Jak užívat antibiotika - před jídlem nebo po jídle

Infekční a zánětlivá onemocnění - jedno z nejčastěji diagnostikovaných v lékařské praxi a léčené antibiotiky. K léčbě dal požadovaný výsledek, musíte vzít léky správně, pozorovat nejen režim a předepsané dávkování, ale také s ohledem na vlastnosti absorpce léků. A pokud je otázka, co je žádoucí pít antimikrobiální látky pro orální použití, existuje univerzální odpověď - s vodou, pak o kompatibilitě s jídlem, všechno není tak jasné.

Jak užívat antibiotika - před jídlem nebo po jídle?

Pojem "antibiotika" zahrnuje mnoho skupin antimikrobiálních léčiv, která se významně liší v chemické struktuře, principu destruktivního účinku na patogenní mikroorganismy a farmakokinetice. To znamená, že neexistuje jediný mechanismus pro zvládnutí a distribuci těchto léčebných přípravků (dokonce i těch, kteří patří do stejné třídy), což by mělo být zohledněno při jejich použití.

Existují dvě možnosti užívání léků ve formě tablet, suspenzí, tobolek a jiných perorálních forem:

 1. přísně na prázdný žaludek
 2. nebo bez ohledu na jídlo - poté, krátce před ním.

V prvním případě přítomnost potravy v gastrointestinálním traktu snižuje účinnost léku, zabraňuje jeho absorpci nebo přispívá k destrukci kyseliny chlorovodíkové. Proto je nutná pauza 1 hodinu před jídlem nebo 2 hodiny po jídle. Ve druhém, trávicí proces naopak podporuje vstřebávání účinné látky a chrání žaludek a střev před podrážděním.

Pamatujte si, že ne být lékárníkem, pravidla pro užívání antibiotik ze všech skupin je prostě nemožné, proto, když jsou předepsány, je nutné tento bod objasnit u lékaře. Kromě toho výrobci léků vždy dodávají své výrobky s podrobným návodem k použití, kde je podrobně popsán způsob použití. Níže uvádíme stručný přehled kompatibility nejčastěji užívaných antimikrobiálních léčiv s jídlem.

Peniciliny

První ze všech antibiotik používaných v medicíně až do současnosti. Ti z nich, kteří jsou určeny k požití, jsou absorbováni v různých stupních a zároveň s jinými potravinami působí různě. Například léky odolné vůči kyselinám lze kombinovat, užívat bezprostředně po jídle nebo před jídlem, protože zvýšení koncentrace kyseliny chlorovodíkové na ně nemá vliv. A jiní v kyselém prostředí jsou zničeni, takže jsou vzati na prázdný žaludek.

Nejběžnější antibiotika, peniciliny a jejich deriváty se používají uvnitř:

 • Bez ohledu na přítomnost potravy v žaludku, to znamená bezprostředně před jídlem, bezprostředně po něm nebo během jídla - Amoxicilin (Ospamox, Flemoxin Soluteb), ampicilin a jejich inhibitory chráněné inhibitory jako Augmentin, Amoxiclav a další.
 • Udržení pauzy 1-2 hodiny mezi užíváním antibiotik a potravin - Fenoxymethylpenicilin, Oxacillin, kombinovaný Ampiox.

Zbývající léčiva ze skupiny se zavádějí do těla parenterálně (nebo se již nepoužívají), proto jejich trávení neovlivňuje jejich biologickou dostupnost.

Cefalosporiny

Tato rozsáhlá třída antimikrobiálních léčiv zahrnuje jak orální, tak parenterální formy. Vzhledem k velmi nízké toxicitě a výrazné účinnosti mohou být předepsány i malé děti a těhotné ženy. Na lačný žaludek, aby se po jídle, a předtím, než by měly být takové cefalosporiny:

Cefadroxin a Cefuroxime axetil by měly být konzumovány přímo s jídlem, protože tímto způsobem se významně zvyšuje jejich rychlost absorpce.

Makrolidy

Další velká skupina účinných antibiotik, široce používaná v různých oborech medicíny. To zahrnuje jak přírodní, tak polosyntetické léky, často předepisované pacientům všech věkových kategorií v případě respiračních, trávicích, vylučovacích a jiných infekcí. Spiramycin, klarithromycin a Josamycin jsou kompatibilní s jídlem, protože jsou v každém případě plně stravitelné.

Léčba antibiotiky, jako je například azithromycin, midekamitsin a roxithromycin, však vyžaduje udržení významné pauzy mezi jídlem a lékem nejméně hodinu před a dvě po dalším jídle. Pokud jde o předchůdce makrolidové třídy, erythromycin, jeho plný žaludek významně ovlivňuje jeho biologickou dostupnost, což několikrát snižuje účinnost lékařského přípravku. Proto jsou léky založené na něm také přijímány uvnitř přísně na prázdný žaludek.

Fluorochinolony

Tato třída antimikrobiálních léčiv kombinuje několik generací vysoce účinných, ale vysoce toxických antibiotik. Musí být užívány v plném souladu s lékařským předpisem. Všechna léčiva ve skupině mají dávkovou formu určenou pro orální použití (kapsle nebo tablety), zatímco potravina může zpomalit absorpční proces, ale neovlivňuje stupeň biologické dostupnosti účinné látky. To znamená, že můžete užívat fluorochinolony po jídle, stejně jako v procesu.

Další skupiny antibiotik

Výše uvedené třídy jsou používány častěji než jiné pro léčbu infekčních onemocnění a zbytek (aminoglykosidy, tetracykliny a další) jsou obvykle vyhrazeny nebo nejsou určeny k požití. Pokud lékař takový nástroj předepsal, měla by být při jeho návštěvě na klinice požádána o jeho kompatibilitu s jídlem a po zakoupení si pečlivě přečtěte návod.

Jak brát antibiotika: pravidla a mylné představy

Antibiotika se mohou vyrovnat s nejzávažnějšími komplikacemi po přidání infekce a rozvojem onemocnění, které je nebezpečné pro život člověka. Ale ne všechny nemoci lze léčit těmito „zázračnými léky“.

Viry nejsou léčitelné antibiotiky, stejně jako nemoci způsobené houbami nebo prvoky. Nedoporučuje se předepisovat antibiotika na vlastní pěst kvůli nesprávnému výkladu Vašeho stavu a nemoci.

Pacienti, kteří nejsou ve spojení s lékařskou oblastí, nemohou správně vybrat lék potřebný k léčbě zánětlivého procesu v těle, stejně jako nemůže rozhodnout o dávkování. Během existence antibiotik jako účinných prostředků se u pacientů vyvinuly některé mylné představy o jejich použití.

Lék si může vybrat pouze lékař a sdělit vám, jak v každém případě užívat antibiotika. Zvažte některé mylné představy o používání antibiotik a základní pravidla pro využívání těchto prostředků.

