Dětský Panadol: návod k použití, analogy a recenze

Panadol Children je analgetikum a antipyretikum na bázi paracetamolu, určené speciálně pro děti od 2 měsíců.

Mechanismus účinku je založen na účinku na centra bolesti a termoregulaci v důsledku blokování cyklooxygenázy v centrálním nervovém systému (CNS).

Prakticky žádný protizánětlivý účinek. Při požití neovlivňuje syntézu prostaglandinů v periferních tkáních a neporušuje metabolismus vody a soli a stav sliznice gastrointestinálního traktu (GIT).

Účinná látka se dobře vstřebává v zažívacím traktu. Maximální koncentrace v krevní plazmě nastává 15–60 minut po podání. Metabolizuje se v játrech za vzniku glukuronidu a paracetamol sulfátu. Vylučuje se hlavně ledvinami. Poločas je 1-4 hodiny.

Indikace pro použití

Co pomáhá Baby Panadol Baby? Podle instrukcí je lék předepsán v následujících případech:

 • bolest zubů;
 • bolest v krku;
 • bolest ucha ucha;
 • bolesti hlavy;
 • snížení zvýšené tělesné teploty u infekčních lézí, nachlazení, chřipky, akutních respiračních virových infekcí, spalniček, parotitidy, planých neštovic, šarlatové horečky, rubeoly atd.

U dětí ve věku 2-3 měsíců je po očkování povolena jediná dávka antipyretika.

Návod k použití Syrup Panadol Děti, dávkování

Sirup se užívá orálně, předběžně protřepe obsah lahvičky. Požadovaná dávka se měří pomocí dodané odměrné stříkačky.

Dávka přípravku Panadol Baby Syrup pro děti se vypočítá na základě věku a tělesné hmotnosti. Jedna dávka paracetamolu je 15 mg / kg tělesné hmotnosti, denně - 60 mg / kg tělesné hmotnosti.

Standardní jednorázové dávky sirupu Panadol podle návodu k použití s ​​ohledem na věk a tělesnou hmotnost dítěte:

 • věk 3–6 měsíců (s tělesnou hmotností 6–8 kg) - 4 ml;
 • věk 0,5–1 rok (hmotnost 8–10 kg) - 5 ml pokaždé;
 • 1–2 roky (hmotnost 10–13 kg) - 7 ml pokaždé;
 • věk 2-3 roky (hmotnost 13-15 kg) - 9 ml;
 • 3–6 let (hmotnost 15–21 kg) - po 10 ml;
 • věk 6–9 let (hmotnost 21–29 kg) —14 ml pokaždé;
 • 9–12 let (hmotnost 29–42 kg) - po 20 ml.

Jednorázové dávky se užívají 3-4krát denně po 5-6 hodinách mezi dávkami. Nepoužívejte více než 4 dávky po dobu 24 hodin.

Děti ve věku 2-3 měsíců s tělesnou hmotností 4,5-6 kg, dávkou léku a četností užívání předepsanou pouze lékařem.

Maximální denní dávka přípravku Panadol Baby nesmí překročit 60 mg paracetamolu na 1 kg hmotnosti dítěte.

Pro pohodlné dávkování suspenze má měřicí zařízení štítky od 0,5 do 8 ml. Pokud je nutné změřit dávku větší než 8 ml, nejprve změřte prvních 8 ml suspenze a poté zbytek dávky.

Bez konzultace s lékařem je přípustné užívat ne déle než 3 dny, lékař musí schválit delší příjem dítěte Panadol.

Nepoužívejte lék současně s jinými látkami obsahujícími paracetamol.

Vedlejší účinky

Pokyny upozorňují na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování přípravku Panadol Baby:

 • Na straně gastrointestinálního traktu a jater: nevolnost, zvracení, bolest v epigastriu, zvýšená aktivita jaterních enzymů, abnormální funkce jater. Navíc může docházet k určitému projímavému účinku léku.
 • Na straně hematopoetického systému: anémie, včetně hemolytické anémie, sulfhemoglobinemie a methemoglobinemie.
 • Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, Stevens-Johnsonův syndrom, Lyellův syndrom, angioedém, anafylaktický šok.
 • Jiní: bronchospasmus (hlavně u pacientů s přecitlivělostí na nesteroidní protizánětlivé léky), snižování hladiny cukru v krvi, včetně hypoglykemické kómy.

Děti jsou obvykle dobře snášeny, riziko nežádoucích účinků se zvyšuje s narušením dávkování.

Kontraindikace

Je kontraindikováno předepisovat dítě Panadol v následujících případech:

 • individuální nesnášenlivost složek suspenze;
 • vrozená hyperouleubinémie nebo abnormální jaterní funkce;
 • věk dítěte do 3 měsíců;
 • děti ve věku 3 měsíců, které se narodily velmi předčasně;
 • leukopenie nebo chudokrevnost těžkého železa;
 • dysfunkce ledvin;
 • intolerance fruktózy.

Předávkování

Příznaky akutní otravy paracetamolem - nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledost kůže. Po 1-2 dnech jsou stanoveny známky poškození jater (bolest v oblasti jater, zvýšená aktivita jaterních enzymů).

V těžkých případech se vyvíjí selhání jater, encefalopatie a kóma.

Při dlouhodobém užívání převyšujícím doporučené dávky mohou být pozorovány hepatotoxické a nefrotoxické účinky (renální kolika, nespecifická bakteriurie, intersticiální nefritida, papilární nekróza).

Doporučuje se přestat užívat lék a okamžitě se poradit s lékařem. Výplach žaludku a příjem enterosorbentů (aktivní uhlí, polyphepan). Acetylcystein je specifické antidotum pro otravu paracetamolem.

V případě náhodného předávkování byste měli okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, i když se dítě cítí dobře.

Analogy dětského Panadol Baby, cena v lékárnách

V případě potřeby může být přípravek Panadol Detsky nahrazen analogem účinné látky - jedná se o léky:

Výběr analogů je důležité pochopit, že pokyny pro použití sirupu Panadol, cena a recenze léků podobných akcí neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v ruských lékárnách: Dětský sirup Panadol pro děti 120 mg / 5 ml 100 ml - od 91 do 138 rublů, podle 491 lékáren.

Skladujte při teplotě do 30 ° C, suspenzi - na tmavém místě, nemrzněte. Doba použitelnosti suspenze - 3 roky. Podmínky prodeje z lékáren - bez lékařského předpisu.

