Jak se zbavit chraplavého hlasu jednoduše a rychle

Slyšíte sípání? Máte bronchitidu!

Dostal kašel, bolest v krku, hrudník, hlavu. A pak se ozvalo sípání. Co dělat Je čas na doktora. Naslouchá, standardní: "Dýchejte, nedýchejte." A vydejte verdikt: "Máš bronchitidu." Nezoufejte, hlavní věc - vědět, jak léčit sípání v plicích doma.

Proč tam byl chrastítko

Tato patologie se objevuje při dýchání v okamžiku, kdy vzduchový proud narazí na překážku ve formě sputa nebo hlenu.

Pak je tu další zvuk, hluk, zvaný sípání.

Pacient začíná cítit, že někde uvnitř píšťalek se střetává. Je nutné kašlat, protože tyto pocity mohou projít.

Těžce dýchá, hlučně, výdech velmi dlouho. Často, dokonce i v blízkém prostředí, je tento stav pacienta zaznamenán a definuje ho jako „těžce dýchá“.

Definice sípání

Jaký druh dalšího hluku ovlivnil osobu může určit pouze lékař. Jsou mokré, suché, různých typů.

Suché rales se vyskytují kvůli obtížnosti průchodu kyslíku přes dýchací trakt.

Uzavírá nebo zužuje větve sliznice průdušek tlusté tajemství, které se tvoří ve zvýšeném množství s bronchitidou nebo jinými chorobami. Typy suchého hluku:

Objevují se jak při inhalaci, tak při výdechu. Bronchitida je více charakteristická pro vlhké rales, když se tekutina tvoří v plutu v plicích. Tyto zvuky jsou dále rozděleny na:

 • jemná bublina;
 • střední bublina;
 • velká bublina.

U malých dětí je vlhké dýchání častější než u dospělých. A symptomy jsou výraznější. Léčba sípání v průduškách u dítěte musí být proto velmi opatrně přístupná.

Docela často se lékaři uchylují k antibiotikům pro akutní bronchitidu u dospělých a dětí. Ale léčba sípání v plicích s lidovými prostředky také dává úžasné výsledky.

Jak vyléčit sípání v lidském léku na plíce

Lidé se často ptají, jak a jak vyléčit rales v průduškách pomocí lidových prostředků? Dále budeme analyzovat, jak to udělat.

Lékaři mají po staletí zkušenosti s čištěním plic doma. Než je však použijete, poraďte se se svým lékařem. V souběhu se standardní terapií poskytnou léčivé bylinky pro bronchitidu u dospělých dobrý výsledek:

 • Dech a vosk proti sípání. Vezměte ve stejném podílu, například jednu sklenici, každý drcený včelí vosk, slunečnicový olej, čerstvý med, pastu z borovicových bobů. Dejte na sporák a trochu vařit. Ujistěte se, že nevaří. Trvejte na odvarové hodině. Vezměte si lžičku před jídlem, můžete, spolu s teplým nápojem. Skladovací podmínky: na chladném místě;
 • Wonder lék na onemocnění. Vezměte ingredience po částech v poměru 1: 2: 2: aloe, kravské sádlo, med. Všechny kombinovat a umístit do trouby na 200 stupňů. Stoupejte po dobu 6 hodin. Pak vytáhněte, mírně vychladněte a dejte pacientovi 1 lžíci 2 krát denně. Příjem je zastaven, jakmile se pro osobu, která má dýchat, stává snadnější a kašel zmizí.
 • Bylinný čaj při kašli a hluku v plicích. Smíchejte mleté ​​bylinky ve stejných podílech: podběl, třezalku, pampeliška, jitrocel, lékořice. Nalijte vařící vodu, asi 700 ml. Nechte ho stát 4 hodiny v temné místnosti. Pijte trochu, v malých doušcích třikrát denně během týdne.
 • Tradiční med a cibule jako všelék na všechny nemoci. Tyto dva produkty ve stejném množství, řekněme 50 gramů po 50, se třely na roštu nebo se mísily s mísičem. A jíst 1 lžíce 2-3 krát denně po dobu nejméně jednoho týdne. Buďte opatrní, pokud máte nemocný žaludek.

Derive hlen z bronchus lidových prostředků není tak těžké, jak si mnozí myslí. Opravdu, v arzenálu bylinkářů stále existují různé pomůcky, obklady, masti a další tajemství, která okamžitě postaví kdysi nemocného na nohy. A také tělové koupele:

 • Narvite pelyněk, osušte. Poté přidejte směs do pánve a spusťte nohy. Pára v horké vodě po dobu 15 minut. Procedura se provádí jednou denně. Palivo může dýchat. Dej to do hrnce, zakryje vodou a chovej.

Stlačuje proti sípání

Velmi účinným lékem jsou vařené brambory. Lepší mladý. Vařte brambory ve své uniformě, pamatujte. Ponořte do pánve několik kapek jódu a rostlinného oleje.

Dobře promíchejte, pak položte na ručník. A na hrudi. Musíte být teplý, tak zakryjte vlněnou šálu nebo deku. Ideální - zahřát hrudník tímto způsobem před spaním.

Jak léčit sípání v plicích pomocí masti

Když všechno bolí, nic nepomáhá, pacient a jeho rodina zběsile začínají přemýšlet, co jiného, ​​kromě pilulek a injekcí předepsaných lékařem, může léčit rales v průduškách.

Tento recept je dobře znám každému léčiteli:

Ujistěte se, že si to smaltované nádobí. Pak přidejte jednu sklenici rostlinného oleje, vložte včelí vosk a položte na sporák na malý oheň, aby se rozpustil vosk.

V této době vaříme vařené vejce. Potřebujeme ho k žloutku. Trochu po kousku do pánve s rmutem. Jakmile je celý žloutek tam, vařte další dvě minuty, pak se vyjměte z tepla a ochlaďte. Kmen. Směs je připravena. Skladuje se v chladničce. Je uvnitř, na prázdném žaludku. Dvou až třikrát denně čajová lžička, dokud příznaky nezmizí.

Tento univerzální lék se také aplikuje na hrudník s malou vrstvou a zabalí se, aby se zahřál.

Dnes jsou moderní léčby bronchitidy. Například inhalace s použitím různých nebulizérů užívajících léky a tinktury.

Prevence bronchiálního hluku

Aby se předešlo komplikacím, je nutné, abyste nemoc nezačali. Koneckonců, sotva slyšitelné sípání může růst jako sněhová koule, a jednoduché onemocnění může mít za následek závažné chronické onemocnění, jako je bronchiální astma. Proto:

 • Včas konzultujte s lékařem.
 • Vzdejte se špatných návyků.
 • Vede zdravý životní styl.
 • Cvičení, alespoň cvičení v dopoledních hodinách.
 • Začněte vytvrzovat. Ale tělo nepotlačujte.

Jak léčit akutní bronchitidu doma? Opatrně a moudře. Vážení kladů a záporů, konzultace s odborníky. Moderní medicína a zkušenost lidí učiní zdravého člověka z nemocného, ​​pokud se bere vážně.

Bronchitida náprava

Video vám řekne, jak připravit lék na bronchitidu.

Léčba bronchitidy lidovými prostředky

Bronchitida je zánětlivé onemocnění průdušek, charakterizované lézemi sliznic a průduškového stromu. Často je onemocnění doprovázeno poruchou horního dýchacího traktu - hrtanu, nosní sliznice, průdušnice, nosohltanu. Bronchitida může být akutní a chronická. Aktivní fáze akutní bronchitidy trvá několik dní až několik týdnů. Symptomy akutní formy onemocnění jsou podobné akutním respiračním infekcím. Hlavním problémem chronické formy bronchitidy je přetrvávající, ne kašel. Příčinou vzniku tohoto typu onemocnění je porážka dýchacích cest a kouření na dlouhou dobu.

Mnozí slyšeli, že všechna onemocnění jsou spojena s narušením trávicího systému a gastrointestinální kontaminací. Nicméně, ne mnoho lidí ví, že chronická bronchitida je také částečně v souvislosti s tím.

Podle statistik, bronchitida často postihuje lidi v dospělosti, po asi 50 rokách. Muži trpí bronchitidou 2-3 krát více než ženy. Musíte vědět, že chronická bronchitida může být smrtelná. To je dáno tím, že dochází k výraznému rozšíření vzdušných prostor a rychle se vyvíjejícím plicním onemocněním srdce.

Chronická obstrukční bronchitida také způsobuje zánět a postihuje průdušky. To narušuje ventilaci plic. Hlavním příznakem chronické bronchitidy je přetrvávající kašel se sputem, dušnost.

Hlavní příznaky bronchitidy

Příznaky hlásí problémy. Musíte být velmi pozorní ke svému zdraví a včas identifikovat první známky porušení v těle. To pomůže rychle se vypořádat s problémem a vyhnout se vážným následkům. Bronchitida může nastat v různých formách av některých případech způsobit vážné komplikace. Kromě toho se toto onemocnění vyskytuje u lidí jakéhokoliv věku. U dětí existují 3 typy tohoto onemocnění:

 • Jednoduchá akutní bronchitida;
 • Akutní obstrukční;
 • Akutní bronchiolitida (vyskytuje se u novorozenců a kojenců s postižením malých průdušek).

