Co dělat při teplotě 37 5 dospělých

co dělat při teplotě 37 5 u dospělého

Jak se zpracovává při teplotě 37 ° C

Pokuste se analyzovat důvody, pro které máte horečku. Nárůst o 4-5 desetin obvyklé sazby - velmi mírně. Mnoho lékařů se domnívá, že tato skutečnost by neměla být považována za důvod k obavám. Teplota by mohla vzrůst na 37 kvůli nadměrné fyzické námaze, dusivému vzduchu a mírnému stresu. Ale i když je tento jev spojen s hrozícími chorobami, nespěchejte běžet k lékaři nebo do lékárny. V některých případech je nízkoúrovňová horečka (37-37,5) obecně považována za variantu normy. Stojí za to přijmout opatření, pokud se u Vás objeví jiné nepříjemné příznaky, jako je rýma nebo bolestivé hrdlo.

Nespěchejte, abyste si vzali léky. Pamatujte, že mírné zvýšení teploty na začátku zimy je známkou toho, že tělo bojuje s hrozící nemocí. Po opití antipyretiky, samozřejmě, dočasně zmírnit svůj stav, ale pouze zhoršit celkový průběh onemocnění. Symptomatická léčba (vasokonstrikční kapky, imunomodulátory) také není nutná. Nechte tělo, aby se vyrovnalo se samotnou nemocí: tak jen posilujete imunitní systém a zajistíte se proti trvalým relapsům.

Vzduch v místnosti, kde jste. Pokud máte pocit, zimnice, nosit teplé oblečení nebo ležet pod deku, ale snaží se udržet vzduch v místnosti v pohodě. Nejlepší je usnout alespoň několik hodin: tělo se stává ještě aktivnějším a může se rychleji zotavit.

Pijte co nejvíce tekutiny, protože teplota 37 může vyvolat dehydrataci. Může to být čistá nebo minerální voda, kompot bez cukru, bylinkový čaj, brusinkový džus. brusinka, vývar boky. Velkou chybou je pít teplé nápoje se zimou: to je to, jak situaci zhoršujete a dráždíte již citlivou sliznici. Tekutiny by měly být teplé nebo dokonce trochu chladné. Horké mléko (s medem, máslem), které tradičně doporučuje starší generace, není o nic méně škodlivé, když teplota stoupá. Tento nápoj bude mít nejen absolutně žádný vliv na nízký stupeň horečky, ale také provokuje tvorbu dalšího hlenu v těle, který s nachlazením pouze zvýší průběh onemocnění.

Pokud subfebrilní teplota trvá déle než týden a dá vám nepříjemné pocity, poraďte se s lékařem. Docela pravděpodobně mluvíme o nějakém zánětlivém procesu v těle.

Kupte si speciální lékárenské řešení pro mytí nosu a krku. Viry přetrvávají a množí se na sliznicích a pomocí tohoto postupu je můžete částečně neutralizovat. Dokonce i když nemáte nachlazení a bolest v krku, když teplota stoupá, proveďte mytí jako preventivní opatření.

Prvním příznakem počátečního onemocnění je často zvýšení teploty nad jeho normální hodnoty. Podle normy je norma 36,6 ° C, ale tento ukazatel se může u zdravých lidí lišit. Zvažujeme zvýšenou teplotu nad 37 ° C. Ale zvýšené, to není vysoká teplota. Co dělat, když teplota těla vzrostla nad tuto značku?

Za prvé - nezapomeňte, že zvýšená teplota je pro tělo signálem o jakýchkoli poruchách. To může být zima a virová infekce a chřipka. Také zvýšení teploty může signalizovat exacerbaci revmatismu nebo zánětlivých procesů vnitřních orgánů.

Další věc je vysoká horečka. Existuje několik případů, kdy při vysoké teplotě u dospělého je nejlepší okamžitě zavolat sanitku:

- Pokud teplota přichází s křečemi, temnou myslí, silnou bolestí hlavy a problémy s dýcháním;

-Pokud je teplota vyšší než 39,9 ° C.

V takovém případě, pokud se vám lékař dostane, můžete podniknout některé akce sami. Snažte se snížit již tak vysokou teplotu. O tom, jak a jak můžete rychle snížit velmi vysokou tělesnou teplotu u dospělého, nyní říkáme.

Při vysokých teplotách by měl být pacient uložen na lůžko, oblečený v povlečení vyrobeném z přírodních tkanin, což zajistí dobré větrání místnosti (ale ne ponor) a neustálé pití. To může být čaj, kompot, voda bez plynu. Vzhledem k tomu, že osoba s teplotou se hodně potí - je nutné neustále doplňovat rovnováhu tekutin v těle, jinak může dojít k dehydrataci. Místnost by měla být chladná a suchá. Mokré oblečení by mělo být změněno na suché.

Až do 37,7 - 38,5 nemůže být teplota sestřelena - tělo je stále schopno bojovat sám. V této době je schopen vylučovat interferon, který se potýká s příčinou onemocnění. Zvýšená teplota je v tomto případě známkou normální imunity.

Pokud je teplota vyšší, lze ji snížit následovně:

-Otřete pacienta vlhkým ručníkem při pokojové teplotě. Pára z těla, voda zvýší přenos tepla. K tomuto účelu můžete použít i slabý roztok kyseliny octové (jedna polévková lžíce 9% octa na půl litru vody).

Pokud jde o vodku, zde je její činnost dvojznačná. Při odpařování z kůže mohou jeho páry způsobit otravu, toxickou reakci a také dráždí již zapálené dýchací cesty. Ale pokud se rozhodnete použít vodku pro stírání - pamatujte - utírání neznamená tření!

Je také žádoucí ředit vodku na polovinu vodou a při tření, aby se zabránilo kontaktu se sliznicemi. Při utírání roztoku octa nebo vodky dávejte pozor na kolena a lokty, zápěstí. Pokud se teplota blíží značce 39 pacientů, můžete krátce zabalit vlhkou fólii, nebo dokonce nechat chladnou sprchu. V Evropě je obvyklé zabalit lýtkovou oblast studenými, mokrými ručníky nebo listy při vysokých teplotách.

-Teplotu můžete snížit také pomocí studených obalů. Za tímto účelem vložte plastové lahve se studenou vodou pod podpaží a pod nohy.

-Nyní v lékárnách je množství antipyretických léků. Může být použit paracetamol. Mimochodem, je to jedna z komponent Coldrexu, Ferwexu atd. Pokud nemůžete čekat na účinek pilulek - použijte paracetamol ve svíčkách.

Můžete také použít ibuprofen, kyselinu acetylsalicylovou. Při nákupu antipyretik se poraďte se svým lékárníkem. Kontraindikace jsou možné, tak mu řekněte o věku, nemoci, možných chronických onemocněních, alergiích.

- Klystýr pomáhá snížit teplo. Půl šálku vařené vody a antipyretického prášku (můžete použít jakoukoliv tabletu antipyretik, rozbitou tvrdým předmětem). Nechte tento postup poněkud nepříjemný, ale přesto rychle působící, protože léčba se dostává přes střevní stěnu rychleji než žaludek.

- K rychlému snížení nejvyšší teploty se používá také tzv. "Lytická směs". Jedná se o směs léčiv používaných pro úlevu od bolesti a / nebo pro snížení teploty. Analgin, no-shpa (papaverin), difenhydramin (suprastin) se užívá pro tento účel. V poměru 1: 1: 1 intramuskulárně.

Pokud jde o lidové prostředky na snížení tepla, pak patří různé kompoty, infuze a decoctions. Může to být brusinkový džus, čaj z lipových květů a malin, z vrbové kůry - jsou to výborné diaforetické léky.

Červený rybíz nebo brusinkový džus normalizuje teplotu u dospělého a navíc má antimikrobiální účinek. Infuze divoké růže bobule také pomáhá tělu vyrovnat se s vysokou horečkou. Ovoce obsahující vitamín C - grapefruity, pomeranče, citrony - mohou snížit teplotu o polovinu stupně.

Je třeba mít na paměti, že teplota stoupá nad 38 ° C po dobu delší než tři dny bez viditelných příznaků onemocnění - kašel, rýma apod. - vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc a důkladné vyšetření. Je třeba mít také na paměti, že pro některé lidi může být nebezpečné i mírné zvýšení teploty.