Recenze lékařů a matek o miminko Panadole Baby jsou pozitivní. Existuje pohodlná a „chutná“ forma uvolňování, významná účinnost při syndromu bolesti a vysoká tělesná teplota a dobrá snášenlivost při použití u dětí všech věkových kategorií.

Interakce s jinými léky

Při současném užívání metoklopramidu a domperidonu zvyšují absorpci paracetamolu.

V kombinaci s cholestyraminem dochází ke snížení absorpce paracetamolu.

Při pravidelném kombinovaném užívání léčiva s kumarinovými antikoagulancii, včetně warfarinu, se může zvýšit riziko krvácení.

Současným použitím barbiturátů snižte antipyretický účinek paracetamolu.

Induktory jaterních mikrozomálních enzymů, isoniazidu a léků s hepatotoxickým účinkem zvyšují hepatotoxický účinek paracetamolu.

Lék, zatímco aplikace snižuje účinnost diuretik.

Paracetamol se nepoužívá současně s ethanolem.

Zvláštní pokyny

Pokud potřebujete použít Panadol Baby Syrup u dětí mladších než 2 - 3 měsíce, stejně jako u pacientů, kteří se narodili velmi předčasně, měli byste se před zahájením léčby vždy poradit se svým lékařem.

Pokud je to nutné, krevní testy na glukózu během suspenzní terapie by si měly uvědomit, že výsledek může být nesprávný. Pokud potřebujete testy na hladinu cukru v krvi, lékař by měl být upozorněn, že dítě užívá tento lék.

Pokud používáte Panadol Baby déle než 5 dnů, je nutné sledovat stav jater dítěte a celkový klinický obraz krve.

Panadol - návod k použití, recenze, analogy a formy uvolňování (tablety 500 mg, extra kofein, suspenze nebo sirup pro děti Baby, rektální svíčky) léky pro léčbu bolesti a teploty u dospělých, dětí a během těhotenství. Složení

V tomto článku si můžete přečíst návod k použití léku Panadol. Předložili recenze návštěvníků stránek - spotřebitelů tohoto léku, stejně jako názory lékařů odborníků na používání Panadolu ve své praxi. Velký požadavek na aktivnější zpětnou vazbu k léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, možná neuvádí výrobce v anotaci. Analogy Panadolu v přítomnosti dostupných strukturních analogů. Používá se k léčbě různých bolestí a teplot u dospělých, dětí i během těhotenství a kojení. Složení léčiva.

Panadol je antipyretické analgetikum. Má analgetický a antipyretický účinek. Panadol Extra obsahuje paracetamol nebo kombinaci dvou účinných látek: paracetamol a kofein.

Paracetamol blokuje COX v centrálním nervovém systému, ovlivňuje centra bolesti a termoregulace (buněčná peroxidáza neutralizuje účinek paracetamolu na COX v zánětlivých tkáních), což vysvětluje téměř úplnou absenci protizánětlivého účinku. Nedostatek vlivu na syntézu prostaglandinů v periferních tkáních určuje absenci negativního vlivu na metabolismus vody a soli (retence sodíku a vody) a sliznice gastrointestinálního traktu.

Kofein stimuluje psychomotorická centra mozku, má analeptický účinek, zvyšuje účinek analgetik, eliminuje ospalost a únavu, zvyšuje fyzickou a duševní výkonnost.

Složení

Paracetamol + pomocné látky.

Paracetamol + kofein + pomocné látky (Panadol Extra).

Svíčky a sirup pro děti obsahují pouze paracetamol.

Farmakokinetika

Absorpce je vysoká. Panadol se rychle a téměř úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu. Distribuce paracetamolu v tělních tekutinách je poměrně rovnoměrná. Metabolizuje se především v játrech s tvorbou několika metabolitů. U kojenců prvních dvou dnů života au dětí ve věku 3-10 let je hlavním metabolitem paracetamolu sulfát paracetamolu u dětí ve věku 12 let a starších, konjugovaného glukuronidu. Při podávání terapeutických dávek 90-100% přijaté dávky se vylučuje do moči během jednoho dne. Hlavní množství léčiva je uvolněno po konjugaci v játrech. V nezměněné formě nevykazuje více než 3% přijaté dávky paracetamolu.

Indikace

 • bolest hlavy;
 • migrénu;
 • bolest zubů;
 • bolesti zad;
 • neuralgie;
 • svalová a revmatická bolest;
 • bolestivá menstruace;
 • symptomatická léčba nachlazení a chřipky (ke snížení horečky);
 • snížení zvýšené tělesné teploty na pozadí nachlazení, chřipky a dětských infekčních onemocnění (včetně planých neštovic, parotitidy, spalniček, rubeoly, šarlatové horečky);
 • s bolestmi zubů (včetně zubů), bolestí hlavy, bolestí ucha při otitidě a bolení v krku.

Formy propuštění

Tablety, potažené filmem 500 mg.

Tablety Panadol Extra.

Suspenze pro příjem Dětský Panadol Baby (někdy mylně nazývaný sirup).

Rektální čípky 125 mg a 250 mg (pro děti).

Návod k použití a dávkování

Dospělým (včetně starších osob) by mělo být předepsáno 500 mg-1 g (1-2 tablety) až 4krát denně, v případě potřeby. Interval mezi dávkami - nejméně 4 hodiny, jednorázová dávka (2 tablety) může být užíván nejvýše čtyřikrát (8 tablet) během 24 hodin.

Děti ve věku 6-9 let jmenují v případě potřeby 1/2 tablety 3-4krát denně. Interval mezi dávkami je nejméně 4 hodiny Maximální dávka pro děti ve věku 6-9 let je 1/2 tablety (250 mg), maximální denní dávka jsou 2 tablety (1 g).

Děti ve věku 9-12 let by měly být v případě potřeby předepsány 1 tabletu až 4krát denně. Interval mezi dávkami - nejméně 4 hodiny, jednorázová dávka (1 tableta) může být užíván nejvýše čtyřikrát (4 tablety) během 24 hodin.

Lék se nedoporučuje užívat déle než 5 dní jako anestetikum a více než 3 dny antipyretika bez lékařského předpisu a následného sledování. Zvýšení denní dávky léku nebo trvání léčby je možné pouze pod lékařským dohledem.

