Foukaná hlava: co dělat, symptomy a léčebné problémy

Na podzim a v zimě může každý člověk vyfouknout hlavu, pokud začne chodit bez klobouku, nebo je v návrhu. I v teplém období můžete tomuto problému čelit například v případě koupání v ledové řece nebo při jízdě autem s otevřeným oknem. I použití studených nápojů může vést ke studené hlavě. Bez ohledu na důvod je nezbytné přijmout včasná opatření. Když je hlava vyfouknuta, příznaky a léčba budou určitě potřebovat vědět, pouze tímto způsobem bude možné vyhnout se vážným komplikacím.

Provokující faktory

Dokonce ani ta nejopatrnější osoba si nemůže být jistá, že nikdy nevyhodí hlavu. Samozřejmě, že je pravděpodobnější, že budou čelit patologii těch, kteří nezachrání své zdraví. To znamená, že chodí chladem bez klobouku, nebrání průvanům v bytě, nebo ráda plavou ve studené vodě. Samozřejmě to nejsou všechny negativní faktory, které vedou k podchlazení hlavy.

 1. Projděte se ulicí mokrými vlasy. Za normálních okolností lidé s mokrou hlavou nevyjdou na čerstvý vzduch. Ale například, v létě, občané plavat v moři, a pak projít městem s mokrými vlasy. Pokud vítr fouká, nebo slunce je za mraky, je tu šance, že chytí chlad.
 2. Dlouhý pobyt pod klimatizací. Pokud vyhodíte hlavu do bytu, pak byste neměli být překvapeni. Majitelé klimatizačních jednotek riskují ochlazování důležitých orgánů. Z tohoto důvodu se nedoporučuje sedět pod ním, pokud nechcete hypothermia hlavu.
 3. Jízda v transportu s otevřeným oknem. To může být buď veřejný autobus nebo soukromé auto. Fanoušci otevřených oken by měli být připraveni na vznik podchlazení hlavy. To platí zejména pro situaci, kdy fouká přímo na cestujícího nebo řidiče.
 4. Pití zmrzliny a studených nápojů. V tomto případě je důležité, abyste to nepřeháněli, aby se nestěžovali na hypotermii hlavy.

Bez ohledu na důvod byste měli vědět, jak v takové situaci jednat. Když má člověk vychlazenou hlavu, měl by naléhavě přijmout opatření, aby později nedošlo ke komplikacím.

Příznaky

Pokud jste vyhodili hlavu, pak se první příznaky podchlazení objeví po několika hodinách. Vše začíná intenzivní bolestí, která se postupně zhoršuje. Člověk může ignorovat nepohodlí v hlavě, protože jsou často vysvětlovány bezpečnými důvody. Pokud však hlava prošla, přidají se další charakteristické znaky.

 1. Zvýšení tělesné teploty, může být horečka, nebo naopak zimnice.
 2. Bolestivé pocity, které jsou pozorovány při otáčení krku.
 3. Když supercooling hlavy může zvýšit citlivost na světlo, protože co chci skrýt v temné místnosti.
 4. Obecná slabost v těle, hluk v uších.
 5. Pokud jste vyhodili hlavu, můžete přeskočit tlak.
 6. Často jsou v chrámu pocity natáčení.

Když má člověk chladnou hlavu, zánět může jít do jiných orgánů: nos, uši nebo hrdlo. Vše záleží na tom, kde je infekční zaměření. Pokud je rýma, stejně jako bolest v krku, pak můžete podezírat vývoj patologického stavu. Pokud jste ztratili hlavu, je důležité zahájit léčbu okamžitě.

Domácí terapie

Pokud má člověk vychlazenou hlavu, správným krokem by bylo okamžitě konzultovat lékaře. Nemocnice provede správnou diagnózu a předepíše metody léčby. Když v blízké budoucnosti neexistuje možnost jít do nemocnice s vyfoukanou hlavou, pak se můžete začít léčit doma.

Pacient musí dodržovat odpočinek na lůžku, je nesmírně důležité nechodit na procházky ulicemi, ne být v průvanu a mít spoustu odpočinku. Současně je nutné dodržovat další opatření, která pomáhají při podchlazení hlavy. Doporučuje se pít hodně tekutin, čaje, kompoty budou užitečné, zatímco to stojí za to přidat šípky nebo citron na nápoje. V době nemoci se nedoporučuje jíst smažené a tučné potraviny.

Pro zlepšení pohody užívejte aspirin nebo jiné léky proti bolesti. Když je bolest v krku, pak by měla být poplácena bylinným odvarem, například heřmánek. Někteří lidé používají olej z jedle a eukalyptu, jiní dávají inhalace se šalvějí. Při výskytu nachlazení stojí za to použít vasokonstrikční kapky.

Když je hlava vyfoukaná, v krku se často pozorují bolestivé pocity. Pro zmírnění tohoto stavu se doporučuje použít masti na zahřátí. Před použitím je nutné zajistit, aby nedošlo ke zvýšení tělesné teploty.

To je užitečné posílit tělo, tak že on rychle vyrovnat se s nemocí a získal jeho sílu. Můžete jíst vitamíny, jíst spoustu zeleniny a ovoce. Když vítr nafoukne hlavu, doporučuje se lidem, aby zahřívali pytle se solí a umístili je na problémové místo. Udržujte je ne delší než 15 minut.

Pokud jde o hlavu, stojí za to ji udržet v teple. Je užitečné nosit klobouk, zejména v chladném období. Neměla by být odstraněna ani doma, aby se rychle dosáhlo uzdravení. Zpravidla, pokud má člověk studenou hlavu, druhý den se pro něj stává snazší. Ale aby se plně zotavil, potrvá asi dva týdny.

Tradiční medicína

Hypothermia hlavy se nedoporučuje léčit pouze lidovými metodami, protože nemusí být dostačující. Měli byste se obrátit na tradiční medicínu, aby se rychle dosáhlo uzdravení. Stojí za zmínku, že pouze lékař může předepsat protizánětlivé léky a léky proti bolesti. Důrazně doporučujeme, abyste si je nevybrali sami.

Když je hlava vyfoukaná, lidé často používají Nimesil. Účinně odstraňuje zánět, snižuje tělesnou teplotu a také zmírňuje bolest. Většina lidí to dobře snáší a také zaznamenává rychlé zlepšení. Ale zároveň není dovoleno dávat dětem, a také uplatňovat v přítomnosti kontraindikace.

Pokud má člověk vychlazenou hlavu, může lékař doporučit použití přípravku Movalis k úlevě od bolesti. Pro svaly budou užitečné ohřívací masti, ale mohou být použity v nepřítomnosti teploty. Někdy, když vyfouknete hlavu, vaše uši mohou být bolestivé. V této situaci se doporučují kapky Otinum, které rychle odstraňují negativní příznaky.

