Kašel na dítě: populární recepty

Kašel u dětí je častým výskytem během chladného období. Samozřejmě, první věc, kterou musíte udělat, je navštívit lékaře. Koneckonců, kašel může nastat z různých důvodů. Může to být příznak nachlazení, bronchitida, tracheitida, pneumonie, pneumonie, černý kašel, onemocnění srdce nebo alergie. V závislosti na tom, co způsobilo kašel, by měla být léčba vybrána lékařem.

Každá matka však ví, že v naději na lékaře je nutné a nemyslet na to. Proto je otázka "jak léčit kašel" relevantní pro mnoho tisíc matek. A protože drogy z lékárny často nemají důvěru, zajímáme se především o lidové léky na kašel. Kromě toho mohou být lidové léky použity v kombinaci s léčebnými metodami, které posilují a posilují jejich účinek.

To je důvod, proč "štěstí žen" nabízí svým čtenářům výběr lidových receptů, testovaných časem a mnoha generacemi. Doufáme, že mezi těmito metodami určitě najdeme ten, který vám řekne, jak vyléčit dětský kašel.

Banánová medikovaná želé

Silný kašel u dítěte pomůže odstranit léčivé banánové želé. Chcete-li, aby 1 zralý banán, 1 polévková lžíce. cukr, sklenici vroucí vody. Mash banán s kaše nebo vidličkou v bramborové kaše, přidejte cukr a míchejte. Naplňte vroucí vodou, zamíchejte do hladka, přikryjte víčkem a nechte vařit asi 30 minut. Zahřejte trochu hmoty (pokud si budete přát), nechte je pít teplý.

Výpary mořské soli

1 kg čisté mořské soli (bez aromatických přísad) zředěné ve velké pánvi. Voda by měla být příjemná pro teplotu dítěte. Spustit hračky do pánve a nechat dítě fumble s nimi po dobu 20-30 minut. Pokud se roztok soli dostane do očí dítěte, opláchněte je teplou tekoucí vodou. Výpary mořské soli, vdechované dítětem, pomohou zbavit se kašle, posílit imunitní systém.

Po zákroku ponechte nádobu a používejte, dokud se voda neodpaří. Voda se periodicky přidává, dokud se všechny soli nepromývají. Opakujte "inhalaci" každý večer po dobu 3 týdnů (play-dýchat, umýt a spát), opakujte po 2-3 měsících.

Zvlhčování vzduchu

Zajistěte dostatečné zvlhčování vzduchu v ložnici. Získejte domácí zvlhčovač vzduchu nebo alespoň pověsit mokrý ručník na baterii přes noc, položte umyvadlo s vodou do hlavy postele. Vlhký vzduch je nepřítelem kašle.

Zahřívání "Counter"

Při prvních známkách studeného kašle u dětí zadejte "proti" zahřátí. Brambory vaříme (v slupce), rozmačkáme do kaše. Přidejte 1 polévkovou lžíci. ocet (nebo vodka), 1 polévková lžíce. suché hořčice, 1 polévková lžíce. rostlinného oleje. Hmotu rozmačkejte, rozdělte na 2 části a zalomte pár plochých koláčů. Připevněte koláče na záda a hrudník dítěte (po 2-3 vrstvách gázy), kravatu šátek nebo plenku a nechte přes noc.

Další recept pelet: 1 polévková lžíce. mouka, 1 polévková lžíce. Med, 1 polévková lžíce. suché hořčice, 1 polévková lžíce. rostlinného oleje. Těsto rozmačkejte, připravte koláče (v případě potřeby přidejte další mouku). Aplikujeme na záda a hrudník, zabalíme plenu nebo teplou šálu a necháme 2-2,5 hodiny.

Jehličnatý čaj

Pro prevenci a léčbu kašle u dětí je dobré používat jehličnatý čaj. Větvička borovice (s nebo bez jehel) zalijeme vroucí vodou, přiveďte k varu. Kryt s víkem, nechte se vařit. Napětí a pití 1/3 šálek 2-3 krát denně. Po dni výrazné zlepšení. Samozřejmě, že sbírat větvičky a jehly pro vaření vývar by měl být pryč od ulic města.

Bramborový zábal

Varianta 1. 1,5-2 kg brambor vaří v uniformách. Na postel položíme velký plastový sáček nebo plátno, přikryjeme skládaným listem. Horké brambory rozložte na tento list a ihned je rozmíchejte, dokud nebudou studené (tolkushkoy nebo rovné pánve). Brambory s bramborovou kaší se pokrývá dvěma vrstvami listů a čtyřnásobnou přikrývkou (je třeba použít 4 vrstvy!). Položili jsme dítě na deku, dobře zakryli a nechali po dobu 1,5-2 hodiny. I po pneumonii dochází po třech takových „kompresích“ ke zlepšení.

Varianta 2. Vařte nebo pečte v mikrovlnné troubě v jednotném bramboru ve výši 4-5 středně velkých brambor na dítě zpět 1-5 let. Rychle, aby nedošlo k ochlazení, přesuneme horké brambory do plastového sáčku (vložením do jiného sáčku) a hněteme v plochém dortu. Na polštář položte pytel bramborových dortů, přikryjte skládanou dvojitou flanelovou plenou nebo ručníkem. Dítě je položeno na záda tak, aby se brambory nacházely v oblasti lopatek a plic. Dítě zakryjeme přikrývkou a položíme ho na 1-2 hodiny (nebo kolik spánku). Po „komprimaci“ se dítě zpravidla probudí a zpocený, okamžitě se převléká do suchého oblečení. A samozřejmě, po zákroku, pít hodně vody. Sáček brambor lze použít několikrát, topení v mikrovlnné troubě.

Černá ředkev s medem

Tradiční lidový lék na kašel u dětí, kombinující výhody medu a léčivých vlastností ředkviček.

Možnost 1. Polibek ředkev důkladně umýt, odříznout vrchol. Škrábněte jádro nožem, naplňte výslednou misku medem. Obal s řezy z ředkviček, trvejte na tom. Během několika hodin dostaneme šťávu (med vezme hořkost ředkvičky), kterou dáme dítěti na 1 lžičku. 3 krát denně. (Pro děti od 3 let - 1 polévková lžíce.)

Možnost 2. Řez ředkvičky na jemné struhadlo, zmáčknout šťávu. Přidejte med do šťávy, nechte 1-2 hodiny a dejte 1 lžičku. 4-5 krát denně.

Masáže

Za účelem zmírnění kašle u dětí je užitečné provést masáž. Dokonce i klasická verze bude pro dítě příjemná a užitečná. Můžete to udělat jinak. Ráno dejte dítě na klíně zády nahoru tak, aby byl váš zadek těsně nad hlavou. Sbírejte dlaň s „naběračkou“ as touto „naběračkou“ bez námahy poplácejte dítě po zádech. Veškeré sputum nahromaděné během noci vyjde snadno a kašel bude slabší.

Oteplování

Léčba lidovým kašlem často doporučuje různé metody zahřívání tření. Vepřové sádlo, psí olej a jezevčí tuk, kozí tuk v čisté formě a v kombinaci s medem. S roztaveným tukem se otírají na zádech a na hrudi dítěte, nahoře dají noviny nebo plenky, zabalí dítě do šátku z peří a usadí. Jen nezapomeňte: všechny zahřívání, stejně jako inhalace, jsou přípustné pouze v nepřítomnosti hypertermie!

Cibulová šťáva

Cibule obecně a zejména její šťáva je užitečná pro prevenci nachlazení, léčby chřipky a kašle.

Možnost 1. Cibule jemně nasekané, usnout s cukrem. Zakryjte gázou a nechte 2-3 dny. Vynikající šťáva dát dítě 1 lžička. za den. Po 1-1,5 týdnu nutně prochází kašel.

Varianta 2. Cibuli roste, šťávu vymačkejte. Přidejte zahřátý med na cibulovou šťávu v poměru 1: 1. Dáme dítě 1 polévková lžíce. 3krát denně a se silnými útoky (možné v noci).

Varianta 3. Rozpečte velkou cibuli, přidejte sklenici cukru, nalijte 1 litr vody. Přiveďte do varu a 1 hodinu vařte na mírném ohni. Cool, kmen a dát pít 1 polévková lžíce. Pijeme častěji, je třeba pít vývar na den nebo dva. Uchovávejte v chladničce.

Varianta 4. Nalijte malou cibulku se sklenicí mléka, přiveďte k varu. Mírně ochlaďte a dejte pít.

Vodka s výhodami

Pro léčbu studeného kašle u dětí se používá vodka a vodka-medové obklady a broušení. Před spaním dejte dětskou hořčičnou omítku, dobře ji zahřejte. Poté se odstraní hořčičná omítka, prsa se rozetře teplou vodkou a ihned se namažou rozpuštěným medem. Zakryjte fólií, pak zabalte do pleny a nechte přes noc. Pro ošetření stačí, aby byl tento stlačený 1-2 krát.

Metoda 2. Ve stejných částech míchejte med, rostlinný olej a vodku nebo alkohol. Pokud je alkohol naplněn bylinkami (třezalka, máta, rybíz), mandarinkové krusty. Smíchejte vrstvu vaty, nanesenou na plastovém sáčku. Zabalíme krk, hrudník, zabalíme na vršek teplého šálu nebo plenky a dáme dítě spát.

Zlato a citron

Tradiční uzdravující a kašli jsou med a citron. Existuje mnoho způsobů, jak je používat.

Možnost 1. Na 1 šálek medu, vezměte 1 citron, strouhaný, a 2 lžičky. glycerinu (z lékárny). Smíchejte vše, nechte ho vařit a dejte dítěti 1 lžičku. 15 minut před jídlem.

Varianta 2. Twist citron v mlýnek na maso, přidejte 1 polévková lžíce. medu Trvat na 2-3 hodiny a dát 1 lžička. 2-3 krát denně.

Varianta 3. 1 celý citron vaří na nízkém ohni 15-20 minut. Odřízněte horní část a vytlačte šťávu a dužinu do neprůhledné misky. Co není vytlačeno - seškrábnuté lžící. Tam také přidáme sklenici medu a nalijeme malou láhev glycerinu. Důkladně promíchejte a přidejte do čaje dítě. Se silnými záchvaty kašle můžete dát 1 lžičku. několikrát denně.

Možnost 4. Pro děti od 6 let: 50 gr. citron a med + 1 listový zázvor (může být v cukru). Lemon crush, smíchejte s medem, přidejte zázvor. Výsledná šťáva dává 1 lžičku. 3 krát denně.

Léčivá síla ovsa

Odvar z ovsa pomáhá nejen při nachlazení. Uvolňuje také alergický kašel.

Možnost 1. 1 šálek ovsa zalijeme 1 litrem vroucí vody a stoupáme na nízkou teplotu po dobu 2 hodin. Napětí, dejte se pít teplý? sklenice s 1 polévková lžíce. med ráno, půl hodiny před jídlem a večer 2 hodiny po večeři.

Možnost 2. 1 polévková lžíce. zrna ovsa nalijte 1 sklenici horké vody. Vaříme po dobu 10-15 minut, filtrujeme a pijeme po jídle 3x denně.

Možnost 3. 1 šálek neloupaného ovsa nalijte 1 l mléka. Přiveďte k varu, vařte 1,5 hodiny nad nízkým teplem. Mléko zároveň zůstává dost, jeho barva se stává světle hnědou. Napněte ho sítkem a dejte dítěti teplé 1-2 lžíce. (Dospělí to mohou vypít? Sklo).

Možnost 4. V žáruvzdorné pánvi 100 gr. oves nalijte 2 litry mléka, přidejte 5-8 drceného stroužku česneku. Umístěte pánev do trouby na nízký oheň, aby se vařila 2-2,5 hodiny. Mírně chlazený infuzní filtr přes gázu a zapít? sklenice na noc (dospělí - na plné sklo).

Medu a obklady

Roztáhněte hřbet dítěte rozpuštěným medem, nahoře pokropte jemnou solí. Jemně se dotýkejte opěrky rukou, dokud se sůl nerozpustí. Med se zbarví do bílého, ruce se stěží otlipat ze zadní části dítěte. Po 3-5 minutách omyjte med solí měkkým hadříkem, navlhčete teplou vodou, zabalte dítě a položte ho do postele.

Míchejte 2 listy zelí, rozprostřete je medem (zatímco jsou horké) a malým množstvím měsíčního svitu nebo vodky a aplikujte na prsa a záda. Nasaďte plastový obal na vrch a zabalte do měkké pleny. Zelí s medem absorbuje, snižuje zánět.