Dospělí (včetně starších osob) a děti starší 12 let předepisují 1-2 tablety denně třikrát denně. Interval mezi dávkami - nejméně 4 hodiny Maximální dávka - 2 tablety, maximální denní dávka - 8 tablet.

Lék se nedoporučuje déle než pět dní jako anestetikum a více než tři dny jako antipyretikum bez lékařského předpisu a pozorování.

Zvýšení denní dávky léku nebo trvání léčby je možné pouze pod lékařským dohledem.

Suspenze nebo sirup

Droga se užívá orálně. Před použitím dobře protřepejte. Měřicí stříkačka vložená do obalu umožňuje dávkování a dávkování přípravku správně a racionálně.

Dávka léku závisí na věku a tělesné hmotnosti dítěte.

Děti starší než 3 měsíce, lék je předepsán v dávce 15 mg / kg tělesné hmotnosti 3-4krát denně, maximální denní dávka není vyšší než 60 mg / kg tělesné hmotnosti. Pokud je to nutné, můžete užívat lék každé 4-6 hodin v jedné dávce (15 mg / kg), ale ne více než 4krát během 24 hodin.

Nepřekračujte doporučenou dávku.

Doba trvání recepce bez konzultace s lékařem: snížit teplotu - ne více než 3 dny, snížit bolest - ne více než 5 dnů.

V budoucnu, stejně jako při absenci terapeutického účinku, je nutné se poradit s lékařem.

Uvnitř nebo rektálně, u dospělých a dospívajících s hmotností vyšší než 60 kg, se používají v jednorázové dávce 500 mg až 4krát denně. Maximální doba léčby je 5-7 dnů.

Maximální dávky: jednorázové - 1 g, denně - 4 g.

Jednorázové dávky pro perorální podání pro děti ve věku 6-12 let - 250-500 mg, 1-5 let - 120-250 mg, 3 měsíce až 1 rok - 60-120 mg, až 3 měsíce - 10 mg / kg. Jednorázové dávky pro rektální podání u dětí ve věku 6-12 let - 250-500 mg, 1-5 let - 125-250 mg.

Frekvence aplikace je 4krát denně s intervalem nejméně 4 hodiny, maximální doba léčby je 3 dny.

Maximální dávka: 4 jednotlivé dávky denně.

Vedlejší účinky

 • kožní vyrážky;
 • svědění;
 • angioedém;
 • leukopenie, trombocytopenie, methemoglobinemie, agranulocytóza, hemolytická anémie;
 • dyspeptické poruchy (včetně nevolnosti, bolesti v epigastriu);
 • poruchy spánku;
 • tachykardie.

Kontraindikace

 • závažná dysfunkce jater;
 • těžké poškození ledvin;
 • arteriální hypertenze;
 • glaukom;
 • poruchy spánku;
 • epilepsie;
 • neonatální období;
 • děti do 12 let (pro Panadol Extra);
 • přecitlivělost na léčivo.

Použití v průběhu březosti a laktace

Lék by měl být používán s opatrností během těhotenství a kojení.

Zvláštní pokyny

V případech dlouhodobého užívání ve vysokých dávkách je nutná kontrola krevního obrazu.

Při užívání léku se nedoporučuje nadměrná konzumace čaje a kávy, protože to může vést k rozrušení, poruchám spánku, tachykardii, srdečním arytmiím.

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, paracetamol by neměl být kombinován s příjmem alkoholických nápojů, stejně jako osoby, které jsou náchylné k chronické konzumaci alkoholu.

Pacienti trpící atonickým bronchiálním astmatem, pollinózou, mají zvýšené riziko vzniku alergických reakcí.

Může změnit výsledky dopingových kontrol sportovců.

Interakce s léky

Při dlouhodobém užívání lék zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií (warfarin a další kumariny), což zvyšuje riziko krvácení.

Léčivo zvyšuje účinek inhibitorů MAO.

Barbituráty, fenytoin, ethanol (alkohol), rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva a další stimulanty mikrosomální oxidace zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což způsobuje možnost závažné intoxikace s malým předávkováním.

Inhibitory mikrosomální oxidace (cimetidin) snižují riziko hepatotoxického účinku.

Pod vlivem paracetamolu se doba vylučování chloramfenikolu zvyšuje pětkrát.

Kofein urychluje vstřebávání ergotaminu.

Současný příjem paracetamolu a alkoholu zvyšuje riziko hepatotoxických účinků a akutní pankreatitidy.

Vzrůst metoklopramidu a domperidonu a kolestiramin snižuje rychlost absorpce paracetamolu.

Lék může snížit účinnost urikosurických léčiv.

Analogy léku Panadol

Strukturní analogy účinné látky:

 • Akamol Teva;
 • Aldolor;
 • Apap;
 • Acetaminofen;
 • Daleron;
 • Dětský Panadol;
 • Dětský Tylenol;
 • Ifimol;
 • Calpol;
 • Ksumapar;
 • Lupocet;
 • Mexalen;
 • Pamol;
 • Panadol Junior;
 • Panadol rozpustné tablety;
 • Paracetamol;
 • Paracetamol (acetofen);
 • Paracetamol pro děti;
 • Paracetamolový sirup 2,4%;
 • Perfalgan;
 • Průchod;
 • Pasáž je pro děti;
 • Sanidol;
 • Strimol;
 • Tylenol;
 • Tylenol pro kojence;
 • Febritset;
 • Tsefekon D;
 • Efferalgan.

Panadol: návod k použití

Složení

Jedna tableta obsahuje 500 mg paracetamolu.

Pomocné látky: škrobový předželatinovaný škrob, kukuřičný škrob, povidon, sorbát draselný, mastek, kyselina stearová, voda, hydroxypropylmethylcelulóza, triacetin.

Popis

Farmakologický účinek

Farmakologické vlastnosti: Léčivo má analgetické a antipyretické vlastnosti. Blokuje cyklooxygenázu v centrálním nervovém systému, ovlivňuje centra bolesti a termoregulace. Protizánětlivý účinek prakticky chybí. Nezpůsobuje podráždění sliznice žaludku a střev. Nemá vliv na metabolismus vody a soli, protože neovlivňuje syntézu prostaglandinů v periferních tkáních.

Indikace pro použití

2. Horečnatý syndrom jako febrifuge. Při zvýšených teplotách na pozadí "chladných" nemocí a chřipky.

Kontraindikace

• závažné porušení jater nebo ledvin;

• je kontraindikován u dětí mladších 9 let a vážících méně než 35 kilogramů.