U dospělých existují 2 formy onemocnění - akutní a chronické.

Příznaky akutní a chronické bronchitidy:

 • Těžký kašel (nejprve suchý a potom sputum);
 • Zvýšená tělesná teplota;
 • Dušnost;
 • Zvýšené pocení;
 • Snížený výkon;
 • Slabost;
 • Bolest na hrudi.

Bronchitida je poměrně časté onemocnění. Téměř každý člověk alespoň jednou v životě čelil tomuto onemocnění. Příznaky bronchitidy jsou dobře známé a rychle rozpoznatelné. Pokud se objeví rýma s těžkou bolestí hlavy, horečkou a kašlem, jsou to jisté známky onemocnění. Příznaky bronchitidy jsou podobné příznakům běžného nachlazení a chřipky, takže jsou snadno zaměnitelné.

Chcete-li se rychle zbavit nemoci, musíte přesně stanovit diagnózu. To může provést pouze kvalifikovaný lékař. Kontrolu provádí, shromažďuje informace o stížnostech pacienta a tvoří velký obraz. Hlavní rozdíl mezi bronchitidou je silný kašel, někdy s chrapotem. Chronická bronchitida se může vyskytnout u lidí, kteří pracují v nebezpečných odvětvích nebo kouří po dlouhou dobu. Ve většině případů je však onemocnění spojeno s infekcí v těle.

Akutní forma onemocnění může trvat několik dní až několik týdnů. V tomto případě si pacient stěžuje na suchý kašel, rýmu, bolest hlavy, horečku. Kašel se sputem u dětí může být doprovázen sekrecí žlutošedého nebo nazelenalého odstínu, což naznačuje přítomnost bakteriální infekce. Pokud je bílá, pak není žádná infekce. Mokrý kašel je pro tělo mnohem výhodnější než suchý kašel, protože tímto způsobem se z nahromaděného hlenu vylučuje. Sipotový kašel znamená, že se v dýchacích cestách vytvořila masa hlenu. Při správné léčbě dochází po 10 dnech k akutní bronchitidě.

Pokud nezačnete s léčbou a nemoci začnete, může se akutní forma stát chronickou. V tomto případě bude kašel přetrvávat několik měsíců a bude mnohem obtížnější vyrovnat se s onemocněním. V některých případech dochází k kašli s krví. Je nezbytné zajistit, aby hlen ustupoval během kašle. U novorozenců se bronchitida nejprve jeví jako suchý, oslabující kašel bez sputa. Také ztráta dechu je patrná, stoupá teplota, objevuje se sípání.

Ve své pokročilé formě se může bronchitida proměnit v hnisavý. Tato forma onemocnění se vyskytuje na pozadí nízké imunity. Příznaky hnisavé bronchitidy: slabost, kašel s výtokem hnisu a sputa, bolest na hrudi, dušnost, vysoká horečka, bolest hlavy, těžké pocení.

Navíc dochází k alergické tracheální bronchitidě. Při tomto typu bronchitidy se k hlavním příznakům přidávají časté dýchání, pocit pálení na hrudi, stav slabosti a anorexie. Kvůli silnému kašli dochází k bolesti v nosohltanu, hlas zmizí. V tomto případě může kašel pacienta doprovázet několik měsíců až několik let. Pokud máte jakékoli příznaky bronchitidy, doporučuje se poradit se s lékařem. Zejména pokud je kašel doprovázen výtokem ve formě krve nebo hnisu.

Co způsobuje bronchitidu?

Hlavní faktory způsobující bronchitidu:

 • Infekce: houby, bakterie, viry;
 • Fyzikální účinky: příliš horký, studený nebo suchý vzduch;
 • Chemická expozice: páry alkalických kovů, kyseliny.
 • Bronchitida vyvolává špatné návyky a další vnější a vnitřní faktory, které snižují ochranné funkce těla, a to:
 • Pasivní a aktivní kouření;
 • Nadměrné používání alkoholických nápojů;
 • Časté nachlazení, SARS;
 • Nepříznivé klima;
 • Patologie nosohltanu: faryngitida, sinusitida, polypy v nosní dutině;
 • Městnavé procesy v plicích (se srdečním selháním);
 • Dědičnost (vrozený nedostatek alfa 1-antitrypsinu);
 • Silné pracovní podmínky, škodlivá produkce (vlhkost, častá podchlazení, dlouhodobé vystavení místnosti znečištěnému vzduchu).

Bronchitida se velmi rychle objevuje v podmínkách, kdy dochází k pravidelnému poškození průdušek a sliznic malými částicemi vznášejícími se ve vzduchu. Další běžnou příčinou je nevhodné klima. Mnoho lidí opouští města s konstantní vlhkostí a vlhkostí a teprve poté přestanou být nemocní.

Když se do průdušek neustále dostanou nějaké částice, prach, štiplavý kouř, tělo zapne ochranný režim, který je vyjádřen uvolněním sputa. Kašel je způsob, jak naše tělo vylučuje cizí látky z dýchacích cest.

Nejčastěji trpí chronickou bronchitidou, těžkými kuřáky. Rizikem jsou také lidé pracující v pekárnách, chemickém a vlněném průmyslu.

Jak infekce ovlivňují vývoj bronchitidy?

Chronická bronchitida se vyvíjí rychleji v přítomnosti mikrobů a ložisek infekcí. Bronchitida může výrazně zhoršit chronickou angínu, stejně jako špatnou cirkulaci. Pokud již osoba trpí akutní bronchitidou a více než jednou, pak se významně zvyšuje riziko získání chronické formy onemocnění. Infekce komplikují vývoj onemocnění, zvyšují množství hlenu.

Exacerbace chronické bronchitidy je často způsobena požitím streptokoků, stafylokoků, virových infekcí a pneumokoků.

Bronchitida: léčba lidových prostředků

 • Velmi účinný lidový lék na bronchitidu - inhalace. Mohou být vyrobeny na bázi esenciálních olejů, například eukalyptu a citronových éterických olejů. Můžete také použít starou metodu - vařit brambory a dýchat páru nad pánev. Tuto metodu je nutné používat velmi opatrně, aby nedošlo ke vzniku popálenin na sliznicích a zhoršení nemoci.
 • Při chronické bronchitidě je užitečné používat rostlinné přípravky. Kombinace následujících bylin pomáhá velmi dobře: podběl, tymián, lípa, jitrocel, oregano, lékořice. Chcete-li odvar, smíchejte všechny bylinky, vezměte 1 lžíci, nalijte 500 g vroucí vody a nechte asi 2 hodiny. Nástroj je odebírán třikrát denně na třetí pohár. Průběh léčby trvá 7 až 10 dnů.
 • Při bronchitidě se doporučuje použít směs medu a cibule v poměru 1: 1. Směs se nechá projít mlýnek na maso a dvakrát denně se vezme 1 lžíce po dobu 10-14 dnů. Pokud nemáte rádi cibuli, pak ji nahraďte česnekem. U mnoha pacientů po použití tohoto nástroje přichází úleva. Tento recept je kontraindikován u lidí s onemocněním gastrointestinálního traktu.
 • Dalším způsobem, jak se zbavit bronchitidy, je koumiss. Během nemoci je nutné použít 1 sklo 3 - 4krát denně.

Pokud jste našli bronchitidu - léčba lidovými prostředky pomůže vyrovnat se s onemocněním. Použijte osvědčené metody:

 • Učiňte šťávu z cibule a vezměte ji jako vykašlávání. Pomáhá také cibulový odvar s přidaným cukrem. Cibuli opláchněte ve slupce, přikryjte vodou, přidejte asi 100 g cukru, 30-40 minut vařte na mírném ohni a poté vypijte výsledný vývar za den.
 • Pacient by měl dostat dostatek horkého nápoje a silně se potit. Chcete-li to provést, můžete provést odvar z poporodní trávy: malina, šalvěj, jetel červený, elecampane, bezinky, jitrocel, kořen zázvoru s citronem, fialová, bezinky, máta, barva vápna.
 • Proveďte inhalace nad odvar z brambor, s přidáním 2 kapky jedle oleje.
 • Do smaltované mísy nalijte sklenici mléka, přidejte 1 lžíci sušené šalvěje, pevně přikryjte, přiveďte k varu nad nízkým teplem, chladem a napětím. Pak znovu přiveďte k varu, pokrytý víkem. Připraveno znamená pít horké před spaním.
 • Vařené brambory vaříme, rozdrtíme vidličkou, přidáme 2-3 kapky jódu a 1 lžíci rostlinného oleje. Míchejte všechny přísady, rozprostřete se na tkaninu a na hrudi proveďte obklad. Z výše uvedeného je nutné zabalit teplou šálu nebo šátek. Tento postup je žádoucí dělat v noci. Když se kompresor ochladí, může být odstraněn.
 • Při kašli používejte březovou mízu v kombinaci se spáleným cukrem.
 • Připravte si takový nástroj: vyjměte jádro z ředkvičky, přidejte k němu med nebo cukr a umístěte ho na chladné místo na noc. Ředkvička dá šťávu, kterou je třeba vzít 1 lžíci třikrát denně.
 • Vezměte čerstvou šťávu z řepky 5-6 krát denně po dobu 1-2 lžíce.
 • Pro akutní a chronickou bronchitidu nasekejte kořen Althea officinalis, nalijte na něj 200 g studené vody a nechte jej 8-10 hodin.
 • Vezměte 2 části kořene lékořice a 1 díl květu vápna. Z trávy udělejte odvar a aplikujte ho suchým kašlem nebo příliš silným sputem.
 • Připravte vykašlávání: vezměte 5 čajových lžiček mletého kořene celozrnné trávy, 3 lžičky máty, přikryjte bylinky 3 šálky vody, dejte na oheň a přiveďte k varu. Poté odstraňte z ohně, zakryjte a nechte vychladnout. Naplňte produkt a vezměte třetinu sklenice 3x denně před jídlem.
 • Jako vykašlávání je vhodné použít čerstvou zelnou šťávu s cukrem. Můžete si ji vzít několikrát denně a 1 lžičku. Při onemocněních dýchacích cest pomáhá odvar z bílého zelí s medem.
 • Mléko dejte na pomalý oheň (asi 250 g), vložte do něj čerstvé fíky a trochu se potte. Další, jíst ovoce, a pít mléko horké.
 • Při kašli, bronchitidě, nachlazení, bolesti hlavy, následující recept hodně pomáhá. Vezměte 1 lžíci lipových květů, naplňte je 250 g vroucí vody, přikryjte, zabalte a nechte 1 hodinu. Pak se kmen, přidejte 200 g vařené vody a trvat 2-3 krát denně na půl sklenice.

