GRIPPFERON

Al Nosní kapky ve formě čirého, bezbarvého nebo světle žlutého roztoku.

Pomocné látky: dihydrát edetátu disodného - 0,5 mg, chlorid sodný - 4,1 mg, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného - 11,94 mg, dihydrogenfosforečnan draselný - 4,54 mg, povidon 8000 - 10 mg, makrogol 4000 - 100 mg, čištěná voda - do 1 ml.

5 ml - plastové lahvičky s kapátkem (1) - kartony.
10 ml - plastové lahvičky s kapátkem (1) - kartony.

Léčivo má imunomodulační, protizánětlivé a antivirové účinky.

Při intranazálním podání je koncentrace účinné látky v krvi hluboko pod detekčním limitem (limit interferonu alfa-2b je 1-2 IU / ml) a nemá klinický význam.

- prevence a léčba chřipky a ARVI u dětí a dospělých.

- individuální intolerance na interferonové přípravky a složky tvořící přípravek;

- těžké formy alergických onemocnění.

Při prvních známkách onemocnění se Grippferon používá po dobu 5 dnů:

- od 0 do 1 roku - 1 kapka do každého nosního průchodu 5krát denně (jednorázová dávka 1000 ME, denní dávka 5000 ME)

- ve věku 1 až 3 roky - 2 kapky v každé nosní pasáži 3-4krát denně (jednorázová dávka 2000 ME, denní dávka 6000-8000 ME)

- ve věku 3 až 14 let - 2 kapky v každé nosní pasáži 4-5krát denně (jednorázová dávka 2000 ME, denní dávka 8000-10000 ME)

- pro dospělé - 3 kapky v každé nosní pasáži 5-6krát denně (jednorázová dávka 3000 ME, denní dávka 15000-18000 ME).

Aby se zabránilo SARS a chřipce:

- při kontaktu s pacientem a / nebo během hypotermie se léčivo instiluje v jedné dávce 2krát denně. V případě potřeby se opakují preventivní kurzy;

- Se sezónním zvýšením výskytu léku pohřbeného ve věkové dávce jednou ráno s intervalem 24-48 hodin.

Po každé instilaci se doporučuje několik minut masírovat křídla nosu, aby se lék rovnoměrně rozptýlil v nosní dutině.

Použití intranazálních vazokonstrikčních léčiv ve spojení s Grippferonem se nedoporučuje, protože přispívá k dalšímu sušení nosní sliznice.

Grippferon je schválen pro použití po celou dobu těhotenství v souladu s věkovou dávkou.

Aplikujte na děti podle indikací v souladu s dávkovacím režimem.

Při teplotě od 2 do 8 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí. Doba použitelnosti - 2 roky.

Grippferon

Popis k 03.02.2016

 • Latinský název: Grippferon
 • Kód ATX: L03AB05
 • Účinná látka: interferon alfa-2b (interferon alfa-2b)
 • Výrobce: Firn M (Rusko) t

Složení

 • Složení 1 ml kapek Grippferonu obsahuje ne méně než 10 000 IU rekombinantního lidského interferonu alfa-2b. Další látky: chlorid sodný, dihydrát edetátu disodného, ​​dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​povidon 8000, dihydrofosforečnan draselný, voda, makrogol 4000.
 • V 1 ml (což odpovídá 20 dávkám) léčiva obsahuje nosní sprej podávaný nosním Grippferonem alespoň 10 000 IU rekombinantního lidského interferonu alfa-2b. Další látky: chlorid sodný, dihydrát edetátu disodného, ​​dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​povidon 8000, dihydrofosforečnan draselný, voda, makrogol 4000.

Formulář vydání

 • Kapky jsou čirý, světle žlutý roztok. 5 nebo 10 ml roztoku v plastové lahvičce s kapátkem, 1 lahvičku v papírovém obalu.
 • Sprej je čirý, světle žlutý roztok. 10 ml roztoku v plastové lahvičce s dávkovačem, 1 lahvička v papírovém obalu.

Farmakologický účinek

Protizánětlivý, imunomodulační, antivirový účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakodynamika

Grippferon (nosní kapky a sprej) je široce působící činidlo (korona, rino, adenovirus, parainfluenza, chřipka a další). Intranasální cesta podávání zajišťuje dlouhodobý kontakt s sliznicemi nosní dutiny, což má účinek na místě počátečního zavádění a replikace virových částic dýchacích cest. Aktivita jedné lahvičky léku je srovnatelná s aktivitou sto ampulí lidského leukocytového interferonu.

Závislost a rezistence na Grippferon se obvykle nevyvíjí. Lék nevyžaduje pomocnou symptomatickou léčbu (Panadol, Aspirin, vasokonstrikční kapky proti nazální kongesci, sulfonamidy). Pečlivě zvolená kompozice má účinky sušení a absorpce, které zvyšují terapeutický účinek účinné složky.

Od samého počátku užívání léků jsou hlavní symptomy nemoci stanoveny (horečka, rýma, hyperrytmie hltanu, bolest hlavy). Použití přípravku Grippferon při prvních známkách onemocnění vede k jeho přerušení. Průměrná doba trvání onemocnění se snižuje o 35-45%.

Také užívání léku několikrát snižuje pravděpodobnost komplikací: sinusitida, bronchitida, pneumonie. Použití přípravku Grippferon pro účely individuální urgentní prevence zaručuje ochranu proti infekci až o 96%.

Farmakokinetika

Při intranazálním podání je koncentrace účinné látky v krvi mnohem nižší než mez detekce a nemá žádný farmakologický význam.

Indikace pro použití

Prevence a léčba chřipky a akutních respiračních infekcí virové povahy (ARVI) u dospělých a dětí.

Kontraindikace

 • citlivost na léčiva založená na interferonu nebo na jakékoli složky Grippferonu;
 • těžké alergické onemocnění.

Vedlejší účinky

Je možné, že dojde k rozvoji alergických reakcí.

