Amoxicilinové tablety - co pomáhají

Amoxicilin je léčivo z řady antibiotik. Je vyráběn polosyntetickým způsobem a má poměrně široké spektrum působení. Podle instrukcí připojených k antibiotiku je amoxicilin analogem ampicilinu. Proto má ampicilin a amoxicilin podobný účinek.

Obvykle je amoxicilin předepisován pro onemocnění, která jsou způsobena určitými typy bakterií. Stanovila se jako účinný nástroj v léčbě takových typů onemocnění, jako jsou:

 1. pneumonie nebo bronchitida;
 2. sinusitida, faryngitida nebo angína, jakož i otitis media;
 3. pyelonefritida, cystitida a podobná onemocnění genitourinárního systému;
 4. erysipy nebo infikované dermatózy;
 5. peritonitida;
 6. cholestatický;
 7. Lymská nemoc;
 8. meningitida;
 9. infekční typy střevních onemocnění;
 10. žaludeční nebo žaludeční vředy a mnoho dalších.

Účinek amoxicilinu

Moderní medicína obvykle používá amoxicilin v dávce 500 mg.

V této dávce je tato látka charakterizována stabilním účinkem a schopností udržet si své léčivé účinky, interakci se žaludeční šťávou.

Když látka začne svou aktivní činnost, inhibuje růst bakterií a zabraňuje jejich další reprodukci. To se děje zničením struktury jejich buněk. Takový účinek léčiva vede k rychlé smrti bakterií a škodlivých mikroorganismů.

To vše umožňuje nemocnému tělu eliminovat škodlivé bakterie v nejkratší době, což vede k rychlejšímu zotavení dospělého.

Stojí za zmínku, že v době, kdy bakterie začínají rychle umírat, dochází ke zvýšené intoxikaci v těle a z tohoto důvodu, než začnete užívat amoxicilin, je doporučeno začít užívat léky s antihistaminickými vlastnostmi a zvyšovat množství spotřebované tekutiny.

Návod k použití amoxicilinu ve formě tablet

Obvykle je dávka amoxicilinu předepsána lékařem na základě závažnosti onemocnění, obsahu účinné látky v přípravku a věku pacienta.

 • U dětí starších 10 let a dospělých může být jedna tableta 500 mg amoxicilinu k pití třikrát denně. Nebo pokud je dávka 250 mg, pak dospělí potřebují dvě tablety najednou, tj. Šest tablet denně.
 • Pokud je dítě předepsáno amoxicilinem ve věku od pěti do deseti let, dávka je 250 mg, tj. Polovina amoxicilinu 500 tablet nebo jedna 250 na tři dávky denně.
 • U dětí do dvou let se dávka léku vypočítá individuálně. Typicky se poměr vypočítá na základě toho, jak malý pacient váží a je asi 20 mg léčiva na kg hmotnosti dítěte.

Průběh léčby amoxicilinem je deset dní.

Tablety se užívají po jídle a pijí jim v dostatečném množství nejlepší alkalickou minerální vodu nebo mléko.

Pokud je onemocnění velmi závažné, lékař vám může předepsat dvojnásobnou dávku léku.

Příjem amoxicilinu u mladých pacientů, kteří ještě nejsou starší než pět let

V mladém věku je poměrně těžké podat takový lék dítěti. Dítě nemusí mít rád lék, nebo jednoduše zjistí, že je těžké polykat pilulku. U těchto pacientů je předepsána suspenze amoxicilinu. Lék tohoto typu je určen pro děti do pěti let a je pro ně snazší pít lék v této formě. Po užití suspenze by mělo být dítěti dáno dostatečné množství tekutiny k pití.

Amoxicilin ve formě suspenze se podává i novorozencům.

Je-li dítěti podáván takový lék, je nutné mu nejprve podat antihistaminiku, půl hodiny před tím. Chcete-li najít antihistaminikum, musíte se poradit s pediatrem.

A co se týče těch, kteří mají dítě? Můžu si vzít lék během těhotenství? Léčba amoxicilinem může být prováděna během těhotenství, ale pouze pod stálým dohledem ošetřujícího lékaře.

To je způsobeno tím, že lék je schopen způsobit skryté krvácení, což ohrožuje zdraví ženy. Antibiotikum amoxicilin však nemá žádný vliv na plod.

Pokud jde o období laktace, kojící matky musí mít na paměti, že lék je schopen proniknout do mateřského mléka. To je třeba vzít v úvahu, pokud je nutné léčit tímto léčivem.

Kontraindikace pro použití amoxicilinu

Jednou z hlavních kontraindikací pro použití amoxicilinu jsou onemocnění chřipky nebo ARVI, pokud je amoxicilin bezmocný proti onemocněním virového typu. To znamená, že amoxicilin pro nachlazení virového typu je nepravděpodobný.

Pokud je člověk nemocný chřipkou nebo ORVI, pak amoxicilin působí pouze v případě komplikací bakteriálního původu. K prokázání přítomnosti těchto komplikací pro nachlazení může pouze lékař.

Amoxicilin by také neměl být používán:

 1. jestliže má pacient citlivost na antibiotika této skupiny;
 2. v přítomnosti bronchiálního astmatu u pacienta;
 3. v případě ulcerózní kolitidy;
 4. během kojení;
 5. v případě alergických reakcí na léčivo;
 6. s diatézou u dětí;
 7. v případě selhání jater pacienta.

Osoby ve stáří nebo ti, kteří mají oslabený zdravotní stav, by měli užívat lék s velkou opatrností. To platí pro všechny typy antibiotik. Na začátku léčby by měla být dávka snížena na polovinu. Povinné užívání antihistaminik.

Má amoxicilin vedlejší účinky?

Amoxicilin je v zásadě dobře snášen pacienty. V některých případech však mohou přetrvávat nežádoucí účinky.

Hlavní účinky, které antibiotika mohou mít při nachlazení, jsou:

 • výskyt alergických reakcí;
 • dochází k narušení gastrointestinálního traktu, který se projevuje ve formě průjmu, bolesti břicha, nevolnosti a nechutenství;
 • mohou se objevit alergické reakce, které jsou charakterizovány přítomností kožních vyrážek, obtížným dýcháním, t
 • na obličeji a končetinách se může objevit opuch.

Pokud jsou zaznamenány jakékoli nežádoucí účinky, antibiotikum by nemělo být užíváno a doporučuje se vyhledat radu odborníka.

Doporučuje se používat tento typ antibiotika s péčí při léčbě bolesti v krku.

Je třeba poznamenat, že amoxicilin a alkoholické nápoje nejsou kombinovány dohromady. Jejich použití může způsobit silnou alergickou reakci. V některých případech to může vést k tomu, že pacient upadne do bezvědomí a dokonce vede k smrti.