V této situaci, kdy je člověk léčen samostatně, ale jeho hlava stále bolí, je okamžitě nutné poradit se s lékařem. Existuje riziko závažných komplikací, proto byste neměli odložit návštěvu do nemocnice.

Důsledky

Když je hlava vyfouknuta a zároveň nezačala být léčena včas, mohou se objevit komplikace. Postupem času se mohou stát chronickými. Existuje pravděpodobnost vzniku otitis media, sinusitidy a konjunktivitidy. Pokud má člověk vychlazenou hlavu, může začít zánět lymfatických uzlin.

Tam jsou více nebezpečné důsledky, takový jako absces mozku, ve kterém hnis foci jsou tvořeny. Díky tomu je práce centrálního nervového systému narušena, objevuje se paralýza a zhoršuje se vidění. Mentální schopnost pacienta se také může snížit.

Když má člověk studenou hlavu, může mít meningitidu. Když se na těle objeví vyrážka, stoupá teplota, začíná zvracení a průjem a také je narušeno vědomí. Je důležité okamžitě zavolat lékaře, aby se zabránilo smrti.

Pokud občan ztratil hlavu, ve většině případů lze předcházet negativním důsledkům. Stačí vědět, co dělat a zahájit léčbu včas. Také nezapomeňte na preventivní opatření: musíte nosit klobouk v zimě, vyhnout se průvanu a sušit hlavu před odchodem ven. Pak nemusíte trpět skutečností, že mu vyhodili hlavu.

Co dělat, když vyfouknete hlavu a to bolí?

Bolesti hlavy mohou doprovázet různé nemoci a patologie, od běžného nachlazení až po zánětlivá onemocnění mozku. To může nastat v důsledku skutečnosti, že vyhodil hlavu. V takových případech mají příznaky chladný charakter. Je nutné léčit tento stav, protože to může vést ke komplikacím, které jsou nebezpečné pro zdraví a život. Ty by měly zahrnovat absces mozku a meningitidu.

Charakteristické projevy

Má-li hlava chlad, má člověk celý komplex charakteristických symptomů. Jejich vzhled je spojen s celkovou intoxikací těla, stejně jako se zvyšuje množství intrakraniální tekutiny. Tyto projevy mohou být doplněny závažnějšími poruchami, například zánětem obličejových nervů.

První známky zimy se objeví během několika hodin.

Hlavní příznaky, které naznačují, že jste vyhodili hlavu, jsou následující:

 • Těžká bolest hlavy, až migréna. Máte-li bolesti hlavy s nachlazení, existuje takový specifický pocit, jako by bolí vlasy. Nepříjemné pocity jsou lokalizovány v zadní části hlavy, čela, chrámů;
 • Závratě;
 • Pocit těžkosti v hlavě;
 • Natáčení bolesti v chrámech;
 • Ostré zvýšení teploty;
 • Periodické, krátkodobé, ale intenzivní bolesti v čele, bradě, tvářích, nose. Podobný příznak ukazuje, že trojklanný nerv byl chlazen;
 • Nosní kongesce, rýma;
 • Fotofobie;
 • Hluk a zvlnění v uších;
 • Bolesti krku;
 • Bolest v krku, zhoršila se při pokusu otočit ji na stranu;
 • Zimnice;
 • Zčervenání očí a oblastí kolem nich;
 • Změny krevního tlaku;
 • Ospalost, celková slabost;
 • Snížená koncentrace.

V případě, že pravá část hlavy bolí, což je doplněno nepříjemnými pocity v uchu, je to otázka myositidy, jevu, při kterém jsou nafouknuté svaly hlavy a záněty krčních svalů. U myositidy má bolest zpočátku bolestivý charakter, pak se stává intenzivnější. Může také zalévat pravé oko.

Bolest v jedné z bočních částí hlavy a ucha může také indikovat otitis, který se vyvíjí v důsledku vystavení průvanu.

Pokud máte vyfouknutou hlavu a jsou charakteristické příznaky, je důležité je neignorovat, ale okamžitě se poradit s lékařem: pokud je hlava příliš chladná, může se vyvinout neuralgie. Tento stav je charakterizován výskytem pálivé bolesti podél linie týlního nebo trojklanného nervu, vzniku křeče svalů obličeje a hojného pocení. Neuralgie může vést k paralýze jedné z polovin obličeje.

Výskyt záchvatů, záchvaty zvracení, bolest při otáčení hlavy na stranu - charakteristické příznaky meningitidy. V tomto případě je důležité, aby byl pacient co nejdříve převezen do zdravotnického zařízení.

Hlavní příčiny hypothermia hlavy

Hypothermie hlavy může vyvolat:

 1. Dlouhý pobyt pod klimatizací;
 2. Koupání ve studené vodě;
 3. Odmítá nosit klobouky ve větrném počasí;
 4. Pohyb ve vozidlech s otevřenými okny;
 1. Zůstaňte na čerstvém vzduchu s vlhkou hlavou, neusušenou po umytí;
 2. Návrh v obývacím pokoji;
 3. Častá konzumace nápojů s přidáním ledu, velké množství zmrzliny;
 4. Nepříznivé povětrnostní podmínky, zejména v mimosezóně (chladné dlouhé deště, silný vítr).

Ti, kteří oslabili imunitu a mají chronická onemocnění vnitřních orgánů, musí být obzvláště opatrní a chránit se před vnějšími faktory, které mohou vyvolat podchlazení a výskyt silné bolesti v hlavě.

Bolest hlavy je dost jednoduchá a boj s následky bude vyžadovat mnoho úsilí a času. Hypothermie hlavy může vést k závažným komplikacím, z nichž nejnebezpečnější je meningitida.

Možné následky

Pokud jste vyhodili hlavu, pak se zvyšuje riziko vzniku onemocnění a patologických procesů, které jsou nebezpečné pro zdraví a život. To je:

 • Sinusitida, vyvolaná zánětem sliznice nosních dutin;
 • Otitis, což je zánět středního ucha;
 • Zánět šlach, zánětlivý proces, který se vztahuje na šlachy maxilofaciální oblasti;
 • Artritida;

Neurolog M. M. Sperling (Novosibirsk) ve své přednášce vypráví o bolestech hlavy spojených se sinusitidou:

 • Zánět spojivek, zánětlivý proces zahrnující orgány vidění;
 • Lymfadenitida, lymfatické uzliny;
 • Neuralgie obličejového nervu, která může způsobit paralýzu jedné části obličeje;
 • Zánětlivá onemocnění mozku (infekční absces, meningitida).

V závislosti na tom, jak moc se hlava vyfoukla, stejně jako na existujících komplikacích, může pacient potřebovat pomoc ORL specialisty, oftalmologa, neuropatologa, chirurga.

Co dělat, když vyfouknete hlavu?

