Od teploty pro děti používáme triády: funkce aplikace

Když teplota dítěte vzroste, rodiče ve stejnou hodinu si položí otázku, jak ji srazit. Mladí mumie se uchylují k použití antipyretik, nemyslí na to, v jakém případě by teplota měla být sražena. Pediatři doporučují maminky přijmout opatření ke snížení teploty, pokud hodnoty teploměru překročí 38-38,5 stupňů. Pro starší děti od 5 let je možné aplikovat antipyretikum přímo, pokud hodnota teploměru překročí 39 stupňů. Ale co dělat, když dítě má rychlý vzestup tělesné teploty, ale zároveň antipyretika nejsou účinná?

Troychatka: co to je, a zda to může být použito pro děti

Při vysokých teplotách u dítěte by se mělo používat antipyretikum ve formě rektálních čípků a sirupu. Rektální čípky se používají hlavně pro děti do 12 měsíců a sirupy mohou být podávány do 6 let. Antipyretické tablety mohou být podávány dětem od 6 let. Nevýhodou všech těchto antipyretik je skutečnost, že po jejich použití dochází k účinku po určité době, nebo spíše 20-40 minut. Během této doby se v závislosti na příčině zvýšení teploty může odečítat teploměr tak, že dítě začne mít cévní křeče. Na pomoc v této situaci přichází takový nástroj jako triáda nebo lytická směs. Ale co to je?

Troychatka není lék, ale směs léků, které mají spolu silný antipyretický účinek. Složení triády je následující:

 • Analgin;
 • Ne-lázně nebo papaverin;
 • Diphenhydramin nebo Suprastin.

Trojnásobek teploty je používán lékaři, kteří přijdou na výzvu, pokud má pacient známky horečky a febrilní křeče. Trojice je injekce, která se podává intramuskulárně. Trojice od vysoké teploty pro děti je nástroj s vysokou mírou efektivity. Bez ohledu na to, co způsobilo zvýšenou teplotu, triáda způsobuje, že padne rychle a efektivně.

Lékaři nedoporučují používat injekci triády doma pro děti. Důvodem je skutečnost, že složení injekce zahrnuje léky, které v nadměrném množství mohou vyvolat závažné komplikace. Chcete-li snížit vysokou teplotu v dítěti, pokud to nepomůže tradiční metody, měli byste zavolat sanitku.

Důležité vědět! Po podání injekce triády bude horečka rychle ustupovat, ale to neznamená, že se dítě zotavilo. Poté, co dítě uvedlo směs, bude stále nutné poradit se s lékařem, aby prozkoumal malého pacienta a předepsal léčbu.

Přípravek Troychatka může být podáván dítěti nejen ve formě injekce, ale také ve formě tablet. Složení pro děti ve věku 3 let tabletové formy triády představuje následující dávkování:

 • ½ tableta bez shpy;
 • ½ tableta paracetamolu;
 • ½ tableta suprastinu.

Uchýlit se k použití takové drogy by mělo být ve výjimečných případech, kdy antipyretika dětí nemají požadovaný účinek.

Vlastnosti přípravy injekce

Jak udělat triádu doma? Chcete-li začít, musíte si koupit tři hlavní složky směsi léčiv. Tyto komponenty jsou uvedeny výše. Dávka všech tří složek směsi má následující poměry:

 1. Drotaverinum - 2 ml.
 2. Dimedrol - 1 ml.
 3. Analgin - 2 ml.

Dávka každého léčiva závisí také na věku a hmotnosti pacienta. Výše uvedené dávky jsou určeny pro dospělé s hmotností 50-60 kg. Před podáním injekce dítěte se poraďte s lékařem a určete dávkování. Pokud některou složku nelze získat, může být nahrazena analogem, je však nutné poradit se s lékařem. Děti se doporučuje podávat lék intramuskulárně a dospělí mohou užívat tablety. Injekce by měla být připravena bezprostředně před podáním. Všechny tři léky by měly být kombinovány v jedné injekční stříkačce, poté by měla být směs zavedena do svalu svalstva. Po zavedení směsi by měl být systém pro další léčbu vyvíjející se choroby, takže je třeba kontaktovat nemocnici.

Důležité vědět! Rodičům, kteří se nikdy nezabývali přípravou léků, ani nastavením injekcí, se doporučuje tyto akce svěřit odborníkům s lékařským vzděláním.

Vlastnosti dětské injekce

Poté, co je injekce připravena k injekci, bude nutné připravit dítě. Chcete-li začít dítě by měla být položena na žaludek, pak vystavit pátý bod podpory. Před stagingem je nutné ošetřit místo, kde bude injekce podána, s pomocí lékařského alkoholu a vaty.

Po určení polohy gluteus svalu byste měli vzít injekční stříkačku, dávku léků, která by měla odpovídat hmotnosti a věku pacienta, a pak jehlu vložte kolmo k hýždě. Děti musí vložit jehlu s maximální opatrností. Když jehla vstoupí asi 2 - 3 cm do gluteus, měla by být směs léčiva pomalu zavedena. Současně bude dítě rozmarné, vybuchne a bude plakat, a proto se doporučuje dát dohromady výstřel, aby jeden z rodičů držel batole.

Důležité vědět! Pokud je směs léčiva podávána rychle, může se vytvořit hrudka a dítě bude pociťovat bolest.

Pokud lékař provede injekci, pak ví, jak správně podat lék. Rodiče by měli být opatrní, protože je nemožné odstranit jehlu z kněží předem, ne-li celou směs. Pokud byl poměr léčiv lytické směsi zvolen nesprávně, pak bude účinnost injekce nízká, ale kromě toho není vyloučen vývoj nežádoucích symptomů. Proto je lepší, aby dítě snížilo teplotu tak, aby injekce měla být prováděna kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Lékař provede vše rychle a efektivně, což usnadní stav malého pacienta a předejde vzniku komplikací.

Důležité vědět! Snížení teploty pomocí triády může být maximálně třikrát denně.

Doporučení pro rodiče

Struktura triády zahrnuje tři hlavní složky, které mohou být nahrazeny analogy, ale je nutné kontrolovat dávkování. Předtím, než dáte své dítě lék, musíte se ujistit, že ho potřebuje. Často rodiče mají tendenci se uchýlit k jmenování silnější nástroj, takže to jistě pomáhá. I když je teplota nad 39 stupňů, pak byste se neměli okamžitě uchýlit k zavedení lytické směsi. Musíte dát vašemu dítěti paracetamol, který pomáhá v 70% případů. Často je to tak, že dáte febrifuge, a nemůžete zvládnout zahřátí s paracetamolem, což znamená, že byste měli zkusit léky na bázi ibuprofenu. V tomto případě má jeden ze dvou antipyretiků jistě pozitivní účinek.

Chcete-li se uchýlit k použití triády, mělo by být ve výjimečných případech, kdy dítě má zjevné příznaky vazospazmu. Ve věku dětí do jednoho roku je používání lytické směsi rodiči zakázáno.

Než se uchýlíte k zavedení triády, měli byste se pokusit snížit teplotu jemnějšími přípravky. Vysoká horečka je znamení, které indikuje vážné onemocnění, takže rodiče nemohou váhat, natož léčit dítě antipyretiky.

Seznam tablet pro teplotu

Normální hodnoty teploty lidského těla se pohybují od 35 do 37 ° C. Cokoliv vyšší než nejvyšší číslo je hypertermie nebo horečka.

V závislosti na závažnosti, to může být subfebrile (37 - 37.9 С), febrile (38 - 38.9 С), pyretic (39 - 40.9 С) a hyperpyretic - přes 41С.

Horečka je nespecifický symptom a je pozorována v mnoha patologických stavech.

Nejčastěji se teplota zvyšuje v závislosti na zavedení infekčních agens - bakterií a virů do těla. Fyziologický význam zvýšení teploty v tomto případě je následující - v orgánech a tkáních s vysokou teplotou se rozmnožují pomaleji a patogeny rychleji umírají.

