Teplota 37,5 ° C

Teplota lidského těla nemůže být vždy na stejné značce. Mění se v důsledku chemických a fyziologických procesů. Zvažovat dočasné a menší odchylky od obecně uznávané normy 36,6 ° C (při měření v podpaží) jako příznaků poškození zdraví je nesprávné. Norma však má své limity. Horní limit tohoto ukazatele u dospělého odpovídá značce 37,0 ° С, u dítěte 37,0–37,3 ° С kvůli nestabilnímu termoregulačnímu systému. Pokud se osoba zvedne na 37,5 ° C a trvá 3 dny nebo více, a to jak bez příznaků, tak s nimi (rýma, kašel, bolest hlavy, atd.), Pak je to důvod, proč se obrátit na odborníka na diagnostiku a léčbu..

Příčiny teploty 37,5 ° C

Zvýšení tělesné teploty je vždy ochrannou reakcí těla na nepříznivé procesy, které se s ním vyskytují. Důvody mohou být velmi odlišné. Například u žen může být teplota 37,5 ° C spojena s hormonálními změnami, ke kterým dochází několik dní před menstruací, během těhotenství nebo v období před menopauzou. V některých případech k této reakci dochází při užívání antibiotik, po operaci, transfuzi krve, očkování. Zvýšení teploty je také někdy pozorováno u alergií, poruch nervového systému, únavy, stresu, náhlé změny v časových pásmech, přehřátí atd. V některých případech k tomu dochází při střevní infekci, která je obvykle doprovázena charakteristickými znaky. Nejčastější příčinou zvyšování tělesné teploty na úroveň 37,5 ° C jsou infekční onemocnění, která jsou doprovázena zimnicí, bolestmi v krku, kašlem, nádechem, bolestmi svalů a slabostí.

Je teplota nebezpečná při teplotě 37,5 ° C?

Samotná teplota 37,5 ° C není nebezpečná při absenci určitých onemocnění u lidí. Tento stav však přináší spoustu nepříjemností. Pokud byl nárůst teploty pozorován do 2 dnů a byl jedním z příznaků ARI a ARVI, zpravidla to mezi lékaři nezpůsobuje vážné obavy. Pokud je podfebrilní stav (teplota trvá déle než 3 dny nebo týden), je nutná komplexní diagnostika.

Je možné teplotu 37,5 ° C?

Vzhledem k tomu, že zvýšená tělesná teplota je metoda boje s tělem proti virům a bakteriím, ve většině případů se nedoporučuje sestřelit. Toto tvrzení se týká nejen dospělých, ale i dětí. Zpravidla lékaři radí při prvních známkách nepohodlí pozorovat odpočinek na lůžku, zdržet se fyzického a duševního stresu, pít více, aby zmírnili nepříjemné symptomy. V některých případech je však stále nutné snížit teplotu o 37,5 ° C. Platí to zpravidla pro lidi, kteří trpí tímto stavem, mají předispozici k záchvatům, trpí chorobami srdce a mozku. Pro snížení tělesné teploty je nutné použít antipyretika předepsaná ošetřujícím lékařem.

Teplota 37,5 ° C u dítěte

Hlavním důvodem pro zvýšení teploty u dítěte na 37,5 ° C je chlad. Tento problém je obzvláště známý rodičům, jejichž děti navštěvují mateřské školy nebo již odjely do školy. V normálním průběhu onemocnění může tato teplota trvat přibližně 3 dny. Zvýšená teplota do 2 týdnů je považována za alarmující znak a může indikovat přítomnost chronického infekčního centra v těle (angína, sinusitida, pyelonefritida atd.). V některých případech se u dětí může vyskytnout porucha termoregulačního systému na fyzické úrovni. K tomu dochází v důsledku křeče povrchových cév v dolních a horních končetinách nebo v důsledku selhání endokrinního systému. Odborníci to obvykle považují za projev vegetativně-vaskulární dystonie a nazývají se termoneuróza. Tento stav není považován za chorobu v její čisté formě, ale není možné ji zařadit do normálního stavu, protože zvýšená tělesná teplota po dlouhou dobu je stresující pro rostoucí organismus.

Proč se teplota 37,5 ° C vyskytuje bez příznaků?

Prodloužená nízká horečka, která se objeví bez výskytu jiných příznaků, je varovným signálem. To znamená, že vám pomůže pouze lékař. Zvýšení teploty na 37,5 ° C obvykle ukazuje na přítomnost infekčních virových patologií nebo onemocnění způsobených bakteriemi nebo plísněmi. Chlady jsou obvykle doprovázeny charakteristickými znaky. Je však třeba mít na paměti, že pneumonie může pokračovat bez výrazných symptomů. Kašel v této nemoci se objeví, když zánětlivé centrum je blízko bronchus. Pokud je zánětlivá tkáň malá a nedosáhne průdušky, kašel může chybět. Člověk však může pociťovat slabost a potíže s dýcháním. V některých případech o nemoci hovoří příznaky intoxikace a oslabení stolice.

Co když teplota 37,5 ° C neprojde dlouhou dobu?

Většina lidí v tomto případě vyvstává otázka: co dělat při této teplotě? Odpověď je jednoduchá: kontaktujte odborníka. Nezávisle diagnostikovat a řešit problém doma je nemožné. Odložení návštěvy lékaře může vést k vážným zdravotním následkům. Je velmi důležité, abyste nezačali snižovat teplotu bez svolení odborníka, protože zmírnění symptomu problém nevyřeší, ale jen ztěžuje nalezení příčiny jeho vzniku. Během diagnostiky se pacientovi obvykle předepisují laboratorní vyšetření krve a moči, fluorografie, ultrazvuku atd.

RINZA® a RINZASIP® s vitaminem C - pomáhají při léčbě nachlazení

Zima vás může chytit v nejnepříznivějším okamžiku, narušit plány a přinést vám nepříjemné příznaky. V tomto případě je prostě nemožné dělat bez léků. Mnoho odborníků na první projevy ARD a ARVI doporučuje používat nástroje, které pomáhají zmírnit příznaky nemoci. Mezi tyto léky patří RINZA® a RINSACIP® s vitaminem C. Jejich působení je zaměřeno na zmírnění příznaků nachlazení. Produkty jsou dostupné ve formě tablet RINZA® a prášků pro přípravu perorálního roztoku RINZASIP® s vitaminem C. Také v řadě je RINSASIP® pro děti (používá se od 6 let). Mají antipyretický a analgetický účinek.

Teplota 37 s chladem

Teplota 37 pro nachlazení je přirozený jev, který doprovází pacienta od několika dnů do 2-3 týdnů. I když se zdá, že nemoc je vyléčena, značka na teploměru může opět růst. Co způsobuje horečku, jak tělo bojuje s viry, pochopme.

