Dětské oteplování masti pro nachlazení

Domů »Studené» Oteplování mastí pro děti s nachlazením

Krém na kašel: oteplování a zahřívání třecích balzámů

Mast kašel je cenově dostupný a účinný prostředek pro vnější použití, pomocí kterého můžete podle instrukcí rychle odstranit nepříjemné příznaky nachlazení a zotavení z rychlosti.

Kašel krém může být různých akcí:

 • Oteplování;
 • Protizánětlivé;
 • Antivirová;
 • Podporovat vykašlávání sputa.

Antitusický balzám lze zakoupit v lékárně, nebo si ho můžete připravit z přírodních surovin. V každém případě, kašel masti pomůže překonat bolest v krku nebo bronchitidu, pokud se aplikuje několikrát denně na hrudi, krku, zádech a nohou. Navíc pomáhá vyrovnat se s běžným nachlazením a má posilující účinek na imunitu pacienta.

Velkou výhodou mastí je to, že jejich účinné látky vstupují do krve ve velmi malých množstvích, obcházejí trávicí trakt a okamžitě působí přesně tam, kde je to potřeba. Tyto nástroje proto nemají téměř žádné kontraindikace a mohou být kombinovány s jinými léky systémového působení.

Turpentine-based kašel masti

Turpentinová zahřívací mast není mezi pacienty obzvláště populární, a to navzdory skutečnosti, že je velmi účinná při kašli a nachlazení a je levnější než jiné způsoby výroby. To je způsobeno nedostatkem informací o drogách. Terpentýnový balzám má následující účinek:

 1. Uvolňuje kašel.
 2. Zmírňuje zánět.
 3. Neutralizuje mikroby.
 4. Eliminuje podráždění a bolest v krku.

Turpentin obsahuje látky, které působí jako mukolytika, stimulující vykašlávání sputa z průdušek a plic. Tento efekt je možný díky terpentýnovému oleji, který je extrahován z pryskyřic jehličnatých stromů. Turpentinový olej se rychle vstřebává do kůže, proniká hluboko do tkání a dráždí nervová zakončení.

Zvyšuje se průtok krve, cévy v oblasti, která se otírá terpentýnovou mastí, několikrát expandují. Po aplikaci masti může pokožka mírně zčervenat, pacient se bude cítit v teple a lehce hoří - to je normální reakce, která naznačuje, že lék funguje správně.

Turpentin může vyvolat alergické reakce, proto by měl být před zahájením léčby proveden test citlivosti. Za tímto účelem se do kůže na zápěstí vtřelo trochu peněz a počkejte dvě hodiny. Není-li vyrážka, otoky, zarudnutí a podráždění, není alergie. Pro zvýšení efektu se někdy terpentýnová mast smísí s jehněčím tukem nebo medem.

Tento nástroj lze použít k léčbě různých chronických onemocnění dýchacího ústrojí, neuralgie způsobené hypotermií, odstranění bolesti při radiculitidě.

Vishnevsky mast pro kašel

Vishnevsky mast může být bezpečně považována za univerzální vnější prostředek, který je účinný v téměř každé nemoci. Kromě toho je k dispozici a bezpečné. Velmi vzácně se po aplikaci této masti objeví alergické reakce a další nežádoucí vedlejší účinky.

Hlavní aktivní složky masti Vishnevsky:

 • Březový dehet;
 • Kafrový olej;
 • Xeroform.

Nejúčinnější pro nachlazení, těžké kašel, sípání a bolesti na hrudi jsou obklady s tímto lékem. Mast se aplikuje na obvaz, aplikuje se na hrudník a krk, zahřívá se nahoře. Udržet takový obklad tak, že to nebude trvat déle než tři hodiny. Pokud ho necháte přes noc, můžete si spálit kůži.

Pacienti by si měli uvědomit, že mast Vishnevsky nemá dráždivý a oteplovací účinek. Má však výborné antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, v důsledku čehož je potlačena infekce způsobující symptomy nachlazení, včetně kašle.

Někteří vidí toto jako nedostatek nápravy, preferring používat ještě ohřívat masti pro léčbu anginy pectoris a bronchitidy. Ale Vishnevsky mast může být aplikována i při teplotě, zatímco masti s účinkem oteplování v případě tepla a horečky jsou zakázány.

Mast Vishnevsky léčit pouze nachlazení v raných fázích, s chronickou bronchitidou nebo suchý kašel, je nepravděpodobné, že by pomohl.

Zahřívání antitusické masti

Teplý balzám nebo mast s antitusickým účinkem je celá skupina různých léků s různým složením a aplikačními vlastnostmi, které lze nalézt ve velkém sortimentu v každé lékárně. Typicky, tyto nástroje jsou používány jako profylaktické, pokud člověk namočil nohy nebo ztuhl.

Doporučuje se neprodleně otřít prsa, záda, telata a chodidla mastí, přejít na suché a teplé prádlo, pít horký čaj s citronem. Pokud se objeví první příznaky kašle - bolest v krku, chrapot, obtíže při polykání, mast by se měla několikrát denně třít, po které se doporučuje ležet pod přikrývkou.

Jakékoliv prostředky s účinkem oteplování nelze použít při teplotě - zhorší stav pacienta. Pokud se teplota zvýší, krev a tak začne cirkulovat několikrát rychleji, zátěž na srdce se zvyšuje.

Masti navíc zvýší průtok krve, což může vyvolat šíření infekce v celém těle.

Mast Dr. Mohm pro kašel

Tento balzám je mezi pacienty velmi populární, lze ho použít k nachlazení několika způsoby - jako tření, jako obklad nebo pro parní inhalace. Hlavní složkou tohoto nástroje je eukalyptus. Pokud pacient nemá alergii na tuto látku, pak masti nebude mít prakticky žádné vedlejší účinky.

Maminka má příjemnou vůni a jedinečnou strukturu - snadno se nanáší a rozetře, dokonale se vstřebává, ale nezanechává mastné stopy na oděvu a prádle. Nástroj je utracen velmi ekonomicky, jedna malá nádoba je dost pro celou sezónu pro malou rodinu.

Pro inhalaci se malé množství činidla rozpustí v horké vodě, poté se postup provádí podle standardního postupu. Po vdechnutí si krk zahalte vlněným šátkem nebo kapesníkem a po dobu nejméně dvou hodin nevyjděte ven.

V lékárnách se Dr. Mom prodává bez lékařského předpisu, cena je nízká ve srovnání s vrstevníky. Video v tomto článku bude vyprávět o tom, co jsou kašel masti.

Kašel Mast

Účinek ohřívání mastí při kašlání je často označován lékařskými odborníky jako rušivý. Pro usnadnění zmírnění tohoto příznaku, stejně jako bolesti hlavy a rýma, je jejich použití prostě nepostradatelné. Otevírací mast má na kůži dráždivý účinek na pokožku, která se později přenáší do cév. Díky tomu zlepšuje krevní oběh a částečně zmírňuje zánět postižených orgánů. Dnes v lékárnách najdete spoustu podobných nástrojů, ale doporučujeme vám, abyste se seznámili s nejlepšími, podle recenzí uživatelů internetu, jejich zástupců.

