Levné analogy a náhražky drogy teraflu pro děti i dospělé

Theraflu je populární studená medicína. Jeho použití je zvláště účinné při prvních známkách onemocnění. Složení léčiva zahrnuje řadu složek. Hlavními účinnými látkami jsou paracetamol a fenylefrin.

Teraflu je nenahraditelný při teplotě, dokonale znecitlivuje, snižuje otok nosohltanu, odstraňuje svědění, kýchání a další antialergické příznaky. Kyselina askorbová ředí krev a ovlivňuje zlepšení imunitního systému.

Indikace pro použití léku: horečka, bolest hlavy, kongesce nosu, zimnice, bolest svalů, kýchání. Švýcarský farmaceutický koncern značky theraflu obsahuje celou řadu léků - sirup, sprej, prášky, masti a tablety.

Nejoblíbenějším lékem je prášek, který se ředí vařící vodou a vypije se horký. Magický účinek léku se objeví okamžitě - pacient cítí úlevu od stavu, pokles teploty a bolest hlavy.

Hlavní činností, kterou teraflu provádí, je snížení nepříjemných příznaků nachlazení. K léčbě viru nebo infekce, která způsobila onemocnění, potřebujete specifické léky.

U dětí se užívání tohoto léku nedoporučuje před nástupem 12 let. Paracetamol v kompozici má mnoho kontraindikací, takže je užíván s opatrností během těhotenství.

Existuje mnoho analogů a blízkých náhrad za teraflu, které jsou levnější nebo o něco dražší. Levné analogy léku - populární požadavek v lékárnách. Věnujte pozornost seznamu ruských léků uvedených v tabulce.

Analogy ruské výroby

Přípravek obsahuje ibuprofen a paracetamol. Efektivní lék proti bolesti.

S chřipkou a nachlazení je předepsáno, hlavně jako antipyretikum.

Zmírňuje bolest střední závažnosti. Určete akutní respirační infekce, chřipku, bolesti hlavy, bolesti zubů.

Obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, paracetamol a kofein.

Ukrajinské náhražky

Mezi léky vyrobené na Ukrajině existuje mnoho léků určených k řešení problému, jak nahradit theraflu.

Seznam synonym s přibližnou cenou a stručným popisem:

 1. Amicitron. Cena - od 170 rublů. Přípravek obsahuje kyselinu askorbovou, paracetamol, fenylefrin, feniramin. Prášek pro orální podání. Je indikován pro respirační infekce, chřipku a zvýšenou tělesnou teplotu.
 2. Grippocytron Cena - od 160 rublů. Léky identické s tridermem. Kontraindikováno během těhotenství a kojení. K dispozici v sáčcích s práškem.
 3. Parafex. Cena - od 145 rublů. Antipyretika, vazokonstrikční prášek s protizánětlivou aktivitou. Jako triderm obsahuje paracetamol a fenylefrin.
 4. Rinza Hotsip s vitamínem C. Cena - od 140 rublů. Prášek pro přípravu roztoku s ovocnou nebo bobulovou příchutí. Základem léčiva je paracetamol. Vynikající náhrada za levný lék k odstranění prvních příznaků chřipky.

Běloruské generiky

Přípravy od běloruských výrobců si zaslouží poptávku spotřebitelů. Generický teraflu má vysokou účinnost a přijatelnou cenu:

 • Angrimax Neo. Angrimakové. Průměrná cena je 90 rublů. Používá se při symptomatické léčbě chřipky a nachlazení, horečnatých stavech. K dispozici ve formě kapslí.
 • Paracetamol. Paracetamol pro děti. Průměrné náklady - od 3 rublů. Nejlevnější lék, který plní antipyretickou a analgetickou funkci. K dispozici ve formě sirupu, svíček a tablet s dávkou pro děti a dospělé.
 • Eukalyptová tinktura. Průměrné náklady - od 75 rublů.

Léčivé účinky eukalyptu, který je součástí léku, jsou známy již velmi dlouhou dobu. Léčivo má analgetické, antivirové a baktericidní vlastnosti. Užívání tinktury při prvním projevu nachlazení významně snižuje riziko jejího hlubokého vývoje.

Ostatní cizí analogy

Moderní dovážené analogy teraflu se prodávají v lékárnách ve velkém rozsahu. Dobře inzerované nástroje jsou přítomny spolu s méně populárními. Cena léků se liší.

Tabulka obsahuje seznam zahraničních léků s uvedením nákladů a země původu.

Teraflu

Popis k 19.5.2015

 • Latinský název: TeraFlu
 • ATC kód: N02BE51
 • Účinná látka: Paracetamol + fenylefrin + feniramin
 • Výrobce: Novartis Consumer Health (Švýcarsko)

Theraflu Složení

Složení Theraflu zahrnuje účinné složky paracetamol (325 mg), maleát feniramin (20 mg), hydrochlorid fenylefrinu (10 mg).

Dalšími prvky jsou kyselina citrónová, sacharóza, draslík acesulfam, stearát hořečnatý, oxid křemičitý, fosforečnan vápenatý, barviva, dihydrát sodný, maltodextrin, příchutě.

Formulář vydání

Ve formě prášku pro perorální roztok.

Farmakologický účinek

Kombinovaná příprava na chřipku a nachlazení. Účinné proti teplu, otoku, bolesti jiné povahy a alergiím.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Léčivo má analgetické, antitusické, sedativní, vazokonstrikční, antipyretické, bronchodilatační, antihistaminické účinky, může snížit závažnost příznaků nachlazení a akutních respiračních onemocnění.

Pod vlivem fenylefrin hydrochloridu, hyperemie sliznic nosohltanu, nosní dutiny, dutin paranazálních dutin, lokálních exsudativních projevů se snižuje, otok klesá, lumen cév se zužuje.

Feniramin maleát má antihistaminikum, antiserotonin, sedativní, slabě anticholinergní účinky, je blokátorem receptorů H1-histaminu. Pod účinkem látky, otoky, hyperémie sliznic jsou vyloučeny, lumen cév je zúžen, závažnost alergických reakcí je snížena, rýma, kýchání, svědění nosu a oči jsou potlačeny.

Paracetamol je narkotický analgetický, protizánětlivý (mírný), antipyretický, analgetický účinek.

Theraflu začne působit po 20 minutách po užití roztoku po dobu 4,5 hodiny.

Indikace pro použití

Lék je předepsán pro zánět vedlejších nosních dutin, rinorea, rýmu, nachlazení, chřipku, alergickou rýmu, rinofaryngitidu, pollinózu, vazomotorickou rýmu, rinosinusopatii.

Kontraindikace

Theraflu není předepsán během těhotenství, nesnášenlivosti s léčivými látkami, kojení, dětem do 12 let.

U onemocnění krve, glaukomu s uzavřeným úhlem, vrozené hyperbilirubinémie, hyperplazie prostaty, renálního systému a selhání jater, Gilbertova syndromu, deficitu glukóza-6-fosfát dehydrogenázy, chronické bronchitidy, diabetu, onemocnění štítné žlázy, plicního emfyzému, arteriální hyperhidrózy, chronické bronchitidy, diabetu, onemocnění štítné žlázy, plicního emfyzému, chronické bronchitidy, diabetu, onemocnění štítné žlázy, plicního emfyzému, arteriální hyperhidrózy, diabetu, onemocnění štítné žlázy, plicního emfyzému, arteriální hyperhidrózy, chronické bronchitidy, štítné žlázy, arteriální hyperhidrózy, chronické bronchitidy, štítné žlázy. kardiovaskulární systém, rotor theraflu syndrom je používán s opatrností.

