Povinná sada hygienických nástrojů pro domácí lékárničku

Publikováno dne 6, 2018 08:02 © Female Share

Dokončení domácí soupravy není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Každý ví, že to musí být v každém domě, ale jakmile je nutné jej použít, z nějakého důvodu nemůžete najít to, co potřebujete. Proč se to děje a jak dát věci do pořádku v domácím zdravotním středisku?

Co by mělo být v domácí lékárničce

Všichni majitelé lékárniček jsou většinou rozděleni do dvou táborů: maximalistů a minimalistů. Chcete-li pochopit, k čemu patříte, právě tam právě teď. V prvním případě je lékárnička plná léků pro všechny příležitosti, a dokonce i vy sami zjistíte, že je obtížné určit původ některých balení a zkumavek. Vaše lékárnička se vytratí z trvanlivosti pilulek, poloprázdných bublin, zkumavek s opotřebovanými jmény, léků, které jste si zakoupili na radu přátel, na radu ze sítě, na doporučení lékárníka a reklamy a jen „pro každého hasiče“. Máte tendenci nakupovat do budoucna a naplnit své lékařské centrum léky a sklenicemi vzrušení sběratele, nemyslet na to, jaké léky by měly být v lékárničce, a proto často nenajdete to nejnutnější.

Do protějšího tábora patří minimalisté. Myslíte si, že čím méně léků v domácnosti, tím lépe, a že aspirin je lék na všechny nemoci. Proto je maximum, které můžete od vás najít, anestetikum. V nejlepším případě je k ní připojen askorbát, sada náplastí a bublina peroxidu vodíku. V důsledku toho, když onemocníte, nemůžete ani měřit teplotu, protože také nemáte teploměr.

Ve skutečnosti, v domácí lékárnička by neměla být tolik peněz, a všechny jsou prodávány za dostupnou cenu. Toto nezbytné minimum uchovávejte v ruce a zbytek předepisuje lékař.

Lékárnička - složení

Všechny fondy lze rozdělit do několika velkých skupin.

1. Materiály pro léčbu ran

To by mělo zahrnovat:

 • Sada patchů. Koupit jeden, univerzální s různými typy patchů.
 • Sterilní vata a obvaz.
 • Injekční lahvička s peroxidem vodíku.
 • Injekční lahvička s chlorhexidinem.

Můžete přidat: manganistan draselný.

Dovolená v lékárně: brilantní zelená, jód.

Peroxid slouží jako hemostatikum a chlorhexidin je univerzální antiseptikum a budete ho kompletně zvládat v každodenním životě. Slabý roztok manganistanu draselného je také osvědčeným lékem. Obě to, a další pomůže nejen při přijímání domácích traumat, ale také při lehkých zánětech nebo v bolestech v krku.

Zlomené kolena se skvrnami Zelenky a jódu by měly zůstat v dětských vzpomínkách. A ten v základně obsahuje alkohol, který hoří strašně a špiní.

2. Léčivo proti bolesti a antipyretikum

Oni jsou spojeni do jedné skupiny, protože většina z peněz zabije dva ptáky s jedním kamenem a moci být vzat jak od bolesti hlavy a od tepla.

Nikdo z nás není imunní vůči takovým problémům, takže balení analgetika lze nalézt i od notoricky známých minimalistů.

Téměř všechny známé léky lze rozdělit do několika skupin v závislosti na léčivé látce, která je základem. Může to být:

 • Kyselina acetylsalicylová
 • Paracetamol
 • Ibuprofen
 • Nimesulid
 • Metamizol sodný

Nejpotřebnější jsou paracetamol a ibuprofen. V lékárničce je lepší udržet obojí. Odborníci se shodují, že pokud paracetamol nepomůže, ibuprofen se vyrovná a naopak. Jedním z nejoblíbenějších léčiv na bázi ibuprofenu je nurofen a na základě paracetamolu je to Pentalgin.

Můžete přidat: Nimesulid

Odejít v lékárně: výrobky ze skupiny aspirin a analgin. Pokud nemáte zvláštní případ, kdy vám tento lék pomůže, a jste dobře tolerováni, aspirin a analgin, zejména podle lékařů, nejsou považovány za bezpečné. Aspirin by neměly užívat děti mladší 12 let, nepomůže s ARVI a může situaci zhoršit, pouze pokud již máte problémy s gastrointestinálním traktem. Analgin také negativně ovlivňuje orgány gastrointestinálního traktu, jater a ledvin. Doporučuje se užívat pouze příležitostně, když drogy z jiných skupin nemají pozitivní účinek. Jak aspirin, tak analgin mají své výhody, takže pokud je to nutné, nestydí se jim, ale ve většině případů budou dostačující tablety paracetamolu nebo ibuprofenu.

3. Pro nachlazení a chřipku

Dokud není jmenován lékař, existuje pouze jeden lék, který můžete udržet ve své lékárničce - proti chřipce. Jedná se o kombinovaný přípravek na bázi stejného paracetamolu. Zahrnuje také kyselinu askorbovou a chlorfenamin - antihistaminikum, které usnadňuje opuch a přetížení.

Můžete přidat: heřmánek, eukalyptus, jedlá soda, mořská sůl.

Nechte lékárnu: antibiotika, antivirotika a imunomodulátory.

Brambory z heřmánku, roztoky manganistanu draselného, ​​slané vody pomohou s nepříjemnými pocity v krku, aniž by dráždily sliznici.

Antibiotika nepomáhají s nemocemi virového původu a mohou být předepsána pouze lékařem, stejně jako imunomodulátory. Místo toho druhého je lepší použít přírodní produkty: citron, česnek, ředkvičky atd. Odborníci jsou o protivirových lécích velmi skeptičtí, neexistují žádné důkazy o jejich účinnosti a vaše tělo bude schopno se vyrovnat s většinou virů, které způsobují nachlazení se správným režimem.

4. Antispasmodika

Někdy může být bolest způsobena redukcí hladkého svalstva, v tomto případě bude antispasmodikum účinnější než anestetikum z druhé skupiny. Antispasmodika zmírňují syndromy cystitidy a gastroenterologických záchvatů, menstruace a bolesti hlavy. Mezi nejoblíbenější drogy patří drogy založené na drotaverinu (jeden z nejznámějších a nejlevnějších je ne-spa) a papaverin.

Dovolená v lékárně: léky na bázi mebeverinu (Duspatalin), gimekronomu (Odeston) a dalších antispasmodik, pokud přesně nevíte, pro co jste přišli.

Hlavní účinné látky antispasmodik působí na různé skupiny svalů. Univerzální účinek mají pouze léky na bázi papaverinu a drotaverinu. Mebeverin, například, nepomáhá při menstruačních onemocněních nebo žaludečních křečích, ale dobře uvolňuje bolest střevních křečí. Stejně jako ostatní antispasmodika mají i velmi cílenou činnost, takže není třeba je ukládat do svazků.

5. Sorbenty, enzymy a léky proti průjmu.

Každý se alespoň jednou stane nejúspěšnější nebo příliš hojnou hostinou, kterou jsme po několika hodinách litovali. Pro zmírnění otravy se používají sorbenty, které se aktivně podílejí na procesu čištění těla a usnadňují absorpci nadbytků, enzymů, které pomáhají gastrointestinálnímu traktu vyrovnat se s nákladem rychleji.

Nejznámějším lékem z první skupiny je aktivní uhlí. Nemá žádné kontraindikace, je téměř nemožné ho předávkovat, je to také dobré pro průjem a jeho cena je ve srovnání s jinými léky velmi nízká.

Dražší sorbenty, jako jsou Smecta, Enerosgel nebo Polysorb, jsou měkčí a navíc odstraňují alergeny z těla.

Nejznámější enzym usnadňující účinky svátku - mezim.

Nechte lékárnu: finanční prostředky na zácpu, pokud nemáte lékařský předpis. Nejprve zkuste přírodní prostředky a metody: kefír, švestky, strouhanou řepu, gymnastiku. Pokud problém není způsoben nemocí, ale sedavým životním stylem a nesprávnou dietou, tato opatření budou stačit, aby se zvládly bez medikace.

6. Léky na srdce

Bohužel, srdeční problémy často berou lidi překvapením bez jakýchkoliv předběžných příznaků. Jen v případě, držte po ruce nitroglycerin, validol a Corvalol.

Nechte lékárnu: drogy, jejichž účel jste dostali nápad přes internet. Pokud máte problémy se srdcem nebo tlakem, pokusy vybrat si lék na základě článků v síti nebo recenze vašich sousedů z obchodu mohou skončit v slzách. Navštivte lékaře včas a neošetřujte sami.

7. „Gadgety“

Teploměr a tonometr by měly být v každém domě pro monitorování teploty a tlaku.

Léky na hojení ran

V domácím zdravotnickém zařízení musí být přítomen panthenol nebo solcoseryl. Oba léky poskytují dobrou první pomoc při popáleninách a odřeninách.