Léčba bronchitidy medem

 • Vezměte 1 šálek čerstvě vymačkané mrkvové šťávy, smíchejte s několika lžičkami přírodního medu a vezměte výsledný lék 4-5krát denně, 1 lžíci.
 • Připravte si nápoj horkého mléka se špetkou sody a medu.
 • Vezměte 2 lžíce bobulí kalina a dobře je sekejte. Další, zahřívejte 2 šálky medu ve vodní lázni za stálého míchání dřevěnou špachtlí. Když se med stane velmi horkým, naplňte ho kalíškem, zakryjte nádobu víčkem, zabalte teplým šátkem a nechte 5-6 hodin. Směs může být užívána 5-6 krát denně a 1 polévková lžíce.
 • Čerstvá jablka nastrouhejte a smíchejte s medem v poměru 1: 1. Použijte 3-4 krát denně a 1 lžíci.
 • Se silným kašlem udělejte obklad medu a mouky. Take 1 lžíce mouky, 1 lžíce suché hořčice, tolik vodky, medu a slunečnicového oleje. Všechny ingredience dobře promíchejte, aby se vytvořilo jakési těsto. Těsto rozložte několikrát po kousku gázy a připevněte k místu, kde je cítit bolest nebo sípání. Připevněte na něj plastový obal a zabalte ho teplým šátkem. Komprese drží až 40 minut. Tento postup se nejlépe provádí v noci.

Efektivní lidové recepty na bronchitidu

Recept 1 - rostlinný olej pro bronchitidu. Vezměte čtvrt šálku nerafinovaného rostlinného oleje a vařte ve vodní lázni. Pak si vezměte velký ručník, namočte ho teplým (ne horkým) olejem a zabalte pacienta. Ručník lze upevnit obalem na potraviny a dodatečně potáhnout teplou přikrývkou. Tato olejová lázeň je vhodná pro dospělé i děti.

Recept 2 - máslo z nemoci. Takže vezmeme 1 lžičku másla, 2 čajové lžičky přírodního medu, dáme ingredience do smaltované nádoby a dáme je na sporák. Produkt se míchá, dokud se nevytvoří homogenní hmota. Nechte ho vychladnout a přes noc rozprostřete se směsí, aniž byste ji otřeli do těla. Top může zabalit film. Udělejte to týden a budete se cítit uvolněně.

Recept 3 - mrkev a slunečnicová semena pro bronchitidu. Bereme mrkev a slunečnicová semena, usíme v láhvi, nalijeme vodu a alkohol ve stejném poměru. Nástroj musí být užíván 3x denně a 1 lžíce mezi jídly. Tinktura nemůže být něco, co pít nebo držet. Po několika dnech se budete cítit mnohem lépe.

Recept 4 - Vnitřní tuk z bronchitidy. Pro tento recept potřebujete následující přísady: sádlo, pohankový med, nesolené máslo, cukr. Vezmeme všechny složky 500 g a promícháme, předtavíme a přetáhneme přes vnitřní sádlo. Poté se produkt vaří na sporáku po dobu 5 minut. Pak přidejte 3 lžíce kakaového prášku a dal na sporák dalších 7 minut (nalít med na konci tak, aby neztratil živin). Lék je připraven. Mělo by se konzumovat pouze ráno na lačný žaludek a 1 polévková lžíce, vymačkané mléko.

Recept 5 - vosk a med. Vezměte 250 g květového medu, 250 g drceného vosku, 250 g slunečnicového oleje, 250 g borové pryskyřice. Nalijte všechny ingredience do pánve a nasaďte na oheň, dobře promíchejte, ale nepřiveďte směs do varu. Na výstupu dostanete 1 litr směsi. Dejte ji do lednice.

Tento nástroj může být poskytnut i dětem. Použijte ho na 1 lžičku 30 minut před jídlem, opláchněte půl sklenkou horkého mléka. Zapomenete na bronchitidu dříve, než banka skončí.

Recept 6 - inhalace mořskou solí. Dobrá pomoc při inhalaci bronchitidy. Mořská sůl by měla být nalita do malé pánve nebo pánev a zahřívána. Do horké soli přidejte sbírku drcených bylin: listy divokých jahod, divokých slézů, podběl, květy černého bezu, tymiánové trávy. Můžete také přidat borovice pupeny. Vdechnutí se provádí obvyklým způsobem: nakloňte se přes pánev. Obal s ručníkem a dýchejte ve dvojicích. Sůl musí být přijata pouze moře, protože obsahuje velké množství živin. Po zákroku se kašel sníží, průdušky se rozšíří a sputum vynikne lépe. Stačí udělat několik takových inhalací a průchod bronchitidy.

Recept 7 - jehly a borovice pupeny. Nalijeme 1 polévkovou lžíci borovicových pupenů jednou sklenicí vroucí vody, poté směs 30 minut paríme a vyluhujeme po dobu 15 minut. Hotový výrobek má dezinfekční a expektorační účinek. Vezměte nástroj by měl být 1 lžíce 3 krát denně.

Na základě borovice pupeny mohou být vdechovány. Pomáhají viditelně zmírnit dýchání. Kromě toho, z jehel se ukazuje vynikající vitaminový nápoj. K přípravě je potřeba 4 sklenice zimních jehel, zalijeme 1 litr studené vody a přidáme 2 lžičky kyseliny chlorovodíkové 5%. Infuze by měla být umístěna na tmavém místě po dobu 3 dnů a pak hotový výrobek vezměte v půl sklenice.

Zvláště výživa s bronchitidou

Při chronické bronchitidě je užitečné provádět fyzikální terapii, včetně dechových cvičení zaměřených na zlepšení práce svalů v průduškách.

Při bronchitidě hraje důležitou roli výživa. Protože tělo je pod silným stresem, potřebuje dobrou výživu. Pacientovi se doporučuje jíst 4 až 6 krát denně. Ve stravě by mělo být hodně bílkovinných potravin, v poměru tuků a sacharidů zůstává normální.

Je velmi důležité zajistit dostatečné množství vitamínů A, C a E z potravy během nemoci, a navíc jsou předepsány hojné horké nápoje pro bronchitidu. Nejužitečnější dekorace z lipových květů, čaje s medem nebo malinovým džemem, přírodní zeleninové a ovocné šťávy a čisté vody.

S bronchitidou je užitečné jíst mnoho cibule. Působí jako antimikrobiální, antivirový a expektorant, účinně ředící sputum. Cibuli lze přidávat do zeleninových salátů, prvního a druhého jídla.

Při chronické bronchitidě pomáhá velmi dobře cikorka a medový lék. K přípravě je nutné zaschnout kořen čekanky, rozemlet na sypký stav, přidávat med v poměru 1: 2 (dvě části medu pro jednu část čekanky). Vezměte tento nástroj 3 krát denně a 1 lžičku.

Obecně by měla být výživa vyvážená a vysoce proteinová. Nezapomeňte pít dostatek vody a teplých nápojů.

Dítě sipot v průduškách během vyléčení léčby lidových prostředků

Slyšíte sípání? Máte bronchitidu!

Dostal kašel, bolest v krku, hrudník, hlavu. A pak se ozvalo sípání. Co dělat Je čas na doktora. Naslouchá, standardní: "Dýchejte, nedýchejte." A vydejte verdikt: "Máš bronchitidu." Nezoufejte, hlavní věc - vědět, jak léčit sípání v plicích doma.

Proč tam byl chrastítko

Tato patologie se objevuje při dýchání v okamžiku, kdy vzduchový proud narazí na překážku ve formě sputa nebo hlenu.

