Rýma u krmné matky

V nejnečekávanějším okamžiku se může během kojení objevit rýma. Měla by znát základní nástroje, které jí pomohou rychle a účinně se zbavit těchto projevů. Nástroj musí být pro dítě zcela neškodný. Pouze v tomto případě je povoleno jej používat. Pomozte odstranit nepříjemný projev prostředků tradiční medicíny.

Snot obvykle začínají trápit ženy kvůli studené nebo ARVI. V některých případech jsou charakteristické symptomy pouze ucpání nosu, bolest v krku a zimnice. Zvýšená tělesná teplota nepříznivě ovlivňuje dítě, takže je důležité začít včas používat všechny potřebné prostředky.

Rýma v kojící mamince může odejít bez dalších charakteristických symptomů. V tomto případě není nutné se poradit s lékařem. Rýma během kojení je pak vyloučena použitím tradiční medicíny. Pokud by nebylo možné dosáhnout zlepšení do tří dnů, pak je konzultace nevyhnutelná. Lékař bude schopen nabídnout efektivnější způsob, jak tento příznak eliminovat.

Příznaky onemocnění

S ARVI a ARD se viry šíří po celém těle ženy. V některých případech ovlivňují nosní sliznici. Z tohoto důvodu, otoky se zvyšuje, svědění a nos může být dusno.

Rýma působí s ochrannou funkcí. Díky hlenu může tělo rychle překonat virus a vyhnat ho nosními dutinami. Je třeba poznamenat, že obvyklé kapky z běžného nachlazení nejsou určeny k přímé léčbě onemocnění. Mohou pouze snížit počet snotů a eliminovat přetížení. Symptomy mohou být odstraněny až po úplném zotavení ženy.

Během rýmy by maminka měla projít následujícími kroky:

 • Z nosní kapsy vyčnívejte tekuté, téměř průhledné útvary ve velkém množství. Situace ukazuje, že celé tělo je infikováno virem. Kromě toho se může objevit těžké kýchání, zarudnutí očního okolí a občasné trhání.
 • V dalším stádiu se projevuje výskyt hustého hlenu. Zpravidla se to děje třetí den infekce. Není charakterizován mírně znatelnou bílou nebo žlutou barvou. Podle těchto kritérií lze pochopit, že v tuto chvíli imunitní systém aktivně bojuje s onemocněním.

Léčba rýmy u kojící matky by měla být prováděna správně. V tomto případě se však příznak objeví nejméně sedm dní. Doba je nezbytná pro to, aby tělo zcela porazilo infekci. Pokud během tohoto období nedojde ke zlepšení, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Správná léčba rýmy HB

Jak léčit matku? Koneckonců, to není samostatná choroba, ale pouze symptom. Účinek léků by měl být zaměřen na odstranění viru.

Léčba rýmy během kojení by měla být prováděna podle následujících zásad:

 • Žena by měla trávit více času v posteli. V tomto případě se můžete vyhnout výskytu komplikací.
 • Místnost by měla být udržována vlhký vzduch při teplotě nepřesahující 22 stupňů. Dosažení takových podmínek je velmi důležité, protože pouze v tomto případě dojde k rychlému oživení. Sušení nosní sliznice může jen zhoršit pohodu. Kůry silně dotáhnou povrch nosu.
 • Zima rychle ustoupí, pokud žena pije dostatek teplé vody. V tomto případě se z organismu rychle vylučují nejen toxiny, ale také virová infekce. V tomto případě je vhodné použít čaj, kompot nebo teplé mléko.
 • Léky na snížení tělesné teploty by měly být používány s velkou opatrností. Jejich použití je vhodné pouze v případě, že na teploměru je více než 38,5 stupně. V opačném případě tento příznak jednoduše indikuje boj těla proti infekci. Protilátky do mateřského mléka vstoupí do těla dítěte a budou schopny poskytnout mu nezbytnou imunitu do budoucna. Pouze jako poslední možnost je dovoleno pít paracetamol nebo ibuprofen. Budou nejen normalizovat tělesnou teplotu, ale také pomáhají vyrovnat se s bolestí hlavy.

Při nachlazení u kojenců nebo matek by nemělo přestat kojit. Protilátky ženy jí pomohou vyrovnat se s různými infekčními chorobami.

Léčba drogami

V závislosti na povaze průběhu onemocnění je předepsán určitý rozsah léčiv. Současně můžete kojit a zároveň zmírnit ucpání nosu a další negativní příznaky. Pro tento účel se používají vazokonstrikční léčiva. Měly by být zlikvidovány, pokud jsou potíže s dýcháním.

Pro potírání běžných studených různých antimikrobiálních a zvlhčujících činidel se používá. Jejich výběr musí být proveden tak, aby dítě netrpělo.

Takové léky jako Naphthyzinum, Tizin a další jsou velmi populární. Omezují krevní cévy a v krátké době eliminují opuch. Díky tomu se dýchání stává volným. Maminka se začíná cítit dobře. Pomáhá obnovit spánek a odpočinek.

Naphthyzinum - kapky, které nejsou zcela bezpečné s HB. Faktem je, že dosud nebylo možné plně objasnit jeho účinek na mateřské mléko. Byly případy, kdy jejich použití vedlo k vedlejším účinkům, které se projevily u dítěte.

 • stažení krevních cév z tónu;
 • těžké podráždění sliznice;
 • narušení srdečního svalu.

Byly také zaznamenány případy, kdy se množství produkovaného mléka snížilo v důsledku použití naftyzinu. V tomto případě se ženě doporučuje použít jiné možnosti léčby. V současné době je k dispozici široká škála sprejů a kapek, které rychle a účinně eliminují chlad.

Boj proti mikrobům

Eliminovat bakterie úplně pouze pomocí léků. Účinku lze dosáhnout i pomocí bylinných složek. Mléko s nádechem zůstane vysoce kvalitní, pokud je instinován Pinosol. Její složky jsou zcela přirozené, takže použití je povoleno i ihned po dodání. Kojení stále ponechává riziko vzniku alergií, takže reakce dítěte by měla být neustále sledována.

Není povoleno používat éterické oleje z čajovníku, anýzu nebo kmínu k léčbě. U dětí se často na tyto složky vyvíjejí alergie. Komplikace se objevují i ​​po inhalaci.

Inhalace s cibulí a česnekem by také měla být opuštěna. Tyto složky jsou příliš agresivní, proto mohou dráždit nosní sliznici. Jejich dopad minimalizuje produkci hlenu. Výsledkem je, že proces hojení je zpožděn.

Hydratační přípravky

Doporučuje se navíc používat solné roztoky, které pomohou zvlhčit pokožku v dutině nosní. Díky tomu je také možné ředit hlen. Během období kojení pro tento účel lze použít Salin, Aqualor a další spreje. Solný roztok je neodmyslitelně jednoduchý, takže si ho můžete sami vyrobit. Za tímto účelem se do teplé vody přidá nějaká sůl. Aplikace přípravku by měla být prováděna opatrně, protože se zvyšuje riziko vzniku otitis media.

