Propolisová tinktura z nachlazení

Propolis sbíral včely z pupenů stromů na jaře. Jedná se o lepkavou látku žlutohnědého odstínu, kterou včely obohacují svými enzymy. Pro včely je to krycí dezinfekční materiál. Zavírají mezery v úlu, dezinfikují buňky v hřebenu před pokládkou vajec, zakrývají vstupní otvor, aby omezily přístup. V případě náhodného požití cizího hmyzu nebo myši do úlu je nováček paralyzován včelím jedem a je vyletěn do propolisového skafandru. Hustá baktericidní vrstva bude zárukou, že infekce z rozpadající se živé věci nepronikne bariérou.

Úžasné přírodní vlastnosti tohoto včelařského produktu jsou široce používány v tradiční medicíně. Zvláště při léčbě nachlazení. Ve své účinnosti je léčba rýmy propolisem lepší než u mnoha léčebných postupů. Vědecké lékařství uznává hodnotu propolisu a dalších včelích produktů jako účinného léčiva.

Chemické složení

Použití tohoto přípravku v tradiční medicíně díky zázračné kompozici.

Skládá se z biologicky aktivních látek rostlinného a živočišného původu - rostlinných pryskyřic, éterických olejů, vosků, mikroprvků, organických kyselin, aminokyselin, vitamínů.

Draslík, hořčík, železo, síra, zinek, fosfor, sodík, kobalt, měď - a to je stále neúplný seznam prvků, které ho tvoří.

Propolis má protizánětlivé, antioxidační, antivirové, regenerační a imunostimulační účinky.

Typy tinktur

Propolisové tinktury pro rýmu (rýma) - lidové recepty:

 • alkohol - 100 gramů drceného propolisu nalijte 0,5 litru alkoholu a zavřete zátku silně třepejte 30 minut. Nádobu s kompozicí vložte na tmavé místo na 5 dní. Další, dostat a napínat přes několik vrstev gázy. Výsledkem byl alkoholický extrakt. Je nutné mlátit propolis chlazené, proto ho lze v noci umístit do mrazničky;
 • voda - 20 gramů drceného produktu se odebírá 100 gramů vody. Kompozice ve smaltované nádobě se umístí do vodní lázně a zahřívá se asi hodinu. Roztok bude tmavě zbarvený s příjemným balzamickým zápachem. Voda musí být čištěna, lépe destilovaná. Takovou vodu lze zakoupit v lékárně;
 • živočišný tuk - přírodní živočišný tuk (lepší máslo) v kombinaci s drceným propolisem a umístěn do vodní lázně. Doba vaření - 40 minut;
 • rostlinný olej - připravený stejným způsobem jako tinktury na živočišném tuku. Olej může mít jakoukoliv zeleninu, přednost se dává olivám;
 • med - 50 gramů propolisu je odebráno 300 gramů medu. Zaprvé, rozdrcený propolis se roztaví ve vodní lázni při teplotě 40 ° C, poté se k němu přidá med. Všechno je rychle smícháno a odstraněno z tepla. Jedná se o léčivou propolisovou tinkturu z nachlazení.

Léčba rýmy

Propolis pro rýmu se používá ve všech výše uvedených formách:

 1. Je nutné zahájit léčbu promytím nosním roztokem fyziologického roztoku a uvolněním nosu z hlenu;
 2. Opláchněte nos propolisovou tinkturou ve vodě. Po tomto postupu bude v nose cítit pálení. Rychle prochází a nezpůsobuje suchost sliznice. Toto promytí zabíjí viry a bakterie v nosních průchodech a zvlhčuje sliznici;
 3. Leží na boku a kape do nosu vodným roztokem propolisu. Lehněte si 15 minut a odkapávejte do další nosní dírky. Injikovaný roztok vstupuje do paranazálního sinusu, dezinfikuje jej a odstraňuje nahromaděný hlen. To je vynikající prevence sinusitidy;
 4. Namažte tinkturu nosních průchodů na zelenině nebo másle pomocí vatového tamponu. Není-li nosní přepážka zkroucená, doporučuje se vložit hůlku hlouběji. Takový postup bude mazat a zahřívat sliznici;
 5. Ponořte vatový tampon do tinktury a udělejte to samé. To neuvěřitelně regeneruje sliznici a dá silný impuls palatinové tonzile umístěné na nosohltanu;
 6. Odkapejte několik kapek na mandle úst.

Tyto procedury se provádějí ráno a večer, po kterých nemůžete pít ani jíst za hodinu.

Také během studené potřeby:

 • pít zředěný vodný nebo alkoholový roztok v poměru 1:20. To pomůže zabít bakterie uvnitř těla. Měla by se vypít mezi jídly - jednu hodinu před jídlem;
 • rozpusťte jednu čajovou lžičku medové infuze - ráno nalačno a mezi jídly;
 • použití inhalace - 2 části drceného propolisu a jedna část včelího vosku se umístí do misky a udržuje se ve vodní lázni až do varu. Dále se musíte ohřát nad šálkem a vdechovat výpary po dobu 15 minut, pokryté ručníkem. Poté si lehněte a přikryjte přikrývkou. Nejezte ani nepijte hodinu.

Nos u dětí

Propolis od běžného nachlazení k dětem se doporučuje ve formě instilace s vodným roztokem, mazáním nosu rostlinnou nebo tukovou infuzí a resorpcí medové tinktury.

Před zahájením léčby otestujte kůži dítěte na toleranci k propolisu. To lze provést nanesením několika kapek produktu na něj.

Kontraindikace

Alergická reakce - projevuje se jako svědění, pálení, vyrážka, udušení. Při projevu specifikovaných příznaků se užívání léčiva okamžitě zastaví.

V současné době je pro používání správných produktů velmi důležitá nepříznivá ekologie. Lidské tělo geneticky pociťuje přirozenost propolisu a je připraveno ho rozpoznat jako ochranný prostředek. Jeho použití, stejně jako všechny včelí produkty, je velmi široké.

Propolis z receptů na rýmu

Propolis pro rýmu kombinuje všechny vlastnosti léčiv pro léčbu rýmy. Vazokonstriktorové, antialergické, antimikrobiální, antivirové a hojivé účinky na rány propolisu mohou léčit nachlazení jakékoliv etiologie. Bezpečnost a absence kontraindikací (s výjimkou alergie na včelí produkty) umožňují použití propolisu u malých dětí a těhotných žen.