Vedlejší účinky

Zvracení, poruchy spánku, závratě, podrážděnost, bolest v epigastriální zóně, zvracení, nevolnost, sucho v ústech, svědění, mydriáza, paréza ubytování, retence moči, trombocytopenie, zvýšený nitrooční tlak, angioedém, pancytopenie, anemie, anemie anémie, hepatotoxicity, bronchospasmu, alergií.

Theraflu prášek, návod k použití (způsob a dávkování) t

Lék se užívá perorálně.

Interval mezi dávkami je 4 hodiny, za den je přípustné odebírat maximálně čtyři sáčky.

Podle návodu k použití Theraflu předpráškové sáčky rozpuštěné ve sklenici vroucí vody.

Předávkování

Příznaky předávkování paracetamolem: zvýšení protrombinového času, zvracení, nevolnost, hepatonekróza, bledost kůže, anorexie, zvýšené enzymy jaterního systému.

Také s předávkováním léky se objeví: křečovitý syndrom, agitace, depresivní nálada, kóma, závratě, poruchy spánku.

Terapie je asymptomatická. Zaměřuje se na výplach žaludku, zavedení metioninu, donoru skupiny S, acetylcysteinu. Výplach žaludku se provádí za účelem prevence pozdních hepatotoxických účinků.

Interakce

Lék zvyšuje účinky ethanolu, sedativních léčiv a léčiv inhibujících MAO.

Antiparkinsonická, antipsychotická, fenothiazinová léčiva, antidepresiva významně zvyšují pravděpodobnost nežádoucích účinků ve formě zácpy, retence moči, sucho v ústech.

Při jmenování glukokortikosteroidů významně zvyšuje riziko vzniku glaukomu.

Furazolidon, inhibitory MAO v kombinaci s chlorfenaminem vedou k hyperpyrexii, agitaci, hypertenzní krizi.

Pod vlivem paracetamolu se snižuje účinnost urikourických léčiv.

Užívání halothanu způsobuje ventrikulární arytmii a tricyklická antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek theraflu.

Účinnost guanethidinu je snížena při užívání léku.

Podmínky prodeje

Není vyžadován žádný recept.

Podmínky skladování

V dosahu dětí při teplotě do 25 ° C.

Doba použitelnosti

Ne více než dva roky.

Zvláštní pokyny

Příjem nápojů obsahujících alkohol během léčby drogami není povolen. Je nutné sledovat stav jater, krve. Theraflu ovlivňuje rychlost reakce, zpomaluje reakci při řízení vozidel. V kombinaci s hepatotoxickými léky může poškodit jaterní parenchymu.

Teraflu a alkohol

Lék se nedoporučuje užívat spolu s alkoholem, protože hrozí, že způsobí vážné poškození jater.

Teraflu během těhotenství

Můžu během těhotenství pít teraflu? Toto období života ženy je kontraindikací užívání tohoto léku.

Analogy Theraflu

Co je lepší než Theraflu nebo Coldrex?

Ve skutečnosti drogy působí na těle stejným způsobem. Je důležité si uvědomit, že tyto léky pouze zmírňují příznaky nemoci, ale nepomáhají při léčbě a jsou také škodlivé pro člověka.

Také u Coldrexu neexistuje žádný antihistaminický prvek feniramin maleát a dávka paracetamolu je téměř dvakrát vyšší, což je samozřejmě velmi škodlivé. Theraflu je tedy vyváženější a komplexnější lék.

Recenze Theraflu

Lék účinně zmírňuje příznaky chřipky a nachlazení, ale nevylučuje příčiny nemoci. Také lék je docela škodlivý pro játra.

Existuje mnoho pozitivních recenzí o teraflu, kdy lék pomohl v životních situacích, ve kterých bylo nutné se cítit dobře se zimou.

Cena Theraflu, kde koupit

Cena za 1 pytel Theraflu se pohybuje od 30 do 50 rublů.

Balení 10 sáčků stojí asi 370 rublů.

Seznam levných analogů Theraflu ruské a zahraniční produkce a jejich srovnání

Teraflu je kombinovaný lék s antipyretickými, anti-edematózními, antialergickými a analgetickými vlastnostmi. Je prezentován ve formě prášku pro přípravu roztoku pro vnitřní příjem s různými chuti. Výrobce je společnost Famar France.

Cena cizí drogy je dostatečně vysoká: 350 rublů. pro 10 sáčků však můžete vyzvednout jakýkoli analog, který nahradí Theraflu, což bude stát méně, ale bude mít stejný účinek.

Farmakologický účinek

Farmakologický účinek je dán účinkem účinných látek v přípravku Theraflu:

 • Paracetamol - snižuje tělesnou teplotu, odstraňuje bolesti hlavy a bolesti svalů.
 • Díky fenylefrinu se normalizuje nosní dýchání.
 • Feniramin vykazuje antialergické vlastnosti, zmírňuje otoky sliznic.
 • Kyselina askorbová - má antioxidační účinek, reguluje redox a metabolické procesy.

Indikace a dávkování

Teraflu je určen k úlevě od příznaků infekčních a zánětlivých onemocnění: akutních respiračních virových infekcí, chřipky, které jsou doprovázeny významným zvýšením tělesné teploty, rozvojem zimnice, bolestivých kloubů, rýmy, bolestí hlavy a bolesti svalů.

Lék je určen k perorálnímu podání, předředěný obsah sáčku horkou vodou. Chcete-li zlepšit chuť, můžete přidat malé množství cukru.

Povoleno je třikrát více než jeden den. Nejlepší je užívat lék před spaním.

Pokud po 72 hodinách není pozorován žádný pozitivní účinek, je nutné se poradit se svým lékařem a upravit léčebný režim.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Doporučuje se zdržet se užívání přípravku, pokud:

 • Individuální nesnášenlivost složek léčiva.
 • Portální hypertenze.
 • Alkoholismus.
 • Současné užívání s tricyklickými antidepresivy, inhibitory MAO, beta-blokátory.
 • Léčba pacientů mladších 12 let, těhotných a kojících žen.

Návod k použití uvádí, že během léčby se mohou vyskytnout nežádoucí účinky ve formě alergií, vysokého krevního tlaku a podrážděnosti, pocitů únavy, bolesti hlavy, sucho v ústech, snížená psychomotorická reakce, retence moči, nevolnost, zvracení, poruchy spánku, mydriáza.

S rozvojem těchto nebo jakýchkoli jiných nežádoucích účinků by mělo být užívání léčiva přerušeno a poraďte se s lékařem.

Seznam analogů levnější Theraflu

Náklady na Theraflu ve formě prášku pro přípravu nápoje se tvoří takto: od 175 rublů. pro 4 sáčky a 350 rublů. pro 10 sáčků.

Pokud je to nutné, lékař vám pomůže vybrat si více rozpočtových náhrad léčiva se stejným složením, nebo s jinými účinnými látkami, ale s podobným terapeutickým účinkem (například v případě alergie na kteroukoli složku).

Analogy ruské výroby:

 • "Grippoflu" - náhrada za levnější Theraflu od 260 rublů. pro 8 sáčků.
 • "Maxicold Reno" - od 200 rublů. pro 10 sáčků.

Seznam ukrajinských přípravků ve formě prášku pro přípravu nápoje s podobným účinkem:

 • "Amicitron" - od 175 rublů.
 • "Astracitron" - od 135 rublů.
 • "Grippocytron" - od 160 rublů.
 • Parafex - od 140 rublů.

Běloruský protějšek je levnější Theraflu - Angrimax Neo v hodnotě 90 rublů.