Lidová medicína

Léčitelé nabízejí ženám inhalaci. Mléko v nose s nádechem je také dlouho používáno k odstranění příznaků nemoci. Eucalyptus, borovice pupeny a oregano také pomůže zmírnit stav. Kromě toho se do nosu doporučuje vdechnout mentolový olej. Situaci můžete zmírnit pouhými dvěma kapkami denně. Na nose můžete také dát pytle soli, které byly předehřáté.

V lidovém lékařství se běžná cibule používá proti běžnému nachlazení. Je předdrcená a napojena slunečnicovým olejem. Tato látka musí být pečlivě rozmazaná nosními dutinami.

Prevence rýmy

Rýma nikdy nezkazí celkový stav ženy, pokud budou následovat následující doporučení:

 • Žena by neměla být dlouho v chladné místnosti. To vede k podchlazení.
 • V období epidemie je nutné se vyhnout velkým davům.
 • Doporučuje se udržovat normální fungování imunitního systému konzumací dostatečného množství vitamínů.
 • Kontakt s dítětem by měl vždy nosit gázový obvaz. Místnost by měla být vlhký vzduch. Navíc byste měli potřít nosní dutiny oxolinovou mastí.

Díky těmto jednoduchým doporučením bude žena schopna zabránit rozvoji chladu. Pokud máte první příznaky, musíte navštívit ordinaci lékaře a poradit se s další léčbou.

Jak a co léčit rýmu při kojení

Nos z nosu se projevuje z různých důvodů. Zpravidla se jedná o symptom studené nebo ARVI. Nemoc se však může vyskytnout v důsledku alergií, infekcí, traumatu nosu a suchého vzduchu v místnosti. Je důležité správně rozpoznat příčinu a v případě potřeby zahájit léčbu.

Pro minimalizaci následků a rizika infekce dítěte je lepší se poradit s lékařem. Předepíše správnou léčbu a zvolí léky. To se rychle zbaví nemoci.

Rýma a kojení

Rýma během kojení je normální a není nutné v tomto okamžiku kojení zastavit! Ale pokud má kojící matka studenou nebo bakteriální infekci, existuje riziko nakažení dítěte. Abyste se vyhnuli problémům, musíte učinit preventivní opatření:

 • Při krmení a dlouhodobém kontaktu s dítětem používejte masku;
 • Udržujte normální úroveň vlhkosti v místnosti, která je 65-75%;
 • Pravidelně větrejte místnost;
 • Udržujte vnitřní teplotu asi 20-24 ° C nad nulou;
 • Pravidelně vyměňujte oblečení.

Zastavení kojení je nezbytné pouze tehdy, když kojící matka musí brát antibiotika, která jsou během laktace zakázána. Tyto léky může předepsat pouze lékař! Ihned po kojení se provede ošetření sprejem a kapka. Riziko, že se obsah léků dostane do mateřského mléka, se tak sníží na minimum.

Lidové léky na rýmu

Zvažte, že domácí metody pouze vyčistí nosní průchody a dočasně zmírní přetížení, ale nevylučují příčinu běžného nachlazení. Mezi nejběžnější metody lidového ošetření patří vdechnutí nosu extraktem heřmánku a šťávy z aloe, stejně jako mytí vodou a solí.

Mytí nosu fyziologickou vodou se provádí 4-6krát denně stříkačkou nebo malou rychlovarnou konvicí. Pro přípravu roztoku se smísí jedna lžička soli s litrem vody. Kojící matka by měla injekční stříkačku používat velmi opatrně a nepřekračovat přípustné množství slané vody, jinak se dostane do mateřského mléka.

Šťáva z aloe je vytlačena z jednoho ze spodních listů rostliny a zředěna vodou v poměru 1 až 5 (pro jednu část šťávy, pět dílů vody). Přípravek se vloží do nosu 3-4 kapkami dvakrát nebo třikrát denně. Šťáva z těchto rostlin zvlhčuje nosní cesty a zmírňuje opuch. Všimněte si však, že roztok má příznivý účinek pouze do 24 hodin po obdržení.

Infuze heřmánku se připravuje z jedné čajové lžičky sušených květin, která se nalije sklenicí vroucí vody a pod víkem se naplní po dobu jedné hodiny. Je nutné kopat 3-4 kapky třikrát až čtyřikrát denně. Mimochodem, kromě heřmánku může být použita matka a nevlastní matka, tymián a série.

Léčba rýmy

Než začnete léčit rýmu léky, pečlivě prostudujte instrukce a složení léku, dozvíte se o účincích a vedlejších účincích, vlivu na laktaci a účinku kojení. Před použitím se poraďte se svým lékařem. Existují různé spreje a nosní kapky:

 • na základě mořské vody;
 • s éterickými oleji;
 • zužující plavidla.

Vasokonstriktorové kapky patří mezi nejoblíbenější z důvodu nízké ceny. Při kojení by však tyto prostředky měly být používány s opatrností, protože jsou návykové při častém nebo dlouhodobém užívání. A některé léky, jako prostředky Navizin a Tizin, jsou kontraindikovány během laktace.

Kapky na zeleninové bázi s esenciálními oleji jsou silné a jsou vynikající pro odstranění chladu. Některé složky však mohou vyvolat alergickou reakci u kojící matky a kojence.

Kapky s mořskou vodou jsou při kojení bezpečné. Dobře se umývají a uvolňují nos z hlenu, omývají sliznici a odolávají virové infekci.

Pokud je rýma léčena intenzivně a správně, vymizí za 4-6 dnů. Pokud je nemoc delší, poraďte se s lékařem!

Vyléčit kojící maminka: příznaky

"Máma je kojící" španělské tenké. Redondo

Jak léčit matku? Otázka se týká asi 80% žen. Tradiční přísloví: výtok z nosu projde tento týden sám. Plíce akutních respiračních virových infekcí s dalšími opatřeními se rychle ustoupí. Nemoci je snazší předcházet než léčit. Pokud nemáte čas "chytit" chlad, zapojte se do jeho prevence.

Abyste pochopili, jak se s nemocí vypořádat, musíte pochopit příčinu původu. Kojová rýma může mít následující povahu:

 • bakteriální (virová infekce);
 • místní (suché na pokoji, nehygienické podmínky);
 • traumatický (například poškození nosní přepážky);
 • po porodu (těhotná rýma);
 • alergické.

Obecná pravidla léčby zahrnují jednoduché manipulace. Udržujte si odpočinek po dobu nejméně 2 dnů. Pití velkého množství vody pomůže odstranit škodlivé toxiny z těla. Nezasahujte do mokrého čištění prováděného dvakrát denně. Udržujte v místnosti optimální vlhkost. Větrejte místnost v noci. Čerstvý vzduch zabíjí vývoj prostředí onemocnění. Kojící matka snížila imunitu. Snažte se jíst více ovoce.

Rýma při krmení: jak se léčit

Symptomy SARS jsou charakterizovány celkovou malátností, slabostí. Může se objevit kašel a horečka.