9. Antihistaminika

Claritin nebo suprastin může nejen překonat příznaky alergií, ale také snížit otok a nazální kongesci během zimy.

10. Uklidňující a sedativa

V této skupině jsou samozřejmě vůdci a valeriáni. Také věnujte pozornost pivoňkové tinktuře, která působí jemně a bez následků v podobě letargie a špatného zdraví ráno. Je nebezpečné brát silnější drogy bez předepsání lékaře.

Podrobně jsme přezkoumali, jaký druh léku by měl být v domácí lékárni. K tomu by měl být přidán seznam prostředků, které ušetří z individuálních neštěstí (tlak, chronická onemocnění), a váš domov první pomoc post je připraven.

Lékárnička: seznam toho, co by měl každý mít

Domácí souprava by měla být v každém domě, bez ohledu na to, zda máte nějaké zdravotní problémy nebo ne (koneckonců, Bůh vás chrání). Většina z nás se k němu chová frivolně, po celá léta, aniž by ji doplňovala a nekontrolovala data expirace, a ne to, kdo ji vůbec nezapne. Tak, několik užitečných tipů, co by mělo být složení nezbytné pro všechny příležitosti domácí lékárnička.

Obecná doporučení

Obecně platí, že přípravek by měl být uchováván na tmavém, chladném místě, mimo dosah dětí a zvířat. Během skladování by měl mít každý lék vyprše- ný název a je velmi žádoucí, aby byl ve vlastním obalu a spolu s pokyny.

Jednou za šest měsíců je nutné provést audit všech léků v lékárničce, doplnit zásoby a vyhodit s uplynutým datem.

Nejpohodlnější je zorganizovat univerzální lékárničku podle principu „co a od které nemoci“. Na krabicích s léky nebo na listech (na gumičce) napište název léku, který je způsobem použití. To výrazně usnadní život v případě nouze. Na lékárničku můžete nalepit papír z telefonu polikliniky, rodinných a jiných zdravotnických služeb a lékáren, které potřebujete.

Složení domácí soupravy

Udělejme si seznam lékárniček: co přesně by mělo být v každém bytě? Složení léků bude samozřejmě velmi přibližné. Pokud máte vy nebo vaši rodinní příslušníci chronická onemocnění, je nutné zahrnout léky předepsané v lékárničce.

1. Obvazy

 • Sterilní obvaz - na obvazy
 • Elastická bandáž - pro upevnění zlomenin, otlaků apod., Stejně jako pro použití obkladů.
 • Bavlněná vata (nebo bavlněná kola)
 • Plait - k zastavení krvácení
 • Různé druhy náplastí ve tvaru a účelu (lékařské (pro fixaci) a baktericidní (s abrazemi a parézou))

2. Materiály pro léčbu ran, popálenin, zastavení krvácení

 • Panthenol - pro popáleniny, léčivo pro hojení ran

Teprve poté, co bylo místo vznícení pod chladnou vodou po dobu 15 minut.

 • Peroxid vodíku 3% - používá se pro drobné krvácení a ošetření rány pro mechanické mytí a zastavení krve
 • Jód, brilantní zelená - k dezinfekci ran.

U velkých a hlubokých ran mohou být jódem ošetřeny pouze hrany, aby nedocházelo k podráždění již poškozené tkáně, jinak může způsobit popáleniny.

3. Se zimou a chřipkou

 • Paracetamol, efferalgan nebo nurofen - ke snížení zvýšené teploty (teplota nad 39,0 u dospělých a 38,0 stupňů u dítěte)

V případech srdečního onemocnění, zvýšeného intrakraniálního tlaku nebo epilepsie musí dospělý pít antipyretikum již při 38 stupních. Aspirin se nedoporučuje, zejména pro děti a lidi s bolestmi žaludku.

 • Při prvních příznacích chřipky a nachlazení, čím dříve se aplikuje, tím lepší je účinek (Theraflu, Antigrippin atd.)
 • Kombinovaná léčiva pro léčbu chřipky a nachlazení (Angri-max, chřipkový test, coldrex)
 • Spray nebo pastilky pro bolest v krku (hexorální sprej, strepsily, Ingalipt)
 • Expektoranty (pectusin, bronchikum, pectosol)
 • Nosní kapky usnadňují dýchání a snižují otok nosu (Naphthyzinum, galazolin, sanorin, nazivin)

4. Léčiva proti bolesti

 • Validol (nitroglycerin, karvalol) - s bolestí srdce, anginou pectoris a tak dále.
 • No-shpa, spazmalgon - ke zmírnění spastických bolestí (při náhlém „uchopení žaludku“) a při bolestivé menstruaci
 • Lék proti bolesti (ketanov, tempalgin)
 • Masti k úlevě od bolesti svalů

5. Pomoc při žaludečních potížích

 • Festal (Mezim) - enzymy, které pomáhají při trávení
 • Aktivní uhlí - při otravě jídlem

Pokud trpíte bolestmi břicha, neměli byste užívat léky proti bolesti před konzultací s lékařem, protože poté, co bolest ustoupí, bude obtížné určit, proč k ní došlo.

6. Antihistaminika

 • Claritin, Diazolin, Tavegil, Suprastin - s alergiemi

7. Ostatní

 • Teploměr
 • Nůžky, pinzety
 • Odměrka
 • Láhev na teplou vodu
 • Čpavek - s omdlením

No, to se zdá být vše, doufáme, že vám naše rady o tom, co by mělo být součástí domácí lékárničky, vám pomohou a budete připraveni na jakoukoliv situaci.

Domácí lékárnička: složení, seznam léků, které by měly být doma

Domácí lékárnička by měla být v každém domě. Když je plně a správně vybaven, má nejnutnější věci, první lékařská první pomoc je plně, okamžitě, což je důležité v případě nehody. V této publikaci zvažujeme složení domácí lékárničky, seznam léků, léků, lidových léků - vše, co by mělo být v domácí lékárničce.

Obsah a složení lékárničky

Obvazy

 1. Elastické bandáže široké 5–8 cm (nutné pro zastavení krvácení a pro podvrtnutí);
 2. sterilní gázové vložky různých velikostí (řezy, škrábance, oděrky);
 3. sterilní tampony;
 4. sterilní bandáže 5 až 12 cm;
 5. lepicí náplast na obvazy;
 6. čistý trojúhelníkový kus látky 100: 150 (pro upevnění zlomené končetiny);
 7. Plit zastavit krvácení - styptic.

Nástroje

 1. Nůžky (pro stříhání bandáží a bandáží);
 2. pinzety (pro odstraňování třísek, klíšťat atd.);
 3. kolíky (pro upevnění obvazů, ale měly by být používány opatrně: hlavní věc je, že kolík se neotevře v procesu nošení);
 4. Teploměr (teploměr) pro měření teploty.

Byliny: lidové prostředky

 1. Calamus bažina.
 2. Aloe.
 3. Počáteční dopis
 4. Elecampus vysoký.
 5. Melilot officinalis
 6. Hypericum
 7. Ipekakuana.
 8. Měsíček.
 9. Kirkazon.
 10. Lípa ve tvaru srdce.
 11. Léčivé kosti kostivalné.
 12. Jitrocel.
 13. Heřmánek.
 14. Yarrow
 15. Šalvěj
 16. Echinacea.

Esenciální oleje

 1. Hřebíček.
 2. Levandulový olej.
 3. Olej máty peprné
 4. Eukalyptový olej.
 5. Broskvový olej.

Položky domácnosti

 1. Aktivní uhlí.
 2. Peroxid vodíku.
 3. Jedlá soda.
 4. Ocet
 5. Česnek a cibule.

Seznam léků

Léky proti bolesti

Kromě toho je žádoucí mít léky:

 1. Spasmalgon s různými bolestmi způsobenými křečemi, bolestí hlavy a menstruační bolestí.
 2. Kofein citramon pomáhá při bolestech hlavy a nízkém krevním tlaku.
 3. Smekta, espumizan s bolestí břicha. Bez konzultace s ambulancí je nemožné aplikovat, najednou je to apendicitida a klinika akutního břicha!
 4. No-shpa příprava komplexního účinku s křečemi ve střevech, játrech, ledvinách.
 5. Ketanov, Buscopan s menstruační bolestí.
 6. Tempalgin, baralgin - s bolestí zubů.

Kromě výše uvedených léků je dobré mít léky proti bolesti, protizánětlivé kapky v lékárničce:

 1. Apizartron, viprosal, finalgon, fastum gel, finální gel ve formě mastí a gelů uvolňují podmínky pro různé bolesti v zádech, kloubech, jsou používány pro modřiny, výrony.
 2. Otinum, otofa pro zánět středního ucha, bolest v uchu.

Léky na nachlazení, chřipka

S různými chorobami - chřipkou, chladem, bolestmi v krku, bronchitidou.