Pine ořechy s mlékem

Osvědčený lék na kašel u dětí - odvar z piniových oříšků v mléce.

Možnost 1. 1 šálek neloupaných piniových oříšků nalijte 1 l mléka, přiveďte k varu, vařte asi 5 minut na mírném ohni. Po malých dávkách dáváme dítěti pít toto mléko 2-3 krát denně.

Možnost 2. Nalijte 1 středně velkou šišku se 3 šálky mléka a vařte na vysoké teplotě, dokud mléko nezhnědne. Kmen a dávejte horký 5-6 krát denně, 1 st.l.

Solné oteplování

Zahřát hrudník a záda může být obyčejná sůl, kalcinovaná na pánvi a nalita do ponožky. Dětská ponožka může být zabalena do pleny nebo ručník, aby nedošlo k popálení jemné kůže. Držte asi 20 minut. Stejnou metodu lze použít i v případě, kdy je nutné vyléčit chlad.

Hořčice

Jakmile dítě zamrzlo nebo začalo kašlat, udělej mu koupel nohou s přídavkem hořčice. Nalijte horkou vodu do mísy, nalijte hořčičný prášek a páru asi 15 minut, pravidelně přidávejte horkou vodu.

Můžete jednoduše nalít suché hořčice v bavlněných ponožkách, které se nosí před spaním a odešel přes noc.

Máslo

Můžete namazat prsa a záda teplým máslem a pak zabalit dítě do teplé plenky nebo šálu.

Odstraňte kašel, máslo a med horkým mlékem. Samozřejmě, že tento nápoj je jen velmi málo lidí, kteří musí ochutnat, ale je to vždy účinné.

Fíky a mléko

Užitečným lékem pro léčbu kašle je fík mléko: vařit 1 fík ve sklenici mléka. Takové mléko je chutné i zdravé.

Jedle a jedle olej

Dobře léčí běžný studený jedle. Otřete nohy dítěte 1-2 kapkami jedlého oleje. Rozprostřete kapku na záda a prsa. Můžete provádět inhalace nebo jednoduše přidat 1-2 kapky oleje do horké vody a nastavit ho, aby se vznášela vedle hracího dítěte (nebo před spaním). Jedlové páry dobře čistí dýchací cesty.

Aloe vera

Dlouho, protože lidové prostředky kašle u dětí byly vyrobeny na základě aloe (agáve). Vynikající nástroj pro prevenci nachlazení. Ve stejných částech bereme aloe, med a vodku. Aloe pečlivě omyjte, osušte a jemně nakrájejte (ale ne mleté ​​v mixéru nebo procesoru!). Zkombinujte vše ve skleněné nádobě, zavřete víko, protřepejte a nastavte na 10 dní na tmavém chladném místě. Výsledná jasná tmavá kapalina dáváme dítěti 1 lžičku. před jídlem 3x denně a v noci.

Zlatý knír

Další slavná léčebná rostlina, která se často nachází v apartmánech. Pro přípravu léku proti kašli vezměte 2-3 listy zlatých vousů, jemně nasekané. Libra tam 2 syrové brambory střední velikosti a přidat 2 lžíce. medu Vše důkladně promícháme, rozložíme na ubrousek a zavěsíme na prsa plenkou nebo kapesníkem. Ráno bude kašel znatelně měkčí.

Šalvěj

Než dáte dítě spát během dne, dejte mu šálek mléka se šalvějí: sklenici mléka 1 lžička. nasekané bylinky, přiveďte k varu na pomalém ohni, občas promíchejte, vařte a trvejte 15 minut. Můžete přidat nějaký med podle chuti.

Inhalace pro dítě - několik tipů

Pokud dítě nechce vdechnout, změňte léčbu na hru. Nádoby s roztokem pro inhalaci dejte na koberec, položte vedle dítěte vedle a přikryjte přikrývkou. Tak dýchej spolu. Pokud dítě pláče, brzy se uklidní vedle své matky. Pokud se směje - bude zhluboka dýchat. Můžete si s ním hrát na schovávanou pod přikrývkou předem, aby nedošlo k žádnému spojení výhradně s léčbou. A, samozřejmě, dávejte pozor, abyste kontejner nepřevrátili horkým roztokem.

Pamatujte, že oteplování, inhalaci a tření nelze provést, pokud má dítě teplotu - dokonce nejnižší. Nezapomeňte zkontrolovat reakci na všechny nové ingredience pro dítě, takže nejsou žádné problémy s alergiemi. A být zdravý!

Jak léčit suchý a mokrý kašel u dětí lidových prostředků

Dobrý den, milí čtenáři. Dítě je dar od Boha. Stejný dar, který současně s pocitem velkého štěstí, vyvolává vědomí nesmírné odpovědnosti. Malý člověk je bezbranný, než se mu svět otevře, a není schopen odolat hrozbám, které z něj plynou. Učící se život, dítě denně splňuje stovky nebezpečí a jeho imunitu ještě více viry. Je zcela neškodný pro dospělého ve většině nemocí ve formě nachlazení, doprovázených kašlem, může způsobit zdraví dítěte významné škody a způsobit nevratné následky v jeho těle, které nebudou odstraněny po celý život.

Podceňovat nebezpečí kašle, jako předchůdce nadcházející nemoci, je dát malého muže do nepřiměřeného rizika.

Lidové léky nejen mohou vyléčit kašel, ale také mohou zabránit rozvoji souvisejících onemocnění.

Dnes chci sdílet účinné recepty na kašel, které jsme použili pro děti. Koneckonců, vždy chcete s dítětem zacházet bezpečně, rychle, efektivně a efektivně.

Dětský kašel: hlavní příčiny a typy

Jakýkoliv kašel je přirozený pokus moudrého těla zbavit se cizího obsahu, který mu zabraňuje.

Co může způsobit takovou katastrofu?

Pro to existuje několik důvodů:

3. Alergické reakce.

4. Zahraniční subjekty.

5. Životní prostředí.

Je samozřejmé, že v případě alergií a cizích předmětů, které se dostávají do krku dítěte, je použití tradičních metod medicíny k ničemu. Zde je nutné striktně dodržovat všechna doporučení lékaře.

Je-li prostředí nepříznivé, je vše také více či méně jasné - je nutné zlepšit podmínky prostředí (zbavit se koberců, častěji vzduchovat, používat zvlhčovače, v případě potřeby změnit místo bydliště).

V prvních dvou případech však lidové prostředky nemohly být užitečnější. Navíc mohou být použity jako nezávislý typ léčby kašle a v kombinaci s léky.

Typy kašle lze klasifikovat podle mnoha kritérií, ale ve vztahu k dítěti mají pouze dva z nich nepochybný zájem a největší význam.

Patří mezi ně:

✔ Suchý kašel.

Et Mokrý kašel.

Suchý kašel je často předchůdcem onemocnění, ale může se vyskytnout také v průběhu onemocnění nachlazení nebo virové choroby.

Je pro dítě nejtěžší a nejnebezpečnější.

Má následující funkce:

 • Frekvence nutkání, kdy chcete neustále odkašlovat krk.
 • Opatrnost při kašli nemůže být dlouhodobě uvolněna.

Nebezpečí suchého kašle u dítěte spočívá v tom, že nejenže způsobuje silnou bolest v krku a průduškách, ale může poškodit hlasivky akordu dítěte, což ho přivádí k chraptivosti nebo úplné ztrátě hlasu. Nejdůležitějším úkolem je co nejrychleji se zbavit suchého kašle a přenést ho do další fáze.

Mokrý kašel je v podstatě přechodná fáze od nemoci k uzdravení.

Hlen se vylučuje v průduškách, v tomto případě hraje roli mýdla při mytí rukou. Hromadí se v patogenních mikrobech a drží je při kašlání.

Hlavním cílem přechodu od kašle ze suchého do mokrého stupně je zředění sputa, takže může snadno opustit tělo dítěte trpícího během nemoci, aniž by způsobilo další utrpení.

Lid a drogy: jaký je rozdíl?

Léčivé přípravky jsou chemickou sloučeninou různých léčivých a pomocných složek.

Lidové léky jsou přírodní produkty, které příroda sama poskytuje ve prospěch člověka. To je zásadní rozdíl.

Jakýkoli lék, který léčí jednu část těla, vždy způsobuje další škody. V lékařství se to nazývá nežádoucí účinky. Neexistuje žádný jediný lék, který by byl zcela neškodný pro živý organismus.

Lidové léky jsou naopak vytvářeny přírodou pro lidi, a pokud jsou řádně používány, nemohou způsobit škodu.

Po tisíciletí používali lidé přírodní produkty pro výživu a léčbu. Současně nebyly zaznamenány žádné případy poškození během jejich rozumného použití.

To platí zejména pro děti, jejichž stále ještě nevytvořená těla jsou zvláště citlivá na jakékoliv chemické léky.

Léčba suchého kašle u dětí s lidovými prostředky - efektivní recepty

Účelem léčby tohoto typu kašle je odstranění jeho útoků, tvorba sputa a zmírnění podrážděného hrdla.

V tomto případě se tedy používají lidové prostředky, které slouží k dosažení přesně těchto úkolů.

Patří mezi ně:

 • medu
 • mléko
 • živočišných tuků
 • rostlinných produktů

Léčba kašle u dětí lidových prostředků lze provádět doma. Kašel lze rychle vyléčit, pokud budete dodržovat seznam doporučení.

Těchto několik jednoduchých receptů pomůže při léčbě suchého kašle:

Mléko s medem a máslem

Pravděpodobně jde o nejjednodušší a nejdostupnější prostředek populární léčby. Půl šálku teplého vařeného mléka smíchaného s jednou lžičkou medu a másla.

Teplé mléko odstraní útok.

Med, jako přírodní antiseptikum, zabije bakterie v krku.

Olej sníží podráždění, sníží brnění a bolest.

Používejte mléko s medem 3-4 krát denně.

Jezevčí tuk

Používá se pouze externě metodou tření pro děti do tří let. Rub hrudníku, zpět. Po aplikaci musí být dítě dobře zabaleno. Vhodné i pro miminka.

Starší děti mohou být podávány perorálně jednu čajovou lžičku až třikrát denně před jídlem, poté, co byly rozpuštěny v teplém mléku.

Zvláště užitečný jezevčí tuk s chronickou bronchitidou a slabou imunitou.

Pine pupeny

Používá se jako infuze v mléce nebo ve vodě. Vybraná kapalina (500 ml) musí být vařena, přidána jedna polévková lžíce ledvin, okamžitě odstraněna z ohně, vyluhována po dobu 1 hodiny.

Dej 50 g každé 1-2 hodiny. První den bude výsledek ohromující. Velmi účinné prostředky.

Ředkev šťáva s medem

To je nejoblíbenější lidový lék pro děti k léčbě ředkvičky šťávy s medem. Připravené různými způsoby.

Honey Přidejte med do dutého výřezu v ředkvičce, počkejte, až se šťáva vyjme a vytvoří se sirup.

Ish Ředkvičku nastrouhejte na jemném struhadle, smíchejte s medem, počkejte na vytvoření sirupu.

Juice Vytlačte šťávu z ředkvičky na odšťavňovači a smíchejte s medem.

Třetí cesta je nejrychlejší. Když první dva sirup je tvořen během 3-4 hodin (v závislosti na čerstvosti ředkvičky).

První způsob však způsobuje nevídanou radost dětí. Otevření hrnce medu, zvedání víčka ředkvičky je pro děti velkým potěšením.

Dejte dětem jednu čajovou lžičku po celý den (s mezerou 1-2 hodiny v závislosti na kašli). Med je lepší použít vápno nebo pohanky.

Zeleninové dekorace

Široká paleta decoctions je používána: byliny (podběl, tymián, oregano, heřmánek), kořeny (althea, lékořice, elecampane), semena anýzu.

Tyto léky se prodávají v každé lékárně. Způsoby přípravy odvarů a jejich příjem jsou podrobně popsány na obalu, nebudou obtížné a nebudou trvat dlouho.

Komprimuje

Všechny obklady budou dělat: vařené brambory, solené, medové hořčice.

Bramborový obklad se připravuje z jemně nasekaných brambor, vařených do měkkosti (můžete vařit bramborovou slupku).

Sůl je obyčejná sůl zahřívaná na pánvi.