Teplota 37 za studena: dobrá nebo špatná

Dřív jsme říkali chladnému kýchání, kašli, rýmě. Pokud je charakterizován z lékařského, vědeckého hlediska, jedná se o obecný název pro respirační onemocnění. Ale mezi nimi jsou infekční a ty, které vznikají na pozadí vlastních patogenů, "spící" v našem těle. První se objeví, když je virus infikován, což je důvod, proč nastane další vlna epidemií chřipky. Vědci spočítali více než 200 druhů patogenních mikroorganismů, mezi které patří stejné rino, rota, adeno, koronaviry, chřipka, parainfluenza, enteroviry atd.

Co se týče běžného nachlazení, toto onemocnění není komplikovaným infekčním typem, způsobeným banální hypotermií, poklesem imunity v důsledku protrahovaných, chronických onemocnění, operací atd. Onemocnění způsobuje zánětlivé procesy v dýchacích cestách, sliznici úst, nosu.

Jak studený

Akutní respirační virová onemocnění vstupují do těla prostřednictvím infekce z pacienta vzduchovými kapičkami, kýcháním, kašlem. I krátký pobyt v malé místnosti s infikovanou osobou může způsobit infekci. Existuje mnoho způsobů, jak se tomuto problému vyhnout, ale je nejlepší se očkovat. Vědci nejsou schopni vyvinout jedinou vakcínu, protože virus chřipky mutuje každé 2-3 roky a vydrží již dostupné imunizační přípravky. Proto musíme vyvinout nové očkování. Imunizace by měla být nejméně 2-3 týdny před další vlnou epidemie. Nyní je možné se dozvědět přesnější předpovědi čtením údajů od výzkumníků, imunologů. Během této doby tělo produkuje protilátky a virová infekce není absolutně nebezpečná, v extrémních případech onemocnění projde v mírné formě.

Příznaky onemocnění dýchacích cest

Pokud pozorně sledujete příznaky banálního chladu, můžete najít radikální rozdíly od akutních virových onemocnění. ARI dochází, jak již víme, díky snížené imunitě. Dost, aby jedli zmrzlinu, pili studenou šťávu, chodili v mokrých botách, zůstali dlouho v chladném vzduchu, postavili se v průvanu a po asi 8-12 hodinách vzniknou:

Všechny tyto symptomy jsou neodmyslitelnou součástí běžného nachlazení a infekční problémy začínají jinak a primárně se projevují:

 • bolesti hlavy a závratě;
 • bolest v krku;
 • Bolest v krku;
 • nosní kongesce.

Během 1-2 dnů dochází k intoxikaci v důsledku zavedení virů v epitelu, v důsledku čehož se člověk stane nemocným, letargií, slabostí, bledostí kůže, vysokou horečkou. ARVI představuje skutečné nebezpečí pro své komplikace. V pokročilých stadiích existuje riziko přilnutí k bakteriálním virům, v důsledku čehož je možná meningitida, encefalitida, bronchitida, pneumonie a jiná závažná onemocnění.

Důležité: zima může být také nebezpečná, pokud teplota trvá dlouho, existují i ​​další, složitější chronická onemocnění, která mohou vytvářet podmínky pro rozvoj komplikací.

Další příznaky, které odlišují chřipku od nachlazení

Pokud pacient nemá možnost poradit se s lékařem, musíte znát několik příznaků, které naznačují, že se jedná pouze o nachlazení, a nikoli o akutní infekční onemocnění.

 1. Hlavním příznakem je opuch sliznice dýchacích cest, proto dochází k obtížnému dýchání nosem a ústy. Ale ne vždy tento okamžik naznačuje chlad, možná začala alergie.
 2. Bolest a bolest v hrtanu se vyskytují v prvních hodinách pouze s nachlazení as chřipkou, tento příznak se vyskytuje po 1-2 dnech.
 3. Teplota 37,1 pro nachlazení je běžný výskyt, značka může vzrůst až na 38,5 stupně. Chřipka je nebezpečný nárůst ze 40 stupňů a výše.
 4. Rýma, kašel se připojí ke konci prvního dne zimy, zatímco s ARVI se objeví na 2., 3. den.

Příčiny nachlazení

Respirační onemocnění se objevují pouze z důvodu aktivace virů, ale aby se tak stalo, musí být vytvořeny určité faktory, při kterých teplota stoupne na 37 stupňů a výše, položí nos. Jakmile dojde k přetížení nosu, víte, že je to hlavní příznak nachlazení. Hlen je zpočátku tekutý, transparentní a z nosu proudí tajné proudění, spíše jako voda. Zároveň oči zčervenají, pacient neustále kýchá a svědí nosní sliznice. Po asi 1-2 dnech se hlen stane tlustým, může ztmavnout. Na rozdíl od chřipky, symptom neznamená přidání bakteriální infekce, naopak, příznak naznačuje uzdravení. Hlavní zbraň proti virům, leukocytům, je koncentrována v nosní dutině, proto hlen získává tmavší odstín.

Jak se vyhnout chladu

Kromě hypothermie a slabé imunity je důležitý i životní styl a výživa.

 1. Sport, jóga, sportovní chůze, plavání urychlují metabolické procesy, regulují krevní oběh, což přispívá k výživě buněk kyslíkem. Díky tomu je imunitní systém posílen, dochází k nárůstu energie, ráznosti.
 2. Je nutné se vyvarovat stresových situací. Banální deprese, duševní onemocnění, hněv mohou způsobit oslabení těla, což má za následek respirační a jiné typy onemocnění.

Důležité: alkohol, kořeněná, uzená, tuková jídla, pečení narušuje gastrointestinální trakt, včetně jater a v důsledku ledvin, močového systému. Málokdo ví, že imunita je tvořena ve střevě, pokud je práce trávicího systému potlačena nezdravou stravou, pak bude zaručena slabost a neschopnost odolávat infekčním onemocněním.

Studená léčba

V případě nachlazení je léčba benignější. Není třeba přijímat opatření k ničení bakterií, hlavní je poslat síly, aby obnovily vnitřní potenciál, jen silné tělo, které se vyrovná s jejich útokem. Není divu, že se říká: „Pokud léčíte nachlazení, projde za 7 dní, nebude se léčit, pak za týden.“ Imunita snadno omezuje mírné nachlazení a nemoc je jen nepatrným nepohodlím. Problémy se mohou vyskytnout pouze při velmi slabém zdravotním stavu.

Proč má nachlazení teplotu 37 nebo více?