Seznam pilulek na teplotu je poměrně velký, proto zvažte hlavní drogy. Obecně lze říci, že léky na snížení teploty lze bezpečně rozdělit do několika skupin. První zahrnuje ty, kde je hlavní složka paracetamolu obsažena v čisté formě. To je Cefecon a Flutabs. Tyto léky by se měly užívat pouze po jídle, jedna tableta 2-3 krát denně.

Druhá skupina zahrnovala paracetamol spolu s kyselinou askorbovou. Patří mezi ně Theraflu a Coldrex. Jedná se o prášky, které je třeba rozpouštět ve vodě a užívat je místo čaje a po jídle. V den je povoleno používat 3-4 sáčky s přestávkou 6-8 hodin.

Další skupinou je kyselina acetylsalicylová. To zahrnuje Ibuprofen, Nurofen, Ibufen a Advil. Účinek je podobný, avšak účinná látka je zcela jiná. Je také nutné užívat tyto léky, 2-3 tablety po jídle.

Poslední skupinou je sodná sůl metamizolu. To zahrnuje Analgin a Baralgin. Užívat tyto tablety z teploty do počtu účinných léků je obtížné. Jsou spíše zaměřeny na řešení jednoduchých problémů a eliminaci syndromů mírné bolesti. Vezměte tyto pilulky z teploty stejným způsobem, 2-3 denně, před jídlem nebo po něm.

Prášky nise

Lék je účinný v procesech spojených s bolestí, zánětem a edémem. Nise inhibuje agregaci krevních destiček a snižuje bronchospasmus, který je způsoben působením histaminu a acetaldehydu. čtěte dál

Tablety diklofenaku

Tablety diklofenaku - nesteroidní protizánětlivé léčivo. Má protizánětlivé, analgetické, antiagregační a antipyretické účinky. Nejúčinnější na. čtěte dál

Tablety kyseliny acetylsalicylové

Dobře známý aspirin je kyselina acetylsalicylová. To se odkazuje na non-narkotická analgetics, je také antipyretic. Odtud a široký záběr. čtěte dál

Ibuprofenové tablety

Tablety ibuprofenu patří do klinické farmakologické skupiny léčiv nesteroidních protizánětlivých léčiv. Mají antipyretické a analgetické účinky a. čtěte dál

Tablety paracetamolu

Paracetamol, navzdory četným sporům o jeho bezpečnost, zůstává nejpopulárnějším antipyretickým činidlem. A pokud jeho bezpečnostní úroveň opravdu není. čtěte dál

Ibuklin tablety

Ibuklin - tablety ve tvaru tobolky ve filmu oranžové barvy, se týkají přípravy analgetik - antipyretik s kombinovaným složením. Aktuální složka je. čtěte dál

Aspirinové tablety

Tablety Aspirinu jsou široce distribuovaná droga ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID), která má léky proti bolesti a. čtěte dál

Lidové léky

Jak již bylo uvedeno, léky, i když dobře snižují teplotu, stále mají nežádoucí účinky, a proto nejsou vždy zobrazeny. Tyto negativní vlastnosti chybí ve většině populárních receptů na snížení teploty. Lidové léky nemají prakticky žádný vliv na průběh biochemických reakcí, teplota je poněkud odlišná - zvyšováním přenosu tepla potem, odpařováním léčivých látek z kůže. Přírodní prostředky se používají ve formě pití, obkladů a pleťových vod.

Níže jsou uvedeny nejúčinnější lidové metody ke snížení teploty:

1. Černý rybíz - pupeny a bobule této rostliny smíchané v poměru 2: 1 a nalijte 1 l. vařící voda. Trvejte na cca 2 hodinách a pak vezměte 150 g. po celý den.

2. Tření octem je jednoduchá, ale ověřená metoda. Mix stolního octa s vařenou vodou v poměru 1: 2. Ve výsledné směsi navlhčete čistou podložku a otřete pokožku pacienta.

3. Obalení horkou vodou - navlhčete ručník ve vodě ohřáté na 40 - 420 ° C a obalte jím tělo kolem břicha. Odpařování horké vody pomůže snížit tělesnou teplotu.

4. Rozpustit lžičku medu. V teplé formě rozetřete med do oblasti hrudní kosti a mezi lopatkami.

5. Smíchejte stejná množství (100 ml) z citrónové, pomerančové a jablečné šťávy. Ke směsi se přidá 75 ml. rajčatová šťáva a 25 ml. řepné šťávy. Vezměte jako antipyretikum a diaforetikum.

6. Vezměte 1 díl bylinného oregana a 2 části listů matky a nevlastní matky a malin. 2 lžíce směsi zalijeme 2 šálky vařící vody, vaříme 5 minut. Výsledný vývar se namáhá a při zvýšené teplotě.

Lidské léky jsou nepochybně dobré pro odstranění tepla. Nicméně, vyloučení horečky s chřipkou, nachlazení, pneumonie není jediným cílem. Měla by existovat komplexní léčba antibiotiky, expektoranty, posilujícími látkami. A bez léků ve většině případů nemůže dělat. Ignorování lékařské péče a samoléčba může být drahé.

Jaké pilulky snižují teplotu?

Víš, které pilulky porazily teplotu? Při prvních příznacích zimy se člověk začíná cítit ohromen. Tam je slabost, únava, bolest v krku a nejvíce nepříjemně - teplota. Musíte začít bojovat s tím, protože značka přesahuje 37,3-37,5 stupňů. Před tím je tělo schopno nezávisle překonat infekci.

Jakmile značka překročí povolený limit, je nutné zahájit léčbu. Nejúčinnější a cenově dostupné léky jsou: Aspirin, Panadol, Paracetamol, Coldrex, Fervex a Theraflu.

První tři léky jsou ve formě tablet. Můžete si je vzít 2x denně po jídle, jednu tobolku. Obvykle se tento efekt dosahuje poměrně rychle. Pro děti existuje dávka a dokonce i „variace“ těchto léků. Ale v této záležitosti je mluvit s dětským terapeutem.

Pokud jde o Coldrex, Ferwex a Theraflu, jedná se o léky, které vypadají jako prášek. Jsou jednoduše naplněny vodou a konzumovány po jídle nebo namísto čaje. Můžete je užívat každých 6-8 hodin, ale ne více než 3-4 sáčky denně. V podstatě je reliéf tablety od teploty poskytnut po první dávce.

Jaké tablety pít při teplotě

Jaké tablety lze opít při teplotě a zda jsou účinné. Při prvních příznacích zimy musíte jednat okamžitě. To výrazně zkrátí dobu „nemoci“ a umožní člověku, aby se cítil skvěle.

Při výběru kvalitní drogy se doporučuje věnovat pozornost Aspirinu, Panadolu, Ibuprofenu, Paracetamolu, Teraflu, Coldrexu a Fervexu. Srdcem všech z nich je hlavní účinná látka - paracetamol. Byl to on, kdo zmírňuje bolest a snižuje teplotu.

Dost 2 tablety denně nebo 3-4 sáčky, aby člověk cítil výraznou úlevu. První 4 léky jsou k dispozici ve formě tablet. Pokud jde o Theraflu, Coldrex a Ferwex, jedná se o prášky, které je třeba naplnit vodou. Při konzumaci tohoto léku je nutné dodržovat všechny pokyny uvedené v návodu.

Pokud má člověk alergickou reakci na tyto léky, nedoporučuje se užívat je bez konzultace s lékařem. Kromě toho, použití tablet na teplotu, v tomto období, kdy je v rozmezí 37 stupňů je nepraktické.

Indikace pro použití tablet při teplotě

Indikace pro použití tablet na teplotu - odstranění nepříjemných příznaků nachlazení. Tyto léky jsou tedy předepisovány v případech přetrvávajícího syndromu slabé a střední intenzity.