Návod k použití Grippferon (metoda a dávkování) t

Spray Grippferon, návod k použití

Když se objeví první známky nemoci, lék se používá po dobu 5 dnů podle následujících schémat, s přihlédnutím k věku:

 • Děti do 1 roku věku mohou používat 1 dávku léku (500 ME) v nosních průchodech pětkrát denně (jedna dávka je 1000 ME, denní dávka je 5000 ME);
 • Dětem ve věku 1-3 let se podávají 2 dávky do nosních průchodů třikrát až čtyřikrát denně (jedna dávka je 2000 IU, denní dávka je 6000-8000 IU);
 • 3–14letým dětem se podávají 2 dávky do nosních průchodů čtyř až pětkrát denně (jedna dávka je 2000 IU, denní dávka je 8 000-10000 IU);
 • osobám starším 15 let se podávají 3 dávky do nosních průchodů pětkrát až šestkrát denně (jedna dávka je 3000 IU, denní dávka je 15 000 až 18 000 IU).

Aby se zabránilo chřipce a SARS sprej se používá podle následujících schémat:

 • když je přímo v kontaktu s nemocnou osobou nebo při podchlazení, lék se používá v jedné dávce dvakrát denně, jednou;
 • v případě sezónního zvýšení incidence léčiva se užívá ve věkové dávce jednou ráno každé 1-2 dny.

V případě potřeby se opakuje profylaktická léčba.

Drops Grippferon, návod k použití

Když se objeví první známky onemocnění, nosní kapky Grippferonu se používají po dobu 5 dnů podle následujících schémat s ohledem na věk:

 • kapky pro děti do 1 roku se aplikují v obou nosních průchodech na 1 instilaci pětkrát denně (u dětí tohoto věku, na doporučení lékaře, může být vhodnější použít svíčky);
 • děti ve věku 1-3 let jsou pohřbeny ve 2 kapkách v nosních průchodech třikrát až čtyřikrát denně;
 • děti ve věku 3-14 let jsou instilovány 2 kapky do nosních průchodů čtyř až pětkrát denně (jedna dávka je 2000 IU, denní dávka je 8000-10000 ME);
 • Osoby starší 15 let jsou pohřbeny 3 kapky do nosních průchodů pětkrát až šestkrát denně.

Zabránit prevenci chřipky a SARS:

 • s přímým kontaktem s nemocnou osobou nebo po obdržení podchlazení, lék se instiluje jednou v jedné dávce, 1 krát ráno a 1 večer;
 • v případě sezónního nárůstu incidence se přípravek vpraví do věkové dávky jednou za 1-2 dny ráno.

Po instilaci se doporučuje na minutu masírovat boční povrch nosu prsty, aby se produkt správně rozdělil do nosní dutiny.

Předávkování

Žádné údaje o předávkování drogami

Interakce

Použití vazokonstrikčních intranazálních léčiv s Grippferonem se nedoporučuje, protože přispívá k nadměrnému sušení nosních sliznic.

Podmínky prodeje

Lék lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte při teplotě 2-8 stupňů Celsia.

Doba použitelnosti

Dva roky. Otevřenou lahvičku smí skladovat maximálně jeden měsíc. Je zakázáno používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Zvláštní pokyny

Nemá vliv na schopnost řídit motorová vozidla.

Analogy Grippferonu

Nejznámější analogy jsou uvedeny níže: Alfiron (lyofilizát), Bioferon (lyofilizát), Virogel (mast), Viferon (svíčky), Genferon (svíčky), Alfarekin (lyofilizát), Genferon Light (analog pro děti), Alpha-Inzon (roztok pro Intron A (injekční roztok), Introbion (lyofilizát), Introferobion (lyofilizát), Laferobion (svíčky), Realdiron (injekční roztok), Laferon (svíčky), Eberon Alpha P (lyofilizát).

Grippferon pro děti

Lék je schválen pro použití u dětí. Jak používat kapky a sprej u dětí, je popsáno v části "Návod k použití Grippferonu (metoda a dávkování)". Pojem "dětský Grippferon" se speciálními formami uvolňování a dávkování neexistuje, u mladších dětí může být vhodnější použít jiné formy uvolňování interferonu, například svíčky pro děti.

Grippferon pro novorozence

Přípravek Grippferon se může používat u novorozenců, způsob použití a dávkování jsou popsány v části „Návod k použití přípravku Grippferon“.

Grippferon během těhotenství a kojení

Během těhotenství a kojení je přípravek Grippferon schválen k použití po celou dobu trvání těchto dávek v dávkách odpovídající věku.

Recenze Grippferonu

Recenze Grippferon pro děti a dospělé ve většině případů dobře charakterizují lék. Zprávy o neefektivnosti a vedlejších účincích jsou vzácné. Z nevýhod léku vyplývá jeho vysoká cena a nízká životnost otevřené láhve. Recenze přípravku Grippferon během těhotenství nenaznačují zvýšený výskyt nežádoucích účinků nebo vliv na plod.

Cena Grippferon kde koupit

Cena kapek Grippferonu 10 ml v Rusku je 240-270 rublů. Na Ukrajině, tato forma vydání bude stát 260-305 hřivny.

Cena spreje 10 ml v Rusku se pohybuje mezi 320-355 rublů. Na Ukrajině, sprej v tomto balíčku stojí asi 350 hřiven.

Lékárny se často zajímají o přítomnost léku "dětský Grippferon", ale tento lék neexistuje. Popsané formy uvolnění se používají jak pro dospělé, tak pro děti všech věkových kategorií.

Grippferon: návod k použití, indikace, recenze a analogy

Grippferon je dobře známá látka ze skupiny interferonů na bázi rekombinantního lidského interferonu, pomáhá bojovat proti patogenním virům, zabraňuje rozvoji závažných následků po nachlazení.

Léčivo pro intranasální a rektální použití má široké spektrum účinku, je účinné proti koroně, nosorožcům a adenovirům, chřipkovým virům a parainfluenza. Lék není návykový a není doprovázen výskytem kmenů, které jsou vůči němu rezistentní.

Použití přípravku Grippferon podle přehledů obvykle nemusí být doplněno použitím léků pro symptomatickou léčbu: aspirinu, panadolu, sulfonamidů, vasokonstrikčních nosních kapek. Optimálně zvolené složení tohoto nástroje poskytuje přídavný absorpční a sušící účinek, který zvyšuje terapeutický účinek samotného interferonu.