To platí pro osoby se srdečním onemocněním, astmatem, trpícími chorobami centrálního nervového systému (epilepsie, encefalopatie). Zvláště těhotné ženy by měly být obzvláště opatrné při sebemenším zvýšení teploty, protože to může ohrozit zdraví dítěte.

Související zprávy

Komentáře (0)

Teplota 37. Příčiny. Co dělat

Tělesná teplota v rozmezí 37-38 stupňů Celsia v lékařském jazyce se nazývá subfebril. Důvody pro jeho výskyt mohou být různé.

Názor, že normální teplota lidského těla je 36,6 je rozšířený, ale není. Podle výzkumu a praktických pozorování mnoha lékařů je průměrná tělesná teplota 37 stupňů poměrně běžná. Navíc, v závislosti na některých faktorech, které s nemocí nesouvisí, může být mírná fluktuace. Takže nepropadejte panice, pokud se ocitnete v mírném zvýšení nebo snížení teploty.

Máte teplotu 37 nebo nižší 36? Příčiny:

- ráno mezi 4. a 6. hodinou se teplota snižuje, ale v období od 14 do 16 a od 18 do 22 hodin dosahuje svého maxima; rozdíl mezi ranním a večerním indikátorem může být v rámci jednoho stupně;

- u žen může dojít ke zvýšení celkové tělesné teploty ve druhé polovině menstruačního cyklu v důsledku změn hormonálních hladin;

- po jídle a fyzické námaze může teplota mírně stoupat;

- některé výrobky mohou změnit tělesnou teplotu na 1 stupeň: pikantní pokrmy a různé koření zvýší teplotu, například žluté švestky a angreštové zelené odrůdy - nižší;

- Zvýšená tělesná teplota u dětí může způsobit dlouhodobé plač nebo příliš aktivní hry;

- tělesná teplota u mužů je v průměru o polovinu nižší než tělesná teplota u žen;

- pokles teploty nastává s věkem.

Všechny nemoci jsou z nervů. Tento návrh je velmi důležitý v případě subfebrilní teploty. Téměř třetina lidí trpících podivným zvýšením teploty je vázána na tato napětí, která jsou způsobena problémy v práci, v rodinném životě nebo nadměrným duševním nebo fyzickým stresem. U těchto pacientů může horečka s nízkým stupněm přetrvávat několik let.

Ocas teploty je další nebezpečnou příčinou subfebrilní teploty. Po infekčním onemocnění může tělesná teplota člověka nějakou dobu zůstat zvýšená. Obvykle se během několika měsíců tato teplota vrátí do normálu. Je však důležité nezaměňovat relaps onemocnění s ocasem.

Takže teplota 37 co dělat?

Pokud kromě této teploty nejsou žádné jiné bolestivé příznaky, pak se uklidněte, počkejte a znovu změřte. Je možné, že k němu všechno rychle přijde. I když na této úrovni zůstane nějaký čas - to není důvod k vážným obavám.

Pokud se kromě teploty vyskytnou i jiné příznaky, které vás ruší - kašel, slabost, obecná malátnost, bolest různých lokalizací - nebo nízká horečka přetrvává po dlouhou dobu, pak je nutná návštěva u lékaře. Dokonce i malá tělesná teplota může být známkou některých závažných onemocnění.

Například tuberkulóza, jiná než subfebrilní teplota, se nemusí projevit žádnými jinými příznaky.

S nadbytkem hormonů štítné žlázy v těle - thyrotoxikózou - dochází téměř vždy k subfebrilní teplotě. Navíc se často zaznamenává zvýšená slabost a únava, palpitace a pocení, nervozita, ztráta hmotnosti na pozadí zvýšené chuti k jídlu.

Další možnou příčinou subfebrilní teploty je anémie z nedostatku železa (snížení hladiny hemoglobinu v krvi). Chronické infekční nemoci, jako je toxoplazmóza, brucelóza, lymská choroba, jsou zpravidla také doprovázeny teplotou mírně vyšší než 37 mi. Konečně chronická fokální infekce, jako je angína, chronická sinusitida, prostatitida, cholecystitida, adnexitida atd.

Zdá se, že měření tělesné teploty je poměrně jednoduchý postup. Má však svá vlastní pravidla. Nejprve musí být místo měření teploty - axilla musí být suché. Pokud se člověk potí, měli byste pot odstranit a nechat kůži řádně zaschnout. Za druhé, měření teploty by mělo být zahájeno od značky ne vyšší než 35 stupňů a udržováno v podpaží po dobu nejméně 10 minut. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, musíte použít jiný teploměr - je možné, že vaše údaje nejsou přesné. Někdy tato jednoduchá opatření pomáhají šetřit nervy a čas strávený návštěvou lékaře.

Co je třeba brát při teplotě 37 ° C - 38 ° C, pokud je tělo bolestivé

Pravděpodobně není jediná osoba, která by alespoň jednou v životě nebyla vystavena nepříjemnému stavu, v němž by celé tělo bolelo v důsledku teploty 37 ° C - 38 ° C. Tento příznak často doprovází akutní respirační onemocnění a další zánětlivé patologie. To nevyžaduje radikální léčebné metody, ale nemůže být ponecháno bez pozornosti.

Proč jsou bolesti těla

Teplota 37 ° C - 38 ° C, která přetrvává po určitou dobu, se nazývá subfebril. Často je doprovázena malátností, bolestmi těla, bolestmi hlavy a dalšími příznaky obecné intoxikace - zhoršením vitální aktivity způsobené toxickými látkami (metabolické produkty patogenních mikroorganismů). Jaký je důvod této reakce těla?

Podle odborníků je tento specifický jev způsoben charakteristickými rysy mozku. Bolest, která nemá vliv na vnitřní orgány, ale je lokalizována pouze ve svalech, kloubech a kostech, je projevem intoxikace, která se vyskytuje na pozadí akutního zánětlivého procesu. Při vývoji tělesných bolestí je teplota 37 ° C - 38 ° C ochrannou reakcí organismu, která je zahrnuta v reakci na pronikání infekčního agens. Zvyšuje se v důsledku hromadění toxických produktů degradace virů (nebo bakterií), které narušují buňky. Takový zásah způsobuje podráždění buněčných membrán, které jsou přenášeny receptory bolesti do mozku. Je to tento signál, který mozek vnímá jako bolest. Proto lidé s rozvojem nachlazení, kdy teplota stoupá, začínají bolet celé tělo, vyvíjet zimnici, bolest v kostech a svalech.

Za jakých nemocí se vyskytuje teplota 37 ° C - 38 ° C?

Existuje mnoho důvodů, proč může tělesná teplota vzrůst na 37 ° C - 38 ° C, z nichž hlavní jsou:

 • SARS a chřipka;
 • onemocnění dolních dýchacích cest;
 • pomalé zánětlivé procesy lokalizované v různých orgánech.

Jak zmírnit váš stav

Pokud je celé tělo v důsledku teploty 37 ° C bolestivé, můžete tento přípravek zmírnit přípravou na bázi paracetamolu. Toto dobře prostudované činidlo s vysokým bezpečnostním profilem je považováno za jedno z nejpopulárnějších analgetik. Vlivem centra bolesti a termoregulace má paracetamol analgetický, antipyretický a mírně protizánětlivý účinek.

V současné době je jedním z nejúčinnějších komplexních přípravků obsahujících paracetamol v jeho složení RINSASIP® s vitaminem C. Vyrábí se ve formě prášku pro přípravu horkého nápoje 1. Kromě paracetamolu přípravek obsahuje: t

 • kofein - stimuluje psychomotorická centra mozku a urychluje působení paracetamolu 2;
 • Fenylefrin - má vazokonstrikční vlastnosti, pomáhá odstraňovat otoky nosní sliznice;
 • Feniramin - má antialergický účinek a usnadňuje nosní dýchání,
 • > Vitamin C - posiluje imunitní sílu těla, pomáhá zkrátit dobu léčby.

RINZASIP® s vitamínem C může být užíván během chřipky a ARVI, pokud při 37 ° C - 38 ° C bolestí těla, bolesti hlavy a svalů, a také nos je plněn.

Budete mít také zájem

1 V souladu s návodem k použití musí být obsah 1 sáčku (sáčku) naplněn horkou vodou a míchán až do úplného rozpuštění, což má za následek „horký nápoj“.

2 "Kofein urychluje vstřebávání a zvyšuje analgetický účinek acetaminofenu"; B. Renner, D. Clark, Journal of Clinical Pharmacology, 18.04.2007.