Po ukončení léčby antibiotiky je nutné se zdržet konzumace alkoholických nápojů po dobu jednoho týdne.

Antibiotikum Amoxicilin: návod k použití

Amoxicilin je antibakteriální lék ze semisyntetické skupiny penicilinu. Léčivo má široké spektrum účinku a používá se k léčbě mnoha bakteriálních infekcí. To má škodlivý účinek na gram-negativní a gram-pozitivní koky, stejně jako na některých gram-negativních tyčí. Přečtěte si podrobněji, co Amoxicillin pomáhá, jeho dávkování a jaké vedlejší účinky má.

Mechanismus působení

Princip léku je založen na destrukci buněčných stěn bakterií.

Následující typy mikroorganismů jsou na léčivo citlivé:

 • Aerobní gram-negativní: Escherichia coli (E. coli), Neisseria, Proteus Mirabilis, Influenza hemophilus.
 • Aerobní gram-pozitivní: streptokoky, stafylokoky (s výjimkou kmenů, které produkují penicilinázu).
 • Helicobacter pylori.
 • Některé kmeny shigella, klebsiella a salmonely.

I přes široké spektrum účinku jsou mikroorganismy produkující penicilinázu (enzymy, které ničí peniciliny) rezistentní vůči léčivu. Pro prodloužení antibakteriálního účinku léčiva se amoxicilin kombinuje s inhibitorem beta-laktamázy kyselinou klavulanovou.

Antibiotikum je odolné vůči kyselinám, rychle a téměř úplně vstřebává ve střevě. Poločas je 1-1,5 hodiny; u novorozenců a starších osob 3 - 4 hodiny; s renálním selháním - až 20 hodin. Asi 60% léku je vylučováno ledvinami, zbytek střevami, spolu s výkaly.

Složení a uvolňovací forma

Hlavní účinnou složkou je trihydrát amoxicilinu.

Lék je k dispozici v různých formách:

 • Tablety o hmotnosti 250 nebo 500 miligramů účinné látky.
 • Kapsle 250 nebo 500 miligramů účinné látky.

 • Rozpustné tablety (Amoxicillin-Solutab Kredofarm). Lék s chutí ananasu 250 miligramů, 500 miligramů a 1000 miligramů.
 • Granule pro suspenzi. 5 mililitrů léčiva obsahuje 125 miligramů amoxicilinu.
 • Prášek pro přípravu kapek (Amoxicilin trihydrát).
 • Prášek pro přípravu injekcí. Jedna lahvička s 1 gramem amoxicilinu.
 • do obsahu ^

  Indikace

  Lék je indikován pro bakteriální infekční onemocnění:

  • ORL orgány a respirační trakt (bronchitida, angína, antritida, sinusitida, faryngitida, laryngitida, pneumonie, tracheitida, akutní otitis media, lakunární a folikulární forma anginy pectoris).
  • Infekce břicha a trávicího traktu (cholangitida, peritonitida, cholecystitida, enterokolitis, tyfus, salmonelóza, úplavice, salmonelóza, akutní gastritida toxického infekčního původu atd.).
  • Močový systém (cystitida, uretritida, pyelitida, endometritida, pyelonefritida, cervicitida).
  • Měkké tkáně a kůže (impetigo, erysipel, sekundárně infikovaná dermatóza, furunkulóza).
  • Gynekologická onemocnění infekční etiologie (adnexitida, zánět končetin, endometritida a další).

 • Ve stomatologii (s tokem, po extrakci zubu v případě infekce, zánětu dásní, stomatitidy atd.).
 • Listerióza
 • Borelióza nesená klíšťaty (lymská choroba).
 • Leptospiróza.
 • Shigellosis.
 • Sepse, meningitida.
 • Kapavka
 • Eradikace Helicobacter pylori.
 • Antibakteriální léčivo se také používá jako preventivní opatření pro endokarditidu a chirurgickou infekci.

  Jak si vzít

  Před zahájením léčby se doporučuje stanovit citlivost mikroflóry, která ji vyvolala. Dávky antibiotik jsou stanoveny individuálně v závislosti na závažnosti onemocnění.

  Tablety a kapsle

  Léky musí být užívány ústně před jídlem, polykáním celé a pitnou vodou.

  Podle instrukcí jsou dospělým a mladistvým od 12 let předepsáno 250-500 miligramů amoxicilinu třikrát denně. U těžkého onemocnění může být dávka zvýšena na 750-1000 miligramů, maximální přípustná dávka na den je 6 gramů.

  Vysoké dávky amoxicilinu jsou předepsány pro tyfovou horečku (1,5-2 gramy 3 krát denně), pro leptospirózu (500-750 miligramů 4krát denně). Tobolky nebo tablety musí být užívány další 3 dny po vymizení symptomů.

  Rozpustné tablety

  Léčivo se rozpustí v 50 až 100 ml teplé vody nebo se žvýká, promyje kapalinou. Doporučuje se užívat pilulky před jídlem.

  U nemocí mírné až střední závažnosti se dospělým a mladistvým od 12 let doporučuje užívat 250 miligramů třikrát denně; v těžkých podmínkách, 500 miligramů třikrát denně.

  Děti do 1 roku věku mají předepsáno 0,5 tablety po 250 miligramech (125 miligramů); 1-6 let - 1 tableta po 250 miligramech; 6-12 let - 1 tableta po 500 miligramech. Frekvence použití pro děti - 2 krát denně.

  Kapky

  V prášku je třeba přidávat teplou převařenou vodu k měřené značce a dobře promíchat až do úplného rozpuštění. Tato forma uvolňování je předepisována především dětem.

  Jedna dávka se stanoví v závislosti na věku: děti do 3 měsíců předepsaly 30 miligramů / kilogram ve 2 dávkách; od 3 měsíců a starší - 25 miligramů / kilogram tělesné hmotnosti 3krát denně; u těžkých forem onemocnění - 45 mg / kg 2krát denně.

  Pozastavení

  Dětská forma antibakteriálního léku, který se používá k léčbě dětí do 5-10 let. Suspenze musí být připravena bezprostředně před zahájením léčby. K tomu je třeba láhev granulí protřepat, pak přidejte převařenou studenou vodu na značku 2 sérií a dobře protřepejte. Suspenzi uchovávejte při pokojové teplotě po dobu 14 dnů. Před každým použitím by měl být lék protřepán. 1 odměrka obsahuje 5 mililitrů prostředků, což odpovídá 250 miligramům amoxicilinu.

  Děti mladší 2 let by neměly dostávat více než 20 miligramů na 1 kilogram tělesné hmotnosti denně. Průměrná dávka pro věk 2-5 let je 125 miligramů (2,5 ml) suspenze; 5-10 let - 250 miligramů (5 mililitrů). Suspenze někdy dávají adolescentům jednorázovou dávku ve věku 10 let a starší je 250-500 miligramů, pokud je nemoc obtížná - 1 gram. Četnost užívání přípravku - 3x denně.

