Jak aplikovat propolis pro bronchitidu

Mnozí nedůvěřují tradiční medicíně. Významná část farmaceutických léčiv je však založena na darech přírody a včelařství.

Vysoká účinnost a široká škála činností ukazuje propolis, který se často používá pro bronchitidu. Co ho činí jedinečným a jak jej správně aplikovat?

Co je to propolis

Propolis vyrábí včely.

Toto je pravděpodobně zbytek po prvním stupni trávení pylu.

Včely ji potřebují k rozmazání trhlin a dezinfekci úlu.

Pro získání tohoto produktu, lidé opustí speciální rošty v úlu, nebo prostě šrot z hradeb.

 1. Stopové prvky (téměř vše, co lidské tělo potřebuje).
 2. Zvláště nezbytné jsou proteiny a volné aminokyseliny.
 3. Flavonoidy.
 4. Enzymy a další.

Propolis vykazuje následující vlastnosti:

 1. Antibakteriální.
 2. Protizánětlivé.
 3. Dezinfekční prostředek.
 4. Antioxidant.
 5. Imunomodulační.
 6. Dezinfekční prostředek.
 7. Antitoxické.

Rozsah působnosti

Hlavně propolis se používá při infekčních a zánětlivých onemocněních, zejména dýchacích.

Dobře zabíjí viry a bakterie a zvyšuje vlastní imunitu člověka.

Kromě toho se používá pro:

 1. Zranění.
 2. Popáleniny
 3. Nemoci žaludku.
 4. Nemoci dutiny ústní.
 5. Otitis

Způsob použití

Použití propolisu je možné následujícími způsoby:

 1. Malý kus je důkladně žvýkán v ústech. Jeho působení se netýká pouze ústní dutiny, ale také dýchacích cest.
 2. Použití vodné tinktury uvnitř obnovuje sliznici dýchacího traktu a usnadňuje vylučování sputa.
 3. Alkohol tinktura. Může být terapeutickým i profylaktickým činidlem pro bronchitidu. Takový nástroj může být přidán k inhalaci. To pomůže zmírnit křeč dýchacích cest a urychlí jejich očištění.
 4. Mast. Pronikne kůží a působí v místě zánětu. Medový obklad pro bronchitidu je často používán v praxi dětí.

Propolis s bronchiálním kašlem

Léčba obstrukční bronchitidy propolisem a bronchiektází je velmi účinná a v počátečních stadiích může nahradit léčbu léčivem.

Tinktury pomáhají eliminovat nejen symptom (kašel), ale také příčinu onemocnění. Existuje mnoho receptů na propolis pro chronickou bronchitidu a všechny jsou velmi účinné.

Každý pacient si může vybrat lék, který mu nejlépe vyhovuje.

Léčba dětí

Propolis je často používán v pediatrické praxi jako bezpečný a účinný lék. Jedinou podmínkou je, aby dítě nemělo zvýšenou citlivost na včelí produkty. Snad použití téměř všech výše uvedených prostředků propolisu kromě alkoholové tinktury. Nejvíc ze všeho děti rádi žvýkají jako cud nebo bonbóny proti kašli.

Recepty Propolis

Propolis pro akutní a chronickou bronchitidu lze aplikovat podle následujících receptů:

 1. Mast. Na vodním pásu se zahřívá 20 g propolisu, 500 g vazelíny a 100 g kakaového másla. Výsledná hmota by měla být míchána bez varu asi 10 minut. Masti otřela hrudník a počkali, až se vstřebá. Proveďte postup na noc, po které se teplé šaty nebo přikrývka přikryjí přikrývkou. Z lidových prostředků obdobným způsobem platí i jezevčí tuk.
 2. Žvýkačka. Kousek propolisu se žvýká asi 20 minut několikrát denně.
 3. Alkohol tinktura. 20 g propolisu se přidá do 200 ml vodky a infuzí se asi 2 týdny v chladné místnosti. Dospělí užívají 10 kapek několikrát denně.
 4. Inhalace. Do inhalátoru může být přidána alkoholová tinktura. Výpary propolisu můžete také dýchat. K tomu se 50 g produktu nalije 350 ml vroucí vody a zahřívá se po dobu 15 minut. Pak se směs ohne, přikryje se ručníkem a vdechnou výpary.
 5. Vodní tinktura. 20 g produktu se nalije 200 ml horké vody a trvá 24 hodin v termosce. Kapalina se periodicky protřepává a nakonec se filtruje. Aplikujte 30 kapek až 3krát denně.
 6. Propolisová tinktura s kašlem. Poskytuje velmi dobrý terapeutický účinek, zejména s protrahovaným kašlem. Ve sklenici teplého mléka přidejte několik kapek tinktury a pijte v noci. Prostředky mají obálku a vykašlávání.

Tyto recepty na kašel byly používány po staletí a jsou stále účinnou léčbou.

Inhalace

Inhalace pro onemocnění dýchacích cest umožňují propolisu působit přímo v místě zánětu. Lze je provést následujícími způsoby:

 1. Do inhalátoru přidejte tinkturu.
 2. Vdechujte páry propolisu ohřátého vodou.
 3. Promíchejte vosk a propolis, roztavte a nadechněte páry.

Dýchací cesty po takové proceduře expandují, sputum se snadněji stahuje a viry a bakterie umírají.

Kontraindikace a vlastnosti použití

Kontraindikace je pouze alergií na včelí produkty. V případě zánětlivých kožních onemocnění a přítomnosti hyperémie v těchto oblastech nelze použít obklady a masti.

Nezapomeňte na dodržování dávkování, zejména u dětí. Potřebují rozšířit vnější prostředky pomocí tenčí vrstvy a vnitřních prostředků - dávat méně často a v menším množství.

Léčba bronchitidy u kojících matek s propolisem by měla být prováděna s opatrností, aby u dítěte nedošlo k alergiím. Je lepší zvolit infuzi vody než alkohol nebo inhalaci.

Většina lidí tráví spoustu peněz na drogy nebo tráví bronchitidu s homeopatií. Lidové léky a fyzioterapie bronchitidy jsou často účinnější a levnější, takže je nepodceňujte. Tyto metody by však neměly být používány u závažných nebo závažných onemocnění. Znát rozdíl mezi bronchitidou a pneumonií, můžete vždy učinit správné rozhodnutí.