Dávkování a podávání

Děti (ve věku 9-12 let): 1 tableta až 4krát denně, v případě potřeby. Interval mezi dávkami - nejméně 4 hodiny, jednorázová dávka (1 tableta) může být užíván nejvýše čtyřikrát (4 tablety) během 24 hodin.

Lék se nedoporučuje užívat déle než 5 dní jako anestetikum a více než 3 dny antipyretika bez lékařského předpisu a následného sledování. Zvýšení denní dávky léku nebo trvání léčby je možné pouze pod lékařským dohledem.

Nepřekračujte specifikovanou dávku. V případě předávkování okamžitě vyhledejte lékaře, i když se cítíte dobře.

Vedlejší účinky

Při dlouhodobém užívání ve vysokých dávkách se zvyšuje pravděpodobnost zhoršené funkce jater a ledvin (renální kolika, nespecifická bakteriurie, intersticiální nefritida, papilární nekróza) a je nutná kontrola krevního obrazu. Pokud se u Vás objeví neobvyklé příznaky, měli byste se poradit s lékařem.

Předávkování

Léčba: Zastavte užívání léku a okamžitě se poraďte s lékařem.

Doporučený výplach žaludku a příjem enterosorbentů (aktivní uhlí, polyfepan). Acetylcystein je specifické antidotum pro otravu paracetamolem.

V případě náhodného předávkování byste měli okamžitě vyhledat lékařskou pomoc i při dobrém zdravotním stavu.

Interakce s jinými léky

Vzrůst metoklopramidu a domperidonu a cholestyramin snižuje rychlost absorpce paracetamolu. Ethanol přispívá k rozvoji akutní pankreatitidy. Léčivo může snížit aktivitu urikosurických léčiv.

Funkce aplikace

• trpíte onemocněním jater nebo ledvin;

• Užíváte léky proti nevolnosti a zvracení (metoklopramid, domperidon) a také léky, které snižují hladinu cholesterolu v krvi (cholestyramin);

• Užíváte antikoagulancia a potřebujete léky proti bolesti každý den po dlouhou dobu. Paracetamol v tomto případě může být užíván příležitostně;

• Jste těhotná nebo kojící.

OSOBY O ALKOHOLU, PŘED PŘIJETÍM PŘÍPRAVY JE POTŘEBNÉ PORADIT DOKUMENTOVI. V PŘÍPADĚ PŘIJETÍ DOPORUČENÉ DÁVKY, PARACETAMO MŮŽE POSKYTNIT POŠKOZENÍ ŽIVOTA.

PANADOL

◊ Tablety, potahované bílou barvou, ve tvaru tobolky s plochým okrajem, na jedné straně tablety metodou embosování, na druhé straně - ve tvaru trojúhelníku - riziko.

Pomocné látky: kukuřičný škrob - 21,4 mg, předželatinovaný škrob - 50 mg, sorbát draselný - 0,6 mg, povidon - 2 mg, mastek - 15 mg, kyselina stearová - 5 mg, triacetin - 0,83 mg, hypromelóza - 4,17 mg.

6 kusů - blistry (2) - kartony.
12 ks. - puchýře (1) - kartony.

Analgetické antipyretikum. Má analgetický a antipyretický účinek. Blokuje COX-1 a COX-2 hlavně v centrálním nervovém systému, ovlivňuje centra bolesti a termoregulace.

Protizánětlivý účinek prakticky chybí. Nezpůsobuje podráždění sliznice žaludku a střev. Nemá vliv na metabolismus vody a soli, protože neovlivňuje syntézu prostaglandinů v periferních tkáních.

Sání a distribuce

Absorpce - vysoká, Cmax je dosaženo v 0,5-2 hodinách a činí 5-20 μg / ml.

Komunikace s plazmatickými proteiny - 15%. Dostane se přes BBB. Méně než 1% dávky paracetamolu užívané kojící matkou přechází do mateřského mléka. Terapeuticky účinné koncentrace paracetamolu v plazmě se dosáhne, když se podává v dávce 10 až 15 mg / kg.

Metabolismus a vylučování

Metabolizované v játrech (90-95%): 80% reaguje s konjugací s kyselinou glukuronovou a sulfáty s tvorbou neaktivních metabolitů; 17% prochází hydroxylací s tvorbou 8 aktivních metabolitů, které jsou konjugovány s glutathionem s tvorbou již neaktivních metabolitů. S nedostatkem glutathionu mohou tyto metabolity blokovat enzymové systémy hepatocytů a způsobit jejich nekrózu. Izoenzym CYP 2E1 se také podílí na metabolismu léčiva.

T1/2 - 1-4 hodiny Vylučuje se ledvinami jako metabolity, hlavně konjugáty, pouze 3% se nemění.

Farmakokinetika ve zvláštních klinických situacích

U starších pacientů se clearance léčiva snižuje a T se zvyšuje.1/2.

- syndrom bolesti: bolest hlavy, migréna, bolest zubů, bolest v krku, bolest zad, bolest svalů, bolestivá menstruace;

- febrilní syndrom (jako febrifuge): zvýšená tělesná teplota na pozadí nachlazení a chřipky.

Lék je navržen tak, aby snižoval bolest v době použití a neovlivnil progresi onemocnění.

- děti do 6 let;

- Přecitlivělost na léčivo.

Léčivo by mělo být používáno s opatrností u selhání ledvin a jater, benigní hyperbilirubinemie (včetně Gilbertova syndromu), virové hepatitidy, deficitu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, alkoholického poškození jater, alkoholismu, starších osob, během těhotenství a v období laktace.

Dospělým (včetně starších osob) by mělo být předepsáno 500 mg-1 g (1-2 tablety) až 4krát denně, v případě potřeby. Interval mezi dávkami - nejméně 4 hodiny, jednorázová dávka (2 tablety) může být užíván nejvýše čtyřikrát (8 tablet) během 24 hodin.

Děti ve věku 6-9 let jmenují 1/2 kartu. V případě potřeby 3-4 krát / den. Interval mezi dávkami - minimálně 4 hodiny Maximální dávka pro děti ve věku 6-9 let - 1/2 tab. (250 mg), maximální den - 2 tab. (1 g).

Děti ve věku 9-12 let jmenují 1 kartu. v případě potřeby až 4krát denně. Interval mezi dávkami - nejméně 4 hodiny, jednorázovou dávkou (1 tab.) Nelze užívat déle než 4krát (4 tab.) Během 24 hodin.