Toto univerzální antivirové činidlo má několik forem uvolnění, jedná se o rektální čípky, kapky, spreje a gely. Navzdory různým formám jeho užívání se účinek léku nemění. Tento lék má širokou škálu aplikací a používá se při léčbě chřipky, ARVI, bronchitidy, pneumonie, sinusitidy.

Léčivou látkou je interferon alfa-2b. Jeho hlavním rysem je poskytování antivirových efektů. To znamená, že tato látka, vstupující do těla, začíná aktivně bojovat s viry. Interferon alfa je nejúčinnější při destrukci SARS virů. Mechanismus účinku na virus je potlačení jejich reprodukce a aktivity, stejně jako jiných intracelulárních parazitů.

Formulář vydání

 1. Nosní kapky jsou určeny pro pacienty všech věkových kategorií, ale nejčastěji se používají u dětí do 5 let; 1 ml Grippferonu obsahuje nejméně 10 000 IU rekombinantního lidského interferonu alfa-2b.
 2. Nosní sprej - forma pro děti starší 5 let a dospělé; 1 ml (což odpovídá 20 dávkám) spreje léčeného nosním Grippferonovým léčivem obsahuje alespoň 10 000 IU rekombinantního lidského interferonu alfa-2b.
 3. Gel (mast) Grippferon s loratadinem - podle instrukcí používaných pouze pro dospělé pacienty starší 18 let (obsahuje 10 tisíc IU + 2 mg / g 5 g).
 4. Rektální čípky - používají se především pro novorozence a malé děti.

Indikace pro použití Grippferon

Prevence a léčba chřipky a akutních respiračních infekcí virové povahy (ARVI) u dospělých a dětí:

 • Katarální onemocnění;
 • Virus chřipky;
 • ARVI a ARI;
 • Příznaky rýmy.

Důležitou výhodou léčiva je samozřejmě schopnost používat Grippferon během těhotenství.

Návod k použití Dávkování Grippferonu

Kapky a sprej

Doporučená dávka pro děti do 1 roku je 500 IU (1 kapka léku Grippferon) 5krát denně.

Doporučená dávka pro děti od 1 roku do 3 let je 1000 IU (2 kapky léku Grippferon) 3-4krát denně.

Doporučená dávka pro děti od 3 do 14 let je 1000 IU (2 kapky přípravku Grippferon) 4-5krát denně.

Doporučená dávka pro dospělé je 1500 IU (3 kapky léku Grippferon) 5-6krát denně.

Doba trvání žádosti je 5 dnů. Pokud po uplynutí této doby nedojde ke zlepšení zdravotního stavu, doporučuje se, abyste se znovu poradil se svým lékařem. Léčbu může prodloužit o další dny, předepsat další profylaxi (např. Mast Viferon).

Pro zdravého člověka s epidemií chřipky je Grippferon předepsán pro profylaktické účely v minimální dávce. Pro účely profylaxe (ARVI a chřipky): při kontaktu s pacientem a / nebo během hypotermie je léčivo instalováno ve věku dávkování 2x denně po dobu 5-7 dnů. V případě potřeby se opakují preventivní kurzy; se sezónním zvýšením výskytu drogy pohřbené ve věkové dávce ráno po 1-2 dnech.

Gel

Do každé nosní dírky se vstřikuje mast. Pro zavedení léčiva musí být mírně vytlačena z trubičky v nosním průchodu. Křídla nosu by měla být lehce masírována tak, aby byla mast rovnoměrně rozložena po nosní sliznici. Mast lze použít 3-4krát denně.

Svíčky

Léky ve formě čípků (rektální čípky) se předepisují novorozencům a batolatům starším než jeden rok. Dětem od narození se podává jeden čípek dvakrát denně v intervalu 12 hodin. Děti ve věku 1 rok a více jmenují 3 čípky denně s intervalem 8 hodin. Přesný pediatr s ohledem na věk, výšku a hmotnost dítěte by měl vypočítat přesnou dávku tohoto farmaceutického přípravku a dobu trvání léčby.

Pro prevenci této drogy se používá každý druhý den po dobu 1-3 měsíců. To představuje jednu svíčku na noc.

Funkce aplikace

Použití vazokonstrikčních intranazálních léčiv s Grippferonem se nedoporučuje, protože přispívá k nadměrnému sušení nosních sliznic.

Grippferon je schválen pro použití po celou dobu těhotenství v souladu s věkovou dávkou.

Nemá vliv na schopnost preverevlení dopravy a práce s přesnými mechanismy.

Neexistují žádné údaje o interakci léčiva s ethanolem.

Nežádoucí účinky a kontraindikace Grippferon

Alergické reakce jsou velmi vzácné, protože účinná látka neproniká do krve nebo tkání. V případě závažných onemocnění jater nebo zhoršené funkce ledvin se nedoporučuje tento lék užívat.

Předávkování

Recenze lékařů a pacientů, kteří drogu pravidelně užívají k prevenci onemocnění, vylučují možnost předávkování. V lékařské praxi pediatrové takový případ nezaznamenali.

Kontraindikace:

 • individuální intolerance na interferonové přípravky a složky tvořící přípravek;
 • závažných forem alergických onemocnění.

Analogues Grippferon, seznam

 1. Groprinosin (Groprinosin) perorální tablety;
 2. Choludexanová kapsle;
 3. Lactobacterin dry (Lactobacterin siccum) Lyofilizát pro přípravu roztoku pro orální podání;
 4. Wobenzym (Wobenzym) perorální tablety;
 5. Ursosan Capsule;
 6. Anaferon děti (Anaferon filios) Tablety pro sání;
 7. Bifidumbacterin (Bifidumbacterin) kapsle;
 8. Perorální tablety isoprinosinu (isoprinosinu);
 9. Derinat (Derinat) Injekční roztok;
 10. Incena (Incena) kapsle.

Důležité - návod k použití Grippferon, ceny a recenze analogů neplatí a nemohou být použity jako návod pro užívání léků podobného složení nebo účinku. Všechny terapeutické akce by měl provádět lékař. Při nahrazení Grippferonu analogem je důležité získat odborné rady, může být nutné změnit průběh léčby, dávkování atd.

