Viferon (svíčky): návod k použití, analogy a recenze

Svíčky Viferon je komplexní přípravek obsahující lidský interferon rekombinantní alfa-2, kyselinu askorbovou a acetát alfa-tokoferolu. Má antivirové, imunomodulační a antiproliferativní účinky.

Každá svíčka obsahuje účinnou účinnou látku - lidský rekombinantní interferon 150000 IU, 500000 IU, 1000000 IU nebo 3000000 IU, jakož i pomocné složky: acetát alfa-tokoferolu, polysorbát, kakaové máslo, tuk, kyselinu askorbovou.

Hlavní aktivní složkou čípků je lidský interferon, který má silný imunostimulační a antivirový účinek.

Interferon, pokud vstoupí do krevního oběhu, podporuje aktivaci ochranných sil a rozpoznání patologických patogenů makrofágovými buňkami. Nemá přímý antivirový účinek, ale způsobuje změny v buňce postižené virem a v okolních buňkách, které interferují s reprodukcí viru. Podporuje uvolňování virových částic z postižené buňky, jejich inaktivaci jinými imunitními látkami.

Kyselina askorbová a acetát tokoferolu jsou silné antioxidanty a složky stabilizující membrány. V kombinaci s nimi se účinnost interferonu zvyšuje 10-15krát.

Navíc jejich přítomnost zvyšuje imunomodulační účinek interferonu na T-lymfocyty a B-lymfocyty, vede k normalizaci obsahu imunoglobulinu E, snižuje projev vedlejších účinků.

Kakaové máslo obsahuje fosfolipidy, které neumožňují použití syntetických toxických emulgátorů ve výrobě a přítomnost polynenasycených mastných kyselin usnadňuje zavádění a rozpouštění léčiva.

Indikace pro použití

Co pomáhá přípravku Viferon? Podle instrukcí je lék předepsán v následujících případech:

 • akutní respirační virové infekce, včetně chřipky, vč. komplikovaná bakteriální infekcí, pneumonií (bakteriální, virová, chlamydiální) u dětí a dospělých v rámci komplexní terapie;
 • infekční a zánětlivá onemocnění novorozenců, včetně předčasně narozené děti, jako je meningitida (bakteriální, virová), sepse, intrauterinní infekce (chlamydie, herpes, cytomegalovirová infekce, enterovirová infekce, kandidóza, včetně viscerální, mykoplazmóza), jako součást komplexní terapie;
 • chronická virová hepatitida B, C, D u dětí a dospělých jako součást komplexní terapie, včetně v kombinaci s použitím plazmaferézy a hemosorpce u chronické virové hepatitidy exprimované aktivity, komplikované jaterní cirhózou;
 • infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu (chlamydie, cytomegalovirová infekce, ureaplasmóza, trichomoniáza, gardnerelóza, infekce lidského papilomaviru, bakteriální vaginóza, recidivující vaginální kandidóza, mykoplazmóza) u dospělých jako součást komplexní terapie;
 • primární nebo opakující se herpetická infekce kůže a sliznic, lokalizovaná forma, mírný až střední průběh, vč. urogenitální forma u dospělých.

Návod k použití svíček Viferon, dávkování pro děti i dospělé

Čípky (čípky) jsou určeny pro rektální použití. Instrukce doporučuje následující dávky svíček Viferon pro děti a dospělé pro komplexní léčbu SARS:

 • Předčasně narození novorozenci s gestačním věkem do 34 týdnů - 1 svíčka denně s dávkou 150 000 IU 3x denně s intervalem 8 hodin po dobu 5 dnů (pokud je indikováno, léčba může pokračovat v intervalu 5 dnů);
 • Děti do 7 let, včetně novorozenců a předčasně narozených dětí s gestačním věkem 34 týdnů - každý den, 1 ks 150000 IU 2krát denně s intervalem 12 hodin po dobu 5 dnů (pokud je indikováno, léčba může pokračovat v intervalu 5 dnů);
 • Dospělí a děti od 7 let - každý den po dobu 5 dnů (podle svědectví možné déle) 2krát denně s přestávkou 12 hodin, 1 čípky 500 000 IU.

Infekční a zánětlivá onemocnění novorozenců, vč. předčasně narozené děti, jako je meningitida (bakteriální, virová), sepse, intrauterinní infekce (chlamydie, herpes, infekce cytomegalovirem, enterovirová infekce, kandidóza, včetně viscerální, mykoplazmóza) jako součást komplexní terapie:

 • Doporučená dávka pro novorozence, vč. předčasně s gestačním věkem nad 34 týdnů, - denně 1 příznivce Viferon 150 000 ME 2x denně po 12 hodinách. Průběh léčby je 5 dnů.
 • Předčasně narozené děti s gestačním věkem do 34 týdnů předepisují Viferon 150 000 ME denně v 1 čípku 3x denně po 8 hodinách. Průběh léčby je 5 dnů.

Doporučený počet kurzů pro různá infekční a zánětlivá onemocnění: sepse - 2-3 chodů, meningitida - 1-2 cykly, infekce herpes - 2 kursy, enterovirová infekce - 1-2 cykly, cytomegalovirová infekce -2-3 kurzy, mykoplazmóza, kandidóza včetně viscerální - 2-3 kurzy. Přestávka mezi kurzy je 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat.

Jako součást komplexní terapie pro různé urogenitální infekce (chlamydie, ureaplasmóza, trichomoniáza, kardinelóza, mykoplazmóza, vaginální kandidóza, bakteriální vaginóza) - 1 čípek rektálně 2 krát denně s dávkou 500 000 IU nebo 1 čas v dávce 1000000 IU. Podle návodu k použití není doba trvání ošetření svíčkami Viferon kratší než 5 dnů. V případě potřeby můžete podstoupit opakovaný průběh léčby v intervalu 5 dnů. Během léčby urogenitálních infekcí je třeba se vyvarovat pohlavního styku.

Chronická virová hepatitida s výraznou aktivitou a cirhózou jater, před hemosorpcí a / nebo výměnou plazmy:

 • Děti do 7 let doporučují denní užívání přípravku Viferon na 150 000 IU;
 • Děti starší 7 let - 500 000 IU 2krát denně s přestávkou 12 hodin po dobu 14 dnů.