V tom není žádný problém, nicméně musí být dodržena dvě pravidla:

- Nedostatečná teplota v dítěti.

- Komprim by měl být mírně teplý, což způsobuje příjemné teplo, ale ne hoří.

Hořčičný obklad se připravuje smícháním ve stejném poměru hořčičný prášek, med, mouka, rostlinný olej a vodka (alkohol zředěný vodou).

Takový obklad může být ponechán celou noc. Všechny obklady jsou upevněny na hrudníku a zádech dítěte. Oblast srdce se nezavírá.

Lidové léky na léčbu mokrého kašle u dítěte

Po vítězství nad „nepřítelem číslo 1“ je nutné pokračovat v „útočné operaci“ na zbývajícím nepříteli zdraví dětí - mokrém kašli.

Je to méně bolestivé pro dítě, ale více mazané, protože to může vést k bronchitidě a pneumonii.

Pravidlo je zde jedno - co nejvíce možné ředit sputum pro jeho snadné vynoření z průdušek při mýtině.

Následující lidové léky vám mohou pomoci:

Zelná šťáva s cukrem

Zelná šťáva smíchaná s cukrem a dát půl lžičky. Hlavní věc s tímto způsobem léčby - zelné šťávy by měly být čerstvě vymačkané. Frekvence přijetí - 2 hodiny.

Listy zelí s medem lze aplikovat na hrudník dítěte pro kašel.

Infuzi z černého rybízu

Lžíce sušených listů nalít sklenici vařené vody, trvat na 1 hodinu, dát dětem pít místo čaje. Kvantitativní ukazatele jsou v tomto případě jednoduché - čím více, tím lépe.

Obr

K přípravě vývaru by měla být na jednu a půl šálku vařící vody nalita jedna polévková lžíce nasekaných fíků a ponechána na mírném ohni po dobu 5-10 minut.

Dejte dětem půl skleničky čtyřikrát denně po jídle.

Mléko s minerální vodou

V teplém vařeném mléku přidejte minerální vodu s dříve odstraněnými plyny.

Optimální objem nápoje - 100 ml, poměr mléka a minerální vody od 1: 1 do 1: 3. Vezměte až čtyřikrát denně.

Zeleninové dekorace

Použijte stejné odbarvení jako u suchého kašle. Hlavní věc v tomto případě, aby se sputum více tekuté.

Inhalace

Pro inhalaci je vhodná odvar z brambor, minerální voda bez plynů, voda s rozpuštěnou sodou. Při kašli můžete také provádět inhalace sodovky, a to jak u dětí, tak u dospělých.

Vybraný prostředek se umístí do misky se širokým hrdlem (pánev, pánev) a zahřeje se na teplotu 70–80 ° C.

Dítě se nachází nad kapacitou v takové vzdálenosti, aby se cítilo v teple. Obal s ručníkem nebo lehkou látkou. Nechte je dýchat po dobu 5–10 minut.

Děti nejsou s touto metodou léčby zjevně spokojené. Je to dusno, horké a nudné pro ně, aby seděli v nepohodlné poloze po nezbytně nutnou dobu.

Proto je pro tento účel lepší použít nebulizér. Pro inhalaci stačí použít fyziologický roztok, který ředění sputa není lékem, a proto nemá žádné vedlejší účinky.

Pokud má dítě teplotu nad 37 ° C, je inhalace kontraindikována.

Zvláštní upozornění:

Děti jsou pro své rodiče největší hodnotou, jejich nemoc je vážným testem pro lidi, kteří jim dali život.

Nicméně, po slyšení kašle vašeho dítěte, v žádném případě nesmí ztratit hlavu. Následující pravidla jsou nepopiratelnou pravdou a závazností za všech okolností:

1. Pokud má dítě kašel, měli byste navštívit lékaře.

2. Při předepisování léčby lékařem je nutné konzultovat používání známých léků proti kašli.

3. Použití v léčbě dětských lidových prostředků, pouze předepsané lékařem.

V lékařské praxi neexistují případy, kdy lékaři kategoricky zakazují léčbu lidovými prostředky.

Tento naprosto neškodný způsob léčení je testován časem a nesčetnými lidskými generacemi. Je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti. Ale pro druhé je to zvláště důležité pro jeho úsporný účinek. Při jeho používání bude zdraví dětí účinně obnoveno bez jakýchkoli nepříznivých účinků.

Léčba kašle u dětí lidových prostředků

Dětský kašel je jednou z běžných nemocí, které rodičům způsobují úzkost. Tento nepříjemný příznak je častým společníkem respiračních infekcí, alergenů, virů, kterým dítě čelí. Obvykle lékař identifikuje příčinu kašle a předepíše léky. Ale je to tak, že léčba léky nepřináší požadovaný účinek. V těchto okamžicích přichází na pomoc tradiční medicína. Dnes vám povíme o léčbě kašle u dětí s lidovými prostředky a sdílejte osvědčené recepty alternativní medicíny pro zlepšení zdraví dítěte.

Kašel u dětí - příčiny

Výsledný příznak u dítěte lze přičíst jednomu ze dvou typů kašle: fyzického nebo patologického.

Fyziologický kašel je v rozsahu běžného jevu a nepovažuje se za příznak onemocnění, i když se projevuje u dítěte mladšího než jeden rok. Dýchací cesty jsou obvykle uvolňovány z hlenu po celý den. Takový kašel se může objevit až několikrát během dne a nakonec projít sám. V tomto případě není důvod ke vzrušení.

Patologický kašel je hlavním příznakem onemocnění dolních dýchacích cest. Kašel může být doprovázen dalšími příznaky - zvýšenou tělesnou teplotou, únavou, bolestí svalů. V závislosti na místě onemocnění může být kašel jiné povahy: suchý, mokrý, pískavý nebo projevující se výhradně v noci.

Lidové léky pomáhají minimalizovat kašel při akutních infekcích aktivací vlastní obranyschopnosti těla.

První pomoc při léčbě dětského kašle

-Nemocné dítě potřebuje odpočinek na lůžku a maximální odpočinek.

-Rodiče by měli dítě poskytnout pitný režim. Zejména pokud je dítě 1-2 let, není schopen kontrolovat příjem tekutin na vlastní pěst. Opevněný nápoj pomůže zotavit se. Může to být džus, čaj s citronem nebo mléko, slazený medem.

-Pokud kašel ještě „nezískal hybnost“, pak může pomoci teplá, připravená koupel nohou. Lázeň nohou zlepšuje krevní oběh, aktivuje imunitní systém těla.

-Po spaní může dítě nosit ponožky se suchou hořčicí (0,5-1 ps hořčice v každé ponožce). Hořčice působí hřejivý účinek, snižuje možnost kašlání.

-Alkalický nápoj pomůže vašemu dítěti vyrovnat se s bolestí a začátkem kašle. Nabídněte drobky z minerální vody („Essentuki“, „Borjomi“) a lžičku každých 15 minut. Kromě léčebného účinku na dolní dýchací cesty, časté pití pomůže vyhnout se horečce a dehydrataci.

-Vdechnutí pomocí nebulizéru v první fázi onemocnění pomůže vyvrátit začátek zimy. Můžete jen dýchat fyziologický roztok. Tento způsob léčby je k dispozici pro děti jakéhokoliv věku, dokonce i děti. Nebulizátor odpařuje látku rozprašováním a zvlhčováním dýchacích cest.

5 účinných receptů na tradiční léky proti kašli

Kašel v dětství je doprovázen většinou nachlazení. Pokud tradiční metody léčby nepomohou, nemoc je zpožděna, je čas použít osvědčené lidové prostředky. Mohou být kombinovány s předepsanými léky pro zlepšení účinku a rychle překonat nemoc.

Chcete-li účinně léčit kašel lidové metody, můžete použít následující recepty. Každý z nástrojů snadno připravených doma, vyžadující minimální množství času a úsilí.

Jablka s medem

Strouhaná jablka s medem jsou nejen výborným dezertem. Tento lék pomáhá při mokrém kašli, zvyšuje vypouštění sputa. Tento recept je vhodný pro děti starší než 2-3 roky. Velké jablko by mělo být strouháno, po odstranění slupky. Přidejte pár lžíce medu a promíchejte. Dát dítěti po jídle 1-2 st.l.

Fig odvar s mlékem

Odstranit paroxyzmální kašel pomáhá odvar z fíků s mlékem. 100 g fíků by mělo být důkladně omyto. Loupání není nutné. Ovoce fíky nalijte 0,5 litru mléka, vařte na mírném ohni nejméně 20 minut. Nechte bujón vyluhovat po dobu 1 hodiny, pak se přetáhněte. Je nutné použít teplé, po jídle, dvakrát denně.

Odvar z kořene Althea

Althea kořen léčivý příznivě ovlivňuje dýchací systém a léčí protáhlý kašel pro děti na pár dní. Lze zakoupit v lékárně. Pro vývar, budete potřebovat 2 lžičky. Altea kořen nalít 1 šálek vařící vody, nechte 15-20 minut. Vývar spotřebovaný před jídlem, 2 lžičky. až 5krát denně.

Cibulový sirup

Zbavit se mokrého kašle může být osvědčeným způsobem - s cibulí a granulovaným cukrem. Umyjte střední cibuli v šupce, vložte ji do malé pánve a přikryjte studenou vodou. Přidejte půl šálku cukru, vařte půl hodiny na mírném ohni. Sirup nechte vychladnout. Použít prostředky po jídle na 1-2 st.l. Cibulový sirup pomáhá účinně léčit kašel u dítěte a zvyšuje odolnost organismu vůči infekcím.

Ředkev šťáva s medem

Čerstvé ředkvičky šťáva má baktericidní vlastnosti, a spolu s medem pomáhá léčit i silný kašel. Pro přípravu prostředků se vezme velké ovoce ředkvičky. Je nutné odříznout střed ředkvičky, nalijeme medem (nebo cukrem). Ponechte na chladném místě po dobu 6-8 hodin. Výsledná šťáva dát dítěti 1 pp. 3 krát denně.

Léčba lidových prostředků proti kašli navenek

Uvolnit kašel oslabující dítě může nejen tím, že vezme připravené prostředky dovnitř, ale také prostřednictvím vnějších postupů. Jsou vhodné k použití před spaním, aby se snížil noční kašel. Takové populární způsoby, jak zmírnit kašel, jako je tření a masáž, zmírní stav dítěte během nemoci a urychlí proces hojení.

Třecí tuk

Tření prsou vepřovým, husím nebo ghíovým pomáhá rychle vyléčit dětský kašel. Tření způsobí, že suchý kašel je produktivní, snižuje viskozitu sputa, zlepšuje cirkulaci. Strávit to lépe před spaním. Pro broušení potřebujete asi 4-5 lžíce. roztaveného tuku. Palec intenzivně třít tuk v hrudi. Po broušení dejte dítěti sklenici mléka s medem nebo malinami k pití, dobře zabalte.

Kloktání

S prodlouženým dětským kašlem v kombinaci s bolestmi v krku je dobré použít kloktadlo. Tento postup vám umožní odstranit hlen, který způsobuje onemocnění, které se hromadí během onemocnění v dolních dýchacích cestách. Dítě je schopno po 4 letech opláchnout hrdlo. Nejjednodušší řešení pro oplach - použití soli a sody. Smíchejte ve sklenici vody 1 lžičku. sůl a 1 lžička soda U starších dětí můžete přidat další 1-2 kapky jódu. Oplach by měl být prováděn před jídlem, dvakrát denně.

Parní inhalace

Inhalace jsou účinné při „štěkání“ a suchém kašli. Měly by být prováděny s opatrností u dětí mladších než 3 roky. Inhalace s infuzí velkých listnatých listů a podbělů jsou velmi účinné. Pro 1 inhalaci vezměte 15 g listů jablek z lékárny, přidejte 200 ml horké vody. Také připravte odvar z podběl: 200 ml vroucí vody potřebují 5 g listů. Smíchejte obě bujóny, nechte se vařit 1 hodinu. Vařené znamená dost pro 5-6 procedur.

Domácí léky na kašel přispějí k posílení zdraví dětí, a to díky jeho účinnosti, čas-testovány. Tělo dítěte s mnoha nemocemi je schopno se vyrovnat na vlastní pěst, je nutné pouze podporovat jeho přirozenou obranu. Nejspolehlivějšími pomocníky v tomto mohou být lidové léky, opakovaně používané mnoha generacemi.