Zahraničními náhradníky jsou:

 • "Asterisk Fleu" (Vietnam) - od 280 rublů. pro 10 sáčků.
 • "Rinza Hotsip" (Indie) - od 145 rublů.
 • "Stopgripan" indický prášek - 270 rub.

Nejbližší složení z tohoto seznamu jsou: "Stopgripan", "Grippoflu", "Maxicold Reno", "Coldrex", "Anti Flu". Rozdíl je pouze v počtu účinných látek.

Ferwex nebo Theraflu - což je lepší?

Složení Fervexu je téměř identické s Theraflu, ale postrádá složku fenylefrin.

Pro dospělé je lék předepsán od věku 15 let: obsah sáčku se rozpustí v teplé vodě a po jídle se užívá až 3x denně.

K úlevě od bolesti by neměl být lék používán déle než 5 dnů. Pacienti s poruchou funkce jater musí dodržovat interval mezi užitím nejméně 8 hodin.

Zejména u pacientů mladších věkových skupin je Fervex pro děti: prášek lze začít používat od 6 let s cílem krátkodobé léčby stavů spojených s horečkou, rýmou, rhinofaryngitidou.

Zvláštní pozornost je nutná při léčbě pacientů s diabetes mellitus, benigní hyperbilirubinemií a dysfunkcí jater a ledvin.

Kontraindikace a možné nežádoucí účinky léků jsou stejné. Výrobce Fervexa indikuje, že prášek je zakázán v prvním a třetím trimestru těhotenství.

Možnost přijetí ve druhém trimestru by měla být objasněna u lékaře, je nutná konzultace také při současném použití s ​​glukokortikosteroidy, protože existuje riziko vzniku glaukomu.

V kombinaci s antipsychotiky může moč přetrvávat, může se rozvinout sucho v ústech, obtížnost defekace (zácpa). Prášek zvyšuje účinek léků se sedativními vlastnostmi.

Coldrex nebo Theraflu

Coldrex je analogický s anglickou produkcí, podobný Theraflu ve složení a kombinující vlastnosti analgetika,

Kvantitativní obsah vitamínu C a paracetamolu (750 mg) u Coldrexu je vyšší (a u Coldrex Max Influenza je 1000 mg), což ho činí účinnějším při vysokých teplotách, ale feniramin (antialergická látka) chybí.

Lék je také prezentován ve formě tablet pro vnitřní použití.

Pacienti starší 12 let vykazují tento dávkovací režim: t

 • prášek se rozpustí v teplé vodě a použije se mezi hlavními jídly.
 • Maximální počet sáčků - 4 za den.
 • Mohou se vyskytnout nežádoucí účinky ve formě zvýšeného krevního tlaku, nevolnosti, zvracení, poruch spánku, alergií, bušení srdce.
 • Pokud nedodržíte doporučené dávkování, může se vyvinout arytmie, nevolnost, zvracení, bolest břicha, kůže se stává bledou a pocení se zvyšuje. Je třeba co nejdříve požádat o výběr léků pro symptomatickou léčbu, aby se zabránilo riziku negativního účinku na játra.

Pokud kombinujete přípravek Coldrex s nápoji, mezi které patří kofein, zvyšuje se pravděpodobnost vzniku nervové podrážděnosti a nadměrné aktivity. Kombinace s alkoholem vede k hrozbě toxického poškození jater.

Lék zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií, když je kombinován s metoklopramidem a domperidonem, může být pozorován nárůst rychlosti absorpce aktivních složek prášku.

Co je lepší - Theraflu nebo Antigrippin?

Antigrippin, podobně jako Theraflu, účinně bojuje s nazální kongescí, horečkou, rýmou, bolestmi v krku, svalů a kloubů.

Léčivo je účinné při rinitidě různého původu: virové, bakteriální, alergické.

Aktivní složky léčiva se rychle absorbují a rovnoměrně rozdělují do tkání těla. Antigrippin začíná působit po 10-60 minutách, biologický poločas trvá až 3 hodiny.

Léčivo je ve formě prášku a šumivých tablet rozpustných ve vodě. Vstup je povolen pro pacienty od 15 let, zatímco užívání přípravku Theraflu bylo prokázáno od 12 let.

Složení léků je poněkud odlišné: Antigrippin, kromě paracetamolu a vitaminu C, obsahuje chlorfenamin maleát - látku s antialergickými vlastnostmi.

Výhodou Antigrippinu může být výhodnější dávková forma. Tableta může být rozpuštěna v teplé vodě, nápoj nemusí být horký.

Lék je levnější a doba léčby není delší než 5 dnů. Absence pozitivního účinku do 72 hodin je indikací pro druhou konzultaci s lékařem.

Při výběru vhodného léku byste měli věnovat pozornost možným věkovým omezením a rozdílům ve složení léků (aby se zabránilo alergiím na účinné látky).

Seznam indikací, kontraindikací a možných vedlejších účinků léků je podobný.

Účinné látky pronikají skrze krev-mozek a hemato-placentární bariéry, takže užívání během těhotenství a kojení je kontraindikováno.

Animax nebo Theraflu

Jak Animax, tak Theraflu lze použít k odstranění vysoké horečky, bolesti hlavy, poruchy chuti k jídlu, kongesce nosu a bolestivých kloubů.

Navzdory podobnému terapeutickému účinku se léčiva liší ve složení.

Kromě kyseliny askorbové a paracetamolu je aktivita přípravku Anvimax způsobena účinkem:

 • Loratadin - látky s antialergickým účinkem, které eliminují svědění, otok a normalizují propustnost kapilár.
 • Rimantadin je antivirová složka, která ovlivňuje nejen symptomy, které se vyskytují, ale také příčiny vzniku patologického procesu. Je důležité si uvědomit, že rimantadin je účinný proti chřipce A.
 • Monohydrát glukonátu vápenatého, který normalizuje výživu svalové tkáně, snižuje propustnost membrány, má antialergický účinek.
 • Rutina, posílení stěn cév.

Animax bude lepší než Tamiflu, pokud je onemocnění vyvoláno virem chřipky A.

Mezi jeho výhody patří:

 • Etiotropní účinek, vliv na základní příčiny nepříjemných symptomů.
 • Další rozpočtové náklady (ruský výrobce).
 • Schopnost zvolit jiné dávkové formy, pokud je to nutné (tobolky pro perorální podání).
 • Rozsáhlejší seznam kontraindikací: žaludeční vředy, nadbytek vitamínu K v těle, detekce hemofilie, portální hypertenze, gastrointestinální krvácení, hemoragická diatéza, hypoprotrombinémie, onemocnění štítné žlázy, sarkoidóza, nefroluritiasis.
 • Lze použít od 18 let.
 • Rimantadine - antivirová látka staré generace. Nesmí ovlivnit jiné typy chřipkového viru, jako je typ B, ačkoli Tamiflu nemá zpočátku antivirový účinek.

Nedoporučuje se užívat obě léčiva jako jedinou léčbu.

Rinza nebo Theraflu

Rinza je levný analog Teraflu (159 rublů pro 5 sáčků) pro symptomatickou léčbu chřipky, ARVI a nachlazení. Aktivita prášku je způsobena jeho vícesložkovým složením: výrobce používá paracetamol v kombinaci s fenyraminem a fenylefrinem.

Na rozdíl od Theraflu se k Rinze přidává kromě kofeinu také kofein. Má stimulační účinek na centrální nervový systém, umožňuje zvládat zvýšenou únavu a ospalost, zvýšit duševní a fyzický výkon.