Rekurentní nebo primární herpes infekce kůže a sliznic, lokalizovaná forma (mírný a mírný průběh): doporučená jednorázová dávka pro dospělé po dobu 10 dnů je 1 000 000 IU, pro těhotné ženy od 2 trimestrů do 500 000 IU. Lék se používá denně 2krát denně (každých 12 hodin).

V přítomnosti klinických indikací může terapie pokračovat. Těhotné ženy v budoucích svíčkách Viferon lze použít k léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění urogenitálního traktu.

Vedlejší účinky

Pokyny upozorňují na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování svíček Viferon: t

 • ve vzácných případech alergické reakce (kožní vyrážka, svědění).

Tyto jevy jsou reverzibilní a vymizí po 72 hodinách po ukončení léčby.

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenovat Viferon v následujících případech:

 • přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

Lék je schválen pro použití od 14. týdne těhotenství.

Během laktace nejsou žádná omezení.

Předávkování

Žádné údaje o případech předávkování.

Analogové Viferon, cena v lékárnách

V případě potřeby lze svíčky Viferon vyměnit za analogický léčebný prostředek - to jsou léky:

Výběr analogů je důležité pochopit, že návod k použití svíček Viferon, ceny a recenze se nevztahují na léky podobné akce. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v lékárnách v Moskvě a Rusku: svíčky Viferon 150 tis. IU 10 ks. - od 278 rublů, rektální čípky 500 tisíc IU 10 ks. - od 379 rublů, podle 682 lékáren.

Uchovávejte v temnu, suchu, mimo dosah dětí při teplotě 2-8 ° C. Skladovatelnost čípků - 2 roky.

Viferon

Návod k použití:

Ceny v internetových lékárnách:

Viferon je imunomodulační, antiproliferativní a antivirotikum.

Forma uvolnění a složení

Viferon se vyrábí ve formě:

 • Masti pro místní a vnější použití - homogenní, viskózní, nažloutlá bílá nebo žlutá barva, se specifickou vůní lanolinu (6 g nebo 12 g v hliníkových zkumavkách, 12 gv polystyrénových nádobkách, 1 tuba nebo skleněná nádoba v lepenkové krabici);
 • Gel pro místní a vnější použití - gelová, neprůhledná, homogenní bílá hmota se šedavým odstínem (12 g v hliníkových trubkách nebo v polystyrénových bankách, 1 tuba nebo skleněná nádoba v lepenkové krabici);
 • Čípky pro rektální použití - kulička, rovnoměrná konzistence, bílá se žlutavým nádechem, o průměru do 10 mm (10 ks. V blistrech, 1 nebo 2 balení v krabičce).

Složení 1 g masti zahrnuje:

 • Léčivá látka: lidský rekombinantní interferon alfa-2b - 40 000 mezinárodních jednotek (IU);
 • Pomocné složky: bezvodý lanolin - 0,34 g; tokoferol acetát - 0,02 g; broskvový olej - 0,12 g; lékařská vazelína - 0,45 g; čištěná voda - do 1 g.

Složení 1 g gelu zahrnuje:

 • Léčivá látka: lidský rekombinantní interferon alfa-2b - 36000 IU;
 • Pomocné složky: 95% ethanol - 0,055 g; alfa-tokoferol acetát - 0,055 g; metionin - 0,0012 g; kyselina benzoová - 0,00128 mg; monohydrát kyseliny citrónové - 0,001 g; chlorid sodný - 0,004 g; Dekahydrát tetraboritanu sodného - 0,0018 mg; destilovaný glycerin (glycerol) - 0,02 g; 10% roztok albuminu lidského séra - 0,02 g; sodná sůl karmelózy - 0,02 g; čištěná voda - do 1 g.

Struktura 1 čípku zahrnuje:

 • Léčivá látka: lidský rekombinantní interferon alfa-2b - 150 000, 500 000, 1 000 000 nebo 3 000 000 IU;
 • Pomocné složky: kyselina askorbová - 0,0054 / 0,0081 / 0,0081 / 0,0081 g; alfa-tokoferol acetát - o 0,055 g; dihydrát edetátu disodného - 0,0001 g; askorbát sodný - 0,0108 / 0,0162 / 0,0162 / 0,0162 g; polysorbát 80 - při 0,0001 g;
 • Základ: cukrářský tuk a kakaové máslo - do 1 g.

Indikace pro použití

Viferon ve formě masti je předepsán k léčbě následujících onemocnění:

 • Akutní respirační virové infekce (ARVI) a chřipka u dětí starších 1 roku;
 • Virové (včetně herpetických) lézí sliznic a kůže různé lokalizace.

Lék ve formě gelu je určen pro použití:

 • SARS, včetně chřipky, prodloužené a časté ARVI, vč. pokračování komplikací bakteriálních infekcí (profylaxe, spolu s dalšími léky);
 • Rekurentní stenozy laryngotracheobronchitida (profylaxe spolu s dalšími léky);
 • Herpetická cervicitida (současně s jinými léky);
 • Herpetická infekce sliznic a kůže (akutní a exacerbace chronického rekurentního), včetně urogenitální herpes infekce (současně s jinými léky).

Viferon ve formě čípků se používá současně s jinými léky při léčbě onemocnění:

 • SARS, včetně chřipky, vč. vyskytující se u komplikací bakteriálních infekcí, pneumonie (chlamydie, virové, bakteriální) u dospělých a dětí;
 • Chronická virová hepatitida B, C, D u dospělých a dětí, včetně v kombinaci s použitím hemosorpce a plazmaferézy u chronické virové hepatitidy exprimované aktivity, které jsou komplikovány cirhózou jater;
 • Infekční a zánětlivá onemocnění u novorozenců (včetně předčasně narozených dětí): sepse, meningitida (virová, bakteriální), intrauterinní infekce (enterovirová infekce, chlamydie, infekce CMV, herpes, mykoplazmóza, kandidóza, včetně viscerálních);
 • Rekurentní nebo primární herpetická infekce sliznic a kůže, lokalizovaná, mírná a mírná, včetně urogenitální formy u dospělých;
 • Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu (bakteriální vaginóza, ureaplasmóza, chlamydie, infekce lidského papilomaviru, infekce CMV, gardnerellezis, trichomoniáza, mykoplazmóza, recidivující vaginální kandidóza) u dospělých.

Kontraindikace

Přecitlivělost na léčivo.

Dávkování a podávání

Viferon mast se aplikuje lokálně i externě.

