Zvýšení teploty ve večerních hodinách na 38

Lze jednoznačně tvrdit, že téměř každý člověk trpěl akutními respiračními chorobami. Existují však otázky, které položili pacienti, rodiče nemocných dětí. Nejčastější z nich je důvod, proč se během studené teploty ve večerních hodinách zvyšuje teplota, další symptomy se také zhoršují. Pojďme pochopit tento problém a hledat příležitosti, jak zmírnit stav pacienta.

Proč ve večerních hodinách teplota stoupá se zimou

Lidské tělo je denně vystaveno napadení infekčními mikroorganismy, které doslova „plazí“ životní prostředí. Vzhledem k kvalitě imunitního systému se většině podaří vyhnout se vážným onemocněním. Pokud je však imunitní systém oslaben, nemůžeme dlouho čekat na chlad a jiné nemoci. Chcete-li zjistit mechanismus šíření virů v těle, příznaky, musíte vědět, co je chřipka, co ji způsobuje a jak ji léčit.

Odkud chřipka pochází

Známé slovo "nachlazení" je kolektivní termín, který odkazuje na všechny typy akutních respiračních onemocnění. Obíhají kolem nás a čekají na správný okamžik vstoupit do lidského těla:

 • Teplota vzduchu od -5 do 5 stupňů;
 • Oslabená imunita v důsledku chronických onemocnění, podchlazení, operací atd.

Viry snadno napadnou tělo dětí, pokud jsou uměle krmeny, přirozené děti dostanou všechny užitečné mikroelementy, vitamíny, minerály, které chrání tělo před jakýmkoliv onemocněním mateřského mléka.

V těle seniorů jsou inhibovány procesy, zhoršuje se metabolismus, snižuje se krevní oběh, dochází ke stagnaci. Vnitřní potenciál je vyčerpán a ochrana před onemocněním dýchacích cest je obtížnější.

Patogenní mikroorganismy, pronikající do našeho těla, se nejprve usadí na sliznici, kvůli které se vyskytují tyto příznaky:

Když se virus dostává do epitelu buňky, vstupuje do krevního oběhu a začíná „cestou“ skrze naše tělo, které ovlivňuje všechny orgány v jeho cestě. Objevují se známky intoxikace:

 • bolest hlavy, závratě;
 • vysoká horečka;
 • bolesti kostí, svalů;
 • letargie, slabost;
 • kůže se stává bledou.

Zánět spojivek se často spojuje, což způsobuje slzy a oči k zranění, hrtanu, nosohltanu, ucpání nosu, bolesti v nose nosu atd. Jsou postiženy.

V pokročilé fázi může chřipka vést k nevratným následkům. Pokud se nevolnost, zvracení, vyrážka na těle, křeče, vyskytuje nebezpečí meningitidy, encefalitidy, pneumonie, tracheitidy, bronchitidy atd.

Důležité: je nutné se poradit s lékařem již v přítomnosti primárních symptomů na pozadí další vlny epidemie. Včasná opatření přijatá k léčbě viru minimalizují riziko komplikací.

Proč ve večerních hodinách stoupá teplota ARVI

Večer se zhoršují všechny příznaky onemocnění. Pacient se stává horší, bolestivé klouby, silná bolest hlavy, zvyšující se teplota na teploměru. Proč je to, že člověk v tomto okamžiku zažívá silné nepohodlí? Tento proces ovlivňuje několik faktorů.

Hypothalamus

Jak víme, náš mozek dává příkazy celému tělu, aby vykonával určité funkce. Pro termoregulaci odpovídá tepelná výměna těla oblasti zvané hypotalamus. Imunita při identifikaci cizího mikroorganismu, vstupuje do boje s ním, aktivuje speciální buňky pyrogenů, naopak ovlivňuje hypotalamus a teplota stoupá. Nejintenzivnější, pokud mohu říci, boj imunitního systému s virovými agens nastává přesně ve večerních hodinách

Biorhythms

Celý život na planetě: lidé, zvířata, rostliny poslouchají biologický rytmus. Během spánku člověk šetří nahromaděnou energii, kterou tělo pak vynakládá na proces hojení. U nemocí se aktivuje ve večerních hodinách, zesiluje boj proti infekci.

