Nízká tělesná teplota způsobí u dítěte 35 5

nízká tělesná teplota způsobí u dítěte 35 5

 • Móda
 • Krása
 • Láska
 • Zájmy
 • Způsob života
 • Hvězdy

Nízké příčiny tělesné teploty

Nesledujeme nízkou teplotu vlastního těla a neznáme příčiny a následky tohoto stavu. Taková nepozornost se dostala na úroveň reflexu, protože všechny naše životy jsme zvyklí ovládat výhradně vzestup teploty signalizující onemocnění. Tento postoj je hluboce chybný, protože naše tělo se musí starat o jeho termoregulaci.

Selhání funkce regulace teploty může vést k závažným komplikacím a dokonce ik smrti. Dlouhé období s nízkou teplotou 35,5 stupně signalizuje možné onemocnění, 29,5 - vede ke ztrátě vědomí, 27 - kóma, 25 - smrt.

Přirozeně, jsou lidé, kteří snížili tělesnou teplotu o jeden nebo dva stupně po celý život a cítili se skvěle, udržují denní aktivitu. Je to spíše výjimka z obecného pravidla.

Co dělat při nízké tělesné teplotě

Pokud zjistíte, že vaše teplota je nízká, nepropadejte panice. První věc, kterou musíte udělat, je obrátit se na dobrého lékaře a požádat o obecnou diagnózu. Pouze po kvalifikované konzultaci k zahájení léčby. Nízká tělesná teplota, jejíž příčiny již byly identifikovány, se po několika týdnech léčby snadno eliminuje.

Mohly by to být důsledky chřipky nebo ARI, které byly nedávno přeneseny na nohy, fyzické vyčerpání, nedostatek vitamínů. Takové problémy jsou vyřešeny snadno: stačí vzít si vitamíny předepsané lékařem, udělat lepší výživu, být více na čerstvém vzduchu - a tělo se rychle zotaví.

Existují však závažnější příčiny nízké tělesné teploty:

 • onemocnění mozku
 • hypotermie
 • Pomůcky
 • chronická bronchitida s komplikacemi
 • anorexie
 • intoxikace
 • nezjištěné zánětlivé procesy
 • šok
 • onkologických onemocnění

Všichni mají první znamení, které je vyjádřeno v nízké teplotě, konstantní slabost, ospalost, zapomnětlivost, neustálá podrážděnost. Pokud tato podmínka trvá déle než 3 dny, je to důvod k obavám a naléhavé návštěvě odborníka.

Příčiny nízké teploty u dítěte

Vzhledem ke svému mladému věku a slabé imunitní ochraně je dítě nejzranitelnější a potřebuje systematický dohled nad rodiči. V tomto případě existují i ​​výjimky - předčasně narozené děti. Důvod nízké teploty již byl stanoven a rodiče mohou vynaložit veškeré úsilí na péči o dítě. Nejstrašnější je neznámý, když jsou tam všechny příznaky a nikdo neví, jak pomoci dítěti.

Nehrajte ani nevytvářejte skleníkový efekt uvnitř budov. Po konzultaci s lékařem bude možné nemoc úspěšně překonat a dodržovat všechny pokyny. Nejčastějšími případy vedoucími k nízké tělesné teplotě u dítěte jsou poruchy funkce štítné žlázy, problémy s nadledvinkami, hypotermie, slabá imunita, fyzické a nervové přetížení.

V každém případě není třeba hádat, jaký je důvod pro nízkou tělesnou teplotu a jak ji odstranit. Je nutné jednat okamžitě, aby bylo možné znovu získat zdraví sebe samého nebo někoho blízkého.

Nízká tělesná teplota u dítěte

Rodiče, zejména mladí, jsou často připraveni na to, že dítě může mít horečku. A téměř každý ví, co dělat v takové situaci, jak se chovat a jak zacházet s dítětem. Ale tady je skutečnost, že dítě má teplotu pod 35 ° C, mnozí nejsou připraveni. V tomto článku se dozvíte, co může způsobit nízká tělesná teplota u dítěte a co dělat v těchto případech.

Nízká tělesná teplota u dítěte. Příčiny nízké teploty

Nejprve musíte pochopit příčiny a následky nízké teploty u dítěte. Pokud, samozřejmě, pro vaše dítě, snížení tělesné teploty není normou (někdy se to stane, lidé s hypotermií, to se stává, žijí celý život a cítí se skvěle o tom), pak může být několik důvodů.

 1. Za prvé, nízká tělesná teplota dítěte může být způsobena vysokou horečkou způsobenou antipyretiky. V tomto případě je tento jev také zcela normální. Tělo dítěte, oslabené infekcí a vysokou horečkou, „spočívá“ a vrací se do normálu.
 2. U dítěte jsou teploty nižší než 35 ° C po onemocnění často běžné. Zejména ve věku dvou let, kdy tělo dosud plně nevyvinulo mechanismus pro udržení stabilního teplotního režimu. Během spánku může tělesná teplota výrazně poklesnout. Hypotermie při hlubokém spánku je běžná iu dospělých, co můžeme říci o dětech.
 3. Kromě toho může být významné snížení teploty způsobeno předávkováním léky, které omezují cévy. Taková léčiva zahrnují například kapky, zmírňují nazální kongesci a podobně.
 4. Pokud snížení teploty předcházelo jeho zvýšení, může to znamenat reakci těla dítěte na infekci. V tomto případě může nízká teplota zůstat několik dní a může být doprovázena ospalostí, dítě se může rychle unavit a nic nejíst.

Pokud je dítě již dost staré (alespoň ne v předškolním věku), pak se při nízkých teplotách doporučuje rodičům, aby byli opatrní a aby dítě snížili na endokrinologa. Protože nižší teplota může být způsobena nedostatečně dobrou funkcí štítné žlázy a nízkou hladinou glukózy v krvi. Často se jedná o přímé příznaky blížícího se diabetu, který, jak každý ví, je nesmírně nepříjemný. Mírně řečeno, nepříjemné.

Jak zvýšit teplotu dítěte

 1. Pokud je vaše dítě stále poměrně malé, vnější prostředí má velmi velký vliv na teplotu jeho těla. Udělejte to tak, aby dítě bylo teplé, zabalte ho teplou přikrývkou, položte si k nohám topnou podložku. Když je dítě vzhůru, dejte mu více teplé nebo horké tekutiny.
 2. Pokud je nižší tělesná teplota reakcí na předchozí horečku, pak dítě musí mít dobrý odpočinek, spánek a samotné tělo přivede svůj teplotní režim zpět do normálu.
 3. Navíc snížení tělesné teploty může být výsledkem snížení krevního tlaku. Pokud má dítě méně než normální tlak, dejte mu tmavou čokoládu se silným černým čajem. Taková léčba bude pro dítě užitečná i příjemná.
 4. Nízká teplota může být také příznakem vegetativní cévní dystonie. Tato diagnóza je často podávána dětem před přechodným věkem. Evropská medicína nepovažuje vegetativně-cévní dystonii za nebezpečné onemocnění, spíše za určitou věkovou normu nebo za fázi vývoje člověka.