Doktor Komarovsky vám řekne o akutní bronchitidě u dětí

Co je to bronchitida, odkud pochází a jak ji léčit.

Léčba bronchitidy propolisem

Osoba s bronchitidou, bez ohledu na věk, může onemocnět několikrát ročně. Toto onemocnění může být výsledkem běžného nachlazení. Chcete-li se uchýlit pokaždé k silným drogám nechtějí dále nezatěžovat tělo. V případě bronchitidy může být propolis používán v počáteční fázi onemocnění, jakož i jako součást komplexní léčby již pokročilého onemocnění. Tento včelařský produkt byl již mnoho let používán k léčbě patologických stavů dýchacích cest. Propolis má jedinečné léčivé vlastnosti, takže může soutěžit s drahými léky.

Jedinečnost výrobku

Léčba bronchitidy propolisem díky jedinečným vlastnostem této látky. Bee lepidlo, a to je to, jak je tato látka charakterizována, má následující terapeutické účinky:

 • antimikrobiální;
 • baktericidní;
 • protizánětlivé;
 • antiseptické;
 • léky proti bolesti;
 • změkčovadlo.

Při použití propolisu pro léčbu infekčních onemocnění dýchacích orgánů se populace patogenních bakterií v těle velmi rychle snižuje.

Tato složka je ve své činnosti slabší než mnoho léků, ale má jednu významnou výhodu. Včelí lepidlo negativně neovlivňuje mikroflóru trávicích orgánů. Kromě toho černý vosk není návykový, takže může být použit s každou bronchitidou bez jakýchkoliv omezení.

Čistý propolis a všechny léčivé přípravky na jeho bázi obsahují skupinu vitamínů a mnoho užitečných látek. Obsahuje aminokyseliny, flavonoidy, enzymy a éterické oleje.

Propolis přispívá ke zlepšení lokální a celkové imunity, díky které se pacient rychle zotavuje.

Kontraindikace

Včelí lepidlo je naprosto přirozená látka, kterou mohou léčit dospělí i děti. Existuje pouze jedna kontraindikace - je to nesnášenlivost vůči jakýmkoliv včelím produktům.

Pro léčbu bronchitidy v případě alergie na med je nutné používat s velkou opatrností propolis. Ačkoli v některých případech, když je alergický na jiné včelí produkty, je včelí lepidlo velmi dobře tolerováno.

Před použitím je nutné testovat citlivost na tuto látku. Za tímto účelem se vnitřek lokte potřísní propolisovou tinkturou a výsledek se vyhodnotí během několika hodin. Pokud nedochází k podráždění, může být látka použita.

Chcete-li zjistit citlivost na propolis, můžete zředit až 5 kapek tinktury v lžíci vody a pití. Pokud se příznak alergie neobjeví během několika hodin, lze ošetřit černý vosk.

Jak může být bronchitida léčena propolisem

Existuje mnoho způsobů, jak léčit akutní a chronickou bronchitidu propolisem. Každá z těchto metod je dobrá, ale pro dosažení rychlého výsledku je lepší použít několik receptů.

Propolis Cud

Účinně aplikovat propolis pro žvýkání. Pro jeden postup vezměte kousek produktu a pomalu žvýkejte alespoň 20 minut, pak to vyplivněte. Tento postup zlepšuje vykašlávání a osvěžuje dech. Díky svým složkám má protizánětlivý a antimikrobiální účinek. Zánět snižuje podráždění hrdla, čímž snižuje intenzitu kašle.

Při pravidelném žvýkání propolisu je možné výrazně zvýšit účinnost antibakteriálních léčiv.

Vodní tinktura

Vodní tinktura propolisu s bronchitidou přispívá k obnově sliznice průdušek a značně usnadňuje odstraňování viskózního sputa z dýchacích orgánů.

K přípravě takového léčivého přípravku vezměte lžíci drceného propolisu, usněte v termosce a nalijte sklenici vroucí vody. Trvat na složení dne, zatímco pravidelně třepe termosku. Po této době se tinktura zfiltruje a nalije do skleněné nádoby s pevně našroubovaným víčkem.

Uchovávejte tinkturu na chladném, tmavém místě, optimálně na spodní polici chladničky. Dospělí mají složení 30 kapek až 4krát denně. Pro léčbu dětí je dávka snížena na polovinu.

Vodu tinkturu lze použít nejen pro příjem, ale i pro inhalaci.

Infuze alkoholu

Léčbu bronchitidy a alkoholické tinktury včelího lepidla. K přípravě léčivé kompozice si vezměte lžíci s kopcem rozdrceného propolisu a nalijte skleničku lékařského alkoholu. Trvejte na chladném místě mimo dosah slunečního záření po dobu 2 týdnů. Poté se tinktura přefiltruje a uloží do chladničky.

Dospělí užívají alkoholickou tinkturu 15 kapek třikrát denně. Lékaři se snaží dětem předepsat alkoholickou tinkturu, protože ethylalkohol má špatný vliv na buňky dětského těla.

Během léčby bronchitidy by měl pacient pít co nejvíce vody, čaje, kompotů a odvarů. Pouze v tomto případě bude sputum vzácné a bude dobře kašlat.

Propolisová mast

Můžete použít propolis z bronchitidy a ve formě rubu. Pro přípravu přípravku použijte následující složky:

 • loupaná vazelína - 200 gramů;
 • kakaové máslo - 50 gramů;
 • rozdrcený propolis - 1 lžíce.

Všechny komponenty se vloží do smaltované nádoby a vloží do vodní lázně. Směs uchovávejte na ohni, dokud nebude homogenní hmota obvykle trvat déle než 15 minut.

Výsledné tření třáslo pacientovi hruď, zad a nohy přes noc. Tření má výrazný ohřívací účinek, proto by nemělo být používáno při vysoké tělesné teplotě.

Pokud se v domě nenachází žádná vazelína a kakaové máslo, může se lžíce lepidla z včelího ledu proměnit v neúplné sklenici rafinovaného rostlinného oleje. Výsledná hmota se také používá pro broušení.

Oteplování koláče

Než půjdete spát, můžete si dát propolisový dort na hrudník pacienta s bronchitidou. Aby se látka změkla, udržuje se po dobu 5 minut v teplé vodě. Po zahřátí se včelařský produkt stává měkkým a vláčným. Rukou umyjte kousek černého vosku, abyste získali dort, který se aplikuje na hrudník. Udržujte jej nejméně 20 minut.