Včelí lepidlo akce

Léčba rýmy propolisem může být prováděna doma. Díky komplexnímu působení včelového lepidla pomůže:

Odstraňte přetížení nosu. Při instilaci propolisu do nosu nenastane tachyfylaxe (závislost). Proto může být včelí lepidlo používáno po dlouhou dobu, na rozdíl od vazokonstrikčních přípravků, které kapají 5-7 dní. Propolisové přípravky díky vysokému obsahu éterických olejů a pryskyřic reflexně omezují cévy nosní sliznice (lokálně aplikované) a usnadňují dýchání. S konstantní kongescí nosu (v případě chronické rýmy) se sliznice stává velmi citlivou, objeví se mikrotrauma. Účinek hojení propolisových kapek napomáhá k nápravě poškození, změkčení sliznice. Tím se zabrání vzniku kůrky, suchosti a bolestivosti. V důsledku taninů a lokálního vazokonstrikčního účinku propolisové přípravky zastavují krvácení, posilují cévy a kapiláry, snižují zánět. Vlastnosti přírodních antibiotik a antiseptik mohou být použity k léčbě rýmy infekční povahy, odstranění hlenu a hnisu z dutin. Propolis může zředit tlusté tajemství a odstraňuje ho z čelistních dutin. Tato vlastnost neumožňuje rozvoj sinusitidy a snižuje pravděpodobnost komplikací.Zlepšit imunitu při použití interně, chránit tělo před SARS - hlavní příčinou nachlazení. Propolisové kapky vytvářejí ochrannou bariéru na nosní sliznici a zabraňují pronikání alergenů. Polypy se často odstraňují chirurgicky a znovu se objevují. To je výsledek infekce. Baktericidní působení propolisu zabrání šíření infekce a vzniku nových útvarů.

Recepty pro léčbu rýmy

Recepty na rinitidu obsahující propolis jsou jednoduché a rozmanité. Rýma může být ošetřena inhalacemi, výplachy, instilací a mazáním sliznic.

Recept 1

Vdechnutí včelím lepidlem. Nejjednodušší postup. Na 3 litrové vroucí vody se přidá 25 ml propolisové tinktury. Samozřejmě, že během varu jsou užitečné látky propolisu zničeny, ale esenciální oleje během odpařování ošetřují chlad. Dýchání propolisových par vyžaduje 5-10 minut. Postup se provádí 1 krát denně, s výhodou v noci.

Inhalací je použití propolisové tinktury v lázni. Stačí přidat 50 ml tinktury do 1 litru vody a občas dávat. Takové použití včelího lepidla nejen vyléčí rýmu a kašel, ale také zmírní bolesti hlavy, posílí imunitu a zlepší náladu.

Vdechnutí může být provedeno pomocí propolisového kola. Umístěte ji na pánev horké vody, ošetřovací vrstvu nahoru a nahoďte výpary po dobu 15 minut. Průběh inhalace 7-10 procedur.

Věnujte pozornost! Myslíme si, že to bude zajímavé:

Recept 2

Propolisová tinktura, aplikace z chladu na děti a dospělé:

Tinktura kape do nosu. Za tímto účelem zřeďte 10 ml (2 čajové lžičky) přípravku v polovině sklenice heřmánkového bujónu. Odkapávejte 2-3 krát denně, dokud nezmizí příznaky rýmy. Připravte si složení: 10 ml tinktury, 1 lžička. med a 1.l. Aloe šťáva rozpuštěná v teplé vodě. Nalijte roztok do dlaně a pokuste se ho nasát nosem, oběma nosními dírkami najednou. Tímto způsobem je možné nepohodlí - pocit pálení v nose, pocit těžkosti v dutinách. Kompozice má však silný protizánětlivý účinek a je účinná při antritidě.

Recept 3

Léčba rýmy propolisem na alkoholu ve formě turundochku. Stačí vyndat bičík z bavlny a navlhčit je v 10% propolisové tinktuře. Vložte nos 3krát denně po dobu 5-10 minut. V případě poranění sliznic a malých dětí se do nosu umístí zvlhčované vody s 10% vodným roztokem včelího lepidla.

Recept 4

Propolisová mast z chladu. Vezměte 15 g propolisu, rozemele a smíchejte s 15 g vazelíny. Přidejte 30 gramů másla a několik kapek oliv. Vše důkladně promíchejte. Nosní sliznici namažte 2-3krát denně a naneste ji v noci. Tato směs může být použita k léčbě rýmy u dětí do 1 roku. Kojenci nosu mazlí křídla nosu pomocí propolisové masti.

Recept 5

Nejoblíbenější populární recept. Smíchejte ve stejném množství mrkvovou šťávu, řepu a propolisovou tinkturu. Odkapávací struktura 3x denně. Červená řepa dokonale zmírňuje přetížení a mrkev díky vitamínu A zvlhčuje sliznici. Recept je vhodný pro malé děti, ale místo tinktury použijte vodný propolisový extrakt.

Věnujte pozornost! Myslíme si, že to bude zajímavé:

Recept 6

Pro kojence bez propolisové alergie. Smíchejte 1 kapku vody propolisu do mateřského mléka (10 ml). Nástroj je bezpečný a účinný. Zabraňuje vzniku suchých krust v nose, stimuluje imunitní systém a usnadňuje dýchání.

Propolis může nahradit celou lékárnu a ušetřit spoustu peněz. Při lékařské léčbě rýmy se nosní sliznice rychle používá na vazokonstriktorové přípravky.

Proto je nyní mnoho lidí, kteří jsou nuceni neustále klesat z chladných let - to je výsledek nesprávného zacházení. S pomocí propolisových léků se můžete vyhnout všem vedlejším účinkům a komplikacím po léčbě.

(Hlasy: 1, hodnocení: 5.00 z 5)

Včelí produkty se používají k léčbě mnoha onemocnění v tradiční medicíně. Zvláště důležité jsou nachlazení a respirační virové infekce. Takže propolisová tinktura dokonale pomáhá z nachlazení. Přečtěte si o jeho receptu a aplikaci níže.

Včely jsou úžasný hmyz. Vše, co produkují, je pro člověka a / nebo životní prostředí prospěšné tak či onak. Většina tradičních lékařských receptů na rýmu jako hlavní složku zahrnuje použití propolisové tinktury nebo vodného extraktu. Proč, budeme uvažovat podrobněji.

Užitečné vlastnosti propolisu

Propolis je včelí lepidlo, které má extrémně složité chemické složení. Liší se v závislosti na látkách sebraných včely. Hlavními složkami jsou produkty vylučování včel, perga, vosku a pryskyřice rostlin.

Barva propolisu se může lišit v závislosti na koncentraci složek: od žluté po tmavě zelenou. Chutná hořce, zanechává hořící pachuť. Léčba vyžaduje přísné dodržování tinktury alkoholu. Mezi užitečné vlastnosti tohoto včelařského produktu patří: t

Léčba gynekologických onemocnění. Zlepšení pohybového aparátu. Aplikace z nachlazení na děti, léčba rýmy, antritidy, sinusitidy. Úleva od zánětlivých procesů, dezinfekce rány, v důsledku čehož je propolis často používán jako přírodní antiseptikum. Jak se zbavit bolesti. Posílení ochranných funkcí těla.

Káva a benzenová kyselina mohou úspěšně léčit rýmu. Tyto látky jsou obsaženy v propolisu a pomáhají vyrovnat se s patogenní mikroflórou.

Jako každá terapeutická látka, propolis má řadu kontraindikací. Nedoporučuje se aplikovat ani při nejmenších alergických reakcích. Propolis z nachlazení by měl být používán s opatrností u těch, kteří trpí astmatickými projevy a poruchami krvácení.

Seznam kontraindikací je extrémně malý, takže propolisová tinktura je často používána pro léčebné účely těhotnými ženami, během laktace a pro kojence.