Herpetická infekce: Mast by měla být aplikována 3-4 krát denně s tenkou vrstvou na léze a jemně otřena. Trvání léčby je 5 až 7 dní. Doporučuje se zahájit léčbu na počátku prvních příznaků onemocnění (zarudnutí, pálení, svědění). Při opakovaném herpesu je žádoucí zahájit léčbu v prodromálním období nebo při prvních známkách recidivy.

Chřipka a jiné akutní respirační virové infekce: Naneste tenkou vrstvu masti na sliznici nosních průchodů 3-4krát denně po celou dobu onemocnění. Mnohonásobnost použití pro děti 1-2 roky - 3 krát denně, 2-12 let - 4 krát denně.

Viferon gel se aplikuje lokálně i externě.

Kombinovaná léčba akutních respiračních virových infekcí: gel (pásek do délky 5 mm) by měl být aplikován na povrch nosní sliznice, která musí být předem vysušena, a / nebo na povrchu mandlí, pomocí špachtle nebo bavlněného tampónu na to, 3-5 krát denně. Délka trvání léčby je 5 dní, v případě potřeby může léčba pokračovat. Pro prevenci SARS při vzestupu incidence 2krát denně se aplikuje proužek gelu do 5 mm. Trvání užívání přípravku Viferon - 14-28 dní.

Kombinovaná terapie rekurentní stenózní laryngotracheobronchitidy: na povrch mandlí by měl být nanesen proužek gelu do délky 5 mm. V akutním období onemocnění (prvních 5-7 dnů) - 5 krát denně, pak 21 dní - 3 krát denně. Pro prevenci onemocnění se gel používá 21-28 dní, 2x denně, kurzy se doporučují opakovat 2krát ročně.

Kombinovaná léčba akutní a chronické recidivující herpetické infekce (při nástupu prvních příznaků onemocnění): pruh gelu do 5 mm by měl být aplikován vatovým tamponem / vatovým tamponem nebo špachtlí na postižený povrch, předem vysušený, 3-5 krát denně po dobu 5-6. dnů Trvání může být prodlouženo až do vymizení klinických projevů.

Kombinovaná léčba herpetické cervicitidy: 1 ml gelu s vatovým tamponem by měl být aplikován 2x denně na povrch děložního čípku, který musí být nejprve očištěn od hlenu. Trvání léku - 7-14 dnů.

Gel na povrchu mandlí by měl být aplikován po půl hodině po jídle, na sliznici nosní dutiny - po vyčištění nosních cest. Když se Viferon aplikuje na postižené oblasti sliznic a kůže, vytvoří se během 30-40 minut tenký film, na který se následně aplikuje další dávka. Je-li to žádoucí, může být film opláchnut vodou nebo odlupován.

Čípky Viferon se používají rektálně.

Kombinovaná léčba akutních respiračních virových infekcí: t

 • Dospělí a děti od 7 let - každý den po dobu 5 dnů (co nejdéle podle indikací). 2x denně s přestávkou 12 hodin na 1 čípku 500 000 IU;
 • Děti mladší 7 let, včetně novorozenců a předčasně narozených dětí s gestačním věkem 34 týdnů - každý den, 1 čípek 150 000 IU 2x denně s intervalem 12 hodin po dobu 5 dnů (pokud je indikováno, léčba může pokračovat v intervalu 5 dnů);
 • Předčasně narození novorozenci s gestačním věkem do 34 týdnů - 1 čípek 15000 IU denně, 3x denně s intervalem 8 hodin po dobu 5 dnů (pokud je indikováno, léčba může pokračovat v intervalu 5 dnů).

Kombinovaná léčba infekčních a zánětlivých onemocnění (sepse, meningitida, intrauterinní infekce, včetně infekce CMV, chlamydií, herpesu, kandidózy, enterovirové infekce) novorozenců, vč. předčasný, s gestačním věkem: starší než 34 týdnů - každý den 1 čípek 150 000 IU 2 krát denně s intervalem 12 hodin, až 34 týdnů - každý den 1 čípek 150 000 IU 3krát denně s intervalem 8 hodin. Léčebný kurz - 5 dní.

V závislosti na indikacích se doporučuje léčba provádět s přestávkou 5 dnů:

 • Sepse - 2-3 kurzy;
 • CMV infekce - 2-3 kursy;
 • Herpetická infekce - 2 kurzy;
 • Meningitida - 1-2 kurzy;
 • Mykoplazmóza, kandidóza, vč. viscerální - 2-3 kurzy;
 • Enterovirová infekce - 1-2 kurzy.

V přítomnosti klinických indikací může léčba pokračovat.

Kombinovaná léčba chronické virové hepatitidy B, C, D: 10 dní Viferon se používá denně 2krát denně po 12 hodinách, pak 6-12 měsíců - 3x týdně každý druhý den. Trvání léčby je určeno laboratorními parametry a klinickou účinností. Denní dávka je:

 • Dospělí - 2 čípky 3000000 IU;
 • Děti od 7 let - 5000000 IU na 1 m2 plochy těla;
 • Děti ve věku 1-7 let - 3000000 IU na 1 m2 plochy těla;
 • Děti 6-12 měsíců - 500 000 IU;
 • Děti do 6 měsíců - 300000-500000 IU.

Chronická virová hepatitida s výraznou aktivitou a cirhózou jater: před hemosorpcí a / nebo plazmaferézou se doporučuje, aby děti mladší 7 let užívaly Viferon 150 000 IU denně a děti starší 7 let - 500 000 IU 2krát denně s přestávkou 12 hodin po dobu 14 dnů.

Kombinovaná léčba infekčních a zánětlivých onemocnění urogenitálního traktu (mykoplazmózy, ureaplasmosis, člověk papillomavirus nákazu, Chlamydia, infekce CMV, bakteriální, trichomoniáza, rekurentní vaginální kandidózy, bakteriální): Dospělí - 5-10 dnů denně 1 čípek Viferon 500000 IU. Frekvence použití - 2x denně (každých 12 hodin). V přítomnosti klinických indikací může léčba pokračovat. Podle stejného schématu je Viferon během prvních 10 dnů léčby předáván těhotným ženám po 14 týdnech těhotenství. V příštích 10 dnech, lék je předepsán 1 čípek 2x denně s přestávkou 12 hodin každý 4. den. Pak, každých 28 dní do porodu, 1 čípek 150000 IU 2x denně se stejným intervalem každý den po dobu 5 dnů. Pokud je to nutné, před porodem (od 38. týdne těhotenství), do 10 dnů, 1 čípek 500 000 IU je předepsán 2x denně.

