rýmě pro akutní respirační virové infekce u dospělých se v nose používají vazokonstrikční nosní kapky: Vibrocil, Nazivin, Otrivin, Sanorin.

Potřebuji antibiotika?

Prognóza ARVI je většinou příznivá. K zhoršení prognózy dochází, když se vyskytnou komplikace, závažnější průběh se často vyvíjí, když je tělo oslabeno, u dětí prvního roku života, starších lidí. Některé komplikace (plicní edém, encefalopatie, falešný záď) mohou být fatální.

Hlavní indikace pro užívání antibiotik pro nachlazení jsou následující:

Rady pro dospělé s SARS

 1. Důležitým krokem je izolovat pacienta od společnosti, protože infekce se pak rozšíří. Být v místech, kde se lidé shromažďují infikovaní, je ohrožuje.
 2. Vyžaduje se dodržení řady pravidel týkajících se místnosti, kde je pacient. To zahrnuje jeho mokré čištění, povinné větrání (každých 1,5 hodiny), teplotu (20-22 °), je dobré, pokud vlhkost uvnitř místnosti bude 60-70%.
 3. Potřebuješ spoustu pití, měla by být teplá. Ve skutečnosti je to každý nápoj: čaj, odvar, kompot, jen teplá voda atd.
 4. Příjem šokové dávky vitaminu C. V počátcích ARVI by měla být kyselina askorbová užívána až do 1000 mg denně.
 5. Ohřívání nohou a paží horkými koupelemi. Proces zahřívání lze provést v případě, že pacient nemá žádnou teplotu.
 6. Kloktání Krk musí být opláchnut tak, aby se infekce nerozšířila. Kloktání pomáhá zmírnit kašel. Pro oplach hrdla vhodný roztok sodné soli, odvar z heřmánku, měsíčku, šalvěje.
 7. Nos pravidelně opláchněte solným roztokem. Nejlevnější variantou je fyziologické řešení a můžete použít moderní léky Dolphin nebo Aqua Maris - jejich účinnost ve srovnání s normálním fyziologickým roztokem je naprosto totožná.
 8. Inhalace. Tento postup má za cíl zmírnit kašel. Od lidových léků, pro inhalaci, můžete použít páry brambor "v uniformě", stejně jako odvar z heřmánku, měsíčku, máta a dalších léčivých bylin. Z moderních prostředků může být inhalační aplikován nibulizátor.

V akutním stadiu nemoci, horečka, těžký stav, apatie, ztráta chuti k jídlu, bolest v kloubech, svalech atd. Jakmile virus začne "projít", teplotní rovnováha se normalizuje - je pot, bledost kůže se změní v červenat, pacient chce jíst, táhne ke sladkému.

Napájení

Jídlo během léčby akutní respirační virové infekce by mělo být lehké, rychle stravitelné. Je důležité respektovat rovnováhu tuků, bílkovin a sacharidů. Pro rychlé uzdravení stojí za to omezit množství spotřebovaného tuku. Ale ze stravitelných sacharidů se nemusíte vzdát. Budou doplňovat energetické rezervy.

 • čerstvé jahody a ovoce;
 • čerstvá, vařená a dušená zelenina;
 • vařené libové maso a ryby;
 • jakékoliv mléčné výrobky (například tvaroh a zakysaná smetana);
 • vařená kuřecí vejce (nejvýše dvě denně);
 • kuřecí vývar;
 • různé porridge.
 • alkoholické nápoje (alkohol);
 • Smažená jídla (maso, karbanátky, ryby);
 • tukové potraviny;
 • velmi studené nápoje;
 • perlivá minerální voda;
 • kořeněná jídla (pepř);
 • uzené výrobky;
 • zachování.

V závislosti na stadiu uzdravení může být strava pacienta s ARVI strukturována takto:

 • První den nemoci - pečená jablka, nízkotučný jogurt, ryazhenka.
 • Druhý a třetí den - vařené maso nebo ryby, kaše s mlékem, mléčné výrobky.
 • Ve dnech komplikací nemoci - vařená nebo dušená zelenina, nízkotučné mléčné výrobky.

Lidové léky pro ARVI

ARVI je možné léčit pomocí následujících lidových prostředků:

 1. Vařte ve sklenici vroucí vody pro 1 litr. zázvorový prášek, mletá skořice, přidejte mletý černý pepř na špičku nože. Trvejte pod víkem 5 minut, přidejte 1 lžičku. medu Vezměte sklenici každé 3-4 hodiny.
 2. Moderní léčitelé doporučují léčbu nachlazení speciální směsí šťáv. Budete potřebovat: šťávu ze 2 citronů, 1 rozdrcený stroužek česneku, 5 mm čerstvého kořene zázvoru, 1 jablko s kůrou, 1 hrušku s kůrou, 300 gr. voda, 1 lžíce medu. Pokud je šťáva určena pro dospělé, můžete do ní přidat plátek ředkvičky o tloušťce 2 cm a směs dvakrát denně až do úplného uzdravení.
 3. Můžete udělat inhalaci přes nádobu s horkou vodou. Pro zvýšení účinnosti se do kapaliny přidává stroužek česneku, extrakt z jehel, jedle a eukalyptu. Také na základě těchto olejů se nosní kapky.
 4. Chcete-li dezinfikovat vzduch v místnosti, měli byste v místnosti dát nádobu s cibulí nebo česnekem. Jsou bohaté na prospěšné fytoncidy, které ničí viry.
 5. Ztráta zápachu je jedním z nejnepříjemnějších příznaků nachlazení (zejména pro specialisty na aromaterapii!) Pomůže vám olej z makaronů a bazalky. Používejte je při koupání a při inhalaci.

Prevence

Mezi preventivní metody ARVI patří:

 • omezený kontakt s nemocnou osobou;
 • použití ochranné masky;
 • zvlhčování vzduchu, aby se zabránilo sušení sliznic;
 • zpracování prostor pro křemen;
 • vysílání prostor;
 • dobré jídlo;
 • sportování;
 • používání vitamínů a posilujících léčiv v mimosezóně;
 • osobní hygiena.

Získáte maximální výsledek, pokud provedete komplexní léčbu ARVI, vezmete všechny léky předepsané lékařem a pamatujete si na odpočinek.

Co si vzít s orvi pro rychlé zotavení. Jak léčit virové infekce

Zanechat komentář 6,950

Viry a bakterie neustále napadají lidské tělo. Imunita jim pomáhá bojovat, tělo produkuje protilátky, které jsou navrženy tak, aby zničily pronikající „outsidery“. Na podzim, v zimě a na jaře je oslabena imunita, což vyvolává časté nachlazení, ARVI.