Oteplovací kašel "Doctor IOM"

Tento bylinný přípravek je vyroben na bázi vazelíny. Skládá se výhradně z užitečných bylinných složek, proto je dovoleno přijímat nejen dospělé, ale i děti. Složení tohoto nástroje zahrnuje mentol, kafr a eukalyptový olej, stejně jako extrakt z emblyki a bazalky. Aplikujte tuto ohřívací mast může být na hrudi, zádech, stejně jako na křídlech nosu a chodidla. Pro zlepšení účinku pacienta po jeho aplikaci se doporučuje pečlivě zabalit.

Oteplování kašle "Pulmeks baby"

Tento ohřívací prostředek již ve svém názvu obsahuje informace, které se doporučují pro děti. "Pulmeks baby" obsahuje výtažky z eukalyptu, mentolu a terpentýnu. Poslední složka před vznikem analogů byla použita k léčbě kašle a jiných příznaků chladu v čisté formě.

Oteplovací mast "Boromentolovaya"

Chladicí účinek mentolu, který je hlavní složkou tohoto topného činidla, je zastaven kyselinou boritou a vazelínou. Tento levný lék se nejčastěji doporučuje užívat v případě nachlazení, ale také dobře pomáhá při kašli. Jedinou kontraindikací pro použití tohoto oteplovacího léku je individuální intolerance na mentol.

Bom-Benge Kašel Mast

„Bom-Benge“ je lokální dráždivost, jejíž účinnost zaznamenává většina uživatelů internetu. Methylsalicylát, extrakty mentolu a máty peprné jsou tři hlavní složky této drogy. Zahrnuty jsou také další pomocné látky. "Bom-Benge" se aplikuje na hrudník a zpět opatrným třením. Lékaři doporučují používat ho před spaním, po kterém je nutné pacienta zabalit.

Cold mast

Pro nachlazení se používají různé masti jako externí látky. Především se jedná o ohřívání mastí proti kašli vznikající z nachlazení. Kromě toho existuje celá řada antivirotik a antibakteriálních léčiv ve formě mastí, které se používají k potírání lokálních projevů onemocnění (těžký nádech nosu, herpes, atd.) A masti, které lze použít jako profylaktikum k prevenci infekce ARVI.

Mast v nose pro prevenci nachlazení

Nejoblíbenější a osvědčený lék na prevenci nachlazení a prevenci infekce je oxolinová mast. Než se vydáte na ulici nebo na přeplněná místa, rozmazává nosní sliznici.

Také jako profylaktické činidlo se používají Viferon nebo jiné masti na bázi interferonu, které zvyšují lokální imunitu a tím snižují pravděpodobnost kontrakce chřipky nebo ARVI.

Oteplování masti na nachlazení

Oteplování mastí na nachlazení se používá k otírání zad a hrudníku v plicích. Takové tření pomáhá zmírnit dýchání, změkčit kašel, omezit rýmu.

Turpentinová mast je masť na bázi terpentýnového oleje získaného destilací terpentýnu. Turpentinová mast se nejčastěji používá pro bolest v kloubech, ale také pomáhá při kašli při nachlazení a bronchitidě. Je to levné, poměrně účinné, ale může způsobit pálení, podráždění kůže. Turpentinová mast se nepoužívá v oblasti srdce, bradavek a kožních lézí (škrábance, řezy, podráždění) a náchylnosti k alergiím.

Účinná také při nachlazení, jako je mast:

 • balzám hvězdička;
 • mast na bázi eukalyptu;
 • Mast (složená z mentholu, kafru, eukalyptu a terpentýnového oleje);
 • mast Bom-benge (složená z mentolu, máty peprné, methylsalicylátu);
 • Combibripp mast (obsahuje mentol, kafr, thymol, methylsalicylát, eukalyptus a terpentinové oleje).

Všechna tato činidla mají lokální antiseptikum, oteplování, diaforézu, zvyšují krevní oběh a stimulují vykašlávání. Při zvýšené tělesné teplotě neplatí.

Chladná mast na obličej

Při nachlazení není neobvyklé poškodit rty, stejně jako křídla a nosní sliznici opary. Proti nim se používají lokální antivirotika.

Nejběžnější masti v této kategorii jsou:

Kromě toho, k boji proti těmto zánětům, Cycloferon (léčivo založené na interferonu) a antibakteriální mast Bactroban se osvědčily docela dobře.

Nejúčinnější a nejoblíbenější mast pro prevenci nachlazení

S nástupem zimního období hrozí riziko nachlazení. Proto je mast v nose pro prevenci nachlazení dospělých a dětí dnes nejškodlivějším a nejúčinnějším nástrojem, který nemá vedlejší účinky a komplikace.

Nejnepříjemnějšími projevy chřipky a nachlazení jsou různé druhy vyrážek na rtech, zánětlivé procesy v očích, nosu a samozřejmě i obecná malátnost. Světová farmakologie nestojí v klidu. Lékaři nabízejí velký výběr nových antivirotik, které pomáhají vyrovnat se s nejtěžšími projevy běžných nachlazení - kašel - masti, antivirotik, dětských léků a kapek. Bohužel však mohou zastavit pouze individuální projevy nachlazení, ale problém nevyřeší úplně.

Studené a jeho hlavní příznaky

Obecně je běžné nachlazení nejčastěji virové infekční onemocnění horních cest dýchacích, které se projevuje v zánětlivých procesech sliznice. Jeho nejčastějšími projevy jsou rýma, kýchání, bolest v krku, kašel a někdy i zvýšená tělesná teplota. Onemocnění je přenášeno vzduchovými kapičkami, ale může se šířit i handshake.

Onemocnění v raných stádiích nevyžaduje seriózní lékařský zákrok, tolik z nich stojí za hojný kašel a vdechování krku. To je nejbezpečnější a nejjednodušší způsob, jak se vypořádat s prvními projevy zimy.

Vynikajícím nástrojem v tomto období je interferonová mast, která může blokovat reprodukci virů v kterémkoli stadiu. Masti na bázi interferonu jsou poměrně účinné imunomodulační a antivirotika. Báječný lék ze stejné série je maska ​​Viferon, která rozmazává nos dětí jako profylaktické proti virové infekci.

Při studené rýmě způsobuje největší nepohodlí. S jednoduchou zimou, jeho léčba bude sotva dávat nějaké výsledky, které nelze říci o takovém znamení nemoci jako kašel. Při nachlazení kašel plní své hlavní poslání - odstraňuje hlen z dýchacích cest a plic a je považován za produktivní. Existuje však i neproduktivní, suchý, dráždivý kašel, který se často projevuje v noci. Pokud je produktivní kašel součástí procesu hojení, pak neproduktivní kašel přispívá k oslabení těla a oddálení onemocnění.

Kromě hlavních příznaků, které charakterizují běžné nachlazení, často vznikají bolesti hlavy a bolesti svalů a horečky, které mohou být odstraněny bez medikace - zde je hlavní věcí hojnost pití a odpočinku. Pokud se tělesná teplota zvýší na 39,50 ° C a trvá několik dní, pak nejspíš nejde o prostou zimu, ale o vážnější onemocnění. Zde stojí za to se poradit s lékařem.

Populární krém proti dětem

Již mnoho let osvědčená lékařská praxe, preventivní lék na nachlazení a chřipku, je Oxolinic mast, která může být použita pro děti od prvního měsíce narození. Předtím, než odejde na ulici nebo do míst s velkým přílivem lidí, otře si nos dítěte.

Multicomponentní mast Dr. Mom je rostlinný přípravek, který obsahuje:

 • menthol;
 • kafr;
 • eukalyptový olej;
 • jiných účinných látek.