Pacienti, kteří používají jakýkoliv prostředek na bázi včelího lepidla a připravují se na operaci, by měli dodržovat důležité pravidlo. Dva týdny před navrhovaným chirurgickým zákrokem je nutné lék zcela odmítnout. To je nezbytné pro úplné obnovení srážení krve.

Propolis v boji proti běžnému nachlazení

Léčba rýmy propolisem je široce používána v tradiční medicíně. Účinnost léčby tímto činidlem je způsobena komplexním účinkem na lidské tělo:

ve složení jsou přírodní éterické oleje. Při vniknutí do nosu je pozorován vazokonstriktorový účinek, v důsledku čehož dochází ke zmírnění kongesce a obnovení dýchání. Přírodní složky léku nejsou návykové, takže doba příjmu není časově omezena; Pacienti trpící chronickými onemocněními nosní dutiny, zaznamenávají časté krvácení. To je způsobeno tím, že sekrece poškozují sliznici, tvoří její poškození a ředí krevní cévy. Extrakt z propolisu pomáhá léčit mikrotrhliny, posiluje kapiláry a zastavuje krvácení; suchost a sušení kůry bude minulostí kvůli léčivým účinkům éterických olejů; pokud je rýma způsobena virovou infekcí, pak alkoholická tinktura na místní úrovni přispívá k dezinfekci; látka umožňuje účinně řešit komplikace a předcházet vzniku sinusitidy. Zředí výtok a přispívá k jejich rychlému a snadnému vypouštění z nosních cest; U dětí se často vyskytuje alergická rýma, se kterou propolis účinně bojuje. Opatrně obalí sliznici a vytvoří ochranný film. Že zabraňuje pronikání alergenních částic; Pokud má dítě polypy, neměli byste okamžitě souhlasit s operací. Tyto novotvary jsou výsledkem infekce a propolis je známý svými baktericidními vlastnostmi. Mnoho pacientů se úspěšně zbavuje polypů pravidelným užíváním drog na bázi propolisu. Recept na tinktury a masti doma

Propolisová tinktura pro rýmu je nejoblíbenějším lékem nejen pro akutní rýmu, ale i pro chronické formy. Lze jej zakoupit v hotové formě nebo vařit doma. Včelí lepidlo se navzdory své viskózní struktuře dobře mísí s alkoholovými koncentráty.

Univerzální receptura tinktura zahrnuje následující přípravu. Pro následné mletí je nutné zmrazit asi 20-30 gramů propolisu. To lze provést pomocí nože nebo struhadla.

Položte propolis do nádoby z tmavého skla a přidejte 100 gramů alkoholu o síle asi 70%. Směs by měla být protřepána, po čemž by měla být infundována po dobu 14 dnů na tmavém místě. Po celou dobu se musí pravidelně míchat. Ready propolis tinktura z nachlazení může být skladována několik let, aniž by ztratila své příznivé vlastnosti.

Masť na bázi propolisu se také připravuje sama, pro tento účel je nutné změřit 20 g zmrazeného propolisu a důkladně jej rozsekat. V misce s hranolky dejte jednu lžíci másla a broskvového oleje a výslednou hmotu promíchejte. Propolisová mast by měla být skladována v chladničce.

Populární recepty na rýmu

Tinktura z vlastních rukou může být použita jako profylaktická při sezónních epidemiích chřipky a ARVI. Stačí dvakrát denně pohřbít tinkturu, tři kapky pro udržení přirozené odolnosti těla. Tento nástroj může být hlavní složkou následujících receptů:

Tři čajové lžičky olivového oleje, půl lžičky křenové šťávy, lisované z kořene rostliny, lžička propolisové tinktury důkladně promíchané a vmíchané tři kapky do nosu. Třikrát denně potřebujete pohřbít v nosní lékařské kompozici na bázi propolisové tinktury. Chcete-li jej připravit, vezměte jednu čajovou lžičku alkoholové složky, přidejte dvě čajové lžičky mrkvové šťávy a dvě čajové lžičky šťávy z řepy. Z domácí tinktury je nutné připravit 10% roztok, namočit v něm bavlnu nebo obvazové obvazy a vložit je do nosních cest po dobu delší než půl hodiny. Pro tyto účely také vhodná propolisová masti. Zkušenosti pacientů naznačují, že nosní průchody a nosní křídla by měly být lubrikovány propolisovou mastí pro účinnou léčbu rýmy. Inhalace založené na propolisu mají dobrý léčivý účinek. Vařte tři litry vody a přidejte k pánvi 25 mililitrů propolisové tinktury. Dýchat nad pánví by mělo být v noci po dobu 10-15 minut. Pro mytí nosu se používá složení 10 ml alkoholické tinktury, 1 lžičky medu a 1 lžíce šťávy z aloe. Všechny složky se rozpustí v teplé vodě a použijí se k promytí nosních cest. Jako splachovací prostředek můžete použít složení jedné lžičky tinktury a sklenici teplé vody. Tento nástroj je vhodný pro mazání nosních cest.

Video: Propolis pro všechny nemoci.

Využití propolisu pro děti

Propolis od běžného nachlazení k dětem je zřídka používán v jeho čisté formě. Pro tyto účely se použije vhodný vodný roztok. Jeho recept je tohle. Je nutné mlít 20 g zmrazeného propolisu, přidat 100 g vody a zahřívat ve vodní lázni půl hodiny. Ochlazený roztok musí být filtrován a skladován v chladničce déle než jeden týden.

Jak léčit rýmu u dětí s propolisem:

Vodný extrakt lze vdechnout do nosu dětem třikrát denně, tři kapky. Kojenci pro instilaci do nosu vhodné složení jedné kapky vodného extraktu propolisu a 10 ml mateřského mléka.

Do věku 14 let by děti měly používat vodný extrakt. Pokud to však není možné připravit, můžete použít alkoholickou tinkturu. Je důležité dodržovat přísné dávkování:

do jednoho roku je dítěti podána dvacátá část dávky pro dospělé; od 1 do 6 let - jedna desetina; od 6 do 10 let - pátá část; od 10 do 14 let - polovina; Od 14 let věku byla použita dávka alkoholické tinktury pro dospělé.

Rýma může vést k velmi smutným následkům, takže potřebuje řádnou a včasnou léčbu. V opačném případě můžete cítit všechny "kouzla" antritidy, chronické rýmy, sinusitidy. Propolis prokázal svou účinnost v boji proti tomuto onemocnění, které je osvědčeným a spolehlivým prostředkem tradiční medicíny.

Tradiční medicína je dostatečně bohatá na recepty na léčbu rýmy, z nichž většina není horší než tradiční drogy. Jedním z osvědčených a účinných způsobů, jak překonat příznaky nachlazení, snížit projev rýmy, je propolis, který je produktem včelařství s výraznými léčivými vlastnostmi. O výhodách propolisu nestačí. Používá se nejen lidovými léčiteli, ale lékaři jej často doporučují pro léčbu a prevenci různých onemocnění, včetně patologie ORL. Tento produkt se často nazývá "lepidlo včel", což je přirozeně tolerované přírodní antibiotikum. Použití propolisu proti běžnému nachlazení může odolat patogenním patogenům, zvýšit imunitní obranu, eliminovat riziko komplikací.