Pokud jste vyhodili hlavu, měli byste se poradit s lékařem, který vám předepíše nezbytnou léčbu. Pacientovi je předepsáno užívání některých léků, stejně jako dodržování lůžkového odpočinku.

Pokud existují příznaky, které naznačují, že pacient měl studenou hlavu, doporučuje se následující: t

 1. Užívejte protizánětlivé léky (Nimesil);
 2. K mletí krčních svalů ("Diclofenac") použijte masti;
 3. Použijte kapky k odstranění bolesti a tinitu („Otinum“);
 4. Používejte léky proti bolesti ("Movalis" ve formě tablet nebo injekčního roztoku).

Navíc, doma, pacient, který měl hlavu sklouzl, by měl:

 • Dodržujte striktní lůžko;
 • Pro období léčby, které má být v teplé místnosti, ve které nejsou žádné návrhy;
 • Pijte co nejvíce tekutiny, abyste eliminovali příznaky intoxikace a obnovili rovnováhu vody v těle. Můžete pít nejen vodu, ale i bylinné čaje, kompoty, čaj;
 • Pro bolest v krku ji opláchněte roztokem sody a soli nebo odvarem na bázi dubové kůry;
 • Přestat pít a kouřit;
 • Zabalte hlavu s peřím šátek, vytváří podmínky "suché teplo". Pomocí této jednoduché metody můžete snížit intenzitu bolesti hlavy. Můžete také použít pytel ohřáté soli, který se dá do problémových oblastí;

Vážení čtenáři, ve videu níže vám povíme o zákeřném návrhu:

 • Vezměte finanční prostředky na zlepšení imunity. Ve své roli mohou působit přírodní imunostimulanty: zázvor, ženšen, echinacea;
 • V oblasti za ušima, v zadní části hlavy a v chrámech rozmělňte mentolový olej;
 • Zaplavené oči s odvarem heřmánkového léku se známkami jejich porážky;
 • Take horké koupele. Do vody se doporučuje přidávat mořskou sůl a léčivé bylinky;
 • Proveďte parní inhalační procedury. Je nutné připravit odvar na bázi léčivých bylin (rozmarýn, heřmánek), nalijte ho do široké nádoby, ohněte a hluboce vdechujte výpary ústy a nosem. Zakryjte hlavu tlustým ručníkem;
 • Vyloučit z potravy mastné, kořeněné, smažené potraviny, jíst co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny, které musí být důkladně omyty;
 • S výraznou bolestí odkapte malé množství čerstvé, nezředěné cibule.

Prevence hypothermie hlavy

Aby se zabránilo nachlazení a výskytu silných bolestí hlavy, je nutné:

 1. Posílení imunity (obzvláště užitečné jsou procedury kalení) a včasná léčba chronických onemocnění;
 2. Vyhněte se návrhům;
 3. Dodržujte pravidla osobní hygieny;
 4. Nezapomeňte nosit klobouk v chladném větrném počasí;
 5. Opusťte dům pouze pečlivě vysušenou hlavou;
 6. Zabraňte přehřátí hlavy.

Studená hlava je nebezpečný jev, který může vést k zánětu mozku. Aby se tomu zabránilo, je nutné včas přijmout opatření a odstranit projevy podchlazení. Dodržování preventivních opatření zabrání nepříjemným symptomům.

 • Jaké jsou vaše šance na rychlé zotavení po mrtvici?
 • Může bolest hlavy způsobit mrtvici - projít testem;
 • Máte migrénu? - absolvovat zkoušku.

Video

Jak odstranit bolest hlavy - 10 rychlých metod, jak se zbavit migrén, závratí a lumbago

Co dělat, když máte chlazenou hlavu, nejoblíbenější lidové metody, prevenci nemocí

Mnoho lidí ví, jak nepříjemné je, když mám studenou hlavu. Následky, které následují po zanedbávání této důležité části lidského těla, jsou velmi bolestivé a způsobují potíže v práci, odpočinku nebo učení.

Výsledek studené hlavy často způsobuje srdeční onemocnění a může dokonce vést k smrti. Proto, pokud jste nachladli, nemůžete ignorovat známky, musíte okamžitě navštívit lékaře a začít s léčbou.

Příznaky chlazené hlavy

Pokud máte chlazenou hlavu, je důležité věnovat pozornost oblasti, kde se bolest vyskytla, a povaze této bolesti.

Symptomy onemocnění závisí na části poškozené oblasti hlavy, které orgány a tkáně byly předmětem zánětlivého procesu. Věnujte pozornost těmto onemocněním:

 • Vysoká teplota
 • Chvění
 • Migréna
 • Náhlé poklesy krevního tlaku
 • Závratě
 • Tinnitus

Důležité: musíte nejprve věnovat pozornost oblasti, kde bolest vznikla a její povaze.

Pokud je bolest cítit v čele a nosu, pak to může znamenat výskyt čelní sinusitidy a sinusitidy.

Pokud střílíte ústy, očima, čelo, tváře, je těžké pít chladnou tekutinu, akutní bolest se vyskytuje ve větru, pak zánět s největší pravděpodobností zasáhne jeden z nervů obličeje.

Pokud ušní oblast nebo ušní bolí, je to zánět středního ucha.

Červené oči, bolest a pocit cizích těles v očních bulvách jsou signálem, že konjunktivitida začala.

Bolest pod dolní čelistí a otoky svědčí o vývoji lymfadenitidy.

Akutní bolest v hlavě, která je doprovázena zvracením, průjmem, nevolností - tyto příznaky svědčí o meningitidě. Pokud při změně polohy těla osoba zažívá silnou bolest, nemůže naklonit hlavu, vysokou teplotu, pak okamžitě zavolá sanitku. Jako záchvaty a jiné nepříjemné projevy meningitidy jsou možné komplikace.

Pokud se u člověka vyskytne silná bolest hlavy při námaze, skákání, a pokud má nespavost, paměť a deprese je narušena, pak to naznačuje vývoj arachnoiditidy.

Chladnost hlavy způsobuje snížení vidění, pokud je postižen zrakový nerv, a vede k zubním onemocněním zapáleného trojklanného nervu a dalším komplikacím.

Bez terapie, když je hlava zaseknutá, je možná patologie, včetně onemocnění srdce.

Často člověk nevěnuje pozornost příznakům studené hlavy. Každý si myslí, že mají nachlazení, které je léčeno obvyklými drogami, a nebudou žádné komplikace.

Ale pokud nezačnete s léčbou hlavy včas, při prvních známkách, pak to vede k nepříjemným následkům a bolest v hlavě člověka bude neustále doprovázet. Proto je nutné zabránit nachlazení hlavy, a pokud k tomu dojde, okamžitě zahájte léčbu.

První pomoc pro přilepenou hlavu

Aby nedošlo k ochlazení hlavy, musíte ji udržet v teple.

Studená hlava je těžko léčitelná. Tak co dělat, když máte chlazenou hlavu? Léky musí být koordinovány s lékařem.