Taková aplikace usnadňuje kašel, ohřívá dýchací cesty a pomáhá snižovat i silný kašel. Při léčbě dětí je doba aplikace zkrácena na 10 minut.

Pokud má dítě velmi citlivou pokožku, pak by měl být propolisový koláč zabalen do tenké bavlněné ubrousky.

Inhalace

Inhalace je nejúčinnější léčbou jakékoliv formy bronchitidy. Vysoká účinnost je vysvětlena skutečností, že léčivé látky vstupují přímo do ohniska zánětu, obcházejí trávicí trakt. Pro inhalaci vhodná jak voda, tak alkoholová tinktura.

Pro snížení bronchospasmu a zlepšení výtoku sputa v nebulizační nádobě stačí přidat 2 ml tinktury propolisového alkoholu a stejné množství fyziologického roztoku. Pokud se inhalace provádí pomocí vodní tinktury, není nutné ji ředit. Dýchání ve dvojicích musí být nejméně 10 minut.

Pokud se pacient během inhalace cítil špatně, postup se okamžitě zastavil!

Parní inhalace mohou být také vyrobeny s včelími produkty. K tomu, v dobře teplé vodě, budete potřebovat asi 3 litry, rozpusťte lžíci čistého propolisu. Poté položte nádobu s vodou na stůl a vdechněte lékařské páry po dobu 15 minut.

Vdechování páry by mělo být prováděno s velkou opatrností, protože je vysoká pravděpodobnost popálení. Děti by měly dýchat pouze v páru za přítomnosti dospělých.

Aby se propolis snadněji brousil, musí být v mrazáku několik hodin.

Včelí produkty jsou velmi účinné a zároveň bezpečné léky. S pomocí tinktur, tření a aplikací založených na propolisu se můžete velmi rychle zbavit příznaků bronchitidy. Je nutné vzít v úvahu kontraindikace těchto metod léčby.

Léčba bronchitidy propolisem u dospělých a dětí

Plicní nemoci se často stávají chronickými, a proto je obtížné je léčit. Proto je lepší je nespustit. Účinný lidový lék na léčbu bronchitidy u dospělých a dětí je propolis.

Výhody propolisu pro bronchitidu

Složení včelího lepidla zahrnuje přírodní vosk, bohatý na mastné kyseliny a alkoholy. Má úžasné léčivé účinky - obnovuje tvorbu plicních sekretů, aktivuje regeneraci sliznice průdušek.

Pro propolis včely sbírají lepivé složky z pupenů a listů stromů, které obsahují aromatické gumy, flavonoidy. Mají protizánětlivé vlastnosti, nepříznivě ovlivňují patogenní flóru - bakterie, viry, houby.

Včely také obohacují propolis vlastními enzymy, které mají léčivý a uklidňující účinek. Kromě selektivního účinku na dýchací systém má propolis příznivý vliv na tělo jako celek:

 • zlepšuje metabolismus;
 • má tonické vlastnosti;
 • normalizuje sekreční funkci žaludku;
 • zvyšuje účinek antibiotik;
 • odstraňuje toxiny z buněk;
 • vyrovnává složení složek krve;
 • tóny stěn cév.

Recepty na vaření

Užívání propolisu v bronchitidě, konkrétně užívání léků připravených podle populárních receptů na něm založených, vám umožní zbavit se dlouhodobého kašle bez použití antibiotik. Léky se připravují na základě:

 • alkohol;
 • voda;
 • infuze léčivých bylin;
 • zelenina nebo máslo, tuk;
 • mléko

Alkohol tinktura

Univerzální lék na inhalaci a požití je alkoholický extrakt. Obsahuje mnoho esterů, pryskyřic, vitamínů rozpustných v tucích. Skladuje se dlouho, aniž by ztratil své léčivé účinky.

Pro přípravu propolisové tinktury z bronchitidy doma je nutné mlet včelí lepidlo na jemnou frakci, pro kterou použijte nůž, jemný struhadlo. Před broušením se ochladí nebo zmrazí.

Včelí výrobek použitý pro jejich přípravu by měl být řádně rozdrcen. Můžete ho vděčit.

Kuklu je nutné připravit ve skleněné nádobě. Je lepší, když je vyroben z tmavého skla, ale můžete také jen zabalit sklenici s tmavým papírem. Poměr složek je 1:10, tj. 10 g propolisu vyžaduje 100 ml čistého alkoholu.

Pokud se použije vodka, dávka včelího lepidla se zvýší o 1,5násobek. Tinktura se odstraňuje na tmavém chladném místě po dobu 10-15 dnů, občas se třepe, aby se urychlil proces rozpouštění složek. Poté se směs dobře přefiltruje tak, aby nedošlo k zakalení suspenze. Připravený roztok musí být uchováván v chladničce déle než jeden měsíc.

Je zde recept na tinktury s přidáním medu, do kterého se přidá 50 g včelího produktu do 200 ml extraktu. Pro léčbu je lepší použít med z vápna nebo kandyk, protože tyto odrůdy v plicních onemocněních jsou nejužitečnější.

Vodní infuze

Pro přípravu použijte čistou vodu. Jednou vařte, aby nedošlo k tvorbě fosfátů. Tato tinktura propolisu pro bronchitidu obsahuje méně užitečných složek než alkoholický extrakt, ale pro léčbu pacientů, kteří jsou kontraindikováni alkoholem, se stává vhodnou alternativou. Jak trvat a pít propolis pro bronchitidu:

Včelí lepidlo je rozdrcené, vloženo do termosky, zalijeme vařící vodou, necháme jeden den. Směs se pravidelně protřepává. Poté se infuze přefiltruje přes dvě vrstvy gázy, pevně vyždímají zbytky. Je povolena mírná sraženina. Před použitím směs protřepejte.

Heřmánek a med recept

 • propolis - 10 g;
 • Heřmánek - 2 lžíce. lžíce;
 • voda - 200 ml.

Za prvé, heřmánek s propolisem je udržován po dobu 20 minut ve vodní lázni, pak je filtrován v bujónu, surovina je dobře stlačena. Ochlaďte na teplotu 80 ° C, přidejte med.