Všechny tyto látky mají protizánětlivý účinek, ničí škodlivé mikroorganismy. Tato mast se používá v kombinaci s jinými léky proti nachlazení. Mast je kontraindikována u dětí do tří měsíců a osob s individuální intolerancí na určité složky léčiva.

Pro léčbu nachlazení u malých dětí se poměrně účinně používají oteplovací masti, které zahrnují přírodní složky jako eukalyptus, muškátový oříšek a další. Asterisk Balsam používal maminky po celá léta, aby pomohl vašemu dítěti vyrovnat se s kašlem.

Jedním z projevů nachlazení je herpes - virové onemocnění, které se objevuje na rtech, sliznice očí. Herpes pomáhá vyrovnat se s osvědčenou látkou Infagel, která se používá pro intrauterinní infekce novorozenců.

S chorobami v nosní dutině způsobenými stafylokoky se masť namazaná nosem aplikuje poměrně účinně - Bactroban. Jedná se o širokospektrální antibiotikum se zvýšenými antibakteriálními vlastnostmi. Použití masti nemá žádnou věkovou hranici. Jediná podmínka je přísně dávkována pro děti do 12 let. U pacientů s renální insuficiencí je nutné aplikovat masť.

Spolu s jeho užitečností mají tyto léky řadu vlastností. V případě nedostatečného studia a nekontrolovaného užívání může mít vedlejší účinek, proto se doporučuje přečíst si návod a dodržovat všechny jeho body.

Dospělý nosní mast

S nazální kongescí, chřipkou podobným stavem, zvýšeným výtokem z nosu, herpesem, se moderní antivirový lék používá k mazání nosu dvakrát denně. Mast má antivirový, antimikrobiální a imunomoduliruyuschimový efekt.

Na samém počátku zimního období, aby se zlepšil ochranný účinek organismu, se mast používá při opouštění domu 1 krát denně jako profylaktický prostředek.

Vynikající antiseptický, antimikrobiální účinek má mast pro mazání nosní sliznice - Pinosol. Skládá se z borovicového oleje, eukalyptového oleje a thymolu.

Nezbytná prevence nachlazení

Užívání antivirotik a léků proti nachlazení je považováno za nejefektivnější způsob boje proti nachlazení. Masti založené na složkách, které zvyšují ochranný účinek organismu, se stávají stále populárnější každý den. Ve spojení s protidrogovou prevencí lékařů však byla doporučena mnohostranná opatření zaměřená na posílení imunity během epidemií virových onemocnění.

Jako preventivní postup se doporučuje pít průběh rostlinných adaptogenů - echinacea, eleutherococcus, ženšen. Léky jsou již dlouho považovány za hodné spojence nejlepších farmakologických novinek. Mezi nimi zaujímá zvláštní místo Antigrippin, Influcidus a další.

Očkování proti chřipkovému viru se stalo populárním jako nejlepší profylaktika pro děti i dospělé. Očkování pomáhá tělu vyrovnat se s obtížemi průběhu nemoci, chránit před jeho komplikacemi. Imunita se vyvíjí druhý den po vakcinaci a dosahuje vrcholu účinku 30. den. Protilátky, které aktivují vakcínu, uchovávané u lidí déle než šest měsíců. Očkování se provádí před epidemií.

V období podzimu a jara je lidská imunita oslabena, proto je použití kvasinek a multivitaminových přípravků nejlepším způsobem, jak zabránit nachlazení. Vitamínová šťáva, infuze se sbírkou léčivých rostlin, čajů z brusinek, kalina, brusinek, rybízu, limetek s přidáním medu přispěje ke zlepšení imunity tím, že se tělo naplní prospěšnými látkami.

Pro mazání v zimě nosních kanálků je masť připravená na zeleninové bázi s česnekem a cibulí. Slunečnicový olej se uchovává ve skleněné nádobě po dobu 40 minut ve vodní lázni. 4 kousky nasekaného česneku a čtvrtina jemně nasekané cibule se nalije chlazeným máslem. Směs trvá a filtruje.

Jako preventivní opatření, před návštěvou míst s velkými davy lidí, se používá speciální mast z olejů z jedle, která maže nosní cesty.

Větší účinnosti při prevenci a léčbě nachlazení lze dosáhnout užíváním léčivých antivirotik v kombinaci s lidovými léky a preventivními opatřeními, jako je vytvrzování a cvičení.

0P3.RU

léčba nachlazení

 • Respirační onemocnění
  • Běžné nachlazení
  • SARS a ARI
  • Chřipka
  • Kašel
  • Pneumonie
  • Bronchitida
 • ORL onemocnění
  • Rýma
  • Sinusitida
  • Tonzilitida
  • Bolest v krku
  • Otitis

Dětské oteplování masti pro nachlazení

Kašelná mast pro děti

Jedním z nejúčinnějších postupů, které pomáhají zbavit se kašle u dětí s nachlazeními, je tření zad, hrudníku a chodidel pomocí speciálních ohřívacích mastí. Dnes v lékárně najdete spoustu podobných léků, ale ne všechny jsou vhodné pro léčbu dětí. V tomto článku vám řekneme, které topné masti jsou nejčastěji používány pro kašel pro děti a jak je správně používat.

Pravidla pro používání ohřívacích mastí pro děti při kašli

K tomu, aby proces tření neškodil a nezhoršil průběh nemoci, je nutné dodržovat následující pravidla:

 1. Kašťová mast pro děti do jednoho roku by neměla obsahovat kafrový olej v jeho složení, protože může poškodit kardiovaskulární systém dítěte.
 2. Tření by mělo být prováděno pouze večer, těsně před spaním. Ihned po otření dítěte je třeba si položit teplé bavlněné pyžamo a ponožky, zabalit si přikrývku a dát do postele.
 3. Mast na odření při kašlání pro děti se aplikuje na záda, hrudník, paty a podrážky dítěte. Tření jakéhokoliv léku v oblasti srdce a bradavek je naprosto nemožné.
 4. Tření by nemělo být prováděno, pokud je tělesná teplota dítěte alespoň mírně zvýšena.
 5. Směr pohybu ramen může být zdola nahoru nebo ve směru hodinových ručiček.

Jaké masti pro tření při výběru kašel pro děti?

Nejčastěji se v této kategorii drog používají tyto nástroje:

 • pro novorozence starší 6 měsíců - Pulmeks Baby masti, homeopatický třecí prostředek „Brionia“;
 • pro kojence od 2 let - maminka Doctor Mom;
 • pro děti od 3 let - Barsuchok masť, z medové krémy, Doctor Theiss Eucalyptus masti.

Všechny tyto nástroje jsou poměrně účinné a relativně bezpečné pro použití u dětí, ale mělo by být jasné, že každý z nich může vyvolat alergickou reakci. Při jakýchkoli změnách na kůži nebo celkovém stavu nemocného dítěte se co nejdříve poraďte se svým lékařem.

Kašelná mast pro děti

S cílem se zbavit kašle, můžete si vzít pilulky, sirupy, dělat inhalace, namočte nohy a otřete si masti. Nemůžete dělat všechno najednou, protože můžete ublížit tělu a tlačit sputum z horní části dýchacího ústrojí do dolní části. Než začnete s léčbou, musíte jít k pediatrovi a zjistit pravou příčinu kašle a také objasnit, kde je lokalizováno „zlo“. Pokud kašel nastane v důsledku zánětu horních cest dýchacích, není možné plavat nohy a otírat masti. Je nutné kloktat, ošetřovat rýmu, pokud je, a inhalovat minerální vodou. Pokud jsou bakterie v průduškách, pak můžete plavat nohy, aplikovat hořčičnou omítku, otřete ji masti. Co můžete udělat v každém případě je jíst česnek nebo cibuli, pít teplé vývary, čaje a mléko s medem.