Seznam kontraindikací je podobný: Rinza by neměly užívat těhotné a kojící ženy současně s inhibitory MAO, tricyklickými antidepresivy a betablokátory.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat pacientům s arteriální hypertenzí v anamnéze, glaukomem s uzavřeným úhlem, aterosklerózou koronárních tepen, bronchiálním astmatem, thyrotoxikózou, diabetem, obstrukčním plicním onemocněním, hyperplazií prostaty, renální insuficiencí.

Maximální denní dávka přípravku Rinza prášek je nejvýše 4 sáčky a doba léčby není delší než 5 dnů.

Lék musí být používán po 60-120 minutách po hlavním jídle a neměl by být kombinován s léky, mezi které patří paracetamol, prášky na spaní, anxiolytika, alkoholické nápoje.

Maxicold nebo Theraflu

Oba přípravky jsou prezentovány v práškové formě pro přípravu roztoku pro vnitřní podání.

Složení přípravku Maxicold obsahuje stejné účinné látky, s výjimkou fenleprinu, a proto je levným analogem Theraflu.

Lék normalizuje tělesnou teplotu, má analgetický účinek, usnadňuje nosní dýchání. Díky vitamínu C je nedostatek kyseliny askorbové kompenzován chladem.

Podobně jako Teraflu je přípravek Maxicold indikován pro pacienty od 12 let. Dospělí prášek lze užívat až 4krát denně, děti starší 12 let - maximálně 3 sáčky.

Aby se dosáhlo anestetického účinku, může se lék opít déle než 5 dnů a ne déle než 72 hodin, aby se snížila tělesná teplota. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se se svým lékařem.

Přípravek Maxold nekombinuje s alkoholickými nápoji, současné podávání může vést k akutní pankreatitidě. Současné užívání léčiv ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv a salicylátů zvyšuje toxické účinky na játra. Kontraindikace a možné nežádoucí účinky léků jsou podobné.

Výhodou Maxicoldu mohou být vyšší rozpočtové náklady - to je 110 rublů. levnější Theraflu (pro 10 sáčků).

Teraflu - seznam levných analogů s cenami

Virové infekce dýchacích cest jsou vždy doprovázeny nepříjemnými příznaky: rýma, kašel, bolest hlavy, bolestivé svaly, nedostatek chuti k jídlu, hypertermie. Někteří pacienti trpí maximálně tři dny, díky silnému imunitnímu systému, jiní jsou na seznamu nemocných až dva týdny.

Tento článek se bude zabývat levné analogy léku Teraflu, budeme hovořit o léku sám a porovnat výhody a nevýhody jeho analogů.

Imunita - tenká věc, aby ji v dobrém stavu, některé antivirové a imunomodulační látky nemohou dělat. Kalení, nabíjení, výživa, odolnost vůči stresu - to jsou hlavní "velryby" zdraví, které pomohou mnoha občanům sponzorovat farmaceutický obchod, dlouho se stal ničitelem našich kapes.

Pokud však chřipka nebo ARVI navštívili tělo a máte daleko od normálního stavu a tradiční léčebné metody nejsou dostatečně účinné, můžete se uchýlit k užívání léků pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění, a to Teraflu. Nevylučuje příčinu nemoci, ale usnadňuje její průběh, tzn. bojuje proti zvýšené tělesné teplotě, otoku nosohltanu, kýchání, zimnici a dalším nepříjemným příznakům ARVI.

Švýcarský komplex theraflu je populární mezi obyvatelstvem a je známo téměř každému, vzájemně si poradit, je účinným protiochladovým prostředkem. Theraflu má celou řadu léků proti chřipce a chladu - sirupy, spreje, pilulky a prášky. Nejoblíbenější tašky s práškem. Mají chuť lesních plodů, pomerančů, citronů, jablek se skořicí.

Nápoj teraflu prášku rychle snižuje teplotu, rozjasní hlavu, pacient se cítí téměř zdravě. Mělo by však být poznamenáno, že po uplynutí určité doby, kdy prášek prošel, se znovu objevují symptomy chladu, poté by měl pacient opět užívat dávku (sáček) teraflu.

Dokud se virus v těle množí, symptomy nemoci mohou být potlačeny pomocí teraflu nebo jeho analogů, což může být levnější a dražší. Než půjdeme přímo k analogům, pojďme se stručně seznámit s návodem k použití léku teraflu, abychom mohli správně navigovat při výběru vhodných náhradníků.

Složení teraflu a působení základních látek

Theraflu není jediný lék, ale skupina léků. Hlavními účinnými látkami jsou paracetamol a fenylefrin. Některé léky obsažené v komplexním teraflu, doplněné feniraminem a vitamínem C. Kombinace aktivních složek theraflu je dobře zvolená sloučenina, která poskytuje rychlý terapeutický účinek.

Paracetamol normalizuje tělesnou teplotu, zmírňuje zánětlivé reakce a snižuje bolest.

Fenylefrin má vazokonstrikční účinek, který umožňuje odstranění otoků nosohltanu a slzení.

Feniramin je antialergické léky, takže to bude určitě užitečné při svědění, otoku, pálení, kýchání a dalších příznacích podobných alergiím. Feniramin zvyšuje terapeutický účinek hlavních účinných látek teraflu a má také uklidňující účinek na centrální nervový systém.

Kyselina askorbová (vitamín C) - ředí krev, normalizuje teplotu, ovlivňuje regulaci imunitního systému. Není to náhoda, že s akutními respiračními virovými infekcemi je předepisována v šokových dávkách. Při užívání teraflu je dalším zdrojem vitamínu C lepší brát z citrusových plodů: citrony, pomeranče a grapefruity.

Návod k použití teraflu

Indikace pro použití

Theraflu je indikován jako symptomatická léčba následujících projevů chřipky a ARVI:

 • vysoká tělesná teplota (více než 38 stupňů) - pokud je pacient takovým vzestupem dobře snášen, je lepší, aby teplota neklesla, aby se tělo nezávisle vyvinulo ochranné protilátky;
 • bolest hlavy;
 • nazální kongesce a otoky;
 • bolest kloubů a svalů;
 • "Kroucení" u telat;
 • kýchání;
 • zimnice

Kontraindikace

Navzdory použití teraflu u respiračních infekcí je nutné nezapomínat na zákaz u některých nemocí a stavů:

 • individuální intolerance na léčivé látky;
 • děti do 12 let;
 • těhotenství a kojení;
 • diabetes mellitus
 • intolerance fruktózy;
 • závislost na alkoholu;
 • hypertenze (portál).

Tam jsou také relativní kontraindikace, pak oni jsou dovoleni přijímat teraflu, ale oni dělají to s velkou opatrností nebo používat minimální dávky, který zahrnovat: t

 • hypertenze;
 • gastritida;
 • bronchiální astma;
 • ateroskleróza koronárních tepen v těžké formě;
 • selhání ledvin a jater;
 • hematologická onemocnění;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • hypertyreóza;
 • hyperplastické procesy prostaty;
 • hyperbilirubinemie.

Nedoporučuje se užívat teraflu spolu s inhibitory MAO, tricyklickými antidepresivy a betablokátory.

Seznam kontraindikací je bohužel značný, což neumožňuje široké využití tohoto léku.

Jaké jsou možné vedlejší účinky?

Při krátkém průběhu léčby se teraflu obvykle nevyskytuje. Toto tvrzení je obvykle označováno jako prakticky zdraví lidé s normální imunitou. Oslabení pacienti mají následující „vedlejší účinky“:

 • alergické kožní reakce: dermatitida, kopřivka, pálení, svědění;
 • angioedém;
 • závratě;
 • ospalost;
 • letargie;
 • potíže s usínáním;
 • vzrušivost;
 • hypertenze;
 • tachykardie;
 • zpožděný odtok moči;
 • dyspeptické symptomy;
 • sucho v ústech;
 • nevolnost (možné zvracení);
 • bolest v epigastriu;
 • zvýšený nitrooční tlak.