Reakce na léčbu

Podle obecně uznávaných standardů se užívají hlavně léky na ARVI ráno. Většina z nich je založena na chemických sloučeninách, spolu s léčbou také způsobují značné škody na činnosti gastrointestinálního traktu, jater, ledvin, močového systému, cév. Tam je další intoxikace, takže když SARS ve večerních hodinách teplota stoupá. Pro minimalizaci rizik je lepší zvolit bezpečnější analog léku nebo použít tradiční metody, léky na bázi interferonu.

Jak měřit teplotu

Může to znít divně, ale ne každý ví, jak správně měřit teplotu. Mnozí se na tuto chvíli velmi lehce vztahují. Aby byly indikátory přesné, musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

 • Pacient by měl být v klidné poloze.
 • Před měřením odmítněte teplé nápoje a jídlo.
 • Kvalita teploměru. Tato položka má také období práce, musíte ji pravidelně měnit na novou. Elektronické teploměry, na rozdíl od rtuťových teploměrů, nejsou v měření tak přesné, takže je lepší používat známé modely.
 • Je třeba měřit v podpaží. Hlavní je, že teploměr je pevně stisknut během prvních 2 minut, během kterých značka dosáhne skutečného. Další 3 minuty mohou přidat maximálně několik úderů.

Je nutné porazit vysokou známku na teploměru

Již víme, že nárůst teploty je přímým důkazem, že naše imunita ničí patogeny. Lékaři ji nedoporučují sestřelit, zatímco značka není překročena nad 38,5. Pokud se v případě chladu ve večerních hodinách teplota zvýší nad uvedené hodnoty, je nutné užívat antipyretika a provést následující postupy:

 1. Mokré zápěstí, kotníky pacienta chladnou vodou.
 2. Ve sklenici teplé vody rozpusťte 2 lžíce octa a celé tělo otřete hadříkem.

Důležité: když je teplota vysoká, nedoporučuje se pacientovi svazovat ruce, paže, nohy by měly být otevřené, pouze čerstvý vzduch v místnosti.

Co snížit teplotu kojící maminky se zimou

Mateřské mléko přechází do těla miminko, které mladá maminka jí. Totéž platí pro drogy, ve kterých je množství chemických složek škodlivých pro malé tělo. Žena proto musí být selektivní v tom, jak se vypořádat s horečkou.

Důležité: je naprosto nemožné zastavit kojení, a to i při vysokých teplotách. Spolu s mlékem dostává dítě protilátky produkované v těle matky a určitý stupeň ochrany proti virům.

Chcete-li snížit značku, musíte pít více tekutin - bylinné čaje, kompoty, ovocné nápoje, teplá voda, mléko. Zde byste měli být také opatrní s výběrem, protože zeleninové dekorace, med může způsobit alergickou reakci u dítěte. Po otírání nechte tělo vyschnout, nasaďte si teplý župan a lehněte si alespoň 1 hodinu na klidném místě.

Pokud nepomáhají jednoduché stírací procedury s octem a studenou vodou a značka roste nad 38,5, je nutné vzít dětskou antibakteriální látku nebo paracetamol (nejlépe ve formě svíčky), aby se složky nedostaly do mateřského mléka.

Důležité: Příjem aspirinu, který způsobuje Reyeův syndrom v těle dítěte - nadměrné krvácení sliznice - je naprosto nepřijatelné.

Preventivní opatření

Dozvěděli jsme se, proč teplota studeného večera stoupá. Aby se však vaše tělo chránilo před stresem, intoxikací a nepohodlí z respiračních onemocnění, je nutné přijmout preventivní opatření.