Inhalační roztok

V návodu nebulizéru bylo povoleno použití roztoků vody a alkoholu. Účinně se používá při akutní bronchitidě. Složky propolisu padají na zanícenou sliznici, zklidňují ji, zvyšují tvorbu plicních sekretů, přirozeně se evakuují. Inhalátor je naplněn fyziologickým roztokem 2 kapkami dobře namáhaného alkoholického extraktu.

Inhalace čerstvě připravených výparů má stejný terapeutický účinek. Na vodní lázni se zahřívá 5 g propolisu, nalije se 35 ml vroucí vody a uchovávají se bez varu po dobu 10-15 minut. Když se barva roztoku změní, je připravena k použití. Může být několikrát použit pro inhalaci: směs se zahřeje, výpary se vdechují po dobu nejvýše 20 minut.

Masti pro tření

Pro externí použití propolisu z bronchitidy v receptech patří tukové báze. Může to být:

 • zelenina nebo máslo;
 • vazelína;
 • jezevec nebo vepřový loj.

Algoritmus přípravy mastí:

 1. Rozdrcené 10 g propolisu.
 2. 250 tukových základů se zahřívá ve vodní lázni.
 3. Zadejte kousky lepidla včel, hmotu neustále míchejte.
 4. Směs se zahřívá 4 hodiny a potom se nechá vychladnout.

Masti uchovávejte v chladničce. Pokud je to žádoucí, může být filtrován, ale to není nutné.

Oteplování

Pro tyto účely připravte speciální koláče s medem, suchou hořčicí. Recept je následující:

  kapalina nebo vyhřívaný med - 2 lžíce. lžíce;

propolis masti - 1 polévková lžíce. lžíce;

suchá hořčice - 1 lžička (pro děti snižte dávku o polovinu);

mouka - 1 polévková lžíce. lžíce.

Těsto nasypeme, nakrájíme, pak jemně roztáhneme na hrudník nebo záda pacienta. Děti dělají obklad na ubrousek tak, aby směs nestiskla kůži.

Propolis pro žvýkání

Bronchitida může být léčena včelím lepidlem v čisté formě. K tomu je třeba žvýkat kus s velikostí hrachu 20 minut. Také při použití tohoto nástroje se zbavte ranního kašle kuřáků. Pro děti, aby cukroví - smíšené ve vodní lázni: t

 • 50 g čokolády;
 • 5 gramů propolisu;
 • 1 polévková lžíce. lžíce másla.

Hotová směs se rozetře v malých porcích na film, uložený v chladničce. Děti dejte 30 minut před jídlem nebo dvě hodiny po jídle.

Pravidla použití

Aby nedošlo k poškození si s lidovými prostředky s propolisem pro bronchitidu, musíte zjistit, jak je správně vzít.

S péčí je nutné aplikovat externí prostředky. Jak vydržet masti a obklady, každý rozhoduje o stavu kůže. Pokud se objeví brnění nebo podráždění, okamžitě jej vyčistěte. V tomto případě musí být kašel ošetřen něčím jiným.

Pro děti

Než začnete používat venkovní produkty, proveďte test na alergii. Za tímto účelem se na zápěstí aplikuje kapka masti nebo infuze alkoholu. Pokud během jedné hodiny není zarudnutí, může být k léčbě dětí použit lidový lék.

Děti používají pouze vodné roztoky. Při suchém kašli je možné přidat do sklenice teplého mléka s medem až 5 kapek alkoholické tinktury.

Pro dospělé

Při astmatu a obstrukční (hnisavé) bronchitidě se včelařské produkty používají s opatrností, protože aktivní vypouštění sputa při těchto onemocněních je nežádoucí z důvodu rizika dýchacích křečí.

Během inhalace mohou složky propolisu způsobit závratě. Je důležité používat chlazená řešení, protože horké způsoby, jak způsobit popáleniny sliznic a hrdla. Před jídlem se doporučuje přijímat složky alkoholu a vody, aby se užitečné látky plně absorbovaly. Obvykle trvat až 1 polévková lžíce. lžíce 3 krát denně, průběh léčby je 2-3 týdny.

S akutní bronchitidou

Pro zmírnění kašle pomáhá mléko s tinkturou, které přidává až 30 kapek na sklenici. Inhalace se nejlépe provádí před spaním, takže kašel v noci neruší. Po zákroku, nemůžete supercool, jít ven na ulici nebo balkon.

Opláchnutí vodným roztokem změkčí kašel podrážděný v hrdle, zmírní otoky sliznice. Zahřívání obkladů může být ponecháno až dvě hodiny, pacient je dobře zabalen.

Odstraňte kašel aplikátoru z kašovitého lepidla. Je umístěn na zádech nebo hrudníku po dobu 20 minut.

S chronickou bronchitidou

Účinně eliminuje prodloužený kašel čistý propolis, dobře pomáhá masti, teplé obklady. Průběh léčby lze prodloužit až na jeden měsíc.

Kontraindikace

Stejně jako všechny včelí produkty, i propolis může vyvolat alergie, děti do 3 let nejsou ošetřeny. Je třeba věnovat pozornost používání receptů pro těhotné ženy a kojící matky.

Jak používat propolis pro bronchitidu

Navzdory významnému pokroku moderní medicíny se lidové prostředky a dodnes těší nebývalé popularitě mezi pacienty. Mnoho léků testovaných časem, je bezpečný lék k překonání onemocnění.

S ohledem na principy léčby bronchitidy lidových prostředků nemluvě o metodě zahrnující použití propolisu. Bronchitis propolis se používá, protože léčba pomáhá zlepšit celkový dýchací systém pacienta během několika dnů.

Za zmínku stojí také skutečnost, že tradiční medicína nezpochybňuje možnost použití léku v patologii dolních dýchacích cest. Často, pulmonologists přilehlý k hlavním událostem doporučí jejich pacienty k léčbě bronchitida s propolis tinkturou.

Léčivé vlastnosti propolisu

Seznam všech užitečných vlastností včelího lepidla je velmi obtížný. Produkt včelařství se liší v protizánětlivém, anti-toxickém a imunostimulačním působení.

Nesporná výhoda kompozice - její bezpečnost a výborná kompatibilita s jinými tradičními i tradičními způsoby léčby.