Prostředky jsou určeny k odstranění bolestí hlavy a snížení teploty. Kromě toho jsou účinně využívány k migréně, bolesti zubů, myalgii, neuralgii, bolesti z poranění a popálenin. Složení všech tablet na teplotu obsahuje hlavní složku - paracetamol. Je to on, kdo má pozitivní účinek, odstraňuje bolest a snižuje teplotu.

Tablety o teplotě mají široké spektrum účinku. Koneckonců mohou nejen odstranit nepříjemné příznaky nachlazení, ale i syndromy bolesti. Proto se tyto léky často používají v různých oblastech. Včetně, dokonce i po operaci, jako léků proti bolesti. Tablety o teplotě lze přičíst počtu účinných a rychle působících léčiv.

Tablety při teplotě 38 ° C

Tablety pro teplotu 38 jsou neúplným popisem problému. Kromě tohoto příznaku je třeba dodržovat i další. V podstatě je taková teplota charakteristická pro zánětlivé procesy a nachlazení.

Chcete-li se rychle zbavit horečky, je nutné se naučit jednat. Dnes není tak málo různých léků, které by mohly mít neuvěřitelný účinek. Mezi ně patří například Paracetamol, Coldrex, Fervex, Panadol, Flucald a mnoho dalších.

Všechny pomáhají zbavit se nepříjemných symptomů doslova den po zahájení léčby. Hodně záleží na důvodu, pro který byla teplota způsobena. Paracetamol by měl být užíván v jedné tabletě 3-4krát denně. Pokud vezmete v úvahu Coldrex a Ferveks, pak jeden sáček každých 6-8 hodin.

Je-li dítě nemocné, musí být dávka aplikována od terapeuta. Nadměrná teplota u dítěte může být nebezpečná. Proto je žádoucí zavolat sanitku. Teplotní pilulky jsou účinné, pokud jsou řádně podávány.

Tablety při teplotě 37,5 ° C

Víte, které pilulky pro teplotu 37,5 by měly být užívány? Ve skutečnosti, mnoho nástrojů v tomto případě jsou dobré. Je však nutné pochopit důvod vzniku tohoto jevu. Faktem je, že to mohlo být způsobeno jak běžným chladem, tak zánětlivým procesem v těle.

Naštěstí je mnoho moderních přípravků známých svou všestranností. Aby bylo možné rychle a účinně eliminovat teplotu, stačí dát přednost lékům, jako jsou Paracetamol, Flucald, Nimesil, Nimid, Coldrex, Panadol a Fervex. Nejedná se o úplný seznam, ale pouze o nejzákladnější léky. Nepříjemné symptomy a Amizon jsou dobře eliminovány. Mimochodem, můžete si ji vzít na preventivní účely. Způsoby použití všech léků byly uvedeny výše.

Před zahájením léčby se doporučuje navštívit zkušeného lékaře. Mnoho lidí má alergické reakce na určité léky. Proto ne každý může vzít tyto tablety z teploty.

Tablety pro teplotu 39

Tablety o teplotě 39 ° C musí být zvoleny moudře. Protože horečka je pravděpodobnější, že indikuje infekci chřipky. V tomto případě musíte jednat rychle a efektivně. Doporučuje se zavolat ambulanci a na doporučení lékaře zahájit léčbu.

Pokud není možnost požádat o takovou pomoc, stojí za to vše vyřešit. Paracetamol, Ferwex, Amizon, Coldrex, Theraflu, Panadol, Amiksin, Sumamed a mnoho dalších mají úžasný efekt. Mělo by být jasné, že poslední dvě léky jsou antibiotika. Proto se jednoznačně nedoporučuje užívat si je sami.

Jiné prostředky mohou mít pozitivní účinek po první dávce. Pokud dítě není v pořádku, je lepší pokusit se zavolat sanitku. Tělo dětí vyžaduje opatrný přístup, každý nesprávně pořízený tablet může zanechat špatný otisk. Nestojí za to užívat si léky sami, ale pokud je naléhavá potřeba, měli byste udělat vše v souladu s pokyny. Tablety teploty mohou snadno poškodit.

Tablety teploty během těhotenství

Užívání tablet při teplotě během těhotenství je mimořádně nepřijatelné. Faktem je, že mnoho léků v této skupině je schopno proniknout placentární bariérou. Samozřejmě, že ne všechny pilulky mohou nepříznivě ovlivnit plod. Doposud nebyly zaznamenány zvláštní případy tohoto jevu. Ale vyloučit tuto možnost nestojí za to.

Stojí za zmínku, že pilulky na teplotu vyniknout spolu s mateřským mlékem. Maximální obsah léčiva v něm je 0,04-0,23% dávky. Tento indikátor je schopen nepříznivě ovlivnit tělo dítěte.

Pokud přetrvává potřeba užívat takové léky během těhotenství nebo během kojení, je vhodné pečlivě zvážit přínosy s možnými komplikacemi pro dítě.

Léčba nachlazení v tomto období se provádí pomocí tradiční medicíny. V některých případech se tablety používají pro teplotu, ale to se provádí se souhlasem lékaře.

Kontraindikace pro použití tablet na teplotu

K dispozici jsou kontraindikace užívání tablet na teplotu a navíc je tento seznam velmi velký. Za prvé, je nemožné brát peníze pro lidi, kteří mají zvýšenou přecitlivělost na některé složky drog.

Pacienti s funkčními poruchami ledvin a jater také spadají do rizikové zóny. Nekontrolovaná a podaná léčba může situaci zhoršit. Ledviny a játra jsou hlavní orgány, které mohou trpět.

Samozřejmě, těhotné ženy v žádném případě nemohou používat pilulky s antipyretickým účinkem, mohou nepříznivě ovlivnit vývoj plodu. Podobná dynamika platí i pro období kojení. Proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti.

Některé prášky na teplotě nemusí být vhodné pro osobu, a tím způsobit nepohodlí v játrech. Proto je přísně zakázáno přijímání finančních prostředků, takže situaci můžete snadno zhoršit.

Vedlejší účinky tablet na teplotu

Vedlejší účinky tablet na teplotu se mohou vyvinout na pozadí nekontrolovaného příjmu. Je nutné pochopit, že každý lék má celý seznam kontraindikací a možných negativních účinků na lidské tělo.

Mnoho lidí se chce tohoto problému rychle zbavit a ignorovat přípustné dávky léků. To vše může způsobit vážné problémy s gastrointestinálním traktem. Kromě toho není vyloučena porucha funkce jater a ledvin.

To je důvod, proč lékaři stahují lidi ze sebeobsluhy. Poškození vlastní nevědomosti je velmi jednoduché. Vedlejší účinky se mohou objevit u těhotných dívek. Mnoho antipyretických léků tak může negativně ovlivnit vývoj plodu.

V ojedinělých případech se vyskytují dyspeptické symptomy. Pokud užíváte lék po dlouhou dobu - hepatoxický účinek.

V ojedinělých případech ze strany hematopoetického systému se může rozvinout trombocytopenie, neutropenie, leukopenie, pancytopenie a agranulocytóza. Teplotní pilulky mohou také způsobit alergické reakce ve formě kožních vyrážek, svědění a kopřivky.

Dávkování a podávání

Dávkování a podávání je upravováno ošetřujícím lékařem v závislosti na onemocnění a jeho složitosti. Všechny léky této skupiny se používají uvnitř nebo rektálně. Jedna pilulka po jídle je dost 4 krát denně. Mezi recepcemi musí být dodržen časový interval 6-8 hodin. Pokud se nejedná o tablety, ale o prášky pro rozpuštění ve vodě, pak je denní dávka 3-4 sáčky každých 6-8 hodin.

Délka léčby je obvykle 5-7 dnů. Pokud člověk necítí úlevu a negativní příznaky v žádném případě nezmizí, měli byste se poradit s odborníkem.