Lék se nedoporučuje užívat déle než 5 dní jako anestetikum a více než 3 dny antipyretika bez lékařského předpisu a následného sledování. Zvýšení denní dávky léku nebo trvání léčby je možné pouze pod lékařským dohledem.

V doporučených dávkách je lék obvykle dobře snášen.

Alergické reakce: někdy - vyrážka na kůži, svědění, angioedém.

Na straně hematopoetického systému: vzácně - anémie, trombocytopenie, methemoglobinémie.

Na straně močového systému: s prodlouženým užíváním ve vysokých dávkách - renální kolika, nespecifická bakteriurie, intersticiální nefritida, papilární nekróza.

Lék by měl být užíván pouze v doporučených dávkách. Pokud překročíte doporučenou dávku, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc i při dobrém zdravotním stavu, protože existuje riziko opožděného vážného poškození jater.

Poškození jater u dospělých je možné při užívání ≥ 10 g paracetamolu. Užívání ≥ 5 g paracetamolu může vést k poškození jater u pacientů s následujícími rizikovými faktory:

- dlouhodobá léčba karbamazepinem, fenobarbitalem, fenytoinem, primidonem, rifampicinem, přípravky Hypericum perforatum nebo jinými léky, které stimulují jaterní enzymy;

- pravidelné užívání alkoholu v nadbytku;

- pravděpodobně s nedostatkem glutathionu (v případě podvýživy, cystické fibrózy, infekce HIV, hladovění a hladovění).

Příznaky akutní otravy paracetamolem jsou nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledost kůže. Po 1-2 dnech jsou identifikovány známky poškození jater (citlivost v játrech, zvýšená aktivita jaterních enzymů). V závažných případech předávkování se vyvíjí selhání jater, akutní selhání ledvin s tubulární nekrózou (včetně nepřítomnosti závažného poškození jater), arytmie, pankreatitidy, encefalopatie a kómy. Hepatotoxický účinek u dospělých se objevuje při užívání ≥ 10 g paracetamolu.

Léčba: zastavit užívání léku a okamžitě se poradit s lékařem. Doporučuje se výplach žaludku a příjem enterosorbentů (aktivní uhlí, polyfepan); zavedení donorů SH-skupin a prekurzorů syntézy glutathion-methioninu po 8-9 hodinách po předávkování a N-acetylcysteinu - po 12 hodinách, v závislosti na potřebě dalších terapeutických opatření (další zavedení metioninu, iv podání N-acetylcysteinu) se stanoví v závislosti na koncentrace paracetamolu v krvi, jakož i doba, která uplynula po jeho užití. Léčba pacientů s těžkou dysfunkcí jater 24 hodin po užití paracetamolu by měla být prováděna ve spolupráci s odborníky z centra pro kontrolu jedů nebo specializovaného oddělení onemocnění jater.

Dlouhodobé užívání paracetamolu a dalších NSAID zvyšuje riziko "analgetické" nefropatie a renální papilární nekrózy, nástupu konečného selhání ledvin.

Současné dlouhodobé podávání paracetamolu ve vysokých dávkách a salicylátech zvyšuje riziko vzniku rakoviny ledvin nebo močového měchýře.

Diflunisal zvyšuje plazmatickou koncentraci paracetamolu o 50%, což zvyšuje riziko vzniku hepatotoxicity.

Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu léčiva.

Lék užívaný po dlouhou dobu zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií (warfarin a další kumariny), což zvyšuje riziko krvácení.

Induktory mikrozomálních oxidačních enzymů v játrech (barbituráty, fenytoin, karbamazepin, rifampicin, zidovudin, fenytoin, ethanol, flumecinol, fenylbutazon a tricyklická antidepresiva) zvyšují riziko hepatotoxického účinku při předávkování.

Inhibitory mikrosomální oxidace (cimetidin) snižují riziko hepatotoxického účinku.

Vzrůst metoklopramidu a domperidonu a kolestiramin snižuje rychlost absorpce paracetamolu.

Ethanol se současným použitím s paracetamolem přispívá k rozvoji akutní pankreatitidy.

Léčivo může snížit aktivitu urikosurických léčiv.

Při dlouhodobém užívání ve vysokých dávkách je nutná kontrola krevního obrazu.

S opatrností a pouze pod dohledem lékaře by měl být tento lék používán k léčbě onemocnění jater nebo ledvin při užívání antiemetických léků (metoklopramid, domperidon) a léků, které snižují hladinu cholesterolu v krvi (kolestiramin).

V případě denní potřeby užívání analgetik při užívání antikoagulancií může být paracetamol užíván příležitostně.

Při provádění testů na stanovení hladiny kyseliny močové a hladiny glukózy v krvi by měl být lékař upozorněn na užívání přípravku Panadol.

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, paracetamol by neměl být kombinován s příjmem alkoholických nápojů, stejně jako osoby, které jsou náchylné k chronické konzumaci alkoholu.

Panadol

Popis k 20. 6. 2016

 • Latinský název: Panadol
 • ATC kód: N02BE01
 • Účinná látka: Paracetamol (Paracetamol)
 • Výrobce: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare (Spojené království) t

Složení Panadolu

Tableta ve speciálním filmu obsahuje 500 mg paracetamolu. Další složky: povidon, sorbát draselný, kukuřičný škrob, triacetin, předželatinovaný škrob, hypromelóza, kyselina stearová, mastek.

Složení rozpustné tablety: 500 mg účinné látky a další složky: dimethikon, laurylsulfát sodný, povidon, uhličitan sodný, kyselina citrónová, hydrogenuhličitan sodný, sacharinát sodný, sorbitol.

Formulář vydání

Panadol je dostupný ve formě tablet: rozpustné tablety a tablety Panadol ve filmovém obalu.

Rozpustné tablety mají bílou barvu, plochý tvar, drsný povrch, zkosený okraj a riziko na jedné straně.

Tablety ve filmovém obalu mají tvar kapsle, ploché hrany, bílou barvu, na jedné straně ohroženou a na druhé straně speciální reliéfní označení „Panadol“.

Farmakologický účinek

Antipyretické analgetikum. Účinná složka má antipyretické, analgetické účinky. Princip vlivu je založen na blokování TSOG-1,2 hlavně v centrální části nervového systému. Účinná látka ovlivňuje centra termoregulace a bolesti.