Přiměřená léčba závisí pouze na správné diagnóze. V případě nachlazení nemusíte běžet do lékárny a získat spoustu zbytečných léků. Zde budou fungovat zcela domácí opatření a dostupné prostředky, díky kterým akutní respirační infekce odejde bez jakýchkoliv komplikací. Zjistěte, co dělat, když je teplota 37 s chladem, a značka stále roste.

 • Vezměte lehkou pastilu, pastilky, pastilky, pokud nepomáhají a bolest v krku nezmizí, poraďte se s lékařem.

Upozornění: kategoricky nemůžete usilovat o zmírnění alkoholu v krku, pepřové vodky, pikantní cibule, česneku. Ty obsahují těkavou produkci, užitečné stopové prvky, vitamíny, ale pozitivní účinek je možný pouze při spotřebě určité dávky.

Teplota 37,5 pro nachlazení - není třeba okamžitě chytit aspirin pilulku. Tělo napadá bakterie, zatímco výměna tepla a termoregulace jsou narušeny, je naprosto nemožné zasahovat do procesu. Vnitřní potenciál dokonale potlačuje "vzpouru" patogenů a v každém boji je vždy "horký".

S chladem, teplota 37 trvá 5 dní - možná nebezpečná infekce se připojil k problému. V tomto případě nemůžete spěchat přijímat imunomodulátory, ale musíte se poradit s lékařem. Pokud je to nutné, odborník provede kompletní vyšetření těla, odešle testy (moč, výkaly, krev) pro výzkum.

Jednoduchá pravidla na podporu hojení

Na rozdíl od chřipky lze studenou cestou bojovat jednoduchými metodami. Jsou nám známy již od dětství, a jak se ukázalo, každý z nich je založen na vědeckých důkazech.

 • Odpočinek Mnozí lidé nechápou, proč je teplota na dlouhou dobu chladná, a to navzdory skutečnosti, že se pacient na čerstvém vzduchu snaží častěji, je ve společnosti s přáteli rozptylován. Ve skutečnosti nemoc spotřebovává energii potřebnou pro boj s bakteriemi. Proto je důležité udržet si odpočinek, spát častěji, být v klidu a v harmonii.
 • Vzduchování místnosti. V místnosti, ve které se okna neotevřou, vzduch stagnuje s hromaděním nespočetných patogenů. Je zde začarovaný kruh, s teplotou 37,4 a vyšší, a celý problém spočívá jen v jedné věci - je nutné nechat čerstvý vzduch do místnosti častěji.
 • Teplota 37 je držena po několik dní s chladem - věnujte pozornost oblečení. Možná, pyžama, ložní prádlo, je čas změnit nebo změnit na lehčí, letní možnost pro tělo dýchat.

Jsou po nachlazení nějaké komplikace

Obvykle, chladný prochází asi 7, maximálně 10 dnů. Ve vzácných případech se může stát, že nemoc pokračuje s různými typy komplikací.

 • Sinusitida V důsledku stagnace hlenu v nosních dutinách začíná zánět doprovázený bolestí v oblasti očí, horní části obličeje, horečkou po nachlazení.
 • Bronchitida - problém se projevuje v důsledku špatného odtoku sputu z dýchacího traktu, pacient trpí kašlem s těžkým vykašláváním. Vyjádřená komplikace těžkého dýchání, dýchavičnost. Zde, bez zásahu závažných drog, včetně antibiotik nemůže dělat.
 • Tonzilitida. Komplikace se projeví, pokud teplota 37,2 nebo více trvá déle než týden po onemocnění. Totéž platí pro zánět mandlí, jsou pokryty bílým květem, při polykání pacient cítí bolest, odmítá jíst.
 • Otitis je zánět středního ucha. Současně po studené teplotě teplota tvrdohlavě nespadá z úrovně 37,3 a vyšší, trápí těžké bolesti, které jsou populárně nazývány „střelba do ucha“. Spánek je narušen, hojný výtok z ucha.

Také nachlazení může způsobit zhoršení chronických onemocnění, nepříznivě ovlivnit stav pacienta s diabetes mellitus, HIV, emfyzém, atd.

Léky na nachlazení a teploty 37 a více

Klasická sada léků proti nachlazení je nutná, pokud je teplota 37, 37,5 ° C dlouhá doba. Nejprve musíte zjistit příčinu tepla a společně s léky předepsanými lékařem je třeba použít následující techniky;

Mokrý s teplými zápěstí, kotníky, místy, kde prochází velké plavidlo.

1 lžíci octa se rozpustí ve 200 gramech vody a tělo se otře.

Co pít pro nachlazení s teplotou 37: Ibuprofen, Paracetamol je předepsán jako antipyretikum.

Důležité: v případě bolesti v dutinách, uších, očích, teplotě 37,3 ° C, dlouhodobém kašli, měli byste se poradit s lékařem a podrobit se důkladnému vyšetření těla.

Co dělat, když po studené teplotě je 37 stupňů

Po nachlazení se značka často udržuje na subfebrilním měřítku. Je-li takový podivný stav nalezen, musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

 • Jaký je zdravotní stav pacienta, je tam letargie, únava;
 • Nezůstávají žádné zbytkové příznaky nachlazení: kašel, kýchání, kongesce nosu, těžké dýchání;
 • Existují známky komplikací: dušnost, bolesti hlavy, bolesti kloubů, vyrážka, záchvaty atd. V případech, kdy teplota 37 nebo více je již druhý týden po nachlazení, nebojte se. Lékaři mají tendenci souhlasit s tím, že prodloužená rezistence vůči nízké horečce po nachlazení je normální. Hlavní věcí není ukázat symptomy naznačující určité patologie způsobené respiračním onemocněním.

Pokud neexistují žádné ohrožující faktory, nemá smysl brát spoustu drog. Je nutné dodržovat jednoduchá doporučení:

 • Chcete-li pokračovat v odpočinku, jako poslední možnost, pokusit se být více v klidu a odmítnout zábavní a zábavní akce.
 • Pijte více tekutin, jako je urychlení procesu čištění těla toxinů a zvýšení pocení, aby se podpořila termoregulace a přenos tepla.
 • Pít bylinné čaje, čaje, konzumovat nápoje s divokou růží, med, lípa, heřmánek, maliny.
 • V případech, kdy není možné vzít si nemocnou dovolenou, je chránit před nadměrnou fyzickou námahou, aby se usnadnila práce srdce a cév.

Důležité: léky, které snižují teplotu, se zvláštní opatrností je třeba věnovat kojícím matkám těhotným ženám.