Děti s některými antipyretickými léky jsou také povoleny. Ale pro ně by měla být dodržena určitá dávka. V podstatě se jedná o 1-2 tablety denně. Optimální dávku předepisuje pediatrický terapeut. Některé léky lze užívat pouze od 6 let věku. Tablety teploty mohou mít požadovaný účinek poměrně rychle, hlavní věc je, aby je nebrali nekontrolovatelně.

Předávkování

Lze také pozorovat předávkování léky. Příznaky se objevují hlavně během prvních 24 hodin po požití. Stav předávkování je charakterizován bledou kůží, nevolností, zvracením a bolestí břicha. V některých případech je pozorován metabolismus glukózy a metabolická acidóza.

Pokud jsou problémy závažné a jsou ovlivněny jaterní funkce, objeví se první příznaky během 12-48 hodin. Při těžkém předávkování je pozorováno selhání jater s progresivní encefalopatií. Není vyloučen bezvědomí, ani smrt. K tomu dochází z důvodu vážného poškození jater až do vzniku tubulární nekrózy.

Při optimističtějších předpovědích mohou být nepříjemné symptomy odstraněny zavedením dárců SH-skupin a prekurzorů syntézy glutathionu - methioninu během 8 - 9 hodin po předávkování a acetylcysteinu - do 8 hodin, v závislosti na koncentraci léčiva v krvi jsou předepsána další terapeutická opatření. Proto je přísně zakázáno užívat prášky na teplotu.

Teplota Troychatky: složení tablet, poměr injekcí a dávkování pro dospělé a děti

Tereum (také označovaný jako „lytická směs“) je nouzovou pomůckou pro odstranění projevů chřipky, akutních respiračních virových infekcí a dalších onemocnění zánětlivého původu, doprovázených výrazným zvýšením tělesné teploty.

Takovéto vícesložkové léčivo není určeno pro samo-léčbu, ale je důležité mít k dispozici informace o indikacích, možných kontraindikacích a nežádoucích účincích a také o tom, jak používat antipyretika.

Indikace pro použití

Přípravek Troychatka lze použít pouze v případě přetrvávajícího zvýšení tělesné teploty o více než 38,5 ° C.

Hodnoty teploměru menší než toto číslo nejsou indikací pro použití antipyretik, protože tělo se vyrovná se samotnou infekcí.

Za podmínek vysoké teploty ztrácejí patogenní mikroorganismy svou schopnost reprodukovat, normálně žít a umírat.

V některých případech jsou antipyretická léčiva prokázána při teplotě 37-38 stupňů, například když:

 • Vývoj záchvatů, zhoršené vědomí.
 • Historie vrozených a získaných srdečních vad.
 • Výrazná bledost kůže.
 • Arytmie.
 • Stížnosti na zhoršení obecného blahobytu.
 • Neurotická nebo duševní porucha.

Popsané reakce těla jsou důvodem ke znepokojení a okamžitému ošetření pro poskytování kvalifikované lékařské péče.

Lytická směs je vícesložkovým, účinným lékem. Každá ze složek obsahuje seznam kontraindikací a možných nežádoucích účinků. Lékaři neschválí takový lék jako prostředek k vlastní léčbě.

Troychatka prokázal s neúčinností jednoho nebo dvou složek antipyretika a dalších opatření (například rubdown).

Pokud se používá nekontrolovatelně, mohou nastat komplikace, proto by se Troychatka měla používat s velkou opatrností, aby se snížila teplota u dětí a dospělých.

Léky, které jsou součástí Troychatki

Složky triády patří do tří farmakologických skupin a mají následující vlastnosti:

 • Antipyretika. Analgin je léčivo na bázi metamizolu sodného, ​​které také vykazuje analgetický, protizánětlivý, analgetický účinek. Je to derivát pyrazolonu, který inhibuje tvorbu látek, které způsobují zánětlivé reakce v těle. Při působení aktivní složky je slabý vliv na indikátory metabolismu vody a soli (zadržuje sodík a vodu v tkáních), zvýšení přenosu tepla a prevenci impulzů bolesti.
 • Antispasmodic. Drotaverin (aktivní složka No-Shpa) - je myotropní antispasmodikum podobné papaverinu, zatímco působí efektivněji a po dlouhou dobu. Dochází k poklesu tónu hladkých svalů vnitřních orgánů a jejich motorické aktivity, k zajištění vazodilatačního účinku (relaxace hladkých svalů ve stěnách cév).
 • Antihistaminikum. Diazolin - látka s antialergickými vlastnostmi, která snižuje otok sliznice a oslabuje působení histaminu.

Složení pro děti a dospělé je stejné, ale pouze lékař se rozhodne nahradit jednotlivé složky směsi.

Co nahradit tento nebo tento lék

Papaverine může být považován za náhradu za No-Spea (Drotaverinum) a Suprastin nebo Tavegil může být považován za Dimedrol.

Analgin může být nahrazen paracetamolem nebo jiným lékem ze skupiny NSAID s antipyretickými a protizánětlivými vlastnostmi.

Injekční dávky pro dospělé a děti

Při přípravě přípravku Troychatka ve formě injekčního roztoku je nutné použít účinné látky v následujících poměrech:

 • 2 ml metamizolu sodného (Analgin).
 • 2 ml No-Shpy.
 • 1 ml přípravku Dimedrol.

Uvedené dávky jsou vhodné pro přípravu Troychatky od teploty po dospělého s hmotností 55-60 kg.

Dávkování trojice pro děti je obtížnější zvolit, například, Analgin se vypočítá přesně podle tělesné hmotnosti, a Dimedrol podle věku. Ve formě tablet budou pozorovány lepší proporce (více o tom později), nicméně užívání přípravku Demidrol v tabletách je možné pouze ve věku 7 let a při injekcích ve věku 7 měsíců.

Při výměně léků by měl být poměr a objem léků předjednán s lékařem.

Pokud je injekční roztok používán delší dobu (déle než 1 týden), je nutné sledovat obraz periferní krve a fungování jater.

 • 1-2 ml (50% roztok).
 • Frekvence podávání - ne více než 3 krát denně.
 • Maximální denní dávka - 2 g.

Dávkování pro děti:

 • Do 1 roku věku: výhradně pro intramuskulární podání.
 • Délka léčby není delší než 72 hodin.
 • Během 12 měsíců: dávka se vypočte takto: 0,1-0,2 ml / 10 kg tělesné hmotnosti. Mnohonásobnost zavedení - až 3 krát denně.

Zvláštní pozornost je nutná při léčbě pacientů s aterosklerózou koronárních tepen, stejně jako arteriální hypotenzi.

 • Jednorázová dávka: 40-80 mg.
 • Frekvence podávání je až 3 krát denně.
 • Do 6 let. Jednorázová dávka 10-20 mg.
 • 6-12 let: 20 mg.
 • Frekvence příjmu - až 2 krát denně.

Během celého období užívání by se měl lék zdržet na přímém slunečním světle, stejně jako používání alkoholických nápojů.

 • 7-12 měsíců: 3-5 mg.
 • 1-3 roky: 5-10 mg.
 • 4-6 let: 10-15 mg.
 • 7-14 let: 15-30 mg.

Frekvence příjmu: až 3 krát denně.

 • 10-50 mg až 3 krát denně.
 • Nepřekračujte maximální denní dávku 200 mg.

Vhodnou dávku si může zvolit pouze lékař, s ohledem na věk pacienta, vlastnosti jeho těla, možnost použití jedné nebo jiné složky.

Jak udělat injekci?

Lékaři musí být informováni o tom, které léky pacient užíval za posledních 24–48 hodin (včetně těch, které mají antipyretické, antispasmodické, antialergické vlastnosti).

Pro přípravu injekčního roztoku se všechny účinné složky směsi vstříknou do svalu gluteus.