Recepty na silný kašel u dítěte

„Dospělí“ léky se rodiče snaží léčit své drobky co nejméně. Ano, a často je nežádoucí užívat léky na léčbu dětí. Mateřská škola, jak víte, je neustálým otřesem dětské imunity. Jakmile je dítě vyléčeno a znovu - kašel a rýma, musíme si vzít nemocnou dovolenou. Co když je vaše dítě nemocné velmi často? Jaké jsou některé z populárních osvědčených metod kašlání dítěte?

Obsah článku:

Jak vyléčit dětský kašel lidovými prostředky - lidové recepty na kašel pro děti

Nezapomeňte na pravidla přijímání lidových prostředků: děti do 4 let - 1 h / l třikrát denně, 4-10 let - dezertní lžíci třikrát denně, a děti nad 10 let mají jídelnu, 3-4 p / d. Jaké populární metody jsou nejúčinnější při řešení kašle? Viz také: co populární metody mohou zlepšit imunitu dítěte.

 • Cibule s cukrem.
  Chcete-li plnit cibuli cibule s cukrem na noc (2 tbsp / l), v dopoledních hodinách a během dne si cibule se šťávou (nebo alespoň šťávy, pokud drobky jsou naprosto ošklivé). Kurz je 3-4 dny.
 • Cibulová šťáva s medem.
  Smíchejte med s cibulovou šťávou, jednu až jednu. Nástroj pomáhá při nachlazení a průduškovém kašli.
 • Ředkvička s medem.
  Odřízněte horní (krycí) krytku jednou černou křenovou kukuřicí. Škrábněte vnitřní maso, vložte do lžíce pár lžic medu, zakryjte je „víkem“. Umístěte zeleninový ocas do sklenice vody. Výsledná šťáva dát dítě třikrát denně, ne déle než 3 dny.
 • Ohřívače brambor.
  Vařené brambory oloupeme, pečlivě promícháme, přidáme jód (2 kapky) a olivový olej (20 ml), položíme na papír a zadní stranu hrudníku, přikryjeme polyethylenem nebo fólií, zabalíme. Udržujte hořčicovou omítku, dokud nevychladne.
 • Stoupající nohy v hořčici.
  Rozpustit pár lžíce suché hořčice v čisté pánvi, nalijte horkou vodu. Požadovaná teplota není nižší než 37 stupňů. Během procedury přidejte šálek vody asi 40 stupňů (samozřejmě v tomto okamžiku by měly být nohy odstraněny). Stoupající nohy ne déle než 15 minut. třikrát denně (v nepřítomnosti teploty!) Po zákroku noste teplé ponožky, poté, co jste otřeli nohy teplou mastí (hvězdička, doktor com, jezevec atd.). Můžete také mezi suché bavlněné ponožky a vlny vyplnit suché hořčice nebo položit suché hořčice omítky.
 • Inhalace.
  Vdechování je nejúčinněji prováděno minerální vodou nebo pitím sody. Jen nezapomeňte, že teplota vody by v tomto případě neměla být vyšší než 40 stupňů. Můžete si koupit nebulizátor - s ním je inhalace mnohem jednodušší a efektivnější.
 • Čerstvý vzduch proti kašli.
  Nezapomeňte vzduch dětský pokoj! Suchý, zatuchlý vzduch zhoršuje průběh onemocnění a samotný kašel. Požadováno - mokré čištění a větrání. Léčba suchým kašlem je mnohem obtížnější.
 • Masáž hrudníku.
  Velmi užitečné pro kašel masáže hrudníku a zad. Masáž několikrát denně, "vyhnat" sputum zdola nahoru, ve směru hrdla.
 • Mějte tuk s medem.
  Smíchejte 1. h / l - med, vodku a nést tuk. Mírně zahřáté, dítě v noci otřete a zabalte.
 • Stlačit slanou vodou.
  Zředit sůl - lžíce s sklíčkem na talíři vody ve vodě (asi 40-45 stupňů) - smíchejte s vlněným hadříkem, aby se na noc komprimoval. Top zábal s svetr.
 • Pine ořechy v mléku.
  Vařte v litru mléka sklenici syrových neloupaných piniovitých oříšků. Po varu po dobu 20 minut, kmen a pití dvakrát denně.
 • Figy s kakaem a vnitřním tukem.
  Namíchejte roztavené sádlo (asi 100 g) s mletými fíky (100 g) a kakaem (5 st / l). Najednou - 1 lžíce. Kurz je 4-5 dnů 4 krát. Vnitřní tuk může být v noci vtírán do hrudníku a nezapomeňte zabalit teplo.
 • Jódové retikulum.
  Navlhčete vatový tampon v jódu, naneste na něj hrudník. Vzdálenost mezi čarami je asi 1,5 cm.
 • Citron s glycerinem a medem.
  Zmáčkněte šťávu z citronu vařeného po dobu 10 minut, přidejte vyčištěný glycerin (2 lžíce / l), promíchejte, přidejte tekutý med na samý vrchol skla. Recepce - lžíce denně. Silné kašle - třikrát denně.
 • Mléko s máslem, soda.
  Nezapomeňte na teplé mléko s máslem a sódou (na špičce nože) v noci - přispívá k vypouštění sputa.
 • Fíky s mlékem.
  Uvařte čerstvé fíky (5 ks) s horkým mlékem (0,2 l), trvejte na přímém mletí. Pijte před jídlem v 70 ml 3-4 r / d.
 • Banán s cukrem.
  Otřete 2 banány sítem, vařte v 0,2 1 vody a přidejte cukr. Pijte horké.
 • Mléko s medem a minerální vodou.
  Přidejte minerální alkalickou vodu a 5 g medu (0,2 mléka) do horkého mléka (1: 1). Pro úplně drobky, lék nebude fungovat, a starší děti mohou být úspěšně léčeni.
 • Cibule, česnek a med s mlékem.
  Nakrájejte 10 cibule a česnekovou hlavu, vařte v mléku, dokud nezměknete, přidejte med (1 h / l) a mátovou šťávu. Pijte 1 polévková lžíce, když suchý kašel ustane alespoň 20 minut.
 • Kašel cukroví.
  Nalijte cukr do lžíce a jemně přidržte nad ohněm, dokud cukr nezmastne. Potom nalijte talířek s mlékem. Candy sát, když suchý kašel.
 • Hořčičná omítka zelí s medem.
  Aplikujte med na list zelí, připevněte ho k hrudníku, přikryjte papírem, připevněte ho obvazem a přes noc jej zabalte svetrem.
 • Komprese z cheksokka na nohou.
  Nasypte hlavu česneku olejem nebo tukem (100 g), v noci otřete do nohou a zabalte nohy.
 • Inhalace nad brambory.
  Brambory vařte a střídavě dýchejte - nyní nosem, pak ústy - přes pánev pokryté ručníkem. Kurz je 3-4 dny po dobu 10 minut v noci. Můžete také použít pro inhalační borovice pupeny, vařené ve vařící vodě po dobu 15 minut (1 t / l) a zředí 10 kapkami esenciálního cedrového oleje.
 • Směs kašel.
  Smíchejte med (300 g), nasekané vlašské ořechy (0,5 kg), šťávu ze 4 citronů, aloe šťávu (0,1 l). Recepce - třikrát denně před jídlem, pro h / l.

Byliny pro kašel pro děti - národní léčba kašle u dětí s odvarem, infuzí a léčivým čajem.

 • Odvar z borovice pupeny.
  Pine pupeny (2 lžíce / l) nalijte vodu (půl litru), vařte 10 minut, trvejte na hodině, kmen. Pijte třikrát denně lžící medu.
 • Tymiánový čaj
  Tymián (1 polévková lžíce / l) zalijeme vařící vodou (šálek), po 5 minutách varu trváme na 30 minutách a namáháme. Pijte třikrát denně po 0,5 sklenice.
 • Infuze fialové trikolory.
  Fialová trikolor (1 h / l) nalijte sklenici vroucí vody, držte po dobu 10 minut ve vodní lázni, pak trvejte 30 minut, namáhejte, nezapomeňte přivést převařenou vodu do původního objemu. Pijte třikrát denně po dobu 1/2 šálku.
 • Anýz odvar s medem.
  Nalijte 0,2 l vody anýzu (2 l), vařte 10 minut, trvejte 10 minut, namáhejte, přidejte lžíci medu. Pijte čtvrt šálku třikrát denně.
 • Čaj z limetkové barvy.
  Lípa barva (hrst květin) zalijeme vařící vodou (0,5 l), vaříme 10 minut, trváme na 30 minutách, po namáhání, pít teplý s přidáním lžíce medu, ½ šálku třikrát denně.
 • Čaj ze zázvoru s medem.
  Čištěný zázvor (2 kroužky 3 mm) zalijeme vroucí vodou, trváme na 20 minutách, vytáhneme zázvor, přidáme lžíci medu, pijeme horkou.

Hlavní věc - nezapomeňte, že konzultace s lékařem je nutná! Je nemožné vtipkovat s dětským zdravím. Zejména proto, že příčina kašle je velmi snadné udělat chybu.

Lidové léky na silný kašel u dítěte

Článek je chráněn autorským právem a právy s ním souvisejícími. Při použití a přetištění materiálu je vyžadován aktivní odkaz na stránku!

Jak vyléčit dětské léky proti kašli

„Dospělí“ léky se rodiče snaží léčit své drobky co nejméně. Ano, a často je nežádoucí užívat léky na léčbu dětí. Mateřská škola, jak víte, je neustálým otřesem dětské imunity. Jakmile je dítě vyléčeno a znovu - kašel a rýma, musíme si vzít nemocnou dovolenou. Co když je vaše dítě nemocné velmi často? Jaké jsou některé z populárních osvědčených metod kašlání dítěte?

Obsah článku:

 • Lidové recepty na kašel pro děti
 • Byliny kašli u dětí

Jak vyléčit dětský kašel lidovými prostředky - lidové recepty na kašel pro děti

Nezapomeňte na pravidla přijímání lidových prostředků: děti do 4 let - 1 h / l třikrát denně, 4-10 let - dezertní lžíci třikrát denně, a děti nad 10 let mají jídelnu, 3-4 p / d. Jaké populární metody jsou nejúčinnější při řešení kašle? Viz také: co populární metody mohou zlepšit imunitu dítěte.