Výhody Baby Kašel topení Masti

Pokud lékař předepíše mast, můžete si koupit balzám "Star", mast "Doctor MOM" nebo "Barsuchok". Všechny masti jsou založeny na kafru, mentolu, thymolu a terpentýnu, které mají oteplovací, antiseptické a diaforetické účinky.

Výhody masti pro kašel pro děti jsou jejich jednoduché použití. Musíte si vzít trochu masti a otřete ji do zad, hrudníku, nohou a krku po dobu deseti minut, pak byste měli zabalit dítě, dát na vlněné ponožky a dát ho spát. Pokud má pacient horečku, procedury oteplování, stejně jako inhalace nemůže být.

Kašelná mast pro děti

Kašel mast se vtírá do hrudníku a krku, můžete také otřít nohu. Po tření pacienta zahřejte a pijte teplé mléko s máslem a medem.

Turpentine masť pro kašel pro děti je považována za účinnou a bezpečnou. Terpentýn anestetizuje a dezinfikuje. Tato mast obsahuje mukolytické látky, které podporují lepší vykašlávání.

Kašel často používá Vishnevsky mast, která obsahuje březový dehet, ricinový olej a xeroform. Chcete-li se zbavit kašle, musíte použít kompresi z Vishnevsky masti na hrudi a zpět po dobu tří hodin. Po aplikaci obkladu je třeba zahřát hrudník, houpat široké šály nebo šály. Tato masti neohřívá, ale zabíjí infekci, takže ji lze použít pouze na začátku onemocnění.

Oteplování mastí lze použít pouze čtyři dny po nástupu onemocnění, poté co teplota ustoupila. Musíte se třít týdně, dělat to lépe před spaním. "Doctor IOM" je mast, která je vhodná nejen pro dospělé, ale i pro děti. Obsahuje eukalyptus, který příznivě působí na dýchací cesty.

Turpentinová kašelná mast pro děti

Turpentinová mast je vyrobena z pryskyřice jehličnatých stromů. Hlavní účinnou látkou je terpentýnový olej, který proniká kůží a dráždí nervová zakončení. Po proniknutí masti do kůže se cévy rozšíří a krevní tok do místa poranění se zvýší, zatímco osoba pociťuje mírný pocit pálení.

Turpentinová kašelná mast pro děti se používá jen zřídka, protože dráždí citlivou citlivou pokožku dítěte a může způsobit popáleniny. Tato mast může být naředěna dětským krémem 1: 1 a otřete ji dětmi, které jsou starší než dva roky. Před otřením je lepší otestovat alergie, to znamená, že na zápěstí naneste malé množství masti a vmasírujte do kůže. Pokud není vyrážka, otok, pálení nebo svědění, lék lze bezpečně použít. Pokud se dítě začalo stěžovat na nepříjemné pocity, měla by být mast odstraněna ubrouskem, opláchnuta pokožka a dát něco z alergií.

Turpentinová mast by neměla být používána, pokud má pacient odřeniny, řezy, podráždění nebo dermatitidu.

Dr. Mom kašel masti pro děti

Mast "Doctor Mom" ​​může být použita i v raných stadiích nemoci. Obsahuje přírodní složky, jako jsou mentol, thymol, terpentýn, eukalypt a oleje z muškátového oříšku. Mentol pomáhá zmírňovat bolest a rozšiřuje krevní cévy. Kafr zmírňuje bolest, snižuje ucpání nosu a usnadňuje dýchání. Thymol má antifungální a antibakteriální účinek.

"Léčivá maminka" pro kašel pro děti by měla být aplikována přes noc. Dítě musí zajistit dostatek teplého nápoje a klidnou atmosféru. Neměli byste přísahat a křičet na nemocné dítě, zbytek rodiny by se neměl hádat, aby poskytl příznivou psychologickou atmosféru v domě. V lásce a péči přichází oživení mnohem rychleji.

Propolis masť kašel pro děti

Propolis je včela lepidlo, které pracovitý včely sbírat den co den z různých rostlin. Léčivé vlastnosti propolisu závisí na rostlině, ze které byl produkt shromážděn. Propolis obsahuje kyselinu nikotinovou, éterické oleje, vitamíny B, A, E a C. Je účinný jak na začátku onemocnění, tak na konci. Tento přírodní lék ničí bakterie, bakterie, posiluje imunitní systém, zmírňuje záněty, zmírňuje bolest, hojí rány, zmírňuje svědění, snižuje tlak a také zlepšuje metabolismus a krevní oběh.

Použití propolisové masti při kašlání dětí je považováno za účinné, ale může způsobit alergickou reakci, proto by mělo být používáno s velkou opatrností. Propolis se používá pro stomatitidu, popáleniny, kožní ekzémy a dermatitidu, prostatitidu, bolest v krku, hemoroidy, kašel a faryngitidu.

Kašel krém pro děti do 1 roku

Žádní lidé, kteří nikdy nebyli nemocní. Každý z nás měl kongesci nosu, kašel a horečku. Nemoci horních cest dýchacích jsou považovány za nejčastější v dětství.

Pro prevenci akutních respiračních virových infekcí, akutních respiračních infekcí a chřipky se často používá „Oksolinovaya mast“, která se netírá, ale jednoduše aplikuje na nosní sliznici. Mast by se měla aplikovat dvakrát denně a vždy před návštěvou veřejných míst, kde se významně zvyšuje pravděpodobnost nakažení. Pokud je někdo nemocný doma, měli by si zdraví členové rodiny v nose namazat „oxolinickou mast“.

Kojící masti pro děti do roku by měla být vybrána společně s dětským lékařem. Lékaři často doporučují v tomto věku používat mast "Doctor IOM", "Badger" nebo balzám "Star". Jakýkoli lék může způsobit alergie u malého dítěte, takže byste si neměli vybrat drogy sami, je lepší to udělat s lékařem.

Studená mast: oteplování levného krému

S nástupem příznaků ARVI je velmi účinný lék, jako je vnější chladná mast.

Léky tohoto typu jsou levné, jsou skladovány po dlouhou dobu v domácí lékárni a dobře eliminují první příznaky infekčních onemocnění horních cest dýchacích, často bránící tomu, aby se nemoc stala závažnější.

Studené masti, oteplování, protizánětlivé, antivirotika a léky proti bolesti by měly být v každé lékárničku, budou pomáhat, když se náhlý nádech a kašel zachytí náhle, a lékař je dočasně nedostupný. Nebo chránit před infekcí během epidemie chřipky.

Oxolinová mast

Tato studená mast má výrazný antivirový účinek. Je schopen zničit již zavedené patogeny a chránit nosní dutinu a sliznici hrtanu před jejich opakovaným průnikem.

Mast se používá velmi jednoduše - aplikuje se na vnější hrany nosu a maže vnitřní povrch nosních cest.

Oxolinická mast nemá výrazný zápach, může být použita pro preventivní a terapeutické účely od 2 do 6 až 7krát denně. Naneste prostředek tenké vrstvy, aby nedošlo k narušení přístupu kyslíku do tkáně.