 • Nejdříve musíte ampulku zahřát v dlaních.
 • K podání použijte jednorázovou injekční stříkačku.
 • Užívejte léky stříkačkou v pořadí: nejprve Analgin, pak Drotaverin a poslední difenhydramin.
 • Místo vpichu injekce (horní svaly gluteus rectus jsou nejvhodnější) se dezinfikuje alkoholem.
 • Jehla je držena pod úhlem 90 stupňů k povrchu hýždí a injikována 2/3 délky.
 • Pomalu stlačte obsah injekční stříkačky, triad bolestivý.

Po injekci se pacient bude cítit úlevu po dobu 15-20 minut. Farmakologický účinek trvá 3 až 4 hodiny, poté začne teplota opět stoupat. Lytická směs by neměla být používána více než třikrát denně.

Dávky v tabletách pro dospělé a děti

Injekční roztok může být nahrazen perorální formou. Složení triády zahrnuje 1 tabletu Analgin, No-Shpy, Dimedrol. Po užití tablet dochází ke zlepšení po 30-40 minutách.

Léky se omyjí dostatečným množstvím vody a dodržují pokyny týkající se dávkovacího režimu.

 • Do 6 let. Jednorázová dávka 10-20 mg.
 • 6-12 let: 20 mg.
 • Frekvence příjmu - až 2 krát denně.
 • Jednorázová dávka: 40-80 mg.
 • Frekvence použití - až 3 krát denně.
 • 7-14 let: ¼ - ½ tablet až 3krát denně.
 • Od 14 let: ½ - 1 tableta až 3x denně.
 • Maximální denní dávka je 250 mg.

Děti do 3krát denně:

 • 2-3 roky: 50-100 mg.
 • 4-5 let: 100-200 mg.
 • 6-7 let: 200 mg.
 • 8-14 let: 250-300 mg.
 • 250-500 mg třikrát denně.
 • Maximální denní dávka - 3 g.

Dávkování pro dítě a dospělého je zvoleno s ohledem na věk a individuální charakteristiky pacienta. Předběžná konzultace s pediatrem nebo terapeutem je povinná.

Interakce s léky

Je třeba vzít v úvahu, že Diphenhydramin interaguje s následujícími látkami:

 • Zvyšuje působení ethanolu a léků, které inhibují centrální nervový systém.
 • Je to nežádoucí kombinace s léky ze skupiny psychostimulancií.
 • Snížení účinnosti léků, které zahrnují apomorfin (pokud se látka používá k excitaci reflexu roubů v případě otravy).

Drotaverin může také ovlivňovat:

 • V kombinaci s léky ze skupiny tricyklických antidepresiv, stejně jako léčiv na bázi chinidinu, prokainamidu, je pozorován pokles ukazatelů krevního tlaku.
 • Pomáhá snižovat spasmogenní aktivitu morfinu.
 • Snižuje antiparkinsonický účinek levodopy.
 • Zvyšuje účinek léků, které jsou zahrnuty ve skupině antispasmodik (například Papaverin).

Pokud zkombinujete použití Drotaverinu s léky, které zahrnují fenobarbital, je pozorováno zvýšení antispasmodických vlastností.

Kombinace přípravku Analgin s jinými látkami ze skupiny NSAID může vyvolat vzájemné zvýšení toxických účinků na tělo pacienta.

Pokud člověk bere tricyklická antidepresiva a perorální antikoncepci, dochází k porušení metabolismu Analgin a jeho toxický účinek.

Současné použití se sedativy a sedativy zvyšuje anestetické vlastnosti.

Použití Troychatki během těhotenství

Všechny složky přípravku Troychatka během těhotenství jsou používány s maximální opatrností:

 • Analgin: zejména během prvního trimestru a posledních 6 týdnů.
 • Diphenhydramin a Drotaverin: pouze v případě objektivních indikací pro použití, s ohledem na možné přínosy a možná rizika pro dítě.

Během léčby během období březosti jsou ve vhodné dávkové formě zvažována bezpečnější jednozložková činidla.

Těhotné ženy by neměly používat lytickou směs v žádné z dávkových forem.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

"Analgin" není předepsán pro:

 • Intolerance na deriváty pyrazolonu.
 • Závislosti na bronchospazmu.
 • Poruchy funkce jater a ledvin.
 • Poruchy oběhu a krevního oběhu.

Existuje možnost vzniku leukopenie, granulocytopenie, agranulocytózy, hepatitidy, angioedému, anafylaktického šoku, alveolitidy, pneumonie, intersticiální nefritidy, vyrážky.

"Drotaverin" se nedoporučuje pro:

 • Závažné renální, jaterní, srdeční selhání.
 • Léčba žen během laktace.
 • Individuální nesnášenlivost aktivní složky.

Lék může způsobit horečku, palpitace, snížit krevní tlak, vyvolat AV blokádu, arytmii; inhibují dýchací centrum, vyvolávají závratě, zvýšené pocení.

"Dimethrol" se nedoporučuje u pacientů s: t

 • Glaukom s uzavřeným úhlem.
 • Hypertrofie prostaty.
 • Stenozní vřed žaludku a dvanáctníku.
 • Stenóza hrdla močového měchýře.
 • Bronchiální astma.
 • Epilepsie.
 • Individuální nesnášenlivost složek léčiva.

Z nežádoucích reakcí jsou možné:

 • Krátkodobé porušení citlivosti sliznic dutiny ústní, jazyka.
 • Vývoj celkové slabosti, ospalost.
 • Zpomalily psychomotorické reakce.
 • Závratě, bolesti hlavy, stížnosti na sucho v ústech, fotosenzitivita, zhoršená koordinace, třes.
 • U dětí: nespavost, podrážděnost, euforie.

Pokud není dávka doporučená lékařem pozorována, zvyšuje se pravděpodobnost předávkování, která se také projevuje ve formě nežádoucích vedlejších reakcí, například alergií s okamžitým typem (kožní vyrážka, angioedém).

Při výběru léků pro symptomatickou léčbu se poraďte s lékařem.

V případě, že specialista nahradí některou ze složek přípravku Troychatka jiným lékem, měli byste před zahájením léčby pečlivě prostudovat návod k použití přípravku, s ohledem na dávku, možné kontraindikace, nežádoucí účinky.

myLor

Léčba nachlazení a chřipky

 • Domů
 • Všechno
 • Teplotní složení trojitých tablet

Nepostradatelným nástrojem je triáda od teploty, kdy se teploměry výrazně zvýšily.

Používá se při nachlazeních a angínách infekčního původu. Je tento nástroj vhodný pro každého? Co je to triáda?

Lékaři po celém světě se dlouho dohadovali o účinnosti této kompozice. Názory lékařů se prudce liší. Někteří lidé věří, že výstřel při vysoké teplotě opravdu pomáhá rychle a nepoškodí pacienta.

Jiní lékaři tvrdí, že tato kompozice působí na tělo velkou škodu.

Každý by o tom měl vědět! INCREDIBLE, ALE FACT! Vědci vytvořili děsivý vztah. Ukazuje se, že příčinou 50% všech onemocnění ARVI, doprovázených horečkou, stejně jako příznaky horečky a zimnice, jsou BACTERIA a PARASITES, jako jsou Lyamblia, Ascaris a Toksokar. Jak nebezpečné jsou tyto parazity? Mohou zbavit zdraví a ŽIVOT, protože přímo ovlivňují imunitní systém a způsobují nenapravitelné škody. V 95% případů je imunitní systém proti bakteriím bezmocný a nemůžeme čekat dlouho.

Abychom jednou a navždy zapomněli na parazity, zachovali si zdraví, odborníci a vědci doporučují, aby... t

Zvýšení tělesné teploty během zimy naznačuje, že tělo využilo všech svých zdrojů k boji proti patogenní mikroflóře. Pokud okamžitě začnete snižovat teplotu, imunita nebude schopna odolat a nemoc bude pokračovat.

Silný imunitní systém funguje nekompromisně a rychle. Vysoká teplota vytváří v těle horké prostředí, ve kterém nemohou patogenní bakterie volně existovat a množit se.