 • Cibule s cukrem.
  Chcete-li plnit cibuli cibule s cukrem na noc (2 tbsp / l), v dopoledních hodinách a během dne si cibule se šťávou (nebo alespoň šťávy, pokud drobky jsou naprosto ošklivé). Kurz je 3-4 dny.
 • Cibulová šťáva s medem.
  Smíchejte med s cibulovou šťávou, jednu až jednu. Nástroj pomáhá při nachlazení a průduškovém kašli.
 • Ředkvička s medem.
  Odřízněte horní (krycí) krytku jednou černou křenovou kukuřicí. Škrábněte vnitřní maso, vložte do lžíce pár lžic medu, zakryjte je „víkem“. Umístěte zeleninový ocas do sklenice vody. Výsledná šťáva dát dítě třikrát denně, ne déle než 3 dny.
 • Ohřívače brambor.
  Vařené brambory oloupeme, pečlivě promícháme, přidáme jód (2 kapky) a olivový olej (20 ml), položíme na papír a zadní stranu hrudníku, přikryjeme polyethylenem nebo fólií, zabalíme. Udržujte hořčicovou omítku, dokud nevychladne.
 • Stoupající nohy v hořčici.
  Rozpustit pár lžíce suché hořčice v čisté pánvi, nalijte horkou vodu. Požadovaná teplota není nižší než 37 stupňů. Během procedury přidejte šálek vody asi 40 stupňů (samozřejmě v tomto okamžiku by měly být nohy odstraněny). Stoupající nohy ne déle než 15 minut. třikrát denně (v nepřítomnosti teploty!) Po zákroku noste teplé ponožky, poté, co jste otřeli nohy teplou mastí (hvězdička, doktor com, jezevec atd.). Můžete také mezi suché bavlněné ponožky a vlny vyplnit suché hořčice nebo položit suché hořčice omítky.
 • Inhalace.
  Vdechování je nejúčinněji prováděno minerální vodou nebo pitím sody. Jen nezapomeňte, že teplota vody by v tomto případě neměla být vyšší než 40 stupňů. Můžete si koupit nebulizátor - s ním je inhalace mnohem jednodušší a efektivnější.
 • Čerstvý vzduch proti kašli.
  Nezapomeňte vzduch dětský pokoj! Suchý, zatuchlý vzduch zhoršuje průběh onemocnění a samotný kašel. Požadováno - mokré čištění a větrání. Léčba suchým kašlem je mnohem obtížnější.
 • Masáž hrudníku.
  Velmi užitečné pro kašel masáže hrudníku a zad. Masáž několikrát denně, "vyhnat" sputum zdola nahoru, ve směru hrdla.
 • Mějte tuk s medem.
  Smíchejte 1. h / l - med, vodku a nést tuk. Mírně zahřáté, dítě v noci otřete a zabalte.
 • Stlačit slanou vodou.
  Zředit sůl - lžíce s sklíčkem na talíři vody ve vodě (asi 40-45 stupňů) - smíchejte s vlněným hadříkem, aby se na noc komprimoval. Top zábal s svetr.
 • Pine ořechy v mléku.
  Vařte v litru mléka sklenici syrových neloupaných piniovitých oříšků. Po varu po dobu 20 minut, kmen a pití dvakrát denně.
 • Figy s kakaem a vnitřním tukem.
  Namíchejte roztavené sádlo (asi 100 g) s mletými fíky (100 g) a kakaem (5 st / l). Najednou - 1 lžíce. Kurz je 4-5 dnů 4 krát. Vnitřní tuk může být v noci vtírán do hrudníku a nezapomeňte zabalit teplo.
 • Jódové retikulum.
  Navlhčete vatový tampon v jódu, naneste na něj hrudník. Vzdálenost mezi čarami je asi 1,5 cm.
 • Citron s glycerinem a medem.
  Zmáčkněte šťávu z citronu vařeného po dobu 10 minut, přidejte vyčištěný glycerin (2 lžíce / l), promíchejte, přidejte tekutý med na samý vrchol skla. Recepce - lžíce denně. Silné kašle - třikrát denně.
 • Mléko s máslem, soda.
  Nezapomeňte na teplé mléko s máslem a sódou (na špičce nože) v noci - přispívá k vypouštění sputa.
 • Fíky s mlékem.
  Uvařte čerstvé fíky (5 ks) s horkým mlékem (0,2 l), trvejte na přímém mletí. Pijte před jídlem v 70 ml 3-4 r / d.
 • Banán s cukrem.
  Otřete 2 banány sítem, vařte v 0,2 1 vody a přidejte cukr. Pijte horké.
 • Mléko s medem a minerální vodou.
  Přidejte minerální alkalickou vodu a 5 g medu (0,2 mléka) do horkého mléka (1: 1). Pro úplně drobky, lék nebude fungovat, a starší děti mohou být úspěšně léčeni.
 • Cibule, česnek a med s mlékem.
  Nakrájejte 10 cibule a česnekovou hlavu, vařte v mléku, dokud nezměknete, přidejte med (1 h / l) a mátovou šťávu. Pijte 1 polévková lžíce, když suchý kašel ustane alespoň 20 minut.
 • Kašel cukroví.
  Nalijte cukr do lžíce a jemně přidržte nad ohněm, dokud cukr nezmastne. Potom nalijte talířek s mlékem. Candy sát, když suchý kašel.
 • Hořčičná omítka zelí s medem.
  Aplikujte med na list zelí, připevněte ho k hrudníku, přikryjte papírem, připevněte ho obvazem a přes noc jej zabalte svetrem.
 • Komprese z cheksokka na nohou.
  Nasypte hlavu česneku olejem nebo tukem (100 g), v noci otřete do nohou a zabalte nohy.
 • Inhalace nad brambory.
  Brambory vařte a střídavě dýchejte - nyní nosem, pak ústy - přes pánev pokryté ručníkem. Kurz je 3-4 dny po dobu 10 minut v noci. Můžete také použít pro inhalační borovice pupeny, vařené ve vařící vodě po dobu 15 minut (1 t / l) a zředí 10 kapkami esenciálního cedrového oleje.
 • Směs kašel.
  Smíchejte med (300 g), nasekané vlašské ořechy (0,5 kg), šťávu ze 4 citronů, aloe šťávu (0,1 l). Recepce - třikrát denně před jídlem, pro h / l.

Byliny pro kašel pro děti - národní léčba kašle u dětí s odvarem, infuzí a léčivým čajem.

 • Odvar z borovice pupeny.
  Pine pupeny (2 lžíce / l) nalijte vodu (půl litru), vařte 10 minut, trvejte na hodině, kmen. Pijte třikrát denně lžící medu.
 • Tymiánový čaj
  Tymián (1 polévková lžíce / l) zalijeme vařící vodou (šálek), po 5 minutách varu trváme na 30 minutách a namáháme. Pijte třikrát denně po 0,5 sklenice.
 • Infuze fialové trikolory.
  Fialová trikolor (1 h / l) nalijte sklenici vroucí vody, držte po dobu 10 minut ve vodní lázni, pak trvejte 30 minut, namáhejte, nezapomeňte přivést převařenou vodu do původního objemu. Pijte třikrát denně po dobu 1/2 šálku.
 • Anýz odvar s medem.
  Nalijte 0,2 l vody anýzu (2 l), vařte 10 minut, trvejte 10 minut, namáhejte, přidejte lžíci medu. Pijte čtvrt šálku třikrát denně.
 • Čaj z limetkové barvy.
  Lípa barva (hrst květin) zalijeme vařící vodou (0,5 l), vaříme 10 minut, trváme na 30 minutách, po namáhání, pít teplý s přidáním lžíce medu, ½ šálku třikrát denně.
 • Čaj ze zázvoru s medem.
  Čištěný zázvor (2 kroužky 3 mm) zalijeme vroucí vodou, trváme na 20 minutách, vytáhneme zázvor, přidáme lžíci medu, pijeme horkou.

Hlavní věc - nezapomeňte, že konzultace s lékařem je nutná! Je nemožné vtipkovat s dětským zdravím. Zejména proto, že příčina kašle je velmi snadné udělat chybu.

Webové stránky Colady.ru varuje: před kontaktováním jakýchkoli populárních metod byste se měli poradit s lékařem o povaze a příčinách kašle u dítěte, samoléčba je nepřijatelná a nebezpečná!

Publikováno dne 23. září 2013 v kategorii: Děti

Dnes najít někoho, kdo nikdy v životě nezažil, co je kašel pravděpodobně nemožné. Navíc, mnoho lidí musí strávit obrovské množství času a energie, aby se zbavili této nemoci, nemluvě o penězích. Ale dříve, než se dostanete do lékárny na léky, měli byste se pokusit použít populární recepty na kašel pro děti a dospělé.

Typy kašel

Začátek léčby by měl předcházet zjištění příčiny. Koneckonců, není to vždy tak, že kašel je důsledkem nachlazení nebo nějakého druhu infekce, a proto není ve všech případech možné ho odstranit doma. Použití lidových prostředků může eliminovat následující typy kašle:

- Mokré. To je charakterizováno cyklickostí a zastaví se po sputum je odstraněn, kvůli kterému reliéf přijde. Takový kašel s akumulací sputa se obnovuje. Měl by být ošetřen prostředky pro rozpouštění za mokra, pro jejichž přípravu můžete použít lidové recepty pro kašel pro děti.

- Suché. Lidé mu říkají "štěkavý" kašel. To se projevuje na začátku nemoci. V tomto případě je nutné způsobit vykašlávání sputa.

Lidové recepty na silný kašel by neměly být používány pro takové typy spastického, černého kašle, noci, prodloužení, objevování se během cvičení, stejně jako psychogenního.

Mokrý kašel. Lidové recepty drogy

Hlavním úkolem v boji proti mokrému kašli je usnadnit uvolňování sputa. To je nejtěžší dosáhnout s dětským kašlem, protože hlen u dětí je viskóznější než u dospělých. Je důležité, aby byl hlen z dětských průdušek odstraněn co nejrychleji, protože je centrem vývoje bakterií.

Tam jsou následující lidové recepty pro kašel pro děti: t

- 1 polévková lžíce. lžíce rozdrcených fíků se naplní 300 ml vroucí vody, směs se vaří na mírném ohni po dobu asi 10-12 minut, pak se musí vypustit, ochladit a podat dítěti 100 ml po jídle;

- Smíchejte šťávu z ředkvičky a chlazeného vařeného mléka v poměru 1: 2, přidejte 1 lžičku medu a použijte 1 polévkovou lžíci. lžíce po jídle;

- nakrájejte cibuli střední velikosti na pánev, přidejte 500 ml mléka, vařte a vyluhujte po dobu čtyř hodin, vezměte přípravek každé čtyři hodiny; Podobně si můžete udělat drink z česneku (5 hřebíček).

Každý silný recept na kašel popsaný výše může být použit k léčbě nejen dětí, ale i dospělých.

Suchý kašel - lepší léčba?

Pokud se jedná o suchý kašel, existují určité zvláštnosti. Tradiční medicína a zde však není bezmocná. Velmi dobře v tomto případě pomáhá teplé odvar dat. Pro jeho přípravu je třeba vzít asi 10 dat, nalijte 0,5 litru vody a vařit 30 minut. V mnoha případech se po této léčbě suchý kašel zastaví.

Tradiční recepty také znamenají ošetření s čokoládovým máslem, které lze připravit takto: vložte 3 polévkové lžíce. lžíce vepřového tuku, 100 g másla a roztavit, pak přidejte 3 lžíce. lžíce kakaa a 100 g čokolády. Směs se ochladí a rozprostře se na chléb, sníží se 4-5krát denně. Nejlepší je pít tento zvláštní pro dítě zacházet s teplým mlékem se špetkou sody. Tato léčba oslovuje především děti, protože na rozdíl od mnoha směsí, odvarů a nálevů je tento olej velmi chutný.

Vzhledem k lidové recepty pro suchý kašel, je také stojí za zmínku další lék. Pro jeho přípravu je nutné nalijeme středně velkým citronem vodou a vaříme na mírném ohni po dobu 10-12 minut. Pak odstraňte citron a na polovinu, vytlačte šťávu, přidejte 2 lžíce. lžíce glycerinu a medu na plné sklo. Užívejte 2 čajové lžičky třikrát denně.

Léčba kašel a nevlastní matka

Podběl také těší širokou popularitu v léčbě kašle. Tato rostlina, díky látkám obsaženým v jejích listech (kyseliny, glykosidy, polysacharidy, karotenoidy, hleny, taniny), má vynikající vykašlávací účinek. Kromě toho snižuje bolest při kašli, dezinfikuje a má protizánětlivé účinky. Tradiční recepty na léčbu kašle obsahující podběl nabízí následující:

 • 1 polévková lžíce. lžíce listů rostliny nalít vodu (200 ml) a za stálého míchání zahřívejte po dobu 15 minut na páru. Poté se ochladí, zalije a zředí vroucí vodou na 200 ml. Vezměte 100 ml. Denní dávka by měla být 300-400 ml.
 • Čerstvé květiny by měly být nality alkoholem v poměru jeden k jednomu a infuze po dobu jednoho týdne na tmavém místě. Přijmout dovnitř na 30-35 kapek před jídlem. Stojí za zmínku, že tento nástroj lze použít pouze při léčbě kašle u dospělých.

Lidové recepty v léčbě kašle u malých dětí

Velká pozornost je vyžadována léčba kašle doma u dětí do 3 let. Daleko od každého receptu na léky proti kašli lze použít při léčbě malého dítěte. Nejoblíbenější mezi lidmi jsou čerstvě vymačkané šťávy zeleniny, jako je mrkev a zelí. Mrkvová šťáva by měla být podávána kojencům po smíchání s cukerným sirupem v poměru 1: 2. Zeleninová šťáva by měla být ředěna cukerným sirupem v poměru 1: 1.

Dobrým účinkem při odstraňování kašle pro miminka lze dosáhnout pomocí infuze borovice bud, pro přípravu které je nutné dát 1 polévkovou lžíci. lžíce borovice pupeny v pánvi, a nalijte je 500 ml mléka, přiveďte k varu a trvat na tom. Podejte dítě 50 ml infuze každé 1-2 hodiny.

Některé populární recepty pro kašel pro děti zahrnují použití nástrojů, které by neměly být užívány interně, a třít je do hrudníku a zad dítěte. Jde o jezevčí tuk. Po tření by mělo být dítě teple zabaleno tak, aby se potil a pak se změnil na suché oblečení.