  Prášek pro parenterální podání

  Injikováno intramuskulárně, intravenózně, proudem a kapáním. Při jednorázové dávce, která přesahuje 2 gramy, se roztok podává intravenózně. Denní dávka (2-12 gramů) se dělí na 2-3 injekce každých 8-12 hodin. Trvání léčby je 5-7 dnů, pak je možné přejít na intramuskulární podání nebo perorální podání.

  Při intramuskulárním podání by jednorázová dávka pro dospělé neměla překročit 1 - 2 gramy, maximální denní dávka - 6 gramů.

  Novorozenci, předčasně narozené děti a děti do 1 roku věku dostávají injekce v denní dávce 100 miligramů / kilogram, děti jiného věku - 50 miligramů / kilogram hmotnosti, četnost podávání 2x denně. Jednorázová dávka pro děti s intramuskulárním podáním by neměla překročit 0,5 gramu.

  V případě těžkého onemocnění mohou být dávky pro dospělé a děti zvýšeny o 1,5-2 krát pro intravenózní podání. Maximální denní dávka pro děti v tomto případě je 100-200 miligramů / kilogram tělesné hmotnosti.

  Při selhání ledvin je léčebný režim upraven snížením dávky nebo prodloužením intervalu mezi injekcemi (24-48 hodin).

  Kontraindikace

  • Infekční mononukleóza;
  • těžké infekce trávicího systému doprovázené zvracením nebo průjmem;
  • akutní lymfocytární leukémie;
  • bronchiální astma;
  • alergická diatéza;
  • senná rýma;
  • přecitlivělost na léčivo;
  • virové infekce.
  do obsahu ^

  Vedlejší účinky

  • Alergické reakce: erytematózní vyrážka, kopřivka, rýma, angioedém, anafylaktický šok, vzácně - Lyellův syndrom, exsudativní erytém.
  • Od kardiovaskulárního systému: snížení krevního tlaku, bušení srdce, prodloužení QT intervalu, flebitida.
  • Na straně zažívacího traktu: abnormální stolice, nevolnost, změna chuti, glositida, bolest v epigastriu, dyspepsie, zvýšené jaterní enzymy; vzácně - průjem s nečistotami v krvi, pseudomembranózní kolitida, akutní selhání jater.
  • Na straně lymfatického a oběhového systému: neutropenie, eosinofilie, leukopenie, trombocytopenie; vzácně - pancytopenie, hemolytická anémie, trombocytopenická purpura.
  • Na straně dýchacího ústrojí: bronchospasmus, dušnost, alergické reakce v plicích.
  • Poruchy nervového systému: ospalost, bolest hlavy, zvýšená úzkost, závratě, nervozita, změna chování, periferní neuropatie; velmi vzácně - poruchy čichu a zraku, halucinace, poruchy hmatové citlivosti.
  • Na straně vylučovacího systému: intersticiální nefritida.
  • Na straně pohybového aparátu: svalová slabost, myalgie, šlacha, artralgie; vzácně - rabdomyolýza (destrukce svalových buněk).
  • Jiné: horečka, vaginální kandidóza, těžké dýchání, u pacientů se sníženou odolností organismu nebo s chronickými patologiemi, může dojít k superinfekci.
  do obsahu ^

  Během těhotenství

  Výzkum účinků léčiv na vývoj dítěte v děloze nebyl proveden, takže Amoxicilin se používá k léčbě těhotných žen pouze tehdy, pokud potenciální přínos pro matku převažuje nad možným poškozením dítěte.

  Je zakázáno užívat lék během laktace, protože má tendenci se vstřebávat do mateřského mléka, což může nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte a způsobit alergickou reakci a zhoršenou střevní mikroflóru.

  Pro děti

  Použití antibakteriálního léku u dětí je možné podle výše uvedeného dávkovacího režimu.

  Nedoporučuje se předepisovat přípravek Amoxicillin ve spojení s metronidazolem pacientům mladším 18 let, aby se předešlo nepříjemným následkům.

  S alkoholem

  Během léčby antibiotiky je zakázáno konzumovat alkoholické nápoje, protože kombinace těchto látek může vyvolat nepříjemné následky - rozvoj silné alergické reakce, dokonce i smrti. Kromě toho alkohol a amoxicilin mají zvýšený toxický účinek na játra.

  Po užívání antibiotika se doporučuje zdržet se alkoholu ještě dalších 10-14 dní.

  Analogy

  Podle účinné látky: Amosin, Amoxillat, Apo-Amoksi, Amoksisar, Baktoks, Gonoform, Grunamoks, Danemoks, Ospamoks, Taysil, Hikontsil, Ekobol, Flemoksin Solyutab, E-Moks.

  Podle mechanismu účinku:

  Azlocillin (Azlin, Sekuropen)

  Forma uvolňování - prášek pro přípravu injekčního roztoku; aktivní složkou je azlocilin.

  Antibiotikum má baktericidní účinek na velký počet patogenních (patogenních) gram-negativních a gram-pozitivních mikroorganismů. Je indikován k léčbě urogenitálních infekcí (močových a pohlavních orgánů), infekcí měkkých tkání a kostí, gastrointestinálního traktu, horních cest dýchacích, infekcí dolních a horních cest dýchacích, septických stavů různých etiologií, pleuroémie (hromadění hnisu mezi membránami plic), píštělí, infikovaných ran a popálenin. a tak dále.

  S mírnými infekcemi pro dospělé a děti od 14 let je lék předepisován v denní dávce 8 gramů intramuskulárně nebo intravenózně, rozdělený do 4 podání; s těžkým onemocněním - 15-20 gramů denně, mnohonásobnost zavedení 3-4 krát (maximální přípustná dávka - 25 gramů). Pro děti je lék předepsán v závislosti na hmotnosti, frekvence podávání je 2-3 krát denně, v závislosti na stavu a závažnosti onemocnění. Léčba by měla pokračovat další 2-3 dny po normalizaci tělesné teploty a vymizení příznaků onemocnění.

  Při osteomyelitidě, empyému, hnisavých ranách, píštělích se lék používá k lokálnímu mytí.

  Nežádoucí účinky: nadýmání, zvracení, průjem, azotémie, hypercreatininemia, kožní vyrážky, svědění, eozinofilie, kopřivka, zúžení průdušek, rýma, angioneurotický edém, trombocytopenie, krvácení sliznic, pancytopenie, křeče, tromboflebitidy, a tak dále.

  Ampicilin (ampicilin trihydrát)

  Forma uvolňování - tablety, prášek, granule, kapsle; aktivní složka - trihydrát ampicilinu.