Dříve, když teplota vzrostla, objevily se příznaky virové infekce, lékaři obvykle předepisovali léčbu antibiotiky, před léčbou virové infekce je určeno, co způsobilo nemoc - viry nebo bakterie. Podle studií má zásadní význam při volbě léků pro léčbu onemocnění. Doporučuje se znát rozdíly mezi symptomy virových a bakteriálních infekcí pro každou osobu, aby bylo možné okamžitě zahájit léčbu, poraďte se s lékařem.

V případě onemocnění způsobených požitím virů je naprosto zbytečné používat antibiotika, protože nejsou těmito léky ovlivněna. Užívání antibiotik v takových případech může navíc vést k závažným tradičním komplikacím: alergii na tyto léky a střevní dysbióze. Chcete-li si vybrat, která léčba virové infekce bude nejúčinnější, může lékař vyhodnotit stav pacienta.

Mezi virové infekce patří chřipka, infekce adenovirem, parainfluenza, rhinovirus, respirační syncytiální infekce. Taková onemocnění mají krátkou inkubační dobu 1-5 dnů. Během této doby se virus, který pronikl do těla, aktivně reprodukuje, a poté, co počet těchto mikroorganismů dosáhne svého maxima, je pozorován rýma, horečka, rýma.

Infekce akutních respiračních infekcí se objevuje ve vzduchových kapkách, a proto se jeví jako výsledek komunikace s nemocnými lidmi. Stačí si vzpomenout, kolik dní uplynulo od okamžiku, kdy byla možnost infekce před nástupem příznaků. Pokud je tato doba až pět dní, není pochyb o tom, že onemocnění je způsobeno viry. Takové pozorování pomůže lékaři okamžitě určit, která léčba virové infekce má být v tomto případě aplikována.

Po inkubační době začíná prodrom - stav, kdy virus již převzal tělo při plném výkonu. Aby byla léčba účinná, je v této době nutné užívat speciální antivirotika. Během epidemie chřipky bude zapotřebí rimantadin a homeopatické léky - EDAS a ocillococcinum. Pokud není vypuknutí chřipky, můžete užívat viferon.

Včasné přijetí těchto léků umožňuje rychle se zbavit nemoci, aby se zabránilo komplikacím. Antipyretická činidla při teplotách do 38,5 by neměla být užívána, aby nedošlo k narušení těla, k boji proti infekci.

I když pacient ví, jak léčit virovou infekci, lékař v případě vzniku hlavních příznaků ARVI - kašel, rýma, horečka, bolest hlavy a někdy bolest v krku. Před příjezdem můžete použít tradiční metody, užívat paracetamol při vysokých teplotách, pít dostatek tekutin, například ovocné nápoje z bobulí, čaj s citronem a medem.

Virová infekce je téměř vždy doprovázena alergickými reakcemi, a to i na známé potraviny, kapaliny, takže je důležité mít antialergické léky ve vaší domácí lékárni, aby se jim v čase. Vhodné léky, jako je zyrtek, suprastin, tavegil.

Nejčastějším a nejbolestivějším tématem každého člověka a každé rodiny v období podzim-zima je ARVI. Během období epidemie může onemocnět 8–9 lidí z deseti, respiračními virovými infekcemi se rozumí onemocnění horních cest dýchacích způsobená skupinou virů. Existuje asi 250 typů virů, které mohou vést k rozvoji SARS.

Primárním faktorem ve vývoji onemocnění je hypotermie a v důsledku toho snížení celkové imunity. Velmi důležité je supercooling dolních končetin.

 1. Jezte pravidelný, vysoký obsah vitamínů a proteinů.
 2. Ujistěte se, že máte dostatek spánku, můžete spát 1-2 hodiny během dne.
 3. Snažte se dostat do stresových situací.
 4. Přišli domů - okamžitě si umyjte ruce mýdlem. Důkladně omyjte mýdlem a nosními cestami.
 5. Na veřejných místech, v nemocnicích, lékárnách, obchodech neváhejte nosit běžnou jednorázovou masku.
 6. Drip 2-3 kapky řepné šťávy v nosních průchodech.
 7. 2-3 krát denně pohřbte lék Grippferon.
 8. Při průchodu ven promažte nosní průchody oxolínovou mastí.
 9. Užívejte 1 tabletu Dibazolu po dobu 2 týdnů.
Pokud virus vstoupil do těla

Zpravidla je na začátku období prvních nejasných, slabých symptomů. Slabost, kašel, rýma, bolest v krku, bolesti ve svalech těla, malý subfebril. Co lze udělat první věc doma? Léčba ARVI doma naznačuje:

 1. Velmi dobrý tepelný obal a pot ve snu.
 2. Otřete nohy vodkou a položte na teplé, suché ponožky.
Být léčeni doma

Pijeme teplý čaj s medem a zázvorem:

 1. Na sklenici čaje dejte jednu lžičku. strouhaný zázvor a stejný podíl medu.
 2. To vše je důkladně promícháno.
 3. Pijte 2-3 sklenice tohoto čajového nápoje.

Můžete dát suché plechovky na záda.

Léčba SARS u dospělých naznačuje, že je třeba se potit. Proto používáme čaj s diaforickými bylinami:

Pokud ARVI pokračuje bez teploty, může být pro léčbu použita následující jednoduchá metoda:

 1. Sbíráme půl sklenice vody
 2. Tam padne 5 kapek jódu.
 3. Pijeme.
V případě dalšího vývoje onemocnění
 • imunomodulátory;
 • antihistaminika;
 • antivirotika;
 • multivitaminy.

Pamatujte, že před pokračováním v léčbě akutních respiračních virových infekcí u dospělých je lepší se poradit s místním lékařem. Bude schopen předepsat optimální léčebný režim pro SARS u dospělých.

Jedním z osvědčených postupů antivirotik, které umožňují účinnou léčbu SARS u dospělých, je Viferon v dávce 500 tisíc jednotek. Obsahuje připravené protilátky pro potlačení viry. Lék je podobná skupina - Kipferon. Vezměte tento lék na 1 svíčku, rektálně, 2x denně.

Dalším osvědčeným lékem je isoprinosin. Má antivirový nespecifický účinek a snižuje imunosupresi virů. Užívá se v dávce 500 mg po dobu 5 dnů.

Rychlá léčba ARVI u dospělých umožňuje antibiotika. Nicméně, zpravidla jsou předepsány v přítomnosti komplikací onemocnění.

Z vitamínů, vezměte velké dávky ascorbinka, až 1 gram za den.

U antihistaminik určíme:

Užívejte 1-2 krát denně.

Vezměte prosím na vědomí, že přípravky proti kašli lze nejlépe užívat pouze na radu lékaře. Protože je nutné posoudit typ kašle. Jsou však povoleny lízátka obsahující šalvěj.

Teplé mléko s Borjomi ve stejném poměru také pomůže dobře.

Nezapomeňte na mokré čištění místnosti až 2x denně, stejně jako větrání až 4-5 krát denně.