Tyto metody jsou účinné, pokud teplota nepřekročí 37,4 stupně a rekonvalescentní pocit je normální. Po nachlazení dochází ke zhoršení pohody, je nutná konzultace s lékařem.

Prevence nachlazení

Všichni tedy chápeme, že jakékoli respirační onemocnění, včetně akutních, infekčních, s největší pravděpodobností proniká do lidského těla, pokud má oslabenou imunitu, takže důležitým bodem je posílení vnitřních ochranných sil, které vydrží jakýkoliv virus a akutní respirační infekce. Abyste to mohli udělat, musíte se o své zdraví postarat předem a provést následující kroky:

 • Ztuhlý. Nikdy není pozdě zesílit tělo pomocí jednoduchých pravidel - ráno si dejte studenou sprchu, nalijte na něj studenou vodu. Je lepší začít vytvrzování v teplém období tím, že se na nohy ponoří studená voda, pak až do kotníků a tak dále. Je také dobré použít následující techniku ​​vytvrzování: mokré nohy ve studené vodě, pak horké a několikrát střídavě.
 • Zahrnout do stravy pouze přírodní produkty: ryby, maso, zelenina, ovoce, mléčné výrobky.
 • Dává tělo odpočinku od stresu a psychického stresu. Pořádat pikniky pod širým nebem, ale bez alkoholu, bez kouření. Pozitivní dojmy, pocit radosti a potěšení přináší tělu mnoho výhod. Posiluje se tak imunita, aktivují se buňky v mozku, které jsou zodpovědné za vnitřní potenciál.

Konzumujte méně léků, věnujte pozornost lidovým infuzím, odvarům založeným na přírodních bylinkách, kořenech, bobulích a listech. A pozitivnější, jen příjemné dojmy, relaxace, radost a smích mohou rozptýlit mraky nejen v duchovním, ale i ve fyzickém smyslu, který vědci opakovaně prokazovali nejhlubším výzkumem.

Proč teplota 37-37,5 udržuje bez příznaků, příčin a co dělat

Důležitým ukazatelem diagnózy je teplota lidského těla. Každý pacient má své vlastní normy, navzdory skutečnosti, že indikátor teploměru 36,6 stupně je považován za standardní a přirozený.

Mnoho lidí nevěnuje pozornost teplotě a ani ji neměřuje, pokud nejsou žádné další známky nemoci.

Pokud se stále zajímáte o své zdraví a pravidelně sledujete teploměr, měli byste znát následující skutečnosti:

 • teplota se měří v podpaží, v ústech a konečníku (normy hodnot se liší);
 • jestliže během dne hodnoty teploměru kolísají o polovinu stupně, pak to není patologie;
 • minimální tělesná teplota (méně než 36 stupňů) je zaznamenána během období hlubokého spánku;
 • ve večerních hodinách jsou hodnoty teploměru vyšší než ráno;
 • starší lidé mají nižší teplotu a děti do tří let jsou vyšší než lidé středního věku.
 • Pokud po dlouhou dobu, u dospělé osoby, je teplota 37-37,5 bez příznaků, mělo by být pochybnosti o jejich zdraví.

Je třeba poznamenat, že identifikace příčiny je komplikována skutečností, že neexistují žádné další projevy a nezávislá diagnóza je zde nepřijatelná.

Přírodní a vnější příčiny

Některé proteiny, zvané pyrogeny, způsobují zvýšenou tělesnou teplotu. Vstupují do lidského těla z vnějšího prostředí (primárního) nebo jsou produkovány spontánně (sekundárně).

Tyto proteiny se váží na hypotalamus, aktivují imunitní systém a ovlivňují celkovou pohodu osoby.

Za prvé, důvody, proč má dospělý pacient teplotu 37 let bez symptomů, jsou rozděleny na přirozené a vnější.

 1. Státy, které nemají nic společného s patologickými stavy, ale zároveň regulují teplotní režim, mohou být připsány přirozeným. K nárůstu hodnot teploměru dochází během stresu, hormonální nerovnováhy u žen v důsledku užívání určitých léků v důsledku zavedeného životního stylu a tak dále.
 2. Patologické příčiny hypertermie mohou být různé. Některé nemoci jsou získány od cizinců prostřednictvím infekce. Ostatní jsou vyprovokováni tělem. Také vrozené abnormality nejsou neobvyklé, v důsledku čehož vzrůstá tělesná teplota.

Z patologických důvodů však pacient potřebuje pomoc lékaře. Každý člověk musí mít představu o příčinách, které mohou vyvolat hypertermii.

Onemocnění jsou nejčastější příčinou hypertermie.

Nejčastějším důvodem, proč večer vzroste teplota bez příznaků, je jakákoliv choroba.

Může být vrozená nebo získaná, může se vyskytovat v akutní nebo chronické formě, může mít dočasný negativní vliv na osobu nebo trvalý.

 • Nejčastější příčinou horečky jsou respirační virové infekce. Viry infikují horní nebo dolní dýchací ústrojí osoby. Současně se aktivují obranyschopnost těla a prudký skok teploty na 37,3-37,6 ° C bez příznaků. Poté se po 3-5 dnech objeví další projevy a lékař bude schopen přesně zjistit příčinu onemocnění.
 • Také známé původce střevních onemocnění, které jsou viry. Mikroorganismy infikují měkké tkáně a sliznice břišní dutiny, latentní období může trvat až týden.
 • Zánětlivé procesy se mohou objevit bez dalších příznaků. Ale nejčastěji se to děje pouze v prvních dnech nemoci. Existuje vysoká pravděpodobnost, že během několika dní bude mít pacient kromě teploty další příznaky onemocnění.
 • Bakteriální příčiny jsou méně časté. Statistiky ukazují, že po virových patologiích jsou na druhém místě v popularitě. Často se bakteriální infekce stává komplikací nesprávně léčeného virového onemocnění. Bakterie ovlivňují dýchací systém, tkáně, kosti, moč a trávicí systém.
 • Nádorové procesy jsou častou příčinou skutečnosti, že teplota 37-37,5 let zůstává bez příznaků po dlouhou dobu. Pacienti tohoto konkrétního symptomu často vedou k lékaři, kde se dozví o jeho neuspokojivé diagnóze.

Patologie dýchacího ústrojí

Pokud má člověk nízkou teplotu a nic jiného, ​​pak to znamená latentní průběh virové nebo bakteriální infekce.

Často se jedná o známý ARVI. Když se teplota vrátí do normálu během 3-5 dnů. Po určité době může pacient pociťovat další příznaky ve formě kašle, rýmy nebo bolestí těla.