Rekurentní nebo primární herpes infekce kůže a sliznic, lokalizovaná forma (mírný a mírný průběh): doporučená jednorázová dávka pro dospělé po dobu 10 dnů je 1 000 000 IU, pro těhotné ženy od 2 trimestrů do 500 000 IU. Lék se používá denně 2krát denně (každých 12 hodin). V přítomnosti klinických indikací může terapie pokračovat. Těhotné ženy v budoucnu Viferon lze použít k léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění urogenitálního traktu.

Vedlejší účinky

Viferon ve formě masti je ve většině případů dobře snášen. Vedlejší účinky, které se aplikují na nosní sliznici, jsou obvykle přechodné a slabé povahy a samy zmizí po vysazení léčiva.

Ve výjimečně vzácných případech se při použití gelu u pacientů s přecitlivělostí mohou objevit lokální alergické reakce. Když se objeví, léčba je zastavena.

Při použití čípků se v některých případech mohou vyvinout alergické reakce (svědění, kožní vyrážka). Tyto jevy jsou reverzibilní a vymizí 72 hodin po ukončení léčby.

Zvláštní pokyny

Otevřená trubice s mastí může být skladována v chladničce po dobu 1 měsíce, s gelem - 2 měsíce.

Viferon ve formě čípků pro těhotné ženy může být používán od 14. týdne těhotenství.

Interakce s léky

Viferon je dobře kombinován se všemi léky používanými při léčbě virových a jiných onemocnění (chemoterapie, antibiotika, glukokortikosteroidy).

Analogy

Analogy Viferonu jsou: Infagel, Vitaferon, Genferon, Laferon, Laferobion, Anaferon, Kipferon, Grippferon.

Podmínky skladování

Uchovávejte v temnu, suchu, mimo dosah dětí při teplotě 2-8 ° C.

Doba použitelnosti léčiva ve formě gelu a masti je 1 rok, čípky jsou 2 roky.

Viferon® (Viferon)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologické skupiny

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení

Popis lékové formy

Masť pro vnější i místní použití

Od bílé až žluté až žluté, s charakteristickou vůní lanolinu.

Gel pro vnější i místní použití

Neprůhledná, gelovitá hmota bílé barvy se šedivým odstínem barvy.

Čípky pro rektální použití

Tvar kuličky od bílo-žluté až žluté. Je povolena nehomogenita zbarvení ve formě inkluzí nebo mramorování. Na podélném řezu je vytvořena nálevkovitá drážka. Průměr čípku není větší než 10 mm.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Interferon alfa-2b lidský rekombinant má antivirové, imunomodulační, antiproliferační vlastnosti, inhibuje replikaci RNA a virů obsahujících DNA. Imunomodulační vlastnosti interferonu alfa-2b, jako je zvýšení fagocytární aktivity makrofágů, zvýšení specifické cytotoxicity lymfocytů na cílové buňky, určují jeho zprostředkovanou antibakteriální aktivitu.

V přítomnosti pomocných látek, které tvoří léčivo (alfa-tokoferol acetát, kyselina citrónová, benzoová, kyselina askorbová), se zvyšuje specifická antivirová aktivita lidského rekombinantního interferonu alfa-2b, zvyšuje se jeho imunomodulační účinek (stimulace fagocytární funkce neutrofilů v lézích), což umožňuje zvýšit účinnost vlastní imunitní reakce na patogeny.

V přítomnosti kyseliny askorbové a alfa-tokoferol acetátu se zvyšuje specifická antivirová aktivita interferonu alfa-2b a zvyšuje se jeho imunomodulační účinek, který zlepšuje vlastní imunitní reakci organismu na patogenní mikroorganismy. Při použití léčiva se zvyšuje hladina sekrečního Ig A, normalizuje se hladina Ig E a obnovuje se funkce endogenního systému interferonu alfa-2b. Kyselina askorbová a alfa-tokoferol acetát, které jsou vysoce aktivními antioxidanty, mají protizánětlivé, membránově stabilizující a regenerační vlastnosti. Bylo zjištěno, že při použití přípravku VIFERON® nejsou žádné vedlejší účinky vznikající při parenterálním podávání přípravků interferonu alfa-2b a protilátky, které neutralizují antivirovou aktivitu interferonu alfa-2b, nejsou vytvořeny. Použití léku VIFERON® jako součásti komplexní terapie umožňuje snížit terapeutické dávky antibakteriálních a hormonálních léčiv, jakož i snížit toxické účinky této terapie.

Při lokální a lokální aplikaci je systémová absorpce interferonu nízká.

Gel pro vnější i místní použití

Gel báze poskytuje prodloužený účinek léku.

Čípky pro rektální použití

Kakaové máslo obsahuje fosfolipidy, které neumožňují použití syntetických toxických emulgátorů ve výrobě a přítomnost polynenasycených mastných kyselin usnadňuje zavádění a rozpouštění léčiva.

Indikační lék Viferon ®

Masť pro vnější i místní použití

herpes infekce (Herpes simplex typy 1 a 2) kůže a sliznic různých lokalizací;

chřipky a jiné akutní respirační virové infekce u dětí od 1 roku věku - v kombinované terapii.

Gel pro vnější i místní použití

akutní respirační virové infekce, vč. chřipka, časté a dlouhodobé akutní respirační virové infekce, vč. komplikovaná bakteriální infekcí - při komplexní terapii;

prevence akutních respiračních virových infekcí, včetně chřipky;

rekurentní stenózní laryngotracheobronchitida - v komplexní terapii;

prevence rekurentní stenózní laryngotracheobronchitidy;

akutní a exacerbace chronických recidivujících herpetických infekcí kůže a sliznic, vč. infekce urogenitálního herpesu - při komplexní terapii;

herpetické cervicitidy v komplexní terapii.