Pak je tu další zvuk, hluk, zvaný sípání.

Pacient začíná cítit, že někde uvnitř píšťalek se střetává. Je nutné kašlat, protože tyto pocity mohou projít.

Těžce dýchá, hlučně, výdech velmi dlouho. Často, dokonce i v blízkém prostředí, je tento stav pacienta zaznamenán a definuje ho jako „těžce dýchá“.

Je to důležité. Pokud je obtížné dýchat, dýchání je obtížné, pak okamžitě zavolejte sanitku. Tento stav může být prekurzorem závažných patologií, jako je plicní edém a tak dále.

Definice sípání

Jaký druh dalšího hluku ovlivnil osobu může určit pouze lékař. Jsou mokré, suché, různých typů.

Suché rales se vyskytují kvůli obtížnosti průchodu kyslíku přes dýchací trakt.

Uzavírá nebo zužuje větve sliznice průdušek tlusté tajemství, které se tvoří ve zvýšeném množství s bronchitidou nebo jinými chorobami. Typy suchého hluku:

Objevují se jak při inhalaci, tak při výdechu. Bronchitida je více charakteristická pro vlhké rales, když se tekutina tvoří v plutu v plicích. Tyto zvuky jsou dále rozděleny na:

 • jemná bublina;
 • střední bublina;
 • velká bublina.

U malých dětí je vlhké dýchání častější než u dospělých. A symptomy jsou výraznější. Léčba sípání v průduškách u dítěte musí být proto velmi opatrně přístupná.

Docela často se lékaři uchylují k antibiotikům pro akutní bronchitidu u dospělých a dětí. Ale léčba sípání v plicích s lidovými prostředky také dává úžasné výsledky.

Jak vyléčit sípání v lidském léku na plíce

Lidé se často ptají, jak a jak vyléčit rales v průduškách pomocí lidových prostředků? Dále budeme analyzovat, jak to udělat.

Lékaři mají po staletí zkušenosti s čištěním plic doma. Než je však použijete, poraďte se se svým lékařem. V souběhu se standardní terapií poskytnou léčivé bylinky pro bronchitidu u dospělých dobrý výsledek:

 • Dech a vosk proti sípání. Vezměte ve stejném podílu, například jednu sklenici, každý drcený včelí vosk, slunečnicový olej, čerstvý med, pastu z borovicových bobů. Dejte na sporák a trochu vařit. Ujistěte se, že nevaří. Trvejte na odvarové hodině. Vezměte si lžičku před jídlem, můžete, spolu s teplým nápojem. Skladovací podmínky: na chladném místě;

Je to důležité. Tento recept je vhodný pro děti od dvou let. Aby bylo pro ně snazší polknout lék, udělejte z svařované hmoty malé kuličky. Podává se se sladkým čajem. Chutné a užitečné.

 • Wonder lék na onemocnění. Vezměte ingredience po částech v poměru 1: 2: 2: aloe, kravské sádlo, med. Všechny kombinovat a umístit do trouby na 200 stupňů. Stoupejte po dobu 6 hodin. Pak vytáhněte, mírně vychladněte a dejte pacientovi 1 lžíci 2 krát denně. Příjem je zastaven, jakmile se pro osobu, která má dýchat, stává snadnější a kašel zmizí.
 • Bylinný čaj při kašli a hluku v plicích. Smíchejte mleté ​​bylinky ve stejných podílech: podběl, třezalku, pampeliška, jitrocel, lékořice. Nalijte vařící vodu, asi 700 ml. Nechte ho stát 4 hodiny v temné místnosti. Pijte trochu, v malých doušcích třikrát denně během týdne.
 • Tradiční med a cibule jako všelék na všechny nemoci. Tyto dva produkty ve stejném množství, řekněme 50 gramů po 50, se třely na roštu nebo se mísily s mísičem. A jíst 1 lžíce 2-3 krát denně po dobu nejméně jednoho týdne. Buďte opatrní, pokud máte nemocný žaludek.

Derive hlen z bronchus lidových prostředků není tak těžké, jak si mnozí myslí. Opravdu, v arzenálu bylinkářů stále existují různé pomůcky, obklady, masti a další tajemství, která okamžitě postaví kdysi nemocného na nohy. A také tělové koupele:

 • Narvite pelyněk, osušte. Poté přidejte směs do pánve a spusťte nohy. Pára v horké vodě po dobu 15 minut. Procedura se provádí jednou denně. Palivo může dýchat. Dej to do hrnce, zakryje vodou a chovej.

Stlačuje proti sípání

Velmi účinným lékem jsou vařené brambory. Lepší mladý. Vařte brambory ve své uniformě, pamatujte. Ponořte do pánve několik kapek jódu a rostlinného oleje.

Dobře promíchejte, pak položte na ručník. A na hrudi. Musíte být teplý, tak zakryjte vlněnou šálu nebo deku. Ideální - zahřát hrudník tímto způsobem před spaním.

Jak léčit sípání v plicích pomocí masti

Když všechno bolí, nic nepomáhá, pacient a jeho rodina zběsile začínají přemýšlet, co jiného, ​​kromě pilulek a injekcí předepsaných lékařem, může léčit rales v průduškách.

Tento recept je dobře znám každému léčiteli:

Ujistěte se, že si to smaltované nádobí. Pak přidejte jednu sklenici rostlinného oleje, vložte včelí vosk a položte na sporák na malý oheň, aby se rozpustil vosk.

V této době vaříme vařené vejce. Potřebujeme ho k žloutku. Trochu po kousku do pánve s rmutem. Jakmile je celý žloutek tam, vařte další dvě minuty, pak se vyjměte z tepla a ochlaďte. Kmen. Směs je připravena. Skladuje se v chladničce. Je uvnitř, na prázdném žaludku. Dvou až třikrát denně čajová lžička, dokud příznaky nezmizí.

Tento univerzální lék se také aplikuje na hrudník s malou vrstvou a zabalí se, aby se zahřál.

Dnes jsou moderní léčby bronchitidy. Například inhalace s použitím různých nebulizérů užívajících léky a tinktury.

Prevence bronchiálního hluku

Aby se předešlo komplikacím, je nutné, abyste nemoc nezačali. Koneckonců, sotva slyšitelné sípání může růst jako sněhová koule, a jednoduché onemocnění může mít za následek závažné chronické onemocnění, jako je bronchiální astma. Proto:

 • Včas konzultujte s lékařem.
 • Vzdejte se špatných návyků.
 • Vede zdravý životní styl.
 • Cvičení, alespoň cvičení v dopoledních hodinách.
 • Začněte vytvrzovat. Ale tělo nepotlačujte.

Jak léčit akutní bronchitidu doma? Opatrně a moudře. Vážení kladů a záporů, konzultace s odborníky. Moderní medicína a zkušenost lidí učiní zdravého člověka z nemocného, ​​pokud se bere vážně.

Bronchitida náprava

Video vám řekne, jak připravit lék na bronchitidu.

Dnes budeme hovořit o příčinách sípání v plicích (průduškách) u dětí a dospělých při dýchání - o inspiraci a výdechu, o léčbě sípání doma, co dělat, jak léčit silný sípání a kašel bez horečky doma.

Mějte však na paměti, že zde uvedené materiály by měly být před zahájením léčby koordinovány se svým lékařem, zejména pokud se chystáte na léčbu nemocného dítěte - pediatrovi - nezapomeňte jít na konzultaci!

Příčiny pískotů v plicích při výdechu a vdechování

Jak se člověk narodí, je konfrontován s množstvím bakterií. Škodlivá mikroflóra proniká do těla hlavně dýchacím traktem, rychle usazuje sliznice a způsobuje nachlazení.

Symptomy, které jsme znali od dětství: kašel, rýma, bolest a bolest v krku. Mnozí jsou obeznámeni s jejich hořkou zkušeností s nebezpečnými projevy kašle - sípání při dýchání, které vyžadují včasnou léčbu.

Typy kašel

Kašel - reflex kašle - ochranná reakce těla v reakci na napadení patogenní mikroflóry v bronchopulmonálním systému.

Pomocí kašle se průdušnice a průdušky očistí od vylučovaného sputa, které absorbuje prach a mikroby.

Syndrom kašle lze rozdělit do typů:

Podle síly:

 1. jednoduchý kašel;
 2. kašel nadryvny, silný.

Podle délky trvání:

 1. akutní (trvá do 1,5-2 týdnů), vyvíjí se v důsledku infekčního onemocnění;
 2. prodloužené (trvání 2-4 týdny), projevené při přechodu onemocnění do chronického stadia;
 3. subakutní nebo protrahovaný (4-8 týdnů dlouhý), virové patogeny se stávají častými viníky tohoto symptomu;
 4. chronické (pokračování od 2 měsíců), důvody takového dlouhého kašle jsou: kouření, chronické respirační onemocnění, alergické projevy, život na prašných místech, práce v nebezpečných odvětvích.

Podle charakteru:

 1. suchý (neproduktivní), kašel bez hlenu, doprovázený bolestí hrudní kosti a hrdla;
 2. vlhký (produktivní), s hojným vykašláváním hlenu, který pomáhá vylučovat patogenní mikroorganismy a prach.