V každém případě, bez ohledu na příčiny a následky nízké teploty u dítěte, nepropadejte panice, udržujte klid a vyrovnanost. Konec konců, emocionální stav vašeho dítěte závisí také na náladě v domě. A emocionální nálada, podle mnoha odborníků, má velký význam pro nemocného člověka. Zvláště pro dítě.

Přečtěte si následující články:

Co dělat, pokud má dítě nízkou tělesnou teplotu 35,5 ° C?

U dětí je normální tělesná teplota 36-37 ° C. Když se zvýší tělesná teplota dítěte, většina rodičů ví, jak se chovat, jít k lékaři. Neměřte teplotu spícího dítěte, které se právě probudilo, a po jídle, protože se může mírně lišit od standardních ukazatelů. Je to považováno za normální nízkou tělesnou teplotu u dítěte. Rodiče se obávají teplot pod 36 ° C. Vyvarujte se samoléčby, aby dítě nebylo horší. Pokud má dítě teplotu 35,5, co dělat v tomto případě? Měli byste se poradit s pediatrem, abyste zjistili základní příčiny. Zdroje této situace jsou různé.

Nízká teplota u dětí

V těle jsou všechny procesy spojeny a nevyskytují se jen tak. V některých případech je nízká tělesná teplota dítěte přirozeným stavem, který nevyžaduje zásah. Za jiných okolností je nutné podniknout kroky od rodičů a odborníků. Sledujte dítě na nějakou dobu, zkuste pochopit důvod této teploty. Odborníci poznamenávají, že vrozená nízká tělesná teplota u dítěte je poměrně vzácná. Pokud je teplota přibližně 34,9–35,9 ° C od okamžiku narození a nemá žádný vliv na celkový stav dítěte, dítě spí, má dobrou chuť k jídlu, je veselá a veselá, pak byste se neměli bát.

Nízké teploty mohou být výsledkem užívání antipyretik pro léčbu infekčních onemocnění. Tělo dětí v důsledku nerozvinutého zaostalého teplotního režimu ukazuje tuto teplotu. Obvykle se stabilizuje během několika dnů. Předávkování některými vazokonstrikčními léky na nos může vést nejen ke snížení teploty, ale také k omdlení a závratě. Před použitím léku si musíte přečíst návod.

Pokud jde o adolescentní děti, když je detekován indikátor nízké teploty, je nutné podstoupit diagnostiku terapeutem a endokrinologem, aby se zabránilo vážným onemocněním. Včasná diagnóza pomůže identifikovat vývoj diabetes mellitus a onemocnění štítné žlázy nebo změkčí jejich průběh. Nízká teplota u dětí ve školním věku indikuje fyzickou a duševní únavu. Možná byste měli snížit zátěž na teenagera. Pokud zjistíte, že dítě má pokles teploty, zjistěte důvod této okolnosti. Teplotní podmínky budou obnoveny s vyloučením příčiny.

Dítě má teplotu 35,5: co dělat?

Jak říkají dětští lékaři, pokud je teplota u dítěte od narození snížena, nemusíte se obávat. V případě, že se dítě cítí dobře, jeho bolesti hlavy, pomalý, ospalý, ho zahřeje před příchodem lékaře. Zachovejte klid, nedělejte dítě svým zkušenostem. Udržujte ložní prádlo, oblečení, boty suché.

Snažte se spát délku 9-10 hodin. V dietě dítěte používejte čerstvé, zeleninové, ovocné a ovocné plody. Šaty v souladu s povětrnostními podmínkami a chodit na čerstvém vzduchu. Snažte se co nejvíce omezit používání různých přístrojů. Nechte dítě odpočívat psychicky a fyzicky. Obraťte se na odborníka v naléhavých případech, pokud se při nízkých teplotách u dítěte objeví závažné závratě, nevolnost, slabost a studený pot.

Když teploměr vypršel, je zde banální situace. Aby se předešlo nedorozuměním, vždy používejte dva teploměry ve skříni domácího lékárny pro přesné odečty, nejlépe jeden z nich je elektronický. V každém věku by mělo být dítě dospělého upozorněno sníženým ukazatelem teploty, po pozorováních se ujistěte, že byste se neměli bát. Včasná kvalifikovaná diagnóza pomůže v budoucnu předcházet řadě nebezpečných onemocnění, je důležité si všimnout prvního příznaku.

Teplota v dětském věku 35 5

Dítě má teplotu 35 stupňů. Co dělat

Stojí za to dítě, aby se trochu ochladilo, protože všichni okamžitě popadnou teploměr. A s definicí, že na něm indikátory nad normou, okamžitě poslat dítě do postele. Nějak jsme si zvykli na to, že i mírné zvýšení teploty by nás mělo upozornit. A pokud je teploměr nižší než normální? Pokud má dítě teplotu 35 stupňů? Pravděpodobně takový indikátor naznačuje, že nebezpečí prošlo a naše dítě je v pořádku. Co když ne? Existuje mnoho otázek a v tomto článku se budeme snažit podrobněji hovořit o příčinách podchlazení a zjistit, v jakých případech by měl být lékař konzultován.

Nízká teplota

Nízká tělesná teplota u dítěte. stejně jako u dospělých je koncept v zásadě podmíněn. A ne proto, že lékaři nemohou určit mezi sebou příčinu tohoto stavu. Je to jen, že všichni máme různé normy tělesné teploty, záleží na tom, zda spíme nebo se aktivně pohybujeme, odpočíváme nebo jsme vzhůru. Navíc se teplota těla, i za stejných podmínek, bude lišit i mezi muži a ženami. Nelze jednoznačně konstatovat, že 36,6 ° C s přípustnou odchylkou plus nebo mínus 1 ° C je zdravá tělesná teplota normální. Ale samozřejmě, tělesná teplota + 41 ° C je nebezpečná pro každého. Také příliš nízká rychlost teploměru může způsobit kómu.

• Indikátor teploměru + 27 ° C je považován za kritický pro život. S tímto ukazatelem, nejvíce "zdravý" člověk padá do bezvědomí.
• Ani rychlost + 29 ° C neříká nic dobrého, protože v takovém stavu lidé ztrácejí vědomí.
• Indikátor + 33 ° C je považován za méně nebezpečný, i když indikuje všeobecné přehřátí těla.

Příčiny nízké teploty u dítěte

Indikátory pod +35 ° C lze nalézt, pokud v některých extrémních podmínkách. Při teplotě 35 ° C někteří lidé žijí celý život a zároveň se cítí normálně. V lékařství, nízká teplota je volána hypothermia. Analyzujme hlavní příčiny vzniku a jeho důsledky u dětí.