Pokud byl krém použit jako preventivní opatření před návštěvou přeplněných míst nebo kontaktováním nemocné osoby, po návratu domů musí být opláchnut teplou vodou.

Nepodceňujte tento lék, který používali naši rodiče - protože jeho účinnost a popularita, to je ještě velmi populární a je často předepsán lékaři k prevenci a léčbě chřipky, sinusitidy, nebo bolest v krku.

IOM

Účinnost tohoto nástroje pro nachlazení v důsledku jeho složení:

 • Kafrový olej;
 • Oleje z eukalyptu a muškátového oříšku;
 • Mentol.

Složky dráždí tkáně a krevní cévy, zvyšují průtok krve do místa aplikace, čímž aktivují metabolické procesy a zlepšují se pohody pacienta. Tato studená mast se zahřívá, což znamená, že ji nelze aplikovat při zvýšené tělesné teplotě.

Nástroj se aplikuje třením na zádech a hrudníku, s výjimkou oblasti srdce. Pro zvýšení efektu můžete otřít nohy a telata, po kterých byste měli nosit teplé ponožky. Pro aplikaci na obličej se nedoporučuje používat masti.

Dr. Mom může rychle obnovit nosní dýchání, zmírnit bolest v krku a kašel, ale tento lék neodstraňuje příčiny nemoci.

Proto je zařazen jako doplněk k obecné lékové terapii s použitím antivirových tablet nebo antibiotik.

Dr. Tayss je Cold mast

Tento lék má ohřívací a léčivý účinek na všechny nemoci z nachlazení způsobené eukalyptovým olejem v kompozici.

Lze jej použít při léčbě nachlazení, bolestí v krku, chřipce, bronchitidy pro aplikaci na záda, hrudník a nohy. Při odpařování účinné složky produktu pronikají do nosohltanu a působí jako terapeutická inhalace.

Během několika minut po aplikaci pacient pociťuje výraznou úlevu, ucpání nosu zmizí, dýchání je snazší a pocení v krku zmizí. Chcete-li zvýšit účinek po aplikaci této masti, měli byste se zabalit do vlněné šály nebo šálu a ležet pod přikrývkou.

Tento krém je také přísně zakázáno aplikovat na obličej, protože to může způsobit vážné popáleniny kůže, zatímco takový postup nebude mít velký účinek. Následující kontraindikace použití prostředků:

 1. Černý kašel.
 2. Porušení integrity kůže.
 3. Předispozice ke křečím.

U některých pacientů je pozorována individuální intolerance na eukalyptový olej.

Externí léky na rýmu při nachlazení

Většina mastí z této skupiny obsahuje menthol, proto by lidé, kteří jsou náchylní k alergickým reakcím, měli zahájit léčbu opatrně, aby se zabránilo výskytu vedlejších účinků.

Přispívá k očištění nosních průchodů a obnově nosní dýchací masti z běžného nachlazení evamenolem. Aplikujte přípravek přímo na nosní sliznici až třikrát denně.

Neméně efektivní Vicks Active Balsam. Jedná se o oteplovací a antiseptickou mast, která se skládá z:

 • Kafrový olej a terpentýn;
 • Eukalyptový extrakt.

Tento nástroj se nepoužívá pro černý kašel a bronchiální astma. Aplikujte ji přímo na problémovou oblast. Při silném nachlazení se masť vtírá do hrudníku a chodidel, protože na chodidlech je mnoho biologicky aktivních bodů, které jsou zodpovědné za stav nosohltanu.

Pokud trpíte bolestmi v krku, bolestmi v krku, kašlem, Vicks Active Balsam se aplikuje na krk, s bronchitidou, měli byste si otřít záda bronchitidou. Po aplikaci by se měl teple zabalit a ležet pod přikrývkou.

Všechny tyto nástroje jsou lokální a obvykle jdou dobře s jinými léky pro perorální podání - tablety a sirupy nebo prášky. Nedoporučuje se však léčit samy a léčit se s lékařem. Na závěr, Elena Malysheva bude populárně říkat ve videu v tomto článku, jak léčit nachlazení.

Účinný krém proti kašli

Kašel krém pro děti je velmi účinný prostředek, který pomáhá odstranit nejen kašel, ale i další příznaky nachlazení. Chcete-li rychle vyléčit kašel, můžete použít různé masti, protože rozsah pro dnešek je poměrně široký.

Samozřejmě si člověk nemůže ani myslet, že to znamená mazání hrdla. Krém na kašel pro děti se používá výhradně pro vnější použití. Nejoblíbenější jsou terpentýn, oteplování, Vishnevsky, speciální mast (používá se k léčbě kojenců).

Pro lék do práce, musí být vtírá do hrudníku, krku pacienta. Tento způsob léčby kašle a nachlazení je považován za nejbezpečnější a zároveň poměrně účinný.

Turpentine Cough mast

Turpentinová mast se nepoužívá velmi často, protože o ní slyšelo jen velmi málo lidí, i když to není horší výkon než dražší a dobře známé prostředky. Tento prostředek dokonale zabíjí škodlivé mikroorganismy, odstraňuje bolest a možné podráždění, které se často vyskytuje při kašli a nachlazení. Charakteristickým rysem tohoto nástroje je, že působí jako mukolytika, to znamená, že má velký vykašlávací účinek.

Turpentinová mast se vyrábí na bázi rostlinných surovin. Používá se gumový terpentýn, nebo snadněji pryskyřice několika druhů jehličnatých stromů. Složení tohoto nástroje má aktivní látku - terpentinový olej. Velmi rychle se vstřebává do kůže a začíná aktivně ovlivňovat nervová zakončení.

Po aplikaci terpentýnové masti na hrudník, krk a chodidla se během několika minut vstřebává do kůže. Ve stejném místě dochází k expanzi krevních cév, průtok krve se několikrát zvyšuje. Na třecích plochách těla lze pozorovat mírné zarudnutí a v některých případech dokonce pocit pálení, který však u pacienta nezpůsobí nepohodlí. Při použití tohoto nástroje zpravidla pociťujete pouze prudký nárůst tepla.

Pokud používáte terpentýnovou mast k léčbě dětí, měli byste vzít v úvahu některá doporučení:

 • doporučeno pro léčbu dětí starších než 2 roky;
 • před použitím smíchejte s dětským krémem ve stejném množství, aby vaše dítě nemělo popáleniny;
 • Ujistěte se, že jste provedli test alergické reakce;
 • Můžete přidat malý jezevčí tuk nebo med, ale za předpokladu, že dítě na ně nemá alergie.

Turpentinová mast může být použita nejen pro léčbu kašle, ale také jako preventivní opatření pro další onemocnění. Může například pomoci vyřešit problém s neuralgií, revmatismem, radiculitidou nebo chronickými formami onemocnění dýchacích cest.

Vishnevsky masti v boji proti kašli

Mezi velké množství léků je považován za nejefektivnější mast Vishnevsky. To je docela populární, cenově dostupné, a co je nejdůležitější, pomáhá léčit kašel u dospělých i dětí. V některých situacích může být tento nástroj předepsán i dětem. Tento způsob úpravy je účinný vzhledem k tomu, že produkt obsahuje složky, jako je březový dehet, ricinový olej a xeroform. Tyto látky jsou výbornou pomůckou při kašli, navíc mohou být masti použity pro celou řadu dalších nemocí chladného charakteru. Takže, pomocí Vishnevsky masti, můžete rychle vyléčit řadu kožních onemocnění, a pokud si udělat komprimovat a umístit ho na hrudi, můžete odstranit kašel a sípání v hrudi.