 1. Paracetamol (Panadol, Efferalgan, Coldrex), Analginum s aspirinem (Upsarin Upsa, Askofen P) - antipyretika.
 2. Ibuprofen a nimesulid - analgetický, protizánětlivý, antipyretický účinek.
 3. Pinosol - lék na zimu. Můžete si koupit naftyzin, sanorin, lze použít pro alergickou rýmu.
 4. Stoptussin, Bromhexin, Zedex, Ambrobene - látky potlačující kašel. Nezapomeňte na výše uvedený seznam léčivých bylin - lidových prostředků.
 5. Mukaltin, Ambroxol pro lepší vypuštění sputa, v těžkých případech použijte ACC.
 6. Lízátka Faringosept, Strepsils pro zmírnění bolesti v krku.
 7. Theraflu a antigrippin - léky, které pomáhají bojovat proti příznakům chřipky a nachlazení. Ale nezapomeňte, že je třeba léčit příčiny nemoci, a ne jeho příznaky.

Je dobré mít v lékárničce:

 1. gázové masky, aby se zabránilo infekci při péči o nemocné,
 2. inhalátor,
 3. flupferon, oxolinová mast - levné antivirotika.

Uklidňující srdce

V domácí lékárni by měla být sedativa:

 1. Corvalol, Valocordin - lze použít paralelně jako prášek na spaní,
 2. tinktura z matky, valeriána,
 3. Novo-passit - lék, který odstraňuje úzkost.

Corvalol a Valocordin jsou sedativa, ne srdce.

Pro bolest v srdci a pocit nedostatku vzduchu v domácí lékárni by měla být:

 1. validol,
 2. tinktura z valeriánu,
 3. tinktura konvalinek,
 4. nitroglycerin.

Nitroglycerin, nitrosorbit, aspirin kardio se používá k úlevě anginy pectoris.

Z vysokého krevního tlaku

Pro žaludek a střeva

 1. Slavnostní, enzistální nebo mezim forte - ke zlepšení trávení po těžkém jídle.
 2. Smecta, enterodez, ultra adsorbované nebo aktivní uhlí - v případě otravy, zažívací potíže - adsorbenty.
 3. Reglan nebo regidron pomáhají zmírnit nevolnost, zvracení, těžký průjem.
 4. Phosphalugel, Maalox, Reni, Gastal - léky na pálení žáhy.
 5. Acelakt, espumizan používaný při poruchách, nadýmání, rachot v břiše, plyn.
 6. Ersefuril nebo Intrix - léčí bakteriální infekci.
 7. Senade, bisacodyl, regulac - zmírněte zácpu.
 8. Linex, Linex Bio nebo Hilak Forte zlepší stav mikroflóry ve střevě.

Od alergií

 1. suprastin,
 2. tavegil
 3. diazolin.

Finanční prostředky na rány, popáleniny

 1. Jod (5% roztok alkoholu), 1-2% roztok brilantní zelené barvy pro ošetření okrajů rány, drobné škrábance.
 2. Chlorhexidin, Miramistin slouží jako moderní náhrada jódu, brilantní zelená, nezanechává skvrnu na kůži a nespaluje.
 3. Peroxid vodíku 3% pro zastavení krvácení, oplachování, proplachování.
 4. Kyselina boritá, pít soda (0,5-2% vodný roztok), manganistan draselný (manganistan draselný) jako roztok se používá pro oplach a mytí, včetně výplachu žaludku v případě otravy - manganistanu draselného.
 5. Panthenol (D-panthenol, dexpanthenol) pro hojení ran a popálenin.
 6. Sada kukuřičné náplasti.
 7. Oční kapky jako "umělá slza" při sušení, dostat se do očí cizího těla.
 8. Sulfacyl sodný (30% roztok) pro infekce, poranění očí, kontakt s cizím tělesem v oku.
 9. Solný roztok lze použít k oplachování, včetně oplachování očí.

Doplňte sadu:

 1. obvazy různých šíří (sterilní a nesterilní), t
 2. vata (sterilní a nesterilní),
 3. bavlněné tampony pro ošetření ran s antiseptiky, t
 4. hemostatická houba k zastavení krvácení,
 5. baktericidní a jednoduchá lepicí náplast
 6. špachtle pro mazání,
 7. gumové konečky prstů.
 8. individuální obaly, t
 9. ubrousky gázy sterilní,

Další finanční prostředky

 1. Traksevazin gel, hirudo, detraleksimuyut únava, otok nohou.
 2. Teymurovovy těstoviny z potných nohou.
 3. Mast Klenzit C k odstranění akné, akné.

Co jiného se hodí

Ve složení domácí lékárničky také patří:

 1. hořčičná omítka (zima, stenocardia);
 2. Kompaktní papír, polyethylen pro obaly;
 3. gumové rukavice
 4. lékařský alkohol (96%),
 5. čpavek s omdlením,
 6. tonometr (měření tlaku),
 7. různé jednorázové stříkačky,
 8. pipety (včetně očního),
 9. zdravotnické banky,
 10. stříkačky různých velikostí,
 11. odměrky pro odběr léků různých velikostí,
 12. vazelína,
 13. láhev s horkou vodou s gumovými trubicemi a hroty,
 14. podestýlka,
 15. ledová bublina
 16. lékařské pinzety,
 17. tupé nůžky.

Související videa

Domácí lékárnička: Dr. Komarovsky škola

Když dítě potřebuje lékařskou péči, rodiče ne vždy jdou k lékaři a ne vždy běžejí do lékárny, protože většina z nich má lékárničku. A dnes, na recepci Dr. Komarovského, režisérka Anna Gresová zjistí, kde by měla být lékárnička, jaké léky by měly být v ní, jaký je rozdíl mezi mateřskou školkou a sadou pro první pomoc a jak často by měl být její obsah aktualizován?

Pořádáme domácí lékárničku

Dnes, společně s vámi, budu sbírat domácí lékárničku. Lékárnička je potřebná v každém domě, ale s jakým lékem ji naplnit? Pojďme na to společně.

Zdroj: Uzhegov G.N. Oficiální a tradiční medicína. Nejpodrobnější encyklopedie. - M.: Nakladatelství Eksmo, 2012.

Lékárnička

Vážení čtenáři, téma dnešního rozhovoru bude velmi důležité. Budeme hovořit o takové nezbytné věci jako lékárnička, stejně jako o tom, co by mělo být v lékárničce.

Každý člověk v domě musí mít lékárničku. Někdo má speciální skříňku nebo skříňku, pro ostatní je to jen plastový sáček s léky. Jsou tu lidé, kteří všechno drží, doufám, že k nim nepatříte.

Složení lékárničky obvykle také nechává mnoho, co je žádoucí: jsou zde uloženy spousty léků z minulých nemocí, a je škoda vyhodit zbytky, spoustu léků s uplynutou trvanlivostí, tablety jsou bez obalu atd.

Ale pokud o tom vážně přemýšlíte, vhodně vybavená lékárnička je záchranná lana, airbag pro vás a vaši rodinu, který ve zvláštních případech může zachránit životy vás nebo vašich blízkých.

Dokonce i když jste šampiónem přírodní přírodní medicíny, stejně tak je v domě nezbytná určitá sada léků pro nouzové případy, a tato sada by měla být na určitém místě, takže v případě nouze lze snadno najít vše potřebné. A než půjdeme na seznam léků v domácí lékárni, rád bych vás upozornil na dva body.

Uchovávejte léky mimo dosah dětí! Pokud máte zdravotní problémy, musí být všechny léky koordinovány se svým lékařem! Neošetřujte sami!

Seznam léků v domácí lékárničku

Co by mělo být v domácí lékárničce, jaké léky by měly být povinně přítomny? Promluvme si o tom podrobněji.

Léky proti bolesti

Pravděpodobně nejčastější onemocnění, která se nám stávají, jsou různé bolesti. Je třeba mít na paměti, že jsme všichni odlišní a máme různou citlivost na bolest, proto například při menstruační bolesti pomáhá stejná droga jedné osobě a druhá ne. Také, tam je pravděpodobně žádný takový lék, který by pomohl se všemi druhy bolesti. Proto, v domácí lékárnička, musíte mít několik typů léků proti bolesti.

Nejběžnější a známé léky proti bolesti pro mnoho jsou analgin a aspirin, které mají také protizánětlivé a antipyretické vlastnosti. Ale tyto léky jsou léky staré generace a mají mnoho negativních vedlejších účinků, proto je lepší použít paracetamol nebo jeho analog efferalgan, který má nasycovací dávku paracetamolu.

Kromě těchto léků:

 • Spasmalgon se používá k léčbě různých bolestí způsobených křečemi, včetně bolestí hlavy a menstruační bolesti.
 • Citramon a další drogy s kofeinem pomáhají s bolestmi hlavy a nízkým krevním tlakem.
 • Smecta a Espumizan se používají k bolesti břicha.
  Je však třeba mít na paměti, že použití léků proti bolesti pro bolesti břicha je možné pouze tehdy, když známe přesnou příčinu bolesti. Co když je to apendicitida nebo jiné podobné poruchy? Pak žádný chirurgický zákrok nemůže udělat a léky proti bolesti nelze vzít.
 • No-shpa je starý lék komplexního působení a používá se pro křeče ve střevech, játrech a ledvinách.
 • Ketanov, Buscopan pomáhá s menstruačními křečemi.
 • Tempalgin, baralgin - s bolestí zubů.
 • Komplexní analgetické účinky mají léky Wobenzym a no-spa forte.