  Antibiotikum ze skupiny polosyntetických penicilinů širokého spektra účinků se používá pro infekce horních cest dýchacích, horních a dolních dýchacích cest, močových orgánů, trávicího traktu, kůže a měkkých tkání. Také lék se používá v gynekologii, meningitidě, sepse, endokarditidě, revmatismu a tak dále.

  V závislosti na závažnosti patologie je jednorázová dávka pro dospělé při perorálním podání 250-500 miligramů, což je početkrát 4krát denně; denní dávka - 1-3 gramy, maximální přípustná - 4 gramy. Děti o hmotnosti do 20 kg mají předepsáno 12,5-25 miligramů každých 6 hodin, ale ne více než 4krát denně.

  Vedlejší účinky: angioedém, kopřivka, kožní vyrážka, anafylaktický šok, střevní dysbakterióza, nevolnost, průjem, zvracení, anémie, leukopenie, vaginální kandidóza, leukopenie, orální kandidóza a další.

  Benzylpenicilin

  Uvolňování formy - prášek pro roztok; aktivní složka - sodná sůl benzylpenicilinu.

  Antibakteriální lék baktericidního účinku se používá k léčbě: bolest v krku, pneumonie, záškrtu, šarlatové horečky, cystitidy, kapavky, kolitidy, endometritidy, antraxu, meningitidy, peritonitidy, osteomyelitidy a podobně.

  Lék je určen k intramuskulárnímu, intravenóznímu, subkutánnímu a endolyumbálnímu podání (prostor mezi periosteem obratlů a pevnou membránou míchy).

  Při intramuskulárním a intravenózním podání jsou dospělí předepsáni v dávce od 250 tisíc do 60 milionů jednotek; dětí - v závislosti na tělesné hmotnosti. V případě potřeby může být denní dávka zvýšena. Frekvence podávání je 4-6 krát denně.

  Endolumbal. Pro dospělé je dávkování 5 000-10000 jednotek finančních prostředků, pro děti - 2 000-5 000 kusů. Před použitím se prášek naředí v 0,9% fyziologickém roztoku nebo ve sterilní vodě na injekce.

  Subkutánně se léčivo používá pro obohacování infiltrátů (v 1 ml 0,25% -0,5% roztoku novokainu zředěného 10 000 až 200 000 jednotkami léku).

  Nežádoucí účinky: křeče, nevolnost, zvracení, kóma, zvýšená reflexní vzrušivost, horečka, kožní vyrážky, kopřivka, eosinofilie, vyrážka na sliznicích, bolest kloubů, kandidóza dutiny ústní a vagíny, kolísání krevního tlaku, abnormální funkce jater.

  Karbenicilin (Microcillin, Carindacillin)

  Forma uvolňování - tablety, prášek; účinná látka - karbenicilin.

  Lék je určen k léčbě infekcí měkkých tkání a kůže, pánevních orgánů, infekcí žlučových cest a močových cest, pneumonie, sepse, peritonitidy, abscesu mozku, pleurálního empyému a podobně.

  U infekcí urogenitálního systému jsou dospělým předepsány léky perorálně 1-2 tablety 4x denně; při léčbě prostatitidy - 2 tablety 4krát denně. Pokud pacient vykazuje denní dávku vyšší než 4 gramy, je žádoucí přejít na parenterální podávání antibiotika.

  U dospělých s těžkým onemocněním se intravenózně podává 200 miligramů / kilogram denně; s mírným - léčivo se podává intramuskulárně 1-2 g každých 6 hodin. Děti jsou předepisovány intravenózně v denní dávce 50-500 miligramů / kilogram hmotnosti, v závislosti na závažnosti onemocnění, frekvenci podávání každých 6 hodin). Trvání léčby je 10-14 dnů.

  Vedlejší účinky: rozvoj flebitidy (intravenózní), zvýšené krvácení, kopřivka, kožní vyrážka, nevolnost, průjem, bolesti hlavy, anafylaktický šok, artralgie, rýma, kolitida, angioedém, hypokalémie, zvýšené hladiny jaterních transamináz, bolest a zarudnutí v místě vpichu injekce.

  Timentin

  Uvolňování formy - lyofilizát; účinné látky - tikarcilin, kyselina klavulanová.

  Antibakteriální léčivo penicilinové skupiny se používá k léčbě bakteriálních infekcí: bronchitidy, infekcí močových cest, pánevních orgánů, měkkých tkání a kůže, kloubů a kostí, pneumonie, sepse.

  Lék je určen pro intravenózní podání v proudu nebo kapání. Dospělí a adolescenti s tělesnou hmotností vyšší než 40 kilogramů jednorázové dávky jsou 3,1 gramu, frekvence podávání je 4 až 6 krát; dětí v závislosti na váze. Dávka může být podle potřeby zvýšena nebo snížena.

  Vedlejší účinky: zvracení, nevolnost, průjem, zvýšený krevní tlak, záchvaty, hepatitida, leukopenie, trombocytopenie, kopřivka, svědění, anafylaktické reakce, pocit pálení, zarudnutí a tak dále.

  Amoxicilin - od toho, co pomáhá v pilulkách, recenze

  Amoxicilin je antibiotikum patřící do skupiny penicilinu. Jedná se o analog ampicilinu. Byl syntetizován před více než 50 lety, po kterém tento nástroj neztratil svou popularitu. Po celém světě je stále předepisován pacientům, protože tento lék dokazuje svou účinnost v praxi. Co pomáhá tabletám Amoxicilinu? Recenze lidí říkají o účinnosti antibiotika, spolu s nízkými náklady. "Populární o zdraví" vám řekne, kdy by měl být Amoxicilin použit, a kdy je to zbytečné.

  Co může Amoxicilin pomoci?

  Toto antibakteriální léčivo je účinné proti gram-pozitivním bakteriím, mezi které patří stafylokoky a streptokoky, stejně jako proti některým gram-negativním patogenům - Shigella, Klebsiella, Salmonella a proti zánětům patogenů. Tento lék se používá pro následující onemocnění:

  • Angina.
  • Bronchitida.
  • Pneumonie.
  • Uretritida.
  • Bakteriální infekce trávicího traktu.
  • Infekce močových cest - uretritida, pyelonefritida.
  • Infekce kůže.
  • Nemoci horních cest dýchacích - sinusitida, sinusitida, laryngitida, faryngitida a další.

  Kromě těchto nemocí, s pomocí amoxicilinu, jsou ostatní úspěšně léčeni, například v tandemu s metronidazolem, léčivo je schopno inhibovat bakterie Helicobacter Hilary, což způsobuje vřed a gastritidu.

  Co dělá tabletku Amoxicilinu nepoužitelnou?