Léčba rýmy propolisem je jedním z osvědčených prostředků tradiční medicíny. Je široce používán pro virové nebo bakteriální infekce, onemocnění dýchacích cest a nosohltanu. Použití tohoto produktu vám umožní rychle zastavit příznaky rýmy, eliminovat rozvoj chronických onemocnění nosohltanu. Pro dosažení terapeutického účinku by měl být tento přípravek aplikován po prostudování jeho léčivých vlastností a správné přípravě receptury.

Vlastnosti propolisu za studena

Propolis má unikátní chemické složení, které obsahuje velké množství látek, které mají pozitivní vliv na organismus. Složení této přírodní složky obsahuje vitamíny, stopové prvky, organické a biologicky aktivní sloučeniny. Propolis je bohatý na éterické oleje, různé pryskyřice, včelí vosk, pyl a další složky. Vzhledem k jedinečnému složení propolisu se připisuje antibiotikům přírodního původu s výrazným antibakteriálním, analgetickým a protizánětlivým účinkem. V léčbě rýmy, to vám umožní zmírnit zánět, odstranit otok, obnovit nosní dýchání a zničit patogeny. Kromě toho, tento výrobek má schopnost posílit kapiláry, mají silný antioxidant, imunomodulační účinky.

Jak ukazuje dlouhodobá praxe, užívání léků s propolisem v nose vám umožňuje rychle odstranit projev rýmy, odstranit příznaky sinusitidy, sinusitidy a dokonale se vyrovnat s chladem.

Tento produkt včelařství ideálně zvládá viry a bakterie, ale s alergickou rýmou je naprosto bezmocný, proto je před zařazením do procesu léčby důležité určit povahu onemocnění. Na rozdíl od mnoha antibiotik, lék s propolisem pro běžné nachlazení není pro děti kontraindikován, ale je stále důležité si uvědomit, že tento přípravek může způsobit alergie.

Léčba rýmy se nejčastěji provádí pomocí tinktury z propolisového alkoholu, kterou si můžete připravit doma nebo si ji můžete koupit v jakékoliv lékárně ve městě. Je také možné připravit mast z tohoto produktu, provádět inhalace, kapky a další prostředky, jejichž použití umožní překonat příznaky nachlazení v prvních dnech onemocnění.

Propolisová tinktura z nachlazení

Při zánětu sliznice nosu, sinusitidy, sinusitidy a nachlazení se nejčastěji používá 10% propolisový alkoholový tinktura, který musí být před instilací zředěn vodou v poměru 1: 3. Hotový roztok zahřejte na 2 kapky v každé nosní pasáži 3 - 4 krát denně. Děti od 6 let mohou používat 1 kapku do nosu.

Je přísně zakázáno používat čistý roztok propolisu, který může způsobit popáleniny sliznic. Se špatnou tolerancí alkoholu lze lék použít k mazání nosní sliznice.

Aby bylo možné lék samostatně připravit, musíte vzít 25 g pevného propolisu, rozemlet na struhadle, dát do láhve s tmavým sklem, nalijte 100 ml alkoholu 70%. Lahvička by měla být pevně uzavřena, dobře protřepána a umístěna na tmavé místo po dobu 2 týdnů. Každý den je třeba lahvičku s tinkturou protřepat, což pomůže včelímu lepidlu dobře rozpustit. Takovou infuzi můžete uchovávat asi 3 roky.

Doporučená četba - Lidové léky na nachlazení během těhotenství.

Nos kapky

Pro přípravu nosních kapek s propolisem lze použít alkoholickou infuzi a vodu. Připravte kapky následujícím způsobem. Musíte si vzít 15 gramů propolisu, rozemele, nalijeme 100 ml vody, dáme na malý oheň po dobu 30 minut. Když je propolis zcela rozpuštěn, může být činidlo odstraněno z tepla. Po zchlazení léku se může kapat do nosu 2 až 3 kapkami. Tento recept je bezpečnější pro děti nebo osoby, které netolerují alkohol. Tyto prostředky lze aplikovat třikrát denně, v průběhu 5-7 dnů.

Doporučujeme číst - hvězdička od nachlazení v těhotenství.

Opláchnutí propolisem

Pro mytí nosní sliznice lze použít i extrakt nebo vodnou tinkturu propolisu. Příprava roztoku může být provedena bez problémů doma. K tomu vezměte malý kousek produktu - 5 g. Chop, nalijte 200 ml vody, nasaďte na oheň, přiveďte k varu, aby byl produkt zcela rozpuštěn. Poté, co vývar potřebuje vychladnout a použít pro mytí nos, 3 až 4 krát denně. Tento postup lze provádět i děti.

Alkohol 10% tinktura se nedoporučuje k mytí, protože může způsobit popáleniny sliznice nosohltanu. Pokud se však tinktura rozpustí, 5 kapek ve 200 ml vody, pak se můžete vyhnout popáleninám a podráždění sliznic.

Inhalace

Při nachlazení, včetně studených, dobře pomáhají inhalační postupy s propolisem. Inhalace zahřívá dýchací cesty, obnovuje nosní dýchání, zmírňuje kongesci a zánětlivé reakce. Zvláště účinná inhalace pro sinusitidu, sinusitidu, virovou nebo bakteriální rýmu.

K přípravě léku můžete použít slabý alkohol nebo vodný roztok propolisu. V malé nádobě s horkou vodou přidejte 5 až 10 kapek roztoku, zakryjte hlavu ručníkem a vydechujte páru asi 10 až 15 minut.

Děti potřebují tento postup s opatrností, takže mnoho lékařů doporučuje používat nebulizátor. V nádobě zařízení musíte nalijet pouze zředěný a čistý roztok, který nebude obsahovat cizí částice. Dospělým se doporučuje přidat 4 kapky alkoholové tinktury nebo 2 ml vodného roztoku do 4 ml 9% chloridu sodného. U dětí je dávka snížena na polovinu. Doba inhalace by neměla překročit 5 - 7 minut s intervalem 4krát denně. Průběh inhalačních procedur je 3 až 5 dnů od okamžiku onemocnění.

Před vdechnutím musí být nosní sliznice očištěna od hlenu a kůry. V přítomnosti zvýšené tělesné teploty by mělo dojít k opuštění inhalace.

Přečtěte si také - Léčba chronické rýmy s lidovými prostředky.

Recepty na vaření

Aplikujte propolis může být čistý nebo kombinovaný s jinými prostředky tradiční medicíny, které mají také léčivé a léčivé účinky v boji proti nachlazení a rýmě.

Číslo receptu 1. K přípravě receptu budete potřebovat 1 lžičku 10% roztoku propolisu, kafru a slunečnicového oleje ve stejném množství. Všechny ingredience se nalijí do malé lahve tmavého skla, dobře promíchají a vmíchají do nosu 2 kapky třikrát denně.