Pokud se objeví některý z těchto příznaků, léčba by měla být vysazena.

Jak užívat teraflu?

Na tuto otázku lze odpovědět krátce - podle pokynů. To vše závisí na získané formě léku v lékárně. Bývejme jen na prášku, nejprodávanějším teraflu.

Dávkování je jednoduché: otevřený sáček se nalije do horké vařené vody, smíchá a opije. Tyto tašky se doporučuje používat pouze tři kusy denně, při dodržení minimálního intervalu 4 hodin. Průběh léčby by měl být po normalizaci teploty zastaven a také není třeba užívat teraflu déle než 5 dnů.

Cena teraflu

K dnešnímu dni se cena teraflu mírně zvýšila, v průměru lze jednu dávku léku v prášku koupit za 35-40 rublů. Pohodlně zásobit na balení teraflu číslo 10, který bude stát v rozmezí 350-450 rublů. Obvykle stačí, aby deset vaků zmírnilo akutní příznaky nemoci. Je však třeba poznamenat, že i přes účinnost léku teraflu, mnoho pracovníků s chřipkou hledá levné analogové, av některých případech preferuje pouze ruskou náhradu dovážených drog.

Levné Theraflu - seznam

V poslední době existuje velká poptávka po analogech drahých léků, které jsou levnější, teraflu není výjimkou, takže pojďme vytvořit seznam léků, které jsou v našem případě vhodné.

Seznam levných analogů teraflu:

 • kludakt fly plus (kapsle č. 10) - 200 rub.
 • stopgripan (prášek číslo 10) - 270 rublů;
 • Rinicold Hotmix (prášek číslo 10) - 240 rublů;
 • Upsarin UPSA (šumivé tablety 16 ks) - 200 rublů;
 • Rico Maxicold (prášek číslo 10) - 200 rublů;
 • antigrippin pro dospělé klasické (šumivé tablety číslo 10) - 290 rublů;
 • chřipková chřipka (prášek číslo 10) - 230 rublů;
 • Ferveks UPSA (prášek číslo 8) - 300 rublů;
 • studený (prášek číslo 10) - 150 rublů;
 • rinzasip - (prášek číslo 10) - 330 rublů;
 • Coldrex Hotrem citron (prášek číslo 10) - 330 rublů.

Prezentované analogy teraflu levnější, ale některé z nich mají cenu, která je o něco nižší, pouze 20-30 rublů. Mezi dražší analogy se doporučuje anti-chřipka (prášek č. 5) pro 200 rublů a animax (prášek č. 12) do 360 rublů.

Je třeba poznamenat, že složení mnoha léčiv, o nichž se uvažuje, se téměř shoduje s léčbou theraflu. Například takové prostředky, jako je stopgripan, flufoflu, maxicold Reno, mají stejné účinné látky: paracetamol, feniramin, vitamin C. Rozdíl může být pouze v počtu účinných látek.

Srovnání symptomatických léků proti chřipce a ARVI

Během nachlazení, bez čekání na lékaře, často běžíme na "první pomoc" do lékárny, kupujeme výrobky, které zmírňují všechny "závažné" symptomy virových infekcí. Při výběru drogy se samozřejmě většina nemocných občanů ztratí a neví, co je nejlepší koupit.

Pokusme se porovnat několik účinných léků na symptomy nachlazení a klást důraz na přínosy každé drogy.

Animax nebo teraflu?

Srovnání těchto léků, můžete najít významný rozdíl v jejich složení. Paracetamol a vitamin C jsou běžnými látkami obou látek, fenafamin a fenylefrin jsou také obsaženy v teraflu a anvimaky obsahují rutin trihydrát, kalcium glukonát monohydrateloratadin a rimantadin hydrochlorid.

Anvimax má kromě antipyretického, analgetického a antihistaminického účinku, který má také teraflu, také antivirový, angioprotektivní a interferonogenní účinek. Jednoduše řečeno, anvimax je etiotropní lék, který kromě svého symptomatického účinku může eliminovat příčinu virové infekce.

Indikace, kontraindikace, vedlejší účinky léků jsou podobné. Cena animaxu je téměř stejná jako cena teraflu. Někdy je nepatrný rozdíl až do 50 rublů.

Theraflu vyrábí řada zahraničních zemí a Anvimax je ruská droga. Na rozdíl od teraflu se anximax nepoužívá u dětí a dospívajících, což je jeho zjevnou nevýhodou.

Vzhledem k tomu, že oba léky mají dlouhý seznam varování, podle současných pokynů by měl být za předepsání jakéhokoli z nich odpovědný pouze lékař.

Co je lepší - Ferwex nebo teraflu?

Přípravky mají prakticky stejné složení, pouze teraflu stále obsahuje hydrochlorid fenylefrinu. Fervex je povolen od 15 let a teraflu se začíná brát od dvanácti let.

Podle dalších parametrů - indikace, kontraindikace, způsob podání, jsou tyto prostředky identické. Pravda ve Ferveksově instrukci je zakázáno používat pouze v 1. a 3. trimestru těhotenství, což znamená, že ve 2. trimestru je léčivo přípustné pod dohledem specialistů. Cena Fervexu je o něco levnější, asi 50 rublů, a to je jeho plus.

Antigrippin nebo teraflu - co si vybrat

Oba léky mají ve svém složení kyselinu askorbovou a paracetamol, jiné účinné látky jsou odlišné. Antigrippin vyřešen od 15 let, teraflu od 12 let.

Antigrippin je levnější o 60-70 rublů. Metoda přijímání antigrippiny je o něco pohodlnější, může být rozpuštěna v teplé vodě a nepít jako horký nápoj. Ne všichni pacienti tolerují horké pití, a to umožňuje užívat lék pohodlnějším způsobem.

Podle dalších parametrů, podle pokynů pro léky, neexistují žádné zvláštní rozdíly. Volba ve směru proti chřipce nebo teraflu, spíše věnujte více pozornosti věkové toleranci, ceně a snadnosti použití.

Coldrex nebo teraflu - což je lepší

Teraflu obsahuje látku, jako je feniramin, zbytek současného složení mají stejné. Oba léky jsou používány od 12 let a jsou podobné v jiných parametrech oficiálních pokynů. Proto je velmi obtížné je porovnávat.

Je to, že cena Coldrex je mírně odlišná, pouze o 30-40 rublů.

Video srovnání Coldrex a Theraflu

Shrnutí

Jediné, co musíte věnovat pozornost, je množství účinných látek v léčivu. Například, pokud užíváte paracetamol, pak u některých léků je to více, a v jiných je to méně, proto je síla antipyretického účinku.

Mnoho pacientů chválí teraflu, coldrex a jiné prášky. Volba obvykle směřuje k individuální náchylnosti kteréhokoliv z léčiv. Někdo pomáhá více, například Ferveks, a jiní - UPS UPS UPS, vše individuálně. I když zkoumali drogy, bylo možné si všimnout, že jejich složení je 70% identické.

Obecně platí, že existuje více pozitivních recenzí prezentovaných teraflu protějšky. Pacienti uvádějí rychlý pokles tělesné teploty, odstranění svalů a bolestí hlavy. Příznaky dýchacího ústrojí jsou také méně výrazné. Otok je znatelně odstraněn a zlepšuje se dýchání nosu.