Protizánětlivý účinek v paracetamolu není prakticky vyslovován. Účinná látka nedráždí sliznice trávicího traktu (střeva, žaludek). Panadol není schopen ovlivnit proces syntézy prostaglandinů v periferně umístěných tkáních, takže léčivo neovlivňuje metabolismus vody a soli.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Lék se rychle absorbuje z lumen trávicího traktu prostřednictvím pasivního transportu. Účinná látka se vstřebává hlavně z tenkého střeva. Maximální koncentrace paracetamolu po jednorázové dávce 500 mg se zaznamená po 10-60 minutách (C (max) = 6 μg / ml). Po 6 hodinách indikátor postupně dosáhne hodnoty 11-12 μg / ml.

Pro účinnou látku je charakteristická rovnoměrná distribuce v tekutých médiích a tkáních těla, nepadající do mozkomíšního moku a tukové tkáně.

Vazba na plazmatické proteiny nepřesahuje 10%, během předávkování se mírně zvyšuje. Metabolity glukuronidu a sulfátu se nemohou vázat na plazmatické proteiny ani při relativně vysokých dávkách. Panadol je metabolizován hlavně v jaterním systému v důsledku konjugace se sulfátem a glukuronidem a také oxidací za účasti cytochromu P450 a smíšených jaterních oxidáz.

N-acetyl-p-benzochinonimin (hydroxylovaný metabolit s negativním účinkem), vytvořený v renálních a jaterních systémech v malých množstvích v důsledku interakce smíšených forem oxidáz, je detoxikován vazbou na glutathion. V případě předávkování se akumuluje N-acetyl-p-benzochinoneimin, který může způsobit poškození tkáně. Významná část paracetamolu je spojena s kyselinou glukuronovou, minoritou - kyselinou sírovou. Tyto konjugované metabolity nemají žádné biologické účinky a nemají aktivitu. U novorozenců a předčasně narozených dětí je metabolismus charakteristický tvorbou sulfátových metabolitů.

Poločas je 1-3 hodiny, s cirhózním poškozením jaterního systému se T1 2 významně zvyšuje. Renální clearance dosahuje 5%. Prostřednictvím renálního systému se lék vylučuje močí ve formě sulfátových a glukuronidových konjugátů. Méně než 5% paracetamolu se vylučuje v nezměněné formě.

Indikace pro použití, z nichž tablety Panadol

Lék se používá pro symptomatickou terapii a úlevu od bolesti:

Jako febrifuge (febrilní syndrom) se léčivo podává při zvýšených tělesných teplotách (nachlazení, chřipka, infekce). Léčivo neovlivňuje progresi a průběh základního onemocnění a používá se pouze ke snížení závažnosti symptomů bolesti.

Kontraindikace

S individuální přecitlivělostí není přípravek Panadol předepisován. Věková hranice je do 6 let.

Relativní kontraindikace:

 • Gilbertův syndrom;
 • selhání jater;
 • benigní hyperbilirubinémie;
 • poškození jaterního systému alkoholem;
 • selhání ledvin;
 • těhotenství;
 • virová hepatitida;
 • pokročilý věk;
 • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
 • alkoholismus;
 • kojení.

Vedlejší účinky

Panadol je v dávkách doporučených výrobcem dobře snášen.

Negativní změny v močovém systému:

 • intersticiální nefritida;
 • renální kolika;
 • papilární nekróza;
 • nespecifická bakteriurie.

Další reakce:

 • anémie;
 • neutropenie;
 • kožní vyrážky;
 • angioedém;
 • agranulocytóza;
 • dyspeptické symptomy;
 • trombocytopenie;
 • pruritus;
 • methemoglobinemie;
 • hepatotoxický účinek, poškození jater.

Návod k použití Panadol (metoda a dávkování) t

Běžné tablety Panadol, návod k použití

Dospělí v případě potřeby jmenují 500-1000 mg až 4krát denně. Doporučený časový interval mezi recepcemi je 4 hodiny. Za den si můžete vzít ne více než 8 tablet. Dlouhodobé užívání přípravku Panadol jako anestetika (maximálně 5 dnů) a antipyretika (nejvýše 3 dny) není povoleno. O zvýšení denní dávky nebo délky léčby rozhoduje ošetřující lékař.

Šumivé tablety Panadol, návod k použití

Tablety před použitím rozpuštěné ve sklenici vody. Neužívejte více než 4 tablety denně. Rozpustný Panadol se předepisuje především v případě potíží s polykáním tablet a v pediatrické praxi.

Předávkování

Výrobce doporučuje užívat léky pouze v dávkách uvedených v návodu. Při užívání vyšších dávek je nutná okamžitá žádost o lékařskou péči, a to i v nepřítomnosti negativních symptomů, protože možné zpožděné poškození jaterního systému. U dospělých pacientů se při užívání více než 10 g léčiva pozorují první známky poškození jater. Přijetí více než 5 gramů má toxický účinek na určitou kategorii občanů s rizikovými faktory:

 • používání nápojů obsahujících alkohol ve velkém množství as vysokou frekvencí;
 • užívání fenytoinu, fenobarbitalu, karbamazepinu, rifampicinu, primidonu, přípravků Hypericum perforatum a dalších léků, které stimulují produkci jaterních enzymů;
 • deficience glutathionu (s infekcí HIV, cystickou fibrózou, špatnou výživou, vyčerpáním a nalačno).

Známky otravy:

 • zvýšené pocení;
 • nevolnost;
 • bolest v epigastriu;
 • bledost kůže;
 • zvracení.

Při těžké otravě se může vyvinout akutní selhání ledvin, arytmie, encefalopatie, kóma, tubulární nekróza a pankreatitida.

Léčba zahrnuje výplach žaludku, použití enterosorbujících léků (Polyphepan, aktivní uhlík), zavedení prekurzorů syntézy glutathion-methioninu a SH donátorů. V případech výrazných lézí jaterního systému se léčba provádí pod vedením toxikologického centra.

Interakce

Riziko hepatotoxického poškození se zvyšuje se současnou léčbou induktory mikrosomálních jaterních enzymů a léčiv s hepatotoxickým účinkem. Je zaznamenán mírně výrazný nebo mírný nárůst protrombinového času.

Absorpce paracetamolu je snížena při předepisování anticholinergních léčiv. Závažnost analgetického účinku se snižuje a během léčby perorálními kontraceptivy se vylučování urychluje. Paracetamol inhibuje aktivitu urikosurických léčiv. Index biologické dostupnosti přípravku Panadol se snižuje při užívání aktivovaného uhlíku. Zaznamenává se snížené vylučování diazepamu.