Proto není třeba se bát teploty až 39 ° C. Většina antibiotik navíc začíná aktivně působit při vysokých rychlostech teploměru. Při teplotách pod 38,5 se proto nedoporučuje užívat antipyretika.

Začněte pít léky ke snížení horečky by měla být pouze v případě, že kolona teploměru se neustále plíží nahoru. Toto chování těla naznačuje, že vyčerpalo všechny své ochranné zdroje a srdce začalo pracovat na hranici svých schopností. V takové situaci bude velmi užitečná triáda o teplotě.

Existují však určité podmínky, za kterých by antipyretikum mělo být užíváno ve věku 38 let

Teplota trojice má jiný název, který používají hlavně lékaři - lytická směs.

V lékařské příručce je definována jako kombinovaná sloučenina pro urychlenou stabilizaci normální teploty. Lytická směs navíc poskytuje analgetický účinek. Proto je tato injekce často nezbytná.

Klasická triáda má následující složení:

Ale dnes si můžete koupit Dimedrol pouze v lékárně. Proto je tento lék nahrazen antihistaminiky, pro které není recept vyžadován:

Ostatní komponenty, které tvoří triádu, se mohou změnit. No-shpu je nahrazen papaverinem, tyto léky jsou svým účinkem velmi podobné.

Překvapivě žádný z těchto prostředků nemá nic společného se snížením teploty. Jak mohou snížit vysokou horečku a zlepšit stav pacienta?

Tato kompozice však poskytuje tělu neocenitelnou pomoc při potírání patogenní mikroflóry. Vysoká teplota během zimy nebo chřipky je zpravidla doprovázena následujícími příznaky:

 • Myalgie a artralgie;
 • Závažnost a bolest v hlavě.
 • Tachykardie.

Komponenty, které jdou do injekce, mají vynikající práci se všemi těmito problémy.

 1. Analgin úlevu od bolesti.
 2. No-Spa (Drotaverinum) nebo Papaverine eliminují křeče cév, které se uvolní a rozšíří.
 3. Antihistaminikum šetří tkáň před opuchem.

Když si vědci všimli, že kombinace těchto léků účinně snižuje tělesnou teplotu, kompozice byla použita v nouzových případech.

Triad z vysoké teploty má kontraindikace. Lytická směs se nepoužívá, pokud:

Již jsme říkali, že užívání triády se doporučuje pouze v nouzových situacích. Nejvyšší biologická dostupnost nástroje je zajištěna intramuskulárními injekcemi.

Injekce se obvykle provádí v případech, kdy je stav pacienta kritický (teplota je neúnavně stoupající), a není možné jej okamžitě dopravit do zdravotnického zařízení.

Tato kompozice do patnácti minut:

 1. normalizuje teplotu;
 2. zabránit rozvoji alergické reakce;
 3. zmírňuje průvodní bolest.

Při vážné nemoci může horečka samozřejmě vzrůstat během 1-2 hodin. Pacient však bude mít tento úsporný čas, během něhož přijde záchranný tým a vezme ho do nemocnice.

Doporučení pro použití analginu v trojici

Analgin vykazuje své antipyretické vlastnosti ve formě tablet, z tohoto důvodu se používá poměrně zřídka jako injekční roztok. Injekce by měla být prováděna pouze ve svalové tkáni, zatímco pomalu tlačí na píst stříkačky.

Maximální denní dávka léčiva by neměla překročit 2 ml. Pokud je lék podáván velmi rychle, může být vyvolán prudký pokles krevního tlaku.

Injekce s tímto lékem jsou zakázány pro:

 1. těhotné a kojící ženy;
 2. osoby s individuální intolerancí k Analgin;
 3. pacientů trpících patologií hematopoetického systému.

Ale možná má trojice alternativu? Jistě. Pokud má pacient kontraindikace, nebo je prostě lytická směs vstřikována, můžete použít kombinaci těchto tří léků ve formě tablet.

Tato kombinace bude mít stejný účinek na tělo jako řešení triády. Dospělý pacient může zlepšit svůj stav tím, že současně užívá Baralgin, No-silu (Papaverin) a Diazolin (Suprastin).

Při vysoké tělesné teplotě jsou některé lidové léky dobré. Dospělí pacienti mohou používat následující metody:

Ve skutečnosti existuje spousta podobných lidových prostředků, ale o tom v jiném tématu. Kromě toho bude video v tomto článku říct. jak si můžete vařit trojici.

Jak bylo uvedeno výše, triáda teploty je kombinovaná droga. Klasické složení tohoto nástroje zahrnuje: No-shpa (zejména drovaterinovou složku), difenhydramin a analgin. Dnes se však většina výrobců snaží nahradit Dimedrol (který lze zakoupit pouze na lékařský předpis) jinými antihistaminiky (Suprastin, Tavegil, Diazolin). V některých případech jsou další komponenty nahrazeny triádou. Například, No-shpa je často nahrazený Papaverine, který má podobný účinek.

Zajímavostí je, že všechny léky, které tvoří triádu, ve skutečnosti nemají antipyretický účinek, ale společně pomáhají snížit tělesnou teplotu na normální úroveň. Proč se to děje? Tyto prostředky pomáhají imunitnímu systému bojovat s bakteriemi. Zpravidla, když je teplota vysoká, klouby bolestí, pulz se zrychluje a bolest hlavy bolí. Troychatka s pomocí svých složek, zvládá tyto příznaky (anestézie analgin, papaverin nebo no-spa zmírní vazospazmus a rozšíří je, diazolin - zmírní otoky tkání).

Nemoci, které způsobují horečku, nejsou u dospělých a dětí neobvyklé. Batolata trpí horečkou. A ačkoli mnoho lékařů nedoporučuje, aby teplota klesla na 38 stupňů, rodiče často dělají.

V takových případech se velmi často používá triáda na teplotu pro děti. Ve svém složení se neliší od klasického (analgin, papaverin nebo no-spa a jakéhokoli antihistaminika). V jakých případech může být takový lék předepsán dítěti a jak bezpečný je?

Lékaři často předepisují intramuskulární podání triády, aby se snížila vysoká tělesná teplota, bez ohledu na to, co ji způsobilo (virové nebo bakteriální infekce). Pokud zvolíte správné proporce, pak kombinace tří různých léků pomůže rychle stabilizovat teplotu, zmírnit bolest v kloubech a překonat bolest hlavy. Pokud ale dáte dětem injekci triády, je třeba mít na paměti, že během zánětlivých procesů pomáhá udržovat teplotu pouze tři až čtyři hodiny, po které se opět objeví teplo. Kvůli silnému zatížení těla dítěte může být triáda podávána maximálně třikrát denně.

Pamatujte si, že pouze lékař může předepsat triádu na teplotu, zejména pokud se teplo objeví u malých dětí. Nebezpečí spočívá v tom, že rodiče si mohou vybrat špatnou dávku léků. Pokud má vaše dítě horečku, měli byste okamžitě zavolat lékaře a ne sami léčit.

Existují však případy, kdy má dítě vysokou tělesnou teplotu a není možné zavolat specialistu. Aby se zabránilo vzniku záchvatů, které mohou způsobit smrt, musíte vždy v lékárničce uchovávat vařenou triádu nebo alespoň léky, které jsou její součástí (v jakékoli formě).

Pokud se Vaše dítě bojí injekcí, mohou být složky triády vyrobeny mikroskopicky, což bude působit 5-10 minut. Ale zneužívat takový nástroj nestojí za to.

Je třeba chápat, že trojice je docela vážný nástroj, který by neměl být do těla vkládán stejně. Předepisuje se pouze v nouzových případech, kdy je nutné rychle snížit teplotu.

Správnou triádu může udělat pouze kompetentní specialista, který vám pomůže snížit teplo ve vašem konkrétním případě. Faktem je, že triáda se skládá ze tří hlavních složek, které mohou být nahrazeny jinými léky s podobným účinkem. Například, jestliže Papaverine není po ruce, to může být nahrazené Paracetamol, a Dimedrol, s Suprastin nebo Diazolin. Analgin lze snadno nahradit jakýmkoliv analgetickým lékem. Účinný prostředek může někdy najít jen lékař, zejména pokud jde o léčbu dítěte.