Složení propolisu koncentruje stovky unikátních sloučenin, které zajišťují obnovu ochranných vlastností lidského těla.

Pozor! Léčitelé zajišťují - propolis, skutečný přírodní antibakteriální lék, který pomáhá pacientům vyrovnat se se stovkami nemocí.

Je třeba zdůraznit, že největší přínos může být odvozen od kompozice, která má jasně oranžovou nebo hnědou barvu. Malé dávky látky stimulují proces žaludeční šťávy a chrání pokožku pacienta před vystavením ultrafialovým paprskům.

Mezi obecným seznamem léčivých vlastností propolisu (na snímku) lze rozlišit následující pozitivní vlastnosti kompozice:

 • dezinfekční účinek;
 • analgetický účinek;
 • urychlení regenerace tkání;
 • odstranění svědění a pálení;
 • účinnost v boji proti volným radikálům;
 • zajištění výměnných procesů;
 • zlepšení ochranných vlastností těla.

Na základě těchto informací lze učinit závěr, že propolis je jedinečný způsob léčby a pomáhá pacientům vyrovnat se s mnoha nemocemi.

Jak se léčí bronchitida

Bronchitida je zánětlivý proces, který se vyskytuje na sliznicích dýchacích cest. Patologie se ve většině případů vyvíjí na pozadí chřipky a chřipky, ale může se projevit jako důsledek aktivity patogenních mikroorganismů.

Lékaři doporučují použití propolisu při bronchitidě po stanovení přesné diagnózy a kompletního vyšetření v kombinaci s tradičními způsoby léčby, jejichž působení je zaměřeno na eliminaci aktivity patogenních mikroorganismů.

Pozor! Navzdory preferenčním výhodám propolisu může také poškodit lidské tělo, protože často působí jako příčina projevu alergické reakce. Proto by pacienti s tendencí k alergiím měli zahájit léčbu velmi opatrnými prostředky.

Při přípravě léčivé kompozice pro léčbu bronchitidy by měly být dodrženy doporučené poměry. Prostředky mohou být vytvořeny na základě alkoholu, ale pacienti by měli mít na paměti, že mohou být použity pouze během remise. Pokud je patologie akutní, je nutné aplikovat složky na bázi vody nebo mléka.

Video v tomto článku seznámí pacienty s velkým seznamem pozitivních vlastností včelího lepidla. Moderní farmakologie také přispěla k vývoji léčiv založených na propolisu, které jsou účinné pro bronchitidu.

V síti lékáren jsou prezentovány hotové formuláře:

Podrobné pokyny pro použití přípravku pacientovi vysvětlují pravidla užívání, ale je třeba mít na paměti, že pouze lékař bude schopen určit požadovaný režim dávkování. Cena kompozic se značně liší v závislosti na zvolené formě vydání a značení prodejní sítě.

Pro přípravu kompozice pro léčbu bronchitidy může každý pacient sám, doma. Recepty jsou uvedeny v následující tabulce.

Recepty tradičních léčitelů

Tabulka popisuje nejběžnější způsoby přípravy léčivých přípravků, jejichž účinnost byla testována několika generacemi.

Propolis pro bronchitidu

V léčbě bronchitidy se používají nejen lékařské metody, ale i recepty tradiční medicíny. Pomáhají zmírňovat stav pacienta a léčbu patologie. Bronchitis propolis se používá k přípravě odvarů, tinktur, roztoků pro inhalaci a obkladů, ale měli byste se poradit se svým lékařem před léčbou.

Indikace

S integrovaným přístupem k léčbě bronchitidy působí tradiční metody jako podpůrná léčba. Propolis ve složení různých léků pomáhá zmírnit bronchiální spazmus, zmenšit zanícenou oblast a zabránit šíření patologie do okolních tkání a orgánů. To snižuje riziko vzniku pneumonie.

Propolis se používá při chronické a obstrukční bronchitidě. Pokud je onemocnění bakteriální povahy, může přípravek snížit množství patogenů v těle.

Léky založené na propolisu jsou užitečné pro lidi, kteří trpí chorobami trávicího systému. Faktem je, že antibiotika a jiná silná perorální léčiva ničí přirozenou střevní mikroflóru a vedou k zažívacím problémům.

Kontraindikace

Existují určitá omezení léčby bronchitidy propolisem, kterou nelze ignorovat. Patří mezi ně:

 • Alergické reakce. Přes celý seznam prospěšných vlastností propolisu by přípravek neměl být konzumován ve velkém množství lidmi, kteří jsou náchylní k alergiím, protože je silně dráždivý. Alergické astma může být z tohoto důvodu překážkou jeho použití.
 • Nádory rakoviny. Propolis stimuluje regeneraci buněk a jejich dělení, což jim umožňuje rychleji hojit postižené tkáně. U zhoubných novotvarů je pacientům zakázáno používat tyto látky.
 • Patologie jater a žlučníku. Nemoci vnitřních orgánů mohou být kontraindikacemi pro použití včelích produktů, pokud jsou v akutní fázi.
Patologie jater

Před použitím propolisu v léčbě bronchitidy se poraďte se svým lékařem. Také se doporučuje provést provokativní test: naneste na sliznici úst nebo hřbetu hltanu malý produkt. Pokud se na mazané ploše objevily puchýře, zčervenalo se a začalo to bolet, pak není možné používat výrobky s propolisem.

Léčivé vlastnosti

Propolis je produkt vyráběný včely. Pravděpodobně se jedná o zbytek po primárním trávení pylu a hmyz ho používá k dezinfekci a lesk na prasklinách. Včelaři dostanou propolis, škrábají ho ze stěn nebo speciálních mřížek instalovaných v úlu.

Tento produkt je skutečným skladištěm živin a minerálů. Neztrácí léčivé vlastnosti ani po hodině varu. Složení propolisu zahrnuje následující sloučeniny: t

 • flavonoidy - přírodní antioxidanty, které tvoří asi čtvrtinu chemické rozmanitosti produktu;
 • široký rozsah stopových prvků;
 • volné aminokyseliny a proteiny;
 • řada enzymů.


Díky svému speciálnímu složení má propolis řadu důležitých vlastností při léčbě chronické bronchitidy. Ničí patogenní mikroorganismy, působí antibakteriálně a dezinfikuje. Účinně také zmírňuje záněty a odstraňuje škodlivé látky z těla. Imunomodulační vlastnosti se projevují posilováním ochranných sil a zvyšováním odolnosti vůči infekcím.