Pacient musí zajistit adekvátní výživu proteinovými potravinami: vývar, zeleninu a ovoce, mořské plody. Jíst by mělo být často, ale zlomkové.

A co je nejdůležitější - potřebovat lůžko pro pacienta. Komplikace se zpravidla vyvíjejí, pokud se na nohou nese chlad. Jedná se o léze:

Jak vyléčit virovou infekci (hrdlo, teplota 38,2, ucpaný nos, bolestivé celé tělo).

Odpovědi:

Anna Matveeva

Antibiotika - v žádném případě! Nejedná se o viry, pouze o bakterie, a chřipka, jako každá zima, je virová infekce. Antipyretika (aspirin, paracetamol, fervex, coldrex a další reklamní kouzla) - pouze pokud je teplota vyšší než 38,5 V. Ve všech ostatních případech vytvoříte dlouhodobý průběh onemocnění.
Jakmile je to možné, začněte užívat imunitní stimulanty, nejlepší přípravky na echinacea, lékárna má imunitu a tinkturu echinacea. To je totéž. První den vezměte půl lžíce každé dvě hodiny, pak třikrát denně. Pokud zachytíte virovou chorobu v prvních hodinách, můžete ji jednoduše odříznout, pokud se později budete stále zotavovat mnohem rychleji a bez komplikací. Ale asi den, upřímně otbybelesh, dokud se tělo sbírá, a virus je zničen.
Není-li chuť k jídlu, je lepší hladovět, protože při vysoké teplotě se jídlo neabsorbuje, ale pouze tělo otráví. Ale pití by mělo být dostatečné - až 3 litry denně. Mimochodem, alkohol zvyšuje toxický účinek viru, zejména chřipky.

uživatel neznámý

Pijte to, co vám lékař předepsal, nebo si můžete vyhledat v příručce praktického lékaře, je-li taková kniha...
Obecně, podle mého názoru, je lepší nepít nic zvlášť silného, ​​protože si například v mém srdci nedokážu představit, jak tyto drogy působí na tělo...

Valentina Zimbelmanová

Může takový koktejl pomoci, cítit se lépe. Pokud nejsou žádné problémy se žaludkem, ale stále jíte něco před sebou. Šťáva ze dvou pomerančů, jednoho grapefruitu a jednoho citronu, můžete přidat trochu vody. Přeji si uzdravení.

limon

"Gripostat S" mi hodně pomáhá. První den, dvě kapsle, třikrát denně, a pak jeden. Tři dny a všechno projde.

Ekaterina Šumová

Pijte čaj s bobulemi kalina (snižuje teplotu), s malinami, s medem (pokud nejste alergičtí na tyto produkty. A z drog - ocillococcinum (homeopatie)).

anny smit

hloupost! Řeknete mi, jak léčit antibiotika? Jsem líný, ale budu tvrdě pracovat! Jsou to antibiotika, zabíjejí některé druhy bakterií, virů a mikrobů, říkají tomu, co se vám líbí, hlavně ničí, myslíš si, co? Toxiny, které tyto bakterie uvolňují! Teplota se udržuje od intoxikace toxiny (jedy), které emitují bakterie, respektive - 1 zátěž na srdce, 2 na centrální nervový systém (jak některé toxiny ovlivňují centrální nervový systém) a ledviny. Biseptol je nejbezpečnější antibiotikum, jen proti virovým onemocněním, doporučil bych to 2krát denně ráno a večer jednu kartu., dále, takže infekce nejde do průdušek, Brombexin 3 tablety jsou také in / in, a nejdůležitější odkaz, horké víno je velmi zředěný vařící vodou těsně před spaním, 1 - víno dezinfikuje ústa a hltanu oblasti, 2 - budete pot z ní, 3 - okamžitě usnul. za dva dny budete vyléčeni. a více - naftyzin v nose pokaždé, když začne proudit, nebo položit nos. Doporučuji každé 3 hodiny. Ujistěte se, že časový interval pro užívání biseptolu a vína je nejméně 4 hodiny. Tedy v 18:00 pijete Biseptol, například ve 22 letech, když si lehnete, pijete víno. mám to všechno?

Svetlana aldoshina

Pokud vaše lékárna prodává grapefruitový olej "Citrosept" naléhavě koupit a vzít 30 kapek 3 krát denně. Po 3 dnech si ani nepamatujte, že byli nemocní. Vždycky to mám doma a jak to končí, pak běž do lékárny. Stuck je velmi silný. moje celá rodina si to užije, pokud je to tak. Jednou nevýhodou je hořká, na obscénní, ale pokud je rozpuštěna v pomerančové šťávě, a ne ve vodě, je snadnější jej používat.

Inga Kravchenko

"Mám smutný pohled -
Bolí mě hlava
Kýchám, jsem chraptivý.
Co to je?
Tohle je chřipka! "
S.V. Mikhalkov
SARS - nejběžnější onemocnění člověka - až 90% všech případů infekčních onemocnění. Všichni jsou nemocní - někteří častěji, jiní méně často, ale to je všechno. V zimě častěji (viry v této době jsou mnohem aktivnější), v létě - méně často, ale stále onemocní.
Viry, které způsobují SARS, infikují tzv. Epitelové buňky - buňky, které pokrývají dýchací cesty z nosu a krku do plic. Existuje mnoho z těchto virů, nejznámější je chřipka, ale existují i ​​další, které jsou méně známé, ale neméně ošklivé (parainfluenza, adenovirus, rhinovirus, reovirus atd.). Zvláště smutné je, že každý z těchto virů má určitý počet variant (parainfluenza - pouze 4, několik desítek chřipek), takže člověk má často teoretickou a často i praktickou příležitost trpět akutními respiračními virovými infekcemi.
Ve vnějším prostředí viry umírají poměrně rychle, ale jsou velmi snadno přenášeny z osoby na osobu - vzduchovými kapičkami. Od okamžiku infekce až do doby, kdy se objeví první známky onemocnění (toto období se nazývá inkubační doba), to trvá poměrně málo času - někdy několik hodin, ale zpravidla ne déle než čtyři dny.
Jakýkoliv respirační virus nemá zpravidla vliv na všechny dýchací cesty, ale na určitou oblast. I na této úrovni lze sledovat selektivitu virů. Rhinovirus - nosní sliznice, parainfluenza - hrtan a průdušnice, chřipka - průdušnice a průdušky atd.
Příznaky ARVI jsou každému dobře známy, jen proto, že člověk, který nikdy neměl ARVI, prostě neexistuje. Zpočátku, malátnost, dobře, horečka, rýma a kašel neudrží sami dlouho čekání.
Specifické, individuální symptomy SARS v každém případě závisí především na tom, kde, v které části respiračního traktu virus způsobil nejzávažnější zánětlivý proces. Chcete-li určit toto místo, existuje mnoho strašných lékařských slov. Rýma - poškození nosní sliznice, faryngitida - poškození faryngeální sliznice, nosohltanu (nosu a hltanu současně), angíny mandlí (angíny), laryngitidy (hrtanu), tracheitidy (průdušnice), bronchitidy (průdušek), bronchu, nefrochitidy, bronchitidy.
Kombinace těchto slov (tonsilofaryngitida, laryngotracheitida, tracheobronchitida, atd.) Čtenářům může být nejen obeznámena s lékařskou terminologií, ale také s využitím získaných informací pro osobní prospěch. Jedna věc je říct šéfovi v práci, že vaše dítě mělo ARVI, a je to úplně jiné, že dítě mělo nazofaryngitidu. S ohledem na všeobecné přesvědčení, že závažnost onemocnění přímo souvisí s nepochopitelností diagnózy, je pro vás zajištěna sympatie úřadů.
Znát známky poškození jedné nebo druhé části dýchacího ústrojí, může lékař nejen provést přesnou diagnózu (to znamená, že nejen "ARVI", ale konkrétně "ARVI, bronchitida" nebo "ARVI, laryngotracheitida"), ale také naznačují, který virus způsobil skutečnou nemoc.
Hustý výtok z nosu s malou poruchou celkového stavu - rýma, s největší pravděpodobností rhinovirus; chraptivý nebo chraplavý hlas, hrubý, bolestivý kašel - laryngitida, s největší pravděpodobností parainfluenza; velmi vysoká horečka, výrazné zhoršení celkového stavu, mírný rýma, častý suchý kašel - bronchitida, nejpravděpodobnější chřipka atd.
Metody prevence a léčby ARVI nezávisí na tom, jak přesně se tento virus nazývá. Mimochodem, to do značné míry určuje skutečnost, že praktičtí pediatrové raději nechtějí oklamat své pacienty a zřídka nazývají nemoci svými přesnými jmény, například adenovirovou infekcí nebo parainfluenzou. Slovo „ORVI“ a rodiče a lékaři je většinou organizují a používají