Jak léčit kašel, zeptejte se svého praktického lékaře. To může být tradiční medicína nebo léky schválené pro kojení. Pokud horečka vzroste, je možné užívat antipyretickou tabletu: paracetamol, ibuprofen. Jako alternativu použijte lék ve formě svíček. Věnujte pozornost povaze snot. Rýma je ochrannou funkcí těla. Neodmývejte sliznice. Jsou-li transparentní, tekuté stojí za to používat tradiční medicínu:

Při kojení jsou prvními pomocníky národní bylinky. Připraví se solný roztok: 1 lžíce soli na litr vody. Nos propláchněte stříkačkou (20 kostek). Frekvence - 4-5 krát denně. Můžete udělat komprimovat ze soli a aplikovat na nos. Solný roztok je stejný, ale prodává se v hotové formě a stojí ne více než 30 rublů. Scarlet a Kalanchoe jsou oblíbené domácí rostliny. Z listů je třeba šťávu vytlačit. Roztok se vyrobí takto: 1 lžička aloe a 5 dílů vody. Kopat 3 krát denně. Namočte vatový tampon do cibulového džusu a namažte nosní průchody. Tato metoda není vhodná pro ženy se zanícenou sliznicí. Stejně tak byste neměli dýchat brambory.

Pokud se snot stane silnější, získat žlutý, zelený odstín, pak je dobré použít heřmánkový extrakt. Květiny jsou vařeny a kapat několik kapek v každé nozdry během dne. Žádné heřmánek, pak tymián a přeslička mají podobné vlastnosti. Uvolňuje zánět měsíčku. Ale nekupujte hotovou alkoholovou tinkturu! Jak už název napovídá, obsahuje alkohol, který se může dostat do těla dítěte mlékem.

Lékař často předepisuje Sialor, lék se stříbrnými ionty. Názory na jeho použití se liší. Statistiky však hovoří o výrazných vedlejších účincích, protože stříbro je těžký kov, který má schopnost hromadit se v těle a pronikat mlékem.

Boj s onemocněním léky

Zde dlaň ve vasokonstrikčních kapkách a spreji. Můžete kapat dětskou verzi kapek: Nazivin, Otrivin. Předpona Baby je napsána na krabici. Tyto léky jsou počítány podle věku od 0+. Takže maminka může zmírnit přetížení jedním z těchto léků.

Minimální sekrece má kapky: Nazol, Azelastin, Fluticasone. Je lepší je používat do 3-5 dnů, aby bylo možné pozorovat bezpečné dávkování a chlad se zima ustupuje. Dobrý, ale drahý lék Nasonex. Patří do skupiny glukokortikosteroidů. Jsou plně kompatibilní s mateřským mlékem. Přípravky nové generace jsou naprosto bezpečné pro zdraví matky a dítěte. To platí i pro prevenci symptomů bronchiálního astmatu. Kromě přetížení je třeba zvlhčit potřebu bojovat s choroboplodnými zárodky a sliznicemi.

Kapky s esenciálními oleji (jedle, eukalyptu) se vyrovnávají s úkolem eliminovat patogenní prostředí. Populární lék je pinosol. Můžete ji použít, pokud vaše matka není alergická. Olej z čajovníku lze také připsat všeliek na zimu. Uvolňuje zánět a otok. Po všech manipulacích musí být sliz dobře zavlažován. Zde pomáhají na základě kapek mořské vody: Aqualor, Aquamaris, Salin, Nosol. Jsou naprosto bezpečné, jsou psány dětem.

Alergická rýma

Vyžaduje urgentní identifikaci alergenu, protože hrozí, že se stane komplikací. Například sliznice bude bojovat s růstem tkáně. Jedná se o polypy nebo polypy. Benígní nádor, ale přináší mnoho nepříjemností z úplné kongesce nosu do bolestí hlavy. Test na alergen je v každé klinice. Nejběžnější typy jsou:

Alergická rýma je léčena pouze pod dohledem specialisty. Není žádoucí rash zneužívání vazokonstrikčních léků k odstranění zdroje problému - alergen.

Přípravek schválený pro rýmu alergického původu: Vibrocil. Způsob aplikace: 1 kapka dvakrát až třikrát denně.

Rýma je těhotná a co je to fenomén.

Nazývá se také hormonální. Vyskytuje se u 30% žen před porodem a po porodu. Tělo produkuje hormon Progesteron ve zvýšeném množství. Sliznice zesílí, takže je těžké dýchat. Měli byste s problémem používat zvlhčování. Kupte si speciální zvlhčovač. Snažte se každou hodinu vysílat místnost, kde jste častěji.

Jak chránit dítě před chladem během kojení

Máte-li pocit, že rýma není silná a projde během několika dní, krmte dítě vyjádřeným mlékem. Nezapomeňte nosit dýchací pásek a přinutit všechny členy rodiny, aby ho nosili. Pokud je to možné, nezůstávejte dlouho s dítětem ve stejné místnosti. Tyto tipy se týkají infekční rýmy způsobené virovou infekcí.

Dodržujte vlhkost v místnosti tak, aby zůstala na 65% a více. Standardní teplota v místnosti by měla být 21 stupňů, větrání bytu několikrát denně. Vyměňte oblečení. Takže se nenecháte infekci rozšířit. Poslat dítě častěji chodit na čerstvém vzduchu s tátou, a v této době organizovat mokré čištění.

Preventivní opatření

Je nutné, aby nedošlo k supercool. Šaty pro počasí. V chladném počasí, klobouk, šátek a rukavice. Je-li ve městě vypuknutí chřipky, je lepší se vyhnout hromadnému shromáždění lidí. Omezte také návštěvy příbuzných, přátel s příznaky akutních respiračních infekcí. Pokud znáte příčinu alergie, pak vyloučte doma všechny možnosti pro rozvoj nachlazení. Oslabená imunita jako brána pro infekci. Doporučuje se pít vitaminový komplex.

Pokud vidíte osobu kýchat, zakryjte si ústa kapesníkem nebo se prostě otočte na druhou stranu. Jeden z těchto pacientů současně infikuje až 20 osob. Méně často jde veřejnou dopravou. Dobrým způsobem, jak se chránit před virem, je oxolinová mast. Každé 4 hodiny potřete oblast pod nosem. Dostatečný přísun kyslíku pomáhá navlhčit nosohltan, takže chodte s dítětem alespoň několikrát denně. Sportovní, běžné cvičení posílí imunitní systém.

Jíst zdravé zeleniny a ovoce, které jsou bohaté na stopové prvky, vitamíny.

Důležité je zabývat se chladem

Rýma není vážným důvodem pro vzrušení, pokud se budete řídit pravidly a budete s ním zacházet včas. Gázová bandáž během tohoto období je vaší rodičovskou zodpovědností. Než začnete bojovat, poraďte se s odborníkem. Pomáháte lékařským lékům nebo tradičním léčivům. Posílit imunitu tak, aby vydržela napadení viry a neupustila krmení! Když jsou děti, musíte pečlivě sledovat zdraví.

Rýma u krmné matky

Léčba rýmy během kojení

Zima v kojící matce má často rýmu, co dělat, jak neinfikovat dítě a nejrychleji se zotavit? Ve skutečnosti není rýma vůbec velkým problémem. A ve většině případů nepotřebuje léčbu vůbec. Tak, náš nos jen samočistící. A když se začne produkovat imunita, protilátky proti nemoci, a to se děje přibližně v pátý den nemoci, rýma z kojící matky přechází sama. Ale stejně, jak zlepšit svůj blahobyt, který s tímto příznakem hodně trpí?