Číslo receptu 2. Při špatném chladu, který se objevil na pozadí antritidy nebo bakteriální rýmy, kdy jsou hnisavé sekrety, se doporučuje užívat 20 g propolisové tinktury, 50 g broskvového oleje a 10 g křenové šťávy. Smíchejte všechny ingredience a pohřbte v nose 2 kapky 5krát denně.

Číslo receptu 3. Bude to trvat 2 lžičky. šťáva z mrkve a řepy, smíchejte s 1 lžičkou. alkoholová tinktura propolisu, třikrát denně se vmíchá do nosu a 2 až 3 kapky.

Tradiční medicína nabízí další recepty s použitím propolisu, který nejenže eliminuje příznaky nachlazení, ale také dokonale zvládá další příznaky nachlazení, snižuje všechny druhy komplikací, zlepšuje imunitu. Léčba propolisového zánětu nosní sliznice se doporučuje od prvních dnů projevu onemocnění. Mnoho ORL lékařů doporučuje použití propolisu jako profylaxi chronických onemocnění nosohltanu nebo při epidemii virových infekcí.

Kontraindikace

Navzdory léčivým vlastnostem propolisu, který je dobře snášen, může tento přípravek způsobit alergie. Nejčastěji se u dětí projevuje zvýšená citlivost na produkt. Kontraindikace pro použití propolisu jsou následující onemocnění a stavy:

Závažná onemocnění kardiovaskulárního systému. Ulcerózní defekty na sliznici nosohltanu. Bronchiální astma. Poruchy srážlivosti krve. Přecitlivělost na přípravek. Dětský věk do 3 let.

Opatření je třeba používat v těhotenství, zejména v prvním trimestru. Aplikujte tinkturu z propolisu z nachlazení na děti, stejně jako těhotné ženy mohou být jen zředěny a roztok by měl být slabý. Aby se zabránilo možnému popálení sliznic u dítěte, je lepší použít vodný roztok.

Doporučení pro léčbu

Propolis je velmi často používán při komplexní léčbě onemocnění dýchacích cest a nosohltanu, ale pro dosažení dobrého terapeutického účinku musí být v procesu léčby dodržována některá pravidla:

Použití propolisu je možné pouze tehdy, je-li osoba přesvědčena, že na tento produkt není alergická. Pro přípravu jakéhokoliv receptu je třeba striktně dodržovat doporučené proporce. Před použitím jakéhokoli léku založeného na propolisu, musíte se poradit se svým lékařem. Pokud po léčbě propolisem nejsou viditelné zlepšení po dobu 3 dnů, je třeba se poradit s lékařem. Použití receptů s propolisem do 3 let se nedoporučuje. U dětí může použití tohoto přípravku způsobit popálení sliznic, podráždění nebo alergickou reakci.

Propolis je opravdu úžasný a účinný lék na léčbu mnoha nemocí, ale stále je důležité pochopit, že je nutné léčit jakoukoliv chorobu komplexním způsobem, jen tak lze dosáhnout dobrého výsledku.

Léčba rýmy propolisem

Léčba rýmy propolisem je tradiční metodou léčby rýmy v tradiční medicíně. Dnes, mnoho fanoušků bylinné medicíny a ne jen uchýlit k účinným metodám léčby. Použití propolisu při léčbě rýmy bylo vždy jednou z nejpopulárnějších metod

Léčba rýmy propolisem

Pro léčbu rýmy s propolisem si můžete udělat tinkturu sami doma nebo si ji už připravit. V našem článku „léčba rýmy propolisem“ se podíváme na tři tinktury: na vodu, na alkohol a na olej, které lze vždy snadno připravit doma a tři hotové přípravky v různých cenových kategoriích a od různých výrobců.

Při léčbě rýmy propolisem, bez ohledu na formu a přípravky, lékaři doporučují léčbu ve dvou fázích:

K odstranění příznaků rýmy: vyhněte malý válec (turunda) o dostatečné hustotě pro vložení do nosních průchodů z obvazu nebo vaty. Nosní průchod čistíme připravenou turundou namočenou ve 3% roztoku peroxidu vodíku (lze použít odvar z heřmánku nebo šalvěje). Na sliznici nosních průchodů naneste tinkturu propunda propolis. Po 5 minutách odstraňte přebytečné zbytky turundou.

Průběh léčby propolisu rýmy

Při léčbě prvního dne provádíme postup až 6krát denně, abychom zmírnili přetrvávající rýmu a mukositidu.

Počínaje 2. dnem, 3x denně a prováděním procedury, dokud nejsou všechny příznaky zcela odstraněny. Obvykle jsou všechny příznaky onemocnění odstraněny do pěti dnů.

Prevence rýmy (posílení imunitního systému)

HEMORRIDE je velmi nebezpečný - v 79% případů vede k rakovinnému nádoru! Bohužel existuje jen velmi málo informací, ale je velmi snadné se ho zbavit - stačí si to vzít. Čtěte více »

Aby se zabránilo virové, alergické a chronické rinitidě v období jarní a podzimní epidemie, lékaři doporučují:

do 10 dnů, vezměte večer 15–20 minut před jídlem lžičky 10% propolisové tinktury. Vezměte si tinkturu je lepší s teplým čajem nebo vařeným mlékem s přidáním jedné lžičky přírodního květu medu. [/ Su_list]

Léčba rýmy s propolisem doma - děláme tinkturu na másle

Pro přípravu propolisové tinktury pro léčbu rýmy potřebujeme

 • propolis - 20 gramů
 • máslo 82% - 180 gramů
 • dvě pánve (pro vodní lázeň)

Umístěte máslo do vodní lázně. Když je olej zcela rozpuštěn, přidejte nasekaný včelí produkt. Tomit na nízké teplo po dobu 1-8 hodin, neustále za stálého míchání (čím delší, tím vyšší je účinnost konečného léčiva). Po, nechte stát během dne. Odstraňte horní frakci a použijte, všechny zbytečné nečistoty se usadí na dno. Tinktura v oleji může být skladována po dlouhou dobu.

Léčba rýmy propolisem - podrobný návod na výrobu tinktur v oleji.

Co doporučují fytoterapeuti pro léčbu rýmy propolisem - tinktura z rakytníku řeckého

Pro přípravu propolisové tinktury pro léčbu rýmy u rakytníku řeckého rakytníku potřebujeme:

 • propolis 20 gramů
 • rakytníkový olej 180 gramů

Nalijte olej z rakytníku v hrnci a teplotu na 60-70 stupňů. Přidejte připravený včelí produkt. Udržujte při této teplotě po dobu 1-8 hodin za stálého míchání. Čím delší je propolis v oleji, tím vyšší je účinnost konečného léčiva. Poté nechte stát několik hodin. Roztok se čistí třemi vrstvami. Veškeré zbytečné nečistoty zůstanou na improvizovaném filtru. Propolis s olejovou tinkturou z rakytníku řeckého může být skladován po dlouhou dobu. Infuze se doporučuje uchovávat na tmavém, chladném místě nebo v chladničce.

Co je lepší, aby propolis tinktura pro léčbu rýmy u dětí?