  Některé bakterie a jejich kmeny jsou rezistentní na amoxicilin. Jsou schopny produkovat speciální enzymy, které je chrání - penicilinázu. Tyto enzymy patřící do beta-laktamázové skupiny ničí působení antibiotik (peniciliny, cefalosporiny) a činí je neúčinnými. Některé gramnegativní bakterie a několik druhů stafylokoků jsou rezistentní na amoxicilin. Závěr vyplývá z tohoto: není ve všech případech toto antibiotikum schopno pomoci, je bezmocné proti rezistentním bakteriím syntetizujícím enzym penicilinázu.

  Jako výsledek studií bylo zjištěno, že většina rezistentních patogenů je nestabilní vůči kyselině klavulonové. Pochopení toho nám umožnilo najít řešení - kombinovat Amoxicilin s touto složkou a vytvořit nové širokospektrální antibiotikum. Amoxicilin, kombinovaný s kyselinou klavulonovou, je v lékárnách prezentován pod jinými názvy, vyrábí ho různé farmaceutické společnosti. Snad nejoblíbenější z nich - Amoxiclav a Augmentin.

  Amoxicilinové tablety nepomáhají při onemocněních způsobených viry. Studené a ARVI jsou vždy provokovány pronikáním respiračních virů do těla. Léčba s antibakteriálními léky je hloupá a zbytečná, protože antibiotika nepůsobí na viry.

  Jak se tablety přípravku Amoxicillin užívají?

  Tablety jsou dostupné v různých dávkách, což usnadňuje užívání léku - 125, 250, 500 mg. Lék se užívá perorálně. Zvažte dávky, ve kterých je správné užívat Amoxicilin ve formě tablet.

  1. Dospělí - 500 mg látky dvakrát denně.
  2. U dětí s hmotností nad 40 kg se doporučuje pít 250 mg dvakrát denně.
  3. Děti od 2 let do 5 - 125 mg ráno a večer.
  4. U dětí mladších dvou let se dávka vypočítá v závislosti na tělesné hmotnosti pro každý kilogram hmotnosti 20 mg látky.

  U dětí mladších pěti let se lék nevyrábí ve formě tablet, ale ve formě granulí, ze kterých se suspenze připravuje, ředí se vodou. A teď se seznámíme s recenzemi této drogy. Co o tom říkají lékaři a pacienti?

  Recenze tablet Amoxicilinu

  Galina Efimovna, praktický lékař, hovoří o léku následovně: „Ve většině případů jsou tablety Amoxicilinu účinné. Dobře se vstřebává, více či méně snadno snáší i děti. K zotavení obvykle dochází na 4-5 den. Toto je dnes jedno z nejpopulárnějších antibiotik. “

  Uživatel pod názvem Agent Provocateur píše: „Lékař mi doporučil toto antibiotikum v tabletkách v dávce 500 mg z angíny, léčba byla prováděna po dobu 6 dnů, ale po dvou dnech symptomy nemoci úplně zmizely, což mě potěšilo. Byl jsem překvapen cenou antibiotika, je to velmi levné a také proto, že nebyly žádné vedlejší účinky. Souběžně vzal Linex do střev.

  Dívka pod jménem Khalisi považuje zastaralý a neúčinný amoxicilin. Podle ní se léčba nezlepšila, hladina leukocytů v krvi se nesnížila, kromě toho, že dívka trpěla průjmem a nadýmáním při užívání léku. “ Možná, že její nemoc způsobila patogen, který syntetizuje penicilinázu, takže tento lék neměl očekávaný účinek na tělo.

  Z toho, co pomáhá tabletám Amoxicilinu, jsme zjistili - z nemocí, jejichž patogeny nejsou vůči tomuto léku rezistentní. Podrobný režim je napsán v návodu pro antibiotikum, ale přesto byste jej neměli užívat bez lékařského předpisu. Pouze lékař může správně diagnostikovat a s ohledem na věk, hmotnost a historii pacienta předepsat účinné antibiotikum a správné dávkování. Recenze Amoxicilinu jsou většinou pozitivní a samotný lék je testován na čas, což zvyšuje jeho důvěryhodnost.

  Co pomáhá tabletám Amoxicilinu předepsaným pro dospělé a děti?

  Pokud potřebujete dobré a levné antibiotikum, pak si na to mnoho lidí vzpomíná. Co pomáhá tabletám amoxicilinu? Pokud stále nevíte, doporučujeme vyplnit mezeru. Mnozí pediatričtí a dospělí lékaři stále považují tento lék za jeden z nejúčinnějších a nejbezpečnějších a snadno předepisovaných pacientům různého věku.

  Čestný přeživší lékáren: půl století na zdraví

  V četné rodině antibiotik penicilinu existuje lék s půlstoletím užívání - amoxicilin. To bylo syntetizováno jak daleko jako 1960 anglická farmaceutická společnost a ještě zůstane nejvíce předepsaný lék v pediatrics celosvětový. WHO navíc tento lék zařadila do seznamu léků potřebných k léčbě.

  Jedna tableta amoxicilinu obsahuje pouze jednu účinnou látku - trihydrát amoxicilinu. Odkud to šetří? Lék účinně bojuje proti aerobním grampozitivním a gram-negativním bakteriím různých druhů.

  Když pilulky ušetří, a když jsou k ničemu?

  Toto antibiotikum je dostupné v několika formách: granulovaná suspenze, běžné tablety (250, 500 a 1000 mg) a dispergovatelné. Dospělí jsou obvykle předepisovány tablety Amoxicilinu. Z toho, co jsou odebrány, je uvedeno v průvodní vložce. V seznamu indikací - mnoho běžných a nebezpečných onemocnění, včetně:

  • pneumonie;
  • bronchitida;
  • tonzilitida, zánět středního ucha, faryngitida, antritida;
  • endometritida, cystitida, uretritida, pyelitida, pyelonefritida a jiné problémy v urogenitálním systému;
  • dermatóza;
  • salmonelóza;
  • úplavice;
  • meningitida;
  • otrava krví;
  • erysipel;
  • cholecystitis, peritonitida, enterokolitida.

  Tablety Amoxicilinu děti předepisované méně často než v suspenzi. Konec konců je pro dítě snazší polykat, navíc má příjemnou chuť. Toto antibiotikum je předepsáno, pokud bylo u dítěte diagnostikováno onemocnění způsobené bakteriální infekcí, a pokud je doprovázeno vysokou horečkou, těžkou intoxikací, která představuje vážnou hrozbu pro malého pacienta. Indikace pro použití jsou stejné jako u dospělých. Nejčastěji však pediatrové předepisují onemocnění dýchacích cest, bolest v krku, šarlatovou horečku.