1. Nejčastější příčinou lékařů se stále říká lidský faktor. To je panika rodičů, kteří se snaží hákem nebo podvodníky snížit vysokou teplotu u dětí. Ale v tomto případě se tento jev nazývá také normou - oslabené tělo dítěte spočívá v infekci a vysoké teplotě. To je, obnoveno.
Nižší tělesná teplota (+ 34 ° C) může být pozorována na teploměru, pokud je teplota měřena během spánku dítěte nebo po nemoci, zejména před 2 roky věku.
3. Předávkování vazokonstrikčními léky, například kapkami z nosní kongesce atd., Také přispívá k prudkému poklesu.
4. Úbytek teploměru ukazuje individuální reakci těla dítěte na určité typy infekcí. Ale pouze v případě, že mu předcházelo zvýšení. Pokud teplota klesne, dítě odmítne jíst, stane se ospalým a rychle se unaví.

Je-li u dětí mladšího školního věku pozorována nízká teplota, například 34 - 35 ° C, pak musí být takové dítě redukováno na endokrinologa, aniž by došlo k selhání, a okamžitě vysvětlit důvod, zjistit, proč má takové ukazatele a porozumět # 8212; co dělat v této situaci.

Rychlý růst a vývoj je dalším faktorem, který přispívá ke snížení tělesné teploty až na 34 ° C a může trvat několik dní. Tyto příznaky mohou být u kojenců a dospívajících.
Nízká tělesná teplota může být také spojena s infekčními chorobami - otravou, nachlazení atd. Ale v tomto případě zůstane na krátkou dobu a po několika hodinách se normalizuje. Proto nemusíte s dítětem nic dělat, počkejte. Můžete mu dát teplé nápoje.

Dalším důvodem pro to, že teplota klesla pod normální - nedostatek vitamínů a minerálů v těle, to znamená anémie z nedostatku železa. Co by v tomto případě měli dělat rodiče:

• absolvovat všechny nezbytné zkoušky,
• poskytnout dítěti dobrou výživu.
• zvýšit spotřebu potravin obsahujících železo a další minerály a vitamíny.
• Pravidelně větrejte místnost a sledujte úroveň vlhkosti v místnosti.
• častěji berou dítě na procházku a dělají vše, aby se dítě cítilo dobře.

Nízká teplota je také pozorována u dětí, které jsou náchylné k podvýživě - oslabené tělo nemůže nezávisle vyvážit rovnováhu teploty.

Kromě toho se mohou vyskytovat nízké teploty u dětí i dospělých v důsledku stresu nebo těžké únavy.

Slavný pediatr Komarovsky také trvá na tom, že rodiče vždy sledují tělesnou teplotu těch dětí, které jsou náchylné k alergiím. Zvláště je třeba věnovat pozornost období kvetení stromů a pokojových rostlin, jakož i komunikaci s domácími zvířaty.

Často teplota 34 ° C indikuje selhání štítné žlázy a snížení hladin glukózy v krvi. V důsledku těchto příznaků se u dítěte může rozvinout diabetes.

Jsou-li známy příčiny nízké teploty, pak je jednodušší a snazší se s nimi vypořádat, a co je nejdůležitější, včas. Tyto děti by měly být častěji pod širým nebem a v menu své stravy ke zvýšení množství čerstvého ovoce a zeleniny. Zvláště pečlivě se u těchto dětí musí v zimním období sledovat - podchlazení takového organismu je nesmírně nebezpečné!

Proto, pokud teplota klesla, a to zůstane v nízké míře po dobu několika dnů - musíte naléhavě kontaktovat kliniku. Čím nižší je výkon, tím horší je blahobyt dítěte.

Jak jednat pro rodiče s hypotermií - doporučení Komarovsky

Co by měli rodiče dělat a jak jednat, když náhle zjistili, že indikátor + 34 ° С na teploměru?

Za prvé - nepropadejte panice! Pomozte svému dítěti zahřát se - to je první věc, kterou byste měli udělat.
1. Zavolejte lékaře sanitky, který vám pomůže s řešením problému na profesionální úrovni.
2. Ujistěte se, že dětská postel je suchá a teplá.
3. Zabalte dítě teplou přikrývkou.
4. Na nohy dítěte připevněte topnou podložku.
5. Analyzujte události - zda se dítě mohlo dostat pod zbraně vazokonstriktoru, pilulky atd.
6. Pokud má dítě nízkou teplotu, pečlivě sledujte jeho zdravotní stav.

Zdraví dětí je hlavní věcí, kterou si rodiče mohou přát pro své děti.

ARVI a PROSTUDA

NEJLEPŠÍ ZBOŽÍ PRO PREVENCE ARVI A POSTUPU

Droga, vyráběná podle starého populárního receptu na prevenci SARS a nachlazení.

Slavné kapky pro prevenci nemocí a zvýšení imunity.

MONASTRY TEA Z OŠETŘENÍ

Pro prevenci a pomoc při léčbě onemocnění krku a nosu na předpis Scihihrimandrita George (Sawa).

Co dělat, pokud má dítě nízkou tělesnou teplotu 35,5 ° C?

U dětí je normální tělesná teplota 36-37 ° C. Když se zvýší tělesná teplota dítěte, většina rodičů ví, jak se chovat, jít k lékaři. Neměřte teplotu spícího dítěte, které se právě probudilo, a po jídle, protože se může mírně lišit od standardních ukazatelů. Je normální tělesná teplota dítěte normální? Rodiče se obávají teplot pod 36 ° C. Vyvarujte se samoléčby, aby dítě nebylo horší. Pokud má dítě teplotu 35,5, co dělat v tomto případě? Měli byste se poradit s pediatrem, abyste zjistili základní příčiny. Zdroje této situace jsou různé.

Nízká teplota u dětí

V těle jsou všechny procesy spojeny a nevyskytují se jen tak. V některých případech je nízká tělesná teplota dítěte přirozeným stavem, který nevyžaduje zásah. Za jiných okolností je nutné podniknout kroky od rodičů a odborníků.

Sledujte dítě na nějakou dobu a pokuste se pochopit důvod abnormální teploty.

Odborníci poznamenávají, že vrozená nízká tělesná teplota u dítěte je poměrně vzácná. Pokud je však teplota od okamžiku narození asi 34,9–35,9 ° C, neovlivní v žádném případě celkový stav drobků, dítě spí, má dobrou chuť k jídlu, je veselá a veselá, pak byste se neměli bát.

Náš čtenář však píše následující:

# 171; Obava bude mít celý život. Já osobně rád v pohádce se šťastným koncem, všechno se stalo. Ale bylo to na pokraji života a smrti. Vzhledem k tomu, že nikdo neměl podezření na nízkou teplotu. A když jsem v mých 5 letech, po dešti na pískovišti v létě 1971, všechny děti v mateřské škole seděly na písku a nikdo neměl nic, pak jsem s 35,5 přechladil na pyelonefritidu a strávil 9 měsíců (vlastně druhé narození) v nemocnici.