Cibule Cough Recepty

Vynikající pomoc a cibule proti kašli. Lidové recepty nemohly bez tohoto kořene, protože je nepostradatelný při léčbě kašle a nachlazení, stejně jako prevenci těchto onemocnění. Pro ošetření, musíte míchat šťávu ze dvou středně cibule se 100 g cukru a vařit směs po dobu 10 minut, ochlaďte, přidejte 2 lžíce. lžíce medu, vezměte 1 lžičku několikrát denně.

Existuje jednodušší způsob, jak učinit lék proti kašli. Cibuli je třeba nasekat a ve sklenici ji posypeme cukrem. Nechte několik hodin stát, pak vypijte uvolněnou šťávu dítěte v dávce 1 lžičky třikrát denně.

Účinný je také cibulový odvar připravený následujícím způsobem: vložte 1 litr vody do hrnce, 2 cibule v slupce, 200 g cukru, promíchejte a vařte na mírném ohni hodinu. Vezměte 100 g teplé, pro děti stačí 50 gramů. Děti budou jistě rád tyto kašle recepty pro kašel, protože takové léky jsou sladké, navzdory trochu štiplavý chuť cibule sám.

Lidové recepty s černou ředkvičkou

Černá ředkev má řadu užitečných vlastností. Není těžké najít recept na kašel a tyto nástroje můžete použít při léčbě dospělých i dětí. Existují tedy následující recepty:

 • Ředkvičku důkladně umyjte a pomocí ostrého nože v ní vytvořte výklenek, který odstraní část drti. Výsledný výkop by měl být naplněn medem a nechán stát 24 hodin. Vezměte 1 čajovou lžičku ráno, odpoledne a večer.
 • Oloupeme ředkvičky a nakrájíme na malé kostky, dáme do hrnce a posypeme cukrem. Umístěte do trouby a pečte dvě hodiny, pak se před jídlem namočte a dejte pacientovi 2 čajové lžičky.
 • Omyjte a vyčistěte 6-7 kusů ředkvičky. Nakrájejte zeleninu na tenké plátky a posypte cukrem. Po 10-12 hodinách vynikne šťáva. Poté už není potřeba černou ředkvičku. Pro kašel, recept doporučuje vzít pouze vypuštěné šťávy 8-10 krát denně.

Lidové recepty v léčbě kašle u dospělých

Dospělí mohou používat jako národní recepty ukázané při léčbě kašle pro děti a mnoho dalších. Například:

 • Tinktura připravená na bázi paliny. K tomu se nalije 20 g paliny 500 ml vodky nebo alkoholu a nechá se stát. Nejlepším prostředkem je to, co trvá na co nejdéle, ale na to je obvykle dostačující 24 hodin. Take by měl být třikrát denně a 1 polévková lžíce. lžíce.
 • Horká směs pepře a kořenů bílého vína. Připravuje se vařením těchto dvou složek v následujících poměrech - 250 ml vína a 60 g pepřových kořenů. Pijte 4krát denně.

Nápoje, které podporují účinný boj proti kašli

Při léčbě suchého i mokrého kašle by děti i dospělí měli pít co nejvíce. Mohou to být nápoje, pokud jsou teplé. Účinný proti kašli je nápoj vyrobený z běžného horkého mléka a alkalické minerální vody v poměru 1: 1. Malé děti by měly pít mléko s fíky. Protizánětlivý účinek má teplý čaj s kalíškem nebo malinovým džemem.

Je dobré pít celou řadu bylinných nálevů a odvarů. Například, odvar z březových listů, bylin divokého rozmarýnu, oregano, kopřivy a břízy pupeny, odvar z obyčejného kalina, který, mimochodem, je také vynikající vykašlávání. Pozitivním efektem je odvar z plodů kalina, vařené 200 g bobulí a 1 litr vody.

Vdechování doma

Tradiční předpisy pro léčbu kašle také zajišťují inhalace doma. Tato metoda nevyžaduje speciální znalosti nebo léky, stačí přidat heřmánek, tymián, šalvěj, jedlou sodu a eukalyptový olej do vroucí vody, a majíc zakrytý ručníkem, dýchat v páře. Výhoda inhalace spočívá v tom, že živiny, které jsou jednou požívány ve formě par, okamžitě začínají mít příznivý vliv na zanícené oblasti.

Populární recepty na kašel pro děti a dospělé jsou široce zastoupeny, ale to, co pomáhá jednomu člověku, je bezmocné, pokud se jedná o nemoc v jiném, a to by mělo být vzato v úvahu, a po prvním neúspěchu by nemělo zoufat. V každém případě, většina lidových prostředků nemůže poškodit lidské tělo, na rozdíl od mnoha farmaceutických přípravků.

Kašel (u dětí) - ochranná reflexní reakce těla, projevující se rychlým trhavým výdechem, zajišťujícím odstranění sputa, patogenů, cizích těles z dýchacích cest. Regulace tohoto reflexu je zajištěna mozkem a lokálními receptory dýchacích cest. Není to nezávislé onemocnění.

Fyziologický kašel se vyskytuje v důsledku akumulace hlenu, který vzniká v procesu života zdravého člověka a je považován za normu. Výskyt patologického kašle indikuje vývoj onemocnění, alergickou reakci nebo vstup do dýchacího systému v cestě cizího objektu.

Přítomnost kašle u dětí vyžaduje povinné sledování stavu, identifikující přesnou příčinu reflexu kašle, určující jeho povahu. Tradiční medicína nabízí mnoho účinných způsobů, jak tento problém odstranit.

Teplý nápoj při kašlání u dítěte

V důsledku zánětlivých procesů vzniká sputum, jehož odstranění přispívá k častému pití. Tekutina pomáhá zmírnit přetrvávající hrdlo, kompenzovat nedostatek vody v těle, snížit tělesnou teplotu v případě hypertermie.

Účinným lékem při léčbě dětského kašle je teplé mléko. Je účinný při infekčních onemocněních, stejně jako při reflexu kašle alergické etiologie. Pro zlepšení stavu se používají různé nápoje:

 • Ovoce, bobule, zeleninové šťávy, džusy, želé, ovocné nápoje, ovocné nápoje s přidáním medu nebo cukru.
 • Odvar Viburnum: 10 g bobulí vařených vroucí vodou (200 ml) a vařených 5 minut na sporáku. Po ochlazení přidejte med.
 • Anýz infuze: 1 polévková lžíce. Já Anezové semeno smíchané se špetkou soli a nalijte sklenici vody. Prostředky by měly být vařeny po dobu 2 minut, chladné, přidejte med (1 lžička).
 • Čaj s malinami (sušené listy, stonky, bobule, ve formě marmelády), citron, med.
 • Minerální voda se slabou alkalickou reakcí.

Každý nápoj by měl mít optimální teplotu pro tělo dítěte - od 32 do 39 stupňů. Množství kapaliny spotřebované dítětem významně ovlivňuje účinnost ředění sputa a urychlení jeho vylučování.

Léčba suchého kašle u dětí

Suchý kašel je charakterizován absencí nebo malým množstvím sputa a je považován za neproduktivní. Hlavní funkcí léků předepsaných pro takový kašel je přeměna hlenu na kapalnou formu, aby se usnadnilo jeho oddělení.

Nedostatek nezbytné léčby může způsobit akumulaci sputa a její pronikání do dolních dýchacích cest, což povede k různým komplikacím. Užívání lidových receptů musí být dohodnuto s lékařem a doprovázeno léčbou.

Lidové léky na suchý kašel

Alternativní medicína je účinná v jejich použití v časných stadiích reflexu kašle. V tomto případě se doporučuje použití produktů s mukalytickými vlastnostmi vykašlávání:

 • Med (1 lžička), Soda (na špičce nože), máslo (0,5 lžičky) se rozpustí v mléce. Frekvence používání tohoto nápoje není omezena.
 • Černá ředkev se rozdrtí na kostky, rozloží do sklenice, naplní medem a naplní před výběrem zeleninové šťávy. Výsledný sirup se odebírá až 6krát denně v dávce 1 lžičky. pro recepci. Předpoklad - připravený výrobek musí být používán během dne, denně se připravují čerstvé porce.
 • 1 polévková lžíce. Já rostliny matka a nevlastní matka vaří s vroucí vodou (1 šálek). Ochlazený vývar se přefiltruje přes gázu a spotřebuje se na prázdný žaludek až 5x denně v dávce 1 lžíce. Já pro recepci.

Po přechodu na suchou formu kašle v mokrém příjmu těchto prostředků by mělo být zastaveno. Použití receptů na tradiční medicínu není povoleno, pokud má dítě alergickou reakci na jakoukoliv složku v jejich složení.

Opláchněte suchým kašlem

Opláchnutí v přítomnosti neproduktivního kašle může snížit závažnost bolesti v krku, odstranit suchost a lechtání, zabránit dalšímu rozvoji zánětlivých procesů. Optimální frekvence procedury - 4 krát denně. Pro kloktání se používají následující metody:

 • Mořská sůl (1 lžička.) Měla by být rozpuštěna ve sklenici vařené teplé vody. Výsledný objem roztoku se použije pro 1 relaci.
 • Soda (1 lžička) se přidá do sklenice teplé vody a míchá se až do úplného rozpuštění. V tomto receptu bylo dovoleno zahrnout 1 - 2 kapky jódu.
 • Infuze propolisu (20 kapek) se smísí s teplou vodou (200 ml). Lék je kontraindikován u dětí do 12 let a v případě alergických reakcí na včelí produkty.

Pro malé děti lze použít roztok sody a soli jako zavlažovací láhev s rozprašovačem. Účinnost oplachování se zvyšuje s vytvořením optimálních podmínek: neomezené množství teplé vody, udržení vysoké vlhkosti v místnosti a pravidelné mokré čištění.

Léčba mokrého kašle u dětí

Mokrý kašel je charakterizován uvolňováním dostatečného množství sputa a je považován za produktivní. Vypuštění hlenu z dýchacího ústrojí je známkou snížení jejich otoku a obnovení normálních reologických parametrů sputa.

Využití tradičních léčebných receptů v kombinaci s fyziologickými postupy (inhalace, obklady) na pozadí úspěšné léčby základního onemocnění, které způsobilo kašel, zlepšuje pohodu a výrazně urychluje proces hojení.

Lidové léky na mokrý kašel

Jako terapeutická činidla se používají složky přírodního původu, které mají vykašlávací účinek a pomáhají změkčit sliznici hrdla. Při kašli u dětí jsou účinné následující recepty:

 • Nakrájenou cibuli (0,5 kg) zalijeme vroucí vodou (1 l) a trváme 3 hodiny. K ochlazenému bujónu (100 g) se přidá med. Hotový roztok se používá čtyřikrát denně v dávce 60 ml na dávku.
 • Figy (1 ks) Jsou vloženy do mléka (300 ml), vařeny po dobu 20 minut při mírném zahřívání a infuzí po dobu nejméně 2 hodin. Výsledný nástroj se odebere před spaním.
 • Suchá drcená šalvěj (1 polévková lžíce) se smísí s mlékem (250 ml), převede se do varu a 10 minut se vaří na sporáku. V chlazeném nápoji rozpusťte tuk (jezevec, vepřové maso, husa dle Vašeho výběru) a med (1 lžička pro každou složku). Nástroj se používá v noci 100 g.
 • Přírodní šťávy (červená řepa, mrkev, brusinka, šťáva z ředkvičky) 100 ml každého typu se smísí s aloe šťávou (1 polévková lžíce L.) a citronovou šťávou (50 ml). Výsledná kapalina se infunduje přes noc. Před použitím léků přidejte med (2 lžičky.). Užívá se třikrát denně v dávce 2 lžíce. Já pro recepci.
 • Nakrájený kořen lékořice (10 g) se nalije do vroucí vody (200 ml) a vaří se 20 minut na mírném ohni. Připravená bujón se udržuje 1 hodinu, filtruje se přes gázový řez. K ochlazenému roztoku se přidává med. Lék se používá v 1 lžíci. Já pro příjem třikrát denně.

Výtok sputa bude produktivnější kombinací alternativní medicíny s vodními procedurami, drenážní masáž, lehká fyzická námaha (s dobrým zdravotním stavem) a pravidelné procházky v čistém vzduchu.

Parní inhalace s mokrým kašlem

Hlavní výhodou inhalačních postupů je zajištění lokálního účinku na sliznici dýchacího traktu, který urychluje účinek léčiva na postiženou oblast a zvyšuje účinnost léčby.