Teplota 37 s chladem

Teplota 37 pro nachlazení je přirozený jev, který doprovází pacienta od několika dnů do 2-3 týdnů. I když se zdá, že nemoc je vyléčena, značka na teploměru může opět růst. Co způsobuje horečku, jak tělo bojuje s viry, pochopme.

Teplota 37 za studena: dobrá nebo špatná

Dřív jsme říkali chladnému kýchání, kašli, rýmě. Pokud je charakterizován z lékařského, vědeckého hlediska, jedná se o obecný název pro respirační onemocnění. Ale mezi nimi jsou infekční a ty, které vznikají na pozadí vlastních patogenů, "spící" v našem těle. První se objeví, když je virus infikován, což je důvod, proč nastane další vlna epidemií chřipky. Vědci spočítali více než 200 druhů patogenních mikroorganismů, mezi které patří stejné rino, rota, adeno, koronaviry, chřipka, parainfluenza, enteroviry atd.

Co se týče běžného nachlazení, toto onemocnění není komplikovaným infekčním typem, způsobeným banální hypotermií, poklesem imunity v důsledku protrahovaných, chronických onemocnění, operací atd. Onemocnění způsobuje zánětlivé procesy v dýchacích cestách, sliznici úst, nosu.

Jak studený

Akutní respirační virová onemocnění vstupují do těla prostřednictvím infekce z pacienta vzduchovými kapičkami, kýcháním, kašlem. I krátký pobyt v malé místnosti s infikovanou osobou může způsobit infekci. Existuje mnoho způsobů, jak se tomuto problému vyhnout, ale je nejlepší se očkovat. Vědci nejsou schopni vyvinout jedinou vakcínu, protože virus chřipky mutuje každé 2-3 roky a vydrží již dostupné imunizační přípravky. Proto musíme vyvinout nové očkování. Imunizace by měla být nejméně 2-3 týdny před další vlnou epidemie. Nyní je možné se dozvědět přesnější předpovědi čtením údajů od výzkumníků, imunologů. Během této doby tělo produkuje protilátky a virová infekce není absolutně nebezpečná, v extrémních případech onemocnění projde v mírné formě.

Příznaky onemocnění dýchacích cest

Pokud pozorně sledujete příznaky banálního chladu, můžete najít radikální rozdíly od akutních virových onemocnění. ARI dochází, jak již víme, díky snížené imunitě. Dost, aby jedli zmrzlinu, pili studenou šťávu, chodili v mokrých botách, zůstali dlouho v chladném vzduchu, postavili se v průvanu a po asi 8-12 hodinách vzniknou:

Všechny tyto symptomy jsou neodmyslitelnou součástí běžného nachlazení a infekční problémy začínají jinak a primárně se projevují:

 • bolesti hlavy a závratě;
 • bolest v krku;
 • Bolest v krku;
 • nosní kongesce.

Během 1-2 dnů dochází k intoxikaci v důsledku zavedení virů v epitelu, v důsledku čehož se člověk stane nemocným, letargií, slabostí, bledostí kůže, vysokou horečkou. ARVI představuje skutečné nebezpečí pro své komplikace. V pokročilých stadiích existuje riziko přilnutí k bakteriálním virům, v důsledku čehož je možná meningitida, encefalitida, bronchitida, pneumonie a jiná závažná onemocnění.

Důležité: zima může být také nebezpečná, pokud teplota trvá dlouho, existují i ​​další, složitější chronická onemocnění, která mohou vytvářet podmínky pro rozvoj komplikací.

Další příznaky, které odlišují chřipku od nachlazení

Pokud pacient nemá možnost poradit se s lékařem, musíte znát několik příznaků, které naznačují, že se jedná pouze o nachlazení, a nikoli o akutní infekční onemocnění.

 1. Hlavním příznakem je opuch sliznice dýchacích cest, proto dochází k obtížnému dýchání nosem a ústy. Ale ne vždy tento okamžik naznačuje chlad, možná začala alergie.
 2. Bolest a bolest v hrtanu se vyskytují v prvních hodinách pouze s nachlazení as chřipkou, tento příznak se vyskytuje po 1-2 dnech.
 3. Teplota 37,1 pro nachlazení je běžný výskyt, značka může vzrůst až na 38,5 stupně. Chřipka je nebezpečný nárůst ze 40 stupňů a výše.
 4. Rýma, kašel se připojí ke konci prvního dne zimy, zatímco s ARVI se objeví na 2., 3. den.

Příčiny nachlazení

Respirační onemocnění se objevují pouze z důvodu aktivace virů, ale aby se tak stalo, musí být vytvořeny určité faktory, při kterých teplota stoupne na 37 stupňů a výše, položí nos. Jakmile dojde k přetížení nosu, víte, že je to hlavní příznak nachlazení. Hlen je zpočátku tekutý, transparentní a z nosu proudí tajné proudění, spíše jako voda. Zároveň oči zčervenají, pacient neustále kýchá a svědí nosní sliznice. Po asi 1-2 dnech se hlen stane tlustým, může ztmavnout. Na rozdíl od chřipky, symptom neznamená přidání bakteriální infekce, naopak, příznak naznačuje uzdravení. Hlavní zbraň proti virům, leukocytům, je koncentrována v nosní dutině, proto hlen získává tmavší odstín.

Jak se vyhnout chladu

Kromě hypothermie a slabé imunity je důležitý i životní styl a výživa.

 1. Sport, jóga, sportovní chůze, plavání urychlují metabolické procesy, regulují krevní oběh, což přispívá k výživě buněk kyslíkem. Díky tomu je imunitní systém posílen, dochází k nárůstu energie, ráznosti.
 2. Je nutné se vyvarovat stresových situací. Banální deprese, duševní onemocnění, hněv mohou způsobit oslabení těla, což má za následek respirační a jiné typy onemocnění.

Důležité: alkohol, kořeněná, uzená, tuková jídla, pečení narušuje gastrointestinální trakt, včetně jater a v důsledku ledvin, močového systému. Málokdo ví, že imunita je tvořena ve střevě, pokud je práce trávicího systému potlačena nezdravou stravou, pak bude zaručena slabost a neschopnost odolávat infekčním onemocněním.

Studená léčba

V případě nachlazení je léčba benignější. Není třeba přijímat opatření k ničení bakterií, hlavní je poslat síly, aby obnovily vnitřní potenciál, jen silné tělo, které se vyrovná s jejich útokem. Není divu, že se říká: „Pokud léčíte nachlazení, projde za 7 dní, nebude se léčit, pak za týden.“ Imunita snadno omezuje mírné nachlazení a nemoc je jen nepatrným nepohodlím. Problémy se mohou vyskytnout pouze při velmi slabém zdravotním stavu.

Proč má nachlazení teplotu 37 nebo více?

Přiměřená léčba závisí pouze na správné diagnóze. V případě nachlazení nemusíte běžet do lékárny a získat spoustu zbytečných léků. Zde budou fungovat zcela domácí opatření a dostupné prostředky, díky kterým akutní respirační infekce odejde bez jakýchkoliv komplikací. Zjistěte, co dělat, když je teplota 37 s chladem, a značka stále roste.

 • Vezměte lehkou pastilu, pastilky, pastilky, pokud nepomáhají a bolest v krku nezmizí, poraďte se s lékařem.

Upozornění: kategoricky nemůžete usilovat o zmírnění alkoholu v krku, pepřové vodky, pikantní cibule, česneku. Ty obsahují těkavou produkci, užitečné stopové prvky, vitamíny, ale pozitivní účinek je možný pouze při spotřebě určité dávky.

Teplota 37,5 pro nachlazení - není třeba okamžitě chytit aspirin pilulku. Tělo napadá bakterie, zatímco výměna tepla a termoregulace jsou narušeny, je naprosto nemožné zasahovat do procesu. Vnitřní potenciál dokonale potlačuje "vzpouru" patogenů a v každém boji je vždy "horký".

S chladem, teplota 37 trvá 5 dní - možná nebezpečná infekce se připojil k problému. V tomto případě nemůžete spěchat přijímat imunomodulátory, ale musíte se poradit s lékařem. Pokud je to nutné, odborník provede kompletní vyšetření těla, odešle testy (moč, výkaly, krev) pro výzkum.