Pacienti mají rádi příjemnou chuť teraflu a jeho analogů, což umožňuje dávat přednost citronu nebo například malinovému prášku. Pacienti s horkými nápoji zcela zapomínají, že pijí léky. Zvláštní je také zvláštní psychoterapie.

Nesmíme zapomínat, že všechny prostředky jsou nebezpečné, zejména u lidí trpících různými chronickými onemocněními uvedenými v pokynech. Proto je lékařská rada prvořadá, můžete být nabídnuti měkčí nebo lidový lék na odstranění příznaků chřipky a ARVI. Požehnej vám!

Levné Theraflu analoga - ceník, srovnání výkonu

Teraflu je jedním z nejčastějších švýcarských léků používaných pro virové infekce. Tato kategorie zahrnuje řadu produktů ve formě prášku, tablet, spreje a sirupu. V některých případech je nutné zvolit analog teraflu. To se nejlépe provádí pod vedením lékaře.

Charakteristika léčiva

Před výběrem analogů levnější teraflu, je nutné analyzovat složení tohoto léku. Několik druhů tohoto léku je v prodeji, ale všechny obsahují paracetamol a fenylefrin. Kyselina askorbová je zároveň obsažena v theraflu pro chřipku a nachlazení. Také, některé produkty z rozsahu obsahují feniramin.

Tato léčivá sloučenina úspěšně zvládá ucpání nosu, celkovou slabost, bolesti hlavy. Lze jej také použít k odstranění teploty a dalších příznaků ARVI.

Vliv finančních prostředků vzhledem ke svému složení:

  Paracetamol - tato složka má antipyretický účinek a úspěšně zvládá bolest. Není tak účinný jako jiné analgetika - například aspirin nebo ibuprofen. Tato látka je však považována za neškodnou. Je mnohem méně pravděpodobné, že způsobí poškození zažívacího systému.

Feniramin má sedativní účinek. Užívání teraflu v noci zlepšuje spánek, který je často narušen infekcí virovými infekcemi.

Mezi hlavní indikace pro využití finančních prostředků patří symptomatická léčba zánětlivých a infekčních patologií. Tato látka dokonale pomáhá při zvyšování teploty, zimnici, kongesci nosu. Také s jeho pomocí můžete odstranit bolesti hlavy, svalové potíže, rýmu.

Teraflu je předepsán pro dospělé a děti od 12 let. Pro zvládnutí SARS musí být obsah sáčku promíchán se sklenicí horké vody. Přístroj musí být spotřebováván horký. Maximální povolený denní objem je 3 sáčky. Mezi přijetím prostředků musíte udělat mezeru 5-6 hodin. Léčba bez odborného poradenství je povolena maximálně 5 dnů. Pokud se stav pacienta nezlepší, musíte kontaktovat terapeuta.

Seznam levných analogů Theraflu

V některých případech je potřeba zvolit náhradní léčivo. Cena analogů teraflu může být odlišná. Proto při volbě činidla pro léčbu je třeba vzít v úvahu několik parametrů současně - složení, dávkování, objem.

Následuje seznam analogů teraflu:

 • antigripin - přichází ve formě šumivých tablet a stojí kolem 300 rublů;
 • rinicold hot mix - prášek bude stát asi 250 rublů;
 • stopgripan - prostředek vyrobený ve formě prášku, stojí asi 270 rublů;
 • Maxicold Rino - nástroj bude stát asi 200 rublů;
 • Upsarin UPSA - šumivé tablety budou stát asi 200 rublů;
 • chřipková chřipka - tento prášek stojí asi 230 rublů;
 • koldakt flyu plus - vyrobit ve formě kapslí, které stojí kolem 200 rublů;
 • rinzasip - vyráběný ve formě prášku pro 330 rublů;
 • studený - cena prášku je 150 rublů;
 • Coldrex Hotrem citron - tento nástroj ve formě prášku stojí asi 330 rublů;
 • Ferveks UPSA - bude stát asi 300 rublů.

Složení analogů teraflu je téměř stejné. Chřipka, stopgripan tedy obsahuje stejné účinné látky - kyselinu askorbovou, paracetamol, feniramin. Jediný rozdíl je objem aktivních složek.

V některých případech je nutné zvolit analogy terapeutického spreje. Mezi ně patří léky jako anzibel, Novosept Forte, anti-angina, atd.

Teraflu nebo animax - což je lepší

Při porovnání těchto léků lze pozorovat významné rozdíly ve složení. Celkové účinné látky zahrnují paracetamol a kyselinu askorbovou. Teraflu navíc navíc obsahuje fenylefrin a feniramin. Současně jsou ve složení animaxu přítomny glukonát vápenatý a trihydrát rutozidu. Obsahuje tuto látku Rimantadin hydrochlorid a monohydratloratadin.

Díky tomu se seznam efektů animaxa výrazně rozšiřuje. Stejně jako teraflu pomáhá tato látka snižovat teplotu, zastavit syndrom bolesti a poskytuje antihistaminický účinek. Kromě toho má animax antivirový účinek, interferonogenní a angioprotektivní vlastnosti. Jinými slovy, anvimax patří do kategorie etiotropních látek, které kromě symptomatického působení pomáhají vyrovnat se s příčinami ARVI.

Tyto látky mají podobné indikace a kontraindikace. Pokyny k analogu teraflu obsahují stejný seznam vedlejších účinků. Ceny těchto fondů jsou také téměř stejné. Možné jsou pouze menší rozdíly, které obvykle nepřesahují 50 rublů.

Theraflu nebo Fervex

Při výběru Fervexu nebo teraflu stojí za to zvážit, že fondy mají téměř totožné složení. Kromě toho je v teraflu obsažen fenylefrin. Rozdíly jsou věkové omezení. Například, Fervex může být vzat od věku 15, zatímco teraflu může být opilý od věku 12 let.

Zbývající kritéria, jako jsou indikace, rysy použití, kontraindikace, pro tyto fondy jsou stejné. Příručka pro přípravek Fervex zároveň uvádí, že by neměla být používána v prvním a třetím trimestru těhotenství. To znamená, že během druhého trimestru je přípravek povolen. To je však povoleno pouze pod dohledem lékaře.

Theraflu nebo antigrippin - co si vybrat

Oba léky zahrnují paracetamol a vitamin C. Nicméně jejich další složky jsou odlišné. Kromě toho mají tyto látky různá věková omezení. Proto antigrippin dovolil použití od 15 let, zatímco theraflu lze aplikovat již ve věku 12 let.

Náklady na léky se liší jen nepatrně. Antigrippin je levnější asi o 60 rublů. Má také pohodlnější způsob aplikace - může být smíchán s teplou vodou a nespotřebován jako horký nápoj. Faktem je, že ne všichni lidé mohou pít horkou kapalinu. Antigrippin lze opít ve vhodnější formě.

Pro ostatní kritéria není v těchto fondech žádný rozdíl Při výběru konkrétního léku by měla věnovat pozornost věku, ceně a snadnosti použití.

Teraflu nebo stopgripan

Léčivo stopgripan také přichází v práškové formě. Produkce fondů zabývajících se indickou společností. To je skvělé řešení pro ty, kteří hledají levnější analog teraflu. Tento nástroj má podobné složení, protože obsahuje paracetamol, vitamin C, fenylefrin a feniramin. Množství těchto látek je také stejné.

Hlavním rozdílem mezi stopgripanou a švýcarským lékem teraflu je složení pomocných složek. Lidé, kteří mají rádi chuť černého rybízu, raději volí stopgripan. Složení chutí a barev je také jiné.