Antibiotika: řada mylných představ

Při užívání antibiotik se pacienti obvykle řídí spekulacemi, fámami, doporučeními přátel a známých, ale nikoli předpisem lékařů a písemnými pokyny k použití. Nesprávný příjem finančních prostředků může vést ke zhoršení již vážného stavu a dokonce ke smrti.

Zejména je nutné léčit užívání antibiotik dětmi a je lepší, abyste si schůzku několikrát zkontrolovali a znovu si přečetli pokyny, abyste se ujistili, že dávkování a způsob užívání léku jsou správné.

Když se lépe, antibiotika mohou být vráceny

Antibiotika jsou přiřazena k akutní fázi, příjem těchto prostředků je prováděn kurzem, a ne v závislosti na zlepšení stavu. Antibakteriální činidla se obvykle užívají od 3 do 7 dnů. A pokud lékař řekl, že trvá 7 dní, neměli byste být omezeni na 3 dny.

Neúplná léčba antibiotiky může přerušit proces hojení na důležité poznámce a nemoc se vrátí s větší silou a mikroorganismy se stanou rezistentními vůči tomuto léku.

Buďte opatrní a postupujte podle doporučení lékařů!

Antibiotika se užívají ráno, odpoledne a večer.

Pokud specialista předepsal antibiotika 3x denně, v závislosti na způsobu expozice, neznamená to ráno, odpoledne nebo večer. Tyto prostředky jsou čerpány po určité době.

Pokud je lék předepsán 3krát denně - po 8 hodinách stejně. Pokud se antibiotikum musí užívat dvakrát - přesně po 12 hodinách.

Děti by neměly používat antibiotika.

Každý ví, že tyto léky mají vedlejší účinky, a je to velmi děsivé rodiče, když jejich dítě předepisuje antibiotika intravenózně nebo v suspenzi.

Pediatr, který předepisuje takové silné prostředky jako antibiotika dítěti, je veden stavem a schopnostmi těla pro vlastní léčbu.

Pokud je tělo dítěte vyčerpáno, infekce se rychle šíří a napadá orgány, ohrožuje život dítěte, lékař předepíše antibiotika, aniž by o tom přemýšlel a dítě hospitalizoval pro další sledování.

Současně s antibiotiky jsou předepisovány současně podávané antihistaminika a přípravky k prevenci střevní dysfunkce (probiotika).

Jak brát antibiotika: základní pravidla

Pamatujte si základní pravidla pro užívání antibiotik, aniž byste riskovali svůj život a pohodu:

1. Užívejte antibiotika jakékoli skupiny pouze se souhlasem lékaře.

2. Před jmenováním antibiotika je lepší projít bakteriální kulturu, aby se stanovila citlivost na tyto látky.

3. Dodržujte čas přijetí: jednou denně po 24 hodinách, 2x - po 12 hodinách a třikrát po 8 hodinách. Je nutné zachovat koncentraci finančních prostředků v krvi.

4. Vezměte antibiotika na počet dnů předepsaných lékařem, obvykle od 3 do 7 dnů v závislosti na typu léku.

5. Bez souhlasu lékaře se nedoporučuje přerušit antibiotikum nebo jej měnit kardinálně. Pouze v případě, že po incidentu 72 hodin můžete vyvodit závěry o účincích léku.

6. Dodržujte specifickou dávku léku, nesnižujte ani přebíjejte.

7. Jak správně užívat antibiotika, než pít a pít ve vztahu k příjmu potravy - poraďte se s odborníkem nebo si přečtěte návod.

8. Vezměte si probiotika ke zlepšení trávení při užívání antibiotik.

9. Pamatujte na dietu při konzumaci drog: žádný alkohol a kyselé ovoce, a také vyloučit smažené, slané a uzené potraviny.

Po absolvování kurzu antibiotik se vyhněte návštěvě solária a pláže, návštěvě salónu krásy, aby si vyrobila biovinu nebo barvila vlasy. Teprve po 2 týdnech se můžete vydat do salónu krásy a na pláž.

Pamatujte si, jak brát antibiotika správně a jasně dodržovat pokyny pro užívání léků. Co si vybrat a jak užívat prostředky, může ošetřující lékař říci po zkoumání a diagnostice pacienta.

Jak správně užívat antibiotika: užitečné tipy

Již na počátku 20. století, kdy Alexander Fleming objevil první antibiotický penicilin na světě, si nedokázal představit, jak velký byl jeho objev. Zavedení antibiotik bylo skutečným průlomem v medicíně. Lidé přestali umírat na infekční nemoci, lékaři konečně mohli zachránit osobu z úplavice nebo tyfusu.

Ale kdo by si myslel, že dnes, v době moderních technologií, by mělo být antibiotikum užíváno podle určitých pravidel. Koneckonců, tento lék nemůže pomoci. S negramotným užíváním léku může antibiotikum zabít prospěšné mikroorganismy spolu se škodlivými bakteriemi.

Potřebuji antibiotikum

Nejdůležitějším pravidlem je užívat antibiotikum přesně podle pokynů lékaře. Antibiotikum je seriózní lék a nemůžete rozhodnout o jeho užívání. Tato léková skupina je určena pouze tehdy, když je organismus infikován patogenními bakteriemi. Virová chřipka není léčena antibiotiky! Chcete-li použít antibiotikum pro studené, červené hrdlo (pokud není streptokokový patogen), zánět ucha nedává smysl. To vše je léčeno symptomaticky a navíc můžete užívat antivirotika.

Jiná onemocnění však nelze vyléčit bez použití antibiotik. Mohou vykazovat přetrvávající, prodlouženou a nezničitelnou teplotu, hnisavé sekrece, léze infekční tkáně.

Identifikace skutečné potřeby antibiotik může pouze lékař. Proto je nesmírně nebezpečné předepisovat antibiotika sami. Specialista v tomto případě nutně žádá o přítomnost alergických reakcí na konkrétní lék, dozví se o předchozích zkušenostech s antibiotiky, chronickými onemocněními ledvin nebo jater a přítomností diabetu. Žena musí informovat lékaře o plánovaném nebo aktuálním těhotenství, o možném kojení. Všechny tyto nuance pomohou lékaři vybrat přesně lék, který pomůže zbavit se nemoci, aniž by to vedlo k dalším problémům.

Někteří lékaři mohou předepsat testy citlivosti těla na určitá antibiotika. To bude okamžitě vybrat lék, který je účinný pro vás.