Udělat tinkturu s heřmánkem a medem pro léčbu rýmy s propolisem u dětí:

 • rozdrcené včelí lepidlo 10 gramů
 • Farmaceutický heřmánek 20 gramů
 • připravená voda 200 ml (sklo)
 • dvě pánve (nejlépe smaltované)
 • termosky
 • láhev z tmavého skla s těsným víkem (zátka)
 • medu

Voda musí být vařena. Pak se do horké vody přidá heřmánek a směs se ochladí na teplotu místnosti. Roztok se vloží do vodní lázně o teplotě 50-55 ° C a přidá se drcený včelí produkt. V tomto tepelném režimu se roztok udržuje po dobu 60 minut, zatímco se neustále míchá. Poté se nalije do termosky a trvá 48 hodin, pravidelně se třepe.

Když je roztok naplněn, je nutné jej očistit od nečistot a zbytků heřmánku. To lze provést pomocí gázy. Infuze je připravena k jídlu. Tento roztok může být uchováván po dobu 10 dnů, nejlépe v chladničce.

Doma zhotovujeme 10 receptů pitné vody a uvažujeme o hotových přípravcích. Jak správně připravit vodu a včelí lepidlo, další důležité informace je skvělý přehled.

Jak zacházet s rýmou v dětských propolisových tinkturách s medem

V případě požití je infuze posílena jednou lžičkou medu.

Pro léčbu rýmy vyrábíme propolisovou tinkturu na alkohol

Pro propolisovou tinkturu na alkohol pro léčbu rýmy je nutné:

 • včelí lepidlo10 gramů
 • sušené ořechové příčky 10 gramů
 • čistý lékařský alkohol 80 ml
 • tmavé skleněné láhve

Aby byl produkt bez zbytků rozpuštěný v alkoholu, musí být rozdrcen na stav malých třísek nebo třísek. Chcete-li to provést, můžete ho dát na několik hodin do mrazničky, pak ho rozetřete na jemném struhadle nebo ho brousit keramickou stupou.

Včelí lepidlo smíchejte s alkoholem v nádobě z tmavého skla. Pevně ​​uzavřenou láhev umístěte na tmavé místo po dobu dvou týdnů. Lahvičku je třeba denně dobře protřepat. Výsledný roztok přeskočte přes čtyři vrstvy gázy, aby se roztok vyčistil od přebytečných nečistot. Přidejte ořechové příčky a namočte na tmavém místě dalších 30 dní.

Tato tinktura je ideální pro potírání akutních respiračních infekcí, akutních respiračních virových infekcí, angíny, chřipky a jiných nachlazení.

Připravené propolisové tinktury pro léčbu rýmy

Olej propolis TM Apigrin

Doporučuje se jako jeden z nejlepších přípravků s propolisem pro léčbu rýmy.

Propolisový olej TM Apigrin je možné zakoupit ve federálních zdravotních střediscích: balení 100 ml (60 gramů) - od 260 do 2 300 (v elitních sanatoriích) rublech.

Ze všech existujících léků, našeho portálu a mnoha našich kolegů jsou lékaři, kteří preferují tento konkrétní lék. Zde je jen několik důvodů:

 • jeden z mála bylinných léků, které lékaři doporučují a používají k léčbě a prevenci různých onemocnění
 • vlastní kontroly kvality a výroby surovin
 • za rozumnou cenu, nejbližší analogy jsou 3krát dražší
 • certifikované
 • vhodné pro těhotné ženy i ženy při kojení a děti.

Léčba rýmy propolisovým olejem, kompletní přehled na našem portálu: návod k použití, recenze a mnoho dalších užitečných informací...

Složení

 • Čištěný propolis
 • Pečené máslo (přírodní)

Patentovaná technologie přípravy léku vám umožní použít až 100% všech léčivých vlastností propolisu, což tento lék výrazně odlišuje od pozadí ostatních zástupců v tomto segmentu. Koncentrace propolisu v léčivu není menší než 10%.

Jak se zbavit hemoroidů

Více než 1000 blogů lidí, kteří se zbavili hemoroidů. Jak můžete překonat nemoc a nepamatujete si. Použité metody a prostředky, diskuse odborníků a pacientů. Na portálu www.gemorroy.site

Dávková forma

Látka ze žluté až zelenohnědé barvy olejovité konzistence s charakteristickým výrazným zápachem propolisu v plastové nádobě a obalu z polyvinylchloridu nebo polyethylenu, spolu s návodem k použití.

Aplikace

 • při onemocněních horních cest dýchacích a plic (ARVI, chřipka, bolest v krku, akutní a chronická bronchitida a pneumonie, tuberkulóza atd.)
 • v endokrinologii (diabetes mellitus, v rozporu s funkcí štítné žlázy a nadledvinek)
 • u onemocnění kardiovaskulárního systému (ischemická choroba srdce, angina pectoris, arteriální hypertenze, myokarditida, srdeční dystrofie, arytmie, ateroskleróza)
 • při onemocněních gastrointestinálního traktu (gastritida, žaludeční vřed a duodenální vřed, gastroduodenitida, kolitida, enterokolitida, pankreatitida, hepatitida, cholecystocholangitida, onemocnění žlučových kamenů)
 • v alergických podmínkách - snížit hyperreaktivitu těla
 • pro odstranění intoxikace
 • pro gynekologická onemocnění - ve formě douch, táců a tamponů
 • se zánětem nosních dutin, rýmou
 • zánět ucha, ztráta sluchu
 • pro rány, popáleniny, kožní onemocnění

HPV vodní propolis pro léčbu rýmy

A-Tee-Wee Tentorium lze zakoupit v síti reprezentačních kanceláří Tentorium: balení 15 ml - od 235 do 280 rublů.

APP propolis vody pro léčbu rinitidy Artepilinem-C na destilovaném stříbrném ionizovaném stříbře.

Kompletní popis léčebných vlastností a použití propolisu v rostlinném oleji pro různá onemocnění.

Jak zacházet s chladným "Propolis Geliant"

Geliant Kaliniak lze zakoupit na oficiálních stránkách: balení 50 ml - 425 rublů.

Geliant Kaliniak působí jako antimikrobiální, protizánětlivé, analgetické a protinádorové činidlo. Skládá se pouze z přírodních složek, což znamená extrémně účinnou léčbu.

Léčba rýmy "Propolis Geliant Kaliniak" kompletní revize léku: návod k použití, recenze a mnoho dalších užitečných informací...

Složení

Propolis Geliant je umístěn jako přípravek přírodního původu, který neobsahuje syntetické a chemické látky. Farmakologická účinnost se dosahuje především použitím užitečných stopových prvků včelího lepidla.

 • slunečnicový olej
 • Včelí lepidlo
 • včelí vosk

Formulář vydání

Kosmetický přípravek je k dispozici ve dvou typech balení:

Balení 50 ml obsahuje jeden sáček o objemu 50 ml a návod k použití.

Balení 100 ml, obsahuje dvě 50 ml sáčky, návod k použití, podrobné pokyny pro terapeutické použití.

Rýma: příznaky a příčiny

Rýma je syndrom zánětu nosní sliznice. Infekční rýma je způsobena různými mikroby a viry. Hypotermie, vysoká prašnost a znečištění ovzduší plynem přispívá k rozvoji rýmy. Rýma je často jedním z projevů jiných nemocí (například chřipky, záškrtu, spalniček).