Pokud potřebujete zvýšenou hladinu paracetamolu, měli byste zvolit lék stopgripan forte. Ve své kompozici je přítomno 650 mg této látky. V řadě léků teraflu toto množství obsahuje nástroj označený "extra". Stopgripan má však stále mírný rozdíl - obsahuje také vitamín C v množství 50 mg.

Theraflu nebo chřipková chřipka - co si vybrat

Tyto látky mají stejný soubor účinných látek, což nám umožňuje konstatovat, že se jedná o strukturní analogy. Tam jsou některé drobné rozdíly. Teraflu má tedy citronovou příchuť, zatímco chřipková chřipka se vyrábí s vůní jiných plodů a bobulí - zejména rybízu a malin. Také na prodej můžete najít lék s vůní brusinek a jahod.

V arzenálu tohoto ruského výrobce je také další příprava chřipky. Obsahuje dvojnásobek množství paracetamolu. Podobně jako stopgripana obsahuje tato látka také vitamin C.

Teraflu nebo maxicold

Tento nástroj je k dispozici v práškové formě. Jeho složení je identické s aktivními složkami theraflu. Maxicold zahrnuje paracetamol, feniramin, fenylefrin. V jeho složení jsou kyselina askorbová. Vzhledem k přítomnosti aromatických a potravinářských přídatných látek je velmi příjemné užívat přípravek. Tato látka má chuť pomeranče, citronu nebo maliny.

Kromě toho výrobce nabízí maxicold s vysokým obsahem paracetamolu a vitaminu C. Obsahuje 750 mg paracetamolu, stejně jako 60 mg vitaminu C. Kromě toho léčivo obsahuje 10 mg fenylefrinu. V tomto případě feniramin v tomto léku chybí.

Teraflu nebo antiflu

Antiflu je americká droga, která přichází ve formě tablet. Složení této látky se shoduje s teraflu. V tomto případě je dávkování účinných látek v antiflu mírně nižší.

Theraflu extratab obsahuje 4 mg chlorfeniraminu, což je syntetický derivát feniraminu, 650 ml paracetamolu a 10 ml fenylefrinu. Navíc, v antiflu je objem aktivních složek 2krát nižší.

Kromě toho se nástroj vyrábí ve formě prášku pro výrobu terapeutického nápoje. Počet a sada účinných látek v tomto nástroji je totožná s terapeutickým obsahem theraflu.

Theraflu nebo Coldrex - co si vybrat

Coldrex nebo teraflu - což je lepší? Tato otázka je velmi relevantní. Tyto látky mají stejný soubor účinných látek. Klíčový rozdíl mezi coldrexem a teraflu je zvýšená koncentrace paracetamolu a vitaminu C. Objem těchto látek je 750 mg a 60 mg. Také coldrex neobsahuje feniramin. V prodeji najdete drogy s chutí rybízu a citronu.

Dalším lékem v této skupině je Coldrex Maxgripp. Jeho složení obsahuje maximální množství paracetamolu - 1000 mg. V tomto případě léčivo obsahuje o něco méně vitamínu C - 40 mg. Fenylefrin je v něm přítomen v běžném objemu 10 ml.

Vzhledem k tomu, že tento nástroj obsahuje velké množství paracetamolu, je velmi důležité přesně dodržovat dávkování. To platí zejména pro osoby s patologií jater. Maximální přípustné množství léčiva je 3-4 sáčky za den.

Theraflu, ruční a levné analogy

Pro léčbu nachlazení, akutních virových infekcí, mnoho lidí preferuje použití kombinovaných léků ke zmírnění symptomů onemocnění. Rozsah takových léků je poměrně rozsáhlý. Mají jiné složení, jsou vyráběny různými výrobci v různých formách, ale mají stejný princip působení - snižují zvýšenou tělesnou teplotu, eliminují přetížení nosu, bolest v krku, bolesti svalů a další známky nachlazení. Theraflu, který má mnoho analogů, má průměrnou cenu, má dobrý terapeutický účinek, je mezi těmito léky populární.

Popis léčiva

Theraflu je kombinovaný širokospektrální lék, který má výrazné analgetické, antipyretické, analgetické vlastnosti. Použití léčiva při léčbě virových nebo infekčních onemocnění ORL orgánů a horních dýchacích cest může významně zmírnit stav pacienta. Teraflu označuje symptomatické rychle působící léky. Jeho použití v případě chřipky nebo nachlazení umožňuje odstranit obecné symptomy po 30 minutách. Léčivo vyrábí farmaceutická společnost Novartis (Kanada, USA, Švýcarsko). Lék je na ruských trzích již dlouhou dobu, ale dosud neztratil svou popularitu a dospělí ho často používají k odstranění příznaků nachlazení.

Složení a uvolňovací forma

Donedávna byl Theraflu uvolňován pouze ve formě prášku pro přípravu horkého nápoje. V současné době je k dispozici celá řada léčebných přípravků theraflu: pilulky, masti, spreje v krku, ale pro symptomatickou léčbu běžného nachlazení se nejčastěji používá prášek theraflu.

Theraflu Prášek

K dispozici ve formě malých granulí pro přípravu vodného roztoku. Jedno sáček je jedna dávka. K dispozici v balení 10 balení. Po naředění léčiva má příjemnou ovocnou chuť lesních plodů nebo citronu. Aktivní složky léčiva jsou:

 • paracetamol - 325 mg.
 • Fenylefrin - 10 mg.
 • Feniramin ve formě maleátu - 20 mg.

Vzhledem k tomu, že pomocné složky jsou ochucovadla, což dává léčivu příjemnou chuť a vůni. Složení Theraflu je určeno pro dospělé.

Cena Teraflu v lékárnách je asi 350 rublů za balení po 10 kusech. Většina lékáren prodávat prášek v maloobchodě, který vám umožní koupit 1 sáček léku za 35 rublů.

Prášky teraflu

K dispozici v balení s označením "Extra" nebo "Forte". Balení s léčivem obsahuje 10 tablet. Kompozice obsahuje stejné účinné látky jako v prášku. Je určen léky pro dospělé a děti od 12 let. Cena tablet je asi 275 rublů za balení.

Teraflu sprej

Pro léčbu onemocnění krku si můžete koupit theraflu ve formě spreje, který ve svém složení obsahuje:

 • Benzoksoniya chlorid.
 • Lidokain chlorid.

Lék může být použit v bolestech hrdla, laryngitidy a dalších infekčních a zánětlivých procesech v ústní dutině a krku. Cena léku je asi 300 rublů.

Terapeutické účinky

Forma prášku Theraflu je určena pro symptomatickou léčbu příznaků chřipky a chřipky. Vzhledem ke svému složení má:

 • protizánětlivé;
 • analgetikum;
 • léky proti bolesti;
 • dekongestant;
 • antipyretika;
 • antialergické působení.

Účinek léku je způsoben jeho aktivními složkami, z nichž každá má specifický účinek.

Paracetamol je protizánětlivý nesteroidní lék s výraznou antipyretickou vlastností. Má schopnost blokovat enzymy cykloxygenázy, snížit zánět, snížit horečku.

Feniramin - blokátor N-histaminových receptorů, má antialergický účinek, odstraňuje otok tkáně, zánět. Jako součást léku, feniramin snižuje množství sliznic z nosu, eliminuje přetížení, svědění a pálení v nose a očích.

Fenylefrin - součást skupiny vazokonstrikčních léčiv, umožňuje úzké cévy, snižuje otok tkání v nosní sliznici. Vztahuje se na sympatomimetické aminy, rychle eliminuje přetížení, zmírňuje příznaky rýmy.

Po aplikaci Theraflu je účinek pozorován po 10 - 30 minutách a trvá 4 - 6 hodin. Aktivní složky léčiva jsou rychle absorbovány do tkáně, metabolizovány v játrech, vylučovány močí.