  V některých případech nemůže Amoxicilin porazit bakterie. Proč Faktem je, že peniciliny se používají k potlačení patogenních bakterií již téměř 80 let. Během této doby některé mikroorganismy mutovaly a „se naučily“ odolávat antibiotikům této skupiny. K tomu vylučují speciální látku - penicilinázu. Takové bakterie Amoxicilin je příliš tvrdý. Kromě toho, tento lék, stejně jako všechna ostatní antibiotika, je zbytečné užívat virové infekce.

  Jak užívat lék pro dospělé a děti: dávkování

  Co se týče jakéhokoliv antibiotika, existuje přísné pravidlo: lékař by měl zvolit lék a jeho dávkování, individuálně pro každého pacienta.

  Standardní dávka Amoxicilinu uvedená v návodu vypadá takto:

  • pro dospělé a děti od 10 let: 250-1000 mg na dávku. Léky k užívání 2 p. za den;
  • pro děti:
   mladší 2 let - 20 mg léku na 1 kg hmotnosti třikrát denně. V průměru toto dítě váží ne více než 15 kg, takže denní dávka nebude vyšší než 250-200 mg;
   od 2 do 5 let - 125 g 2 p. za den;
   od 5 do 10 let - denní dávka je 500 mg.

  Antibiotikum by mělo být opilé po dobu nejméně 5 dnů, ale lékař jej může předepsat až 2 týdny nebo i déle. Průběh léčby pro děti je 5-12 dnů. Obvykle se opije dvakrát denně (děti - 3x) denně v pravidelných intervalech (obvykle s intervalem 8 hodin). Je zakázáno přeskočit další léky, protože to nepříznivě ovlivní účinnost léčby. Doporučuje se pít po jídle.

  Co se bát?

  Lidské tělo zachází s Amoxicilinem velmi loajálně. Podle statistik nepřesahuje pravděpodobnost nežádoucích účinků při jeho použití 5%. Mezi nežádoucí účinky příjmu patří:

  • alergická kožní vyrážka, kopřivka;
  • rýma, ve vzácných případech - angioedém;
  • bolest v epigastriu;
  • nevolnost;
  • volná stolice nebo zácpa;
  • nedostatek chuti k jídlu;
  • pouze vzácně - bolest hlavy, závratě, rychlý srdeční tep, potíže s dýcháním, změny ve struktuře krve.

  Stop antibiotika: kontraindikace

  Lék se nedoporučuje, pokud:

  • zvýšená odezva těla na sérii penicilinu;
  • infekční mononukleóza;
  • astma;
  • lymfocytární leukémie;
  • pollinosis;
  • alergická diatéza.

  Co se týče užívání tohoto léku během těhotenství, je podmíněně povoleno. Jeho použití se doporučuje, pokud přínos pro pacienta převyšuje pravděpodobné riziko pro plod. V současné době neexistují vědecky potvrzené informace o jeho vlivu na průběh přenášení a stav malého obyvatele dělohy. Antibiotikum je však již dlouho úspěšně používáno pro infekce v budoucích maminkách. Účinné látky se dostávají do mateřského mléka - tento okamžik je třeba mít na paměti při ošetřovatelství.

  Stručně řečeno: Amoxicilin je osvědčené a účinné antibiotikum. Z anotace můžete zjistit, co tento lék pomáhá v tabletkách, ale pacient nebude nezávisle určovat, zda bakterie, které způsobily nemoc, jsou vůči němu rezistentní nebo ne. Proto i když vám to lékař již předepsal a pomohl, pak nepijte „pilulky“ podle svého uvážení.

  Co užívejte tablety Amoxicilinu

  Tento lék získal britští experti v roce 1960. Jeho pokusy pokračovaly dvanáct let. Podle statistik je Amoxicillin nejznámějším antibiotikem používaným v léčbě dětských onemocnění. Vzhledem k tomu, že prodej tohoto léku byl prováděn déle než čtyři desetiletí, můžeme konstatovat jeho vysokou účinnost. Koneckonců, je stále široce používán po celém světě.

  Složení a vlastnosti antibiotika Amoxicilinu

  Tento lék má antibakteriální účinek. Patří do skupiny penicilinů. Jedním z rysů je, že dostat se do žaludku téměř nerozkládá a zachovává si své vlastnosti.

  Princip působení tohoto léčiva se vyznačuje tím, že účinně inhibuje růst a reprodukci patogenních bakterií. Během léčby však dochází k intoxikaci. V tomto ohledu se doporučuje užívání antihistaminik v kombinaci s těžkým pitím.

  Příjem alkoholu v průběhu léčby je nebezpečný a může vést k vážným následkům. V některých závažných případech je možný i smrtelný výsledek. Pokud taková situace nastane, musíte okamžitě zavolat lékaře.

  Užívání léku pro léčbu novorozenců je považováno za bezpečné. Jeho aktivní složkou je trihydrát amoxicilinu.

  Jak je známo, terapeutickým účinkem penicilinových antibiotik je to, že jsou schopné narušit syntézu stěn bakteriálních buněk. V tomto případě se účinek léku rozšíří na takové patogenní bakterie, které jsou na něj vysoce citlivé.

  Lék je v podstatě účinný v následujících případech:

  • ve vztahu k aerobním grampozitivním bakteriím (zejména stafylokoky a streptokoky);
  • ve vztahu k gram-negativním patogenům kapavky, salmonely, Escherichia coli, Shigella a Klebsiella.

  Indikace pro použití, kontraindikace

  Tento lék může pomoci při léčbě velkého počtu onemocnění. Mezi nimi jsou:

  1. Nemoci horních cest dýchacích. To platí zejména pro laryngitidu, sinusitidu a tracheitidu.
  2. Bronchitida a pneumonie.
  3. Nemoci urogenitální oblasti. To se týká cystitidy, kapavky, pyelonefritidy, glomerulonefritidy, prostatitidy a uretritidy.
  4. Cholecystitis.
  5. Gastritida a žaludeční vřed.
  6. Erysipelas.
  7. Salmonelóza a úplavice.
  8. Meningitida, endokarditida a myokarditida.

  Ne všechny tyto léky jsou indikovány. V některých případech se jeho použití nedoporučuje:

  1. Ti, kteří mají individuální intoleranci k různým antibiotikům penicilinu.
  2. Pacienti s bronchiálním astmatem.
  3. S ulcerózní kolitidou.
  4. Během kojení.
  5. V přítomnosti kožních alergických reakcí bez konzultace s lékařem.
  6. Pokud má dítě diatézu.
  7. Při selhání jater.

  Starší lidé, stejně jako pacienti se špatným zdravotním stavem, by měli tento lék užívat opatrně.

  Při použití se mohou vyskytnout nežádoucí účinky:

  • alergické reakce;
  • porušení žaludku a gastrointestinálního traktu.