Jak užívat antibiotika

 1. Při nákupu léku věnujte pozornost datu vypršení jeho platnosti - vypršená léčba bude nejen zbytečná, ale může být škodlivá. Pokud lékárna nemá léky, které jste uvedli, nespěchejte ji nahradit analogem - je lepší tuto záležitost koordinovat se svým lékařem.
 2. Zpravidla by antibiotika na předpis měla být užívána dvakrát nebo třikrát denně. To znamená, že léčivý přípravek musí být užíván v pravidelných intervalech. Pokud potřebujete pít dvakrát denně - pak je schůzka naplánována na 8 nebo 9 hodin. Ráno a večer. Pokud se na schůzce uvedly tři dávky denně, pak v 7, 15 a 23 hodin. Účinnost léčiva bude maximalizována.
 3. Některá léčiva musí být užívána podle specifického režimu s různým množstvím léku a časem Informujte se u svého lékaře.
 4. Jestliže jste zapomněl (a) užít lék, vezměte si vynechanou dávku, jakmile si to vzpomenete. Následující technika by měla být podle schématu, bez časového posunu.
 5. Antibiotikum by nemělo být užíváno nalačno. Vzhledem k tomu, že se jedná o spíše agresivní medicínu, negativně ovlivňuje stěny prázdného žaludku. Užívejte lék hodinu po jídle.
 6. Pokud si všimnete zlepšení ve svém stavu třetí den po užívání antibiotik, nezrušujte léčivo. Faktem je, že antibiotika jsou léky, které by měly být užívány nejméně pět dní, nejlépe 7 dní. Faktem je, že za pět dní je antibiotikum schopno zcela potlačit škodlivý mikroorganismus. A pokud přestanete užívat lék, přežívající bakterie mohou znovu obnovit svou populaci a vést člověka k nemoci.
 7. Velmi často vzniká otázka, jakou formu by měla antibiotika předepisovat. Samozřejmě, antibiotikum, podávané intramuskulárně, působí mnohem rychleji, nepoškozuje stěny žaludku. To platí zejména pro pacienty s gastroenterologickými onemocněními. Pokud však mluvíme o dítěti, je lepší si vzít suspenzi než injekci. Pro dítě je průběh injekcí neuvěřitelným stresem, který může být odůvodněn pouze skutečnou hrozbou pro jeho zdraví.

Tato jednoduchá pravidla učiní užívání antibiotik pohodlným a účinným.

Co brát antibiotika

Jak název napovídá - antibiotikum zabíjí živé mikroorganismy. Nevýhodou tohoto léku je, že kromě patogenních bakterií také antibiotika zabíjejí prospěšné bakterie. To platí zejména pro děti a dospělé, kteří mají sklon k gastroenterologickým onemocněním. Často, po užívání antibiotik, mohou být pozorovány vedlejší účinky, jako je zácpa nebo průjem.

Aby se obnovila zdravá střevní mikroflóra, je třeba ihned spolu s antibiotikem pít eubiotika. Linex, Bifidubakterin, Hilak Forte - všechny tyto léky vám pomohou vyhnout se střevnímu rozrušení po užívání antibiotik. Potřebují pít podle schématu. Obvykle se užívají 20-30 minut před jídlem. To je nedílnou součástí léčby, pokud jde o malé děti. Kromě toho musíte zahrnout do stravy přírodních bakterií - pít více mléčných výrobků. Ale neberte je s antibiotiky - tyto léky netolerují okolí s kyselinou mléčnou.

Pokud máte problémy s játry, pravděpodobně se cítíte hořce v ústech, nevolnost, když užíváte antibiotika. Aby se tomu zabránilo, musíte chránit játra v době léčby. Vezměte si Hepatrim, Essentiale. Se závažným onemocněním, kdy se antibiotika užívají po dlouhou dobu, se můžete postarat o prevenci plísňových infekcí - například užívat Nystatin.

Antibiotika jsou největším vynálezem lidstva. Pouze jejich správné použití může být bezpečné a účinné. Postarejte se o své zdraví, řiďte se pokyny lékaře a nezapojujte se do amatérských aktivit. A vaše zdravé tělo vám bude vděčné.

Jak pít antibiotika před nebo po jídle

Kdy je lepší užívat antibiotika ráno nebo večer

Před jídlem nebo po jídle? Jak a kdy vzít pilulky

Kdy je lepší pít večer nebo by to mělo být provedeno ráno? Jak ji zkombinovat s jídlem: vezměte si ho nalačno, během jídla nebo po jídle?

Svíčky, sirup, pilulky? Účinnost dětského lékařství závisí na jeho „formě“

Jak je to v kombinaci s džusem opilý před půl hodinou, a jak to bude v kombinaci s aspirinem dříve?

Otázka, přijatá ráno nebo večer, je především důležitá pro jádra. Jak vědci z vlivného Cochrane Collaboration Institute nedávno dokázali, léky na hypertenzi lépe zmírňují tlak, pokud jsou polknuti v noci před spaním. Stejně tak aspirin je nejvhodnější pro odběr jader - pravděpodobnost výskytu krevní sraženiny je vyšší v noci. Pro většinu ostatních léků to však není tak důležité. Když člověk musí být léčen několika léky najednou (jeden je předepsán terapeutem, jiní jsou neuropatolog, atd.), Riziko nežádoucích účinků se dramaticky zvyšuje. Proto je nutné provést audit všech předepsaných léků pro kompatibilitu. Mezi nimi by neměly být prostředky nejen se stejnými aktivními složkami (brát je společně, zdvojnásobit dávku), ale se stejným mechanismem účinku. Chcete-li to zjistit, podívejte se do návodu, pro kterou skupinu lék patří - dvě drogy ze stejné skupiny by neměly být. Typickým příkladem je kardiolog předepsaný aspirin a revmatolog - ibuprofen z kloubů. Oba léky patří do stejné skupiny, tzv. NSAIDs, a ibuprofen budou vyrovnávat ochranný účinek aspirinu. A určitě si přečtěte sekci, která se obvykle nazývá léková interakce. Obvykle se ukazuje, jak se některé léky navzájem ovlivňují. Je možné, že různí lékaři předepsali takové nepřátelské léky společně kvůli dohledu.

Co potřebujete vědět, než začnete užívat léky

Pokud příbalová informace neobsahuje jasné informace o pravidlech pro užívání přípravku, je lepší dodržovat následující pravidla:

 • Lék je lepší užívat 1,5-2 hodiny před jídlem nebo ve stejnou dobu po jídle. Pokud je léčivo škodlivé pro žaludek nebo střeva, pak je čas přijetí uveden v návodu.
 • Léky omývejte vodou, ne čajem, kávou nebo džusem (zejména grapefruitem).

Jak kompenzovat nedostatek vápníku v těle?

Nejvíce nepředvídatelné drogy

Antibiotika: řada mylných představ

Kdy se dostat lépe, už nemůžete používat antibiotika?
Jsou antibiotika užívána ráno, na oběd a večer?