Podle sonority:

 1. chraplavý
 2. štěkání
 3. tichý;
 4. tlumené;
 5. sonorózní (hrudník);
 6. krátký (kašel).

Není snadné zjistit, jaký druh kašle osoba překonává, a také identifikovat příčinu onemocnění.

Hlavní věc je vědět, že pokud se u Vás objeví kašel s chrapotem, který není typický pro normální stav, potřebujete pomoc lékaře, zdravotníka, pediatra (pro dítě), terapeuta (pro dospělé). S pomocí odborníka můžete pochopit příčinu syndromu kašle a vyléčit nemoc.

Nebezpečné situace při kašlání stále ještě při kašli. Chrapot doprovází mnoho druhů kašle a hovoří o vývoji závažných patologií v těle.

Sipot, když vydechnete

Chrapot - patologické změny v činnosti dýchacího ústrojí. Normálně by průtok vzduchu v průdušce neměl být překážkou.

Když tělo vyvíjí patologický proces ovlivňující orgány dýchacího ústrojí, v průduškách je hojné hromadění hlenu.

Hlen, který oslabené tělo nemůže vylučovat, ucpává dýchací vůle, narušuje tok vzduchu a způsobuje sípání. Chrapot může být provokován nejen katarálními onemocněními.

Elementálně to může být způsobeno cizím tělesem vstupujícím do průdušnice nebo průdušek, jakož i různými srdečními problémy.

Druhy sípání

Sipot, když se dýchání vyvíjí po kašli, je často jedním ze symptomů respirační infekce. Zvuky sípání jsou u lidí individuální, liší se objemem a dalšími charakteristikami.

Objem sípání závisí na hloubce patologického procesu, jeho složitosti a individuálních charakteristikách struktury bronchopulmonálního systému. Zdravotníci rozdělují rales na dva hlavní typy.

Suché rales

Suchý chrapot při dýchání, když infekce postihuje sliznice průdušek, což vede k jejich zúžení. Suchost síry je hlavním příznakem těchto onemocnění:

 1. bronchiolitis;
 2. bronchiospasmus;
 3. pneumoskleróza;
 4. bronchiální astma;
 5. obstrukční bronchitida.

Tyto zvuky jsou nízké a tiché. Mohou to být bzučení a pískání. Lehké pískání při dýchání znamená významné zúžení průdušek průdušek.

Je to důležité. Je-li osoba „v průběhu expirace“ píšťalkou, jedná se o příznak obstrukční bronchitidy, jejíž příčinou byla alergická reakce.

Buzz se vyvíjí díky kolizi proudění vzduchu s můstky sliznic. Suché dýchání je také způsobeno blokádou průdušek viskózními hrudkami hlenu.

Mokré rales

"Mokré" zní, když se objeví dýchání, když jsou orgány naplněny viskózním hlenem. Takové sputum vzniká, když je bronchopulmonální systém ovlivněn zánětlivými procesy. Když vzduchové masy procházejí hustým hlenem, ve sputu se objevují bubliny.

Při otevírání láhve sycené vody začnou prasknout a vytvářet zvukový efekt, jako syčení bublin. Vlhké ralesky jsou slyšeny jasněji, když pacient vdechuje, jsou doprovázeny ostrými rýhami a píšťalkami.

Tento poddruh hlučného dýchání lze rozdělit do 3 dalších typů:

 1. Malá bublina. Zvuk je podobný syčení malých plynových bublin v minerální vodě. Malé bronzovité ralesky se objevují s bronchopneumonií, bronchiolitidou a plicním infarktem.
 2. Střední bublina. Zvuk, který dýchá, jako hlučný výbuch bublin nebo bublající vody, která se fouká trubkou. Takové dýchání způsobuje pneumosklerózu, fibrózu plic a hypersekreční bronchitidu.
 3. Velká bublina. Hlučné sipot, slyšel i z dálky. Mokré chrastítka velkého objemu se vyskytují v důsledku zanedbaného otoku plic.

Sipot, když vydechnete

Dýchání, když je chrapot slyšet jen tehdy, když vydechujete, je běžným jevem. Existuje mnoho důvodů pro takovou chrapot a všechny se týkají problémů s dýchacím systémem.

Nejčastější pískot při výdechu je doprovázen pneumonií. Pneumonie je charakterizována vlhkými ralesemi, jasně slyšitelnými v oblastech poškození orgánů.

Příčiny sípání při výdechu

Abyste pochopili příčinu tohoto jevu, musíte pochopit povahu sípání při dýchání. V závislosti na příčině, která vedla ke vzniku chrapotů, patří dýchací sucho a vlhký rales do dvou kategorií:

 1. Plicní. Vyvinout v důsledku infekčních (virových, bakteriálních) lézí dýchacího ústrojí.
 2. Extrapulmonální. Tento typ sípání se vyvíjí v důsledku přítomnosti jiných patologických stavů (ne respiračních). To může být srdeční onemocnění. Jsou doprovázeny suchými píšťalkami a sípáním při dýchání.

Nemoci - pachatelé pachů

Nemoci doprovázené chraptivým dýcháním často postihují dýchací orgány, pouze v malém počtu případů mají odlišný charakter. Tam jsou nemoci, které jdou pryč s extrémně vlhkými rales, a tam jsou neduhy, které přijdou se suchými zvuky.

Mokré rales. Vykazují se v následujících patologiích:

 1. chřipka;
 2. ARVI;
 3. tuberkulóza;
 4. plicní edém;
 5. srdeční vady;
 6. blechového tyfu;
 7. pneumonie;
 8. bronchiální astma;
 9. srdeční problémy;
 10. bronchiektázii;
 11. plicní tromboembolismus;
 12. maligní neoplazmy;
 13. akutní selhání ledvin;
 14. COPD (chronická obstrukční plicní choroba);
 15. pooperační období po neúspěšné transplantaci.

Mokré zvuky během výdechu jsou doprovázeny bronchitidou, bronchiálním astmatem. Pokud nemoci neovlivňují plicní systém, jsou zjištěny zvlhčené, neslyšitelné sípání během výdechu a kašel bez horečky.

Suché rales. Chrapot tohoto druhu je specifickým příznakem následujících onemocnění:

 1. laryngitida;
 2. faryngitida;
 3. pneumonie;
 4. bronchiolitis;
 5. pneumoskleróza;
 6. emfyzém;
 7. chronická bronchitida;
 8. srdeční selhání;
 9. novotvary v průduškách, plicích.

Sucho se vyskytuje při záchvatech udušení, kdy cizí těleso vstupuje do bronchopulmonálních cest a ucpává průdušnici.

Diagnostika onemocnění s sípáním

Chrapot při dýchání způsobuje velké množství různých onemocnění. Pro správnou diagnózu je nutné zvážit nejen sípání.

Naslouchání hrudníku za účelem identifikace patologických zvuků během dýchání umožňuje lékaři před-diagnostikovat možný problém.

Přesný viník hlučného dýchání vytvoří řadu podrobných studií (krevní test, sputum, RTG plic, různé instrumentální studie dýchacího systému). Do úvahy se bere také řada souvisejících symptomů:

 1. kašel;
 2. dušnost;
 3. přítomnost teploty;
 4. celkový stav pacienta;
 5. Modrá kůže na nose / rtech.

Je to důležité. Pouze kombinace symptomů a laboratorních testovacích dat může identifikovat chřipkový chrapot dýchání a vyvinout kompetentní terapii.

Jak léčit sípání v průduškách během výdechu

Chcete-li se zbavit chrapotu, měli byste porazit hlavní příčinu problému. Odstraněním příčiny, lékaři vyhrají a účinek. V zásadě, terapie pro rales v průduškách vést ve třech směrech.

Léčba drogami

S léčbou sípání v průduškách, to je nemožné utáhnout. Tento příznak naznačuje vývoj nebezpečného procesu v bronchopulmonálním systému, který je plný hnisavých komplikací.

Při lékové terapii lékaři často předepisují léčbu antibiotiky - v léčbě starších pacientů av přítomnosti bakteriální infekce.

Na začátku onemocnění, kdy je kašel suchý a je doprovázen suchým sipotem, se provádí intenzivní léčba vykašlávacími léky. V této fázi je hlavní věcí ředit husté sputum a pomoci tělu zbavit se vykašlávání.

Pozor. Pokud pacient trpí silným suchým kašlem, lékaři mohou předepsat použití antitusik, které blokují centrum kašle. Jakmile se však suchý kašel změní na mokrý, léčba antitusickými léky se zastaví.