Čípky pro rektální použití

akutní respirační virové infekce, včetně chřipky, vč. komplikovaná bakteriální infekcí, pneumonií (bakteriální, virová, chlamydiální) u dětí a dospělých - při komplexní terapii;

infekční a zánětlivá onemocnění novorozenců, včetně předčasné: meningitida (bakteriální, virová), sepse, intrauterinní infekce (chlamydie, herpes, cytomegalovirová infekce, enterovirová infekce, kandidóza, včetně viscerální, mykoplazmóza) - při komplexní terapii;

chronická virová hepatitida B, C, D u dětí a dospělých - v komplexní terapii, včetně v kombinaci s použitím plazmaferézy a hemosorpce u chronické virové hepatitidy exprimované aktivity, komplikované jaterní cirhózou;

infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu (chlamydie, cytomegalovirová infekce, ureaplasmóza, trichomoniáza, gardnerellezis, infekce lidským papilomavirem, bakteriální vaginóza, recidivující vaginální kandidóza, mykoplazmóza) u dospělých - v komplexní terapii;

primární nebo opakující se herpetická infekce kůže a sliznic, lokalizovaná forma, mírný až střední průběh, vč. urogenitální forma u dospělých.

Kontraindikace

Masť pro vnější i místní použití

individuální nesnášenlivost složek léčiva;

děti do 1 roku.

Gel pro externí a lokální použití a čípky pro rektální použití

Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

Použití v průběhu březosti a laktace

Masť pro vnější i místní použití

Vzhledem k tomu, že systémová absorpce interferonu je nízká s externím a topickým podáním a léčivo má účinek pouze ve fokusaci léze, je použití přípravku VIFERON® možné během těhotenství a během kojení.

Gel pro vnější i místní použití

Těhotenství a období kojení nejsou kontraindikací užívání léčiva vzhledem k velmi nízké absorpci složek. Během kojení nepoužívejte v bradavkách a dvorcích.

Čípky pro rektální použití

Lék je schválen pro použití od 14 týdnů těhotenství. Během kojení nejsou žádná omezení.

Vedlejší účinky

Masť pro vnější i místní použití

Ve většině případů je lék VIFERON® dobře snášen. Při aplikaci na nosní sliznici jsou vedlejší účinky (rinorea, kýchání, pálení nosní sliznice) slabé a přechodné povahy a samy zmizí po vysazení léku.

Gel pro vnější i místní použití

Ve vzácných případech se mohou vyvinout alergické reakce (kožní vyrážka, svědění).

Čípky pro rektální použití

Ve vzácných případech se mohou vyvinout alergické reakce (kožní vyrážka, svědění). Tyto jevy jsou reverzibilní a vymizí po 72 hodinách po ukončení léčby.

Interakce

Lokální a lokální mast a lokální a topický gel

Čípky pro rektální použití

Léčivo VIFERON® je kompatibilní a dobře kombinované s následujícími léky - antibiotiky, chemoterapií, GCS.

Dávkování a podávání

Masť pro vnější i místní použití

V případě infekce herpes, tenká vrstva masti je aplikována na léze 3-4 krát denně. Délka léčby je 5-7 dnů. Doporučuje se zahájit léčbu ihned, jakmile se objeví první známky poškození kůže a sliznic (svědění, pálení, zarudnutí). Při léčbě rekurentního herpesu je žádoucí zahájit léčbu v prodromálním období nebo na samém počátku nástupu příznaků relapsu.

Pro léčbu chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí se masti aplikují tenkou vrstvou na sliznici nosních průchodů 3-4krát denně.

Děti od 1 roku do 2 let - 2500 IU (1 hrášek o průměru 0,5 cm) 3krát denně; od 2 do 12 let - 2500 IU (1 hrášek o průměru 0,5 cm) 4krát denně; Od 12 do 18 let - 5000 IU (1 hrášek o průměru 1 cm) 4 krát denně. Délka léčby je 5 dnů.

Otevřená hliníková trubka je uložena v chladničce po dobu 1 měsíce.

Gel pro vnější i místní použití

V komplexní léčbě ARVI, včetně chřipky, dlouhodobé a časté ARVI, včetně komplikované bakteriální infekcí. Na dříve vysušený povrch nosní sliznice a / nebo na povrchu mandlí 3-5 krát denně se aplikuje gelový proužek o délce ne větší než 0,5 cm pomocí špachtle nebo vatového tamponu / vatového tamponu (viz poznámka). Průběh léčby je 5 dnů, v případě potřeby lze průběh prodloužit.

Prevence SARS, včetně chřipky. Během období stoupajícího výskytu se na dříve vysušený povrch nosní sliznice a / nebo na povrchu mandlí aplikuje 2x denně po dobu 2-4 týdnů proužek gelu o délce ne větší než 0,5 cm.

Při léčbě rekurentní stenózní laryngotracheobronchitidy. Pásek gelu, který není delší než 0,5 cm, se aplikuje na povrch mandlí špachtlí nebo vatovým tamponem / bavlněným tamponem během akutního období onemocnění 5krát denně, po dobu 5-7 dnů, pak třikrát denně po další 3 týdny.

Prevence rekurentní stenózní laryngotracheobronchitidy. Na povrch mandlí se nanese špachtlí nebo bavlněným tamponem / bavlněným tamponem dvakrát týdně po dobu 3-4 týdnů proužek gelu, který nesmí být delší než 0,5 cm. Kurzy se opakují dvakrát ročně.

Při léčbě akutních a chronických recidivujících herpetických infekcí (při nástupu prvních příznaků onemocnění nebo v období prekurzorů). Gelový proužek o délce ne větší než 0,5 cm se aplikuje pomocí špachtle nebo vatového tamponu / vatového tamponu na dříve vysušený postižený povrch 3-5 krát denně po dobu 5-6 dnů, pokud je to nutné, doba trvání kurzu se zvyšuje, dokud klinické projevy nezmizí.

Při léčbě herpetické cervicitidy. 1 ml gelu se aplikuje bavlněným tampónem na povrch děložního čípku, neošetřený z hlenu dvakrát denně po dobu 7 dnů, v případě potřeby může být doba trvání léčby prodloužena na 14 dní.

Poznámka Gel se aplikuje na sliznici nosní dutiny po očištění nosních průchodů, na povrchu mandlí - 30 minut po jídle. Při aplikaci gelu na mandle se nedotýkejte mandlí bavlněným tampónem, ale pouze gelem, zatímco gel teče po povrchu mandlí sám. Když aplikujete gel na děložní čípek, musíte nejdříve odstranit hlen a vaginální a krční sekreci bavlněným tampónem nebo gázovou podložkou.

Při aplikaci gelu na postižené oblasti kůže a sliznic se po 30–40 minutách vytvoří tenký film, na který se přípravek znovu aplikuje. Pokud je to žádoucí, může být fólie před opětovným použitím přípravku odlupována nebo omyta vodou.