Je známo, že tuberkulóza probíhá téměř bez symptomů. V tomto případě je teplota 37,3-37,5 ° C udržována po dobu 2 týdnů nebo déle a tato choroba je detekována pouze při vyšetření pacienta se stížností na prodlouženou teplotu.

Onemocnění močových a pohlavních orgánů

Udržování nízké teploty po dobu jednoho měsíce nebo déle může být způsobeno chronickým průběhem onemocnění, jako je pyelonefritida nebo cystitida.

Obvykle se objevují s dalšími znaky, ale v závislosti na citlivosti pacienta nemusí být zaznamenány. Vulvovaginitida u žen a prostatitis u mužů se vyskytují s mírným zvýšením hladiny teploměru.

Poruchy zažívacího ústrojí

Dlouhodobá nízká tělesná teplota bez dalších projevů může hovořit o gastritidě, vředech, hepatitidě, onemocnění žlučových kamenů a dalších patologií.

Střevní infekce, kolitida a dokonce nadýmání mohou vyvolat mírné zvýšení výkonu teploměru.

Jiné nemoci

Teplota 37,3-37,5 bez příznaků u dospělých může být dlouhodobě udržována během takových chronických onemocnění, jako jsou:

Záněty srdečního svalu jsou také doprovázeny tímto příznakem, později se k němu přidávají další projevy.

Mírné zvýšení hodnot na teploměru vyplývá ze zranění (otlaky, řezy). Dokonce i obvyklý trn, který je dlouhý v lidském těle, může tento příznak vyvolat.

S onemocněním krve (např. Leukémií) se teplota po určitou dobu zvyšuje, poté se vrátí do normálu. Tento příznak může být způsoben: artrózou, lupus erythematosus, sepse, alergiemi, sklerodermií a dalšími onemocněními.

Vliv hormonálního pozadí

Odchylky a poruchy v systému hypotalamus-hypofýza jsou vždy doprovázeny nepřiměřenými výkyvy teploty.

V posledních letech se pacienti stále více obracejí na specialisty se stížnostmi na subfebrilní teplotu. Nemají však žádné další příznaky onemocnění. Důvodem v tomto případě může být porušení hormonálního systému těla.

Jen před několika desítkami let bylo tomuto ženskému organismu do značné míry přičítáno. U pacientů byly poruchy doprovázeny nepravidelnou menstruací. Ale v posledních desetiletích jsou hormonální dysfunkce u mužů běžné.

Hladina teploměru může ukazovat značku 37-37.5 stupně během několika roků. U pacienta nejsou žádné další příznaky. Předchází mu poranění hlavy, otok, otok mozku, encefalitida a další stavy, ke kterým mohlo dojít již dávno.

Hypothalamický syndrom se vyskytuje u některých lidí se stížnostmi na hypertermii - permanentní dysfunkcí přístroje, který reguluje tělesnou teplotu.

Činnost štítné žlázy a nadledvinek ovlivňuje výkon teploměru. Dokonce i funkce jater a ledvin mohou tento proces ovlivnit, protože právě tyto orgány jsou dirigentem hormonů v lidském těle.

Psychosomatika

Teplota 37-37,2 bez příznaků u dospělých obou pohlaví může být pozorována z psycho-emocionálních důvodů. Trvalé nervové napětí, stres, únava, nedostatek spánku - to je to, co přispívá k vzhledu tohoto rysu.

Mírné zvýšení hladiny teploměru (až 37,3) je pozorováno u lidí během vzteku, hněvu. Pokud jste nedávno trpěli vážným šokem, pak není hypertermie nic zvláštního.

Teplota může také vzejít z radostných emocionálních zážitků. Je důležité vzít v úvahu individuální vlastnosti organismu. Někteří lidé trpí otřesy bez změn teploty, zatímco jiní prožívají hyperémii při sebemenším zážitku.

Horečka u žen

Zvláště často se vyskytují zástupci slabších výkyvů pohlavní teploty. V některých ohledech mohou být důvody pro to nazývány hormonální. Ženy by však měly být přiděleny do samostatného bloku.

 • Teplota 37-37,2 v časném těhotenství je normální a častá. Zvyšuje se v důsledku uvolňování velkého množství progesteronu - hormonu těhotenství. Tento stav může přetrvávat po dlouhou dobu: během prvního trimestru. Je důležité věnovat pozornost pohody, protože v tomto období budou všechny nemoci nebezpečné. Pokud nejsou žádné další příznaky a teplota ženy v pozici 37-37,3 stupňů, pak není čeho se obávat.
 • Ve druhé části cyklu může také dojít ke zvýšení teploty. To je kvůli skutečnosti, že vaječná buňka opustila vaječník a na jeho místě se vytvořilo žluté tělo. Přiděluje stejný progesteron, který je nezbytný pro koncepci. Během tohoto období mohou ženy zaznamenat, že hladina teploměru ukazuje mírně nafouknuté hodnoty: 36.9-37.1. Po nástupu menstruace se vrátí do normálu.
 • Zvýšení teplotních hodnot u pacientů se často vyskytuje po chirurgických a diagnostických manipulacích. Laparoskopie, hysteroskopie, metosalpingografie, diagnostická kyretáž, potrat, porod a další procedury jsou doprovázeny horečkou. V tomto případě byste měli dodržovat lékařská doporučení, která jsou pacientovi poskytnuta po zákroku. Během krátké doby se hodnoty teploměru vrátí do normálu.
 • Kojící ženy vždy čelí mírné horečce. Pokud jej změříte v podpaží, můžete získat hodnotu 37,2-37,7 stupňů. Je to vše o těsně umístěných mléčných žlázách. Předpokládá se, že tyto ukazatele nejsou informativní, protože ukazují teplotu mateřského mléka. Ženy během kojení by měly měřit v lokti.
 • U některých žen v menopauze je hyperémie stanovena ukazateli 37-37,4 stupně, což není odchylka od normy.
Budete také mít zájem o:

Diagnostika a léčba

Než začnete hledat jednu nebo více příčin hypertermie v sobě, musíte se ujistit, že měření bylo provedeno správně. Při určování tělesné teploty dodržujte následující pravidla:

 • používat dobrý teploměr (dobře, jestliže to je rtuťový teploměr);
 • Měří se současně (ne dříve než půl hodiny po jídle a fyzické námaze);
 • pokud je měřena v podpaží, měla by být čistá a suchá.

Při neustálé hypertermii se ujistěte, že se poradíte s lékařem. Specialista předepíše pacientovi určité typy vyšetření na základě historie a doprovodného klinického obrazu. Při diagnostice musíte absolvovat následující studia:

 1. krevní test (obecný, biochemický, pro cukr a srážení);
 2. analýza moči (celkem, podle Nechiporenko, s výkladem solí);
 3. ultrazvukové vyšetření peritoneum (ledviny, malá pánev, zažívací orgány);
 4. vyšetření srdce a cév (ultrazvuk, EKG, Dopler);
 5. X-ray a fluorografie;
 6. stanovení protilátek, nádorových markerů, patogenů a užšího rozsahu diagnostických manipulací (v případě potřeby).