Především je třeba mít na paměti, že triáda může být použita pouze v případě, že teplota vzrostla nad 38 stupňů. Injekce vám pomůže po 20 minutách pociťovat úlevu, při užívání tablet budete muset počkat až 40 minut.

Dávkování triády na teplotu vždy závisí na hmotnosti pacienta. Pokud se skládá z 55-60 kg, můžete si připravit lék s 1 ml Analgin, 1 ml Diazolinu a 1 ml Papaverinu (No-Shpy). Pokud se rozhodnete pít pilulky, musíte pečlivě prostudovat pokyny pro ně.

Nezapomeňte, že po třech až čtyřech hodinách se teplota začne opět zvyšovat, ale triáda nemůže být používána častěji než třikrát denně.

Jak zadat triádu do těla?

 1. Ampule o třech drogách musí stlačit v rukou, aby se trochu zahřála.
 2. Před injekcí dezinfikujte ampule.
 3. Jednorázovou injekční stříkačkou musíte nejprve zadat 2 ml přípravku Analgin, poté 2 ml Papaverinu a 1 ml pomocné látky pro alergie (například Diazolin).
 4. Nejlepší místo pro intramuskulární injekci je vnější horní čtverec na hýždě. Na tomto místě ošetřete alkohol alkoholem.
 5. Jehla by měla být vložena přesně kolmo k hýždě.
 6. Pomalu vstřikujte směs, když hra vstoupí do kůže ve 2/3 její délky.

Použití tablet je ještě jednodušší. Stačí pouze vypít velké množství vody z každé tablety jednotlivě.

Pro normalizaci procesů termoregulace je někdy nutné použít komplexní léčbu. Tradiční antipyretická léčiva nejsou vždy schopna rychle zajistit požadovaný efekt, v těchto případech byste měli použít recept, vyvinutý na základě směsi léků různých činností - triády na teplotu.

Obsah:

 • Indikace pro použití triády
 • Trojice antipyretických složek
 • Antispasmodika ve složení triády
 • Trojice antihistaminických složek
 • Vlastnosti použití triády v hypertermii
 • Dávkování léků ve složení triády (tabulka)
 • Kontraindikace

Zvýšení tělesné teploty se může vyvíjet dvěma způsoby. Růžová hypertermie zahrnuje výskyt celkové letargie a ospalost, ztrátu síly, zarudnutí a zahřátí kůže, rozvoj tachykardie, úměrné zvýšení teploty a závažnosti stavu.

Bílá hypertermie je charakterizována chladem dlaní a nohou, výskytem bledého, modravého nebo mramorovaného tónu pleti a krátkým dechem, rozvojem vysokého stupně závažnosti tachykardie (bez ohledu na zvýšení teploty), bludy a vzrušení. Tento stav je také nebezpečný v tom, že může vést k záchvatům.

Bílá hypertermie se vyskytuje u předčasně narozených dětí, stejně jako v přítomnosti dědičné predispozice. Při jeho vývoji má velký význam spazmus periferních cév. Je to on, kdo používá konvenční antipyretika neúčinně.

Komplex léčiv, tzv. Triáda, se používá ke zmírnění křečí krevních cév a snížení teploty během bílé hypertermie. Obsahuje tři důležité složky: antipyretikum, antispasmodikum, antihistaminikum.

Ve většině případů se antipyretická léčiva nedoporučují, dokud teplota neklesne na 38,5 ° C. Přivést ji s pomocí triády by mělo být v případě vývoje patologických procesů a progresivního růstu indikátorů, protože v takové situaci existuje riziko přetížení kardiovaskulárního systému a vyčerpání těla.

Patologické procesy, které vyžadují opatření pro urychlené snížení teploty na 38,5 ° C:

 • mdloby, křeče nebo tendence rozvíjet takové podmínky;
 • porušení srdeční aktivity;
 • vrozené a získané srdeční vady, arytmie;
 • nízká stabilita nervového systému (schizofrenie, epilepsie, existence rizika vzniku otoků mozku).

Teplota trojice není bezpečným prostředkem a vyžaduje vysokou míru odpovědnosti při výpočtu dávek léků, které ji tvoří a uvádějí do praxe. Vysoká účinnost směsi je zároveň mimořádně důležitá pro nouzovou pomoc při rozvoji těžké hypertermie. To může nejen rychle normalizovat teplotní křivku, ale také poskytnout významný analgetický účinek.

Ibuprofen nebo paracetamol se nejčastěji používá jako febrifuge u dětí. Jsou dobře snášeny a nemají prakticky žádné vedlejší účinky. Pro snížení teploty u dospělých jsou také vhodné analgin, nimesulid, aspirin nebo deriváty těchto léčiv.

Paracetamol je schválen pro použití v prvních měsících života, jeho nepříznivý účinek na ledviny a játra se může ve většině případů projevit pouze při dlouhých cyklech nebo při konzumaci významných dávek léku. Ibuprofen je účinnější antipyretikum, ale má všechny negativní vlastnosti nesteroidních protizánětlivých léčiv.

Upozornění: Vývoj erozí, ulcerózních lézí trávicího systému, stejně jako patologií krevního koagulačního systému a výskyt krvácení jsou kontraindikacemi pro podávání paracetamolu, ibuprofenu a dalších léčiv této skupiny.

Antispasmodika jsou nezbytná pro normalizaci stavu periferních cév. Mezi nimi je nejoblíbenější papaverin nebo nicoshpang, který obsahuje kromě specifikované účinné látky kyselinu nikotinovou, která doplňuje pozitivní účinek hlavní složky.

No-shpa, doporučená v některých recepturách triády na teplotu, obsahuje jako hlavní účinnou látku drotaverin. To je užitečné pro zmírnění křečí hladkých svalů hlubokých cév a vnitřních orgánů, ale jeho účinek na periferní průtok krve je minimální.

Dávka léčiv se vypočítá na základě množství účinné složky ve směsi tablety nebo kapsle. Obvykle je 0,04 g. V komplexu triády stačí, když dospělý člověk vezme 1-2 tablety.

U dětí se ne-silo rozděluje pomocí 0,25-0,5 tablet v závislosti na věku. Pediatrická dávka papaverinu je 0,01 g účinné látky, vyrábí se odděleně a umožňuje přesně změřit požadované množství léčiva.

Léky v této skupině mohou mít hypotenzní účinek na tělo a provokovat porušení vodivosti srdce. Pacienti s atrioventrikulárním blokem by měli být opatrní při jejich použití ve složení triády.

Varování: Nikoshpan nebude používán ke snížení tělesné teploty u dětí, protože může způsobit reakci přecitlivělosti a zvýšit pocit tepla.

Prostředky s antihistaminickým účinkem mohou snížit závažnost edému sliznic a citlivost organismu na patogeny a produkty jejich metabolismu, což snižuje riziko alergické reakce. Nejoblíbenější v této kapacitě jsou léky první generace:

Dávka léčiva závisí na věku pacienta. Zvýšení v důsledku vývoje některých příznaků bílé hypertermie není nutné.

Léky, které tvoří triádu ve formě tablet, vykazují svůj účinek za 30-40 minut. Zároveň se bílá hypertermie mění na růžovou, což je méně nebezpečný stav a vyžaduje pouze monitorování ukazatelů tělesné teploty a odpovídající péči o pacienta.

Další opatření k normalizaci stavu pacienta a snížení tělesné teploty obvykle zahrnují neléčivá opatření zaměřená na zvýšení pocení. Důležité jsou také bohaté pití a udržení adekvátních teplotních podmínek v místnosti.

Pokud je nástup příznivého účinku zpožděn, je nutné zavolat záchrannou brigádu. Lékaři obvykle aplikují lytickou směs tvořenou léky stejných skupin, intramuskulárně ve formě injekce.