Odborníci radí, aby se léky proti bolesti s jinou aktivní složkou v domácí lékárničku, protože někdy je třeba použít společně nebo střídavě k dosažení nejlepšího účinku.

Kromě těchto léků je dobré mít léky proti bolesti a protizánětlivé kapky v lékárničce:

 • Apizartron, viprosal (s jedem včel a hadů), stejně jako finalgon, fastum gel, finální gel, atd. Ve formě mastí a gelů usnadňují stav bolesti zad a kloubů, používají se pro modřiny a podvrtnutí.
 • Otinum, otofa se používá k zánětu středního ucha a bolesti v uchu.

Léky na nachlazení a chřipku

Další skupinou onemocnění, které se často vyskytují v rodině, jsou různá nachlazení, chřipka, bolest v krku, bronchitida atd. Zde je také nutné mít v domácí lékárni několik léků různých druhů.

 • Paracetamol (Panadol, Efferalgan, Coldrex), Analginum s aspirinem (Upsarin Upsa, Askofen P) - antipyretika.
 • Ibuprofen a nimesulid mají protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky.
 • Pinosol je nejméně škodlivý prostředek pro rýmu. Také pro tyto účely jsou široce používány již známé naftyziny, sanoriny atd. Mimochodem, poslední dvě léčiva se také používají pro alergickou rýmu.
 • Stoptussin, bromhexin, Zedex, Ambrobene pomáhají s různými typy kašle. Také pro tyto účely si můžete koupit sbírku hrudníku, která zahrnuje bylinky.
 • Mukaltin, Ambroxol jsou používány pro lepší vypuštění sputa, v závažných případech můžete použít ACC.
 • Lízátka Faringosept, Strepsils zmírňují bolest v krku.
 • Theraflu a anti-chřipka jsou léky, které zmírňují příznaky chřipky a chřipky. Samozřejmě, je to skvělé, když dostanete takovou úlevu a mučivé příznaky zimy zmizí. Nezapomeňte ale, že prošli jen symptomy a na chvíli, a ne samotná nemoc. Proto se s úlevou státu v žádném případě nesmí běžet do práce.

Kromě výše uvedeného by měla být v domácí lékárni umístěna:

 • několik gázových masek, aby se zabránilo infekci během péče o pacienta,
 • inhalátor pro inhalaci,
 • Flupferon nebo oxolinová mast, aby se chřipka nedostala během epidemie.

Srdce a sedativa

V domácí lékárni musí být přítomna sedativa. To je obvykle:

 • Corvalol / Valocordin - lze použít i jako prášek na spaní,
 • tinktura z mláďat nebo kozlíků,
 • Novo-passit - moderní lék, zmírňuje úzkost.

Mimochodem, Valocordin nebo jeho analog Corvalol není lékem na srdce, jak si mnoho lidí myslí, jeho účinek je spíše sedativní, ačkoli srdce a nervy jsou často známé jako vzájemně propojené.

V případě bolesti v srdci v domácí lékárni by měla být umístěna:

 • validol,
 • tinktura z valeriánu,
 • tinktura konvalinek,
 • nitroglycerin.

Nitroglycerin, aspirin kardio atd. Se také používají k úlevě anginy pectoris.

Ačkoli mnoho nadávat validol, že je již zastaralé a nepomáhá vůbec, z mé vlastní zkušenosti mohu říci, že to dobře uvolňuje křeče krevních cév hlavy, a také pomáhá lépe snášet silné teplo a vysokou vlhkost.

Pro mnoho, i zcela zdravých lidí, může tlak vzrůst. Nejškodlivějším a nejšetrnějším lékem je raunatin. Silnější léky pro léčbu hypertenzních krizí jsou captopril a nifedipin. Ale pokud se obáváte tlaku, musí váš lékař zvednout pilulky!

Prostředky pro žaludek a střeva

Aby žaludeční nevolnost nebo pálení žáhy nespadly pod ochranu, je také nutné vybavit lékárničku léky na nejčastější onemocnění žaludku a střev.

 • Slavnostní, enzistální nebo mezim forte - po bohatém jídle pro zlepšení trávení.
 • Přípravky Smecta, enterodez, ultradsorbční nebo aktivní uhlí - adsorbentní přípravky se používají při různých otravách, stejně jako při poruchách trávení.
 • Reglan nebo regidron eliminují nevolnost a zvracení, pomáhají s těžkým průjmem.
 • Phosphalugel, Maalox, Reni, Gastal a další - pro pálení žáhy. Na prostředky tradiční medicíny, se kterými můžete zmírnit pálení žáhy útoky, lze nalézt v mém článku Léčba pálení žáhy doma. Lidové léky na pálení žáhy.
 • Atselakt, espumizan pomoci s poruchami, stejně jako nadýmání, rachot v břiše a plynu.
 • Ersefuril nebo Intrix - s bakteriální infekcí.
 • Senáda, bisacodyl, regulac - se zácpou.
 • Linex, Linex Bio nebo Hilak Forte pomáhají zlepšovat stav střevní mikroflóry.

Antialergické léky

Také v domácí lékárničku musíte mít antialergické přípravky i v případech, kdy v rodině nejsou žádné alergie, protože situace může být velmi odlišná. Jedná se o léky, jako jsou:

Finanční prostředky na rány, popáleniny

V domácí lékárničce je potřebná sada nástrojů pro použití při nejrůznějších zraněních, ranách, popáleninách atd., Ke kterým dochází vždy nečekaně.

 • Jod (5% roztok alkoholu) nebo 1-2% roztok brilantní zelené barvy se používá k léčbě okrajů ran a drobných škrábanců. Můžete nahradit jodovou tužku.
 • Chlorrhexidin, Miramistin může sloužit jako modernější náhrada jódu a brilantní zeleně, nezanechává skvrny na kůži a nezpůsobuje hoření.
 • Peroxid vodíku 3% se používá k zastavení krvácení, jako roztok pro různé výplachy a výplachy.
 • Kyselina boritá, pít soda (0,5-2% vodný roztok), manganistan draselný (manganistan draselný) jsou také používány jako roztok pro různé oplachy a promývání. Kromě toho, manganistan draselný se používá k mytí žaludku v případě otravy.
 • Pantenol (D-panthenol, dexpanthenol) se používá k léčení různých ran a popálenin. Můžete ji doplnit akerbinem ve formě spreje nebo sulfarginu.
 • Sada kukuřičné náplasti.
 • Oční kapky typu „umělé slzy“ se používají při sušení, stejně jako při vstupu cizího tělesa do oka.
 • Sulfacyl sodný (30% roztok) se používá pro infekce, poranění oka, kdy do oka vstupuje cizí těleso.
 • Solný roztok je univerzální lék, který lze použít pro různé mytí, včetně oplachování očí.

Kromě toho doplňte soupravu o tyto základní komponenty:

 • vata (sterilní a nesterilní),
 • obvazy různých šíří (sterilní a nesterilní), t
 • individuální obaly, t
 • ubrousky gázy sterilní,
 • baktericidní a jednoduchá lepicí náplast
 • bavlněné tampony pro ošetření ran s antiseptiky, t
 • špachtle pro mazání,
 • škrtidlo,
 • hemostatická houba k zastavení krvácení,
 • elastické bandáže,
 • gumové konečky prstů.

Další finanční prostředky

Souprava domácích léků může být doplněna následujícími léky:

 • Traksevazin gel, hirudo, detralex uvolňují únavu a otok nohou. Lék hirudovenes je složen z pijavého slinového extraktu. Můžete si přečíst o výhodách pijavic v mém článku Hirudoterapie. Léčba pijavice.
 • Teymurovova pasta se aplikuje z pocení nohou.
 • Klenzit C mast se používá k odstranění akné a akné.

V soupravě první pomoci by navíc měly být zahrnuty následující položky:

 • hořčičná omítka - používají se nejen pro nachlazení, ale také pro anginu pectoris;
 • kompresní papír nebo polyethylen - používaný pro obklady;
 • gumové rukavice
 • lékařský alkohol (96%),
 • čpavek - používán pro mdloby,
 • Doporučuje se, aby každý měl monitor krevního tlaku (přístroj pro měření tlaku) po 40 letech
 • teploměr, včetně koupelny (v případě potřeby),
 • různé jednorázové stříkačky,
 • pipety (včetně očního),
 • zdravotnické banky,
 • stříkačky různých velikostí,
 • odměrky pro odběr léků různých velikostí,
 • vazelína,
 • láhev s horkou vodou s gumovými trubicemi a hroty,
 • podestýlka,
 • ledová bublina
 • lékařské pinzety,
 • tupé nůžky.