Existuje mnoho metod léčby zimy doma. Hlavní věc je ne jít ven bez klobouku, to může zkomplikovat proces hojení a udržet vaši hlavu neustále teplý.

Následující pokyny vám pomohou doma:

 • Vezměte si lék proti bolesti nebo vypijte sklenku silného čaje s medem nebo malinovým džemem.
 • Připravte si koupel s květy heřmánku, máty nebo rozmarýnu.
 • S chladnou hlavou, nošení čepice nebo šátek v noci nebude mít špatný účinek.
 • Chcete-li zmírnit nemoc, můžete dát pacientovi lžičku čínské magnolie tinktury ráno nebo v noci.
 • V případě akutní bolesti v uchu, navštivte lékaře. Aby se zabránilo tomu, že se nemoc změní na zanedbanou formu, kapky předepsané lékařem do uší. Před návštěvou lékaře můžete použít populární recept. Vezměte cibuli, nakrájejte na dvě stejné části a pipetou připravte šťávu. Smíchejte si uši, přikryjte je bavlnou a ležíte na vaší straně čtvrt hodiny. Bolest ustupuje.

V závislosti na části hlavy postiženého nachlazení a na příznacích, které se objevují, se člověk otočí ke správnému lékaři: terapeutovi, Lauře, neurologovi, oftalmologovi.

Při prvních příznacích nemoci je však nutné přijít k terapeutovi, který naplánuje vyšetření a na základě jeho výsledků se obrátí na odborníka na další léčbu.

Léčba, když jsem vychladla hlavu

Pokud se do studené hlavy přidalo studené a bolestivé hrdlo, měla by se podat inhalace.

Pokud pociťujete regrese ve stavu a jsou zde známky, které naznačují nachlazení hlavy, začněte s léčbou.

Pokud je hlava chlazená, je nutné ji umístit do tepla. Chcete-li to provést, zabalte postiženou část hlavy s šátkem nebo teplou šálu, snažte se být co nejméně v chladném vzduchu.

Pro akutní bolesti je nemusíte snášet, ale raději si vezměte anestetikum, které je v lékárničce doma. Když je hlava chlazená, lékaři radí používat stejnou terapii jako u běžného nachlazení.

Je třeba brát co nejvíce tekutin: ne horký čaj, bylinné infuze, kompoty, ovocné nápoje z čerstvých bobulí. Pro každou zimu je nejlepší pít z boků.

Pokud je onemocnění doprovázeno rýmou nebo bolestmi v krku a bolestmi v krku, doporučuje se užívat několik vdechnutí. K tomu použijte průmyslovou výrobu inhalátoru, která byla zakoupena v lékárně. Pokud není inhalátor, pak můžete jednoduše nadechnout pánev s vařenými bramborami, jak to dělali naši pradědové. Inhalace s květy heřmánku, šalvěje nebo rozmarýnu vykazují dobrou účinnost.

V nepřítomnosti teploty jsou povoleny horké lázně. V lázni přidejte mořskou sůl nebo infuze léčivých bylin. Pro ohřev vody přidejte aromatické oleje z citronu, borovice, eukalyptu nebo jedle.

Pro bolesti v krční páteři nebo uchu je na této ploše umístěna topná podložka, která je naplněna horkou kapalinou nebo se používá k ohřátí vaku zahřáté soli.

Pro posílení imunitního systému a podporu zdraví pijí infuzi ženšenu, citrónové trávy nebo echinacea. V silném teplém čaju přidejte kus citronu nebo lžíci přírodního medu.

Pokud doma terapie pro několik dní úlevu nenastane, pak je nutné se poradit s lékařem.

Někdy může být do studené hlavy přidán otitis media.

Někdy je výsledkem procházky v čerstvém mrazivém vzduchu otitis nebo zánět ucha. Pokud se po procházce ucho začalo střílet, pak před odchodem k lékaři, odstranit bolest doma, pomocí tradiční medicíny.

Pro zahřátí středního ucha použijte slunečnicový olej. K tomu se zahřívá na parní lázni a kape do uší, 2-3 kapky. Olej musí být teplý, ne horký, jinak dojde k popálení.

Pokud se v domácí lékárničku nachází propolis nebo med, musíte je smíchat v poměru 1: 2, zahřát ve vodní lázni a kapat do ucha dvě nebo tři kapky. Tento nástroj rychle vyléčí ucho s hnisavým výbojem z něj.

Aplikování obkladu na postiženou oblast má nejlepší léčebný účinek pro nemocnou hlavu nebo uši. Je nutné vzít kus gázy a několikrát ji složit. Proveďte řez v gázě na velikost ušnice.

Kompresi navlhčete vodkou nebo alkoholem a položte na uško. Gáza by měla být pevně přitlačena k pokožce kolem ucha. Na horní části gázy, aby kus polyethylenu na něm kus vaty a kravatu všechno s šátkem nebo šátek, můžete použít obvaz. Brzy bolest ustupuje.

Hlavním prostředkem prevence, pokud máte chlazenou hlavu, je nosit klobouk v chladném, větrném, mrazivém počasí. Pokud je však hlava chlazená, není nutné zoufat, je nutné okamžitě zahájit léčbu a navštívit lékaře.

Důsledky pro kardiovaskulární systém

Nedostatečná léčba studené hlavy může mít za následek zhoršení kardiovaskulární funkce.

Nemoc se může stát chronickou, pokud nebyla v té době předepsána. Hlavní částí lidského těla je hlava. Pokud se chlazená hlava nevyléčí včas, může to vést k nejrůznějším následkům.

Jedním z důsledků může být porušení kardiovaskulárního systému. Po narušení krevního oběhu začnou trpět všechny lidské orgány. Nejběžnější příznaky jsou:

Zřídka problém poruch oběhového systému vede k invaliditě a někdy k smrti.

Aby se takovým případům předešlo, je nutné kontaktovat odborníky nejen při pocitu bolestí srdce, ale i při každoročním lékařském vyšetření.

Další příčiny poruch oběhového systému naleznete na následujícím videu:

Abyste se nestali klientem kliniky nebo nemocnice, nemusíte dodržovat žádná komplikovaná pravidla své vlastní bezpečnosti: nezůstávejte v blízkosti otevřeného okna, noste klobouk ve větrném počasí, neznáte příznaky studené hlavy a neprodleně navštivte lékaře, pokud se objeví, a nepijte pilulky a léky v hrstkách.

Co dělat, když vyfouknete hlavu

Jistě mnoho lidí ví o takové nemoci z první ruky jako zima. Příznaky této podchlazení jsou velmi nepříjemné. Kromě toho mohou způsobit vážné komplikace, jít do nemocí vedoucích k invaliditě a v některých případech vést k smrti. To je důvod, proč byste měli okamžitě jednat. A samy o sobě pochopit příčiny cephalgia je téměř nemožné. Musíte navštívit zdravotnické zařízení a vyhledat pomoc specialisty. Správnou diagnózu a předepisování léčby může provést pouze lékař.