Propolis stimuluje metabolismus, snižuje bolest a bojuje s pálením a svěděním. Zrychluje proces hojení tkání, což je důležité zejména při léčbě zánětlivých onemocnění, protože stěny sliznic vyžadují rychlou regeneraci.

Způsoby použití

Recepty s propolisem se používají k léčbě dětí a dospělých. Před použitím obklady, musíte test na alergie. Malé děti mají povoleny pouze vodné roztoky pro vnitřní použití. Alkoholické tinktury jsou zakázány z důvodu přítomnosti ethylalkoholu v prostředku.

Je třeba mít na paměti, že obstrukční hnisavá bronchitida musí být pečlivě ošetřena, protože stimulace sputa vyvolává dýchací křeče.

Tinktury

Pro přípravu léčiva se na 80 ml 70% alkoholu použije 20 g propolisu. Produkt se nejprve rozdrtí, nalije se alkoholem. Lék musí být podáván jeden a půl týdne na tmavém a chladném místě. Po naléhání je nutné filtrovat. Při užívání je přípustné pít lék s vodou nebo mlékem. Se souhlasem lékaře může být tento nástroj podáván adolescentům. Lék je také prodáván v lékárně: před použitím si musíte pozorně přečíst návod k použití.

Pro léčbu dlouhodobých kašelných záchvatů je účinný roztok 20% propolisové tinktury na mléko.

Pokud potřebujete potlačit příznaky bronchitidy u malého dítěte, měli byste udělat tinkturu na vodě. Odebírá se 10 g rozdrceného včelího produktu a do termosky se nalije 1/2 vroucí vody a pak se pevně uzavře. Během dne se lék pravidelně protřepává. Používá se jako kapka, kterou lze přidávat do bylinných čajů a infuzí.

Jedním z topických činidel je propolisová masti, která pomáhá zmírňovat příznaky bronchiálního zánětu. K přípravě je třeba vzít 100 g kakaového másla, 500 g vazelíny, promíchat a dát do vodní lázně. Poté se přidá 20 g propolisu, předem rozdrceného. Léčivo se vaří na mírném ohni po dobu asi 10 minut, během kterého se složky smísí do homogenní hmoty.

Po ochlazení se může ošetřit. Zpravidla, když bronchitida tře hrudník a záda, ale někdy je užitečné aplikovat mast na nohu.

Flapjacks

Komprese s bronchitidou nejsou aplikovány v akutním stadiu nemoci, protože zvýšení teploty a tlaku pacienta a další oteplení z procedury zhorší pouze zdravotní stav. Metoda se navíc nedoporučuje pro těhotné ženy: v raných fázích může zrychlení krevního oběhu vést k potratu a v pozdějších stadiích k problémům s intrauterinním vývojem.

Pokud pacient nemá žádné kontraindikace, pak dort pomůže vyléčit kašel a zmírní zánět průduškového stromu. Doporučuje se provést proceduru před spaním: je třeba zahřát propolis umístěním do horké vody, udělat dort a dát ho na hrudník.

Inhalace

Pro přípravu roztoku se použije sklenice vody a 3 g propolisu, načež se směs zahřeje a vaří. Můžete dýchat přes pánev, pokryté ručníkem, nebo nalijte produkt do nebulizéru - speciálního zařízení pro inhalaci. Tento způsob je považován za velmi účinný, protože živiny jsou dodávány přímo do postižené oblasti průdušek.

Další recept navrhuje použití 1 polévková lžíce. Já propolis tinktura na 1 polévková lžíce. vody. Čistý produkt však dráždí sliznice průdušek méně než tinktury nebo extrakty, takže lékaři doporučují užívat čistý propolis.

V léčbě bronchitidy používá řadu užitečných přírodních léků a propolis není výjimkou. Navzdory jeho výhodám pro tělo je nutné se poradit se svým lékařem o tom, jak používat a zda nezpůsobí vedlejší účinky. Je třeba mít na paměti, že negativní reakce z těla jen zhorší stav během nemoci.

Léčba bronchitidy propolisem

Diagnóza bronchitidy zpravidla naznačuje, že musíte jít do lékárny, abyste si mohli koupit léky, a nejčastěji se ukazuje, že peníze vyhoďte, protože celý balíček léků může nahradit jediný produkt včelařství - propolis. Léčba bronchitidy propolisem je cenově dostupnější a mnohem efektivnější.

Bronchitida je považována za jednu z nejnebezpečnějších onemocnění. Vychází z kouření, nachlazení a ne zcela vyléčených stavů chřipky, angíny. Je nutné s ní zacházet bez selhání, dokud se nestane chronickou formou. Musíme přemýšlet o tom, jak se chovat. Ať už si koupíte antibiotika a látky potlačující kašel, pokud nám včely poskytnou takový přírodní produkt - propolis.

 • Propolis se dokáže vyrovnat s nejpokročilejšími případy bronchitidy u dětí a dospělých podstupujících léčbu antibiotiky.
 • Propolis působí jako dezinfekční a protizánětlivý prostředek.

Léčba bronchitidy propolisem: recepty

Recept 1

Pokud problém onemocnění není příliš hrozné, pak se můžete dostat s léčbou bronchitidy s propolisem inhalace. Je to velmi jednoduché.

 • Vezmeme 60 gramů propolisu a 40 gramů vosku, dáme je do kovové nebo hliníkové pánve, která je asi 300 mililitrů.
 • Dáme do velké misky, nalijeme do ní vodu, aby se vytvořila vodní lázeň, aby se mohl rozpustit vosk a propolis. Phytoncidy obsažené v propolisu budou přidělovány společně s vodní párou.
 • Pacient musí dýchat 10–15 minut, dvakrát denně, ráno a večer.

Pokud máte astma, musíte tuto inhalaci použít po dobu dvou měsíců. Nebo bronchitida, chřipka, dokonce i pneumonie způsobují inhalaci až do úplného uzdravení.

Recept 2

Vezměte si propolisovou tinkturu v případě, že nechcete dělat inhalaci. Tinktura by měla být 20%. Denní dávka by měla být 40 kapek tinktury, zředěná v 50 ml vařené vody.