Grippferon nosní kapky: návod a recenze

Grippferon je lék, který má antivirové, protizánětlivé, imunomodulační a antimikrobiální účinky.

Tento lék má širokou škálu aplikací a používá se při léčbě chřipky, ARVI, bronchitidy, pneumonie, sinusitidy.

Na této stránce naleznete všechny informace o Grippferonu: kompletní návod k použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léku, stejně jako recenze lidí, kteří již Grippferon užívali. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.

Klinicko-farmakologická skupina

Interferon Imunomodulační lék s antivirovým účinkem.

Obchodní podmínky lékárny

Prodává se bez lékařského předpisu.

Kolik je Grippferon? Průměrná cena v lékárnách je 320 rublů.

Forma uvolnění a složení

Lék se vyrábí ve formě odměřeného světle žlutého nebo bezbarvého nosního spreje a kapek v plastových lahvích s kapátkem, 5 nebo 10 ml. V jedné dávce spreje obsahuje Grippferon: t

 • Ne méně než 500 IU interferonu alfa-2b;
 • 4,1 mg chloridu sodného;
 • 0,5 mg dihydrátu edetátu disodného;
 • 11,94 mg hydrogenfosforečnanu sodného;
 • Do 1 ml čištěné vody;
 • 10 mg povidonu 8000;
 • 100 mg makrogolu 4000;
 • 4,54 mg dihydrofosforečnanu draselného.

1 ml kapek Grippferonu obsahuje nejméně 10 000 IU lidského rekombinantního interferonu alfa-2b, stejně jako množství pomocných látek podobných těm, které jsou obsaženy ve spreji.

Farmakologický účinek

Mechanismus účinku léku je založen na blokování reprodukce jakýchkoli virů, které vstupují do lidského těla přes dýchací trakt. Doslova v druhý den léčby pacient vydechuje podstatně méně virů, což samozřejmě snižuje riziko infekce u lidí, kteří jsou v kontaktu.

Tam je široká paleta forem ve kterém Grippferon je produkován. Tyto kapky pro děti, spreje a rektální svíčky. Kapky se vyrábějí v plastové láhvi s dávkovačem v lepenkové krabici, do které jsou připojeny pokyny k použití.

Indikace pro použití

Co pomáhá? Hlavním důvodem odkapávání Grippferonu v nose dítěte nebo dospělého je léčba SARS a dalších virových lézí horních dýchacích cest. Kromě toho tento lék vyžaduje prevenci.

Která léková forma je lepší - sprej nebo kapky?

Paradoxně se ale v mnoha fórech rozvíjí celé bitvy o tuto problematiku.

Současně, podle některých recenzí, Grippferon sprej je lepší, účinnější a bezpečnější, zatímco jiné recenze důrazně doporučují používat pouze Grippferon nosní kapky. Pokud si pečlivě přečtete návod k použití přípravku, zjistíte, že Grippferon - nosní kapky a nosní sprej - jsou naprosto identické jak ve složení, tak v koncentraci účinné látky.

Lék je k dispozici ve dvou různých formách z velmi jednoduchého důvodu. Faktem je, že děti mladší 3 let nepoužívají sprej.

Kontraindikace

Léčivo je kontraindikováno v případě individuální intolerance na rekombinantní lidský interferon alfa-2 a jeho další složky. Nedoporučuje se předepisovat Grippferon dětem a dospělým s těžkými alergickými onemocněními.

Použití v průběhu březosti a laktace

Užívání jakéhokoli léku během těhotenství je nebezpečné pro nenarozené dítě. Grippferon je tak bezpečný, že jeho užívání je indikováno během těhotenství a laktace. Složení nástroje nemůže způsobit mutace plodu nebo vývojové zpoždění. Je však třeba mít na paměti, že interferon proniká do mateřského mléka.

Těhotné ženy mohou bezpečně používat takové dávkové formy léku jako nosní sprej a kapky. Použijte při léčbě nachlazení nebo chřipkové masti Geripferon nemůže, protože tento nástroj obsahuje loratadin. Tato látka se nevztahuje na léčbu těhotných žen.

Návod k použití

Návod k použití ukázal, že při prvních známkách onemocnění se Grippferon používá po dobu 5 dnů:

 • dospělí-3 kapky v každé nosní pasáži 5-6 krát denně (jednorázová dávka 3000 ME, denní dávka 15000-18000 ME).
 • ve věku 3 až 14 let - 2 kapky v každé nosní pasáži 4-5 krát denně (jednorázová dávka 2000 ME, denní dávka 8000-10000 ME).
 • ve věku 1 až 3 roky - 2 kapky v každé nosní pasáži 3-4krát denně (jednorázová dávka 2000 ME, denní dávka 6000-8000 ME).
 • ve věku od 0 do 1 roku - 1 kapka v každé nosní pasáži 5krát denně (jednorázová dávka 1000 ME, denní dávka 5000 ME).

Aby se zabránilo SARS a chřipce:

 • po kontaktu s pacientem a / nebo během hypotermie se léčivo instiluje v jedné dávce 2krát denně. V případě potřeby se opakují preventivní kurzy.
 • se sezónním zvýšením výskytu drogy pohřbené ve věkové dávce jednou ráno s intervalem 24-48 hodin.

Po každé instilaci se doporučuje několik minut masírovat křídla nosu, aby se lék rovnoměrně rozptýlil v nosní dutině.

Jak odkapávat do nosu dítě?

Jako všechny kapky v nose, Grippferon malé děti řádně pohřbít v poloze na břiše, otáčení dítěte hlavu na bok, v dolní nozdry.

Po tomto, musíte otočit hlavu dítěte na druhou stranu a dal další nosní dírku na hlavu.Je samozřejmé, že nos by měl být vyčištěn na maximum z hlenu a hnisavý obsah.

Vedlejší účinky

Ve vzácných případech může v průběhu léčby léky vyvolat nežádoucí účinky ve formě alergických reakcí.

Předávkování

Případy předávkování kapkami Grippferon dosud nebyl popsán.

Zvláštní pokyny

Kapky Grippferonu neovlivňují rychlost psychomotorických reakcí a možnost koncentrace.