Příčiny hypothermie hlavy

Mnoho lidí si myslí, že se jedná pouze o zimní chorobu, ale tento názor není pravdivý. Můžete uvíznout v každém ročním období, a to i v teplé místnosti. Hlavním nebezpečím je průvan. Mezi provokativní faktory je třeba poznamenat následující:

 • bytí na ulici bez klobouku v podzimním a zimním období;
 • chůze s mokrými vlasy ve větrném počasí;
 • dlouhodobé vystavení klimatizaci nebo nesprávné seřízení přístroje (zejména v extrémním teple);
 • návrhy v bytě;
 • jízda v létě po silnici s otevřenými okny;
 • plavání nebo potápění ve studené vodě;
 • používání ledových nápojů a zmrzliny ve velkém množství.

Jedná se o neúplný seznam příčin zánětu v hlavě. Pokud se však vystavíte těmto účinkům, nepohodlí vás nebude čekat dlouho.

Příznaky

První známky hypothermie hlavy se projeví po několika hodinách. Cephalgie se vyskytuje nejprve, což je příznak mnoha nemocí. Nicméně, jeden by měl být opatrný jestliže k tomuto stavu jsou přidány: t

 • horečka
 • střelba v chrámu;
 • tlakové rázy;
 • bolest při otáčení krku;
 • závratě;
 • ospalost;
 • zimnice;
 • fotofobie;
 • tinnitus;
 • horečka;
 • bolest v krku a přední části hlavy;
 • slabost

V závislosti na tom, kde se nachází místo infekce, může zánět jít do krku, nosu a uší. V tomto případě rýma a bolest v postižených orgánech, někdy nevolnost a zvracení.

Pokud je alespoň jeden z výše uvedených příznaků přidán k cefalgii, léčba by měla začít okamžitě.

Domácí terapie

Znovu zdůrazňujeme, že když je hlava propíchnuta, nejlepším řešením by bylo kontaktovat lékaře. Pokud to z jakéhokoli důvodu není možné, měla by být zahájena domácí léčba.

První věc, kterou musíte udělat, je poskytnout pacientovi odpočinek. Je nutné omezit pobyt na ulici, vyloučit návrhy, přepracování. Je důležité dodržovat následující pokyny:

 1. Pijte hodně tekutin, například teplý čaj, ovocné nápoje a ovocné nápoje, nejlépe s přidáním citronu nebo šípky.
 2. Take aspirin pilulku.
 3. Eliminujte konzumaci mastných a smažených potravin.
 4. Nepřehřívejte.
 5. Doporučuje se inhalace s heřmánkem a šalvějí, používají se také éterické oleje z eukalyptu a jedle.
 6. Pokud máte bolest v krku, opláchněte bylinným odvarem.
 7. V případě nachlazení dávají vasokonstrikční kapky terapeutický účinek.
 8. Pokud to bolí v krční oblasti, použijte ohřívací mast.
 9. Tradiční medicína doporučuje zahřát se sáčkem zahřáté soli; musí být aplikován na místo maximální koncentrace bolesti (ne déle než 15 minut).
 10. Udělejte lehkou akupresurní hlavu.
 11. Pro nepříjemné pocity v uších pomůže komprese kolem skořápky orgánu.
 12. Doporučuje se pít vitamíny pro celkovou imunitu.
 13. V případě těžké bolesti si v lékárně vezměte speciální náplast.

Hlavní je poskytnout hlavě teplo: navléknout šátek nebo nosit klobouk (žehlit ho můžete železem).

Jaké jsou příznaky a léčba, pokud jste vyhodili hlavu

Pokud jste vyhodili hlavu, musí být známa příznaky a léčba tohoto onemocnění. Samozřejmě, „hypothermie head“ není lékařský termín. Tento problém zahrnuje řadu patologických procesů, z nichž každý má svůj vlastní název, vlastní způsob léčby a vyžaduje návštěvu konkrétního odborníka. Zkusme situaci pochopit.

Nemysli si, že kdybys "vyfoukl hlavu", pak by ti jen ublížila hlava. Nepodceňujte rozsah a následky tohoto onemocnění. Pokud jste si vyhodili hlavu, pak bolest hlavy a zima samy neprojdou. Ani jeden zánětlivý proces neprochází beze stopy. I když přišlo samoléčení, postupem času se projeví patologický proces, který nebyl ošetřen. Studené ucho bude horší, slyšet, studená hlava bude bolet častěji. Kamenité čelní a čelní dutiny zapálí každý podzim. Seznam pravděpodobných zdravotních problémů může pokračovat.

Pokud jste vyhodili hlavu, musí být známa příznaky a léčba tohoto onemocnění. Samozřejmě, „hypothermie head“ není lékařský termín. Tento problém zahrnuje řadu patologických procesů, z nichž každý má svůj vlastní název, vlastní způsob léčby a vyžaduje návštěvu konkrétního odborníka. Zkusme situaci pochopit.

Nemysli si, že kdybys "vyfoukl hlavu", pak by ti jen ublížila hlava. Nepodceňujte rozsah a následky tohoto onemocnění. Pokud jste si vyhodili hlavu, pak bolest hlavy a zima samy neprojdou. Ani jeden zánětlivý proces neprochází beze stopy. I když přišlo samoléčení, postupem času se projeví patologický proces, který nebyl ošetřen. Studené ucho bude horší, slyšet, studená hlava bude bolet častěji. Kamenité čelní a čelní dutiny zapálí každý podzim. Seznam pravděpodobných zdravotních problémů může pokračovat.

Důsledky hypothermie hlavy

Studená hlava je spojena s řadou nepříjemných a někdy život ohrožujících následků. Problémy, které lze získat po „návrhu světla“:

 • neuritis, včetně neuritidy obličejového nervu;
 • artritida, tendonitida (temporální tendurursitida, tendovaginitida);
 • zánět sinusů čelních nebo maxilárních dutin (čelní sinusitida, sinusitida);
 • otitis
 • zánět spojivek,
 • lymfadenitida;
 • meningitida;
 • arachnoiditis;
 • infekční absces mozku atd.

To vše jsou velmi vážné patologické stavy, které se snadno onemocní, ale které se pak obtížně léčí. Je velmi obtížné zcela odstranit komplikace z těchto onemocnění. Proto je nutné toto provést při prvních známkách indispozice. V závislosti na postižené oblasti hlavy se musíte obrátit na lékaře zcela odlišných specializací.

Neuritida, arachnoiditida, meningitida je léčena neuropatologem. Otitis, sinusitida, čelní dutiny - otolaryngolog, konjunktivitida - oční. Artritida a další zánětlivá onemocnění kloubního vazního aparátu vyžadují radu chirurga.