Měl jsem chřipku, prošel 2-3 dny bez komplikací - jen jsem ležel doma a spal, nejedl a jen pil horký, slabý čaj. nechte působit imunitu.
a antibiotika seká vlastní flóru a nepřímo podkopávají vlastní imunitu.

Irina Pleschuk

Zde je několik tipů:
Noste si pyžamo a oblékněte si vlněné ponožky a šátek.
Pokud se opravdu dostanete do postele, a zkuste spát.
Zeptejte se své matky (nebo jiného dospělého, který vám může pomoci), aby vám udělala horký čaj s citronem. Nebo nalil horké mléko s medem.
Zkuste použít Tantum Verde, nebo Lizobact, pokud je vaše hrdlo červené.

Jak rychle vyléčit ARVI.

Odpovědi:

Indira

pokud je lékárna, anaferon, pentaflucin, glukonát vápenatý; je-li lidově teplý pivní pohár vzácný, ale pomáhá skvěle, samotnému lékaři, a já se chovám s teplým pivem

La mur

Ocylococcinum-kontrolované na sebe, jsem vstal ráno a tam byly žádné známky vlevo.

víra trukhov

opláchněte nos slanou vodou. Pro 1 šálek, půl lžičky soli a stříkačky, bez jehel, samozřejmě, umýt si nos často. 50 ml injekční stříkačka Kupte si citron, vytlačte šťávu a lžičku do úst a dehydratujte po dlouhou dobu. Opakujte také každé 2-3 hodiny. Dostaňte se brzy! A v lékárně budete vyzváni.

nouzové

Arbidol, v lékárnách nejsou žádné antivirotika. A podle schématu, aby to (v uvedených pokynech, číst). Režim BED, nespěchejte v chladu. Nohy pára v horké vodě. Bohatý teplý nápoj, nezapomeňte si koupit VITAMIN C s šokovou dávkou pár dní. Opláchněte hrdlo a ústa měsíčníkem nebo eukalyptovou tinkturou.

Elena-Maria

Přihlašuji se k výše uvedenému, pouze v žádném případě nepijte antibiotika!

Jak rychle vyléčit ARVI?

Odpovědi:

Masha Yurava

v lázni s vroucí vodou)

Katya Blokhina

cykloferon, ingavirin, cytovir, teraflu, coldrex, proti chřipce a příznaky nosu a krku.

ewgeny gasnikov

Jako celý život, pracovat na lékárně, nemohu nabídnout složení, které
Léčí, a nezmiňuje příznaky nemoci.
Pokud ne, zatímco bolest v krku, to znamená, že nemoc nepronikla, dokud není hluboko v těle (u jiných příznaků nemoci: horečka, rýma, kašel, někdy bolest
v kostech atd., měli byste vzít: 1 šálek horkého mléka: (špetka): černý pepř, červená paprika, zázvor (suchý, mletý), kardamom (suchý, mletý); dne 1
lžička: cukr a máslo. Pijte: 1 sklenici mléka s těmito kořením, před spaním, a další, stejné ráno, jak se probudil a vařil. Po 2 hodinách, po druhém skle, budou žádné značky.
A pokud. pro všechny příznaky je také bolest v krku (to znamená, že jste vynechali, kvůli bezmyšlenkovitosti, nástupu nemoci), stačí nahradit kardamon KURKUMA (suchý, mletý) (kurkuma, v této formě je přírodní antibiotikum) 4-6 sklenic by mělo být opilých po dobu 2 dnů. Po odebrání mléka s kurkuma, cítit teplo,
tělo (tak by mělo být, nebuďte nervózní). Lék je tedy 2 dny, místo předepsané moderní medicíny, 7 dní.
Dobře, nemocný! A s příchodem.

Každý zná stav malátnosti, když se probudíte s dusným nosem a pocitem horečky, ze které se vrhá do horečky, pak do zima. Můžete také kašlat, kýchat, cítit bolest svalů a únavu. To jsou hlavní příznaky virové infekce. Pokud jste nemocní, musíte udělat vše pro to, abyste se co nejdříve zotavili. V některých případech jsou bohužel medikace nepostradatelné. Po přečtení tohoto článku se naučíte, jak léčit virovou infekci v co nejkratším čase a zabránit opakování symptomů v budoucnosti.

Obnova těla

Přiřaďte dostatek času na odpočinek. Organismus infikovaný virovou infekcí, kromě své normální práce, musí bojovat s infekcí. Proto potřebuje odpočinek. Užívejte si nemocenskou dovolenou 1-2 dny. Strávit čas relaxační a relaxační aktivity, které nevyžadují úsilí z vaší strany, jako je sledování vašich oblíbených filmů. Zbytek umožní vašemu tělu soustředit se na boj s virem. Pokud nemůžete spát, zapojte se do následujících činností:

 • Přečtěte si svou oblíbenou knihu, sledujte show, poslouchejte hudbu nebo zavolejte někomu.
 • Upozorňujeme, že antibiotika jsou proti virové infekci neúčinná. Proto musíte dát vašemu tělu co nejvíce odpočinku, což mu umožní bojovat s virem.