Pokud specialista předepsal antibiotika 3x denně, v závislosti na způsobu expozice, neznamená to ráno, odpoledne nebo večer. Tyto prostředky jsou čerpány po určité době.

Pokud je lék předepsán 3krát denně - po 8 hodinách stejně. Pokud se antibiotikum musí užívat dvakrát - přesně po 12 hodinách.

Děti by neměly používat antibiotika.

Každý ví, že tyto léky mají vedlejší účinky, a je to velmi děsivé rodiče, když jejich dítě předepisuje antibiotika intravenózně nebo v suspenzi.

Pediatr, který předepisuje takové silné prostředky jako antibiotika dítěti, je veden stavem a schopnostmi těla pro vlastní léčbu.

Pokud je tělo dítěte vyčerpáno, infekce se rychle šíří a napadá orgány, ohrožuje život dítěte, lékař předepíše antibiotika, aniž by o tom přemýšlel a dítě hospitalizoval pro další sledování.

Současně s antibiotiky jsou předepisovány současně podávané antihistaminika a léky na prevenci střevní dysfunkce (probiotika).

Jak brát antibiotika: základní pravidla

Pamatujte si základní pravidla pro užívání antibiotik, aniž byste riskovali svůj život a pohodu:

Pamatujte si, jak brát antibiotika správně a jasně dodržovat pokyny pro užívání léků. Co si vybrat a jak užívat prostředky, může ošetřující lékař říci po zkoumání a diagnostice pacienta.

Jsem muž, 31 let, 87 kg.

Před 7 dny jsem onemocněl.

První den zavřel hrdlo.

Z léků vzal jen ERGOFERON. Nevím, zda z něj má nějaký prospěch, nebo je to figurína. Obvykle na tomto fóru najdete informace o jakémkoli léku, ale nemohl jsem o něm najít.

Třetího dne se objevila teplota 37,2 ° C, bolest hlavy se stala bolestivější, takže večer bylo bolestivé otáčet krk, žluto-zelené sputum přilepené na nos a hrdlo pevně.

4. den je stejný.

6. den ráno byla teplota 37,3. Jeho hrdlo bylo stále plné žlutozeleného sputa. Odpoledne se hlen stal průhledným. Jako pravidelný slintání jen silnější.

Prošel jsem lesem ve stínu, seděl na břehu řeky ve stínu.

Ve večerních hodinách se moje hlava stala docela podobnou té litinové a já jsem ji otočil spolu s celým tělem. Teplota vzrostla na 38,3. Stalo se nevolno. Začal zmrazovat v horku, naopak se zahříval.

Je to docela hluché místo zavolat zcela neznámé místo z doktorské dachy a lidé tam téměř nežijí, jen tak odpočívají, neexistuje ani lékárna. Nejbližší je 7 km. A před lékařem a obecně 100 km.

Byl jsem nemocný půl roku před tím a také jako zlo v místě, kde není normální zdravotní péče. Existuje pouze jeden starší lékař se špatným sluchem a starý stetoskop. Byl jsem nemocný po dobu 10 dní, a moje hrdlo a pocity někde pod všemi pískal a squished a neprošel po dobu 10 dnů, tam byla velká slabost a pocení. Lékař mě poslouchal a říkal, že má podezření, že mám pneumonii, že si nebyl jistý, že to bylo jisté, ale protože nebylo místo, které by bylo možné zkoumat, bylo lepší pít antibiotikum pro každého hasiče, který jsem začal pít a zotavit se o 3 dny později. Když jsem pak přišel do města, udělal jsem rentgen rentgenu plic jen pro případ a všechno tam bylo jasné.

Obecně mi manželka připomněla tento příběh a řekla, že zemřete ještě tady v divočině. A byl jsem podezřelý a vystrašený. I když jsem cítil, že pozitivní dynamika skončila. A on řekl, že jo, budu pít.

V prodejně lékárny, nebylo, a ze značených antibiotik (podle prodávajícího) existoval pouze FLEMOKLAV SOLUTAB 500 + 125.

Pil jsem pilulku přibližně v 17:00.

Od té doby, co jsem se cítil víceméně slušně, do města.

Ve večerních hodinách, asi v 10 hodin, změřil teplotu, ale nevzrostla. a dokonce mírně klesla na 36,9.

Ale pilulka nemohla jednat? Chápu, že bylo zbytečné pít antibiotikum.

Ale na noc jsem pil víc, protože jsem četl, že když je začnu pít, nemůžu přestat.

V noci se teplota nezvýšila.

Již ve městě jsem četl FAQ o ORVI [Odkazy mohou vidět pouze registrovaní a aktivovaní uživatelé], i když nevím, kolik to platí pro dospělé, ale znovu jsem byl přesvědčen, že jsem začal pít antibiotikum marně.

A po tomto tématu [Odkazy mohou vidět pouze registrovaní a aktivovaní uživatelé], to se stalo zcela děsivé. Zejména po tomto:

Je zřejmé, že profylaktická antibiotická léčba, která je doma nežádoucí, je v nemocnici obzvláště nebezpečná, kde je více lidí a pravděpodobnost setkání s obzvláště špatným (nemocničním) mikrobem je vysoká.

Shrnutí: použití antibakteriálních léčiv pro virové infekce, údajně za účelem prevence, za účelem prevence vzniku komplikací, je nepřijatelné.

Není možná profylaxe, naopak se zhoršuje.

* Za prvé, protože vždy existuje mikrob, který přežije.

Za druhé, protože ničením některých bakterií, vytváříme podmínky pro reprodukci druhých, zvyšování a ne snižování pravděpodobnosti všech stejných komplikací.

* Za třetí, protože tím, že zničíme bezpečnou a podmíněně patogenní flóru, zvyšujeme pravděpodobnost kolonizace dýchacích cest mikroby jednoznačně patogenní, škodlivé, nežádoucí.

Vážení odborníci, chápu, že já sám jsem vinen a určitě tak už neučiním. Co bych však měl dělat v této situaci? I v ústech je z těchto antibiotik ošklivé.

Zdroje: http://www.aif.ru/health/life/38744, http://estet-portal.com/articles/poleznye-sovety/kak-prinimat-antibiotiki-pravila-i-zabluzhdeniya, http: // forums.rusmedserv.com/archive/index.php/t-280601.html

Zatím žádné komentáře!

Doporučené články
Alfalfa užitečné vlastnosti a kontraindikace

Užitečné vlastnosti vojtěšky a na.

Můžete dát mrkev na dítě

Mrkev pro miminko Sweet on.

Léčba způsobuje nadměrné pocení

Nadměrné a zvýšené pocení. Důvody se dále zvyšují.

Přezkoumání praní vzduchu prospívá a škodí
Domácí léčba alergie

Alergie Search Login Život není možný bez dalšího kontaktu.