Na 36,6 jsem osobně už dost špatný, a na 37,6, jsem prostě stal vážně nemocný. A cítím se zima, když jiní nevědí, že někdo může být # 171; ))) a pouze za 50 let. navzdory skutečnosti, že ne hloupý člověk)) dosáhl takového elementárního chápání situace.

Nízké teploty mohou být výsledkem užívání antipyretik pro léčbu infekčních onemocnění. Tělo dětí v důsledku nerozvinutého zaostalého teplotního režimu ukazuje tuto teplotu. Obvykle se stabilizuje během několika dnů.

Předávkování některými vazokonstrikčními léky na nos může vést nejen ke snížení teploty, ale také k omdlení a závratě. Před použitím léku si musíte přečíst návod.

Pokud jde o adolescentní děti, když je detekován indikátor nízké teploty, je nutné podstoupit diagnostiku terapeutem a endokrinologem, aby se zabránilo vážným onemocněním. Včasná diagnóza pomůže identifikovat vývoj diabetes mellitus a onemocnění štítné žlázy nebo změkčí jejich průběh.

Nízká teplota u dětí ve školním věku indikuje fyzickou a duševní únavu. Možná byste měli snížit zátěž na teenagera. Pokud zjistíte, že dítě má pokles teploty, zjistěte důvod této okolnosti. Teplotní podmínky budou obnoveny s vyloučením příčiny.


Zaregistrujte se na # 171; Baby Lure # 187; na YouTube!

Dítě má teplotu 35,5: co dělat?

Jak říkají dětští lékaři, pokud je teplota u dítěte od narození snížena, nemusíte se obávat. V případě, že se dítě cítí dobře, jeho bolesti hlavy, pomalý, ospalý, ho zahřeje před příchodem lékaře. Zachovejte klid, nedělejte dítě svým zkušenostem. Udržujte ložní prádlo, oblečení, boty suché.

Snažte se spát délku 9-10 hodin. V dietě dítěte používejte čerstvé, zeleninové, ovocné a ovocné plody. Šaty v souladu s povětrnostními podmínkami a chodit na čerstvém vzduchu.

Snažte se co nejvíce omezit používání různých přístrojů. Nechte dítě odpočívat psychicky a fyzicky.

Obraťte se na odborníka v naléhavých případech, pokud se při nízkých teplotách u dítěte objeví závažné závratě, nevolnost, slabost a studený pot.

Když teploměr vypršel, je zde banální situace. Aby se předešlo nedorozuměním, vždy používejte dva teploměry ve skříni domácího lékárny pro přesné odečty, nejlépe jeden z nich je elektronický.

V každém věku by mělo být dítě dospělého upozorněno sníženým ukazatelem teploty, po pozorováních se ujistěte, že byste se neměli bát. Včasná kvalifikovaná diagnóza pomůže v budoucnu předcházet řadě nebezpečných onemocnění, je důležité si všimnout prvního příznaku.

Co dělat při nízkých teplotách

V normálním stavu by tělesná teplota dospělého a dítěte neměla překročit 37 stupňů, tj. 36,6–36,9 jsou zdravé ukazatele teploměru, a pokud jde o dolní mez, teploty až 36–35,5 jsou důvodem ke znepokojení.

Na světě je spousta lidí, pro něž 35,5 je pracovní teplota a nemají problém po celý svůj život, protože to není „normální“. Tyto případy nebudeme zvažovat. Úzkost stojí za to porazit, pokud se vaše tělo nesetkává s takovou teplotou, a pokud máte pocit, že se jedná o zřetelné onemocnění.

Co dělat?

Začněme definováním příznaků nízké teploty, nebo jak se tento stav také nazývá - únava:

 1. Slabost
 2. Touha spát, i když byl spánek dlouho.
 3. Pocity bezdůvodného podráždění.
 4. Inhibice akcí a myšlenek.
 5. Špatný všeobecný blahobyt.

Příčiny nižší tělesné teploty

Další důvody

Těhotné ženy si často stěžují na nízké teploty - 35–35,5, doprovázené nevolností a migrénami. Toto období obvykle spadá do prvního trimestru těhotenství a je označováno jako toxikóza. Všechny příznaky, včetně nízké teploty, by měly být hlášeny na předškolní klinice při pravidelných kontrolách, aby nedošlo k vynechání vážných onemocnění.

Proč tělesná teplota dítěte klesá

Dítě, které onemocní, se stává letargickým a apatickým, ztrácí chuť k jídlu, i když jsou nabízeny jeho oblíbené potraviny. Především byste měli změřit jeho teplotu, a pokud je snížena na 35-35,5, je lepší obrátit se na pediatra, a než přijde, zahřeje dítě s vyhřívací podložkou, přikrývkou nebo si s ním lehne, objímá dítě a zahřívá ho svým tělem. Nemusíte dělat nic jiného, ​​jinak můžete poškodit tělo dítěte.

Tělesná teplota 33 stupňů je považována za kritickou - taková hypotermie nastane, když je dítě přechlazené, například strávilo dlouhou dobu na ulici a v silném mrazu. Hypotermie může být u dospělého. Je důležité si uvědomit, že pokud je osoba podezřelá z podchlazení, neměli byste ho okamžitě umístit do horké lázně, aby nedošlo ke křeči cév a smrti. Pokud je podchlazení závažné, ale musíte začít s oblékáním v teplém, suchém oblečení a oteplování teplými, ale ne horkými nápoji.

V kritických případech nejprve zavolejte ambulanci a pak se zapojte do poskytování první pomoci před příchodem lékařského týmu.

Co dělat, když tělesná teplota klesla pod normální hodnotu

Obecně platí, že pokud se neobáváte poklesu teploty a to se stane jen zřídka, nemůžete dostat alarm, ale jen relaxovat a obsahují vitamíny ve vaší stravě. Pokud stav vyžaduje návštěvu lékaře, můžete předepsat kurz fyzioterapie nebo balneoterapie, předepsat omlazující léky nebo léčbu chronických onemocnění.

Ve většině případů je nutná prevence a samoobsluha takového životního stylu, ve kterém nemůže být „únava“ a nízká teplota.

Co dělat:

 • starat se o zdraví - jíst zdravé potraviny a vzdát se špatných návyků;
 • udržet si zvyk chodit do postele před půlnocí;
 • dostatek spánku - minimálně 8 hodin denně;
 • pohybová aktivita, mírný sport;
 • větrání místnosti, ve které trávíte veškerý čas, sprchování studenou vodou;
 • trvat 20-30 minut denně pěšky;
 • používat vitamíny;
 • snaží se vyhnout stresovým situacím desátým způsobem;
 • učit se výrazům obličeje a usmívat se.