Těžký výtok z nosu vzniká v důsledku expozice virové nebo bakteriální infekce nosní sliznici. Může doprovázet akutní infekční onemocnění (chřipka, spalničky, šarlatová horečka, záškrt, kapavka).

Chronický rýma může být výsledkem dlouhodobého působení nepříznivých faktorů prostředí a špatných pracovních podmínek, stejně jako lokálních poruch oběhu nebo dlouhodobých infekčních onemocnění: chřipky, spalniček, šarlatové horečky, záškrtu atd.

Vasomotorická rýma je způsobena porušením neuro-reflexních mechanismů reakce na reflexní podráždění (studený vzduch, silný zápach), což vede k prudké reakci z nosní sliznice.

Alergická rýma je spojena se zvýšenou citlivostí nosní sliznice na různé exogenní a endogenní alergeny, jakož i na senzibilizaci na bakteriální a virové látky (infekčně-alergická forma).

Projevy rýmy

V případech těžké rýmy se vyvíjí katarální zánět sliznice, který se projevuje edémem tkání, nejvýraznějším v nosní konch. Léze se vztahuje na obě poloviny nosu.

Při chronické katarální rinitidě dominuje metaplasie a proliferace sliznice v oblasti předních konců konchy. V budoucnu může být pozorována proliferace prvků pojivové tkáně, hypertrofie cévních stěn a expanze lumenu s postižením periostu a kosti.

Když se vazomotorická rýma vyvíjí záchvaty bez zjevného důvodu, je charakterizována zesílením sliznice, epiteliální metaplasií do stratifikovaného bytu, množstvím pohárových buněk s hromaděním hlenu v nich, otokem stromatu.

Klinické projevy

Těžký výtok z nosu začíná časté kýchání, trhání, nevolnost. Pak jsou hojné serózní a mukózní sekrece, které později získávají mukopurulentní charakter.

Chronický rýma se projevuje nazální kongescí, sníženým čichem, sliznicí je hyperemická, zahuštěná a výtok je tlustý sliz. Pacienti s chronickou atrofickou rýmou mají obtíže se suchem a kongescí nosu, krustami v nose. Tam je oslabení čichu, nosní dutina je zvětšena, sliznice je suchá a lesklá. V nosních průchodech se stanoví mukopurulentní výtok nebo suché kůry.

Vasomotorická rýma se vyskytuje ve formě útoků bez zjevného důvodu. Častěji v dopoledních hodinách se objevují nazální kongesce, časté kýchání, hojný výtok z sliznice z nosu a někdy trhání. Během útoku je sliznice bledá nebo modravá, zejména v oblasti dolních turbin.

Hyperplasie nosní sliznice je charakteristická pro alergickou rýmu. Klinika závisí na typu alergenu. Když sezónní forma, pacienti si stěžují na ucpání nosu, hojné sezónní propuštění, svědění v nose.

Recenze

Zpětná vazba na léčbu propolisu rýmy je velmi pozitivní. To platí zejména pro recenze o nastavení propolisu v oleji. Doufáme, že náš čtenář pomůže ostatním určit typ tinktury popisující jejich zkušenosti v hodnocení léčby propolisovou rýmou.

Co zachází s propolisem, s výjimkou zimy?

Infuze a léky mohou být použity pro onemocnění, jako jsou:

 • rýma různých etymologií
 • sinusitida
 • rýma (zánět nosní sliznice): vazomotorický, alergický, chronický, atrofický

Léčba rýmy s propolisem - nejčastější onemocnění nosu - je.. (příčiny a symptomy)

 • katarální onemocnění doprovázená lézí nosní sliznice
 • virové léze nosní sliznice
 • syndromy "obvyklá rýma" a nazální kongesce
 • adenoidy
 • sinusitida jakéhokoliv místa a původu: virová, bakteriální, alergická
 • věkově podmíněné degenerativní změny v tkáních nosních cest nosních cest u osob starších 60 let.

Pokud zjistíte chybu, vyberte fragment textu a stiskněte klávesy Ctrl + Enter.
Veškeré materiály jsou chráněny autorskými právy. V případě kopírování článku (nebo jeho části) je vyžadován aktivní odkaz na zdroj.

Konstantin Seleznev

Školení lékárníka: Ryazan lékařský institut. Akademik Pavlov. Farmaceutická fakulta. Pracovní praxe je 17 let.

Propolisová tinktura z rýmy s rinitidou a sinusem

Propolis z nachlazení pomáhá horšímu než propagované léky. Protizánětlivý, antimikrobiální a regenerační účinek umožňuje léčit rýmu v kterémkoli stadiu. A neškodnost a téměř úplná absence omezení dovoluje použití přípravku při léčbě těhotných žen a dětí.

Co je užitečné propolis?

Propolis (včelí lepidlo nebo Oza) má jedinečné chemické složení. Nástroj se skládá z polovičních pryskyřičných látek a flavonoidů, třetí - z mastných kyselin a alkoholů. Zbytek je určen pro éterické oleje, pyl, cukry, vitamíny a minerály.

Vzhledem k velkému počtu antimikrobiálních sloučenin našel propolis nejširší využití v tradiční medicíně. Bee lepidlo se používá k léčbě nejrůznějších ran a zánětů, pohřben v nose, opláchnout hrdlo a použít uvnitř.

To je zajímavé. Včely používají gumovitou látku k překrytí trhlin ve stěnách úlu, ke kontrole velikosti zářezu a mumifikování nežádoucích „hostů“, kteří je nedokáží odstranit.


Uvažované složky propolisu poskytují řadu léčivých vlastností. Hlavní jsou:

 • léky proti bolesti;
 • imunostimulační;
 • antiseptické;
 • regenerační;
 • posílení plavidel.

S použitím včelího lepidla pro léčbu zánětlivých procesů je možné v krátké době dosáhnout trvalého zlepšení pohody. Přípravek je zvláště účinný v časných stadiích onemocnění a v chronické formě malátnosti.

Propolis za studena

Tradiční léčitelé již dlouho doporučují použití vazby při akutní a chronické rýmě. Ale propolis je účinný pouze v případě, že bakteriální povaha onemocnění. Co se týče virů a alergenů, je zcela zbytečné. Navíc u alergické rýmy může přípravek vyvolat exacerbaci a významně zhoršit stav.

Pozor. Pro léčbu infekcí nosohltanu je nežádoucí používat včelové lepidlo. Výrobek obsahuje cukr, který je výborným živným prostředkem pro mikroorganismy.

 • nazální kongesce;
 • suchost a podráždění sliznice;
 • hojný výtok;
 • krvácení způsobené slabostí kapilár;
 • otoky tkání, hypertermie v nosní dutině.

Uza pomáhá zlepšit lokální imunitu, zabraňuje vzniku polypů a sinusitid. Když již vyvinutý lék na sinus zředí hnisavé tajemství a vypudí hlen na vnější stranu.