Zapálené mandle v léčbě dětí

Proč se dítě může dále zvyšovat.

Kdy mohu dát dítěti vejce

Dětská výživa musí být dále vyvážena.

Léčba jizev s lidovými prostředky

Populární léčba jizev Moderní metody léčby jizev ne vždy dávají.

Kdy je lepší užívat antibiotika ráno nebo večer

Před jídlem nebo po jídle? Jak a kdy vzít pilulky

Kdy je lepší pít večer nebo by to mělo být provedeno ráno? Jak ji zkombinovat s jídlem: vezměte si ho nalačno, během jídla nebo po jídle?

Svíčky, sirup, pilulky? Účinnost dětského lékařství závisí na jeho „formě“

Jak je to v kombinaci s džusem opilý před půl hodinou, a jak to bude v kombinaci s aspirinem dříve?

Otázka, přijatá ráno nebo večer, je především důležitá pro jádra. Jak vědci z vlivného Cochrane Collaboration Institute nedávno dokázali, léky na hypertenzi lépe zmírňují tlak, pokud jsou polknuti v noci před spaním. Stejně tak aspirin je nejvhodnější pro odběr jader - pravděpodobnost výskytu krevní sraženiny je vyšší v noci. Pro většinu ostatních léků to však není tak důležité. Když člověk musí být léčen několika léky najednou (jeden je předepsán terapeutem, jiní jsou neuropatolog, atd.), Riziko nežádoucích účinků se dramaticky zvyšuje. Proto je nutné provést audit všech předepsaných léků pro kompatibilitu. Mezi nimi by neměly být prostředky nejen se stejnými aktivními složkami (brát je společně, zdvojnásobit dávku), ale se stejným mechanismem účinku. Chcete-li to zjistit, podívejte se do návodu, pro kterou skupinu lék patří - dvě drogy ze stejné skupiny by neměly být. Typickým příkladem je kardiolog předepsaný aspirin a revmatolog - ibuprofen z kloubů. Oba léky patří do stejné skupiny, tzv. NSAIDs, a ibuprofen budou vyrovnávat ochranný účinek aspirinu. A určitě si přečtěte sekci, která se obvykle nazývá léková interakce. Obvykle se ukazuje, jak se některé léky navzájem ovlivňují. Je možné, že různí lékaři předepsali takové nepřátelské léky společně kvůli dohledu.

Co potřebujete vědět, než začnete užívat léky

Pokud příbalová informace neobsahuje jasné informace o pravidlech pro užívání přípravku, je lepší dodržovat následující pravidla:

 • Lék je lepší užívat 1,5-2 hodiny před jídlem nebo ve stejnou dobu po jídle. Pokud je léčivo škodlivé pro žaludek nebo střeva, pak je čas přijetí uveden v návodu.
 • Léky omývejte vodou, ne čajem, kávou nebo džusem (zejména grapefruitem).

Jak kompenzovat nedostatek vápníku v těle?

Nejvíce nepředvídatelné drogy

Antibiotika: řada mylných představ

Kdy se dostat lépe, už nemůžete používat antibiotika?
Jsou antibiotika užívána ráno, na oběd a večer?

Pokud specialista předepsal antibiotika 3x denně, v závislosti na způsobu expozice, neznamená to ráno, odpoledne nebo večer. Tyto prostředky jsou čerpány po určité době.

Pokud je lék předepsán 3krát denně - po 8 hodinách stejně. Pokud se antibiotikum musí užívat dvakrát - přesně po 12 hodinách.

Děti by neměly používat antibiotika.

Každý ví, že tyto léky mají vedlejší účinky, a je to velmi děsivé rodiče, když jejich dítě předepisuje antibiotika intravenózně nebo v suspenzi.

Pediatr, který předepisuje takové silné prostředky jako antibiotika dítěti, je veden stavem a schopnostmi těla pro vlastní léčbu.

Pokud je tělo dítěte vyčerpáno, infekce se rychle šíří a napadá orgány, ohrožuje život dítěte, lékař předepíše antibiotika, aniž by o tom přemýšlel a dítě hospitalizoval pro další sledování.

Současně s antibiotiky jsou předepisovány současně podávané antihistaminika a léky na prevenci střevní dysfunkce (probiotika).

Jak brát antibiotika: základní pravidla

Pamatujte si základní pravidla pro užívání antibiotik, aniž byste riskovali svůj život a pohodu:

Pamatujte si, jak brát antibiotika správně a jasně dodržovat pokyny pro užívání léků. Co si vybrat a jak užívat prostředky, může ošetřující lékař říci po zkoumání a diagnostice pacienta.

Jsem muž, 31 let, 87 kg.

Před 7 dny jsem onemocněl.

První den zavřel hrdlo.

Z léků vzal jen ERGOFERON. Nevím, zda z něj má nějaký prospěch, nebo je to figurína. Obvykle na tomto fóru najdete informace o jakémkoli léku, ale nemohl jsem o něm najít.

Třetího dne se objevila teplota 37,2 ° C, bolest hlavy se stala bolestivější, takže večer bylo bolestivé otáčet krk, žluto-zelené sputum přilepené na nos a hrdlo pevně.

4. den je stejný.

6. den ráno byla teplota 37,3. Jeho hrdlo bylo stále plné žlutozeleného sputa. Odpoledne se hlen stal průhledným. Jako pravidelný slintání jen silnější.

Prošel jsem lesem ve stínu, seděl na břehu řeky ve stínu.

Ve večerních hodinách se moje hlava stala docela podobnou té litinové a já jsem ji otočil spolu s celým tělem. Teplota vzrostla na 38,3. Stalo se nevolno. Začal zmrazovat v horku, naopak se zahříval.

Je to docela hluché místo zavolat zcela neznámé místo z doktorské dachy a lidé tam téměř nežijí, jen tak odpočívají, neexistuje ani lékárna. Nejbližší je 7 km. A před lékařem a obecně 100 km.

Byl jsem nemocný půl roku před tím a také jako zlo v místě, kde není normální zdravotní péče. Existuje pouze jeden starší lékař se špatným sluchem a starý stetoskop. Byl jsem nemocný po dobu 10 dní, a moje hrdlo a pocity někde pod všemi pískal a squished a neprošel po dobu 10 dnů, tam byla velká slabost a pocení. Lékař mě poslouchal a říkal, že má podezření, že mám pneumonii, že si nebyl jistý, že to bylo jisté, ale protože nebylo místo, které by bylo možné zkoumat, bylo lepší pít antibiotikum pro každého hasiče, který jsem začal pít a zotavit se o 3 dny později. Když jsem pak přišel do města, udělal jsem rentgen rentgenu plic jen pro případ a všechno tam bylo jasné.