Co by měl pacient dělat?

Obvykle subfebrilní teplota (až 38) nevyžaduje užívání antipyretik. Všechna pravidla však mají své výjimky.

Aby se teplota snížila nad 37,5 stupně, je nezbytné, aby těhotné ženy, osoby s onemocněním nervového systému, pacienti, kteří jsou náchylní ke křečím.

K tomu se běžně užívají běžné léky na bázi ibuprofenu nebo paracetamolu. V ostatních situacích postupujte takto:

 • zaujmout horizontální polohu (to pomůže stabilizovat emocionální stav a zmírnit napětí);
 • provádět aromaterapii (čajový olej smíchaný s pomerančem pomůže eliminovat zarudnutí);
 • umístěte hadřík namočený ve vodě na čelo a chrámy (octa může být přidán ve stejném poměru k účinnosti);
 • pít vitaminized čaj (s brusinkami, Kalina, maliny).
Budete také mít zájem o:

Pokud teplota stále stoupá, nezapomeňte vyhledat nouzovou péči.

Pokud má dítě teplotu 37,5, co má dělat? Lékaři recenze

U dětí je slabá imunita velmi často. Stává se, že se nemoc vyskytuje při nízké teplotě. Dítě má teplotu 37,5 ° C. Co dělat v tomto případě hodnocení lékařů pomůže vyrovnat se s podobným problémem. Zvýšení teploty je ochrannou reakcí těla. U malých dětí se může často zvyšovat: buď mírné nachlazení nebo řezání zubů. Toto je norma - tělo se učí bránit se vnějším podnětům. Při teplotě 37,5 - 38 ° C vznikají látky, které přispívají k patogenům virů. Proto se opět nemusíte bát.

Jak snížit teplotu?

Před snížením teploty se podívejte na dítě. Pokud je horká, červená, pak léky a další metody budou fungovat dobře. Pokud jsou nohy a nohy studené, dítě je bledé a rychle unavené, pak tablety budou mít malý účinek. V tomto případě je lepší se poradit s lékařem.

Pokud zjistíte, že teplota musí být sestřelena, pak byste neměli ihned běžet do lékárničky pro sirupy a tablety. Tělo dítěte je méně silné než dospělý, takže je lepší dostat se s méně agresivními prostředky, jako jsou:

 • Balení za studena
 • Vitamin C

Balení za studena

Nejlepší a co je nejdůležitější, bezpečný způsob, jak snížit teplotu, je za studena. K tomu potřebujete teplou deku, froté ručník a kus látky. Tkanina by měla být navlhčena ve studené vodě, důkladně stlačena. Dítě nahé zabalené do vlhké látky na ručník.

Další, musíte ponořit ponožky do studené vody, mačkat a dát na nohy dítěte. Nejlépe suché ponožky, pak vlna. Dali jsme dítě do postele, zabalené v dece. Po pocení dítěte může být opláchnut teplou sprchou a položen na suché prádlo.

Vitamin C

Při teplotě 37,5 ° C a vyšší se člověk musí správně potit. Je nesmírně důležité pít dostatek tekutin obsahujících vitamín C. Nejlepší diaforetikum je brusinkový džus. Můžete také vařit čaj s lipou nebo šípkem, malinou nebo medem. Je velmi důležité nepřehánět kapalinu. Je lepší pít častěji, ale trochu, než najednou a hodně.

Šťáva z červeného rybízu je velmi užitečná při zvýšených teplotách. Pokud není žádný červený rybíz - brusinkový džus bude dělat. To je vynikající antimikrobiální činidlo! A infuze šípky v noci zvýší imunitu dítěte.

Chcete-li snížit teplotu o polovinu stupně, musíte jíst hodně citrusů. V grapefruitu, dvou pomerančích nebo polovině citronu stačí vitamín C snížit nepříjemnou teplotu.

Léky

Pokud šetřící prostředky nepomáhají a teplota neúprosně plíží nahoru, pak je lepší dát dítěti pilulku. V žádném případě nesmí být dítěti podáván aspirin. Nejbezpečnějším lékem je Paracetamol. Je zvláště účinný při virových infekcích.

Paracetamol dokonale eliminuje vysokou teplotu, používá se pouze tehdy, když stoupá, a ne hodinu.

Rady lékaře

Většina pediatrů tvrdí, že teplota by neměla být poražena na 38 ° C, protože to je přirozená reakce těla na infekční agens. Pokud však takový stav trvá 2 dny nebo déle a teplo neodezní, je třeba přijmout opatření.

Je nutné často měřit teplotu dne a sledovat změny.

Každé 3 - 4 hodiny, dokonce i během spánku, by měl dát teploměr. A co je nejdůležitější, nezapomeňte, že to není teplota, která je léčena, ale její příčina.

Dr. Komarovsky radí, aby poskytl dítěti podmínky, za kterých bude tělo vychladnout. Za prvé, místnost by měla být chladný vzduch - asi 16-18 stupňů. Dítě by mělo být oblečeno v teplém oblečení. Za druhé, musíte pít dostatek tekutin. Pro děti do roku, doktor doporučuje dát odvar z rozinek, a starší - kompot ze sušeného ovoce.

Známý pediatr Anna Sheveleva nedoporučuje snižovat teplotu na 38 ° C, pokud nebyly dříve pozorovány křeče. Je důležité dát dítěti co nejvíce tekutiny, například bylinné čaje, ovocné nápoje nebo teplé mléko s medem. Anna považuje Paracetamol za nejbezpečnější lék na snížení horečky.

"Teplota 37 - 37,5 bez zjevných příznaků - proč se to děje?"

4 komentáře

Problém mírného a dlouhodobého zvýšení teploty u žen je jedním z nejtěžších problémů na klinice vnitřních onemocnění. Je zde mnoho „úskalí“ a zjevné opomenutí lékaře při komunikaci s pacientem může vést k dlouhému a nákladnému diagnostickému vyhledávání „slepě“.