Dospělí i dítě mohou dodržovat tato pravidla a aktivovat všechny ochranné funkce těla.

Výkon a teplota

Pro zvýšení teploty na normální teplotu se doporučuje připravit takovou směs - nasekané vlašské ořechy se sušenými meruňkami, sušenými švestkami, medem a rozinkami. Výsledná hmota se jednou denně spotřebuje v lžičce. Takový lék osloví i dítě.

Druhým receptem je vařit čaj z rybízových listů, přidávat citronovou šťávu a lžíci medu do chladného vývaru. Pijte najednou.

Třetí možností je rybízový vitamin. Mletý rybíz s cukrem, během dne použijte teplý čaj. Rybíz je extrémně bohatý na vitamín C.

Co konkrétně dělat, když teplota klesla na 35 dětí nebo dospělých:

 1. Položte pacienta do postele, pokryté teplými přikrývkami.
 2. Teplé ohřívací podložky nebo lahve s teplou vodou by měly být položeny na nohy.
 3. Sbírat umyvadlo s teplou vodou a vzít si koupel nohou s éterickými oleji z jehličí, třezalka tečkovaná.
 4. Pijte Hypericum tinkturu nebo teplý čaj s malinovým džemem nebo vitamínem.
 5. Metoda babičky je pít vodu s jednoduchou tužkou, která je předemletá na prášek. Grafit zvyšuje teplotu na několik hodin.
 6. Dělat nějaké fyzické cvičení - běh, sedět, nebo dělat 10 - 20 kliky. To přispěje k ozvučení a zvýšení frekvence srdečního svalu. Takže tělo se zahřívá rychleji.
 7. Vytvářet pozitivní emoce, v takové atmosféře, oživení přijde rychleji.

Pokud se několik dní necítíte dobře a teplota se nezvyšuje, měli byste jít k lékaři.

Důvody pro nízkou teplotu 35,5 u dítěte

Pro stabilní fungování těla dítěte je vyžadována normální teplota, která zajišťuje správnost chemických a biologických procesů. Pro tělo dítěte je občas důležitější než pro dospělý organismus, protože se stále tvoří.

Normální tělesná teplota pro dítě je 36-36,5 ° C. V zásadě by neměla být nižší než 36 stupňů, ale nižší než 35 stupňů - ukazatel je rozhodně nepřijatelný a tato podmínka je označena jako hypotermie.

Ne vždy nízká teplota signalizuje příznaky onemocnění. U dětí je teplota rukou, zejména nohou, podstatně nižší než teplota kterékoli jiné části těla dítěte. Teplota klesá a když dítě spí hodně a / nebo se trochu pohne. Je třeba také vzít v úvahu časové období, během něhož má dítě nízkou teplotu - pokud je krátkodobě spuštěno, jedná se o normální přechlazování. Ačkoli, to by mělo být poznamenal, v průběhu doby, to může vyvolat časté omrzliny, zmrazení a smrt, a různá zranění způsobená chladem.

Pokud však nízká teplota trvá hodinu nebo více, musíte zavolat lékaře, to je jen příznak více než jedné nemoci. Navíc pomáhá snižovat rychlost metabolických procesů a práci celého organismu. Když teplota klesne, dítě se stává pomalým, potlačovaným, podrážděným, slzným, má bolesti hlavy, bledne, chce spát v době neobvyklé pro normální spánek a často se pozorují kapky potu.

S klesající teplotou se stav dítěte zhoršuje a zhoršuje. Práce orgánů je narušena, a proto je porucha řeči a bludy ve většině případů nevyhnutelné. Mdlíci nejsou vyloučeni - jeden dlouhý nebo několik krátkodobých nebo dokonce koma. A pokud teplota klesne na 32 stupňů, ohrožuje dítě se ztrátou vědomí, často vedoucí k smrti.

Ženský portál woman-club.su upozorňuje na skutečnost, že teplota je uměle snížena přesně na takový ukazatel během vážných operací - v neurochirurgii, transplantacích orgánů atd.

Obecně jsou příčiny nízké teploty u dětí rozděleny na nevyhnutelné jevy, které se vyskytují s tělem dítěte a jsou vážnější a vyžadují nejbližší pozornost.

První lze připsat snížení teploty v období zvláště intenzivního růstu a změn souvisejících s věkem (bezprostředně po narození, kdy ještě nebyl vytvořen termoregulační systém, přechod z kojenců na smysluplnější, z mateřské školy do školy, hormonální změny během přechodného období u adolescentů) a snížení teploty doprovázející infekční onemocnění, stejně jako nějaký čas po ní. Během infekčního onemocnění je kromě nízké teploty obvykle přítomen průjem a po nemoci dochází k poruše.

Po dokončení změn souvisejících s věkem, které jsou charakteristické pro určité období a plné zotavení z infekčních onemocnění, se teplota vrátí do normálu.

Pozornost rodičů a následná rozhodnost akcí vyžadují takové důvody, jako jsou:

 1. Nedostatek vitamínů a minerálů v těle dítěte, anémie spojená s nedostatkem železa, špatná výživa. U dospívajících dívek je často pozorována nižší teplota, která v důsledku příliš extrémní diety přinesla anorexii.
  Dětská výživa by měla být věnována maximální pozornost. Školní stravování se vyvíjí za účasti pediatrů, ale rodiče by neměli stát stranou. Dětská večeře by měla být dobře stravitelná, ale výživná - drůbež, ryby, zelenina, mléčné a mléčné výrobky. Lehký oběd nebo odpolední svačina by se měly střídat s vydatnými recepcemi. Při prvních náznacích, že dívka byla fascinována stravou, byste se měli obrátit na odborníka, a ne jen na jednoho - protože to není bezpečné při tvorbě organismu.
 2. Předávkování lékem z nachlazení. Použití léků na rýmu přispívá ke zúžení krevních cév a u malého dítěte jsou již mnohem menší než u dospělého, získávají se zkušenosti. Proto je v případě předávkování drogou z nachlazení možné nejen snížení teploty, ale i mdloby.
 3. Porušení imunitního systému, snížení imunity, včetně po závažné nemoci. Pokud dojde k poklesu teploty po očkování, znamená to slabou imunitu.
 4. Otrava Teplota klesá v důsledku reakce na jednu nebo jinou látku, která způsobila otravu.
 5. Chronická únava, stres nebo nervový šok.
  Důvod je velmi častý u dětí, které byly nedávno zařazeny do mateřské školy, první třídy, zvyklé na zvýšenou rodičovskou péči. Pro tyto děti je vstup do nového prostředí obrovský stres. A pokud je pokles na dlouhou dobu, nedávají tuto hodnotu je nepřijatelné.
 6. Vrozené nebo získané patologie. Zpravidla se jedná o patologii štítné žlázy, alergie, kardiovaskulární onemocnění, onemocnění centrálního nervového systému, chronický nedostatek hemoglobinu.
  Pokud dítě periodicky pociťuje alergické reakce na určitý produkt, stejně jako na rostliny, topolové chmýří, prach, zvířecí chlupy atd., Je nutné nejprve zjistit, zda teplota v okamžiku, kdy se alergie vyskytne, klesá.
 7. Porušení termoregulace - chemická, zodpovědná za přenos tepla, fyzikální, umožňující posoudit, kdy je skutečně studená nebo chování, což nutí tělo vyžadovat izolaci. Přerušení alespoň jednoho z nich vede ke snížení teploty.