Obecně mi manželka připomněla tento příběh a řekla, že zemřete ještě tady v divočině. A byl jsem podezřelý a vystrašený. I když jsem cítil, že pozitivní dynamika skončila. A on řekl, že jo, budu pít.

V prodejně lékárny, nebylo, a ze značených antibiotik (podle prodávajícího) existoval pouze FLEMOKLAV SOLUTAB 500 + 125.

Pil jsem pilulku přibližně v 17:00.

Od té doby, co jsem se cítil víceméně slušně, do města.

Ve večerních hodinách, asi v 10 hodin, změřil teplotu, ale nevzrostla. a dokonce mírně klesla na 36,9.

Ale pilulka nemohla jednat? Chápu, že bylo zbytečné pít antibiotikum.

Ale na noc jsem pil víc, protože jsem četl, že když je začnu pít, nemůžu přestat.

V noci se teplota nezvýšila.

Již ve městě jsem četl FAQ o ORVI [Odkazy mohou vidět pouze registrovaní a aktivovaní uživatelé], i když nevím, kolik to platí pro dospělé, ale znovu jsem byl přesvědčen, že jsem začal pít antibiotikum marně.

A po tomto tématu [Odkazy mohou vidět pouze registrovaní a aktivovaní uživatelé], to se stalo zcela děsivé. Zejména po tomto:

Je zřejmé, že profylaktická antibiotická léčba, která je doma nežádoucí, je v nemocnici obzvláště nebezpečná, kde je více lidí a pravděpodobnost setkání s obzvláště špatným (nemocničním) mikrobem je vysoká.

Shrnutí: použití antibakteriálních léčiv pro virové infekce, údajně za účelem prevence, za účelem prevence vzniku komplikací, je nepřijatelné.

Není možná profylaxe, naopak se zhoršuje.

* Za prvé, protože vždy existuje mikrob, který přežije.

Za druhé, protože ničením některých bakterií, vytváříme podmínky pro reprodukci druhých, zvyšování a ne snižování pravděpodobnosti všech stejných komplikací.

* Za třetí, protože tím, že zničíme bezpečnou a podmíněně patogenní flóru, zvyšujeme pravděpodobnost kolonizace dýchacích cest mikroby jednoznačně patogenní, škodlivé, nežádoucí.

Vážení odborníci, chápu, že já sám jsem vinen a určitě tak už neučiním. Co bych však měl dělat v této situaci? I v ústech je z těchto antibiotik ošklivé.

Zdroje: http://www.aif.ru/health/life/38744, http://estet-portal.com/articles/poleznye-sovety/kak-prinimat-antibiotiki-pravila-i-zabluzhdeniya, http: // forums.rusmedserv.com/archive/index.php/t-280601.html

Zatím žádné komentáře!

Doporučené články
Vitamíny dítě 2 roky staré

Vitamíny pro děti ve věku od dvou let.

Denní příjem vitamínů minerálů dětí

Jaký je denní příjem vitamínů? Vitamíny a stopové prvky dále.

Alkohol denně po užívání antibiotik

Kolik po užití antibiotik nemůže pít alkohol? Anna Matveeva vyšší.

Léčivé vlastnosti třešní a kontraindikace

Bird cherry: 12 užitečných vlastností a další.

Perga léčivé vlastnosti a kontraindikace

Bee produkty byly dlouho používány lidovými léčiteli, aby se zabránilo dalšímu.

Může děti 6 let

Každý z nás je pravidelně.

Nemoci domácích kuřat příznaků a léčby

Nemoci kuřat Nemoci kuřat. Samozřejmě, kuře je velmi obyčejný pták v příštím.

Temné kruhy pod očima způsobují a léčí

Tmavé kruhy pod očima - ne nevýhodou, ale více.

6 pravidla pro užívání antibiotik

Pijte jen na předpis.

 • přetrvávající a prodloužená horečka (po dobu 3 dnů);
 • hnisavý výtok;
 • žlutá nebo světle zelená barva hlenu z nosního průchodu;
 • laboratorní testy (změny ve složení krve ve směru zvýšení leukocytů, vysoká SOY);
 • relapsu nedávné nemoci.

Dávkování neupravujte.

Zachyťte všechny funkce příjmu

Přísně dodržujte čas a četnost přijetí.

Správně pít drogu

Sledujte dietu

Zvláštní pozornost by měla být věnována pitnému režimu: během nemoci je lepší pít alespoň 2 litry tekutiny, preferovat teplou čistou vodu, stejně jako tonické nápoje (ovocné šťávy, čaj s citronem, šípkovou odvar atd.), Ale ne dříve než prostřednictvím hodinu po užití léku.

Videa YouTube související s článkem:

Vzdělání: První Moskevská státní lékařská univerzita pojmenovaná po I.M. Sechenov, speciální medicína.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Známý lék "Viagra" byl původně vyvinut pro léčbu arteriální hypertenze.

Každý má nejen unikátní otisky prstů, ale i jazyk.

Bývalo to, že zívání obohacuje tělo kyslíkem. Toto stanovisko však bylo vyvráceno. Vědci dokázali, že člověk se zíváním ochlazuje mozek a zlepšuje jeho výkon.

Padající z osla, s větší pravděpodobností zlomíte krk než padající z koně. Jen se nesnažte vyvrátit toto prohlášení.

Naše ledviny jsou schopny vyčistit tři litry krve během jedné minuty.

Nejvzácnější chorobou je Kourouova choroba. Pouze zástupci kmene kožešin na Nové Guineji jsou nemocní. Pacient umírá smíchem. Předpokládá se, že příčinou onemocnění je jíst lidský mozek.

Zubní kaz je nejběžnějším infekčním onemocněním na světě, s nímž ani chřipka nemůže soutěžit.

Zubaři se objevili poměrně nedávno. V 19. století byla za odtržení zubů zodpovědný obyčejný holič.

Podle studií mají ženy, které pijí několik sklenic piva nebo vína týdně, zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu.

Podle statistik se v pondělí zvyšuje riziko poranění zad o 25% a riziko srdečního infarktu o 33%. Buďte opatrní.

Lidé, kteří jsou zvyklí na snídani pravidelně, jsou mnohem méně pravděpodobně obézní.

Průměrný člověk během života produkuje tolik jako dva velké bazény slin.

Když milují polibky, každý z nich ztratí 6,4 kalorií za minutu, ale zároveň si vymění téměř 300 druhů různých bakterií.

Pokaždé, když má dítě horečku, bolest v krku, rýmu a kašel, musí se rodiče obávat - je to běžná nachlazení nebo chřipka? V tomto.

masterok

Masterok.zhzh.rf

Chci vědět všechno

Společně s chladem k nám tradičně přichází období nachlazení as ním nekontrolované užívání antibakteriálních léčiv. Co o nich potřebujete vědět, abyste se nepoškodili?