  Tato okolnost je dána tím, že lék ničí patogenní bakterie, které zanechávají toxické produkty rozkladu.

  Když se lék používá k léčbě těhotných žen, je třeba vzít v úvahu následující: nemá žádný vliv na vývoj plodu a je pro dítě považován za zcela neškodný. Použití Amoxicilinu však může vyvolat vnitřní krvácení, proto se nedoporučuje užívat ho bez lékařského dohledu.

  Způsob podání a dávkování

  Ve většině případů se lék prodává v kapslích po 500 ml. Někdy se používají tobolky 125, 250 nebo 1000 ml.

  Byla zvládnuta výroba léků v disperzní formě. Mluvíme o tabletách, které se rozpouští, pokud je po nějakou dobu držíte v ústech. Pro urychlenou absorpci léčiva může být tableta žvýkána. Není třeba umývat lék v této formě uvolňování. Navíc více než 90% léčiva je absorbováno do krve. V tomto případě je stupeň asimilace srovnatelný se situací, kdy se používají injekce.

  Obvyklý průběh zánětlivých onemocnění trvá deset dní. Během dne, tři dávky Amoxicilinu 500 ml po jídle. Předpokládá se, že tablety by měly být omyty alkalickou minerální vodou, aby se zvýšil terapeutický účinek. Můžete pít mléko. Současně je nutné zajistit dostatek kapaliny.

  Pokud je onemocnění závažné, je možné dávku zdvojnásobit. Dítě ve věku od pěti do deseti let by mělo užívat 250 ml amoxicilinu najednou.

  V procesu léčby akutní kapavky, pravidla změny aplikace. V tomto případě není recepce tři, ale jednou denně. V tomto případě vezměte šest tablet po 0,5 gramu.

  V přítomnosti akutních střevních infekcí je aplikováno jiné dávkování. Příjem se provádí třikrát denně, 3-4 tablety po 500 mg. Doba trvání kurzu v tomto případě bude pět dní.

  Je-li přípravek určen pro děti do dvou let, dávka, která má být užita, se vypočítá individuálně. Mělo by být založeno na hmotnosti dítěte. Pro každý kilogram by mělo být 20 ml léku. Průběh léčby je obvykle deset dní.

  Když je dítě nemocné, které není starší než pět let, používají se nejen prášky, ale také suspenze. To platí zejména pro nejmladší věk. V tomto případě nesmíte zapomenout pít lék se spoustou vody.

  Chtěl bych upozornit na skutečnost, že někteří lidé, kteří v minulosti úspěšně užívali tuto drogu, očekávají, že jim ve všech těchto případech pomůže. Ve skutečnosti tomu tak není vždy. Existuje několik situací, kdy bude lék zjevně neúčinný. Jedním z příkladů je pokus o jeho použití při léčbě virových infekcí, jako je například chřipka.

  Existují také odrůdy bakterií, u kterých léčivo nemá žádný účinek. To je další důvod, proč je vhodné při užívání tohoto léku konzultovat lékaře.

  V našem článku se dozvíte o léčbě Betaserkem.

  Nemocný, pocit nevolnosti? Jedním z nejoblíbenějších prostředků je prášek Ferwex, jehož použití zde popíšeme.

  Zde si povíme o použití kyseliny jantarové a jejích užitečných vlastnostech.

  Jaký je rozdíl mezi amoxicilinem a ampicilinem

  Pokud si pozorně přečtete návod k použití každého z těchto dvou léků, můžete mezi nimi najít mnoho podobných. Vyvstává otázka, jak jsou tyto drogy zaměnitelné? Je možné použít jednu z nich v průběhu léčby a nahradit ji druhou?

  Přesto je mezi nimi rozdíl. Spočívá v tom, že ampicilin je v těle méně stabilní. Pomalu se vstřebává a vylučuje mnohem rychleji. Proto, aby léčba byla co nejúčinnější, je nutné významně zvýšit dávku léku.

  Kromě toho více než 60% léčiva není absorbováno do těla vůbec, bez jakéhokoliv účinku. Naopak, pokud mluvíme o Amoxicilinu, s různými formami uvolňování v těle se vstřebává od 80% do 95% medikace.

  Další rozdíl je v tom, že ampicilin má formu pro injekční podání, z níž je zbaven amoxicilinu. Proto je v případech, kdy je nutná intramuskulární injekce, výhodnější použít ampicilin.

  Je třeba poznamenat, že oba léky ovlivňují stejné typy patogenních bakterií. Pokud tedy použití jednoho z nich nevede k žádnému výsledku, budou oba neúčinné.

  Amoxicilin je účinný lék, který je do značné míry považován za neškodný. Aplikací podle instrukcí můžete léčit řadu onemocnění. Před použitím se však poraďte se svým lékařem.

  AMOXICILLIN

  10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
  20 ks. - polymerové plechovky (1) - kartonové obaly.
  20 ks. - břehy tmavého skla (1) - kartony.
  20 ks. - polymerové lahve (1) - kartony.
  1 kg - plastové sáčky (1) - polymerové plechovky.
  1 kg - plastové sáčky (1) - kartonové bubny.
  10 kg - plastové sáčky (1) - polymerové plechovky.
  10 kg - plastové sáčky (1) - kartonové bubny.
  15 kg - plastové sáčky (1) - polymerové plechovky.
  15 kg - plastové sáčky (1) - kartonové bubny.
  5 kg - plastové sáčky (1) - polymerové plechovky.
  5 kg - plastové sáčky (1) - kartonové bubny.

  Antibiotikum ze skupiny polosyntetických penicilinů se širokým spektrem účinku. Jedná se o 4-hydroxylový analog ampicilinu. Má baktericidní účinek. Aktivní proti aerobním grampozitivním bakteriím: Staphylococcus spp. (s výjimkou kmenů produkujících penicilinázu), Streptococcus spp. aerobní gramnegativní bakterie: Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Escherichia coli, Shigella spp., Salmonella spp., Klebsiella spp.

  Mikroorganismy produkující penicilinázu jsou rezistentní na amoxicilin.

  V kombinaci s metronidazolem je účinný proti Helicobacter pylori. Předpokládá se, že amoxicilin inhibuje rozvoj rezistence na metronidazol Helicobacter pylori.

  Mezi amoxicilinem a ampicilinem existuje zkřížená rezistence.

  Spektrum antibakteriálních účinků se rozšiřuje současným použitím amoxicilinu a inhibitoru beta-laktamázy kyseliny klavulanové. Tato kombinace zvyšuje aktivitu amoxicilinu proti Bacteroides spp., Legionella spp., Nocardia spp., Pseudomonas (Burkholderia) pseudomallei. Pseudomonas aeruginosa, Serratia marcescens a mnoho dalších gramnegativních bakterií zůstávají rezistentní.