Pijte dostatek tekutin. Virové infekce zpravidla vedou k dehydrataci (dehydratace nastává v důsledku ztráty tekutin v důsledku horečky nebo v důsledku sputa). Pokud je tělo dehydratované, příznaky jsou silnější. Tento začarovaný kruh může být přerušen tím, že začne pít velké množství tekutiny. Pijte vodu, čaj, přírodní šťávy, stejně jako nápoje s elektrolyty, aby tělo dostalo dostatek tekutin.

Kontaktujte lidi několik dní. Pokud máte virovou infekci, jste nakažlivá, to znamená, že můžete virus přenést na jinou osobu. Komunikace s ostatními lidmi je navíc vystavena jiným patogenním bakteriím a mikroorganismům, které mohou váš stav zhoršit.

Použijte zvlhčovač. Použití zvlhčovače, zejména v ložnici, pomáhá snížit ucpání nosu a kašel. Díky tomu budete lépe spát. Klíčem k uzdravení je dobrý spánek. Udržujte zvlhčovač čistý. Přístroj pravidelně čistěte z formy. Jinak se váš stav může zhoršit. Pravidelně čistěte zvlhčovač podle doporučení uvedených v návodu k použití.

Získat pastilky nebo kloktat s fyziologickým roztokem snížit bolest v krku. Pokud zažijete bolest v krku, zakupte si lékárny z bolavého hrdla. Složení takových bonbónů zahrnuje látky, které mají analgetický účinek.

 • Kloktejte fyziologickým roztokem (zřeďte 1/4 -1/2 lžíce soli v jedné sklenici vody). To je další způsob, jak snížit bolest v krku.

Poraďte se se svým lékařem, pokud máte jiné zdravotní problémy, jejichž příznaky mohou být zhoršeny virovou infekcí. Virové infekce obvykle nejsou nebezpečné, ale představují hrozbu pro osoby s oslabeným imunitním systémem, stejně jako pro ty, kteří trpí astmatem nebo chronickou obstrukční plicní nemocí. Pokud máte rakovinu, cukrovku nebo jiné onemocnění imunitního systému, v případě infekce virovou infekcí se poraďte se svým lékařem.

Změny ve stravě

Ve stravě obsahuje potraviny s vysokým obsahem vitaminu C. Vitamin C je považován za jeden z nejsilnějších modulátorů imunitního systému. Proto, během období nemoci, zvýšit příjem vitamínu C. Vitamin C může být užíván v pilulkách. Kromě toho můžete změnit svůj jídelníček, takže zvýšíte příjem tohoto vitaminu. Do denní stravy přidejte následující potraviny:

Zahrnout kuřecí polévku ve vaší stravě. Přemýšleli jste někdy, proč děti dostávají kuřecí nudlová polévka, když onemocní? To je vysvětleno tím, že kuřecí polévka je velkým pomocníkem v boji proti viru. Kuřecí polévka má protizánětlivé vlastnosti. Kromě toho pomáhá snižovat ucpání nosu.

 • Do polévky přidejte cibuli, česnek a další zeleninu. Díky tomu zvýšíte množství vitamínů a minerálů, které jsou nezbytné pro tělo během nemoci.

Zvyšte příjem zinku. Zinek reguluje imunitní funkci těla a pomáhá v boji proti virům. Většina lidí užívá denně 25 mg zinku. Nicméně, můžete zvýšit svůj příjem zinku zahrnutím následujících potravin ve vaší stravě: špenát, houby, hovězí maso, jehněčí, vepřové maso, kuřecí maso a vařené ústřice.

 • Užívání zinku je nejúčinnější při nástupu nachlazení nebo chřipky v prvních dvou nebo třech dnech. Zvyšte svůj příjem zinku, pokud máte pocit, že začínáte onemocnět.
 • Můžete také koupit zinek lozenges. Tyto bonbóny lze zakoupit v lékárně.
 • Neužívejte doplňky zinku, pokud pijete antibiotika (například tetracykliny, fluorochinolony), penicilamin (lék užívaný s Wilsonovou chorobou) nebo cisplatinu (lék používaný k léčbě rakoviny). Zinek snižuje účinnost výše uvedených léků.

Zvyšte svůj příjem echinacea. Echinacea je rostlina, ze které se často vyrábí čaj. Kromě toho je Echinacea k dispozici jako doplněk stravy. Echinacea zvyšuje počet leukocytů v krvi (bílé krvinky, které jsou odpovědné za imunitní reakce) a další látky, které umožňují tělu bojovat s virem. Echinacea může být použita ve formě čaje, šťávy nebo tablet, které lze zakoupit v lékárně.

 • Kromě toho můžete zahrnout do své stravy eukalyptu, bezinky, medu, Reishi a shiitake houby.

Léčba drogami

Take-the-counter léky, které pomáhají snížit horečku a bolest způsobenou virovou infekcí. Pokud máte nachlazení nebo chřipku, s největší pravděpodobností dochází k bolesti hlavy a zvýšení tělesné teploty. Paracetamol a ibuprofen pomáhají snižovat bolest. Paracetamol také pomáhá snižovat teplotu. Výše uvedené léky můžete zakoupit v každé lékárně.

Použijte nosní sprej. Existují různé typy nosních sprejů. Solné nosní spreje jsou bezpečné, mohou je používat děti i dospělí. Solné nosní spreje snižují otok a nosní výtok.

Vezměte si sirup proti kašli, pokud kašlete. Výběr sirupu proti kašli, věnujte pozornost jeho složení. Věnujte pozornost zejména tomu, zda jsou do sirupu dle Vašeho výběru zahrnuty dekongestanty, antihistaminika a / nebo léky proti bolesti. Je to velmi důležité, abyste se vyhnuli předávkování jednou nebo jinou látkou, která je součástí sirupu (například pokud je anestetikum součástí sirupu proti kašli, neměli byste užívat anestetikum).

 • OTC produkty jsou bezpečné pro použití u dospělých. Věnujte však pozornost interakci zvoleného sirupu s jinými léky, které užíváte.
 • Nepoužívejte sirup proti kašli pro děti do dvou let.
 • Při mokrém kašli jsou předepsány mukolytiky a při suchém kašli jsou předepisovány léky, které potlačují reflex kašle.

Pokud máte vážné virové onemocnění, vyhledejte lékařskou pomoc. V některých případech můžete potřebovat odbornou lékařskou péči. Pokud se u Vás objeví následující příznaky, navštivte svého lékaře: t

 • Zvýšená tělesná teplota (nad 39,4 ° C)
 • Zhoršení po krátkodobém zlepšení
 • Trvání příznaku delší než 10 dnů
 • Kašel se žlutým nebo zeleným sputem
 • Dušnost nebo potíže s dýcháním

V každodenním životě se ARVI nazývá zima, v podstatě jde o poměrně velké množství virových onemocnění, v nichž primárně trpí horní respirační trakt.