Chcete-li zjistit úplný obraz, je nutné navštívit pediatra a v případě potřeby i úzké odborníky: dětský endokrinolog, neurolog, onkolog, gastroenterolog, CRF. S pomocí odborníků budou muset revidovat denní režim a stravu. Zpravidla jsou stanoveny studie: obecné a biochemické krevní testy, krev pro hormony, EKG a ultrazvuk.

Aby se zabránilo zbytečným poruchám, doporučuje se zakoupit dva teploměry, protože chyby nejsou tak vzácné. Vše závisí na objektivitě výsledku a zdraví dítěte není něco, co by mělo být ignorováno.

Dítě má nízkou teplotu - jaké jsou důvody a co dělat?

Nízká teplota u dětí

Pečující rodiče vždy dbají na stav svých dětí. Oni snadno rozpoznat známky horečky, protože oni jsou více pravděpodobní, že se s tím setkají. Není však vždy možné okamžitě pochopit, že dítě má nízkou teplotu. Pokud teploměr ukazuje 36,4 ° a méně, okamžitě vznikají otázky: jaké jsou příčiny a co je nejdůležitější, co dělat? Pojďme to zjistit.

Příčiny nízké teploty

Nízká teplota je nižší než 36,2 ℃, je to také hypotermie - indikátor nízké produkce tepla nebo zvýšeného přenosu tepla.

Najděte pediatra

Jaké by mohly být jejich důvody:

 • Tepelná energie vzniká ve vnitřních orgánech a svalech v důsledku metabolických reakcí a svalové práce. Snížení teploty indikuje zpomalení provozu některých tělesných systémů. Příčiny mohou být běžné adaptivní reakce nebo patologie. V každém případě je důležité pochopit, jaké jsou důvody, a učinit vše pro jejich odstranění.
 • Přenos tepla do životního prostředí obvykle závisí na vnějších příčinách. Pak je jasné, co dělat - eliminovat zdroj podchlazení. Není to nebezpečné samo o sobě, ale jako faktor, který vyvolává vznik infekce nebo zánětlivého procesu.

Když bylo dítě v chladné místnosti, na ulici za mírného počasí nebo mokrého oblečení, každému je jasné, proč má nízkou teplotu. Je nutné:

 • dát do teplé místnosti
 • vyměnit oblečení
 • pít horké.

Pokud se po těchto postupech teplota zvýší na 36,6 nebo dokonce vyšší, je vše v pořádku. Vysvětlete staršímu dítěti, jak se chovat tak, aby nedošlo k nemoci. A v budoucnu pozorně sledujte.

Dalším naprosto normálním jevem je nízká teplota u dítěte ráno.

35,5-36,5 ℃ - pravidelný pokles. Všechny procesy těla během spánku jsou zpomaleny, energie je produkována méně. Ale pokud je podchlazení neustále ve večerních hodinách - to už není tak dobré, musíte hledat příčinu.

Pokud se teplota dítěte sníží na několik dní, musíte ho pozorně sledovat, pokud existují jiné alarmující příznaky, a poraďte se s lékařem, který vám pomůže určit příčinu a říct, co máte dělat. Koneckonců, tento ukazatel, pokud je pozorován po dlouhou dobu, může být příznakem různých odchylek od normy nebo nemocí.

 • Od samého narození se pozoruje neustále 35,5 plus nebo mínus 1 stupeň;
 • s normální pohyblivostí, dobrý spánek, dobrá chuť k jídlu.
 • Konzultujte s pediatrem,
 • Pokud tuto diagnózu potvrdíte, přestaňte se bát.
 • Dítě je malátné, bledé,
 • preferuje spíše tiché než aktivní hry
 • spí hodně.
 • Vitamíny,
 • čerstvý vzduch
 • pozitivní emoce.

Účinek vazokonstrikčních léčiv

 • Snížená aktivita
 • dolů až k omdlení a závratě.
 • Zavolej pohotovost
 • Dejte si čerstvě uvařený čaj.
 • Pokles teploty se udržuje 3-5 dní
 • dítě je ospalé, pomalé,
 • mohou být bolestivé klouby, bolesti hlavy.
 • Snížená imunita
 • slabá odolnost vůči virové infekci.
 • Zavolejte lékaře
 • podstoupit léčbu pro zamýšlený účel.
 • hypotyreóza
 • diabetes mellitus
 • pneumonie,
 • anémie,
 • onkologie,
 • střevní parazity.
 • Bolesti různé lokalizace
 • necítíte se dobře.
 • Hormonální nebo funkční poškození,
 • nádorů.

Nízká teplota u dítěte od 1 měsíce do 1 roku

U kojenců se termoregulace teprve začíná formovat, stejně jako všechny ostatní funkce těla.

Děti ve věku 1-12 měsíců se stále učí udržet teplotu na 36,6, takže k poklesu dochází snadno při sebemenší hypotermii.

U předčasně narozených dětí, vzhledem k jejich ještě nižšímu vývoji a nízké mobilitě, je konstantní hypotermie asi 35,5. Nízké teploty se však mohou vyskytnout také v důsledku bolestivého stavu. To je typické pro následující situace:

 • Forma virové infekce. Může nastat bez předchozího zvýšení teploty. Pokud má dítě 2, 4, 6, 8, 10, 12 měsíců, trvá asi 3 až 4 dny po dobu asi 35 let a vykazuje přinejmenším některé známky prochladnutí nebo jen pomalý a ospalý stav, rychlá únava, měli byste se poradit s lékařem.
 • Reakce na vakcínu. Taková imunitní reakce je méně častá než horečka. Ale v poslední době na rodičovských fórech lze častěji číst o takových případech po 2. a 3. DTP (adsorbovaný toxoid tetanus-difterie-pertussis). Proto není nutné užívat Paracetamol, Ibuprofen nebo jiné antipyretika předem po očkování, jak někteří lékaři doporučují. Koneckonců, pokud má dítě 1-12 měsíců a tak bude podchlazení, mohou být následky katastrofické. Je nutné měřit teplotu každé 2-3 hodiny po očkování, zejména v noci na lůžku, a postupovat podle situace.
 • Porucha, která se projevuje jako nízká teplota u dítěte po nemoci, trvá 2-5 dní při 35,8-36,0. To je odrazem oslabeného stavu v boji proti imunitní infekci. Nebo dlouhodobá reakce na antipyretika užívaná na konci léčby chřipky, akutní respirační infekce, SARS. Chcete-li obnovit sílu, musíte být více na čerstvém vzduchu a jíst plně.
 • Důsledky použití kapiček z nachlazení. Působí jako vazokonstriktor a mohou postihnout malé tělo dítěte po 5 nebo 7 měsících, a to nejen na nosní sliznici, ale také na jiných kapilárách. Jejich zúžení může vést k podchlazení a dokonce mdloby. Při použití nosních kapek musíte být opatrní, přečtěte si o vedlejších účincích a kontraindikacích. V tomto smyslu jsou nejbezpečnější výrobky na bázi mořské soli, jako je Aqualor Baby, Aquamaris pro děti, Otrivin Baby, nejbezpečnější.