Stojí za zmínku, že tento lék na léčbu kašle může být použit pouze ve formě komprese a měl by být uchováván po dobu nejvýše 3 hodiny. V opačném případě může člověk dostat vážné popáleniny kůže. V poslední době se Vishnevského masti používají stále méně a méně často, protože existuje názor, že pro řešení problémů s běžným nachlazením a kašlem je nejvhodnější maska ​​oteplování. Chtěl bych zdůraznit, že mast Vishnevsky se neohřívá, ale zároveň dokonale zabíjí mikroby a infekce, které způsobují kašel u dospělého nebo dítěte. Odborníci doporučují používat tento nástroj pouze pro léčbu kašle v počáteční fázi. Pokud je kašel suchý, pak nebude vůbec žádný účinek.

Kašel teplejší

Dnes existuje tolik různých ohřívacích mastí. Vzhledem k tomu, že rozsah je dostatečně široký, před nákupem je nejlepší poradit se s odborníkem, který vám přesně řekne, která je vhodná pro dospělé a která je vhodná pro dítě. Je-li nemocné dítě starší 12 let, můžete si koupit univerzální masku.

Léčit dětský kašel je nejlepší použít jiný druh tření. Tento způsob léčby je podle mnoha lékařů považován za nejúčinnější a nejbezpečnější. Mělo by se pamatovat na jedno jednoduché pravidlo: v žádném případě byste neměli otírat nemocného, ​​pokud je jeho tělesná teplota alespoň mírně zvýšena. Taková léčba může extrémně nepříznivě ovlivnit stav pacienta. Pro nikoho není žádným tajemstvím, že pokud se člověk při vysokých teplotách přehřívá, přispívá to pouze k aktivnějšímu rozvoji nemoci a vzniku různých druhů komplikací.

Odborníci doporučují používat kašel krém pouze několik dní po nástupu příznaků. Po 4 dnech by se měla teplota stabilizovat a kašel se v této době zvyšuje. Proto, asi 4 dny nemoci - to je správný čas provést všechny druhy oteplování postupů.

Oteplování mast Dr. Mom proti kašli

Velmi populární je levná univerzální maska ​​na ošetření - Doctor Mom. Tento přípravek je vhodný jak pro děti, tak pro dospělé. Již v několika málo aplikacích můžete vidět, že kašel nebyl tak silný jako dříve. Přípravek obsahuje velké množství eukalyptu, který má pozitivní vliv na dýchací cesty nemocného.

Lékaři obvykle doporučují používat k léčbě dětí masku Dr. Mom.

Má lehkou příjemnou vůni, velmi dobře a rychle vstřebává do kůže. Mnoho lidí také rád, že po takové léčbě nejsou žádné mastné skvrny na jejich oblečení, jako po použití mnoha jiných anti-kašel léky.

Pacientovi je možné tento lék v noci otřít, protože látka, která oteplování nezpůsobuje popáleniny. Poté, co provedete tření, musíte pečlivě zabalit pacienta a dát mu teplé mléko. Můžete přidat malé množství čerstvého medu do mléka, ale teplota mléka by neměla překročit 30 ° C. Pokud se s tímto způsobem zachází asi týden, tělo bude brzy silnější, a tam bude žádné stopy po nachlazení.

Kontraindikace při použití mastí proti kašli

Existují některé obecné kontraindikace pro použití různých typů mastí proti kašli:

 • zvýšená tělesná teplota;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • onemocnění ledvin nebo jater;
 • idiosyncrasy drogy.

Aby se zabránilo výskytu nejrůznějších komplikací, poraďte se se svým lékařem před zahájením léčby.

Tradiční medicína je skvělý způsob, jak léčit nejen kašel nebo nachlazení, ale mnoho dalších onemocnění. Proto si před nákupem tablet s chemickým složením důkladně zamyslete. Možná ve vašem případě můžete dělat s masti nebo například sirupem, které jsou založeny na bylinkách nebo méně nebezpečných látkách. Pro správnou volbu je vhodné poradit se s odborníkem. Ujistěte se, že to dělá, pokud jde o léčbu dítěte.

Kašťová mast pro děti - přehled nejlepších léků s popisem, složením, indikací a cenou

Jedním z nejefektivnějších postupů pro odstranění kašle u dětí s nachlazením je tření pokožky dítěte pomocí speciálních ohřívacích mastí. Tyto topické přípravky mají také protizánětlivý účinek. Navíc, dětská kašlací mast na tření téměř nezpůsobuje vedlejší účinky, a to ani u kojenců.

Indikace pro použití masti pro kašel pro děti

Topné léky pro vnější použití jsou indikovány pro nachlazení a jiné nemoci doprovázené rýmou, kašlem. Mast při kašlání u dětí se používá při léčbě následujících patologií:

 • bronchitida;
 • tracheitida;
 • faryngitida;
 • pneumonie;
 • respiračních virových infekcí (ARVI).

Působení masti proti kašli

Aby se minimalizoval negativní vliv léků na tělo dítěte, doporučují pediatrové používat externí prostředky. Přípravky pro mletí s kašlem jsou považovány za dobrou alternativu tablet, sirupů. Do těchto farmakologických přípravků jsou zpravidla zahrnuty pouze přírodní složky, které jsou schváleny pro léčbu malých dětí. Mechanismus účinku léků je zaměřen na zvýšení intenzity prokrvení, což vede k aktivaci celkové a lokální imunity.

Komponenty, které jsou součástí takových léků pro vnější použití, jsou podněty, které zahřívají kůži. Léky zlepšují prokrvení trachey a průdušek, v důsledku čehož se zvyšuje syntéza protizánětlivých látek. Léky navíc účinně zmírňují otoky sliznice, zkapalněné sputum, přispívají k jeho separaci a vylučování.

Typy Baby Cough Cream krém

Léky pro externí použití kašle pro děti mohou být předepisovány pouze pediatrem na základě příčiny onemocnění, souvisejících symptomů a věku dítěte. Hlavními kontraindikacemi pro užívání těchto léků jsou individuální intolerance, vysoká teplota a poškození kůže (vyrážka, popáleniny, řezy atd.). Nejúčinnější prostředky pro broušení jsou:

 • Pulmeks Baby;
 • Dr. Theiss;
 • Evkabal;
 • Dr. Mami;
 • Turpentinová mast;
 • Vix.

Pulmeks Baby

Pulmeks Baby kašel má silný antiseptický, expektoranční a protizánětlivý účinek. Podle instrukcí může být lék použit pro děti starší 6 měsíců. Pulmex Baby obsahuje peruánský balzám, eukalyptový olej a rozmarýnový extrakt. Indikace pro použití léku jsou:

 • tracheobronchitis;
 • studené virové nebo bakteriální etiologie;
 • tracheitida;
 • akutní a chronická bronchitida;
 • bronchospasmus;
 • laryngismus.

Lék by měl být používán pouze externě. Pulmeks Baby by měl být aplikován v malém množství na hrudník, lopatky a vmasírován lehkými masážními pohyby. Kontraindikace užívání léku: věk do 6 měsíců, poškození kůže a alergická reakce na složky léčiva. Cena léku je asi 350 rublů.