Nejjednodušší způsob, jak onemocnět v prvních chladných měsících, kdy uvolněné tělo ještě nebylo mobilizováno a není naladěno na nový teplotní režim. Takže i ten nejmenší chlad může vyvolat chlad. Nejčastější diagnóza, kterou lékaři dělají na podzim pro nachlazení, je ARVI. Jak se chránit před infekcí? Co dělat, abyste se rychle zotavili a nedostali komplikace? Moderní medicína má na všechny tyto otázky připravené odpovědi.

Příčiny ARVI

Lidé se zchladí, když se nestarají o své zdraví a oslabují obranyschopnost těla během dlouhých čekacích časů na zastávkách ve větru a zimě, skákání do nejbližšího obchodu nebo za přestávku kouře bez svrchního oblečení nebo jen při mytí oken, když na ulici není horký. A pak oslabená imunita umožňuje bakteriím a virům vstupovat do těla prostřednictvím slabé ochranné bariéry.

Přispívejte k nemoci a velkým koncentracím lidí, například když se pohybujete po městě ve veřejné dopravě, je zvláště nebezpečné navštívit místa veřejného stravování v takových dobách, není také vhodné navštěvovat veřejné akce, jako jsou diskotéky nebo dokonce jen stát v dlouhých frontách obchodů. Je také lepší vzdát se dlouhých romantických procházek a návštěv kin v tomto období, to znamená, že organismus musí být v bezpečí a pomalu se připravovat na nástup skutečně chladných dnů.

Způsoby infekce ARVI

SARS může onemocnět pouze po kontaktu s chladnou osobou. Nejaktivnější viry a bakterie v okruhu do 3 metrů od nemocné osoby, ale v uzavřených prostorách, se mohou šířit na mnohem delší vzdálenosti.

Nemocný je obzvláště nebezpečný v prvních třech dnech a situace je ještě zhoršena skutečností, že se my, kteří se staráme o samoléčbu, snažíme nepřijímat nemocenské, čímž hrozí, že se lidé kolem nás nakazí virovou infekcí. Výjimku tvoří lidé, kteří již mají centra chronických bakteriálních infekcí, jako je bronchitida, angína, antritida, cystitida, pyelonefritida nebo bronchiální astma.

Za prvé, když se objeví akutní respirační virová infekce, objeví se horečka, to je to, jak viry působí, a teprve pak je onemocnění komplikováno bakteriální infekcí, která komplikuje obraz onemocnění.

Co je ARVI

I přesto, že obvykle nazýváme ARVI zimu, tento termín má specifičtější interpretaci, a sice, že ARVI není pouze akutní respirační virová infekce, ale také katar horních cest dýchacích (ARC), stejně jako akutní respirační onemocnění (ARD).. Mezi hlavní příznaky ARVI patří celková malátnost, bolest hlavy, kašel, kýchání, rýma, bolest v krku a neodolatelný pocit únavy.

Jak rychle se zbavit SARS, národní léčba SARS

Samozřejmě, že nejsprávnější a nejúčinnější způsob je u lékaře. Někdy je však situace taková, že není možné navštívit nemocnici, ale musíte se vyrovnat se zimou.

Nejdříve vytvořte pro virus nesnesitelnou atmosféru: místnost musí být dobře větraná a vzduch v ní musí být chladný.

Čaj s medem vám jistě pomůže dostat se na nohy, tento osvědčený recept po celá léta, je vynikajícím prostředkem, který pomáhá snižovat teplotu a pomáhá posilovat imunitní systém.

Aby bylo možné vyrovnat se s kašlem, je užitečné do teplého mléka přidat fíky a malý kousek másla. Pokud kašel nezmizí, je nutné pro lepší vypuštění sputa a usnadnění dýchání provést alkalickou inhalaci. K tomu je třeba dýchat pouze páry vařených brambor nebo vařit alkalickou minerální vodu a pak nad ním dýchat po dobu nejméně 15-20 minut.

Čerstvé červené řepy nebo aloe vera šťáva pomáhá porazit chlad.

Pokud je vaše zima doprovázena konjunktivitidou, opláchněte oči silným studeným infuzí černého čaje.

Tradiční medicína radí tělo s alkoholem nebo vodkou, aby se snížila teplota, pokud takové prostředky nepomohou, vezměte si tabletku s paracetamolem.

Koloidní stříbro pomůže s ARVI, což je přirozené antibiotikum, které je považováno za velmi dobrý prostředek pro opláchnutí hrdla, mytí dutin. Doporučuje se také pro příjem u pacientů s chronickými ložisky bakteriálních infekcí během jejich exacerbací. V tomto případě by měl být roztok koloidního stříbra dvakrát denně vypit půl lžičky.

Což je připravenost denně a velmi pečlivě provádět všechny tyto postupy.

Pokud je ARVI doprovázena bolestmi v krku, pak velmi dobře pomáhá opláchnutí heřmánkem nebo roztokem s olejem tea tree.

Obvykle během zimy nechcete jíst vůbec, ale opravdu chcete pít. Tělo potřebuje více tekutiny a pití během tohoto období musí být teplé. Zvláště užitečné při pití bylinné infuze, například šípkové infuze nebo čaj s citronem. Takové nápoje nejen obohatí tělo vitamínem C, ale také pomohou zbavit se takových účinků intoxikace jako bolesti kloubů, zimnice, bolesti těla a teploty.

Navzdory skutečnosti, že mnozí lékaři v chladném období doporučují jíst lehké potraviny, existuje také názor, že je třeba udělat opak, jako by klamavé a rozptylující imunita, tj. Knedlíky a kotlety, pomohly tělu zotavit se a vyrovnat se s infekcí rychleji.

Pokud jste náchylní k alergickým reakcím, pak, abyste zmírnili celkový stav, snížili kašel a rýmu, měli byste užívat antialergické (antihistaminika) léky.

Co dělat s SARS

Bez jmenování terapeuta nemůže:

 • snížit teplotu pod 38 ° C;
 • začít užívat antibiotika;
 • dejte si hořčičnou omítku a banku při zvýšené tělesné teplotě;
 • supercool, stejně jako přehřátí;
 • pít a jíst příliš horké nebo příliš studené; pití, stejně jako potraviny by měly být teplé a nedráždit sliznice.

Obecně platí, že je třeba se starat o zdraví a nevystavovat tělo nepřiměřenému stresu, a tak musí celou dobu bojovat s infekcí během své nemoci.

A nezapomeňte, že když budete pracovat ve stavu nemoci, ohrožujete nejen své tělo, které může mít závažné komplikace, ale také riziko zdraví lidí kolem vás.