Lékárnička. Co ještě musíte věnovat pozornost

Pokud některý člen rodiny trpí chronickým onemocněním, musí být složení domácí lékárničky doplněno vhodnými léky.

Při plánování cesty, budování lékárničky pro dovolenou nebo letní pobyt, věnujte zvýšenou pozornost dostupnosti lékárny a zahrňte do lékárničky další léky.

Pro děti musíte mít speciální dětskou lékárničku.

Nezapomeňte čas od času provést audit lékárničky a zkontrolovat dobu použitelnosti léků ve složení.

Pro duši dnes nasloucháme ERNESTO CORTAZAR - Les Feuilles Mortes (Podzimní listí) Známé téma, jak ho vidí Ernesto Cortazar... Magicky...

Domácí lékárnička: drogy, drogy a vybavení

Jaké potřebné léky v rodinné domácí lékařské soupravě by měly být určeny pro děti a dospělé: seznam a doporučení pro výběr

Zdravotnická souprava by měla být v každé rodině. Jde na základě toho, kdo je součástí rodiny, na jakých chronických onemocněních je nemocná, jaké zranění a zranění je jí vystavena. Povinné léky na lékárničku v rodině s často a dlouhodobě nemocnými dětmi jsou tedy antivirotika, imuno-posilující a antibakteriální léčiva. A tam, kde jsou děti mobilní a neustále zraněny, je třeba klást důraz na dezinfekční prostředky a obvazy.

Začíná dělat seznam léků pro domácí lékárnička, věnujte pozornost doporučením, které lékaři dávají v navrhovaném materiálu. Z každé kategorie si vyberete 1-2 pozice. Neukládejte všechny uvedené finanční prostředky. Mají stejný farmakologický účinek.

Poté, co byl sestaven seznam léků pro lékárničku, vyberte vhodnou nádobu a místo pro její uložení. To musí být pro děti nedostupné. Pak jděte do lékárny a koupíte tam to, co hodláte dát pro dospělé a děti. Výběr léků za cenu a výrobce je váš.

Seznam základních léků v domácí lékárničku

Bohužel život není vždy svátek. Zejména rodinný život. Koneckonců musíme být schopni postarat se nejen o sebe, ale také o manžela a dítě. Moderní medicína má samozřejmě dlouhou cestu. Ale měli byste vědět, že existují situace v životě, kdy může trvat příliš dlouho, než dorazí lékař. Proto se musíte stát kompetentním lékařem, pečovatelkou a nejlaskavější sestrou milosrdenství na světě.

Možná začneme náš lékařský vzdělávací program s tím, že dům musí mít lékárničku, která by měla obsahovat všechny nejnutnější věci. Seznam domácích souprav, který je uveden v tomto článku, pomůže vytvořit seznam nejpotřebnějších pro vaši rodinu. Je třeba si uvědomit, že seznam nezbytných léků pro domácí lékárničku bude do velké míry záviset na tom, zda máte děti a starší členy rodiny s chronickými onemocněními. Máte-li mladou rodinu bez dětí, pak potřebné léky ve vaší domácí lékárni jsou aspirin a aktivní uhlí, suprastin a ampioky, analgin a obvazy.

Nemoci jsou zpravidla součástí našich plánů. Ale neměli byste být překvapeni žádným onemocněním. Chcete-li dát nemoc nemoci, měli byste být schopni se s tím vypořádat. Koneckonců, polykání pilulky neznamená, že přestane být nemocný. Musíte kompetentně bojovat s nemocí a musíte tuto odpovědnost převzít s plnou odpovědností.

Pro domácí lékárničku není vůbec nutné mít velký kufr a dát tam balíčky novodobých léků. K tomu, můžete přizpůsobit malý box, který se vejde do vašeho arzenálu léčivých a léčivých drog, bez kterých to nemůže udělat.

Co by mělo být součástí domácí lékárničky? Vše, co vám pomůže, aby pomohli svým blízkým, když se cítí špatně. Ale když používáte léky, musíte se naučit základní pravidlo: nikdy nedávejte svým blízkým lék, aniž byste byli pevně přesvědčeni, že je to opravdu nutné!

Seznam dezinfekčních léků: co by mělo být v domácí lékárničce

Dezinfekční prostředky - to je první věc, která by měla být v domácí lékárničku, a podrobný seznam léků lze vidět později v tomto článku.

Začneme tedy s doplňováním domácí lékárničky. První věc, kterou byste měli dát tam je antiseptické (dezinfekční) prostředky, to znamená, 3% roztok peroxidu vodíku, jód, manganistan draselný, kyselina boritá, roztok brilantní zelené, chloramin B.

Jako dezinfekční prostředek se používá roztok manganistanu draselného nebo manganistanu draselného. Prodává se v lékárnách ve formě prášku s červeno-fialovými krystaly. Tento prášek se rozpustí ve vodě. Použijte manganistan draselný je třeba správně, jinak můžete velmi vyschnout kůži. Roztok připravený k použití by měl být světle růžový.

Vzhledem k tomu, že se manganistan draselný používá poměrně často, můžete vytvořit roztok nasycené tmavě purpurové barvy a přidat malé množství tohoto roztoku do vody pro opláchnutí a opláchnutí.

Roztok manganistanu draselného musí být v domě, kde je novorozenec. Mangan je také používán v gynekologii pro mytí a douching. 0,1% roztok může kloktat se zčervenalými mandlemi nebo malými ranami v ústech. Tento nástroj je vhodný pro děti. S 0,5% roztokem se mohou umýt vnější rány. Pokud se rány, například suppurate, můžete použít robustnější řešení - 2-5%. Roztok stejné koncentrace lze použít pro velké hnisavé rány, pro ošetření povrchů hoření.

Pro vnitřní použití jsou vhodné velmi slabé roztoky manganistanu draselného. 0,02 - 0,1% roztok může být použit pro různé otravy, například jedy, pro mytí žaludku.

Manganistan draselný dokonale ničí různé nepříjemné pachy. Brilantní zelená, nebo brilantní zelená, jak tento lék je více obyčejně nazvaný populárně, moci být používán mazat pustulární formace na kůži, dezinfikovat rány, oděry a řezy. Zelená barva rozmazává kožní vyrážku planými neštovicemi. Zelenka pomáhá s dětskou stomatitidou. V tomto případě jsou zapálené oblasti ústní sliznice ošetřeny zelenou barvou. Zelenka dobře dezinfikuje, ale kůži nevysušuje.

Jódová tinktura, stejně jako brilantní zelená, se používá k dezinfekci ran. Jod je vynikajícím nástrojem pro kauterizaci zanícené kůže. Aplikujte jód a jako absorpční činidlo.

3% roztok peroxidu vodíku se používá jako externí dezinfekční prostředek i jako vnitřní dezinfekční prostředek. Mohou kloktat s bolestmi v krku a stomatitidou, umýt hnisavé nebo špatně se hojící rány. Aplikujte peroxid vodíku a gynekologická onemocnění.

Perhydrol je silnější roztok peroxidu vodíku. Může být použit pro velké hnisavé rány. Takový roztok může být příliš silný pro dětskou pokožku, takže s bavlněným tamponem namočeným v roztoku je lepší ošetřit ránu přímo.

Peroxid vodíku dokonale ničí nepříjemný zápach, takže 3% roztok může být použit pro opláchnutí úst pro onemocnění nosohltanu.

Dezinfekční léky v lékárničce pro děti

Měly by existovat speciální léky v domácí lékárničce pro děti s dezinfekčními vlastnostmi. Nemají nepříznivý vliv na léčbu ran a odřenin.

Kyselina boritá je vynikající antimikrobiální látka. Tento lék se prodává v lékárnách ve formě bílého prášku, který je snadno rozpustný ve vodě nebo alkoholu. Pro vodný dezinfekční roztok stačí vzít 1 lžičku. kyselina boritá prášek na 1 šálek vařené vody. Toto řešení může v případě zánětu sliznice kloktat hrdlo a dutinu ústní, umýt oči během zánětlivých procesů, používat je k péči o novorozence.

Kyselina boritá je jednou ze složek ušních kapek.

Chloramin B je bílý nebo nažloutlý prášek. Používá se jako dezinfekční prostředek pro dezinfekci předmětů pro péči o pacienta. Tento prášek je vysoce rozpustný v horké vodě. Občas se doporučuje roztok chloraminu, aby se podlahy v koupelně umyly. Když epidemie chřipky potřebuje otřít podlahy a kliky dveří slabým roztokem chloraminu.

Nicméně, s ohledem na to, kolik dezinfekčních prostředků a deodorizačních činidel může moderní trh s drogami nabídnout, je možné odstranit chloramin a použít jiné dezinfekční prostředky.

Použijte furatsilin a streptotsid, které lze použít jako dezinfekční prostředek při oplachování úst a hnisavých ran.

Obvazy a bavlna v lékárničce

V domácí lékárni musí být obvazy, náplasti, vata. Je nutné mít obvazy úzké i široké. Obvazy jsou potřebné pro vázání ran, pro upevňování pneumatik, které jsou superponovány na zlomeniny.