Dr. Theissová

Složení léku Dr. Theiss obsahuje éterické oleje z borovice a eukalyptu, kafru. Tento lék pro místní použití má výrazný protizánětlivý účinek. Mast by se měla aplikovat na hřbet, hrudník a v lehkých pohybech. Dr. Theiss je předepisován dětem starším než tři roky v zánětlivých procesech v horních a dolních dýchacích cestách. Cena léku je přibližně 350 rublů.

Evkabal

Mast Evkabal pronikl ve formě balzámu. Jako součást tohoto nástroje pro vnější použití eukalyptu a jehličnatých olejů. Léčivo přispívá k ředění, odstranění sputa z dýchacích cest. Eucabal je předepisován dětem starším než jeden rok pro takové nemoci jako rýma, laryngitida a bronchitida. V některých případech je balzám použit pro inhalační terapii. Náklady na Eucaballa jsou přibližně 200 rublů.

Dr. Mami

Fytopreparace kombinovaného působení má antibakteriální, protizánětlivý a antifungální účinek. Aktivními složkami masti jsou mentol, thymol a muškátový olej. Dr. Mom je široce používán k odstranění kašle u bronchitidy a respiračních virových infekcí u dětí od 3 měsíců. Cena léku v lékárnách - od 130 rublů.

Terpentýn

Příprava rostlinného původu má lokální dráždivé a anti-siptechnické účinky, rozšiřuje cévy. Mezi aktivní složky emitují terpentinový olej. Indikace pro použití léku jsou kašel různých etiologií, artralgie, chronických onemocnění dýchacího ústrojí. Cena léku je přibližně 150 rublů. Turpentinová kašelová mast pro kojence se nedoporučuje z důvodu vysokého rizika následujících nežádoucích účinků:

 • pocit pálení;
 • chemické popáleniny;
 • alergická dermatitida;
 • podráždění.

Kombinovaná léčba pro vnější použití, která má dekongestantní a protizánětlivý účinek při nemocech jako je černý kašel, chronická bronchitida, akutní pneumonie, bronchiální astma. Hlavní aktivní složky masti Vicks jsou levomenthol a kafr. Nástroj je předepsán pro děti starší 2 let. Náklady na léky jsou asi 300 rublů.

Metoda použití masti pro kašel pro děti

V některých případech může kašelní třecí mast způsobit komplikace nebo zhoršit průběh onemocnění. Aby se předešlo negativním účinkům těchto léků pro místní použití, existují následující doporučení:

 • Používejte tyto léky přísně navenek.
 • Aplikujte přípravek v tenké vrstvě na kůži hrudníku, zad a nohou dítěte.
 • Vyvarujte se podráždění kůže, vyrážek, vyrážky na plenkách nebo jiného poškození.
 • Užívejte léky večer před spaním.
 • Ujistěte se, že kašla mast pro děti do jednoho roku neobsahuje kafrový olej, jako Tato látka může způsobit poruchy kardiovaskulárního systému, alergické reakce.
 • Při tření masti na hrudník, vyhnout se srdce a bradavky.
 • Neproléhejte, pokud je tělesná teplota dítěte nad 38 ° C.
 • Po nanesení přípravku na kůži dejte na dítě bavlněné prádlo a zabalte ho do deky.
 • Při použití přípravku v oblasti nohou používejte na nohou dítěte teplé ponožky.
 • Nepoužívejte ohřívací masti pro děti s kašlem delším než 7-8 dnů.

Video

Recenze

Valentina, 32 let

Pediatr předepsal Eucabal mast po dobu 5-7 dnů předepsal mé dítě ve věku šesti let s bronchitidou. Dvakrát denně připravil syna na přípravu: před denním snem a na noc. Účinek tohoto léku přišel rychle - po několika dnech, suchý, hackující kašel zvlhčil, sputum bylo dobré. Nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky.

Alexandra, 29 let

Na klinice, dcera pro kašel předepsané masti Týdny pro tření. Po první aplikaci, zarudnutí, se na kůži dítěte objevila malá vyrážka, tělesná teplota prudce vzrostla. Pediatr říkal, že to byla alergická reakce, zrušil lék. Nežádoucí účinky zmizely po několika dnech, doporučuji Vám používat tyto přípravky s opatrností.

Marianna, 21

Mé dítě v devíti měsících bylo velmi nemocné, byly tam záchvaty těžkého kašle, rýma, horečka. V nemocnici byly předepsány injekce, kapky a kašel. Rozmazal jsem zadní část svého syna a hrudník s malým množstvím drogy, pak jsem zabalil do vlněné deky. Po 2 dnech, kašel a rýma byla téměř pryč, dítě začalo dobře spát.

Angelina, 43 let

Mám tři děti různého věku, nejmladší chodí do mateřské školy. Používám kašel oteplování masti, aby se zabránilo nachlazení během epidemií ARVI. Při prvních příznacích nemoci okamžitě očistěte děti přes hrudník. Díky této prevenci v rodině nikdo již tři roky netrpí respiračními chorobami.

Kdy je účinné používat masti k léčbě nachlazení u dětí?

Většina antibiotik a antivirotik pro vnitřní použití zanechává v těle několik nepříjemných, ale nevyhnutelných důsledků.

Játra, gastrointestinální trakt a celková imunita jsou vždy první, kdo trpí.

Pro tělo dítěte jsou tyto vedlejší účinky buď obecně nepřijatelné nebo přinejmenším vysoce nežádoucí.

Z tohoto důvodu, ve farmakologii, to je více často vyvinuté vnější prostředky, které budou eliminovat problém, a bude připravovat rodiče o další potíže v přesvědčování dítěte k užívání léků.

Jak pochopit, že dítě má nachlazení?

Co můžete okamžitě věnovat pozornost:

 1. Nos je naplněn.
  Průhledný výtok po několika dnech znatelně zahušťuje a stává se žlutozeleným.
 2. On má bolest v krku a dítě si stěžuje na bolest při polykání.
 3. Oči jsou zapálené a vodnaté.
 4. Na rtech se může objevit herpes.
 5. Lymfatické uzliny jsou zvětšeny.
 6. Teplota těla nad normální.

Známky, které jsou také začátkem zimy, ale jsou skryté:

 • Dítě se stává náhle nespojitelným a nezajímá se o hry.
 • Ve snu se chová neklidně.
  Spánek je přerušovaný a mělký, ale delší než obvykle.
 • Odmítá i dříve oblíbené produkty nebo jí s velkou neochotou.
 • Stížnosti na bolesti hlavy.

Nezapomeňte, že nezávisle diagnostikování a zahájení léčby podle vlastního uvážení je vždy plný potenciálních problémů.

Kdy je mast účinná?

Složení masti zahrnuje celý komplex bylinných složek, které se dokonale vyrovnávají s úlohou antiseptika a anestetika (s bolestmi v spáncích, kloubech a svalech) a antivirotika.

Podobně se osvědčila jako preventivní metoda.

Mnozí z nich mají oteplovací efekt, díky kterému se dítě zbavuje škodlivých toxinů spolu s potem.

Současně lze pozorovat poměrně rychlý a viditelný účinek při cílené léčbě kašle a rýmy.

To jsou dva hlavní příznaky běžného nachlazení, se kterými mast nejlépe bojuje. Dítě dýchá snadněji, suchý kašel rychle zvlhne.

Hlen se nahromadil v zkapalněných orgánech dýchacích orgánů a listí. Chuť k jídlu se výrazně zvyšuje.

Většina pediatrů doporučuje aplikaci masti bezprostředně před spaním a nejméně 5-7 dnů.