 1. Doporučuje se imunizace. I s nejsilnější imunitou je obtížné obejít epidemickou stranu.
 2. Vést zdravý životní styl - plavání, běhání, v extrémních případech, dlouhé procházky na čerstvém vzduchu.
 3. Dokonce i v chladných obdobích roku, aby se vzduch v místnosti.
 4. Během epidemií nosit gázový obvaz a limitní kontakt.
 5. Jezte přírodní produkty: zelenina, ovoce, jídla z kyselého mléka.
 6. Pijte nejméně 2 litry tekutiny denně, včetně ovocných nápojů, ovocných nápojů, bylinných čajů.

Je nutné upustit od tukových jídel, uzeného masa, pečiva, aby se usnadnila činnost gastrointestinálního traktu, jater, ledvin. Imunita je tvořena ve střevním traktu a tímto způsobem pomáháme tělu získat maximální ochranné síly, které nebudou muset být vynaloženy na boj proti toxinům ze škodlivých potravin.

Proč vzrůstá teplota večer na 37 stupňů? Příčiny a diagnóza

A někdy tělesná teplota po celý den zůstává normální, ale k večeru vždy stoupá.

Tento fenomén neznamená vždy vývoj onemocnění, ale hovoří o určitých změnách v lidském těle.

U některých lidí se takové změny obecně stávají normálním stavem, protože to je jejich termoregulační systém. A přesto byste měli velmi důkladně zvážit důvody, proč se tyto údaje na teploměru objevují.

Každý večer se teplota zvyšuje na 37 stupňů u dospělých a dětí z různých důvodů. Ukazatele budou ovlivněny různými faktory: fyziologickými a patologickými.

Samozřejmě, pokud si stěžujete na svou vlastní pohodu, měli byste se poradit s lékařem. Ale někdy teplota 37,1 (ve večerních hodinách) nemluví o něčem hrozném, ale je to varianta normy.

Pokud však tyto příznaky přetrvávají po dlouhou dobu, musíte navštívit lékaře. S největší pravděpodobností takový stav hovoří o imunitní reakci na určitou hrozbu nebo úzkost.

Co může ovlivnit změnu teploty ve večerních hodinách?

Osoba málokdy se uchyluje k použití teploměru, pokud nejsou žádné další zdravotní potíže a známky nemoci. Po provedení pravidelných měření však můžete být překvapeni, že ve večerních hodinách je teplota 37 a ne ráno.

Výkon teploměru ovlivňuje mnoho faktorů:

 • denní doba (je známo, že ráno jsou hodnoty teploměru nižší než ve večerních hodinách a během hlubokého spánku jsou zaznamenány nejnižší hodnoty);
 • rytmus života (pro lidi s aktivním životním stylem je teploměr vždy vyšší);
 • typ měřicího zařízení (má se za to, že elektronické teploměry mají na rozdíl od rtuťových zařízení chybu);
 • roční období a povětrnostní podmínky (v zimě teplota přirozeně stoupá a v létě klesá);
 • fyziologických a patologických stavů.

Fyziologické stavy, které zvyšují teplotu

Hypertermie se ne vždy vyskytuje kvůli určité hrozbě. Velmi často je to důsledek přetížení nebo hormonálních změn v těle.

To může nastat v důsledku požití horkých nebo kořeněných potravin, nervového přepětí a jmenování některých léků.

Někdy se tato čísla vůbec nepovažují za patologii, ale pouze za hraniční stav normy. Pouze v případě silného zvýšení nebo nepřijatelně dlouhého období hypertermie je komplexní vyšetření těla pacienta.

U žen

Mnoho žen periodicky zvyšuje tělesnou teplotu. Proto se to děje. Během menstruačního cyklu se neustále produkují hormony.

V některých dnech se uvolnění některých látek stává větší a jiné - méně. Ihned po ovulaci (uvolnění vajíčka z vaječníku) progesteron vstupuje do práce.

Tento hormon je velmi důležitý pro udržení druhé fáze cyklu a vývoj těhotenství. Díky němu se uvolňují hladké svaly. Také progesteron ovlivňuje termoregulaci, snižuje rychlost přenosu tepla.