Můžete také dosáhnout dobrého výsledku při bronchiálním astmatu pomocí 10% propolisového extraktu na alkoholu. Po dva měsíce musí pacient třikrát denně vypít deset až dvanáct kapek tinktury. Tato metoda je vhodná pro léčbu bronchitidy propolisem, jakož i pro prevenci. To je užitečné pro ty, kteří mají problém přeměny chronické bronchitidy na bronchiální astma.

Recept 3

Kromě vodného roztoku propolisu je možné pokusit se léčit bronchitidu propolisem ve formě roztoku v mléce. 20% propolisová tinktura se užívá třikrát denně půl hodiny před jídlem a přidává 8-10 kapek na malé množství mléka. Průběh aplikace je 1,5-2 měsíce, pak přestávka 1,5-2 měsíce a opět další kurz.

Recept 4

Léčba bronchitidy propolisem může být zvýšena sběrem bylin a ledvin.

 • Vezměte 40 gramů borovice pupeny, 30 gramů podběl, 20 gramů fenykl ovoce.
 • Lžíce této sbírky nalít sklenici vroucí vody.
 • Trvejte na hodině, po jídle použijte jednu čtvrtinu šálku.

Recept 5

Léčba bronchitidy propolisem je účinně doplněna obkladem z vařených brambor.

 • Rozdrtit horké brambory, dát na propolis pytel, dát na hrudi a krku, zábal
 • Udělejte to před spaním na 20-25 minut, dokud brambory nevychladnou.
 • Do regenerace proveďte 3-4 postupy.

Recept 6

Propolisová tinktura na vodě je vhodná pro každého. Postup:

 • Vezměte 10 g propolisu, rozemele, nalijte 100 ml horké vody.
 • Nalijte do termosky, pevně zavřete a nechte jeden den, občas třepáním.
 • Kmen, nalijte do skleněné nádoby. Uchovávejte v chladničce.

Při použití, 30 kapek tinktury přidány do jakékoli kapaliny: voda, čaj, stejně jako bylinné infuze.

Recept 7

Ale alkoholická tinktura propolisu je efektivnější. Postup:

 • Grind propolis, nalijte dobrou vodku nebo lékařský alkohol.
 • Dávkování, stejně jako příprava, se zaměřují na recepturu přípravy vodné tinktury (recept 6).
 • Po míchání umístěte nádobu na chladné temné místo po dobu 15 dnů.

Po jídle vezměte 10 kapek.

Recept 8

Při prodloužené bronchitidě můžete použít zahřívací propolis. Uvolnit kašel útoky, před spaním, dal propolis, zahřátý a válcované do tenkého dortu, na hrudi.

Je třeba mít na paměti, že topné postupy nejsou prováděny při zvýšené tělesné teplotě.

Pro zmírnění propolisu musí být na chvíli položen do horké vody. Pak můžete dát požadovaný tvar.

Recept 9

Můžete také použít kus propolis jako tonikum pro odběr sputa a snazší dýchání. Dost na to, aby propolisu žvýkal 30 minut denně. Kromě toho, při žvýkání propolis, zuby a dásně jsou posíleny. Propolis působí jako dezinfekční a protizánětlivý účinek.

Recept 10

Léčba bronchitidy propolisem zahrnuje i propolisovou mast. Připravte si to jednoduše:

 • Vezměte kakaové máslo 100 g, vazelínu 500 g, roztavte ve vodní lázni, přidejte 20 g drceného propolisu.
 • Směs se míchá po dobu 10 minut, udržuje se nad nízkým teplem, aby se zabránilo varu, a pomalu se míchá na homogenní hmotu.
 • Ochlaďte připravenou mast. Používá se k tření bronchitidou hrudníku.

Propolis je jedinečný tím, že nezpůsobuje žádné poškození těla. Můžete se obrátit na všechny.

Kontraindikace

Léčba bronchitidy s propolisem má své kontraindikace: pokud jste alergičtí na med a deriváty, musíte být opatrní.

Také být opatrný těm, kteří mají citlivou pokožku na kyselinách a pryskyřičných látkách, které mohou dráždit pokožku těla.

Léčba propolisovou bronchitidou

Léčba bronchitidy propolis je jedním z nejvíce osvědčených způsobů léčby bronchitidy v tradiční medicíně. Propolis má unikátní přírodní složení pro léčbu různých onemocnění. Zvažte, jak léčit bronchitidu propolisem podrobněji.

Léčba propolisem bronchitidy u dospělých. Recept 1 - tinktura alkoholu s česnekem

Pro léčbu a prevenci bronchitidy, odborníci v tradiční medicíně doporučuje tinkturu s česnekem.

Pro přípravu propolisové tinktury pro léčbu bronchitidy je třeba:

 • Propolisová tinktura na alkohol 10% - 30 ml.
 • Česnek (nejlépe čerstvý) - 200 g
 • Lékařský alkohol 70% - 200 ml
 • Přírodní květinový med (nejlépe lesní med) - 50 g

Jak připravit 10% propolisovou tinkturu na alkohol si můžete prohlédnout kliknutím na aktivní odkaz.

Před přípravou hlavní tinktury musíte trvat na alkoholu česneku.

Česneková infuze

Je nutné loupat stroužky česneku a vytvořit česnekovou hmotu. K tomu můžete dvakrát přeskočit česnek přes mlýn na maso nebo použít mixér. Výslednou hmotu nalijte 96% alkoholem a dobře promíchejte a nechte stát po dobu dvou týdnů. Doporučuje se použít skleněnou nádobu z neprůhledného tmavého skla. Nádoba s infuzí by měla být na tmavém místě a měla by být denně silně protřepána.

Po 14 dnech musí být infuze česneku filtrována a přidán přírodní květový med (doporučuji nákup lesního medu, který používám sám). Roztok se dobře promíchá a přidá se 10% propolisová tinktura na alkohol. Pak vše opět dobře promíchejte, teď je třeba to udělat ještě před úplným rozpuštěním květního medu a nechat ho vařit na tmavém místě ještě další 3 dny.

Průběh léčby propolisovou bronchitidou alkoholovou tinkturou s česnekem

Odborníci doporučují následující léčbu propolisovou bronchitidou:

HEMORRIDE je velmi nebezpečný - v 79% případů vede k rakovinnému nádoru! Bohužel existuje jen velmi málo informací, ale je velmi snadné se ho zbavit - stačí si to vzít. Čtěte více »

Od 1. do 10. dne musíte užívat 3x denně, půl hodiny před jídlem, 20 kapek infuze s 50 ml. mléko nebo vařená voda.