Akutní respirační virové infekce (ARVI) jsou považovány za širokou skupinu virových onemocnění, která postihují horní respirační trakt.

Tato onemocnění se jinak nazývají nachlazení.

Tyto infekce jsou doprovázeny rýmou, kongescí nosu, slzením, kýcháním, bolestmi v krku, bolestmi v krku a kašlem. ARVI obvykle nezpůsobuje vážné následky, ale někdy mohou být velmi nebezpečné. V některých případech jsou akutní respirační virové infekce komplikovány pneumonií, otitis media, sekundárními bakteriálními infekcemi.

Respirační virové infekce mohou být způsobeny některým ze stovek známých virů.

ARVI je velmi častý problém, zejména u dětí. Předškolní děti nejčastěji trpí nachlazením, ale i průměrná dospělá osoba trpí každoročně několika epizodami ARVI. Většina pacientů se během 1-2 týdnů úplně zotaví z nachlazení. Pokud se stav nezlepší, je nutné se poradit s lékařem.

Příčiny ARVI

Viry vstupují do těla přes sliznici horních cest dýchacích. Patogeny se šíří vzduchem, když nemocný kýchá, kašle nebo s vámi mluví. SARS může být také infikován kontaktem s rukama pacienta, a to i s předměty, kterých se dotýkal - kliky dveří, madla eskalátorů, ručníky, telefon, klávesnice počítače, hračky pro děti atd. Pokud si po takovém kontaktu otřete oči nebo nos, budete určitě infikováni virus.

Rizikové faktory

1. Dětský věk.

Kojenci a děti předškolního věku jsou zvláště náchylní k virovým infekcím. Nezralý imunitní systém však není jedinou věcí, která je činí citlivými. Děti tráví spoustu času s jinými dětmi a mají malý zájem o pravidla osobní hygieny. Malé děti obvykle nechtějí umýt ruce, neustále se dotýkají prstů, úst, nosu a očí, neskrývají se za kašlem a kýcháním. A děti mají nachlazení - to je vážný problém, včetně toho, že ucpávání nosu porušuje proces krmení dítěte.

2. Slabá imunita.

Jak stárneme, odpor našeho těla vzrůstá. Stáváme se relativně odolnými proti mnoha běžným virům z nachlazení. Dospělý je nemocný s ARVI mnohem méně často než dítě. Alespoň by to mělo být. U některých lidí je však imunita oslabena onemocněním nebo léky. To podkopává ochranu těla.

3. Studená sezóna.

Děti i dospělí jsou nemocnější častěji v pozdním podzimu a v zimě. Je to dáno tím, že děti po letních prázdninách chodí do školy, většina lidí tráví hodně času uzamčena, v těsném kontaktu s jinými lidmi. Kromě toho, v zimě, může člověk přehřát, což oslabuje imunitní systém. V zemích, kde není mrazivá zima, může dojít k vrcholu výskytu v období dešťů.

Studené příznaky

Rhinorea.
. Nosní kongesce.
. Bolest v krku.
. Kašel
. Ztracené tělo.
. Bolesti hlavy
. Kýchnutí
. Trhání.
. Zvýšení teploty.
. Slabost

Nejprve je nosní výtok čirý, sliznice. Jak nemoc postupuje, mohou se stát silnými, nažloutlými nebo zelenými. V případě SARS může být pacient obtěžován bolestmi hlavy a slabostí. Teplota může dosáhnout vysokých hodnot.

Kdy mám navštívit lékaře?

Dospělí s projevy ARVI by měli v takových případech okamžitě navštívit lékaře:

Teploty nad 39,4 ° C (103 F).
. Teplo kombinované s potem, kašlem, dušností a barevným sputem.
. Významně zvětšené lymfatické uzliny.
. Těžká bolest v nosních dutinách.
. Výskyt nemiračních symptomů.

Děti obvykle trpí SARS těžší než dospělí. U dětí se častěji vyskytují komplikace, jako je například vstup bakteriální infekce (otitis, bronchitida, pneumonie). Dítě, zejména první tři roky života, by mělo být pediatrovi v každém případě prokázáno, aniž by čekalo na nástup závažných příznaků onemocnění.

Pokud má dítě tyto příznaky, vyhledejte okamžitou pomoc:

Teploty nad 39,4 C (103 F) pro děti od 2 let.
. Teploty nad 38,9 C (102 F) pro děti od 6 týdnů do 2 let.
. Teploty nad 37,8 C (100 F) pro děti do 6 týdnů.
. Známky dehydratace, jako je snížené vylučování moči.
. Teplo, které neodezní déle než tři dny.
. Zvracení a bolest břicha.
. Neobvyklá ospalost.
. Těžká bolest hlavy.
. Ztuhlý krk.
. Obtížné dýchání.
. Trvalý kašel.
. Bolest v uchu.

Pokud příznaky nachlazení u dítěte nebo dospělého trvají déle než 10 dnů, poraďte se s lékařem.

Studená léčba

Někdy jsou předepisovány látky s antivirotiky a imunomodulačními účinky, jako je Lavomax a Arbidol, stejně jako přípravky na bázi interferonu. Stojí za zmínku, že na Západě není jmenování takových léků pro ARVI příliš časté.

Hlavní skupiny drog předepsané na nachlazení:

1. Léčiva proti bolesti a antipyretika.

S horečkou, bolestmi těla, bolestmi hlavy a bolestmi v krku mnoho lidí užívá paracetamol (Efferalgan, Tylenol, Panadol) a komplexy na něm založené. Je třeba mít na paměti, že paracetamol je toxický pro játra, zejména pokud je užíván ve velkých dávkách a po dlouhou dobu. Nepodávejte paracetamol dětem do 2 měsíců. Při dávkování těchto léků malým dětem byste měli velmi pečlivě vypočítat dávku a použít měřicí přístroje připojené k sirupu. Nikdy nedejte dětem kyselinu acetylsalicylovou (Aspirin), protože to může vést k Rayovu syndromu - potenciálně fatální komplikaci!

2. Nosní prostředky s dekongestanty.

Decongestanty jsou léky, které snižují otoky nosní sliznice a obnovují normální nosní dýchání. Dospělí by neměli používat nosní dekongestanty déle než 3-5 dnů, aby se vyhnuli závislosti. Američtí experti se domnívají, že děti by takové nástroje neměly vůbec používat. Nicméně, na trzích Evropy a bývalého SSSR je pro děti k dispozici spousta kapek-dekongestantů, od dětství.

Nejčastěji užívané komplexní léky proti nachlazení, které mohou tyto složky obsahovat:

Antipyretika a analgetika (obvykle paracetamol).
. Antihistaminová složka (feniramin, chlorfeniramin).
. Vazokonstrikční složka, dekongestant (fenylefrin).
. Antitusikum nebo expektoranci (terpinehydrát).
. Stimulátor centrální nervové soustavy (kofein).
. Kyselina askorbová (vitamin C).