  Pokud se amoxicilin rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu, není poškozen v kyselém prostředí žaludku. Cmax Amoxicilin v krevní plazmě je dosažen po 1 až 2 hodinách, při dvojnásobném zvýšení dávky se koncentrace rovněž zvyšuje dvakrát. V přítomnosti potravy v žaludku nesnižuje celkovou absorpci. S / in, in / m zavedení a požití v krvi dosáhlo podobných koncentrací amoxicilinu.

  Vazba amoxicilinu na plazmatické proteiny je asi 20%.

  Široce distribuovaný ve tkáních a tělních tekutinách. Jsou hlášeny vysoké koncentrace amoxicilinu v játrech.

  T1/2 z plazmy je 1-1,5 hodiny Asi 60% dávky užívané ústy se vylučuje v nezměněné formě močí glomerulární filtrací a tubulární sekrecí; při dávce 250 mg je koncentrace amoxicilinu v moči vyšší než 300 μg / ml. Určité množství amoxicilinu je stanoveno ve stolici.

  U novorozenců a starších osob1/2 může být delší.

  Při selhání ledvin T1/2 může být 7-20 hodin

  V malých množstvích amoxicilin proniká BBB během zánětu pia mater.

  Amoxicilin se odstraní hemodialýzou.

  Pro použití jako monoterapie a v kombinaci s kyselinou klavulanovou: infekční a zánětlivá onemocnění způsobená citlivými mikroorganismy, včetně t bronchitida, pneumonie, angina pectoris, pyelonefritida, uretritida, gastrointestinální infekce, gynekologické infekce, infekce kůže a měkkých tkání, listerióza, leptospiróza, kapavka.

  Pro použití v kombinaci s metronidazolem: chronická gastritida v akutní fázi, peptický vřed a duodenální vřed v akutní fázi, spojené s Helicobacter pylori.

  Infekční mononukleóza, lymfocytární leukémie, těžké gastrointestinální infekce, doprovázené průjmem nebo zvracením, respiračními virovými infekcemi, alergickou diatézou, bronchiálním astmatem, sennou rýmou, přecitlivělostí na peniciliny a / nebo cefalosporiny.

  Pro použití v kombinaci s metronidazolem: onemocnění nervového systému; poruchy krve, lymfocytární leukémie, infekční mononukleóza; Přecitlivělost na deriváty nitroimidazolu.

  Použití v kombinaci s kyselinou klavulanovou: anamnéza abnormálních jaterních funkcí a žloutenky spojené s užíváním amoxicilinu v kombinaci s kyselinou klavulanovou.

  Individuální. Pro orální podání je jednorázová dávka pro dospělé a děti starší 10 let (o hmotnosti vyšší než 40 kg) 250-500 mg, pro těžké případy onemocnění - do 1 g. U dětí ve věku 5-10 let je jedna dávka 250 mg; ve věku od 2 do 5 let - 125 mg; u dětí do 2 let je denní dávka 20 mg / kg. U dospělých a dětí je interval mezi dávkami 8 hodin, při léčbě akutní nekomplikované kapavky 3 g jednou (v kombinaci s probenecidem). U pacientů s poruchou funkce ledvin s CC 10–40 ml / min by měl být interval mezi dávkami zvýšen na 12 hodin; pokud je QA nižší než 10 ml / min, interval mezi dávkami by měl být 24 hodin.

  Pro parenterální podání u dospělých osob m / m - 1 g 2 krát / den, v / v (s normální funkcí ledvin) - 2-12 g / den. Děti i / m - 50 mg / kg / den, jednotlivá dávka - 500 mg, četnost injekce - 2 krát denně; v / v - 100-200 mg / kg / den. Pacienti s poruchou funkce ledvin, dávka a interval mezi injekcemi musí být upraven v souladu s hodnotami QC.

  Alergické reakce: kopřivka, erytém, angioedém, rýma, konjunktivitida; vzácně horečka, bolesti kloubů, eosinofilie; ve vzácných případech - anafylaktický šok.

  Účinky spojené s chemoterapeutickým účinkem: možný vývoj superinfekce (zejména u pacientů s chronickými onemocněními nebo sníženou rezistencí těla).

  Při dlouhodobém užívání ve vysokých dávkách: závratě, ataxie, zmatenost, deprese, periferní neuropatie, křeče.

  Hlavně při použití v kombinaci s metronidazolem: nevolnost, zvracení, anorexie, průjem, zácpa, bolest v epigastriu, glositida, stomatitida; vzácně, hepatitida, pseudomembranózní kolitida, alergické reakce (kopřivka, angioedém), intersticiální nefritida, poruchy hemopoézy.

  Hlavně při použití v kombinaci s kyselinou klavulanovou: cholestatická žloutenka, hepatitida; vzácně, erythema multiforme, toxická epidermální nekrolýza, exfoliativní dermatitida.

  Amoxicilin může snížit účinnost perorálních kontraceptiv.

  Se současným použitím amoxicilinu s baktericidními antibiotiky (včetně aminoglykosidů, cefalosporinů, cykloserinu, vankomycinu, rifampicinu) se projevuje synergismus; s bakteriostatickými antibiotiky (včetně makrolidů, chloramfenikolu, linkosamidů, tetracyklinů, sulfonamidů) - antagonismus.

  Amoxicilin zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií potlačením střevní mikroflóry, snižuje syntézu vitamínu K a protrombinového indexu.

  Amoxicilin snižuje účinek léků v procesu metabolismu, který je tvořen PABK.

  Probenecid, diuretika, alopurinol, fenylbutazon, NSAID snižují tubulární sekreci amoxicilinu, který může být doprovázen zvýšením jeho koncentrace v krevní plazmě.

  Antacida, glukosamin, laxativa, aminoglykosidy zpomalují a snižují a kyselina askorbová zvyšuje absorpci amoxicilinu.

  Při kombinovaném použití amoxicilinu a kyseliny klavulanové se farmakokinetika obou složek nemění.

  U pacientů s náchylností k alergickým reakcím se používá opatrně.

  Amoxicilin v kombinaci s metronidazolem se nedoporučuje u pacientů mladších 18 let; by neměla být používána pro onemocnění jater.

  Na pozadí kombinované terapie s metronidazolem se alkohol nedoporučuje.

  Amoxicilin proniká placentární bariérou v malých množstvích vylučovaných do mateřského mléka.

  Pokud potřebujete užívat amoxicilin během těhotenství, měli byste pečlivě zvážit očekávané přínosy léčby pro matku a potenciální riziko pro plod.

  S opatrností aplikujte amoxicilin během laktace (kojení).

  Použití u dětí je možné podle dávkovacího režimu.

  Amoxicilin v kombinaci s metronidazolem se nedoporučuje u pacientů mladších 18 let.