Přípustná doba trvání procedury je 5 minut. Teplota použitého roztoku by neměla překročit 45 stupňů, aby se zabránilo popálení sliznic. Vdechnutí by mělo být provedeno ústy, výdechem nosními průchody. Parní inhalační schéma - třikrát denně po dobu 5 dnů. Použité prostředky:

 • Soda (1 polévková lžíce L.), rozpuštěná v horké vodě (1 šálek).
 • Vývar založený na heřmánku a šalvěji: 1 polévková lžíce. Já Rostlinný materiál se vaří s vroucí vodou (200 ml) a naplní se, dokud nevychladne. Tento roztok se pak použije k opláchnutí hrdla (pokud je to nutné).
 • Med (1 polévková lžíce. L.) a rozdrcený propolis (1/4 lžičky) se míchají ve vodě ohřáté na +60 ° C (200 ml) a ochladí se na optimální teplotu pro inhalaci.
 • Minerální voda se slabou alkalickou reakcí.

Vdechování páry je kontraindikováno v případě hnisavé angíny, horečky, pneumonie, v přítomnosti hnisavého sputa. Nedoporučuje se pro krvácení z nosu. Je třeba mít na paměti, že inhalace horké vodní páry způsobuje dilataci krevních cév a v důsledku toho i zvýšené otok nosní sliznice.

Mokré kašel obklady

Léky mají větší terapeutický účinek, když jsou kombinovány s obklady. Jejich použití pomáhá eliminovat křeče, zvětšení průdušek, zlepšení krevního oběhu a snížení zánětu. Prostředky pro použití obkladů:

 • Smíchejte mouku, med, hořčičný prášek, rostlinný olej, vodku ve stejném poměru. Směs se pokládá do řezu tkaniny a umístí se na hrudník nebo záda, fixovaná bandáží. Délka procedury je 2 až 8 hodin (v závislosti na věku dítěte).
 • Ocet se rozpouští ve vodě v poměru 1: 3, přidává se med (až 2 lžíce). Ve výsledné kapalině navlhčete gázu a nasaďte na hrdlo, hrudník, upevněný na horní části polyethylenu. Délka zasedání je půl hodiny.
 • Brambory vaříme a hněteme (3 ks), přidáme alkohol (1 polévková lžíce L.), terpentýn nebo slunečnicový olej (1 polévková lžíce L.). Z hotové masové formy 2 koláče, zabalené do gázy řez a dát na hrudi a zpět. Doba stlačení je 2 hodiny.
 • Listy zelí (3 - 5 ks. V závislosti na velikosti) se zahřívají ve vodní lázni a aplikují se na záda, hrudník. Celofán nebo pergamen se položí na vrchol a přikryje se ručníkem. Délka sezení - od 2 do 7 hodin.

Na konci procedury by měla být kůže setřena do sucha, z ní by měly být odstraněny zbytky prostředků (pokud nějaké existují), dítě by mělo být vyměněno za čisté. Léčba kašle pomocí obkladů je kontraindikována v případě dermatologických onemocnění s hypertermií. Nesmí být umístěny na srdce, pupínky, rány, pigmenty a mateřská znaménka. Použití této metody u kojenců by mělo být koordinováno s dětským lékařem.

Prevence kašle u dětí

Prevence dětského kašle poskytuje preventivní opatření zaměřená na prevenci vzniku virových infekčních onemocnění dítěte. V případě onemocnění pomáhá dodržování navrhovaných doporučení zmírnit průběh onemocnění.

Preventivní opatření zahrnují:

 • Vyvážená strava, včetně dostatečného množství živin, esenciálních stopových prvků, vitamínů.
 • Pravidelné procházky na čerstvém vzduchu.
 • Hygienická pravidla.
 • Kalení vodou, koupání (vzduch, slunce).
 • Návštěva sportovních sekcí, bazén.
 • Udržení optimálních mikroklimatických parametrů v dětském pokoji: doporučená teplota vzduchu v místnosti je v rozmezí +18... +22 stupňů, vlhkostní indikátory 55 - 70%.

V přítomnosti alergického kašle byste měli pravidelně provádět mokré čištění, zajistit přívod čerstvého čistého vzduchu do místnosti, vyloučit možný kontakt dítěte s domácími a potravinovými alergeny. Dodržování výše uvedených doporučení umožňuje zvýšit imunitu dětí a posílit tělesnou odolnost dítěte vůči patogenům.

Video: Jak léčit dětský kašel - Doktor Komarovsky

Toto video vám pomůže zjistit, jak pomoci kašlat dítě a zabránit rozvoji závažných onemocnění. Dr. Komarovsky hovoří o typech sputa, o mechanismech jeho vzniku v dýchacích cestách ao tom, jak zkapalnit hustý hlen. Dává doporučení, jak zlepšit stav dětí s kašlem.

Sledování videa do konce vám umožní dozvědět se o účinnosti pití vzduchu a čistého vzduchu v přítomnosti kašle pro děti, seznámit se s informacemi poskytnutými zahraničními vzdělávacími institucemi.

Úspěch eliminace dětského kašle a rychlost zotavení dítěte závisí na správné diagnóze a včasné předepsané léčbě. Prostředky tradiční medicíny vykazují vysokou účinnost v kombinaci s léky a fyzioterapií. Výběr léčebných metod musí být odsouhlasen ošetřujícím lékařem, aby nedošlo ke zhoršení situace a zvýšení účinnosti přijatých opatření.

Lidské léky na kašel pro děti jsou velmi populární mezi rodiči. Lidové léky jsou reprezentovány širokou škálou receptů, které používají pouze přírodní, ekologicky šetrné složky. Jak vyléčit kašel u dětí doma, co doma opravné prostředky mohou být použity u novorozenců, jak neublížit dítěti, můžete se poučit z navrhovaného článku.

Jak si vybrat dětský lék proti kašli

Reflex kašle je jedním z životně důležitých procesů dětského těla. Pomocí ní jsou spodní dýchací cesty očištěny od cizích částic. A také to je signál, že pravděpodobně vznikla nějaká patologie dýchacích cest.

Důvody pro jeho výskyt mohou být obvyklé fyziologické potřeby pro čištění průdušek z nahromaděného prachu a nečistot, které se vylučují spolu s hlenem.

Současně se může kašel objevit až 10krát denně, neměl by vyvolávat obavy, pokud nejsou kombinovány s výskytem patologických příznaků, jako jsou:

 • vysoká horečka;
 • produkce sputa;
 • zvýšení frekvence kašle u dítěte;
 • rýma;
 • bolest, zarudnutí, bolest v krku;
 • letargie, neochota jíst, nemotivované rozmary;
 • dušnost;
 • sípání, slyšel na dálku.

Mezi patologické příčiny v první řadě patří akutní respirační infekce (ARI) a nachlazení, pak bronchitida alergického původu.

Při suchém kašli, který má paroxyzmální, obsedantní povahu, můžete být podezřelý z černého kašle. Výskyt suchého dýchavičnosti, dušnost svědčí o obstrukci (překrytí) průdušek.

V závislosti na příčině, která způsobila vznik bronchitidy, jsou předepsány mezi tradičními oficiálními léky proti kašli u dětí:

 1. Antitusická centrální a periferní expozice.
 2. Expektorantní reflex a resorpční.
 3. Mukolytika, která činí sputum méně viskózním.
 4. Bronchodilatátory, které rozšiřují průdušky.

Léčba kašle u dítěte doma může být vykašlávání. Základem jejich výroby, stejně jako u takových farmaceutických přípravků, je použití léčivých rostlin.

Test: Způsobuje váš životní styl onemocnění plic?

0 z 20 dokončených úkolů

Informace

Protože téměř všichni žijeme ve městech s velmi nezdravými podmínkami a kromě toho vedeme špatný životní styl, toto téma je v tuto chvíli velmi důležité. Provádíme mnoho akcí, nebo naopak nic neděláme, aniž bychom vůbec přemýšleli o důsledcích pro náš organismus. Náš život je v dechu, bez něhož nebudeme žít několik minut. Tento test určí, zda váš životní styl může vyvolat onemocnění plic, a také vám pomůže přemýšlet o vašem zdraví dýchacího systému a napravit vaše chyby.

Už jste zkoušku úspěšně složili. Nelze jej znovu spustit.

Chcete-li zahájit test, musíte se přihlásit nebo zaregistrovat.

Chcete-li začít, musíte provést následující testy:

Vedete správný životní styl

Jste dostatečně aktivní člověk, který se stará o vaše dýchací ústrojí a zdraví a myslí si na ně obecně, pokračuje ve sportu, vede zdravý životní styl a vaše tělo vás potěší po celý život. Nezapomeňte však včas podstoupit vyšetření, udržet si imunitu, to je velmi důležité, nepropichujte, vyhněte se těžkým fyzickým a silným emocionálním přetížením. Snažte se minimalizovat kontakt s nemocnými, s nuceným kontaktem, nezapomeňte na prostředky ochrany (maska, mytí rukou a obličeje, čištění dýchacích cest).

Je na čase přemýšlet o tom, co děláte něco špatně...

Jste v nebezpečí, stojí za to přemýšlet o svém životním stylu a začít se angažovat. Tělesná výchova je povinná, a ještě lépe začít sportovat, vybrat si sport, který se vám nejvíce líbí, a proměnit ho v koníček (tanec, cyklistika, posilovna, nebo jen snažit se chodit více). Nezapomeňte léčit nachlazení a chřipku v čase, mohou vést k komplikacím v plicích. Ujistěte se, že pracovat s vaší imunitou, ztvrdnout, jak často jste v přírodě a čerstvém vzduchu. Nezapomeňte si projít plánované roční průzkumy, je mnohem snazší léčit onemocnění plic v počátečních fázích než v pokročilé formě. Vyvarujte se emocionálního a fyzického přetížení, vyloučte kouření nebo kontakt s kuřáky co nejvíce nebo je minimalizujte.

Je čas vyzvánět alarm!

Jste naprosto nezodpovědní, pokud jde o vaše zdraví, a tak ničíte práci svých plic a průdušek. Pokud chcete žít dlouho, musíte drasticky změnit celý svůj postoj k tělu. Za prvé, nechte se testovat takovými specialisty jako terapeut a pulmonolog, musíte přijmout radikální opatření, jinak všechno může skončit špatně pro vás. Řiďte se všemi doporučeními lékařů, drasticky změňte svůj život, možná budete muset změnit zaměstnání nebo dokonce místo bydliště, zcela eliminovat kouření a alkohol ze svého života a omezit kontakt s lidmi, kteří mají takové škodlivé návyky na minimum, ztvrdnout, posílit imunitu, být častěji na čerstvém vzduchu. Vyhněte se emocionálnímu a fyzickému přetížení. Z domácího oběhu zcela vyloučit všechny agresivní prostředky, nahradit přirozenými přírodními prostředky. Nezapomeňte na dům úklid a větrání místnosti.

Úkol 1 z 20

Je váš životní styl spojen s těžkou fyzickou námahou?

Úkol 2 z 20

Jak často se podrobujete vyšetření plic (např. Flurogram)?

 • Nezpomínám si ani naposledy
 • Ročně, bez selhání
 • Jednou za pár let

Úkol 3 z 20

Hrajete sport?

 • Ne
 • Ano, profesionálně a pravidelně
 • V minulosti to bylo
 • Ano, amatér

Úkol 4 z 20

Úkol 5 z 20

Léčíte akutní respirační infekce, akutní respirační virové infekce, chřipku a další zánětlivé nebo infekční nemoci?

 • Ano, u doktora
 • Ne, po chvíli zmizí
 • Ano, dělám samoléčbu
 • Pouze pokud je to naprosto špatné

Úkol 6 z 20

Důkladně dodržujete osobní hygienu (sprcha, ruce před jídlem a po procházkách apod.)?

 • Ano, stále moje ruce
 • Ne, tohle vůbec nejsem.
 • Snažím se, ale někdy zapomenu

Úkol 7 z 20

Záleží vám na vaší imunitě?

 • Ano
 • Ne
 • Pouze v případě nemoci
 • Těžko odpovědět

Úkol 8 z 20

Trpěli vaši příbuzní nebo rodinní příslušníci vážnými plicními chorobami (tuberkulóza, astma, pneumonie)?

 • Ano, rodiče
 • Ano, blízcí příbuzní
 • Ne
 • Nemůžu říct určitě

Úkol 9 z 20

Žijete nebo pracujete v nepříznivých podmínkách prostředí (plyn, kouř, chemické emise podniků)?