K uzavření rány je nutná baktericidní náplast. Lepicí náplast lze použít pouze pro malé rány, protože lepení na velké plochy kůže je obtížné a pak odstraněné. Lepicí strana náplasti může způsobit mírné podráždění.

I když je rána malá, je třeba ji zavřít: je lepší ji zabalit obvazem a pevně ji nevařit.

Sádra s lepkavým vnitřkem bez baktericidní vrstvy může být použita pro obklady na rány. Například, když naplníte ránu nebo zanícený povrch streptocídem, emulzí syntomycinu nebo mastí Vishnevsky, měli byste na něj dát malý vatový tampon a teprve pak připevnit omítku.

Vata by měla být umístěna do sterilního sáčku, ve kterém je obvykle zakoupena v lékárně. Vata se aplikuje na ránu pro dezinfekci a hojení obkladů. Možná, že bavlna musí být používána častěji, než jakýkoliv jiný prostředek vaší domácí lékárničky. Vata je zvláště potřebná, pokud je v domě novorozenec. Sterilní vata omývá oči a čistí nos dítěte. Vata bude potřebná pro mytí a dezinfekci ran a odřenin, které se vyskytují ve velkém množství u malých tomboys.

Je nutný hemostat. Samozřejmě, získání, nemusíte naladit na nejhorší, co se může stát v životě. Nezapomeňte, že je nutné jít z mnoha nepříjemných situací s nejmenší ztrátou - za tím účelem je vždy k dispozici vše, co potřebujete.

Hemostat je pryžová trubice. S ním můžete zastavit krvácení a zachránit osobu.

Pomocí hemostatické houby můžete zastavit krev, uzavřít povrch rány.

Seznam toho, co by mělo být v domácí soupravě

Zobrazit seznam toho, co by mělo být v domácí lékárničce Nechte teploměr.

Teploměr - možná jedna z nejnutnějších a nejnutnějších věcí v domácí lékárničce. Používáme je přesně, jakmile cítíme mírné známky indispozice. Měřítko rtuťového teploměru ukazuje, jak tělo reaguje na možné onemocnění. Zvýšení teploty, to znamená, že teploměr je vyšší než 37 ° C, zpravidla indikuje boj těla s nástupem onemocnění. Teploměr by měl být uložen ve zvláštním případě a zacházejte s ním opatrně.

Není špatné mít elektronický teploměr. Měří teplotu během 2 minut. Čísla se zobrazují na speciálním displeji. Není třeba se obávat, že se přístroj zlomí a rtuť se rozleje.

V každé lékárničce by měla být injekční stříkačka (stříkačka „hruška“), vyhřívaná podložka s trubicí a hroty pro klystýr.

Další věc, která by měla být v domácí lékárnička je monitor krevního tlaku - monitor krevního tlaku, zejména pokud je starší osoba v domě.

Nezapomeňte si koupit několik pipet pro domácí lékárničku, s tupými špičkami, aby nedošlo k náhodnému poškození sliznice během instilace. Požadovaná hořčice a banky. Hořčičná omítka se nejlépe nakupují v malých množstvích, protože mohou být vlhká. Hořčičná omítka se skladují zabalená v hustém papíru, ale ne v celofánu. Banky je lepší dát do samostatné krabice. Naneste banky a hořčičnou omítku s trvalým, dlouhodobým nachlazením.

Jaké povinné léky by měly být v domácí lékárničce

Podívejme se, jaké léky by měly být v domácí lékárni, aby se vypořádaly s nachlazeními. Jedná se o léky, které by měly být vždy v dostatečném množství v kabinetu domácí medicíny, protože mohou být použity ke snížení teploty a zmírnění bolesti.

Pro léčbu nachlazení, dostat pepř patch. Tento lék se aplikuje na místo, které se potřebuje zahřát, jako oteplovací obklad.

Nedělejte to bez antipyretik a analgetik. Antipyretika - povinné léky v domácí lékárni, které způsobují pokles teploty. Nejčastěji antipyretika zahrnují léky proti bolesti.

Aspirin (kyselina acetylsalicylová) je možná nejoblíbenější a cenově dostupnější antipyretikum. Zahrnuty v prášky, které berou chřipku. Aspirin je dostupný v tabletkách. Jeho použití se doporučuje při nachlazení, chřipce a zánětlivých onemocněních. Aplikujte aspirin 1 tabletu 2-3 krát denně. Děti musí snížit dávku v souladu s doporučeními lékaře.

Askofen je antipyretikum, které obsahuje aspirin. Má analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek. Doporučuje se pro nachlazení, neuralgii a bolesti hlavy.

Amidopyrin může být použit jako antipyretický, protizánětlivý a lék proti bolesti. Děti jsou předepisovány v dávce 0,025–0,15 g najednou, pro dospělé - 0,25–0,3 g, 3-4krát denně.

Paracetamol má antipyretické a analgetické vlastnosti. Tento lék je dostupný ve formě tablet nebo sirupu. Pro děti do 5 let vyrobila speciální směs. Děti starší 12 let a dospělí mohou užívat 1-2 tablety 1-3 krát denně. Děti od 5 do 12 let mohou užívat polovinu tablety 1-3krát denně.

Naneste paracetamol se doporučuje pro chřipku. Tento prostředek dokonale pomáhá při záchvatech revmatismu, radiculitidy, neuralgii, bolesti hlavy a zubů.

Efferalgan se prodává jako roztok nebo jako tablety. Je to poměrně účinný prostředek proti bolesti a antipyretikum. Aplikujte při nachlazení, infekcích průdušek, plic nebo horních dýchacích cest. Pro děti do 1 roku se vyrábí efferalganový roztok; použít pro 1 lžičky. dvakrát denně. Od jednoho roku do tří let mohou děti dostávat 1 lžičku. třikrát denně. Pro děti starší tří let je přípustná dávka 1 lžička. 4-5 krát denně. Po sedmi letech můžete podávat tablety efferalganu, od 7 do 15 let - polovinu tablety 1-3 krát denně; od 15 let a starší - 1-2 tablety 1-3 krát denně. Tablety se rychle rozpouštějí ve vodě v souladu s doporučenými proporcemi. Efferalgan by neměl být aplikován déle než čtyři hodiny.

Panadol se používá jako antipyretikum a analgetikum. Doporučuje se pro chřipku, bolesti neuralgické povahy, s radiculitidou, pomáhá s dentální a bolestí hlavy. Podobně jako efferalgan by neměl být panadol užíván častěji než po 4 hodinách, během dne můžete užívat ne více než čtyři dávky. Pro děti do jednoho roku se panadol vyrábí v suspenzi (0,5–1 lžičky), od roku do 6 let - 1-2 lžičky, od 6 do 12 let - 2-4 lžičky.. Děti od 6 do 12 let mohou dostávat tablety panadolu, 0,5-1 tablety v jedné dávce. Děti starší 12 let a dospělí mohou užívat 1-2 tablety najednou.

Coldrex je dostupný ve formě tablet a prášku. Léčivo má antipyretikum a analgetikum. Doporučuje se aplikovat na chřipku a nachlazení. Tablety přípravku Coldrex by neměly být podávány dětem mladším 6 let. Pro děti ve věku od 6 do 12 let můžete užívat 1 tabletu až čtyřikrát denně, dospělé - 2 tablety až čtyřikrát denně. Prášek Coldrex by neměly užívat děti mladší 12 let. Dospělí mohou užívat 1 prášek, rozpouštět ho v horké vodě.

Solpadein - instantní šumivé tablety. Používá se jako rychlý a účinný prostředek pro anestezii pro neuralgii, revmatismus, bolesti zubů a bolesti hlavy, pro chřipku a nachlazení. 1 tableta solpadeinu musí být rozpuštěna v 1 sklenici vody, pro dospělé - 2 tablety. Užívejte Solpadein může být až čtyřikrát denně. Interval mezi užíváním tablet by měl být nejméně 4 hodiny. Děti do 7 let by neměly dávat solpadine! Od 7 do 12 let můžete dát polovinu pilulky nebo celek.

Aspirin Oops jsou také šumivé tablety. Doporučuje se pro nachlazení, chřipku, jako protizánětlivé a antipyretické činidlo; nepostradatelné pro nachlazení, protože kyselina askorbová je součástí tablet. To je zvláště důležité v prvních dnech onemocnění. Děti do 4 let by neměly být podávány! Děti od 4 do 10 let mohou být podávány 1/2 tablety nebo celé, maximálně čtyřikrát denně, děti od 10 do 15 let - 1-2 tablety 4krát denně, dospělí - 1-3 tablety 4krát denně za den. Tablety musí být rozpuštěny v plné sklenici vody.