Jednoduchá pravidla na podporu hojení

Na rozdíl od chřipky lze studenou cestou bojovat jednoduchými metodami. Jsou nám známy již od dětství, a jak se ukázalo, každý z nich je založen na vědeckých důkazech.

 • Odpočinek Mnozí lidé nechápou, proč je teplota na dlouhou dobu chladná, a to navzdory skutečnosti, že se pacient na čerstvém vzduchu snaží častěji, je ve společnosti s přáteli rozptylován. Ve skutečnosti nemoc spotřebovává energii potřebnou pro boj s bakteriemi. Proto je důležité udržet si odpočinek, spát častěji, být v klidu a v harmonii.
 • Vzduchování místnosti. V místnosti, ve které se okna neotevřou, vzduch stagnuje s hromaděním nespočetných patogenů. Je zde začarovaný kruh, s teplotou 37,4 a vyšší, a celý problém spočívá jen v jedné věci - je nutné nechat čerstvý vzduch do místnosti častěji.
 • Teplota 37 je držena po několik dní s chladem - věnujte pozornost oblečení. Možná, pyžama, ložní prádlo, je čas změnit nebo změnit na lehčí, letní možnost pro tělo dýchat.

Jsou po nachlazení nějaké komplikace

Obvykle, chladný prochází asi 7, maximálně 10 dnů. Ve vzácných případech se může stát, že nemoc pokračuje s různými typy komplikací.

 • Sinusitida V důsledku stagnace hlenu v nosních dutinách začíná zánět doprovázený bolestí v oblasti očí, horní části obličeje, horečkou po nachlazení.
 • Bronchitida - problém se projevuje v důsledku špatného odtoku sputu z dýchacího traktu, pacient trpí kašlem s těžkým vykašláváním. Vyjádřená komplikace těžkého dýchání, dýchavičnost. Zde, bez zásahu závažných drog, včetně antibiotik nemůže dělat.
 • Tonzilitida. Komplikace se projeví, pokud teplota 37,2 nebo více trvá déle než týden po onemocnění. Totéž platí pro zánět mandlí, jsou pokryty bílým květem, při polykání pacient cítí bolest, odmítá jíst.
 • Otitis je zánět středního ucha. Současně po studené teplotě teplota tvrdohlavě nespadá z úrovně 37,3 a vyšší, trápí těžké bolesti, které jsou populárně nazývány „střelba do ucha“. Spánek je narušen, hojný výtok z ucha.

Také nachlazení může způsobit zhoršení chronických onemocnění, nepříznivě ovlivnit stav pacienta s diabetes mellitus, HIV, emfyzém, atd.

Léky na nachlazení a teploty 37 a více

Klasická sada léků proti nachlazení je nutná, pokud je teplota 37, 37,5 ° C dlouhá doba. Nejprve musíte zjistit příčinu tepla a společně s léky předepsanými lékařem je třeba použít následující techniky;

Mokrý s teplými zápěstí, kotníky, místy, kde prochází velké plavidlo.

1 lžíci octa se rozpustí ve 200 gramech vody a tělo se otře.

Co pít pro nachlazení s teplotou 37: Ibuprofen, Paracetamol je předepsán jako antipyretikum.

Důležité: v případě bolesti v dutinách, uších, očích, teplotě 37,3 ° C, dlouhodobém kašli, měli byste se poradit s lékařem a podrobit se důkladnému vyšetření těla.

Co dělat, když po studené teplotě je 37 stupňů

Po nachlazení se značka často udržuje na subfebrilním měřítku. Je-li takový podivný stav nalezen, musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

 • Jaký je zdravotní stav pacienta, je tam letargie, únava;
 • Nezůstávají žádné zbytkové příznaky nachlazení: kašel, kýchání, kongesce nosu, těžké dýchání;
 • Existují známky komplikací: dušnost, bolesti hlavy, bolesti kloubů, vyrážka, záchvaty atd. V případech, kdy teplota 37 nebo více je již druhý týden po nachlazení, nebojte se. Lékaři mají tendenci souhlasit s tím, že prodloužená rezistence vůči nízké horečce po nachlazení je normální. Hlavní věcí není ukázat symptomy naznačující určité patologie způsobené respiračním onemocněním.

Pokud neexistují žádné ohrožující faktory, nemá smysl brát spoustu drog. Je nutné dodržovat jednoduchá doporučení:

 • Chcete-li pokračovat v odpočinku, jako poslední možnost, pokusit se být více v klidu a odmítnout zábavní a zábavní akce.
 • Pijte více tekutin, jako je urychlení procesu čištění těla toxinů a zvýšení pocení, aby se podpořila termoregulace a přenos tepla.
 • Pít bylinné čaje, čaje, konzumovat nápoje s divokou růží, med, lípa, heřmánek, maliny.
 • V případech, kdy není možné vzít si nemocnou dovolenou, je chránit před nadměrnou fyzickou námahou, aby se usnadnila práce srdce a cév.

Důležité: léky, které snižují teplotu, se zvláštní opatrností je třeba věnovat kojícím matkám těhotným ženám.

Tyto metody jsou účinné, pokud teplota nepřekročí 37,4 stupně a rekonvalescentní pocit je normální. Po nachlazení dochází ke zhoršení pohody, je nutná konzultace s lékařem.

Prevence nachlazení

Všichni tedy chápeme, že jakékoli respirační onemocnění, včetně akutních, infekčních, s největší pravděpodobností proniká do lidského těla, pokud má oslabenou imunitu, takže důležitým bodem je posílení vnitřních ochranných sil, které vydrží jakýkoliv virus a akutní respirační infekce. Abyste to mohli udělat, musíte se o své zdraví postarat předem a provést následující kroky:

 • Ztuhlý. Nikdy není pozdě zesílit tělo pomocí jednoduchých pravidel - ráno si dejte studenou sprchu, nalijte na něj studenou vodu. Je lepší začít vytvrzování v teplém období tím, že se na nohy ponoří studená voda, pak až do kotníků a tak dále. Je také dobré použít následující techniku ​​vytvrzování: mokré nohy ve studené vodě, pak horké a několikrát střídavě.
 • Zahrnout do stravy pouze přírodní produkty: ryby, maso, zelenina, ovoce, mléčné výrobky.
 • Dává tělo odpočinku od stresu a psychického stresu. Pořádat pikniky pod širým nebem, ale bez alkoholu, bez kouření. Pozitivní dojmy, pocit radosti a potěšení přináší tělu mnoho výhod. Posiluje se tak imunita, aktivují se buňky v mozku, které jsou zodpovědné za vnitřní potenciál.

Konzumujte méně léků, věnujte pozornost lidovým infuzím, odvarům založeným na přírodních bylinkách, kořenech, bobulích a listech. A pozitivnější, jen příjemné dojmy, relaxace, radost a smích mohou rozptýlit mraky nejen v duchovním, ale i ve fyzickém smyslu, který vědci opakovaně prokazovali nejhlubším výzkumem.

Teplota 37 s chladem

Slabost, rýma, bolest v krku, perzistentní teplota 37 - známky zimy, známé všem. Tento seznam může být doplněn a rozšířen, ale obecně se čas od času opakuje do jednoho stupně nebo jiného.

Mimochodem, proč má teplota 37,5 stupňů pro nachlazení, které si nebudete vždy všimnout? Jedná se o ochrannou reakci těla na přítomnost cizích bakterií a virů, které musí být neutralizovány.

Teplota 37,1, teplota 37,2 ° C, teplota 37,3 ° C s chladem s největší pravděpodobností indikuje zánětlivý proces, ale v některých případech to může být způsobeno přepracováním. Je důležité mít údaje o jiných příznacích, pak bude možné přesně určit příčinu a předepsat účinnou léčbu. Mimochodem, o jeho účinnosti bude možné hovořit až po úplném uzdravení. Pokud léčba vedla k relapsu, pak je neúčinná.