Samozřejmě, že příčinou všech těchto různých onemocnění není vítr a déšť sám, ale oslabený imunitní systém, přítomnost škodlivých mikroorganismů v těle, škodlivé návyky (kouření alkoholu a tabáku), chronická onemocnění, a dokonce i zranění, která činí určitý orgán citlivější k nepříznivým faktorům. prostředí.

Poryvný a chladný vítr venku, mráz a ty bez klobouku? Studený podzimní déšť, a vy jdete bez deštníku? V tomto případě můžete snadno chytit studenou hlavu. Vyfoukněte si hlavu a v teple, pokud je to zmrzlina a pijí chlazené nápoje. Otevřené větrací vozy také přispívají ke studené hlavě. Klimatizační jednotky jsou také příčinou mnoha nachlazení.

Existuje mnoho dalších důvodů, kvůli nimž si můžete po této nemoci vydělat bolesti hlavy studené přírody a spoustu nepříjemných komplikací.

Související příznaky

Příznaky samozřejmě závisí na nejvíce postižené části hlavy, na které orgány a tkáně ovlivnily zánětlivý proces. Pozornost by měla být věnována následujícím příznakům:

 • horečka;
 • zimnice;
 • bolest hlavy;
 • skoky krevního tlaku;
 • závratě a tinnitus.

Jedná se o nespecifické příznaky hypothermie hlavy, mohou znamenat zcela jiné formy patologie. Například, na IRR nebo NDC, pro jakýkoliv typ dystonie je charakterizován poklesy tlaku, bolesti hlavy a závratě. Zvýšená tělesná teplota doprovází téměř jakýkoli zánětlivý proces, osteochondróza děložního hrdla je příčinou závratí, tinnitu a bolestí hlavy.

Společné nachlazení hlavy je doprovázeno specifickými symptomy, které jsou způsobeny lokalizací procesu. Věnujte pozornost oblasti postižené bolestí a také povaze bolesti. Bolest v čele a dutinách může indikovat vývoj frontální sinusitidy a sinusitidy. Pokud budete střílet na ústa a oči, čelo, tváře, nemůžete pít studenou vodu, vítr způsobuje nesnesitelnou bolest, s největší pravděpodobností jeden z nervů obličeje je udeřen. Bolest v uchu nebo za uchem hovoří o otitis. Zčervenání sliznice očí, pocit bolesti a cizí těleso v oku dává signál o možném nástupu konjunktivitidy. Bolest pod čelistí (těsně pod uchem) a mírný otok indikuje začátek lymfadenitidy.

Silná bolest hlavy (doprovázená nevolností, zvracením, dyspeptickými poruchami) může signalizovat nebezpečné onemocnění meningitidy. A pokud je změna polohy velmi bolestivá, není možné naklonit hlavu, tělesná teplota dosáhla febrilních čísel, pak byste měli okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Nečekejte záchvaty a jiné hrozné projevy meningeálních lézí. Bolesti hlavy, zhoršené námahou, skákání s přistáním na patách a také doprovázené zhoršeným spánkem, pamětí a apatií, mohou znamenat začátek arachnoiditidy.

První pomoc

Pokud vyfouknete hlavu, co dělat? Samozřejmě, poraďte se s lékařem. Ošetření bude záviset na tom, která část hlavy utrpěla. Samoléčba může být nebezpečná a může vést k vážným následkům. S takovými chorobami je možná i smrt.

Pokud z nějakého důvodu není možné navštívit lékaře ihned, a symptomy nejsou tak výrazné, aby zavolali záchrannou brigádu, můžete se pokusit pomoci sami.

Foukaná hlava, jak si pomoci? Za prvé, musíte pít horký čaj (ale ne vařící vodu, aby nedošlo k spálení již zapálené sliznice úst a hrtanu). Můžete si vzít Aspirin nebo Nise, pokud máte febrilní teplotu a zimnici. Musíte pít co nejvíce tekutiny.

Studená hlava vyžaduje několik dní odpočinku. Měli byste vyloučit z vaší stravy pikantní, mastné a smažené potraviny, které mohou zranit zanícenou sliznici hrtanu. Je nutné vzdát se alkoholu a kouřit.

Pokud vyfouknete hlavu, musíte ji zahřát. Postižená oblast může zabalit vlněný šátek nebo nosit tenký klobouk (ale vyrobený z přírodní vlny). Můžete použít balzám "Star" (buďte opatrní, nemůžete mazat sliznice, udržovat oči v bezpečí).

Pokud máte bolest v krku, můžete použít opláchnutí šalvějí, dubovou kůrou, roztokem sodné soli nebo roztokem Ectericide, mazáním Lugolem.

Pokud se vyvíjí lymfadenitida nebo se obává bolesti uší, může být oteplování prováděno suchým teplem (sůl a krupice, zahřívané na pánvi). Vytvořte obklad (poloalkohol). Je možné s obsahem kafrového alkoholu nebo Dimexidum, vždy v ředění. Buďte opatrní, protože dimexid může způsobit popáleniny kůže. Uzavřete zvukovod ucha pacienta vatovým tampónem, který ho zachrání před chladným vzduchem.

Pokud se obáváte bolesti v očích, trhání, pak můžete udělat obklady pomocí heřmánkového čaje nebo čaje. Můžete také navlhčit houbu ekteritsidid a otřete si oči. Tento lék je sterilní roztok rybího oleje, to je velmi silný přírodní antiseptikum.

Pomoci tradiční medicíně

Jak zacházet s chladnou hlavou, pokud jste zavázáni k tradiční medicíně?

Pijte čaj s medem a citronem. A s malinovým džemem, který je přirozeným protizánětlivým činidlem. Můžete pít všechny vitamínové čaje a nápoje s vysokým obsahem vitaminu C a mikroelementů (nápoj vyrobený z divoké růže, bezinky, kalina, popel), jakékoli přírodní šťávy ve formě tepla.

Přírodní stimulanty stimulují imunitní systém velmi dobře. Například lemongrass (zmírňuje lehkou bolest hlavy spastické povahy), ženšen, eleutherococcus, zázvor (má dobrý účinek na oteplování), arnici (zlepšuje výživu tkání), echinacea. V závorkách jsou další vlastnosti rostlinného imunostimulantu, které přispívají k regeneraci. Tyto spořiče rostlin mohou být také použity jako tinktury a čajové přísady.

Není to poslední místo v svépomoci se studenou hlavou je terapie aromatickými oleji. Eucalyptus, jalovec, levandule, smrk, tea tree, citronový olej - to vše jsou nejsilnější přírodní antiseptika.

Velmi dobře přispívá k léčbě nachlazení cibule a česneku. Tyto zeleniny obsahující fytoncidy lze jíst, vdechovat s nimi, mohou být pohřbeny v nose.