Otevřená zkumavka se uchovává v chladničce déle než 2 měsíce. Výrobek s poruchou integrity balení a změnou barvou není vhodný pro použití.

Čípky pro rektální použití

1 supp. obsahuje jako účinnou látku lidský rekombinant interferon alfa-2b v uvedených dávkách (150 000 IU, 500 000 IU, 1 000 000 IU, 3 000 000 IU).

ARVI (včetně chřipky), vč. komplikovaná bakteriální infekcí, pneumonií (bakteriální, virová, chlamydiální) u dětí a dospělých - při komplexní terapii. Doporučená dávka pro dospělé, včetně těhotných žen a dětí starších 7 let, je VIFERON® 500000 IU, 1 supp. 2x denně po dobu 12 hodin denně po dobu 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat.

Děti do 7 let vč. novorozence a předčasné s gestačním věkem vyšším než 34 týdnů, doporučeno použití léku VIFERON ® 150000 IU 1 supp. 2x denně po dobu 12 hodin denně po dobu 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat. Přestávka mezi kurzy je 5 dnů.

Předčasně narozené děti s gestačním věkem kratším než 34 týdnů doporučily užívání přípravku VIFERON® 150000 IU v 1 supp. 3krát denně po 8 hodinách denně po dobu 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat. Přestávka mezi kurzy je 5 dnů.

Infekční a zánětlivá onemocnění novorozenců, vč. předčasné: meningitida (bakteriální, virová), sepse, intrauterinní infekce (chlamydie, herpes, CMV infekce, enterovirová infekce, kandidóza, včetně viscerální, mykoplazmóza) - při komplexní terapii. Doporučená dávka pro novorozence, vč. předčasný s gestačním věkem vyšším než 34 týdnů - VIFERON® 150000 IU denně po dobu 1 supp. 2x denně po 12 hodinách Průběh léčby je 5 dnů.

Předčasně narozené děti s gestačním věkem kratším než 34 týdnů doporučily užívání přípravku VIFERON® 150000 IU denně po dobu 1 supp. 3krát denně po 8 hodinách, léčba je 5 dnů.

Doporučený počet kursů pro různá infekční a zánětlivá onemocnění: sepse - 2-3 kursy, meningitida - 1-2 cykly, infekce herpes - 2 kursy, enterovirová infekce - 1-2 cykly, CMV infekce - 2-3 kursy, mykoplazmóza, kandidóza včetně viscerální, 2-3. Přestávka mezi kurzy je 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat.

Chronická virová hepatitida B, C, D u dětí a dospělých - v komplexní terapii, včetně v kombinaci s použitím plazmaferézy a hemosorpce u chronické virové hepatitidy exprimované aktivity, komplikované jaterní cirhózou. Doporučená dávka pro dospělé je VIFERON® 3000000 IU, 1 supp. 2krát denně každých 12 hodin denně po dobu 10 dnů, pak 3x týdně každý druhý den po dobu 6–12 měsíců. Trvání léčby je určeno klinickou účinností a laboratorními parametry.

300000–500000 IU / den se doporučuje pro děti do 6 měsíců; od 6 do 12 měsíců - 500000 IU / den.

3000000 IU / m 2 / den se doporučuje pro děti od 1 do 7 let; starší než 7 let - 5000000 IU / m 2 / den.

Lék se používá dvakrát denně po 12 h prvních 10 dnů denně, pak 3 krát týdně každý druhý den po dobu 6–12 měsíců. Trvání léčby je určeno klinickou účinností a laboratorními parametry.

Výpočet denní dávky léku pro každého pacienta se provede vynásobením doporučené dávky pro daný věk plochou povrchu těla vypočtenou z nomogramu pro výpočet plochy povrchu těla podle výšky a hmotnosti podle Garforda, Terryho a Rourkeho. Výpočet jednorázové dávky se provede vydělením vypočtené denní dávky 2 injekcemi, výsledná hodnota se zaokrouhluje směrem dolů na následný čípek.

Při chronické virové hepatitidě, výrazné aktivitě a cirhóze jater před plazmaferézou a / nebo hemosorpcí se doporučuje použít VIFERON® 150000 IU, starší 7 let - VIFERON® 500000 IU po 1 supp. 2krát denně po dobu 12 hodin denně po dobu 14 dnů.

Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu (chlamydie, infekce CMV, ureaplasmóza, trichomoniáza, gardnerelóza, infekce lidským papilomavirem, bakteriální vaginóza, recidivující vaginální kandidóza, mykoplazmóza) u dospělých, včetně těhotných žen, v komplexní terapii. Doporučená dávka pro dospělé je VIFERON® 500000 IU, 1 supp. 2krát denně po dobu 12 hodin denně po dobu 5-10 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat.

Těhotné ženy s druhým trimestrem těhotenství (počínaje 14. týdnem těhotenství) se doporučuje užívat lék VIFERON ® 500000 IU, 1 supp. 2krát denně po dobu 12 hodin denně po dobu 10 dnů, poté 9 dní 3 krát s intervalem 3 dny (4. den) s 1 supp. 2 x denně po 12 hodinách, pak každé 4 týdny až do porodu, lék VIFERON® 150000 IU, 1 supp. 2x denně po dobu 12 hodin denně po dobu 5 dnů. Pokud je to nutné, před dodáním (od 38. týdne těhotenství), použití VIFERON® 500000 IU, 1 supppp. 2x denně po dobu 12 hodin denně po dobu 10 dnů.

Primární nebo recidivující herpetická infekce kůže a sliznic, lokalizovaná forma, mírný až střední průběh, vč. u dospělých, včetně těhotných žen. Doporučená dávka pro dospělé je VIFERON® 1 000 000 IU, 1 supp. 2krát denně po dobu 12 hodin denně po dobu 10 dnů nebo více s opakovanými infekcemi. Podle klinických indikací může léčba pokračovat. Doporučuje se zahájit léčbu ihned, jakmile se objeví první známky poškození kůže a sliznic (svědění, pálení, zarudnutí). Při léčbě rekurentního herpesu je žádoucí zahájit léčbu v prodromálním období nebo na samém počátku projevu příznaků relapsu.