Před menstruací může žena pozorovat, že její tělesná teplota vzrostla o zlomky stupně.

Jakmile začne krvácení, hladina progesteronu se sníží a teploměr se vrátí do normálu.

Pokud se těhotenství vyskytlo, zvýšené hodnoty mohou přetrvávat několik měsíců, dokud se nevytvoří placenta. Pro budoucí matky se považuje za normální, pokud teploměr ukazuje 37-37,2 stupňů.

Zvýšení teploty ve večerních hodinách je obvykle vysvětleno drastickou hormonální změnou těla, toxikózou během těhotenství, zvýšením intenzity metabolismu, reflexními účinky při pití alkoholu nebo obvyklými procesy termoregulace.

Důvody, proč teplota ve večerních hodinách stoupá 37:

 • v období předmenstruačního syndromu
 • při přepravě dítěte
 • při krmení dítěte
 • s ovulací
 • krátce po narození
 • s menopauzou
 • po příliš hustém a hojném jídle
 • s nadměrným používáním silných alkoholických nápojů
 • s výrazným přehřátím na slunci atd.

U některých žen je tato teplota obvykle normální a doprovází je po celý život.

Ostatní dámy ve večerních hodinách, čísla se často mění v důsledku zvýšené únavy nebo silné nervové přepětí.

U mužů

Zástupci silnějšího pohlaví se také často stěžují na to, že ve večerních hodinách teplota stoupá bez příznaků.

To může být způsobeno hypotermií nebo přehřátím, poraněním, nervovým přetížením.

Hypertermie může nastat v důsledku nadměrné konzumace kořeněných jídel nebo vášně pro alkohol.

Teplota může vzrůst ve večerních hodinách z důvodu výrazného svalového přepětí po tvrdé fyzické práci nebo zvýšeném sportovním tréninku.

Nejvíce banální důvod může být dlouhý příjem příliš horké lázně nebo sprchy, dlouhý spánek v křesle u baterie sám, velmi teplý župan nebo oblek.

U starších osob mohou mít kolísání teploty své vlastní charakteristiky. Během dne, například, některé hypothermia bude zaznamenána, a večer se čísla budou plazit na úroveň 37 stupňů.

Navíc u mužů, stejně jako u žen, mohou být tyto ukazatele zcela normální a odpovídají jejich fyziologické normě.

U dětí

Dítě často způsobuje, že jeho rodiče mají velkou úzkost z důvodu teploty, která ve večerních hodinách vyskočila.

Nicméně stojí za zmínku, že u dětí do 5 let lze vzhledem k jejich nedokonalé termoregulaci 37,2 - 37,3 stupňů považovat za normální teplotu.

Nejčastěji dochází ke zvýšení teploty v noci, krátce po infekci nebo jiné nemoci z dětství.

Dětská imunita ještě není plně posílena, takže jeho oběhový systém reaguje se zvýšeným uvolňováním lymfocytů, doprovázeným hypertermií.

Jedná se o normální reakci, která naznačuje, že ochranné síly těla dítěte jsou chráněny pro jeho zdraví.

Zvýšení teploty ve večerních hodinách na 37 dětí může být také vysvětleno z nejčastějších důvodů:

 • Příliš aktivní hry
 • příliš teplé oblečení
 • reakce na očkování
 • kousání
 • horký nápoj v noci
 • příliš teplá deka
 • změna biorytmu
 • plná večeře
 • nezařazený metabolismus atd.

U novorozenců a předčasně narozených dětí není teplota třicet sedm večer večer neobvyklá a je spojena s vývojem normálních procesů termoregulace v těle dítěte.
Takové důvody jsou nejběžnější a všichni rodiče jim čelí.

V nadměrně citlivém dítěti může teplota stoupat i se silným výkřikem nebo pozorováním zajímavého filmu.

Trávicí systém dítěte může také reagovat s hojným uvolňováním enzymů a aktivním působením střev, což způsobuje vzestup teploty 37 večer.