V souvislosti se zidovudinem dochází ke zvýšení myelodepresivního účinku. V lékařské praxi bylo hlášeno 1 případ závažného toxického poškození jaterního systému. Při užívání přípravku Isoniazid se zvyšují toxické účinky. Existuje urychlení metabolismu (oxidace, glukuronizace) paracetamolu a snížení jeho účinnosti při současném užívání následujících léků:

Kolestiramin zpomaluje vstřebávání paracetamolu (pokud není pozorován časový interval mezi recepcemi po 1 hodině). Panadol urychluje eliminaci Lamotriginy. Metoklopramid zvyšuje koncentraci paracetamolu v krvi a zvyšuje jeho absorpci. Probenecid snižuje clearance Panadolu. Opačný účinek byl pozorován s ohledem na sulfinpyrazon a rifampicin. Ethinylestradiol zvyšuje absorpci léčiva ze střevního lumen.

Podmínky prodeje

Je vydáván ve specializovaných místech, lékárnách po předložení lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Doporučuje se, aby výrobce odolával teplotním podmínkám (až 30 stupňů), aby byla zachována účinnost léčiva po celou dobu uvedenou na obalu.

Doba použitelnosti

Zvláštní pokyny

Výrobce doporučuje pravidelné sledování krevního obrazu. Při užívání léků snižujících hladinu cholesterolu (Kolestiramin), antiemetika (Domperidon, Metoklopramid) v patologii ledvinového / jaterního systému vyžadují opatrnost.

Časté užívání přípravku Panadol není povoleno, pokud je nutné užívat denně antikoagulační léčiva. Je nezbytné informovat ošetřujícího lékaře o užívání přípravku Paracetamol při testování hladiny cukru a kyseliny močové v krvi. Příjem alkoholu během léčby není povolen. Buďte opatrní jmenujte osoby trpící chronickým alkoholismem.

Analogy

 • Paracetamol;
 • Efferalgan;
 • Průchod;
 • Perfalgan;
 • Cefkon D.

Pro děti

Děti 6-9 let, lék je předepsán 3-4 krát denně, 2 tablety. Časový interval mezi recepcemi doporučenými výrobcem je 4 hodiny. Maximální denní dávka je 1000 mg (2 tablety).

Pro děti od 9 do 12 let je lék předepsán až 4 krát denně, 1 tableta. Neužívejte více než 4 tablety denně.

Panadol během těhotenství (a kojení) t

Aktivní složka je schopna projít placentární bariérou. Negativní účinek přípravku Panadol na plod není registrován, což umožňuje v případě potřeby užívat lék během těhotenství.

Panadol kojení

Léčivá látka se během laktace vylučuje mlékem v koncentraci 0,04-0,23% dávky přípravku Paracetamol, kterou užívá matka. Před léčbou se vyhodnocuje potřeba přípravku Panadol a očekávané poškození plodu / dítěte. Experimentální studie neprokázaly teratogenní, embryotoxické a mutagenní účinky paracetamolu.

Panadole Recenze

Léčivo je dobře snášeno a podle podmínek léčby dávkování doporučují jen zřídka negativní reakce. Hodnocení pacientů a lékařů je většinou pozitivní. Jednou z výhod léku je jeho dostupnost a nízká cena.

Cena Panadol, kde koupit

Cena Panadolu závisí na regionu prodeje, lékárenského řetězce a jen zřídka přesahuje 100 rublů v Rusku.

Panadol tablety: návod k použití

Panadol tablety patří do farmakologické skupiny antipyretik a analgetik. Používají se pro symptomatickou terapii zaměřenou na snížení tělesné teploty během horečky, jakož i na snížení závažnosti bolesti při různých onemocněních.

Forma uvolnění a složení

Panadol tablety mají bílou barvu, tvar kapsle s plochými hranami a hladkým povrchem. Jsou potaženy enterosolventním filmem. Hlavní účinnou látkou léku je paracetamol, jehož obsah v jedné tabletě je 500 mg. Zahrnuje také pomocné komponenty, mezi které patří:

 • Triacetin.
 • Předželatinovaný škrob.
 • Povidon.
 • Hypromelóza.
 • Kyselina stearová.
 • Talek.
 • Kukuřičný škrob
 • Sorbát draselný.

Panadol tablety jsou baleny v blistru po 6 nebo 12 kusech. Balení obsahuje 1 nebo 2 blistry s příslušným počtem tablet a poznámku k léku.

Farmakologický účinek

Účinná látka přípravku Panadol Paracetamol tablety inhibuje enzym cycloxygenase (COX), který katalyzuje konverzní reakci kyseliny arachidonové na prostaglandinové zánětlivé mediátory, které jsou zodpovědné za zvýšení teploty (ovlivňují termoregulaci centrálního nervového systému) a vyvolávají bolestivé pocity (mají přímý dráždivý účinek na citlivé nervové zakončení) a ovlivňují centra mozkové bolesti). Snížením koncentrace prostaglandinů ve strukturách centrálního nervového systému má léčivo antipyretikum (snižuje tělesnou teplotu během horečky) a anestetický účinek. Na rozdíl od jiných NSAID (nesteroidních protizánětlivých léků) nemá paracetamol téměř žádný protizánětlivý účinek. Paracetamol také nedráždí sliznici žaludku, dvanáctníku a metabolismu vody a soli v těle, protože neovlivňuje hladinu prostaglandinů v periferních tkáních, ale pouze ve strukturách centrálního nervového systému.

Účinná látka tablet Panadolu je poměrně rychle a téměř úplně absorbována do krve ze střevního lumen. Paracetamol je rovnoměrně distribuován v tkáních těla, proniká hematoencefalickou bariérou do tkání centrálního nervového systému. Také v malém množství (méně než 1% celkové užité dávky) paracetamol proniká do mateřského mléka během laktace. Účinná látka tablet Panadolu je metabolizována v játrech za vzniku neaktivních produktů rozkladu, které jsou vylučovány hlavně močí ledvinami. Poločas (doba, po kterou se polovina celé dávky léku vylučuje) pro paracetamol je asi 1-4 hodiny.