Interakce s léky

Je nežádoucí používat Grippferon současně s vazokonstrikčními kapkami. To může způsobit suchost sliznice. Při užívání tohoto léku není nutné, aby navíc piliny s anestetickým účinkem.

Recenze

Zvedli jsme nějaké recenze lidí o drogách Grippferon:

 1. Ksenia Má dcera má pět měsíců, je kojená, náhle onemocněla, teplota zůstala dva dny, žádné další příznaky. Na radu lékaře začala užívat chřipku druhý den nemoci, v noci ten den nebyla teplota. Nevím, co mi pomohlo lék nebo neustálé připojení k hrudníku, ale příště budu používat virus chřipky.
 2. Nina. Jsem velmi ráda, že jsem se dozvěděla o léku Grippferon. Byl jsem doporučen ošetřujícím lékařem. Zpočátku jsem si nebyl jistý jeho efektivitou, ale po jeho použití výsledek překonal moje očekávání. Teď drogu používám vždy jako preventivní opatření.
 3. Elena Sedmiletý syn se koupal v chladné řece, po které se stal velmi nemocným. Zpočátku mu dávali antipyretický sirup proti kašli, ale symptomy jen zesílily. Zavolali doktora do domu, propustili kapky dětí Grippferon. Onemocnění začalo odcházet čtvrtý den po aplikaci, dítě nic nejedlo, bylo velmi slabé. Očekává se další efekt.

Analogy

Analogem léku pro děti je Genferon Light. Pro dospělé vhodné:

 • Alfiron
 • Interferon
 • Virogel (mast)
 • Nazoferon (kapky)
 • Laferobion (roztok v ampulích)
 • Alfa Inzon (injekční roztok)
 • Laferon (svíčky)
 • Derinat (kapky)
 • Viferon (svíčky)

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Pokud láhev ještě nebyla otevřena, může být uchovávána v chladničce po celou dobu použitelnosti (2 roky), protože doporučená skladovací teplota je mezi +2 a +8 stupňů.

Po prvním použití léku z potištěné láhve je přípustné uchovávat nejvýše 30 dnů. Pokud se po měsíci lék stále spotřebovává, mělo by být stále vyléváno a je nepřijatelné pohřbít dítě do nosu.

Grippferon® (Grippferon®)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrazy

Složení

Popis lékové formy

Průhledný, bezbarvý nebo světle žlutý roztok.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Lék Grippferon®, dávkovaný nosní sprej, má antivirové, imunomodulační a protizánětlivé účinky.

Biologická aktivita léčiva je způsobena účinnou látkou - lidským rekombinantem interferon alfa-2b.

Antivirový účinek interferonu alfa-2b je vytvořit ochranné mechanismy v buňkách bez virů, které zabraňují pronikání viru do nich a sestavení virionů. Interferon alfa-2b indukuje syntézu klíčového antivirového enzymu 2 ', 5'-oligoadenylát syntetázy, což vede k inhibici translace (biosyntéza) virového proteinu a indukci apoptózy (smrti) buněk infikovaných organismem. Infikované mrtvé buňky se odstraní pomocí EK-buněk aktivovaných interferonem.

Imunomodulační účinek interferonu alfa-2b spočívá v aktivaci makrofágů, cytotoxických T lymfocytů, NK buněk (buněk přirozených zabíječů), zvýšené fagocytóze a expresi antigenů hlavního histokompatibilního komplexu, stimulující proliferaci a diferenciaci buněk kostní dřeně, což výrazně zvyšuje účinnost antivirové ochrany. Při intranasálním podání zvyšuje interferon alfa-2b expresi aquaporinu-5 (AQP-5), interferonu-stimulovaného genu-15 (ISG-15), histokompatibilních antigenů (HLA-DR) na slizničních epiteliálních buňkách a lymfoidních buňkách.

Protizánětlivý účinek je zprostředkován reakcemi imunitního systému, zvýšeným pod vlivem interferonu alfa-2b.

Intranasální podání interferonu nezpůsobuje formy virů, které jsou rezistentní na jeho antivirový účinek.

Farmakokinetika

Při intranasálním podání je koncentrace účinné látky v krvi výrazně pod detekčním limitem (limit interferonu alfa-2b je 1–2 IU / ml) a nemá klinický význam.

Indikace léku Grippferon®

Prevence a léčba chřipky a akutních respiračních virových infekcí u dětí a dospělých.

Kontraindikace

individuální intolerance na interferonové přípravky a složky tvořící přípravek;

závažných forem alergických onemocnění.

Použití v průběhu březosti a laktace

Grippferon ® je schválen pro použití po celou dobu těhotenství. Během kojení nejsou žádná omezení.

Vedlejší účinky

Interakce

Použití intranazálních vazokonstrikčních léčiv ve spojení s léčivem Grippferon® se nedoporučuje, protože To přispívá k dodatečnému sušení nosní sliznice.

Dávkování a podávání

Při prvních příznacích onemocnění se Grippferon ® používá po dobu 5 dnů:

- od narození do 1 roku - 1 dávka (500 ME) v každém nosním průchodu 5krát denně (jednorázová dávka - 1000 ME, denní dávka - 5000 ME);

- od 1 do 3 let - 2 dávky v každé nosní pasáži 3-4krát denně (jedna dávka - 2000 ME, denní dávka - 6000-8000 ME);

- od 3 do 14 let - 2 dávky v každé nosní pasáži 4–5x denně (jednorázová dávka - 2000 ME, denní dávka - 8000–10000 ME);

- od 15 let a na dospělé - 3 dávky v každém nosním průchodu 5–6krát denně (jednorázová dávka - 3000 ME, denní dávka - 15000–18000 ME).

Aby se zabránilo SARS a chřipce:

- po kontaktu s pacientem a / nebo během hypotermie se léčivo injikuje v jedné dávce 2 krát denně;

- se sezónním zvýšením výskytu drogy se injikuje do věkové dávky jednou ráno s intervalem 24-48 hodin;

- v případě potřeby se opakují preventivní kurzy.

Pro podání léku odstraňte ochranný kryt, vložte rozprašovací zařízení do nosního průchodu a silně zatlačte stříkací mechanismus (1 dávka - 1 cvaknutí). Před prvním použitím byste měli stříkací mechanismus několikrát stisknout, dokud se neobjeví sprejový mrak.