Děti jsou proto měřeny na teplotu až po speciálním tréninku. Je nutné umístit teploměr současně za stejných podmínek.

Po ukončení jakékoli činnosti by mělo být dost času, dítě by mělo být klidné a uvolněné. Dětské podpaží by mělo být ponecháno úplně vyschnout a nemělo by mu být dovoleno potit se. Je žádoucí měřit teplotu před večeří a úpravou vody.

Jídlo

Dalším fyziologickým důvodem pro zvýšení teploměru je jídlo. Doporučuje se měřit teplotu nejdříve půl hodiny po jídle. Faktem je, že během jídla tělo tráví teplo, takže ho neustále kompenzuje.

Citlivé zvýšení teploty se vyskytuje u jedinců s dobrým metabolismem. Většina lidí takové změny necítí, ale pokud změříte teplotu ihned po jídle, budete velmi překvapeni.

Vzhledem k tomu, že se ve večerních hodinách (večeře) vyskytuje objemnější příjem potravy, zvýší se teplota v této denní době.

Přepracování

Je známo, že v noci je teploměr mnohem nižší. To je usnadněno sníženou aktivitou a nízkou spotřebou energie. Večer, naopak, jsou čísla vyšší. To se děje kvůli přepracování, přepětí, stresu.

Existuje něco jako chronický únavový syndrom. Pro lidi, kteří tuto diagnózu mají, může teplota během dne vzrůstat.

Nejčastěji večer je teplota 37-37,2 ° C a slabost, bolest hlavy. Pokud se během odpočinku a hlubokého spánku, ukazatele nesníží, pak stojí za to přemýšlet o přítomnosti patologické příčiny tohoto stavu.

Důvody pro zvýšení teploty

Ne vždy, když teploměr fixuje třicet sedm, mluví jen z neškodných funkčních důvodů. Často tato čísla ukazují vývoj onemocnění.

Takové skoky mohou být prvním příznakem:

 • Helminthiasis
 • zánětlivého procesu v těle
 • zavedení infekce
 • vývoj maligního novotvaru
 • HIV
 • kardiovaskulární patologie
 • alergií
 • neurologických onemocnění
 • revmatismu
 • artritidy
 • endokrinní onemocnění
 • rozvoj duševních patologií

Když je zaznamenáno zvýšení tělesné teploty ve večerních hodinách, příčiny mohou být velmi odlišné. Mohou být spojeny s intoxikací produktů buněčného odbourávání, boje proti patogenním mikroorganismům nebo zhoršeným neuromuskulárním vedením.

Je také možná infekce infekčními chorobami, proto je v tomto případě přístup k lékaři povinný.

Patologické podmínky

Pokud se teplota osoby zvýší na 37 večer, pak to může být rušivý zvon. Existuje mnoho patologických příčin tohoto stavu, ale obvykle mají další příznaky. Zaneprázdnění lidé, kteří vedou aktivní životní styl, si je možná ani nevšimnou.

Katarální onemocnění

Nejběžnějším příznakem zimy je právě zvýšení hodnot teploty. Tímto způsobem se lidské tělo snaží vyrovnat s patogenem. Je známo, že viry umírají na teploměru značky 38 stupňů. Proto, ne chrlit teplotu 37. Nechte své tělo odstranit infekci a tvoří imunitní systém.

Následky infekce

Mnoho infekčních onemocnění se vyskytuje s horečkou. Ale co když už jsi zdravý a stále stoupá? Takový výsledek je také možný. Večer se hodnoty teploměru znatelně zvyšují.

Zvláště často jsou tyto příznaky způsobeny varicellou, akutní střevní infekcí, bakteriálními patologiemi. Nebojte se, v blízké budoucnosti tělo obnoví svou sílu. Tyto teplotní indikátory nevyžadují použití antipyretik. Po nočním odpočinku se samy odrazí.

Krevní tlak

Hypertenze se často stěžují, že mají vysokou tělesnou teplotu. Takový přirozený důsledek vysokého tlaku nelze nazvat přirozeným, ale není zcela správné považovat ho za patologický. Stojí za to, aby pacient přivedl krevní tlak do normálu, protože teploměr ukazuje menší čísla.