Ale některé oteplovací masti jsou účinné pouze v závislosti na stadiu onemocnění a projevují svůj účinek jako fixace již ve stadiu zotavení.

Hlavní kontraindikace

Nejčastěji se s velkou péčí používá masti při léčbě kojenců, dětí do 2 let (vzhledem k přítomnosti ve složení éterických olejů).

A bez ohledu na věk - s výraznou alergií a zvýšenou tělesnou teplotou.

Děti s různými záněty kůže (plačící ekzém, pustulární vyrážka, rány a řezy) by měly také vyloučit mast ze seznamu terapeutických látek.

Se všemi zdánlivými neškodnostmi bylinné kompozice se použití většiny dětských mastí v případě těchto patologií nedoporučuje:

 • selhání ledvin a jater;
 • bronchiální astma, bronchospasmus;
 • přetrvávající nesnášenlivost jedné ze složek v kompozici;
 • černý kašel.

To může znamenat rozvoj sinusitidy, která vyžaduje závažnější a komplexní léčbu.

Populární masti s efektem oteplování

Badger

Základ kompozice - jezevčí tuk, který se již dlouho úspěšně používá při léčbě horních cest dýchacích.

Další složky: tekutý parafín, parafinový vosk, emulzní vosk, extrakt z červeného pepře, vitaminový komplex (A, B, draslík, fosfor, karoten, vysoce vitamín C).

Hlavní vliv: aktivuje krevní oběh, hluboko zahřívá svaly a udržuje teplo po dlouhou dobu.

Eliminuje kašel, čímž pomáhá dítěti usnout rychleji v noci.

Upozornění:

 • Po koupeli neaplikujte mast.
  Dušená kůže může reagovat s alergickou vyrážkou a silným svěděním.
 • Oficiálně doporučeno pro použití u dětí starších 3 let.
  Mláďata, která nedosáhla tohoto věku, mohou být prováděna s maximální péčí a po podrobné konzultaci s dětským lékařem.

Aktivní balzám

Složení: levomenthol, kafr, eukalyptus, terpentýn a cedrové oleje, parafín.

Hlavní účinek: vyvolává vykašlávání, urychluje separaci a odchod sputa.

Po cestě eliminuje nazální kongesci až 8 hodin a zmírňuje bolesti svalů a bolest v krku.

Balzám se aplikuje na určité místo v závislosti na tom, co je třeba dítěti v první řadě pomoci:

 • na kůži zad a krku se silným kašlem;
 • na kůži krku - odstranit bolest v krku;
 • na oblasti horní a střední části hrudníku, aby se zbavil rýmy a přetížení nosu.

Upozornění:

 1. Vhodné pro děti od 2 let.
 2. Neaplikujte mast na křídla nosu a obecně na obličej dítěte.
 3. Silně kontraindikován při bronchiálním astmatu, bronchospasmu a černém kašli.
 4. V žádném případě nenanášejte přímo na sliznice.

Evkabal

Činnost: ředí a odstraňuje obtížně oddělitelné sputy, ničí patogenní bakterie.

Celkový účinek aplikace je podobný s hořčičnými omítkami a obklady.

Upozornění:

 1. Může vyvolat alergické reakce a zvýšit bronchospasmus.
 2. Při zvýšených teplotách je použití přísně zakázáno.
 3. Je nepřijatelné používat pro kašel, astma a tendenci k záchvatům.

Pulmeks Baby

Účinné látky: eukalyptové a rozmarýnové oleje, peruánský balzám.

Antiseptikum s expektoračními a protizánětlivými účinky.

Lék je kontraindikován:

 • s epilepsií;
 • děti do 6 měsíců;
 • alergie na kteroukoli složku;
 • aplikován na sliznice nosu a úst;
 • poškození kůže.

Účinný nosní krém pro nachlazení

Dr. Mami

Homeopatické masti antiseptické s antihistaminiky, vazodilatační a analgetický účinek pro děti od 3 let.

Hlavní složky: levomentol, kafr, eukalypt a muškátový olej, terpentýnový olej.

Dopad v boji proti běžnému nachlazení: ničí patogenní mikroflóru, urychluje odtok sekretů z nosu a usnadňuje dýchání.

Aplikujte pouze na špičku nebo křídla nosu. Vyhněte se kontaktu se sliznicemi a očima dítěte (velmi silný dráždivý účinek).

Tetracyklinová mast

Silné antibiotikum, které pomáhá pouze s virovou rýmou.

Masť zabraňuje atrofii sliznice v nose a blokuje vstup patogenních bakterií do dolních dýchacích cest.

Lanolin v balzámu aktivuje krevní oběh v nosní sliznici, vylučuje suché krusty a obnovuje poškozenou tkáň.

Lék vykazuje nejlepší výsledek v léčbě, pokud se používá ve formě turund (malé bavlněné trubice s aplikovanou mastí jsou uloženy v obou nozdrách).

Pokud dítě pociťuje těžké nepohodlí, jednoduše použijte vatový tampon k promazání nosního průchodu.

Upozornění:

 • Nedoporučuje se pro děti do 8 let.
 • Nepoužívejte déle než 7 dnů. Podobně jako každé antibiotikum, spolu s patogenními mikroby, částečně ničí užitečnou mikroflóru sliznice.
 • Používejte s mimořádnou opatrností při onemocnění ledvin u dítěte.

Pro léčbu rýmy je předepsána a aplikována pouze 1% tetracyklinová mast.

Evamenol

Masť na bázi rostlinných výtažků.

Antiseptikum s protizánětlivým účinkem a vynikajícím profylaktickým činidlem.

Ve složení - eukalyptový olej, mentol a vazelína. Děti se mohou léčit ve věku 2 let.

Účinné při akutní nebo chronické rýmě. Vatovým tamponem je mast rovnoměrně rozložena po stěnách sliznice.

Mentol omezuje krevní cévy, čímž odstraňuje otok sliznice a výrazně usnadňuje dýchání.

Eukalyptový esenciální olej ničí Staphylococcus aureus, který v každém věku pacienta vytváří řadu chronických onemocnění průdušnice a průdušek.

Trvání léčby do 10 dnů, 2-3 aplikace denně.

Upozornění:

 1. V počáteční fázi léčby se může zvýšit rýma.
 2. Mast se skládá z tukových a rostlinných složek.
  Jeho množství v každé aplikaci by mělo být přesně takové, aby dítě cítilo vůni.
  Velké množství masti může vyvolat ještě větší potíže s dýcháním v důsledku zablokování výstupu hlenu.

Viferon

Imunomodulátor s antivirovým a změkčujícím účinkem. Ve směsi - interferon, vitamin E, broskvový olej a vazelína.

Naneste tenkou vrstvu na stěny sliznice. Doba aplikace může být 2 týdny, 3x denně.

S výjimkou extrémně vzácných a mírných alergických projevů nebyly pozorovány kontraindikace a nežádoucí účinky přípravku Viferon.

Je dokonale kombinován s jinými léky, a na podzim a v zimě může být mast používána pravidelně (cyklicky) jako preventivní opatření.

Užitečné video

Z tohoto videa se naučíte, jak efektivně kašlat děti:

Nezapomeňte, že informace o drogách na internetu jsou obecnou faktografickou povahou.

Dopad jakékoli masti může být doprovázen dalšími dodatečnými nuancemi, o kterých se můžete dozvědět více pouze z instrukcí.

Bez předchozího souhlasu svého pediatra nikdy experimentujte sami s volbou léku nebo jeho dávkami.