Indikace pro použití

Teraflu ve formě prášku nebo tablet pro perorální použití je určen pro symptomatickou léčbu symptomů, jako jsou: t

 • Zvýšená tělesná teplota.
 • Bolest svalů a kloubů.
 • Nos, nosní zácpa.
 • Časté kýchání.
 • Bolest v krku.

Theraflu spray se používá při léčbě ORL onemocnění:

Aplikujte sprej může být v kombinaci s práškem Theraflu, můžete také věnovat pozornost jiným formám léků: mast, pastilky pro sání. Theraflu drogy jsou docela účinné pro léčbu nachlazení, ale vzhledem k jejich nákladům, mnoho lidí dává přednost nákupu levnějších protějšků od domácích výrobců.

Způsob příjmu

Podle Theraflu - návod k použití, nejlepší účinek léčiva bude přítomen v prvních dnech onemocnění. Denní dávka teraflu je 4 sáčky. Najednou je povoleno odebrat 1 paket. Obsah jednoho balení se zředí ve sklenici horké vody (200 ml). Vezměte nápoj být teplý nebo horký, ne více než 3 krát denně. Vezměte si lék, který nepotřebujete déle než 3 dny. Pokud příznaky neodezní během prvních 3 dnů, musíte se poradit s lékařem.

Přípravek Theraflu tablety mohou užívat pouze dospělí. Denní dávka nesmí překročit 6 tablet. Standardní dávka je 1 až 2 tablety třikrát denně. Tablety je nutné omýt dostatečným množstvím tekutiny.

Kontraindikace

Theraflu - pro léčbu nachlazení má poměrně velký seznam kontraindikací, které je třeba přečíst před užitím léku:

 • přecitlivělost na kompozici;
 • chronický alkoholismus;
 • věk do 12 let;
 • těhotenství jakéhokoli trimestru;
 • kojení.

S extrémní opatrností je třeba užívat lék lidem s těžkými patologiemi srdce, jater, ledvin. Je přísně zakázáno užívat lék dětem. Je zakázáno dělit prášek v balení pro léčbu nachlazení u dětí. Kontraindikace Teraflu jsou podrobně popsány v návodu, který je třeba si přečíst před použitím léku.

Vedlejší účinky

Mezi nežádoucí účinky, které se mohou objevit během léčby přípravkem Theraflu, patří:

 • závratě;
 • nespavost;
 • bolest, nepohodlí v žaludku, slinivka břišní;
 • zvýšený krevní tlak;
 • porucha srdečního rytmu.
 • porušení odtoku moči.

Mnozí lékaři trvají na tom, že tyto příznaky se často objevují, když se nedodržuje doporučená dávka léků nebo přítomnost kontraindikací v anamnéze.

Levné Analogy Theraflu

Lidé často hledají drogy levněji, ale ti, kteří jsou schopni konkurovat Theraflu. Tam je docela velký rozsah takových drog. Některé z nich mají totožné složení, mechanismus působení, ale jsou mnohem levnější. Většina léků proti kašli je levnější vyráběná domácími výrobci nebo indickými farmaceutickými společnostmi. Mezi levné analogy Theraflu lze rozlišit ty, které mají stejné složení a léčiva pro terapeutický účinek. Recenze lidí, kteří vzali Theraflu a jeho analogy, jsou zcela odlišné. Někteří tvrdí, že jim pomáhá pouze Theraflu, zatímco jiní trvají na tom, že účinek levných analogů je stejně dobrý jako značka. Následující léky mohou být vhodnou alternativou k teraflu:

Coldact nebo Teraflu - což je lepší?

Studená chřipka je kombinační lék s prodlouženým účinkem, může být použit pro dospělé a děti po 12 letech. Dostupné v kapslích pro příjem. Balení obsahuje 10 tobolek. Na rozdíl od Theraflu obsahují tobolky o něco méně paracetamolu. Droga se vyrábí v Indii, často používaná pro symptomatickou léčbu nachlazení a chřipky. Složení drogy je identické s Theraflu, ale cena Coldactu je mnohem nižší a ne více než 100 rublů pro balení 10 kapslí.

Coldflu nebo Theraflu - co si vybrat?

Běžným analogem Theraflu je Coldflu, nejlevnější lék proti chřipce, který je k dispozici ve formě tablet. Balení obsahuje 4 tablety pro perorální podání. Lék rychle zmírňuje příznaky nachlazení. Vlastnosti léčiva vzhledem k jeho složení, které obsahuje: t

 • paracetamol - 500 mg;
 • kofein - 30 mg;
 • hydrochlorid fenylpropanolaminu - 25 mg;
 • chlorfeniramin maleát - 2 mg.

Tento lék je určen pouze pro dospělé, má seznam kontraindikací, které je třeba před užitím léku přečíst. Coldflu je velmi levný lék, jehož cena je od 30 rublů za balení №4. Přípravek se vyrábí v Indii.

Můžete mít zájem o článek o výběru a použití levné studené medicíny.

AntiFlu nebo Theraflu - což je levnější?

Antiflu je běžný analog léku Theraflu, který umožňuje eliminovat příznaky chřipky a chřipky. K dispozici v několika farmaceutických formách. S nachlazením u dětí se doporučuje koupit Antiflu Kids, který obsahuje přijatelné dávky pro děti účinných látek. Pro dospělé aplikujte prášek nebo tablety Antiflu. Prášek obsahuje: t

 • paracetamol - 650 mg;
 • hydrochlorid fenylefrinu - 10 mg;
 • chlorfenamin maleát - 4 mg.

AntiFlu je hodný analog léku Teraflu, ale obsahuje dvojitou dávku paracetamolu, která mu umožňuje mít silnější protizánětlivý a antipyretický účinek. Lék má spoustu kontraindikací, které je třeba studovat před užitím léku. Balení obsahuje 5 balení, určených pouze pro dospělé. Cena léku je nižší než Teraflu, je blízko 230 rublů. Vzhledem k tomu, že balíček obsahuje pouze 5 balení a v balíčku Theraflu - 10, cenu Antiflu nelze nazvat levnou.

Rinza nebo Theraflu - což je lepší pro nachlazení?

Rhinza je společným analogem Teraflu s dostupnou cenou. Týká se vícekomponentních léčiv pro léčbu akutních respiračních onemocnění. Obsahuje:

 • kofein - 30 mg;
 • paracetamol - 500 mg;
 • chlorfenamin maleát, 2 mg;
 • fenylefrin hydrochlorid - 10 mg.

Po 12 letech můžete užívat lék pro dospělé a děti. Cena léku je od 95 rublů za balení prášku a 50 rublů - tablet. Medicína se vyrábí v Indii.

Recenze

Recenze pacientů, kteří užívali Teraflu nebo jeho protějšky s chladem říkají o dobré snášenlivosti těchto léků, stejně jako rychlý účinek, který se objevil již 20-30 minut po podání. Pro mnoho, Theraflu je první pomoc pro horečku, bolest v krku a bolesti těla. Nicméně, vzhledem k velkému rozsahu těchto léků, před přijetím je ještě třeba konzultovat se svým lékařem.

Závěr

Anti-chřipkové léky mohou mít pouze symptomatický účinek, takže pro úspěšné uzdravení budete muset přijmout další prostředky, aby se vyhovělo lůžku, všechny doporučení lékaře. Theraflu, stejně jako mnoho jeho protějšků, je k dispozici bez lékařského předpisu. Mohou být použity při prvním příznaku nachlazení, ale je zakázáno jej používat jako profylaktický lék nebo pít déle než 3 dny.