Pamatujte, že bronchitida není jen sípání, když vydechujete a kašlete. To je aktivita virů, bakterií, které tuto chorobu vyvolaly. Pro léčbu bronchitidy a chraplavého dýchání se lékaři přistupují komplexním způsobem:

 1. Pro zmírnění křeče při obstrukční bronchitidě použijte bronchospasmolytika. Taková léčiva se nejlépe zavádějí do těla metodou inhalace (za použití nebulizéru).
 2. Léčba akutní bronchiolitidy zahrnuje inhalaci kortikosteroidů. Pokud je patologie doprovázena adenovirovou infekcí, léčba se provádí systémovými kortikosteroidy. Tyto léky nedávají vývoj obliterace (blokování) průdušek.
 3. Když se bronchitida již změnila v chronickou formu, pacient musí pravidelně navštěvovat pulmonologa a být pod dohledem lékaře. Pokud je podezření na relaps, jsou předepsány antivirotika, mukolytika a inhalační kortikosteroidy.
 4. Vdechování s bronchitidou doprovázené chraptivým dýcháním se stává hlavní metodou léčby. Při užívání léků používejte aerosolovou inhalaci.
 5. Můžete si také vzpomenout na metody babičky - nadechnout nádobu s horkou léčivou kompozicí (inhalace páry). Pro tyto postupy je lepší použít léčivé byliny a éterické oleje.

Fyzioterapie

Kromě lékové terapie je pro pacienty povinné rozvinout průběh fyzioterapie.

Je to důležité. Fyzikální postupy se používají pouze jako doplňková (pomocná) terapie.

Účelem této léčby je zlepšení krevního oběhu v průduškách a odstranění zkapalněného hlenu. Jako fyzioterapie jsou pacientům předepsány masáže, dechová cvičení, návštěvy speleologických kabinetů. Provádění relací UHF terapie, elektroforéza.

Tradiční medicína: prostředky a recepty

Recepty tradiční medicíny se stávají dobrými pomocníky v boji s chraplavým dýcháním s bronchitidou. Odborníci radí s použitím následujících metod (zejména pokud je při výdechu slyšet sípání):

 1. Ve stejném poměru smíchejte nasekaný malý list aloe (vezměte rostlinu ve věku 3 let), citrónovou kůru (čerstvou) a přírodní med. Týden hromadné infuze. Připraven vzít lék uvnitř 10-12 ml na prázdný žaludek. Průběh léčby je 40 dnů, po které byste měli odpočívat týden a léčbu opakovat.
 2. Horké mléko je vynikajícím preventivním způsobem, jak zabránit chrapotům. Pijte sklenici horkého mléka třikrát denně. Můžete přidat med, sodu nebo infuzi vařených rozinek.
 3. Dobře zvládá sípání, když vydechujete zázvor. Přidejte strouhaný kořen rostlin do horkých nápojů, smíchejte s citronem a medem.
 4. Chcete-li se rychle zbavit chraplavého dýchání, použijte plody kalina. Lahodné ovoce nalijte teplou vodu a přidejte med nebo citron (pro chuť). Jíst bobule a jen trochu cukru - pomohou s jakýmkoliv použitím.
 5. Užitečné v boji proti sípání při výdechu jsou tinktura šťávy z tuřínu, ředkvičky a mrkve. Léčení spin lze míchat s medem a citronem.

Při výdechu u dětí léčíme sípání v plicích

U dětí se sipot často vyvíjí v důsledku komplikací bronchitidy. Chcete-li zbavit dítě sipot, měli byste se obrátit na svého pediatra a získat kompetentní rady o léčbě.

Je to důležité. Sipot při dýchání u dítěte se často objevuje po úplném vyléčení základního onemocnění. V tomto případě může být chrapot odstraněn šetřícími metodami tradiční medicíny a pomocí inhalace.

Léčba sípání a vydechování léky

Při zánětu průdušek a výskytu chraplavého dýchání se u lékařů rozvine individuální léčebný cyklus. Taktika léčby závisí na identifikovaném patogenu:

 1. dětské antivirové léky triumfovaly nad viry;
 2. antibiotika pomáhají s bakteriálními infekcemi, pediatrové předepisují širokospektrální antibakteriální prostředky pro děti s minimem vedlejších účinků.

Léčba expektorančních účinků je spojena s léčbou (v případě sípání s výtokem inviscidního sputa) a mukolytiky (zkapalnění viskózního hlenu).

Pozor. Mukolytické léky se nedoporučují k léčbě dětí. Takové prostředky u dětí v prvním roce života mohou způsobit silný kašel se zvracením.

Pro léčbu dětí je účelnější používat léčivé přípravky na bázi bylin ve formě směsí, sirupů a infuzí. Chcete-li odstranit během inhalace sípání v plicích se suchým kašlem, aplikujte antitusika, zastavte centrum kašle.

Ale jakmile se kašel stane produktivním, s vypuštěním sputa, příjem antitusických léků se zastaví. Nemůžete je používat a zároveň s mukolytiky - sputum se silně hromadí v průduškách, což vede k obstrukci (úplné blokování) těla.

Jestliže sípání při kašli je způsobeno projevem alergie, lékaři identifikují hlavní dráždivý alergen a předepisují dětem léčbu antihistaminiky.

Tradiční medicína na pomoc dětem

Pro odstranění sípání v plicích lze léčbu provádět u dětí pomocí lidových metod. Taková terapie je vhodná jako dodatečná nebo při detekci zbytkových sekrecí. Jak používat rady lékařů? Vyzkoušejte následující komplex:

 1. Cibuli (500 g) rozemele na cukr (50 g) a roztavený med (60 g). Pomalu se omývejte půl hodiny, pak zřeďte litrem vody a nechte na 2-3 dny chladné místo. Užívejte třikrát denně po dobu 25 ml.
 2. Mezi dávkami cibule nechte dítě vypít 30 ml čerstvé šťávy z ředkvičky (4-5x denně). Chcete-li ochutnat, může být smíchán s medem.
 3. Denní dětská masáž pro dítě. Ponořte prsty do medu a důkladně je otřete oblastí na zádech (mezi lopatkami) a nad hrudní kostí.
 4. Nechte své dítě vyhodit každý den imaginární svíčku. Nechte toho kluka vyhodit 3-5 minut v řadě.
 5. V noci dejte dítě obklady pomocí vařených brambor, medu, zelí listy. Jsou obzvláště dobré při sípání po mokrém kašli.
 6. A nechte toho kluka hodně vypít! Teplý, bohatý nápoj účinně ředí hlen a pomáhá tělu zbavit se sputa. K pití jsou vhodné jakékoliv domácí ovocné nápoje, ovocné nápoje, želé, limetkový čaj, džusy.

Je to důležité. Pokud budou lidové recepty bezmocné (když kašel při vdechování, sipot nezmizí déle než 1,5 týdne), obraťte se na svého pediatra. I když je dítě veselé a veselé a kašel nevypadá patologicky.

Bylinná terapie

Tradiční medicína často používá různé léčebné recepty s použitím léčivých bylin a rostlin. Pro děti (od 3 let) jsou vhodné následující recepty:

 1. Smíchejte stejné množství podbělů, máty peprné, jitrocelu a althea a kořenů lékořice. Sběr bylin (25 g) vařený vroucí vodou (20 ml) trvá 1,5-2 hodiny. Pak přiveďte k varu a ochlaďte. Vezměte ve formě tepla 12 ml na prázdný žaludek třikrát denně.
 2. K mátě nebo oreganu (5 g) přidejte divoký rozmarýn, jitrocel a lékořice (6 g každé složky). Tráva se vaří vroucí vodou (400 ml), masíruje se 3-4 minuty a nechá se půl hodiny. Pijte 10 ml 2-3 krát denně.

Výdech dýchání může nastat z různých důvodů. Chcete-li se úspěšně zbavit chrapotu, ujistěte se, že vyhledejte pomoc od lékaře. To musí být učiněno pro vyloučení závažných patologií v těle. Při dobře zvolené terapii, kašel a sípání během výdechu brzy zmizí bez stopy.

Video Dr. Komarovsky o příčinách kašle a jeho léčbě

Dr. Komarovsky vám poví o příčinách kašle a jeho léčbě, v závislosti na tom, a také vás naučí, jak dělat typické chyby při léčbě kašle.

Dobré zdraví pro vás a vaše děti!

Zdroj: upravená webová stránka z webu:

Při léčbě bronchitidy tradiční nebo tradiční medicínou je důležité pochopit, že příčinou onemocnění může být infekce, která vstoupila do těla zvenčí nebo přinesla krev, lymfu z nosohltanu, dutin, z nezdravých zubů. Zánět může také nastat v důsledku alergií na květiny, tabák a jiné dráždivé sliznice.

Typy bronchitidy

Mnoho lidí ví, jak léčit ztrátu hlasu a chrapot. Jsou velmi jednoduché, ale vyžadují, stejně jako při každém léčení, trpělivosti a pravidelnosti. Chcete-li se zbavit chrapot a chrapot, je velmi užitečné jíst česnek. A ne syrové, ale vařené. Můžete to udělat i s cibulkami, - vařit a jíst, po vypití plné sklenice teplé vody, zředěné medem. Po průběhu těchto postupů se hlas stává jasným a zvučným.

Takové metody léčby ztráty hlasu jako použití drogy z křenu jsou populární mezi lidmi. K tomu je třeba rozdrtit kus malých rostlin, nalít vroucí vodu do sto mililitrů, nechat stát dvacet minut a páru. Výsledný lék zmírní bolest v krku, lechtání a chrapot. To je opilý ne více než jedna lžička dvakrát až třikrát denně. Pít lék, budete potřebovat trochu držet v ústech a pomalu polykat.