Formy dávkování

Propolisová tinktura z nachlazení může být na bázi vody nebo alkoholu. Druhý nástroj je účinnější, ale není vždy přípustný. Připraví se z 50 gramů vazeb a 200 ml vysoce kvalitního alkoholu o síle nejméně 70%.

Zmrazené včelí lepidlo se rozemele na struhadle a smísí s alkoholem. Směs se nalije do neprůhledné nádoby, dobře se protřepe a umístí na tmavé místo po dobu 5-7 dnů. Hotový extrakt se filtruje a skladuje v chladničce po neomezenou dobu.

Rady Pro kojence a těhotné ženy je lepší připravit vodní extrakt. Vhodné prostředky a osoby, které netolerují alkohol.

Dejte si pozor na padělky, je třeba mít na paměti, že vodný roztok nemůže mít pevnost větší než 5%. Pokud je zachyceno 20–30% pozastavení, je to s největší pravděpodobností úmyslné klamání, protože propolis nelze rozpustit v jednoduché kapalině pro takovou koncentraci.

Chcete-li mít opravdu kvalitní výrobek, je lepší ho vařit sami. Pro 5% řešení bude potřeba:

 • 10 gramů propolisu;
 • 190 ml vody.

V kapalině s teplotou 50–60 ° C usněte rozdrcený ultrazvuk a dejte nádobí do vodní lázně. Zahřívejte alespoň 40–45 minut. Vzhledem k tomu, že propolis se zdráhá rozpouštět v běžných kapalinách, je třeba směs neustále míchat, nejlépe dřevěnou lžící. Horní frakce musí být pravidelně odstraňována a zlikvidována.

Propolisové tinktury jsou široce používány pro léčbu a prevenci rýmy bakteriální povahy, sinusitidy, včetně sinusitidy, nachlazení.

Osvědčené recepty pro léčbu rýmy

Apitherapists doporučují používat propolis pro chlad z prvních dnů nemoci. Nejenže eliminuje symptomy rýmy, ale také bojuje s jinými projevy respiračního onemocnění. Často otolaryngologové doporučují použití lepidla včel během sezónních epidemií nebo při chronických formách onemocnění.

Nos kapky

Kapky na bázi alkoholu jsou nejlepším lékem na běžné nachlazení. Tento nástroj zmírňuje otoky a záněty sliznic, málo vysychá tkáně, proto se používá v případě hojného oddělení hlenu.

Terapie se provádí dvěma způsoby:

 • instilace neředěného extraktu. Postup se provádí dvakrát denně. Metoda je účinná, ale není ukázána všem. U suchých podrážděných sliznic je taková léčba kontraindikována;
 • instilace zředěné tinktury. Metoda je vhodná pro zanícené, ztenčené tkáně. Změkčující účinek propolisu smíchaného s olejem nebo odvarem bylin v poměru 1: 1 nebo 1: 2.

Doporučuje se, aby děti a budoucí matky pohřbily do nosu vodní extrakt. Nástroj má všechny léčivé vlastnosti alkoholické infuze, s výjimkou výrazného efektu sušení.

 • alkoholový extrakt z dluhopisů, rostlinný a gáforový olej ve stejném poměru nalil do jedné láhve, důkladně protřepal a dvakrát denně vdechl do nosu;
 • když se objeví hnisavé tajemství, což je často případ sinusů, vezmou 10 g propolisové tinktury, 25 ml oleje a 5 ml křenové šťávy. Složky se kombinují a vstřikují do nosu 3 až 4krát denně;
 • Pokud je rýma doprovázena silným přetížením, do extraktu lepidla se přidává řepná šťáva a mrkev. Hotový výrobek se kape třikrát denně.

Tyto recepty zcela nezbaví běžného nachlazení, ale značně usnadní stav pacienta a budou sloužit jako účinný doplněk lékové terapie.

Opláchnutí propolisem

Alkoholický nebo vodný extrakt se často používá pro zavlažování nosní dutiny. Léčivý roztok se připravuje ze sklenice vařené vody a 1 lžičky. tinktury. Výsledný produkt se promyje 3 až 4krát denně pomocí velké injekční stříkačky nebo běžné injekční stříkačky.

Rady Pokud není k dispozici nic vhodného, ​​můžete použít postupný talíř nebo dlaně složené na lodi.

Vypláchnutí sliznice čistou alkoholovou tinkturou je zakázáno. Nástroj může způsobit popáleniny a dále zhoršit stav pacienta. Pro ředění extraktu byl použit furatsilin, odvar bylin, fyziologický roztok, fyziologický roztok, farmaceutická antiseptika nebo čistá voda.

Inhalace

V případě nachlazení pomáhá inhalace horkých par propolisu. Hluboká penetrace léčivých látek v kombinaci s ohřevem zlepšuje lokální krevní oběh, snižuje zánět a eliminuje přetížení. Procedura navíc zlepšuje lokální imunitu a zabraňuje šíření patologického procesu do dolních dýchacích cest.

Před inhalací se doporučuje kapat nebo opláchnout nosní dutinu, aby se dosáhlo co nejlepšího průchodu terapeutických par. Procedury se provádějí několikrát denně, druhý se provádí bezprostředně před spaním.

Léčivý roztok se připravuje z alkoholu nebo vodního extraktu. Při ½ litru horké kapaliny vezměte 2 lžíce. Já prostředky. Pro léčbu dětí je lepší použít dětský nebulizér. Pediatři doporučují nalít do zařízení čistý roztok léku smíchaný s 5 kapkami alkoholického extraktu nebo 1 lžičky. vodní.

Mast proti chladu

Propolis z rýmy se používá ve formě mastí. Pro 25 gramů drcených vazeb vezměte lžíci krávy a rostlinného oleje (jojoba, rakytník, mandle). Složky se smísí a zahřívají ve vodní lázni až do homogenní hmoty. Propolis se snadno spojuje s tuky, takže netrvá dlouho.

Hotový lék se ochladí, zvlhčí v něm turunda a vstříkne do nosní dutiny. Podržte po dobu 10–11 minut, poté vyjměte a zlikvidujte. Procedura dokonale zvlhčuje a obnovuje epitel, zabraňuje vzniku polypov a sinusitid.

Rady V období epidemií znamená rozmazané křídla nosu a sliznice. Směs nejenže chrání před pronikáním mikrobů, ale také snižuje riziko recidivy u chronické rýmy.

Propolis v pediatrii

Na rozdíl od mnoha léků, propolis z běžného nachlazení není u dětí kontraindikován, ale s tendencí k alergiím je jeho použití nežádoucí. V každém případě, před použitím vazby, musíte konzultovat s pediatrem a určit příčinu stavu.

V případě bakteriální rinitidy v raném věku se nos instiloval nebo se promyje vodným extraktem propolisu, sliznice se lubrikuje olejovým činidlem a provádí se inhalace. Pro starší dítě si můžete připravit máchání z 200 ml tekutiny a 1 lžičku. extrakt.

Pro kojence, tam je další recept - nosní kapky 1 lžičky. mateřské mléko a kapky vody propolis. Nástroj posiluje lokální imunitu, zvlhčuje sliznici a zabraňuje vzniku suchých krust.