Hypotonika má naopak nízkou tělesnou teplotu. U některých lidí klesne pod 36 stupňů. Je velmi důležité nezmeškat okamžik. Ale pokud takový stav nezpůsobí nepohodlí, pak se nemůžete pokusit opravit.

Tato zkratka označuje vaskulární dystonii. Dosud nebylo toto onemocnění plně studováno.

Mnoho lékařů to vyvrací, říká, že člověk se zabývá syndromem chronické únavy. S cévní dystonií však dochází ke zvýšení výkonu teploměru. Osoba může poznamenat, že ráno je teplota 36, ​​večer - 37.

Onkologická patologie

To je večerní zvýšení hodnot teploměru často dělá osobu obrátit se na specialisty. Během vyšetření mohou být detekovány nádorové procesy.

Benigní novotvary se často neprojevují podobným příznakem. Ale rozmnožování rakovinných buněk ovlivňuje lymfatický systém, takže mírný nárůst měřiče rtuti je prvním alarmovým zvonem.

Imunitní onemocnění

Jakékoliv odchylky v imunitě a ochranných funkcích těla ovlivňují hodnoty teploty. Stávají se vyššími v následujících patologiích:

 • alergie;
 • revmatická onemocnění;
 • krevní patologie;
 • odchylky systému.

Mnoho nemocí se vyvíjí v důsledku zvýšené imunitní funkce těla, což vyvolává zánět jiné povahy.

Co je subfebrile a jak se s ním vypořádat?

Nízká horečka se nazývá bezpříčinné zvýšení teplotních hodnot lidského těla. V takových případech indikátory nepřesahují 37,5 stupně.

Udržuje teplotu měsíce nebo dokonce roky. To ji odlišuje od průběhu akutních patologických onemocnění nebo fyziologických příčin vzestupu.

Hlavním znakem subfebrilu se stává skutečnost, že člověk má zvýšenou tělesnou teplotu. Doprovodné onemocnění:

 • zvýšená únava;
 • ospalost a slabost;
 • snížení chuti k jídlu;
 • zarudnutí kůže;
 • poruchy trávicího systému;
 • zvýšené pocení;
 • rychlý puls;
 • neuróza a nespavost.

Jak odborník, tak osoba, která je nemocná, může problém předem diagnostikovat. Ale s subfebrile potřebuje více výzkumu. K tomu se poraďte se svým lékařem a zjistěte, proč teplota stoupá večer 37.

Diagnóza v subfebrilním stavu

Specialista před diagnózou nutně provádí vyšetření pacienta. Stav sliznic, práce dýchacího ústrojí a břišní orgány jsou hmatány.

Jsou detekovány vady kloubů, lymfatické uzliny. U žen se provádí gynekologické vyšetření a palpace prsních žláz, studuje se menstruační cyklus. Historie je prováděna v několika fázích.

Lékař určí následující:

 • zda v nedávné minulosti došlo k chirurgickým zákrokům nebo zraněním (u žen, porodů a potratů);
 • jaké infekční nemoci utrpěly během života a zda existují chronické patologie (zvláštní pozornost je věnována diabetu, HIV, onemocněním jater a krve);
 • možnost hepatitidy a bakteriální endokarditidy.

Takový průzkum obecně umožní lékaři získat představu o stavu člověka. Poté změří svou tělesnou teplotu a krevní tlak, provede bicí a auskultaci.

Obvykle, i ve vyšetřovacím stadiu, je odborníkům zřejmé vyrážka na těle, zabarvení kůže, netypický výtok nebo tvorba.

Aby tedy potvrdil svou hypotézu, předepisuje řadu testů ukazující stav krevního obrazu, možnou přítomnost závažných infekčních chronických onemocnění nebo invazi helminthic.

K tomu odborník pošle pacienta do laboratorních testů.