Aspirin Baer, ​​stejně jako mnoho moderních léků proti bolesti a antipyretik, je k dispozici v šumivých tabletách. Složení těchto tablet zahrnuje aspirin, sodu a kyselinu citrónovou. Děti do tří let by neměly dostávat tento lék. Děti starší tří let mohou dostávat 0,5-1,5 tablety v jedné dávce, až 4 tablety denně, dospělí 1-2 tablety v jedné dávce, až 8 tablet denně.

Antipyretické rektální čípky jsou velmi pohodlné a účinné. Jejich volba je velmi široká, domácí i dovážená. Někteří mají (jako tablety) komplexní antipyretický a analgetický účinek. Svíčky jsou pohodlné svíčky, které mají měkký efekt a nedávají zátěž na žaludek. Někdy musí člověk během nemoci brát spoustu léků.

Léky proti bolesti v domácí lékárni

Všechny léky proti bolesti by měly být užívány v souladu s pokyny, které jsou k nim připojeny. Hlavními nesteroidními protizánětlivými léky v domácí lékárni jsou analgin, ketorol, ortofen, panadol atd.

Analgin je častěji používán jako analgetikum, ale může být také užíván jako protizánětlivé a antipyretické činidlo. Doporučuje se pro chřipku, nachlazení, neuralgii, radiculitidu, bolesti zubů a bolesti hlavy. Pro děti je přípustná dávka analginu snadno vypočítatelná: pro každý kilogram hmotnosti 0,005–0,01 g léčiva, až 3-4krát denně. Dospělí užívají analginum 0,25-0,5 g 2 —Zraza denně.

Panadein je velmi účinný lék proti bolesti. Doporučuje se pro bolesti hlavy, bolesti zubů, revmatismus, radiculitidu, neuralgii, artritidu, nachlazení a chřipku. Děti do sedmi let, lék je přísně kontraindikován! Děti do 12 let mohou dostávat 1/2 a celou tabletu, dospělí - 1-2 tablety, ne více než čtyřikrát denně. Interval mezi jednotlivými dávkami není kratší než čtyři hodiny.

Bolest může mít různý původ - bolest hlavy nebo bolest zubů, s neuralgií nebo radiculitidou.

Zubní kapky se používají pro bolest zubů. Na malý vatový tampon by měly být kapány 2-3 kapky a vata by měla být položena na bolavý zub. Tento nástroj pomůže nějakou dobu zmírnit bolest, ale určitě byste měli navštívit zubaře.

Finále může být použito pro bolesti svalů a kloubů, pro radiculitidu a neuralgii, pro bolest vyplývající z otlaků nebo sportovních úrazů. V těchto případech pomůže tinktura chilli. Léky jsou pečlivě promíchány do kůže, pak je místo dobře zabalené.

Kašel pilulky v lékárničku

V domácí lékárničce musí být protivokashlevye a vykašlávání léků.

Mukaltin je dostupný v tabletách a používá se jako vykašlávání, 1-2 tablety před jídlem. Tablety jsou vyrobeny z léčivých bylin a neexistují žádné kontraindikace pro použití.

Mukaltin nemá výrazný antitusický účinek. Proto je dobré, že v lékárničce jsou takové léky, které jsou schopny zmírnit kašel u dospělého a pomáhají dítěti vyčistit si hrdlo.

Pertussin je lék ke změkčení kašle, má také vykašlávací účinek. Doporučuje se pro zánět průdušek a onemocnění horních cest dýchacích. K dispozici ve formě sání pilulek nebo ve formě směsi. Směs trvat 1 polévková lžíce. Já 3 krát denně. Děti do tří let dávají 1/2 lžičky. 3x denně, od 3 do 12 let - 1 dezertní lžíce.

Elixír hrudníku bude kašlat a uvolňovat dýchání. Docela neškodný výrobek vyrobený z bylinných extraktů. Můžete si vzít jako vykašlávání, 20-40 kapek několikrát denně. U dětí je dávkování odlišné: obvykle se dětem podává tolik kapek jako dětský věk. Kapky mohou být ředěny v malém množství teplé vody. Pokud po kapkách je nepříjemná chuť, můžete si vzít několik doušek vody.

Anatomické kapky amoniaku - velký vykašlávání. Doporučuje se pro bronchitidu. Vezměte 10-15 kapek 3-4 krát denně. Pro děti je jednorázová dávka určena věkem: kolik let - tolik kapek.

Bronholitin je účinný bronchodilatátor. Tyto pilulky v domácí lékárničku se doporučují pro hrudník absolvovaný suchým kašlem, pro akutní bronchitidu. Děti do tří let se nedoporučují. (Pro děti tohoto věku jsou měkčí drogy.) Děti od 3 do 10 let - 1 lžička. 3 krát denně, děti od 10 let - 2 lžičky. 3 krát denně. Dospělí vezmou 1 polévkovou lžíci. Já 3-4 krát denně.

Bromhexin se používá jako expektorant a antitusikum. Přiřazení s bronchitidou a pneumonií. Děti od 3 do 4 let mohou dostat 0,002 g., Od 5 do 14 let - 0,004 g., Dospělí - 0,016 g. Také 3krát denně.

Falimint není vykašlávání, používá se pro zánětlivé procesy v ústech a nosohltanu. Má malé anestetické a dezinfekční vlastnosti. Dostupné v tabletách na sání. Přípustná dávka - 7-8 tablet denně.

Všechny tyto léky jsou prodávány volně v lékárně, mohou být uloženy doma. To samozřejmě neznamená, že po vyrobení léčivých přípravků, které mají zcela určitá data expirace, není možné uchýlit se k pomoci lékaře vůbec. Mohou být užitečné pouze před příchodem lékaře, ale můžete si jej užívat, pokud si nejste jisti, že je to nezbytné. Například, pokud je dýchání chraptivé, sipot je slyšet, pacient cítí bolest na hrudi při kašli, můžete užívat Bromhexin a bronholitin.

Bolest v krku a kašel způsobený brněním v krku lze eliminovat pertusinem nebo phalimyntem. Tyto léky pomohou s jakoukoli malátností v krku a nosohltanu. Útok kašle pomůže eliminovat pectusin. Pectusin tablety jsou žádoucí, aby v každé domácí lékárnička, budou pomáhat se zánětem horních cest dýchacích.

Není to špatné, pokud je v lékárničce k dispozici lahvička s lugolem. To je vynikající lék při prvním projevu nepohodlí v krku, zejména pokud někdo z domácnosti často trpí bolestmi v krku nebo nachlazení.

Opravné prostředky k nachlazení v lékárničce

Ale s dusným nosem, musíte držet nohy v teplé vodě, nosit teplé ponožky okamžitě, protože když hlava začíná studené, je velmi důležité, aby vaše nohy byly teplé. Nemůžete dělat bez speciálních léků. Musí být anti-edematózní a vazokonstrikční léky v domácí lékárničku, které se používají pro rinitidu a sinusitidu.

Galazolin používal zpravidla studený a sinus, s alergickými onemocněními nosní dutiny a krku. Při instilaci léku do nosní dutiny je také nutné pozorovat dávky uvedené v přiložené anotaci, dospělí - 1-3 kapky do každé nosní dírky 1-3 krát denně 0,1% vodný roztok. Galazolin pro děti je 0,05% roztok, vmíchaný 1 kapka 1 krát denně.

Naftyzinum se používá ve stejných případech jako galazolin, stejně jako nosní krvácení, se zánětem spojivek. Pro děti starší než jeden rok se dospělým aplikují 1-2 kapky 0,05% roztoku naftyzinu, 1-2 kapky 2-3krát denně na 0,1% roztok pro dospělé. Pro krvácení z nosu v roztoku 0,5% naftyzinu navlhčete malou bavlněnou bičík a vložte je do nosních průchodů, přidržte asi 10 minut, pak opatrně vyjměte.

Sanorin obsahuje 0,1% roztok naftizinu a vyrábí se ve formě emulze.

Pinosol se používá k léčbě onemocnění nosní dutiny a krku, je to výborný prostředek proti edému. Účinek po aplikaci kapek zůstává po dlouhou dobu, protože složení kapek zahrnuje léčivé oleje, které obklopují sliznici a zmírňují zánět. Pro děti starší než tři roky je pinosol vmíchán 1 kapka 2x denně, dospělí - 1-2 kapky 2 - Zraz za den.

Absolutně neškodné, na první pohled, kapky mohou mít také kontraindikace. Pokud se podává příliš velká dávka a často, povede to k různým vedlejším účinkům, které mohou mít za následek pocit pálení v krku a v nose. Může se také objevit alergická reakce.

Nákup lék na nachlazení pro domácí lékárnička, vyberte nejvhodnější pro vaše rodinné příslušníky.

Co je součástí domácí soupravy pro dítě s alergiemi?

Složení domácí lékárničky často závisí na přítomnosti nemocí u rodinných příslušníků. Lékárnička dítěte s alergiemi musí být naplněna speciálními přípravky. Podívejme se, co se děje do lékárničky dítěte trpícího alergickými reakcemi. Antihistaminika se užívají pro alergická onemocnění. Tavegil, difenhydramin, suprastin, fencalor, klaretin zmírní svědění, otok a další příznaky alergické reakce.