Antibiotika se mohou vyrovnat s nejzávažnějšími komplikacemi po přidání infekce a rozvojem onemocnění, které je nebezpečné pro život člověka. Ale ne všechny nemoci lze léčit těmito „zázračnými léky“. Viry nejsou léčitelné antibiotiky, stejně jako nemoci způsobené houbami nebo prvoky. Nedoporučuje se předepisovat antibiotika na vlastní pěst kvůli nesprávnému výkladu Vašeho stavu a nemoci.

Pacienti, kteří nejsou ve spojení s lékařskou oblastí, nemohou správně vybrat lék potřebný k léčbě zánětlivého procesu v těle, stejně jako nemůže rozhodnout o dávkování. Během existence antibiotik jako účinných prostředků se u pacientů vyvinuly některé mylné představy o jejich použití. Lék si může vybrat pouze lékař a sdělit vám, jak v každém případě užívat antibiotika. Zvažte některé mylné představy o používání antibiotik a základní pravidla pro využívání těchto prostředků.

Antibiotika: řada mylných představ

Při užívání antibiotik se pacienti obvykle řídí spekulacemi, fámami, doporučeními přátel a známých, ale nikoli předpisem lékařů a písemnými pokyny k použití. Nesprávný příjem finančních prostředků může vést ke zhoršení již vážného stavu a dokonce ke smrti. Zejména je nutné léčit užívání antibiotik dětmi a je lepší, abyste si schůzku několikrát zkontrolovali a znovu si přečetli pokyny, abyste se ujistili, že dávkování a způsob užívání léku jsou správné.

Jsou antibiotika užívána ráno, na oběd a večer?

Pokud specialista předepsal antibiotika 3x denně, v závislosti na způsobu expozice, neznamená to ráno, odpoledne nebo večer. Tyto prostředky jsou čerpány po určité době.
Pokud je lék předepsán 3krát denně - po 8 hodinách stejně. Pokud se antibiotikum musí užívat dvakrát - přesně po 12 hodinách. To zajistí konstantní koncentraci léčiva v krvi.

Co jsou antibiotika?

Podle mechanismu jejich působení jsou antibakteriální léčiva rozdělena do dvou skupin: baktericidní antibiotika a bakteriostatická antibiotika. Baktericidní léky zabíjejí zárodky a bakteriostatika narušují cyklus jeho vývoje, což zabraňuje množení mikrobů.
O antibiotikách říkají různé věci: stejně jako zachraňují životy, ale zároveň jsou zbaveni imunity a paradoxně mohou náhodně zabít. A pak se lékařská komunita obává: lidé mutují a tyto léky už nefungují. Zajímavé, že?

Podle statistik, 2 děti ze tří, v naší zemi alespoň jeden cyklus léčby těmito léky prochází zralostí. Jen v případě, připomínáme: antibiotika zabíjejí patogenní bakterie, ale jsou proti virům bezmocní. A tady přichází fascinující dilema: s některými záněty jsou hrdinové našeho článku velmi potřební, zatímco s ostatními jsou škodliví.

V jakých případech se neobejdou bez nich a ve kterých jsou k ničemu?

Všechna antibiotika by měla být užívána výhradně na lékařský předpis! Použití antibiotik je navíc nezbytné pouze v těch případech, kdy bez nich není možné. Je známo, že antibiotika jsou proti virům bezmocná. Proto, s chřipkou, ARVI, některé akutní střevní infekce, jejich použití je bezvýznamné a ne bezpečné!

Doporučuje se zaznamenat všechny informace o užívání antibiotik dříve (kdy, která antibiotika, jaký průběh, za jakých onemocnění jste užívali). To platí zejména pro užívání drog dětmi. Při užívání antibiotik je důležité věnovat pozornost nežádoucím účinkům nebo projevům alergií a zaznamenávat je. To pomůže lékaři předepsat vám odpovídající léčbu. Měli byste také informovat svého lékaře o jiných lécích, které užíváte (neustále nebo okamžitě).

Vezměme si příklad: určitý občan onemocní ARVI (nemoc je vybrána z nějakého důvodu: je to s ním, že antibiotika jsou předepsána v 90% * případů). Co se děje

Krok 1. Některý virus vstupuje do sliznice nosohltanu a začíná se tam množit. Z takové arogance je tělo zděšeno - a začíná bojovat proti infekci. K tomu se na místě útoku organizují otoky a záněty a tam se posílá armáda imunitních buněk, aby bojovala s agresorem. Občan cítí rýmu v nose, bolest v krku, jde do postele s horečkou a pije teplý čaj s malinami.
„Nyní je celá naděje ve vlastní imunitě člověka,“ říká terapeut na klinice SM Aksan Tashmatov. „Léčba může zahrnovat antivirotika, nadměrné pití a odpočinek.“ A antibiotikum může v tomto případě jen ublížit: proti virům opakujeme, je to bezmocné, ale je docela schopné vysadit imunitu.

Krok 2. Příroda si vybírá svou daň: tělo se nějakým způsobem vypořádá s útokem - a v ideálním případě má občan otok, rýmu, bolest v krku a další radosti, jako by tam nebyl. Pokud se však nemoc prodlužuje nebo se osoba bez léčby rozhodla, že bude spěchat do práce, pak se patogenní bakterie začnou množit v místě zánětu. Normálně jsou přítomni v každém zdravém nosu, ale pokud pro ně vytvoříte příznivé podmínky, nezdá se to málo. Tímto způsobem, řekněme, rýma (jen rýma) změní se na sinusitis (bakteriální zánět).

A tato vzniklá bakteriální aktivita je nebezpečná tím, že bez antibiotik je těžké ji zastavit. Bez řádné léčby, nešťastný protagonista příběhu získá sinusitidu a čelní sinusitidu po sinusitidě. Další procházka bez klobouku - zhroutí se s meningitidou a tragicky zemře v rukou lékařů. Samozřejmě přeháněme, ale to se stává.

Nyní mnoho lidí předepisuje vlastní drogy. Je to oprávněné?

To není přijatelné! Nekontrolované i nesprávné metody mají stejné důsledky: vývoj udržitelných forem. Postupem času se bakterie přizpůsobují podmínkám prostředí a používaným antibakteriálním lékům. V důsledku nevhodného příjmu antibiotik nejsou bakterie zcela zničeny. Navíc produkují určité enzymy, které ničí antibiotikum.

Je důležité pochopit: pokud je dávka léku menší než je nutné, pak to nepomůže! Pokud je množství příjmu méně než je nutné, pak to nepomůže! Pokud je doba trvání kurzu menší než je nutné, pak to nepomůže!

Pokud se pacient cítí lépe, je možné přestat užívat lék?