Dávka každé složky triády na teplotě pro jednotlivou dávku se vypočítá odděleně podle věku a tělesné hmotnosti pacienta. Jejich vzájemné poměry se nepoužívají.

Drog

Věk

Maximální jednorázová dávka

Antipyretická složka

6 (více než 20 kg) -12 let

Starší než 12 let, dospělí

1-3 roky (10-15 kg)

9-12 let (30-40 kg)

10 mg / kg tělesné hmotnosti

Dospívající a dospělí s hmotností> 60 kg

0,5 g (maximální dávka může být zvýšena na 1 g)

ne více než 10-15 mg / kg tělesné hmotnosti

Antispasmodika (dávají při studených končetinách)

10 mg (¼ tableta)

20 mg (½ tableta)

40 mg (1 tableta)

starší než 12 let, dospělí

80 mg (2 tablety)

6 měsíců - 2 roky

5–10 mg (½ –1 tableta)

10 mg (1 tableta)

10-15 mg (1,5 tablety)

15-20 mg (1,5-2 tablety)

od 15 let a dospělí

Antihistaminická složka

3-12 let (do 30 kg)

od 12 let (hmotnost nad 30 kg) a dospělých

10 mg (1 tableta)

7-14 let a starší dospělí

Použití triády může být nebezpečné v následujících případech:

 • alergie na složky lytické směsi;
 • použití v předvečer Dimedrol nebo Analgin;
 • bolest v peritoneu, což může indikovat rozvoj akutního abdominálního syndromu.

Složení léku ke snížení tělesné teploty během těhotenství a kojení by mělo být dohodnuto s odborníkem. Proto je analgin během tohoto období zakázán, mohou existovat i jiné kontraindikace a omezení.

Troychatka pro odstranění hypertermie může být použita pouze ve vážných případech, kdy pacient potřebuje pohotovostní lékařskou péči. Použijte jej ke snížení vysoké tělesné teploty u dětí by mělo být provedeno pouze se svolením a pod dohledem lékaře v uvedených dávkách.

Troychatka je lytická směs skládající se ze tří nejoblíbenějších farmakologických činidel, jejichž cílem je snížení teploty. Struktura triády zahrnuje Analgin, Drotaverin a Dimedrol. Všechny komponenty mají nízkou cenu a významnou účinnost. Prostředky mají jednoduchou akci, jsou podávány dospělým i dětem. Dávkování a podíly terapeutických přípravků se vypočítají individuálně v každém jednotlivém případě.

Troychatka sestává z Analgin, Drotaverin a Dimedrol, které jsou dostupné ve formě tablet a injekcí pro injekce. V některých situacích může být složení triády změněno výměnou komponent za analoga.

 • Drotaverin může být nahrazen jiným prostředkem antispasmodického účinku, jako je No-shpa nebo Papaverin. Tyto léky zmírňují bolest v kloubech a svalech, které se objevují při vysokých teplotách.
 • Diphenhydramin, který není volně dostupný v lékárnách, je antihistaminikum - jeho účinek je zaměřen na blokování histaminových receptorů H1. Tento lék může být nahrazen jinými léky, které mají podobné farmakologické účinky - Tavegilom, Dexamethason nebo Diazolin. Diphenhydramin a jeho analogy zmírňují křeče krevních cév, potlačují zánět a otoky sliznic.
 • Analgin, jako hlavní složka složení trojice, má také analoga, která pomáhá snižovat teplotu. Léčivo patří do skupiny antipyretických, protizánětlivých a analgetických látek. Analgin působí jako silné analgetikum, které pomáhá eliminovat nepohodlí, ke kterému dochází při vysokých teplotách. Často je činidlo nahrazeno Toralginem, Metamizolem nebo Nobolem.

Užívání léků se doporučuje v jakémkoli stavu, který je doprovázen horečkou. Je však důležité dodržovat pravidlo - nedoporučuje se, aby teplota klesla, pokud se nezvýšila nad 38-38,5 stupňů, protože takové zvýšení samo o sobě je kritické pro mnoho mikroorganismů.

Příjem kombinované přípravy je povolen za následujících podmínek se zvýšením indikátorů teploměru:

 • akutní infekční onemocnění a zánětlivé procesy;
 • ataky poruch srdečního rytmu;
 • mdloby nebo křečovité stavy způsobené horečkou;
 • v pooperačním období;
 • při léčbě svalů, bolesti žaludku, migrén, stejně jako bolesti, ke které dochází při urolitiáze a onemocněních urogenitálního systému;
 • s neurotickými poruchami;
 • epileptické záchvaty;
 • zmírnit příznaky a zabránit rozvoji hypertonické krize (metoda používaná lékaři na pohotovosti a v lékařských nemocnicích);
 • kriticky zvýšený krevní tlak (v tomto případě je nutné provést intramuskulární injekci);
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • při akutních alergických reakcích s astmatickým komplexem. Účinek aktivních složek léčivé směsi je zaměřen na snížení aktivity alergické reakce a potlačení symptomů: teplota, bolest hlavy, svědění, respirační selhání atd.

Způsob aplikace a dávkování triády na teplotu je dáno počtem jednotlivých ukazatelů: hmotnost, věk, hypertermický stav. Nedoporučuje se používat triádu jako lytickou směs samotnou, bez jmenování a kontroly lékaře.

Pro přijímání triád ve formě tablet je nutné kombinovat účinné látky ve stejném poměru. Abyste rychle snížili teplotu, musíte vypít jednu tabletu přípravku Dimedrol, Papaverine a Analgin. Tato metoda se používá v situacích, kdy rychlost poklesu tělesné teploty není kritická. Po požití léků teplota klesne po 25 minutách, kdy koncentrace účinné látky v těle dosáhne svého maxima.

Pro injekce je nutné respektovat proporce kombinace účinných látek. Hlavním parametrem pro stanovení dávky, jak pro dospělé, tak pro děti, je hmotnost. Pro přípravu směsi, která odpovídá hmotnosti 50 kilogramů, je nutné míchat přípravky v ampulích:

 • Analgin - 2 mililitry 50% roztoku;
 • Diphenol - 1 ml 1% roztoku;
 • Drotaverinum nebo Papaverine - 2 mililitry 2% roztoku.

Děti vážící méně než 50 kilogramů by měly dostávat sníženou dávku léku odpovídající tělesné hmotnosti. Dospělí musí zvýšit poměr složek prostředku. V případě samostatných podmínek určených lékařem může být nezbytné zvýšit objem přípravku Analgin nebo přípravku Dimedrol ve složení přípravku.

Charakteristickým znakem zavedení ve formě injekcí je, že rychlost dodávání složek kompozice lytické směsi je významně vyšší než při užívání léku ve formě tablet. Po zavedení intramuskulární hmoty klesne teplota pacienta po 3-6 minutách, což je důležité zejména v těžkých podmínkách, kdy je teplota kritická - 40-41 stupňů.

Troychatka má četné kontraindikace způsobené působením každé složky složení lytické směsi:

 • novorozenecké období a dětství do 3 let;
 • glaukom;
 • vředy žaludku a střev;
 • stenóza krku močového měchýře a další stavy vyžadující chirurgický zákrok;
 • těhotenství a kojení;
 • bronchiální astma;
 • intoxikace alkoholem a drogami;
 • revmatické ataky;
 • selhání srdce, ledvin a jater;
 • leukopenie, anémie a další poruchy krve;
 • nesnášenlivost laktózy (monohydrát laktosy je obsažen v Drotaverinu), atd.

Pokud překročíte přípustnou dávku, jsou možné i četné vedlejší účinky:

 • závratě;
 • nevolnost;
 • bolesti žaludku;
 • porucha orientace v prostoru;
 • bolesti hlavy;
 • hypotenze;
 • ospalost;
 • slabost;
 • křeče;
 • poruchy spánku atd.