Je lepší to udělat nejpřirozenějším způsobem. Tak, to velmi usnadňuje rýmu při kojení nosní mytí, instilaci nebo injekci do nozder fyziologického roztoku nebo mořské vody. K tomuto účelu si můžete zakoupit lékárny "Aquamaris", "Aqualor", "Nazol Aqua" a podobně. A pokud chcete ušetřit, můžete si koupit i láhev s fyziologickým roztokem, bude to stát asi 30 rublů. A pohřbte fyziologický roztok do nosu pipetou. Jako poslední možnost pro tento účel můžete dokonce použít čistou vodu s trochou přidané soli. To je dobře známý lék pro kojící matky - levné a dobré. Zvlhčující nos pomáhá rychlému vybíjení z něj. Dýchání je obnoveno.

Ženy často zažívají problémy s dýcháním před spaním, když zaujmou horizontální polohu, a pak je takové zvlhčování velmi dobrým způsobem, jak zlepšit vaši pohodu. No, takže v noci nos opět nepokrývá, postarejte se o dobré zvlhčení vzduchu. Například v zimě, kdy jsou baterie v našich apartmánech horké, můžete na ně dát mokré pleny a ještě lépe froté ručníky. Ti během celé noci vyschnou, vydávají vlhkost do vzduchu. Samozřejmě, neméně důležitý je čistý vnitřní vzduch. Je lepší spát s otevřeným oknem. Mimochodem, když se vzduch pohybuje, patogenní mikroorganismy zemřou velmi rychle. A to už není důležité ani tak kojící matce z nachlazení jako její dítě, aby nedošlo k nakažení.

Pokud solné roztoky nepomohou, mnoho žen se rozhodne jít k obvyklým prostředkům - vazokonstrikčním lékům. Nedoporučují se pro těhotné matky, protože zvyšují krevní tlak a při použití ve velkém množství mohou narušit krevní zásobení placenty (vazokonstrikce), ale tyto kapky z nachlazení u kojících matek jsou zcela přijatelné. Pouze je nutné vzít v úvahu, že při častém užívání a prodloužení (více než 3-5 dnů), jen zhorší rýmu, nedovolí se zbavit nosní kongesce. Žena tedy začíná používat kapky stále častěji, ale to nepřinese úlevu. V tomto případě nejlepší léčbou není porazit chlad během kojení drogami, ale nechat tuto práci přímo na těle, imunitním systému. Samozřejmě, je to úplně jiná věc, když se objeví bolest hlavy, teplota stoupá - pak je nutné provést interní vyšetření lékaře ORL.

Jak zacházet se studenou kojící matkou může ještě? Například různé inhalace. Ale člověk nepotřebuje dýchat horké brambory nebo provádět podobné experimenty - existuje riziko popálení dýchacích cest. Je lepší použít tužkový inhalátor. Nebude urychlovat uzdravení, ale může "proniknout" nosem. Můžete jej použít až 20krát denně. Hlavní věcí je, aby neměli alergie.

Existuje léčba rýmy během kojení s lidovými prostředky, které mohou být vštěpovány do nosu? Finanční prostředky dost. Například šťáva z mrkve nebo řepy. Aloe šťáva je docela silný lék. Je pravda, že hoří tvrdě. Obecně platí, že s nachlazením je nosní sliznice silně zanícená a je lepší neprovádět experimenty s takovými prostředky. Dobrou lidovou medicínou pro kojení je eukalyptus nebo mentol. Dobrý "údery" nos. Ale přesto nemůžeme doufat, že vše bude v pořádku s nosem za 1-2 dny. Obvykle tento příznak přetrvává 3-4 dny.

Termín je malý. Můžete ale pokračovat v kojení s nachlazením chladem nebo neohrožovat zdraví dítěte? Pokud je dítě méně než 6-7 měsíců staré a mateřské mléko je jediné jídlo, pak je nemožné ho připravit o jídlo, samozřejmě. Je také velmi nepohodlné deformovat a krmit dekantované. Je lepší umývat si ruce častěji, nosit lékařskou masku, větrat místnost a provádět mokré čištění. To je účinná prevence šíření virové infekce.

Rýma při kojení máma

Po porodu ženská imunita okamžitě neobnoví svou sílu, která předurčuje výskyt častých nachlazení. Během tohoto období je obzvláště důležité, aby nedošlo k poškození dítěte léky, které se používají při léčbě rýmy. Rýma během kojení je běžná, ale jeho léčba musí být prováděna velmi pečlivě.

Obsah článku

Co je nebezpečná rýma s GW? Za prvé, dítě je dlouhodobě v přímém kontaktu s nemocnou matkou. Pokud je příčinou rýmy infekce, je riziko přenosu vzduchovými kapičkami vysoké. Za druhé, infekce může cirkulovat krevním oběhem matky, což předurčuje zobecnění infekčního procesu. V tomto případě se také zvyšuje pravděpodobnost infikování dítěte.

Za třetí, léky, které žena používá, mohou proniknout do mateřského mléka a vstoupit do těla dítěte.

Závažnost komplikací závisí na příčině nachlazení, imunitě ženy a taktice léčby.

Příčiny rhinorrhea

Existuje mnoho faktorů, které přímo nebo nepřímo ovlivňují vzhled snotu. Rhinorea může být jediným příznakem onemocnění, například u vasomotorické rýmy nebo může být projevem onemocnění, jako je chřipka, sinusitida nebo alergie. Chcete-li správně zjistit příčinu nazální kongesce, musíte se poradit s lékařem.

Mezi nejčastější příčiny rýmy v mámě patří:

 1. alergická reakce. Může se vyvíjet po kontaktu se zvířaty, vdechování pylu, chmýří, parfémových parfémů, chemikálií, domácích chemikálií nebo osobní hygieny. V období laktace se ženě doporučuje držet se diety, aby omezila používání potravin, které se často stávají příčinou alergií. To se týká čokolády, mořských plodů, citrusů a různých barviv, která se přidávají do výrobků. Je třeba dbát na léčbu, včetně vitamínů, které mohou být alergeny;
 2. infekční patogeny (viry, bakterie). Mezi virovými agens je nutné rozlišovat rhinovirus, adenovirovou infekci a chřipku. Pokud jde o bakterie, často se registrují streptokoky nebo stafylokoky, ale infekce pneumokoky nebo hemofilními bacily není vyloučena. Pro stanovení typu patogenu je určena mikroskopická a kulturní studie, jejíž výsledky určují terapeutickou taktiku;
 3. poranění nosu, zakřivení přepážky, která je příčinou překážky průchodu vzduchu a rozvoje chronické rýmy;
 4. obecná hypotermie;
 5. suchý, znečištěný vzduch dráždí nosní sliznici, což předurčuje vznik nadýchání a hypersekrece;
 6. polypous formace v nose mohou dráždit řasnatku epitelu a vyvolat rhinorrhea;
 7. chronické infekce nosohltanu, například sinus nebo faryngitida, mohou být aktivovány po hypotermii nebo inhalaci studeného vzduchu;
 8. vasomotorická rýma, která může být způsobena endokrinní patologií nebo dysfunkcí nervového systému. Vzhled hlenu je způsoben porušením regulace průměru cév, v důsledku čehož ztrácejí schopnost adekvátně reagovat na různé faktory a jsou často v rozšířeném stavu.