Předávkování

Údaje o předávkování lékem nejsou k dispozici.

Zvláštní pokyny

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy. Lék nemá vliv na schopnost řídit vozidla a mechanismy.

Formulář vydání

Nastříkne se nazální dávka, 500 IU / dávka. Na 10 ml v plastovém lahvičce s dávkovacím zařízením (200 dávek). 1 fl. v kartonu.

Výrobce

Výrobce / organizace přijímající pohledávky: Firn M LLC. 108804, Moscow, p. Kokoshkino, obec Kokoshkino, st. Dzerzhinsky, 4.

Tel / Fax: (495) 956-15-43.

Obchodní podmínky lékárny

Podmínky skladování léčiva Grippferon®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Datum expirace léčiva Grippferon®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Grippferon

Návod k použití:

Ceny v internetových lékárnách:

Grippferon (Grippferon) - lék z farmakologické skupiny interferonů, určený k prevenci a léčbě virových onemocnění nachlazení.

Složení a uvolňovací forma

Aktivní složkou je interferon alfa-2b rekombinantní člověk. Podle instrukcí Grippferonu je 100 ml účinné látky a pomocných složek (chlorid sodný, dihydrát edetátu sodného, ​​dihydrogenfosforečnan draselný, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​makrogol, podvidon, sterilní voda) obsaženo v 1 ml přípravku.

Lék je k dispozici ve formě nosních kapek a nosní dávky dávkované sprejem. Kapky a spreje jsou v plastové láhvi s dávkovačem 5 nebo 10 ml v kartonové krabici (návod k použití je připojen).

Grippferon je čirý, bezbarvý roztok (je povolen světle žlutý odstín).

Farmakologický účinek grippferonu

Léčivo má imunomodulační, antivirový a protizánětlivý účinek. Podle instrukcí není Grippferon prakticky absorbován do krve a může být použit k léčbě dětí jakéhokoliv věku.

Indikace pro použití

 • prevence chřipky a nachlazení (v období zvýšené morbidity a epidemií) u dětí a dospělých;
 • léčba chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí u dětí a dospělých.

Kontraindikace Grippferon

Přecitlivělost na složky léčiva a těžké formy alergií.

Použití v průběhu březosti a laktace

Během těhotenství se uchopí grippferon v libovolném období těhotenství, dávka se volí podle věku. Grippferon je podle recenzí dobře snášen těhotnými ženami a nezpůsobuje toxické účinky. Lék nepronikne do mateřského mléka a může být používán kojící matkou k léčbě a prevenci nachlazení.

Dávkování a podávání Grippferon

Léčba tímto lékem by měla začít u prvních příznaků nemoci a pokračovat v užívání po dobu 5 dnů.

Grippferon pro děti je povolen používat od prvních dnů po porodu.

Dávka léčiva pro léčbu akutních respiračních virových infekcí je zvolena v závislosti na věku:

Grippferon pro děti od 0 do 1 roku je předepsán 1 kapka do každého nosního průchodu až 5 krát denně (denní dávka 5000 MЕ);

Grippferon pro děti od 1 do 3 let je předepsán 2 kapky v každé nosní pasáži 3-4krát denně (denní dávka 8000ME);

Grippferon pro děti od 3 do 14 let se doporučuje 2 kapky 4-5 krát denně (denní dávka 10000 IU);

Dospělí a děti starší 14 let jsou předepisovány 5-6krát denně, 3 kapky každý (denní dávka 18 000 ME).

Po instilaci tohoto léčiva do nosních průchodů se doporučuje masírovat křídla nosu několik minut, aby byl lék rovnoměrně rozložen v nosní dutině.

Při použití spreje je nutné před prvním použitím několikrát stlačit postřikovač před tím, než se objeví sprejový mrak. Pro zavedení Grippferonu se do nosního průchodu vloží stříkací zařízení a lisuje se, 1 dávka přípravku odpovídá 1 tlaku. U dětí do 2 let je lepší používat nosní kapky.

Aby se zabránilo nachlazení a chřipce, Grippferon je předepisován 1-2 krát denně ve věkové dávce. Preventivní kurz by měl trvat 7-14 dní.

Předávkování

Případy předávkování přípravkem Grippferon nejsou popsány.

Vedlejší účinky grippferonu

Mohou se objevit alergické reakce. Podle recenzí, Grippferon zřídka způsobuje vedlejší účinky, zpravidla jsou mírné. Použití Grippferonu během těhotenství je přijatelné, léčivo nemá teratogenní účinky.

Interakce s jinými léky

Podle instrukcí se Grippferon nedoporučuje používat společně s lokálními vazokonstrikčními činidly (jako je Nazivin, Xymelin atd.), Protože to může vést k dalšímu sušení sliznice nosu.

Grippferon: ceny v internetových lékárnách

Grippferon s loratadinovou mastí volal. 10000m / g + 2mg / g zkumavky 5g

Grippferon klesne o 10 000 IU / ml 10 ml

Grippferon zavolal. 10 tisíc m / ml 10 ml n1

Grippferon nosní kapky 10 ml

Nosní sprej Grippferon 10 000 IU / ml

Grippferon spray 10tys.me / ml 10 ml

Nosní sprej Grippferon 10 ml

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Když milují polibky, každý z nich ztratí 6,4 kalorií za minutu, ale zároveň si vymění téměř 300 druhů různých bakterií.

U 5% pacientů způsobuje antidepresivum Clomipramin orgasmus.

Lék proti kašli "Terpinkod" je jedním z nejprodávanějších prodejců, a to nejen díky svým léčivým vlastnostem.

Osoba užívající antidepresiva bude ve většině případů opět trpět depresí. Pokud se člověk vyrovnal s depresí svou vlastní silou, má každou šanci zapomenout na tento stav navždy.

Bývalo to, že zívání obohacuje tělo kyslíkem. Toto stanovisko však bylo vyvráceno. Vědci dokázali, že člověk se zíváním ochlazuje mozek a zlepšuje jeho výkon.

Podle studií mají ženy, které pijí několik sklenic piva nebo vína týdně, zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu.