Promluvme si o některých běžných chybách, které jsou povoleny při léčbě nachlazení s teplotou 37 stupňů, rýmou, bolestmi v krku a dalšími souvisejícími "radostmi":

 • Nenechávejte aspirin a další antipyretika ihned po teplotě 37,1 ° C se studeným projeví. Nenarušujte přirozený průběh zotavení s předčasným lékařským zásahem. Klepání na teplotu, porušujete přirozenou odolnost nemoci nemoci.
 • Pokud má zima teplotu 37, neznamená to, že nemoc není vážná a nemá nic společného s chřipkou. Dnes existuje mnoho různých druhů chřipkových virových infekcí a ne všechny se vyskytují s horečkou 39 nebo vyšší.
 • Pokud vám pastilky, pilulky a další léčiva nezachrání před bolestmi v krku, neměli byste uvařit vodku s pepřem (jeden z populárních lidových receptů) nebo jíst talíř čerstvě řezané cibule, ochucený stejným čerstvým česnekem, se slzami v očích. Phytoncidy a alkoholické zahřívání mohou být užitečné, ale pouze v přesně definovaných dávkách. Jinak spálíte sliznice hrdla, jícnu a žaludku. To vás nezachrání před akutním respiračním onemocněním, ale může vést k dalším, stejně závažným následkům.
 • Teplota 37 pro nachlazení trvá týden - nespěchejte si kupovat imunomodulátory. Neexistují žádné nesporné vědecké důkazy, že použití imunomodulátorů má trvalý pozitivní účinek a snižuje výskyt akutních respiračních infekcí. V poslední době se o tom stále častěji hovoří, ale samozřejmě, že široká publicita těchto informací je pro výrobce těchto léků zcela nevýhodná. Proto buďte opatrní při výběru léků. Neočekávejte od léku, který není uveden v návodu k použití.
 • Zbytek lůžka je prvním přikázáním rychlého zotavení. S chladem s teplotou 37 předstírat, že můžete přežít nemoc na nohou je naprosto špatná. To může vést k hlubší péči o nemoc: v plicích a průduškách. Teplota 37,2 pro nachlazení, teplota 37,3 pro nachlazení nejsou normou a léčba musí být dokončena.

Čím více informací o průběhu nemoci máme, tím je pro nás snazší zvolit správnou cestu k boji s touto nemocí. Do jaké míry má teplota 37 nachlazení a jak se dále mění, můžete pochopit, jak dobře tělo bojuje s nemocí.

Znovu vyvolejte. Typickým souborem příznaků nachlazení je teplota 37,5 stupně, konstantní slabost, rýma, a neexistuje žádný jasný plán, co dělat a jak s ní zacházet, když se chytíte nachlazení. Nespěchejte vyprázdnit lékárnu, možná existují účinné nástroje a metody, které jste ještě nezkusili.

Fortsis - vaše kouzlo z ORZ a ORVI

Nikomu se nelíbí. S chladem na rtu, teplotou 37 stupňů a rýmou je těžké se cítit jako aktivní a radostná osoba. Naše nálada a postoj přímo závisí na tom, jak se cítíte. Známky jako malátnost, horečka 37,4 a silná bolest hlavy s nachlazením mohou obecně indikovat přítomnost chřipky nebo jiného vážného viru.

A často po utrpení nemoci, ujišťujeme se, že od pondělí začneme pít čerstvé džusy, jíst cibuli a česnek každý den a obecně posílit imunitní systém. Pokud se však na věci díváte střízlivě a neplníte slib, začněte s prevencí akutních respiračních infekcí pravidelným užíváním přípravku Fortsis. Jedná se o resorpční pilulky na bázi přírodního komplexu polyfenolů, které stojí mezi vámi a patogenními bakteriemi, viry a mikroby. Při teplotě 37,5 ° C pro nachlazení, není noha koupele a pít bylinné infuze nestačí pro zotavení. Vaše tělo potřebuje specifičtější pomoc. Pokud nevíte, co pít za studena s teplotou 37, začněte s léčbou přípravkem Fortsis. Tento lék:

 • úspěšně se osvědčil v klinických testech;
 • neobsahuje toxiny a alergeny;
 • nemá žádné kontraindikace;
 • Skládá se výhradně z přírodních, ekologicky šetrných surovin, které prošly radiačním monitoringem.

S Fortsis nebudete muset léčit zimu s teplotou 37 týdnů a zapomenete na bouřlivé léčení stánků lékáren každou sezónu při hledání neexistujícího všeléku na akutní respirační infekce.

Pravidelné používání tablet Fortsis je dnes jednoduchým příspěvkem pro vaše zdraví, které vám bude zítra užitečné!

Co mám dělat ve 37, co mám dělat?

Nejlepší volba při této teplotě - pro děti i dospělé - pít více tekutin (čaj, teplý kompot, bylinná tinktura). Žádné léky jako paracetamol a acetyl. Obecně je lepší upustit od takových tablet, zejména pro děti! Zdraví pro vás!

Při této teplotě těla nemusíte užívat žádné léky, nemusíte pít žádné léky na zánět nebo teplotu, to je naprosto zbytečné, co potřebujete, je pít dostatek vody a nejlépe citronem, má vitamín C.

Perfektní čaj s medem nebo malinami, můžete si vzít vitamín-askorbiku, nyní jsou zde šumivé možnosti, rozpuštěné ve sklenici vody a přijaté.

Pokud stav není příliš dobrý fyzický, pak stačí jen lehnout.

Někdy se tato teplota vyskytuje jak u dospělých, tak u dětí, když je tělo aktivně chráněno před něčím, a to s časem uplyne, z různých důvodů mohou být důvody pro tuto teplotu.

Pijte čaj s malinovou marmeládou nebo medem, nebo syrovou marmeládou nebo černou (nebo červenou) ríbezlí. Odpočiňte si. Přidejte thuja olej do nosu. Můžete se párat s hořčicí, ne-li příliš líní.

Myslím, že to stačí na snížení zátěže těla (fyzické i duševní). Možná spát, pít více (něco kyselého). Snažte se pochopit důvod zvýšení teploty. Ale neberte si drogy, zejména antibiotika (jak to dělají někteří z mých přátel). Pokud zvýšení teploty není spojeno s vážnou nemocí, pokud teplota nezůstane na této úrovni po dlouhou dobu, pak se vaše racionální tělo vyrovná se samotnou nemocí. Ale pokud taková teplota trvá několik dní, pak je nutné jít k lékaři! Jinak mohou být špatné následky, různé komplikace.

Co pít pro nachlazení s teplotou 37 ° C

Teplota 37 s chladem

Zvyšování teploty na 37 stupňů s chladem se stává poměrně často. I taková teplota přináší spoustu problémů: bolest hlavy, ospalost, malátnost, slabost, bolesti a tak dále. Lidé s teplotou 37 často berou zvláštní prostředky, aby to snížili, ale to je špatné. Léčba nachlazení s takovým mírným zvýšením by se měla lišit.

Při studené teplotě 37

Teplota 37 se nazývá subfebril. S chladem může taková teplota zůstat dlouhou dobu. Pokud k tomu dojde, měli byste klidně vyřešit důvody a navštívit praktického lékaře.

Důvodem, proč horečka nízkého stupně přetrvává několik dní, může být několik, nejčastěji je nachlazení. Kromě zvýšené teploty je tento stav doprovázen bolestmi hlavy, bolavými a bolavými svaly, nepříjemnými pocity v krku, rýmou, kašlem a dalšími příznaky. Teplota 37 může zůstat po celou dobu nemoci a někdy i po celou dobu zotavení. A pouze tehdy, když budou obnoveny všechny přírodní procesy a orgány a systémy začnou pracovat v normálním režimu, teplota klesne na normální hodnoty. Tento stav je zvláště citlivý na osoby se sníženou imunitou, staršími pacienty, malými dětmi, lidmi, kteří podstoupili vážnou nemoc nebo vážnou operaci.

Mohou existovat i jiné důvody, proč se teplota 37 udržuje po dlouhou dobu. Z nich lze rozlišit střevní infekce, jejichž příznaky mohou být podobné nachlazení, termoneuróze způsobené stresem, zvýšenému stresu, prudké změně známého klimatu, přehřátí.

Proč má teplota 37 ° C?

Při nachlazení je zvýšená teplota způsobena vystavením organismu patogenním mikroorganismům. Jinými slovy, nárůst teploty je reakcí samotného organismu. Subfebrilní teplota se nejčastěji snižuje po několika dnech, kdy se člověk začne zotavovat, v některých případech však může teplota přetrvávat po dlouhou dobu. Pokud k tomu dojde, měli byste se vždy poradit s lékařem, protože příčiny zvýšené teploty se mohou lišit. Může to tedy být důsledkem vývoje jakýchkoli komplikací běžného nachlazení, například bronchitidy, pneumonie, antritidy a také naznačení přechodu zánětlivého procesu do chronického stadia. Kromě toho existují další důvody pro dlouhodobou udržování teploty 37: autoimunitní onemocnění, onkologické procesy, různé infekce a další patologie.