Nezapomeňte na rýmu, kvůli hormonálním výkyvům, které jsou pozorovány v těle ženy po porodu.

Klinické příznaky

Rýma může vykazovat různé stupně závažnosti v závislosti na příčině patologie. V případě alergického původu nachlazení může být žena narušena:

 1. svědění kůže, očí, nosu;
 2. nazální kongesce;
 3. Rhinorea (výtok obvykle vodnatý a průhledný);
 4. kýchání;
 5. kašel;
 6. bolest v krku;
 7. slzení;
 8. hyperemie spojivek;
 9. vyrážka na kůži.

Infekční rýma u kojící matky se projevuje:

 • nazální kongesce;
 • ucpané nosní dýchání;
 • nosní hlasy;
 • Rhinorrhea (vodnatý výtok postupně se stane hustý s nažloutlým nádechem);
 • hypertermie;
 • svalové bolesti a klouby;
 • snížená chuť k jídlu;
 • bolest hlavy, závratě;
 • slabost.

Jak se šíří infekce, může se objevit bolest v krku, paranazální oblast a kašel. Pokud je rýma během laktace způsobena neinfekčními faktory, jsou klinické příznaky prezentovány:

 1. rhinorrhea (často sliznice v přírodě);
 2. nazální kongesce;
 3. ucpané nosní dýchání.

Výtok z nosu prochází několika fázemi, pro které je klinický obraz charakteristický:

 1. V prvních dvou dnech se žena obává častého kýchání a silného výtoku z nosu vodnaté přírody. Téměř neustále proudí z nosu, mírně snižuje průjem v horizontální poloze. V této fázi byla zaznamenána výrazná hyperémie nosní sliznice, spojivky a slzení;
 2. Počínaje 3-4 dny se objevují tlustší nosní výtok, nosní hlasy, bolest v krku a pocit hlenu stékající po hřbetě stěny hltanu. Nosní výtok získává nažloutlý odstín;
 3. týden po nástupu zima se množství výtoku z nosu sníží na minimum, což naznačuje konec onemocnění. Pokud se v tuto chvíli žena stane podchlazenou nebo komunikuje s nemocnou osobou, existuje riziko opakovaného výskytu onemocnění.

Možné komplikace

Při absenci léčby nebo předčasném ukončení léčby je možný rozvoj komplikací:

 • prodloužený kontakt s alergenem a přetrvávání alergické reakce vede k rozvoji bronchospasmu a bronchiálního astmatu;
 • přítomnost infekce v zánětlivém zaměření může vést k chronické infekci, která bude později obtížně léčitelná;
 • infekce dítěte (s generalizací infekce);
 • šíření zánětu a otoků sluchových trubek a ušních sekcí. V důsledku toho se ženský sluch snižuje, objevuje se bolest a v uších je „mávání“;
 • se zapojením do procesu orofarynxu je možný rozvoj faryngitidy, laryngitidy i zánětu dolních dýchacích cest.

Je možné pokračovat v laktaci se zimou?

Když se objeví výtok z nosu, nedoporučuje se ukončit kojení, protože zánět je omezen na nosohltan. Kromě toho dítě s mateřským mlékem dostává ochranné složky produkované mateřským imunitním systémem.

Rýma při krmení není indikací pro zastavení laktace.

Dítě má zvýšené riziko nákazy, pokud je krmení zastaveno na 7-10 dní. Dokonce i při hypertermii, prospěšné vlastnosti mléka nezmizí, takže je i nadále přínosem pro dítě. Navíc tím, že žena přestane krmit, poškozuje nejen dítě, ale i sebe sama. Nesprávně exprimované mléko vede k rozvoji laktostázy a zvyšuje riziko mastitidy, což je zvláště nepříjemné pro ženu.

Je nezbytné koordinovat s lékařem, jaké léky je možné užívat, aby nedošlo k poškození dítěte. Problematika ukončení laktace je kladena při předepisování kojící ženy antibakteriální léčiva.

Jak chránit dítě před infekcí?

Chcete-li maximálně chránit dítě před nemocí, musíte dodržovat určitá pravidla. Chrání malé tělo před infekcí a zabrání vzniku rhinorrhea:

 1. neměli byste přerušit krmení, protože dítě dostává ochranné mléko z mateřského mléka;
 2. během laktace by maminka měla nosit masku na jedno použití, aby viry nemohly být přenášeny vzduchovými kapičkami;
 3. čas strávený s dítětem. Můžete požádat svého manžela, sestru, rodiče, aby byli v blízkosti dítěte;
 4. pro kojence je třeba vyčlenit oddělenou místnost, pravidelně ji větrat, zvlhčovat vzduch a provádět mokré čištění, snižovat koncentraci infekčních patogenů ve vzduchu;
 5. chodit s dětmi na ulici častěji. Měly by být nošeny „podle počasí“, aniž by je silně zabalily, ale neumožňovaly podchlazení;
 6. po konzultaci s lékařem mohou být doporučeny nosní kapky pro dítě s imunomodulačním a antivirovým účinkem (Nazoferon);
 7. mytí nosních dutin u dětí může být prováděno za použití fyziologických roztoků. Jsou zcela neškodné a mohou být použity pro preventivní účely. Pro děti jsou doporučeny kapky Aqua Maris.

Rýma v kojící matce obvykle odejde v týdnu, během kterého musíte být obzvláště opatrní při prevenci nachlazení u svého dítěte.

Prevence rýmy v mámě

Zdraví dítěte závisí na matce, proto je nutné nejen posilovat imunitu dítěte, ale také nezapomínat na sebe. Ochranu imunitního systému můžete zachovat podle těchto pokynů:

 1. časté procházky v parku, lesní plochy, stejně jako procházky do moře vám umožní nasycení těla kyslíkem a posílení imunitního systému;
 2. sportovní aktivity. Vodní ošetření bude přínosem pro mámu i dítě;
 3. když jde ven ven během epidemie, žena by měla namazat nosní dutiny s oxolinic masti, který sníží riziko virové infekce těla;
 4. Je třeba se vyvarovat kontaktu s alergenem, pokud žena již zažila alergické reakce;
 5. Zdravé jídlo vám umožní nasycení těla vitamíny. K tomu je třeba se zaměřit na čerstvou zeleninu, bylinky, ryby, ovoce a mléčné výrobky. Musíte se vzdát mastných, smažených potravin, horkého koření, sycených nápojů, lehkých sacharidů, potravin s vysokým obsahem trans-tuků;
 6. při jednání s lidmi, kteří jsou nemocní, byste měli použít jednorázovou masku;
 7. musíte sledovat aktivitu infekce v chronických ložiscích, například v hrdle nebo paranazálních dutinách;
 8. Vyžaduje se, aby nedošlo k podchlazení a průvanu.