V dnešní době může hojnost laboratorních a vizualizačních diagnostických metod samozřejmě napomoci k nalezení příčiny, ale je lepší to udělat účelně. A musíte začít s jistotou, že vzestup teploty na 37 ° C bez klinických příznaků u ženy je známkou onemocnění. Již v počátečním stadiu rozhovoru s pacientem se občasnému lékaři podaří dokázat, že:

 • Žena nikdy systematicky neměřovala teplotu v zásadě. Musíte vědět, že normální tělesná teplota má individuální výkyvy a u zdravých žen může dosáhnout hodnot 37, 5 ° C, zejména v souvislosti se změnami menstruačního cyklu;
 • Problém může být vyřešen - teploměr, elektronický i rtuťový, může být vadný.

Měření teploty by proto mělo být prováděno minimálně dvěma teploměry po dobu tří týdnů nebo déle, a to jak ráno, tak večer. Pouze se stabilní odchylkou od ní můžeme hovořit o zvýšení teploty, ale zatím ne o „horečce neznámého původu“. Co to znamená? Ukazuje se, že žádné zvýšení teploty není známkou horečky.

Co znamená teplota 37-37,2 ° C: horečka nebo hypertermie?

Co znamená subfebrilní teplota?

Kromě horečky se může objevit hypertermie. Mezi těmito dvěma státy existuje obrovský rozdíl. Připomeňme, že:

 • Horečka je stav, ve kterém jsou látky uvolňovány do krve, které mají pyrogenní potenciál, tj. Zvyšují teplotu.

Jedná se o mikrobiální antigeny a faktory patogenity, parazitické toxiny. Proto horečka nejčastěji indikuje infekční onemocnění. Může se však také vyskytovat s nemikrobiálním aseptickým zánětem, například s radiculitidou. V tomto případě jsou mediátory zánětu viny - biogenní aminy, které se uvolňují do krve.

Diurnální fluktuace jsou charakteristické pro horečku a lékaři rozlišují své různé typy - od remise až po hektiku. Příkladem takového asymptomatického zvýšení teploty je plicní tuberkuloma.

 • Hypertermie je posun v nastaveném bodu v mozku, který určuje rychlost "spalování" sacharidů a tuků. Pokud chcete - to je instalace "volnoběhu" vyšší. Klasickým příkladem je hypertyreóza. Zvýšená hladina hormonů štítné žlázy vede k tomu, že například teplota 37,2 ° С bez příznaků u ženy se stává téměř konstantní.

Lékař je především povinen pochopit, zda se jedná o horečku nebo hypertermii. Pak by měl „vzbudit“ paměť spolu s pacientem. Najednou existuje klíčová skutečnost, která může náhle změnit celý logický systém?

Vzpomeňte si na všechno

Nejprve se musíte pokusit vzpomenout si, zda teplota nepředcházela vzestupu teploty nebo zda ji doprovázely následující skutečnosti:

 • cestování, zejména v horkých zemích;
 • přemístění;
 • kontakt s domácími nebo volně žijícími zvířaty;
 • používání neznámých potravin, národních nápojů;
 • návštěvy zoo, pastvin;
 • komunikace s lidmi se zjevnými známkami onemocnění (bledost, žloutenka, vyčerpání, kašel, hemoptýza;
 • užívání drog, potravinářských přídatných látek;
 • používání nové kosmetiky;
 • užívání hormonální antikoncepce;
 • pracovní rizika;
 • užívání alkoholu a drog;
 • těžké napětí, deprese;
 • změna sexuálního partnera.

Jak vidíte, tento neúplný seznam může pokračovat poměrně dlouhou dobu. A každý z těchto bodů může dát "vodítko". Takže výlet do Thajska je plný schistosomiázy, kontaktu s hospodářskými zvířaty - brucelózy a tak dále.

Příčiny teploty 37 - 37,5 bez příznaků u žen

Proč dochází k nízké teplotě?

Příčiny teploty bez příznaků jsou tak rozmanité, že je snazší pojmenovat spíše skupiny patologických stavů než jednotlivých onemocnění. V každém případě budou tyto informace užitečné pro pacienty, kteří zvažují, co a jak informovat lékaře.

Infekční a parazitární nemoci

Samozřejmě se s největší pravděpodobností nebude hovořit o tyfu a salmonelóze, protože tyto infekce se projevují velmi rychle (i když existuje i asymptomatický kočár na tyfus). Ale nemoci, jako je syfilis, a dokonce i atypické uspořádání chancre a lymfadenitidy, mohou způsobit horečku.

Parazity (například ascarids) během migrace larvy v těle způsobit horečku. Tuberkulóza, cytomegalovirová infekce, může také způsobit zvýšení teploty.

Periodické zvyšování teploty a vyvolání lokálních zánětlivých ložisek: chronická pneumonie, endokarditida, cholangitida, tromboflebitida. Na pozadí snížené imunity na prodlouženou horečku, různé olověné abscesy vedou - abscesy. Mezi nimi se často vyskytuje pánevní, tubo-ovariální, Douglasův kapesní absces u žen.

V některých případech je možné, aby došlo k anikterickým formám virové hepatitidy, které jsou doprovázeny minimální intoxikací, ale projevují se vzrůstem teploty. Horečka je také charakteristická pro dekompenzovanou cirhózu, ale v tomto případě jsou obvykle příznaky.

Lékař musí být obzvláště opatrný, pokud jsou rozšířené lymfatické uzliny pozorovány na pozadí horečky při vyšetření (často o tom pacienti nevědí), nebo nepovažují za nutné si stěžovat, protože "neubližují". V tomto případě, s přihlédnutím k historii, je třeba mít vždy na paměti infekci HIV, zejména s ohledem na historii (promiskuitní sex, intravenózní užívání drog).

Pokud se v minulosti vyskytnou poranění, zejména zlomeniny, nelze vyloučit přítomnost osteomyelitidy a po dlouhém hospitalizačním pobytu - flebitidy a flebotrombózy v místě instalace permanentních katétrů (například v nemocnici).

Nádory a novotvary

Nádory mohou být obvykle asymptomatické a horečka je jedním z hlavních diagnostických kritérií. Nejčastěji se jedná o Hodgkinovy ​​lymfomy a lymfocytární leukémii, méně často hypernefrotickou rakovinu ledvin a hepatocelulární karcinom. To může také debutovat akutní leukémii a jiné maligní nádory, včetně metastatických nádorů.

Důležitá jsou data z vyšetření gynekologem a mamologem, výsledky hysterografie, mamografie a další výzkumné metody. Téměř vždy, když se pečlivě zeptáte ženy, je zde zmínka o dalších příznacích, jako je slabá slabost.

Systémová onemocnění pojivové tkáně

V tomto případě hovoříme o nemocech, které jsou častější u žen než u mužů. Jedná se o SLE - systémový lupus erythematosus, revmatoidní artritidu a systémovou sklerodermii. Pro jejich detekci, zejména v raných stádiích, screeningové studie - identifikace antinukleárních protilátek, LE-buněk, protilátek proti DNA - poskytují nepostradatelnou pomoc.