Pro objasnění důvodů, proč má ve večerních hodinách vždy teplotu 37 let, musíte projít:

 • klinický a biochemický krevní test
 • čtyři povinné testy (HIV, syfilis, hepatitida B a C)
 • panel alergenů
 • analýza moči
 • analýza výkalů na červích vajíčkách a cytosech prvoky
 • mikroskopie sputa
 • propuštění uretry a genitálií
 • biopsie
 • punkci páteře.

Výsledky pomáhají identifikovat helminthiasis, zánětlivé procesy nebo alergické reakce.

Pro účely diferenciální diagnostiky je také nutné provádět fluorografii, rentgen, ultrazvukové skenování, EKG, EEG, CT, MRI, jakož i provádět speciální cílené studie. To vše rychle odhaluje tuberkulózu, srdeční onemocnění, krevní cévy, onemocnění jater a ledvin a zhoubné novotvary, které často způsobují zvýšení teploty ve večerních hodinách.

Odborník obdrží konečné potvrzení diagnózy provedením instrumentálních vyšetření. Pro tento účel se používá mamografie, FGD, angiografie, ultrasonografie atd.

Umožňují vám přesně identifikovat nemoc, v důsledku čehož dochází k pravidelnému nárůstu teploty, protože ukazují stav vnitřních orgánů pacienta. Kromě toho umožňují korelovat celkový obraz nemoci s upraveným tepelným režimem.

Shrňte

Večerní horečka může být způsobena mnoha důvody. Pokud máte dlouhodobý nárůst teploměru, je to vážný důvod pro průzkum.

Nepřehlížejte své vlastní stížnosti. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem a zjistit, proč vaše teplota ve večerních hodinách stoupá.

Teplota ve večerních hodinách 38

Každý den se naše tělo potýká s velkým množstvím infekčních agens v životním prostředí. Aktivní činnost imunitního systému vám umožní vyhnout se rozvoji zánětlivého procesu se všemi "výslednými" komplikacemi. Když imunita přechází do režimu spánku, viry a bakterie se usazují na sliznici a pak se začnou aktivně množit. Jedním z prvních příznaků nástupu onemocnění je zvýšení tělesné teploty.

Během dne se tělesná teplota může pohybovat v rozmezí 1 ° C, což je norma. U zdravého člověka jsou tyto změny pozorovány po krátkou dobu, ráno nebo večer. Pokud teplota zůstane ve večerních hodinách zvýšená, měli byste se poradit se svým lékařem o přítomnosti zánětlivého procesu v těle. Zvažte nejčastější důvody, proč ve večerních hodinách teplota stoupá.

Proč vzrůstá teplota večer? Mechanismus vývoje horečky.

Každý ví, že mozek ovládá naprosto všechny procesy probíhající v našem těle. Pro termoregulaci a produkci tepla, stejně jako rychlost metabolických procesů je zodpovědnost jednoho z mozku, hypotalamu.

Hlavním úkolem imunitního systému je bojovat s ohrožujícím činidlem (viry, bakterie, toxiny, nádorové buňky atd.). V důsledku této opozice jsou v těle produkovány speciální látky - pyrogeny, které působí na hypotalamus, což vyvolává zvýšení tělesné teploty. Zvýšení teploty, zejména ve večerních hodinách, indikuje aktivní boj imunitní obrany s infekčním agens.

DŮLEŽITÉ! Zvýšení teploty způsobuje v organismu velké množství chemických procesů, v důsledku čehož vznikají protilátky, které inhibují další reprodukci mikroorganismů. Z tohoto důvodu se nedoporučuje udržovat subfebrilní teplotu, neohrožující zdraví (až 38 ° C).

Proč vzrůstá teplota večer? Vliv denních biorytmů.

Často se stává, že během nemoci teplota stoupá v pozdním odpoledni. To lze snadno vysvětlit, protože vše, co žije v přírodě, je předmětem takového fenoménu, jako je denní biorytmus. V noci spíme, což znamená, že šetříme životně důležitou energii, která se při nemoci vynakládá na zotavení - proto se teplota v noci zvyšuje.