Léčba je nutná a při hypotermii. Jak zacházet s hlavou, pokud to fouká? Pouze podle lékařských předpisů. Obvykle se používají pro tyto imunomodulátory a imunostimulanty, NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky). V případě přistoupení k bakteriální infekci jsou předepsány antibiotika a vitamíny.

V případě závažných lézí nervů obličeje, membrán mozku, infekčních abscesů, čelistních kloubů se léčba provádí pod přísným dohledem zdravotnického personálu v nemocnici.

Preventivní opatření

Milujte a zachraňujte své tělo. Snažte se vyhnout průvanu, ztvrdnout. Jezte správně a plně, dodržujte pravidla osobní hygieny, důkladně si umyjte ruce, aby se zabránilo infekci meningitidou a jinými bakteriálními infekcemi. Na podzim a na jaře pijte více vitamínových nápojů.

Pokud se stalo, že onemocní, nezanedbávejte rady profesionálních lékařů. A vždy přinese léčbu jakékoliv nemoci k úplnému uzdravení.

Co dělat, když jste si vyhodili hlavu a to bolí?

Pojem "foukané hlavy" - ne lékařské. Nicméně existuje a zahrnuje celý komplex symptomů, které jsou pro tělo nebezpečné.

Nadýchaná hlava je reflexní reakce organismu na chlad, která se projevuje v křečích a zánětech cév a svalů a může vést k zánětu nervových zakončení.

Symptomatologie hypotermie závisí na tom, která část lebeční kosti trpí, jaké orgány a nervy ovlivnily zánětlivý proces. Příznaky, které pacienta trápí:

 • bolest hlavy;
 • vysoká horečka;
 • zimnice;
 • kapky krevního tlaku;
 • tinnitus;
 • závratě.

Pokud jste ochlazili hlavu, nejen to, že trpí, ale celé tělo jako celek. První příznak podchlazení je zima: pacient má horečku, rýmu, kašel, slabost a bolest hlavy.

Může se jednat o problém a závažnější, například nerv na hlavě zapálený. V závažných případech se trigeminální nerv podílí na patologickém procesu, jehož větve procházejí v oblasti čela, tváří, nosu, brady. Stát se projevuje krátkodobými, ale ostrými bolestmi v oblasti obličeje.

Co vás přimělo vyhodit hlavu?

Kdybyste měli hlavu, s největší pravděpodobností jste byli v návrhu. Hlavní důvody, proč dochází k hypotermii, jsou uvedeny níže.

Klimatizace

I v letním horku se můžete cítit, že jste vyhodili levou stranu hlavy nebo pravou stranu. Pokud pracujete v kanceláři nebo jste v domě s neustále zapnutou klimatizací, neměli byste být překvapeni, když se objeví bolestivé příznaky na straně obličeje a hlavy, kde se nachází.

Mokré vlasy a silný vítr

Jsme neustále ve spěchu, a když jsme si ráno umyli hlavy, měli bychom spěchat do práce nebo na obchod, protože by se neměly vysychat. Vyskočíme na ulici, a tady je výsledek - vlhká hlava byla vyfouknuta větrem.
Objeví se nepříjemné příznaky: teplota 37 a vyšší, výhonky v jednom uchu, levá nebo pravá strana lebky a zranění ucha. To vše z toho, co vybuchlo.

Otevřete dveře a okna

Jste zvyklí vzduchovat místnost, otevírat dveře a okna najednou? Výsledek není dlouhý. Pokud do takových podmínek přidáte studené nápoje, zmrzlinu, nemusíte být překvapeni, že jste obě části lebky vyfoukli. Může být také ovlivněn šíje a krk.

Aby nedošlo k ochlazení nervu na hlavě, ponechte místnost během ventilace.

Návrh v autech

Běžná příčina bolestivého stavu, od toho, že hlava v autě foukala To je důsledek otevření všech oken v autě najednou.

Je kompetentní neotevírat všechna okna najednou, ale pouze na polovinu. A při řízení se nevyklánějte z okna.

Důsledky pro lidské tělo

Chlad hrozí řadou nepříjemných a dokonce i nebezpečných komplikací. Dokonce i po lehkém průvanu, ze kterého se odfoukla zadní část hlavy, můžete získat:

 • neuritis, zejména neuritida obličejového nervu;
 • tendonitida (tendovaginitis, tendobursitis), artritida;
 • zánětlivé procesy v čelistních a čelních dutinách (sinusitida, čelní dutiny);
 • otitis media, meningitis;
 • arachnoiditis;
 • zánět spojivek;
 • lymfadenitida (zánět lymfatických uzlin);
 • infekční absces mozku.

Všechna tato onemocnění jsou vážná, jsou tvrdě léčena a po dlouhou dobu někdy ohrožují nevratné komplikace, vyžadují výzvu k různým odborníkům.

Neuritida obličejového (trigeminálního) nervu

Pokud je vyfouknuta levá strana hlavy nebo pravá strana, je možný zánět nervových inervujících obličejových svalů na jedné straně obličeje. V důsledku toho se vyvíjí jejich slabost (paréza) a dokonce úplná paralýza pohybů obličeje.

Více lokalizovaný k zánětu trojklanného nervu jsou lidé s anatomicky úzkým kostním kanálem. V důsledku zhoršení krevního zásobení a poškození nervů je pozorován syndrom tunelu.

Tam je patologie kvůli skutečnosti, že hlava byla nafouknuta větrem nebo foukaná ventilátorem. Lidé, kteří sedí v blízkosti klimatizace nebo kteří jsou neustále v průvanu, jsou vystaveni vysokému riziku.

Meningitida

Meningigitida nevyplývá z podchlazení, má infekční nebo bakteriální povahu. Pokud však dospělý nebo dítě neustále fouká hlavu, znamená to pokles imunity. To znamená, že tělo je obzvláště citlivé na různé viry a bakterie.

Meningitida je velmi nebezpečná choroba, takže pokud je po pravé straně hlavy zrudnuta nebo vlevo, je bledost kůže, slabost, letargie, úzkost, ospalost, silná bolest hlavy, měli byste okamžitě konzultovat lékaře, který vám předepíše léky.

Otitis

Otitis - skupina zánětlivých onemocnění ucha, která se projevuje těmito příznaky:

 • bolest při otevírání úst;
 • bolest ucha;
 • otok a zarudnutí ušního boltce;
 • hnis od ucha;
 • horečka;
 • svědění a ucpání ucha.

Pokud se všechny tyto příznaky objeví po vyfouknutí zadní části hlavy nebo krku, měli byste okamžitě kontaktovat otolaryngologa.