 • Ano, žiju neustále
 • Ne
 • Ano, pracuji v takových podmínkách
 • Dříve žil nebo pracoval

Úkol 10 z 20

Vy nebo vaše domácnost používáte zdroje silných pachů (aromatické svíčky, kadidlo atd.)?

Úkol 11 z 20

Máte srdeční onemocnění?

 • Ano chronické
 • Vzácně, ale někdy to bolí.
 • Ne
 • Existují pochybnosti, potřebujete průzkum

Úkol 12 z 20

Jak často zůstáváte doma s vlhkostí nebo prašnými podmínkami, plísněmi?

 • Neustále
 • Nejsem
 • Dříve
 • Zřídka se to stane

Úloha 13 z 20

Trpíte často akutními respiračními infekcemi?

 • Neustále nemocný
 • Zřídka, ne více než 1 krát za rok
 • Často více než dvakrát ročně
 • Nikdy nemám nemoc ani každých pět let

Úloha 14 z 20

Máte vy nebo některý z vašich příbuzných diabetes?

 • Ano, mám
 • Těžko odpovědět
 • Ano, blízcí příbuzní
 • Ne

Úloha 15 z 20

Máte nějaké alergie?

 • Ano, jedna
 • Ne
 • Nejste si jisti, zda potřebujete průzkum
 • Ano, dokonce i pár

Úloha 16 z 20

Jaký je váš životní styl?

 • Sedavý
 • Aktivní, neustále na cestách
 • Sedavý

Úkol 17 z 20

Kouří někdo ve vaší rodině?

Úkol 18 z 20

 • Ano, pravidelně kouřím
 • Ne, nikdy nekouřil
 • Zřídka se to stane
 • Dříve kouřil, ale skončil

Úloha 19 z 20

Máte ve svém domě čističe vzduchu?

 • Ne
 • Ano, neustále se měnící filtry
 • Ano, někdy používáme
 • Ano, ale nesledujeme zařízení

Úkol 20 z 20

Používáte často domácí chemikálie (čisticí prostředky, aerosoly atd.)?

 • Docela často
 • Zřídka, nutně.
 • Neustále, taková práce
 • Nepoužívám vůbec

Jak léčit dětský kašel doma

Výběr lidových receptů na kašel pro děti je důležité vědět, že základem jejich použití není odstranění symptomu, ale jeho zmírnění, aby bylo účinné.

Přiřaďte suchý a mokrý kašel. V druhém případě může být odstraněno malé množství sputa, pak je považováno za neproduktivní, v opačném případě je produktivní. Je to proto, aby kašel účinný, pomocí populární léčby kašle u dětí.

Doporučujeme číst! Sledujte odkaz:

Aby se rychle stal produktivním kašlem, používejte tyto prostředky ze suchého kašle doma:

 1. Banány 2 ks. oloupejte a hněte vidličkou na kaši, nalijte ji sklenicí vroucí vody a zahřívejte na vodní lázni po dobu 10 minut. Vezměte 2 tabulky. Já během dne.
 2. Cukr 1 šálek nalít do malé pánve, přidejte půl šálku odvar z kořene lékořice (můžete šalvěj listy nebo eukalyptu), půl lžičky prášku zázvoru. Přiveďte směs do varu, přidejte šťávu z poloviny citronu, smíchejte. Rychle nalijte karamel na formu nebo nalijte na pergamen, silikonovou podložku, předem namazanou rostlinným olejem. Nechte vychladnout. Použití pro resorpci 3-4 krát denně u dětí starších 3 let.
 3. Čerstvá mrkvová šťáva 50 ml smíchaná se stejným množstvím vařeného horkého mléka a čaje. Já medu Směs se míchá 4 hodiny. Nápoj vyhřívaný.
 4. Sklenka pšeničné otruby vařit v 1,5 litru vody, osladit spáleným cukrem. Pijte celý vývar během dne.
 5. Rozdrťte oloupané lískové ořechy (100 g) a nalijte stejné množství tekutého medu. Použijte Chin. Já směs, pít teplé mléko nebo odvar z bylin.
 6. Listové suché listy nakrájejte a přidejte do sklenice horké vody. Trvejte na půl hodině. Vezměte si stůl. Já třikrát denně.
 7. Sušené ovoce anýzu a fenyklu míchejte s tymiánem na 1 stole. lžíce. Směs 1 stolu. lžíci zalijeme studenou vodou. Trvejte na 2 h. Infuzi dejte na parní lázeň a zahřejte na mírném ohni po dobu 3 hodin. Ostuzhenny vývar napíchnout a dát dezertní lžíci 4 krát denně.
 8. Tymián 2 cu. Já Nalijte půl šálku vařené vody a vařte na polovinu původního objemu ve vodní lázni. Kmen se extrahuje a získá se 1 čaj. Já 3 krát.
 9. Squash rozdrcený česnek rozprostřete nohu, přikryjte voskovým papírem. Noste bavlněné ponožky a vlněné ponožky. Nechte přes noc.
 10. Smíchejte čaj. Já listy podběl, jitrocel a prvosenka. Tabulka Já směs nalít sklenici vroucí vody. Zabalit a trvat půl hodiny. Napjatá infuze pro podání Chinu. lžíce 3 krát.

Lidské léky na suchý kašel u dětí mohou být použity ve formě parní inhalace. To platí zejména v případě, že nepříjemný příznak je způsoben laryngitidou, faryngitidou nebo sinusitidou. Pro tento postup můžete použít odvar, éterické oleje a výtažky z heřmánku, šalvěje, borovice, cedru, eukalyptu, měsíčku, jalovce.

Vodní pára ředí hlen, přispívá k jeho lepšímu vypouštění a léčivé rostliny pomáhají zmírnit projevy onemocnění.

Při použití parního inhalátoru je důležité vzít v úvahu možné kontraindikace a dodržovat bezpečnostní pravidla.

Jak zmírnit kašel děti

Léčba kašle u kojenců by měla být prováděna s velkou opatrností. U dětí jsou takové metody léčby nachlazení jako inhalace, tření různými látkami, ohřívání obkladů, používání hořčičné omítky a plechovek omezené.

U kojenců je kůže tenká, jemná, bohatá na cévy. Různé tření a obklady, zejména sloučeniny obsahující alkohol, mohou proto vést k chemickému popálení a systémové otravě.

Kojenci, kvůli jejich anatomickým a fyziologickým schopnostem, nemohou účinně vykašlávat sputum. Proto, dávat lidové prostředky pro kašel dětem do jednoho roku, musíte si být jisti, že dítě může vykašlávat sputum.

Vzhledem k tomu, že sliznice dítěte je náchylná k rychlému sušení, základem léčby by mělo být zvlhčení a obnovení nosního dýchání - k tomuto účelu se používá fyziologický roztok. Chcete-li ji připravit doma, musíte v 1 litru vařené vody smíchat 1 čaj. Já jemná sůl a jedlá soda. Solný roztok by měl být instilován 5-6 krát denně, 1 kapka do každého nosního průchodu. Poté, co je hlen navlhčen, musí být odstraněn sáním nebo stříkačkou.

Aby bylo možné sputum dobře opustit, je důležité zvýšit podíl tekutin v dietě dítěte. Mohou to být šťávy, dětské bylinné čaje. Během nemoci dítěte nemusíte zavádět nové potraviny doplňkové potraviny.

V dětství lze pro léčbu kašle u dětí použít takové recepty jako:

 1. Od 4 měsíců může být divoká růže použita v infuzi. Chine. Já rozdrcené ovoce nalil do sklenice vroucí vody. Trvejte na 20 minutách. Každou hodinu dejte lžičku.
 2. Althea kořen 1 lžička. Já míchá se ve 200 ml vody. Trvejte na pokrytí 15 min. Použití u kojenců od 6 měsíců, 1 lžička. Já 3 krát.
 3. Od narození může dítě dostat odvar z heřmánku. Květiny (1 stůl. Lžíce) nalijte 250 ml vařené horké vody, zahřívejte 30 minut ve vodní lázni. Naneste na Chin. Já každé 2 hodiny.
 4. Od věku jednoho měsíce můžete použít infuzi fenyklu a anýzu, který je vhodný pro vlhký kašel. Rozdrcené sušené suroviny mix na 1 lžičku. Já Vezměte si směs Chinu. Já a nalijeme vařící vodou (200 ml). Infuze po dobu 30 minut. Dejte čaj. lžíce mezi krmivy.
 5. Od půl roku je povoleno 3krát denně dávat dětskému lékořice kořenovou infuzi. Pro tento 1 Chin. lžíce surovin nalít sklenici vroucí vody a nechte půl hodiny.

Aby bylo možné vyvolat kašel reflex v dítě, musíte jemně tlačit na kořen jazyka. Dráždí emetické receptory, dochází k reflexní aktivaci centra kašle, který není umístěn daleko od emetiky v medulle.

Pro domácí léčbu nachlazení lze použít velké množství receptů tradiční medicíny. Takové produkty jsou prakticky bezpečné a dobře snášené dětmi jakéhokoliv věku. Než použijete recept, musíte si být jisti, že jeho komponenty nejsou kontraindikovány. Chcete-li správně určit diagnózu a pochopit, jak léčit kašel, musíte ukázat dítě pediatrovi. Pouze ošetřující lékař bude schopen určit, které lidové metody budou bezpečné.

Test: Který lék proti kašli je pro vás nejlepší?

0 z 6 dokončených úkolů

Informace

Test, který určí, který lék proti kašli je pro vás to pravé.

Už jste zkoušku úspěšně složili. Nelze jej znovu spustit.

Chcete-li zahájit test, musíte se přihlásit nebo zaregistrovat.

Chcete-li začít, musíte provést následující testy:

Sirupy:

Bronholitin sirup - ideální pro léčbu suchého kašle u dětí (průměrná cena lékárny je 100 rublů)
Paxeladin sirup je analogem výše uvedeného léku, ale v jiné cenové kategorii (průměrná cena lékárny je 250 rublů)
Doporučujeme také přečíst si článek o volbě sirupu proti kašli.

Tablety:

Stoptussin - vynikající a levné tablety pro kašel pro děti (průměrná cena lékárny 110 rublů)
Sinekod - výborné pilulky pro suchý kašel pro děti (průměrná cena v lékárnách 200 rublů)
Glauvent je také velmi dobrá pilulka proti kašli (průměrná cena lékárny je 250 rub)
Doporučujeme také, abyste si přečetli článek o výběru léků proti kašli pro děti.

Spreje:

Ingalipt - vynikající a levný sprej na kašel pro děti (průměrná cena lékárny je 60 rublů)
Faringosept je také velmi dobrý sprej proti kašli (průměrná cena v lékárně je 110 rublů)
Tantum Verde - skvělý lék ve formě spreje, ve vysoké cenové kategorii (průměrná cena v lékárnách 300 rublů)

Sirupy a kapky:

Stoptussin sirup - ideální pro léčbu suchého kašle u dospívajících a dospělých (průměrná cena lékárny je 150 rublů)
Kapky Sinekod - také vynikající nástroj, ale v jiné cenové kategorii (Průměrná cena v lékárně je 350 rublů)
Doporučujeme také přečíst si článek o volbě sirupu proti kašli.

Tablety:

Mukaltin - vynikající a levné léky na kašel (Průměrná cena v lékárně je 50 rublů)
Sinekod - tento vynikající lék je také prodáván ve formě tablet (Průměrná cena v lékárnách je 150 rublů)
Solutan je také velmi dobrá pilulka proti kašli (průměrná cena v lékárnách je 200 rublů)
Doporučujeme také, abyste si přečetli článek o volbě léků proti kašli.

Spreje:

Ingalipt - vynikající a levný sprej proti kašli (Průměrná cena v lékárně je 60 rublů)
Hexoral - také velmi dobrý sprej proti kašli (Průměrná cena v lékárně je 170 rublů)
Tantum Verde - skvělý lék ve formě spreje, ve vysoké cenové kategorii (průměrná cena v lékárnách 300 rublů)

Zadejte svůj věk (věk vašeho dítěte)

 • Od 6 do 12 let
 • 12 až 18 let
 • Více než 18

Za jakou cenu si můžete dovolit lék proti kašli?

 • Až 100 rublů
 • Od 100 do 200 rublů
 • Více než 200 rublů

Jakou formu dáváte přednost léku proti kašli?

Jaký typ kašle vás trápí?

Hodnotit závažnost kašle na pětibodové stupnici.

Lék, jehož produkci dáváte přednost?