Pokud v jednom z rodinných příslušníků nastane nachlazení, musí nosit masku a používat samostatné nádobí. Současně může mladá matka začít propláchnout nosní průchody solným roztokem nebo bylinným odvarem (heřmánek, šalvěj). Je také možné provádět inhalace s esenciálními oleji, například eukalyptem nebo čajovníkem.

Nemůžete-li ochránit své dítě před studenými příznaky, neměli byste se samostatně zapojit do léčby. Po konzultaci s lékařem bude jasné, které léky lze bezpečně používat a které léky se mají zlikvidovat.

Jak léčit rýmu během kojení

Období kojení je jedním z důležitých momentů v životě ženy a dítěte, což mu umožňuje přijímat všechny potřebné látky pro plný růst a rozvoj. Vzhledem k tomu, že během laktace je imunita kojící matky snížena, má šanci zachytit virovou nebo bakteriální infekci. Jeden z příznaků akutní virové infekce je považován za rýmu, která se může objevit v jakémkoli stadiu laktace, způsobuje nejen fyzické nepohodlí matky, ale také se stává důvodem pro ukončení laktace. Mnoho matek s výskytem studených příznaků odmítá kojení, obává se o zdraví malého jedince a velké riziko infekce. Pokud jsou příznaky nachlazení, mnoho žen je znepokojeno, jak léčit nachlazení během kojení, zda ukončit kojení a jak chránit dítě před možnou infekcí virovou infekcí.

Vlastnosti léčby

Léčba rýmy u kojících matek by měla být přistupována s maximální opatrností, protože většina léků pro její léčbu je kontraindikována a může způsobit více škody než užitku. Složky kapek nebo pilulek pro léčbu nachlazení a rýmy mohou proniknout do mateřského mléka a pak proniknout do těla dítěte. Aby se vyloučila možná rizika, měla by se léčba rýmy během kojení provádět správně, vybrat pouze osvědčené a schválené léky.

Je nutné léčit rýmu u kojící matky pomocí symptomatické terapie a pouze v případě, že klinika je závažná, je zde zvýšená tělesná teplota, celková intoxikace těla nebo rýma je bakteriálního původu, mohou být předepsány systémové léky. Léčba rýmy během laktace by měla v první řadě zahrnovat léky a postupy, jejichž cílem bude odstranění příčiny. Před ošetřením rýmy by proto měla být stanovena její povaha - virová, bakteriální nebo alergická. Symptomatická léčba může zahrnovat některá léčiva, tradiční medicínu, odpočinek z lůžka a další postupy, které pomohou snížit zánět, otoky nosní sliznice, odstranit ucpání nosu a obnovit nosní dýchání.

Také by vás mohlo zajímat, jak léčit kašel při kojení.

Když se rozhodnete pro odstranění příznaků rýmy, je důležité, aby žena pochopila, že musí být pro dítě naprosto bezpečná, nesmí narušovat režim kojení a neměla negativní vliv na tělo dítěte.

Léky k léčbě

Farmakologický průmysl nabízí poměrně širokou škálu symptomatických léků pro léčbu rýmy u kojících matek, ale většina z těchto léků by měla být používána s maximální opatrností a až po prostudování instrukcí a konzultaci se svým lékařem. Nákup peněz z nachlazení, žena musí věnovat pozornost složení, kontraindikace, kde budou informace o jeho použití při kojení.

Snad nejběžnější skupinou léků k odstranění příznaků rýmy jsou vasokonstrikční nosní kapky, které mají rychlý účinek, ale mají pouze dočasný účinek. Většina z těchto léčiv ve své kompozici obsahuje složky, které jsou kontraindikovány během laktace. Použití takových kapek při kojení může způsobit zvýšení cévního tonusu u kojenců, podrážděnost, arytmii, úzkost, zhoršenou stolici a další nepříjemné symptomy. Při výběru vazokonstrikčních léků od běžného nachlazení kojícím matkám lékaři doporučují věnovat pozornost nosním kapkám s dávkou účinné látky pro děti. Užívání dětských kapek u kojící matky významně sníží riziko všech druhů komplikací. Při hledání bezpečného léku můžete věnovat pozornost takovým kapkám jako Nazol, Nazivin, Tizin, Vibrocil. Použít takové kapky nesmí být delší než 3 dny.

Druhou skupinou léčiv pro léčbu rýmy u kojících matek jsou zvlhčující, antiseptické roztoky. Takové léky jsou velmi populární, protože nemají žádné kontraindikace, dobrou snášenlivost. Ve svém složení obsahují soli nebo izotonické roztoky, mořskou vodu. Jejich použití umožní zvlhčit nosní sliznici, vyčistit ji od virů, bakterií a alergenů, obnovit nosní dýchání. Tyto kapky lze aplikovat na léčebné nebo preventivní účely nejen na krmnou matku, ale i na dítě. Taková řešení zahrnují Salin, Aquamaris, But-salt, Humer.

Když se u kojící matky bakteriálního původu objeví rýma, léčba může zahrnovat antibakteriální léčiva lokálního a systémového účinku. V takových případech může existovat otázka zastavení kojení po dobu léčby. V nepřítomnosti zvýšené tělesné teploty je možné upustit od topických přípravků. Dobrého účinku lze dosáhnout kapkami na nos Isofra, Polydex, IRS 19. Tyto kapky lze použít maximálně 3 - 4 dny. Přípravek Miramistin lze použít k nakládání sliznic, ale pouze po konzultaci s lékařem. Kapky s antibiotikem lze aplikovat pouze s prodlouženou rýmou, prodlouženou nazální kongescí. Před tím, než budete instilováni, měli byste se poradit se svým lékařem, pečlivě prostudovat pokyny.

Lidové léky

Je možné léčit nachlazení kojící matky pomocí tradiční medicíny, která má dobrý terapeutický účinek a nezpůsobuje žádné poškození dítěte. Léčivé byliny, éterické oleje, některé improvizované prostředky mohou být použity jako lékařské suroviny.

Číslo receptu 1. Kalanchoe šťáva s chladem. Při prvních příznacích rýmy můžete kapat Kalanchoe šťávu do nosu. K přípravě léku stačí odnést list rostliny, nakrájet, vytlačit šťávu, zředit v poměru 1: 5 vodou a kapat do nosu 2 až 3 kapky třikrát denně.

Číslo receptu 2. Heřmánek infuze. Potřebujete 1 lžička heřmánkových květů, nalijte sklenici vroucí vody, trvejte na 30 minutách, kmen. Instill v nose může být 2 kapky 3 - 5 krát denně. Heřmánek je při kojení zcela bezpečný, má výrazný antibakteriální účinek.

Číslo receptu 3. Cibule kapky v nose. Osvědčeným způsobem léčby rýmy je cibulový džus. To bude trvat 1 cibule na sekání, vytlačit šťávu a nechat v lednici po dobu 3 hodin. Po čase by se šťáva měla zředit vodou 1: 3, naplněná do nosu, 3 kapky, 3x denně.