Od 11. dne do 30. dne se infuze podává ve 25 kapkách, 3x denně, 30 minut před jídlem.

Každých šest měsíců se doporučuje opakovat léčbu propolisovou bronchitidou.

Léčba bronchitidy propolisem v másle - domácí tinktura. Recept 2

Pro přípravu propolisu pro léčbu bronchitidy na másle potřebujeme

 • propolis čištěný 20 g
 • máslo 82% 180 gramů
 • dvě pánve (pro vodní lázeň)

Umístěte olej do vodní lázně. Když je olej zcela rozpuštěn, přidejte nasekaný včelí produkt. Tomit na nízké teplo po dobu 1-8 hodin, za stálého míchání. Čím déle je v oleji, tím vyšší je účinnost konečného léčiva. Po, nechte stát během dne. Odstraňte horní frakci a použijte, všechny zbytečné nečistoty se usadí na dno. Propolisový olej může být skladován po dlouhou dobu. Doporučuje se uchovávat v chladničce.

Před zahájením přípravy propolisového oleje pro léčbu bronchitidy se seznamte s pravidly pro přípravu hlavní složky.

Vezměte si lžičky 15-20 minut před jídlem, teplým čajem nebo vařeným mlékem. Pro zvýšení účinku se doporučuje přidat jednu čajovou lžičku přírodního květového medu.

Průběh léčby: 3-4krát denně až do úplného vysazení příznaků.

Léčba bronchitidy s propolisem u dětí. Recept 3 - infuze vody s heřmánkem a medem

Pro propolisovou vodu s heřmánkem a medem pro léčbu bronchitidy potřebujete:

Jak se zbavit hemoroidů

Více než 1000 blogů lidí, kteří se zbavili hemoroidů. Jak můžete překonat nemoc a nepamatujete si. Použité metody a prostředky, diskuse odborníků a pacientů. Na portálu www.gemorroy.site

 • loupané lepidlo 10 gramů
 • Farmaceutický heřmánek 20 gramů
 • připravená voda 200 ml (sklo)
 • dvě pánve (nejlépe smaltované, různých velikostí)
 • termosky
 • láhev z tmavého skla s těsným víkem (zátka)

Připravená voda by měla být vařena, přidána heřmánek a ochlazena na pokojovou teplotu. Roztok vložte do vodní lázně o teplotě 50-55 ° C a přidejte drcené lepidlo.

V tomto tepelném režimu se roztok udržuje po dobu 60 minut, zatímco se neustále míchá. Výsledný roztok se potom nalije do termosky a trvá 48 hodin, přičemž se pravidelně třepe. Pokud není termoska po ruce, roztok se nalije do tmavé skleněné láhve a ponechá se na horké baterii bez přímého slunečního světla.

Propolisová voda. 5 receptur na přípravu roztoku a tinktury na vodě

Když je roztok naplněn, je nutné jej očistit od nečistot a zbytků heřmánku. To lze provést pomocí třívrstvé gázy. Po vyčištění nalijte do hermeticky uzavřené láhve. Vodní infuze s heřmánkem připraveným k použití. Tuto tinkturu uchovávejte po dobu 10 dnů, pouze v chladničce.

Vezměte 1 čajovou lžičku (1/2 dětí) po dobu 15 - 20 minut před jídlem, 3-4krát denně teplým čajem nebo vařeným mlékem. Před použitím, tinktura, musíte přidat lžičku medu.

Pro děti

Léčba propolisem bronchitidy je kontraindikována u dětí do 3 let.

Děti ve věku od 3 do 7 let mohou užívat infuzi v oleji a vodě, ale pouze pod povinnou a přísnou kontrolou ošetřujícího lékaře.

Děti nad 7 let bez omezení, v souladu s dávkami. Před léčbou je nutné kontrolovat přítomnost alergií na včelí produkty.

Těhotné ženy a ženy během kojení

Léčba propolisem bronchitidy během těhotenství a během laktace (kojení) je povolena. Před použitím se poraďte se svým lékařem a zkontrolujte případné alergické reakce na včelí produkty.

Terapeutické působení

Infuze má vynikající léčebný a profylaktický účinek na bronchitidu. Přispívá také k:

 • čištění těla aterogenních tuků;
 • zvýšení pružnosti tepny;
 • zlepšení metabolismu atd.

Kromě toho je tinktura užitečná při žaludečních vředech, vředech dvanáctníku, chronické enterokolitidě, ateroskleróze, pneumonii, tendenci k akutním onemocněním dýchacích cest.

Cennou vlastností česnekové tinktury je, že zvyšuje obranyschopnost organismu a zabraňuje vzniku nádorů. Pozitivní účinek je pozorován v případě použití tinktury v prekancerózních podmínkách. Jedním z takových příkladů je žaludeční vřed s chronickou anacidní gastritidou, ulcerózní kolitidou.

Bronchitida: příznaky a příčiny onemocnění

Bronchitida (latinská bronchitida, bronchitida + zánět) je onemocnění dýchacího ústrojí, při němž se průdušky podílejí na zánětlivém procesu. Ve většině případů akutní bronchitidy je způsobena infekcí, jako je virová nebo bakteriální infekce, a vyžaduje se léčba antivirotiky nebo antibiotiky.

Chronická bronchitida se může vyvinout jako komplikace akutní nebo v důsledku dlouhodobých účinků neinfekčních dráždivých látek, jako je prach. V některých případech bronchitida způsobuje bronchiální obstrukci způsobenou edémem sliznice, taková bronchitida se nazývá obstrukční / Wikipedia /

Recenze

Recenze léčby propolisovou bronchitidou jsou většinou pozitivní - to platí i pro recenze odborníků a lékařů, stejně jako hodnocení zákazníků o různých internetových zdrojích. Nechte naše portálové recenze léčby propolisovou bronchitidou, vše zveřejníme - pozitivní i negativní. Ve své zpětné vazbě nezapomeňte uvést typ použité tinktury nebo lék používaný při léčbě bronchitidy.

* Příloha (Článek aktualizován autorem 03.06.2018)