Indikace pro použití

Panadol tablety jsou indikovány jako prostředek pro symptomatickou léčbu v několika situacích:

 • Snížení závažnosti bolesti, zejména u zubů, bolesti hlavy se střední intenzitou, bolesti v dolní části zad, svalů, algomenorrhea (bolestivá menstruace u žen).
 • Jako antipyretikum se tablety Panadolu používají při zvýšené teplotě (horečka) na pozadí katarální patologie, akutní respirační virové infekce a chřipky.

Panadol tablety snižují závažnost bolesti, stejně jako teplotu během horečky v době jejich užívání, neovlivňují příčiny patologického procesu, ani průběh a průběh onemocnění.

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace užívání tablet Panadol je individuální intolerance paracetamolu nebo pomocných látek léčiva, stejně jako dítěte mladšího než 6 let. S opatrností se lék používá k mírné renální nebo jaterní insuficienci, virové hepatitidě (zánět jater způsobený viry), benigní hyperbilirubinemii (zvýšená hladina bilirubinu v krvi), včetně vrozeného onemocnění jater (Gilbertův syndrom), enzymu s nedostatkem glukózy 6-fosfátdehydrogenáza (zodpovědná za funkční stav buněčné membrány erytrocytů), alkoholické nebo toxické poškození jater (včetně alkoholismu), stejně jako ve stáří, AC linka a kojící ženy. Než začnete užívat pilulku, musíte se ujistit, že neexistují žádné kontraindikace.

Dávkování a podávání

Panadol tablety se užívají perorálně, bez ohledu na potravu. Nejsou žvýkány a opláchnuty velkým množstvím vody. Dávka závisí na věku pacienta:

 • Děti ve věku 6-9 let - ½ tablety 3-4krát denně, přičemž interval mezi užitím léku by měl být nejméně 4 hodiny. Maximální denní dávka přípravku Panadol nesmí překročit 2 tablety.
 • Děti ve věku 9-12 let - v případě potřeby 1 tableta až 4krát denně, interval mezi užitím by neměl být kratší než 4 hodiny, maximální denní dávka je 4 tablety.
 • Děti starší 12 let a dospělí - 1-2 tablety 4x denně, interval mezi užitím tablet by neměl být menší než 4krát denně, maximální denní dávka nesmí překročit 8 tablet.

Panadol tablety jsou léky pro symptomatickou léčbu, takže léčba by neměla překročit 5 dnů. Pokud je to nutné, další příjem léku by se měl poradit se svým lékařem.

Vedlejší účinky

Obecně platí, že za předpokladu, že je doporučená terapeutická dávka užívána, jsou tablety Panadolu dobře snášeny, někdy jsou možné i vedlejší účinky několika systémů těla:

 • Krev a červená kostní dřeň - snížení počtu erytrocytů (anémie) a krevních destiček (trombocytopenie) v krvi, zvýšení koncentrace oxidované formy hemoglobinu methemoglobin v krvi (methemoglobinemie).
 • Močový systém - intersticiální nefritida (zánět ledvinové tkáně), nespecifická bakteriurie (výskyt bakterií v moči), renální kolika (výrazný spazmus ledvinového tubulu s výskytem těžké paroxyzmální bolesti v bederní oblasti), papilární nekróza (smrt papil ledvin).
 • Alergické reakce - vyrážka na kůži a její svědění, angioedém, angioedém, angioedém (výrazné otoky měkkých tkání obličeje a vnějších pohlavních orgánů).

Pokud se vyskytnou známky nežádoucích účinků, měli byste přestat užívat tablety Panadolu a poraďte se s lékařem.

Zvláštní pokyny

Než začnete užívat tablety panadolu, pečlivě si přečtěte pokyny pro léčivo. Je třeba věnovat pozornost několika zvláštním pokynům:

 • V případě dlouhodobého užívání tablet Panadolu je nutné pravidelně sledovat laboratorní ukazatele funkčního stavu periferní krve.
 • Při užívání antikoagulancií (léků, které snižují srážlivost krve) by měl být lék používán s maximální opatrností.
 • Užívání léku se souběžnou patologií jater nebo ledvin, doprovázené snížením jejich funkční aktivity, je možné pouze pod dohledem lékaře.
 • Aby se zabránilo rozvoji toxického poškození jater, je příjem alkoholu během užívání tablet Panadolu vyloučen.
 • Lék se nedoporučuje pro osoby trpící chronickým alkoholismem.
 • Účinná látka přípravku Panadol tablety může interagovat s léky jiných farmakologických skupin, proto je třeba upozornit ošetřujícího lékaře na jejich možné použití.
 • Užívání léku je možné pro těhotné nebo kojící ženy, ale pouze pro tento účel a pod dohledem lékaře.
 • Lék nemá přímý vliv na funkční aktivitu mozkové kůry, rychlost psychomotorických reakcí a schopnost koncentrace.

V lékárenské síti jsou tablety Panadolu podávány jako léčivo bez lékařského předpisu. Pokud máte nějaké dotazy nebo pochybnosti o užívání léku, poraďte se se svým lékařem.

Předávkování

S výrazným přebytkem doporučené terapeutické dávky by se měl poradit s lékařem i při absenci předávkování, což je způsobeno tím, že vývoj toxického poškození jater, projevy, které se vyvíjejí po určité době. Při akutní otravě se může vyvinout nevolnost, zvracení, bolest břicha, pocení, bledost kůže. Poté se po určité době (nejméně 1-2 hodiny) projeví projevy vývoje selhání jater, poškození ledvin, slinivky břišní (pankreatitida), struktury centrálního nervového systému, až do vývoje kómy. Léčba předávkování je zastavení užívání léku, mytí žaludku, střev, užívání střevních sorbentů (aktivního uhlí), v závislosti na nedávném předávkování (až 1 hodinu). Specifickým antidotem paracetamolu je glutathion (dárce SH-skupin), používá se v nemocnici.

Analogy tablet Panadol

Efferalgan, Paracetamol, Strymol jsou podobné účinné látce a léčebnému účinku tablet Panadolu.

Podmínky skladování

Tablety Panadolu mají dobu použitelnosti 5 let od okamžiku, kdy byly vyrobeny. Lék by měl být skladován v původním originálním balení, tmavý, suchý, mimo dosah dětí při teplotě vzduchu nejvýše + 25 ° C.

Panadol tablety cena

Průměrná cena tablet Panadol v lékárnách v Moskvě závisí na jejich množství v balení:

 • 6 tablet - 44-48 rublů.
 • 12 tablet - 64-67 rublů.