Toto nejsou všechny recepty pro kojící matky z běžného nachlazení, ale v každém případě, před jejich použitím, byste měli odstranit alergickou reakci na složky, poraďte se se svým lékařem. Když je HB důležité vědět, co dělat a jak léčit nachlazení, ale před zahájením jakýchkoli léčebných opatření, je nezbytné určit jeho povahu, posoudit celkový stav ženy a dítěte. Když rýma, lidové prostředky mohou být k ničemu, nebo jen dočasně zlepšit zdraví sestry.

Ostatní procedury

Během kojení mnoho kojících matek odmítá užívat jakékoli léky, raději léčit osvědčenými technikami, včetně inhalace, mytí nosní sliznice, oteplování, aromaterapie.

Zahřívání nosu. Postup pro rýmu je poměrně účinný, což umožňuje eliminovat nazální kongesci, blokovat růst a reprodukci patogenních bakterií a odstranit edém sliznic. Jako prostředek pro vytápění lze vařit kuřecí vejce, zahřátou sůl na pánvi, brambory "v uniformě" nebo modrou lampu. Je zakázáno provádět takovou léčbu hnisavou rýmou nebo sinusem.

Opláchnutí nosu. Jeden z nejlepších způsobů, jak zacházet s nachlazení různého původu. Proceduru můžete provést pomocí bylinných odvarů heřmánku, posloupnosti, měsíčku nebo osolené vody. Aby bylo možné postup provést správně, musíte v injekční stříkačce odebrat malé množství roztoku, naklonit hlavu na jednu stranu přes umyvadlo. Lehce zatlačte na injekční stříkačku, aby se do horní nosní dírky vstříkl proud roztoku. Roztok by měl proudit z druhé nosní dírky. K provedení takového postupu může být 2 - 3 krát denně.

Aromaterapie. Esenciální oleje jsou již dlouho účinné při léčbě nachlazení a rýmy. Mohou být použity k inhalaci nebo přidávání do aromalampů pro inhalaci. Během kojení můžete použít olej z eukalyptu, heřmánku, hřebíčku, cypřiše, máty, tymiánu. Pro jeden postup stačí 3 kapky oleje.

Inhalace. Populární způsob, jak se zbavit běžného nachlazení, což je často doporučeno lékaři. Inhalační procedury fungují v krbu zánětu, mohou zmírnit otok, zánět. Pro inhalaci, můžete použít bylinky, éterické oleje, brambory "v uniformě", některé léky.

Jak chránit dítě před chladem?

Se zimou v období laktace je zde velké riziko nakažení dítěte, takže žena se musí starat o své zdraví, vytvořit všechny podmínky, které pomohou chránit dítě.

 1. Za prvé, žena by měla nosit gázový obvaz, který musí být vyměňován každé 2 až 3 hodiny.
 2. Před přijetím dítěte do rukou si umyjte ruce mýdlem a vodou.
 3. Kontaktovat dítě co nejmenší je lepší, když je svěřen asistent.
 4. Pokud není v těle matky žádná vysoká teplota, není třeba dítě odstavit.
 5. Nepoužívejte léky, které jsou kontraindikovány při kojení.

Dodržování základních pravidel, můžete snížit riziko nakažení dítěte s nachlazení, které mu dá mnohem více nepohodlí než jeho matka.

Někteří pediatrové v přítomnosti nachlazení v ošetřovatelské matce důrazně nedoporučují přestat s krmením. Domnívají se, že spolu s mateřským mlékem pronikají patogenní mikroorganismy do těla dítěte, pro které tělo dítěte produkuje protilátky. Tento proces umožňuje, aby dítě bylo v budoucnu odolnější vůči virovým infekcím.

Navzdory velkému počtu způsobů, jak se zbavit rýmy během kojení, je důležité pochopit, že se jedná pouze o symptom základního onemocnění, a proto před ošetřením rýmy kojící matce je třeba posoudit obecnou pohodu ženy, určit povahu onemocnění. Jak vyléčit zima - řekněte lékaři, který vám poskytne užitečné tipy pro léčbu a prevenci.

Co může být léčeno rýmou kojící maminka: vazokonstrikční léky a kapky během kojení

Rýma je prekurzorem rýmy nebo akutního respiračního onemocnění. Vývoj onemocnění vede k vzniku nových příznaků: kašel, horečka, bolest v krku. Mírná forma rýmy se snadno vyléčí doma. Komplikované onemocnění vyžaduje lékařský dohled. Je obzvláště důležité navštívit lékaře během kojení, pokud teplota a rýma přetrvávají několik dní.

Projevy rýmy

ARI je běžný název pro nachlazení způsobený různými viry. Útok každého typu viru je lokalizován a ovlivňuje určité oblasti. K výtoku z nosu dochází v důsledku aktivace rhinovirů, které útočí na sliznici nosních dutin. Negativní vliv rinovirů vyvolává vznik sekrecí a otoků sliznice. Nos je vyjádřen ve dvou fázích:

 1. První fáze. Vypouštění hojné a kapalné, indikující počáteční lézi sliznice. Trvalé nebo občasné kýchání, slzení a zarudlé oči.
 2. Druhá fáze Výtok je hustá, slizovitá konzistence. Manifest na třetí den nemoci. Hlen tekoucí z nosu nabývá bílé barvy se žlutým nebo béžovým odstínem. Tento charakter výboje je vysvětlen působením imunitních sil v nosní sliznici.

Jak chránit dítě před chladnou mámou?

Infekční rýma u kojící matky může jít k dítěti, pokud neučiníte kroky k ochraně drobků z nemoci matky. Kojící žena, aby neinfikovala dítě, musí dodržovat následující pravidla:

 • začít krmit pouze v ochranné masce;
 • udržet vnitřní vlhkost v oblasti 65-75%;
 • pravidelně provádějte větrání a sledujte teplotu v místnosti tak, aby byla 21-23 stupňů;
 • často provádějí výměnu oděvů, v nichž matka krmí dítě.
Běžná lékařská maska ​​pomůže chránit dítě před bakteriemi během krmení.

Jak léčit rýmu?

Zjistit, že rýma nepatří k samostatnému onemocnění, ale slouží jako jeden z příznaků akutních respiračních infekcí, je přirozené předpokládat, že jeho léčba se provádí v komplexu. Zvažte hlavní složky terapie:

 • Odpočinek Cílem je zmírnit průběh onemocnění a zkrátit jeho trvání. Je nutné jej udržovat 2-3 dny, aby se zabránilo vážení onemocnění.
 • Pijte dostatek vody. Zvyšte množství spotřebované tekutiny: čaj, kompot, voda bez plynu. Nápoje pomohou odstranit toxiny vznikající při aktivní aktivitě virů, zlepšují celkový stav kojící matky.
 • Vlhký a čerstvý vzduch. Při dlouhodobém pobytu v interiéru se snažte udržet v ní normální vlhkost, pravidelně větrejte místnosti. Index vlhkosti nemůže být snížen pod 60%, jinak budou sliznice nosu pociťovat nepohodlí při vysychání, hlen bude horší, aby se oddělil, což brání práci imunitní obrany. Pro topnou sezónu použijte zvlhčovač pro domácnost.
 • Udržujte teplotu vzduchu v domě v rozsahu +22 stupňů.
 • Snížení tělesné teploty. Studená teplota během laktace často způsobuje zvýšení teploty (doporučujeme číst: zima u kojící matky: jak a co léčit?). Pospěšte si vzít antipyretika nestojí za to, pokud teploměr ukazuje méně než 38,5. Snížení malého nárůstu je iracionální, protože je indikátorem boje vašeho těla proti infekci. Imunitní systém produkuje protilátky, které zabíjejí viry. Teploty nad 38, 5 stupňů odstraní paracetamol nebo ibuprofen. Oba léky mají analgetický účinek, zmírňují bolesti hlavy a katarální horečku. Kromě toho má ibuprofen protizánětlivý účinek.