U dětí od 1 roku do 6 let s rozvojem dovedností chůze a dalších aktivních pohybů se termoregulace postupně normalizuje. Proto, jak dítě vyrůstá, musí být pravidelnému poklesu teploty dána ještě větší důležitost. Příčiny hypotermie mohou být stejné jako u kojenců, ale odchylky by neměly být tak výrazné a rychlejší. Na počátku základního školního věku mohou být i jiné důvody pro pokles.

Nízká teplota ve věku 7-17 let - důvody a co dělat?

Počínaje studiem v 1. ročníku může být příčinou poklesu teploty přepracování. K němu vede:

 • pracovní zátěž studia, různé kruhy, sekce, ateliéry;
 • nadměrná duševní a fyzická námaha;
 • nedostatek odpočinku a čerstvého vzduchu;
 • nedostatek spánku, když dítě sedí v noci sedí u televize nebo počítače, unáší na sociálních sítích nebo hraje virtuální hry;
 • stresové situace, starosti o známky, konflikty s učiteli, rodiči nebo spolužáky.

Nízká teplota žáků je signálem těla o problémech. Pokud čas neodpovídá, pak následky mohou být nemoci, které lékaři nazývají:

 • neuróza - porušení normálních reakcí nervového systému na podněty;
 • gastritida - zánět žaludeční sliznice, příčinou je bakterie, ale vyvolává stres a přepracování;
 • krátkozrakost - krátkozrakost různých stupňů, zhoršená blikajícími obrazovkami mobilních telefonů, tabletů a notebooků;
 • skolióza - zakřivení páteře v důsledku stálého a nerovnoměrného zatížení.

Co by měli dělat rodiče?

 • snížit zátěž, nechat ty extra činnosti, které má dítě nejraději;
 • chodit se synem nebo dcerou častěji na čerstvém vzduchu;
 • sledovat denní režim, vyloučit možnost počítačové zábavy v noci.

Pokud se poprvé objeví pokles teploty s nástupem puberty, může být prodloužená hypotermie známkou nástupu endokrinního onemocnění:

 • poruchy štítné žlázy s poklesem produkce hormonů - hypotyreóza;
 • diabetes mellitus.

Co dělat v takových případech? Nejprve kontaktujte terapeuta, udělejte ultrazvuk vnitřních orgánů, projděte testy krve a moči. Pokud nemoci srdce, ledvin, jater, plic nejsou detekovány, nejsou detekovány žádné tumory, pak musíte jít do endokrinologa, zkontrolovat hladinu cukru a hormonů.

Závěr

Prodloužená nízká teplota u dítěte je alarmový signál. Vyžaduje to objasnění - jaké jsou důvody. Co dělat v tomto případě, musí lékař říct: obyčejný pediatr, neurolog, endokrinolog. Pokud 36,2 a nižší jsou doprovázeny studeným potem, nevolností, bolestí, závratí, poruchou vědomí - okamžitě zavolejte ambulanci.

Neměňte svou teplotu ráno, pokud neexistují jiné důvody k obavám. V tuto chvíli je vše sníženo. Pokud je dítě podchlazené, zahřejte ho teplým oblečením, lahví s horkou vodou, kobercem, teplými nápoji, něhou a péčí. Nedovolte, aby malý a dokonce velký žák přepracoval. Únava musí být zdravá.

Proč má dítě nízkou tělesnou teplotu a co s tím dělat?

Dobrý den, milí rodiče. Dnes budeme hovořit o tom, co představuje nízkou tělesnou teplotu u dítěte. Dozvíte se, co mohou být fyziologické a patologické procesy v těle během hypertermie. Budete vědět, co s ním dělat.

Příznaky hypothermie

Pokud nemáte teploměr po ruce, můžete mít podezření na přítomnost nízké tělesné teploty v dítěti přítomností následujících příznaků:

 • dítě má sníženou nebo žádnou chuť k jídlu;
 • dítě vypadá pomaleji, letargicky, zvyšuje se ospalost;
 • nálada, chování se dramaticky mění;
 • mohou se objevit bolesti hlavy;
 • malý tot může být příliš podrážděný.

Možné faktory

Skutečnost, že dítě má hypotermii, může být ovlivněna mnoha důvody.

 1. Přítomnost chronické patologie. Dítě může mít problémy s dýchacím systémem, nadledvinami, štítnou žlázou. V přítomnosti chladných končetin a potu mohou nízké teploty znamenat přítomnost anémie.
 2. Přenos silného stresu, psychická únava.
 3. Nedostatek vitamínů může také ovlivnit pokles teploty. Častěji pozorované u dospívajících, kteří se trápí diety.
 4. Podchlazení těla. Při nejmenším zima může ovlivnit pokles tělesné teploty, zejména u malých dětí s neformovaným systémem termoregulace.
 5. Důsledek očkování.
 6. Vrozená hypotermie. V prvních měsících života dítěte může být teplota 35,4 stupně. Ve stejné době se batole cítí dobře, má dobrý spánek, chuť k jídlu, normální pohyblivost. Tento stav je poměrně vzácný, nevyžaduje žádnou léčbu.
 7. Přítomnost virového onemocnění. Nízká tělesná teplota může přetrvávat po dobu tří až pěti dnů. Dítě je pomalé a ospalé, může pociťovat bolest hlavy a bolestivé klouby.
 8. Patologie vnitřních orgánů, zejména onemocnění jako je pneumonie, hypotyreóza, diabetes mellitus, rakovina, anémie, parazitární invaze. Kromě nízké teploty se dítě bude cítit dobře a bolavě.
 9. Následky užívání vazokonstrikčních léků. Současně, kromě hypothermie, dítě bude mít sníženou aktivitu, možná slabý stav.
 10. Výsledky užívání antipyretik. Pokud dítě během nemoci dostalo prostředky ke snížení teploty, kterou také sestřelila.
 11. Častou příčinou hypothermie u dětí ve školním věku je těžké vyčerpání, které může nastat v důsledku:
 • nadměrná fyzická nebo duševní zátěž;
 • nedostatek čerstvého vzduchu;
 • nedostatek odpočinku;
 • velké zatížení v sekcích;
 • nedostatek zdravého spánku;
 • přítomnost stresových situací.
 1. Když školní tělesná teplota klesne, je to signál, že v těle je něco špatně. Pokud na to neodpovíte včas, může se u dítěte rozvinout patologie, které se běžně nazývá škola:
 • gastritida - vyvolaná přepracováním a stresem;
 • neuróza - důsledek negativních faktorů na nervový systém;
 • krátkozrakost - vyvinutá pod vlivem moderních přístrojů;
 • skolióza - důsledky nerovnoměrného stálého zatížení páteře.