Infekční absces mozku

Takzvaný hnisavý zánětlivý proces v mozkové tkáni. Nejčastěji tato komplikace postihuje lidi, kteří chytili nachlazení a mají oslabený imunitní systém, mají v anamnéze závažné chronické nemoci.
Často se příčinou abscesu stává neošetřené hnisavé otitis media - také kvůli tomu, že hlava zmrzla.
Onemocnění je doprovázeno:

 • vysoká horečka;
 • zimnice;
 • slabost a bledost;
 • krevní leukocytóza a zvýšená ESR;
 • zvýšený intrakraniální tlak;
 • nevolnost a zvracení.

Onemocnění je akutní, závažné a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Zánět čelistní nebo čelní dutiny

Akutní záněty čelistních a čelních dutin, které jsou důsledkem vyfouknutí do hlavy, jsou obvykle obtížné, doprovázené silnými bolestmi hlavy a čela.

Sinusitida

Jedná se o zánět vedlejších nosních dutin, který je téměř vždy výsledkem špatného studeného a studeného, ​​špatně či nečestně vyléčeného. Symptomy onemocnění jsou:

 • zvýšení teploty na 37-38 stupňů;
 • ztráta zápachu, když nos začíná ležet;
 • těžkost v hlavě;
 • bolest v spáncích a nose;
 • snížený výkon;
 • poškození paměti.

Přední strana

K zánětu čelních dutin dochází při prodloužené rinitidě a sinusu. Příznaky:

 • nazální kongesce;
 • zvýšení teploty;
 • horečka u dětí;
 • bolest v čele;
 • snížení zápachu nebo jeho úplné ztráty.

Léčba je komplexní s použitím antibiotik. Z kompetentní terapie záleží na tom, kolik bude bolest hlavy.

Tendonitida

Často komplikací toho, co krvácí krkem, je temporální tendonitida - zánět šlachového svalu žvýkacích svalů. Když je nemoc cítil bolest při pohybu čelisti, která dává na krk a hlavu.

Konjunktivitida

Když se konjunktivitida vyvíjí otok očních víček, zarudnutí, pálení, svědění očí, slzení, pocit cizího předmětu v oku, stejně jako hnisavý, slizký výtok. Ráno je charakteristická přilnavost řas.

Pokud se nemoc neléčí, bolest hlavy, oteklé lymfatické uzliny, může se připojit slabost. Jak léčit zánět spojivek v důsledku nachlazení? Předepisují se antivirové masti a kapky.

Artritida

Časová artritida, jako komplikace hypothermie hlavy, se vyvíjí, když jsou postižena nervová zakončení. Onemocnění je doprovázeno akutní střelbou v místě zánětu, obvykle na jedné straně hlavy.

Bolestivé záchvaty se vyskytují spontánně, jako by bezdůvodně.

Lymfadenitida

Bolest pod čelistí a mírně pod uchem, mírný otok a bolestivost v tomto místě svědčí o vývoji lymfadenitidy - zánětu lymfatických uzlin. Také strach o bolest v uších.
Tato komplikace je léčena zahřátím suchým teplem (krupice, sůl) nebo obaly z poloviny alkoholu.

Arachnoiditis

Zánět sliznice mozku, vedoucí k tvorbě cyst a adhezí, se nazývá arachnoiditida. Patologie se může objevit několik měsíců po nachlazení hlavy a je charakterizována postupným nárůstem symptomů. Mezi nimi jsou:

 • poruchy spánku, nespavost;
 • slabost a únava;
 • podrážděnost;
 • epileptické záchvaty;
 • bolest v hlavě.

Bolavé ucho a pravá strana hlavy - co to je?

Když se udeří pravá strana hlavy a ucho to bolí, co to může být? Můžete mít podezření:

 • neuritis a neuralgie trigeminu;
 • syndrom tunelu;
 • neuralgii lesního jícnu;
 • hnisavý střední a vnitřní otitis media;
 • artritidu temporomandibulárního kloubu, včetně hnisavého;
 • akutní sinusitida.

Bolest na levé straně

Pokud po propláchnutí levé strany hlavy jsou bolestivé pocity, může to být:

 • poškození periferního nervu a v důsledku toho neuritidu;
 • otitis media;
 • oftalmogenní kranigigie;
 • hnisavá destruktivní mastoiditida;
 • arachnoiditis;
 • akutní sinusitida, způsobující bolest jak za levým uchem, tak uvnitř.

Příčiny bolestí hlavy

Těžká bolest hlavy - jen jeden z příznaků hypothermie hlavy. Obvykle je doprovázena řadou dalších příznaků, na jejichž základě může být podezření na jedno nebo jiné onemocnění:

 • pokud je stav doprovázen rýmou a kongescí nosu, může být bolest hlavy známkou sinusitidy, sinusitidy, čelní sinusitidy;
 • pokud vidíte bolest v uchu, hnisavý výtok, jde o hnisavý otitis;
 • pokud se hlava začala bušit. Na jedné straně je škubání, doprovázené slabostí a touhou nosit něco teplého, což naznačuje poškození nervů;
 • silná bolest hlavy, spojené závratě, nevolnost, zvracení, ztráta rovnováhy - příznak zánětu mozku a jeho pochvy (meningitida, encefalitida);
 • jestliže chrám střílí, častěji na pravé straně, když je bolestivé se ho dotknout, neznamená to, že by člověk vyhodil, ale vážnější problémy;
 • je-li v chrámu, bolest se projevuje jako hroty (roste a ustupuje), dává zpět a zpět ramenům - to je osteochondróza krční páteře;
 • lumbago v týlní oblasti - znamení, které fouká klimatizaci nebo ponor. Pokud ráno přichází bolest, může jednoduše mluvit o spánku v nepohodlné poloze;
 • zvyšující se bolest v poloze vleže ukazuje špatný zub. Cestujete k zubaři.

Jak zacházet se studenou hlavou doma?

Co dělat, když mám studenou hlavu? Jakému lékaři řešit, jak porozumět, jak zacházet s indispozicí?

 • jestliže ucho, krk, nos - k otolaryngologist;
 • pokud je nerv poškozen, pomůže mu neuropatolog;
 • léčba ARVI je terapeut;
 • s konjunktivitidou doporučenou oftalmologem.

Správným rozhodnutím bude nejprve kontaktovat terapeuta, který po přezkoumání a poslechu stížností odkáže pacienta na specializované odborníky.

První pomoc

Pokud jste vyhodili hlavu a to bolí, rady lékařů, kteří se snadno prodávají doma, pomohou:

 • poskytněte si několik dní odpočinek na lůžku;
 • omezit spotřebu tukových, smažených, slaných, uzených výrobků;
 • nekuřte ani nepijte alkohol;
 • při první známce zimy byste měli pít čaj s citronem, medem, malinami. Dobrý pomoc růžový roh, ovoce a bobulové ovocné nápoje, přírodní šťávy;
 • poskytnout hlavu suchým teplem (svázat s kapesníkem, aplikovat horkou sůl nebo krupici).

Pokud jsou příznaky studené hlavy příliš silné, zkuste léčbu pilulkou. Co vzít?