Potřebuji doktora?
Pokud teplota stoupne nad 38 ° C nebo se objeví hemoptýza, je-li obtížné dýchat, poraďte se s lékařem. Bronchitida se může vyvinout do pneumonie (pneumonie). Pneumonie se léčí antibiotiky, ale lékař tuto léčbu předepíše.

Jak léčit bronchitidu doma.
Nejprve musíte vyčistit průdušky z hlenu. K tomu je nezbytné, aby se hlen, který se nahromadil v průduškách, stal tenším, takže se stane tekutým a vykašle bez námahy.

Ti, kteří trpí astmatem a bronchiálními chorobami, mohou užívat suchý jarní a jitrocel. Brew 1 lžíce. byliny celandského litru vařící vody, trvejte půl hodiny. Pak se 1 šálek infuze 1 lžíce. med a pít 40 minut před jídlem 3 krát denně.

15 tbsp. nakrájené bylinky z polévky nalijte litr vroucí vody a trvejte na 40 minutách. Pijte půl sklenice s 0,5 tbsp. med 40 minut před jídlem.

Tatyana Vasnovskaya, s. Hladké

Lidové léky pro léčbu chronické bronchitidy

Asi před 10-12 lety jsem onemocněl chronickou bronchitidou se spoustou sputa. Zkoušel jsem mnoho léků, léků, cvičil Strelnikova, šel do kurzů dýchání Buteyko, vyzkoušel různé lidové prostředky pro léčbu: moč, mumie, propolis, aloe a mnoho bylin. Něco pomohlo, ale ne dlouho. Když byly exacerbace léčeny v nemocnici antibiotiky. Pak "vybledl" po tom 1-1.5 měsíců. A tak 3-4 krát ročně. Vypil obrovské množství prášků. Antibiotika zasadila vidění a sluch se zhoršil.

Vytvrzuje se jedlým olejem (prodává se v lékárnách). Zředěný 1: 1 čistý lékařský alkohol 960 (vodka a měsíční svit nejsou vhodné), vezměte kus gázy do velikosti hrudníku, navlhčete ve směsi (1 polévková lžíce. Dostatečné množství najednou) a dejte na hrudník. Celofán nahoře, větší než gáza; vaty nebo nějaké vlněné věci. Zabalte se do deky a držte po dobu 10-15 minut. Po 3 až 4 minutách budete cítit teplo, které se s každou minutou zvýší.

Tato "pekelná" směs, jak ji nazývám, ohřívá hluboké vrstvy hrudníku. Buďte opatrní - můžete dostat popáleniny. Nepřehánějte to. Po odstranění obkladu bude gáza stále vlhká a mokrá. Můžete jej také připojit například ke kolenu pacienta nebo k chodidlům chodidel. Umístěte stěrkovou masť.

Masť receptů: 100-200 g vnitřního tuku vepřového tuku se roztaví ve vodní lázni, přidají se 1-2 lžíce. terpentýn. Dobře zamíchejte.

Do hrudníku se vmíchalo malé množství tuku. Z výše uvedeného položte čistě vlněnou věc a jděte do postele. Průběh léčby je 7-10 dnů.

Tamara Alexandrovna Donskaya, Charkov

, jako agáve (nebo aloe). Kaktus se používá při různých onemocněních, ranách, rýmě, výtoku z listů na mozoly, v lidovém lékařství nemá žádný z léčebných rostlin tak široký rozsah.

A je zvláště užitečná při chronické bronchitidě, plicní tuberkulóze.

Je nutné: 1 díl aloe listů, 2 díly vepřového sádla (nebo krávy), 2 díly medu. Pro chuť můžete přidat kakao nebo vanilku. Tato směs se po dobu 5 hodin udržuje v peci při vysoké teplotě. Chcete-li tento lék pro pacienty na 1 lžičku. na mléko 3x denně. Po užití tohoto léku se pacienti cítí lépe, snižuje se kašel, zlepšuje se chuť k jídlu. Dýchej lépe.

Vezměte 400 g pšeničných nebo žitných otrub a nalijte je do 2 litrů vroucí vody. Vařte několik minut a namáhejte. Můžete přidat med do této odvar. Pijte tento vývar horký místo čaje nebo kávy po celý den. Tento nápoj posílí hlasivky, zmírní záněty a pomůže při práci zažívacího systému :)

Infuze křenu

Nemoci doprovázené sipotem se nejčastěji vztahují k patologickým procesům bronchopulmonálního systému, ale i jiné povahy. Existují nemoci s jasně vysloveným mokrým zvukem, a ty se objevují pouze se suchými.

Mokré ralesky jsou přítomny u onemocnění, jako jsou:

 • srdeční selhání;
 • bronchiální astma;
 • plicní edém;
 • maligní neoplazmy, které mají různou lokalizaci;
 • bronchiektázii;
 • srdeční vady;
 • akutní selhání ledvin;
 • pneumonie;
 • chronické obstrukční plicní onemocnění;
 • stav, ve kterém štěp selhal (GVHD);
 • ARVI;
 • chřipka;
 • Legionářské onemocnění;
 • plicní tuberkulóza;
 • endemický bleší tyfus;
 • plicní tromboembolie.

Léčba rušivého sípání bude rychlá a účinná pouze v případě, že je diagnóza správná. Proto je nutné podstoupit kompletní diagnostiku těla. Chrastítka v hrudníku, způsobená zánětem dýchacího ústrojí, jsou léčena několika kroky:

  Vybraná léčba zaměřená na snížení a odstranění zánětlivé reakce. Jedná se především o antibakteriální terapii.

Lasolvan - jeden z nejlepších mukolytiků

 • Předepsat léky, které ředí husté sputum a pomáhají usnadnit jeho odstranění z průdušek. Drogy jsou vybírány nejen na základě charakteru sípání, ale také na základě jiných stížností pacientů.
 • Mukolytika se používají, když sputum v průduškách je viskózní a obtížně se odděluje. Tato skupina zahrnuje Lasolvan, Mukaltin, Bromhexin, ACC.
 • Léčiva vykašlávání se používají v případech, kdy se už sputum stává řídším. Jejich použití umožňuje rychle odstranit sekreci sliznic z průdušek. Předepisuje se Codelac, tablety Thermopsis, kořen Althea. Pokud máte tekuté sputum, můžete již použít bylinky s expektoračním účinkem.
 • Bronchodilatátory jsou léky, které snižují vazokonstrikci. Pertussin, Salamol, Solutan. Tato skupina léčiv se používá hlavně pro bronchiektázii, pro bronchiální astma, pro bronchitidu se symptomy obstrukce.
 • Lasolvan - jeden z nejlepších mukolytiků

  S výskytem sípání v hrudi u dospělých se doporučuje zahřívat tělo, kdykoli je to možné, a provádět postupy, které umožní, aby se člověk zbavil sputa.

  Pokud má pacient respirační problémy, může být na určitou dobu v nemocnici připojen k přístroji pro umělé dýchání. Léčba sípání v hrudi je v užívání léků, které vám umožní otevřít dýchací cesty, protizánětlivé léky. Při suchém kašli se používají prostředky k jeho potlačení. Pro vypuštění sputa je přiděleno finanční prostředky, které ředí sputum. Pacient v prvních dnech nemoci by se měl držet odpočinku na lůžku, zatímco leží v pohodlné poloze, ve které je snazší dýchat.

  Léčba chronické bronchitidy zahrnuje léčbu antibiotiky (k potlačení chronické infekce), léky vykašlávání a léky, které rozšiřují lumen průdušek. Také nezbytné léky a léčivé rostliny k posílení imunitního systému.

  Léčba bronchitidy se provádí na pozadí eliminace profesionálních a škodlivých každodenních momentů, až po změnu povolání a klimatu.

  Léčba bronchitidy lidových prostředků

  Lidové léky na bronchitidu jsou zastoupeny především bylinnými přípravky. Populární lidové prostředky jsou jezevec a nesou tuky, česnek a cibuli.

  Lidové léky na bronchitidu mohou být použity v kombinaci s jinými léky.

  Palina
  Muž byl nemocný s chronickou obstrukční bronchitidou, v průduškách byla neustálá píšťalka, muž měl těžkou dušnost. Pro léčbu cév nohou se rozhodl použít lidový lék - koupel nohou s infuzí pelyňku. V této infuzi vznesl nohy a vdechl páry. V důsledku toho, po třech z těchto zásobníků, ztrácela dušnost a sípání v plicích, sputum se zastavilo. To znamená, že léčil nohy a vyléčil chronickou bronchitidu. (Recept HLS pro rok 2006, č. 8, s. 31).

  Podobné články (v závorkách - počet recenzí na článek):

  Když se člověk narodí, je okamžitě postižen různými bakteriemi a mikroby. Mohou se usadit na příznivých půdních sliznicích a stěnách citlivých orgánů. Takové projevy běžného nachlazení a jiných nemocí, jako je rýma, bolest v krku, kašel, jsou nám známy už od dětství. Pokud může být rýma a bolest v krku stále vyléčena bez konzultace s lékařem, pak je situace s kašlem složitější. Může být různého druhu a má pro člověka různé důsledky. Hlavní nebezpečí je sípání v průduškách a plicích. Slyší je pouze odborník, proto je důležité poradit se s lékařem, pokud trpíte přetrvávajícím „štěkáním“ a neproduktivním kašlem.