To vám umožní začít cílené vyhledávání systémových onemocnění pojivové tkáně. Velkou pomocí bude zmínka o pomalé artritidě, poškození malých kloubů a dalších příznacích charakteristických pro tuto patologii.

K těmto onemocněním patří skupina systémové vaskulitidy - angiitis, thromboangiitis, nodulární arteritida. Je důležité věnovat pozornost cévním poruchám a změnám v systému srážení krve.

Endokrinní patologie

Zpravidla v tomto případě nejde o horečku, ale o zvýšení hladiny bazálního metabolismu. Nejčastěji se jedná o příznak thyrotoxikózy nebo hypertyreózy. Abychom takovou diagnózu navrhli, je vhodné nalézt potvrzení těchto skutečností - pocení, touhu spát bez přikrývky, mírný pokles tělesné hmotnosti a emoční labilitu.

 • Často se vyvíjí nestabilita stolice, tachykardie a palpitace.

Vezmeme-li si to sami, tyto symptomy mohou stěží obtěžovat ženu, zejména pokud chce zhubnout, ale jejich společná přítomnost umožní lékaři předepsat testy na T3, T4, TSH a protilátky proti tyreoglobulinu s jistotou.

Drogová odpověď

Často může být horečka u žen spojena s dlouhodobou medikací, zejména beta-laktamovými antibiotiky. Patří sem například léky, jako jsou všechny peniciliny, cefalosporiny, karbapenemy a monobaktamy. Všechny jsou široce používány například při léčbě zánětlivých onemocnění u žen - vaginitidy, endometritidy, adnexitidy, v případě, že jsou způsobeny bakteriální flórou. Někdy, během exacerbace, žena používá antibiotika jako self-léčba, který způsobí mírný vzestup teploty.

V některých případech užívají ženy s revmatickými onemocněními cytotoxická léčiva, antikonvulziva (karbamazepin), antipsychotika (haloperidol). Mohou také způsobit horečku. Někdy lék, jako je alopurinol, který se používá pro dlouhodobou léčbu hyperurikémie a urolitiázy, také způsobuje mírný vzestup teploty.

Těhotenství a porod

Těhotenství, a zejména první trimestr, je čas intenzivního hormonálního a imunologického přeskupení ženského těla. Konec konců, budoucí dítě nese polovinu mimozemského genetického materiálu odebraného otci. A povinnost ženského těla - zajistit plnou adopci a rozvoj dítěte.

V případě, že pozdní vzestup teploty začne znovu, to už není varianta normy, ale symptom, který může být život ohrožující pro dítě. V tomto případě je nemožné odložit, a zejména - nezávisle se snaží "snížit" teplotu, a to je nezodpovědné brát antibiotika. Naléhavá potřeba konzultovat lékaře.

Vzácné příčiny horečky

Někdy se stává, že nízká horečka je způsobena vzácnými příčinami. Mezi ně patří například psychogenní příčiny, hypochondrie, hysterická psychopatie, stres. Příběhy jsou známé a překvapivější poruchy spojené se self-hypnóza - například vzhled krvácení stigmata u lidí.

V jiných případech s psychogenními příčinami se může během dne objevit teplota 37 ° C, ale v noci zůstává normální.
Kromě psychogenní horečky je možná celá řada onemocnění - dědičná myozitida, sarkoidóza. Jejich vyhledávání je obvykle delší, protože ne všichni lékaři jsou s nimi seznámeni.

Například, pokud máte podezření na sarkoidózu, musíte se dostat k fiatriatrovi, který léčí toto autoimunitní onemocnění, které není vůbec spojeno s tuberkulózou.

Co dělat při teplotě - na kterého lékaře jít?

Na kterého lékaře jít při teplotě 37?

Ti, kdo si pozorně přečetli předložený materiál, pochopí, že je možné zvolit „úzkého specialisty“ pouze tehdy, pokud existují nějaké konkrétní myšlenky, které se staly důvěrou. Může se jednat o specialistu na infekční onemocnění, revmatologa, gastroenterologa nebo endokrinologa.

Ve stejném případě, pokud taková jistota neexistuje, je nutné se sejít se zkušeným terapeutem. Nejčastěji se stává, že lékař (zejména ve státní klinice) nemůže dát pacientovi tolik času, kolik by mělo být, a první návštěva je omezena na psaní různých testů.

 • To je také důležitý krok v diagnostickém vyhledávání a nemělo by být opomíjeno.

Existuje možná jediná výjimka: pokud je žena těhotná, pak nejprve musíte navštívit svého místního praktického gynekologa na předporodní klinice.

Nebudeme se zabývat problematikou diagnostiky - řekněme, že většina pacientů, kromě vyšetření terapeutem, gynekologa, rutinních testů, testů na HIV, hemokultury, tuberkulózy, CT, MRI a mnoha instrumentálních metod „zvýšením složitosti a nákladů“.

Tento přístup nelze nazvat oprávněným: v diagnostickém vyhledávání je nutné potvrdit hypotézy fakta a nehledat náhodně.

Závěr

Na závěr je třeba říci, že navzdory skutečnosti, že převážná většina případů nárůstu teploty je způsobena infekčními příčinami, zůstává asi 20% všech případů nevyřešeno. Podle odborníků se v 90% všech případů takové neznámé (kryptogenní) zvýšení tělesné teploty bez symptomů u ženy nikdy neopakuje.

Obvykle v tomto případě hovoříme o epizodě pomalé infekce a dokonce o tuberkulóze, ze které se pacient spontánně a nezávisle obnovuje bez jakékoli léčby, aniž by si tuto diagnózu uvědomil.

 • Větší složitost a nejednoznačnost vyvolává otázku: je nutné „pokusit se“ zacházet s takovou nesrozumitelnou a nediagnostikovanou horečkou?

Někteří odborníci se domnívají, že se stabilním zdravotním stavem a ochranou zdraví by se mělo omezit na pozorování. Jiní odborníci, zejména ve znevýhodněných regionech, se domnívají, že je vhodnější zahájit léčbu léky proti tuberkulóze, protože ženy mají často tuberkulózu.

Někdy, s “testovým” cílem, nízkomolekulární hepariny jsou předepsány pro podezřelé žilní trombózy, ale to stojí za to opatrně a opatrně přistupovat k terapii obskurní horečky s hormony, jestliže vy podezříte, že revmatická onemocnění. Koneckonců, sebemenší chyba v navrhované diagnóze povede ke snížení imunity a pokud je tento proces způsoben infekcí, situace se zhorší.