74-letý australský rezident James Harrison se stal dárcem krve asi 1000krát. Má vzácnou krevní skupinu, jejíž protilátky pomáhají novorozencům s těžkou anémií přežít. Australan tak ušetřil asi dva miliony dětí.

Pokud vaše játra přestala fungovat, smrt by nastala do 24 hodin.

První vibrátor byl vynalezen v 19. století. Pracoval na parním stroji a byl určen k léčbě ženské hysterie.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Většina žen je schopna získat větší potěšení z uvažování o jejich krásném těle v zrcadle než ze sexu. Takže ženy se snaží o harmonii.

Během operace náš mozek vynakládá energii odpovídající 10 W žárovce. Takže obraz žárovky nad hlavou v okamžiku vzniku zajímavé myšlenky není tak daleko od pravdy.

Průměrná délka života leváků je nižší než pravák.

Vzdělaný člověk je méně náchylný k onemocněním mozku. Intelektuální aktivita přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.

Kromě lidí, jediná živá bytost na planetě Zemi - psi - trpí prostatitidou. To jsou opravdu naši nejvěrnější přátelé.

Myopie (krátkozrakost) je anomálií lomu, zaměřující obraz objektů před sítnicí, v důsledku čehož člověk dobře vidí, ale špatně.

Grippferon nosní kapky: návod k použití

Kapky Grippferonu jsou imunobiologickým přípravkem s antivirovým účinkem. Používají se k léčbě a prevenci akutních virových respiračních infekcí, včetně chřipky, u dospělých a dětí. Je také povoleno používat je pro těhotné a kojící ženy.

Forma uvolnění a složení

Kapky grippferonu jsou bezbarvé nebo světle žluté průhledné kapaliny. Léčivou látkou je lidský rekombinantní interferon alfa-2b, jehož obsah v 1 ml roztoku je 10 000 IU (mezinárodní jednotky). Zahrnuje také pomocné komponenty, mezi které patří:

 • Chlorid sodný - 4,1 mg.
 • Dihydrát edetátu disodného - 0,5 mg.
 • Dihydrofosforečnan draselný - 4,54 mg.
 • Dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného - 11,94 mg.
 • Makrogol 4000 - 100 mg.
 • Povidon 8000 - 10 mg.
 • Čištěná voda - do 1 ml.

Kapky Grippferonu ve formě roztoku jsou v plastových lahvích s kapátkem 5 a 10 ml. Lepenkové balení obsahuje jednu plastovou láhev s roztokem léku a návod k použití.

Farmakologický účinek

Hlavní účinnou složkou léčiva je analog endogenního interferonu, produkovaný buňkami imunitního systému. Má několik terapeutických účinků:

 • Antivirový účinek - snižuje replikaci virových částic uvnitř infikovaných buněk, působí proti většině virů, původcům akutních respiračních virových infekcí (virus chřipky, virus parainfluenza, RS-syncytiální virus, adenovirus, rhinovirus).
 • Imunomodulační účinky - posiluje imunitní systém ve vztahu k cizím látkám, zejména virům a zároveň snižuje škodlivý účinek imunitních buněk na jejich vlastní tkáně.
 • Protizánětlivý účinek - snižuje závažnost zánětlivé reakce snížením syntézy prostaglandinů a dalších zánětlivých mediátorů.

Kapky Grippostad nejsou návykové a vytváření rezistence virů k nim. Po nanesení roztoku Grippferonu do nosu proniká účinná látka do systémového oběhu ve velmi malém množství.

Indikace pro použití

Hlavní indikací pro použití Grippferonových kapek je léčba a prevence akutních virových respiračních infekcí, zejména parainfluenza, chřipková, adenovirová, RS-syncytiální a rhinovirová infekce.

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace pro použití kapek Grippferonu jsou nesnášenlivost, přecitlivělost na léčivou látku nebo pomocné složky léčiva. Rovněž se nedoporučuje užívat tento lék pro současné výrazné alergické reakce.

Dávkování pro děti i dospělé

Kapky Grippostad pohřben v nosní dutině (intranasální aplikace). Po instilaci se doporučuje mírně masírovat nosní křídla. Pokud se objeví první příznaky akutní respirační virové infekce během 5 dnů, je nutné do nosu vložit kapku Grippferonu. Dávka léku závisí na věku osoby:

 • Děti mladší než 1 rok - 1 kapka v každé nosní pasáži 5krát denně (denní dávka 5000 IU).
 • Děti ve věku od 1 roku do 3 let - 2 kapky do každé nosní dírky (2000 IU), 3-4krát denně (denní dávka 6000-8000 IU).
 • Děti ve věku od 3 do 14 let - 2 kapky v každé nosní pasáži (2000 IU), 4-5krát denně (denní dávka 8000-10000 IU).
 • Děti ve věku 15 let a dospělí - 3 kapky do každé nozdry (3000 IU), 5-6krát denně (denní dávka 15000-18000 IU).

Pro prevenci chřipkových a akutních virových respiračních infekcí se v těchto dávkách používají kapky Grippferonu:

 • Po nadchlazení nebo kontaktu s nemocnou osobou s onemocněním nachlazení - kapky grippferonu se v průběhu 2 dnů denně podávají do nosu ve vhodné dávce.
 • V případě sezónního nárůstu výskytu chřipky nebo jiných akutních virových respiračních onemocnění se kapky Grippferonu vpraví do nosu jednou denně ráno ve vhodné dávce v intervalech 1–2 dny.

V případě potřeby lze opakovat profylaktické použití kapek Grippferonu.

Vedlejší účinky

Kapky Grippferonu jsou obecně dobře snášeny. Někdy je možné vyvinout alergickou reakci s vyrážkou a svěděním kůže v oblasti nosu. Vývoj urtikárie (charakteristická vyrážka a otok kůže, připomínající kopřivu kopřivy) je velmi vzácný. Závažné alergické reakce ve formě angioedémového angioedému (výrazný otok měkkých tkání s převládající lokalizací v oblasti obličeje a vnějších pohlavních orgánů) nebo anafylaktický šok (kritické snížení systémového arteriálního tlaku a selhání mnohočetných orgánů) nebyly popsány.