  Co je kašel?

  Kašel je naší obranou proti mikrobům v dýchacích cestách a dýchacích cestách. Je navržen tak, aby chránil naše tělo, a tak v každém směru čistí průdušky a průdušnice z hlenu a sputa.

  Existuje několik typů kašle:

  • suché (neproduktivní, bez sputa);
  • vlhký (produktivní, vykašlávání se sputem, takový kašel je již na konci virových onemocnění);
  • spastic (nastane v případě bronchitidy, astmatu a cizího předmětu v dýchacích cestách, takový kašel je charakterizován pokračováním těžkého výdechu);
  • štěkání (často s alergiemi, pozorované během laryngitidy a tracheitidy);
  • černý kašel (často končící zvracením, záchvaty kašle mohou doprovázet akutní faryngitidu a některé formy tuberkulózy);
  • chrapot (vyskytuje se při zánětu hlasivek);
  • bitonal (začíná v nižších tónech, pak jde nahoru);
  • stockato (hackování a zvonění kašle u některých nemocí u kojenců);
  • synkopický (náhlý, vyplývá z krátkodobé ztráty vědomí kvůli nedostatečné výživě mozku).

  Sipot v průduškách během exspirace je pozorován u některých typů kašle. Pro osobu, která není v medicíně nezaučená, je obtížné určit specifický typ kašle, a když se objeví, je lepší se poradit s odborníkem.

  Co je sipot v průduškách?

  V dýchacích cestách v normálu by neměly být žádné rušení a hluk. Pokud se objeví, znamená to, že v dýchacích orgánech dochází k určitému patologickému procesu (plíce, průdušky, průdušnice a další). Kromě toho, že je způsoben zánětem nebo poškozením těchto orgánů, může být jejich vzhled vyvolán chorobami orgánů, které nejsou spojeny s dýcháním. Patří mezi ně infarkty myokardu, některá onemocnění kardiovaskulárního systému, anafylaxe a průnik cizích těles do plic a průdušek.

  Co je to sípání?

  Stejně jako některé druhy kašle, sípání může být mokré, suché, crepitating, pískání.

  Mokré rales se vyskytují v důsledku akumulace sputa v průduškách. Sputum je takový tekutý hlen, který se shromažďuje v důsledku zánětlivých procesů v dýchacím systému. Vzduch prochází skrz něj a v něm se tvoří bubliny. Neustále prasknou ve velkém počtu, takže se ozývá hluk zvaný sípání. Nejčastěji slyšeli dušnost při inhalaci a výdechu. Na druhé straně mají také své vlastní odrůdy:

  • Malá bublina - zvuk prasknutí malých bublin, podobný zvukům otevřené sody. K tomuto jevu dochází při bronchiolitidě, plicním infarktu, bronchopneumonii.
  • Mid-Bubbles wheeze je hluk, který se podobá bublající vodě, protože je foukaný slámou. Nemoci s tímto typem sípání: hypersekretorická bronchitida, pneumoskleróza, plicní fibróza.
  • Velký hluk bublin - je slyšet i bez speciálního zdravotnického vybavení. Takový pískot se stane, když je opuch plic zanedbaný, stejně jako mírný reflex kašle.

  Suché zvuky jsou "bzučení" a "pískání". Takové rales v průduškách během výdechu se objevují s obstrukční bronchitidou na pozadí alergické reakce. S poklesem průsvitu průdušek v procesu onemocnění (nejčastěji při bronchiálním astmatu) se během dýchání objevuje pískání. Toto je kvůli nerovnoměrnému zúžení průdušek, tak vzduch je vystaven zúžení a expanzi. Buzz také se objeví kvůli významnému snížení toku vzduchu přes průdušky, ale slizniční mosty také zastaví to. Při setkání s nimi kolísá proudění vzduchu a objeví se charakteristický šum.

  Sipot: Příčiny

  Pro určení příčin sípání je důležité znát jejich povahu. Jsou dvou typů:

  První druh mluví sám za sebe: takové pískání vyplývá z výskytu patologických procesů v bronchopulmonálním systému. Druhý typ hluku je pozorován jako symptom spojený s různými chorobami, které nesouvisejí s orgány dýchacího ústrojí. Významným příkladem takového příznaku je srdeční selhání, které je doprovázeno suchými ralesemi.

  Sipot bronchopulmonálního systému může indikovat mnoho onemocnění, takže je třeba je odlišit. Příčiny sípání v průduškách (léčba sípání závisí na jejich přesné definici):

  • Suché zvuky vznikají v důsledku turbulentních vírů proudu vzduchu, který prochází změnami průdušek;
  • vlhké zvuky se objevují v důsledku prasknutí bublin, které vznikají v důsledku kombinace vzduchu a sputa.

  Jaké nemoci mohou být doprovázeny sípáním v průduškách?

  Nemoci doprovázené sipotem se nejčastěji vztahují k patologickým procesům bronchopulmonálního systému, ale i jiné povahy. Existují nemoci s jasně vysloveným mokrým zvukem, a ty se objevují pouze se suchými.

  Mokré ralesky jsou přítomny u onemocnění, jako jsou:

  • srdeční selhání;
  • bronchiální astma;
  • plicní edém;
  • maligní neoplazmy, které mají různou lokalizaci;
  • bronchiektázii;
  • srdeční vady;
  • akutní selhání ledvin;
  • pneumonie;
  • chronické obstrukční plicní onemocnění;
  • stav, ve kterém štěp selhal (GVHD);
  • ARVI;
  • chřipka;
  • Legionářské onemocnění;
  • plicní tuberkulóza;
  • endemický bleší tyfus;
  • plicní tromboembolie.

  Chrastítka v průduškách během výdechu jsou obvykle slyšena s bronchitidou, bronchiálním astmatem. U nemocí nesouvisejících s onemocněním dýchacího ústrojí budou tyto zvuky slyšet potichu a případně i při vdechování.

  Suché ralesky jsou také specifickou vlastností některých nemocí. Hlavní jsou:

  • chronická bronchitida a bronchiolitida;
  • pneumonie;
  • bronchiální astma;
  • nádory v průduškách;
  • srdeční selhání;
  • v některých případech rakovina plic;
  • pneumoskleróza;
  • faryngitida;
  • laryngitida;
  • cizí těleso v průduškách;
  • emfyzém.

  Diagnostika onemocnění s ohledem na různé druhy sípání

  Vidíme, že s takovým doprovodným příznakem, jako je sípání v průduškách během výdechu, se může vyskytnout mnoho onemocnění. Aby byla diagnóza definitivně stanovena, musíte k tomu mít dobrý důvod, a to - přítomnost dalších důležitých symptomů. Mezi takové charakteristiky lidského stavu patří dušnost, narušené dýchání, kašel, modrý nasolabiální trojúhelník, kašel, rentgenový syndrom, výsledky krevních testů potvrzující nebo vylučující diagnózu.

  Léčba pískotů

  Hluk v plicích a průduškách je lepší než vtip, protože to může způsobit vážné poškození zdraví. Rovněž nebezpečné jsou i hnisavé komplikace pískotů v průduškách. Jak vyléčit kašel a sípání, budete vyzváni odborníky. Pokud však není možné je oslovit, je třeba začít boj co nejdříve.

  Pokud máte všechny příznaky bronchitidy, pak byste se měli vzdát všeho a udělat si své zdraví, protože se může rychle proměnit v pneumonii. Antibiotika jsou nejjistější lék na komplikace, ale jsou předepsány pro těžké formy onemocnění. V první fázi je nutné užívat vykašlávací léky, které ředí sputum, a silné léky proti kašli, které působí na kašel.

  Tradiční medicína v boji proti sípání

  Specialisté v tradiční medicíně doporučují následující léky. Ve stejném množství, mix drceného aloe leaf, slupky čerstvého citronu a medu, trvat na týden. Take před jídlem na 1 polévková lžíce. Já po dobu 40 dnů, pak po dobu 10 dnů, aby si udělal pauzu a opakoval kurz znovu. Tato směs je účinným preventivním způsobem, jak se vyhnout sípání a udržet imunitu.

  Mléko dokonale léčí sípání v průduškách. Jak vyléčit nemoc s tímto produktem? Je nutné pít 3x denně až do 200 ml horkého (ne teplého) mléka spolu s tímto rozinkem.

  Mrkvová šťáva, tuřínová tinktura, šťáva z ředkvičky z černého ředkvičky s medem, mléko se sody, inhalace s borjomi vám pomůže bezpečně a účinně se zbavit sípání jiného typu.

  Bylinná medicína

  Je známo, že bylinky léčí zánět v průduškách velmi dobře, stejně jako pomáhají rychle odstranit sputum z těla. Stačí pít 3-4 krát denně vývar z heřmánku, tymiánu, třezalky a jikry. Také pomáhají s sípání a navíc podporují kopřivy a podběl imunitní.