FDA a American Academy of Pediatrics důrazně nedoporučují dávat dětem do 2 let komplexní kašel a studené přípravky. Komplexní kašel a studené přípravky bez léčby nevyléčí samotnou virovou infekci, neovlivňují dobu zotavení dítěte, ale jsou spojeny s velkým počtem vedlejších účinků. Některé kombinované léky mohou způsobit zvýšenou tepovou frekvenci, agitaci a záchvaty.

V červnu 2008 posunulo sdružení spotřebitelů pro zdravotnické produkty standard ve Spojených státech, podle něhož jsou všechny komplexní léky na chlad vyžadovány k napsání „Nepodávejte dětem mladším 4 let“. Poté většina amerických výrobců omezila výrobu chladicích systémů pro děti.

Přes toto, US FDA odborníci stále studují bezpečnost těchto léků. Proto by rodiče měli být opatrní. Pokud je dáte dítěti, pozorně si přečtěte návod. Nedávejte současně vašemu dítěti dvě léky, které obsahují stejné složky. To může vést k předávkování.

Stav můžete výrazně zjednodušit pomocí jednoduchých tipů:

1. Pijte dostatek tekutin.

Voda, nekyselé šťávy, vývar, teplá voda s citronem jsou výbornou volbou pro nachlazení. Pomáhají obnovit tekutinu, kterou ztratíme v důsledku rinorea a pocení. Vyhněte se kofeinu a alkoholu, které přispívají k dehydrataci, stejně jako cigaretový kouř, který dráždí dýchací cesty.

2. Zkuste kuřecí vývar.

Mnoho generací našich předků krmilo studené děti teplým kuřecím vývarem. Dnes byli vědci schopni vyšetřit účinek tohoto chutného léku na ARVI. Zjistili, že vývar pomáhá při nachlazení dvěma způsoby. Za prvé, brát kuřecí vývar pomáhá zpomalit migraci neutrofilů (jeden z typů bílých krvinek), což má za následek, že zánět trochu ustupuje. Za druhé, vývar dočasně urychluje sekreci hlenu nosem, což může usnadnit nosní dýchání a omezit dobu kontaktu virů s mukózními buňkami.

3. Získejte více odpočinku.

Pokud je to možné, zůstaňte doma v posteli. Vyhněte se návštěvě vzdělávacích institucí a veřejných míst. Nejenže ztratíte sílu, ale šíříte infekci v týmu. Pokud žijete v domě s někým jiným, nezapomeňte nosit masku, použijte samostatné nádobí a ručníky.

4. Nastavte teplotu a vlhkost v místnosti.

Udržujte pokoj v teple, ale nepřehřívejte se. Pokud je vzduch příliš suchý, může dráždit dýchací cesty. Nenanášejte na zvlhčovač (zvlhčovač), který zvlhčí vzduch v místnosti na předem stanovenou úroveň. Samozřejmě, můžete jednoduše hodit mokrý ručník na baterii nebo dát misku vody v místnosti.

5. Uklidněte si hrdlo.

Některá úleva může přinést opláchnutí soli - od ½ do ¼ lžičky soli (může být mořská sůl) na plnou sklenici teplé vody. Toto opatření pomůže zmírnit bolest a nepohodlí v krku. Tato metoda byla testována po celá staletí - prastarí obyvatelé Číny opláchli hrdla mořskou vodou několik tisíc let před naší dobou, dlouho před vynálezem syntetických přípravků.

6. Použijte fyziologický roztok pro nos.

Vyzkoušejte solné roztoky, abyste zmírnili ucpání nosu. Tyto léky můžete koupit bez lékařského předpisu v každé lékárně (Aqua Maris, Marimer), nebo si je můžete připravit sami. Tyto roztoky solí jsou účinné, bezpečné a nedráždí sliznice, a to ani u malých dětí.

Pediatři doporučují kapky do každé nosní dírky kojenců a pak jemně sát nasávají pomocí odsávačky nebo malé injekční stříkačky (stlačit hrušku na 6-12 mm, ne více). Udělejte to před každým krmením dítěte, abyste zlepšili jeho schopnost kojit. Opakování tohoto postupu pro noc, bude dítě klidnější klid. Sprej s fyziologickým roztokem lze použít u starších dětí (obvykle od 2 let).

Alternativní medicína

Analýza klinických zkoušek zinku pro léčbu nachlazení naznačuje, že zinek může být skutečně užitečný. Tento závěr je zastíněn několika body. Výzkumníci se nerozhodli o nejúčinnějším receptu, dávkování a trvání zinkových léků pro nachlazení. Pastilky ze zinku mohou v ústech zanechat nepříjemnou chuť a někteří účastníci testů na nich uvedli nevolnost a zvracení. Zinkové nosní spreje ukázaly další problém - odborníci FDA varují, že tyto produkty porušují čich u pacientů. Zajímavostí je lék Askotsin (tablety) registrovaný v některých zemích SNS jako lék, který obsahuje zinek a vysokou dávku vitaminu C.

2. Kyselina askorbová (vitamin C).

Vitamin C je již dlouho považován za účinný lék na nachlazení. Během poslední rozsáhlé epidemie chřipky v některých zemích byl vitamín C dokonce zařazen do povinného sortimentu lékáren „proti chladu“. Američtí experti se domnívají, že vitamin C nemá žádnou zvláštní hodnotu pro prevenci nachlazení a chřipky. Předpokládá se však, že užívání velkých dávek vitaminu C při prvních příznacích ARVI snižuje dobu trvání onemocnění.

3. Podnože Echinacea.

To je další případ, kdy vědci nemohou dospět ke společnému názoru. Studie účinnosti echinacea pro nachlazení ukazují různé výsledky. Někteří neprokázali žádné výhody. Jiní prokázali významné snížení doby trvání onemocnění v důsledku použití echinacea. Jedním z důvodů těchto neshod může být to, že přípravky z echinacea jsou vyrobeny z různých surovin, které byly pěstovány a sklízeny za různých podmínek. Echinacea nebyla oficiálně uznána jako droga ve Spojených státech. V postsovětském prostoru se jeho léky aktivně využívají k léčbě a prevenci SARS. Diskuse pokračuje.

Studené komplikace

Studená prevence

Můžete však přijmout některá opatření, která zpomalí šíření infekce:

Důkladně si umyjte ruce mýdlem nebo dezinfekčním prostředkem (Sterilium).
. Nesdílejte osobní věci, ručníky a nádobí s jinými lidmi.
. Udržujte svůj dům čistý, zejména v koupelně av kuchyni.
. Vyfoukněte si nos a kašel jen v šálu. Změňte to často.
. Vyhněte se kontaktu s nemocnými lidmi. Noste masku.
. Vyberte si zařízení péče o děti moudře.

Nezapomeňte na tato jednoduchá opatření a buďte zdraví!