V žádném případě není možné diagnostikovat „alergii“ sami. Například vyrážka na těle není vždy známkou pouze alergické reakce těla na něco. Vyrážka může být příznakem mnoha infekčních onemocnění, která nejsou léčena dimedrolem. Proto pokud máte podezření na alergii, je třeba okamžitě se poradit s lékařem. V těžkých případech, kdy má pacient dušnost, křeče, dýchání je obtížné, musíte zavolat sanitku. Nezávislý a nekontrolovaný příjem antihistaminik je vysoce nežádoucí. Lékař Vám přesně předepíše lék, který je v konkrétním případě potřebný.

Tavegil se užívá pro alergická onemocnění horních cest dýchacích, akutní kopřivku, svědění kůže, alergickou dermatitidu, neurodermatitidu. Děti od 6 do 12 let mohou užívat lék v dávce 0,5-1 tablety 2x denně, dospělí - 1 tableta 2x denně. Léčivo se vyrábí v tabletách 0,001 g.

Suprastin se doporučuje pro vyrážky způsobené alergiemi na léky, alergické kožní onemocnění, kopřivku a ekzémy. Děti do 12 měsíců dávají 1/4 tablety 2-3 krát denně, až 6 let - 1/3 tablety 2-3 krát denně, až 14 let - 1/2 tablety 2-3 krát denně. Přípustná dávka pro dospělé - 1 tableta 2-3 krát denně. Take s jídlem.

Diphenhydramin je užíván jako antialergický lék, jako sedativum a hypnotikum. Přípustná dávka pro dospělé - 0,25 g denně.

Tyto léky by neměly být konzumovány bez doporučení lékaře. Stejné léky zahrnují antibiotika. Při prvním příznaku nachlazení se nesnažte okamžitě dát pacientovi lék z této skupiny. Po vyšetření lékař předepíše přesné prostředky, které pacient potřebuje.

Obsah domácí lékařské sady první pomoci

Přesto v domácí lékařské soupravě by měly být některé léky, které jsou předepsány nejčastěji. Pokud jste šetrní, nemusíte chodit do lékáren, například v neděli večer při hledání vhodného léku.

V obsahu domácí soupravy, můžete si dát ampulky, ampicilin. Tyto léky jsou předepisovány nejčastěji při bronchitidě, pneumonii, angíny, cholecystitidě a některých infekčních onemocněních.

Můžete si dát do domácí lékárničky a lék ze skupiny sulfonamidů: sulfadimethoxin, sulfadimezin, biseptol. Ale nedělají velké zásoby - každá droga má specifickou životnost. Léky s datem použitelnosti by neměly být užívány kategoricky, měly by být nahrazeny.

Pokud antibiotika nebo antialergické léky nemohou být uloženy v lékárničce, ale zakoupeny v lékárně na doporučení lékaře, pak je žádoucí mít antivirotika v každé domácnosti.

Určitě přijdou vhod na podzim, když je tak snadné chytit nachlazení nebo dostat chřipku. Předstihněte interferon, oxolinovou mast a rimantadin.

Remantadin může být užíván, jakmile se objeví první známky onemocnění nebo jako preventivní opatření během epidemií chřipky. Lék se užívá po jídle. Pro prevenci dospělých chřipek užívejte 1 tabletu 1 krát denně po dobu 15 dnů. Pro léčbu v prvních dnech onemocnění se lék užívá následujícím způsobem. Děti od 7 do 10 let dostávají 1 tabletu 2x denně, od 11 do 15 let - 1 tableta 3x denně, dospělí 2 tablety 3x denně (první den); 2 tablety 2x denně (druhý a třetí den); 2 tablety 1 krát denně (čtvrtý den). První den nemoci můžete vypít celou denní dávku najednou - „nasycovací dávka“.

Interferon se užívá k léčbě chřipky a prevenci nachlazení a chřipky během epidemií. Za tímto účelem se do nosní dutiny vnikne vodný roztok interferonu. Pro profylaktické účely se do každé nosní dírky vpraví 5 kapek 2x denně, za studena nebo při léčbě chřipky - 5 kapek léku každou hodinu nebo dvě.

Oxolinická mast může mazat sliznici nosu během epidemie chřipky. To je vynikající profylaktika.

Seznam léků pro lékárničku pro dospělé pro žaludeční problémy

Co ještě chybí v dospělé lékárničce? Samozřejmě, léky, které pomohou zmírnit žaludeční a střevní onemocnění. Lékárnička by měla mít speciální léky doporučené ošetřujícím lékařem. A co dělat, když náhle někdo má bolesti žaludku, pocit těžkosti v žaludku, kolika ve střevě? Musíte poskytnout první před lékařskou pomoc a čas na zmírnění utrpení. Proto, dát do lékárničky aktivního uhlí a jeden ze seznamu léků z domácí lékárničky, jako je smecta, rehydron, enterodez, glukosolan.

U průjmů, zejména u malých, je velmi důležité zachytit nemoc na samém počátku. Čím dříve to bude možné, tím méně utrpíte pro své dítě a možná i vážné následky, jako je dysbakterióza. Proto se ujistěte, že máte ve své lékárničce, zvláště pokud máte malé dítě, tyto jednoduché, ale spolehlivé a testované prostředky. Všechny tyto léky jsou jeden řádek. Odstraňují hleny ze střev, dezinfikují gastrointestinální trakt, pozastavují průjem a, co je nejdůležitější, kompenzují nedostatek organických solí, které se rychle vylučují z těla. Je velmi snadné je používat: musíte ředit množství vařené vody uvedené na sáčku a velmi často, dát lžičku na dítě. V závislosti na věku by dítě mělo pít 0,5 až 1 kapalinu. Dospělí dávkování se zvyšuje.

Aktivní uhlí může být pacientovi podáváno v případě otravy a při různých poruchách žaludku.

Lékárnička léků na srdce

V každé lékárničce by měly být léky na srdce. I když žádný z vašich blízkých trpí kardiovaskulárními chorobami. Jedná se o základní léky v lékárničce, jako jsou nitroglycerinové tablety, které je žádoucí uchovávat nejen v lékárničce, ale také v peněžence, s níž jdete pracovat a nakupovat. Nitroglycerin je první nouzová pomoc při infarktu myokardu.

Validol se používá k záchvatům hysterie, srdečních onemocnění, sedativ a léků proti bolesti: 5 kapek validolu lze aplikovat na kus cukru a pomalu se rozpouští v ústech, můžete je ředit v malém množství vody, aplikovat 2 kapsle najednou.

Infuze valeriánského kořene nebo valeriánu je k dispozici ve formě kapek nebo tablet. Přijato jako sedativum.

Zdá se, že teď se nebudete mýlit, když náhle jeden z vašich blízkých má horečku, rýmu a kašel, "zkroucení" žaludku nebo "úlovek" srdce. I v lékárně nemusíte spěchat po hlavě, protože lékárnička má vše, co potřebujete, pokud lékař zjistí bronchitidu, bolest v krku, zažívací potíže. Můžete chránit své blízké před viry chřipky během období každoročních epidemií. Nebo buďte ostražití na jaře av létě, když se nemytá zelenina a ovoce a „zeptáte“ v ústech.

Při užívání jakéhokoliv léku je velmi důležité dodržet dávku, předávkování je velmi nebezpečné. To platí zejména pro antipyretika. Stává se, že matky, z těch nejlepších záměrů - aby co nejdříve snížily teplotu - daly dítěti příliš velkou dávku antipyretika. Teplota samozřejmě klesá, ale důsledky mohou být velmi smutné. Dávka léků, která překračuje přípustnou dávku, může vést k narušení ledvin, jater, způsobit závažnou alergickou reakci. Před podáním přípravku si proto musíte přečíst souhrn.

Prakticky každý lék má kontraindikace a vedlejší účinky. A pokud zjistíte, že pacient má po požití přípravku nauzeu, zvracení nebo alergickou reakci ve formě svědění kůže nebo vyrážky, znamená to, že tento přípravek by neměl být žádným způsobem používán.

Léky jsou obvykle spojeny s příjmem potravy. Některé pilulky pít před jídlem, jiní - po. Mnoho léků je třeba užívat na lačný žaludek - do 10-15 minut se dostane do střeva a začne se vstřebávat do krve. Lékaři doporučují drcení nebo žvýkání tablety, protože nemají co rozpustit v prázdném žaludku. Rozdrcená tableta se rychleji rozpouští v žaludku.

Pokud jsou tablety vyráběny ve formě dražé, v kapslích, pak by neměly být nikdy odstraněny.

Užívejte léky přísně v souladu s doprovodnou anotací.

Můžete mít otázku - jak pít léky? Nejlepší na tom je, že s vodou při pokojové teplotě lze mnoho léčivých přípravků umýt alkalickými minerálními vodami. Čaj, káva, kompoty obsahují enzymy, které mohou vstoupit do nežádoucí reakce s léčivými látkami.