Mít dítě

 1. Pokud bylo batole předčasné, pak je tělesná teplota pod 36 stupňů normální kvůli nižšímu vývoji a nízké mobilitě.
 2. Virové onemocnění. Dítě nemusí mít žádné charakteristické příznaky, ale dojde ke zvýšené ospalosti a mírné únavě.
 3. Reakce na zavedení DTP. To je věřil, že to je lepší nespěchat, aby toxin febrifuge bezprostředně po očkování, ale počkejte a podívejte se na ukazatele jeho teploty, a jednat na situaci.
 4. Hypotermie
 5. Kapky z nachlazení mohou také ovlivnit hypotermii, jak se cévy zužují. Nejbezpečnější produkty pro mořské kozy jsou založeny na mořské soli, zejména Aquamaris pro děti a Aqualore baby.
 6. Tělesná teplota může zůstat z 35,8 na 36 stupňů v důsledku poruchy po dlouhé nemoci. Může trvat až pět dní.

Jak zjistit příčinu

Rodiče by měli pochopit, že hypotermie může být způsobena řadou faktorů. Při rozhodování, jak v dané situaci jednat, je třeba vzít v úvahu to, co způsobilo pokles teploty. Proto je důležité vědět, jak určit konkrétní stav.

 1. Hypothermia a omrzliny mohou být detekovány, když je teplota pod 35,9 stupně, hypotenze, ospalost, letargie dítěte, bledost kůže (zchlazení). Pokud se podchlazený hrášek dostane do teplé místnosti, jeho kůže se změní na červenou, objeví se otok a bolest v oblasti omrzlin.
 2. Pokud je teplota dítěte 35 stupňů několik dní, a krátce předtím, než utrpěl bakteriální nebo virové onemocnění, je tato reakce variantou normy. To může také být znamení přítomnosti komplikací v těle po nemoci. V takové situaci je lepší se poradit s lékařem a podrobit se dalšímu vyšetření, zejména k provedení kardiogramu a podrobení úplnému krevnímu obrazu.
 3. Teploty v rozmezí 35,5 až 36 stupňů lze pozorovat po očkování. Je nezbytné informovat o tom pediatra. Pokud dítě má normální spánek, dobrou chuť k jídlu, nejsou žádné změny v chování, tento stav nevyžaduje užívání léků.
 4. Pokud dojde k otravě těkavými toxickými látkami, může být teplota 35,7 a nižší doprovázena zvracením, těžkou zimnicí, závratí a bledou kůží. Bez lékařského zákroku nemůže.
 5. Pokud má batole všeobecný pocit špatného zdraví, ospalost, nadměrnou letargii, bolesti hlavy, zvracení, mdloby, mdloby, tyto příznaky jsou alarmující a vyžadují tísňové volání.

Diagnostika

Pokud jdete k lékaři, abyste zjistili příčinu podchlazení, provede osobní vyšetření dítěte, shromáždí všechny stížnosti na zdravotní stav a pošle ho k dalšímu výzkumu. Ty mohou zahrnovat:

 • kompletní krevní obraz, moč;
 • biochemické vyšetření krve;
 • testování krevní glukózy;
 • hormonální testy;
 • ultrazvuk ledvin, štítné žlázy, dutiny břišní;
 • konzultace s úzkými odborníky v závislosti na tom, co je u dítěte podezření.

Co dělat

 1. Pokud je reakce těla způsobena dlouhodobým užíváním antipyretik, pak užíváte vitamíny, čerstvý vzduch a přítomnost pozitivních emocí.
 2. Pokud je to výsledek použití vazokonstrikčních prostředků, dítě by mělo být naléhavě podáno, dát mu horký čaj a zavolat sanitku.
 3. Pokud se jedná o virové onemocnění, musíte podstoupit řádnou léčbu.
 4. Pokud existuje podezření na patologii vnitřních orgánů, je nutné podstoupit vyšetření, aby bylo možné zjistit přesnou příčinu onemocnění, zahájit léčbu zaměřenou na specifické selhání v těle.
 5. Ujistěte se, že dítě není příliš přepracované, snižte jeho náklad. Pro něj může být obtížné navštěvovat další kruhy po škole, je lepší je odmítnout.
 6. Zvýšit množství čerstvého ovoce a zeleniny v dětské dietě.
 7. Pokud je v životě dítěte příliš mnoho počítačů a tabletů, je třeba snížit jejich vliv.
 8. Pokud má vaše dítě podchlazení, musíte nohy prohřát. Vrhněte batole do deky, ale příliš ho přehřívejte. Dejte svému dítěti teplý nápoj. Rodiče by měli vědět, zda hypothermie nevzniká v důsledku podchlazení, pak se oteplování nevyžaduje.
 9. Je-li na vině stresující situace, je třeba dbát na vytvoření příjemného prostředí pro dítě. Rodiče by si měli uvědomit, že podchlazení může nastat v důsledku apatie a silného strachu, zvýšené úzkosti. Je velmi důležité pokusit se najít kontakt s dítětem, pokusit se zjistit, jaké jsou příčiny jeho strachu.
 10. Nemusíte udržovat své dítě v teple po dlouhou dobu, zejména pokud se teplota již vrátila do normálu. Je lepší vrátit se k obvyklé činnosti.

Jednou, když se můj syn probudil, aby šel do školy, ztuhl. Naměřená teplota - 35,9. Předpokládal jsem, že ztuhl, protože se probudil a tělo bylo studené. Proto ho oblékla a zabalila, dala mu teplý čaj. Teplota se vrátila do normálu.

Bezpečnostní opatření

 1. Je důležité zajistit, aby dítě mělo zdravý spánek, vyváženou stravu. Musíme se starat o používání celé řady vitamínů, aminokyselin a minerálů.
 2. Rodiče by se měli ujistit, že dítě udržuje každodenní rutinu, aktivní hry střídají odpočinek.
 3. Nezapomeňte na fyzickou námahu, na každodenní procházky na čerstvém vzduchu.

Teď už víte, jestli má dítě nízkou teplotu, co dělat. V každém případě nemusíte začínat paniku, ale věnujte jí pozornost. Pokud se vyskytnou současně příznaky svědčící o zhoršení zdravotního stavu, je nutná návštěva u lékaře.