Těhotné ženy s druhým trimestrem těhotenství (počínaje 14. týdnem těhotenství) se doporučuje užívat lék VIFERON ® 500000 IU, 1 supp. 2krát denně po dobu 12 hodin denně po dobu 10 dnů, poté 9 dní 3 krát s intervalem 3 dny (4. den) s 1 supp. 2 x denně po 12 hodinách, pak každé 4 týdny až do porodu, lék VIFERON® 150000 IU, 1 supp. 2x denně po dobu 12 hodin denně po dobu 5 dnů. Pokud je to nutné, před dodáním (od 38. týdne těhotenství), použití léku VIFERON® 500000 IU, 1 supp. 2x denně po dobu 12 hodin denně po dobu 10 dnů.

Předávkování

Zvláštní pokyny

Vliv na schopnost řídit vozidla a zapojit se do dalších činností. Není nainstalován.

Formulář vydání

Masť pro vnější a místní použití, 40000 IU / g. 12 g v hliníkové trubici. 1 tuba v kartonu.

Gel pro vnější i místní použití, 36000 IU / g. 12 g v hliníkové trubici. 1 tuba v kartonu.

Čípky pro rektální použití, 150 000 IU, 500 000 IU, 1 000 000 IU, 3 000 000 IU. 5 nebo 10 supp. v PVC / PVC blistru. 1 blistrové balení po 10 supp. nebo 2 blistry po 5 supp. v kartonu.

Výrobce

FERON LLC, Rusko. 123098, Moskva, st. Gamalei, 18.

Léčíme játra

Léčba, symptomy, léky

Viferon svíčky rls

POKYNY
na léčebné použití léčiva

Obchodní název: VIFERON®
INN nebo název skupiny: interferon alfa-2b

Forma dávkování:

Složení
1 čípek VIFERON® 500000 IU obsahuje léčivou látku: interferon alfa-2b lidský rekombinantní 500 000 IU, pomocné látky: alfa-tokoferol acetát 0,055 g, kyselina askorbová 0,0081 g, askorbát sodný 0,0162 g, dihydrát edetátu disodného 0,0001 g, polysorbát - 80 0,0001 g, základ kakaového másla a cukrářský tuk do 1 g.
1 čípek VIFERON® 1000000 IU obsahuje léčivou látku: interferon alfa-2b lidský rekombinantní 1 000 000 IU, pomocné látky: alfa-tokoferol acetát 0,055 g, kyselina askorbová 0,0081 g, askorbát sodný 0,0162 g, dihydrát edetátu disodného 0,0001 g, polysorbát - 80 0,0001 g, základ kakaového másla a cukrářský tuk do 1 g.
1 čípek VIFERON® 3000000 IU obsahuje léčivou látku: interferon alfa-2b lidský rekombinantní 3000000 IU, pomocné látky: alfa-tokoferol acetát 0,055 g, kyselina askorbová 0,0081 g, askorbát sodný 0,0162 g, dihydrát edetátu disodného 0,0001 g, Polysorbát - 80 0,0001 g, základ kakaového másla a cukrářský tuk do 1 g.

Popis
Čípky bílé, kulovité barvy s nažloutlým odstínem, jednotná konzistence. Barevná heterogenita ve formě mramorování je povolena. Na podélném řezu je vytvořena nálevkovitá drážka. Průměr čípku není větší než 10 mm.

Farmakoterapeutická skupina: t

imunomodulační a antivirové činidlo.
ATC kód: L03AB01

Farmakologické vlastnosti
Interferon alfa-2b lidský rekombinant má imunomodulační, antivirové, antiproliferační vlastnosti. Imunomodulační vlastnosti interferonu, jako je zvýšení fagocytární aktivity makrofágů, zvýšení specifické cytotoxicity lymfocytů na cílové buňky, určují jeho zprostředkovanou antibakteriální aktivitu.

V přítomnosti kyseliny askorbové a alfa-tokoferol acetátu se zvyšuje specifická antivirová aktivita interferonu a zvyšuje se jeho imunomodulační účinek, což umožňuje zvýšit účinnost vlastní imunitní reakce na patogenní mikroorganismy. Použití léčiva zvyšuje hladinu sekrečních imunoglobulinů třídy A, normalizuje hladinu imunoglobulinu E, obnovuje fungování endogenního interferonového systému. Kyselina askorbová a alfa-tokoferol acetát, které jsou vysoce aktivními antioxidanty, mají protizánětlivé, membránově stabilizující a regenerační vlastnosti. Bylo zjištěno, že při použití přípravku Viferon neexistují žádné vedlejší účinky vznikající při parenterálním podávání interferonových přípravků, nevznikají žádné protilátky, které by neutralizovaly antivirovou aktivitu interferonu. Použití léčiva může snížit terapeutické dávky antibakteriálních a hormonálních léčiv, stejně jako snížit toxické účinky této terapie.

Kakaové máslo obsahuje fosfolipidy, které neumožňují použití syntetických toxických emulgátorů ve výrobě a přítomnost polynenasycených mastných kyselin usnadňuje zavádění a rozpouštění léčiva.

Indikace pro použití

 • při léčbě různých infekčních a zánětlivých onemocnění u dětí, včetně novorozenců a předčasně narozených dětí: akutní respirační virové infekce, včetně chřipky, včetně těch, které jsou komplikovány bakteriální infekcí, pneumonií (bakteriální, virová, chlamydiální), meningitidou (bakteriální, virová), sepse intrauterinní infekce (chlamydie, herpes, infekce cytomegalovirem, enterovirová infekce, kandidóza, včetně viscerální, mykoplazmóza);
 • v komplexní terapii chronické virové hepatitidy B, C, D u dětí a dospělých, včetně v kombinaci s použitím plazmaferézy a hemosorpce, při chronické virové hepatitidě s výraznou aktivitou, včetně těch, které jsou komplikovány jaterní cirhózou;
 • v komplexní léčbě dospělých, včetně těhotných žen, s urogenitální infekcí, chromozomální inaktivitou, ureaplasmózou, trichomoniázou, infekcí papilomavirem, infekcí papilomavirem, bakteriální vaginózou forma, mírný a střední průběh, včetně urogenitální formy;
 • při léčbě akutních respiračních virových infekcí, včetně chřipky, včetně těch, které jsou komplikovány bakteriální infekcí u dospělých.

Kontraindikace
Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

Použití v průběhu březosti a laktace
Lék je schválen pro použití od 14. týdne těhotenství. Během laktace nejsou žádná omezení.