Jaké léky jsou povoleny?

Užívání anti-rýmy, když dáte své dítě prsa, se provádí symptomaticky - uchýlit se k lékům, se zaměřením na vaši pohodu. Zjistěte, jak zacházet s kojící matkou. Nosní kongesce pomůže odstranit vazokonstrikční léčiva. Pokud můžete volně dýchat, nekopejte nos. S odkazem na stanovisko gynekologa Svetlany Babylon. Přední specialista oddělení MSMU říká, že pro ARD je typická krátká doba proudění. Proti nachlazení můžete použít antimikrobiální kapky, vazokonstriktor a zvlhčující účinek. Podívejme se, co nám lékárny nabízejí.

Vazokonstrikční léčiva

Vazokonstrikční léčiva se vyrábějí na bázi různých účinných látek. Ruská zdravotní péče pro kojící ženy umožňovala použití takových drog: "Tizin", "Naphthyzin", "Nazivin" a "Galazolin". Účinek léků je zaměřen na odstranění slizničního opuchu, uvolnění dýchání. Praktické užívání drog identifikovalo některé z nich jako nežádoucí pro použití během kojení. "Nafthyzin" tedy přiřadil druhou úroveň nebezpečí. Navzdory skutečnosti, že účinná látka nafazolin nebyla zkoumána z hlediska stupně vlivu na laktaci, lékaři jim nedoporučují zneužívání.

Je třeba poznamenat, že lékaři získávali údaje o vedlejších účincích léku, které se projevily u kojenců. Navzdory nízké úrovni sekrece léčiva v mateřském mléce, "naftyzin" může způsobit cévní tonus, srdeční arytmii, podrážděnost u kojenců. Dlouhodobé užívání léku maminkou způsobuje pokles laktace.

Účinné látky a jejich vlastnosti

 • "Nazivin", "Knoxray", "Nazol" (doporučujeme číst: návod k použití kapek "Nazivin" pro novorozence). Pracovní látkou je oxymetazolin. Referenční kniha E-LACTANCIA odkazuje na první stupeň nebezpečí, což naznačuje nízké riziko vedlejších účinků u matky a dítěte. Mají nevylučovanou sekreci do mateřského mléka, ale mohou způsobit srdeční arytmii a hypertenzi. Doporučené přísné dávkování a doba příjmu není delší než 3 dny.
 • "Nazol" - kombinovaný lék s fenylefrinem. Působí proti opuchu. Používá se v pediatrické terapii do 1 roku. Má minimální biologickou dostupnost, která eliminuje vedlejší účinky při lokálním aplikaci. Studie pracovní látky provedené v roce 2014 potvrdily bezpečnost fenylefrin v malých dávkách.
 • "Azelastin", "Alergodil" - obě léčiva obsahují účinnou látku azelastin. Patří k antihistaminikům, úroveň vylučování v mateřském mléku je minimální. E-LACTANCIA odkazuje na léky s lokálním účinkem a nízkým rizikem. Doporučuje se při léčbě alergické a infekční rýmy. Eliminujte těžké ucpání nosu a silný výtok z nosu. Zobrazeno během krmení a přípravků vyrobených na bázi cetirizinu a loratadinu.
 • "Fluticasone", "Nazarel", "Fliksonaze", "Nasonex", Mometason je řada glukokortikosteroidních léků nové generace. Kompatibilita s krmením mléka je prokázána mezinárodním výzkumem a je potvrzena referenční příručkou E-LACTANCIA. Mají výrazný účinek proti otoku a zánětu. Úroveň absorpce je minimální. Užívá se ihned po krmení, aby se snížila koncentrace aktivních prvků v mléce na mikroindikátory.

Antimikrobiální činidla

Ošetřovatelské matky se chovají na rostlinných antimikrobiálních látkách. Například si můžete vzít kapku Pinosolu. Lék je povolen kojení s výhradou pro případné individuální reakce spojené s alergií na složení přípravku. Pečlivě si přečtěte, co je součástí léku. Pokud jste si všimli alergických projevů na jakékoliv rostlinné složce (oleje z borovice, máta, eukalyptu), odmítněte si ji koupit.

Je nemožné, aby kojící žena léčila rýmu a akutní respirační infekce lidovými prostředky zahrnujícími použití éterických olejů kmínu, anýzu, čajovníku. Inhalace s těmito složkami také zhoršují alergie. Jistě, že nejste alergičtí na tyto látky - používejte oleje pro domácí inhalaci. Připravte si složení ve výši 2-3 kapek prostředků na pánvi horké vody. Vdechování par trvá přibližně 10 minut.

Mají silný účinek na nosní sliznici, hodně ji vysychají, můžete dokonce spálit. Permeabilita nosohltanu se zhoršuje, zhoršuje se produktivita sliznic, tělo je špatně nakloněno infekci.

Moisturizers

Potřeba zvlhčovacích prostředků pro rýmu je spojena s podrážděním nosní sliznice, která musí být eliminována, aby se snížila závažnost onemocnění. Hydratační přípravky jsou vyrobeny z fyziologických roztoků nebo z mořské vody. Dostávají se na sliznici, zvlhčují ji a zvyšují ochranu před viry. Matky, které se krmí mlékem, mohou být odebírány na mytí „Salin“, „Nosol“, „Aquamaris“ (více informací viz kapky Aquamaris: návod na použití pro novorozence). Léky jsou schopny ředit viskózní hlen, což umožňuje rychlé uvolnění nosního průchodu a usnadňuje dýchání.

Zástupci domácích metod vám mohou poradit při přípravě solných roztoků sami. Do sklenice nalijte sklenici teplé vody, rozpusťte v ní čajovou lžičku soli, pohřbte ji pipetou nebo nalijte připravený produkt do lahvičky s rozprašovačem. Není možné stříkat nos. Proud vstupující do nosohltanu pod vysokým tlakem může proudit do zvukovodu a dostat se do středního ucha. Podráždění středního ucha bude mít za následek otitis, pak bude do ARI přidáno závažnější onemocnění.

Je-li rýma nemohla být vyléčena, snot pokračuje v toku, stav se nezlepší, jděte k lékaři. Rinitida prodloužená po léčbě indikuje bakteriální infekci v dutinách. Obraťte se okamžitě na otolaryngologa, pokud se výtok z nosu změní na zelenou nebo se k nim přidá bolest hlavy (doporučujeme číst: co pije kojící matka z hlavy?). Zpoždění léčby nemoci nemůže, zejména během laktace.