To je naprosto nemožné udělat! Trvání antibiotik určuje lékař! Existuje pravidlo kontinuity léčby. Lék by měl pokračovat a po 2-3 dnech po cítění lépe, po zotavení. Navíc musí pacient sledovat účinek antibiotika. Pokud do 72 hodin nedojde ke zlepšení, je patogen k tomuto antibiotiku rezistentní a měl by být nahrazen.

Je možné upravit dávkování antibiotika?

To je naprosto nemožné udělat! Užívání léků v malých dávkách je velmi nebezpečné, protože zvyšuje pravděpodobnost rezistentních bakterií. Zvýšení dávky také není bezpečné, protože může vést k předávkování a vedlejším účinkům.

Může antibiotikum působit symptomaticky?

Antibiotika nepůsobí na symptomy. Má jen jednu věc: zabíjí bakterii (pokud existuje). Nesnižuje teplotu, neovlivňuje kašel, nesnižuje intoxikaci, nevylučuje bolesti hlavy. Pokud není bakterie, antibiotikum nepomůže!

Můžu pít antibiotika k prevenci nemocí?

Antibiotikum nemá žádný profylaktický účinek. Kromě toho, pokud dojde k bronchitidě nebo pneumonii v důsledku komplikace chřipky a začnete užívat antibiotikum „jen v případě“ před zahájením komplikace, proces se bude stále vyvíjet, ale zárodek, který ji způsobil, bude k tomu necitlivý. antibiotikum. Pamatujte, že pouze lékař může předepsat antibakteriální léky!

Jak pít a kdy pít antibiotikum?

Jasně dodržujte pokyny pro správný příjem určitého léku, protože různá antibiotika mají odlišnou závislost na příjmu potravy: některé by měly být užívány s jídlem, jiné by měly být opity hodinu před jídlem nebo 1-2 hodiny po jídle. Doporučuje se pít jakékoli léky pouze s vodou, čisté, nesycené. Nepijte antibiotika s mlékem a mléčnými výrobky, stejně jako čaj, káva a džus (v každém případě si pečlivě přečtěte návod na lék!).

Je známo, že antibakteriální látky ničí prospěšné bakterie v těle. Lze tomu zabránit?

Během léčby je nutné užívat léky, které obnovují přirozenou střevní mikroflóru, konzumují mléčné výrobky. Mělo by však být prováděno odděleně od přijímání antibiotik: v intervalech mezi užíváním antimikrobiálních látek.

Je při léčbě antibiotiky nutné dodržovat zvláštní dietu?

Je nutné odmítnout mastné, smažené, uzené a konzervované produkty, aby se vyloučil alkohol a kyselé ovoce. Užívání antibiotik inhibuje práci jater, proto by jídlo nemělo naložit. Zahrnout více zeleniny, sladké ovoce a bílý chléb ve vaší stravě.

Jak lékaři předepisují antibiotika

Jak lékař rozlišuje bakteriální zánět od primárního viru? Je hrozné přiznat, ale často nic: není možné určit zrak. Můžeme jen předpokládat, že pokud ARVI neprojde týden, zdá se, že záležitost je vážná. A pak - předepsat antibiotika. Nikdo v tomto případě - ani pacient ani lékař - však nechápe, co přesně droga ničí.

I když odborník hádal, a nemoc je skutečně bakteriální povahy, stále ještě není známo, jaký druh hlenu je pod kontrolou, což znamená, který lék ho zabije. „60–80% lékařů v Rusku předepisuje antibiotikum pro zajištění, aniž by kontrolovalo, zda bude působit na konkrétní bakteriální kmen u konkrétního pacienta nebo ne,“ říká klinický farmakolog, vedoucí výzkumného centra „SBEI HPE Smolensk GMA“ Ministerstva zdravotnictví Ruské federace; Doktor lékařských věd, profesor Vladimir Rafalsky.

Jak v ideálním případě pochopit, co léčit
Je možné zjistit, který mikroorganismus způsobuje zánět a co s ním bojovat na laboratorní úrovni. V případě závažnějších onemocnění (např. Gynekologické problémy, zánět močových cest nebo plíce) se provádí analýza na výsev. Lékař provede studii látku, která je k dispozici ke studiu (moč, sputum, stěr z mikroflóry) a odešle ji do laboratoře.

Identifikují bakterii, která způsobuje nemoc, pomáhají jí rozmnožovat se v příznivých podmínkách, a pak ji zoufale ničí pomocí několika typů antibiotik. Laboratoř tedy identifikuje nejúčinnější biologické zbraně, které bude následně přiděleno pacientovi. Pokud je zánět akutní, až do objasnění příčiny jeho vzniku, bude člověk pít široké spektrum léčiv a pak bude nahrazen něčím více cíleným.

Nicméně u ARVI je analýza výsadby nejčastěji opomíjena, protože doba její výroby na ambulantním základě je plus nebo mínus týden a je snazší předepsat lék, než riskovat stav pacienta.

Pamatujte si základní pravidla pro užívání antibiotik, aniž byste riskovali svůj život a pohodu:


 1. Užívejte antibiotika jakékoli skupiny pouze se souhlasem lékaře.
 2. Před předepsáním antibiotika je lepší brát bakteriální kulturu, aby se stanovila citlivost na tyto léky.
 3. Dodržujte čas přijetí: jednou denně po 24 hodinách, 2x - po 12 hodinách a třikrát po 8 hodinách. Je nutné zachovat koncentraci finančních prostředků v krvi.
 4. Vezměte antibiotika počet dnů předepsaných lékařem, obvykle od 3 do 7 dnů, v závislosti na typu léku.
 5. Bez souhlasu lékaře se nedoporučuje přerušit antibiotikum nebo jej měnit kardinálně. Pouze v případě, že po incidentu 72 hodin můžete vyvodit závěry o účincích léku.
 6. Dodržujte specifickou dávku léku, nesnižujte ani přebíjejte.
 7. Jak správně užívat antibiotika, jak pít a kdy pít ve vztahu k příjmu potravy - poraďte se s odborníkem nebo si přečtěte návod.
 8. Vezměte si probiotika ke zlepšení trávení při užívání antibiotik.
 9. Pamatujte na dietu v užívání drog: žádný alkohol a kyselé ovoce, a také vyloučit smažené, solené a uzené potraviny.
 10. Po absolvování kurzu antibiotik se vyhněte návštěvě solária a pláže, návštěvě salónu krásy, aby si vyrobila biovinu nebo barvila vlasy. Teprve po 2 týdnech se můžete vydat do salónu krásy a na pláž.

Pamatujte si, jak brát antibiotika správně a jasně dodržovat pokyny pro užívání léků. Co si vybrat a jak užívat prostředky, může ošetřující lékař říci po zkoumání a diagnostice pacienta