Teplota 37 během těhotenství se zimou

Chlad během těhotenství se vyskytuje poměrně často. Jejich průběh a způsoby léčby však mohou nepříznivě ovlivnit nenarozené dítě. Proto byste měli pečlivě zvážit projevy onemocnění. Chlad s teplotou 37 a více během těhotenství by měl být léčen ještě pečlivěji. V čekací době dítěte je mnoho léků užívaných v obvyklém čase kontraindikováno. Takže v prvním trimestru těhotenství pro léčbu se doporučuje užívat především lidové léky a snížit teplotu, zbavit se bolestí hlavy a dalších příznaků běžných nachlazení - léků na bázi paracetamolu. V pozdějších obdobích je seznam schválených léčiv poněkud rozšířen, ale v žádném případě si nemůžete vzít peníze sami, musíte se nejprve poradit se svým lékařem, než jej začnete užívat. Kromě toho stojí za to zvážit, že nárůst teploty na 37 během těhotenství neznamená vždy chlad, často se stává jedním z projevů těhotenství v raných fázích.

Teplota 37 pro nachlazení, co dělat?

Při rozhodování o tom, co dělat s nachlazeními a teplotami 37, musíte mít na paměti, že ji nemusíte sestřelit. Má smysl snížit teplotu, pokud stoupne nad 38-38,5 stupňů. Proto by se při takové teplotě měl člověk snažit zbavit se příčin, které ji způsobily, tj. Vyléčit samotné nachlazení. Jsou vhodné prostředky jako inhalace, bohaté teplé nápoje s vysokým obsahem vitamínu C, mytí nosu, koupele s teplou nohou, hořčice, bylinné čaje a infuze, jakož i přilnavost a vhodná strava. Je však třeba mít na paměti, že termální procedury, mnoho léčivých bylin a výrobků s citronem a malinami nejsou vhodné pro léčbu nachlazení u těhotných žen, protože mohou vyvolat potrat nebo negativně ovlivnit stav plodu.

Co pít s chladem s teplotou 37?

Moderní farmakologie nabízí mnoho nástrojů pro léčbu nachlazení a snížení teploty. Ne všechny jsou však bezpečné a účinné. Tak, takzvané "rychlé" léky, jako je Coldrex. Ferwex, Theraflu a další jsou účinné pouze v první fázi onemocnění. Kromě toho by neměly být zneužívány, protože s jejich častým užíváním mohou nepříznivě ovlivnit práci vnitřních orgánů. Antibiotika je možné použít k léčbě nachlazení pouze na doporučení lékaře. Nejlepší ze všeho je zbavit se nemoci pomoci dodržování denního režimu, správné stravy, hojných teplých nápojů, procedur oteplování, bylinných přípravků: třezalka tečkovaná, heřmánek, oregano, matka a nevlastní matka, tymián a další, inhalace a další.

Teplota 37 pro nachlazení: co pít, pokud máte nachlazení

Zima je zrádná a vždy překvapená. Toto virové onemocnění nezávisí na stavu lidského zdraví, počasí a období mimo okno.

Každý terapeut řekne s jistotou, že ARVI je nejběžnější nemoc.

A dospělí onemocní nejméně 3krát ročně. Co můžeme říci o dětech, jejichž imunitní obrana je tak slabá, že dítě znovu a znovu onemocní zimou.

Dnes medicína ví více než 250 různých virů, které nějakým způsobem vyvolávají onemocnění horních cest dýchacích. Kromě toho, zima ovlivňuje dolní dýchací cesty: průdušnice, průdušky a plíce.

Hlavní příznaky zimy

Vzduchové kapičky přenášejí chlad. Ve většině případů se onemocnění projevuje zánětem lymfatických uzlin. Pokud stisknete malé těsnění, objeví se nepříjemné nepohodlí:

 • za ušima;
 • na krku, krku;
 • pod dolní čelistí.

Během zimy trpí pacient chladem. Tento příznak je charakterizován hojným vylučováním hlenu, nazální kongescí nebo neobvyklou suchostí nosních sliznic.

Chlad je charakterizován suchým kašlem, chrapotem a bolestmi v krku. Občas se může objevit zarudnutí očí, aktivní slzení. Pokud dojde k infekci rotavirem, zažívacím podrážděním, opakovaným zvracením, začne se dehydratace těla.

Při respirační virové infekci vzrůstá tělesná teplota. Může být subfebrilní (37 stupňů) nebo středně vysoká (38-39).

Existuje několik fází chladu. V první fázi (bezprostředně po infekci virem) se tělesná teplota nezvyšuje. Nemoci však poznáte podle charakteristických příznaků:

 1. bolest v krku;
 2. kýchání;
 3. nepohodlí v nose.

Poté následuje druhá fáze onemocnění. Během tohoto období se do krve dostanou patogeny. Dochází ke zvýšení bolesti v krku, otočení kloubů, začíná svalová bolest. Pacient si označí bolestivý, vyčerpávající kašel. Teplota jeho těla se zvedne nad 37 stupňů, sliznice rtů může být puchýřovaná. Horečka neprojde ani v noci.

Když pacient zareagoval na symptomy nachlazení v čase, skončí ve třetí fázi, kdy je hlen odstraněn.

Kašel a výtok z nosu postupně mizí, dochází k vymizení sraženin méně a méně.

Prevence

Aby se zabránilo virové infekci a onemocnění, je třeba pečlivě sledovat určitý profylaktický režim. Především zajišťuje systematické posilování imunity. To bude vyžadovat pravidelné pití imunostimulantů. Nejlevnější a zároveň velmi efektivní byla infuze rostliny Echinacea.

Denní strava by navíc měla obsahovat velké množství zeleniny, bobulí, ovoce a mléčných výrobků. Ani poslední role není přiřazena pravidlům osobní hygieny.

Aby nedošlo k nemocem, každý člověk by se měl pokusit:

 • vyloučit účast na hromadných akcích;
 • použijte speciální gázový obvaz nebo zdravotní masku.

Toto doporučení je obzvláště důležité na podzim a v zimě, kdy počet případů nachlazení dosáhne své apogee a imunita je oslabena nedostatkem vitamínů a slunečního světla.

Pokud je v domě již zima, nebolí to často větrání místnosti, aby se v ní provádělo mokré čištění. Po kontaktu s pacientem si umyjte ruce mýdlem a nedotýkejte se jejich obličejů.

Moderní věda nevynalezla účinnou studenou vakcínu. Můžete být očkováni pouze proti chřipce. Ale nedává stoprocentní záruku, že člověk během epidemie onemocní.

Co dělat, co pít?

Je možné, že člověk chytí chlad, i když se zabýval prevencí nemoci. Co dělat? Jak si pomoci, pokud se můžete dostat k lékaři zítra?

V takové situaci se ruka sama dotýká oblíbeného média, které v televizi nepřestává inzerovat. Stojí to však za to, když teplota nepřesahuje 37 stupňů? V tomto okamžiku musíte zůstat podrobněji.

Obecně je teplota 37 průměrná. Pro jednu osobu to může být docela normální a další způsobí vážné nepohodlí. Rozhodněte o potřebě snížit teplotu až po zjištění příčiny jejího skoku.

Teplota 37 stupňů je udržována při virové infekci a svědčí o:

 • stimulace ochranných sil lidského těla;
 • účinný boj proti cizím mikroorganismům.

Teplota bude nutné snížit pouze tehdy, když teploměr ukazuje 38,5 stupně a teplota nepřestane stoupat. V tomto případě by každý měl pochopit, že snížení teploty pomocí tablet vůbec neznamená, že se zbavíte chladu.

Někteří lékaři trvají na tom, že ani teplo nemusí být vždy sníženo. Pokud to drží, ale nezpůsobuje pacientovi nepříjemnosti, není možné pít antipyretikum. Do těla nepřichází žádná škoda.

Když je vše stejné, je potřeba snížit teplo, je prokázáno, že používá jednosložkové léky. Jsou vyráběny na bázi paracetamolu, Ibuprofenu. Pokud jde o populární drogy, například v Theraflu, Coldrex, tyto látky jsou jen jednou z jejich složek.