Zvláštní pokyny

Před použitím kapek Grippferonu je nutné si pečlivě přečíst návod k přípravě a věnovat pozornost několika specifickým pokynům pro jeho použití:

 • Při použití nosních vazokonstrikčních kapek společně s léčivem se nedoporučuje vštípit je současně do nosu.
 • Tento lék lze kdykoliv použít pro těhotné ženy a kojící ženy.
 • Kapky Grippferonu neovlivňují rychlost psychomotorických reakcí a možnost koncentrace.

V lékárenské síti jsou kapky Grippferonu dostupné bez lékařského předpisu. V případě pochybností nebo otázek týkajících se jejich použití se poraďte se svým lékařem.

Předávkování

Případy předávkování kapkami Grippferon dosud nebyl popsán.

Grippferonové analogy

Interferon alfa-2b je v léčivé složce podobný a terapeutický účinek kapek Grippferonu.

Podmínky skladování

Doba použitelnosti kapek Grippferonu je 2 roky od data jejich výroby. Lék by měl být uchováván v temnu, mimo dosah dětí, při teplotě vzduchu od +2 do + 8 ° C. Po vytištění lahve je lék platný po dobu 30 dnů.

Nos kapky grippferon cena

Průměrná cena léku Grippferon v lékárnách v Moskvě závisí na objemu roztoku v lahvičce:

 • 5 ml - 221-232 rublů.
 • 10 ml - 233-246 rublů.

Grippferon - antivirotikum

Grippferon je lék se silnými antivirovými vlastnostmi. Léčivá látka - interferon alfa 2b.

Tento lék má imunomodulační a protizánětlivý účinek na tělo pacienta.

Je to jasný roztok. Nesmí mít barvu ani slabý světle žlutý odstín.

Lék je skladován po dobu 2 let. Doporučená teplota je 2-8 stupňů Celsia. Po vytištění lahvičky musí být lék spotřebován do 30 kalendářních dnů. Poté je použití přípravku Grippferon zakázáno. Lék je recyklovatelný.

Grippferon je velmi účinný a populární farmakologický lék s vynikajícími spotřebitelskými recenzemi.

Grippferon je velmi populární a vyhledávaná medicína. Proto jej můžete najít v každé lékárně ve vašem městě.

Ceny se mohou výrazně lišit. Před nákupem drogy, má smysl provádět malý marketingový výzkum a pochopit, kde si můžete udělat nákup nejziskovější.

Maloobchodní cena Grippferonu v oknech lékárny je od 215 do 450 rublů.

Indikace pro použití

Návod k použití Grippferon doporučuje jeho použití při léčbě SARS (akutní respirační virové infekce) a chřipky.

Lék lze použít i pro preventivní opatření. Včetně nouze.

Indikace pro jeho použití je také virová rýma.

Po použití lék blokuje reprodukci patogenních (patogenních) virů. Důležité je, že droga není návyková. Kromě toho virová mikroflóra nemůže získat rezistenci vůči působení léku, což vede k jeho neuvěřitelné účinnosti.

Formy propuštění

V současné době se vyrábí několik druhů léků:

 • nosní kapky;
 • nosní sprej;
 • nosní masti;
 • rektální čípky pro kojence.

Doporučené dávkování

Grippferonův manuál popisuje přesné dávkování pro různé věkové skupiny. Všechny formy léků se aplikují intranasálně (v nose). Jedinou výjimkou jsou rektální čípky.

Kapky grippferonu

Pro léčbu novorozenců, počínaje dnem narození a do 1 roku věku, pohřbeme 1 kapku do každé nosní dírky 3-5 krát denně.

Pro léčbu dětí ve věku od 1 do 3 let, pohřbít 2 kapky v každé nozdry 3-4 krát denně.

Pro léčbu dětí ve věku od 3 do 14 let pohřbte 2 kapky do každé nosní dírky 4-5 krát denně.

Pro léčbu dětí od 14 let a dospělých pacientů, instill 3 kapky do každé nozdry 5-6 krát denně.

Nosní sprej

Doporučená dávka pro sprej je podobná požadavkům na kapičky. 1 pád odpovídá 1 kliknutí na postřikovací mechanismus.

Tato forma léku nemůže být použita v léčbě novorozenců do 1 roku věku.

Nosní mast

Spolu s interferonem obsahuje léčivou látku loratadin.

Doporučené dávky pro mast jsou podobné těm, které jsou popsány výše. 1 dávka se rovná 1 kliknutí na zkumavku. Mast se vkládá do každého nosního kurzu. Pak byste měli masírovat křídla nosu, rovnoměrně rozdělit lék na sliznici.

Rektální svíčky

Jsou zavedeny rektálně, tj. Přes řiť.

Svíčky Grippferon pro děti se používají dvakrát denně. Interval mezi podáváními je 12 hodin.

Kontraindikace, předávkování a nežádoucí účinky

Grippferon je kontraindikován pouze osobám s přecitlivělostí a individuální intolerancí na složky léčiva.

Informace o předávkování drogami nejsou k dispozici.

Jedinými možnými vedlejšími účinky jsou alergické reakce.

Účinnost a recenze

Účinnost tohoto antivirového léku nebyla prokázána. Totéž platí pro téměř všechny jeho analogy. Dnes jsou to drogy s neprokázanou účinností. Více informací o nich naleznete v článku o antivirových nosních kapkách.

Podle statistických pozorování snižuje pravděpodobnost výskytu komplikací téměř o 70%.

Lék má vynikající hodnocení mezi lékaři i pacienty. Samozřejmě, pokud budete trávit dostatek času praní internetových portálů, budete pravděpodobně najít negativní recenze. Nedůvěřujte jim však slepě. Poraďte se s lékařem. Jeho slovo musí být rozhodující při výběru léku.

Grippferon během těhotenství a kojení

Grippferon během těhotenství a kojení může být nebojácně aplikován. Lék je naprosto netoxický a nemá žádné kontraindikace.

Během těhotenství a kojení může být grippferon používán po celou dobu trvání těchto stavů.

Analogy

Léčivo má velký počet analogů, jejichž účinek je založen na interferonu v jejich složení.

Můžeme rozlišit následující:

 • Viferon;
 • IFN Lipint;
 • Interferon;
 • Oftalmoferon;
 • Ingaron;
 • a další.