Dávkování a podávání
Lék se používá rektálně. 1 čípek obsahuje lidský rekombinant interferon alfa-2b jako účinnou látku v uvedených dávkách (150 000 IU, 500 000 IU, 1 000 000 IU, 3 000 000 IU).

Při komplexní léčbě různých infekčních a zánětlivých onemocnění u novorozenců, včetně předčasně narozených dětí, novorozenců, včetně předčasně narozených dětí s gestačním věkem vyšším než 34 týdnů, se předepisuje VIFERON® 150000 IU denně 1 čípek 2x denně po 12 hodinách. - 5 dní. Předčasně narozené děti s gestačním věkem nižším než 34 týdnů předepisují VIFERON® 150000 IU denně 1 čípky 3krát denně po 8 hodinách.

Doporučený počet kurzů pro různá infekční a zánětlivá onemocnění u dětí, včetně novorozenců a předčasně narozených dětí: SARS, včetně chřipky, včetně těch, které jsou komplikovány bakteriální infekcí - 1-2 cykly; pneumonie (bakteriální, virová, chlamydia) - 1-2 cykly, sepse - 2-3 kursy, meningitida - 1-2 cykly, infekce herpes - 2 cykly, enterovirová infekce 1-2 cykly, cytomegalovirová infekce - 2-3 cykly, mykoplazmóza, kandidóza, včetně viscerálních, - 2-3 cykly. Přestávka mezi kurzy je 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat.

V komplexní terapii chronické virové hepatitidy B, C, D u dětí a dospělých: lék je předepisován dětem s chronickou virovou hepatitidou v následujících věkových dávkách: do 6 měsíců, 300 000-500 000 IU denně; od 6 do 12 měsíců - 500 000 IU denně. Ve věku od 1 roku do 7 let - 3 000 000 IU na 1 m2 plochy povrchu těla za den. Ve věku 7 let - 5000000 IU na 1 m2 plochy povrchu těla za den. Výpočet dávky léčiva pro každého jednotlivého pacienta se provede vynásobením doporučené dávky pro daný věk plochou povrchu těla vypočítanou z nomogramu pro výpočet povrchové plochy těla ve výšce a hmotnosti podle Harforda, Terryho a Rourkeho, rozdělených do 2 podání, zaokrouhlených na dávku odpovídajícího čípku. Lék se používá dvakrát denně po 12 hodinách prvních 10 dnů denně, pak třikrát týdně každý druhý den po dobu 6-12 měsíců. Trvání léčby je určeno klinickou účinností a laboratorními parametry.

Bylo prokázáno, že děti s chronickou virovou hepatitidou s výraznou aktivitou a cirhózou jater před plazmaferézou a / nebo hemosorpcí užívají léčivo po dobu 14 dnů denně s 1 čípkem 2x denně po 12 hodinách (pro děti do 7 let VIFERON® 150000 IU, pro děti od 7 let - VIFERON® 500000 ME).

Dospělí s chronickou virovou hepatitidou jsou předepisováni VIFERON® 3000000 IU, 1 čípek 2x denně po 12 hodinách po dobu 10 dnů denně, pak třikrát týdně každý druhý den po dobu 6-12 měsíců. Trvání léčby je určeno klinickou účinností a laboratorními parametry.

Při léčbě dospělých, včetně těhotných žen s urogenitálních infekcí (chlamydie, cytomegalovirové infekce, ureaplasmosis, trichomoniázy, bakteriální, papilomavirusnaya infekce, bakteriální, rekurentní vaginální kandidózy, A mykoplazmózy), s primárním nebo recidivujícím herpes infekce kůže a sliznic ( lokalizovaná forma, mírný mírný průběh, včetně urogenitální formy).

Dospělí, s výše uvedenými infekcemi, s výjimkou herpetických, jsou předepsáni VIFERON® 500000 IU v 1 čípku 2x denně po 12 hodinách. Podle klinických indikací může léčba v intervalu 5 dnů přerušovaně pokračovat.

Když je předepsána herpes infekce, VIFERON® 1000000 IU, 1 čípky, 2x denně, po 12 hodinách Průběh léčby je 10 dnů nebo více pro opakovanou infekci. Doporučuje se zahájit léčbu ihned, jakmile se objeví první známky poškození kůže a sliznic (svědění, pálení, zarudnutí). Při léčbě rekurentního herpesu je žádoucí zahájit léčbu v prodromálním období nebo na samém počátku projevu příznaků relapsu.

U těhotných žen s urogenitální infekcí, včetně herpetických, ve druhém trimestru těhotenství (od 14. týdne) - VIFERON® 500000 IU v 1 čípku po 12 hodinách (2krát denně) po dobu 10 dnů, poté 1 čípky za 12 hodin (2x denně) dvakrát týdně - 10 dní. Po 4 týdnech se provádí profylaktický průběh léku VIFERON® 150000 IU, 1 čípek každých 12 hodin po dobu 5 dnů, profylaktický průběh se opakuje každé 4 týdny. V případě potřeby může před porodem provést léčebný cyklus.

V léčbě akutních respiračních virových infekcí, včetně chřipky, včetně těch, které jsou komplikovány bakteriální infekcí u dospělých. Aplikujte VIFERON® 500000 IU na 1 čípek dvakrát denně každých 12 hodin denně. Průběh léčby je 5-10 dnů.

Vedlejší účinky:

ve vzácných případech se mohou vyvinout alergické reakce (kožní vyrážka, svědění). Tyto jevy jsou reverzibilní a vymizí po 72 hodinách po ukončení léčby.

Interakce s jinými léky:

VIFERON®, rektální čípky, je kompatibilní a dobře kombinovaný se všemi léky používanými při léčbě výše uvedených onemocnění (antibiotika, chemoterapeutika, glukokortikosteroidy).

Formulář vydání
Rektální čípky 150000 IU, 500000 IU, 1 000 000 IU, 3 000 000 IU. 10 čípků v blistru typu PVC / PVC Rotoplast. 1 balíček článků s návodem k použití v kartonu.

Doba použitelnosti
2 roky. Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti.

Podmínky skladování
Při teplotě 2 až 8 ° C, chráněn před světlem.
Uchovávejte mimo dosah dětí.

Obchodní podmínky pro lékárny:

na předpis.

Stížnosti na kvalitu léku by měl být zaslán výrobci (LLC "FERON". 183098, Moskva, str. Gamalei, d.18)

Komentáře (viditelné pouze pro odborníky ověřené editory MEDI RU)