Bez lékařského předpisu, i když se teplota udržuje, nemůžete pít:

Tyto klasické výrobky, známé všem již od dětství, mohou způsobit mnoho nepříjemných vedlejších reakcí těla. V mnoha zemích světa jsou tyto léky staženy z lékáren.

Studená léčba

Jak víte, vyléčení zima v pravém slova smyslu je nemožné. Léky pomohou pouze odstranit nepříjemné příznaky nemoci (kašel, rýma), ale ne více.

Co dělat? Pokud má pacient suchý nebo mokrý kašel během zimy, je nutné se ho zbavit. V prvním případě je symptom vyprovokován lechtáním v krku a ve druhém dochází k vykašlávání v důsledku evakuace sputa.

Mukolytika pomůže eliminovat kašel. Léky v této skupině jsou určeny k odstranění hlenu z průdušek. Nejrychlejší ocel:

 1. ACC (ve formě granulí a rozpustných tablet);
 2. Ambroxol (můžete si koupit roztok, sirup, tablety);
 3. Bromhexin (uvolňovaný v tabletách a sirupu).

S pomocí Aqualor, Aquamaris a Otrivin je třeba umýt stěny nosních cest. Také se zbaví různých infekcí. Vazokonstrikční kapky a spreje pomáhají v boji s nazální kongescí: naftyzinem, sanorinem, galazolinem. Díky těmto prostředkům je možné odstranit otoky sliznice, která je hlavní překážkou normálního dýchání.

Při použití takových léků by mělo být jasně pochopeno, že mohou vyvolat závislost. Pokud se to stane, rýma po příliš dlouhé léčbě se ještě zhorší. Tento stav se nazývá ricochet rhinitis.

Je rozumné ovlivnit nachlazení a rýmu. V tomto případě bude terapeut doporučovat věnovat pozornost homeopatickým lékům. Mezi těmito léky se staly obzvláště populární:

 • Anaferon (pro dospělé a děti);
 • Oscillococcinum.

Imunostimulanty nejsou o nic méně žádoucí, například kapsle Arbidol, rektální čípky Riferon, nosní kapky Grippferon.

Užívání antivirotik je oprávněné pouze na samém počátku zimy. I když je lepší, aby pacienti s onemocněním ledvin, jater a srdce tyto léky zcela odmítli. Antivirová léčiva mohou vyvolat nové kolo nemocí.

Eliminovat rýma a bolest v krku pomůže inhalaci, pokud si je každý den. Ale oni mají dovoleno dělat to když teplota je držena uvnitř 37-37.5 mír, ale ne vyšší.

Antibiotika: pít nebo nepít?

Prakticky po prvních příznacích nachlazení začnou mnozí krátkozrakí pacienti užívat antibiotika. A předepisují takové prostředky sobě samým. To je přísně zakázáno, a to i v případě, že teplota je udržována na týden. Co dělat, když má dospělý teplotu již 38 let?

Lékaři jsou unaveni opakováním, že není třeba brát antibiotika pro virová onemocnění. Takové léky jsou proti viru prostě bezmocné, ale špatně poškozují tělo.

Antibiotika budou potřebná, pokud standardní antivirová léčba nepřinese správný výsledek nebo se zvýší symptomy, zejména rýma a kašel. V tomto případě se s největší pravděpodobností spojila bakteriální infekce.

Nejúčinnější antibiotika pro nachlazení:

 1. makrolidy (azithromycin);
 2. fluorochinolony (Levofloxacin, Moxifloxacin);
 3. peniciliny (Augmentin, Ampicillin, Amoxiclav, Amoxicilin);
 4. cefalosporiny (Cefuroxime, Supraks, Aksetil).

Účinná antibiotika však mohou být předepsána pouze lékařem. V opačném případě existuje vysoká pravděpodobnost zhoršení zdraví, rozvoj dysbakteriózy, alergická reakce.

Teplota se udržuje i po nachlazení

Stává se, že teplota 37 udržuje a po zotavení, jako komplikace chřipky. Co je důvodem? Mnoho lékařů má tendenci věřit, že po některých virových infekcích, které byly těžké, je horečka zcela normální. Trvá po nemoci dalších 14 dní.

Pokud se to stane, nebude třeba žádné léky. Měla by však být dodržena následující doporučení:

 1. kdykoli je to možné, neopouštějte dům;
 2. odpočinek častěji;
 3. nepřehánějte se;
 4. pít dostatek tekutin.

Pokud není možné opustit obvyklou pracovní činnost, je lepší eliminovat zvýšenou fyzickou aktivitu. Pokud se tak nestane, může dojít k poruše srdce a cév.

Navrhované metody jsou relevantní pouze v případě, kdy je teplota udržována na 37-37,2 ° C a celkový stav pacienta není narušen. Pokud dojde ke zhoršení zdravotního stavu, rýma a kašel začaly novou silou, nebylo by žádoucí vyhledat lékaře. To zabrání možným komplikacím běžného nachlazení.

Podrobnosti o akcích při prodloužené teplotě ve videu v tomto článku řekne Elena Malysheva.

Příznaky, příznaky a příčiny běžného nachlazení

Co je zima?

Běžné nachlazení je obecný název pro identifikaci řady nekomplikovaných infekcí dýchacích cest, které způsobují zánět sliznic nosu a krku. V tomto kontextu však tento termín používají lidé daleko od medicíny.

Pokud se při hledání definice tohoto slova obrátíte na vysvětlující slovníky, ve většině případů zjistíte, že nachlazení je onemocnění, které je způsobeno hypotermií a ne virovými infekcemi. Aby bylo možné chytit nachlazení, stačí namočit nohy v louži, zmrazit na autobusové zastávce při čekání na autobus nebo například pít studenou šťávu. Ale zpravidla, když lidé vyslovují frázi: „Zachytil jsem nachlazení“, ve většině případů hovoříme o banální virové infekci. Proto v kontextu tohoto článku bude slovo studené považováno za synonymum pro ARVI.

Existuje mnoho virů, více než 250 z nich, proto vědci pro ně dosud nedokázali vytvořit komplexní vakcínu. Nejběžnější jsou rinoviry, které primárně ovlivňují nosní sliznici a jsou běžnou příčinou nachlazení. Vyhnout se kolizi s nimi je téměř nemožné, proto neexistují lidé, kteří by se mohli vyhnout chladu v životě. Ale pochopení příčin problémů v těle, můžete mu pomoci rychle se vypořádat s nemocí, stejně jako odlišit od vážnější onemocnění, jako je chřipka.

Příznaky a příznaky nachlazení

Nezávisle je obtížné rozlišit, která nemoc postihla tělo - nachlazení nebo chřipku. Pokud však jdete k lékaři, není možné, pak je třeba symptomy důkladně prostudovat:

Prvním a nejzřejmějším znakem všech akutních respiračních virových infekcí je nosní dýchání. Pokud existuje možnost, že příčinou edému může být alergie. měli byste věnovat pozornost doprovodným příznakům onemocnění;

Bolest a bolest v krku jsou také stálými společníky běžného nachlazení;

Mírné zvýšení tělesné teploty. maximální značka pro nachlazení - 38,2 - 38,5 stupně;

Po prvním dni se k těmto nepříjemným společníkům onemocnění přidává kašel a rýma.

První znamení zimy

Nosní kongesce není jen prvním, ale také možná hlavním příznakem zimy, kterou lze odlišit například od bolestí v krku. První den progrese onemocnění je vylučovaná sekrece čistá a tekutá. Výtok je hojný, často způsobuje kýchání a svědění v nose s červenýma očima.

24 hodin po nástupu ARVI se tajemství stává silnějším a viskóznějším. Jeho barva ztmavne. Neměli byste se z toho bát, taková změna barvy neznamená, že se bakteriální infekce spojila, ale označuje začátek zotavení. Tělo aktivně bojuje s infekcí, hlavními nepřáteli všech virů, které padly do jeho buněk - leukocytů - zemřou v nose. Jsou to ti, kteří dávají sliznicím tmavší barvu. Proto by antibiotika v této situaci neměla být použita.

Je důležité znát rozdíly mezi alergiemi a nachlazeními, protože v obou případech dochází k silnému výtoku z nosu, kýchání a svědění. Alergie však trvá mnohem déle, někdy až několik měsíců a symptomy nachlazení zmizí již v 8. den léčby. Otok sliznice, která je v kontaktu s alergenem, se objeví okamžitě, zatímco se zimou se onemocnění začíná postupně vyvíjet s plánovaným poškozením. Hlavním rozlišujícím znakem alergie na SARS je, že teplota vždy stoupá s chladem, i když je nevýznamná, nikdy se nestane během alergie. Tyto nemoci jsou samozřejmě léčeny odlišně.