Náhlý zánětlivý proces, jako jeden z důvodů, proč ve večerních hodinách teplota stoupá.

Vymazaný klinický obraz, nepřítomnost jakýchkoli příznaků, s výjimkou mírného zvýšení tělesné teploty ve večerních hodinách po dlouhou dobu - typické „chování“ takových nebezpečných a rozšířených infekcí, jako je HIV, virová hepatitida C, tuberkulóza atd. Pokud máte podezření na pomalý infekční-zánětlivý proces v těle, měli byste okamžitě navštívit lékaře a být vyšetřen. Nejprve postačí dva banální laboratorní testy - obecná analýza moči a krve, která potvrdí nebo vyvrátí přítomnost zánětlivého ohniska.

Proč vzrůstá teplota večer? Chronická únava.

Co se stane s počítačem, pokud ho budete používat delší dobu bez přestávky? V nejlepším případě se zařízení jednoduše přehřeje. Totéž se děje s tělem, zbaveným normálního spánku a odpočinku. Nedostatek spánku, stres během dne, únavné denní výlety v dopravě, práce bez volna - to vše společně vede k rozvoji syndromu chronické únavy. Imunitní systém se nedokáže vyrovnat se zátěží, které na něj dopadlo, takže nenajde nic lepšího, než jak začít mechanismus pro zvyšování teploty ve večerních hodinách. Takový „trik“ zpravidla funguje, což přispívá k tomu, že se člověk začíná starat o své zdraví.

DŮLEŽITÉ! Správně zkompilovaný režim - klíč k dobrému zdraví. Abychom se na konci pracovního dne necítili „řízeni koněm“, měli byste rovnoměrně rozdělit celkovou zátěž, aniž byste zapomněli na přestávky.

Ve večerních hodinách stoupá teplota - ozvěna nemoci.

Zvýšení tělesné teploty ve večerních hodinách, v důsledku nedávné nemoci, je poměrně jednoduché vysvětlit. Během období zotavení jsou zdroje imunitního systému téměř nulové. Bylinné dekorace, vitamínové komplexy, stejně jako prodloužený zvukový spánek pomohou rychleji posílit a obnovit strávenou sílu.

Toxiny a chemikálie způsobují horečku ve večerních hodinách.

Musíme denně jednat s chemickými produkty. Někteří z nás jsou nuceni užívat léky pravidelně, na čem záleží naše obecné blaho, jiní musí pracovat s toxickými látkami na základě své specializace. V každém případě může inhalace škodlivých sloučenin nebo užívání léků způsobit zvýšení teploty ve večerních hodinách. V této situaci nebudou jednoduchá bezpečnostní pravidla a opatrnost zbytečná. Je možné, že lék předepsaný lékařem má analog, který nemá takové výrazné vedlejší účinky. Pokud jde o práci v nebezpečných podmínkách, když se objeví první známky chemické otravy, měli byste se poradit s lékařem.

Proč ve večerních hodinách stoupá teplota a jak je správně měřit?

Při měření tělesné teploty je třeba zvážit následující:

 • oblast podpaží by měla být suchá;
 • osoba musí být v klidu;
 • Před měřením teploty se nedoporučuje pít horké nápoje (káva, čaj atd.).

Pokud při měření teploty existují pochybnosti o přesnosti ukazatelů, můžete použít jiný teploměr nebo zkontrolovat přesnost teploměru na zdravém člověku.

Při měření teploty v konečníku je třeba poznamenat, že rektální teplota v rozmezí 37 ° C je považována za normu. Navíc u žen závisí kolísání rektální teploty na fázi menstruačního cyklu a může být přibližně 1 ° C.

Je třeba mít na paměti, že zvýšení teploty je důvodem pro vyhledání lékařské péče. Samozřejmě, že byste to neměli přehánět svým měřením, pokud to není nutné. Je však lepší být v bezpečí a zabránit dalšímu rozvoji onemocnění v počáteční fázi, než čekat na výskyt jeho komplikací.