Teplo bez chladu

Indikátory na teploměru nad značkou 38.5 musí upozornit osobu. Pokud tyto hodnoty ještě nejsou doprovázeny charakteristickými znaky nachlazení, je třeba co nejdříve konzultovat lékaře. Chřipka je jednou ze společných příčin zvýšení tělesné teploty na podobné hodnoty a je doprovázena příznaky jako: bolest v těle a kloubech. celková slabost, bolest v očích, zimnice.

Zvýšení teploty na vysoké hodnoty může nastat kvůli množství jiných nemocí, a to nejen kvůli požití viru chřipky.

Jedná se o záněty typu:

Je to právě proto, že zvyšování teploty na vysoké hodnoty bez spojení příznaků nemoci z nachlazení je velmi hrozné znamení, že je nutné se poradit s lékařem.

Hlavní příčiny zimy

Pokud hovoříme o nachlazení v souvislosti s ARVI, pak jediným důvodem jeho výskytu je virus a zde nejsou žádné jiné možnosti. Ale je to další věc, že ​​virus začíná svou životně důležitou činnost ne v každé buňce, ale pouze v té, která jí neposkytuje slušný odpor.

Z toho důvodu lze identifikovat následující faktory jako nepřímé faktory, které mohou ovlivnit výskyt nachlazení u člověka:

Hypotermie Je to nebezpečné v chladném i horkém počasí. Někdy stačí namočit nohy, jíst zmrzlinu nebo stát v ponoru, protože za pár hodin budou všechny příznaky zimy „zřejmé“. Nádoby nepřipravené osoby nemají čas na reorganizaci a adekvátně reagovat na pokles teploty, v důsledku čehož se objeví rýma, červený krk atd.;

Stres může být také nepřímým viníkem při častém nachlazení. Většina lidí zachází s tímto důvodem jako s nezaslouženou pozorností. Nervový stres nepříznivě ovlivňuje imunitu ne méně než hypotermie. Vzhledem k tomu, že není možné vyhnout se stresovým situacím, stojí za to se naučit, jak ovládat své emoce a přijímat přírodní sedativa;

Jakékoli chronické onemocnění v akutní fázi narušuje normální rovnováhu těla a snižuje imunitu. Takové případy jsou poměrně běžné, když na pozadí projevů peptického vředu nebo diabetes mellitus začíná člověk trpět častými nachlazeními;

Nesprávná výživa. otrava, alkohol a kouření mají samozřejmě nepříznivý vliv na imunitní systém. Pokud jsou tyto faktory vyloučeny, začnou se dostat do chladu.

Všechny tyto okolnosti mají nepříznivý vliv na tělo a způsobují, že viry napadají nechráněné buňky aktivněji. Čím slabší imunitní systém, tím méně energie musí člověk odolávat infekcím a čím častěji trpí.

Příčiny častého nachlazení

Chytit studené 2 krát za rok pro dospělého není absolutně děsivé. Ale když se nemoc chytí více než pětkrát a je také doprovázena různými komplikacemi, pak je čas se obávat o své zdraví.

Známky, které indikují oslabení obranyschopnosti těla:

Časté nachlazení;

Exacerbace chronických onemocnění;

Slabost, poruchy spánku a nadměrná únava;

Poruchy gastrointestinálního traktu;

Viditelné změny stavu kůže - suchost, loupání atd.

K tomu, aby zima nevydržela každé 2 až 3 měsíce, je nutné zvýšit imunitu různými způsoby. Fyziologii lze přisoudit dobré výživě, s povinným začleněním proteinových potravin, mléčných výrobků a vitamínů, cvičení a řádného denního režimu, jakož i kalení. Farmakologické metody zvyšování odolnosti organismu vůči virům zahrnují použití přírodních adaptogenů, například echinacea a ženšenu, stejně jako prebiotika a homeopatická léčiva. Pokud jde o imunomodulátory, před zahájením konzultace je nutná konzultace s lékařem.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a ještě několik slov stiskněte Ctrl + Enter

Možné komplikace po nachlazení

Zpravidla trvá každý zima v průměru týden a projde bez stopy. Ale také se stává, že komplikace vznikají po nemoci.

Často po studené, sinusitida může vyvinout. Tato choroba je vyjádřena v zánětu vedlejších nosních dutin, kanály jsou blokovány, v důsledku toho jsou naplněny hlenem, je zde bolest v obličeji a očích, teplota stoupá.

Nachlazení může být komplikováno bronchitidou. Průběh tohoto onemocnění je charakterizován kašlem s viskózním žlutým sputem. Lidské tělo se s tímto onemocněním nejčastěji vyrovná. Pokud se však objeví dušnost, pak není nutné žádné lékařské ošetření.

Časté nachlazení může být komplikováno angíny. V tomto případě jsou primárně postiženy mandle, které se nacházejí v hrdle a nazývají se žlázy. Vypadají jako bílý květ a při polykání jsou bolestivé pocity. Nejzávažnější případy jsou doprovázeny horečkou a úplným odmítnutím jídla.

Časté nachlazení je často doprovázeno otitis. to znamená zánět středního ucha. Příznaky nemoci jsou vyslovovány - je to bolest v uších, poruchy spánku, erupce ušního bubínku se jeví jako výtok a teplota stoupá.

Běžné nachlazení může zhoršit dříve existující chronická onemocnění a zhoršit jejich průběh. To se týká diabetu, HIV - infekce, emfyzému a některých dalších.

Několik důvodů, proč navštívit lékaře po nachlazení:

Bolest v uších nebo dutinách nosu, s tlakem na oči nebo při ohýbání;

Teplota nad 38,5 ° C;

Dlouhý kašel se sputem a dušností;

Po dvou týdnech nezmizí zima a její příznaky se zhoršují.

Teplota je 37 po studené - co dělat?

Poměrně často, po utrpení zima, lze pozorovat mírný nárůst teploty na 37,2 stupně.

Pokud na teploměru najdete podobné hodnoty, měli byste věnovat pozornost těmto ukazatelům:

Zda je všeobecný zdravotní stav porušen;

Existují po dvou nebo více týdnech nějaké známky zima?

Existují příznaky, které naznačují výskyt komplikací po nachlazení.

Mnoho lékařů má sklon věřit, že po některých infekcích dýchacího ústrojí, které prochází těžkou formou, lze pozorovat zvýšení tělesné teploty o další 2 týdny.

Přípravky by neměly být užívány současně, doporučuje se dodržovat následující doporučení:

Pokud je to možné, zůstaňte doma, odpočiňte si, nevkládejte si stravu s tukovými jídly a konzumujte co nejvíce tekutiny;

Pokud je odchod do práce nevyhnutelný, pak byste měli dávat pozor na zvýšenou fyzickou námahu, protože to může nepříznivě ovlivnit činnost srdce a cév;

Můžete podpořit své tělo požitím různých bylinných čajů a decoctions.

Tyto metody jsou účinné, pokud jde o teplotu, nepřesahující práh 37,2 stupně, a pokud to nemá vliv na celkový stav. Pokud se necítíte dobře, měli byste se poradit s lékařem, který provede vyšetření a provede vhodné schůzky. Obecné a klinické krevní testy jsou v těchto případech zpravidla velmi informativní a umožňují určit a předcházet vzniku možných komplikací.

Takže všichni lidé jsou náchylní k nachlazení. Symptomy mohou být více či méně výrazné, ale ARVI je vždy charakterizována rýmou, bolestmi v krku a mírným zvýšením teploty. Příčinou onemocnění je virus, který vstoupil do těla. Pod rouškou běžného nachlazení se mohou skrývat další, hrozné nemoci, například chřipka. Proto příznaky akutních respiračních virových infekcí jsou velmi důležité. Na pozadí oslabení řadou imunitních faktorů se může nachlazení vyskytovat častěji než obvykle. Tyto stavy ohrožují rozvoj komplikací a vyžadují lékařskou pomoc.

Pochopení toho, co se stane s tělem během nachlazení, mu můžete vždy poskytnout odpovídající pomoc v boji proti infekci.

Autor článku: lékař lékařských věd, terapeut Mochalov Pavel Aleksandrovich